PDA

View Full Version : Viitorul suna bine!!!



Celso
3rd March 2007, 11:39
Rivalitatea Dinamo - Steaua a coborat in subsolurile Diviziei C. "Satelitii" celor doua echipe au jucat un meci pe viata si pe moarte in etapa a 18-a a seriei a IIa. Dinamo II a reusit sa ingenuncheze echipa a doua a Stelei, pe care a invins-o fara drept de apel, in deplasare, cu scorul de 5-1.

Dinamovistii au inceput tare partida, si, dupa cateva ocazii importante, au reusit sa marcheze prin Liviu Ganea care a facut si spectacol, dribland apararea Stelei si portarul. La originea fazei a stat Lemnaru, celalalt atacant trimis in teren de Corel Talnar, care i-a pasat decisiv coechipierului sau.

Dupa nici cinci minute, Pastor majoreaza scorul la 2-0, cu un sut superb din afara careului. Pe fondul dominarii dinamoviste, stelistii scapa pe contraatac si reusesc sa marcheze, la o eroare a apararii "cainilor", si se intra la cabine cu scorul de 2-1.

Repriza lui Lemnaru

Dupa pauza, alb-rosiii se dezlantuie. Atacurile catre poarta stelista curg in valuri, cu Lemnaru si Ganea in prim-plan.

Stelistii raman in zece dupa ce unul dintre fundasi il loveste cu piciorul in cap pe Lemnaru, insa nouarul dinamovist isi revine si continua meciul. Se razbuna prin dubla reusita in minutele 75 si 77. Ros-albastrii nici nu apuca sa se trezeasca din pumni, cand Ganea da lovitura decisiva, pe finalul meciului, inchizand tabela la un 5-1 care nu mai are nevoie de nici un comentariu.

:happy ...Bravo baieti! ...meritau un thread pt asta! ::kiss: /hello

Leo
3rd March 2007, 21:23
felicitari DINAMO II !

vlad1607
3rd March 2007, 22:22
preludiu pt corectia din ghena steaua : DINAMO :0-3

Dennis
3rd March 2007, 22:29
Bravo voua =))) Dinamo 1 shi Dinamo 2 se aseamana la valoare. Amandoua ar trebui sa stea prin C.

vlad1607
3rd March 2007, 22:32
ciumpalacii fani ai fc oaie crizata sunt rugati sa ne scuteasca de comentariile lor obisnuite adica imbecile!

15 puncte oaeeee cinspeeeeeeeeeee

Lordul
3rd March 2007, 22:34
Bvo DINAMO II ! Felicitari ! se pare ca Steaua II retrogradeaza in Divizia judeteana

vlad1607
3rd March 2007, 22:35
pai acolo e loc propice pt crescut oile ciobanului suprem ...obiectiv atins ...tineri de mare perspectiva nu gluma :D

Lordul
3rd March 2007, 22:38
corect ! acolo e imasul ,islazul ...

tchibos
3rd March 2007, 22:38
vlad da ti-ai dat drumul.. la scris

vlad1607
3rd March 2007, 22:39
ca sa inteleaga si mister denisssssssss "Dinamo 1 shi Dinamo 2 se aseamana la valoare. Amandoua ar trebui sa stea prin C." multumim de prezenta denis nu te mai asteptam pe aici :D

kerosene
3rd March 2007, 22:43
Dar nu stiu daca viitorul suna bine.La nivelul ala,jucatorii se schimba repede.Sa-i bateti in campionat asa ... :P

Kainsashiki
3rd March 2007, 22:47
la cum intra danilescu peste arbitri la fiecare meci de divizia c...suna bine, ii pregateste pe astia mici de tineri sa fie obisnuiti cu magariile care se fac la prima liga :)

delaparis
3rd March 2007, 22:49
Bravo voua =))) Dinamo 1 shi Dinamo 2 se aseamana la valoare. Amandoua ar trebui sa stea prin C.

uite ce e ... trolling in alta parte te rog frumos ... aici se posteaza ca suporter Dinamo ... daca ai ceva impotriva poti spune pe la tine la ros-albastrii :cool:



PS. e valabil pentru toti ... moderatori sau nu ...

YoYoyOi
3rd March 2007, 22:51
nu e chiar asa delaparis....fiecare poate sa se exprime unde vrea atata timp cat nu jigneste.
Asa cum celso a intrat pe Steaua azi ca sa faca reclama acestui thread si sa agite spiritele asa si eu am dreptul sa intru pe Dinamo sa-mi exprim parerea.

Dar daca se impune regula respecatrii sectiunilor "private" atunci nu mai intra nimeni pe Steaua in afara de stelisti, iar celso inseamna ca a facut trolling :ok:

delaparis
3rd March 2007, 22:54
Vorbim pe RA ;)

caine19
4th March 2007, 15:48
1. sterge toate mesajele offtopic , incepand cu cel al lui yoyo:ok:
2. Tinerii dinamovsiti sunt cei mai buni din Romania , o victorie cu sTEAUA II e daor pentru moral.

Felicitari tinerilor caini :yeah: :yeah: !!

resita
4th March 2007, 17:18
bravo baieti :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Celso
5th March 2007, 10:36
nu e chiar asa delaparis....fiecare poate sa se exprime unde vrea atata timp cat nu jigneste.
Asa cum celso a intrat pe Steaua azi ca sa faca reclama acestui thread si sa agite spiritele asa si eu am dreptul sa intru pe Dinamo sa-mi exprim parerea.

Dar daca se impune regula respecatrii sectiunilor "private" atunci nu mai intra nimeni pe Steaua in afara de stelisti, iar celso inseamna ca a facut trolling :ok:

io nu am intrat pe Steaua la modul cum au facut`o cei de mai sus! chiar am discutat civilizat! daca nu pot exista discutii pe tema fotbalului intre Dinamo si Steaua ...atunci asta este!:)

Sevilla86
5th March 2007, 10:50
Felicitari juniorilor dinamovisti, dar si juniorilor lui Poli :ok:
Ar trebui sa incerce si Dinamo sa joace cu juniorii, poate s-ar descurca mai bine.

Celso
5th March 2007, 10:55
asta ma si gandeam! trebuia sa bage mai multi tineri aseara! un Ropotan, un Ganea, un Scarlatache, Mendy printre ei! :)

fanatic88
5th March 2007, 13:30
felicitari juniorilor

bob
12th March 2007, 13:52
Felicitari juniorilor dinamovisti, dar si juniorilor lui Poli :ok:
Ar trebui sa incerce si Dinamo sa joace cu juniorii, poate s-ar descurca mai bine.

decat voi, in mod sigur ! nici macar echipa de juniori nu aveti ! de seniori ce sa mai zic. propun ca echipa steaua 2 sa joace in somalia, asa vor lua si ei vreo cupa.

fanatic88
23rd March 2007, 18:11
ati vazut mici caini in amicalul cu flacara mioveni? ...viitorul chiar suna bine

fanatic88
18th May 2007, 15:36
Ieri, în cadrul etapei a 31-a a Campionatului Național de fotbal rezervat juniorilor A și B, cele două echipe de juniori ale clubului din Ștefan cel Mare au evoluat pe teren propriu în compania celor de la CS Cautis Steaua Sudului București. Ambele partide au fost la discreția juniorilor dinamoviști, astfel că în prima partidă, rezervată juniorilor A, Dinamo i-a zdrobit pe cei de la Cautis cu scorul de 7-0, în timp ce echipa de juniori B a cîinilor s-a impus cu 6-1. Cu trei etape înainte de încheierea campionatului, cele două echipe din Ștefan cel Mare se află pe primul loc al clasamentului.

Aurel.D
18th May 2007, 17:10
CS Cautis Steaua Sudului București? Ce echipa mai este si asta? O fi clona din Berceni de la Steaua Crestina a lui Becali :D....Sau o fi doar o ambitie a unui cititor de Jules Vernes, de care sigur Becali nu a auzit......

fanatic88
19th May 2007, 10:42
o fi condusa de mm vrea sa-i bage in liga 1 sa se bata cu george la titlu

resita
13th June 2007, 09:26
DINAMO II a reusit promovarea in liga a IIa :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

fanatic88
13th June 2007, 11:32
ce fotbalisti sunt acolo ...viitorul chiar suna bine

Celso
28th July 2007, 20:54
Dinamo II - Steaua II 4:0...intr-un amical sau nush ce

2 Damaschin, 2 Lemnaru

fanatic88
28th July 2007, 23:49
Lemnaru e de viitor :)