PDA

View Full Version : Cine castiga Open Romania 2005?



Apolini
18th September 2005, 10:30
Eu cred ca Igor Andreev e mul prea bun pentru francezul Serra.

Ady
18th September 2005, 10:41
Cred ca ai facut prea tarziu thread-ul , pana la ora finalei nu stiu daca vor intra nici macar 100 de oameni , si din astia 100 nu cred ca vor vota nici 10 :( . Oricum eu SPER sa castige Andreev . Parerea mea e ca o victorie a lui Serra nu face bine imaginii turneului .

Sharkie
18th September 2005, 11:16
tennisgirl,vezi ca ai inceput sa deschizi threaduri cam aiurea.....;)

dianette_d
18th September 2005, 11:24
Eu sper sa castige francezul Serra. Igor Andreev mi s-a parut cam ingamfat ieri, desi am vazut k are un grup de sustinatoare tare infocate, cu bannere si tot ce le trebuie :D culmea k erau romance, si ieri la meciul cu Hane, strigau din toti rarunchii "Davai Igor", si se bucurau cand gresea Victor.
Azi eu o sa strig "Allez Serra" :P

Ady
18th September 2005, 11:37
Allez acasa Serra ;) ... Tare bine ar da pentru Open Rom sa isi treaca pe lista acolo pe Serra , care la inceputul anului era in pe locul 200 ... Ar fi acolo langa Ivanisevic si Muster ...

dianette_d
18th September 2005, 11:57
Hai, hai :D Uite asa se afirma tinerii, si cine stie poate la anu' o sa fie mult mai sus si noi o sa fim mandri k a castigat Openul Romaniei...
Andreev era tot timpul nemultumit ieri, si de cate ori a reusit Hane breaku asta era nervos si arunca mingi in tribune...la un moment dat s-a blocat si tabela(care arata 6/4, 6/3 pt Victor) de al dracu' ce era :evil: :P

bebe76
18th September 2005, 12:05
Nu am vazut nici un meci si nu am auzit de nici unul dintre jucatori .
Totusi, sper sa castige Serra, pentru ca e francez .Cat despre trecutul pe lista, din pacate castigatorul isi trece pe lista trofeul , pe care il ia acasa si nu turneul pastreaza jucatorul . Si eu, unul , sper sa ajunga trofeul la Paris, dupa ce a trecut pe la Zagreb, Viena, etc.Cu toate ca nici Moscova nu ne-ar face de ras .
Si poate cine stie vom mai auzi de Serra .
Speram anul asta sa vad trofeul la Constanta, pentru tot ce a facut Andrei pentru tenis, care stie sa electrizeze publicul cum putini jucatori stiu sa o faca .Din pacate nu stiu cand se vor mai ridica tribunele in picioare si va mai face lumea valuri la ROT.
Poate Hanescu , Mergea si Tecau sa ne mai dea sperante in privinta rezultatelor .
Oricum , in tenis castiga intotdeauna cel mai bun sau aproape intotdeauna . Si sunt convins ca si la Bucuresti castiga cel mai bun.Din pacate nu e roman.

Ady
18th September 2005, 12:08
Speram anul asta sa vad trofeul la Constanta,
Poate in Borgholzhausen, Germania , acolo locuieste Pavel de la 16 ani din cate stiu :P

bebe76
18th September 2005, 12:15
Bine, aici ai dreptate.Eu il lasam la parinti .

dianette_d
18th September 2005, 20:02
Ce "davai Igor?" :evil:...Serra l-a batut cam usor pe marele favorit rus (6/3 6/4)...desi n-am vazut tot meciul, am plecat la 3-1 pt Serra, din cauza ploii, eram oarecum sigura k Serra va castiga. Rusul incepuse deja sa se enerveze de la niste mingi spectaculoase ale francezului :D...l-am simtit eu k va castiga.. .
Iar la finala de dublu, eu ma asteptam sa nu castigam nici aici. .. makr i-am vazut pe baieti razand in timpul meciului..pareau relaxati si resemnati :P

myhi
19th September 2005, 09:12
S-a terminat deja openul.... sunt insa mandra sa ma laud - am fost si eu acolo, in ultimele doua zile! :rolleyes:
A fost oarecum epuizant, doua nopti intregi in masina, pe drum dinspre/inspre Timisoara - ma bucur insa mult ca mi-a reusit chestia asta!

Mi s-a parut corect sa castige francezul, chiar daca si rusul a avut un joc bun - meciul a meritat, chiar cu pretul ploii! Si eu am plecat, dar m-am intors - cand era 5-3, parca! Chiar ma bucur ca am facut-o!

Spectaculoasa a fost si finala la dublu... /hello Pacat ca ai nostri au irosit mare parte din sansele ce le-au avut: n-au fost putine!...