PDA

View Full Version : Pronosticuri tragere la sorti semifinale.



Dennis
3rd March 2007, 01:51
Eu nu imi dau inca cu parerea.

Rog un mod sa adauge data cand sunt tragerile daca le stie =))

Sergiu
3rd March 2007, 17:30
Nu s-a stabilit insa.
Dar ca la noi la nimenea: avem capi de serie in semifinalele cupei, asa ca echipele din Bucuresti nu se pot intalni intre ele.

TaciAcolo
3rd March 2007, 17:43
lol capi de serie ..in semifinale :happy

manolo39b
3rd March 2007, 20:51
:yeah: e o prostie sa avem capi de serie intr-o faza asa de avansata a cupei ...
practic in proportie de 90% finala va fi steaua - rapid ! ...prietenii stiu de ce !:mda:

edd
3rd March 2007, 21:01
POLI-pandurii!!! :D si finala o jucam cu rapidu

Elphax
3rd March 2007, 21:08
problema este legata de locatii:

daca steaua si rapid sunt capi de serie inseamna ca , probabil, pandurii vor juca tot la pitesti

in schimb unde joaca Poli? craiova? sibiu? sau acasa :D

daca nu sunt capi de serie atunci Poli - Pandurii s-ar putea juca tot la Hunedoara , sau acasa :D

Sergio_D
3rd March 2007, 22:57
Pai crezi ca Pandurii e Poli Iasi sa accepte asa ceva ? :D Ipotetic vorbind, desigur.

Pana la urma, cum este, se joaca tur-retur ? :confused:

Sergiu
3rd March 2007, 23:42
O singura mansa se joaca, teoretic pe teren neutru, practic pe Ghencea.

crissis
4th March 2007, 00:30
Steaua - Pandurii
Rapid - Poli Tm
sau
Steaua -Poli Tm
Rapid -Pandurii

starsteel
4th March 2007, 14:27
Nu s-a stabilit insa.
Dar ca la noi la nimenea: avem capi de serie in semifinalele cupei, asa ca echipele din Bucuresti nu se pot intalni intre ele.
Asta e o gluma?.....asa de mare sa fie mizeria din fotbalul romanesc. Faptul ca nu se joaca tur-retur e in avantajul echipelor considerate mai mici....stie cineva cand s-a hotarat ca semifinalele se joaca intr-o singura mansa? Sper ca nu dupa ce a iesit Dinamo din cupa.

SORINULTRA
4th March 2007, 15:05
neinteresant , frf sa faca bors si sa se spele pe cap cu toate echipele ramase

veronka
5th March 2007, 02:35
As Putea Paria Ca Poli Pica Cu Steaua.......

crissis
5th March 2007, 10:51
Am citit ca cele doua echipe din Bucuresti nu se pot intilni in semifinale pentru ca sunt capi de serie la tragerea la sorti si uite asa vom avea o finala 100% bucuresteana la Timisoara .
FRF bravo :rosu:

Geografu
5th March 2007, 10:56
Da ,e o idee cel putin ciudata ca niste echipe oricare ar fi ele sa fie cap de serie in semifnale dar daca asa stie FRF nu am ce sa fac....:headbang:
Binenteles sper sa picam cu Pandurii ...:evil:

TaciAcolo
5th March 2007, 11:16
si noi:drak:

Leo
5th March 2007, 12:31
rapid - poli
steaua - pandurii

dede
5th March 2007, 12:34
Steaua-poli in semifinale si Steaua-rapid in finala...

Binenteles sper sa picam cu Pandurii ...
neah...cu poli vom avea mai mult succes...poli e o echipa care mai si ataca, pe cand pandurii e genul de echipa care mai mult se apara, iar noua nu ne convine jocul asta...

caine19
5th March 2007, 20:03
sTEAUA - poli:ok:
rapid - pandurii:ok:

luciano_1644
5th March 2007, 21:10
Pai daca Poli a jucat 2 partide din cele 3 anterioare pe teren propriu si nu in deplasare,de ce sa nu existe cap de serie in semifinale? Sa fie lata pana-n capat! Ba chiar Poli a jucat si a trudit din greu cu Poli 2 in 16-imi!!!!!!!! Apropo,de ce nu a jucat si atunci eroic cum vad titluri ca au facut-o aseara? Sau la aceea partida castigurile erau derizorii la pariuri? Lasa ca sau scos aseara,atat Iancu cat si Borcea! Au facut o caruta de bani pe spatele milioanelor de bilete jucate in 2 solist,ale naivilor care credeau ca Dinamo si Poli sunt dusmani! Sunt dusmani,dar pana la bani! La multi,multi...B A N I !!!!!!

TYPI-STIINTA
5th March 2007, 22:55
Rapid -Steaua ---> Rapid
Poli Tm-Pandurii ---> Poli

luciano_1644
5th March 2007, 23:27
Rapid -Steaua ---> Rapid
Poli Tm-Pandurii ---> Poli

E imposibil! Rapid si Steaua sunt cap de serie,deci...vor juca finala!

caine19
7th March 2007, 21:50
Nu neaparat:rolleyes: .

Apropo... cand e tragerea la sorti ?

florin_vs
8th March 2007, 00:23
rapid - poli si steaua - Pandurii :ok:

cipricuta
8th March 2007, 15:41
Pai crezi ca Pandurii e Poli Iasi sa accepte asa ceva ? :D Ipotetic vorbind, desigur.

Pana la urma, cum este, se joaca tur-retur ? :confused:

De ce sa nu accepte ?!? Cred ca indiferent unde joaca Poli va avea mai multi suporteri in tribuna. Asa macar mai face si Pandurii rost de ceva jucatori sa lupte in campionat.

Dintre echipele care au ramas cred ca m-as bucura cel mai mult sa castige Pandurii cupa, dar cred ca sansele sunt cel mult 5% pentru ei. Pe de alta parte sper ca Timisoara sa nu ajunga in finala. Nu de alta dar o sa se ajunga sa se cultive ideea ca daca ai bani poti sa cumperi orice, inclusiv cupe (nu ca nu s-ar fi luat si campionate asa).

Semifinalele cum le-as vrea eu:

Poli - Steaua (au bani si nu au nevoie de o acadea de la AEK)
Pandurii - Rapid

P.S. Nu sunt suporter al niciunei echipe din Liga I, deci nu are sens sa va ganditi ca am scris mai sus din ura pentru unii sau pentru altii. De asemenea nu am nimic cu nici o echipa sau suporter, ma deranjeaza doar atitudinea conducatorilor lor (nu numai a patronilor).

cipricuta
8th March 2007, 15:52
Pai daca Poli a jucat 2 partide din cele 3 anterioare pe teren propriu si nu in deplasare,de ce sa nu existe cap de serie in semifinale? Sa fie lata pana-n capat! Ba chiar Poli a jucat si a trudit din greu cu Poli 2 in 16-imi!!!!!!!! Apropo,de ce nu a jucat si atunci eroic cum vad titluri ca au facut-o aseara? Sau la aceea partida castigurile erau derizorii la pariuri? Lasa ca sau scos aseara,atat Iancu cat si Borcea! Au facut o caruta de bani pe spatele milioanelor de bilete jucate in 2 solist,ale naivilor care credeau ca Dinamo si Poli sunt dusmani! Sunt dusmani,dar pana la bani! La multi,multi...B A N I !!!!!!

Hahahahahaha !!! Se mai joaca inca meciuri de la noi ?!? Pai asa le trebuie alora care se baga la asa ceva. :lol:

Celso
8th March 2007, 15:57
Poli TM - Pandurii
Rapid - Steaua
95% sa iasa asa!:D

Elphax
8th March 2007, 16:01
Poli TM - Pandurii
Rapid - Steaua
95% sa iasa asa!:D

nu se poate Rapid - Steaua :headbang:

Cucu
8th March 2007, 16:12
Steaua - Poli
Rapid - Pandurii
...
finala: Pandurii - Poli
...
castigatoarea cupei: Poli

prefer sa ramana asa ... in felul asta e posibil sa nu fie nici una dintre cele 2 echipe din capitala la Timisoara ...

Elphax
8th March 2007, 16:15
si marmota ...

