PDA

View Full Version : UNIVERSITATEA - CFR CLUJ Cupa Romaniei



Pages : [1] 2

EDMOND_
12th September 2005, 11:47
Conform tragerii la sorti pe 21 septembrie la ora 16.00 vom juca saisprezecimile Cupei Romaniei in compania echipei antrenate de Dorinel Munteanu , CFR Cluj . Un adversar dificil cu rezultate bune si care este "pe val". Insa meciurile disputate in aceasta competitie sunt imprevizibile , surprizele sunt frecvente. Este bine ca ne putem masura fortele cu un adversar puternic si cred ca va fi un meci frumos in care cei 25000 de olteni prezenti in tribuna vor impinge echipa spre victorie.
Dupa acest meci vom sti care este valoarea noastra in acest moment si ce avem de facut in perspectiva revenirii noastre in prima divizie.
Succes , baieti. Invingeti !

t.b.
12th September 2005, 11:58
Ioi ce bine, exact cum am vrut eu :), sa-i bateti pe aia din deal sa le sune apa-n cap

Hai studentii (de oriunde ar fi ei ;) )

Che Guevara
12th September 2005, 11:59
Am cazut cum era mai prost. Este una dintre echipele cu care nu voiam sa cadem alaturi de Poli Timisoara. Daca ne vom califica o sa imi para rau pentru Dorinel Munteanu. Insa asta se va petrece numia printr-o minune fiindca Clujul este echipa care joaca cel mai bine in deplasare dintre toate componentele Diviziei A. Sper ca baietii lui Stanga sa se mobilizeze la maximum pentru aceasta partida. Publicul va fi destul de greu de convins sa vina la stadion. Era mai usor cu Dinamo sau cu Steaua.

Trebuie sa fim pregatiti si pentru faptul ca CFR Cluj sigur va inscrie pe Ion Oblemenco. Au inscris in toate meciurile disputate in deplasare pana acum, si in Divizia A si in Intertoto. De aceea ar fi bine ca noi sa inscriem mai multe goluri decat ei. Din nefericire publicul oltean se desumfla atunci cand echipa primeste gol si aici cred ca se va juca acest meci foarte dificil. Sper sa putem convinge galeria sa isi incurajeze echipa pana la capat indiferent de rezultatul inscris pe tabela de marcaj. /hello

Gonzo
12th September 2005, 12:03
ii batem... imi pare rau ca nu am cazut cu javrele :mda:

Balaci
12th September 2005, 13:09
E greu,da nu imposibil!Cu putina concentrare ii putem bate,mai ales ca nici pe ei nu cred ca ii intereseaza Cupa!
Oricum,trebuie sa avem cat mai multi spectatori,eu sigur vin de la Targu Jiu!!!

BornWild
12th September 2005, 13:25
Un meci foarte dificil, dar nu imposibil.Daca nu pierdem nici un punct pana atunci in campionat, eu zic ca ii scoatem .

be@
12th September 2005, 14:09
E greu,da nu imposibil!Cu putina concentrare ii putem bate,mai ales ca nici pe ei nu cred ca ii intereseaza Cupa!!

Dupa parcursul din Intertoto,CFR are ca obiectiv Cupa Romaniei.
Vorbesc foarte serios.

radus
12th September 2005, 14:31
Care 25.000 de spectatori ? Vor fi maxim 5.000, mai ales ca se joaca miercurea ...
Cupa e obiectiv declarat al CFR-ului anul asta... asa ca va fi greu sa ne eliminati.
Oricum, veti cadea de pe un cal frumos :)

EDMOND_
12th September 2005, 15:15
Radus, tu vorbesti doar asa , sa te afli in treaba ? Mai gandeste si tu....
daca au fost 12 000 la un meci banal, cu FC Caracal , cum crezi ca vor fi 5000 la meciul de Cupa? Probabil ca esti obisnuit cu cifrele pe care le are CFR -ul acasa.

In rest , ai dreptate. Daca vom cadea o vom face de pe un cal frumos. Insa, cum a demonstrat-o de multe ori cupa, orice rezultat este posibil. Sa nu aveti voi cosmaruri dupa meciul asta.... :D

Virus
12th September 2005, 15:47
Mda... mie nu prea imi place cu cine am picat. Trebuie sa recunoastem ca sunteti un adversar destul de incomod si e ceva distanta si in deplasarea aceasta.
Dar cum obiectivul declarat este finala Cupei putine sanse sa ne opriti.

bogho
12th September 2005, 15:58
un meci greu, deschis pentru orice rezultat.
CFR Cluj pleaca cu un mic avantaj, fiind din Divizia A.
probabil victoria se va decide in urma lupte dintre Munteanu si Stinga, de la mijlocul terenului.

radus
12th September 2005, 16:06
Edmond, mai discutam miercurea viitoare ....

EDMOND_
12th September 2005, 17:42
Pai daca esti asa sigur hai sa punem de un pariu.... afirma tu ca pe Ion Oblemenco nu vor fi mai mult de 6000 de spectatori si stabileste miza....

stefanm14
12th September 2005, 17:47
pariez eu pe ce miza vreti ca sunt mai mult de 15 000 (radus asa ca sa nu cumva sa uiti de vreo 15 ori mai mult decat aveti voi :evil: )

P.S : ma duc sa vad oraru, sa vad de la ce chiulesc :D

dragosblue
12th September 2005, 17:57
meci dificil, mai ales datorita tineretii si lipsei de experienta (cel putin aparenta) a jucatorilor nostri.
Sper intr-o victorie a Stiintei !

BornWild
12th September 2005, 18:09
Ii facem pe meserie.Jaber va transmite salutari alora care in loc de tribune au camp.Chiar nu va e rusine?Pana acum erati nimeni si acum va dati cu pretentii?Eu va simpatizam de cand a venit D.Munteanu, dar pot sa arunc si adevaruri care dor.
Gata, gradinita, ia hai valea de aici si strangeti bani sa veniti sa vedeti un templu al fotbalului

DanielAndrei
12th September 2005, 18:17
aveti tupeu oltenilor, dar va fi foarte greu. Cu acesti jucatori care au cazut din caruta intr-o localitate de prins sudul insorit la mandrei noastre tari, vreti sa promovati, si inca sa mai bateti si CFR-ul. Luati-o de la capat cu calcule, ca nu va iese ;)

BornWild
12th September 2005, 18:18
Scoala-te fa si te culca...se trezi un moldovean..se baga si ei in seama, dar nu-i asculta nimeni

Later Edit:
Trineo......elimina-ti energiile negative pe la topicurile despre cum sa cuceresti femeile (sau barbatii, nebunatico), iar daca nu iti e de ajuns, vb eu cu Mihaela Tatu sa te bage in direct la de 3X femeie :happy

Aici se discuta despre un fenomen care nu il poti intelege :evil:

DanielAndrei
12th September 2005, 18:23
nu e nevoie sa ma asculte cineva...e doar o parere expusa cu privire la mirobolantul vostru templu din minunata voastra tara, si la cei care joaca acolo

BornWild
12th September 2005, 18:25
nu e nevoie sa ma asculte cineva...

Ete ca am ajuns la un punct comun.........bravo Mircea Radu ........scrie aici pana iti zic eu sa te opresti :evil:

ASP
12th September 2005, 18:35
chiar daca la prima vedere pare meci greu sunt sigur ca vom reusi sa-i scoatem pe franari din cupa deoarece ne vor lua de sus (ete si la copiii astia... din B)
cu tot respectul pentru munteanu dar 90 de minute voi uita ca este jucator emblematic pentru Romania si ii voi injura tot neamul si toti mortii.
asa ca cheferistilor asteptati-va sa fiti injurati si spurcati asa cum nu vi s-a mai intamplat niciodata in nefericitele voastre vieti.
Universitatea Cluj unica echipa a Clujului!

BornWild
12th September 2005, 18:37
Hai ba ca nu e meci greu deloc.Au aparare greoaie...mie nu mi se par de speriat.Mai degraba mi-ar fi frica de un Sportul decat de Cfr Cluj.Ei deja incep sa fie obositi dupa meciurile din Intertoto + campionat, mai ales ca sunt batrani.....................eu sunt sigur ca-i facem.

DanielAndrei
12th September 2005, 18:39
chiar daca la prima vedere pare meci greu sunt sigur ca vom reusi sa-i scoatem pe franari din cupa deoarece ne vor lua de sus (ete si la copiii astia... din B)

cred ca subestimezi mentalitatea de invingator a lui Dorinel

BornWild
12th September 2005, 18:41
Ba, iar intrasi pe aici? Vezi ca te trimit la "Iarta-ma".Gagica cu ochi albastrii ti-ai gasit?
Ca vad ca te-ai tras in poza langa bancomat.Capitalistule!

CAMATARU 9
12th September 2005, 20:06
AUZI TRINEO CU O FLOARE OFILITA CA DORINEL AL TAU NU SE FACE PRIMAVARA...CRAIOVA ARE PERFORMANTE PE CARE CFR CLUJ NICI PESTE 100 DE ANI NU LE VA AVEA CU 11 DORINEI PE TEREN...CRAIOVA CHIAR SI ACUM IN B ARE O ECHIPA BUNA CARE LA ANUL O SA FACA FIGURA FRUMOASA IN DIVIZIA A ACOLO UNDE ESTE LOCUL EI !!! PANDURII TG JIU MAI BINE LASAU LOCUL CRAIOVEI DECAT SA SE FACA DE RAS 0 PUNCTE IN 5 ETAPE !!! ORICUM BATEM CLUJUL CU 2-1 SI LA ANU O SA MOARA MULTE JAVRE DE CIUDA CAND REVENIM IN DIVIZIA A !!! FORZZA CRAIOVA 4EVER !! /hello :)

DanielAndrei
12th September 2005, 20:19
bai tipu, lasa trecutul ca te mananca prezentul :ciocane

Dark Horror
12th September 2005, 20:21
Cu performantele care le-ati avut sigur nu veti castiga meciul.Conteaza echipa shi forma de moment a jucatorilor.
Dorinel nu este o floare ofilita pentru ca inca joaca la nationala shi in Divizia A shi o face chiar bine.Mai bine nishte "flori ofilite" ca Dorinel decat nishte vedete ca Orac,Dananae sau mai shtiu eu care.

Forza CFR!

ASP
12th September 2005, 20:22
cred ca subestimezi mentalitatea de invingator a lui Dorinel

o echipa are 11 jucatori. doar dorinel are mentalitate restul o sa-si puna chilotii pe dos cand o sa dea ochii cu cateva zeci de mii de suporteri ai Craiovei care de-abea asteapta sa le rupa capul.

stefanm14
12th September 2005, 20:22
iara va certati ca chiorii degeaba... :no:

Dark Horror
12th September 2005, 20:27
Ashtia "restul" au jucat shi la Bilbao shi la Saint Ettienne shi nu shi-au pus chilotii invers in fata a 30000,respectiv 39416 spectatori.De ce ar face-o acum?


Forza CFR!

Zebrone
12th September 2005, 20:32
meci tare greu pentru craiova, va fi primul test adevarat pentru baietii lui stanga. sper sa invingem, am votat cu inima :ok:

ASP
12th September 2005, 20:33
pentru simplul fapt ca publicul la Craiova nu este atat de fair-play si cuminte ca cel spaniol si francez. Antrenorul lui Bordeaux a declarat la sfarsitul unui meci cu Craiova ca nu a mai intalnit un asa public vulcanic nicaieri, asemanator cu cel sud-american.
nici o galerie din tara nu are rautatea pe care o are galeria Craiovei. Si Timisoara are 40 000 de oameni pe stadion dar sunt lipstiti de spirit ofensiv. Le lipseste tocmai rautatea aceea care sa impinga echipa spre gol.

Zebrone
12th September 2005, 20:35
dar nu e de ajuns doar publicul. sa ma lamureasca cineva care e treaba cu "ciinii" din poll ca nu pricepui. :ok:

Maximus
12th September 2005, 20:37
pai stabilisem ca trebuie sa avem o victorie in fata ciinilor anul asta si nu puteam s-o avem decit in cupa :ok:

DanielAndrei
12th September 2005, 20:41
cine stie, poate ca Dinamo nu o sa treaca de Dunarea :D

p.s. sa nu creada oltenii ca le dau sanse de calificare ;)

stefanm14
12th September 2005, 20:43
nici nu ne intereseaza trineo...ai grija de echipa ta , ca pica iar in B...si 30 ani de acu incolo iara nu mai scoate capu prin A .. :mda:

Dark Horror
12th September 2005, 20:45
Rautatea astea a publicului vostru am vazut cum a impins echipa spre gol.Atata au marcat...ca au picat in Divizia B.


Forza CFR!

Maximus
12th September 2005, 20:46
pina una-alta m-as multumi cu un pic de trineo si be@ in faza urmatoare. ciinii in semifinale :ok:

Pacala
12th September 2005, 20:49
meci tare si frumos intre doua echipe frumoase. Universitatea Craiova si CFR Cluj
pacat ca meciul trebuie sa aibe un singur invingator, dupa 90 de min, prelungiri sau chiar si lovituri de la 11m. Inclin sa cred ca Universitatea Craiova se califica dar nu usor
posibil ca tocmai fanaticii suporteri olteni sa faca diferenta

Dark Horror
12th September 2005, 21:11
De ce vedeti asha importanti "fanaticii" suporteri ai Craiovei?Se zice ca ar fi al doisprezecelea jucator,dar in teren sunt numai 11 shi aia conteaza cu adevarat.

Forza CFR!

Pacala
12th September 2005, 21:17
sa nu ignori sau sa subestimezi aportul publicului la un meci de fotbal ,publicul poate da aripi unei echipe sau poate inhiba.Psihologicul este de foarte multe ori decisiv in actele oamenilor.Cand esti optimist, cand simti ca esti iubiti, sustinut, reactionezi intr-un fel si cand esti pesimist, apasat, stresat, contestat, huiduit, reactionezi altfel.
Este valabil peste tot , in orice domeniu de activitate, nu numai in fotbal.

Dark Horror
12th September 2005, 21:24
Shtiu asta.Dar daca nu s-au inhibat in alte meciuri cu miza mult mai mare nu vad cum s-ar inhiba acum.

Forza CFR!

Dark Horror
12th September 2005, 21:53
Io am poze cu suporteri care isi iubesc echipa shi la bine shi la greu:cei ai CFR-ului. Shi crede-ma ca la voi degeaba incap atatia suporteri ca niciodata nu vor mai veni atatia. Poate dupa ce ia CFR campionatul shi o sa facem un amical cu voi. :drak:

BornWild
12th September 2005, 22:01
Citeste ma ziarele si vezi cati au fost cu Caracalul si apoi deschizi gura.
Tu crezi ca te afli aici pe subforumul lui Dinamo?
Mor de oftica cand vorbesc astia sa se afle in treaba.
Si culmea e ca vorbesc numai asa zisi suporteri ai unor echipe care nu inseamna nimic in fotbalul romanesc...pe ei nici macar nu ii transmit astia prea mult la tv ca scade audienta.
Cred ca au gresit aia cand au transmis pe Craiova in fiecare etapa de cand a inceput campionatul.........de aia au transmis........ca nu are Craiova suporteri.pe cand la CFR Cluj sunt cel putin 245 de suporteri

Dark Horror
12th September 2005, 22:07
Da cel putzin 245 la meciurile amicale.La meciurile oficiale avem medie de 7000.
Mori dracului de oftica ca nimeni nu se supara.Poate daca iei nishte praz nu vei mai fi asha ofticat.

BornWild
12th September 2005, 22:18
Hahahhahahaahahha........deci daca se lauda cu 7000 s-a terminat smecheria.............mai bine taceai si filozof ramaneai.
Puoaaaaaaa....ce de multi sunt astia.........iti dai seama.........cred ca la Craiova niciodata nu au fost atati.Si le mai vin si aia 245 la amicale.Baaaaaaaaaaaaaaa...sa le vina 245 de spectatori la amicale!!!!!!
Inseamna ca aveti super spectatori........cred ca atmosfera e fantastica cand sunt aia 7000....nu va mai intelegeti intre voi.........ia sa mai imi povestesti.........cum faceti galerie si cum strigati .......etc
Ia de aici si taci ca te faci de ras.

Virus
12th September 2005, 22:20
Fara suparare dar vorbind de publicul vostru minunat, anul trecut cand ati fost in A au fost in jur de 4500-5000 de spectatori. Acum se pare ca le place mai mult divizia B de aceea sunt mai multi. Acolo va e locul.
Si sa nu uitam ca tot anul trecut ati reusit sa cuceriti titlul. Doar ca sunteti usor anapoda.

Dark Horror
12th September 2005, 22:21
Shtiu ca ati avut galerie foarte mare shi frumoasa,dar in sezonul trecut nu a fost deloc asha.Pe stadion de 9000 de locuri unde vrei medie mai mare?

t.b.
12th September 2005, 22:25
Te pomenesti ca are cfr galerie mai mare ca si Craiova :happy hai ma... aia-s 4000 numa` in galerie, si is adevarati, tin cu Craiova de cand se stiu nu de 1 an ca voi....

BornWild
12th September 2005, 22:34
Sunteti penibili...........o dati la intors acum?
I-auzi medie de 4-5000 la Craiova.......baaaaaaaaaaaaaaaaa........treziti-va ca rade lumea de voi......chiar nu va e rusine?Fa un calcul matematic sa vezi ceva.
Daca numai la un meci ( fie ca e cu Rapid, Steaua, Dinamo etc) , vin 30000 de spectatori (deci e vb decat de unul!!!!) .imparte la 20 (sa zicem ca jukam 20 de meciuri, desi sunt 15) vine medie de 1500.........asta inseamna ca la celelalte sa nu vina mai mult de 3-4000 de spectatori.
Vai de mama voastra.
Mai ia o poza de anul trecut.poate iti revii......si ti-am pus poza cu Badea antrenor ca sa nu zici ca am luat din arhiva mai veche
http://www.sezioneultra.com/4image/data/media/13/15_web4.jpg

P.S
t.b lasa-i ca nu stiu pe ce lume sunt!
Am vazut ca la ei, in loc de tribuna a doua e parcare pt masini :happy

danny_sarari
12th September 2005, 22:35
Fara suparare dar vorbind de publicul vostru minunat, anul trecut cand ati fost in A au fost in jur de 4500-5000 de spectatori. Acum se pare ca le place mai mult divizia B de aceea sunt mai multi. Acolo va e locul.
Si sa nu uitam ca tot anul trecut ati reusit sa cuceriti titlul. Doar ca sunteti usor anapoda.
Am fost 4500-5000 la ultimele doua meciuri cand eram deja retrogradati si jucam cu juniorii...in rest cand mai erau sanse au fost peste 10 000 la toate meciurile...retur:la Valcea cu Arges 15000 cu sportu peste 15000 cu steaua 30000 cu national si brasov vreo 12000 si cu bistrita 10000

BornWild
12th September 2005, 22:37
Danny_sarari, astia se refereau lka media de 4-5000

stefanm14
12th September 2005, 22:38
hm..mai multi suporteri au fost la meciu cv - juventus :D decat sunt la cluj :ok:

BornWild
12th September 2005, 22:42
Ba decat sa veniti sa delirati pe aici, mai bine ne povestiti cum va fugaresc suporterii Universitatii Cluj pe strazi :happy
Cum de va ascundeti asa repede?Aveti voi ascunzatorile voastre inainte stiute?

danny_sarari
12th September 2005, 22:45
http://site.neogen.ro/ucraiova/images/img_209721.jpg
http://site.neogen.ro/ucraiova/images/img_127454.jpg
poze d anu trecut

BornWild
12th September 2005, 22:46
Nu le mai arata ba ca zic astia ca sunt poze din strainatate :happy

stefanm14
12th September 2005, 22:46
ati mai vazut vreodata atata lume ? :rolleyes:

CAMATARU 9
12th September 2005, 22:47
nici nu ne intereseaza trineo...ai grija de echipa ta , ca pica iar in B...si 30 ani de acu incolo iara nu mai scoate capu prin A .. :mda:
STEFANM BRAVO FRATE /hello NU TRECUTUL E IMPORTANT ACUM CU TOATE CA TRECUTUL ALA AL CRAIOVEI CLUJUL NU IL VA EGALA IN 100 DE ANI :degete: TRINEO...IA SA VEDEM 4 CAMPIONATE, 6 CUPE, SEMIFINALA FARA INFRANGERE IN CUPA UEFA, OOPS NU INTERKAKA :degete: ANI DE ZILE CATE 10 JUCATORI DE MARE VALOARE LA NATIONALA CEA MAI IUBITA ECHIPA DIN ROMANIA DE DEPARTE (EU SANT BUCURESTEAN SI IUBESC CRAIOVA PANA VOI MURI POATE SA MEARGA SI IN DIVIZIA C) /hello ....CAT DESPRE MECIUL CU CFR :jerk: AVEM UN LOT CARE PROMITE SI VOM MERGE DEPARTE ASA CA DAU 2-1 PTR CRAIOVA :evil: DORINEL E UN MARE JUCATOR FARA INDOIALA DAR PE TEREN VA TREBUIE 11 CA EL SA NE BATETI :ciocan:

danny_sarari
12th September 2005, 22:48
http://www.sezione.ro/phpnuke/site-php/faru/1.jpg
http://www.sezione.ro/phpnuke/site-php/faru/3.jpg
anu trecut in cupa cu faru

BornWild
12th September 2005, 22:49
Cine ma?
Stefanm14, vezi ca vorbesti prostii! Pai daca la ei la amicale se strang cel putin 245 de spectatori asa cum spunea Dark Horror (brrr) ala , tu iti dai seama ca nu incap pe stadion?.Se bat pe bilete..se injura........se scuipa..ca sa fie printre aia 245

Quartz@nu
12th September 2005, 22:50
cum sondajul pus pentru acest meci este o "bascalie", la fel este si echipa Craiovei al ora actuala(cu parere de rau,zic) , asa ca nu poate fi decat o singura varianta la acest meci : se califica CFR !

BornWild
12th September 2005, 22:53
Si daca te iau si eu tot la bascalie si zic ca cineva din familia ta a fost la pod te superi?

danny_sarari
12th September 2005, 22:56
de unde ajunsesi tu la concluzia ca e o bascalie???

Quartz@nu
12th September 2005, 23:00
Si daca te iau si eu tot la bascalie si zic ca cineva din familia ta a fost la pod te superi?
este vreun banc cu prazari ...cumva ??

BornWild
12th September 2005, 23:01
Nu.....nu.....ca a fost difuzat pe faleza si e vb de neamul tau.Tu trebuie sa stii mai bine

Quartz@nu
12th September 2005, 23:02
de unde ajunsesi tu la concluzia ca e o bascalie???
pai un sondaj normal era : se califica "U" ? DA sau NU ....asa mi se pare corect !

Gonzo
12th September 2005, 23:02
baaaaaaaaa... sunteti dusi? nu le mai aratati astora poze... prima data sa faca un tur pe la topicurile alea facute sticky si daca raspund corect la 3 intrebari din ele abia atunci le mai aratam... sa dea draq sa mai prind pe aici vreo poza pana atunci :D

Quartz@nu
12th September 2005, 23:04
Nu.....nu.....ca a fost difuzat pe faleza si e vb de neamul tau.Tu trebuie sa stii mai bine
precum nick-ul tau ...rev = rew adica innapoiat ...in rest sa stii ca nu vreau sa intru in polemica ...imi pare rau ce s-a intamplat cu "u" fiind un iubitor al fotbalului oltean . daca voi credeti ca v-am jignit : sorry !

BornWild
12th September 2005, 23:04
@Danny_sarari ..esti tare :happy :happy :happy :happy :happy :happy .rad cu lacrimi

Quartz/.....din moment ce tu intri aici si bagi batul printre gard, vezi ca ma iau si eu de persoana spusa de Danny mai sus si iar nu mai scap de ea :evil:
Nu ti-e rusine sa vii aici sda ne spui noua ce intrebari sa punem si cat de serioase?

Quartz@nu
12th September 2005, 23:05
Nu ,e realitatea cu mata
cred ca esti nascut si crescut ....prost prietene !

BornWild
12th September 2005, 23:07
Ete ban ce-si ia asta :yeah:

Quartz@nu
12th September 2005, 23:09
concluzie : cred ca faceti parte din echipa care a lasat macaraua intre blocuri ...prietenii stiu de ce ..!

Gonzo
12th September 2005, 23:09
faristule cred ca gresisi sectiunea prietene... locul tau e pe valea plangerii :D :D :D

BornWild
12th September 2005, 23:10
Esti prost informat.......hai ca nu iti mai dau mult pana nu mai poti sa scrii :evil:

Gonzo
12th September 2005, 23:21
stai sa vina Maximus sa vezi ce sesizare ii face la parchet :D :D :D

BornWild
12th September 2005, 23:24
Lista neagra /hello Lista neagra /hello Lista neagra /hello Lista neagra /hello Lista neagra /hello Lista neagra /hello Lista neagra /hello Lista neagra /hello

Gonzo
12th September 2005, 23:28
parca si vad topic la Valea Plangerii "De ce am fost banat?" :D :D :D

Zapada
12th September 2005, 23:33
surprize in cupa vor fi, iar eu sper ca si la Craiova sa fie o surpriza si U Craiova sa mearga mai departe chiar daca dupa calcului hartiei CFR pare favorita datorita lui D Munteanu.

mai stii, poate aranjaza oltenii din Craiova cu vre-un oltean de la Timisoara si Munteanu va fi inapt in cupa, dupa meciul cu Poli?

DanielAndrei
12th September 2005, 23:33
rusine oltenilor....cred ca jigniti cel mai mult, ar trebui sa va avertizeze cineva, nu aveti bun simt

BornWild
12th September 2005, 23:37
Ete ca ne inrosiram.........ba sa fiti si voi cu bun simt si sa nu mai radeti asa mult de astia care se duc la de 3X femeie .......ca daca vor, ajung si la Din dragoste......habar nu aveti

Gonzo
12th September 2005, 23:40
trineo ce surpiza parca ieri erai moderator... nu mai corespunzi si venisi sa te versi pe noi? nu uita ca tu ai venit in casa noastra nu noi in a ta :D :D

DanielAndrei
12th September 2005, 23:41
rev, vad ca cauti sa ma provoci total aiurea. Ce tot incerci sa imi spui nu are legatura cu subiectul de fatza. Esti penibil!!!
@gonzo...si tu incepi??? ce am facut la voi in casa :rolleyes: ? mi-am dat cu parrerea despre un simplu meci de cupa. Sa nu credeti ca ati devenit cine stie ce buricul pamantului din moment ce am intrat si pe acesta sectiune a forumului. In alta ordine de idei, nu am fost moderator :ciocan: !!!

BornWild
12th September 2005, 23:42
Te rog frumos sa-l lasi in pace ca iar se supara si se duce pe rubrica lui preferata : "Cum sa cuceresti o femeie" :evil:

Gonzo
12th September 2005, 23:43
pai sa-i zicem lui Vadim sa-l faca moderator acolo... dar mi-e teama ca nu are loc de be@ si de paul :D :D :D

Balaci
12th September 2005, 23:44
Care-i chestia cu de 3x femeie,mi-o explicati si mie sa nu mor prost?

BornWild
12th September 2005, 23:45
Nu ba ca asta e si pretentios..........vrea sa fie si cu ochii albastrii........daca dai click pe ID-ul lui, vezi ca e si fotografiat la bancomat.asta sa atraga fetele
Balaci....pai Trineo este adeptul confesiunilor intime......se duce pe rubrica de cucerit..isi imparte experienta sa......si ne-am gandit ca se potriveste de minune langa Mihaela Tatu :drak:

andrei_cj
12th September 2005, 23:51
BATE CFR-U SI VA SCOATE TOATE IMPRESIILE DIN CAP!!!!

P.S. NU UITATI CFR E IN DIVIZIA A IAR VOI IN B!!!! NE SUNTETI INFERIORI LA TOATE CAPITOLELE CONDUCERE, ANTRENOR, JUCATORI, PUBLIC (chiar daca sunteti multi sunteti niste hooligani care meritati sa va manance puscaria dupa ceea ce ati facut cu acel suporter stelist) RUSINE!

Gonzo
12th September 2005, 23:54
te apuca mila de stelisti :o:

te pomenesti ca oi simpatiza si cu steaua :happy

BornWild
12th September 2005, 23:56
Hooligans Craiova, anunta un nou spectacol in meciul contra unei echipe a nimanui!
Intrarea se face numai pe baza de legitimatie.
Pt cei veniti sa sustina echipa adversa ii asteptam sa le bagam prazul in gura ( ca asa se face la noi ospitalitatea .in loc de paine si sare noi dam praz .....pe mana asa de gros)

t.b.
12th September 2005, 23:57
Pai nu stii ca ase se numeau intr-o vreme steaua cfr
Pe bune, nu-i vrajeala asta

desdemona
13th September 2005, 00:02
Frumoase poze! :yeah: Le-am vazut si pe cele de pe threadul special pentru poze, dar acolo nu am vrut sa incurcam comentariile cu pozele :)

on-topic
Mult succes Stiintei in meciul cu CFR-ul! /hello

BornWild
13th September 2005, 00:05
Pregatiti-va de bal........luati-va tzoale frumoase .......puneti banii in buzunarul de la piept ca intalniti cea mai iubita echipa din Romania.Pana acum ati jucat numai la sat....a venit timpul sa vedeti si echipe cu suporteri adevarati.

Quartz@nu
13th September 2005, 00:06
Hooligans Craiova, anunta un nou spectacol in meciul contra unei echipe a nimanui!
Intrarea se face numai pe baza de legitimatie.
Pt cei veniti sa sustina echipa adversa ii asteptam sa le bagam prazul in gura ( ca asa se face la noi ospitalitatea .in loc de paine si sare noi dam praz .....pe mana asa de gros)
rew , sigur esti un pusti la pubertate care sta cu mana in barbie in fata calculatorului si cu degetele isi sparge cosurile de pe "mecla" .
GAAATTTAAA A INCEPUT SCOALA !!! la culcare prazulica !!!

Gonzo
13th September 2005, 00:09
ba bagati-va banii in buzunarul de la spate poate nu mai ajungeti la meci :happy

DanielAndrei
13th September 2005, 00:10
Nu ba ca asta e si pretentios..........vrea sa fie si cu ochii albastrii........daca dai click pe ID-ul lui, vezi ca e si fotografiat la bancomat.asta sa atraga fetele
Balaci....pai Trineo este adeptul confesiunilor intime......se duce pe rubrica de cucerit..isi imparte experienta sa......si ne-am gandit ca se potriveste de minune langa Mihaela Tatu :drak:

din moment ce tu esti off-topic prin majoritatea mesajelor tale, am sa o fac si eu...m-am dus acolo, ca ma gandeam ca sunt tzarani, specimene ca tine care se duc la mandra de pe camp, cu sapa sau coasa la spatte, intr-o mana, iar in cealalta, in loc de o floare vine cu PRAZUL (poate sa i-l bage in gura). Insa, daca mandra nu accepta "trandafirul", tzaranul, va recurge la asul din maneca cealalta, adica coasa sau sapa, ii tranteste una dupa cap...si mai incolo nu spun, ca nu e seara de povestiri horror sau porno :no:

BornWild
13th September 2005, 00:15
Ba vezi ca gresisi plaiurile..faza cu coasa si cu sapa ai copiat-o din Moldova nebunule.....si vezi ca eu nu te facui tzaran!!!!
Stai ca te vad si pe tine pe Lista neagra :happy

Q<uartz, inca nu esti banat?.....ho ca nu mai ai mult.....baga tare aici ca vad ca te enervezi............asa..... :jerk:

Balaci
13th September 2005, 00:15
din moment ce tu esti off-topic prin majoritatea mesajelor tale, am sa o fac si eu...m-am dus acolo, ca ma gandeam ca sunt tzarani, specimene ca tine care se duc la mandra de pe camp, cu sapa sau coasa la spatte, intr-o mana, iar in cealalta, in loc de o floare vine cu PRAZUL (poate sa i-l bage in gura). Insa, daca mandra nu accepta "trandafirul", tzaranul, va recurge la asul din maneca cealalta, adica coasa sau sapa, ii tranteste una dupa cap...si mai incolo nu spun, ca nu e seara de povestiri horror sau porno
Si nu inteleg,de ce te-ai dus tu pana la urma acolo?Care era rolul tau in toata povestea asta cu sapa?

Balaci
13th September 2005, 00:16
Esti cam incoerent in gandire,bai Trineo!

DanielAndrei
13th September 2005, 00:19
Ba vezi ca gresisi plaiurile..faza cu coasa si cu sapa ai copiat-o din Moldova nebunule.....si vezi ca eu nu te facui tzaran!!!!
Stai ca te vad si pe tine pe Lista neagra :happy

ramane de vazut...chiar ma rog sa ma treaca pe lista neagra
@balaci...faci de rusine acest nume. Dc mam dus cu sapa, voi ar trebu sa stiti, :evil: :evil: , ca eu obisnuiesc sa ma duc cu o floare .

Capitol Inchis pentru mine aceasta sectiune a Forumului. Nu am cu cine discuta. Se pare ca pt majoritatea din voi, a intra si a posta pe un forum echivaleaza cu jigni, a provoca. Nota 10 pt cel mai tare moderator, cel mai activ, Maximus. Ai raspuns cu prompitudine apelurilor de a sanctiona diferitele mesaje postate.

Balaci
13th September 2005, 00:21
Pai zi-mi tu ce vrusesi sa spui,ca nu te inteleg prea bine!De ce te-ai dus acolo,sa vezi taranii,sau ce,nu inteleg,lamureste-ma!

Balaci
13th September 2005, 00:24
Nu inteleg,voi asa faceti in Moldova,sau de unde ai auzit povestea asta cu sapa,sau e din imaginatia ta?Asa vrei sa cuceresti fetele tu?

Balaci
13th September 2005, 00:26
@balaci...faci de rusine acest nume

Cum adica il fac de rusine,ca doar e numele meu de familie!

Gonzo
13th September 2005, 00:29
ramane de vazut...chiar ma rog sa ma treaca pe lista neagra
@balaci...faci de rusine acest nume. Dc mam dus cu sapa, voi ar trebu sa stiti, :evil: :evil: , ca eu obisnuiesc sa ma duc cu o floare .

Capitol Inchis pentru mine aceasta sectiune a Forumului. Nu am cu cine discuta. Se pare ca pt majoritatea din voi, a intra si a posta pe un forum echivaleaza cu jigni, a provoca. Nota 10 pt cel mai tare moderator, cel mai activ, Maximus. Ai raspuns cu prompitudine apelurilor de a sanctiona diferitele mesaje postate.

trebuie sa-ti aduc aminte ca noi nu te-am provocat... tu ai venit la noi cu provocari... aici e sectiunea SUPORTER UNIVERSITATEA CRAIOVA nicidecum poli iasi asa ca valea si ciocu mic... :degete:

BornWild
13th September 2005, 00:32
De unde te duci ma tu cu flori?Pai ajungi pana la florarie?Eu stiam ca te opresti in prima biciuscarie sa dai pe gat o cinzeaca.......dupa aia......din.... bani de flori :evil:

uti2102
13th September 2005, 00:37
Sper sa dea gol Orac. Ca nu degeaba vi l-am imprumutat.
Chiar asha, altzii va fura jucatori, noi vi-i dam cu imprumut. Gratis. Motiv pentru Rev sa faca pe cine nu trebuie comunishti :evil:

2-3 (Orac, Jaber / Tilinca, Anca, Oncica)
Pe caini n-avetzi cum sa-i mai batetzi ca se ineaca in Dunare. Iar apoi in Canalul Manecii.

Balaci
13th September 2005, 00:39
Ce florarie,ca le ia de pe camp,din ce a mai ramas de la vacute!De unde vrei sa auda el de florarie?

BornWild
13th September 2005, 00:40
Da....da...am uitat ca echipa Steaua a fost o echipa impotriva regimului comunist.Lasa-ma sa ii invat pe cei 10 din 245 de suporteri a lui Cfr Cluj cum sta treaba si apoi iti explic

Gonzo
13th September 2005, 00:43
alpopa asta a visat meciul azinoapte ne dadu marcatori scorul exact dar uita sa puna si minutele... asta e tata omida din colentina in caz ca nu stiati :D :D :D

andrei_cj
13th September 2005, 01:16
CFR VA BATE DE VA SUNA APA IN CAP!!!! YOU WILL SEE!!! :jerk:

Gonzo
13th September 2005, 01:20
da, v-ati infiintat de un secol si nu ati reusit... mai asteptati unu' :evil:

Cra10veanu
13th September 2005, 03:09
bai tipu, lasa trecutul ca te mananca prezentul :ciocane
taci din gura ca trecutul vostru ma ingrozeste!!!!!!! oricum toti se lupta pentru ca in viitor sa aiba satisfactia trecutului, x campionate, x cupe ;) deci uita-ne. Trecutul vostru cu care va mandriti e ca ati avut loc puternic si ati terminat pe locul 9 jajajajajaja :happy :happy :happy

Cra10veanu
13th September 2005, 03:12
BATE CFR-U SI VA SCOATE TOATE IMPRESIILE DIN CAP!!!!

P.S. NU UITATI CFR E IN DIVIZIA A IAR VOI IN B!!!! NE SUNTETI INFERIORI LA TOATE CAPITOLELE CONDUCERE, ANTRENOR, JUCATORI, PUBLIC (chiar daca sunteti multi sunteti niste hooligani care meritati sa va manance puscaria dupa ceea ce ati facut cu acel suporter stelist) RUSINE!
Public ? asa zisasi ? :rolleyes: pai ba voi sinteti o mana de oameni aruncati cu furca prin tribune, 3-4 aia (care nu stiu romaneste) :D

Cra10veanu
13th September 2005, 03:16
ramane de vazut...chiar ma rog sa ma treaca pe lista neagra
@balaci...faci de rusine acest nume. Dc mam dus cu sapa, voi ar trebu sa stiti, :evil: :evil: , ca eu obisnuiesc sa ma duc cu o floare .

Capitol Inchis pentru mine aceasta sectiune a Forumului. Nu am cu cine discuta. Se pare ca pt majoritatea din voi, a intra si a posta pe un forum echivaleaza cu jigni, a provoca. Nota 10 pt cel mai tare moderator, cel mai activ, Maximus. Ai raspuns cu prompitudine apelurilor de a sanctiona diferitele mesaje postate.
nu se considera deloc jigniri daca ati face afirmatii pertinente, si nu ignorantza si prostie cum ca Craiova n-are suporteri si e o echipa de nimic, permiteti-mi sa va iau la palme cand vad ce multe stiti despre fotbal, aiurea :rosu:

nr.zece
13th September 2005, 03:24
Public ? asa zisasi ? :rolleyes: pai ba voi sinteti o mana de oameni aruncati cu furca prin tribune, 3-4 aia (care nu stiu romaneste) :D
ne-a reclamat cineva propiat tie? cumva mama ta?
moderatorilor, e o intrebare nu o jignire

nr.zece
13th September 2005, 03:27
.jjjj

Angelina Jolie
13th September 2005, 06:46
Pt cei veniti sa sustina echipa adversa ii asteptam sa le bagam prazul in gura ( ca asa se face la noi ospitalitatea .in loc de paine si sare noi dam praz .....pe mana asa de gros)
:happy :happy Asta de la noi ati preluat-o ca anul trecut chiar v-am asteptat cu prazul.
Altfel suntem evident favoriti in acest meci si ne vom califica. La 11 m!
FORZA CFR si SANICOLAUL MARE!

Zebrone
13th September 2005, 09:46
corect, clujul e favorita, dar s-au mai vazut surprize si altadata.

radus
13th September 2005, 10:36
Atmosfera de aici imi lasa un gust amar, de fapt e exact ce se intampla la Craiova de 15 ani incoace, numai tiganie... Nici nu-i de mirare ca ati ajuns unde sunteti acum.
Si cand ma gandesc ca Universitatea era echipa favorita in anii 80-90...

Sezione_
13th September 2005, 10:37
:happy :happy Asta de la noi ati preluat-o ca anul trecut chiar v-am asteptat cu prazul.
Altfel suntem evident favoriti in acest meci si ne vom califica. La 11 m!
FORZA CFR si SANICOLAUL MARE!se trezi clujeanul sa ne invete despre praz :lol: multe nazbatii vezi pe forumurile astea, te crucesti nu alta :lol:

bate Universitatea Craiova, anul trecut le-am luat 4 puncte desi jucau doar 5 in echipa, ceilalti 5 cu plesan in frunte se dadeau la o parte. cfr cluj a facut meciul anului cu national, dar fotbalistii romani dupa meciuri din astea au un recul.Ca asa-i romanul.Au meci greu cu Poli inainte de asta
pierd si cu noi si nici cu Poli nu scot mai mult de un egal acasa

EDMOND_
13th September 2005, 10:45
Atmosfera de aici imi lasa un gust amar, de fapt e exact ce se intampla la Craiova de 15 ani incoace, numai tiganie... Nici nu-i de mirare ca ati ajuns unde sunteti acum.
Si cand ma gandesc ca Universitatea era echipa favorita in anii 80-90...


Gresesti, atmosfera asta nu ar putea exista fara contributia unei parti din suporterii non olteni care intra pe forumul Universitatii.... inclusiv clujeni.

Gonzo
13th September 2005, 10:48
Si cand ma gandesc ca Universitatea era echipa favorita in anii 80-90...

tu nu esti decat un semintar care tine cu cel mai bun... stai in fotoliu si schimbi canalul pe aia care castiga... ne lipsim de asa suporteri :D

Rila
13th September 2005, 12:47
Tot ce stiti e sa va jigniti. Nu pot sa va inteleg. Sunt convins ca daca ati putea v-ati si lua la bataie. Asteptati meciul si dupa aia dati-va cu parerea ca e mai bine asa.

bogho
13th September 2005, 12:50
Rila, din pacate voi sunteti cei care ati inceput cu jignirile.
mult timp am tot incercat sa nu ma implic in asa ceva, dar prea veniti toti pe forumul Craiovei si incepeti cu jigniri. si apoi tot voi strigati ca noi va jignim

Gonzo
13th September 2005, 12:52
Tot ce stiti e sa va jigniti. Nu pot sa va inteleg. Sunt convins ca daca ati putea v-ati si lua la bataie. Asteptati meciul si dupa aia dati-va cu parerea ca e mai bine asa.

rila ia baga ma o sarba olteneasca daca tot esti student la muzica /OLE/

Rila
13th September 2005, 12:53
Asta e al doilea post al meu pe threadul Craiovei si primul e putin mai sus. Ti se pare ca am jignit pe cineva????? Pe threadul CFR-ului imi permit, cand vin "amicii" cu tot felul de jigniri, sa le raspund.

Rila
13th September 2005, 12:54
Dragi olteni. La Academia de Muzica ne ocupam de compozitori de genul Mozart, Haydn,etc. nu cu sarbe sau mai stiu eu ce. GOT IT??????????

bogho
13th September 2005, 12:56
poate ca tu nu, dar sunt alti cfr-isti care au inceput jignirile. si de la o simpla jignire persoanal incet incet se ajunge la jigniri de grup si regiune. de aceea prin "voi ati inceput" ma referam ca au fost suporteri ai cfr-ului ce au pornit cu jignirile

Rila
13th September 2005, 13:00
Poate nu ai intrat pe threadul CFR-ului. Ca de acolo a inceput totul. Acolo ati inceput voi cu jignirile si de acolo a pornit totul.

BornWild
13th September 2005, 13:17
Dragi olteni. La Academia de Muzica ne ocupam de compozitoti de genul Mozart, Haydn,etc. nu cu sarbe sau mai stiu eu ce. GOT IT??????????


Ce sunt aia compozitoti ? :o: :evil:

Rila....mucles :D

Rila
13th September 2005, 13:20
Vai!!! ce greseala. Am tastat T in loc de R. Si banuiesc ca esti mandru ca ai observat. Scuteste-ma ca toti mai gresim cand e vorba de tastat. Dar probabil ca altfel nu gaseai nimic interesant de spus.

bogho
13th September 2005, 13:20
nu va mai legati de rila baiatu'. ca se supara si ne baga apoi o simfonie a la mozart, dar remixata in varianta "sarba olteneasca" (cu dedicatie pentru gonzo) :D

BornWild
13th September 2005, 13:22
Sa nu inceapa sa ne faca tigani si prosti cum ne-a mai facut ieri!
Chiar, lu' asta nu i s-a intamplat nimik inca? :o:

Gonzo
13th September 2005, 13:22
Poate nu ai intrat pe threadul CFR-ului. Ca de acolo a inceput totul. Acolo ati inceput voi cu jignirile si de acolo a pornit totul.
uita-te sa vezi ca singurul post sters de administrator este al tau :D :D :D

Dragi olteni. La Academia de Muzica ne ocupam de compozitoti de genul Mozart, Haydn,etc. nu cu sarbe sau mai stiu eu ce. GOT IT??????????
da stiu... atunci baga o sarba de Haydn :ok:

BornWild
13th September 2005, 13:23
Mai bine ar juca batuta pe c arici :yeah:

Rila
13th September 2005, 13:30
Da, intr-adevar singurul post e al meu pentru ca ati reusit sa interpretati postul meu intr-o maniera cu totul unica. Repet pentru ultima data. NU AM JIGNITI PE NIMENI CI VOI ATI INTERPRETAT AIUREA. Dar era evident ca se va intampla asa. Dar de la voi a inceput totul.

Gonzo
13th September 2005, 13:34
de aia ti-a sters administratorul mesajul numai tie... :happy

las ma rila se mai intampla sa mai si jignesti... sa nu devina obisnuinta, mie imi esti simpatic... tot timpul mi-au placut lautarii :D

BornWild
13th September 2005, 13:34
Lasa ba ca noi suntem tigani si prosti.......tu esti destept.Dar ca sa te iertam,ia acordeonu' si baga una de inima amara.........hai ca iti dam bacsis

Balaci
13th September 2005, 13:34
Ce sa faci,ma,daca suntem niste tigani prosti si manelisti,de unde sa pricepem subtilitatile tale de muzicant!
Stai sa mai bag o melodie cu de vito pe calculator si mai discutam!

Gonzo
13th September 2005, 13:36
bag-o pe aia "patru scanduri si un cui, in mormantul nasului" :yeah:

Balaci
13th September 2005, 13:36
ba,da ce am zis-o toti trei in acelasi timp!

Rila
13th September 2005, 13:38
Se spune muzician nu muzicant si nu cred ca e cazul sa vorbim de lautari, acordeoane sau alte instrumente tipic lautaresti ca nu au nici o legatura cu muzica clasica.

ASP
13th September 2005, 13:39
fiti mai ingaduitori cu lautarii cheferisti ca iarasi au incasat-o de la suporterii lui "U".
numai ei stiu saracii ce maratoane baga prin Cluj ca sa scape. aici pe internet se cred si ei in siguranta...

BornWild
13th September 2005, 13:39
Ia contrabasul cu tine ca sa-ti fac coardele margele in jurul gatului........saxofonul ti-l aducem noi sa sufli in el

Balaci
13th September 2005, 13:41
Muzicant e un termen peiorativ,daca nu stiai!Chiar,la ce instrument canti.Ca daca e la vioara,tot e bine,gasim un acordeonist si faceti de-o trupa!

Gonzo
13th September 2005, 13:43
Rila, ai ma formatie? sau canti solo? :happy

sa-ti iei acordeonul cu tine la Craiova sa le canti jucatorilor una de jale dupa meci... te vor premjia fac pariu :ok:

Rila
13th September 2005, 13:43
Violoncel.

BornWild
13th September 2005, 13:45
'AI MA? SI FACI PARTE DIN GALERIA LUI cFR,

Gonzo
13th September 2005, 13:45
la viola stii sa canti?

Rila
13th September 2005, 13:45
Da.

Rila
13th September 2005, 13:46
Nu, la viola nu stiu sa cant.

BornWild
13th September 2005, 13:46
aaaaaaaaaa e clar.........tu esti ala de canta in gara la calatori............baaaaaaaaa...gata te stiu........ai o sora mai mare..asa e?

Gonzo
13th September 2005, 13:47
Nu, la viola nu stiu sa cant.

las ca te invatam noi :D :cool:

Balaci
13th September 2005, 13:48
Ba,daca nu stii nici una de Minune sau Guta,ia baga-ne un Mozart,ca merge si ala!ca-ti dau o suta de para,ca la Craiova,mancati-as!

bogho
13th September 2005, 13:48
doua foste colege de generala sunt la Academie si cand la Violoncel si respectiv Pian

Rila
13th September 2005, 13:52
aaaaaaaaaa e clar.........tu esti ala de canta in gara la calatori............baaaaaaaaa...gata te stiu........ai o sora mai mare..asa e?
Fara jigniri!!

Rila
13th September 2005, 13:52
doua foste colege de generala sunt la Academie si cand la Violoncel si respectiv Pian
In cluj????

Balaci
13th September 2005, 13:55
Hai,ba ne zici una de Mozart sau Beethoven,ca asta-i neamt de-al nostru,am fost si eu pe la el,are niste rate(da nemtii le zic lebede) gustoase rau.Hai frate,baga-o pe aia cu destinu,ca-i faina rau!A facut Guta remix dupa ea!

bogho
13th September 2005, 13:56
In cluj????
Din cate stiu de la Diana, da, Academia de Muzica "Gheorghe Dima" din Cluj

Maximus
13th September 2005, 13:57
Gata cu off-topicul ca inchid threadul! Scrieti pe threadul special de off daca vreti!

BornWild
13th September 2005, 13:58
Ce nume de lautar..Gheorghe Dima..............baaaaaaaaaaaa.........pe ala l-am avut la o nunta si mi-a cantat pana a doua zi

Gonzo
13th September 2005, 13:59
da, da... bag-o pe aia cu "Lacul . . ." ca lebede nu mai sunt pe el de cativa ani buni :D :D :D

Gonzo
13th September 2005, 14:00
Gata cu off-topicul ca inchid threadul! Scrieti pe threadul special de off daca vreti!

atunci suntem nevoiti sa ne mutam la suporter cfr :D

bogho
13th September 2005, 14:00
adica aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=365179

Balaci
13th September 2005, 14:02
Ca sa revenim ontopic:ii asteptam pe toti cei 245 de suporteri ai lui CFR(daca n-o fi vreunu bonav,bineinteles) la intrarea in Craiova cu paine si sare in ochi!

Gonzo
13th September 2005, 14:03
las ma ca scriem aici si dupa ce ne facem damblaua Maximus o sa le mute la off topic... sterge link-ul ala ca faci publicitate :D

danny_sarari
13th September 2005, 15:21
Pentru partida din şaisprezecimile Cupei României dintre Universitatea Craiova şi CFR Cluj, se vor pune în vânzare bilete la preţul de 40.000 de lei bucata, care vor permite suporterilor accesul pe întreg stadionul, cu excepţia tribunei oficiale, unde sunt valabile abonamentele anuale, şi tribunei I, unde tichetul va costa 70.000 de lei. Cei care şi-au procurat abonamente pentru sezonul în curs vor beneficia de intrare liberă şi la jocurile de pe teren propriu din Cupa României. Partida dintre Universitatea şi CFR Cluj este programată miercuri, 21 septembrie, de la ora 19.30 şi va fi transmisă în direct de postul TV Sport.

Gonzo
13th September 2005, 15:23
se joaca deci in nocturna... inseamna ca o sa fie plin stadionul... /hello

EDMOND_
13th September 2005, 15:40
De aia am deschis eu threadul asta.... sa va duelati voi in sabii din alea mici si boante..!!? Treb sa revin vreo trei zile moderator sa fac curatenie :) ..

Parerea mea este ca sansele sunt egale ... depinde de inspiratia antrenorilor. Probabil cheia meciului sta in felul in care va fi anihilat Dorinel. Daca as fi antrenor as aduce un junior Ignat ( tineti minte numele) si l-as pune sa faca marcaj om la om.....

Che Guevara
13th September 2005, 16:09
Eu zic ca meciul va fi mult mai complicat decat pare. Si Dorinel Munteanu este la fel de folositor pe margine ca si in teren. Nu este o solutie sa fie anihilat numia Dorinel. Este o solutie sa fie anihilata toata echipa lui. Lucru imposibil de realizat. De aceea tot ce ne ramane de facut este sa luptam corp la corp. Adica daca ei ne baga un gol, noi sa bagam 2. Daca ei fac o schimbare, sa facem si noi una. Daca ei vin la poarta noastra noi sa recuperam rapid si sa tasnim pe contraatac. etc etc...

Maximus
13th September 2005, 16:45
Treb sa revin vreo trei zile moderator sa fac curatenie :) ..


S-a vorbit deja. e pe teava /hello

Gonzo
13th September 2005, 16:51
sper ca nu :headbang:

se duce draq toata caterinca :D

desdemona
13th September 2005, 16:57
Nu-i adevarat, Edmond e prietenul nostru :)

Gonzo
13th September 2005, 17:02
este nu zic nu, dar parca vad ca iar o sa fie off topic cel mai activ thread de pe aici :happy

desdemona
13th September 2005, 17:06
Cum sa fie off-topic? Bagati un bate Universitatea dupa fiecare mesaj si e on-topic :P
Nu ca in rest nu ar fi :rolleyes:

P.S. Bate Craiova :ok: :evil:

Maximus
13th September 2005, 17:16
Iete ba ca nu stiam ce sa scriu! Na! Bate Craiova :)

andrei_cj
13th September 2005, 17:27
Pai cam toate discutiile voastre sunt off topic pt ca despre echipa nu aveti ce vorbi ca de fapt echipa voastra e 0!!!!! BATE CFR si o sa vedeti dupa aceea ce inseamna fotbal a la cluj!!!!! /OLE/

BornWild
13th September 2005, 17:32
Mai bine te bat eu ca sa fim chit....tu ce cauti ma pe aici?...........iar venisi la jumulit?Ti-am spus sa stai in genunchi?

Zebrone
13th September 2005, 17:33
Pai cam toate discutiile voastre sunt off topic pt ca despre echipa nu aveti ce vorbi ca de fapt echipa voastra e 0!!!!! BATE CFR si o sa vedeti dupa aceea ce inseamna fotbal a la cluj!!!!! /OLE/

sau varza a la cluj :D

BornWild
13th September 2005, 17:38
Daca mai era Funar primar ii punea pe toti din Cluj sa se faca rosu-galben si albastru pe fata.....

Gonzo
13th September 2005, 17:40
daca era Funar primar nu mai auzeai tu acum de cfr :D

EDMOND_
13th September 2005, 17:43
Eu zic ca meciul va fi mult mai complicat decat pare. Si Dorinel Munteanu este la fel de folositor pe margine ca si in teren. Nu este o solutie sa fie anihilat numia Dorinel. Este o solutie sa fie anihilata toata echipa lui. Lucru imposibil de realizat. De aceea tot ce ne ramane de facut este sa luptam corp la corp. Adica daca ei ne baga un gol, noi sa bagam 2. Daca ei fac o schimbare, sa facem si noi una. Daca ei vin la poarta noastra noi sa recuperam rapid si sa tasnim pe contraatac. etc etc...

Mah Che, ma doare capul cand iti citesc strategiile !!?
Nu ar fi mai simplu sa dam noi un gol si ei sa nu dea nici unul?
Si daca ei fac schimbare si ai nostri sunt buni toti de ce naiba sa schimbam!!!?

PS. Gonzo, nu fi mah suparat, ca o sa deschid trei threaduri cu off topic!!

Gonzo
13th September 2005, 17:45
asa mai da... daca deschizi unul numai pt mine atunci te sustin :yeah:

Maximus
13th September 2005, 17:47
Pai cam toate discutiile voastre sunt off topic pt ca despre echipa nu aveti ce vorbi ca de fapt echipa voastra e 0!!!!! BATE CFR si o sa vedeti dupa aceea ce inseamna fotbal a la cluj!!!!! /OLE/

e clar. n-ai inteles nimic. te rog sa nu mai faci eforturi ca nici n-o sa intelegi. te privim cu compasiune...

andrei_cj
13th September 2005, 17:49
Nu aveti de ce....va spun eu....echipa voastra are nevoie de compasiune nu?

P.S. Forget it? "Obiectiv titlu....finalitatea RETROGRADARE" Mi-ar fi rusine sa mai zi ceva.....dar voi sunteti OLTENI.....si asta spune tot!

desdemona
13th September 2005, 17:52
....dar voi sunteti OLTENI.....si asta spune tot!
Mai, andrei, stii ca ai dreptate? :ok: Ma bucur ca ai scris si cu litere mari, sa se vada bine :) :yeah:

Zebrone
13th September 2005, 17:52
hai ca iti mai zic eu niste olteni carora le crapa obrazul de rusine: balaci, cartu, camataru, beldeanu...tudor gheorghe :D

EDMOND_
13th September 2005, 17:52
andrei, vezi ca o iei pe aratura si pe urma vezi rosu in fata ochilor si te miri de ce.... Stai tu bland si nu mai fa consideratii de ordin general, pe urma te miri de ce iti sar oltenii in cap.....

Gonzo
13th September 2005, 17:54
andrei ce faci ma iar plecasi din post? vezi sa nu uiti sa dai drumul la tren ca te injura calatorii... de cand v-au bagat ma astia internet in gara? fugi repede ca vine acceleratu' de Timisoara si tre sa schimbi macazu'...

auzi, bilete cu locuri la ala de Brasov aveti? :D

Kfty
13th September 2005, 18:38
Fratilor de mult nu am mai ras asa tare...
Citi shi io threadu asta shi ma minunai.... nu-si dau oare seama clujenii ca sunt penibili??
Daca nu au nimic inteligent de spus (apropo ei cam repeta toti acelasi lucru) de ce nu stau in banca lor
Imi place tare!!! Continuati

P.S. E mai frumos k Cascadorii Rasului

Gonzo
13th September 2005, 18:42
Cascadorii Rasului? astia sunt cascadorii plansului... mai ales cand da drumu' Rila la catzaroi ne ia plansul pe toti... saracii de ei... :D

BornWild
13th September 2005, 18:43
Ete la asta se rade de lautarul nostru Rila si de cadana Andrei_cj............baaaaaaaaa astia "are" valoare ...........stai sa-i dresam sa vezi tu cand le dam drumul ce bani facem cu ei..........
Pupal-ar tata pe shoshoiu' meu preferat , Rila, ca de cate ori in vad cu contrabasu' in mana vad numai cascaval in mana..........
Si cadana ailalta, are prezenta scenica..........are miscare ce sa mai........e data naibi de aratoasa si isteata.
Deseara facem repetitie cu amandoi........sa vedem ce-au mai invatat

Cra10veanu
13th September 2005, 19:28
ne-a reclamat cineva propiat tie? cumva mama ta?
moderatorilor, e o intrebare nu o jignire
vezi c-o sa incep si eu cu mamicutza ta indata stai fara grija ;) si daca esti prost mai bine sa-ti ia mai mult timp sa citesti mesajele si sa le dai un anumit sens decat sa te grabesti ca un tzaran, astept scuze in orice caz :jerk:

Gonzo
13th September 2005, 19:34
pimp ce-ai tata ca asta vorbea de clujeni... cum de navalisi pe el? :D

Rila
13th September 2005, 21:14
Sunteti penibili!!!! Si cu asta am incheiat orice discutie cu voi.

Che Guevara
13th September 2005, 21:15
@Edmond: statistica arata ca CFR Cluj a marcat in toate meciurile disputate in deplasare de foarte mult timp si pana astazi. De-aia zic ca nu se va intampla sa nu marcheze tocmai pe Central ca suntem noi mai cu mot. In plus, noi nu avem o echipa atat de bine pusa la punct ca a lor si nici la capitolul aparare nu suntem grozavi. Am vazut destule carente in meciul de la Mioveni si in partida disputata acasa contra celor de la Juventus. De-aia trebuie sa ne pregatim sa punem tunurile pe ei. Adica sa marcam cat de multe goluri este posibil.

Cand am vorbit despre schimbari, am vrut sa spun ca la acest nivel un singur jucator mai proaspat poate face diferenta. De aceea trebuie sa fim atenti in permanenta la miscarile adversarului.

Ca o parere personala eu cred ca Universitatea Craiova va fi epuizata fizic inaintea celor de la Cluj. dar asta ramne sa vedem la ora meciului.

Haideti pe ei! Haideti pe ei! Haideti pe ei, pe mama lor!

bogho
13th September 2005, 21:39
pai ca sa castigam trebuie sa ii facem pe ei sa fie atenti in permanenta la miscarile noastre. noi trebuie sa ne facem jocul, nu sa ii lasam pe ei sa isi faca jocul iar noi in functie de asta sa facem ceva.

inter
13th September 2005, 21:52
Pai cam toate discutiile voastre sunt off topic pt ca despre echipa nu aveti ce vorbi ca de fapt echipa voastra e 0!!!!! BATE CFR si o sa vedeti dupa aceea ce inseamna fotbal a la cluj!!!!! /OLE/

pupalash .. esti dus , n-am auzit de voi pana anul trecut, voi aia multiplii detinatori ai CL si ale multor alte blaturi ... nu va e rusine? :D ... asa ca ciocu mic si joc de glezne ... apropo vine galeria voastra la Craiova? ... cu ce? :D:D

noi am retrogradat o data in istoia noastra ,,, voi sunteti la subsol de cand v-ati infiintat! :yeah:

Cra10veanu
13th September 2005, 21:54
pimp ce-ai tata ca asta vorbea de clujeni... cum de navalisi pe el? :D
Gonzo daca i-o fii asa de greu sa se prinda, eu imi fac griji :D, ca suporter al Craiovei cum as putea sa-mi subestimez galeria ? :headbang: , am incetat off-topic.

stefanm14
13th September 2005, 21:57
cu marfaru de 6 dimineatza

andrei_cj
14th September 2005, 00:20
Pai numai marfarele circula spre craiova!!!! Deci cu ce ai vrea sa vina....????????

inter
14th September 2005, 00:25
cata "dreptate" ai andrei ... si pe urma zici ca ne luam de "mersul trenurilor" :D

Balaci
14th September 2005, 00:27
Pai numai marfarele circula spre craiova!!!! Deci cu ce ai vrea sa vina....????????

Vezi tu cum in loc sa fii serios te tii de glume?Fii ba si tu mai serios,ce naiba,la voi la Cluj numai la misto asa vorbiti?

Gonzo
14th September 2005, 00:32
da :happy :happy :happy :happy :happy

v-am zis eu ca le place sa ii luam la misto... nu m-ati crezut :D

andrei_cj
14th September 2005, 01:20
Acum glumim si noi ce sa facem daca as am inceput si vad ca nu va opriti continuam si noi chiar inainte de postul meu cu marfarele ati scris unul de ai vostrii ca venim cu marfaru' de 6 si atunci ce sa fac? BATE CFR!

stefanm14
14th September 2005, 10:36
mai glumim si noi mey...ca asa in loc de 14 pagini ar fi fost 3 - 4...eu unul nu spun cu rautate...

P.S : ma refeream ca veniti cu marfaru, pt ca numai marfare pleaca de la cluj... :D ....




asta nu era gluma :D :D

Cra10veanu
14th September 2005, 23:47
si carutze :D

Balaci
14th September 2005, 23:49
Cra10veanu,vezi ca suntem toti plecati pe site la CFR Cluj!

Gonzo
14th September 2005, 23:51
ce ma balaci lasasi bilet? :happy :happy :happy

Balaci
14th September 2005, 23:55
Pai ne cauta baiatu si nu ne gaseste,plus ca am avea nevoie de niste forte proaspete!

ady_azzuro
15th September 2005, 00:33
Acum glumim si noi ce sa facem daca as am inceput si vad ca nu va opriti continuam si noi chiar inainte de postul meu cu marfarele ati scris unul de ai vostrii ca venim cu marfaru' de 6 si atunci ce sa fac? BATE CFR!
Ce bate cfr ma aratare? :happy Ai si uitat meciul de anul trecut cand ne-ati condus cu 2-0 si v-am tras-o cu 3-2? Vezi ca de data asta se va intampla si mai rau, si o s-o luati rau de tot, numai Jaber o sa va bage 2 boabe, iar Bornescu unul din penalty! :cool:

BornWild
15th September 2005, 00:34
Azzuro........pe unde ai stat ba ascuns?

ady_azzuro
15th September 2005, 00:36
Prin pestera Scarisioara. :D

Am fost in vacanta in Craiova si la Oradea, m-am intors de curand in Kuweit de unde am luat-o de la capat. :p

Cra10veanu
15th September 2005, 05:05
Cra10veanu,vezi ca suntem toti plecati pe site la CFR Cluj!
viiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiin :D

Angelina Jolie
15th September 2005, 07:50
Ce bate cfr ma aratare? :happy Ai si uitat meciul de anul trecut cand ne-ati condus cu 2-0 si v-am tras-o cu 3-2? Vezi ca de data asta se va intampla si mai rau, si o s-o luati rau de tot, numai Jaber o sa va bage 2 boabe, iar Bornescu unul din penalty! :cool:
Aia a fost o intamplare ce nu se va mai repeta. Bornescu o s-o ia in bornau cel mai probabil.
Hai oltenii, si mai ales pretinii mei gozo(aaa scuze gonzo), balaci si rev ca voua vad ca va place muzica, bagati aia "noi suntem peluza sud ..." pe muzica de la Popeye marinarul. :happy :happy
HAI CFR! Sper sa va pastrati buna dispozitie si dupa ce va executam pe teren.

Gonzo
15th September 2005, 10:42
vezi ca pt talcitul numelui te odihnesti vreo 3 zile... e a doua oara bagaboanto...

Che Guevara
15th September 2005, 10:53
Ba! Daca ne bateti la fotbal eu unul am sa va aplaud. Dar daca incercati cu smecherii sau alte porcarii nu te astepta la un tratament prea grozav...

Intrebarea este: ce faceti daca va sifonam noi rau de tot si va scoatem Europa din cap? :o:

ady_azzuro
15th September 2005, 11:16
Intrebarea este: ce faceti daca va sifonam noi rau de tot si va scoatem Europa din cap? :o:
Ii rupem Che, ce mai intrebi? Nu vor avea nici o sansa in fata noastra! :yeah:

Aia a fost o intamplare ce nu se va mai repeta. Bornescu o s-o ia in bornau cel mai probabil.

HAI CFR! Sper sa va pastrati buna dispozitie si dupa ce va executam pe teren.
Intamplare e ca ati ajuns voi in finala intertoto. Bornescu nu numai ca nu va lua nici un gol dar si va inscrie, din penalty! :evil:

Speri degeaba, tot o s-o va tragem ca s-o tineti minte! :happy

Oricum, mai mult ca sigur n-o sa-ti mai vad fatza pe acest forum dupa eliminarea voastra din cupa, o sa intri in pamant de rusine! :degete:

andrei_cj
15th September 2005, 11:58
Este imposibil sa ne eliminati!!!!! Cfr merge mai departe in optimile cupei romaniei!!!

P.S. Pana atunci nu mai zic nimik ce deja ne aberam la greu!!!!

Zebrone
15th September 2005, 12:04
andrei in fotbal nimic nu e imposibil, intreaba-i pe fanii milanului daca nu crezi :ok:

dragos_popa17
15th September 2005, 12:04
Andrei, va da Bornescu si irakianu' ala cateva boabe de nu va vedeti. Numa' asa, sa zica lumea ca ati pierdut cu Universitatea :drak:

Gonzo
15th September 2005, 12:05
Ady Azzuro, avertiment pentru jigniri pe Suporter Craiova, threadul de meci Craiova-U Cluj.

hai ma Vadime nu-i mai necaji si tu ca si asa e vai de capul lor :D :D :D

le-am spus eu ca de cfr nu a auzit nimeni dar nu m-au crezut :D :D :D

BornWild
15th September 2005, 13:30
Si eu am primit de la Isaura avertisment..pt ce...nu stiu..........poate ca l-am facut "om " pe Rila......

andrei_cj
15th September 2005, 13:40
uNIVERSITATEA craiova - CFR CLuJ 0 - 2

BornWild
15th September 2005, 13:56
Cadana....ce fa esti cumva Ilie Dobre?............incepusi sa iti arati talentul de maica Omida?

Cra10veanu
15th September 2005, 19:10
CFR merge pe faptul c-a facut mare kkt in intercaca, aici nu se joaca intercaca, se joaca Cupa Romaniei, deci altfel se scrie povestea :D Craiova 1 - 0 CFR Ecomax

Dark Horror
15th September 2005, 19:35
O sa batetzi voi atunci cand o sa vina inapoi la echipa Netzoiu :degete:

inter
15th September 2005, 21:00
dark , oare de ce ai nick-ul asta? de "bronzat"? .. ia relax..., ca noi nu agreem coloratii!

EDMOND_
15th September 2005, 21:01
@Dark Uite o postare de om inteligent, care gandeste mult inainte de a vorbi.... :D

roxana_cj
15th September 2005, 21:12
Intamplare e ca ati ajuns voi in finala intertoto. Intamplare? :o: :rosu:
Mai baiatule dar tu pe ce lume traiesti? :rolleyes:
Ia sa mai vorbiti atunci cand veti castiga si voi cu Bilbao sau St Ettiene!
Sunteti PENIBILI! :headbang:
Si va batem la voi acasa! Asa, doar sa fie victoria mai dulce!

inter
15th September 2005, 21:24
:o: cu cine am jucat noi ... si cu cine voi ... roxana mama , las-o mai usor ca macane :D

Maximus
15th September 2005, 21:26
Ia sa mai vorbiti atunci cand veti castiga si voi cu Bilbao sau St Ettiene!
Sunteti PENIBILI! :headbang:
Si va batem la voi acasa! Asa, doar sa fie victoria mai dulce!

Cine sunt astia? Eu stiam de Fiorentina, Bordeaux, Leeds Utd...

EDMOND_
15th September 2005, 21:27
Roxanne, mai incet cu jignirile .... cred ca noi am ajuns mult mai departe decat voi si am facut mai mult pentru fotbalul romanesc, daca la asta te refereai... Intertoto este doar frectie la un picior de lemn , daca nu castigi si te califici mai departe....

inter
15th September 2005, 21:27
Kaiserslautern , Monaco ..:D:D si erau echipe de top in acea perioada!

inter
15th September 2005, 21:53
oi fi vreun nordic si noi nu stim ...poate vii pe Central si nu mai dam drumu la nocturna , daca apari tu :D:D

Dark Horror
15th September 2005, 21:55
Poate.Asha atzi face shi voi putzin economie shi atzi putea cumpara un jucator adevarat,macar ca Bruncevic :P

inter
15th September 2005, 21:59
lasa ma pe ala pastrati-l voi ... noi n-avem nevoie de "ratati" , ai nostri sunt copii care promit .. nu de aia "resapati" :D

Leo_
15th September 2005, 22:00
Bruncevic? Asta nu ajunge nici macar pana la nivelul covorului de rugaciune al lui Jaber :D

Dark Horror
15th September 2005, 22:01
Pana shi Bruno ii mai bun decat vedetele alea ale voastre Orac shi Jaber.Hai sa o lasam in pace shi sa vedem ce se va intampla la meciul direct.

inter
15th September 2005, 22:02
daca zici tu asa ... o sa ne lipsesti :D:D

Dark Horror
15th September 2005, 22:05
Sigur o sa revin,dar nu o sa postez cat mai putzin subiectiv.La revedere shi sa fie un meci frumos miercuri(castigatoarea se shtie.............CFR).


Forza CFR!

Balaci
16th September 2005, 00:22
castigatoarea se shtie.............CFR).

Se stie,da o mai numesti totusi,pentru orice siguranta! :D :D :D

Cra10veanu
16th September 2005, 05:13
Cred ca pe cfr o voi trece pe lista mea de echipe favorite (Steaua rapid dinamo si timisoara) :D. Faceti la fel ca poli, ati prins lipeala la divizia A, putin noroc, putina invarteala si acuma sinteti cei mai cu motz.
PS : Nu sinteti :D

spinU
16th September 2005, 12:28
unul dintre cei mai grei adversari pe care puteam sa-i avem,dar am incredere ca putem sa-i invingem...haideti cu toti in tribune sa-i sustinem pe olteni...eu sigur voi fi acolo. FORZA STIINTA!!!

roxana_cj
16th September 2005, 19:15
Cine sunt astia? Eu stiam de Fiorentina, Bordeaux, Leeds Utd...Domnu' Max... Aia e in trecut... Si se pare ca voua va place sa traiti in trecut!
Eu traiesc in prezent! Iar in acest an am asistat la meciuri minunate in Intertoto! Voi la ce meciuri de cupa europeana ati asistat anul asta? Si ma refer la meciuri jucate la voi pe stadion nu la TV! :)

Gonzo
16th September 2005, 19:27
Si ma refer la meciuri jucate la voi pe stadion nu la TV! :)

noi nu mai jucam fotbal, draga mosului, ca suntem batrani... ne-au lasat puterile, de abia mai putem sa... uffff ce era sa zic :D :D :D

EDMOND_
16th September 2005, 19:53
Domnu' Max... Aia e in trecut... Si se pare ca voua va place sa traiti in trecut!
Eu traiesc in prezent! Iar in acest an am asistat la meciuri minunate in Intertoto! Voi la ce meciuri de cupa europeana ati asistat anul asta? Si ma refer la meciuri jucate la voi pe stadion nu la TV! :)


O echipa nu o judeci prin ce a facut intr un singur an. In plus intertoto, cum am mai spus, este frectie pe picior de lemn, o amagire sa zici ca ai jucat intr o cupa europena. De fapt voi nu ati prins nici turul I a unei cupe europene . ramaneti doar cu amintirea unor meciuri frumoase , insa la capitolul asta nu exista termene de comparatie.

stefanm14
16th September 2005, 19:58
deci totu e clar...

in acest moment, CFR e peste craiova, dar.....sa speram ca tinerii jucatori ai nostri vor face o figura frumoasa... :ok:

ca istorie nu are rost sa discutam.....CFR u cand va juca vreodata in cupele europene sa vorbeasca de istorie... :ok:

TZEFERU
16th September 2005, 22:00
Despre chestia cu cei ai facut sau nu aveti istorie...sau Intertoto e prea putin

E ca si cind te duci la interviu si te intreaba de "istoria ta" sau istoricul tau ...adica cei cu tine mai baiete?...ai experienta?...Nu ai experienta?, Ok, na du-te acasa si fa-ti. Asta face CFR-ul acum isi face temele.
Intertoto este competitia echipelor clasate in general pe locurile 5-12, cam pe acolo...., nu conteaza atit ca Cupa cit ca participare....si indiferent cine joaca in echipele respective....juniori, copii sau pitici sau echipa 2-a sau a 3-a este totusi o competitie europeana...unde te intilnesti cu alti oameni.
Bagatelizarea echipelor fara istorie este similara cu bagatelizarea multor categorii de oameni. Lumea nu e facuta doar din Shevcenko sau Maldini sau altii, lumea e si pentru ceilalti....sau conteaza doar oamenii cu 7 Cadilacuri in parcare?...si noi astia "amaritii" ii privim doar? Nu toti pot reusii aceleasi rezultate sau mai bune in viata in acelasi timp cu altii in mod neaparat si necesar, sint si alti factori care influenteaza asta, dar nu poti cere unui nou venit sa iti arate munca unui doctor docent pe loc si imediat...(ma refer la un FC Vaslui sa zicem)....Pe scurt: Nu am contat pina acum? Ok, contam acum.
Precum stim in viata conteaza mult si "clipa curenta".
Sau doar partea animalica conteaza din noi? doar ce posedam?...tu nu ai...voi nu ati facut.. (desi stim cu totii in viata conteaza "ce dai" societatii, atunci esti bagat in seama...pentru ca orice dai este consumat ca o resursa...chiar daca nu e neaparat ceva legat de supravietuire).Poate fi fortata comparatia dar ...you know what I mean.

Asa ca CFR-ul nostru este pus pe fapte....si asta bate bine cu 1-9-0-7..;-). Noi suporterii CFR-ului atit citi sintem sintem fericiti pentru ce a facut echipa si speram sa o tinem macar tot asa. Sigur nu e fiecare zi de Pasti, dar vedem Duminica ce si cum. Pina atunci...

HAI CFR!!!

EDMOND_
16th September 2005, 22:06
Corect. Insa vorbesti de bagatelizare fara sa citesti atent ce s-a scris. Oamenii tai au fost primii care si-au umflat muschii si au navalit ca popoarele migratoare pe forumul nostru sa ne convinga ca istoria Craiovei nu inseamna cat prezentul Clujului. Ai nostri doar le-au intors vizita.

BornWild
16th September 2005, 22:12
Domnu' Max... Aia e in trecut... Si se pare ca voua va place sa traiti in trecut!

Ma tanti, dar voi cand ati jucat in jenanta Cupa Intertoto nu vorbesti tot de trecut?.........ce se joaca acum si eu nu stiu?
Aveti chiar tupeul nesimtit sa contestati un mit.
Cum va puteti gandi voi vreodata ca va veti compara cu noi?
Cate staruri au calcat pe gazonul stadionului nostru, nu ati vazut voi la tv in viata voastra......voi ati intrat intr-o polemica pierduta din start./.........defapt inclusiv antrenorul vostru a avut fair-playul sa recunoasca asta.........voi mancati ce prijoane Solomon de la calu' lu' Mihai (vorba lu' Edmond)