PDA

View Full Version : Fabio Capello

Laur_Farul
3rd March 2007, 00:08
Discutii si declaratii aici

Sasuke Uchiha
3rd March 2007, 03:49
? :confused:

dardar_3
4th March 2007, 03:35
Nu pupa Real nimic nici sezonul asta. :drak:

Au pupat deja ceva... de la antrenorul lor...:D...

http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2007/01/15/0JBVP5MR--280x190.jpg

Sasuke Uchiha
4th March 2007, 04:19
are farmec antrenoru, iese bine in poze :D

kain
8th March 2007, 16:02
Capello incepe usor usor sa-si faca bagajele, ADIOS ! :P

kain
11th March 2007, 15:01
Sunt surprins de rezultatul cu Barca.. sa fie oare meritul lui? Nu cred :P

kain
23rd April 2007, 01:04
Usor, usor isi spala din pacate.. insa nu e de stilul lui Real Madrid. :(

kain
23rd April 2007, 23:06
Chivu: "Capello a contat in transferul meu la Roma, merita sa ia titlul"

Cristi Chivu a acordat un interviu in exclusivitate in cotidianul spaniol Marca in care a vorbit despre viitorul sau. Intrebat daca va fi transferat in Spania, fiind dorit de Real Madrid si FC Barcelona, Chivu a raspuns evaziv.

Admir fotbalul spaniol, dar prefer sa nu zic cu ce echipa tin. Se vorbeste de foarte multe echipe, dar pana acum singura care mi-a facut o oferta concreta este Roma. In fiecare an e la fel, nu stiu ce o sa se intample cu viitorul meu. Cum zice Kaka, viitorul meu il stie Dumnezeu. Eu sunt foarte linistit si la sfarsitul campionatului o sa vina momentul deciziei.

Chivu recunoste totusi ca ii place Primera Division si ca isi doreste ca Real Madrid sa castige titlul.

Urmaresc meciurile din Spania pentru ca e unul din cel mai bune campionate si se joaca un fotbal foarte frumos. Mi-ar placea ca Fabio Capello sa castige titlul in Spania. Capello a contat enorm in transferul meu la AS Roma. M-a sunat si m-a convins ca trebuie sa semnez pentru Roma. E unul dintre cei mai buni antrenori din lume. Are un an foarte complicat, dar e acolo, luptand pentru titlu ca intotdeauna. Pentru el, mi-ar placea sa castige Real Madrid campionatul. :ok:

Catalanul
23rd April 2007, 23:24
Si ce crezi acum... ca o declaratie a lui Chivu va face ca realul sa castige primera dupa 3 ani de pauza ? :D :P

kain
23rd April 2007, 23:28
Si ce crezi acum... ca o declaratie a lui Chivu va face ca realul sa castige primera dupa 3 ani de pauza ? :D :P

Nu joaca Chivu pentru Real, echipa o sa castige campionatul, nu el :yeah:

kain
18th May 2007, 21:10
Raul îl lauda pe Capello

Raul Gonzalez, capitanul lui Real Madrid, a declarat ca meritul pentru parcursul bun al echipei sale îi apartine antrenorului Fabio Capello. ”El este <responsabil> pentru tot, este antrenorul nostru si a stiut sa ne puna în valoare calitatile. La început nu a fost usor pentru nimeni, dar în ultimele luni ne-am recuperat spiritul învingator, furia care ne-a caracterizat dintotdeauna. Sper sa ramâna si sezonul viitor la Real”, a spus Raul. :ok:

Andreiy
12th June 2007, 18:16
Capello este un antrenor bun, si asa a fost dintotdeauna. Minusul lui a fost ca a lasat pe Juve la greu :(

kain
18th June 2007, 13:07
Multumim Fabio Capello pentru titlu ! Sper sa ramai si sezoanele viitoare ;)

kain
19th June 2007, 15:46
Capello:„Știu că am fost adus să cîștig și am cîștigat! Se pare că mi-am făcut datoria”

Deși a cîștigat campionatul în Spania, viitorul lui Capello nu este sigur la echipa lui Calderon.

Președintele lui Real a sugerat că este posibil ca italianul să fie concediat. Favorit pentru a prelua postul de manager este tehnicianul lui Getafe, Bernd Schuster.

„Echipele bune au deja antrenori, ceea ce înseamnă că aș putea renunța. Știu că am fost adus să cîștig și am cîștigat! Se pare că mi-am făcut datoria. Știu doar că vrea să rămîn pentru a cîștiga Liga Campionilor. Deja mi-am făcut rezervare pentru un bilet de întoarcere la Real pe 19 iunie, noi începem antrenamentele pe 20”, a declarat Capello. :P

dardar_3
19th June 2007, 15:49
A fost buna motivatia...:cry:..

gigiciuperca
19th June 2007, 16:26
Era pentru suporterii echipei adverse, nu te-ai prins tu.
Lasa ca si-a spalat pacatele cu titlul asta. Il asteptam sa ne aduca Liga in 2 ani.

Bogdy LFC
19th June 2007, 16:49
A fost buna motivatia...:cry:..

