PDA

View Full Version : Etapa a 6-a: Sportul Studentesc - FC National



Bancaru
12th September 2005, 10:12
Sambata, 17 septembrie, ne ducem in Regie. Facem o noua regie, ne asteapta rezultatul de anul trecut sau dovedim si noi mandire si putin caracter. O sa mai fie Landi pe banca, sau Bergomi isi sterge valizele de praf?

krapulax
12th September 2005, 10:23
sunt la fel de pesimist ca inaintea meciului cu rapid. pronostic 1

OllieRen
12th September 2005, 11:47
Cred ca o sa ne omoare Sportul la fel ca si Clujul !
Primele etape au fost foc de paie,abia acum o sa vedem subtirimea si lipsa de valoare a lotului !
Asata este ......................

Bancaru
12th September 2005, 11:56
Mai, mai. Eu zic ca sunt labili psihic. Trebuie sa ne vina un antrenor asexuat care sa nu aiba treaba cu femeile. Eu il propun pe Gino. Pe bune. Mi-ar placea sa antreneze el iar. Pe cuvant. Sper sa nu luam bataie cu 7 sau 8.

be@
12th September 2005, 12:03
Hai, mai...Nu mai fiti asa pesimisti.Putina atentie la Mazilu si Tibi Balan , si putem castiga. Asta daca vrem, bineinteles.

Aaa, si antrenor sper sa fie Landi.Doamne-ajuta !

Bancaru
12th September 2005, 12:13
Doamne, ajuta! si Federica, ajuta! ca Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista...

krapulax
12th September 2005, 12:29
nu stiu cum e cu subtirimea lotului. totusi i-am batut pe rapid, si nu a fost blat. eu nu pot sa cred ca s-a jucat pe bune cu cfrul. pai atunci ce fel de echipe or fi gloria, vasluiul etc.

andrei_cj
12th September 2005, 12:46
Ce vreti sa spuneti ca a fost blat?

krapulax
12th September 2005, 12:54
mie nu mi s-a parut ca lita, sapunaru, savu, mozacu, thwaite au jucat serios

Bancaru
12th September 2005, 12:56
Andrei, blatul a fost in echipa noastra. Ne-am furat caciula singuri. Se pare ca antrenorul si-a sustinut preparatorul fizic in disputa acestuia cu jucatorii. S-a creat un conflict la echipa, credem, iar jucatorii au vrut sa ii arate lui Landi cine este seful. Lita a fost exclus din echipa, Marian Savu este exclus. Ceva s-a intamplat. Crede-ma pe cuvant ca apararea noastra nu putea sa ia 4 goluri, dintre care 3 copilaresti. Primul a fost fara cuvinte. Dar la golul doi am eu poza in care se vede clar ca omul care trebuia sa il marcheze pe Anca, Thwaite, nu sare deloc, desi Anca are 175 si el peste 190. Iar portarul Nae nici nu se uita la minde. In plus mai e unul, Mozacu, care se plimba prin careu. Te intereseaza poza?
Nu a fost un aranjament cu Cluj. Oare de ce a zis Munteanu ca nu se astepta sa fie asa usor? Una peste alta e o victorie a Clujului. Se zice ca si noi am castigat asa, acum vreo 4 ani la Bacau, cand moldovenii au vreut, si au si reusit, sa-l debarce pe Rednic. Si tot victorie la scor a fost.

krapulax
12th September 2005, 13:01
asta vroiam si eu sa spun, sa nu se inteleaga ca ar fi umblat cfr-ul la jucatorii nostri

alamar
12th September 2005, 15:40
Numai 2 optimisti printre noi, pana acum. Uitati de meciul cu CFR-ul, ce naiba. Batem in Regie.
P.S. Be@, felicitari pentru victorie. Nu poti sa te superi prea tare, daca pierde una bate alta, nu ca noi...

be@
12th September 2005, 16:46
alamar,merci.
Nu-mi venea sa cred ce se intampla cand citeam comentariul live de pe ols.Si-acum sunt suparata pe ei.
N-are nici o treaba victoria lui Poli cu infrangerea Nationalului,sa stii.

Dark Horror
12th September 2005, 17:17
Eu,sincer,va doresc sa faceti egal cu Sportul ca sa putem sa ne distantam de ambele echipe.

Forza CFR!

Bancaru
12th September 2005, 19:01
Misto! Tu NE doresti ca sa... VOI. Bravo! Un egal ar fi bun.
@Alamar, interesant este pe ce se bazeaza cei 2 optimisti. Unul esti chiar tu. Nu uita ca anul trecut am jucat in Regie de tot rahatul. Si aveam toti jucatorii de la Euro Poli in teren. Inclusiv Gigel Bucur.

alamar
12th September 2005, 22:06
Am mai jucat si alta dat prost in Regie. De pilda in primavara lui '94, parca, cand ne-au batut in cupa si i-am batut in campionat ( amandoua meciurile au avut loc in Regie - daca am gresit va rog sa ma corectati ). Acum ma bazez pe faptul ca...asa sunt eu optimist si vad Nationalul victorios inaintea oricarui meci.

bancar100%
13th September 2005, 15:25
Optimismul nostru nu ajuta pe...altii. Ne bat studentii de ne suna apa in cap, cam cu 3-0.Adica batem bistrita in deplasare si primim 4 goluri acasa??!! Ce rusine!!! Inca nu mi-am revenit.Am citit intr-un ziar ca din '95 n-am luat asa o bataie.Iar ce se intimpla cu forumul nostru chiar ma enerveaza!!!

PS Be@, mi-au placut la nebunie golurile lui Miclea. La noi de ce nu marcheaza nimeni asa??!!

kurany
13th September 2005, 16:24
Sa fim seriosi oameni buni...
In mod normal in momentul de afta nu putem emite pretentii in meciul cu sportul.
Avem 3 victorii dar hai sa ne gandim putin cum le-am obtinut:
- in meciul cu Bacaul un gol norocos la o alunecare norocoasa a lui oprea pe un teren imposibil si am tremurat pana in minutu 94.Puteau moldovenii sa ne dea vreo 3-4.
- in Ghencea 0-4..no comment
-cu rapidul am stat cu curu in poarta 90 de minute si am dat un gol norocos...pe urma am tremurat pana in minutu 93-94...rugandu-ne da arbitru sa fluier
-la Bistrita am dat peste probabil cea mai slaba echipa a Gloriei din ultimii 10 ani...daca tata Jean nu trage ceva sfori or sa se trezeasca si ei ca oltenii la 11.00 sa se duca la meci.
-cu CFR-ul nu pot sa zic decat ca scorul spune totul...ca a vrut rahatul ala de Lita sa isi arate muschii nu stiu desi ma aflu pe o ipoteza asemanatoare cu a Bancarului...
Ideea e ca in momentul de fata nu avem decat cativa "secretari"...Vasluiul, Gloria, Jiul. Pandurii....ca valoare...
Sa nu ne imbatam cu apa rece si nici sa dezarmam dar cred ca trebuie sa privim realist problema...pana la urma se pare ca anu asta nu ii va mai iesi lui gINO combinatia...
Din punctul meu de vedere jucatorii sunt de vina pt meciul cu CFR-ul,,insa acum personal imi doresc ca Landi sa plece..pt ca e mai usor de inlocuit un om decat 27 si daca jucatorii au intradevar ceva de impartit cu macaronaru ..nu il vor mai asculta de acum inainte...
Suntem la mana unor jucatori imputiti si mercenari!
Situatia e de rahat si sa multumim Cerului ca anu asta nu cad decat 2 echipe!

Bancaru
13th September 2005, 16:36
Kurany, comentariul tau nu mai este lafel de realist ca alte dati. Eu cred ca avem jucatori, care daca formeaza o echipa putem emite pretentii serioase. La meciul cu Rapid nu neam pus cu curul in poarta, pentru ca nu mai intra nici un cur in plus: Nae si cei 4 fundasi de fier. Cred ca avem cea mai masiva linie de fund din divizia A. Dar la meciul cu Cluj au fost bufoni. Ceva a fost in interior. Orice s-ar zice. Thwaite a fost convocat de Guus Hiddink. Asta spune multe. Asta nu e Florin Marin. Sapunaru joaca din ce in ce mai bine. Mehmedovici a fost laudat si, chiar la meciul cu Cluj, s-a vazut ca e si tehnic si puternic. Nu a putut sa faca pe prostul chiar asa. Panc sper sa ramana in echipa. Mozacu sa-si vada de umarul lui. Prost este ca am aduc la echipa jucatroi cu aere de vedeta: Mozacu, Bundea, Prunea plus ai nostri: Lita, Savu sau mai stiu eu ce nemultumit de statutul de rezerva. Noi ne bucuram ca avem jucatori, dar nu putem intelege ca nu pot juca toti. Ne plangem de lot, dar ne plangem si de situatia unora - rezerve. Nu se poate. Daca pleaca Landi, sa vedeti ce o sa mai plangem noi. De titlu nu avem fata. Dar ca sa prindem o cupa, in conditiile in care nici o echipa nu straluceste... Nu m-as mira ca "outsider"-ul sa fie Sportul Studentesc. Eu sper intr-un rezultat bun.
@Alamar, ai dreptate. Asa ma gandesc si eu. Dar acum imi este rusine sa spun ce gandesc. Sper sa ne revenim, desi ne sta in caracter ca in momentul in care incepem sa alunecam, pai alunecam.

kurany
13th September 2005, 17:18
Bancare, nu stiu cum sa iti spun, poate ca supararea e de vina insa eu unul m-am saturat sa fim o echipa ce castiga pe contraatac.
Imi pare rau, poate ca unii suporteri ai nostri isi doresc victoria cu orice pret si merg pe zicala" scopul scuza mijloacele". Din punctul meu de vedere: GRESIT!..
Jucatorii de care vorbesti sunt de calitate indoielnica...
-Twayte a fost convocat la nationala Australiei nimic de zis insa daca nu ma insel nu ajucat, oricum jucatorul este ca valoare peste campionatul nostru iar prestatia din meciul cu CFR-ul o putem pune sub un mare semn de intrebare la care doar Lita ne poate raspunde!..
-Sapunaru este prin orice definitie doresti un jucator slab!..este prea tanara ca sa joace in defensiva unei echipe de Divizia A..faptul ca nu are experienta se vede in modul in care respinge mingea si sare la cap.
-Mehmedovici a facut un joc ft bun cu Rapid...(cine nu joaca bine cu rapidul de azi?!)...., nu am vazut meciul cu CFR-ul deci nu pot emite pareri despre evolutia lui in ecest meci insa...sa nu uitam ca acest jucator nu a fost dat de "bun:..de la Timisoara..
Corect avem o aparare masiva...si poate conta in jocul cu echipele "pitice"..insa avemin 5 etape 8 goluri primite!
Eu ca suporter al Progresului nu vreau sa stau sa tremur tot meciul pentru un rezultat!
Orice s-ar zice adevarul e ca nu avem jucatori cu coloana vertebrala, jucatori care sa gandeasaca in teren, toate actiunile echipei fiind rodul schemelor ultraexersate la antrenament ori a gafelor din apararea adversa.
FCN nu poate domina clar o echipa, prin joc , viteza si ocazii!!!
Despre jucatorii cu aere de vedeta subscriu...avem prea multi si din pacate ei joaca prea putin fotbal ca sa aiba dreptul de a avea "fitzele" pe care le au.
Am uitat de portar..mie Nae nu imi confera siguranta nici daca ii avem adversari pe pustii din grupa 92' castigatori ai campionatului"piticilor"...Nae gandeste ca o rezerva mai ales ca nu are concurenta..Prunea fiind obiect de decor..iar Stanev cam la fel..atunci cand nu se plimba cu avionul.
E etapa a 5-a sunt constient ca mai e mult pana departe insa pentru mine acest campionat e compromis.

alamar
13th September 2005, 17:59
Optimismul nostru nu ajuta pe...altii. Ne bat studentii de ne suna apa in cap, cam cu 3-0.

Hai, dom'le, fugi de aici. Pai daca am ajuns invinsi de Sportul inainte chiar de a face doua pase...nu stiu dar este prea mult pentru mine pesimismul asta. Oi fi eu un optimist incurabil dar atata negativism...Ce naiba, mai e mult pana sa ne fie frica de Sportul si daca totusi asa stau lucrurile promit sa nu beau apa pana dupa meciul asta, asa sa nu aiba ce sa-mi sune in cap.

Bancaru
13th September 2005, 19:43
Kurany, vorbesti de parca avem la activ 5 titluri. Lasa-ma cu pesimismul asta, vorba lui Alamar. Nu e cazul. Thwaite este un jucator foarte bun. Si Mehmedovic. Sa vedem cine are dreptate. Iar Sapunaru este promitator. Eu zic ca este peste Canu, titularul din apararea lui Poli. Ti-ai facut o impresie fgresita din cauza acestui meci. Tu nu l-ai vazut. Eu iti spun ca toti si-au bagat p.. icioarele. Nu a fost aia cu Paola Landi cauza.

be@
13th September 2005, 19:47
Bun, si-acuma ca si-a dat Landi demisia, cine o sa fie pe banca la meciul cu Sportul? :headbang:

Bancaru
13th September 2005, 20:10
Necula Catalin. Il mai ajuta ta'su!

OllieRen
14th September 2005, 15:27
Ce[B]a mai mare problema a noastra este ca jucatorii de acum nu au VALOARE !
Landi a plecat pt ca si-a dat seama ca nu prea are ce face cu actualul lot, de cate ori sa o iei de la capat ?
Cu Sportul avem sanse de 2 lei noi !

bancar100%
14th September 2005, 16:27
promit sa nu beau apa pana dupa meciul asta, asa sa nu aiba ce sa-mi sune in cap.

Te rog sa nu promiti asa ceva!! E f. grav. Ne vedem luni!! Nu ne-au batut ulima oara in regie cu 2-0 si dupa aia i-am batut in cupa cu 3-0? Zilele astea mi-e frica si de....Pandurii.Dar, daca bat baietii nostri fac cinste cu o bere....

Bancaru
14th September 2005, 16:30
Avem sanse de 2 lei vechi. Eu il propun pe Lita antrenor.

be@
15th September 2005, 15:14
Sportul Studenţesc - FC Naţional (17,00, TVR 2)

Marian Salomir (Cluj); Cristian Nica (Ploieşti), Adrian Vidan (Bucureşti); Sorin Uţică (Bucureşti)
Gheorghe Nedelescu (Craiova), Ion Mureşan (Bucureşti)

krapulax
15th September 2005, 15:27
fc national- prunea- ducu, shore, burca (mehmetovic), bazzi- abi, herea, panc, rioseanu- lopez, chiacu... ceva de genul asta.

Bancaru
15th September 2005, 16:05
De unde ai scos echipa asta? Si de ce Ducu? De ce Riosanu? :D Crezi ca-i da afara pe Twaithe sau pe Savu? Oare care va fi cel exclus. Parca vad ca-l dau afara pe Burca... SAu pe Griffith pentru ca a luat cea mai mare nota. Asta inseamna ceva...

alamar
16th September 2005, 09:04
Nu da pe nimeni afara. Vrajeala de doi lei ( noi sau vechi, voi alegeti )...

Jucatori bucurosi
Multi dintre bancari nu s-au aratat afectati de decizia lui Landi de a nu mai reveni la echipa. „Mi-a zis ca imi va da o sansa sa joc, dar nu s-a tinut de promisiune. Oricit m-as fi pregatit, cu Landi nu cred ca as fi prins nici lotul largit“, a declarat unul dintre fotbalisti. Divortul de Landi a fost primit bine si de o parte dintre titulari, care nu mai erau de acord cu metodele de lucru ale italianului.
Asta este din Totalsport.

Ceva schimbari tot se vor face dar la nivel intern, adica unii din titularii lui Landi vor dispare din prima echipa si vor apare noii favoriti ( jucatorii nu perciunii ).

Bancaru
16th September 2005, 11:55
Alamar, intelegem si te aprobam. Dar "fac" si eu o intrebare: FAVORITII (nu perciunii) cui? Cine e ala care are favoriti?

alamar
16th September 2005, 12:10
Pai, pana la numirea noului antrenor nu ramane decat "Prometeu".

Bancaru
16th September 2005, 14:01
Nu mai stiu care era faza cu Prometeu. M-am tampit!

alamar
16th September 2005, 14:15
De la Bancarul citire:

"La ce debandada e la noi, nu stiu de ce trebuie sa mai speri? E de la sine inteles. Sa vezi ce tactica le impune Catalin. Te doare la minte. Sau ai senzatia ca o sa vina Bergomi si face rahatul praf in 2 zile? Nici 2 saptamani nu sunt suficiente. Ce idiotenie. Ma intreb cand se vor opri experimentele cu echipa asta. Ba pleaca jucatorii. Ba pleaca antrenorul. Ba pleaca si jucatorii si antrenorul. Numai Gino e vesnic. Parca e Prometeu."

Bancaru
16th September 2005, 15:23
Da! Stiam ca am scis ceva legat de titanul din Cotroceni... Caucaz, adica. Numai ca lui nu-i mananca nimeni ficatul. Poate doar beutura, ca se aude ca ii place sa bea. Nu ca i-as vrea raul, pe bune. As vrea Raul.
Stau si ma intreb ce s-ar intampla daca toate dedesubturile astea ar fi dezvaluite. Ce mare lucru daca Gino s-a injurat cu Landi? Cu ce ii ajuta acum lui Landi ca i-a dat Lita la mu...zicuta? Ideea e ca se creaza aura de mister aiurea.

Bancaru
17th September 2005, 10:21
Astazi vom fi precum executatul care isi asteapta randul la ghilotina. Cine stie ce ne poate salva sau ce poate amana executia... Poate au si ei sentimentul asta. Se zice ca schimbarea antrenorului produce un soc. Asa o fi. Dar la noi nu s-a schimbat si nici antrenor nu avem. Necula, asta, e un soi de Cezarica Zanfir pentru Sportul. De cate ori pleca Bursucul in scoteau pe asta in fata. Nu am nimic cu Catalin, dar nu e antrenor.
Eu sunt calm si nu stiu de ce. Poate pentru ca nu sper nimic bun?

krapulax
17th September 2005, 11:29
Eu sunt calm si nu stiu de ce. Poate pentru ca nu sper nimic bun?

impartasesc acest sentiment, cu toate ca avem achipa, avem valoare. nu stiu ce n-avem. antrenor? astia s-or fi antrenat saptamana asta? tare sunt curios cu cine intram pe teren azi.

saphicus
17th September 2005, 19:08
Astazi vom fi precum executatul care isi asteapta randul la ghilotina. Cine stie ce ne poate salva sau ce poate amana executia... Poate au si ei sentimentul asta. Se zice ca schimbarea antrenorului produce un soc. Asa o fi. Dar la noi nu s-a schimbat si nici antrenor nu avem. Necula, asta, e un soi de Cezarica Zanfir pentru Sportul. De cate ori pleca Bursucul in scoteau pe asta in fata. Nu am nimic cu Catalin, dar nu e antrenor.
Eu sunt calm si nu stiu de ce. Poate pentru ca nu sper nimic bun?
Ce am postat acum cateva zile s-a adeverit! Bancarule, nu este chiar ce ai spus tu ! :) Nationalul este o echipa imprevizibila!! Pana si cei mai optimisti suporteri nu mai sperau le ceva bun!
Dar iata, iar a venit soarele pe ulita noastra :) !! 1-0 cu Sportu' in Regie!!
BRAVO BAIETI !! SE POATE!! Dar pe viitor seriozitatea trebuie pusa la loc de cinste si atunci rezultatele vor aduce numai satisfactii!!
Of, Doamne, prin ce stari te pot aduce acesti copii neastamparati si alintati!! /hello /hello /hello :ok: :ok:

miril
17th September 2005, 19:16
O noua gasca nebuna? Mai bine una...progresista in...clasament.

saphicus
17th September 2005, 19:28
@Miril Eu nu vreau sa cred decat ca meciul cu CFR-ul a fost un accident al gastii nebune si ca lucrurile vor merge pe un fagas dorit de noi toti.. cu un tel
final = podiumul!!! Ce frumos ar fi! Talent si valoare exista!! Altele sunt lipsurile!
In fine! Acum e momentul sa ne bucuram !! :) :ok: :ok: :ok:

miril
17th September 2005, 19:31
Sa phie cum spui tu! Sa ne bucuram. Hai Progresul!

be@
17th September 2005, 19:31
Ehe, v-am spus spus eu sa nu fiti asa de pesimisti, ca baietii pot invinge daca vor cu adevarat . :)

Bravo, Catalin Necula. /hello
Adevarul e ca am avut niste emotii pentru acest meci....nici nu vreau sa va spun.

krapulax
17th September 2005, 20:53
meciul cu cfr n-a fost un accident, pur si simplu n-au vrut sa joace. dupa victoria asta sunt sigur ca asa e. pai se compara thwaite sau sapunaru de azi cu aia de saptamana trecuta?
eu n-am avut emotii deloc. ca si la meciul cu rapid stiam ca vom pierde. noroc ca nu joc la pariuri.

saphicus
17th September 2005, 21:30
Sa ai dreptate Kra****x, pesimistule (ma refer la pronosticul tau dat la acest meci)!! De fapt nici eu si nici Miril n-am fost prea optimisti inainte de acest meci!! Eu nu am vazut de aici, de peste mari, NICI un meci din campionatul asta, decat mici crampeie , oferite cu multa zgarcenie de site-urile ziarelor de sport! Ma refer la clipuri VIDEO!! Asa sa fie cum spui tu!!
Abia astept sa ma intorc in tara la sfarsitul lunii si sa merg acolo unde ..fierbe mustul , adica la stadion!!
Nu te gandi in alta parte, ca este prea ...devreme!! :) :) :)

Bancaru
17th September 2005, 23:28
Alamr spera. Sau, mai bine zis, crede. Bravo lui. Eu nu ma pot grabi sa-l incununez pe Necula. Si el a zis ca Landi are toate meritele. Este un tip modest. dar mai are de invatat. Si poate maestrul de la care o sa "fure" va fi Bergomi. Sa speram ca si Bergomi, sau cine o fi, va fi un maestru.
O victorie mare, intr-adevar. Nu stiu daca pot sa spun ca s-a aratat cauza la meciul cu Cluj, dar si mie mi s-au parut schimbati unii fata de atunci. Thwaite ramane un jucator elegant si mereu cu zambetul pe buze. La meciul cu Cluj nu a zambit. De ce, oare? Iar dupa victoria asta, regretul e si mai mare. Puteam sa fim pe locul 1 acum si sa profitam si de meciul de maine Steaua - Dinamo. Asa... Dar parca asa ne e dat noua.

COSA_NOSTRA
17th September 2005, 23:42
Dupa ceea ce am trait meciul trcut cu cfr :headbang: azi am avut o satsifactie...am invins un adversar incomod...BRAVO BAIETI /hello /hello ...imi pare nespus de rau ca nu au fost in stare ca in meciul cu cfr nu s-au comportat ca azi :rosu: ...dar asta este viata merge inainte....hai SA TRAIM BINE si la cat mai multe victorii!!! :cool: :cool:

HAI AI NOSTRI SA MOARA AI LOR!!! /hello

bancar100%
18th September 2005, 10:40
Mda....se pare ca trebuie sa dau o bere.Nu ma asteptam sa castigam, dar...MA BUCUR FOARTE TARE. Totusi, a fost rusinos sa luam bataie cu 4-0 acasa.Sa vedem ce facem miercuri.

Bancaru
18th September 2005, 11:08
Poti sa-mi dai si mie o bere. Nu numai cascaval... :D
Sa-i uram bun venit lui Cosa Nostra. Cauza lui e si a noastra.