PDA

View Full Version : Vreti inlocuirea lui MM si Oli?



YoYoyOi
27th February 2007, 21:19
Vin Hagi și Gică Popescu la Steaua?

Apropiații lui Gigi Becali îl sfătuiesc pe acesta să-i aducă în Ghencea pe Hagi și pe Gică Popescu, în posturile de antrenor, respectiv de președinte al clubului, urmand ca Olaroiu si MM Stoica sa fie inlocuiti.

Teia Sponte, partener de afaceri și prienten al lui Becali, precum și alți machidoni din anturajul patronului stelist, i-ar fi sugerat acestuia o variantă ce ar presupune un dublu cîștig: lovitură de imagine prin aducerea celor mai importante două nume din fotbalul românesc, precum și împăcarea defenitivă cu verii săi, Ioan și Victor Becali.

Atat Hagi, cat si Gica Popescu au jucat impreuna la Steaua. In sezonul 1987-1988, Popescu a evoluat in 13 partide si a marcat un gol pentru echipa din Bulevardul Ghencea. Gica Hagi a jucat intre 1987-1990, reusind sa marcheze 76 de goluri in 97 de partide.
GSP

Zvonistica e din ce in ce mai acuta, cu privire la schimbarea lui Olaroiu si chiar si a lui Mihai Stoica. Considerati benefica pentru club inlocuirea celor doi?

tchibos
27th February 2007, 21:20
yo vreau, dar intre ei :D

YoYoyOi
27th February 2007, 21:22
intre ei care?:D

tchibos
27th February 2007, 21:24
MM antrenor si Oli presedinte :)

GruppoApparte
27th February 2007, 21:25
da sa i inlocuiasca :) e o idee f buna ...
:)

delaparis
27th February 2007, 21:28
Voi chiar credeti ca Hagi poate face mai mult decat Olaroiu ? :confused:

Sa-mi dau cu parerea de "expert" :D si bag o lista de preferati ... cinstit:

Boloni, Dorinel Munteanu, ... eventual un francez absolvent al scolii de antrenori de la Clairefontaine (scoala lui Boloni) ;)

Kainsashiki
27th February 2007, 21:29
oligrahiile n-au ce cauta la steaua, respect oli.

tchibos
27th February 2007, 21:29
Hagi face rahatul praf.. va spune un constantean de-al lui

Luati-l pe Ando daca va tine :)

YoYoyOi
27th February 2007, 21:31
in cazul in care zvonurile se intensifica facem si poll cu un eventual inlocuitor al lui Oli.
Dar in cazul de fata eu pur si simplu nu stiu ce sa zic. Venirea lui Hagi imi provoaca frica, nicidecum placere. Iar Gica Popescu nu stiu ce ar putea face mai bine la club. Eventual n-ar mai fi scandaluri prin presa si declaratii spumoase. Dar uneori MM are dreptate cand sare in apararea clubului.
Deci....:groggy:

tchibos
27th February 2007, 21:37
Deci luati-l pe Andone si devin si eu stelist :)

relansat
27th February 2007, 21:41
Doar plecarea lui Olaroiu, Meme poate sa ramana ca`mi e simpatic :D

Schimbarea lui Oli cu Hagi ar fi nimic mai mult decat un experiment nereusit :(

YoYoyOi
27th February 2007, 21:44
Sfat pentru steliști: Ascultați-l pe Cruyff!

În editorialul său săptămînal găzduit de cotidianul “La Vanguardia”, Johan Cruyff s-a referit luni la situația prin care trece FC Barcelona. Iată cîteva din ideile marelui om de fotbal.

“De afară vin mii de opțiuni, mii de judecăți, mii de analize. Singurii care pot schimba însă situația sînt fotbaliștii. Antrenorul doar îi poate ajuta. Eu, dacă aș fi acum fotbalist la FC Barcelona, m-aș uita în oglindă și mi-aș pune cîteva întrebări. De ce anul trecut eram lăudați, iar acum nu mai sîntem? Ce făceam bine anul trecut și acum nu mai fac? Ce jucam atunci și ce joc acum? Unde mă apăram atunci și unde mă apăr acum? Ce ritm aveam atunci și ce ritm am acum? După ce îți va fi răspuns, fiecare fotbalist trebuie să-și tragă propriile concluzii și să le aplice, pentru că unica revoluție care se poate face la echipă e la nivel individual. Corectînd ce s-a greșit. Puțin de la unul, mai mult de la celălalt, doar așa se poate repara! Altfel, la finalul sezonului, clubul va fi liber să ia în calcul și o restructurare a lotului. Eu, dacă aș fi acum fotbalist la FC Barcelona, n-aș renunța nici un moment la așa ceva”.

Vă propun acum un joc. Să înlocuim numele FC Barcelona cu Steaua, să vedem ce iese. Restul, cred eu, rămîne valabil.

coco666
27th February 2007, 22:06
Sfat pentru steliști: Ascultați-l pe Cruyff!
Pentru un astfel de exercitiu iti cam trebuie caracter!Oare cum ar raspunde
Gigel Coman laintrebarile alea:(

YoYoyOi
27th February 2007, 22:10
:) Gigel Coman n-are cum sa raspunda....ca el joaca la fel ca anul trecut, adica execrabil, deci nu se poate face comparatie:D

caine19
27th February 2007, 22:12
Nu !

meme face un cuplu ireprosabil cu oli...:evil: :evil:

coco666
27th February 2007, 22:17
Oricum,sunt cam putini cei care-si pot zimbi in oglinda!

TheIceMan
27th February 2007, 22:23
OT: coco666, poate iti schimbi avatarul pana nu primesti un avertisment.

Vladek
27th February 2007, 22:34
Schimbarea ar fi un lucru benefic. Atat a lui Olaroiu cat si a lui Stoica. Mai ales MMincinosul. Prea multe scandaluri, prea multa cearta si prea putine rezultate am vazut dupa "activitatea" marelui manager. Dupa 2 ani al dansului la Steaua magazinul echipei a ramas instalat intr-o duba, de magazin virtual, transparenta la club sau asumarea raspunderii nu se aude nimic. Nu sunt chiar sigur ca Popescu e cea mai fericita varianta ca sa-l inlocuiasca, dar in lipsa de altceva merge si el. Unicul sau avantaj este ca e un nume cu destula greutate - poate peste el NU va indrazni sa se mai bage conducatorul iubit.

Insa un schimb Olaroiu - Hagi e ca o alegere intre Stalin si Hitler. Vrei sa mori gazat la Auschwitz sau preferi o excursie pe viata in Siberia ?

Daca tot e sa nominalizam "urmasi", eu i-as fi preferat pe Grigoras antrenor si Marius Stan presedinte. Astia 2 chiar au facut rahatul bici iarna trecuta la Galati - dintr-o echipa ce parea condamnata la retrogradare au facut una care-a batut militienii cu 3-0 in groapa. Si nici nu i-am vazut sa faca asa scandal cum fac Zerolaroiu si MMincinosul.

little_earl
27th February 2007, 22:35
n-are cum sa vina popescu la steaua pt ca el uraste clubul de cand a fost adus cu forta sa joace la steaua in timpul stagiului militar

Datenshi
27th February 2007, 22:37
Am votat sa ramana, mai ales Mimi. Mai radem si noi... :D

YoYoyOi
27th February 2007, 22:45
MM Stoica : ''O mare aberatie''

Managerul general al Stelei, Mihai Stoica a negat vehement zvonurile conform carora Becali este influentat de apropiati sa ii aduca in Ghencea pe Gica Hagi si Gica Popescu.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/14905/mm-stoica-o-mare-aberatie.htm
cica nu-i valabil :groggy:

coco666
27th February 2007, 23:09
Durerea lui pleaca de la ideea ca ar putea veni cineva peste el!De Oli i se cam rupe

YoYoyOi
27th February 2007, 23:11
Nu cred ca i se rupe de Oli...a dovedit de multe ori ca il sustine si daca Oli ar fi demis, ar face-o GG, nicidecum n-ar fi dorinta lui MM.

coco666
27th February 2007, 23:14
GG e atat de meschin incat il umileste pe Oli pana isi da singur demisia

whisper
27th February 2007, 23:16
Daca tot vor sa il schimbe pe Oli sa o faca cu cineva mai bun nu cu Hagi.
Orice s-ar zice eu nu il consider pe Hagi un bun antrenor(daca il considera cineva).
Sa il schimbe pe MM? Nu prea cred ca ar face-o...si nu cred ca vine Popescu la Steaua!

Snake_21
27th February 2007, 23:50
Am votat sa l schimbe pe Oli cu Hagi, desi .. nici Hagi nu stiu cum ar influenta echipa :P Cel mai bine ar fi pur si simplu sa l schimbe pe Oli , pentru ca in momentul de fata Oli a cam distrus jocul echipei Steaua :( Oricum cred ca e doar un zvon , adica pana nu vad nu cred :P Si in nici un caz nu as vrea sa vina Popescu la Steaua , omul ala pur si simplu uraste Steaua

YoYoyOi
27th February 2007, 23:54
E foarte usor sa spui "sa fie schimbat" dar nu-i la fel de usor sa spui si cu cine :rolleyes:

Lordul
27th February 2007, 23:56
Oli ar trebui shcimbati nsa Meme ar trebui sa ramana

Snake_21
27th February 2007, 23:57
Pai ar fi solutii Laca, Ienei, Protasov :P , e mai bine asa?:P Sincer pentru mine Yoyo poate sa fie oricare dintre cei trei :P nu ma supar :P dar sper sa faca treaba la Steaua ca mie dor de meciurile in care facea spectacol :) aaa si inca ceva Forzza Steaua :D

YoYoyOi
27th February 2007, 23:59
cu Laca poate as fi de acord...sau cu Dorinel...dar Ienei e expirat de mult, iar Protasov cand s-a dus, dus sa ramana. Daca nu i-a placut aici si s-a dus la cas mai mult.....

Snake_21
28th February 2007, 00:01
Aha pai e bine ca esti de acord cu mine la o solutie :P
P.S : mishto avatar :happy ( sorry de offtopic :P )

YoYoyOi
28th February 2007, 00:04
pai nu prea sunt de acord cu tine, ca din 3 propusi am zis ca poate as fi de acord cu unul, pe restul nu-i aprob.

Raspuns la offtopic: ma reprezinta :evil:

Liviu
28th February 2007, 00:05
As fi de acord sa plece Olaroiu dar nu inteleg de ce si MM...ce treaba are el ca nu jucam ? Inteleg ca nu se intelege cu Hagi...dar de ce sa vina Hagi ? Doresc schimbarea insa nu cea vehiculata de presa cu Hagi si Popescu ! Ce sa faca Popescu ? Vrea sa ia comisioane si pentru jucatorii Stelei ? Chiar credeti ca Becali ii va aduce pe amandoi la Steaua ? :happy Poate numai pe Hagi , nu inteleg ce cauta Popescu in ecuatie .

YoYoyOi
28th February 2007, 00:08
daca nu l-a votat pe Popescu pt FRF il va aduce la Steaua? :groggy:

Snake_21
28th February 2007, 00:10
Eeeee voi chiar nu stiti ca Popescu o sa ocupe la Steaua postul de bagator de seama? :lol:

YoYoyOi
28th February 2007, 00:12
adevarul e ca n-o sa ocpue nici un post ;)
dar mai discutam si noi diverse, ca e pauza zilele astea:P

Snake_21
28th February 2007, 00:14
Pacat postul ala i se potrivea cel mai mult :lol: dar asa e discutam si noi diverse ca na :P

Liviu
28th February 2007, 00:17
Chiar daca este hulit de multi , MM este unul din cei mai buni presedinti din Liga 1 , iar comparatia cu Popescu ma face sa rad . Ce CV are Popescu in afara de cel de fotbalist ? Ca a uitat sa plateasca impozit pe acei 1 milion de euro necuveniti din transferul lui Bratu ? Popescu nu a fost niciodata stelist adevarat , el nu are treaba nici cu Universitatea . Sa-l lasam la afacerile lui cu Comandantul .

YoYoyOi
28th February 2007, 00:19
Liviu, precum spuneam, discutam discutii, relaxeaza-te ca asta a fost o "bomba" :shocked: de presa ca sa ne dicstram si noi :happy

YodaRo
28th February 2007, 00:21
eu cred ca daca o fi sa se intample schimbul asta doar Oli cu Hagi fac rocada. Ma indoiesc ca Popescu accepta sa fie sub comanda lui Jiji. Popescu are personalitate puternica si dua cum aa atacat postul la FRF e clara ca nu s-ar multumi sa stea la mana lui jiji.
Hagi mai degraba ar veni la Steaua pentru ca el se intelege bine cu clanul lui jiji. Si Hagi cum e de ambitios doreste sa demonstreze ca poateface treaba ca antrenor. Daca o si reusi asta e alta poveste.
Eu unul imi doresc schimbarea lui Oli-MM. Nu stiu daca Hagi e cea mai buna solutie dar deja nu il mai vreau pe Oli. A distrus steaua..a distrus spectacolul a distrus stilul de joc a dus echipa in jos. Oli nu e antrenor decat de maxim locul al 3-lea. A scapat echipa din mana, nu mai are autoritate. Finutzului ii trebuie cineva cunoscut sa il poata struni...un nume in fotbal, ceva gen Hagi, Jenei, Boloni...insa unii nu accepta sa vina din cauza bufonului de jiji. Cam complicate treburi.

YoYoyOi
28th February 2007, 00:25
poi da...cam complicate:mda: de aia zic ca nu e bine sa ne grabim cu deciziile. Ca din graba de a scapa de Oli am aduce pe oricine pe banca. Dar daca Hagi are 2-3 meciuri catastrofale, se va cauta un alt inlocuitor ceea ce va destabiliza echipa si mai mult...si o vom tine din rau in mai rau:(
Asa in vara, la terminarea campionatului se poate discuta despre schimbari ca avem vreme sa alegem pana atunci:)

Snake_21
28th February 2007, 00:28
Sa speram ca pana atunci Oli nu o sa distruga echipa si mai mult :(

dan
28th February 2007, 00:54
eu vreau numa` sa dea o boaba steaua in deplasare, sa le mai rupem si noi fashu
din partea mea poate fi antrenor si gg si antrenor secund mama lu` banel nicolita

ps.pe popescu n-as vrea sa-l vad la steaua

whisper
28th February 2007, 08:23
cu Laca poate as fi de acord...sau cu Dorinel...dar Ienei e expirat de mult, iar Protasov cand s-a dus, dus sa ramana. Daca nu i-a placut aici si s-a dus la cas mai mult.....
Eu intelesesm ca a plecat din cauza lui Becali. Oricum Protasov a fost (alaturi de Zenga) unul dintre cei mai buni antrenori avuti de Steaua in ultimul timp.Parerea mea.:P
Lacatus antrenor la Steaua! Buna idee,dar nu cred ca il pune Becali.

YoYoyOi
28th February 2007, 08:31
nu inca ;)

whisper
28th February 2007, 08:33
Aaaa..deci exista posibilitatea...nu ii nimic mai asteptam atunci :)

coco666
28th February 2007, 09:25
Laca nu cred ca ar putea lucra cu MM!

YoYoyOi
28th February 2007, 09:29
au mai lucrat impreuna si au facut-o foarte bine....de ce nu ar putea-o face si acum?

coco666
28th February 2007, 09:44
Situatie diferita!Doua pietre tari se macina-ntre ele,plus ca il au si pe GG deasupra!

Brian
28th February 2007, 11:01
Vin Hagi și Gică Popescu la Steaua?

Apropiații lui Gigi Becali îl sfătuiesc pe acesta să-i aducă în Ghencea pe Hagi și pe Gică Popescu, ...

Vad doua variante la ce scrie mai sus....au visat si ei ceva noaptea si apoi au scris in ziar, dupa care au pus si "sursa sigura" de unde au aflat acest fantastic, nemaipomenit, incredibil zvon k sa nu fie datzi in judecata sau alte probleme care ar fi putut aparea in urma acestui articol....
A doua varianta ar fi k exista cu adevarat cineva...care chiar este apropiat al lui GG(sau se da apropiat)...si a visat el ceva noaptea si s-a gandit k ar fi bine sa apara in ziar.... si noi stam aici si discutam aiurea.....dak gandim cu adevarat logic....GG si Gica Popescu impreuna??Foarte putin probabil....

Sevilla86
28th February 2007, 11:18
Sa-mi dau cu parerea de "expert" :D si bag o lista de preferati ... cinstit:
Boloni, Dorinel Munteanu, ... eventual un francez absolvent al scolii de antrenori de la Clairefontaine (scoala lui Boloni) ;)

Ideea Munteanu nu e chiar asa de aberanta, ar avea 0,1% sanse sa ajunga la Steaua, da' Boloni?!?!? Mai mari sanse ar avea Murinho! Pana si o revenire a lui Piti ar fi mai probabila si nu e deloc probabila! daca intelegi ce vreau sa spun :D



Vă propun acum un joc. Să înlocuim numele FC Barcelona cu Steaua, să vedem ce iese. Restul, cred eu, rămîne valabil.

Am inlocuit Steaua cu Barcelona si uite ce a iesit:
- Ce făceam bine anul trecut și acum nu mai fac?
- Anu trecut jucam... acuma nu mai joc pt ca sunt la Bologna...

- Ce ritm aveam atunci și ce ritm am acum?
- Aveam ritm... acum alergari usoare si perioade de recuperare... :(

Popescu nu are nici o sansa sa ajunga la Steaua. Asa ceva chiar nu e posibil... cel putin pana in vara nu pleaca Oli, iar MM nici nu se pune problema sa plece nici acum nici in vara.

Zauri
28th February 2007, 11:48
700.000 de euro este suma "bagata" pana acum de Cosmin Olaroiu la Steaua
N-a luat nici un ban din contract. Dupa ce Olaroiu a preluat Steaua,relatia de prietenie dintre Becali si fostul antrenor al Timisoarei s-a strans si mai mult,mai ales ca surse din anturajul Stelei sustin ca antrenorul nu a incasat nici un ban din contract,preferand ca suma pe care o avea de primit sa o reinvesteasca in echipa.Independenta financiara a lui Oli ,dobandita din afacerile extra-fotbalistice,precum si implicarea concreta in cheltuielile clubului l-au incantat pe Becali,fiind una dintr cauzele pentru care "razboinicul luminii" va renunta cu greu la tehnician.
Mai mult Olaroiu a contribuit efectiv la transferurile lui Ovidiu Petre si Gigel Coman.Pt aducerea lui Petre, Oli a renuntat la circa 250.000 de dolari pe care ii avea de primit de la Poli,transferul realizandu-se astfel pe o suma mult mai mica.In plus,dupa ce Gigel Coman a fost adus in Ghencea, acesta a avut surpriza sa constate ca are un contract de 80.000 de euro ,desi la Timisoara castiga pe an 120.000 de dolari.Se pare ca diferenta a fost achitata de tehnician,cel care suporta in mare masura si salariile secunzilor Bolborea,Necula si Vasile Iordache.Cei care au aruncat o privire peste cheltuielile din acest an ale clubului au constat ca Oli a contribuit consistent si la realizarea turneului de pregatire de la Viarreggio.

Iata de ce dragi suporteri stelisti Oli nu pleaca de la Steaua.Nu ca ar fi vreun nu stiu ce antrenor ci pentru simplu motiv ca joaca rol si de finantator.Becali crede ca echipa se auto-finanteaza...:happy

dextercioby
28th February 2007, 11:55
Sadic, frate... :evil: Deci e vorba de bani, iti dai seama de cit ar tre'i sa-l despagubeasca Becali pe Olaroiu daca ar fi sa-l dea afara...:groggy:

Asa a fost treaba si-acum 4 ani, cind a scapat de Piturca. S-ala era imbirligat financiar la echipa de-aia a plecat asa greu...

Sevilla86
28th February 2007, 12:11
Chiar daca ar fi adevarat, nu asta e motivul pentru care Oli e inca la Steaua.
Oli pana acum a indeplinit toate obiectivele la Steaua, nu a ratat nici unul!
Nu stiu ce avere are, dar e putin probabil sa-si poata permite sa "investeasca" 700.000 Euro intr-un singur an, bani pe care nici macar nu i-ar recupera avand in vedere ca nu este patronul echipei.

bluesky
28th February 2007, 13:41
lasati pe oli si mm sa isi vad de treaba lor si steaua isi va reveni,este o perioada slaba peste care steaua va trece..:ok:

bluesky
28th February 2007, 13:50
oli a fost cel care a preluat steaua dupa plecarea lui protasov si-a ajuns cu steaua pina in semifinala cupei uefa; anul trecut steaua a castigat titlu si-a intrat in liga campionilor unde au jucat cu lyon real si dinamo kiev echipe cu bugete incomparabile cu bugetul stelei,din acesta grupa am terminat pe locul 3 ; am continuat in uefa unde am avut nesansa sa jucam cu detinatoarea cupei uefa fc sevilla,care a eliminat steaua .olaroiou a fost cel care a antrenat steaua si acuma il vreti afara de la steaua:( :( :(

Brian
28th February 2007, 17:01
”Dacă Olăroiu ar fi vrut să plece, nu l-aș fi lăsat eu”, a declarat, astăzi, Gigi Becali. ”Ar fi ideal cu Hagi antrenor și Gică Popescu președinte, dar n-ar fi moral. Nu pot să fac eu chestii din astea comuniste să plece Olăroiu”.
”A fost doar o discuție, eu nu fac un lucru imoral. Nu pot să-l dau afară pe MM după tot ce a făcut pentru Steaua”, a explicat Gigi Becali.

sursa: stelisti.ro

Sevilla86
28th February 2007, 17:17
Patronul Stelei i-a luat apărarea și lui Olăroiu. ”Are un suflet de copil. Dacă ar fi să aleg între un mare antrenor și un om bun, aș alege omul bun. Sînt convins că aș face treabă cu el, iar Olăroiu este un om bun. Hagi e antrenor bun, dar n-am cum să-l dau afară pe Olăroiu după rezultatele pe care le-a avut la Steaua.”, a mai spus Becali. stelisti.ro

Exact ce spuneam si eu :ok: nu poti sa dai afara un antrenor care a indeplinit toate obiectivele :yeah:

Liviu
28th February 2007, 18:05
Traducerea la declaratiile lui Becali : Ii vreau pe Hagi si Popescu dar e imoral sa ii dau afara pe Oli si MM care inca n-au ratat obiectivul...

YoYoyOi
28th February 2007, 18:42
eu nush ce vede asta asa de ideal la cuplul Hagi-Popescu...ar fi un mare rahat:no:

Gontel
28th February 2007, 19:04
Nul il vreau pe Hagi antrenor la Steaua ca nu a avut rezultate nicaieri unde a fost. (poate doar la Galata ceva-ceva)

SAMM
28th February 2007, 19:07
dak pierdem locul 2 Oli sa plece, dar MM sa ramana

Dax_CT
1st March 2007, 01:46
Nu-l vreau nici pe oli, nici pe mm. Protasov ar fi fost perfect !

YoYoyOi
1st March 2007, 08:43
A spus "Da"!

Spre deosebire de vara lui 2005, cînd a refuzat postul, acum Hagi și-a dat acordul pentru o eventuală preluare a Stelei

Lucrurile se precipită în Ghencea. Avînd de ales varianta Hagi-antrenor, Gică Popescu-președinte, anunțată ieri de Gazeta Sporturilor și confirmată de Gigi Becali, patronul Stelei ar fi tatonat deja terenul în preajma primului.

Becali: "Gică, ai văzut meciul?"
Mai mulți apropiați ai lui Gigi susțin că la finalul partidei cu UTA, sub impulsul nervilor creați de prestația slabă a echipei, Becali l-ar fi sunat pe Hagi, care îi este și naș. "Gică, ai văzut meciul?", l-ar fi întrebat patronul din Ghencea, cu care ar fi avut o discuție amicală. Nu este primul dialog între cei doi, ale căror întîlniri au fost din ce în ce mai dese în ultima vreme, ei urmărind împreună și meciul tur cu FC Sevilla.

"Îl respect enorm pe Hagi"
Hagi i-a dat clar de înțeles lui Gigi Becali că, spre deosebire de vara lui 2005, cînd a refuzat postul de "principal" în Ghencea, acum e dispus să vină la Steaua. Un argument în acest sens e chiar declarația patronului campioanei făcută ieri: "Îl respect pe Hagi, e mare antrenor, e nașul meu, țin la el enorm, ca rudă, ca român, ca om, ca orice, dar ca să-l dai afară acum pe Olăroiu, după rezultatele pe care le-a avut, e imoral".

"Regele" da, Popescu nu
Afirmația lui Becali nu lasă loc de dubii: Gigi nu-și pune nici un moment problema că nașul său ar refuza să accepte postul de antrenor, dar susține că deocamdată nu se pune problema plecării lui Oli. În schimb, soluția Gică Popescu a picat, fostul internațional declinînd oferta, el apreciind că afacerile pe care le desfășoară în acest moment i-ar ocupa prea mult timp pentru a mai putea să conducă și clubul din Ghencea.

"E probabil dorința unora să vin eu la Steaua, dar deocamdată nu mi s-a propus nimic"
Gheorghe Hagi
GSP

Deci fiti atenti:D titlul: a spus da.... ultima propozitie: nu mi s-a propus nimic :groggy: :thinkso:

si faptul ca l-a sunat pe Hagi, daca l-a sunat :rolleyes:si l-a intrebat daca a vazut meciul, nu inseamna ca i-ar fi propus ceva sau ca si-a pus GG telefonul pe speaker, ca sa poata auzi "apropiatii" ce spune Hagi.

Asa ca din acest articol de kko putem retine doar ca "deocamdata nu mi s-a propus nimic. Restul e umplutura si ciorba de burta:D

Zabriskie
1st March 2007, 12:23
sa plece olaroiu, dar sa nu vina hagi :D

Liviu
1st March 2007, 15:14
Fapt divers : delegatia Stelei s-a cazat in vederea meciului de diseara de la Constanta la hotelul de pe litoral al lui Hagi...
:rolleyes:

YoYoyOi
1st March 2007, 15:37
asa si? :rolleyes:

asta inseamna ca azi se negociaza contractul pe 10 ani al lui Hagi ca antrenor al Stelei, nu?

fapt divers: delegatia Stelei aproape de fiecare data s-a cazat la hotelul lui Hagi....

dede
1st March 2007, 19:18
lool...asta mai lipsea, sa vina Hagi :mda: daca tot vrea Gigi sa schimbe antrenorul, desi acum nu vrea, sa aduca un antrenor calumea, nu pe Hagi...

mirung
1st March 2007, 20:56
Ce credeti dvs ca i se poate reprosa lui Oli?
Ca nu a dat gol Sevilliei?...dar cine oare a marca timpotriva Sevilliei in ultimile 3 luni?
Ca a jucat inconsistent in prima etapa?...dar cine a jucat sau joaca de regula convingator in etapa intai?.....a jucat oare dinamo? ...cand?...atunci cand a ajuns de 3 ori la poarta in 2 meciuri cu Benfica sau cand s-a chinuit cu Jiul pe teren propriu?
E de vina oare Oli ca nu a castigat cu UTA pe teren neutru?...dar echipa a marcat de 2 ori, iar cooperativa a vrut ca tabela sa nu se schimbe (in conditiile in care dinamo a trebuit sa incaseze 3 goluiri la Cluj cu CFR ca sa se contabilizeze 2)!
Lasatil pe Oli in pace ca este autorul celor mai mari performante din ultimii 17 ani...iar MM Stoica are si el contributie enorma la aceste performante.
Cat despre Hagi...cand a fost el oare antrenor?...cu Slovenia?....la Bursaspor pe care a dus-o in liga secunda?...sau oare la Poli AEK pe care Oli a lasat-o pe locul 4 si el a dus-o pe 9 ?
Gica Popescu cred ca nici macar nu ar trebui amintit...un individ care s-a inhaitat cu Giovani si Victor Becali si care s-a manjit la dinamo nici nu ar trebui sa aiba acces in complexul Steaua.

YoYoyOi
2nd March 2007, 09:11
După un asemenea meci rămîne de văzut cine mai e atît de neglijent cu propria inimă încît să-i reproșeze lui Olăroiu că nu joacă spectaculos. Dacă nu credeți, poftiți la cardiOli!
Tolontan

Exceptand prima repriza cand am fost praf, din vina lui Nesu nu a lui Oli, in restul meciului s-a jucat fotbal bun si foarte spectaculos.
Foarte inspirata schimbarea lui Nesu in min 36.

bluesky
2nd March 2007, 10:21
oli a facut bine ca la schimbat pe nesu el se gindea in alta parte,a scapat la mingi care puteau fi utile.

Sevilla86
2nd March 2007, 15:37
Hai ca i-a aratat lu' Becali destul spectacol si suspans sa-i ajunga pana-n vara.
Oli si-a mai castigat ceva timp si pt o vreme ar trebui sa fie la adapost de alte critici. A reusit asta cu rezerve, jucatori reveniti dupa accidentari si chiar si un debutant :ok: cu Ghionea, Radoi in teren + Nesu si Iacob 100% o sa jucam de trei ori mai bine.

Vladek
2nd March 2007, 17:17
Hai ca i-a aratat lu' Becali destul spectacol si suspans sa-i ajunga pana-n vara.


:happy :happy Mai Sevilla, tu esti ca Romania : mereu surprinzator. Cred ca ne-am uitat la alte meciuri, daca tu spui ca Steaua a facut spectacol aseara. Sau daca tu crezi ca simplul fapt ca am marcat 3 goluri echivaleaza cu spectacolul .... te inseli. Spectacol a facut Otelul, care a jucat pe jos, cu pase din prima si multa ambitie. Noi am jucat tot un soi de turca traditionala - insa spre deosebire de altii Otelul chiar a jucat si a atacat mult. Ceea ce ne-a permis sa ne apropiem si noi de poarta lor. Centrul nostru a fost aseara iar praf - Petre a pierdut o caruta de mingi, a faultat de multe ori si a dat extrem de putine pase utile. Paraschiv la fel.

Nu mai zic ce-a fost in primele 20-30 de minute pe stanga, unde Olaroiu l-a titularizat pe Nesu, iar ungurul a trecut exact pe acolo ca prin branza.

Daca se hotarau sa se bage cu fundul in poarta, la 1-0 pt ei, sunt 95% sigur ca asa se termina meciul, iar la ora asta Oli isi scria demisia.
Din fericire pentru el a iesit ce-a iesit. Si pun pariu ca daca jucam execrabil urmatoarele 5 meciuri toata lumea o sa-si aduca aminte : "da dom'le dar a jucat spectaculos cu Otelul !"".



Oli si-a mai castigat ceva timp si pt o vreme ar trebui sa fie la adapost de alte critici.


:yeah: :yeah: Asa e dom'le, ce tare e Oli, sa nu-l criticam, ca ne-am calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce am eliminat Otelul la penaltiuri, iar in campionat suntem la numai 15 puncte de Dinamo.



A reusit asta cu rezerve, jucatori reveniti dupa accidentari si chiar si un debutant :ok: cu Ghionea, Radoi in teren + Nesu si Iacob 100% o sa jucam de trei ori mai bine.

Tu te intrebi vreodata de ce avem atatia accidentati ? Atatea absente ? Si de ce pe vremea ... altora nu ni se accidentau oamenii unul dupa altul ?

De ce o sa jucam mai bine cu Ghionea si Radoi, doar tu si Oli cred ca stiti. I-am avut pe amandoi in teren cu UTA si n-am facut nici o branza.

Sevilla86
2nd March 2007, 17:28
Tu te intrebi vreodata de ce avem atatia accidentati ? Atatea absente ? Si de ce pe vremea ... altora nu ni se accidentau oamenii unul dupa altul ?


Am jucam mult mai bine decat in precedentele meciuri ale anului. Am avut si multe ocazii ratate... si eu exagerez, dar si tu exagerezi in afirmatiile tale. Adevarul e undeva pe la mijloc.
La capitolul accidentati nu inteleg de ce ar fi vina lui Oli, pt ca asta incerci sa insinuezi. Radoi a lipsit aproape tot turul din cauza unei afectiuni mai vechi care ar fi trebuit tratata inca de pe vremea lui Zenga sau Protasov, dar a tot fost amanata pana asta-vara. Pe Nesu l-au rupt aia de la Iasi, Iacob a primit un sut in cap, a cazut si si-a fracturat clavicula sezonul trecut la doar cateva saptamani de la venirea lui Oli. Apoi s-a accidentat din nou in meciul cu Craiova de la Bucuresti... Oprita nu mai spun ca se stie.
Am pierdut majoritatea jucatorilor in urma unor intrari criminale sau din cauza unor afectiuni mai vechi cum este cazul lui Radoi. Nu am po****t Bologna din cauza lui Oli sau a antrenamentelor grele asa cum se tot speculeaza. Daca luam fiecare accidentare in parte, vedem ca nu putem sa-l incriminam pe Oli cu nimic.

YoYoyOi
2nd March 2007, 19:19
Tu te intrebi vreodata de ce avem atatia accidentati ? Atatea absente ? Si de ce pe vremea ... altora nu ni se accidentau oamenii unul dupa altul ?


Raspunde tu la intrebarea asta...ca m-ai facut curioasa :cool:

Ioca10
2nd March 2007, 22:28
Eu vreau sa plece olaroiu dar sa imi vina altu nu hagi,ceva gen grigoras,protasov ceva ofensiv;)

MIREL6RADOI
3rd March 2007, 02:25
Nu inca . Sa-i lasam sa-si faca treaba pana la sfarsitul sezonului si pe urma sa tragem linie si sa vedem ceea ce au realizat ,ce se putea realiza si ce masuri trebuiesc luate .

Liviu
3rd March 2007, 02:55
Olaroiu nu isi joaca soarta in cupa ci in campionat unde este obligat sa ocupe locul 2 , altfel... Nu stiu cat de mult l-a ajutat victoria de joi .
Becali : "Am jucat foarte bine cu Oțelul, sînt mulțumit și de calificare, și de modul în care echipa s-a dăruit. M-a încîntat jocul echipei".

Snake_21
3rd March 2007, 10:15
Eu nu prefer sa pierdem locul 2 ca sa poata sa plece Oli de la Steaua, asa ca sper si eu ( na speranta moare ultima :P ) intr o imbunatatire a jocului :D

Liviu
5th March 2007, 01:37
MM si unul din cei mai mari contestatari ai lui , Lita Dumitru si-au dat in petec aseara la Fanatik Show , "gratulandu-se" reciproc . Nu l-am prins pe Lita jucand , l-am vazut poate prin niste montaje tv ale unor meciuri si nu pot nici sa spun ca a fost mare jucator nici ca nu a fost . Ca antrenor insa e 0 , la caracter e la fel . A demonstrat-o in nenumarate randuri si asta se vede si in locul unde activeaza acum...Nu ii iau apararea lui MM , dar Lita a pornit acest razboi impotriva lui si al lui Olaroiu nu din motive obiective . De ce le face Lita lobby celor doi Gica ? Nu a uitat probabil cine l-a numit antrenor pe la una din grupele de juniori/tineret ale FRF prin 2001...

pinki
5th March 2007, 18:45
sa plece oli, dar sa nu vina hagi. sa vina laca :D

LUCKY_AMARU
5th March 2007, 18:47
VREM inlocuirea lu m............si nu eme ci ata..........n-aveti ce vb si voi acuma

YoYoyOi
5th March 2007, 20:55
:shocked: huh? :thinkso:

YoYoyOi
5th March 2007, 22:29
Popescu: ''Aș fi refuzat cu eleganță sa vin la Steaua''

Gică Popescu, fostul căpitan al echipei naționale de fotbal, a declarat luni că nu dorește deocamdată să revină în fotbal și se gândește doar la afaceri.

''Deocamdată am apucat-o pe un alt drum, al afacerilor, care îmi place foarte mult. Nu doresc o perioadă să mai fiu în fotbal'', a spus Popescu.

''Nu știu de unde a apărut zvonul cu Gică Popescu președinte la Steaua și Hagi antrenor, a fost lansat de presă. E un lucru onorant, dar nici măcar nu mi s-a propus. Aș fi refuzat cu eleganță'', a comentat fostul jucător al lui PSV, Barcelona, Tottenham și Galatasaray.

Popescu a dezvăluit că de multe ori a discutat cu cumnatul său, ''Gică Hagi, și ne-ar face mare plăcere să lucrăm împreună la o echipă, la un moment dat, dar nu acum. Hagi știe mai bine ce are de făcut și când va antrena din nou.''
Prosport

bine ca nu i s-a propus si si mai bine ca nu ar fi acceptat:D

Sevilla86
5th March 2007, 22:32
Varianta Popescu era una aberanta de la bun inceput. Nu avea nici o sansa sa se realizeze venirea lui la Steaua, dar a fost subiect bun pt presa. :sleep:

Liviu
6th March 2007, 11:50
Rocada Olăroiu - Hagi va fi făcută aproape sigur la finalul campionatului, Regele nedorind să preia echipa în mijlocul sezonului.Înfrîngerea suferită de Steaua duminică la Vaslui, a 7-a deplasare consecutivă în campionat cînd n-a obținut victoria, a tulburat din nou apele în Ghencea. O posibilă demitere a lui Olăroiu a fost din nou adusă în discuție. Totuși, cel pe care Gigi Becali și ceilalți apropiați ai săi doresc să-l instaleze în locul actualului antrenor, Gică Hagi, vrea să preia echipa doar de la finalul sezonului.

