PDA

View Full Version : Reclamatii OLS Yahoo! Pool



Ioca10
28th February 2007, 21:39
misterjinx-parazitu'1919 5-4
meciul s-a disputat ieri si neavand un limbaj obscen misterjinx mi-a dat boot de pe tabla pt simplul motiv ca ii port ghinion astept un raspuns de la organizator;)

misterjinx
28th February 2007, 21:46
misterjinx-parazitu'1919 5-4
meciul s-a disputat ieri si neavand un limbaj obscen misterjinx mi-a dat boot de pe tabla pt simplul motiv ca ii port ghinion astept un raspuns de la organizator;)
amice, te-am rugat frumos sa incetezi cu vorba, si nu ai vrut. ti-am spus ca ma derutezi si nu pot juca in felul ala, asa ca nu mai induce "publicul" in eroare.si nu cred ca la scorul de 4-3 am gresit dandu-ti boot.

Platanu
28th February 2007, 21:48
UAU!:shock:
De curiozitate,la ce scor s-a petrecut "bootarea"?

misterjinx
28th February 2007, 21:49
am mai spus, se disputasera deja 7 jocuri, la 4-3.

Ioca10
28th February 2007, 21:58
Intrebare
Am injurat nu?
Era un meci public?
Mi-ai dat boot?
Era 4-3 pt parazitu.
Astept in continuare un raspuns.

misterjinx
28th February 2007, 21:59
Intrebare
Am injurat nu?
Era un meci public?
Mi-ai dat boot?
Era 4-3 pt parazitu.
Astept in continuare un raspuns.
amice, ti-am mai spus o data, stai calm, nu mai face atata valva.

Ioca10
28th February 2007, 22:00
Daca e sa ai dreptate totu e ok,dar daca nu ai?Ce se intampla?
Astept raspuns de la organizator.

Platanu
28th February 2007, 22:05
misterjinx,explica-mi mai clar ce a facut ioca10 de te-a derutat?

misterjinx
28th February 2007, 22:11
bun, in regulament se spune ca meciurile sunt publice si oricine le poate urmari. dar cand o persoana incepe sa vorbeasca intruna spunand numai "mama cat noroc pe tine", "vai da in meciul jucat cu mine ai avut numai noroc", "ca daca mai jucam iar nu ma bati", nu stiu cum ai reactiona tu. plus ca la un moment dat i-am si spus ca nu-mi place acest "atac psihologic" pe care il face si l-am rugat sa inceteze ca sa ma pot concentra(nu sa stau sa ascult tot ce spune el), dar nu a vrut.
daca tie ti se pare normal ca o persoana care urmareste un meci sa arunce pur si simplu cu astfel de vorbe intr-un jucator, e clar ca eu n-am nici o treba cu acest joc si ma voi retrage imediat...

l.e. poti sa-l intrebi si pe parazitu, e martor, sa-ti spuna cum aproape dupa fiecare lovitura a mea vedeam scris numai "mama cat noroc"

Platanu
28th February 2007, 22:15
Nu constituie nicio jignire,in plus nu cred ca prin asta se poate pune presiune psihologica.Daca vedeai ca zice ca ai noroc etc.,iti vedeai de joc,nu mai bagai in seama ce scria el,si jucai bine mersi.

Ioca10
28th February 2007, 22:17
bun, in regulament se spune ca meciurile sunt publice si oricine le poate urmari. dar cand o persoana incepe sa vorbeasca intruna spunand numai "mama cat noroc pe tine", "vai da in meciul jucat cu mine ai avut numai noroc", "ca daca mai jucam iar nu ma bati", nu stiu cum ai reactiona tu. plus ca la un moment dat i-am si spus ca nu-mi place acest "atac psihologic" pe care il face si l-am rugat sa inceteze ca sa ma pot concentra(nu sa stau sa ascult tot ce spune el), dar nu a vrut.
daca tie ti se pare normal ca o persoana care urmareste un meci sa arunce pur si simplu cu astfel de vorbe intr-un jucator, e clar ca eu n-am nici o treba cu acest joc si ma voi retrage imediat...

Hmmmm de ce dezinformezi nu am pomenit nici o secunda de faptu ca "daca am juca iar as bate" de ce spui ca te-am atacat psihologic,nu m-am legat de loviturile tale ba mai mult nu am facut decat un singur lucru sa spun SUPER la loviturile Parazitului,iar tu ce ai zis ca ti-am mai purtat ghinion si la jocul cu adi asa ca iti port ghinion m-ai sfatuit sa parasesc tabla de cum am intrat si la un moment dat ai spus daca nu termini cu aprecierile(SUPER) iti dau boot.
Si am fost bootat instantaneu

misterjinx
28th February 2007, 22:20
Nu constituie nicio jignire,in plus nu cred ca prin asta se poate pune presiune psihologica.Daca vedeai ca zice ca ai noroc etc.,iti vedeai de joc,nu mai bagai in seama ce scria el,si jucai bine mersi.


Hmmmm de ce dezinformezi nu am pomenit nici o secunda de faptu ca "daca am juca iar as bate" de ce spui ca te-am atacat psihologic,nu m-am legat de loviturile tale ba mai mult nu am facut decat un singur lucru sa spun SUPER la loviturile Parazitului,iar tu ce ai zis ca ti-am mai purtat ghinion si la jocul cu adi asa ca iti port ghinion m-ai sfatuit sa parasesc tabla de cum am intrat si la un moment dat ai spus daca nu termini cu aprecierile(SUPER) iti dau boot.
Si am fost bootat instantaneu
da, no comment, daca voua vi se pare fair-play si sportiva aceasta atitudine e clar...

Platanu
28th February 2007, 22:24
Nu am facut nicio referire vizavi de atitudine nesportiva sau sportiva.
Am zis ca daca te simteai intimidat de ce spunea ioca10,pur si simplu iti vedeai de joc si nu-l bagai in seama.
ioca10,te sfatuiesc ca pe viitor sa te abtii de la astfel de aprecieri,fiindca unii pot interpreta aprecierile tale drept provocari.

Ioca10
28th February 2007, 22:26
Am o intrebare cu ce te-ar deranja un SUPER dupa o lovitura?
Si inca o intrebare avea dreptul sa imi de-a boot?
Daca totu e ok,inteleg ca regulamentul e un pic subred;)

Platanu
28th February 2007, 22:38
E adevarat ca in regulament se specifica faptul ca nu aveti voie sa provocati adversarul.
Dar vad ca misterjinx spune ceva,tu spui altceva.

Ioca10
28th February 2007, 22:41
Treaba ta,tu organizezi dar Parazitu iti poate confirma ca totu e asa cum am spus.
Oricum oricine are dreptul la replica cenzura a fost demult eradicata(desi nici nu se pune problema de cenzura prin SUPER)

Platanu
28th February 2007, 22:43
Bun.Deci daca Parazitu'1919 a asistat la partida,el are ultimul cuvant.Il rog sa intervina.

Ioca10
28th February 2007, 22:46
Deci Parazitu normal ca a asistat pt ca el juca cu misterjinix eu doar eram spectator;)

adi_20_2003
28th February 2007, 22:47
Ba nene...ce v-a apucat...nu va mai terminati...il sustin pe Platanu'...daca nu injuri si nu se faci provocari directe si obiective nu are voie sa te 'booteze' de pe tabla...parerea mea...;)

Platanu
28th February 2007, 22:53
ioca10,pana la urma daca nu ai jucat tu,practic nu prea ai avut de suferit,dar si misterjinx putea sa te lase in pace.

misterjinx
28th February 2007, 22:54
ioca10,pana la urma daca nu ai jucat tu,practic nu prea ai avut de suferit,dar si misterjinx putea sa te lase in pace.
pai tu asta ai inteles, ca eu i-am dat boot celui cu care jucam?! :O

p.s. ii rog pe prietenii lui ioca(adi_20_2003) sa nu se mai bage, pentru ca ei o sa-l sustina chiar daca stiu ca nu e adevarat ce spune.

