PDA

View Full Version : Etapa 7: Poli Timisoara - Sportul



ADelPiero
18th September 2005, 22:59
Sambata, 24 septembrie 2005: Poli Timisoara - Sportul Studentesc, ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

esku
18th September 2005, 23:09
"gasca nebuna" cred ca va scoate un egal ..... poli este putin debusolata in acest start de campionat :P

DanielAndrei
18th September 2005, 23:14
dimpotriva...timisoara se va ambitiona, suporterii nu vor mai sari la bataie la jandarmi :drak:, totul va fi OK

be@
18th September 2005, 23:15
Forza Sportul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Poate vedem si o demisie dupa meciul asta ! :drak:

esku
18th September 2005, 23:23
sportul va trage cu dintii de 1 pct si cred ca il vor obtine!!!

DanielAndrei
18th September 2005, 23:28
Olaroiu trebuia sa fi plecat de azi...nu se simte

esku
18th September 2005, 23:34
olaroiu are nevoie de timp ca sa inchege o echipa..... !!!

be@
18th September 2005, 23:37
Ce echipa sa inchege , ma?Ca sunt sapte jucatori care au jucat impreuna: caramarin, coman,popa, mckain, olah,canu, petre.

stefanm14
18th September 2005, 23:43
sportul poate da lovitura si poate pleca cu cele 3 puncte daca profita de situatia creata la timisoara....

Sergio
18th September 2005, 23:46
Degeaba au jucat toti aia impreuna, ca au jucat fara presiune, in fata unor tribune goale. Acum e alta poveste. Nici Sportul nu o duce grozav, sper intr-o victorie ca altfel se ingroasa gluma.

esku
18th September 2005, 23:48
Degeaba au jucat toti aia impreuna, ca au jucat fara presiune, in fata unor tribune goale. Acum e alta poveste.

EXACT!!!!

leku
18th September 2005, 23:48
greu cu Sportu!


bea, vezi ca iti da oala in foc!!!

Paul
18th September 2005, 23:50
oli , oli , oli lasa-neeeeeee

Sa nu uitam ca Olaroiu a plecat de la Steaua dupa 7 etape , dupa un 0-0 :D

esku
19th September 2005, 00:10
be@ ...chiar asa...tu tzi cam cu multe echipe...national, iasi, acum sportul....:D

Sergio
19th September 2005, 00:22
Pai tine cu toti care joaca cu Poli, nu v-ati prins inca? N-are nici o treaba cu sportul asta. :P

Pancujunior
19th September 2005, 00:46
Timisoara pe teren propriu cred ca o sa bata la scor

THE HUN
19th September 2005, 01:18
Sper sa vad ceva fotbal,pronostic 1.

rhadoo
19th September 2005, 01:26
vor trage tare studentii shi au sanse la un egal,cu toate ca as vrea sa bata timisoara.

old lord
19th September 2005, 11:50
2-0

be@
19th September 2005, 13:32
Mizez pe Sportul . :ok:

Vi3rme_X
19th September 2005, 13:56
Victorie la limita a timisorenilor!

rradur
19th September 2005, 14:21
Sper ca Poli sa castige macar acasa. In deplasare pana acum este dezastru.
Gafe de incepatori. Nu cred ca mai este valabila scuza cu omogenitatea. Sunt destui jucatori care au multe meciuri impreuna (observatie facuta corect si de ...be@)

alamar
19th September 2005, 14:23
Despre cei sapte magnifici care au lasat Capitala pentru a se muta in provincie nu le doresc decat bine. Nationalul cu ei in echipa tragea din nou la titlu pe cand acolo departe in Far West joaca la o echipa de pluton. Sportul este o echipa de contraatac deci atentie Timisoara. Totusi consider ca acasa Timisoara nu prea are cum sa piarda puncte in fata Sportului.

be@
19th September 2005, 14:27
Stii ce m-a enervat pe mine, rradur? Declaratiile lui Olah si McKain.
Au spus ca se duc la tm. ca sa faca performanta.Adica la National nu se poate face.Mda...
Uite ca noi suntem pe 5, iar voi pe 10.Si habar n-ai cat ma bucura lucrul asta.

rradur
19th September 2005, 14:43
Stii ce m-a enervat pe mine, rradur? Declaratiile lui Olah si McKain.
Au spus ca se duc la tm. ca sa faca performanta.Adica la National nu se poate face.Mda...
Uite ca noi suntem pe 5, iar voi pe 10.Si habar n-ai cat ma bucura lucrul asta.

Daca pe tine te-au enervat astfel de declaratii, ce sa spun de noi suporterii lui Poli ? Cand eu dau 2 milioane pe abonament si vad ca nu joaca nimic ?
Despre pozitia in clasament este prematur sa vorbim. Poli a jucat cu Steaua Rapid si CFR, echipe cu pretentii la locurile fruntase. NU vreau sa-mi aduc aminte cu cine a jucat Iasi sau National (echipele sustinute de tine ) pentru ca nu ma intereseaza alta echipa !

Meciul cu Sportul vine intr-un moment de tensiune si la oaspeti. Sper ca Poli sa castige pentru ca altfel nu-l vad bine pe Olaroiu ! Nu din cauza suporterilor ci a conducerii. Si eu daca as baga bani intr-o echipa (sau firma !) si vad ca unii "trag chiulul" as cam lua masuri.

COSA_NOSTRA
19th September 2005, 15:47
Despre pozitia in clasament este prematur sa vorbim. Poli a jucat cu Steaua Rapid si CFR, echipe cu pretentii la locurile fruntase. NU vreau sa-mi aduc aminte cu cine a jucat Iasi sau National (echipele sustinute de tine ) pentru ca nu ma intereseaza alta echipa !
.
Cine joaca cu Nationalul, urmatoarea etapa joaca cu Timisoara. Deci am jucat cu aceleasi echipe.

be@
19th September 2005, 15:49
Da, amandoua echipele au jucat cu Bacaul, Rapidul, Steaua,CFR.Noi am jucat cu Sportul, acum urmati voi.

giro_POLI
19th September 2005, 16:38
Fiecare dintre noi e suparat cand echipa pierde, chiar daca face si egal indiferent daca e din Divizia A,B,C,D , Eu stiu doar un singur lucru HAI POLI ! /hello prin ura si invidia care ne-o aratati demonstreaza ca santem o forta :evil: acum si mai ales pe viitor :evil: ,o afacere nu se cladeste in cateva luni oricat de profesionisti sau se calificati ar fi angajatii ei ati trebue timp .
Nu e usor sa te impui in campionat mai ales ca acum campionatul actual a oferit cele mai mari surprize din cate stiu eu ,in doar sase etape (PROVINCIA ) incet incet devine o FORTA /hello

old lord
19th September 2005, 16:53
poli va demonstra in timp ca e o mare echipa
acum este inca in cautari

Wittmann
19th September 2005, 19:30
In meciul asta nu ma intereseaza rezultatul, ci vreau sa vad jucatori carora le face placere sa joace fotbal si sa dea in sfarsit totul pentru club si suporte :mda: ri!

Cattani
19th September 2005, 19:41
2 solist

FcPoliFan
19th September 2005, 19:59
Desi nici treaba la noi nu-i prea roza, faptul ca jucam acasa si ca la Sportul se pune de-o bulibaseala ma face sa cred intr-o victorie. Nu exista scuze pentru nici un alt rezultat.

Trebuie sa jucam fotbal, dar sa si castigam. Degeaba una fara cealalta.

In rest, cu Dumnezeu inainte! :)

marcel
19th September 2005, 21:04
poli trebuie sa castige! oli nu va demisiona si daca pierde

Paul
19th September 2005, 22:23
In meciul asta nu ma intereseaza rezultatul, ci vreau sa vad jucatori carora le face placere sa joace fotbal si sa dea in sfarsit totul pentru club si suporte :mda: ri!

Atat timp cat jucatorii vostri nu au nici o legatura cu Timisoara , nu vad ce motivatie ar avea ...
Cred ca le lipseste Los Platanos , pe ei nu i-a transferat BkP din Cotroceni , sau ei sunt fideli fata de FC National ?

vagus
20th September 2005, 05:24
si jucatorii stelei ce treaba au cu Bucuresti-ul? :happy
Mai urmeaza sa spui ca Radoi nu ar pleca de la Steaua la Inter pentru ca n-are nici o treaba cu Italia ... :happy

Sergio
20th September 2005, 14:17
Asta cam asa-i. Nu prea are nici o treaba cu Italia. :happy

Ma intreb oare daca cei de la Chelsky au vreo treaba sau cunosc istoria seculara a clubului pe dinafara. :rolleyes:

Vand vise
20th September 2005, 15:56
2 solist :)
scor 1-3

Sergio
20th September 2005, 21:17
1 solist
scor 3-1. :D

baez
20th September 2005, 22:14
Batem la Timisoara, in cel mai rau caz facem egal :yeah:

offtopic: Paule, misto semnatura ta! Te-ai gandit vreodata ca daca nu era clanul Ceausescu, aveati alt palmares? Rade ciob de oala sparta. Las-o naibii de gasca ca macane rau de tot.

codrind
21st September 2005, 01:11
"Gaşca nebună" mai are timp să strângă puncte până-n iarnă! Aşa că MECI de 2 solist! :ok:
Din iarnă le pleacă ceva jucători, se pare că şi antrenorul e cu valiza gata, aşa că vor culege roadele toamnei, ca să-şi facă provizii până-n vara viitoare ! :cya:

Ultras
21st September 2005, 11:27
In iarna poate mai pleaca cel mult un jucator, iar Bursucului a inceput sa ii placa in Regie. Supararea lui e mai mult de fitze, sa il compatimeasca lumea. Daca e sa dam crezare declaratiilor lui Petrescu (si in Regie ar fi fost conditii de pregatire, sa zicem, ca la Tiraspol), atunci sunteti constienti ca Sportul trebuia sa fie acum pe primul loc cu maximum de puncte, nu? :drak: Sa fim seriosi, este un antrenor care va ajunge departe, dar mai e mult pana acolo. Inca are lacune. De exemplu, dupa parerea mea, nu stie inca sa abordeze meciurile cu echipe ultradefensive. Tot ce stie el face.