Cucu
8th March 2007, 16:17
Asta e o gluma?.....asa de mare sa fie mizeria din fotbalul romanesc. Faptul ca nu se joaca tur-retur e in avantajul echipelor considerate mai mici....stie cineva cand s-a hotarat ca semifinalele se joaca intr-o singura mansa? Sper ca nu dupa ce a iesit Dinamo din cupa.

deci ar trebui sa fi bucuros, asta ii ajuta pe Steaua

cipricuta
8th March 2007, 16:20
Conform Regulamentului de organizare a competitiilor de pe site-ul FRF (art. 64.5 -> 64.7), tragerea la sorti se face din 3 urne pentru toate fazele incepand cu saisprezecimile:

Urna 1 - Echipele 1-6 din campionatul precedent
Urna 2 - Restul echipelor din Liga I (12 echipe)
Urna 3 - Echipele din ligi inferioare calificate (14 echipe)

Se trage U1 cu U3, apoi U2 cu U3 si apoi U2 cu U2.
De asemenea FRF stabileste de la an la an cum se vor juca meciurile din sferturi, semifinale si finala (nu stiu cand).
Regulamentul Cupei Romaniei pe acest an il gasiti pe site-ul FRF.

Revenind, in clasamentul trecut:

1 Steaua
2 Rapid
...
8 Poli Timisoara
...
15 Pandurii Tg-Jiu

In U1 avem doar Steaua si Rapid; in U2 avem Poli si Pandurii. Deci imi mentin parerea:

Poli - Steaua
Pandurii - Rapid

JJ
8th March 2007, 16:28
Sa nu fie Pandurii pt. Rapid, mai bine Steaua sau Poli.

Balaci
8th March 2007, 17:26
Pandurii-Steaua
Poli-Rapid

crissis
10th March 2007, 02:18
Pandurii-Steaua
Poli-Rapid

Si finala va fi Steaua - Rapid end of story .
FRF :rosu: vati batut joc si de Cupa Romaniei

Ferko
10th March 2007, 16:09
Steaua-Rapid --> la Bucuresti
Pandurii-FCU Poli Tm --> la Timisoara

Sevilla86
10th March 2007, 16:14
Sunt curios daca extragerea se transmite live. Nu s-ar mai face atatea speculatii.
Steaua - Poli Tim
Rapid - Pandurii

iuli
10th March 2007, 17:32
Lol...si de ce nu s-ar mai face speculatii??

Tu crezi ca tragerile la sorti in cupa uefa sau ucl sunt pe bune toate?? hai fii serios...

oricum...poli dak vrea cupa trebuie sa bata si ei pe cineva, nu doar pe poli 2 sau poli iasi 2 :D

Ferko
10th March 2007, 19:22
...poli dak vrea cupa trebuie sa bata si ei pe cineva, nu doar pe poli 2 sau poli iasi 2 :D

Dece sa bata pe cineva ? Este mai usor si mai la indemana sa cumperi cand ai bani.

danyab
10th March 2007, 20:47
nush cum va fi da ar fi frumos sa ajunga POLI in finala pentru spectacol

POPI POPESCU
10th March 2007, 21:15
Ar fi o finala frumoasa de Cupa Romaniei: Steaua - Rapid! As prefera Steaua sa cada cu Pandurii decat cu Poli TM in semifinala. Oricum Steaua trebuie sa ia Cupa Romaniei daca nu mai poate castiga Campionatul.

deep purple
12th March 2007, 06:05
Lol...si de ce nu s-ar mai face speculatii??

Tu crezi ca tragerile la sorti in cupa uefa sau ucl sunt pe bune toate?? hai fii serios...

oricum...poli dak vrea cupa trebuie sa bata si ei pe cineva, nu doar pe poli 2 sau poli iasi 2 :D

Hai sa nu exageram. Am batut pe CFR Cluj la Hunedoara in aceiashi zi in care Dinamo a pierdut cu Pandurii.

Benny
12th March 2007, 17:13
...Urna 1 - Echipele 1-6 din campionatul precedent
Urna 2 - Restul echipelor din Liga I (12 echipe)
Urna 3 - Echipele din ligi inferioare calificate (14 echipe)

Se trage U1 cu U3, apoi U2 cu U3 si apoi U2 cu U2.
...

