PDA

View Full Version : Oli si MM contra Regele si Baciul



Vadim
1st March 2007, 00:34
Se discuta inca de saptamana trecuta despre venirea lui Hagi la Steaua in locul lui Olaroiu. Din ce stiu eu, Libertatea a adus informatia asta. Apoi au venit declaratiile lui Becali ca Olariu l-a dezamagit, ceea ce a fost o critica destul de clara si care a aratat ca apele sunt tulburi. Miercuri Becali a recunoscut ca Teia Sponte i-a propus aducerea lui Hagi ca antrenor in locul lui Oli, iar Regele sa vina la pachet cu Baciul Gica Popescu.

Ce ziceti de o compartie Olaroiu - Hagi? Cred ca Ar fi o mutare din lac in put. Hagi este si a fost 0 ca antrenor.

Apoi Gica Popescu ce sa faca? Ce experienta are el in a conduce un club. Pana si MM si Borcea ii sunt superiori?

Ar fi Hagi si Popescu un castig la Steaua in locul lui Olaroiu si MM?

TYPI-STIINTA
1st March 2007, 00:39
eu zic sa schimbe jucatorii :D Sa-l aduca pe Roberto Carlos in locul lui Ghionea, pe Adrian Mutu in locul lui Badea , etc :)

Cra10veanu
1st March 2007, 00:42
buba nu vine de la olaroiu, ci de la cioban, el trebuie demis, dar de cine ? :evil:

Charon
1st March 2007, 00:43
daca vine si Giovani ca sfatuitor, tandemul e complet!:lol:

Vladek
1st March 2007, 00:57
buba nu vine de la olaroiu, ci de la cioban, el trebuie demis, dar de cine ? :evil:

Din pacate nu poate fi demis. :headbang: :headbang: De nimeni.

Dar poate o infrangere usturatoare in alegerile pe care le viseaza l-ar face sa lase balta echipa daca-si da seama ca Steaua nu-l va duce unde viseaza el. :D :D Pregatiti propaganda anti-GG !

Referitor la poll, inlocuirea lui Stoica ar fi benefica. Nu stiu daca Popescu ar fi chiar cea mai buna solutie, dar mi se pare mai bun decat MMincinosul.

Insa o alegere intre Olaroiu si Hagi mi se pare ca si cum ar trebui sa aleg intre Stalin si Hitler ...

Liviu
1st March 2007, 01:11
Olaroiu si MM sunt mai buni pe posturile lor decat Hagi si Popescu . Parerea mea . Cei doi Gica nu au aratat ca au fata de Steaua din posturile lor de antrenor/conducator . Primul nu a convins ca antrenor pe unde a fost iar al doilea putea avea serioase probleme cu legea daca nu platea impozitul pe acei 1 milion de E - bani care i-au semnat sfarsitul carierei de impresar . Nu se impune venirea lor , nu are rost sa facem experimente la Steaua .
Sigur ca Olaroiu e deja cu un picior afara din Ghencea . Dar asta nu inseamna ca Hagi ar fi primul pe lista ca sa-l inlocuiasca . Venirea tandemului Hagi-Popescu depinde si de alti factori : MM si Giovanni . Primul nu l-ar accepta pe Hagi antrenor , pe Popescu nici atat , iar o plecare al lui MM nu ar fi pe gustul lui Jiji . Giovanni chiar sunt curios ce ar avea de spus... Sa se fi impacat cei doi veri ? Cum altfel aceasta apropiere fata de doi oameni cunoscuti ca "subordonati" ai lui Giovanni ? Om trai si om vedea .

danpuric78
1st March 2007, 02:53
Eu unul recunosc ca nu i-am suportat niciodata nici pe MM nici pe OLi. Unul e sluga incompetenta a ciobanului, ingamfat plin de sine si am mai putea zice multe. Cu Oli antrenor jocul stelei seamana cu al unei echipe care vrea sa evite retrogradarea, care umbla dupa egaluri prin deplasari etc. Pe deasupra mai si fuge de raspundere, cautand tot timpul alti vinovati pentru esecurile sale.

Insa Hagi - Popescu? cred ca nici Borcea nu ar gasi o solutie mai buna pentru dezastrul stelei.
Indiferent cat de mult s-ar castiga prin venirea lui popescu - in imagine sau in posibilitati de a aduce jucatori nu cred ca Becali si-ar introduce calul troian in casa. Plus ca nu are deloc experienta in conducerea unui club.
Hagi iar e foarte greu de crezut ca ar fi o solutie. Pe langa faptul ca antrenorul Hagi n-a convins pe nimeni, mai e o problema.
Hagi nu accepta compromisuri. El i-ar scoate din echipa pe Banel pe Ghionea chiar pe radoi, pe oricare jucator, daca asa ar crede el de cuviinta. Mai devreme sau mai tarziu s-ar certa cu GG pe tema alcatuirii echipei.