In concluzie, pana in vara va pleca Lazar sau Mazilu. Petrescu sigur va ramane pana la finalul campionatului, mai ales ca echipa nu este amenintata de o eventuala retrogradare. In vara va fi alta discutie.

be@
22nd September 2005, 12:54
Ce se intampla la Sportul ??? Infrangere cu National, acum in Cupa......Sper sa-si revina cu tm.

Ultras
22nd September 2005, 12:57
Cu Nationalul a fost iarba mare, iar in Cupa au fost cu avionul la Suceava si au avut galci... :mda:

Sergio
22nd September 2005, 14:46
Si la TM vor face indigestie ca anul trecut. :drak:

ultras_sportul
22nd September 2005, 15:59
Poli Timişoara - Sportul Studenţesc, ora 20.00

Arbitri: Marian Salomir :headbang: - Octavian Şovre, Florin Buzărnescu - Eduard Constantinescu
Observatori: Alexandru Boc, Patriţiu Abrudan.

Sergio
22nd September 2005, 17:51
Care dintre voi veniti la TM? Sau mai bine zis veniti careva?

ultras_sportul
22nd September 2005, 18:40
Timisora e un oras prea umed si dupa ploile astea din Bucuresti ..... :drak: nu mai am chef de bantuit prin tara :D cel putin pana cand iese soarele prin Romania :evil:

Ultras
22nd September 2005, 19:10
Asta ne arbitreaza la fiecare meci? De ce nu ii anunta de la inceputul campionatului: Salomir la Sportul, Tudor la Steaua, etc... Macar stim o treaba... :mda:

O sa vina cei din zona... Vor fi cativa... De abia ies din casa sa ma duc la birou... Chiar n-am nici un chef sa ies sambata... nici duminica... mai ales luni...

Sergio
22nd September 2005, 20:41
Anul trecut cand erau 0 grade ati fost destul de multi, de asta intreb. Iar mai umezeala ca in Bucuresti, nu cred ca e in TM. :D

ultras_sportul
22nd September 2005, 21:35
... era vorba sa mergem cu un prieten cu masina dar, tinand cont ca nu are amfibie iar in jurul Bucurestiului incep sa fie inundatii importante, am renuntat sa ies din oras in acest weekend... in plus infrangerea de la Suceava a facut ca entuziasmul unei deplasari sa scada putin ;)

PS: la meci e posibil sa apara suporteriii Sportului din zona Olteniei, Severinului si Banatului :yeah:

baez
22nd September 2005, 21:37
la tine? sa scada entuziasmul? cate deplasari ai pierdut in ultimii 5 ani?

Sergio
22nd September 2005, 23:30
la meci e posibil sa apara suporteriii Sportului din zona Olteniei, Severinului si Banatului :yeah:
Umplu un sector? :drak:

aliss
22nd September 2005, 23:59
si eu cred ca tot Sportu va trage mai mult...sper...:D

Ayrton
23rd September 2005, 11:15
Meci la care merita sa pariati solist 1:
Sportul e in cadere mare de forma (vezi meciurile cu National si Cetate Suceava), Dan Petrescu se intalneste in secret cu Jiji pt preluarea Stelei in viitorul apropiat, plus ca sa dai 1.000.000 de dolari pt 2 jucatori (unul submediocru, Radoi, unul mediu dar care nu a confirmat deloc, Bucur), e ceva dubios la mijloc, iar Siman are interesul sa primeasca si urmatoarele transe de bani, si asta e posibil daca la Timisoara lucrurile merg bine si echipa castiga... si sa nu-mi ziceti ca Poli e in afara dubiilor, cand patronii echipei sunt doi dintre cei mai mari hoti, escroci si banditi din Romania.

dakkar
23rd September 2005, 14:13
Ayrton ,

si porcea si becali ce sunt daca fratii Iancu sunt cei mai mari hoti ??? :rosu:
ati primit baza dinamo gratis si de abia in 2005 vi-ati facut tribuna oficiala.

Ultras
23rd September 2005, 14:13
Aberant ca si conducatorii echipei... Cu toate ca nu pariez niciodata pe Sportul, de data asta chiar am sa pun 2. E si cota buna... :drak: ... 5,5

Paul
23rd September 2005, 20:44
Aberant ca si conducatorii echipei... Cu toate ca nu pariez niciodata pe Sportul, de data asta chiar am sa pun 2. E si cota buna... :drak: ... 5,5

daca vrei sa faci ceva inteligent , joaca x2 ...
x`ul pare mai realiast ... eu unul nu pariez nici un cent pe meciu` asta desi ma mananca limba de un 1 solist ...

ady51a
23rd September 2005, 22:02
Eu merg pe un x2 si-l vad plecat pe Olaroiu dupa meciul asta si vine Hagi sau chiar.....Dan Petrescu.