O intrebare: presupunand ca in semifinale s-ar fi calificat doar echipe din U1 sau doar echipe din U1 + U2 cum s-ar fi procedat?

edd
12th March 2007, 20:10
@benny s-ar fi tras numai din u1.prima echipa extrasa ar fi fost organizatoare

Joi, 15 martie a.c., la ora 15.30, va avea loc, la Casa Fotbalului, tragerea la sorți a jocurilor semifinale ale Cupei României-Timișoreana, ediția 2006-2007.

Conform dispozițiilor ROAF, cele patru echipe calificate în această fază a competiției vor fi repartizate, în vederea operațiunii, în două urne:

URNA A: SC FC Steaua SA București și SC FC Rapid SA București

URNA B: FC U Politehnica Timișoara & Invest SA și CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

Jocurile sunt programate să aibă loc în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe teren neutru, în zilele de 17 și 18 aprilie a.c.

frf.ro

malexoid
12th March 2007, 20:18
@benny s-ar fi tras numai din u1.prima echipa extrasa ar fi fost organizatoare

Joi, 15 martie a.c., la ora 15.30, va avea loc, la Casa Fotbalului, tragerea la sorți a jocurilor semifinale ale Cupei României-Timișoreana, ediția 2006-2007.

Conform dispozițiilor ROAF, cele patru echipe calificate în această fază a competiției vor fi repartizate, în vederea operațiunii, în două urne:

URNA A: SC FC Steaua SA București și SC FC Rapid SA București

URNA B: FC U Politehnica Timișoara & Invest SA și CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

Jocurile sunt programate să aibă loc în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe teren neutru, în zilele de 17 și 18 aprilie a.c.

frf.ro

penibil, nici nu am mai auzit de asa ceva in semifinale :headbang:
la ce specimene idioate populeaza spatiul miorimitic, nu m-ar mira ca si finala sa o traga la sorti (tot cu capi de serie):happy

Sergio_D
12th March 2007, 20:19
absurditati... urne valorice in semifinale ? :headbang:

Grinco
12th March 2007, 20:49
Bai, e de rasul curcilor...Si aia din Glod ce au aparut in 'Borat' au mai mult creier ca oligofrenii din FRF. Sper ca s-au convins si aia care comentau ca Poli are aranjata Cupa ca s-au inselat. Unde naiba mai exista urne valorice in semifinale? Cupa e este tot competitia sanselor egale. Sa ia exemplu de la englezi unde e posibil un sfert de finala intre Plymouth Argyle si Watford

Bega
12th March 2007, 20:57
Sper sa avem noroc sa picam cu Steaua.

Ferko
12th March 2007, 22:02
O sa vedem oare o finala Steaua - Rapid la Timisoara ? Conform regulamentului, pronosticul meu a cazut, nu-i bun de nimic. Sau poate vedem finala Pandurii - FCU...Tm ?

crissis
12th March 2007, 23:59
FRF inca odata se umple de glorie . Bravo .

cipricuta
13th March 2007, 11:03
Asa scrie in regulamentul de organizare a competitiilor al FRF. Ala ar trebui schimbat, dar nah ... De ce sa-i supere Federatia pe granzi?

TaciAcolo
13th March 2007, 14:01
O sa vedem oare o finala Steaua - Rapid la Timisoara ? Conform regulamentului, pronosticul meu a cazut, nu-i bun de nimic. Sau poate vedem finala Pandurii - FCU...Tm ?

mai frumoasa poli -pandurii bafta:yeah:

daca picam cu steaua suntem clar in finala :evil:

lucian_iasi
15th March 2007, 16:53
Sper sa avem noroc sa picam cu Steaua.

Ati avut..dar mai mult ca sigur ca acum veti juca pe teren neutru :)

cipricuta
16th March 2007, 14:41
Eu cred ca finala va fi totusi Steaua - Rapid. Ar fi penal ca dupa ce ca nu punem in aplicare o decizie a unui for suprem sa mai avem si echipa care incalca regulamentul in finala. :)

Si pentru moldoveanul care a postat mai inainte (lucian_iasi): nu e corecta folosirea cuvantului "din" in primul vers al statusului tau; fie pui "dintre", fie il scoti de tot. Bafta!