Eu nu-i vad pe Hagi si Popescu acceptand toate toanele lui GG, sarind repede sa-i sustina toate aberatiile.
Nu stiu daca sunt mai buni decat OLi-MM insa oricum au personalitati mai puternice. Nu s-ar intelege niciodata cu Becali.

johny bravo
1st March 2007, 03:53
Daca vin in momentul asta atunci Stelutza poate sa zica adio CL la anu'... :drak:

ionut_v2007
1st March 2007, 07:16
Pai valoarea celor doi GICA este incontestabila mult peste cea a celorlalti doi.Mai ales mascariciul de M.M. este infim pe langa GIGA POPESCU.

axterix
1st March 2007, 07:23
Hagi ca antrenor nu e mare branza
mai bine il aduceau pe Andone

Sevilla86
1st March 2007, 09:10
Oricat de nebun ar fi Gigi, nu o sa schimbe pe nimeni pana in vara. Pe langa asta, varianta Popescu e de-a dreptul aberanta. Hagi poate, dar Popescu nu cred pana nu vad! Steaua o sa-si revina cat de curand si nu mai pleaca nimeni.

SAMM
1st March 2007, 09:42
mm n-o sa plece, popescu n-o sa vina

in rest orice e posibil

tedybear
1st March 2007, 09:45
Dorinel Munteanu

Elphax
1st March 2007, 10:12
Hagi e zero iar MM nu pleaca ...

bigubax
1st March 2007, 10:30
Hagi e bun de imagine, dar atat. In caz c-ar trebui sa ia decizii, n-ar sti de unde sa inceapa. O simpla marioneta. Cat despre Popescu-n locul lui MM... hmm: suna tentant. Popescu cred eu ca e cel putin la fel de tenace ca MM, dar avand avantajul ca nu e pupincurist. Si cred eu si ca n-ar plesni prea des fani stelisti. :)

tchibos
1st March 2007, 10:45
de cand e Hagi rege in antrenoriat?...

grande
1st March 2007, 10:50
De pe vremea cand antrena Farul !

dardar_3
1st March 2007, 11:48
buba nu vine de la olaroiu, ci de la cioban, el trebuie demis, dar de cine ? :evil:

Cioban e Mititelu vostru... Cand o sa faca si ospatarul de Mititelu ce a facut Gigi pentru fotbal atunci sa vorbesti. Pna atunci relax si "ENJOY the SILANCE.... o alternativa pentru meciurile pe care le joaca Steaua in Europa":ok:


PS: Sunt de parere ca Mihai Stoica si Olaroiu trebuie sa ramana la Steaua. Olaroiu cel putin pana in vara.:yeah:

JJ
1st March 2007, 11:49
Hagi nu a demonstrat pana acum ca ar avea valoare de mare antrenor. Se asteapta insa si minuni de la el. Popescu cred ca ar fi mai bun decat Meme: a fost fotbalist, a fost impresar, are o cu totul alta imagine decat Meme, are probabil fler la fotbalisti (Am vazut la ziar ca Meme a luat un atacant de un metru 50 azi).

iuli
1st March 2007, 11:52
Dak pleaca mimi de la steaua o sa tin si eu pumnii stelei in europa.. :)

tchibos
1st March 2007, 12:25
De pe vremea cand antrena Farul !

ce antrena?.. cainii?

tourist
1st March 2007, 12:40
Hagi la Steaua ar insemna faliment , probabil.

Ferko
1st March 2007, 14:23
Cu Popescu in locul lui MM Steaua ar castiga mult. Popescu nu este mitocan, din contra are multa prestanta. Hagi mai trebuie sa castige experienta in antrenorat, dar nu la Steaua.

sebi_farul
1st March 2007, 15:19
Patetic.... Chestia asta cu "Regele" Ratacitor si "Baciul" Ghinionist este cam penibila pentru presa din Romania.... E bun Oli si MM, ei au adus ultimele 2 trofee pentru Steaua si trebuie sa dea de gandit lui Becali... Bine zicea el ca e o solutie imorala aia cu Hagi Popescu, dar ideala.... I-ar place sa aiba un cuplu Popescu - Hagi, dar nu il lasa constiinta.. Ma rog... E cam plictisitor sa tot zicem de chestia asta... Mai bine ne uitam cum joaca Steaua... Daca joaca bine, bine! Daca nu joaca bine, asta e! ;)

Elphax
1st March 2007, 15:27
gigi vrea doar sa puna putina presiune pe ai si atat

Aurel.D
1st March 2007, 15:44
Oli si Mimi, Popi si Hagi.....
Pacat ca a murit Walt Disney....ar fi fost o buna propunere pt. titlul unui nou film de desene animate!!

RedStar
1st March 2007, 15:47
Quitarro, problemele legate strict de desene animate le poti discuta pe suporter Dinamo.

dardar_3
1st March 2007, 15:54
Oli si Mimi, Popi si Hagi.....
Pacat ca a murit Walt Disney....ar fi fost o buna propunere pt. titlul unui nou film de desene animate!!

Las ca nu mi-e rusine nici cu Borcea al vostru.... Se pregateste de ani de zile de Ch. League si se impiedica mereu de un Olisadebe, de un tranfer esuat, de 4-5 jucatori cumparati la duzina, etc......

Dennis
1st March 2007, 16:12
Daca vin aia 2 amatori in locul lui Oli shi MM nu ma mai uit la nici un meci al Stelei in campionatul intern pana pleaca ei!! Nu au ce sa caute niste rookies la clubul asta, 2 pinguini...shi Becali mai prost - asta nu e noutate oricum -

Aurel.D
1st March 2007, 16:26
Dar ce, am zis eu ca cei care conduc Dinamo sunt mai breji??:D Ii iubesc si pe aia de nu mai pot..... :headbang: Majoritatea conducatorilor din fotbalul romanesc, cu unele exceptii, sunt niste jigodii tupeiste care dupa ce ca sunt antifotbal isi mai si dau cu parerea despre acest sport!! :rosu:
Chiar nu va inteleg cand la luati apararea conducatorilor de cluburi.....

Luis Garcia10
1st March 2007, 17:03
Sa plece Oli !

Dennis
1st March 2007, 17:55
Sa plece Oli !

Oli poate sa plece, dar daca e sa vina Hagi in locul lui, atunci mai bine sta...:mda:

Mihai Iliescu
1st March 2007, 18:00
Macar pana la vara sa ramana Oli. De la vara sa aduca un antrenor gen Protasov, sau macar sa mai faca niste transferuri ca sa avem acoperite posturile deficitare din echipa. Sunt un fan Steaua.

danpuric78
1st March 2007, 18:16
Oricat de nebun ar fi Gigi, nu o sa schimbe pe nimeni pana in vara. Pe langa asta, varianta Popescu e de-a dreptul aberanta. Hagi poate, dar Popescu nu cred pana nu vad! Steaua o sa-si revina cat de curand si nu mai pleaca nimeni.
De data asta sunt 100% de acord cu tine.
Daca ar veni hagi, cat timp crezi ca ar trece pana s-ar certa cu GG, avand in vedere cam cat sunt de "maleabili" amandoi?

Luis Garcia10
1st March 2007, 18:25
De data asta sunt 100% de acord cu tine.
Daca ar veni hagi, cat timp crezi ca ar trece pana s-ar certa cu GG, avand in vedere cam cat sunt de "maleabili" amandoi?

Sunt de acord cu tine , GG o sa vrea sa se bage peste el la echipa , o sa dea declaratii , iar la Hagi asta nu se accepta! :rolleyes:

Prome
1st March 2007, 18:30
hagi pe langa olaroiu este un antrenor extrem de slab....
popescu poate o face el ceva dar steaua nu e locul de experiment al celor 2.
eu zic sa mearga in continuare pe oli + meme

dardar_3
1st March 2007, 18:32
Antrenorul Hagi nu ar avea loc la o echipa din Liga 1....

Nu trebuie neaparat sa fii si un antrenor bun daca ai avut o cariera de fotbalist stralucita....

danpuric78
1st March 2007, 18:37
Nu trebuie neaparat sa fii si un antrenor bun daca ai avut o cariera de fotbalist stralucita....

Ar mai fi inca o regula nescrisa: fotbalistii geniali nu prea au ajuns mari antrenori. cu cateva exceptii.
Marii fotbalisti care au ajuns mari antrenori camsunt osti fundasi de fier, mijlocasi defensivi. Sau fotbalisti care au stralucit in principal muncii deosebite din teren, calitatilor de lider, etc.
genialii fie nu s-au apucat de antrenorat fie au dat-o in bara atunci cand au facut-o.

dardar_3
1st March 2007, 18:44
Van Basten a luat si Balonul de Aur...:drak:... Si nu o duce prea rau la carma Olandei....:P....

Prome
1st March 2007, 19:08
+hagi este si foarte impulsiv si nu se intelege cu jucatorii arbitrii conducatorii etc :)

danpuric78
1st March 2007, 19:19
Van Basten a luat si Balonul de Aur...:drak:... Si nu o duce prea rau la carma Olandei....:P....

Poate fi o exceptie. Cum e Cruyff. Dar inca nu a reusit nici o performanta notabila ca antrenor.

gyxy_blondu89
1st March 2007, 20:16
oli este antrenorul capabil sa faca performanta cu steaua dar cateodata e '' prea plin de el'' si nu mai tine contul si de parerile celorlalti, STEAUA e o echipa mare cu o istorie bogata la care fiecare trebuie sa contribuie cu ceva , steaua nu contsa numai in antrenor si deciziile acestua privind lotul echipei. cu rescpect gyxy:)

oli e un bun conducator dar sa mai tina cont si de parerea celor superiori in alcatuirea lotului, adik a domnului becali ........ FORTZA STEAUA by gyxy