Sergio
24th September 2005, 00:06
Poli va castiga si Oli va ramane. Dar faceti ce vreti cu banii vostri. :P

Gigel Sportul
24th September 2005, 00:26
vor trage tare studentii shi au sanse la un egal,cu toate ca as vrea sa bata timisoara.
Care studenti? ca si Poli e tot echipa universitara :drak:

Cat priveste delegarea lui Hotzomir, dupa ce a refuzat o faza clara de penalty in minutul 90 (altele nu comentez, ca nu le vazui, din motive obiective am ajuns la stadion in minutul 65): unul din jucatorii Nationalului (cred ca australian, dupa gabarit), l-a impins pe Curelea cu ambele maini, si, culmea nesimtirii, in actiunea asta mingea i-a cazut direct pe antrebrat, iar Salohotzul a lasat faza sa curga, nu ma mai mira nimik. Presimt inca un meci viciat de individul asta, dar nu am ce ii face. Si mi se pare dubios sa ne fure acelasi infractor la doua meciuri consecutive.

Da' hai ca ma car si mai revin pestre vreo 10 luni, ca oricum anumite specimene nu merita traficul pe care l-am comis in aceasta seara.

Undeva, prin coditza forumului, cineva scria "atentie la Adela". Eu ii propun respectivului sa fie foarte atent la fatuca in cauza si sa o onoreze cum se cuvine, ca oricum in ce s-a bagat e nul si neavenit. Dar profita din plin si la maxim de nerusinare. Acum astept ban-ul ala, ca oricum nu ma afecteaza; mai devreme de urmatoarele 10 luni chiar nu am de gand sa revin. Decat poate ca sa mai pot posta pe cea mai interesanta sectiune: depresiunea mistocarelii.

THE HUN
24th September 2005, 05:50
Care studenti? ca si Poli e tot echipa universitara :drak:

Cat priveste delegarea lui Hotzomir, dupa ce a refuzat o faza clara de penalty in minutul 90 (altele nu comentez, ca nu le vazui, din motive obiective am ajuns la stadion in minutul 65): unul din jucatorii Nationalului (cred ca australian, dupa gabarit), l-a impins pe Curelea cu ambele maini, si, culmea nesimtirii, in actiunea asta mingea i-a cazut direct pe antrebrat, iar Salohotzul a lasat faza sa curga, nu ma mai mira nimik. Presimt inca un meci viciat de individul asta, dar nu am ce ii face. Si mi se pare dubios sa ne fure acelasi infractor la doua meciuri consecutive.

Da' hai ca ma car si mai revin pestre vreo 10 luni, ca oricum anumite specimene nu merita traficul pe care l-am comis in aceasta seara.

Undeva, prin coditza forumului, cineva scria "atentie la Adela". Eu ii propun respectivului sa fie foarte atent la fatuca in cauza si sa o onoreze cum se cuvine, ca oricum in ce s-a bagat e nul si neavenit. Dar profita din plin si la maxim de nerusinare. Acum astept ban-ul ala, ca oricum nu ma afecteaza; mai devreme de urmatoarele 10 luni chiar nu am de gand sa revin. Decat poate ca sa mai pot posta pe cea mai interesanta sectiune: depresiunea mistocarelii.
Totusi daca dai un pronostic nu se supara nimeni si nici 3 etape de suspendare n-o sa iei.

me
24th September 2005, 09:28
Pronostic 1, ce naiba!..macar acasa sa batem cu 3-0 chiar daca nu jucam nimic..:)

be@
24th September 2005, 14:41
Acuma se vede care-i mai bun.Gigel Bucur sau Ionut Mazilu ?

Tre' sa marturisesc ca nu stiu cu cine sa tin in seara asta.M-as bucura sa ia tm. bataie, dar daca se intoarce fiul risipitor in Cotroceni?? Eu nu vreau asta...
Asa ca cel mai bun ar fi un egal, cred eu. :drak:

Sergio
24th September 2005, 15:42
Stai flexat sa nu se intoarce nimeni in Cotroceni. Tu ai da Dacia pe Audi?

krapulax
24th September 2005, 16:06
Stai flexat sa nu se intoarce nimeni in Cotroceni. Tu ai da Dacia pe Audi?

subconstientul asta....

be@
24th September 2005, 16:09
Stai flexat sa nu se intoarce nimeni in Cotroceni. Tu ai da Dacia pe Audi?

:happy
Da.Normal ca as da Dacia ( poli tm) pe Audi( FC National). :D

Carlos Gambino
24th September 2005, 16:13
Sau pe Volga (Poli Iasi)... :drak:

vlad1607
24th September 2005, 16:36
meci destul de interesant .... X

Bancaru
24th September 2005, 16:37
Pobeda care e?

Carlos Gambino
24th September 2005, 16:49
Fosta Victoria. :D

NY_giants05
24th September 2005, 20:40
Un meci fruoms...Poli joaca foarte bine..au avut multe ocazii..ar fi trebui sa-i conduca pe studentzi. Timishorenii n-ar trebui sa piarda...

vlad1607
24th September 2005, 20:42
sa nu piarda..sa faca egal :D :D

baez
24th September 2005, 20:44
o sa piarda pana la final :D
Poli nu joaca NIMIC, nu ca ar juca Sportul dar e vorba de pretentii.

NY_giants05
24th September 2005, 20:48
Poli nu joaca NIMIC, nu ca ar juca Sportul dar e vorba de pretentii.

Poli nu joaca NIMIC !?!?!?!....tu macar te uiti la meci ??...intr-adevar, poate nu joaca excelent, dar au avut ocazii MARI !

rhadoo
24th September 2005, 20:48
Pauza.egal.ce Naiba Fac Astia?joaca Curajos Sportul
Hai Jiul

baez
24th September 2005, 20:51
@NY_giants: la care meci? eu ma uit la Poli - Sportul, tu la ce meci ai vazut acele mari ocazii?

NY_giants05
24th September 2005, 20:52
Hai Jiul

Ehhh ... :lol: Aici se vb. de Poli Tm. shi Sportul... Maine joaca Jiul...

ultras_sportul
24th September 2005, 20:54
Moldovan joaca la limita regulamentului dar merita apreciat ca-si risca integritatea corporala la intrarile sale tip kamikaze!!!

baez
24th September 2005, 20:54
vrei sa spui ca maine are Jiul meci, ca de jucat...

NY_giants05
24th September 2005, 20:57
@NY_giants: la care meci? eu ma uit la Poli - Sportul, tu la ce meci ai vazut acele mari ocazii?

Cand era Poli in atac, shi un jucator a centrat iar Bucur a trecut pe sub minge, la 2 metri de poarta..eh...stai sa imi aduc aminte..
Aha..cand Viorel Moldovan a dat un gol, numa k a fost anulat pt. offside..
Shi au mai fost ratari pt. Poli...Parca mai ratase bucur o data...
Shi Sportul a avut o faza buna..cand un jucator a sutat de la vreo 10 metri putzin pe langa poarta...
Mie mi s-a parut un meci destul de bun facut de ambele echipe, in special de Poli

baez
24th September 2005, 21:13
nu te contrazic ca n-are rost:) daca asta e meci bun eu sunt exagerat de fericitul teoctist, ca sa nu zic popa :)

ddpurple
24th September 2005, 21:22
Jesus Christ!!!Echipa asta nu se dezminte....Lamentabil...Si cand mai aveam o bruma de speranta ca totul o sa se indrepte:((

Paul
24th September 2005, 21:22
jalnic meci facut de poli ... asta de fata de campiona ...adio titlu :P
10q Sportul :)

Cristy
24th September 2005, 21:23
nu-i nimic poli , va reveniti si ii bateti in ultima etapa pe "mitici" :drak: :D

si acum la conferinta de presa declaratia lu' petrescu : am avut N ocazii , trebuia sa castigam cu 5 6 0 =)) :D :lol:.

ultras_sportul
24th September 2005, 21:58
Poli a atacat dezordonat pe final si se putea acorda 100% 11 m la mingea deviata de Rusu cu cotu in bara dar la cat de nesiguri au fost timisorenii cred ca-l ratau si pe ala :drak:

sun
24th September 2005, 22:05
era clar ca meciul va fi x . EU speram insa sa vad multe goluri si un meci frumos. Pacat de Poli Timisoara, e o crunta dezamagire .

Si daca tot a jucat prost Poli , trebuia sa marcheze Mazilu la ocazia aceea , sa bata Sportul :D

be@
24th September 2005, 22:05
Maziluleeeeee, cum poti sa ratezi in halul asta? :o:

Una peste alta, a fost egal, asa cum am zis. :D

P.S :Superfaina atmosfera de la stadion. Mi-a placut la nebunie.Mai ales cand s-a huiduit la sfarsit. :drak:

Ultras
24th September 2005, 22:13
Salomir a "arbitrat" ca un .... Nu a acordat 11m la Rusu (clar), dar pana atunci m-a facut de credeau vecinii ca am innebunit... Numai de morti si raniti... Cred ca este primul fluieras pe care il vad sa acorde galben pentru sicanarea portarului. Faze de genul asta sunt multe intr-un meci si pana acum nu am mai vazut asa ceva... La capitolul morti si raniti a intrat si Moldovan, dar macar el are o scuza: ia un geamantan de bani ...

t.b.
24th September 2005, 22:19
Presimt ca meciul asta a fost ultimul pentru Olaroiu ca antrenor a lui Poli, probabil o sa ajunga inapoi la National

Despre arbitrul de casa al celor din deal el a arbitrat asa cum stie el cel mai bine... Si mai zice ca-i din Cluj :headbang: face de ras un intreg oras, numa` sa nu-l trimita la divizia B ca am dat de dracu` :headbang:

baez
24th September 2005, 22:21
pai n-aveti de ce sa dati de dracu (salomir), fiind din Cluj nu va poate arbitra :)

be@
24th September 2005, 22:22
Du-te mai de-aicea!
Ce sa faca la National? Sa stea acolo, la minunatul public care l-a dorit atata. :mda: :jerk:

t.b.
24th September 2005, 22:31
pai n-aveti de ce sa dati de dracu (salomir), fiind din Cluj nu va poate arbitra
Nu dar nu-l opreste nimic sa nu arbitreze contracandidatele noastre :mda: inca mai am in minte arbitrajul penibil de la un meci cu aia din deal :headbang:


Ce sa faca la National? Sa stea acolo, la minunatul public care l-a dorit atata.

