PDA

View Full Version : DOROFTEI vs CALLIST



ady_azzuro
7th October 2003, 23:07
MECIUL ESTE TRANSMIS IN DIRECT PE TVR1 SI TVR INTERNATIONAL PE DATA DE 25 OCTOMBRIE :yeah: :yeah: :yeah:
SUNT SIGUR CA DORIN VA OBTINE VICTORIA :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Mihaela
7th October 2003, 23:16
Avand in vedere ca va fi in Romania nu cred ca o sa-l mai fure arbitrii ca la meciul dinainte, asa ca si eu merg pe victoria lui Doroftei :happy

ady_azzuro
7th October 2003, 23:56
si cu arbitri si fara doroftei ii va scoate dintii lui callist :yeah: :yeah: :yeah:
DOROFTEI ESTE UN CARACTER SI UN OM MARE :happy :happy :happy

JJ
10th October 2003, 14:24
Ady Azzuro, ai uitat egalul... Cum a fost cu Spadafora!
Desi cred ca intra la victorie, doar in caz de egal isi pastreaza titlul, nu?

ady_azzuro
10th October 2003, 14:44
Asa-i , la egal Dorin isi pastreaza centura.
Am pus printre optiuni si egalul dar nu stiu de ce nu a intrat :? :? :?

DRAGOS
14th October 2003, 17:20
Filipinezul Ferdinand Estrella, sud-coreanul Kwansoo Yuh si japonezul Ken Morita sunt judecatorii desemnati pentru meciul dintre romanul Leonard Doroftei si panamezul Miguel Callist, contand pentru titlul mondial WBA la categoria semiusoara, se arata intr-un comunicat, remis luni, de FR Box.
Arbitru de ring va fi sud-africanul Stanley Christodoulou, iar supervizorul meciului a fost desemnat japonezul Shigeru Kojima.
Potrivit comunicatului, judecatorii, arbitrul de ring si supervizorul au fost agreati de Comisia Atletica Romana, de SC Argirom International SA, de clubul Interbox si de compania Don King Productions.
Meciul dintre Doroftei si Callist va avea loc, pe 25 octombrie, la Sala Polivalenta "Ion Kunst Ghermanescu", in cadrul galei "Duelul Diamantelor".
Leonard Doroftei va sosi in Romania, miercuri, la ora 13.30.

Edgar
24th October 2003, 20:09
Ai uitat varianta: Doroftei pierde datorita greutatii. Asta e. :(

ricky
24th October 2003, 21:55
"PROFESIONALISM" MADE IN ROMANIA !

S-a plimbat si s-a...inbuibat !?

Mihaela
24th October 2003, 23:03
Din pacate asta va ramane un sfarsit urat de cariera pentru Dorin. A fi profesionist insemna a fi capabil sa faci fata cerintelor meseriei, iar pentru un boxer sa nu se poata incadra in categorie e evident o ratare. Faptul ca si Callist a lesinat a stricat si mai mult imaginea partidei. In loc sa vedem doi barbati luptand pentru titlu vedem doi oameni, fiecare cu slabiciunile sale, presati sa-si care pumni de cei din jurul lor si de nevoia de a castiga un ban.

Centura se pare ca s-a dus si chiar daca partida se va tine maine nu va putea fi decat cel mult o ocazie de a dovedi ca suntem alaturi de Dorin si la bine ci si la rau. A gresit sau poate pur si simplu nu a mai rezistat presiunii, insa asta i se poate intampla oricui. Imaginea lui va avea de suferit si asta e de asemenea normal. Dar sa nu uitam tot ce a facut Dorin in trecut si momentele de bucurie pe care ni le-a adus. Sigur ca as vrea sa castige maine dar si in cazul in care pierde mi-ar placea sa fie aplaudat de public si tratat de presa asa cum merita un mare sportiv ca el.

ady_azzuro
24th October 2003, 23:21
:( :( :(
INCREDIBIL :o :o :o

PARCA SUNTEM BLESTEMATI , DUPA ESECUL NATIONALEI DE FOTBAL VINE SI ACEST ESEC IN CEL MAI URAT MOD POSIBIL :shock: :shock: :shock:

Sper sa bata Dorin in cazul in care meciul se va juca....

ricky
24th October 2003, 23:44
ADY_AZZURO, nu crezi ca ne-am facut-o IARASI singuri ?
Eu am gasit deja vinovatul : BUCATAREASA ! :P

P.S. Nu sintem blestemati ! Sintem...amatori !