Parazitu'1919
28th February 2007, 23:00
Bun.Deci daca Parazitu'1919 a asistat la partida,el are ultimul cuvant.Il rog sa intervina.

cu ce sa intervin ??
eu imi vedeam de joc era 4-3... ioca10 ma mai incuraja mai zicea un bravo si a fost dat afara cam atat

Platanu
28th February 2007, 23:08
Bun,deci cazul e inchis.
misterjinx,lasa-i in pace pe viitor pe cei ce asista la partida.
Gata,ca suntem offtopic.

misterjinx
28th February 2007, 23:10
Bun,deci cazul e inchis.
misterjinx,lasa-i in pace pe viitor pe cei ce asista la partida.
Gata,ca suntem offtopic.
corect, cu conditia ca cei care asista sa fie cu bun simt si sa-i lase pe cei doi competitori sa-si dispute meciul "in liniste"(adica fara vorba din belsug pe intelesul tuturor).

Hard
1st March 2007, 00:23
ioca,lasa-l pe mister ca e mai sensibil de felul lui;)

Lover
1st March 2007, 15:12
ma...daca va uitati la meci nu trebuie neaparat sa-i stresati pe cei care joaca... taceti si uitati-va daca nu iesiti ca nici mie nu`mi convine sa tot scrie vreunul acolo tot ce-i vine in cap

Hard
9th March 2007, 02:18
Platane esti nebun de ce m-ai scos din competitie:lol:
ai prea multi competitori si te-ai gandit sa mai scapi de unii? ce faci schimbi toata liga 2?4 promoveaza ,3 pa pa:happy ce caterinca.

GruppoApparte
9th March 2007, 03:54
lol .. urmez eu :) nu iti va griji ... am s aiti pun o vorba buna :) sa iesi castigator seby

Platanu
9th March 2007, 08:24
In conditiile in care s-au retras multi din Liga 1 + Cristi_galati sin Liga 2,am fost nevoit sa recurg la aceasta metoda.
Oricum cred ca ai fi retrogradat.

Ioca10
9th March 2007, 11:11
Vreau sa ma inscriu in urmatoare editie de yahoo pool considerand ca am de luat o revansha.
Observand ca threadul de inscrieri e momentan inchis am hotarat sa scriu aici;)

Platanu
9th March 2007, 13:25
Dupa ce se termina Liga 1 si incepe noua editie,voi deschide threadul de inscrieri si te voi trece acolo.

georgemp
9th March 2007, 17:15
Cand incepe campionatul?
Am nervi si vreau sa ruuup:D

Hard
10th March 2007, 01:45
sa nu cumva sa ma lasi pe dinafara:D
si eu am de luat o ravansa:D liga 3,4,5 nu conteaza,vreau sa joc:D

starsteel
11th March 2007, 14:12
2.9 In cazul in care anumiti jucatori se retrag din competitie,Platanu isi rezerva dreptul de a modifica numarul locurilor promovabile si retrogradabile din Liga 1 respectiv 2.

E de discutat punctul asta din regulament.....riscam sa ajungem prin aceasta prevedere la locul 1 campion iar locul 3 retrogradare. Indiferent de ce se petrece in timpul campionatului locurile retrogradante sunt doar 7, 8, 9 si 10. In cazul primei ligii daca se retrag sa zicem 5 jucatori atunci completarea se face in editia viitoare cu cei din liga secunda, nu e posibil sa ramana 5 in joc din care sa mai retrogradeze "x" jucatori. Neaparat trebuie discutat punctul asta!

3.2 Daca un jucator paraseste masa in timpul unui meci,se va considera abandon,iar indiferent de scor,adversarul acestuia va castiga meciul respectiv.

Asta s-a mai discutat o data trebuie formulata clar: daca la scorul de 1-1 cineva se retrage adversarul castiga celelalte partide....cu alte cuvinte scorul devin in cazul prezentat ca exemplu 5-1.

3.5 Daca un jucator se retrage din competite,toti ceilalti jucatori care aveau de jucat cu jucatorul respectiv vor castiga meciul cu 5-0,iar jucatorul retras va avea interdictie de a participa la urmatoarele doua editii.

Completare necesara aici ar fi ....ii raman valabile partidele disputate pana in momentul retragerii.

GruppoApparte
11th March 2007, 14:15
asa e starsteel ai mare dreptate asa am patit si eu de pe locul 5 ... care nu era retrogradabil avea de gand sa ma trimita in liga a 2a :) ce acolo mie locul ?
acuma lasand gluma ... 7.8.9.10 retrogradeaza indiferent de retrageri sau orice altceva .. asa e corect si normal

Hard
11th March 2007, 14:41
lasa ca in editia 4 nu mai scapati:happy

Platanu
11th March 2007, 15:38
2.9 In cazul in care anumiti jucatori se retrag din competitie,Platanu isi rezerva dreptul de a modifica numarul locurilor promovabile si retrogradabile din Liga 1 respectiv 2.

E de discutat punctul asta din regulament.....riscam sa ajungem prin aceasta prevedere la locul 1 campion iar locul 3 retrogradare. Indiferent de ce se petrece in timpul campionatului locurile retrogradante sunt doar 7, 8, 9 si 10. In cazul primei ligii daca se retrag sa zicem 5 jucatori atunci completarea se face in editia viitoare cu cei din liga secunda, nu e posibil sa ramana 5 in joc din care sa mai retrogradeze "x" jucatori. Neaparat trebuie discutat punctul asta!

3.2 Daca un jucator paraseste masa in timpul unui meci,se va considera abandon,iar indiferent de scor,adversarul acestuia va castiga meciul respectiv.

Asta s-a mai discutat o data trebuie formulata clar: daca la scorul de 1-1 cineva se retrage adversarul castiga celelalte partide....cu alte cuvinte scorul devin in cazul prezentat ca exemplu 5-1.

3.5 Daca un jucator se retrage din competite,toti ceilalti jucatori care aveau de jucat cu jucatorul respectiv vor castiga meciul cu 5-0,iar jucatorul retras va avea interdictie de a participa la urmatoarele doua editii.

Completare necesara aici ar fi ....ii raman valabile partidele disputate pana in momentul retragerii.La 2.9 m-am gandit ca daca de exemplu din Liga 1 se retrag 4 oameni,in urmatoarea editie nu voi mai avea niciun om din Liga 1 in Liga 2,deci oricum numarul de jucatori care s-ar inscrie in editia urmatoare in Liga 2 ar trebui marit.
Dar daca voi considerati ca nu e drept asa,nu vreau sa par non-receptiv la sugestiile voastre.Voi modifica punctul aici.

La 3.2,ar trebui modificat astfel:
Daca un jucator paraseste masa din motive netemeinice(insemnand ca i s-a facut somn,ca are alta treaba de facut,etc.)in timpul unui meci,se va considera abandon,iar indiferent de scor,adversarul acestuia va castiga meciul respectiv.
Daca motivul este pierderea conexiunii Internetului,oponentul va trebui sa astepte inca 10 minute pana la revenirea jucatorului,iar in cazul in care jucatorul nu apare dupa 10 minute,meciul se va rejuca a doua zi.

starsteel
11th March 2007, 19:35
Mesajul e clar, ai chef de o intrerupere "pierzi conexiunea" si rejoci meciul a 2-a zi. :no:
Platane lasa vioara si treci la cariera politica ca ai perspective....numai in Romania insa. :D

Platanu
11th March 2007, 20:53
Pai zi tu atunci alta solutie.
Solutia ar fi indiferent de problema care a cauzat parasirea mesei,jucatorul sa piarda meciul.Dar dup-aia sariti toti pe mine ca "hai ma Platane,ca a avut problemem cu netul,e nedrept sa ii dai meciul pierdut".

starsteel
11th March 2007, 21:40
Solutia e clara.....ai jucat splendid insa ai avut ghinion ti-a cazut un meteorit in cap si ai dat coltul in meciul respectiv. Ghinionul tau sau norocul adversarului oricum ai privi situatia......soarta asa a decis.

Platanu
11th March 2007, 22:54
Bun,deci exact cum e scris in articol.

GruppoApparte
11th March 2007, 23:06
si daca imi cada mana de la loc ?? pot sa rejoc meciul ?

starsteel
12th March 2007, 14:05
Bun,deci exact cum e scris in articol.
Paragraful e bun singurul lucru care trebuia mentionat era completarea, pierde toate punctele care mai puteau fi jucate....ex. a plecat la 2-2 scorul devine din oficiu 5-2.
In regulament nu cred ca e mentionata clar departajarea in caz de egalitate......mai precis la egalitate de puncte conteaza meciul direct. In cazul a 3 participanti se face clasamentul intre meciurile directe. Daca egaliatea persista in acest caz sa se considere poolaverajul iar daca nici asa nu iese departajarea sa se faca in urma unui meci de baraj. Sunt lucruri necesare care pot fi intalnite si nu trebuie sa lase loc la discutii.

