PDA

View Full Version : Etapa 7: Otelul - CFR Cluj



ADelPiero
18th September 2005, 22:59
Sambata, 24 septembrie 2005: Otelul Galati - CFR ECOMAX Cluj, ora 17:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
18th September 2005, 23:01
Oho, tata Sunda. Acum o sa ii aratam cam cum se joaca fotbalul spectacol, nu bambiliciul ala ce-l jucam pe vremea lui.
HAI CFR!

esku
18th September 2005, 23:03
meci de x2...totusi merg pe victoria clujului!

t.b.
18th September 2005, 23:16
Bate Otelul... Sunda ii cunoaste pe aia care cica joaca fotbal, in plus Otelul nu sta f. bine in clasament, o sa castige clar.

Sa nu uitam ca aia din deal o cumparat meciul anul trecut ca daca nu retrogradau, acuma cred ca o sa le intoarca serviciul galatenilor.

esku
18th September 2005, 23:22
nu cred ca Dorinel va face asa ceva....:ok:

Angelina Jolie
18th September 2005, 23:33
Sa nu uitam ca CFR o cumparat meciul anul trecut ca daca nu retrogradau, acuma cred ca o sa le intoarca serviciul galatenilor.
Nu toata lumea are metodele voastre penibile.
HAI CFR!

esku
18th September 2005, 23:36
nu cred ca mai are rost sa vb de blaturi in actualul sezon....nu cred ca se mai practica asa ceva.....cel putin la inceput de sezon nu prea isi au rostul.....fotbalul romanesc a crescut in valoare si corectitudine, iar astfel de "manareli" nu cred ca se mai practica.....

stefanm14
18th September 2005, 23:38
meci de 2...clujenii o sa vina dupa infrangerea din cupa :D ... :P

Angelina Jolie
18th September 2005, 23:39
Pai nu ca in cupa trimitem rezervele ca oricum ne calificam.

stefanm14
18th September 2005, 23:43
daca zici tu...te cred pe cuvant :rolleyes:

esku
18th September 2005, 23:46
pacat ca trimiteti rezervele....as fi vrut sa vad Clujul in faza urmatoare a Cupei Romaniei.

stefanm14
18th September 2005, 23:49
daca ar trimite rezervele..dorinel ar face o greseala mare...in cupa daca ai noroc sa eviti pana in finala steaua, dinamo, rapid (sau chiar daca intalnesti doar una dintre ele pe parcurs si o elimini) ...poti participa in cupele europene destul de usor....pe cand in campionat..sa fim serios ..clujul nu poate aspira la locul 1 sau 2....si..ori locu 5, ori locu 6 ...nu e mare diferenta ...

esku
18th September 2005, 23:52
exact....cupa romaniei are o foarte mare importanta....pacat ca unii nu se gandesc la posibilitatea intrarii in cupa uefa mult mai usor...!!

Angelina Jolie
19th September 2005, 00:04
Stati ma ca glumeam. Zisei si eu la vrajeala sa se sperie craiovenii de anvergura echipei noastre.

t.b.
19th September 2005, 02:01
Nu toata lumea are metodele voastre penibile.


Metodele noastre :o: poate ai uitat cum ati promovat dupa 30 de ani de B si mai ales C
Noi n-am cumparat nici un meci de 86 de ani de cand existam, asa ca nu mai vb prostii

Pentru aia din deal vine o saptamana care nu o sa vrea sa o tina prea mult minte, infrangere in cupa cu "U" Craiova dup-aia infrangere cu Otelul. In meciul ala presimt io ca o sa atace aia din dea da` n-o sa fie in stare de dea gol, si spre final pe un contra-atac le baga baietii lui Sunda mortu`n deal :drak:

Angelina Jolie
19th September 2005, 02:05
Pai nu ca voi sunteti amarati si nu aveti bani. Voi numai le vindeti nu le cumparati.
HAI CFR si OLIMPIA SATU MARE!

t.b.
19th September 2005, 02:09
Amu va credeti si voi bogatasi dupa ce o venit ecomaxu` ala chel sa-si spele banii la voi, da` cum tu zici ca esti suporter de ani buni, ar trebui sa stii cum veneau coducatorii de la caile ferate sa se roage de noi sa va dam ceva banuti pe cine stie ce amarat de jucator... Si noi vi-i luam ca daca nu v-ati fi desfiintat si nu mai aveam de cine sa ne batem joc :evil:

Angelina Jolie
19th September 2005, 02:19
Las ca pana una alta ne batem noi joc de amaratii de voi.
Apropo de penibil, cum a fost atunci cand v-ati dus cu 35-ul la Baia Mare? Remember? Sau culmea penibilului: sa te bata satelitul rivalei cu 3-0. Apropo cu cine jucati in Cupa ca am uitat?

old lord
19th September 2005, 11:51
1-3

roxana_cj
19th September 2005, 12:16
Castiga CFR!
Fara nici o problema! :D
HAI CFR! Meci 2 solist! :D

Dark Horror
19th September 2005, 14:55
O sa fie un meci foarte greu pentru noi deoarece Otzelul se apara cam ca Jiul shi am vazut ce am patzit cu aia.Oricum vom cashtiga la unul-doua goluri diferentza.

Forza CFR!

STEELMAN
19th September 2005, 17:29
Sa castige echipa care va juca mai bine.chiar daca Otelul va pierde o va face in fata unei echipe cinstite .P.S. nici un meci nu se aseamana cu altul
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!

PerVersion
19th September 2005, 23:33
Meci usor nu vom avea la Galati... Nu cred ca Sunda are vreun avantaj, cunoaste el o parte din jucatori, dar mare parte din cei care erau titulari nu mai sunt. In plus, Dorinel a schimbat atat tactica cat si mentalitatea jucatorilor.
In schimb, jucatorii nostri stiu bine tactica lui Sunda, iar din cate am vazut eu e aceeasi :)
Daca mergem iarasi pe 4-3-3 nu cred ca pierdem :)

gruia05
20th September 2005, 14:32
meci de 2...clujenii o sa vina dupa infrangerea din cupa :D ... :P

cu prima parte ai dreptate 2 clar, cfr-ul bate la Galati, dar oare nu te inseli cu partea a 2-a? Cistigam sigur si la Craiova, asa sa incununam victoria cu Poli:)))

gruia05
20th September 2005, 14:35
Amu va credeti si voi bogatasi dupa ce o venit ecomaxu` ala chel sa-si spele banii la voi, da` cum tu zici ca esti suporter de ani buni, ar trebui sa stii cum veneau coducatorii de la caile ferate sa se roage de noi sa va dam ceva banuti pe cine stie ce amarat de jucator... Si noi vi-i luam ca daca nu v-ati fi desfiintat si nu mai aveam de cine sa ne batem joc :evil:


tu vezi ce penibil esti? te vezi in oglinda dimineata? jaful a fost la U Cluj sau cum va spune in popor "chiriasii de pe Moina", azi maine ramineti fara stadion si o sa va tititi in genunchi pina in Gruia la pomana! Voi nici jucatorii nu i-ati putut gestiona, vezi Cocis, Florescu si altii... Ramineti in B, acolo e locul vostru si in mileniul urmator:))) Forza CFR!!!

gruia05
20th September 2005, 14:39
pacat ca trimiteti rezervele....as fi vrut sa vad Clujul in faza urmatoare a Cupei Romaniei.

CFR Cluj joaca la Craiva cu echipa standard. Poate ca intra doar Roszel in atac. Va fi un meci cistigat de CFR. Sigur vei vedea echipa in faza urmatoare a Cupei Romaniei!!

gruia05
20th September 2005, 14:41
Meci usor nu vom avea la Galati... Nu cred ca Sunda are vreun avantaj, cunoaste el o parte din jucatori, dar mare parte din cei care erau titulari nu mai sunt. In plus, Dorinel a schimbat atat tactica cat si mentalitatea jucatorilor.
In schimb, jucatorii nostri stiu bine tactica lui Sunda, iar din cate am vazut eu e aceeasi :)
Daca mergem iarasi pe 4-3-3 nu cred ca pierdem :)

normal...iar pentru baietii de la CFR e un stimulent in plus sa caleasca Otelul:)) au o revansa de luat impotriva lui Sunda.

Vi3rme_X
20th September 2005, 14:41
meci de x2...

gruia05
20th September 2005, 14:44
Bate Otelul... Sunda ii cunoaste pe aia care cica joaca fotbal, in plus Otelul nu sta f. bine in clasament, o sa castige clar.

Sa nu uitam ca aia din deal o cumparat meciul anul trecut ca daca nu retrogradau, acuma cred ca o sa le intoarca serviciul galatenilor.

ce glume ai frate in tine:))) asta-i cea mai tare dintre toate?:))
ps. apropos, noi nu locuim in "deal" ci in Ardeal, ceea ce e o diferenta pe care tu nu o sesizezi din prima:)))

t.b.
20th September 2005, 14:48
tu vezi ce penibil esti? te vezi in oglinda dimineata? jaful a fost la U Cluj sau cum va spune in popor "chiriasii de pe Moina", azi maine ramineti fara stadion si o sa va tititi in genunchi pina in Gruia la pomana! Voi nici jucatorii nu i-ati putut gestiona, vezi Cocis, Florescu si altii... Ramineti in B, acolo e locul vostru si in mileniul urmator:)))

Ce prostii vorbesti ma? Chiriasi pe Moina auzi acolo, pai ala-i stadionul MUNICIPAL contruit pentru NOI, si acolo o sa jucam si de acum in colo. Cat despre voi afla ca sunteti si voi "chiriasi" pe stadionul regionalei de trenuri. Va treziti si voi sa vb aiurea, unde erati voi marii cfr-isti de acuma cand ati jucat 30 de ani in B si C? Nici nu stiati atunci unde-i stadionul din gruia si acuma va credeti mari suporteri...

Intreaba-l pe unul din putinii care au mers la stadion si inainte de epoca "ecomax" si sa-ti spuna de unde aveati voi bani atunci, din mila noastra ma, ca va luam jucatori anonimi pe care dup-aia ii trimiteam la Gherla, Iara sau Victoria Someseni ca nu aveam ce sa facem cu ei. Foarte usor ii sa vb fara sa ai habar.


On topic: bate Otelul :D

dede
20th September 2005, 14:56
meci de x2

t.b.
20th September 2005, 15:02
ce glume ai frate in tine:))) asta-i cea mai tare dintre toate?:))
ps. apropos, noi nu locuim in "deal" ci in Ardeal, ceea ce e o diferenta pe care tu nu o sesizezi din prima:)))


Nu sunteti in deal :happy pai tu nici macar nu stii unde e "stadionul" regionalei de trenuri? Acolo-s si cei mai multi sustinatori, mai sunt cativa de prin Iris care apartin unei anumite etnii conlocuitoare, si in rest numa` "U"-isti peste tot.

gruia05
20th September 2005, 16:51
[QUOTE=t.b.]Ce prostii vorbesti ma? Chiriasi pe Moina auzi acolo, pai ala-i stadionul MUNICIPAL contruit pentru NOI, si acolo o sa jucam si de acum in colo. Cat despre voi afla ca sunteti si voi "chiriasi" pe stadionul regionalei de trenuri. Va treziti si voi sa vb aiurea, unde erati voi marii cfr-isti de acuma cand ati jucat 30 de ani in B si C? Nici nu stiati atunci unde-i stadionul din gruia si acuma va credeti mari suporteri...

Intreaba-l pe unul din putinii care au mers la stadion si inainte de epoca "ecomax" si sa-ti spuna de unde aveati voi bani atunci, din mila noastra ma, ca va luam jucatori anonimi pe care dup-aia ii trimiteam la Gherla, Iara sau Victoria Someseni ca nu aveam ce sa facem cu ei. Foarte usor ii sa vb fara sa ai habar.

AHA, PENTRU "NOI" TOATE IN CLUJ AU FOST FACUTE PENTRU "NOI", "NOI" SUNTEM "TOTUL" IN CLUJ HAHAHA. Pai daca e asa de ce nu faceti nimic? Ati fost citeva sezoane in A si mereu ati scapat de la retrogadare cu ajutorul Gloriei Bistrita, care v-a bagat dupa un aranjament in A. De ce nu recunoasteti ca nu aveti valoare nici pentru Judeteana...
...Da sunt un mare suporter al CFR-ului inca de cind era in C si ma bucur ca am jucat la aceasta minunata echipa. ok? Spre deosebire de tine...

Dark Horror
23rd September 2005, 21:42
Hai baietzii!Tre sa batem la Galatzi shi sa trecem pe locul 1 la sfarshitul etapei.

Forza CFR!

Bibidelos
24th September 2005, 19:00
/OLE/
Bravo Cfr

roxana_cj
24th September 2005, 19:04
Bravo baietii! Ati castigat!
HAI CFR!

Cristy
24th September 2005, 19:08
bravo cefere :D:D

Angelina Jolie
24th September 2005, 19:11
Cine e pe primul loc? Cine e pe primul loc?
CFR, CFR!!

claudio25ro
24th September 2005, 19:12
bravo CFR..incet dar sigur ati ajuns pe podium...cred

arcasul75
24th September 2005, 19:16
pacat ca au pierdut cu oltenii...nu trebuia sa ii lase sa ridice nasul din pamant...sa fi ramas stiinta la stadiul de div. b...oricum tot acolo sunt decamdata...
bravo cfr pt victoria in galati!

ddpurple
24th September 2005, 19:19
Aiai aia iai:) CFR pe primul loc....Amaaaaazing:) Jos palaria,mi-ati castigat respectul si simpatia pe viata:) Bravo CFR Cluj !!!

Dark Horror
24th September 2005, 19:19
Bravo baietzi!Am urcat pe 1.Acuma tre sa ramanem acolo.

Kainsashiki
24th September 2005, 19:35
hehehe felicitari CFR :)

pacat ca maine veti fi pe locu 2 ca urca steaua pe 1 :P

Dark Horror
24th September 2005, 19:37
Daca urca,o sa va intrecem in meciul direct,ca asha e mai frumos.

DanielAndrei
24th September 2005, 19:51
acum trebuie sa va rugati ca Iasul sa bata pe Steaua, iar Rapid sa bata sau sa faca egal :D ;).

roxana_cj
24th September 2005, 20:10
Cum adica sa-i rugam pe cei de la Poli Iasi sa bata steaua? Ei nu-si doresc asta?
Sa-i bateti sa mai urcati si voi in clasament! :D

DanielAndrei
24th September 2005, 20:15
nu sa ne rugati....sa va rugatzi :P

roxana_cj
24th September 2005, 20:16
Mai degraba sa va rugati voi sa-i bateti!
Eu chiar sper sa castigati maine! BAFTA!

rhadoo
24th September 2005, 20:23
bravo cfr ului!ma bucur ca ca ati revenit dupa infrangerea din cupa .bafta in continuare!
hai JIUL PETROSANI!

Vi3rme_X
24th September 2005, 20:27
Bine CRF!!!

Angelina Jolie
24th September 2005, 20:44
Nu credeam ca o sa ajung sa zic asa ceva dar.... FORZA IASU!! :D

ce_bine_e
24th September 2005, 21:05
nu avem nevoie de sustinerea ta, nu-ti sta bine cu numele nostru curat in gura ta...

arcasul75
24th September 2005, 21:15
imi doresc sa fie cat mai multe echipe din ardeal si banat in div a, in detrimentul moldovenilor...nu ca am ceva cu ei, ci cu mentalitatea lor.

Paul
24th September 2005, 21:17
Bate Otelul... Sunda ii cunoaste pe aia care cica joaca fotbal, in plus Otelul nu sta f. bine in clasament, o sa castige clar.

Sa nu uitam ca aia din deal o cumparat meciul anul trecut ca daca nu retrogradau, acuma cred ca o sa le intoarca serviciul galatenilor.

bun pronostic; alte sfaturi ?

Cattani
24th September 2005, 21:20
Bravo CFR.sper sa va bateti cu Farul la titlu

stefanm14
24th September 2005, 21:27
bravo cfr ului!ma bucur ca ca ati revenit dupa infrangerea din cupa .bafta in continuare!
hai JIUL PETROSANI!

hm...se poate sa nu mai pui la toate posturile hai JIUL...sau daca ai un pic de inteligenta sa iti faci semnatura... :rolleyes: ...sper ca raspunsu e da ... :P

lupisor lupetto
24th September 2005, 22:53
bravo CFR :)

Angelina Jolie
24th September 2005, 22:54
nu avem nevoie de sustinerea ta, nu-ti sta bine cu numele nostru curat in gura ta...
Ah ce bine ti-ar sta tie cu ceva ardelenesc in gura. :D :D Slanina bai nu te gandi la prostii. :happy
Aaa, si era sa uit. Tre sa profit de ocazie pana maine:
CINE E PE PRIMUL LOC? CINE E PE PRIMUL LOC?
CFR CFR!!!

t.b.
24th September 2005, 22:58
bun pronostic; alte sfaturi ?

Din ce-am auzit (nu am vazut meciul ca eram in drum spre Cj) aia din deal o jucat prost si o avut mare bulan ca o castigat

codrind
24th September 2005, 23:12
Aaa, si era sa uit. Tre sa profit de ocazie pana maine:
CINE E PE PRIMUL LOC? CINE E PE PRIMUL LOC?
CFR CFR!!!

Înseamnă că de acum şi până mâine seară eşti suporter POLI IAŞI

FELICITĂRI INTERCITY-ului de CLUJ!
Aţi oprit doar pt. un gol la Galaţi, şi apoi viteză, la drum spre locul I !!

Cristy
24th September 2005, 23:16
ce te mai bucuri t.b ca cefereu e pe primul loc :lol: :drak: :P :evil: :D

ultrasblueshark
24th September 2005, 23:17
Felicitari CFR Cluj !!! Sper ca macar voi sa va luati la "tranta" cu bUCURESTIUL, pentru ca Farul si Poi TM merg destul de prost...

simi_id
24th September 2005, 23:35
Felicitari CFR Cluj.

Speram maine sa reusim sa tinem pentru o etapa cel putin Steaua in urma voastra. Tineti-ne pumnii. :D

Pacat de Farul, ca de Timisoara nu sunt asa impresionat. Olaroiu facea treaba mai buna la National parca.

Dark Horror
24th September 2005, 23:48
Din ce-am auzit (nu am vazut meciul ca eram in drum spre Cj) aia din deal o jucat prost si o avut mare bulan ca o castigat


Echipele mari cashtiga unele meciuri din aparent noroc ca se odihnesc,
Oricum a fost meciul,CFR a cashtigat shi a urcat pe 1.

esku
24th September 2005, 23:50
bv clujenilor....bv!

sentacris44
25th September 2005, 04:17
Se Scrie Istorie !!! Nu Am Mai Vazut O Echipa Din Ardeal Pe Locul 1 De Cind M-am Nascut !!!! Mi-a Luat 30 De Ani Sa O Vad Si Pe Asta !!! Forza Cluj !!! Daca Cistiga Clujul Vin Acasa In Rom La Parada !!!!

Angelina Jolie
25th September 2005, 04:21
Ar fi culmea ca dupa ce am fost meci de meci in C vreo 10 ani, sa castige acum cand is plecat la mama dracului. Nu ca nu mi-as dori dar cu promisiunea ca vor castiga si sezonul urmator sa vad si eu minunea LIVE.
HAI CFR!

sentacris44
25th September 2005, 04:22
Din ce-am auzit (nu am vazut meciul ca eram in drum spre Cj) aia din deal o jucat prost si o avut mare bulan ca o castigat
mai termina cu ura asta !!! bucurate ca vom vedea la anu derby Clujean in Divizia A !! Visul vietii mele se realizeaza !!! CFR #1 in Divizia A si U #1 IN B
Forza Cluj



Ar fi culmea ca dupa ce am fost meci de meci in C vreo 10 ani, sa castige acum cand is plecat la mama dracului. Nu ca nu mi-as dori dar cu promisiunea ca vor castiga si sezonul urmator sa vad si eu minunea LIVE.
HAI CFR!
Ar fii super !!! promite-mi ca in cazul in care CFR cucereste Titlu ne intilnim in San Francisco si bem de ne rupem !!! facem mini parada !!!!

Angelina Jolie
25th September 2005, 04:35
Pai putem sa ne intalnim si sa bem de ne rupem orice ar fi. :D 10 beri nu strica niciodata. Ce ar merge acum un Ursus in loc de porcariile astea americane.

Sezione_
25th September 2005, 07:31
felicitari lui D.Munteanu si CFR Clujului, postura de lideri este pe deplin meritata.
Succes in continuare. CFR Cluj este echipa care mi-a placut cel mai mult in actuala divizie A.

cfr_ista2000
25th September 2005, 13:33
FELICITĂRI INTERCITY-ului de CLUJ![/COLOR]
Aţi oprit doar pt. un gol la Galaţi, şi apoi viteză, la drum spre locul I !![/QUOTE]

BRAVOO CFR....ESTI ECHIPA CLUJULUI SI MANDRIA ARDEALULUI....
Bai baiete intercity-ul de cluj nu a oprit la galati ci ia calcat intercity-ul de cluj ...:))))

t.b.
25th September 2005, 14:36
Ar fi culmea ca dupa ce am fost meci de meci in C vreo 10 ani, sa castige acum cand is plecat la mama dracului. Nu ca nu mi-as dori dar cu promisiunea ca vor castiga si sezonul urmator sa vad si eu minunea LIVE.
HAI CFR!

:happy :happy :happy :happy :happy
Ma da realisti mai sunteti... Stati ma calmi ca azi va depaseste si Steaua si Dinamo :evil:

Dark Horror
25th September 2005, 14:55
Tu ai grija ca va depasheshte Liberty Salonta shi Gazu'.

STEELMAN
26th September 2005, 21:18
felicitari CFR Cluj cea mai cinstita echipa din A. a f un meci de 1 x 2 ,dar merita aprecieri pt curajul din timpul meciului ce nu la aratat nici rapid sau dinamo.
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!