"N-am de gînd să mai repet greșeala din toamna lui 2005, atunci cînd am acceptat să devin antrenor în timpul campionatului, la Timișoara. Eu vreau să preiau o echipă de la început de sezon, să-mi fac o strategie, să aduc ce jucători doresc eu", le-a spus Hagi apropiaților săi de ce abia din vară ar accepta să vină în Ghencea.Oli va fi lăsat să continue pînă la finalul campionatului, cînd cel mai probabil Becali îl va determina să renunțe, indiferent dacă va reuși să termine sau nu pe locul 2. Patronul e nemulțumit de faptul că s-a ratat titlul, principalul obiectiv al anului 2007.(gsp)
Bine ca Hagi gandeste si el odata bine...Totusi , Olaroiu are mici sanse sa termine campionatul si sa vedem atunci ce se va intampla...

Ati observat ce a spus Hagi ? "Sa aduc ce jucatori vreau eu" :D Pe unde a fost antrenor si la Bursa si la Poli AEK a facut schimbari masive in lot . Nu ar fi normal sa se intample si la Steaua asa ceva , nu avem nevoie de un lot nou , ci doar de cativa jucatori . Este tipul de antrenor care vrea sa aiba mana libera , sa transfere pe cine vrea - tipul de manager din Anglia - nu stiu in ce masura acest lucru se potriveste Stelei lui Becali .

Brian
6th March 2007, 15:21
Ati observat ce a spus Hagi ? "Sa aduc ce jucatori vreau eu" :D Pe unde a fost antrenor si la Bursa si la Poli AEK a facut schimbari masive in lot . Nu ar fi normal sa se intample si la Steaua asa ceva , nu avem nevoie de un lot nou , ci doar de cativa jucatori

Cand s-a dus la Bursaspor sau la Poli AEK...ti s-a parut tie ca avea lot bun?? D-aia a adus multi jucatori si a facut schmbari masive....k nu avea cu ce juca...la Steaua este alta situatie....toata lumea se sperie de Hagi...k nu a facut performantza acolo, k nu a facut performantza dincolo....nimeni nu s-a gandit k nu a avut conditziile necesare performantei....dak este un bun antrenor si va veni cu adevarat la Steaua din vara, va aduce 4-5 jucatori de valoare si atat. Impreuna cu lotul actual, ar trebui (nu cred k exagerez cand spun asta) sa ajunga in optimile LC(in caz k terminam pe 2 campionatul) sau finala Cupei Uefa....nu visez, dar cu lotul care il are Steaua acum+3 sau 4 jucatori de valoare+antrenor bun= performanta....

YoYoyOi
6th March 2007, 16:23
la lotul pe care il are Steaua acum , daca mai aduci 3-4 jucatori si Magiun stie ajunge in CL ;)

problema e cu jucatorii valizi nu cu lotul ;)

Snake_21
6th March 2007, 16:34
Mai Yoyoyoi tu ai ceva cu Magiun :P :happy

Liviu
6th March 2007, 19:40
Parerea lui Mitica Dragomir despre eventuala schimbare a lui Olaroiu si MM cu cei doi cumnati : "Sincer? Eu aș risca cu Hagi și Gică Popescu. Cei doi nu au lucrat niciodata împreună și nu poți să știi ce s-ar întâmpla. Aș face acest lucru, dacă aș fi patronul unei echipe" (declaratie Telesport) .

Ciudat...Mitica era unul din sustinatorii lui Olaroiu , pe care il lauda ca e mare antrenor . :rolleyes:

YoYoyOi
6th March 2007, 20:03
bine ma :happy

Mitica e sustinatorul celui de pe locul 1 care-i aduce imagine buna, cum ajunge pe 2 sau pe 3 se schimba preferintele.
Daca anul trecut umbla dupa curul lui GG prin toate deplasarile, acum el e umbra lui Borcea in tribuna oficiala :evil:

Pe asta nu-l cred nici cand zice ca se numeste Dumitru Dragomir :rolleyes:

bluesky
6th March 2007, 21:22
uramareste ceva dumitru dragomir,deplasindu-se la toate meciurile lui dinamo....

Liviu
7th March 2007, 00:21
Mitica e dinamovist , asta se stie de mult . Ideea e ca sustinatorii lui Olaroiu sunt tot mai putini , chiar si cei care il sustineau (Dragomir chiar nu mai departe de saptamana trecuta) acum par sa incline catre varianta Hagi-Popescu .

YoYoyOi
7th March 2007, 00:25
inlcina pt ca-i abureste GSp-ul...ca cica daca Hagi a zis ca el nu preia nici o echipa de la jumatatea campionatului, handilaii astia au zis ca el se referea la Steaua. :ciocan:

bluesky
7th March 2007, 00:33
dupa parerea mea si a lui jiji inclin sa cred ca oli va ramine la steaua mult timp ,la fel si mm daca transferul pe care la facut nu se va dovedi ca fiind bani aruncati aiurea de steaua pe geam.

clodbuser
21st March 2007, 18:46
O parere:Balint la Steaua dar principal, nu in umbra lui Hagi

YoYoyOi
21st March 2007, 19:13
:hmm: Balint nu are experienta necesara ca antrenor principal, chiar daca are cunostinte solide.

bluesky
23rd March 2007, 18:03
asta parca a fost la gala ta cu hagi dar nu prea am auzit prea multe lucruri bune