Acolo sigur nu o sa mai stea, si cum Nationalul nu are antrenor :rolleyes: Oricum tre` sa recunosti ca a facut lucruri bune cat timp a fost antrenor la voi

Bancaru
24th September 2005, 22:32
Be@, el ar sta, dar il vrea Gino acasa. Vedem. Prea e ca si sigur venit inapoi la noi. De asta nu cred ca va veni. Desi daca pleaca de la Poli... unde sa se duca? La Cluj? Sa fim seriosi.

codrind
24th September 2005, 22:35
P.S :Superfaina atmosfera de la stadion. Mi-a placut la nebunie.Mai ales cand s-a huiduit la sfarsit. :drak:

Mie mi-a plăcut atitudinea "civilizaţilor", după fluierul final : Olăroiu şi Cazan care au vrut să-i ia gâtul lui Salomir! :rosu: :jerk:

Oricum, după cum am mai spus Sportul adună punct(e) acum în toamnă, că din primăvară nu se ştie! :rolleyes:

ultras_sportul
24th September 2005, 22:38
Din primavara poate nu stii tu :) ce crezi ca se schimba?

be@
24th September 2005, 22:39
Poate pleaca Dan de la Sportul...

ultras_sportul
24th September 2005, 22:42
Pleaca sau sta nu vad care este legatura cu numarul de puncte obtinute de Sportul in retur, banuiesc ca nu o sa antrenez eu echipa ;)

Bancaru
24th September 2005, 22:47
Eu cred ca meciul a fost urat din cauza dezinteresului total aratat de antrenori. Degeaba si-au trecut ei mana prin par si prin fund in timpul meciului cand mintea lor zbura in alte parti. A lui Dan la Gigi si a lui Oli ... aiurea. Nu prea vrea sa se intoarca la National. Bani multi aici, public si mai mult, ti se cere parerea ca unui mare docent... La National va avea razboi cu cei cativa suporteri incapabili sa tina un banner. In plus, la momentul oportun va mai trebui sa se impiedice. Cand ii va fi lumea mai draga si podiumul mai aproape.

Ultras
24th September 2005, 22:49
La cum am abordat meciurile din etapele 5-7 poate ca ar fi buna o schimbare... Cand am pus mingea jos s-a vazut diferenta. Au fost cateva minute in repriza a doua cand am pasat cum ne place, iar gazdele se uitau ca la teatru. Nu stiau ce se intampla. Apoi a intervenit Bursucul si a pus lucrurile la punct si au revenit la tactica stabilita: aruncati totul pe Mazilu! Nu prea imi mai place ce vad...

SORENSEN
24th September 2005, 22:59
0-0 :o:
Meciul s-a jucat cu portile inchise ? :o: , credeam ca nu au suspendat terenul lui "EUROpoli" :rolleyes:

apparte
24th September 2005, 23:45
Care dintre cei de pe forum ati ramas dupa meci la stadion?Ma refer la "polisti"!

esku
24th September 2005, 23:48
"gasca nebuna" cred ca va scoate un egal ..... poli este putin debusolata in acest start de campionat :P

am avut dreptate! :D

t.b.
24th September 2005, 23:52
Care dintre cei de pe forum ati ramas dupa meci la stadion?Ma refer la "polisti"!


Da` ce s-a intamplat??? Scandal? :)

simi_id
24th September 2005, 23:52
Daca Poli Timisoara a fost egala lui Juventus .... atunci inseamna ca daca Juventus ar juca in Divizia A ... ar retrograda in B :P

apparte
25th September 2005, 00:07
Da` ce s-a intamplat??? Scandal? :)
Nu stiu ca n-a mai intrat Luci Lipovan pe radio ca sa zica daca a fost ceva!

BornWild
25th September 2005, 00:17
Daca Poli Timisoara a fost egala lui Juventus .... atunci inseamna ca daca Juventus ar juca in Divizia A ... ar retrograda in B :P



Duma de gradinita si care nu are nici un sens.
Probabil ca daca nu ai obs pana acum, marile echipe joaka relaxat amicalele........si o echipa ca Poli joaka de parca ar fii meciul sezonului..........deh......se vede diferenta de mentalitate... :evil:

baez
25th September 2005, 00:21
daca bunica avea bile era bunicu' si facea razboiul :P
pe Oli il astept pe hattrick, poate acolo reuseste ce si-a propus.
legat de meci, ce mama dracu cautau aia pe teren la final? civilizatia po(o)li(i) :no:

BornWild
25th September 2005, 00:28
ba, eu chestia asta am mai spus-o!!!
Timisoara in general, cred ca a devenit cam ingamfata si isi merita soarta!!!!
Nu se poate ca sa iti atribui toate meritele!
Ei sunt cel mai vestic oras..cel mai bogat.........cei mai buni suporteri.......etc
Insa se uita anumite aspecte:
Cum au facut banii sa ridice nivelul de trai ( vezi embargoul din Iugoslavia) ......defapt de unde e nascut actualul club.........pana la evenimentele suporterilor respectivi.Nu in ultimul rand o oarecare perversitate.......si cand spun asta , ma gandesc la ajutorul Craiovei dat Timisoarei acum 2 ani, pt ca anul imediat urmator aceeiasi suporteri sa strige Craiovei: "B-ul!"
Dumnezeu e sus si ii vede..........se pare ca incep sa plateasca...

baez
25th September 2005, 00:30
te referi la meciul dupa care cele doua echipe au fost impreuna la crasma?

BornWild
25th September 2005, 00:33
Ala......iar dupa aia..........vin aia si striga "B-ul"'

Poftim onoare

Zebrone
25th September 2005, 00:38
oricum jucatorii lui poli, cu mici exceptii, sunt mai nesimtiti decat moti si plesan

Gonzo
25th September 2005, 00:41
nu cred ca s-a inventat inca omul ala :D

baez
25th September 2005, 00:42
man, fruncea-i frunce :drak: se pare ca de la frunce au trecut la creshtet, sincer, imi pare rau pt. ei, chiar vreau ca o echipa din afara Bucurestiului sa ia titlul, din pacate se pare ca nu are cine:( se pare ca se invart mai multi marafetzi pe aici decat in "vest" :D poate la anul promoveaza echipa din Cluj :yeah:

BornWild
25th September 2005, 00:45
Plesan nu are termen de comparatie..
De la prostie, ingamfare........si non-valoare.....pana la lasitate.
Dar chestia nasoala e ca toti timisorenii au inceput sa aiaba ingamfarea......sa nu vina si celelalate......ca atunci e chiar nasol

Zebrone
25th September 2005, 00:46
mi-a placut de ei azi ca nu i-au incurajat pe papagalii aia de jucatori. in afara de moldovan si osei restul mimeaza fotbalul.

baez
25th September 2005, 00:49
deocamdata fenomenul s-a mutat in deal la gruia, asta dupa ce trecuse pe la malul marii. oricum, e bine ca se intampla, chiar daca nu tin pasul, macar ii sperie pe memelushi, porcelushi etc
@Rev: pLESAN a jucat un singur meci in viata lui, si ala a fost amical:( bucura-te ca s-a dus la dusmanii vostri traditionali, si pe ce bani! din pacate i-a luat rahatul ala de staicu :mda:
ca sa revin la meci, o fost penalty clar la Rusu (cu eliminare), asta nu inseamna ca Poli merita victoria! dupa intrarea lui Osey s-a chimbat ceva in bine in jocul Timisoarei, dar asta-i fotbalul, iti mai trebe' si "bulan", si noi am avut cu carul /hello

BornWild
25th September 2005, 00:53
Ba.......acum lasand adversitatea fata de Poli (eu inainte o simpatizam, dar de cand cu suporterii sa nu mai aud de ea)............adevarul e ca si a fost furataazi de un penalty

Zebrone
25th September 2005, 00:55
mah nu stiu ca nu vazui faza aia. eu nu am nici o adversitate fata de poli, fiecare striga ce il taie capul, dar nu inteleg atitudinea jucatorilor, vedete de 3 lei, niste penibili.

Ultras
25th September 2005, 01:02
Penalty a fost clar! Dar parca erau ceva mai penibili cu o victorie obtinuta dintr-un 11m in prelungiri... Cred ca rezultatul de 0-0 este echitabil pentru un meci de nota 0. Din pacate Mazilu a revenit la vechea pasiune...

Zebrone
25th September 2005, 01:03
daca a fost asa clar, salomir ce facea?

Ultras
25th September 2005, 01:04
A fost in ton cu meciul! Nota 0. Tusierul asta de a anulat golul lui Osei mi s-a parut singurul de pe teren care si-a facut treaba...

baez
25th September 2005, 01:05
Salomir facea ce stie el mai bine, arbitra/strica un meci :drak:

Ultras
25th September 2005, 01:11
Asta e al doilea consecutiv in care ma face cu nervii... si al treilea pentru Petrescu...