Platanu
12th March 2007, 14:33
OK.Voi adauga aceste aspecte.

GruppoApparte
16th March 2007, 18:09
totusi sa se joace meciul dintre Lover si razvan

Lover
16th March 2007, 18:11
pai pe razwan nu l`am vazut de 3 zile...si nu scrie nimic aici
cum dracu sa fie el castigator ?

GruppoApparte
16th March 2007, 18:15
da asa este ... lover are dreptate cum sa fie campion daca razvan nu a scris deloc pe aici de mult timp ??? si nu arata interes

Platanu
16th March 2007, 19:39
Lover,ce conteaza ca nu da semne acum?Si sa stii ca exista o vorba care spune ca mortul de la groapa nu se mai intoarce.
Si,ma rog,de ce sa fie 5-0 pt Geografu?

Lover
16th March 2007, 20:31
pt ca , cam asa se dau scorurile pe aici...dupa ureche
am scris aici inainte de termen...si razwan n`a raspuns... ;)

Lover
16th March 2007, 20:54
EXISTA dar nu aveam timp :headbang: crezi ca nu jucam daca puteam? inseamna ca daca sunt la calc pot sa si joc ?

Platanu
16th March 2007, 20:56
Rectific.
Mesajul de pe 14 martie a fost dat dupa pm-ul lui razwan.Deci el a fost primul care a vrut sa jucati.
Daca ai fi vrut sa joci mai devreme,scriai pe 13,sau pe 12 martie ca vrei sa joci.Daca scriai atunci,ti-as fi acordat tie victoria.

Platanu
16th March 2007, 21:00
Bun,dar nu tu ai fost primul care ai cerut sa joci.
La asta m-am referit.Propun sa continuam discutia pe threadul de reclamatii.Daca vrei sa o continuam.

Lover
16th March 2007, 21:02
propune...in triplu exemplar, si o sa iau in considerare propunerea

Platanu
16th March 2007, 21:04
:hmm: N-am inteles-o p-asta.......

razwan_vs
16th March 2007, 21:19
lover yo te-am cautat nu te-am gasit ti-am trimis pm nu ai raspuns ...ce ti se pare asa incorect scorul 5-0 pt mine ,,,nu te-a interesat de acest meci...daca te interesa putea sa raspunzi si sa intri pe mess asa ca faptul ii consumat nu mai ai ce sa faci de acuma...lasa ca o sa castigi in meciurile viitoare ;)

Lover
16th March 2007, 21:22
du`te ba de aici si lasa-ma
ca nu poti castiga altfel numai asa
du-te in liga 2 daca aici ti`e frica

si eu nute-am cautat? de 2 zile scriu aici

Platanu
16th March 2007, 22:11
Din pacate,de vreo 2 zile a expirat etapa.....

Lover
16th March 2007, 22:21
14th March 2007, 20:03
Lover
<3 Rapid Join Date: Aug 2006
Location: Zalau
Echipa favorita: Rapid, Lyon ANTI STEAUA!!!!
Posts: 2,770

razwan in seara asta nu pot ca n`o sa fiu la calculator
maine...eu pot pe la 3...









cand ziceai ca a expirat????

Lover
16th March 2007, 22:23
uite ca te informez eu cand


11th March 2007, 10:20
Platanu
muzician Join Date: Sep 2005
Location: Bucuresti,Pantelimon
Echipa favorita: F.C. Nažional Bucuresti
Posts: 2,272

Liga 1,etapa 1

Geografu-Parazitu'1919
Platanu-GruppoApparte
starsteel-adi_20_2003
razwan_vs-Lover
STEELMAN-misterjinx



si cum avem 4 zile la dispozitie...etapa a expirat pe 15 martie la ora 10:20
acuma ce mai zici ?

Hard
16th March 2007, 22:52
Lover cum pledezi?:happy

Lover
16th March 2007, 23:36
corcodush

ma lupt degeaba cu comunismu...

GruppoApparte
17th March 2007, 02:57
platane ia decizia de a se juca meciul ... ca altfel iti iau astia capu'

Hard
17th March 2007, 04:25
threadul asta e un fel de procesul etapei

GruppoApparte
17th March 2007, 04:54
lol si cine e ovidiu ioanitoaia ??? cumva tu hard ?:)))

Hard
17th March 2007, 05:22
eu sunt geambasu:),ioanitoaia e platanu

Platanu
17th March 2007, 09:35
14th March 2007, 20:03
Lover
<3 Rapid Join Date: Aug 2006
Location: Zalau
Echipa favorita: Rapid, Lyon ANTI STEAUA!!!!
Posts: 2,770

razwan in seara asta nu pot ca n`o sa fiu la calculator
maine...eu pot pe la 3...









cand ziceai ca a expirat????

:happy Uita-te si la continutul mesajului,nu numai la data.Ziceai ca a doua zi pe la 3 poti,adica atunci cand etapa era deja incheiata.

Lover
17th March 2007, 10:51
puteam si atunci sa joc.
daca era razwan

STEELMAN
19th March 2007, 00:46
liga 1 traverseaza o mare criza de corectitudine.o solutie ar fi o noua revolutie pt curatarea de coruptie si naravuri a dinozaurilor ce monopolizeaza liga 1 si pierderea fiecaruia dintre ei a meciului la masa verde cu 5-0.asa e HL?

Hard
19th March 2007, 00:50
stateam si ma gandeam ce corect este acest concurs de pool,insa o umbra comunista si-a batut joc de "virginitatea" competitiei,de acum incolo e posibil sa vedem numai aranjamente si magarii asa cum vedem in fiecare zi la tv in liga 1 burger...pacat...da sunt de acord cu pierderea meciurilor cu 5-0 a celor care umbla cu prostii.ai cuvantul.

STEELMAN
19th March 2007, 00:57
intradevar hardliner esti un om de toata isprava un adevarat caracter pt care principiile si adevaratele valori sunt un tabu.rezultatul?oamenii cinstiti nu au loc in liga 1 si sunt nevoiti sa se zbata in scursorile celui de-al 2-lea esalon ca valoare....

Hard
19th March 2007, 01:01
nu e nimic steelman,cineva acolo sus vede si intr-o zi toti astia care incearca prin metode neortodoxe sa obtina victorii false pt a se mentine in liga 1 vor ajunge jos,si nimeni nu le va da o mana de ajutor.timpul le va rezolva pe toate.noroc ca in prima liga sunt si concurenti ca tine care asigura spectacolul competitiei etapa de etapa.bravo.

Ioca10
13th July 2007, 17:43
Chiar daca nu am jucat ar trebuii sa fiu pe locul 3:D

Platanu
13th July 2007, 17:56
Nu conteaza,pentru ca de-acum incolo vei juca.

Ioca10
13th July 2007, 18:07
Stiu...da era sa ma aflu si eu in treaba:D

ovidiu_cretu
4th March 2008, 08:58
cineva a incercat sa imi umble la parola de la mes sa mio schimbe iar acuma cei de la yahoo miau "suspendat contul temporar" acesta fiin mesajul lor va rog frumos care puteti sa imi spunetzi si mie cum sa imi recupoerez contul de mail si id de mes:(

ovidiu_cretu
4th March 2008, 08:59
dac vreti ma gasiti aiki sau la id ovidiu_cretu_20062 va rog am mare nevoie de acel cont

ovidiu_cretu
4th March 2008, 09:09
hai mai fratilor nu vrea sa ma ajute nimeni sunt chiar disperat aveam id de fff mult timp numai pot parca nu as mai avea viatza parca nu as mai exista

Platanu
4th March 2008, 11:48
Esti vreun jucator din cei 20 din aceasta competitie?

DinamoBoy
4th March 2008, 13:54
Esti vreun jucator din cei 20 din aceasta competitie?

eo cred ca`i vreun offtopic ;)

Hard
4th March 2008, 16:34
ajutati omul disperat,cine stie cand veti putea avea si voi nevoie de ceva ...

SweetMan
4th March 2008, 16:53
"parca nu as mai avea viatza parca nu as mai exista" :cry:
si zici ca ai 20 de ani ?

hai bre ca te ajut eu ;)