:happy :happy :happy Capellor ar trebui sa se intoarca in Serie A dak vrea sa-si continue cu succes cariera de antrenor :lol:

Sasuke Uchiha
19th June 2007, 18:58
parte prosta e ca aproape toti comentatorii sportivi cred ca f capello va fi demis cel tarziu saptamana viitoare si schuster, un antrenor de rahat gen carlos queiroz il va inlocui

realmadrid.com
19th June 2007, 18:58
@bogdy
Nu inteleg ce aveti cu el. A adus Realul de pe 3 pe primul loc si a castigat campionatul. A avut niste faze ciudate anul acesta, dar cel mai bine este sa ramana.

Vezi cu Benitez, ca in Anglia sunteti praf de ceva timp, noroc cu CL, unde anul acesta n-ati mai avut "bulanul" de acum 2 ani.

@Valiente

Daca pleaca el, indiferent ce antrenor vine, anul trecut cred ca iar avem a 2a sansa la titlu. Nu trebuie sa schimbam antrenorul, daca Calderon il da afara...este chiar idiot....

dardar_3
19th June 2007, 18:59
E liber de contract Gica Hagi... poate il vreti...:cry:....

PS: Conform televiziunii sport.ro....:happy

realmadrid.com
19th June 2007, 19:01
Poate sa mearga la Milan, ca oricum Ancelotti e de forma acolo :D

dardar_3
19th June 2007, 19:04
Ha...ha...ha....

Ancelotti are contract pana in 2011, an in care vrea sa preia fraiele nationalei Italiei... Dupa ce pleaca Ancelotti avem postul de antrenor pentru Billy Costacurta... asa ca n-avem nevoie de alt antrenor...;)

realmadrid.com
19th June 2007, 19:05
Vezi ca, la nationala nu se baga boss-ul de la federatie in alcatuirea echipei :D...asa ca n-o sa aiba succes :D

Billy, mare jucator, antrenor...nu stiu ce sa spun :D

dardar_3
19th June 2007, 19:06
Daca facea Berlusconi echipa, Milan nu juca sigur cu un atacant... Ii mai vine insa cate o idee si lui Berlusca... gen Superpippo in finala UCL:D si oricine conduce o echipa isi spune cuvantul...

Asa ca...;)....

Si Billy are la dispozitie 4 ani sa invete meserie...;)

realmadrid.com
19th June 2007, 19:09
Pai, se baga si el cat sa nu bata la ochi, gen Inzaghi in finala CL :D....si asa a facut mereu :D

Billy, da..are 4 ani, dar nu orice jucator ajunge si antrenor. Ramane de vazut, oricum ii doresc succes, dar nu la Milan :D

kain
19th June 2007, 20:40
Capello: "Renunt la antrenorat daca Real ma concediaza"

Antrenorul care a adus al 30-lea titlu pentru Real Madrid a anuntat, marti, ca ar putea renunta la cariera de antrenor, daca clubul madrilen renunta la serviciile sale, informeaza Gazzetta dello Sport.

"Deja am pregatit cele mai bune echipe din lume, asa ca as putea renunta la cariera de antrenor, mai repede cu doi ani decat imi propusesem", a declarat Capello pentru sursa mai sus mentionata, raspunzand astfel speculatiilor care-l dau ca plecat de pe Santiago Bernabeu.

In varsta de 61 de ani, Capello mai are contract cu Real Madrid inca doua sezoane, insa relatiile sale cu presedintele Ramon Calderon s-au deteriorat mult de-a lungul sezonului, ceea ce l-a determinat pe tehnicianul italian sa anunte ca sansele sale de a continua la Real sunt de 50%.

Daca va fi concediat in perioada de vara, Capello nu ar fi primul antrenor dat afara de Real dupa obtinerea unei performante, in trecut Jupp Heynckes fiind conceddiat dupa castigarea Ligii Campionilor in 1998, ca sa nu mai amintim de Vicente Del Bosque. Acesta din urma a obtinut doua campionate si doua trofee Champions League, pentru a fi indepartat de la timona echipei in 2003. :P

Calderon pastreaza incertitudinea in cazul lui Capello

Presedintele lui Real Madrid, Ramon Calderon, lasa ca incertitudinea sa planeze asupra viitorului lui Fabio Capello la carma "galacticilor".

Presa din Spania a scris, marti, ca Bernd Schuster va fi inlocuitorul lui Fabio capello pe banca tehnica a Realului, iar Ramon Calderon nu a vrut sa comenteze aceasta informatie.

"In acest moment trebuie sa ne bucuram de ceea ce am obtinut. Dupa ce Cupa Regelui Spaniei se va termina vom vorbi despre viitor. A fost un titlu foarte emotionant, un titlu pentru care a trebuit sa suferim. Lasati-ne sa ne bucuram pentru asta. Viitorul va veni mai tarziu", a declarat Calderon.

Ramon Calderon a precizat ca niciodata nu s-a gandit sa-l demita pe Capello, desi Real Madrid a avut un debut dezastruos in sezonul 2006\2007.