Angelina Jolie
25th September 2005, 07:05
DIN PROSPORT:
"Sportul Studenţesc a avut un singur suporter în tribunele de pe Bega
În tribunele stadionului “Dan Păltinişanu” a fost prezent şi un fan al oaspeţilor. Singur într-un întreg sector al peluzei nord, acesta a afişat un banner: “Hai Sportu’!”. Aflat într-o stare destul de avansată de ebrietate, fanul “studenţior” a strigat de mai multe ori pe parcursul primei reprize către tehnicianul bucureştenilor: “Dane, mă vezi, sunt alături de voi!”.
:happy :happy :happy

Sezione_
25th September 2005, 07:23
fanii lui Poli sint suparati, probabil se intreaba ce nu merge?
- Jucatori? Au. Bucur, Caramarin, Coman, Mc kain,M.Popa,Balace, Ov.Petre,V.Moldovan si restul au demonstrat ca pot juca si bine
-Antrenorul? Olaroiu a demonstrat si el ca poate lua o echipa mediocra la titlu, National este adevarata campiona acum 3 ani.
-Publicul? cu scapari inerente, doar sint si ei oameni desi unii au inceput sa creada altceva :D dar au un public bun
-Infrastructura si Finantare? Au primit destui bani, au stadion, primaria orasului alaturi, au toate ingredientele si totsi cand sa le amestece nu iese produsul dorit.
-Nici nu li s-a pus jucatorilor mare presiune la titlu, cum s-a tot cantat prin presa sdr-ista din bucuresti.Cei de la National au experienta luptei la titlu, Ov.Petre,V.Moldovan la fel.
Si atunci ce le lipseste?Paradoxal, tocmai stresul. Multi fotbalisti si-au gasit in sfarsit un locsor caldut, echipa buna, salarii bune, public, tot ce vor. Au lasat-o mai moale.
La Poli este reversul medaliei Craiovei. Dupa un esec sever intr-un amical la Giurgiu au fost indepartati din lot niste jucatori si imprumutati, dupa o betie, alti jucatori au fost suspendati. Imediat, restul fotbalistilor joaca din ce in ce mai bine.Stiau Teasca, Halagian,Panduru chiar Iordanescu ce stiiau.

bancar100%
25th September 2005, 10:34
Du-te mai de-aicea!
Ce sa faca la National? Sa stea acolo, la minunatul public care l-a dorit atata. :mda: :jerk:

Asa e!! Noi nu-l mai primim in Cotroceni.
Ce? Sunteti suparati?!!Chiar credeati ca o sa va mearga dupa ce ati furat jucatorii altei echipe. Dupa cum se vede totul se plateste mai devreme sau mai tarziu. :ok:

Sergio
25th September 2005, 17:01
Penalty a fost clar! Dar parca erau ceva mai penibili cu o victorie obtinuta dintr-un 11m in prelungiri...
Nu prea vad logica ta, n-ai mai vazut echipe castigand penibil din 11 m in prelungiri? Inseamna ca nu prea te uiti pe la italieni. :D

Meci slab, rezultat pe masura. Cate o ocazie clara de fiecare parte... Oricum felicitari suporterului Sportului care a luat cuminte loc in sectorul oaspetilor. :D

BornWild, cauta alte locuri de refulare a frustrarilor care te macina. E doar un sfat... :mda:

Quartz@nu
25th September 2005, 18:54
inca o data s-a vazut ca peste poli s-a pus "drojdie" de catre presa scrisa si vorbita si s-au taiat ca o maioneza facuta din ouale lui ...nastase ! :jerk:

Ultras
25th September 2005, 19:12
Nu prea vad logica ta, n-ai mai vazut echipe castigand penibil din 11 m in prelungiri? Inseamna ca nu prea te uiti pe la italieni. :D

Meci slab, rezultat pe masura. Cate o ocazie clara de fiecare parte... Oricum felicitari suporterului Sportului care a luat cuminte loc in sectorul oaspetilor. :D

BornWild, cauta alte locuri de refulare a frustrarilor care te macina. E doar un sfat... :mda:

Nu e vorba de logica, ci de bun simt. Crezi ca mie mi-ar fi facut placere sa castigam meciul asta daca ar fi marcat Mazilu? Poate doar ca luam punctele, dar in rest...

Suporterul respectiv este unul de conjunctura al Sportului... De fapt este al lui Dan Petrescu. Apare si intr-o anumita fotografie publicata saptamana trecuta de Atac...

Sergio
25th September 2005, 19:28
Mie mi-ar fi facut foarte mare placere sa castigam nemeritat cu 1-0. Pana la urma punctele raman, restul se uita.

Ultras
25th September 2005, 22:42
Eu am memoria destul de buna, iar cea colectiva nu prea ma intereseaza...

ultras_sportul
26th September 2005, 00:06
Este in centrul imaginii intre Gigi Becali si Dan Petrescu!

Benny
28th September 2005, 10:06
Chiar credeati ca o sa va mearga dupa ce ati furat jucatorii altei echipe.

Bai, ce m-au pacalit ziarele astea. Eu credeam ca au platit. I-au furat? I-au bagat sub jacheta si au fugit cu ei? Ati depus plangere la Politie? Hai, ca nu-i tarziu, fapta inca nu e prescrisa.