PDA

View Full Version : S-a uitat cineva aseara la Telesport ?



Optimistul
2nd March 2007, 09:30
Am vazut azi pe site-ul FRT-ului ca aseara la 20.30-21.30 a fost o emisiune unde au fost invitati Raluca ,Luncanu si Haradau.Am pierdut-o !
Stie cineva ce s-a discutat ?

iuli
2nd March 2007, 11:34
ahhhhhhh...acum am dat pe telesport si am prins chiar finalul emisiunii...2 minute am prins cred :|
zicea haradau ca orice tenisman e bine sa isi scrie obiectivele pe care vrea sa le faca si sa le puna pe perete sa se uite in fiecare zi la ele

maine e ziua ralucai olaru...la multi ani pe aceasta cale

Optimistul
2nd March 2007, 11:43
...alaturi de demisia lui .

Val
2nd March 2007, 14:24
Si eu am vazut de dimineata ca era emisunea,dar trebuia sa plec la scoala.

carbu
3rd March 2007, 23:46
In sfarsit am reusit sa vad si eu emisiunea.Au dat-o in re-reluare noaptea trecuta, cred pe la ora 3,00. Am sa rezum cateva din ideile care mi s-au parut mai interesante. In primul rand numai cuvinte de lauda pentru Raluca Olaru. Pe langa faptul ca e foarte draguta, are bun simt si vorbeste foarte ingrijit.
Alexandru Luncanu va avea un program foarte incarcat in perioada urmatoare. Saptamana asta va pleca in Florida unde se va pregati timp de o saptamana dupa care va primi un WC la un chalanger de 100k. Dupa aceea, va primi WC pentru calificari la Key Biscane si in final alte WC la doua futures de 15 k in Dubai. Anul acesta va incerca sa concureze numai la seniori cu exceptia Roland Garros-ului unde se va inscrie la juniori. Cred ca-l ajuta si federatia destul de mult. Nu acelasi lucru l-as putea spune despre Raluca Olaru. Cand a fost intrebata de reporter la ce turnee va participa in perioada urmatoare, s-a uitat cu subiteles la Dl Haradau dupa care a rostit ca nu si-a stabilit inca programul pentru turneele la care se va inscrie. Oricum ea are si scoala in perioada asta si banuiesc ca nu vrea sa-si neglijeze nici studiile. A mai spus ca se va inscrie in calificari la RG dar la Wimbledon nu va putea merge intrucat are Bac-ul. A mai spus ca lovitura ei preferata este backendul, mai avand de lucru la lovitura de dreapta si serviciu. De asemenea,a acuzat o anumita lipsa de constanta in joc (cand joaca foarte bine cand mai putin bine) iar, din punct de vedere fizic a spus ca trebuie sa mai lucreze la forta in maini. Ambii juniori au spus ca au invatat tenisul pe zgura dar s-au acomodat foarte bine pe suprafete rapide.
Dl Haradau s-a laudat cu turneele pe care le va organiza in Romania si care necesita un efort financiar de aproape 2 milioane euro. De asemenea, l-a aparat pe Andrei Pavel care a fost acuzat de un telespectator ca nu lasa locul si altora mai tineri in Cupa Davis. A spus ca la Open Romania va acorda un WC lui Florin Mergea la simplu, iar la dublu perechii Mergea-Tecau. A mai vorbit de organizarea celor 30 de futures, 18 la masculin si 12 feminin, 3 challangeri la baieti, si ca o noutate incercarea de a organiza un challanger la fete.

Cipri
4th March 2007, 00:59
Ms carbu :D F interesant :) Mai ales despre Raluca si Luncanu ... sper sa ajunga unde isi doresc ;) !!!