PDA

View Full Version : Oltchim - Podravka Vegeta Koprivnica (Croatia)



krydo
27th February 2007, 20:21
In urma tragerii la sorti a sferturilor cupelor europene de astazi, Oltchim pare a fi singura care poate spune ca a avut cu adevarat noroc la aceasta tragere, evitand echipe din Norvegia, Rusia, Ungaria, Danemarca sau Spania, care erau probabil mai periculoase decat echipa croata Podravka.
Turul se va juca pe 17/18 martie in Croatia, iar returul pe 24/25 la Rm Valcea... Succes fetele!

dragosh_vl
27th February 2007, 21:08
normal cei buni au si Norok .

Forza Valcea

SORENSEN
27th February 2007, 21:17
Nu-i un meci usor...

Sorin Blaj
27th February 2007, 23:04
Podravka Koprivnica era la un moment dat o forta in handbalul feminin. Nu stiu in momentul de fata cat mai sunt de valoroase.

lucian_iasi
28th February 2007, 00:20
Sper sa se califice Oltchim...e bine ca joaca returul acasa :ok:

SORENSEN
28th February 2007, 21:48
Koprivnica-Viborg 32-31 cred ca spune multe ..sezonul asta in Cl
Apoi au i invis si Leipzig campioana Germaniei...deci va fi un meci greu mai ales in Croatia

dragosh_vl
1st March 2007, 09:51
Meci greu dar sigur castigam :D

DIXX
2nd March 2007, 22:29
Vilborg nu mai e asa puternica si noi le-am batut de doua ori in pregatiri la BV si in Ungaria (pe croate) asa ca nu vad cum sa piarda Oltchimul calificarea.Ca valoare Nürnbergul sunt peste astea o sa vedeti.

dragosh_vl
2nd March 2007, 23:03
in sf un brasovean corect fara sa injure echipa ,tadici aetc cum se face pe prosport.

bv:D

DIXX
3rd March 2007, 00:56
Cred ca pe prosport se face ca si valcenii sa injure,sau nu e asa?:)

dragosh_vl
3rd March 2007, 10:10
ba da asa e dar uni dintre voi ,zik mereu ca st de la tara etc.

Uite aici nici o legatura cu Valcea , ci cu botosaniul la fotbal prima:P

1.Venim la voi in comuna... www.brasovfans.ro(trio-bv)
2.TAdici este un ............. la valcea!(trio-bv)

etc

resita
17th March 2007, 20:36
REZULTAT FINAL Podravka Koprivnica - Oltchim 32-27

5 goluri nu sunt asa greu de recuperat

krydo
17th March 2007, 20:42
Nu-mi vine sa cred ca au pierdut fetele de la Oltchim cu Podravka. :confused: Poate s-au dus dus prea relaxate (fiind proaspate campioane ale Romaniei), dar zic eu ca ar fi chiar penibil sa fie eliminate de croate... Totusi la Oltchim este cam toata nationala noastra, pe cand handbalul din Croatia (cel putin la fete) este mult sub al nostru... Pacat, am cam fost intotdeuna in urma lor cu 2-3 goluri. S-au distantat pe final croatele...
Sa speram ca vor bate fetele aici la mai mult de 6 goluri :)

dragosh_vl
17th March 2007, 22:21
SIgur vor bate , mai ales ca o sa aiba publicu alaturi de ele ;)

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:36
O diferenta de recuperat. Oricum, ma asteptam sa castige.

SORENSEN
18th March 2007, 00:15
pe gsp ziceau ca Hutupan a luat pt proteste 2+2 minute...incredibil...asa ceva se da extremd e rar...apoi Galca o jucatoare deloc dura in min 29 eliminata....n-am vazut meciull dar astea 2 lucruri sunt are dubioase...

lucian_iasi
18th March 2007, 09:00
5 goluri nu sunt greu de recuperat si cred k Oltchim si va califica :ok: :ok:

Sorin Blaj
18th March 2007, 16:35
pe gsp ziceau ca Hutupan a luat pt proteste 2+2 minute...incredibil...asa ceva se da extremd e rar...apoi Galca o jucatoare deloc dura in min 29 eliminata....n-am vazut meciull dar astea 2 lucruri sunt are dubioase...
De cand un jucator sau jucatoare are ce comenta cu arbitrii?

Selene-Celesta
18th March 2007, 19:49
Nu-mi vine sa cred ca au pierdut fetele de la Oltchim cu Podravka. :confused: Poate s-au dus dus prea relaxate (fiind proaspate campioane ale Romaniei), dar zic eu ca ar fi chiar penibil sa fie eliminate de croate... Totusi la Oltchim este cam toata nationala noastra, pe cand handbalul din Croatia (cel putin la fete) este mult sub al nostru... Pacat, am cam fost intotdeuna in urma lor cu 2-3 goluri. S-au distantat pe final croatele...
Sa speram ca vor bate fetele aici la mai mult de 6 goluri :)


Nu cred ca s-au dus prea relaxate. Daca citesti in presa, vezi ca au spus ca vor sarbatori titlul de campioane dupa meciurile cu croatele. Podravka nu e o echipa slaba. S-a intamplat ca fetele noastre sa aiba o zi proasta, pacat ca s-au sincronizat in a o avea toate. In plus, la finalul meciului a intervenit si fatalul factor psihologic. S-au grabit si au gresit mult. Dar sper ca asta le va mobiliza la retur.:)

Sorin Blaj
18th March 2007, 21:00
Tadici era extrem de suparat pe Hutupan.

