PDA

View Full Version : Ce se intampla cu N&D?



Laur_Farul
24th February 2007, 01:37
Cuplul N&D canta fals !

In acest an Niculescu si Danciulescu au înscris doar împotriva echipelor din esaloanele inferioare.

In cele noua partide desfasurate în 2007, N&D a înscris doar în meciurile amicale disputate cu Dunarea Giurgiu si Dinamo II!

Primul joc al “câinilor” în acest an a fost împotriva echipei din Liga a II-a, iar ambii fotbalisti au punctat. Parea un început perfect. Dar, problemele pentru Niculescu si Danciulescu au aparut odata cu debutul turneului din Portugalia. Cei doi nu au înscris în cele cinci meciuri amicale si, mai mult, golgheterul gruparii pe tarâm lusitan a fost francezul Mendy. Dupa stagiul de pregatire de la Rio Maior, Dinamo a jucat împotriva echipei-satelit, pe care a spulberat-o cu 6-0. Danciulescu a reusit un hat-trick, iar Rednic era încrezator. Benfica nu se compara însa cu Dinamo II, iar criza de forma a cuplului N&D a continuat, “Clau-gol” si “Corbul” dezamagind pe “Da Luz”.

A urmat întâlnirea retur si, din nou, cei doi fotbalisti nu au gasit drumul spre poarta. Ros-albii au parasit Cupa UEFA, iar la finalul partidei cu lusitanii, Mircea Rednic a declarat ca va purta o discutie cu cei doi atacanti. Tehnicianul este îngrijorat de faptul ca Niculescu si Danciulescu nu au mai marcat de mult timp, iar daca nu-si revin în viitorul apropiat, ei risca sa fie înlocuiti în primul “11” de ecudorianul Darwin Caicedo sau de angolezul Mateus. Acestora li se adauga Mendy si Liviu Ganea, iar astfel în lotul lui Dinamo se afla acum sase atacanti. Si actionarii bucurestenilor au fost suparati din cauza prestatiilor slabe ale lui Niculescu si Danciulescu, mai ales în conditiile în care contractele celor doi jucatori au fost marite substantial la începutul anului. Desi Borcea si compania sperau ca generozitatea lor va fi rasplatita de N&D printr-o calificare în runda urmatoare a Cupei UEFA, acest lucru nu s-a întâmplat. Ba mai mult, cei doi atacanti au fost printre cei mai slabi elevi ai lui Rednic în “dubla” cu portughezii.

Nu vreau sa comentez. Suntem toti suparati dupa meciul cu Benfica si acum avem nevoie de o perioada pentru a ne linisti.
Claudiu Niculescu, atacant Dinamo

Pro Dinamo

Cu putina sansa, puteam marca în repriza a doua. Ei au campionatul în plina derulare. Nu am ce sa le reprosez jucatorilor, ne-au facut de multe ori fericiti.
Vasile Turcu, actionar Dinamo

Dinamo a facut o prima repriza buna, dar în a doua cineva nu a respectat marcajul si s-au luat goluri pe faze fixe. Dinamovistii meritau calificarea dupa cum au jucat în prima repriza.
Ioan Andone, fost antrenor Dinamo

Contra Dinamo

Nu am reusit sa le punem probleme portughezilor. Dupa meciul de la Lisabona am crezut ca echipele sunt sensibil egale, dar returul ne-a aratat ca suntem mai slabi decât ei.
Vladimir Cohn, actionar Dinamo

Calificarea am pierdut-o pe valoare. La cum ne prezentam acum, suntem departe de Liga Campionilor. Fara bani si fara investitii e greu sa reusesti!
Gigi Netoiu, fost actionar Dinamo

Au mai jucat

Balace
Nu s-a cunoscut pozitiv intratrea lui pe teren

Mendy
A încercat multe, dar s-a pierdut în driblinguri inutile

Ze Kalanga
Are meritul de a fi ramas pâna la final pe teren dupa introducerea sa, evitând astfel situatia din tur, când a fost scos dupa 18 minute de joc

George Blay
A început bine, însa treptat s-a stins, permitându-le portughezilor sa atace poarta lui Lobont pe flancul sau. Nu l-a marcat destul de bine pe Katsouranis

A. Cristea
Solutia surpriza a lui Rednic. A pendulat în toate zonele terenului, dar n-a reusit nimic notabil

Danciulescu
S-a aflat doar de doua ori periculos în preajma careului. A fost împiedicat de Anderson într-o faza clara de gol, dar arbitrul n-a dat nici macar lovitura libera

Margaritescu
Foarte bun în prima repriza. A recuperat tot, dar a cazut cu restul echipei dupa pauza

Moti
A fost nesigur, neinspirat si destul de ezitant

Lobont
A avut trei-patru interventii de exceptie, dar poate fi învinovatit “la pachet” cu fundasii sai pentru cele doua goluri primite, mai ales ca portughezii au marcat din apropierea careului de 6 metri

Stefan Radu
Unul dintre cei mai buni dinamovisti de joi seara. S-a achitat de sarcinile defensive si a urcat inspirat în atac

Pulhac
Pasa geniala la golul “câinilor”. A avut câteva centrari reusite, dar, din pacate, realizarile lui n-au fost sustinute de coechipieri

Munteanu
Are meritul de a fi marcat singurul gol al dinamovistilor în “dubla” cu Benfica, însa nu si-a mai demonstrat calitatile de pasator si dribleur

Dennis Serban
Introdus pentru a aduce fantezie si creativitate, a fost anihilat de portughezul Petit

Niculescu
Evolutie dezamagitoare, a sutat o singura data din lovitura libera, însa a facut-o aiurea

Se despart în vara de Niculescu?

Conducatorii clubului din Soseaua Stefan cel Mare nu vad cu ochi buni evolutia cuplului de atac Niculescu-Danciulescu. Forma în care se afla acum N&D a fost pusa în discutie în sedinta de dupa meciul cu Benfica Lisabona. Tehnicianul Mircea Rednic ar fi decis sa nu le mai garanteze locul de titulari celor doi, fiind chiar posibil sa renunte la Niculescu, daca, din vara, va aparea o oferta convenabila. “Vârfurile noastre nu mai merg ca înainte. Danciulescu nu traverseaza cea mai buna perioada a sa, iar Niculescu nu mai înscrie meci de meci, asa cum o facea înainte”, a declarat directorul general Cristi Borcea.

Niculae: “As veni la Dinamo”



Atacantul celor de la Mainz, Marius Niculae (foto), a declarat aseara ca ar fi dispus sa revina la gruparea ros-alba, unde a evoluat în perioada 1996-2001. “Sunt dispus negocierilor, dar pâna acum nu am fost contactat de nimeni de la Dinamo. Salariul meu la Mainz nu este atât de mare, iar daca vin în tara, aleg numai Dinamo, dar pot ajunge si la o echipa din strainatate”, a declarat “Sageata”, cel care în vara anului trecut a fost foarte aproape de a semna cu formatia ros-alba. “Ma bucur ca Marius Niculae si-a manifestat interesul de a veni la noi”, a afirmat tehnicianul echipei din “Stefan cel Mare”, Mircea Rednic.

Leo
24th February 2007, 09:37
nu stiu ce se intampla cu n&d . incepe sa se vada din ce in ce mai tare lipsa lui Ganea . Sper din tot sufletul ca cei doi sa treaca peste pasa proasta in care se afla momentan sa si revina cat mai repede la forma care i a consacrat .
FORZA DINAMO !!!!!!!!!!!!

caine19
24th February 2007, 11:42
Au nevoie de concurenta cei doi. Prin venirea inca unui atacant poate o sa se realizeze acest lucru:ok: .

Cred ca ar trebui introdus Mendy in primul 11:yeah:

fanatic88
24th February 2007, 13:20
da si eu cred la fel le lipseste concurenta si vreo 2-3 etape pe tusa sa vada atunci ce fel e

Patratzel89
24th February 2007, 14:46
Pai asta`i singura solutzie...shi asha o sa shi faca..numa` ca nu a riscat in UEFA...

fanatic88
24th February 2007, 15:08
da probabil ca i-a fost frica ...acum cu siguranta va incerca si pe altii

Patratzel89
24th February 2007, 19:14
da probabil ca i-a fost frica ...acum cu siguranta va incerca si pe altii

:ok:

caine19
24th February 2007, 19:56
in prima liga avem loc de experiente :D

Patratzel89
24th February 2007, 20:36
in prima liga avem loc de experiente :D

Shi aici cu masura ... :D :evil:

resita
24th February 2007, 20:46
sunt de groaza in ultimul timp. au observat ca nu au concurenta si nu isi mai dau interesul. sper ca la meciul cu jiul sa stea amandoi pe banca de rezerve sa vada ce bine este.

caine19
24th February 2007, 20:53
Nu cred ca e posibil pentru ca nu ar avea cu cine sa ii inlocuiasca:D .

Darwin abia a revenit in Romania si nu a facut nici un antrenament in ultima perioada , deci nu se poate miza pe el in urmatoarele 2 meciuri .

Ar fi bine sa inceapa cu Mendy-Niculescu:D

fanatic88
24th February 2007, 21:51
mai bine joaca cu lobont in atacat :) serios vorbind lipsa lui ganea se simte si nu s-a facut nimic in privinta asta

resita
24th February 2007, 21:56
mai bine joaca cu lobont in atacat :)

si danciulescu in poarta :D :D :D

fanatic88
24th February 2007, 22:04
si danciulescu in poarta :D :D :D

:happy ....eu as juca cu ropotan in atac alaturi de mendy ...2 kamikaze

caine19
24th February 2007, 22:32
:lol: :lol: :lol: .

Eu zic totusi ca e mai bine sa incepem cu N&D si Mendy sa intre la pauza:ok:

fanatic88
24th February 2007, 22:35
trebuie sa i se arcorde si lui o sansa

Patratzel89
24th February 2007, 23:53
In meciurile cu fundashi deashtia mai neexperimentatzi cum avem noi in divizia

noastra... 2 atacantzi cu fizic (Niculescu,Caicedo,Mendy,Mateus) ii termina...

shi facem shi scor de rugby...(in meciu cu Jiu) :ras-plans:

Leo
25th February 2007, 09:32
DA
de acord cu tine

fanatic88
25th February 2007, 12:28
pai nu scapa fara 3-4 goluri daca prind o zi buna baietii

Aurel.D
27th February 2007, 10:06
De cateva meciuri bune, amicale sau oficiale, cei doi atacanti Niculescu si Danciulescu nu inscriu si nici nu au un joc de echipa bun.
Slabirea concurentei prin plecarea lui Ganea sa le fi redus concentrarea?
Danciu cel putin, aproape ca nici nu mai alearga...:rosu: Ceva se intampla cu ei.

Celso
27th February 2007, 10:11
nu e vorba de concurentza.! a fost putin si greseala lui Mircea cand a zis ca pt el tot N&D este baza!:( ...sa il tina pe banca pe unu dintre ei si sa vezi ce trag apoi! Mendy a lasat iarasi o impresie placuta aseara: masiv, are capacitatea de a trece de adversari impunandu-se prin fortza!...plus ..a alergat mai mult ca Danciulescu in alea 20 min avand si o buna oportunitate de a marca cu capul!...asa ca...la Timisoara ..titular Mendy!:ok:

caine19
27th February 2007, 12:56
Sa-l scoatape Danciu 2-3 meciuri din teren si atunci cred ca or sa isi revina:D !

Jean Phillipe abia asteapta .


Phillipe Mendy fa-i lu meme 2 copii

Aurel.D
27th February 2007, 13:59
Si mie mi-a placut de Mendy si am zis ca lucrul bun dupa plecarea lui Ganea, va fi posibilitatea ca si Mendy sa aiba o sansa sa arate ce poate!! Aseara a inviorat vizibil atacul.
Asa este, Rednic ar trebui sa inceapa un meci fara Danciu sau Claudiu si pe urma sa vezi implicare! :ok:

"Phillipe Mendy, fa-i lu Mimi 2 copii"
:ras-plans: :happy
Asta este pt meciul din Ghencea! :ok:

Mario Di Lazi
27th February 2007, 14:02
O sa-si revina si Nico si Danciu ... :)

caine19
27th February 2007, 18:11
Quittaro... daca mai da si gol:happy :happy :happy , a pus-o memeu:rolleyes:

Mario Di Lazi
27th February 2007, 20:43
Atac dur a lui Borcea la adresa celor 2 dar in special la adresa lui Dănciulescu ...
Este prima data cand îl văd pe Borcea așa de supărat pe un jucător dinamovist.

fanatic88
27th February 2007, 23:26
cred ca sunt mai multe cauze
- lipsa concurentei
- la clau se poate vorbi si de problemele personale
- ne-am obisnuit cu multe goluri dar sa nu uitam si de ganea ....
- poate nu se mai inteleg ca altadata .....

Patratzel89
27th February 2007, 23:50
Hmm...Eu am incredere in Clau shi cred ca veriga slaba e Danciu... :groggy:

resita
28th February 2007, 14:33
dar fale canta N & D in ultimul timp :no: :no: :no: :no: :no:

fanatic88
28th February 2007, 15:17
isi vor reveni sper cat mai repede

caine19
28th February 2007, 16:46
O sa vedeti alt N&D la timisoara :yeah:

fanatic88
28th February 2007, 18:40
si eu cred ca-si vor reveni

Celso
28th February 2007, 18:43
sa tras semnalul de alarma! isi vor reveni cu siguranta!:ok:

fanatic88
28th February 2007, 18:47
nu-si vor reveni ...vor manaca seminte pe banca de rezerve

fanatic88
28th February 2007, 19:02
Și Turcu pune tunurile pe N&D


Trei meciuri, nici un gol, acesta este bilanțul cuplului de atacanți Niculescu - Dănciulescu în jocurile oficiale din 2007. După atacurile lui Cristi Borcea, Vasile Turcu se declară și el dezamăgit de prestațiile cuplului poreclit N&D, dar le mai dă o șansă, meciul de la Timișoara.

"Nu le mai stă mintea la fotbal", spun acționarii dinamoviști care nu pot să înțeleagă cum Niculescu și Dănciulescu, jucători care în toamnă au înscris împreună 33 de goluri, nu mai reușesc să marcheze de trei meciuri. Vasile Turcu spune ca toti actionarii sunt de aceeasi parere cu Borcea : "Când nu dai gol trebuie să primești și reproșuri ca jucător, îi plătim să joace. ...

Leo
1st March 2007, 09:22
fiecare jucator dupa o perioada buna intra intr un con de umbra
sa speram ca cei doi atacanti isi vor reveni acum la Timisoara
forza DINAMO
vom fi alaturi de voi si la bine si la greu

fanatic88
1st March 2007, 14:00
ei nu si-au ales bine momentul

Celso
1st March 2007, 14:02
revin mah...in febra jocurilor cu Steaua si Rapid...:evil: !

fanatic88
1st March 2007, 14:12
oricum eu sunt multumit de ce au realizat in tur dar asta nu-i scuteste de golurile pe care trebuie sa le dea in retur ...dar erau mai in forma treceam de benfica..asta e

fanatic88
1st March 2007, 14:13
Rednic: "Actionarii au facut bine ca s-au impacat cu Niculescu si Danciu!"

Rednic a vorbit ieri despre ultimele acuze ale acționarilor față de ineficacitatea cuplului N&D: “Culmea e că ne supărăm cînd avem 15 puncte avans în campionat. Ce, și Barcelona mai trece prin perioade proaste, dar dacă învinge, poți să-i mai zici ceva? Important e rezultatul. Acționarii au făcut foarte bine că s-au împăcat cu Dănciulescu și cu Niculescu. Eu le sînt alături, nu le întorc spatele fotbaliștilor, sîntem împreună și la bine, și la greu”.

Aurel.D
1st March 2007, 15:37
Bine ca s-au impacat cu actionarii, au lamurit ce era de lamurit....sa nu se mai certe ca tzatzele prin ziare. Numai Turcu incepe discutiile astea de shantz. :rosu:

Patratzel89
1st March 2007, 16:46
Mda...eu nu prea intzeleg ce vbeshte Turcu ala... :shocked: :ras-plans:

Aurel.D
2nd March 2007, 17:44
Eu nu inteleg de ce vorbeste! :D

Celso
5th March 2007, 09:38
aseara in afara de faza golului, iarasi .....:( ...Danciu ori nu mai poate alerga, ori isi bate joc de noi!:o:

fanatic88
5th March 2007, 12:32
slabi tare amn2

resita
5th March 2007, 13:04
aseara in afara de faza golului, iarasi .....:( ...Danciu ori nu mai poate alerga, ori isi bate joc de noi!:o:

sau amandoua :groggy: :groggy: :groggy:

caine19
5th March 2007, 14:16
Cred ca N&D va deveni N&M:D

fanatic88
5th March 2007, 14:20
Cred ca N&D va deveni N&M:D

:happy :evil:

Aurel.D
7th March 2007, 10:42
Eu as vrea sa devina M&M :D; ca marca aia de dulciuri din anii '90 :ras-plans:
Acuma serios, cred ca Mendy merita mai mult, decat sa intre 15-20 de minute. Ia sa il bage titular cateva meciuri, sa vezi atunci cum pun osul la treaba baietii...

Celso
7th March 2007, 10:47
Mendy in 20 de minute cu Poli si-a creat 2 mari ocazii cu capul! in timp ce Danciu nici nu a atins mingea cu capul in 70 de minute! :|:o:

Aurel.D
7th March 2007, 12:07
Pai de asta ziceam si eu....Mendy merita sa fie titular in meciul cu U Craiova

caine19
7th March 2007, 17:06
sa fie o revenire miraculoasa a lui Danicu :rolleyes: ??

A marcat 2 goluri cu giurgiuvenii:yeah:

fanatic88
7th March 2007, 21:01
ai vazut golurile ?si lobont dadea gol

Aurel.D
9th March 2007, 12:28
da, cam usor date, dar conteaza mult pt. moral.....ii doresc sa isi revina cat mai repede!!

caine19
3rd April 2007, 21:04
Se pare ca revenim la formula din tur : Ganea-Niculescu , acum e important sa isi revina Danciu:D