Dorin
25th October 2003, 00:46
Azi imi e mai greu sa spun ca ma cheama Dorin ! Ce amatorism ??!!!Chiar e posibila asa prostie ? Oribil!!! :yeah: Dorin

ady_azzuro
25th October 2003, 12:46
Din cate am auzit de la conferinta de presa sustinuta de Dorin , organismul nu l-a ajutat si varsta a fost de vina.
Asta este, ghinion de nesansa :thinkso: :x :(

ricky
25th October 2003, 16:29
Se stie ca subiectul DOROFTEI e o "vaca" buna de muls ! Si...hop ! au si sarit, ieri seara, unii "ziaristi" care incercau sa ne stoarca lacrimi !

Stimati ziaristi si "ziaristi" sportivi ! Daca, intr-adevar, aveti putin respect pentru trecutul glorios al lui DOROFTEI...TACETI DRACULUI DIN GURA !!!

Iata ca DOROFTEI ia asupra lui intreaga poveste !

Recunosc ! Zilele trecute, cind am vazut intreg bilciul din jurul sau, cind am auzit declaratiile sale (unele...ridicole : "lupt pentru toti romanii din lume ", trimiterile la cimitir ale adversarului...), am concluzionat ca NORMAL voi tine cu DOROFTEI pentru ca e de-al nostru dar...atit !

Acum, chiar daca s-a intimplat ce s-a intimplat, chiar daca e penibil, degradant, neprofi, poate ar trebui sa tacem si noi !
Asa cum este, cu limba romana pentru care ar fi fost fugarit de pe orice forum, OMUL acesta, DOROFTEI a dovedit INCA O DATA ca are un caracter deosebit !

N-am auzit un caz in care un boxer sa iese la rampa si sa spuna simplu : "nu mai pot !"
Cine a facut putin sport la viata lui stie cit de mult dor aceste cuvinte ! Doar gindul la ele ! Si-apoi sa le mai si rostesti !

Da ! Si mie mi-a trecut prin minte, un moment, ca DOROFTEI a fost doar personaj de circ !
Si eu am avut, pentru un moment, "intuitia" ca DOROFTEI stia de mult ca nu va boxa impotriva panamezului .

In "nemernicia" lui de om sincer si curat IL CRED PE DODOFTEI !
Ar fi putut sa insceneze o accidentare ! O...fisura la...unghia degetului mic de la...

EL...N-A FACUT-O !

El a venit in fata noastra si a spus simplu, omeneste NU MAI POT !

Pentru aceste trei cuvinte DOROFTEI, SPORTIVUL, OMUL, merita toata admiratia noastra !

ady_azzuro
25th October 2003, 16:41
:happy :happy :happy

nick
25th October 2003, 22:18
INDIFERENT CE S-A INTIMPLAT,LEONARD DOROFTEI MERITA TOT RESPECTUL NOSTRU.
E clar ca se va scrie si se va vorbi mult pe tema " ce s-a petrecut ieri cu Dorin".Deja s-au vehiculat o gramada de variante si cu siguranta vor aparea inca.Dupa parerea mea,una din explicatii ar putea fi extrem de scurta,mai exact din doua cuvinte:DON KING.Sa ma explic:Don King e bine cunoscut in toata lumea,precum si metodele lui "specifice"(a se citi interlope)care l-au facut celebru.Intimplator(sau nu ) el e promotorul lui Callist.E foarte posibil ca Don King sa ii fi facut lui Doroftei sau staff-ului sau o propunere"imposibil de refuzat":sa il lase pe Callist sa cistige,avind in vedere ca Dorin e la final de cariera,"Miguelito"e"nascut pentru a fi campion" etc.,iar in plus Dorin are de avut grija si de o familie(!!!).Si pentru ca Leonard Doroftei are un caracter,o demnitate si o inteligenta cu mult peste "limita maxima admisa"la un boxer profesionist,cred ca a ales aceasta cale,de a evita lupta, decit sa intre in ring si sa piarda rusinos in fata propriilor concetateni.
Asa situatia e acceptabila pentru toti:"Miguelito"a scapat de o bataie aproape sigura si e favorit la centura,Doroftei s-a retras fara infringere din boxul profesionist si,mai important, nu trebuie sa tremure pentru cei din familie,cum s-ar fi intimplat daca ar fi ignorat propunerea lui Don King.Iar Don King va avea satisfactia de a fi creat inca un "mare campion" asa cum numai el stie sa o faca.
Asta ar putea fi(chiar imi doresc sa fie)doar o aberatie din partea mea.Din pacate s-ar putea sa nu fie asa.Altfel nu prea imi explic de ce Dorin, care nu era la prima lupta, si ceilalti din staff nu au luat masuri pentru a se incadra in limitele categoriei.Daca ar fi fost o diferenta mai mica,era explicabil,dar peste 2 kg e prea mult,bate la ochi.