TenisFan
24th March 2007, 18:43
Ce rup fetele...21-8 la pauza in ceea ce a fost un regal handbalistic...Si ceea ce ma bucura foarte mult e ca asta e si nationala Romaniei...Au intrat pe teren sa distruga sa mature cu ele pe jos si cam asta s-a intamplat... ;) Alea au cazut psihic dupa primele 10 minute cand le-au luat foarte tare... :yeah: Asteptam trofeul acum... ;)

SORENSEN
24th March 2007, 18:44
Oltchim-Koprivnica 21-8 la pauza :no1 :ok:

SORENSEN
24th March 2007, 18:46
Ce meci face Hutupan-Dinu fantastica...Luca si ea a fost magistrala 7 goluri din 7...supermeci facut...si diferenta putea fi lejet de 15 avand in vedere ca am ratat parca 3 de 7m plus vreo 2 contratacuri 1 contra 1...

STEEL
24th March 2007, 18:53
Jos palaria pentru Oltchim,e super echipa.Bravo fetelor,aveti toata stima si consideratia mea.:ok:

SORENSEN
24th March 2007, 19:01
27-15 un meci aproape perfect pt Oltchim.

resita
24th March 2007, 19:18
min 53. Oltchim - Podravka 30-21

SORENSEN
24th March 2007, 19:27
34-21 cu un min. inainte de final

SORENSEN
24th March 2007, 19:28
acelasi si la final

resita
24th March 2007, 19:31
BRAVO FETELOR

:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

TenisFan
24th March 2007, 20:00
Eu le astept in Liga Campionilor sa vedem intalniri la mare nivel cu Hypo sau cu echipa la care joaca Amariei(imi scapa numele)... ;)

MagicTouch
24th March 2007, 20:01
Fantastic meci! Au demonstrat ca ce s-a intamplat acum o saptamana nu o fost decat un mic accident.
Toata stima si respectul pentru aceasta echipa care, in mare parte ne reprezinta si la nivel national. Aceste fete sunt adevaratele vedete ale Romaniei de la care foarte multe "vedetute" masculine din alte sporturi ar trebuii sa ia lectii. Lovite, trantite, accidentate au strans din dinti si au mers mai departe.:yeah:. Acesta este adevaratul profesionalism in sport, nu statul prin baruri si trasul de prafuri pe nas.
Pentru echipa, antrenori si tot cei implicati la echipa, pentru toti cei ce au contribuit la formarea acestei echipe TOATA STIMA SI REPSECTUL:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

resita
24th March 2007, 20:06
Eu le astept in Liga Campionilor sa vedem intalniri la mare nivel cu Hypo sau cu echipa la care joaca Amariei(imi scapa numele)... ;)

Slagelse DT :ok:

krydo
24th March 2007, 20:55
Bravo Oltchim! Ati facut un meci superb... 34-21 cu o echipa venita din Champions' League.
In semifinale o sa fie foarte interesant. Pe langa Oltchim, acolo mai s-au calificat Byasen Trondheim (Norvegia), Ferencvarosi TC Budapesta (Ungaria)...si cel mai probabil maine se vor califica si cele de la Cementos la Unoin Ribarroja (Spania), care au invins 30-21 in tur pe Gjerpen Skien.
In conditiile in care si echipa din Spania se va califica, atunci Oltchim ar putea intalni doar echipe asupra carora ar cam trebui sa ne luam revansa... Anul trecut:
Tur 3, Cupa EHF: Cem. la Union Ribarroja - Oltchim 32-24...25:27
Tur 2 prel Ch League: Byasen - Silcotub 30-19...24-26
Anul acesta:
Tur 2 prel Ch League Ferencvarosi TC Budapesta - Rulmentul 30-24...29-30
Asadar, ce mai? Astea 3 echipe ne-au cam scos cand ne-au prins... :mda: Indiferent insa pe care ar intalni-o raman la parerea ca Oltchim va lua cupa EHF anul acesta pt ca au un joc extraordinar.

Luis Garcia10
24th March 2007, 21:20
Eu le astept in Liga Campionilor sa vedem intalniri la mare nivel cu Hypo sau cu echipa la care joaca Amariei(imi scapa numele)... ;)

Slagelse :D :rolleyes: :rolleyes:

Sorin Blaj
24th March 2007, 23:05
BRAVO! Un sincer BRAVO!

La mai mare.

SORENSEN
25th March 2007, 00:23
Felicitari inca o data fetelor...merita...