PDA

View Full Version : Fact or Fiction?



Seahawk
16th September 2005, 10:28
uite n-aveam ce face si m-am gandit sa facem un joc... bineinteles ideea este preluata de la show-ul de pe ESPN, nah... ca sa mai adaugam putina "culoare" forumului asta al nostru :D ce ziceti?
In fine jocul e "fact or fiction" adica adevar sau fictiune...

Si facem asa... Eu pun un statement... cum ar fii : "Shaun Alexander o sa ia rushing yard title anul asta" Fact or fiction?
Iar urmatorul post raspunde, si zice... Fact( daca el crede ca ce am zis eu este ce va fi... si argumentandu-si raspunsul) sau Fiction...in cazul in care crede ca nu se poate intampla asa ceva... cu explicatii, detalii, statistici evident si ce vreti voi. Bun? ce parere aveti ? :ok:
Putem discuta de orice ...care are de a face cu NFL bineinteles... de la jucatori pana la antrenori, sponsori, stadioane... anything.


Incep eu:
New York Jets nu or sa ajunga in play-offs anul asta. Fact or Fiction?




p.s. nu uitati sa continuati jocul...dupa ce a-ti raspuns :ok:

NY_giants05
16th September 2005, 11:09
FACT !!
Nu cred k Jets vor ajunge pt. k au inceput slab sezonul asta...shi in primul rand.. I HATE THEMMM !!! :evil:
Yo cred k va fi o lupta mare intre Bills shi Jets pt. un loc in playoffs, shi cred k Bills vor ajunge :ok:

Asha..akum sa incerc shi yo o intrebare...

In meciul dintre Redskins si Cowboys, cei din Dallas vor castiga la cel putzin 3 touchdown-uri diferenta. FACT or FICTION ?

Seahawk
16th September 2005, 12:04
:D stiam eu ca giants o sa raspunda primul la aia :drak:

Fiction pt ce ai zis. De acord ca Dallas sunt peste Redskins, dar nu-i vad asa de buni incat sa le dea cel putin 3 TD diferenta. Drew Bledsoe nu prea ma incanta ca QB, desi il au pe Julius Jones, un super RB... un bun TE(Witten) si WR destui de bunicei... nush nu-i vad sa-i bata pe Redskins cu 3 TD dif. Pieile Rosii au si ei defense destul de bun. Numai cand pronunti numele Lavar Arrington deja te ia cu friguri :D

next:

Elly Manning o sa aibe un sezon stralucit anul asta. (25+ TD passes si INT mai putin de 20) Fact or Fiction?

Mihai13
16th September 2005, 14:49
Fictiune SF!!!

Manning nu o sa aiba mai nimic de facut anul asta decit sa hand-off lui Barber si lui Brandon Jacobs. Poate partea cu mai putin de 20 INTs sa se concretizeze (sper ca nu...), dar in nici un caz 25 TD.

Ia sa vedem:
Fact or Fiction: Seahagii o sa termine pe locul 3 in NFC West.

codrutc
16th September 2005, 18:28
La asta ar fi trebuit sa raspunda Mike Bibby, dar nu-i tarziu.
Fiction.
Pai cine sa termine inaintea lor, 49ers ? Or fi inceput ei bine dar cine pariaza ca vor castiga mai mult de 6 meciuri ( pronostic foarte optimis) anul acesta. Sau poate Arizona ? O fi el Kurt Warner bun, dar cred ca i se cere prea mult si nu e bine.

Fact or Fiction: Carolina Panthers nu se vor califica nici anul acesta pentru playoffs

titans_rulez
16th September 2005, 19:31
super belea ideea...imi place la nebunie...
pot sa raspund factofiction la intrebarea asta cu panterele?...:)))
fiction
si cand spun asta ma bazez pe revenirile din lotul panterelor, ma bazez pe un deulhome mai cerebral poate, ma bazez pe o dorinta de revansa dupa un sezon destul de palid...but..daca ma insel?...
sa incerc si eu....
Fact or Fiction:titansii vor castiga cel putin 5 meciuri sezonul acesta....

Seahawk
16th September 2005, 19:53
Fact.

M-am uitat pe schedule-ul lor, si sunt destule meciuri pe care ar putea sa le castige... depinde de ei acum. Mai mult de 5-6 insa nu cred. McNair cred ca trebuie sa se lase dupa anul asta. Iar Billy Volek mmm he's ok... IN afara de Drew Bennet care nici el nu e mare scula la WR voi nu prea aveti... la RB l-ash prefera pe T.Henry in locul lui Chris Brown care mi se pare ca da cam multe fumbles.
Deci cam asa vad eu un 5-11 sau 6-10 pt Titans anul asta :)


Next up:

Seattle termina 9-7 sau mai bine anul asta, si castigam din nou NFC West (care dupa mine este una din cele mai slabe divizii din NFL in mom. de fata). Fact or Fiction?

Mihai13
16th September 2005, 20:21
Fiction, ca iar va bat berbecii de nu va vedeti in meciurile directe.
Imi pare rau Mike, insa e greu pentru mine sa fiu obiectiv. De la o vreme nu ii mai sufar pe 'hagii tai, pentru ca sint o echipa de pluton dopata moral de mass-media. Si cind ma gindesc ca imi erau chiar simpatici cind se luptau cu carzii pentru ultimul loc (ahhh the good old days cind era Trent Difler starter...)

Acuma sa continuam jocul:
Fact or fiction: Hasselbeck va termina sezonul cu un QB rating mai mare decit (sau egal cu) 90.

NY_giants05
16th September 2005, 20:30
FACT !
Am facut shi yo la fel..am intrat pe site-ul celor de la Seahawks shi am vazut k au meciuri destul de usoare, shi cred k au mari sanse sa faca 9-7..dupa calculele mele cred k o sa termine cu 10-7..da' akum nu sunt prea sigur la faza cu castigarea grupei NFC West...asta e mai greu..aveti un adversar foarte bun, shi anume Rams ( k celelealte echipe sunt muci )

New Orleans Saints va termina pe ultimul loc in NFC South. Fact or Fiction ?

titans_rulez
16th September 2005, 21:25
astia doi s-au grabit sa raspunda si au pierdut pe drum intrebarea...:)))))
asa ca raspund eu la amandoua ca sa putem continua...
@fact...matt este un qb care poate avea un rating de 90 anul acesta...totul depinde de cat de bine va functiona masinaria pescarusilor...
@fiction...sfintii anul acesta mi-e teama sa nu fie usor impinsi de la spate...(chiar exista blaturi prin amricanuta?)..stiti voi povestea cu cenusareasa, cu echipa saraca fara casa, cu tragedia...si tot asa..

titans_rulez
16th September 2005, 21:26
fact or fiction: reuseste romeo crennel sa redreseze corabia maroniilor inca din primul an?
am uitat intrebarea...:)))

Seahawk
16th September 2005, 22:28
fact. insa depinde ce crezi tu prin "redresare". Play-offs: NU. Un record mai bun, si o echipa mai respectata, asta da.

Fact or Fiction: NFC west e cea mai slaba divizie din NFL?


p.s. Mihai wrote
De la o vreme nu ii mai sufar pe 'hagii tai, pentru ca sint o echipa de pluton dopata moral de mass-media.

da-mi voie sa te contrazic. nu cred ca suntem o echipa de pluton pt ca am castigat divizia back-to-back ...fie si in ciuda infrangerilor contra voastra. Deci daca voi ne-ati si batut, si-am si castigat-o... si mai suntem echipa de pluton :rolleyes:
Si media NU ii favorizeaza pe Seattle. Uite-te peste tot.. toti ne vad slabi anul asta, toata lumea merge cu voi sau cu terminatii aia din desert...
Anul trecut a fost un pic de vuiet dupa ce am inceput bine... dar ne-au macelarit accidentarile. Inca odata, uite-te atent si vino cu argumente clare si arata-mi CINE din media ii favorizeaza pe Seattle (in afara de cei de aici, bineinteles :drak: )

NY_giants05
17th September 2005, 11:57
Hmmm..grea intrebare pt. k shi AFC West e o grupa slaba, singura echipa mai buna ar fi Oakland Raiders...hmm..grea intrebare. Ar fi shi Fact shi Fiction :) .. Pe cei din NFC West va trage in jos 49ers, shi poate shi Arizona...da' sunt shi 2 echipe care au sanse la Playoff shi anume Rams shi Seahawks..in timp ce in AFC West..poate doar Raiders
Cred k m-am hotarat....la intrebarea ta Mike, yo zic k e Fiction !

Jets o sa se faca de rusine in fatza delfinior pe teren propriu :evil: Fact or Fiction ?

titans_rulez
17th September 2005, 12:20
fiction
jets a inceput sezonul destul de catastrofal dar nu cred sa se faca de ras in fata delfinilor.mai exact, sincer nu cred sa inceapa sezonul cu 0-2.sa nu uitam inainte de regular season multa lume ii vedea pe verzi ca favoriti pentru playoff si am citit si multe cronici in care se punea problema daca patriotii isi vor putea mentine suprematia in conferinta lor...deci nu cred ca se poate judeca o echipa dupa week 1.cumva credeti ca 49'ers va ajunge in playoff?...sa fim seriosi..a fost o victorie surprinzatoare si atata tot.sau titanii mei?..miami zic eu ca inca mai are de dovedit ca este o echipa buna.sa nu uitam ca vin dupa un sezon cu adevarat catastrofal....iar verzii personal ii vad in continuare in playoff
fact or fiction:carson palmer ii duce pe cincinati in playoff
@mike...prin redresare in nici un caz nu se poate pricepe playoff pentru maronii lui crennel...:D

Mihai13
17th September 2005, 19:39
Care Back to back Mike?? ca in 2003 am cistigat-o noi...
Sau consideri anul asta ca deja cistigat...

Raspuns la intrebare: Fiction.
Sinugrul fel in care i-ar putea duce in play-offs ar fii Wild Card, pentru ca Otelul va cistiga divizia. Nu exclud ca tigrii bengali sa termine inaintea corbilor (Ravens... un fel de corb de-al nostru, da' mai mare... :D ), insa mai sint destule echipe prin celelalte grupe ale AFC-ului (Jaguarii, Buffalo, KC sau San Diego, chiar si Jetii daca se redreseaza) care sa le ia fata tigrilor. Poate la anu'...

Raspuns la intrebarea lui Mike:
Iti dau partial dreptate, anul asta media nu mai vorbeste chiar asa de mult de voi. Insa vorbeste cel mult de Arizona ca de o "surpriza" (si nu ca o potentiala forta in NFC West), iar de berbeci nu se aude nimic, pentru simpul fapt ca Martz e la cutite cu mai toate ziarele si posturile de TV.
Insa iti mai dau eu un exemplu personal, care m-a enervat la culme: In toate magazinele de sport din Montreal am gasit exact 0 tricouri noi cu Rams. Singurele care mai sint sinta alea cu Faulk pe care nu le-au vindut de vreo 2 ani. In schimb, 'hags merchandise e PUZDERIE, si nu zii ca din cauza ca ati fost voi 9-7 anul trecut.

Si acuma (drum roll...) intrebare pentru un campion:
Fact or Fiction: Jigantii termina pe primul loc in NFC East anul asta.

Seahawk
18th September 2005, 19:34
Fiction. Inca mai le trebuie cativa jucatori buni in aparare sa poata sa le ia fata lui Eagles...


Next: MikeBibby o sa se intoarca fericit de la meciul Seahawks vs. Falcons :drak: Fact or Fiction ? haha btw, meciul incepe peste 3 ore si ceva uhhh numai am rabdare

NY_giants05
18th September 2005, 20:44
FACT !...sper sa te simti bine la stadion, shi sa iti faca pescarushii o surpriza placuta ;)

St. Louis o sa le scoata fotbalul din cap celor de la Arizona . FACT or FICTION ?

titans_rulez
18th September 2005, 21:45
fiction
eu zic ca arizona nu e chiar asa de slaba.are o "gasca" frumoasa de receiveri...un qb care probabil ca mai are ceva de spus in materie...asa ca nu sunt asa de sa le dea clasa toata lumea.desi rams nu sunt toata lumea....
@mike cred ca la ora asta esti pe stadion in templul pescarusilor.omule iti urez din toata inima sa ai parte de meciul vietii, de meciul pe care sa il povestesti nepotilor...nu stiu ce sa iti mai zic...iti doresc exact ce mi-as dori si mie...:D:D...sper din toata inima sa faci poze pe care sa ni le arati si noua...cu suporterii, cu stadionul, cu jucatorii...orice remember pt noi totul este fabulos....chiar si o masina din parcarea stadionului...:D....si sper sa te simti super....
fact or fiction:
plaxico burees o sa reuseasca cel putin 9 Td pentru giganti...

NY_giants05
18th September 2005, 21:54
FACT
Sper sa reuseasca cat mai multe. Nu prea stiu cat de bine joaca Plaxico..In meciul cu Arizona am vazut k a reusit un touchdown..sper sa reuseasca cat mai multe ;)

Eh...intrebare..nush ce intrebare sa pun..sunt in pana de idei...punetzi voi in continuare ...

titans_rulez
18th September 2005, 21:57
pune ma putoare intrebare...:D:D:D:D

Seahawk
19th September 2005, 22:30
Hai ca pun eu urmatoarea intrebare sa continuam...

Daunte Culpepper o sa-si revina si o sa-i duca pe Minnesota iarasi in Play-offs. Fact or Fiction?

Mihai13
19th September 2005, 23:28
1/2 Fiction.

Ceea ce vad la Vichingi seamana foarte mult cu ceea ce s-a intimplat la Rams in 2002. Pe hirtie erau echipa cea mai buna din liga, insa au inceput 0-5, si desi si-au revenit in partea a doua a sezonului nu au reusit sa intre in play-offs. Daunte Culpepper "se cauta", se intimpla cu el ceea ce s-a intimplat si cu Warner in acel an fatidic lui, adica pasa pentru o tona de yarzi dar 0 TD si multe interceptii. O sa-si revina, insa nu la timp, si vichingii o sa fie exclusi din play-offs.

Fact or Fiction: Titanii ii bat pe Rams duminica.

Seahawk
20th September 2005, 03:33
Fiction.
As putea sa zic si eu ca tine Mihai, ca Rams or sa fie "extra confident"... :sleep: etc. dar ce sa o mai dau de garda... acasa la berbeci, "the greatest show on turf" bla-bla... Tennessee ar avea nevoie de a whooole new defense ca sa va opreasca pe voi....
eu cred ca o sa fie meciul lui Stephen Jackson totusi. Imi place mult de el... daca ar fi un pic mai rapid cre'ca ar fi de neoprit... problema la voi este si o sa fie in defense. Defensive line nu prea aveti, linebackeri sa zicem ca sunteti ok, iar in secondary doar Archuleta mai joaca ceva, cu toate ca mi se pare ca n-a mai luat o interceptie din 1900 toamna. Totusi pt meciul asta cu Tennessee eu cred ca nu trebuie sa va faceti probleme... dar mai departe in the season o sa trebuiasca offense'ul vostru sa tina bine de minge pe teren ca altfel e grav...


next:
Fact or fiction: Arizona o sa castige pe Qwest Field (Seahawks Stadium) duminica asta.

titans_rulez
20th September 2005, 12:45
fiction
sa fim seriosi...cardinals nu fac parte din grupul echipelor "scula" in timp ce pescarusii...fara suparare dar sunt acolo....detin home field advantage, detin un matt, detin un shaun...au toate premisele sa dea de pamant cu arizona...
fact or fiction:matt arunca 4 pase de Td in acelasi meci specificat mai sus

Seahawk
20th September 2005, 22:02
Eu zic fiction. Desi Arizona nu prea au defensive backs (cei care ii marcheaza pe WR si TE) nu-l cred in stare pe Matt sa dea 4... Insa pana la urma nici nu mai conteaza cate da, atata timp cat o sa scrie mare: Seattle 2-1-0 iar Arizona 0-3-0 :drak:

fact or fiction: Shaun Alexander o sa ia rushing yards title anul asta.

titans_rulez
20th September 2005, 23:24
categoric fact....anul acesta cred ca doar tiky barber o sa poata sa ii puna probleme....
daca nu ma insel eu anul trecut a pierdut titlul la doar un yard?nu cred sa lase sa ii mai scape asemenea prilej....
fact or fiction:cris brown o sa aiba mai multi rushing yards decat travis henry?

Seahawk
23rd September 2005, 11:28
Fiction. in meciul contra lui Baltimore Henry a avut mai mult yarzi + carries. Eu cred ca henry e mai bun decat brown... chris scapa mingea mult prea des... "fumble-itis" :drak: cum ii zic americanii... deocamdata i se mai acorda cateva sanse lui Brown, dar eu cred ca cu trecerea timpului Henry o sa fie #1 RB la tennessee.. Pentru fantasy football e enervanta toata chestia asta :)) ori joaca unu...ori joaca altu.. sa se hotarasca odata


next up...
Fact of Fiction: Willie Parker e un "foc de paie"

Mihai13
23rd September 2005, 14:42
Fact.

Otelul n-au cum sa-l mai bage in meciuri cind se vor intoarce Staley si Bettis, pentru simplu fapt ca astia doi au contracte mai "banoase" ca al tinarului Parker. Iar GM-ul trebuie sa-si justifice investitiile...

Fact or Fiction: Patriotii mai cistiga o data AFC West anul asta.

titans_rulez
23rd September 2005, 19:12
fact
nu cred sa aiba cineva sanse anul acesta sa ii detroneze pe patrioti...am sperat ca jets va face minuni dar nu anul acesta si sincer incep sa ma indoiesc de chad...in rest sunt inca prea slabe pentru a emite pretentii....
fact or fiction:colts ajung la 7-0 pana la bye week

Mihai13
23rd September 2005, 19:44
Fact.
Ce dracu au program asa de usor potcovarii??? Au terminat pe primul loc in grupa lor anul trecut. Cred ca meciul cel mai greu pina la bye va fi cel cu berbecii :rolleyes: .

Fact or fiction: Rapid ii bate pe catei duminica :D .
Acuma serios, Fact or fiction: Steve McNair va face un meci bun duminica contra berbecilor (200+ yards passing, ~40 yards rushing, 2 TD, 0 INT).

Seahawk
24th September 2005, 03:01
3/4 fact. Nu stiu daca o sa faca stats-urile pe care le-ai zis tu, insa cred ca are posibilitatea sa faca un meci bun. Acum am auzit insa ca are niste dureri de spate, so you never know. Dar in mod normal nu prea ar avea probleme prea mari cu secondary-ul vostru, care vorba unui analist de pe NFL e condus de Archuleta "single-armed". Dar degeaba o sa joace McNair bine ca oricum n-au sanse impotriva voastra... asta sa fie clar.
Ah, sa nu uit...Rapid... ca sa-i bata pe Dinamo vor trebui sa joace cum au jucat Farul :drak: eu sunt de parere ca cine da primul gol castiga... dar anyhow, o sa zic Fiction. O sa fie egal :D

Next,
Fact or Fiction: Apararea lui Bills o sa-l manance de viu pe Michael Vick, care si-asa a iesit cam "sifonat" din meciul cu Seahawks... and therefore Falcons o sa fie 1-2

codrutc
24th September 2005, 04:56
Fact.
Ha, ha, chiar am zis la thread-ul in care am facut predictiile ca Bills il vor tine in check
pe Vick, mai ales ca nici nu e 100%.
Fiindca veni vorba, ce m-ar distra sa-l vad pe Vick intrand pe mana lui Freeney si compania. Vroiam sa zic mai demult, cred ca Atlanta este singura echipa despre care nu as avea nici cea mai mica emotie daca ar juca impotriva celor de la Colts.

Mai baieti, acum ce sa zic ?
Fact or fiction: Edgerrin James va castiga "rushing tilte", ci nu Alexander.

Seahawk
24th September 2005, 06:12
Fiction. Daca nu o sa-l ia Alexander, nicidecum n-o sa fie James. You know why? Look around man: il ai pe Marvin, Reggie, Brandon...and most of all il ai pe cel mai bun QB din NFL. so why the heck would you run the ball THAT much? Know what i mean? :))
In fine, cam multa engleza, dar eu zic ca Alexander o sa ia mingea mai mult decat Edgerrin....am eu o presimtire. Sunt cam egali la average yd/carry... diferenta o sa o faca attempts'urile. Si te asigur ca Shaun o sa ia mai multe...


Next:
Fact or Fiction: Peyton o sa-si "doboare" inca odata recordul de 49 TD passes intr-un an... in anii urmatori, pana cand o sa se lase de football.

codrutc
25th September 2005, 07:57
Fiction.
Poate nu it dai seama ce a insemnat acel record, nu e un lucru asa
de usor de realizat. Gandeste-te ca recordul ii apartinea lui Dan Marino de 20 de ani. Plus, ar nevoie de multe lucruri sa mearga in favoarea lui, receiveri, linie ofensiva buna, running game (s-ar putea sa-l pierdem pe Edge la anul) care sa reprezinte o amenintare astfel incat aparatorii sa nu se concentreze numai asupra paselor, etc
Cand am aruncat chestia cu Edge anul asta, m-am gandit ca va fi destul de folosit, tocmai ca se pare ca apararile se descurca mult mai bine, cel putin pana acum, impotriva jocului obisnuit al lui Peyton. Continuati voi cu fact or fiction.

NY_giants05
25th September 2005, 10:02
Ok...let me try one...
Kansas City va fi revelatzia anului shi va termina cu 12-4 sau chiar mai bine. Fact or Fiction ?

Mihai13
26th September 2005, 02:16
1/2 fact.

Sefii au program usor, si este foarte posibil sa termine 12-4. Nu cred ca termina ei mai bine de atit, dar 12-4 e foarte posibil. Am zis 1/2 pentru ca daca termina 12-4, sefii nu vor fi nici o revelatie, ci din contra vor raspunde asteptarilor. Daca tineti minte, in 2003 au fost 13-3, iar anul trecut au fost una dintre marile deceptii ale sezonului.

Fact or Fiction: La sfirsitul sezonului, Byron Leftwich va fi in top 5 din toata liga in urmatoarele categorii: Passing Yards, Touchdowns, QB rating.

Seahawk
26th September 2005, 07:24
Fiction. La QB Rating s'ar putea... la TD si Passing Yards nu prea cred...

Next: Fact or Fiction: Cadillac Williams o sa mearga la Pro-Bowl. As a rookie :evil:

titans_rulez
27th September 2005, 15:07
bai fratilor nu stiu exact care sunt regulile in nfl referitor la asa ceva.ma refer daca ai voie sa mergi la pro bowl ca rookie dar din moment ce a intrebat mike inseamna ca ai voie...atunci raspunsul este unul singur si este al dracului de simplu....
fact
doar o accidentare l-ar face pe cadillac sa nu ajunga la pro bowl...
fact or fiction:cineva il va impusca pana la urma pe doug brien

Seahawk
28th September 2005, 03:18
Fact. Si el, si Janikowski merita sa fie impuscati in picior, si pe urma pusi sa dea un game-winning field-goal, cum a dat Akers... Sa simta ce inseamna durerea :drak:

fact or fiction: Echipele din NFL ar putea gasi usor jucatori de fotbal in Europa ca sa-i foloseasca pe posturi de Special Teams (kicker, punter) :D

codrutc
28th September 2005, 15:38
Fiction.
Recunosc totusi ca e cam dificil sa gasesc argumente impotriva. "Good question".
Sa fie faptul ca nu-s obisnuiti sa dea in mingea ovala ? Sa fie faptul ca de obicei un kicker e mai prost platit decat un fotbalist din Europa ( nu-s sigur, de ex Vandy de la Colts ia 2 milioane anul acesta) . Sa fie descurajant rolul limitat pe care il are un kicker sau un punter ?
Dupa cat imi aduc aminte parca am auzit comentarii pe la meciuri ca cutare au fost jucator de soccer. Stiu sigur insa ca exista fost jucatori de rugby care o fac, nu cumva kicker-ul celor de la Chiefs, Tynes?

titans_rulez
28th September 2005, 22:38
la un moment dat dupa finala campionatului mondial de rugby eroului de atunci englezul johny wilkinson i se propusese un contract tara de tot in nfl...(cowboys parca....)

Mihai13
28th September 2005, 22:44
Ma baieti, uitati ca kickerii si punterii mai trebuie sa si stie sa placheze cit de cit. Cum ar fii sa-l vezi pe Mutu cum se ia la trinta cu aia de doua ori cit el...

codrutc
28th September 2005, 22:49
Ma baieti, uitati ca kickerii si punterii mai trebuie sa si stie sa placheze cit de cit. Cum ar fii sa-l vezi pe Mutu cum se ia la trinta cu aia de doua ori cit el...

:) Ha, ha, uite asta e un aspect la care nu m-am gandit, funny

titans_rulez
28th September 2005, 23:44
mutu se poate lua la tranta oricand dar doar cu un club mai select de jucatori...gen onterio smith, mai nou travis henry...etc etc...(si pare-mi-se randy moss ca si ala declara ceva ceva la inceputul presezonului)...:P

Seahawk
29th September 2005, 01:30
putem muta discutia pe thread-ul din NFL, stiam eu ca e interesanta :D

Next, fact or fiction: Bengals o sa ajunga 6-0

Mihai13
29th September 2005, 05:55
Fact.

Carson Palmer si-a cistigat un nou fan azi: eu. L-am vazut intr-un interviu la televizor pentru prima oara in viata mea, si pot sa spun ca tipul este one chill dude...

Mai departe: Patriotii nu vor cistiga 10 meciuri anul asta.

Seahawk
29th September 2005, 06:33
Fiction. Mi-e greu sa "pariez" impotriva lor. greu de tot...


mai departe...
Fact or Fiction: Tampa Bay ajunge in superbowl anul asta.

titans_rulez
7th October 2005, 21:19
fiction
in ciuda unui inceput demential nu cred ca piratii vor avea forta necesara.poate ca in sezonul regulat vor merge bine insa ma gandesc la meciurile de care pe care din play off...oricum e clar ca nfl a castigat un jucator de clasa pe acest cadilac...
fact or fiction:testaverde reuseste sa redreseze corabia jetsilor si ii duce in play off

NY_giants05
8th October 2005, 18:09
Fiction. Testaverde parca a jucat la Titans, nu ?...parca tzin minte k l-am vazut in Madden 2005 shi juca la Titans..nu sunt sigur.
Nu prea am auzit de Testaverde...Dak e un QB bun..poate va reusi sa-i redreseza pe Jetsi....cat despre playoff...parearea mea este k nu vor ajunge.

Fact or Fiction : Burress va termina termina in primii 3 receivers din NFL cu peste 1100 yarzi

Seahawk
9th October 2005, 14:30
Fiction. partial ai dreptate, pt ca in ritmul asta s-ar putea sa ajunga usor la 1100 de yarzi, dar inaintea lui mai sunt multi: Randy Moss, Terrell Owens, Chad Johnson, Tory Holt...Marvin Harrison



Next: Seahawks termina 10-6. Fact sau nu?

codrutc
9th October 2005, 19:44
Fiction. Testaverde parca a jucat la Titans, nu ?...parca tzin minte k l-am vazut in Madden 2005 shi juca la Titans..nu sunt sigur.
i

Nu am verificat, dar cred ca nu a jucat la Titans. A mai jucat la Dallas anul trecut, la Jets pentru mult timp si la inca o echipa pe care nu o stiu

titans_rulez
9th October 2005, 20:18
testaverde nu a jucat la titans ....

NY_giants05
9th October 2005, 20:23
oh...ok...my bad..inseamna k a jucat la Dallas. Shi era titular...inseamna k e destul de bun shi cred k o sa-i ajute pe Jets sa-si revina cat de cat
FACT or FICTION : Jets pierde acasa cu Tampa

Seahawk
12th October 2005, 07:39
Fiction :D:D:D lol..


Next up: San Diego nu or sa se califice in play-off anul acesta... (maxim wild card game si pierd)

NY_giants05
28th October 2005, 21:00
FACT

Fact or Fiction : Colts nu pierd nici un meci sezonul asta

Seahawk
28th October 2005, 22:52
Fiction.
I'm looking forward la meciurile lui Colts contra lui Pittsburgh si de ce nu Seahawks ;). Alea da meciuri. Pe Patriots o sa-i bata bine de tot.


Fact of Fiction: Pittsburgh se califica in Superbowl?

codrutc
31st October 2005, 17:41
Si raspunsul meu era tot Fiction, dar Mike, vreau sa-ti spun ca s-ar putea ca la vremea meciului cu ai tai Colts sa joace cu rezervele pentru deja vor fi avut asigurat bye-ul pentru playoffs. Nu mi-as face griji nici acum de Seahawks, dar am vrut sa specific ce cred ca ar putea fi pe atunci.

Seahawk
31st October 2005, 21:36
Ai dreptate..dar hai sa continuam "jocul"

Asa ca ramane intrebarea:

Fact or Fiction: Se califica Pittsburgh in superbowl?

codrutc
31st October 2005, 22:32
Ai dreptate..dar hai sa continuam "jocul"

Asa ca ramane intrebarea:

Fact or Fiction: Se califica Pittsburgh in superbowl?

Pai nu trebuie sa fie intrebare, trebuie sa fie afirmatie.
Pai eu unul doar nu o sa crezi ca voi zice Fact. Fiction, bineinteles.
Colts se vor califica in Superbowl. Steelers vor trebui sa treaca prin RCA dome
mai intai in playoffs. Eu zic ca-i batem si in intalnirea cu ei din timpul sezonului
cand jucam tot acasa.

Fact or fiction: Eagles nu se califica pentru playoffs.

Seahawk
31st October 2005, 22:38
Fiction. I just can't bet against McNabb. O sa gaseasca ei o solutie sa mai castige meciuri pana la sfarsit..si cred ca macar or sa prinda un wild card spot.

Fact or Fiction: Carolina o sa termine inaintea lui Atlanta.

codrutc
31st October 2005, 22:48
As zice fact, eu nu as paria nici o pereche de ochelari afumatii pe Atlanta
McNabb s-ar putea sa nu reziste nici macar pana la sfarsitul sezonului, avand in vedere hernia de care sufera. Eu nu cred ca 12 incompletions consecutive din debutul meciului cu Denver au fost din intamplare.

Seahawk
31st October 2005, 22:57
Mai tot uiti sa pui urmatoarea intrebare/afirmatie :D

dar ca sa-ti raspund, ai dreptate si cu McNabb, dar ia gandeste-te ca apararea lui Broncos era fresh...erau in gameplan'u lor, le iesea totul la inceput. Dar dupa 28-0 si s-au relaxat McNabb si cu TO au inceput sa-i distruga... tocmai din cauza ca au obosit.
Dar ma rog... ai dreptate, Philadelphia risca mult pt. ca joaca in stilul in care joaca ei. Linia lor ofensiva se pare insa ca nu pot sa-i faca loc lui Westbrook mai deloc.

Next, fact of fiction: Steve Smith e cel mai bun wide receiver din NFL

Mihai13
1st November 2005, 05:57
Fiction. Ca sa fii "cel mai bun", nu e de ajuns sa ai un meci de 200 yarzi si gata. Mai trebuie sa mai si stii sa blochezi, si altele, si sa fii constant pe parcursul a 16 meciuri (plus evenual in play-offs). De pilda, oricat cat l-as uri eu pe T.O., tot recunosc ca e mai bun decat Steve Smith.

Fact or Fiction: Brett Favre se va retrage la sfarsitul sezonului.

Seahawk
1st November 2005, 22:06
greu de spus, dar totusi am sa zic Fact. Dupa cum il stiu eu pe Brett Favre ..el nu prea suporta sa piarda... ori daca Packers nu fac ceva minuni sa aduca big talents pe langa el nu prea cred ca o sa mai continuie. Si-ar strica din reputatie... lucru extrem de important pt. southerners :D
Dar daca Packers se descurca bine in draft si'n free agency... you never know...
Oricum au un back-up decent.. Aaron Rodgers a fost 1st round pick daca nu ma insel...so.. mai bine l-ar lasa sa se "coaca".


Fact or Fiction: Rams o sa joace mai bine fara Martz si cele 34928423 de pass atempts ale lui pe meci. ( a nu se intelege ca am ceva cu Martz, slava domnului chiar ii urez insanatosire grabnica...dar un asemenea antrenor are nevoie de un defense beton sa-i suporte greselile lui si ale QB'ului... in genul echipei care a ajuns several times in superbowl a few years ago, nicidecum apararea din prezent. )

Mihai13
2nd November 2005, 06:09
Raspuns: Nici fact nici fiction. Echipa o sa aiba cam aceleasi rezultate, adica se va invarti in jurul lui ",500". Diferenta o sa fie ca ramsii mei, cea mai exciting echipa din tot NFL-ul asta (exciting poate fi interpretat ca fiind bine, dar si rau) va avea un stil de joc muuuult mai conventional, si in speta mult mai plictisitor.

Fact or Fiction (hai ca e cazul sa intreb si de Colts): Coltii vor invinge luni pe patrioti la Foxboro, pe stadionul care a vazut cele mai crunte infrangeri ale lor.

Seahawk
2nd November 2005, 06:20
Fact. E timpul!Daca nici acum nu castiga :rolleyes: ... atunci cand?
Defense'ul lui Patriots numai e "de speriat". Peyton are sanse maaari impotriva secondary`ului iar Edgerrin la fel... Au avut si timp sa se pregateasca... Defense'ul lui Indianapolis joaca mai bine ca niciodata.... ce sa mai toate premizele pt. Colts sa se duca 8-0.


Fact or Fiction: Giants in superbowl? :D

titans_rulez
2nd November 2005, 10:03
fiction
si o spun parca cu parere de rau pentru sezonul excelent al lui elly...si plaxico...
si spun fiction pentru ca ma gandesc ca vor trebui in playoffs sa treaca pe la niste echipe care nu vor fi tocmai primitoare...
fact or fiction: daca se accidenteaza edjerin james colts nu pupa superbowl

Seahawk
3rd November 2005, 10:57
Sincer sa fiu nu prea ar avea sanse. Dar n-are rost sa ne gandim la asa ceva *knock on wood*. Lasa ca e in competitie mare cu Shaun si cu McGahee se pare... chiar si Warrick Dunn... sa dea domnu sa fie toti sanatosi sa iasa o batalie pe cinste. Tomlinson a pierdut teren...e in spatele lui Shaun cu vreo 40~50 de yards ... plus ca Alexander are un meci mai putin. Ah and not to mention this: pt Seahawks urmeaza meciuri cu Arizona, Rams si 49ers. Usually they can't quite stop the run :D


next:
fact or fiction: Tampa Bay nu se vor califica in play-offs :D

codrutc
3rd November 2005, 17:21
Nu as fi atat de categoric dar vazand cum evolueaza situatia, inclin sa zic ca e posibil.Atacul se pare ca le-a cam amortit, cu Cadillac incetinind si fara QB. Sunt dezamagit de Simms si nu cred nici ca Ratay ar fi solutia. Sa vedem cine ar putea lua wild card-ul, una din echipele din NFC east si o echipa din grupa lor, Carolina sau Atlanta. In cazul acest as putea zice chiar fact.

Acum ar trebui sa zic si eu ceva, nu prea ma simt inspirat, asa ca merg cu ce ma obsedeaza pe mine acum.
fact or fiction: Colts bat pe Patriots luni la cel putin 2 TDuri diferenta.

Seahawk
3rd November 2005, 19:37
Fiction. De batut o sa-i bateti dar Tom Brady o sa va hartuiasca pana la sfarsit. Eu vad o diferenta de 7-10 puncte in favoarea potcoavelor.

Fact or Fiction: Carlson Palmer..... for MVP?:D (daca continua in ritmul asta)

Mihai13
4th November 2005, 06:00
Raspuns: No Way (adica fiction).

MVP anul asta e LaDainian Tomlinson, daca nu se accidenteaza si rateaza gen 5 meciuri. O sa vedeti voi...

Fact or Fiction: Sophomore jinx-ul l-a prins din urma pe Big Ben.

Seahawk
4th November 2005, 06:24
Nope. Ar fi fost jinx daca Ben juca nasol, in afara de faptul ca e accidentat. Ori nu e vorba de asta. Uite-te la QB Rating'ul lui de exemplu :) Ah da..si nu e vina lui pentru ca Bill Cowher are un stil anume de a juca (good D, run the ball and eat the clock).

Fact or Fiction: Michael Vick o sa aibe un meci in care nu o sa arunce nici o interceptie sezonul asta. :D(meci complet, nu din ala in care joaca un qtr si iese accidentat pe urma :evil: )

NY_giants05
4th November 2005, 07:34
Fiction. Vick nu e chiar asha de varza...ce naiba!..vrei sa-l dea astia afara de la Falcons! :)

Fact or Fiction : Giants bat in deplasare la San Francisco la cel putin 3 TD.

Seahawk
4th November 2005, 08:04
Fact. Chiar si mai mult de 3. Victoria contra lui Bucs a celor de la 49'ers a fost nothing but a fluke.

Fact or Fiction: Saints nu or sa castige 6 meciuri anul asta.

NY_giants05
6th November 2005, 08:43
Fact. Saints mai au de jucat cu Jets, Faclons, Patriots, Buccaneers...Sezonu' asta e foarte prost pt. Saints..Poate la anu' o sa faca treaba mai buna...Acum sunt probleme mari in New Orleans...chestia cu uraganu', stadionul facut praf etc.

Fact or Fiction : McNabb si T.Owens nu o sa joace in meciul cu 'skins iar Eagles o sa piarda.

Seahawk
6th November 2005, 18:52
25% Fact si 75% Fiction. McNabb o sa joace, T.O nu, iar Eagles or sa piarda.

Fact or Fiction: Steve Smith o sa termine pe primul loc in NFL la receiving yards - implicit cel mai bun WR din liga.

titans_rulez
8th November 2005, 14:13
fact
steve smith recunosc ca a fost o enigma pentru mine...acum doi nu a apucat sa isi arate calitatile iar anul acesta toata lumea astepta un come back senzational din partea lui...iata ca dupa doar 9 etape putem sta de vorba despre asa ceva....categoric...steve smith poate.steve smith a ajuns peste noapte o poveste de succes cum doar americanii stiu sa contruiasca asa ca cel putin pentru moment cred in tot ceea ce poate sa faca...si pare ca poate sa faca multe....
fact or fiction: javon walker va avea la anul aceeasi soarta ca steve smith, adica un come back nebun dupa o accidentare care la tinut departe de teren pentru un an...

Seahawk
9th November 2005, 07:42
fact numai daca brett favre o sa continuie cu packers, fiction in caz ca favre pleaca.

fact or fiction: Shaun da 24+ de rushing TD anul asta :D

titans_rulez
17th November 2005, 22:49
fact
in definitiv cine il mai poate opri pe shaun?
fact or fiction:vikings isi revin si ajung in playoff

NY_giants05
18th November 2005, 09:26
Vikings in the playoffs ??...no way...FICTION. ( i started to hate this team :D )

Da' ce se mai aude de Culpepper ?..k parca in meciul cu Giants n-a jucat. Stiu k juca bine inainte...

Fact or Fiction : Green Bay prind playoffs

codrutc
18th November 2005, 17:30
Fiction. Acum inteleg de ce i-ai ales sa-i bata pe Vikings duminica. Speranta moare ultima.
Culpepper e pe IR (injury reserve), adica nu mai joaca sezonul asta.
Ca sa continui jocul,

Fact or Fiction : Chargers se califica pentru playoffs

Seahawk
18th November 2005, 22:24
Fact. O sa ajunga cu greu in wild-card. Nu cred ca au forta necesara sa-i depaseasca pe Denver. Poate or sa si castige primul meci...who knows

Next: Carson Palmer o sa aibe cele mai bune stats dintre toti QB la sf. sezonului..fact or fiction?

Seahawk
12th January 2006, 13:08
Am fost pe aproape...

Se pare ca s-a cam uitat de rubrica asta :D asa ca am sa o pun pe sticky...


next up:
Seahawks vs. Colts in superbowl. Fact or Fiction?

titans_rulez
12th January 2006, 18:29
al dracului de fact
....probabil ca la ora actuala pare meciul cel mai probabil....
fact or fiction?.....
denver ii bate pe patrioti

Seahawk
15th January 2006, 17:16
Al dracului de fact :drak:

Terrell Owens n-o sa-si gaseasca echipa in sezonul viitor :D

codrutc
16th January 2006, 20:23
Fiction.
Oricand se va gasi o echipa care sa incerce cu el, pentru ca e bun.
Asa se intampla mereu. Am auzit ca Tampa Bay ar putea sa-l ia, desi ma mir avand in vedere ce a patit Gruden cu Keyshaun Johnson. acesta era mic copil pe langa T.O. totusi.

Fact or fiction

Denver vor castiga SuperBowl-ul

Seahawk
19th January 2006, 11:50
T.O. la tampa ? mmm interesting even tho i don't believe that...

Si Fiction. Denver nici nu va juca in Superbowl.

Next up : Eagles isi revin dupa "slump"ul de anul asta, si cu ajutorul unui McNabb healthy ajung cel putin in NFC Conference Championship la anul:D

codrutc
19th January 2006, 17:03
As spune fact ca isi vor reveni si fiction ca vor ajunge in NFC championship.
Sunt echipe care se ridica ca valoare din NFC.

Fact or Fiction : T.O. va juca pentru Miami Dolphins (tocmai am auzit niste zvonuri !!)

Seahawk
20th January 2006, 10:33
As zice fiction...dar nu ma bazez pe real facts, asa ca ma abtin. Totusi T.O. la Miami plus Chambers si running-game`ul care`l au deja.. ar deveni ceva mai scary..
Si cred ca Owens o sa si poata sa comenteze cat o vrea de QB'ul lor..pt ca Frerotte nu are cine stie ce personalitate :P asa ca or sa se impace destul de bine...Dar ramane de vazut..
Totusi...nu cred ca Miami au cap room'ul necesar sa-l ia pe Terrell

Fact or Fiction: Steve Smith e "mai MVP" decat Shaun Alexander

codrutc
20th January 2006, 17:36
As zice Fact daca e sa ma bazez pe ce am vazut in meciul Seattle trecut.
Alexander a iesit si Seattle nu numai ca au castigat meciul dar au reusit sa si alerge cu mingea in spatele excelentei linii ofensive.
Fara Smith insa, care atrage dublaje si joaca atatea roluri pe teren nu stiu ce ar face Carolina.
Totusi nu ma intelege gresit, Seahawks au nevoie de Alexander si nu stiu daca
isi pot permite ca el sa nu joace cel putin decent in meciul cu Panthers.

Vorbind de Miami, nici nu stiu daca Frerotte va mai fi QBul lor la anul. Si Rosenfels a jucat decent si nu se stie ce decide Saban, poate selecteaza unul in draft. Se auzea chiar ca Culpepper ar putea fi luat de Miami, caci agentul acestuia e inconstient si vrea sa negocieze cu Vikings un contract foarte umflat (dupa un sezon in care a fost accidentat si a jucat cum a jucat !).
Nu-mi vine in cap ce sa mai zic, de aceea incerc:

In Denver- Steelers, Plummer nu va suferi mai mult de 2 sacks.

Ziceti voi altceva.

Seahawk
21st January 2006, 12:01
Fiction. 4-5 sacks :D

Fact or Fiction : Alexander depaseste 100 rushing yards vs. Panthers

Seahawk
23rd January 2006, 10:49
I guess it was a fact :)

Next : Miami or sa fie candidati la superbowl anul viitor :D

titans_rulez
24th January 2006, 08:48
fiction
la ceea ce a facut noul antrenor insa nu m-ar mira...insa cred ca este nevoie de ceva mai mult pentru a putea aspira la super bowl...aaa'...si in primul rand este nevoie de un qb.chiar daca reuseste si detoneaza bomba terrel owens cineva trebuie sa ii arunce...:D:D
fact or fiction
shaun alexander nu alearga 50 de yarzi in super bowl

Seahawk
24th January 2006, 10:34
nu neaparat pt ca sunt subiectiv...dar zic fiction. O sa alerge cel putin 80.
Oricat de buni sunt Steelers n-au cum sa ne opreasca asa..pt ca pana una alta linia noastra ofensiva e cea mai buna din NFL.

titans_rulez
24th January 2006, 19:05
ok...pentru ca nu ai continuat o sa spun tot eu intrebare....
fact or fiction:
willie parker mvp in super bowl....

Seahawk
25th January 2006, 13:43
fiction. Lofa Tatupu e argumentu meu :)

next : Superbowl'ul se va decide in ultimele 2 minute.

titans_rulez
13th February 2006, 14:37
fiction....:)))))))))))...hehe
hai ca incerc sa reiau acest joc
fact or fiction:
seahawks vor avea un viitor sezon de cacao dat fiind blestemul celei ce pierde in superbowl

codrutc
13th February 2006, 18:25
As zice fiction pentru ca au divizia tot atat de slaba, iar programul e asa si asa si nu cred ca-l vor pierde pe Alexander pana la urma.
fact or fiction: Steelers nu se vor califica in playoffs la anul.

titans_rulez
17th February 2006, 20:35
fiction
chiar daca ii vor pierde pe jerome betis....poate iese la pensie ... si pe randle el..nesuferitu' ala de bill cower gaseste solutii....sincer...par destul de intremati...si sa nu uitam ca mai presus de toate otelarii au si un defense bun rau
fact or fiction:
vince young va deveni noul michael vick...(si ma refer la faptul ca va fi super injurat de majoritatea specialistilor)

Seahawk
28th March 2006, 12:33
Fact. E simplu... majoritatea specialistilor sunt niste idioti.

Next : Seahawks ajung in superbowl si castiga.Fact/Fiction

titans_rulez
10th April 2006, 21:51
si fact si fiction
spun asta, spun fact desi in mod normal era fact simplu.seahawks par ca mai mult s-au carpit si nu au pierdut nimik...iar ceea ce au lasat sa plece au adus repede inlocuitori pe masura...sa vedem...
spun fiction...blestemul finalistei omule, blestemul finalistei...sa nu il uitam....
fact or fiction
ne strangem vreo 10 de oameni pana incepe sezonul care sa posteze regulat

Seahawk
11th April 2006, 01:21
Fact de fact. o sa mai aduc ppl pe forum d'aici din chicagoland :D promit.


fact or fiction: Patriots wont make the playoffs :drak: (asta e tricky rau)

si propun sa tinem evidenta...sa vedem who was right and who was wrong la concursu asta, dam niste puncte si facem un concurs :) Cu premii :ok: organizat de moi. Ce parere aveti? Pacat ca eu am scoala si fotbal, si munca si o sa intru mai rar p'aici :(

Si o sa mai facem un concurs d predictii cand incepe sezonu cu premii mai substantiale, sa vedem daca reusesc sa aduc si sponsori adevarati ;)

si uite asa o sa fim mult mai multi de 10. Dar poate doar 10-20 care stiu cu adevarat cei NFL :P No offence dar suntem romani pana la urma, nu americani:)) Oricum intentionez sa le starnesc interesul mai multora pt sportul asta. Pt ca la prima vedere nu pare cine stie ce (asa eram si eu de parere). Dar atunci cand o sa inteleaga cu adevarat whats it all about atunci sa vezi ;)

titans_rulez
11th April 2006, 09:53
mmmmmmmmmm....m-am excitat...

Seahawk
7th May 2006, 08:06
si e fact nu fiction, cu toate ca suntem pe threadul asta :D
Dar hai sa continuam jocul, please :)

titans_rulez
7th May 2006, 10:48
edgerrin james nu alearga 800 de yarzi pentru arizona cardinals...

Seahawk
8th May 2006, 02:29
fiction, eu zic ca alearga 1200

Shaun se mentine la 1600+

titans_rulez
8th May 2006, 15:43
fact
chiar daca s-au mai intarit defensivele din conferinta, shaun are cele mai mari sanse sa alerge 1600 si chiar mai mult...
fact or fiction
vince preia echipa pe la mijlocul sezonului si o duce in playoff

DaEdge
11th May 2006, 22:38
fact
edge 1000 + yarzi

Seahawk
23rd May 2006, 07:58
fact


Atlanta nu ajung in play-offs. fact/fictn?

titans_rulez
31st August 2006, 19:04
fact...n-au nici cea mai mica sansa....
m-am gandit sa reluam si acest topic...sa ii mai dam asa...putina viata
fact or fiction:
antonio bryant in ciuda unei 1000 de y anul trecut cu browns nu face 500 sezonul acesta cu alex smith qb pentru 49'ers

Seahawk
9th September 2006, 08:57
fiction. face 7-8 sute... :)

fact or fiction: terrell owens in hawaii la pro-bowl la sfarsitul sezonului..

titans_rulez
9th September 2006, 09:52
fact
terrel owens a avut un prim sezon al naibii de bun si cu eagles si bag mana-n foc ca va juca super bine si cred eu va ajunge si in super bowl anul acesta.de abia la anul parcels va ajunge gay...

fact or fiction

culpepper va fi o "plomba" pentru miami sezonul acesta

Seahawk
10th September 2006, 00:05
va ajunge gay? lol n-am inteles hahaha


cat despre daunte, FACT. O sa isi revina... mark my words :P

fact or fiction:
Randy Moss o sa fie arestat anul asta :happy:

A.k.a
10th September 2006, 00:22
Fact :D

T.O nu ramane mai mult de 2 sezoane la cowboys

Seahawk
10th September 2006, 02:29
Fact. Il aresteaza si pe el :happy


Fact or Fiction: Eli o sa joace mai bine ca Peyton si Giants inving pe Indy in "derby-ul" etapei..(week 1)

titans_rulez
8th October 2006, 21:02
hai sa mai reluam si acest thread....

cum nu isi mai are rostul raspunsul la intrebarea lui andy.....mergem mai departe

fact or fiction:
rex grossman inchide gura la toti specialistii si expertii nfl si ii duce pe bears in superbowl anul acesta

Seahawk
15th January 2008, 01:55
Iete ca a fost Fact :D


Reluam thread'ul, da?


Chargers ajung in Superbowl. Fact or fiction?

Argumentati.


Si la sfarsit de sezon tragem linie si vedem care a ghicit cele mai multe :D

A.k.a
15th January 2008, 10:21
Fiction

Sunt prea puternici Patriots pt a fi opriti.

Giants ajung in Superbowl. Fact or Fiction?

urlacher9
15th January 2008, 10:43
Fiction

Cu IND au castigat pt ca "albastrii" n-au avut aparare. Parca era echipa din sezonul regulat precedent. Atacul de la SD pare chinuit rau de tot iar PATS nu sunt genul care sa permita prea multe. Eu vad un meci terminat dupa maxim 3 sferturi.

Zabriskie
15th January 2008, 14:26
mama, de cand nu s-a mai scris pe topicul asta... aici se vad cei care au intemeiat comunitatea :ok:

Giants ajung in SB - Fact, daca Eli o sa joace in continuare constant, daca vremea nu va fi la fel ca in meciul cu Seahawks, pt Giants nu isi vor putea fructifica forta pass rush'ului. Daca Burress este apt 100%, cum nu a mai fost din prima saptamana cred :).

Seahawk
15th January 2008, 15:50
Bun, si continuarea ?

Tony Dungy nu revine la Indianapolis. Fact/Fiction?

georgebz
15th January 2008, 16:02
sper sa fie fiction

am vazut ca presa speculeazaca va pleca , ca si-a mutat copii intr-o scoala p langa Tampa ... bla bla bla ...

Seahawk
15th January 2008, 16:05
...Ok. Dupa ce postati trebuie sa continuati jocul :D


Tom Brady nu va fii sack-uit de catre apararea celor de la San Diego. Fact/Fiction

A.k.a
15th January 2008, 16:40
Fiction
Va fi sakcuit de Merriman

Brady va arunca o interceptie in meciul urmator . Fact or Fiction?

urlacher9
15th January 2008, 20:23
Fiction
O sa fie mult prea concentrat e totusi cel mai important meci al anului iar increderea in fortele lui este maxima

In cazul in care va juca LT va alerga peste 100 de yds contra patriotilor. Fact or Fiction?

little_earl
15th January 2008, 20:45
Fiction.
Il vor opri pe LT si-l vor lasa pe Rivers sa-i bata, daca e in stare :)

Ryan Grant va alerga 200 de yarzi contra Giants. Fact or fiction?

Seahawk
16th January 2008, 00:07
Fiction. Cred ca Giants isi vor lua masuri impotriva lui, fapt ce ar pune jocul in mainile lui Favre... caruia in conditii meteoroligice nu tocmai 'ortodoxe' nu i-ar fii prea usor sa castige batalia contra cornerilor de la Giants.

Fapt ce se leaga de urmatoarea chestiune:

Brett Favre o sa arunce minim 3 touchdown passes. Fact/Fiction?

Sinisther
16th January 2008, 11:05
Fact....3 dar nu mai mult....si daca Grant nu va trece de 100 yarzi o va face Brandon Jackson

Vom avea inca un meci cu ninsoare pe Lambeau Field.Fact/Fiction?

georgebz
16th January 2008, 12:05
Fiction ... asa zice prognoza meteo :D


Eli Manning va face cel putin 3 turnovers ( fumbles+interceptti ) Fact/Fiction ?

Seahawk
16th January 2008, 19:57
Fiction. Nu spun neaparat ca nu or sa fie 3 TO de partea NYG insa nu cred ca Manning le va face. Am observat in ultimele 2 meciuri o maturizare la Eli la care sincer nu ma asteptam.


Packers - Patriots in Superbowl. Fact/Fiction?

dumboss_yo
16th January 2008, 20:14
Fact. Se stie foarte bine ca in NFL se "intampla" multe surprize, insa eu spun ca favoritele din Conference Games isi vor respecta blazonul si vor ajunge in SuperBowl.
Cromartie (omul-interceptie) il va intercepta si pe Tom Brady. FACT or FICTION ?

Seahawk
16th January 2008, 20:18
Fiction. Din cele 11 interceptii pe care le are Cromartie, vreo 6 dintre ele au venit dupa 'tipped passes'. Asa ca nu e chiar atat de bun pe cat il vede lumea. E foarte bun atlet, inalt tot ce vrei la un corner...dar anul asta a avut si noroc. Iar Tom Brady e destul de destept sa nu arunce multe mingii in partea lui (cred eu:D)

Asante Samuel va pleca din Boston. Fact/Fiction?

lopez
16th January 2008, 20:34
Fact.Cred ca Samuel si-a facut datoria si are nevoie de o provocare mai mare.


Chargers ii vor bate pe Patriots duminica.FACT or FICTION?

dumboss_yo
16th January 2008, 21:19
FICTION. Patriots pornesc clar ca favoriti, in timp ce Chargers au cativa accidentati importanti (LT, Rivers, Castillo) despre care nu se stie daca vor juca sau nu, asa ca le va fi aproape imposibil sa castige.
Randy Moss nu va marca niciun TD in Conference Game. Fact or Fiction ?

Seahawk
19th January 2008, 16:44
Fiction. Va marca minim unul.



Phillip Rivers nu va arunca nici o interceptie.

dumboss_yo
19th January 2008, 20:34
Fiction. Ma gandesc ca patriotii se vor distanta la un moment dat si Rivers va fi nevoit sa paseze mult, iar la un moment dat va gresi.

Patriots nu vor avea niciun PUNT (vor puncta la fiecare Drive sau vor fi "intrerupti" de pauza mare sau de finalul jocului). FACT or FICTION ?

Zabriskie
21st January 2008, 14:56
fiction :D :D :D

Eli o sa castige in cariera mai multe Superbowl'uri decat Peyton :shocked: :groggy:

Sinisther
21st January 2008, 17:58
Fiction Giants nu au momentan nucleul de jucatori necesari pentru a devenii o forta sunt o echpa talentata dar de nivel mediu....le mai trebuie cateva draft pick-uri inspirate anul asta si poate si la anul

Cele doua saptamani de pauza ii vor scoate pe Giants din ritm? FACT or FICTION?

eNt
21st January 2008, 20:56
Fact.
Orice fel de pauza, odihna iti "fura" instinctul de ucigas.
Vor opri giants run`ul patriotilor?

Bronco
21st January 2008, 21:30
Fact...au defensiva necesara pentru asta, i-au oprit pe Packers la doar 28 yards...
Fact or Fiction? E "mai bun" Eli Manning decat Peyton Manning?, tinand cont ca Eli, ajunge in SB abia dupa al 4-lea an, in vreme ce lui Peyton i-au trebuit 8 ani...:drak:

georgebz
21st January 2008, 22:03
asa nu e intrebare de fact/fiction ... raspunsul corect e "in nici un caz , nu pot fi comparati " :)

dumboss_yo
22nd January 2008, 17:52
Vroiam sa prezicez ca la cele doua intrebari ale mele (alea mai anti-Patriots-->"va fi interceptat Brady de Cromartie?" si "Randy Moss nu va marca niciun TD?") ati raspuns cu Fiction, dar s-a dovedit a fi un FACT :P ... pacat ca nu a contat si tot nesuferitii din NE au mers in SuperBowl:(.
In SuperBowl se vor marca, in total, peste 50.5 puncte. Fact or Fiction?

Seahawk
22nd January 2008, 17:56
Am observat asta dumboss :D De altfel, o sa fac o retrospectiva odata pe luna la thread-ul asta...sa tinem asa o statistica sa vedem care e cel mai bun :ok:

Cat despre intrebarea ta, o sa fie fiction. Nu cred ca or sa mai fie atat de multe turnovere in SB...


Running game'ul Gigantilor nu se va impotmoli de apararea greoaie a celor de la NE. (Adica vor lua minim 100 de yards). Fact/Fiction.

dumboss_yo
22nd January 2008, 18:00
Fiction. Nu cred ca gigantii vor avea ocazia sa alerge prea mult, pentru ca ofensiva-minune a patriotilor va pune destule puncte pe tabela si va prelua conducerea, iar Eli va fi nevoit sa apeleze mai mult la pase. Dupa cum ai spus, apararea din NE e greoaie, dar masiva, insa Jacobs e un TANC, nu o masina de curse :P, asa ca eu spun ca nu va atinge 100 yarzi alergati.
Tom Brady va fi sack-uit de cel putin 2 ori in SuperBowl. Fact or Fiction ?

eNt
22nd January 2008, 20:39
Fact.Cel mai bun lucru pe care il fac giants e pass russhing.
E Harrison overated?

Zabriskie
22nd January 2008, 22:01
Marvin Harrison - no way
James Harrison - nu
Rodney Harrison - asta e chiar putin underrated, da' o merita la ce caracter infect are pe teren.

Colts, in ciuda contractelor date lui Sanders si Clark, vor fi activi pe piata in offseason (in ciuda traditiei), incercand modelul din Boston. Fact or fiction?

little_earl
22nd January 2008, 22:04
james harrison a fost bun doar sezonul asta, sa nu fie un foc de paie ... e devreme totusi sa-si dea lumea cu parerea despre el

Zabriskie
22nd January 2008, 22:08
pai nu a avut playing time pana acum, nu stiu ce foc de paie sa fie... eventual daca e in an de contract sa dea de inteles modul in care joaca, dar anul asta a fost o bestie.

Seahawk
23rd January 2008, 03:04
Marvin Harrison - no way

Colts, in ciuda contractelor date lui Sanders si Clark, vor fi activi pe piata in offseason (in ciuda traditiei), incercand modelul din Boston. Fact or fiction?

Fact. Cred ca s-au lamurit ca mai au nevoie de ceva jucatori in defensiva...Cu un Sanders nu se face primavara



Chad Johnson pleaca din Cincinnati. Fact/Fiction

dumboss_yo
23rd January 2008, 20:33
Fact. Eu zic ca OchoCinco doreste castigarea unui SB, iar Bengals nu prea dau semne ca ii vor oferi aceasta sansa prea curand :). Cred ca va fi mare bataie pe el in aceasta pauza competitionala :).
Tynes (kicker-ul de la NY Giants) va rata cel putin un Field Goal in SuperBowl. FACT or FICTION ?

georgebz
27th January 2008, 19:49
Fiction

Favre va ramane inca un sezon la Packers ... Fact/Fiction ?

Seahawk
27th January 2008, 22:24
Fact. A avut un sezon excelent, si cu talentul pe care il au in ofensiva cred ca il incurajeaza sa revina. Si nu pare deloc 'ruginit'. Inca mai are benzina pentru un an, chiar doi as zice.

Eli Manning va arunca 3 td passes contra Patriots. Fact/Fiction

dumboss_yo
28th January 2008, 17:49
Fiction. Cred ca vor insista cu tancul Jacobs in Redzone, asa ca nu cred ca Eli va da chiar trei pase de TD ... eu zic ca maxim 2:P, eventual ceva BigPlay-uri facute de Toomer sau Burres.
Una din defensive sau din echipele speciale va marca TouchDown in SuperBowl XLII. Fact or Fiction?

georgebz
2nd February 2008, 12:10
Fact . Brady va arunca o interceptie in formatie cu 5WR care va fi returnata :P

Manning/Brady va reusi un rushing TD Fact/Fiction ?

dumboss_yo
2nd February 2008, 14:04
Si FACT si FICTION :D. Singura modalitate prin care ar putea realiza acest lucru ar fi un QB Sneak de cativa inches, pentru ca nu cred ca Manning sau Brady sunt genul care sa faca un Scrambling de zile mari :P. Merg totusi pe Fiction, considerand ca se vor baza pe RB sau FB chiar daca ar fi la numai cativa inches de GoalLine.
Randy Moss va receptiona mai putini yarzi decat Plaxico Burres. FACT or FICTION ?

gomez11
3rd February 2008, 21:49
Moss va fi MVP in acest SB asa ca...........FACT or FICTION ?

dumboss_yo
4th February 2008, 16:45
trebuia mai intai sa spui daca intrebarea mea e "Fact or Fiction". Oricum, s-a dovedit, ca ambele noastre intrebari sunt Fiction: Burres a avut 27 yarzi receptionati, iar Moss 62; MVP-ul SB-ului a fost desemnat Eli Manning;).

urlacher9
20th February 2008, 01:03
FACT OR FICTION: Va avea NE Patriots soarta echipelor ce au pierdut SB-ul dupa anul 2000, adik sa nu se califice in playoff in sezonul urmator? (exceptia a fost SEA Seahawks in 2006)

codrutc
20th February 2008, 06:44
FICTION - NE nu pot fi decat mai determinati la anul

Sinisther
20th February 2008, 09:58
eu nu as garanta lucrul asta ... revino cu intrebarea asta dupa free agency si o sa iti pot da un raspuns. sunt prea multe probleme in defensiva in special.Chiar daca Rodney Harrison a hotarat sa nu se retraga si sa isi onoreze ultimul an din contract restul semnelor de intrebare raman. Seau 40 ani, Bruschi 35 parca+un infract, Samuel e free agent si daca Clemens a primit 80 mil $ cu 28 mil $ parca in primii 3 ani zvonurile spun ca Samuel ar vrea 100 mil... nu va primi dar 90 tot o sa ofere cineva si nu cred ca vor fi Patriots. Moss o sa ceara si el o suma frumusica si un contrat pe termen lung...si sa nu uitam ca mai sunt inca aproape 10 FA in roster. Si ca sa se mai ingroase gluma cu salary cap-ul se pare ca pats l-au ofertat pe Zach Thomas care nu va juca pt 1-2 mil si nu e nici el chiar tinerel.

Asa ca pana nu vad ce o sa aleaga managementul....intre vedete cu salarii grase sau un roster cat mai apropiat de cel din sez asta dar fara cateva nume mari nu pot sa ma pronunt