ricky
26th October 2003, 10:43
NICK, prietene, nu te supara dar...nu sint de acord cu "scenariul" tau ! :thinkso:

Trebuie sa intelegem un lucru : exista legi care trebuie respectate !
SIMPLU !

O zi buna !

P.S. DOROFTEI este PRIMUL ROMAN CARE RECUNOASTE CA A GRESIT !
Simplitatea, taria lui de caracter m-au cucerit !

ady_azzuro
27th October 2003, 16:46
DOROFTEI NU RENUNTA!,




Campionul mondial, Leonard Doroftei, a anuntat in aceasta dimineata, la plecarea in Canada, ca nu va abandona boxul de performanta. "Voi avea o discutie cu cei de la Interbox, la Montreal, si abia apoi voi cunoaste viitorul. Oricum, ei trag de mine! Ce vreti sa piarda gaina cu ouale de aur?", a spus Mosu'


Iata si primele comentarii....
Re: Doroftei nu renunta (Scor: 1)
de catre zapada on Monday, October 27 @ 14:02:20 EET
(Informatii despre utilizator | Trimite un mesaj)
Bravo Dorine, sper ca ai apucat sa citesti cele 2 mesaje ale mele pe care le-am publicat ieri?

Daca nu le-ai citit apeleaza la gazeta sporturilor ca poate le gasesti sau cauta la publicatiile facute de mine.

Asa baiatule nu te grabi sa tragi concluzii pripite, bravo.

Situatia materiala este foarte importanta mai ales cind risti sa pierzi tot ce ai agonisit o viata intreaga datorita unor decizii pripite si necalculate.

Sper sa te vad boxind la o categorie superioare deja anul viitor si sa devii campionul acelei categori dupa 2-3 meciuri.


sa auzim numai de bine





POVARA DE A FI ROMAN (Scor: 1)
de catre micdejun on Monday, October 27 @ 14:24:59 EET
(Informatii despre utilizator | Trimite un mesaj)
Doroftei demonstreza daca mai era nevoie, ca e roman 100% amintindu-ne ca noi romanii, paradoxal, ne inecam ca tiganul la mal si ne lansam in promisiuni acoperite doar de buna intentie a celui in cauza. Un boxer cu lacrimi in ochi, cum a fost Mosu la prima conferinta de presa (miercuri), nu este un boxer pregatit sa castige. Omul venise sa se bata cu inima si nu cu pumnii.
Respectul pentru tot ce a facut in viata sa sportiva este prea mare pentru a arunca acum cu pietre, dar sa nu uitam ca el a declarat ca vine sa se bata pentru romani. Ca vrea ca acesta sa fie un meci de retragere, pe care romanii il merita (desi nu stiu cat de mult meritam acest lucru). Cu toate acestea a refuzat sa se bata (si nu sa boxeze), chiar si in afara galei. Din zeu a redevenit om, un om cu slabiciuni, cu suferinte, cu suflet prea mare, cu nevoi, un personaj neadaptat in strainatate, intr-un cuvant: roman.
In alta ordine de idei, Armas ar trebui sa recunoasca ca romanii au fost privati de acest meci si datorita programului impus de organizatori. Este inadmisibil ca inaintea unui meci sa bati drumurile alaturi de partidul de guvernamant. Sa participi la inaugurarea unei sali de sport unde nici macar nu esti asteptat pentru taierea pamblicii. Totul parea un film (dupa un caz real), care conducea catre un happy end holywoodian, dar care s-a transformat intr-o mica tragedie damboviteana cu un roman invins de sine insusi.
Doroftei a fost si a ramas un bataus extraordinar, un Mike Tyson la scara redusa dar nu a fost un adevarat boxer profesionist precum, sa zicem, Mihai Leu. Un mare sufletist care este invins de chiar sufletul sau prea mare.
Victor Dascalu





