PDA

View Full Version : Progresul in Cupa Romaniei



Pages : [1] 2 3

Bancaru
18th September 2005, 11:12
Miercuri meci de cupa. Acelasi antrenor, Necula, aceeasi echipa. Jucam cu sora mai mica a sorei noastre mai mici. Jucam in familie: CFR Timisoara. Amintiri neplacute: CFR dar si Timisoara. Speram intr-un parcurs cat mai lung cu toate ca Serea s-a intors in top.

krapulax
18th September 2005, 12:15
poate vedem saptamana asta si fotbalisti mai putin sau deloc utilizati pana acum. sunt 3 meciuri in 8 zile si ar fi cazul.

kurany
18th September 2005, 13:41
Sper sa nu venim de la Timisoara cu buza umflata...
Eu imi aduc aminte de UMT-ul lui Vascko, Mada , Ritter care ne-a pus cu botu pe labe acum cativa ani...
Sper sa ma insel !
Multa bafta baietilor care vor mereg sa sustina echipa la Timisoara!
HAI PROGRESU!!!

Bancaru
18th September 2005, 18:48
CFR cu Vascko era in A, atunci?

kurany
19th September 2005, 09:55
Nu, Imre Vascko a jucat la UMT Timisoara si erau in B atunci , tocmai promovasera din C,unde Vascko daduse vreo 50 de goluri...
Se vedea ca e "meserie"..pt ca si noua ne-a dat 2 atunci in cupa, si pe urma in A ajucat destul de bine evolutia lui culminand cu o foarfeca in poarta Stelei..
Din pacate era prea bartran atunci cand a intrat in A..Am o obesesie pt acest jucator pt ca l-am urmarit din Div C,,si cred ca daca era mai tanar ar fi ajuns mare de tot.
in fine, m-am c-am abatut de la topic....
Acum sincer, dupa toate articolele din presa si dupa ce am aflat ca ne "lafaim " in banii lui Iacov, si ca jucatorii si-au negociat individual primele de joc, ceea ce e ft normal,...ma gandesc ca parca am fost indus in eroare de aceasta echipa a Progresului de azi, ..cu un atacant peste ce avem acum..am face curatenie printre celelalte echipe,,!!

Bancaru
19th September 2005, 15:50
Pana la meciul cu Jiul, cel cu CFR TImisoara este mai important. Si eu sper sa "vedem" jucatorii noi la lucru. O sa fie util si pentru antrenor, care o fi el.

be@
21st September 2005, 10:06
Interes scazut pentru satelitul alb-violetilor

Satelitul lui Poli pare victima sigura in confruntarea cu divizionara A, FC National. Antrenorul satelitului Politiehnicii nici nu parea prea interesat de Cupa Romaniei, declarand chiar ca nu va alinia cea mai buna garnitura.

'Incercam sa ne calificam dar va fi greu pentru ca intalnim un adversar prea valoros. Diferenta dintre cele doua echipe e mare. Dar cum in cupa sunt surprize, poate reusim ceva. Oricum vor juca si alti fotbalisti care au facut-o mai putin', spune Gherman. 'Jucatorii mei nu au experianta nici in Divizia B si e cam devreme pentru ei sa joace la Poli. Deocamdata ei trebuie sa creasca aici', a mai spus Gherman.

Cu ocazia meciului din cupa, revin la Timisoara Flaviu Bad, Mircea Oprea si Ersin Mehmedovici, jucatori imprumutati de Poli la FC National.

Onlinesport

Bancaru
21st September 2005, 11:32
Saracii de ei. Noroc cu meciul de cupa. Cu ocazia isi mai vad si ei pe mamaie si tataie. Aoleu, dar Oprea cred ca e oltean iar Bad e si el. Trist. Sa speram ca Ersin nu o sa fuga pana la sarbii lui.

Carlos Gambino
21st September 2005, 11:58
Grigore de la Poli va apara poarta CFR-ului in acest meci. In schimb s-ar parea ca antrenorul Gherman nu va folosi mai mult de patru dintre titularii obisnuiti. ;)

PS
Bancaru, Bad e din Ineu, deci ai lui pot sa vina linistiti sa-l vada pt ca sunt aproape... :D

alamar
21st September 2005, 14:20
Pe Onlinesport live, Nationalul nu apare. In schimb Dinamo joaca de doua ori. Poate asa ajunge in finala.

Bancaru
21st September 2005, 14:57
Da. Am observat si eu asta. Hahahahahaha.... Ma gandeam ca poate nu mai vrem. Oricum, la ce lot are Dinamo isi permite sa trimita o echipa ici si una colo. Cred ca fostul nostru jucator, Chihaia, va avea o partida pe viata si pe moarte le echipa Dinamo 2. Asta daca il baga cineva in seama. Totusi, sa ajungi la Dinamo, chit ca nici pe banca nu stai, e un pas inainte. Acum are si mai multi bani si mai mult timp liber. Cine naiba nu isi doreste asa ceva?
Carlos, poate torni si tu ceva aici, despre situatia de la voi de la echipa. Daca negi ca sunt tensiuni... nu mai zic nimic. Ce gluma mai tranteste Rosianu? Publicul numeros nu are rabdare niciodata. Uitati-va la Andone. A fost singurul care a supravietuit incepand cu mari probleme. Iar si-o fura Olita. Nu s-a lecuit ci Steaua... Acum nu stiu cine o sa-l mai ia. A mancat mult cah! E bine ca spera in rezultate in Cupa. E posibil.

miril
21st September 2005, 17:34
Ba, d...a le da Bad asta! He isn't a Bad guy, any way. Sa-l vedem si in....divizie, de weekend, ce poate. Se pare ca timisorenii s-au suparat pe...timisoreni.

Carlos Gambino
21st September 2005, 17:36
@Bancaru
Stii si tu cum sta treaba, daca nu sunt rezultate si restul "ingredientelor" se regasesc in situatia logistica a echipei, atunci nu poate fii decat un vinovat: antrenorul. :mda: Pana una alta, s-ar putea sa vi-l luam pe Bad inapoi, pt ca vad ca misca destul de bine... :D

miril
21st September 2005, 17:40
CG, pai vrei sa-l scoateti din forma? It seems to be a Bad...ly move!

krapulax
21st September 2005, 18:15
interesanta echipa, se pare ca thwaite a jucat mijlocas defensiv (sau burca? si thwaite fundas central?). lita, griffith, mehmetovic n-au jucat delok, iar shroj a intrat la sfarsit. a revenit bazzi, nu mai jucase de 3 meciuri.

Carlos Gambino
21st September 2005, 18:20
CG, pai vrei sa-l scoateti din forma?
Cu riscul asta, da ! :D Oricum, cred ca va inscrie mai des ca Bucur... :mda:

miril
21st September 2005, 18:25
Gigel nu se simte bine la Tim. Deh e Bucur...estean!

Carlos Gambino
21st September 2005, 18:33
Nu cred ca asta-i problema. Toata lumea l-a primit aici cu bratele deschise si au avut rabdare...dar, din pacate, stilul de joc impus de Oli nu prea e pe placul sau. La Sportul avea mult mai mult suport din partea mijlocasilor si aveau alt stil de joc. Mai mult contraatac si mai putina vorbarie... :no:

be@
21st September 2005, 20:34
FC Naţional s-a calificat în optimi

FC Naţional s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, scor 3-1 (1-0), divizionara B CFR Timişoara.
FC Naţional a deschis scorul în minutul 25, când portarul gazdelor, Grigore, a ieşit greşit la o centrare a lui Abiodun, mingea l-a lovit în spate pe Flavius Băd şi a intrat în poartă.
Acelaşi Băd a majorat diferenţa în minutul 65, cu un şut de pe partea stângă a careului de 16 metri, la colţul lung.
Mircea Oprea a ridicat scorul la 3-0 în minutul 71, când a înscris cu un şut în dreapta portarului Grigore.
CFR Timişoara a redus din diferenţă în minutul 86, când Mera a primit un balon centrat de pe partea stângă de Torje, l-a driblat pe Prunea şi a înscris în poarta goală.
Începând din minutul 55, FC Naţional a evoluat în inferioritate numerică, Ovidiu Burcă fiind eliminat. În minutul 89 şi Torje (CFR Timişoara) a primit cartonaşul roşu.

CFR Timişoara: Grigore - Aldana, Miculescu, Neagoe (Costândana '37), Latovlevici - Lelcu, Brazovan, Popovici, Voicu (Torje '46) - Riviş, Burcoiu (Mera '56). Antrenor: Stelian Gherman.

FC Naţional: Prunea - Ghindeanu, Săpunaru, Thwaite, Bazzi - Burcă, Bundea (Shroj '80), Abiodun (Chiacu '50), M. Oprea - Savu (Herea '56), Băd. Antrenor: Cătălin Necula.

Cartonaşe galbene: Latovlevici, Popovici, Torje, Mera / Burcă, Chiacu.

krapulax
21st September 2005, 20:47
vad ca pe thwaite iar il freaca pe toate posturile in loc sa-l lase pe dreapta. nu ca as avea ceva cu ghinda, dar avem si solutii mai bune.

athc_
22nd September 2005, 08:52
Acum am ajuns acasa de la Timisoara...
La meci am fost prezenti 4 membri Fans.
Iata cateva poze:

http://www.geocities.com/fcnational1944/pt_site_1-cenz.JPG

http://www.geocities.com/fcnational1944/pt_site_2-cenz.JPG

http://www.geocities.com/fcnational1944/pt_site_33.JPG

Bancaru
22nd September 2005, 16:42
Ce mare scula o fi si Bad? Cred ca trebuie sa joace bine in campionat. Acum fara suparare, dar pe CFR trebuia sa-i batem rau. Ma refer la CFR Timisoara. Pe ceilalti trebuia doar sa-i invingem. Sunt de divizia B si au jucat si cu rezerve. Nu cred ca acest meci eu un barometru pentru Bad. Si nici pentru restul. Krap, a jucat Riosanu?

ATHC, felicitari! Asa devotament merita aplaudat.

krapulax
22nd September 2005, 18:47
Si nici pentru restul. Krap, a jucat Riosanu?


n-a jucat, dar am promisiuni ca il vom vedea jucand 10-15 minute duminica.

Bancaru
23rd September 2005, 10:50
Ai fost si tu la intalnirea secreta (ca tot e la moda sa se intalneasca presedintii cu posibili viitori antrenori) dintre Gino si Oli? A zis Olita ca-l baga in echipa? Cum o s afaca el echipa cu cei pe care i-a refuzat?

krapulax
23rd September 2005, 17:39
n-am fost la asta, dar stii cum se zice la ziare- o frunza de platan batuta de ploaie mi-a soptit ca l-a vazut pe cutare etc etc etc.

Bancaru
23rd September 2005, 17:55
O frunza de platan ajunsa pe post de bikini la o frumoasa domnisoara.... Apropo de domnisoare. Ieri eram pe Calea Victoriei si era sa intre in masina mea un Renault kaki cu numar FCN condus de o duduie. Aoleu! Asta nu are legtura cu cupa.

Bancaru
23rd September 2005, 20:43
Se pare ca vom avea un soi de Iarna cu Olita (nu pe~). Olaroiu la stiri catranit nevoie mare. Inclusiv la prezentarea noului sponsor principal a ciocnit o cupa de, pardon, un pahar de bere, dar nu avea o mutra care sa arate bucuria momentului. Cu alte cuvinte: cu ce il incalzeste pe el o bere? Sau mai multe...

krapulax
4th October 2005, 19:02
craiova- astia nu trebuiau sa fie, ca si noi, capi de serie? anul trecut asa a fost, de am avut numai adversari grei. ma mir ca n-am picat cu steaua.

Bancaru
5th October 2005, 10:41
Desi nu imi aduc aminte sa avem frati olteni, nici macar in realitate nu am rude pe acolo, iata ce scrie OLS (sau OLS a preluat) despre meciul din optimi, cel cu Craiova:

Craiova-FC National, duel fratricid

Ironia sortii face ca derbyul Cupei Romaniei sa fie Universiatea Craiova-FC National. De ce ironie? Pentru ca bancarii au fost curtati intens, fara succes, de catre oficialii olteni pentru a fi adusi in Banie... Suporterii Stiintei ar fi dorit ca echipa lor sa pice cu Dinamo.

Sorţii au decis ca adversara Universităţii Craiova în optimile de finală ale Cupei României să fie FC Naţional. Deşi anumite grupuri de interese şi în special edilul-şef al Craiovei, Antonie Solomon, au trâmbiţat şi au forţat o mutare a grupării bancare în Bănie, competiţia KO pune pe tapet o nouă confruntare între două cluburi care nu pot fi decât rivale.

'Întâlnim echipa primăriei. Are cel mai bun mijlocaş din ţară, Zeno Bundea, şi cel mai bun preşedinte. Ne rugăm la Dumnezeu să nu primim trei, patru goluri', a comentat ironic Adrian Mititelu tragerea la sorţi de ieri. 'Dacă tot se zvoneşte că vor veni la Craiova din iarnă, atunci să joace meciul din optimile Cupei la Craiova! Noi aşa o să le propunem celor de la Naţional. În acest fel o să-i facem pe plac şi primarului Solomon', a afirmat Silvian Cristescu la aflarea adversarului.

Ultima dispută dintre Universitatea şi FC Naţional a avut loc în primăvară şi a fost câştigată de alb-albaştri cu 3-0, aceasta fiind de altfel singura victorie a craiovenilor din returul sezonului precedent. Adversara trupei lui Stângă, FC Naţional, este echipa care a instituit dinastia antrenorilor italieni în Divizia A.

Bancarii au început sezonul cu Roberto Landi pe bancă, iar din această săptămână conducerea tehnică a fost preluată de fostul căpitan al Romei, Giuseppe Giannini. Landi a demisionat după cinci etape, iar interimatul a fost asigurat de fostul fundaş al echipei din Parcul cu platani, Cătălin Necula.

După opt runde, Naţionalul ocupă poziţia a cincea, cu 14 puncte, înregistrând patru victorii, două egaluri şi două meciuri pierdute. Cea mai drastică înfrângere a bancarilor s-a consemnat pe propriul teren, scor 0-4, chiar în faţa echipei eliminate de Universitatea în runda anterioară a Cupei României, CFR Cluj.

De altfel, acesta a fost rezultatul care a dus la plecarea lui Landi din 'Cotroceni'. Programat pe 26 octombrie, meciul dintre Universitatea şi FC Naţional se va desfăşura pe teren neutru, Târgovişte, Mioveni sau Caracal fiind variantele care se iau în calcul pentru găzduirea partidei.

Oltenii isi fac singuri curaj, iar ziarul Editie Speciala patronat de Adrian Mititelu scrie:

<<Universitatea trebuie să evolueze fără frică, protejată de armura invincibilităţii din acest sezon, &#238;n faţa unei adversare imprevizibile, care poate să joace de la egal la egal cu oricine, dar şi să piardă neaşteptat.

&#206;n plus, oltenii vor fi net superiori la capitolul galerie, care va fi, ca de obicei, al doisprezecelea lor jucător, de data aceasta fără adversar, suporterii bancarilor put&#226;nd fi număraţi pe degetele de la o m&#226;nă. Nici celebrii Los Platanos nu mai c&#226;ntă pentru echipa lui Iorgulescu.

Sunt invitaţi &#238;nsă la confruntarea dintre leii din Bănie şi bancari, pentru a c&#226;nta &#238;mpreună cu tribuna 'Oltenia, eterna Terra Nova', 'O iubire alb-albastră' sau 'M-a făcut mama oltean'.

Mai sunt corectii de facut, prima ar fi ca Giannini e la el acasa si nu pe banca bancarilor, iar a doua referitoare la nesimtirea proverbiala a ol... nu mai zic ca... Ma cenzurez singur. Declaratii de om fara bun simt. Ataca Nationalul, de parca Iorgulescu sau Iacov ar fi spus ceva. Ce vrea Pafnutie Solomon e treaba lui.

alamar
5th October 2005, 11:18
Adversar usor, batem fara probleme. Nu va luati dupa meciul cu CFR-ul, Craiova e o echipa de B. Eu as juca meciul la Craiova, sa vada si oltenii cum arata divizia A.

Bancaru
5th October 2005, 11:38
Alamar, tu ai fost in Vietnam? Esti un dur. Eu cred ca pentru noi, la ora asta, orice meci e greu.

EDMOND_
5th October 2005, 12:13
craiova- astia nu trebuiau sa fie, ca si noi, capi de serie? anul trecut asa a fost, de am avut numai adversari grei. ma mir ca n-am picat cu steaua.


daca se aplica regulamentul de anul trecut noi trebuia sa fim in urna doua si nu aveam cum sa jucam cu Nationalul, insa la federatia noastra nu exista regulamente, totul se intimpla dupa cum viseaza noaptea Mircea Sandu si Dragomir, sau dupa interesele uneia din cele trei echipe bucurestene, pe care nu le numesc...

In rest, ziarele si televiziunile incearca sa scoata cat mai mult scandal din acest meci. toate declaratiile au plecat de la afirmatiile facute de un oarecare comentator ieri, pe TVR 1 cum ca oricum din iarna echipele vor fuziona...

Sa asteptam meciul. O sa castige echipa mai buna la ora respectiva.

alamar
5th October 2005, 12:13
Nu este chiar asa. Adevarat in cupa se mai intampla si surprize, dar eu zic ca nu Progresul o sa furnizeze una. Sunt ferm convins ca ne vom califica. Nu se poate altfel.

EDMOND_
5th October 2005, 12:18
Ce "nu este chiar asa" ? nu inteleg la ce te referi.

Bancaru
5th October 2005, 12:43
Edmond_, din pacate nu numai ziarele au incercat sa scoata samanta de scandal din meciul asta. Au fost si cativa suporteri olteni care au inceput direct cu jigniri de genul ca avem 20 de suporteri, ca nu avem palmares, ca ne bat oriunde si oricand. Sa fim putin realisti. Nu o spun cu rautate, dar deocamdata, chiar daca Stiinta arata o forma de invidiat, totusi joaca in B. Nu poti sa fii sigur daca mai joaca 2 meciuri cu Clujul mai bate. Noi suntem aproape de zona inferioara a clasamentului, dupa jocul prestat. Si eu zic lafel:echipa mai buna o sa castige.
A! Si inca ceva: vad ca rautatea e prezenta si la unii conducatori olteni. Avea rost sa zica Mititelu ca noi suntem echipa primariei din Craiova? Pai ne-am bagat noi in seama sau Solomon? A venit Gino cu actunile pe taraba? Iar Cristescu face cam aceleasi greseli, drept pentru care a scos niste ineptii - ca voiam noi la Craiova!!! Eu nu am auzit pe nimeni de la noi de la club, cu atat mai mult ca avem un actionariat nou, sa zica asa ceva, ca muta echipa la Craiova.

alamar
5th October 2005, 12:53
Ce "nu este chiar asa" ? nu inteleg la ce te referi.

Raspunsul era pentru Bancarul. Nu se referea la ce ai postat tu. Am scris amandoi in acelasi timp.

Bancaru
5th October 2005, 16:39
Ce distractie pe forumul craiovenilor, la subiectul legat de meciul din cupa. Phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... Numa, numa! Si glume bune, baieti cu shtaif! Kra****x, cum naiba nu ti-ai dat seama ca ai un avatar cu pensionari. A! Ma scuzi... E poza de acum 3 ani, la reunirea de 69 de primaveri de la terminarea facultatii. A! Stai! Noi nu am facut facultatea. Terminasem UCECOM-ul, ca sa ne facem frizeri.
Mai e unu care se gandeste la poze cu femei batrane in biju gol. De unde naiba o lucra subconstientul lui asa departe. Sau poate asta prefera. Eu sper pentru el ca nu e pe dos, ca atunci e vai si amar de fundurile noastre. In fine... Nu te poti caca in gusturile omului. Sper ca nu ma rectifica moderatorul, ca asa este expresia. A! Eu sunt moderatorul... Ce simpatic! Uitasem. Batranetea, bat-o vina!
Totusi, rog toti pensionarii care intra aici sa nu sara calul, in cazul in care shalele permit chestia asta. Sa dam dovada de decenta.
A! Mai aveam sa zic ceva.... Am uitat. Sau lasa. Suntem batrani...

kurany
5th October 2005, 17:40
Oameni buni si dragi olteni, tot respectul pt adeavaratii suporteri ai Stiintei,insa...
Meciul dintre FC National si U Craiova are o singura favorita, care tinand cont de valoarea adevarata a echipelor nu va furniza nici o surpriza.
Stiu ca suporterii Craiovei s-au lasat imbatati de succesul echipei lor,,insa sa nu uite ca e vb de div B..si ca la noi nu vor merge smecherii gen Caracal sau Motru.:rosu: ..banii lui Mititelu, pe langa faptu ca nici nu sunt asa de multi mai si put...a praz sa zicem.
Sa fim seriosi, sa asteptam meciul,sfarsitul meciului, progresistii se vor bucura, si va garantez ca nu pt Stiinta, adevaratii olteni vor pleca tristi iar viata va merge inainte...unele lucruri sunt predestinate sa se intample.....
Hai Progresu !!!..si ce atata vorbarie despre divizia B ?!..pt asta exista forumurile Craiovei..:drak:

corto
5th October 2005, 17:54
Hai ca si pe subforumul Nationalului se poate!:P
Sa castige cei mai buni. Nu-i nici o tragedie daca luam bataie de la voi, noi avem B-ul nostru de rezolvat pana sa ne facem vise de marire. Dar, avem si noi sansa noastra. Om trai si om vedea.

Numai bine.

miril
5th October 2005, 21:52
Asa da, hai ca se poate. Corto, sa castige cei mai buni. Eu sper ca va fi National. Meci echilibrat, oricum. Si tie numai bine.

athc_
5th October 2005, 23:40
Ironia sortii face ca derbyul Cupei Romaniei sa fie Universiatea Craiova-FC National. De ce ironie? Pentru ca bancarii au fost curtati intens, fara succes, de catre oficialii olteni pentru a fi adusi in Banie...

....

Deşi anumite grupuri de interese şi în special edilul-şef al Craiovei, Antonie Solomon, au trâmbiţat şi au forţat o mutare a grupării bancare în Bănie, competiţia KO pune pe tapet o nouă confruntare între două cluburi care nu pot fi decât rivale.

...

'Întâlnim echipa primăriei. Are cel mai bun mijlocaş din ţară, Zeno Bundea, şi cel mai bun preşedinte. Ne rugăm la Dumnezeu să nu primim trei, patru goluri', a comentat ironic Adrian Mititelu tragerea la sorţi de ieri. 'Dacă tot se zvoneşte că vor veni la Craiova din iarnă, atunci să joace meciul din optimile Cupei la Craiova! Noi aşa o să le propunem celor de la Naţional. În acest fel o să-i facem pe plac şi primarului Solomon', a afirmat Silvian Cristescu la aflarea adversarului.

...

În plus, oltenii vor fi net superiori la capitolul galerie, care va fi, ca de obicei, al doisprezecelea lor jucător, de data aceasta fără adversar, suporterii bancarilor putând fi număraţi pe degetele de la o mână. Nici celebrii Los Platanos nu mai cântă pentru echipa lui Iorgulescu.

....




Doamne ce aberatii in articolul asta...

Incredibil cum vad unii fotbalul ! Pe parca ar fi la Ciao Darwin !!!
Bani, oameni "importanti", interese si mistouri ieftine...
Doar asta conteaza pentru cel ce a scris articolul!
Mi se face scarba!!!

Ma bucur ca eu sunt la ani lumina distanta de aceste mizerii...

virus alb-albas
6th October 2005, 05:42
Dupa meciul cu CFR Cluj, Craiova iar are un meci in urma caruia va avea numai de castigat... pierde, inseamna ca mai are de munca in perspectiva revenirii in A... castiga, inseamna ca jocul echipei incepe sa prinda contur...
National, daca invinge, nu se poate bucura prea mult... Craiova e deocamdata in B.... dar daca pierde ar fi o mica rusinica, nu ?
NATIONAL - CRAIOVA 1-2 :ok:

Bancaru
6th October 2005, 10:11
Nu ar fi prima si nici ultima. Iar daca pentru noi ar fi o rusinica inseamna ca am pierdut in fata unei echipe proaste, adica inferioara noua. Ceea ce, in teorie cel putin, e adevarat. Craiova e inca in B. Iar apoi nu suntem noi cei mai de rahat, daca pot zice asa. Steaua a fost eliminata de o echipa mai slaba decat Craiova, iar Steaua e mai buna decat National. Logica asta nu isi are rostul in general, cu atat mai mult la meciurile de cupa.

Platanu
6th October 2005, 13:53
Totusi,la cum jucam in momentul de fata,ne va fi destul de greu.Sa nu uitam ca il au pe Bornescu,care in sezonul asta a luat un singur gol.

corto
6th October 2005, 14:08
Nu Bornescu e problema. A luat 2 goluri pana acum, unul in cupa si unul in campionat. Problema pentru voi e apararea noastra, una destul de buna incat tridentul ofensiv de la CFR care v-a dat voua 4 goluri, n-a reusit s-o depaseasca. Oricum, Stanga are obiceiul sa inchida bine jocul la mijloc, acolo i-am batut be CFR-isti. Chair, ar fi interesant sa discutam nishte detalii tehnice, ca de ex: cine mai e antrenor pe la voi?

Bancaru
6th October 2005, 14:09
Platanu, nici nu trebuie sa ignoram, dar nici sa facem in pantaloni de frica. Respecti si un adversar din B, totusi...

miril
6th October 2005, 14:15
Pentru Corto, Nec (plus) ul(tr)a!

be@
6th October 2005, 14:15
corto, antrenor pana in iarna (sau pana isi ia talpasita olaroiu din tm.) este Catalin Necula.
Ca tot se plangea Bancaru ca n-are antrenor. :D

miril
6th October 2005, 14:18
Cand vrea, apararea noastra se comporta ca la...Marasesti. Ai Nostrii ca...Bazzi, pardon, brazii. Cand nu, trece si...marfarul. Nici o aluzie la CFR, din contra.

corto
6th October 2005, 14:18
Vad ca tot ii dati cu adversarul din B ... Ia spune-mi, daca jucati cu Gloria sau Vasluiul care sunt in A, e mai greu? Eu n-am vazut pana acum nici un meci al Universitatii pentru ca nu a cum, dar din cate am mai citit din opiniile unor oameni obiectivi, Craiova are un joc bine organizat, nu haotic ca majoritatea echipelor din B si al catorva echipe din A ... tu ai vazut vreun meci de-al nostru pana acum?

@miril: smartass :)

miril
6th October 2005, 14:27
Corto, ai dreptate. Universitatea, in retur s-a comportat ca o echipa de B, iar in mecviul cu CFR, ca una de A. Noi vorbim, totusi, de o realitate, stiu, dureroasa pentru olteni. Noi am retrogradat ca asa au vrut altii, cu trei jucatori de Nationala, in echipa, in 65: Mateianu, Dumitru Popescu si Iancu, iar in 71, cu echipa de aur, cu Dudu, Beldeanu, Nastase, Dumitriu IV, Tanasescu, Mircea Sandu, Kassay, Raksi, toti fosti sau viitori jucatori de Nationala. Vreau sa-ti documentez ca stim ce este o echipa de A sau B, indiferent unde se afla echipa, de fapt, la momentul respectiv. Nationalul in acest tur a avut o evolutie oscilanta si datorita faptului ca ne-am pierdut antrenorul, in afara faptului ca "iar am luat-o de la capat". Nici noi nu stim cine este Nationalul, cea care a batut Sportul si Rapidul sau cea care a pierdut sec acasa cu CFR-ul si a facut egal cu noile promovate? Acelasi rationament este valabil si pentru U Craiova.

Platanu
6th October 2005, 14:39
Nu Bornescu e problema. A luat 2 goluri pana acum, unul in cupa si unul in campionat. Problema pentru voi e apararea noastra, una destul de buna incat tridentul ofensiv de la CFR care v-a dat voua 4 goluri, n-a reusit s-o depaseasca. Oricum, Stanga are obiceiul sa inchida bine jocul la mijloc, acolo i-am batut be CFR-isti. Chair, ar fi interesant sa discutam nishte detalii tehnice, ca de ex: cine mai e antrenor pe la voi? Antrenor e Catalin Necula pana la iarna.:( .Dup-aia nu se stie ce va fi.probabil inca o plecare masiva de jucatori.

corto
6th October 2005, 14:41
Adevarul e ca si eu cand am vazut rezultatele voastre de pana acum am ramas mirat. Ba chiar am devenit suspicios, mai ales ca Gino nu e vreun mielusel. Oricum, sunt sigur ca meciul cu voi din cupa se va juca doar pe teren, iar experienta va fi foarte utila pentru tinereii nostri. De aia si vreau sa trecem mai departe, nevoia de performanta in Craiova e imensa. De fapt, banuesc ca tot cam asha e si pe la voi, si supararile s-au adunat de la an la an :( Bafta in campionat! In cupa e alta poveste :P

miril
6th October 2005, 14:47
Corto, si voua la fel. Reciproca e valabila si in ceea ce te priveste! Cu CFR (mai ales) si Steaua nu...vreau sa zic...cuvantul ala, dar cu noile promovate a fost inspiratia noului...antrenor, ...nec plus ultra.

Bancaru
6th October 2005, 14:54
Miril, poate ar fi mai corect NEinspiratia lui nec plus ultra, cum ii zici, dar si "netranspiratia" jucatorilor.

virus alb-albas
7th October 2005, 04:58
alta dracie...cica gino vrea sa-si vanda cele 15% (daca am inteles bine); instabilitatea de la National favorizeaza indirect Craiova, dar sincer, imi pare rau pentru National....preferam instabilitate la steaua si dinamo :evil:

Bancaru
7th October 2005, 08:36
Alea 15% erau in realitate 33%. Va dati seama ca in conditiile acestor miscari de trupe de la noi nu mai conteaza un meci si nici macar locul pe care terminam in campionatul asta, atat timp cat nu retrogradam.
Miril, sa fie miscarea lui Gino una care sa faca parte din aceeasi unda seismica ce a dus la plecarea lui Landi spre vest?

miril
7th October 2005, 09:33
Prevad miscari...browniene. Nu in sensul ca Brown va veni antrenor la noi.

corto
7th October 2005, 13:47
Nationalul a fost mereu instabil. Si tot au reusit sa castige meciuri importante. Nu pe asta trebuie sa ne bazam noi ... totul se joaca in teren.

miril
7th October 2005, 13:50
Concluzia ar fi ca singura constanta a clubului este...instabilitatea.

Bancaru
9th October 2005, 11:32
Se mai intampla si chestii neprevazute. Craiova a mancat bataie acasa! Eu nu vreau sa cred ca s-a intamplat "pe fondul relaxarii" la gandul ca au un meci usor cu Nationalul, in cupa.

kurany
9th October 2005, 11:35
U Craiova - Unirea Urziceni 0-1...
Atentie Craiova, Nationalul nu e Unirea Urziceni !!! asa ca dragii de olteni vor scoate pestele din plasa de cateva ori , vorba lu Chirila.
singuru dezavantaj...Caracalu daca am inteles eu bine ca se joaca acolo..
pt ca echipa Craiovei e de fapt FC Caracal.

Bancaru
9th October 2005, 11:37
Nu cred ca se joaca la Caracal. Asa s-a stabilit? Fostul presedinte (!) al Nationalului, Iorgulescu George, spunea ca nu agreeaza ideea ca meciul sa aiba loc la Caracal. Probabil din acelasi considerent: transferul masiv de jucatori de colo colo.

miril
9th October 2005, 11:37
Nici eu nu vreau sa cred. A bon entendeur, salut! Ma refer la replica cu numarul 61. Da multi progresisti sunt on line! Duminica buna!

kurany
9th October 2005, 11:44
Caracalu e varianta preferata de olteni, nu si de gINO..se pare..asta e bine...

Bancaru
9th October 2005, 11:48
Suntem mereu cu ochii pe noutati. Nimic nou, insa, pe frontul nostru. Si asa o sa fie pana.... nu se stie. Luni? Aflam luni ceva? Oricum, televiziunile si ziarele se vor concentra asupra CM 2006 - calificari. Duminica buna tutulor. Tuturor, pardon.

miril
9th October 2005, 11:49
La Caracal nu le-ar prii nici oltenilor din motive...

miril
9th October 2005, 11:50
Duminica progresista...progresistilor, tuturor!

be@
9th October 2005, 11:53
caracalul sau chiar ion oblemenco voiau oltenii.Credeau ca si-au gasit prostii....Pana la urma se pare ca se va juca la Mioveni sau Brasov.

Bancaru
9th October 2005, 11:57
Da, asa citisem si eu. Ma rog... Nu cred ca are importanta. Ideea e sa fie cat mai putin obositor drumul. Daca e sa-i frigem, ii frigem si la ei acasa. La ultimul meci in Banie, le-am fost simpatici. Cei mai simpatici. Singurii care le-am fost simpatici in tot returul.

be@
9th October 2005, 12:00
Da,din pacate asa e.Si ce folositoare ne-ar fi fost cele 3 puncte.....

Bancaru
9th October 2005, 12:04
Da, asa e. Si nu numai alea. Cu inca ceva puncte folositoare puteam sa fim chiar campioni. Sa nu rada careva... Be@, sa vezi ce o sa mai plangem si dupa punctele cu Cluj, Jiul, Vaslui...

be@
9th October 2005, 12:07
Stiu, bancare, stiu......Mie imi pare rau pentru fiecare punct pierdut, fiindca vreau sa fim cat mai sus in clasament.

miril
9th October 2005, 12:08
Nu te supara frate. Parca ai fii pe "Valea Plangerii". Fii (mai)...Bancar! Lasand gluma, nevinovata, de-o parte, cu punctele in contul nostru am fi fost acum printre granzi si nu ne-ar fi stat bine!!! E bine?

Bancaru
9th October 2005, 21:28
Regretele sunt cu atat mai mari... Poate daca eram in cupa UEFA nu mai pleca nici Landi si poate ajungeam si noi in grupe. Vreau macar sa visez... Imi pare rau, dar noi eram o echipa mai inchegata decat Rapidul la incheierea campionatului. Asta ma face sa am un mod de a judeca. Cu o participare in cupele europene ar fi fost o responsabilitate mai mare pentru conducatori. Asta ar fi atras si alti investitori. Dar...

miril
9th October 2005, 21:35
...pe alta data sau, mai bine zis, in campionatul viitor. Hai Progresul!

Bancaru
10th October 2005, 10:15
Ca intotdeauna, data viitoare...
Poate reusim sa facem o branza in cupa, pentru ca in campionata nu vad ce putem face. Daca ne mentinem pe 5 - 6 tot e bine. Eu sper intr-o revenire. Suntem specialisti in asa ceva.

miril
10th October 2005, 10:16
Noi doi sau...?

Bancaru
10th October 2005, 12:26
Noi doi, si nu numai, suntem in top. Progresistii in general sunt in top. Mai ramane ca si Progresul sa fie in top (birotica).

miril
10th October 2005, 12:42
Pe primul loc in birotica dar nu si in biro...cratica! Astept (si) vesti bune, astazi din..."Parcul cu Platani". Ceva...peren!

Bancaru
10th October 2005, 13:58
Se pare ca ce asteptam noi se amesteca in top... ingul de stiri referitoare la nationala. Nu prezinta atata interes.
Am ajuns sa consider o stire buna intrarea in normal - sa avem si noi un presedinte. Daca mai vine cineva care ne-ar fi si pe plac, deja e o stire extraordinara. Dar cine ar putea sa vina?

miril
10th October 2005, 14:23
Bineinteles ca mi-ar place Regele...Soare mai degraba decat Radu... Cel Frumos, desi unii zic ca ar fi de la...Afumati.

Bancaru
10th October 2005, 14:42
GALANt ca de obicei.

be@
14th October 2005, 16:14
Radu Niculescu vrea să c&#238;ştige Cupa Rom&#226;niei

Radu Niculescu a declarat astăzi &#238;n cadrul unei conferinţe de presă, că &#238;şi doreşte să c&#238;ştige Cupa Rom&#226;niei din funcţia de preşedinte al lui FC Naţional dacă din postura de jucător nu a reuşit acest lucru. "Nu mă aşteptam, cel puţin nu aşa de repede să ajung preşedinte. E o provocare mare pentru mine şi sper să pot să o scot la capăt. O să mă ocup strict de partea sportivă. Anul acesta obiectivul răm&#238;ne cel stabilit, dar nu ascund că mi-aş dori să aducem o Cupă a Rom&#226;niei &#238;n Cotroceni. Am ratat-o ca jucător o dată, sper să reuşesc ca preşedinte", a spus Niculescu.

Bancaru
14th October 2005, 17:05
Asa sa ne ajute Dumnezeu! Si lui si noua.

be@
15th October 2005, 21:11
Ce faci, Edmond? Vad ca ne spionezi.:D
Tu ai idee unde se va juca meciul ? Daca ai mai multe informatii, spune-ne si noua.

miril
15th October 2005, 21:15
Vrea sa afle in ce stare de spirit ne aflam dupa baia de...tuica! Daca Radu de la Cotroceni a zis ca vrea Cupa Romaniei eu ce sa fac, sa-l contrazic? Chiar asa, unde se joaca meciul?

Leo_
15th October 2005, 21:15
Nu prea conteaza unde sa va juca...important e sa va batem :D

EDMOND_
15th October 2005, 21:19
Cred ca ai citit prea multe carti cu agentul 007. Citesc si atat.
Si ma gandeam sa va rog sa nu ne umiliti prea tare in meciul direct din cupa...
Ca daca va batem cumva sigur va fi blat!:D

be@
15th October 2005, 21:27
Bine, n-o sa va umilim prea tare. :D
Numai sa nu va bateti si cu cei de al Los Platanos. Ok? :drak:

miril
15th October 2005, 21:30
Cum de ai ghicit? Norocul nostru sau ne..., depinde de unde privesti lucrurile (la modul general), este ca nu suntem din...Balcesti. Dar daca tu zici...Ai atuul sa fii mai aproape de...ORACOL. Hai Progresul!

EDMOND_
15th October 2005, 21:36
Ce legatura avem noi cu Balcestiul? Iar oracolul este mult mai aproape de Cotroceni, decat de Craiova....
Daca oficialii cluburilor nu s-au inteles maine federatia va anunta locatia.... care in mod normal ar trebui sa avantajeze Nationalul....

@Bea, felicitari oricum... sunteti in ...progres. Am vazut ca ati strans vreo patru sute de spectatori in tribuna ( bine , i-am numarat si pe cei aproape o suta ai Argesului )....:drak:

be@
15th October 2005, 22:00
Edmond, am avut si zile mai bune, sa stii, cand veneau mai multi spectatori.
Oricum, FC National nu este o echipa pentru mase, ci pentru acei care prefera sa vada un meci intr-un mediu civilizat,fara sa fie nevoiti sa asculte tot felul de trivialitati.

EDMOND_
15th October 2005, 22:18
Oricum, FC National nu este vrea o echipa pentru mase...


:D :drak: Buna asta... Uite de aia nu plec eu de pe Onlinesport, ca este o permanenta sursa de buna dispozitie....

be@
15th October 2005, 22:30
N-am spus-o eu,ci oficialii clubului.

<<Un proiect important este atragerea suporterilor pe stadion, avand in vedere ca exista o larga categorie de posibili suporteri ce ar putea deveni fideli mediului civilizat si elegant al clubului nostru: familiile – parintii alaturi de copii.>>

http://www.nationalfc.ro/articles.php?ai=338&st=0&filter=-1#com

miril
15th October 2005, 22:33
Dupa ce faci pe Oracolul, oi stii tu ceva, de blat, te mai intrebi si de...legatura. Poate ai si tu dreptate, n-o fi la Balcesti, o fi la...Caracal... legatura. Din cauza bunei dispozitii generale ne distram cu d'alde Postasu si mai ajungem si pe la UEFA, tot pentru manifestari de...masa. Ma rog, buna dispozitie nu se discuta, ca si gustul, de altfel, ci doar manifestarile. Sa fie la ele, acolo!

EDMOND_
15th October 2005, 22:41
Be@, si familiile alea cu copii nu sunt tot "mase"!!?

@ Mirel, spusesi ceva in mesajul ala, sau il scrisasi doar asa, sa mai scrii si tu ceva... ma uitai peste ultimele tele mesaje, pe threadul asta... mult sub standardul obisnuit, dar asta este.... si nu incerca sa faci pe desteptul, ca nu tine. Daca esti in stare de o discutie, bine, daca vrei sa vorbesti aiurea in tramvai , nu ti-ai gasit omul.... Incearca cu Be@.
hai, la revedere, ardem gazul de pomana daca continuam !

be@
15th October 2005, 22:52
Edmond,miril spuse multe lucruri in mesajul sau, numai ca tu te faci ca nu pricepi.

miril
15th October 2005, 23:04
Eh Be@, si tu, nu toata lumea-i ca Edmond_. Un lucru n-a inteles, colegul oltean, eu cu tine nu trebuie sa incerc, eu doar comunic. Simplu. Am uitat sa zic, bucurosi de oaspeti! Daca mai astepti putin, Ed, venim si cu...blatul, ca asa suntem noi, putini, dar ospitalieri.

Leo_
15th October 2005, 23:07
Hmm, veniti cu blatul? Mirile, parca nu erai adeptul ironiilor ieftine, asa tin minte...poate m-am inselat :)

miril
15th October 2005, 23:15
Pai ironiile alea, stii tu care, nu sunt de la mine sunt de la...Stiu dar nu vreau sa spui. Bai, frate, oltenii vor...BLAT. Pai ati gresit cartierul, mergeti la Copos, ca acolo se da. Noi dam doar, daca va aduceti aminte, in...returul campionatelor, pe vremea ingineriilor, pardon, ... cofetariilor lui Gino. Intre timp, a raposat, saracul!

Bancaru
17th October 2005, 12:24
La cum am jucat in ultimul meci... cred ca nici nu o sa-i vedem pe olteni. O sa simtim un iz de praz pe teren si cam atat. Parerea mea ca cel mai bine ar fi sa jucam la Craiova. In proportie de 80% mancam bataie. Nu asta vreau, dar sunt realist. Daca vom avea sansa sa facem ceva macar sa facem in Banie.

miril
18th October 2005, 16:25
Ne vom bate la Mioveni.

be@
18th October 2005, 19:01
Mda,se putea sa nu-i favorizeze federatia pe olteni? :mda:

alamar
19th October 2005, 08:07
Nu conteaza unde jucam cu astia. Ce naiba, am ajuns sa ne tremure chilotii pe noi la gandul ca jucam cu Craiova, o echipa de B. Se aude? Craiova joaca in B. Asa ca nu concep alt rezultat decat victoria, indiferent in ce loc din galaxie jucam cu ei.

EDMOND_
19th October 2005, 09:34
Mda,se putea sa nu-i favorizeze federatia pe olteni? :mda:

Uite de asta nu se poate discuta cu tine, pentru ca arunci vorbe aiurea fara nici o baza. Explica-mi si mie cum am fost noi favorizati, care a fost logica acestui mesaj.
A fost o alegere de bun simt, exact la jumatatea distantei dintre cele doua orase, normal ar fi fost ca National sa accepte din prima aceasta varianta, nu sa se ajunga la mana federatiei, carea alaes pana la urma locatia corecta. De ce ar fi trebuit sa rataceasca echipele si suporterii pe la Brasov sau Sibiu, cale de sute de km?

Ceea ce ma bucura este, ca dintre toti "luminatii" de aici nu s-a gasit unul sa iti spuna ca a fost o alegere corecta din partea frt. Pai ce treaba avem noi cu Mioveni? Este cumva in Oltenia? Dimpotriva, parerea mea este ca voi veti iesi intr-un oarecare avantaj pentru ac la Mioveni am jucat in cupa, i-am eliminat, si ne-am contrat destul de rau cu ei. Sigur vor fi destui care vor incuraja Nationalul, ca nu a trecut prea mult timp de la meciul ala....
Zii, sunt curios sa vad ce argumente ai!:)

miril
19th October 2005, 09:55
Ed, bine ne-ai gasit! E bine ca cineva dintre olteni considra ca merita sa discute cu noi. Ia citeste tu atent cele spuse de taica. Si eu si Be@, daca nu ma insel, ti-am raspuns deja la ce s-a referit "favorizarea". FRF, logic, zic eu, a dat de castig Craiovei, mergand pe criteriul echi...distantei. Totusi, poate exista, speculatia mea, si o varianta de culise, care sa justifice obstinatia Nationalului in privinta localitatii. Cei din intimitatea clubului stiu probabil de ce si s-ar pute ca si oltenii sa stie despre ce este vorba. In alta ordine de idei, un om cu experienta si simt psihologic ca al tau ar intelege ca nu merita sa continuam dispuele fara sens, pe intrebari marunte, zic eu. In rest, esti bine venit pe forumul nostru.

EDMOND_
19th October 2005, 09:59
Sa mai intreb inca odata, poate nu am fost foarte clar? Cum este favorizata Craiova prin alegerea unei locatii care se afla exact la jumatatea distantei dintre cele doua localitati si intr-un judet care nu face parte din Oltenia?

Bancaru
19th October 2005, 10:23
Se pare ca nu exista tren direct spre Mioveni din Bucuresti. Atata tot. O sa mai piarda FANS putin timp cand vor schimba garniturile.

miril
19th October 2005, 10:23
ED, credeam ca ti-am raspuns si eu si Be@. Esti ca cercetatorul care refuza sa citeasca literatura deja publicata. Dar pentru ca esti "lenes", ti-o dau din nou mura in gura. Nationalul nu a dorit Mioveni, Craiova a dorit Mioveni, FRF a ales Mioveni, deci a mers pe mana Craiovei, neluand in consideratie argumentele Nationalui, indiferent care erau ele, deci am putea spune, intr-un fel ca a "favorizat" Craiova, mergand pe alternativa ei. Capisci! Nu ti se pare ca intrebarile astea sunt nimicuri. Nu stiu care este mai in culpa, ala care arunca cu piatra sau cel care o ridica si o arunca inapoi. Ai o posibiltate de alegere, Ed, foloseste solutia constructiva, desi "poti sa continui sa dai cu pietrele inapoi". Nimeni nu te poate opri, este alegera ta.

Bancaru
19th October 2005, 10:30
Aici il mai poate opri cineva. Aici, cel putin. Dar nu cred ca o sa fie cazul.
Eu mi-am mai spus penctul de vedere si il repet. Trebuia sa jucam la Craiova. Daca batem, batem si la Craiova si la Brasov. Daca e sa mancam bataie... cel mai des am facut-o in Cotroceni. Asa ca era o alegere simpla. Cum la noi nu se pune problema cantitatii suporterilor...

be@
19th October 2005, 11:04
Zii, sunt curios sa vad ce argumente ai!:)
Exact argumentele pe care ti le-a dat miril. Sper ca nu vrei sa-ti mai explic si eu din nou.

Alamar,gandim la fel. :ok:

corto
19th October 2005, 16:23
Pai da, s-au gandit ca daca ne-au suspendat doua etape, macar in Cupa sa ne ajute putin. Eu pricep ce zici Miril, dar pana la urma nu cred ca FRF a tinut cont de ce au vrut cele 2 echipe. Sau de ce au vrut miovenii care nu-si doreau sa se joace pe stadionul lor. Au tras linie, au pus pixul la jumate si gata. Chiar conteaza unde se disputa meciul? Bancare, la Craiova joaca euroPoli, nu ne puteam permite sa-i dam afara ca au buget mare :P

Bancaru
19th October 2005, 16:28
Sa joace unde or vrea. Nici nu ma intereseza. Anul asta nu am la ce sa sper. Daca as vedea ca sunt pe drumul cel bun m-as bucura. Sa vad ca incep sa cladeasca. Deocamdata sunt la nivelul declaratiilor. La anul o sa-mi fac si griji. Desi nici anul asta nu e exclus sa o zbarcim.

miril
19th October 2005, 16:31
Corto, eu nu am nimic impotriva sa jucam la Mioveni, mi se pare echi...distant. I-am raspuns lui Edmond_, nedumerit de afirmatia lui Be@, nemultumita de decizia FRF, pusa in impas de cele doua cluburi care au venit cu propuneri total diferite, care la radul lor...

corto
19th October 2005, 16:40
La cat de aiuriti sunt si unii si altii, nu ma mira ca nu s-au inteles. Or fi fost situatii de genul " varu-meu are hotel in poiana, a zis ca ne face discount la cazare ... ". La noi e de inteles, am jucat odata la Mioveni si n-am batut nici un suporter advers, acum vrem sa ne scoatem parleala.

miril
19th October 2005, 16:46
Stii si tu ca la noi nu sunt de...batut, poate din publicul local. Oricum, discutii inutile ale caror dedesubturi nu le inteleg, iar, sincer vorbind, in aparenta, sunt de acord cu localitatile propuse de Craiova si nu de National, una fiind Mioveni.

corto
19th October 2005, 16:51
Batem pe toata lumea :P Observatori, arbitrii, rupem gardul si-i batem si pe jucatori. Ne batem intre noi, daca nu sunt scaune la Mioveni, le rupem de pe Oblemenco si venim cu ele la noi. Vrem sa fim respectati, vrem sa fie cat mai multi la urgenta gu gulere alb-albastre de plastic, sa vad un titlu mare in ziar "Oltenii insetati de sange" ... sa mergem in Valea Jiului si sa-i batem si pe minerii care ne-au devastat gara de vreo cateva ori. O contra mineriada. Sunt off-topic, nu-i asha? :D

miril
19th October 2005, 17:02
Noi nu suntem stricti. Pardon, sa-l intrebam pe...amfitrionul...Progresului. Bank, ce zic, on sau off sau on-off? Si cum cineva trebuie sa duca vestea...bataliei tocmai de la Mioveni catre...Ursu, puneti pe...Postasu s-o...comita ca noi n-avem (decat pe Pustiu).

corto
19th October 2005, 17:06
Postasul e cam gras ... nu-l vad alergand 150 km pana la Bucuresti sa proclame victoria in fata comisiei. Mai bine sa ne vedem de fotbal, oricum sunt sigur ca nu vor fi incidente, suporterii Nationalului sunt oameni cu bun-simt. :ok:

miril
19th October 2005, 17:07
Si tu!

Bancaru
19th October 2005, 17:40
Eu sunt amfitrion prin vointa... amfitrionilor OLS. Langa mine am mai cerut un amfitrion. Sa amfitrionam impreuna. Sa nu fiu acuzat de amfitrionie partinitoare. Sunt adeptul dualismului in idei.

be@
19th October 2005, 18:03
Oricum,tu te descurci foarte bine ca amfitrion pe Suporter,Bank.De cand esti tu moderator aici, merge mult mai bine subforumul.Nu ca vreau sa te laud, dar asta e adevarul. :ok:

Bancaru
19th October 2005, 18:11
Be@, gata cu laudele, ca te editez. Cred ca e o treaba comuna. Nu uit ca m-ai ajutat cand te-am rugat sa ii dam o fata noua. Si tu si ceilalti care vin frecvent aici.

miril
19th October 2005, 18:43
Sa fiti amfitrioni ca-n...AVATAR. Dualism in pluralism...progresist! Ce vrei sa spui cu "sa ii dam O FATA NOUA"? Lu' No Gacic? Vezi, chiar daca stam bine cu...traficul, n-as vrea sa te vad dupa...Bodu!

confusion
20th October 2005, 08:29
Imi pare rau, dar o sa va opriti in optimi anul acesta.... asta e, viata merge mai departe! :drak:

miril
20th October 2005, 09:06
Vom trai si vom vedea. Suntem mai obisnuiti ca altii sa suportam infrangerile si stim sa ne bucuram cumpatat la victorii, semne ca am invatat ceva din viata. De aceea vom merge mai departe. HAI PROGRESUL!

Bancaru
20th October 2005, 10:01
Tuturor le pare rau de/ pentru noi. Poate o sa va facem sa va simtiti mai bine, in ceea ce ne priveste si o sa va scutim de parerile de rau. Daca nu, macar ne consolam cu ideea ca multimea suporterilor olteni sufera pentru noi.

corto
20th October 2005, 12:56
Daca nu, macar ne consolam cu ideea ca multimea suporterilor olteni sufera pentru noi.

Hehehe. Buna asta. Desi serios vb, am suferit o data pentru voi. Ce se mai aude din tabara Progresului? Tot tulburi sunt apele? Ca la noi e linishte ... platim amenzi, facem scandal, dar pana la urma e linishte. Vad ca pe alt thread va faceti planuri pe care dintre viitorii celebri someri ii vreti la club. In aceasta confuza situatie, mai este cupa un obiectiv? :P

miril
20th October 2005, 13:05
Vrem cupa cu orice pret, aici pe forum, caci asul de trefla Necula s-a dovedit un biet valet de...pica. In ritmul asta nu vom ajunge, in curand, sau poate niciodata, la Quinta Royala sau poate, chinta roiala. Da, stim ca oltenii ne-au sustinut, lucru frumos, dar mai stim ca era si vorba despre "Capul lui Netoiu-l vrem". Adica un militian mai putin.

Bancaru
20th October 2005, 13:49
Suntem fara obiectiv (asta e bine) dar si fara orizont. Asta e rau. Vrem tot ce arunca altii. Sa vina refuzatii la noi.
Miril, tare aia cu asul de trefla. Ce legatura...

miril
20th October 2005, 15:00
Daca...(imi) pica, (de) pica.

Bancaru
21st October 2005, 11:17
Eu sper sa pice de bunavoie si nu uscat de lumina Farului. Sau ametit de atata Stiinta. Dupa meciul de sambata poate o sa putem da un pronostic mai real. Eu, cel putin, m-am abtinut pana acum.

be@
21st October 2005, 11:22
"S&#238;nteţi &#238;n moarte cerebrală!"

Nemulţumiţi că meciul din optimile de finală ale Cupei Rom&#226;niei, &#238;mpotriva Universităţii Craiova, se va disputa la Mioveni, suporterii "bancari" au atacat conducerea lui FC Naţional, care a refuzat varianta Giuleşti. "Aţi &#238;mprumutat neuronul pe care &#238;l foloseau fraţii Iorgulescu, iar acum s&#238;nteţi &#238;n moarte cerebrală. Oricum, oltenii au fost favorizaţi de FRF", au scris fanii pe site-ul oficial al clubului.

sursa: Gazata Sp.

miril
21st October 2005, 13:10
Este un drept constitutional. Totusi, sper sa-ti treaca (nu dreptul), altfel ai fi acuzat de...absenteism.

Bancaru
21st October 2005, 17:13
E rau fara Gino...

Baresi
21st October 2005, 19:06
E greu da ne descurcam noi , oricum o sa se intoarca (zic eu) ar trebui sa mizam mai mult pe tineri si pe cei ce pun suflet pt echipa

PORTOKALA_007
21st October 2005, 19:26
Vom invinge la o diferenta de cel putin 3 goluri asa ca de la A la B la Zinc....suntem o echipa puternica aflata in tranzitie in reformare de la conducere pana la jucatori asa ca BE PATIENCE MT FRIENDS eu zic ca o sa traim cat de curand bucuria unui trofeu adus in batranii cotroceni ca prea amar de vreme au suspinat dupa performanta!!!

Bancaru
21st October 2005, 22:45
Portokala, ma bucur pentru intoarcerea ta in forta. Nu trebuie sa ne ambalam si ma bucur ca, alaturi de Alamar, imprastii cu optimism. Chiar aveam nevoie. Da-mi voie sa te citez: hai ai nostri, sa moara ai lor! De ciuda.

be@
22nd October 2005, 13:04
Va e frica de meciul din Cupa?Am vazut meciul cu Dinamo Poiana campina, si pot sa va spun ca azi au fost umiliti.Puteau sa castige gazdele cu 6-0.Noroc cu portarul,ca n-au jucat nimic ! :D

miril
22nd October 2005, 13:13
Be@, iti dai seama ca nu de ei ne e frica ci de...Noi, adica de fotbalistii de la noi!

Platanu
22nd October 2005, 13:20
Va e frica de meciul din Cupa?Am vazut meciul cu Dinamo Poiana campina, si pot sa va spun ca azi au fost umiliti. N-au jucat nimic ! :D
Si eu am vazut meciul,iar aia din Campina i-au "calarit" tot timpul pe craioveni.Dar cum zicea Miril,ne e frica mai mult de ai nostri decat de ai lor.Totusi cred ca putem sa-i batem.HAI PROGRESUL!!!:yeah: /hello :yeah:

Bancaru
24th October 2005, 10:11
In presa se vorbeste de o tentativa de aranjament din partea lui Mititelu. Nanu, fost jucator la Craiova, pe care il doare sufletul de soarta Stiintei, a zis ca a refuzat cei 12.000 de Euro. Sper sa nu incerce si cu ai nostri, pentru ca s-ar putea sa aiba surprize.
Una peste alta incepe sa iasa fum mai gros, ba chiar limbi mici de foc, referitor la acuzele pe care unele divizionare B le-au adus Craiovei. Sau lui Mititelu. Mie nu imi place deloc omul asta. Nu trebuie sa-mi placa mie, in definitiv. Eu sper sa batem, atat! Desi, la cum jucam, e destul de greu.

miril
24th October 2005, 10:19
Pot fi si diversiuni, Bank. Oltenii au multi dusmani, din nefericire pentru ei.

be@
24th October 2005, 10:37
Nu sunt diversiuni, miril, e adevarul. Echipele care au jucat impotriva lor au jucat penibil !!! In plus, chiar Mititelu a recunoscut ca a dat spaga unor consilieri din Craiova. Probabil ca e invatat cu asa ceva.Vreau sa va spun ca si jucatorii Iasului au fost contactati de catre oamenii din Craiova, anul trecut, ca sa nu-si apere corect sansele in eciul cu ei.Noroc ca au anuntat imediat conducere. Despre meciul Nationalului cu ei, nu mai are rost sa vorbesc. Se stie rezultatul. :mda:


<<Scandal penal la Craiova: Mititelu spaga

Adrian Mititelu sustine ca a dat 20.000 de dolari spaga consilierilor locali craioveni pentru a-i inlesni o afacere cu pamint. Toate acestea s-au intimplat luni seara la emisiunea 'Totul pentru sportul craiovean' de la Terra Sat.


Adrian Mititelu, patronul Universitatii Craiova, i-a atacat dur pe edilii Baniei, pe care i-a acuzat ca ii pun bete in roate si ca au luat spaga pentru a da avize favorabile unor afaceri ale sale care depindeau si de avizele Consiliul Local Municipal Craiova.

'Administratia locala nu m-a ajutat cu nimic. Cind eu ma chinuiam sa incropesc o echipa si nu puteam dormi noaptea, cei din primarie anuntau ca aduc pe FC National la Craiova, ma dadeau afara de la club si de pe stadion. Acum nici nu pot sa vorbesc cu primarul Solomon. E asa de mare incit nu poti ajunge sa vorbesti cu el', s-a descarcat Mititelu.

Apoi, patronul Stiintei a facut o serie de afirmatii foarte grave, prin care a dezvaluit cum a reusit sa duca la capat tranzactia cu paminturile vindute celor de la PIC Arges, care i-au bagat in buzunar 'vreo citeva milioane de euro'.
20.000 de dolari spaga

'Pina sa fac PUD-ul (Planul urbanistic de detaliu) la terenul respectiv, s-au facut foarte multe presiuni de oameni din grupul Camataru ca sa blocheze actiunea. Am fost nevoit sa dau spaga 20.000 de dolari la consilieri ca sa rezolv problema. Camataru a cerut 100.000 de dolari de la patronul de la PIC', a spus Mititelu. >>

Ols

Bancaru
24th October 2005, 10:44
Eu nu am spus ca e adevarat ca a dat bani. Eu am spus ca mai iese si fum si, uneori, chiar foc. Ai dreptate, Miril, in privinta dusmaniilor. Dar stiu sa le atraga. Au talent la asa ceva.

miril
24th October 2005, 10:49
Be@, hai sa-i lasam pe olteni cu durerea lor si sa ne vedem de noi. Articolele din fituicile sportive sunt pline de speculatii pentru a face vanzarea porcariei. Si despre noi s-a vorbit si speculat aiurea si nu ne-a convenit. Deci...

Bancaru
24th October 2005, 13:47
Delegari

FC National - Universitatea Craiova (B2) - la Mioveni, ora 14.00
Arbitri: Marian Salomir - Cristian Nica, Marcel Savaniu
Observatori: Petre Mehedintu, Gheorghe Constantin

miril
24th October 2005, 13:51
Savaniu asta... Dar nici cu Salomir...il...

miril
26th October 2005, 09:07
Cine doreste sa asculte exclusiv meciul la radio de la inceput pana la sfarsit, meciul se transmite integral pe www.radiominisat.ro

Bancaru
26th October 2005, 13:31
Numai meciul asta? Eu nu pot la serviciu. Incep emotiile.

miril
26th October 2005, 13:52
Numai. Nici eu, dar am vrut sa fac, sper, o bucurie progresistilor.

miril
26th October 2005, 16:38
Calificare chinuita, la 11 metri. Sa vina Bergodi!

Bancaru
26th October 2005, 16:39
Chinuita, nechinuita, e o calificare. A fost cea mai grea.

miril
26th October 2005, 20:36
Daca se pastreaza sistemul ar trebui sa fim capi de serie alaturi de Farul, Rapid si Poli T(?). Deci Mos Craciun ne poate oferi drept adversar pe unul din...restul

krapulax
26th October 2005, 21:32
mi-a placut asta- pe gsp, prosport si totalsport apare o declaratie a lui necula in care zice ca acuma urmeaza meciul cu poli timisaora. aceeasi greseala pe toate 3 saiturile. copy paste la greu.

capi de serie- de ce rapidul? a fost eliminata in saisprezecimi anul trecut. nici noi n-am fost capi de serie acu 1 an desi in campionat eram sus. otelul mai degraba- a fost in sferturi. asta pare sa fie criteriul: ce au facut in cupa sezonul precedent.

