PDA

View Full Version : B3: Divizionarele in Cupa RO



RedBaron
12th September 2005, 12:59
CFR Timisoara - FC National
Unirea Dej - Poli Iasi
CSM Resita - Rapid
Gaz Metan Medias - Otelul Galati
FC Bihor - Jiul Petrosani
Gloria II Bistrita - FC Vaslui

6 echipe din B3 ramase in Cupa Romaniei. Meciuri interesante, mai ales cele ale Bihorului sau Mediasului.
Avem o "votare" cu referire la sansele echipelor din B3 de a trece mai un tur in Cupa Romaniei.

RedBaron
12th September 2005, 13:04
CFR Timisoara nu stiu daca are forta si obiectivul de a trece de National. La fel Resita, Dej sau Gloria II. Mediasul... greu de zis, cred ca se pastreaza ptr campionat iar Bihorul, nu as crede sa refuze un derby cu Jiul. Sper sa nu refuze, deci eu zic ca trece o echipa mai departe, FC Bihor.

t.b.
12th September 2005, 13:08
Mediasul si Bihorul par singurele cu sanse... Daca joaca serios in mod normal vor trece mai departe, dar n-as crede ca are vreuna ca prioritate cupa

zuzubuoy
12th September 2005, 13:46
Mediasul si Bihorul!
Mediasul, fiindca au echipa buna si sunt pe val.
Bihorul, fiindca n-au alta solutie (prietenii, stiu de ce:drak: ), desi nu are ca prioritate Cupa.

micutzu
12th September 2005, 14:28
Mediasul si Bihorul. Cred ca se pot califica dar raman totusi circumspect. Si asa eu sunt adeptul minunilor in fotbal (dupa meciul nostru de la Oradea sunt si mai convins ca se pot intampla minuni in fotbal).

RedBaron
12th September 2005, 14:46
Minuni... iarasi ma indepartez de subiect, o sa trebuiasca sa-mi mut postul pe Suporter/UTA, asadar minune ar fi ca noi sa terminam turul la max 6 puncte de lider, sa ne intarim un pic in iarna si... atat, deocamdata. Asta ar fi super. Si pe viitor o a 3a Cupa a RO sa raman ontopic :P

Siljanoski
12th September 2005, 15:23
Bihorul si Gazul. Restul chiar n-au sanse prea mari.

jorgensen
13th September 2005, 17:44
Doar Bihorul. Mediasul va avea viata grea cu Otelul dupa acel 3-3 cu Rapidul.

t.b.
21st September 2005, 17:43
Rezultate finale
FCM Resita - Rapid 0-1
Gaz Metan Medias - Otelul Galati 2-4 penalty-uri

Rezultate in minutul 36
CFR Timisoara - FC National 0-1
Unirea Dej - Poli Iasi 0-1
FC Bihor - Jiul Petrosani 0-1
Gloria II Bistrita - FC Vaslui 0-0

Se pare ca nu se prea descurca echipele din B3

Despre aia cu cel mai bun lot din serie ce sa mai zic :happy felicitari prietenilor bihoreni :)

metallic_rain
21st September 2005, 19:51
Bihor.... hmmmm, a avut cel mai accesibil adversar posibil din divizia A in acest moment, pt ca tre sa recunosc ca nu este echipa mai slaba ca a mea in div A momentan! Dar se pare ca nu a reusit mare lucru. De aici concluzia ca Bihorul este o echipa care e un pic cam umflata. Fratilor daca vreti divizia A vedeti ca acolo sunt cerintele mult mai mari iar noi cei din Petrosani le simtim pe propria piele.

t.b.
21st September 2005, 19:55
Nu sunteti chiar cea mai slaba echipa din A, pe Vaslui i-ati batut si Pandurii is mult mai slabi decat voi, pot sa pun pariu ca Jiul nu retrogradeaza...

Despre bihoreni, pai pt mine mai bine era sa mearga mai departe ca se mai oboseau si in Cupa si mai pierdeau ceva puncte prin serie.
Oricum B3-ul a ramas fara reprezentata in Cupa Romaniei...

metallic_rain
21st September 2005, 20:12
Stai relaxat... Bihorul sunt gata obositi. Rezultatele vorbesc din plin pt ei! :happy

jorgensen
21st September 2005, 21:45
Cel putin asa vrem sa credeti voi. In campionat ii rupem !

metallic_rain
21st September 2005, 22:49
Jorgensen... la Lupeni am vazut cum stiti sa rupeti. Deci mai moale cu declaratii de astea si treceti la fotbal. Sa vorbeasca rezultatele pt voi! Multa bafta!