PDA

View Full Version : Play off Piatra Neamt



ovidiu62
2nd March 2007, 12:36
Astept galeria in drum spre P.Neamt aici la Bacau iar diseara am sa va transmit rezultatele din prima zi.:yeah:

ovidiu62
2nd March 2007, 21:48
Stiinta-Metal 3-1
Unic-Dinamo 1-3
Am jucat prost asta nu este valoarea echipei noastre.

ovidiu62
3rd March 2007, 08:38
As vrea sa remarc ca echipa bacauana a fost sustinuta de galeria echipei din P.Neamt pe toata perioada.Oricum de la Bacau nu a venit galerie.Dupa meciul nostru ex-antrenorul Metalului,Radu care acum este secund la Dinamo a promis o suma de bani galeriei noastre daca va fi sustinut in meciul cu echipa gazda(6 mil)Cum galatenii nu musca momeala nu au acceptat si au dat o palma morala galeriei pietrene sustinand-o in meciul cu Dinamo.:yeah:

ovidiu62
4th March 2007, 07:47
In primul meci Dinamo a invins Bacaul cu 3-0 in care primele doua seturi au fost echilibrate dar norocul a tinut din nou cu catelusele,Bacaul gresind mai mult.Al treilea set a fost un foc de paie asa ca sa treminat repede.In cel de-al doilea meci intre Metal si Unic am vazut o echipa a Galatiului in revenire astfel incat primele doua seturi au fost adjudecate repede de fetele de la malul Dunarii.In setul trei pe un fond de relaxare dar cred si oboseala echipa noastra a slabit ritmul dar sa mers cap la cap.La 24-23 pt Metal,Brijitka a avut meciul in mana dar mingea a trecut dincolo de linia de fund.Pacat.Dupa care gazdele ajutate au reusit sa intoarca rezultatul si sa castige setul.Setul patru a fost si al arbitrilor(ceva specific la P.Neamt)sa mers cap la cap la 23-23 un atac al nostru a fost bun si sa dat pt noi 24-23.Un spectator din spatele arbitrului de scaun a aruncat spre teren cu caciula ajungand pe tren publicul a inceput sa huiduie iar arbitrul de scaun a schimbat rezultatul in favoarea gazdelor dupa care am fost din nou invinsi.Setul cinci a fost o lectie de mafie a arbitrajului care exista in tara noastra toata mingile la limita fiind taxate in favoarea gazdelor,astfel incata sa terminat 20-18 pt gazde.Se putea mai mult de la acest meci daca nu eram atacati pe toata fronturile.Oricum Dinamo se pare nu cred ca poate fi ajunsa decat daca astazi vom incerca sa spalam rusinea mai ales din prima zi.:rosu:

starsteel
4th March 2007, 10:48
Sindromul Kosovo functioneaza in continuare la Piatra Neamt eu cred ca vom asista si la meciul din aceasta seara la meciul de fotbal. Oricum fetele noastre trebuiau sa castige si impotriva arbitrajului doar stiam ca asa va fi. Ceva nu merge iar timpul incepe sa ne preseze, o eventuala infrangere astazi ne indeparteaza de titlu.

ovidiu62
4th March 2007, 11:55
As vrea sa cred ca nu va fi asa dar ce se intampla la P.Neamt este demn de cascadorii rasului.Cu un presedinte Oatu care tipa tot timpul la arbitri cu aruncatul caciulii pe jos in timpul meciului (si sa nu se ia nici o masura?} cu schimbatul deciziilor in favoarea gazdelor cu injuraturi ca la usa cortului asa se va decide titlul de campioana la noi anul asta.Se pare exista o conspiratie impotriva Metalului din partea celorlalte astfel incat Zoran Terzici care a castigat locul trei la mondiale sa fie discreditat la noi.Pacat dar totusi este Romania deci se poate nu?:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

ovidiu62
5th March 2007, 14:34
Daca Unic a invins lejer cu 3-0 Stiinta Bacau in primul meci sa aratat care sunt principalele pretendente la titlu.Dinamo a inceput tare primul set si la castigat detasat.In cel de-al doilea sa produs reverimentul echipei galatene care a castigat si astfel situatia sa echilibrat.Al treilea a fost castigat de cateluse dar cu doua greseli de arbitraj pot spune.Al patrulea set a adus echilibrul pe tabela urmand castigatoarea sa se decida in ultimul set.Dupa ce Metal a condus cu 8-6 si sa schimbat terenul echipa noastra nu a reusit decat un punct iar catelusele 9 si astfel singura echipa care ar fi putut emite pretentii in meciul cu Dinamo adica Metal sa inclinat.Totusi vreau sa remarc ca echipa chiar daca nu a castigat nici un meci la acest turneu este in crestere de forma si cred ca la urmatorul turneu le vom castiga pe toate.Doamne ajuta.

bada_otelul
5th March 2007, 21:03
Sindromul Kosovo functioneaza in continuare la Piatra Neamt eu cred ca vom asista si la meciul din aceasta seara la meciul de fotbal. Oricum fetele noastre trebuiau sa castige si impotriva arbitrajului doar stiam ca asa va fi. Ceva nu merge iar timpul incepe sa ne preseze, o eventuala infrangere astazi ne indeparteaza de titlu.

as fi zis ca ai avut gura pocita dar sa fim seriosi,nemtenii sunt obisnuiti sa fure ca sa realizeze ceva,cine nu se astepta la asa ceva si la volei si la fotbal traieste in alta lume...
pacat la volei ca sa mai avem sanse la titlu ar trebui sa castige fetele toate meciurile pana la sfarsit,imivine greu sa cred ca dinamo va fi lasata sa piarda prea multe meciuri...:rosu: :rosu: :rosu:

ovidiu62
7th March 2007, 20:03
Antrenorul Metalului Galati, Zoran Terzic ridica vocea: „In voleiul romanesc se petrec lucruri stranii“
07 Martie 2007 || de Dan Sion


Zoran Terzic a cucerit lumea, dar a pierdut Romānia. Tehnicianul sārb a dat lovitura cu reprezentativa tarii sale la Mondialul din Japonia, unde a cucerit medalia de bronz, insa are sanse minime sa faca din Metal Galati campioana Romāniei in 2007. Trei infrāngeri din tot atātea meciuri: acesta este bilantul galatencelor dupa primul turneu play-off. “Dinamo este aproape campioana”, a recunoscut Terzic. Nu e singura concluzie. “In Romānia, m-am confruntat cu situatii unice in cariera mea”, a spus antrenorul din Serbia, la finalul turneului de la Piatra Neamt.

- Sunteti dezamagit, domnule Terzic?
- As minti daca as raspunde ca nu. Sincer, nu ma asteptam ca noi sa evoluam asa prost si sa pierdem toate meciurile de la Piatra.
- Ati patit exact acelasi lucru ca Stiinta anul trecut. Bacauancele veneau dupa un sezon regulat foarte bun, iar la primul turneu au clacat.
- Nu stiu ce a fost anul trecut cu Stiinta. De fapt, nu stiu nici ce s-a intāmplat anul acesta cu echipa mea. E greu sa-mi explic aceasta evolutie dezastruoasa. Nu a mers nimic. Bun, pot spune ca Brizitka Molnar a jucat accidentata, dar asta e o scuza izolata.
- Credeti ca Metalul a cazut psihic dupa infrāngerea cu Stiinta?
- Contra noastra, Stiinta a facut un meci foarte bun, in special la serviciu si in faza de aparare, iar succesul lor e meritat. Sa zicem ca infrāngerea ne-a conditionat psihic, desi nici in acest meci n-am jucat grozav. Asta nu explica faptul ca impotriva Unicului am luat bataie dupa ce am condus cu 2-0. Sunt multe lucruri care ma pun pe gānduri.
- Anume?
- Am pierdut pentru ca in primul rānd noi am jucat slab. Accept asta. Accept si ca Dinamo e o echipa in forma si ca a jucat mai bine decāt noi. Alte chestii sunt mai greu de acceptat.
- Arbitrajul?
- Si arbitrajul, dar nu numai. In voleiul romānesc se petrec multe lucruri stranii. Cei din Federatie ar trebui sa fie mai atenti cu aceste chestiuni daca vor ca voleiul de aici sa se ridice cu adevarat. Daca lucrurile vor merge in continuare in aceasta directie, va fi greu de facut performanta la nivel de nationala sau cupe europene. Oricum, turneul de la Piatra Neamt mi-a lasat un gust amar si nu doar pentru ca Metal a jucat slab.
- Incercati sa spuneti ca Dinamo nu cāstiga doar pe teren?
- Nu vreau sa polemizez, dar cine vrea sa vada, vede. Nu comentez mai mult.
- Cum comentati in schimb faptul ca Unicul a jucat intr-un anumit fel cu Dinamo si in cu totul alt fel impotriva Metalului si a Stiintei?
- (Zāmbind) Poate ca Unic a prins o zi mai proasta contra lui Dinamo.
- Va gānditi sa plecati din Romānia?
- Nu cedez asa usor, desi, repet, aici, in Romānia m-am confruntat cu situatii fara precedent in cariera mea de antrenor. S-ar putea sa-mi prelungesc contractul cu Metal. Deocamdata, vreau sa ne jucam cāt mai bine sansele, mici cum sunt ele. Dinamo e greu de ajuns, dar mai sunt trei turnee, iar datoria mea este sa le fac pe jucatoarele mele sa aiba incredere in ele si sa lupte pāna la final.

ovidiu62
7th March 2007, 20:10
Am sa fiu prezent sper la toate meciurile pe care echipa le mai are de disputat in campionat.Am sa fiu alaturi de voi pentru ca asta visez de ani de zile campioana Metal Galati.Eu mai cred in minuni sper sa ne auda Dumnezeu.