Bancaru
26th October 2005, 22:24
Si totusi Rapid e cap de serie. Mai e si Farul. Poli e in cealalta urna. Parca vad ca ne vedem cu fratii nostri si in cupa.
Krap, poate asa a zis asta. Poate asa se scrie si nu stim noi. Hai, naopte buna!

miril
27th October 2005, 00:39
Am facut aceiasi prezicere, pe alt topic, precum Lomonosov si Lavoisier. Fratii Micla... usch!!

miril
27th October 2005, 18:12
Mi-a placut de vulpoiul de Prunea la penalty-ul decisiv. I-a zis, aprox., celui de la U Craiova "Hai trage odata ca trebuie sa mergem acasa". Mi-a placut si reactia de bucurie...navalnica a colegilor de...suferinta, care s-au napustit peste el, sa-l imbratiseze, in rectiile de fundal de bucurie a celor care au salutat victoria, ce-i drept chinuita, a alor nostrii. Si nu erau putini, cei care jubilau sonor, in tribuna. Se auzeau, nu se vedeau, conform imaginilor si sonorului de la ProTv. Deci jucatorii isi doresc sa merga mai departe, in Cupa, reactia lor netradand blazarea, ci dincontra. Asta-i bine, gandindu-ma la sarcina viitorului antrenor principal al echipei. Sper sa vina cel mult intr-o saptamana. Cristiano, Noi ti aspetiamo!

krapulax
27th October 2005, 18:26
am vazut faza ultimului penalty. nu cred ca vorbea cu craioveanul, acesta fiind de fapt australian, ci cu salomir. zicea cam asa: mariane, dac-o apar pe asta e gata, da? hai, sa plecam si noi acasa.

miril
27th October 2005, 19:01
N-a zis-o el doar pentru Salomir, zic eu. S-a bazat, psihologic, ca si jucatorul craiovean va auzi. Si s-a vazut (ca a auzit)!

Bancaru
27th October 2005, 19:40
Ca sa fie opinii multe, cum sade bine la oamenii cu ... opinii, eu cred ca i-a zis lui Savu. Marian Savu.
Miril, aceeasi impresie am avut-o si eu legata de reactia suporterilor. Se pare ca oltenii nu erau bineveniti la Mioveni. Pe cine au eliminat acolo? Cluj?

Platanu
27th October 2005, 19:54
Ieri la PRO TV ziceau ca Prunea l-a intrebat pe Salomir pe care colt sa plonjeze.Prunea s-a luat dupa Salomir si a plonjat pe coltul respectiv,dar craioveanul a inscris pe celalalt colt.

miril
27th October 2005, 20:17
Asta la golul lui Stanga, dar observatia mea se refera la penultimul si ultimul penalty, cel victorios pentru noi, batut de olteni lui Prunea.

Bancaru
28th October 2005, 21:53
Prunea vrea sa dovedeasca ca e inca tanar, dar la prima greseala o sa se vada ca locul lui e la sindicat. Sindicatul Crimei.

Platanu
28th October 2005, 22:06
Prunea vrea sa dovedeasca ca e inca tanar, dar la prima greseala o sa se vada ca locul lui e la sindicat. Sindicatul Crimei.
Sindicatul Crimei???:o:

inter
31st October 2005, 22:14
mirile si Bancare ,,, castigarati ... da "pierdurati" :D:D
cu Miril ma integrez in Absolut , cu tine Bancare mai vedem :P

miril
1st November 2005, 00:54
Vod ca n-ai uitat, Intere. Absolut ca ma voi tine de cuvant, dar nu...curand. Poate de Paste va paste de o bautura si pe tine si pe Bancaru, la locul...faptei. A nu se intelege ca la Mioveni, nuuu. Asta daca nu vrei tu cumva sa treci...apa la noi, in Nord. Aici bautura nu se tine la...ghiata. Hai sa topim ghiata si sa facem ceva...sloiuri! Va astept eu sau ma asteptati voi? Hai noroc si HAI PROGRESUL!

Bancaru
1st November 2005, 09:55
Intere, parca ti-am mai zis eu de pariurile ale pe care le pierd cu placere.
Sa vedem daca "pierdem" si in faza urmatoare.

miril
1st November 2005, 10:00
"Pierdem" sigur! Miril dixit!

Bancaru
1st November 2005, 10:01
Absolut!

miril
1st November 2005, 10:03
Vod ca si tu te-ai molipsit! Nu-i rau! Sa vina un antrenor adevarat si dam...de baut!

Bancaru
1st November 2005, 10:06
Aburii astia m-au imbatat. In rest prefer BERe sau BERgodi.

miril
1st November 2005, 10:09
O vom boteza Bere Bergodi, subventionata de BRN! HAI PROGRESUL!

inter
1st November 2005, 13:33
mey te gandesti cumva la Bergomi? :D:D

Bancaru
1st November 2005, 13:46
Ala e fumat. Nu a putut pleca. In plus, odata ce ai fost in vizorul Stiintei... Apropo, mai e in tara tipul ala... nu mai stiu cum se numea... Napoli? Asa? Nicolo Napoli? Ala de care si-a batut joc Dinel.
Sa vina Bergodi. Cred ca dintre variantele vehiculate, Bergomi, Giannini si Bergodi, ultimul ar fi cel mai indicat sa antreneze avand in vedere ca a fost secund la Lecce.

miril
1st November 2005, 13:57
...si fotbalist la Lazio, o echipa, prin traditie, culori si filiatie...bancara, pasibil de infratire cu Progresul. Desi mai frate ca...Inter...

inter
1st November 2005, 18:20
. Asta daca nu vrei tu cumva sa treci...apa la noi, in Nord. Aici bautura nu se tine la...ghiata. Hai sa topim ghiata si sa facem ceva...sloiuri! Va astept eu sau ma asteptati voi?

mey chiar ca e in coada de peste :D:D, daca "varu din finlanda" are vreo iesire .... poate ma sacrific :drak: , ca si pe el l-am "ratat" cand a venit in tara :headbang: ...

miril
1st November 2005, 20:32
"Ratatule" sau si mai...trist...Tristule! Vino sa te-nveselesc un pic! Sa nu-ti inchpui prea multe!!! Cat despre var, "N-a dansat decat o...vara"! Si tu ai lipsit. Var...icela, ceva? Lasand...gripa aviara la o parte, daca luam cupa te sponsorizez si pe tine si pe Bank. Deja visez la...o "Lunga vara...fierbinte". uite cum te oblig eu sa tii cu FC National. No bless oblige!

inter
1st November 2005, 23:15
:D:D:D mai negociem !

miril
2nd November 2005, 01:23
Ok! Atunci, mai...la vara!

Bancaru
2nd November 2005, 10:14
Miril, putem sa-l rasfatam pe Inter. Daca luam cupa stam la o masa in complexul Cotroceni, cu tot tacamul, la Trattoria il calcio, bem un mic si mancam o bere, desi e cu specific italienesc si admiram cupa. In definitiv si Craiova poate ca a contribuit la un potential viitor succes.

miril
2nd November 2005, 10:20
Da, l-au lasat pe Bornescu sa-si manifeste...atasamentul!

inter
2nd November 2005, 17:59
Miril, putem sa-l rasfatam pe Inter.

daca e si gino pe acolo viu .... ca daca el nu la prins pe ala, eu il prind pe el :D:D si jucam la aceeasi categorie :evil:

miril
2nd November 2005, 19:06
De-a Baba Oarba cu...Bodu?

Bancaru
2nd November 2005, 19:55
daca e si gino pe acolo viu .... ca daca el nu la prins pe ala, eu il prind pe el :D:D si jucam la aceeasi categorie :evil:
Intere, cum adica viu? Pai ce, crezi ca e impaiat? El ne va servi. Eu am promis aici o masuta la Trattoria in Cotroceni daca luam cupa. In capul mesei Inter. Sa speram ca nu va fi rotunda...

be@
7th November 2005, 10:24
Si am cazut cu.... Otelul.
E bine! :D :D

_LuCaS_
7th November 2005, 12:35
Se putea si mai rau :)
poate se joaca la Iasi ;)

be@
7th November 2005, 14:22
N-are cum sa se joace la Iasi. E prea departe de Bucuresti.

Bancaru
7th November 2005, 14:58
Se joaca la Constanta. Probabil. Sau la Medgidia.

miril
7th November 2005, 15:10
...sau la Focsani si de ce nu la Buzau. Mai bine decat am picat nici ca se putea. Petrolul nu mai trage la A, zic eu, ci sa merga cat mai departe, in Cupa, iar Otelul se concentreaza sa scape de B, deci Cupa.... Noi sa nu-i subestimam si totul va merge...in semifinale. HAI PROGRESUL! Cota la pariuri, conform Onlinesport, 13/1, in acest meci, spune totul.

Bancaru
7th November 2005, 17:01
Stan, Marius Stan, vrea razbunare. Adevarul e ca la ce am jucat nu se poate face mare diferenta intre noi si Otelul, desi Otelul a plecat in stagiul de pregatire de la inceputul turului cu 7 oameni!!! Restul i-a luat pe drum, autostopisti. Bine ca nu au iesit si femei in cale.
In conditiile in care ramane Necula, Otelul are toate sansele sa spere. Si nu vad de ce i-ar deranja Iacov in vreun fel.

be@
22nd November 2005, 17:50
Otelul-National se joaca la Buzau, pe stadionul "Gloria".

georgemp
22nd November 2005, 19:34
Mie-mi convine:yeah:

Bancaru
23rd November 2005, 21:45
De ce? Va duc antrenorii la meci?

georgemp
23rd November 2005, 23:29
nu,poate merg singur:P

Bancaru
24th November 2005, 10:23
Ar trebui sa faca lucrul asta. Sa va obisnuiasca cu atmosfera meciurilor oficiale ale seniorilor. Si singur e bine.

miril
27th November 2005, 13:58
Schimbare de loc:

Meciul Oţelul - Naţional se va juca la Urziceni
Meciul Oţelul Galaţi - FC Naţional, din sferturile de finală ale Cupei Rom&#226;niei, se va disputa pe stadionul "Tineretului" din Urziceni, nu la Buzău, aşa cum fusese programat iniţial, a anunţat FRF. Partidele din sferturile Cupei sunt programate pentru data de 7 decembrie, ora 13:00

GSP

Bancaru
28th November 2005, 10:47
Ma duc daca pot sa imi iau liber.

miril
28th November 2005, 11:01
Fii atent sa nu te...urzice sefu ca de Mos Nicolae!

Platanu
28th November 2005, 11:13
Fii atent sa nu te...urzice sefu ca de Mos Nicolae!Miril,m-ai spart cu jocurile tale de cuvinte.:ok:

miril
28th November 2005, 11:16
Platane, e bine ca eu o fac, decat...sefu lu'... Stiu dar nu vreau sa spun! Sase, (imi) vine sefu. Va las baieti cu...Progresul! Stiu ca va tine de...cald!

Bancaru
28th November 2005, 17:34
Ne tine si de foame. Ca sa nu ma urzice trebuie sa cer voie. Asta ca sa nu ma urzice si pe mine constiinta. Adevarul e ca e un tip basicos. Se urzica si te basica.

Zamo
28th November 2005, 18:08
Imi doresc ca in semifinale echipele calificate sa fie FCN,Jiul,Petrolul si Iasul pentru ca asa am avea sanse reale.Si o finala de vis ar fi FCN-Petrolul:4-3(iar am inceput sa visez:P ).

