PDA

View Full Version : Superbowl Picks



Seahawk
13th September 2005, 10:36
Pe cine alegeti voi sa mearga at the "big dance", si de ce? hai sa facem o discutie asa la inceput de sezon.

eu din AFC ii aleg pe Indianapolis. Daca defense'ul lor joaca bine, sau macar pe jumatate cum au facut-o cu Ravens ei or sa'l si castige.

deocamdata din NFC chiar nu pot sa dau o candidata, oscilez intre mai multe echipe, una dintre ele ar fi Falcons dar nu am incredere in their passing game.
ramane de vazut, o sa dau raspunsul mai incolo.


voi cine credeti?

NY_giants05
13th September 2005, 21:32
Hmmm..bun thread :ok:
Yo deocamdata sunt incepator in d-ale NFL-ului, shi nu stiu dak ce zic yo e bine..da' dak gresesc, ma putetzi corecta
Din cate am vazut shi pe forum shi pe NFL..hm..din AFC yo cred k in finala va ajunge Pittsburgh Steelers..ar mai fi shi Pats shi Colts..da' presimt k otzelarii vor avea un sezon bun ( nu cred k la fel de bun k shi anul trecut ) shi vor ajunge in finala la Super Bowl.

Iar din NFC...Dallas cred k are sansele cele mai mari..shi de ce nu ar putea fi shi Giants, asta dak joaca cum au jucat cu Arizona sau chiar mai bine...N-au mai fost de mult gigantzii intr-o finala..din cate am vazut, cik in istoria echipei au fost de 3 ori in finala shi de 2 ori au castigat :ok:
Si de ce nu shi Seahawks shi Rams au ceva sanse...
Da' cred k akum e prea devreme sa zicem cine va ajunge in finala, dupa vreo 4-5 etapa, atunci putem spune exact..
Parerea mea !

Akum mai apuc shi yo sa scriu pe forum, k la inceput e mai usor, da' dupa-aia o sa fie mai greu cu scoala :mda:

CAMATARU 9
13th September 2005, 21:37
go dolphins /hello /hello pats sant mai buni ca sezonul trecut cand au rupt pe steelers si eagles :rosu: imi plac si coltzii dar nu am incredere in peyton deloc :evil: sant fins crazy dar e prea devreme sa dau un pronostic :D revin dupa tgday ...GO FINS !!!!

Seahawk
13th September 2005, 22:08
imi plac si coltzii dar nu am incredere in peyton deloc :evil:
Ok, te inteleg cu Delfinii tai, dar... :rolleyes: cum sa n-ai incredere in peyton? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: cum o veni asta, ia explica-ne si noua :D

titans_rulez
14th September 2005, 21:29
toata lumea vad ca vorbeste superb despre colts...asa ca una dintre "pickurile" mele in ceea ce priveste super bowlu' este indianapolis...si sincer chiar cred ca acesta este anul in care peyton va gasi solutia pentru a cotonogii patriotii...anul acesta nu cred sa aiba probleme cu ei.
a doua echipa...hmmm.....vreau sa merg in continuare pe mana eaglesilor pentru ca in philadelphia titlul a depasit demult stadiul de vis si s-a transformat intr-o obsesie...este exact daca imi este permisa comparatia ceea ce se petrecea prin giulesti in 99 cand am luat titlul dupa vreo 23 de ani...
si nu in ultimul rand recunosc ca mi-ar place sa vad un super bowl indianapolis colts vs philadelphia eagles, super bowl in care cea mai buna sa castige....
de altfel recunosc ca cred ca ma spanzur de catargul bucatarilor ( la astia e clar ca asa le ramane numele printre noi...:))) )daca mai ajunge nu daca mai castiga patriots in finala...
deh'...mi-am luat de pe inima si am postat si la acest thread...sa stiti ca am stat si am analizat si cu...si cu...

Seahawk
14th September 2005, 22:13
uite niste motive pt. care Eagles NU or sa ajunga in superbowl:
1. Donovan McNabb inca nu s-a impacat definitiv cu TO. Veti zice ca pe teren asta nu conteaza, dar uite ca impotriva lui Atlanta, care acum sa fim cinstiti nu are cel mai bun secondary (jucatorii din aparare care sunt responsabili cu oprirea paselor) din NFL, si totusi au reusit sa-l tina in frau pe TO, care vorba aia, e TO. Pana cand nu o sa se simta pe teren cum o faceau inainte, big play'urile alea de anul trecut nu or sa mai apara asa de des, poate chiar deloc.
2. In afara de Terrell si Westbrook, McNabb nu prea mai are cui sa'i paseze. Tight End'ul nu este cine stie ce, la fel ca si celalalt receiver Gregg Lewis. Pinkston de anul trecut care era un excellent deep threat s-a accidentat si este out for the season, in vreme ce Mitchell care i-a ajutat enorm de mult anul trecut intr-un meci de play-off a fost dat afara. Asa ca numai au depth la WR. L-am si vazut pe McNabb de multe ori in meciul de luni seara indecis... a luat vreo cateva sacks si a si scapat mingea de multe ori din cauza asta...
Asa ca atacul lor, dupa mine nu prea mai este ce a fost. Desi s-ar putea sa ma contrazica... im looking forward to it :drak:
Apararea in schimb este cam la fel.. totusi i-au dat vreo cateva super super big plays lui Michael Vick in primul meci, play-uri pe care ei de obicei nu le acorda... cum ar fi that throw a lui Vick de vreo 50 yards + sau cat a fost. Vick nu este prea accurate iar receiverii lui nu sunt Top notch, asa ca play-urile alea puteau fi evitate.
Eu pot fi wrong on this, evident... iar Philly sa-si revina si sa si castige superbowl'ul... dar nush, eu numai cred in ei asa cum credeam anul trecut. Parca s-au schimbat un pic... si asta o sa-i coste. Deocamdata asa vad eu treaba... of course it was just 1 game...dar mi-a aratat multe meciul ala. Si de obicei multa lume in NFL tine minte echipele ca din anii trecuti... Daca Miami anul trecut erau super varza, asta nu inseamna ca anul asta o sa fie la FEL. In NFL multe lucruri se schimba de la an la an... Un alt exemplu ar fi Green Bay pe care iarasi anul asta nu-i vad prea bine. Dar ramane de vazut... de'asta sportul asta e asa de frumos... ca e foarte imprevizibil.

Eu mai astept cateva saptamani sa ma pronunt si'n NFC. In AFC am zis... Indianapolis daca or sa joace in aparare macar un sfert cum au facut-o contra lui Baltimore in every game anul asta, atunci sa va tineti bine. Lui Peyton nu-i trebuie decat 1-2 stops pe game din partea apararii lui ca de restul se descurca el si cu offense'ul lor de nebuni :drak:

titans_rulez
14th September 2005, 22:47
ba eu o spun raspicat...daca nu se inteleg in viata de zi cu zi...NU CRED SA POTI FACE MARE LUCRU IN TEREN....sper insa sa reuseasca sa se impace...
ai dreptate in ceea ce priveste pozitia de wr a lui eagles...ce mama naibii s-a intamplat cu mitchel?...
astept insa o revenire...nu vreau sa judec doar dupa week 1 ....

codrutc
16th September 2005, 00:16
.ce mama naibii s-a intamplat cu mitchel?...
...

Freddy a fost semnat de Chiefs in offseason si apoi l-au dat afara
cand s-a restrans lotul la 53 de oameni.
Pacat ca era un tip simpatic, chiar daca nu le avea cu prinsul mingii.

dlgicu
16th September 2005, 00:20
Iata 5 motive pe care le da un reporter sportiv din Boston pentru care NE Patriots vor castiga din nou SuperBowl sezonul asta. Cam asta a fost atmosfera in Boston si sezonul trecut, de la inceput pana la sfarsit:

"Five reasons why Pats will march into history

No team in NFL history has ever won three straight Super Bowls. No team has ever won four in five years. This Patriots team is on the cusp of achieving those feats. But still, there are those who doubt it can happen, even after their season-opening win over the Raiders. It’s for the rest of you who haven’t made up your minds about this team that I offer five reasons not to worry about this year’s Patriots.

1) The loss of Charlie Weis and Romeo Crennel will not be that big of a deal. Working for ESPN Radio, I constantly hear national football writers say that the biggest problem the Patriots have this season will be overcoming the loss of their coordinators. I disagree. I’ll listen to the argument about Weis, but I won’t about Eric Mangini. If this were a twentysomething kid coming into a new system, it would be different. But Mangini has spent the last five seasons with the Patriots and has spent 10 of his 11 NFL seasons on a Bill Belichick-led staff. For goodness sakes, he made a defensive back out of a wide receiver last year.

2) Depth. Scary as it might seem, this may be the deepest team Belichick has assembled. Wide receiver, defensive line, secondary and tight end all have two or three guys at the bottom of each depth chart who could probably start on 10 teams in the NFL. The roster does have its concerns, most notably at linebacker. The difference here is the starters like Monty Beisel and Chad Brown have less experience in this system. Check back with this position around Week 4.

3) Corey Dillon. I think the most overlooked player on the team. Dillon’s ability to stabilize the running game last season was the biggest reason quarterback Tom Brady was able to have as much success as he did, particularly in the playoffs. Dillon has the ability to accelerate through the hole and find that extra gear in the defensive backfield. He creates so many more problems for the defense that gives Brady many more options at his disposal.

4) Bill Belichick. Easily the best coach in the league, right now and possibly ever once it is all said and done. Growing up, we always heard about having attention to detail but Belichick takes it to a different level. There is not a single scenario that unfolds during the course of a game that he hasn’t already thought of. Who in their right mind would have thought about taking a safety, down one with 2:43 left to go in the game?

5) Without intentionally trying to sound like Stephen A. Smith, they still have Tom Brady. Notice I listed Brady last, meaning more important to the team than Belichick. When all else fails with the Patriots, you can be assured that for 95 percent of the game (at least offensively) the smartest decision will be made with the football. For all of the athletic tools that Brady possesses, it’s what is between his ears that counts the most. Brady’s ability to think as quickly as he does and then accurately deliver the football is something that not even Weis could teach him."

KEVIN WINTER
KEVIN WINTER is an anchor and reporter for 890 ESPN Radio Boston.
He can be reached at kevinpwinter@yahoo.com

codrutc
16th September 2005, 00:22
In ce priveste pronosticul, bineinteles ca acum voi zice Colts, mi-au placut cum au aratat dupa primul meci, s-au aparat bine "against the run" au creat "turnovers", Peyton a fost rabdator si nu a pierdut mingea. Bineinteles ca sunt oarecum subiectiv.
Parerea mea este ca se cam poate vedea dupa vreo 5-6 saptamani cine are cele mai mari sanse sa castige, nu acum. Totusi anul trecut, dupa 3-4 meciuri eu credeam ca Steelers vor castiga, dar nu a fost asa. Primul meci este cel mai inselator, chiar nu se poate spune nimic, asa ca imi rezerv pronosticul pentru mai incolo.

Seahawk
16th September 2005, 11:02
dlgicu, sincer acum... nu m-ar mira daca patriots ar ajunge inca odata in super-bowl...dar nu prea imi vine sa mai cred in ei. dar vorba lui codru, hai sa mai asteptam cateva saptamani sa vedem cum sta treaba... de asta e si interesanta discutia... pt ca o echipa poate sa castige 16 meciuri la rand, toti sa o vada favorita si pe urma sa piarda un singur meci si gata s-au spulberat toate visele...
eu m-am incumetat si i-am ales pe colts din AFC. In NFC inca n-am tupeu sa zic...

NY_giants05
8th November 2005, 10:10
e clar..dupa meciul pe care l-au facut Colts cu Patriots, potcoavele sunt la SuperBowl....si tot ei cred k vor castiga SuperBowl-ul..nu stiu cine ar putea pune probleme unei echipe care a spulberat in deplasare pe New England. Bafta Coltsilor in continuare !..Merita cupa baietzii astia !

titans_rulez
8th November 2005, 11:14
greu de gasit o echipa care sa ii stea in picioare echipei lui codrut....citind cronica...dureaza o saptamana pana gasesc torentul cu meciul...observ ca potcoavele nu au avut adversar...

Seahawk
8th November 2005, 11:18
true true. Colts are the best team in NFL. Sa dea domnu sa le stea healthy toata echipa... anul asta e al lor fara doar si poate.

codrutc
8th November 2005, 18:30
Am inca ceva motive de ingrijorare, dar sincer, si eu cred ca Colts vor ajunge in superbowl. Daca il vor si castiga, nu stiu, vreau sa vad cine ajunge acolo din NFC si cam cum joaca la vremea aceea.

Hei titan, sa stii ca am inregistrat meciul. Daca nu gasesti meciul pe BitTorrents.com si daca ai aflat cum se poate converti caseta, voi incerca sa-ti fac si tie o copie.