"A trebuit sa trecem prin cateva momente dificile, prin rezultate dificile. Au fost momente cand lumea credea ca il voi demite pe Capello. Niciodata nu m-am gandit la asa ceva si am vrut sa luptam in continuare", a incheiat Calderon. :cool:

kain
21st June 2007, 21:52
Capello: "Nu demisionez"

Antrenorul care a castigat cel de-al 30-lea titlu pentru Real Madrid, Fabio Capello, spune ca nu va demisiona, in ciuda tuturor articolelor aparute in presa care spuneau ca are zilele numarate pe Santiago Bernabeu.

Antrenorul italian si-a indeplinit obiectivul din acest an, castigand titlul in Primera Division, insa in ultimele zile cotidianul AS a scris ca antrenorul lui Getafe, Bernd Schuster ii va lua locul la carma echipei imediat dupa finala Cupei Spaniei, care se va juca intre Getafe si Sevilla.

Insa Capello da asigurari ca nu va demisiona. "Nu voi demisiona. Nu mi-am prezentat demisia pentru ca vreau sa continui. Sunt sub contract si sunt foarte fericit in Madrid. Am constiinta impacata, stiind ca mi-am facut treaba bine", a spus Capello.

Tehncianul in varsta de 61 de ani a preluat Real Madrid in urma cu un an, dupa ce castigase titlul cu Juventus. Capello a obtinut in primul sau sezon pe Bernabeu titlul de campion dupa o pauza de patru ani. :ok:

razwan_vs
22nd June 2007, 07:58
ar fi pacat sa plece.....chiar acuma dupa ce a castigat titlul :(

Andreiy
22nd June 2007, 09:22
cred ca va veni Schuster, din cate am inteles.

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 09:30
ar fi pacat sa plece.....chiar acuma dupa ce a castigat titlul :(

a ramas fara sprijin , oricum el nu pleaca singur, daca il dau afara va trebui sa-i plateasca un an intreg de contract

kain
22nd June 2007, 12:08
a ramas fara sprijin , oricum el nu pleaca singur, daca il dau afara va trebui sa-i plateasca un an intreg de contract

Si decat sa plateasca un an intreg de contract.. adica vreo 3,5 mil. $ mai bine ii platesc lui Schuster 1 mil. $ . E simpla si logica treaba :ok:

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 12:14
nu este deloc simpla, pe capello nu il mai vrea nimeni la real, iar schuster ieri intr-un interviu la radio vorbea de parca deja era antrenor la real spunand jucatorii pe care il vrea si pe care nu si stilul de joc pe care il va pune la real
99% schuster va fi viitorul antrenor incepand de lunea viitoare

o poza de ieri

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2007/06/22/schuster370x200.jpg

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:22
Eu zic ca e oportuna venirea lui Schuster :rolleyes:

kain
22nd June 2007, 12:34

De ce zici tu asta? Ca joaca ofensiv? :P

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:50
Capello a creat deja un grup...iar acest titlu i-a unit si mai mult pe jucatori! O eventuala ramanere la echipa a lui Capello ar putea avea ca efect intoarcerea la starea initiala...cu meciuri slabe si rezultate pe masura!
Insa daca ar veni Schuster acum ...ar avea toate premisele sa construiasca o echipa puternica si ofensiva ( de ce nu? :P ) , mai ales ca preia un grup unit :D

lucian_iasi
22nd June 2007, 12:51

Intoarcerea pe locurile 2-3 :D :drak: :evil: :evil: :evil:

Luis Garcia10
22nd June 2007, 12:59
Pai se poate la anu` cu mai multe puncte sa nu mai prinda locu` 2! Dar nu cred... :|

realmadrid.com
22nd June 2007, 13:07
Nu stiu ce sa spun, ultima oara cand am concediat antrenorul dupa ce a castigat un titlu, ne-a vazut Dumnezeu si n-am mai luat nimic 3 ani :D

Kainsashiki
22nd June 2007, 13:10
Eu cred ca acest titlu i se datoreaza mai mult lui David Beckham decat lui Capello. Sa nu uitam ca de la revenirea lui Beckham a inceput Real Madrid sa joace si sa obtina victorii multe.

Practic jocul Realului era simplu. Centrare perfecta Beckham, lovitura de cap, gol.

Luis Garcia10
22nd June 2007, 13:12
Nici chiar asa...au mai fost pase de geniu ale lui Guti sau Robinho... executii personale :rolleyes:

realmadrid.com
22nd June 2007, 13:17
Ai dreptate, Beckham a contribuit mult la acest titlul, dar n-a fost singurul. Guti, Robinho...Ruud care ne-a salvat mereu fundul pe final, chiar si Raul :D

kain
22nd June 2007, 15:53
Dupa cum am mai spus.. mi-ar place sa revina spectacolul dar cu o singura conditie.. sa fie si rezultate :P Daca nu va fi asa.. mai bine ar ramane Capello :P

Andreiy
22nd June 2007, 18:05
pana la urma ramane sau pleaca?

kain
9th July 2007, 03:56
pana la urma ramane sau pleaca?

A plecat. Multumim pentru titlu Capello :great: