PDA

View Full Version : Nicole Vaidisova



iuli
1st March 2007, 12:30
Una dintre cele mai talentate jucatoare din WTA in acest moment, Nicole Vaidisova, merita un thread de acest gen.
Nikki va fi numarul 1 mondial, parerea mea, acum no.9. O asteapta un viitor maret. Este talentata, este frumoasa, are tot ce ii trebuie pentru a castiga un grand-slam in viitorul apropiat.
Sa retinem ca nici nu a implinit 18 ani, cu siguranta o vom vedea la Turneul Campioanelor in noiembrie
Sa recunosc, este una dintre favoritele mele alaturi de Maria si Tatiana.
Discutii, opinii si tot ce mai este util....

iuli
1st March 2007, 12:56
O poza cu cele mai tari fete din WTA...alaturi de Tati

http://img228.imageshack.us/img228/7432/mariasinicoleok6.jpg

printulmiskin
1st March 2007, 13:23
Este o jucatoare frumoasa,dar care mie nu imi place deloc ca joc..Are dreapta ciocan stil Bolletieri,are reverul destul de rudimentar ...practica un joc in forta gen Sharapova ,fara mari valente tehnice..Ca este o jucatoare de viitor,nu incape indoiala,mai ales ca se bazeaza pe un serviciu bun,dar pina la a ramine extaziat in fata ei,eu mai am foarte mult..

iuli
1st March 2007, 13:26
Lovitura de forehand este unul dintre cele mai bune din WTA.

Si unde se mai joaca tehnic?? ce joaca martina nu se mai joaca de mult timp...chiar ma exaspereaza stilul ei, care asteapta greseala adversarului

dextercioby
1st March 2007, 13:32
Mie-mi place de Nicole, nu atit de mult ca de Ana, dar sint de acord ca amindoua mai au de munca serios pina s-ajunga sa cistige un GS.

A propos, ati vazut cercelul in nas al Saniei Mirza ? Super sexy...:kiss:

printulmiskin
1st March 2007, 14:09
Lovitura de forehand este unul dintre cele mai bune din WTA.

Si unde se mai joaca tehnic?? ce joaca martina nu se mai joaca de mult timp...chiar ma exaspereaza stilul ei, care asteapta greseala adversarului

Iuli ,se joaca inca tehnic,dar de doar cei care sint in stare sa o faca!Te exaspereaza Hingis??Si pe adversare la fel!!Si Federer ,si Santoro,si Haas,si Henin,si Murray ce joaca ?Tenis tehnic...Ca lovitura de dreapta este buna ,eu n-am contestat,am zis doar ca este stilul lui Bolletieri(bomba,plat).Stilul "la greseala adversarului" a ajutat pe cei mai multi campioni sa devina campioni.80 % din punctele cistigate intr-un meci sint pe greseala adversarului-asta chiar si in favoarea lui Vaidisova,sau a Sharapovei...

Val
1st March 2007, 14:25
Vaidisova din punct de vedere psihic e foarte puternica. Iar in momentul in care ii intra 2-3 lovituri bune, atunci adversare ei e curatata. Nu stiu daca ati observat, dar cand joaca bine are o privire de zici ca te baga in pamant si ca orice ai incerca ea are raspuns.

iuli
2nd March 2007, 10:44
O sansa mare pentru Nikki la acest super turneu de la Indian Wells.
Vor lipsi Clijsters, Henin, Mauresmo si Petrova !!!
Asadar Nicole va fi favorita nr. 4 la acest turneu.
E sansa ei sa ajunga cel putin in semifinale.

Cateva poze de la Indian Wells


http://img135.imageshack.us/img135/6312/facility01bo3.jpg
http://img164.imageshack.us/img164/4852/facility03gd4.jpg
http://img86.imageshack.us/img86/7721/facility05uo7.jpg

Optimistul
3rd March 2007, 22:31
[QUOTE=iuli;1134269]O sansa mare pentru Nikki la acest super turneu de la Indian Wells.
Vor lipsi Clijsters, Henin, Mauresmo si Petrova !!!
Asadar Nicole va fi favorita nr. 4 la acest turneu.
E sansa ei sa ajunga cel putin in semifinale.

Cateva poze de la Indian Wells


iuli esti profesionista ? De unde ai pozele astea faine ?
Gurile rele spun ca Vaidisova ar fi cu 4 ani mai mare !? Tu ce stii ?

Cipri
4th March 2007, 01:06
O apreciez si eu f mult :) cu siguranta ca va ajunge la turneul campioanelor ... si de asemenea in 1 , 2 ani va obtine un titlu de Grand Slam :)

iuli
5th March 2007, 10:47
iuli esti profesionista ? De unde ai pozele astea faine ?
Gurile rele spun ca Vaidisova ar fi cu 4 ani mai mare !? Tu ce stii ?

I am not a woman, DAMN...:cool:
Doar urmaresc tenisul eu, si urmaresc multe meciuri care sunt la tv sau pe net. Nikki este una dintre favoritele mele.
E prima oara cand aud faza asta cu "4 ani mai mare" insa chiar nu cred....

Val
5th March 2007, 11:18
Faza asta, cu varsta mai mare decat cea care e scrisa in buletin, e valabila doar pe la jucatorii de fotbal africani. Si eu aud pt prima oara faza cu varsta Nicolei, insa nu cred asa ceva.

Optimistul
5th March 2007, 11:30
Faza asta, cu varsta mai mare decat cea care e scrisa in buletin, e valabila doar pe la jucatorii de fotbal africani. Si eu aud pt prima oara faza cu varsta Nicolei, insa nu cred asa ceva.

Am auzit-o de la Adrian Marcu de la FRT atunci cind am fost cu Pyton in audienta la Haradau.

Celso
5th March 2007, 11:38
iuli esti profesionista ?

:happy nu are ma cum sa fie mai mare cu 4 ani!ce naiba !probabil ca arata:yes:

iuli
6th March 2007, 08:40
Nikki are primul tur liber la Indian Wells, iar in turul 2 va da piept cu castigatoarea dintre B.Mattek(USA) si B.Schultz-McCarthy.
In mod normal ar trebuie sa fie un meci fara probleme pentru cehoaica mea. In turul 3, probabil favorita nr. 29 Megan Shaughnessy, destul de usor si aici.
Apoi, in optimi vine greul...Safina cel mai probabil si se anunta un meci tare.
Inca o rusoaica in mod normal in sferturi, in persoana Svetei Kuznetsova.
Dak totul merge bine pana acolo, se intrezareste favorita nr. 4 Petrova, care pana la urma va fi prezenta aici sau Tati Golovin !!! Are tablou favorabil frantuzoaica. Maria ar trebui sa ajunga lejer in semifinale, doar Jelena Jankovic putand pune ceva probleme

Optimistul
6th March 2007, 22:45
Nikki are primul tur liber la Indian Wells, iar in turul 2 va da piept cu castigatoarea dintre B.Mattek(USA) si B.Schultz-McCarthy.
In mod normal ar trebuie sa fie un meci fara probleme pentru cehoaica mea. In turul 3, probabil favorita nr. 29 Megan Shaughnessy, destul de usor si aici.
Apoi, in optimi vine greul...Safina cel mai probabil si se anunta un meci tare.
Inca o rusoaica in mod normal in sferturi, in persoana Svetei Kuznetsova.
Dak totul merge bine pana acolo, se intrezareste favorita nr. 4 Petrova, care pana la urma va fi prezenta aici sau Tati Golovin !!! Are tablou favorabil frantuzoaica. Maria ar trebui sa ajunga lejer in semifinale, doar Jelena Jankovic putand pune ceva probleme

Uff...numai fan sa nu fi.:D

iuli
7th March 2007, 00:00
Nu e adevarat ce am zis??? Ar trebui sa le bata pe Safina si Kuznetsova...de Petrova nu stiu...

Optimistul
7th March 2007, 00:32
Nu e adevarat ce am zis??? Ar trebui sa le bata pe Safina si Kuznetsova...de Petrova nu stiu...

Pe Safina da ,dar Kuznetsova e greu de batut pe rapida...
Oricum tine-ne la curent cu rezultatele!

iuli
7th March 2007, 08:55
Eu am incredere in ea si cred ca o poate bate...

iuli
10th March 2007, 16:46
Nikki o va intalni in turul 2 pe Bethanie Mattek numarul 120 WTA.
Se anunta o victorie facila pentru favorita numarul 6 a acestui turneu

iuli
12th March 2007, 01:03
Victorie lejera pe Nicole in turul 2...6-4 6-1 in fata americancei Bethanie Mattek...
Hai cu finala Nikki

iuli
12th March 2007, 22:04
Vaidisova-Rolle 6-3 0-0 :ok:

iuli
12th March 2007, 22:23
3-1 in setul 2 si se anunta o noua victorie facila pt Nikki...

iuli
12th March 2007, 22:33
4-1 pt Nikki cu 2 breakuri si Rolle s-a retras...in optimi va juca cu Bartoli nu cu Safina...bate Nicole si acum

Optimistul
13th March 2007, 08:25
felicitari iuli.Urmeaza un meci usor cu Bartoli.

Optimistul
14th March 2007, 08:46
N-a fost atit de usor dar a cistigat .4-6 6-3 6-2

dextercioby
14th March 2007, 08:47
A servit binisor, "doar" 11 asi. Acum e acum, in sferturi cu cine joaca si cit de bine o poate face...

iuli
14th March 2007, 09:20
Finala se joaca in sferturi...Vaidisova-Kuznetsova

iuli
24th March 2007, 22:43
da da da...

Krajicek-Vaidisova 6-4 5-7 2-6 :)

Meci foarte greu pt Nicole in fata unei jucatoare la fel de tanara ca si ea si cu un stil de joc asemanator...
Bravo Nicole, astept cel putin o semifinala la Miami

iuli
27th March 2007, 12:18
Victorii in 2 seturi in tururile 3 si 4 pentru Nicole.
T3: vs Azarenka 6-3 6-3
T4: vs Dushevina 6-2 6-4

Multe nu prea sunt de zis, victorii normale in fata unor jucatoare mai slabe.

Urmeaza Maria sau Serena...si din pacate :( multe sanse nu ii dau sa treaca mai departe

iuli
28th March 2007, 00:33
Contra Serenei in sferturi :(

No chance :( or maybe yes?

dextercioby
28th March 2007, 08:44
Hai iuli, ar fi prea frumos sa-i faca ceva, macar un set, americancei. S-a vazut la AO ca la forta sta mai slab Nicole. Dar in tenis rar un meci seamana cu altul (exceptii recente: Serena-Maria si Fed-Canas).

iuli
23rd April 2007, 12:14
La multi ani Nicole pentru implinirea celor 18 ani !!!!:no1

iuli
3rd July 2007, 19:34
Bravo Nicole !!!!!

Nikki tocmai a trecut de campioana en-titre de la Wimbledon si va juca in sferturi cu Ana Ivanovic.
Ce meci va fi, dar va castiga Nikki :D

Laura1985
3rd July 2007, 20:02
eu ma abtin, nu stiu cu care sa tin dar cred ca prima sansa o are Ana.bine ar fi sa ma insel si sa fie un meci frumos.

praf_de_stele
4th July 2007, 23:19
nicole joaca cu ivanovic in sferturi? clar, imi doresc sa castige nicole, fara discutie. oricine, numai ana nu. si daca a batut-o pe amelie, de ce n-ar rezolva-o si pe ana?
deci...hai nicole!!! :)

Lordul
4th July 2007, 23:24
Nicole Vaidisova kred ca va juca finala ,daca a invins-o si pe Maursemo

lucian_iasi
4th July 2007, 23:25
Si cine a fi Mauresmo? :confused: ce-a facut la RG?mare branza...nu e in forma amelie..cred k si Sharapova o batea :)

praf_de_stele
4th July 2007, 23:26
sincer...mi-ar placea s-o vad in finala...:)

andreeas
17th March 2010, 11:38
http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/889705/Vaidisova-se-retrage-din-tenis/

Celso
17th March 2010, 11:41
s-a saturat de viata:D o sa revina cand s-o subtia cascavalu':rolleyes:

Xaviesta
17th March 2010, 11:44
Vaidisova, care se va căsători cu jucătorul ceh Radek Stepanek, a aunțat că nu va mai contina în tenis. În cariera sa, Vaidisova a câștigat șase turnee WTA, adunând peste 2,5 milioane de dolari din premii.

cu stepanek ?:|:o:

Eddy DoubleD
17th March 2010, 15:19
Nebanuite sunt caile iubirii:ras-plans:

El Pistolero
17th March 2010, 15:25
Nebanuite sunt caile iubirii:ras-plans:

:happy:happy
a prostit-o uratu' ala.cum sa te retragi la 20 de ani?:groggy:

Roddicted
17th March 2010, 15:26
Bravo lor.Daca asa a simtit ea, asa sa faca

Icebox
17th March 2010, 16:47
:happy:happy
a prostit-o uratu' ala.cum sa te retragi la 20 de ani?:groggy:

Decat sa joace cum a jucat in ultimele luni... mai bine retrasa. Nu are niciun rost sa joci daca nu mai ai motivatie.

Eddy DoubleD
17th March 2010, 22:23
Pai dupa ce s-a vazut cu Sexy, barbatul ideal, idolul femeilor, cred si eu ca s-a lasat de tenis.:rolleyes:

Xaviesta
17th March 2010, 22:34
Pai dupa ce s-a vazut cu Sexy, barbatul ideal, idolul femeilor, cred si eu ca s-a lasat de tenis.:rolleyes:

:ras-plans: :ras-plans:


1.nu inteleg de ce naiba se retrage la 20 de ani...altii ar da orice sa mai joace cativa ani si nu pot din cauza problemelor medicale si ea...
2.nu inteleg ce naiba a vazut la sexy:lol::lol::lol::lol::mda:

Optimistul
18th March 2010, 01:21
Decat sa joace cum a jucat in ultimele luni... mai bine retrasa. Nu are niciun rost sa joci daca nu mai ai motivatie.

Nu stiu ce jucatoare poate sta linistita in teren cand stie ca barbatul ei este curtat in permanenta ...

TenisFan
18th March 2010, 09:31
2.nu inteleg ce naiba a vazut la sexy:lol::lol::lol::lol::mda:Ceea ce vor toate femeile de la un barbat: stabilitate financiara, un bun simt al umorului si partea asta o sa fie in engleza... And a big dick. :shocked: :D Tu esti copil si nu intelegi acum dar peste vreo 4-5 ani te prinzi imediat de cum merge treaba.

Optimistul
18th March 2010, 22:48
Cand o sa stapanesti engleza , o sa vezi ce inseamna sexy . :)

Kooler
18th March 2010, 23:43
Sau cu google translate, dar pun pariu ca s-a prins deja.

Oricum, nu e exclus varianta sa revina asupra deciziei la un moment dat, de-ndata ce isi va da seama ca "Sexy" nu e asa sexy si ca a fost o jucatoare foarte buna si cunoscuta.

aLLiin
20th June 2011, 01:50
Mai stiti ceva despre ea?

Cipri
20th June 2011, 10:08
Undeva prin iulie o sa serbeze primul an de casnicie alaturi de Radek . :D

aLLiin
20th June 2011, 10:16
Este chiar fraiera..cum el poate juca la varsta asta...putea si ea sa ramana in circuit...

Eddy DoubleD
20th June 2011, 10:22
Probabil ca ii e greu sa se concetreze dupa ce Sexy:rolleyes:...mda, ma rog, devine naspa:D

Cipri
20th June 2011, 10:32
O poza sa ne aducem aminte de ea ... :D

48997

Folositi optiunea ,,Zoom In" :D :D :D

Celso
20th June 2011, 10:33
va reveni intr-o zi

aLLiin
20th June 2011, 11:00
poate cand se va lasa el...