Bancaru
28th November 2005, 19:16
Eu nici nu stiu care cu cine joaca. Noi cu Otelul si Iasiul cu Rapid. Atat. Restul... ?

be@
28th November 2005, 20:45
Tm. cu Petrolul si Farul cu Jiul.

georgemp
28th November 2005, 22:39
va zic eu ca tm sau rapid parasesc competitia

miril
28th November 2005, 22:40
Gresit, George, tm si rapid paresesc competitia.

georgemp
28th November 2005, 22:45
ar fi prea frumos...

miril
28th November 2005, 22:50
Cu o singura conditie...

georgemp
28th November 2005, 22:55
care?

Platanu
28th November 2005, 22:58
Cu conditia ca marmota sa nu ne inveleasca pe noi in staniol.Da' vad ca nu mai are staniol....

miril
28th November 2005, 23:07
Da tine de...staniol, adica sa nu fim eliminati si noi.

Bancaru
29th November 2005, 11:00
Sa nu ne lamineze otelarii.

be@
29th November 2005, 11:11
va zic eu ca tm sau rapid parasesc competitia

George, cu Rapidul s-a rezolvat. Ii scoatem noi( Politehnica Iasi :) )

georgemp
29th November 2005, 23:03
ar fi bine,mie mi-ai conveni

Bancaru
29th November 2005, 23:47
Be@, "suferi" de dubla personalitate.

be@
5th December 2005, 13:48
OTELUL Galati - FC NATIONAL
Teren: TINERETULUI (Urziceni)

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare)
Asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Florin Buzarnescu (Craiova)
Observatori: Nicolae Pantea (Bucuresti), Marcel Lica (Constanta)

Bancaru
5th December 2005, 14:56
Asa se cheama stadionul din Urziceni? Ala al lui Bucsaru? Tineretului?! Nu ii zice Valahorum?
Noi am mai jucat odata in cupa la Urziceni. Ne antrena Zenga pe vremea aia. Nu mai stiu cu cine, dar am batut.

miril
6th December 2005, 20:04
Stiri despre adversari:

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=17247

Platanu
6th December 2005, 20:12
Stiri despre adversari:

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=17247Cu sau fara Izvoranu sau Munteanu,cred ca vom obtine un rezultat pozitiv.HAI NATIONAL!

alamar
7th December 2005, 15:47
Urziceni, 7.12.2005, ora 15.45 - VENI, VIDI, VICI
Din Cotroceni se vede CUPA.
Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuuuu'

georgemp
7th December 2005, 18:51
Prieteni,dupa cum v-am spus ori poli tim.,ori rapidul vor fi eliminate.Iata ca poli tim. a fost eliminata

Bancaru
7th December 2005, 22:14
Si Rapidul trebuia sa fie eliminata. Serea buna!

georgemp
7th December 2005, 23:42
CUPA ROMANIEI
Bergodi:"Am cistigat la loteria penaltyurilor"
FC National a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Romaniei in ziua in care tehnicianul italian Cristiano Bergodi a devenit tata pentru a treia oara, sotia sa dind nastere, la Roma, unui baiat.
"Este a treia victorie de cind am venit in Romania si al treilea copil (n.r. - Bergodi mai are doua fetite). Jucatorii merita un premiu pentru ce au facut duminica si acum. Otelul a facut o partida buna, este o echipa care nu-si justifica locul din clasament, dar partidele de Cupa difera mereu de cele de campionat. Acum sintem in semifinale si sintem calmi", a declarat Bergodi.

Presedintele Consiliului de Administratie al FC National, Constantin Iacov, a multumit jucatorilor pentru prestatia din acest tur de campionat si din Cupa Romaniei. "Acum o sa ne bucuram de vacanta de iarna, de locul trei in campionat si de calificarea echipei in semifinalele Cupei. Vreau sa multumesc echipei pentru cit a muncit in acest tur greu, cu schimbari succesive de antrenori. Nu stiu daca o sa aducem multi jucatori, pentru ca avem o echipa buna spre foarte buna", a afirmat Iacov.

Capitanul Catalin Lita ar prefera ca FC National sa intilneasca Rapid in semifinalele Cupei. "Sint bucuros, sintem pe locul trei si in semifinalele Cupei. Mai mult de atit....sigur ca se putea, dar sa zicem ca este bine. Acum toata lumea se bate sa joace cu Petrolul, nu? Eu presimt ca echipa care o sa joace cu Petrolul o sa iasa din Cupa. As prefera sa jucam cu Rapid, pentru ca ar fi meciul cel mai frumos si probabil daca am cistiga am deveni favoriti in finala", a adaugat Lita.

Pentru mijlocasul Zeno Bundea nu conteaza ce adversar va intilni FC National in semifinale. "Noi ne gindim doar la finala. Dupa ce am ratat penaltyul nu am avut emotii, pentru ca stiam ca avem un portar in mare forma", a afirmat Bundea.
Autor: Sport Total
Publicat pe www.spt.ro Miercuri, 7 Decembrie 2005.

krapulax
8th December 2005, 09:43
ne-am fi putut face lobby puternic la urziceni. n-a fost sa fie. saracii, au tras chiulul de la carciuma (dar isi luasera la pachet) ca sa-l vada pe ryan facand minuni. am jucat iar ca acum o luna, cu mingi bubuite, fara mijloc... in fine, nici otelul n-a avut ocazii. sa zicem ca meciul de la iasi i-a obosit (pe ai nostri).

Bancaru
8th December 2005, 12:35
Meciul a fost urat, intr-adevar, dar Otelul a jucat peste asteptari de artagos. Nu am auzit de Izvoranu, ala, pana acum cateva zile. A fost destul de incisiv pentru un numar 4 (e fundas?) dar m-a impresionat in mod deosebit numarul 23. Nu stiu cine este ala, dar e bun.
S-a vazut clar ca o singura modificare poate bulversa intreaga echipa. Practic nu a fost Ghindeanu, dar a intrat Sapunaru pe partea lui. Sapunaru, din atacant, a ajuns fundas central, iar in meciul asta, fundas lateral. Ori pe laturi trebuie sa mai ai si viteza, cat de cat. El este mare, pe stilul Mitrovic, si s-a vazut. Cand a facut ce stie el sa faca, a facut-o bine - lovitura libera, singura, cea din minutul 80 si ceva sau dueluri aeriene.
Abiodun se pare ca nu rezista in ritmul de 2 meciuri pe saptamana. Va dati seama daca jucam in cupa, campionat si cupe europene? Mehmedovic a fost cam abulic. A gresit multe pase in fata careului si nici nu a respins cum trebuie atunci cand ne ardea buza. In momentul in care linia de fundasi era la mijlocul terenului a fost mai sigur pe el sau nu eram noi asa impacientati.

miril
12th December 2005, 14:03
La tragerea la sorti pentru semifinale vor fi doua urne, intr-una Rapid, FC National si Farul si in a doua, Petrolul. Prima echipa extrasa din prima urna va juca cu Petrolul, iar celelalte doua vor juca intre ele. Tragerea la sorti va avea loc pe 20 decembrie 2005, la Mogosoaia, ora 12.00. Meciurile se vor juca tur-retur, pe zilele de 22 martie, respectiv 19 aprilie 2006

Bancaru
12th December 2005, 14:13
I-au lasat pe saracii aia inafara. La ce bun? Mai bine ii puneau pe toti intr-o oala. Mare lucru. Eu m-am pronuntat deja: o sa jucam in semifinale cu Farul.

krapulax
12th December 2005, 14:51
asta cu 2 urne, una cu 3 si una cu o echipa, e de poveste.

Bancaru
13th December 2005, 11:06
Era misto sa fi fost 3 urne. In mod normal asa trebuia sa fie. Rapid de ani buni nu a mai ajuns sus in cupa. Si eram asa: noi cu Farul in prima urna, Rapidul in a doua, iar Petrolul in a treia. In felul asta nu se indeplinea profetia mea.

be@
19th December 2005, 17:23
Maine la ora 12.00 va avea loc tragerea la sorti. Cu cine credeti ca vom cadea ?

alejandro
19th December 2005, 17:26
eu zic cu rapid...

sun
19th December 2005, 17:31
Cu Farul ...

be@
19th December 2005, 17:35
Farul zic si eu .

krapulax
19th December 2005, 18:05
eu cred ca nici nu vom mai participa la tragerea la sorti. sunt cel putin 3 echipe mai merituoase carora ar fi normal sa le cedam locul. un minim bun simt asa ne-ar obliga.

miril
19th December 2005, 18:27
Vorba ceea, urma scapa...de turma. Farul, Ca-i...De Sus!

Platanu
19th December 2005, 19:11
Cu Farul ...Si eu zic tot cu Farul,ca i-am batut in campionat.

Zamo
19th December 2005, 19:13
Cu Farul in semifinale si cu Petrolulu in finala.

miril
20th December 2005, 09:37
The C-Day has coming! Who's Next? Imi doresc Petrol...ul!

alejandro
20th December 2005, 10:17
eu zic ca va iesi rapid din urna aia...

miril
20th December 2005, 10:22
Din urna va iesi, sigur, Rapid si probabil vor merge cu urna...volanta pana la...Ploiesti.

alamar
20th December 2005, 11:05
Ce conteaza cu cine vom juca? Tot noi vom castiga cupa.

miril
20th December 2005, 11:20
Optimism, this spoiled child!

miril
20th December 2005, 12:49
Farul-FC National! RUSINOS!!!

be@
20th December 2005, 12:53
De ce rusinos ? Vrei sa zici ca au aranjat sa cada Rapidul cu Petrolul?

Bancaru
20th December 2005, 13:05
Eu cred ca pentru Rapid este un culoar mai usor. Unde mai pui ca Rapidul are si ceva de razbunat, finala pierduta in 1995 (cred...). Oricare ar fi fost ar fi fost un meci greu. Pana acum in cupa nu am stralucit. Chiar daca am ajuns aici nu am jucat bine deloc, indiferent cine a fost antrenor. Farul va iesi slabita din iarna asta. Asa vom fi si noi, probabil, daca ne pleaca jucatori. Macar sa stea astia care sunt pana la vara. Un plus pentru Farul va fi, poate, Wolfganag Frank. Vedem. Bafta multa, Progresul!

miril
20th December 2005, 13:07
Informatii contradictorii in ceea ce priveste ordinea de desfasurare a meciurilor, la Radio au subliniat ca Farul va juca primul meci acasa, in schimb la ziarul asociat...radioului au spuns invers ca si in Prosport!

be@
20th December 2005, 13:10
Eu cred ca ar fi mai bine sa jucam returul in Cotroceni .

miril
20th December 2005, 13:13
GSP spune Farul-FC National. Si eu zic ca ar fi bine sa jucam primul meci in deplasare.