Re: DOROFTEI NU RENUNTA! (Scor: 1)
de catre nelubarbu on Monday, October 27 @ 15:04:53 EET
(Informatii despre utilizator | Trimite un mesaj)
"Moshule", bunicul meu, avea o vorba: cand esti suparat, nu hotara imediat, ia decizia a doua zi!"
Ai grija, tu stii cum e aici!Astia n-au mila, te calca-n picioare!Ai trei copii de crescut! Cei din psd, sa nu crezi ca te "iubesc"!Ei vor sa-si faca , capital politic! Vor voturi de la prosti!
"Apreciez" ca ai luat toata "VINA", asupra ta!Poate, n-a fost bine, poate ti s-a impus!Oricum, fii mai "SHULFA" in aceasta lume, plina de "shulfarii"! Citeste mesajele lui "Zapada"!
Sanatate, tie si familiei, si DOAMNE AJUTA!




http://www.gazetasporturilor.ro/images/site/doroftei-ga.jpg

Timisoreanul
29th October 2003, 14:25
Yvon Michel a declarat dupa ce au ajuns in Canada ca romanii sint de vina pentru ce s-a intimplat cu Doroftei, iar acesta din urma a confirmat declaratia managerului sau. :oops:
Poate este roman dar camasa ii mai aproape de el decit Romania.
Cind esti in Romania spui ca-i alba iar in Canada spui ca-i neagra? /nope/ Hmmm caracterul Dorine, caracterul!

inter
29th October 2003, 21:25
pai cred ca nu-i mai strica un meci pe o bursa de 1.000.000 $ , si chiar ca poate sa se lase dupa asta :thinkso:

ricky
3rd July 2004, 21:39
DOROFTEI NU RENUNTA!,



POVARA DE A FI ROMAN (Scor: 1)
de catre micdejun on Monday, October 27 @ 14:24:59 EET
(Informatii despre utilizator | Trimite un mesaj)
Doroftei demonstreza daca mai era nevoie, ca e roman 100% amintindu-ne ca noi romanii, paradoxal, ne inecam ca tiganul la mal si ne lansam in promisiuni acoperite doar de buna intentie a celui in cauza. Un boxer cu lacrimi in ochi, cum a fost Mosu la prima conferinta de presa (miercuri), nu este un boxer pregatit sa castige. Omul venise sa se bata cu inima si nu cu pumnii.
Respectul pentru tot ce a facut in viata sa sportiva este prea mare pentru a arunca acum cu pietre, dar sa nu uitam ca el a declarat ca vine sa se bata pentru romani. Ca vrea ca acesta sa fie un meci de retragere, pe care romanii il merita (desi nu stiu cat de mult meritam acest lucru). Cu toate acestea a refuzat sa se bata (si nu sa boxeze), chiar si in afara galei. Din zeu a redevenit om, un om cu slabiciuni, cu suferinte, cu suflet prea mare, cu nevoi, un personaj neadaptat in strainatate, intr-un cuvant: roman.
In alta ordine de idei, Armas ar trebui sa recunoasca ca romanii au fost privati de acest meci si datorita programului impus de organizatori. Este inadmisibil ca inaintea unui meci sa bati drumurile alaturi de partidul de guvernamant. Sa participi la inaugurarea unei sali de sport unde nici macar nu esti asteptat pentru taierea pamblicii. Totul parea un film (dupa un caz real), care conducea catre un happy end holywoodian, dar care s-a transformat intr-o mica tragedie damboviteana cu un roman invins de sine insusi.
Doroftei a fost si a ramas un bataus extraordinar, un Mike Tyson la scara redusa dar nu a fost un adevarat boxer profesionist precum, sa zicem, Mihai Leu. Un mare sufletist care este invins de chiar sufletul sau prea mare.
Victor Dascalu

http://www.gazetasporturilor.ro/images/site/doroftei-ga.jpg

ADY, le-am reactualizat ca mi-au placut !
Atunci !
ACUM, suna totul asa fals !
ROMAN 100 % !
MIINE...CANADIAN !

O noua dovada ca...
Dar, mai bine tac !

Sa stergem cu buretele tot raul pe care ni l-a facut !
Sa ne aducem aminte DOAR de ce a fost BINE SI FRUMOS !
Si, de ce sa n-o recunoastem : macar prin...colturi, Doroftei a facut sa se vorbeasca de ROMANIA !
SUCCES LUI SI FAMILIEI SALE ! :ok: