PDA

View Full Version : Etapa 21: FC Vaslui – Steaua



Pages : [1] 2 3

delaparis
26th February 2007, 23:15
DUMINICA, 04.03.2007
FC Vaslui – Steaua
NATIONAL TV 15.30

discutii inainte si dupa meci aici.

YoYoyOi
26th February 2007, 23:17
1 :happy

Sevilla86
26th February 2007, 23:20
2 solist :ok: nu putem sa ne incurcam la vaslui. Si cu ocazia asta ne mai imbunatatim si golaverajul. :cool:

Luis Garcia10
26th February 2007, 23:21
0-0 :( ! Pun iarasi la pariuri scor exact 0-0! Te imbogatesti cu Oli asta :happy

*Coco*
26th February 2007, 23:28
Ca in campionatul trecut 0-4
Nu misca Vaslui in fata stelei:headbang:

YoYoyOi
26th February 2007, 23:31
asa cum n-a miscat nici UTA, nu? :mda: voi nu v-ati plictisit de tampenii? :rolleyes:


hai cu blatu :yeah:

Adi Da Samraj
26th February 2007, 23:32
Victorie lejera cu 5 la 0

*Coco*
26th February 2007, 23:32
Ce mai Yoyoioi daca am zis 0-4 gata e blat:D ?
Parerea mea ca Vaslui nu misca in fata stelei

delaparis
26th February 2007, 23:36
X ... dar atentie ... doar in cazul in care Olaroiu este la echipa :cool:

poate 2 daca e schimbat cu ... Capello :happy

inter
26th February 2007, 23:39
sau 3 daca vine Ibrahimovici :D

Luis Garcia10
26th February 2007, 23:42
Sper sa fie dat afara Oli dupa meciul asta , ca suntem de-a dreptul penibili cu el pe banca! E cretin acest antrenor , care intr-un meci cu Uta , considerat acasa joaca in formula:
Cernea
Stancu Ghionea Goian GIGEL COPILU` DE SUFLET :happy
....................... Radoi Paraschiv................................
.................................................. ................
..Nicolita...................................... Bostina.......
.............Badea................................ ............
........................Thereau................... .............

Cred ca daca facea paznicu` stadionului echipa , o facea altfel :happy
Asta ca sa nu mai zic ca relatiile de joc si tactica nu exista!Ce-o face nebunu` la antrenamente nu stiu :(

TOT INCERC SA CAUT MIJLOCUL IN FORMULA ASTA A LUI OLI! Dar nu il gasesc :(

Cra10veanu
27th February 2007, 00:06
Blat!

Sasuke Uchiha
27th February 2007, 00:26
bate steaua

Cipus
27th February 2007, 00:57
Avand in vedere spiritul amical intre cele 2 echipe si revenirea lui Panait care s-a intors moca acasa as fi tentat sa spun ca bate Steaua. Totusi impotenta Stelei in atac ma duce cu gandul la un meci FC Brasov - FCM Bacau in care oaspetii aveau nevoie de victorie dar nu reuseau sa bage mingea in poarta cu toate ca era evident bulevardul pe care il faceau brasovenii. pana la urma a invins FC Brasov in urma fluieraturilor propriilor suporteri care nu mai suportau blatul. M-as bucura sa revad acel meci dar de data asta la Vaslui.

Kooler
27th February 2007, 01:47
Bate Steaua, ca i-a ajuns atatea puncte in minus.

Dennis
27th February 2007, 03:15
Am votat 2, dar cred ca e mai mult x2.. la cum jucam facem un 0-0, 1-1, sau poate batem la limita. Nu cred ca o sa fie vorba de o infrangere totusi...

Lauryca
27th February 2007, 07:47
Batem cu 2-1; în cel mai rau caz o sa fie egal. Nu stiu cine o sa arbitreze, dar sper sa nu fie Coltescu :jerk:. Oricum o sa vedeti altceva fata de anul trecut. Din câte am auzit, Steaua si-a schimbat locul de cazare - nu va mai sta la hotelul lui Porumboiu, Racova ci La Livada, unde se pregateste un chef (pe bune) al jucatorilor stelisti sâmbata seara (nu stiu ce-or sarbatori :rolleyes: ). Acum îmi dau seama de ce nu mai bat ei pe nimeni.... :drak: :yes:

YoYoyOi
27th February 2007, 07:52
Ce mai Yoyoioi daca am zis 0-4 gata e blat:D ?
Parerea mea ca Vaslui nu misca in fata stelei

nu ma refeream la 0-4, ci la faptul ca nu misca:D

blat sa fie :yeah:

chinezu
27th February 2007, 08:21
va castiga Vs la scor...3-0

Vladek
27th February 2007, 08:41
Hmm ... sa ma gandesc ... jucam in deplasare - antreneaza OlaROIU => un X mare si lat, inca un 0-0 glorios de trecut in CV-ul marelui antrenor.
Bineinteles, de vina vor fi arbitrii, gazonul, suporterii si martienii. In nici un caz, dar absolut nici un caz Olaroiu sau MMincinosul. Poate se intampla totusi minunea si-l da Becali afara. Sau poate se da si pe el insusi afara cu ocazia asta.

BAK
27th February 2007, 08:59
meciul se va termina la egalitate.steaua nu are suficienta valoare ca sa castige un meci iar vasluiul nu are suficienta vointza.

Laur_Farul
27th February 2007, 09:13
Egal, 1-1 probabil

crissis
27th February 2007, 09:39
Vasluiul pe teren propriu e destul de buna dar cu Steaua nu stiu... cred ca va fi 2

Cristian
27th February 2007, 09:43
Bate vaslui :D

Elphax
27th February 2007, 09:56
bine cristi :D stii ceva in plus ?

Cristian
27th February 2007, 09:57
Adik ? vrei sa-ti spun si scorul ? :happy

dardar_3
27th February 2007, 11:07
Vreau sa castige FC Vaslui....

1 Solist + demiterea lui Oli...:drak:

tattae
27th February 2007, 11:32
victorie vasluiana !

Ioca10
27th February 2007, 11:53
Victorie la pas

tattae
27th February 2007, 12:15
Victorie la pas

.... a vasluienilor . ai uitat sa continui ! :D

B0gdaaaN
27th February 2007, 12:35
1x dupa mine...Steaua nu joaca nimic si Vasluiul o sa incerce sa arate lumii ca meciul de sezonul trecut nu a fost blat...sper sa demonstreze...meciul asta sunt mare fan F.C Vaslui:D

caine19
27th February 2007, 12:38
Merg pe x , steaua n-a mai batut de mult o echipa de fotbal si nu vad de ce ar incepe sa o faca acum:D

YoYoyOi
27th February 2007, 13:25
:(: hai mai :( acum nu mai e blat?:cry:

Elphax
27th February 2007, 13:29
Adik ? vrei sa-ti spun si scorul ? :happy

daca puteam sa pariez - il ceream :)

caine19
27th February 2007, 13:37
:(: hai mai :( acum nu mai e blat?:cry:

Pai la cate sanse mai aveti la campionat , nu cred ca mai are rost sa isi cheltuie ciobanu banii pe vaslui:D

relansat
27th February 2007, 13:52
Castiga Vasluiul, ashe am votat. In cel mai rau caz egal ... tind sa cred ca asta va fi stropul care va umple paharul in ceea ce`l priveste pe domnu` Olaroiu. Imi incerc si norocul: gol Temwanji(e)ra in prima repriza :)
p.s: inca nu am aflat cum il cheama pe`unu din preferatii mei, in literatura de "specialitate" apar 2 variante: Temwanjera si Temjanjira :D

nr.zece
27th February 2007, 14:16
ghici ciuperca ce-i
raspunde tu mimi :)

YoYoyOi
27th February 2007, 14:23
zi ca-i blat, te rog /hello

chipy_1923
27th February 2007, 14:45
Victorie la pas

da..cum a fost si in ultima etapa cand ati castigat campionatul...:mda:

relansat
27th February 2007, 14:48
Chipy, uitasi momentele cand exultai la 2-2`ul facut de metropolitani pe stadionul Stelei. Nu te mai consuma ashe ca luati locul 2, daca nu cumva o sa va impiedicati de CFR :D

nr.zece
27th February 2007, 15:19
zi ca-i blat, te rog /hello

te simti vreo mimi ?

:D :D :D

Ess
27th February 2007, 15:23
Meci de 1. De s-ar trezii adormitii Maicii Domnului. Sau mai bine nu...

Ferko
27th February 2007, 15:40
Stati sa vedem ce face Steaua in cupa. Meci greu pentru amandoua echipele. In mod normal Steaua ar trebui sa castige. Dar pentru asta trebuie sa joace mai bine decat in ultimele meciuri.

be@
27th February 2007, 15:43
Sarbatoare in Vaslui, wai !!!!!! Vine echipa preferata. Sa vezi ca iar se aduna 2000 de sclavi la hotel. :D

florin_vs
27th February 2007, 15:56
Sarbatoare in Vaslui, wai !!!!!! Vine echipa preferata. Sa vezi ca iar se aduna 2000 de sclavi la hotel. :D

sarbatoare va fi cand ii vom bate :ok:

tattae
27th February 2007, 15:57
Sarbatoare in Vaslui, wai !!!!!! Vine echipa preferata. Sa vezi ca iar se aduna 2000 de sclavi la hotel. :D
da ? ma mir cum de ai curaju` sa vorbesti ...:confused:

iohannfus
27th February 2007, 16:07
Bate Steaua, ca i-a ajuns atatea puncte in minus.
i-au ajuns atitea puncte

be@
27th February 2007, 16:20
sarbatoare va fi cand ii vom bate :ok:

Din partea mea, puteti sa-i bateti, desi nu prea imi convine, ca dupa aia nu va mai ajunge nimeni la nas. Un egal ar fi mai bun. :D

@zece: du-te ma si te culca.

nr.zece
27th February 2007, 16:47
beacoadademaimuta, maine sunt in iasi
as dori o camera cu suflet, ma ajuti? :)

be@
27th February 2007, 16:59
Da-ti singur avertisment, pentru stalcirea numelui, domnule moderator. Si vezi ca esti off-topic.

Aurel.D
27th February 2007, 17:04
Steaua nu a mai castigat un meci in deplasare din Septembrie 2006!! :o: Iar in 2007 nu a marcat inca nici un gol.....Meciul de la Vaslui incepe sub auspicii bune........... pt. moldoveni.
Hizo este vulpe batrana, va sti cum sa joace contra stelei si daca jucatorii ii vor respecta exact indicatiile, vor reusi un rezultat bun! :ok:

nr.zece
27th February 2007, 17:05
numele cui l-am stalcit? scuze pt off topic

CrAzY92
27th February 2007, 17:21
0-2 STEAUA! :yeah:

m8k
27th February 2007, 17:45
Croitoru + 3 puncte! Rezolvat!:D

nr.zece
27th February 2007, 17:50
Croitoru + 3 puncte! Rezolvat!:D

:ok:
ca anul trecut: badea + 3 puncte

Balaci
27th February 2007, 17:52
numele cui l-am stalcit? scuze pt off topic

Al lui beacoadademaimuta:evil: Scuze de offtopic:P
O.T. Meci cu final previzibil;)

Lauryca
27th February 2007, 18:12
:ok:
ca anul trecut: badea + 3 puncte

Dream on!!!!:evil:

Geografu
27th February 2007, 18:27
Sper ca baietii sa se mobilizeze in sfarsit si batem si noi o odata anul asta !! :mda: .HAI STEAUA !!

P.S : Mi-e putin teama de publicul vasluian...:rolleyes:

caine19
27th February 2007, 18:38
0-2 STEAUA! :yeah:

Era de ajuns sa spui 0-2:groggy: , se intelegea...

Bat moldovenii:evil: :evil:

florin_vs
27th February 2007, 18:55
Din partea mea, puteti sa-i bateti, desi nu prea imi convine, ca dupa aia nu va mai ajunge nimeni la nas. Un egal ar fi mai bun. :D

trebuie sa nu pierdem asa ca si un egal e OK ...
P.S. - mai lasati suspiciunile astea de blat, asteptati sa vedeti meciul :ok:

Cipus
27th February 2007, 18:57
egal 0-0. daca pierde Steaua in cupa cu Otelul se va declansa scandalul care sta sa izbucneasca din clipa in clipa. Oli se duca la National ca secundul lui Cartu, Radoi isi mai taie o vena in vestiar (ca e suspendat) si va lipsi cu Vasluiul (accidentat) iar Becali se intoarce la oile lui (dupa cum l-a invatat Copos). Becali cu siguranta are pretentii de la Porumboiu sa-i lase meciul, ca doar i l-a dat moca pe Panait, insa Porumboiu nu cred ca va fi de acord, ca doar are ganduri mari de Intertoto si uite asa Becali mai pierde un aliat si 2 puncte, sau chiar 3. Jucatorii vasluieni vor manca gazonul sau zapada de pe gazon pentru a nu fi acuzati de non-combat, si uite asa se va scrie istoria acestui meci.

florin_vs
27th February 2007, 21:03
egal 0-0. daca pierde Steaua in cupa cu Otelul se va declansa scandalul care sta sa izbucneasca din clipa in clipa. Oli se duca la National ca secundul lui Cartu, Radoi isi mai taie o vena in vestiar (ca e suspendat) si va lipsi cu Vasluiul (accidentat) iar Becali se intoarce la oile lui (dupa cum l-a invatat Copos). Becali cu siguranta are pretentii de la Porumboiu sa-i lase meciul, ca doar i l-a dat moca pe Panait, insa Porumboiu nu cred ca va fi de acord, ca doar are ganduri mari de Intertoto si uite asa Becali mai pierde un aliat si 2 puncte, sau chiar 3. Jucatorii vasluieni vor manca gazonul sau zapada de pe gazon pentru a nu fi acuzati de non-combat, si uite asa se va scrie istoria acestui meci.

Panait nu a fost dat chiar "moca" ; Steaua a platit clauza de reziliere a lui Croitoru care era de 550 mii de $, iar pe Panait Vasluiul a dat 200 mii $ => ca Vasluiul l'a luat pe Panait + 350 mii $ in schimbul lui Croitoru :ok: cat despre gazon zapada a fost luata complet ... e cam moale dar are timp sa se usuce pana duminica ;)

Kainsashiki
27th February 2007, 21:14
sa moara fata mea care ati umblat la poll ? :happy :happy :happy

de unde atatea voturi bai nene pentru retrogradatii astia ? :happy :happy

delaparis
27th February 2007, 21:18
hai ca m-ai speriat ... am verificat , e ok ...:D

danpuric78
27th February 2007, 21:20
trebuie sa nu pierdem asa ca si un egal e OK ...
P.S. - mai lasati suspiciunile astea de blat, asteptati sa vedeti meciul :ok:

Nici n-avem motive sa fim suspiciosi.:D

florin_vs
27th February 2007, 21:24
sper ca Haisan sa'si faca un cadou frumos pt ziua lui - sambata implineste 26 ani :ok: pacat ca nu are caracter baiatul asta :(

Lauryca
27th February 2007, 21:26
sa moara fata mea care ati umblat la poll ? :happy :happy :happy

de unde atatea voturi bai nene pentru retrogradatii astia ? :happy :happy

Mai uita-te la clasament...acum cat e Steaua pe 2, ca pe urma numai pe 3 o s-o vezi.:drak:


Nici n-avem motive sa fim suspiciosi.:D
Ia baga unul de actualitate.

coco666
27th February 2007, 21:29
1 clar,ca de egaluri e satula lumea,iar victorie in deplasare nici nu mai stiu cum arata!

lucian_iasi
27th February 2007, 21:30
Egal :) 0-0 :cool:

boni2204
27th February 2007, 23:15
Victorie lejera cu 5 la 0
Pt cine?:confused: ca dupa cum scrii inclin sa cred ca pt gazde:rolleyes:

YoYoyOi
27th February 2007, 23:26
normal ca pt gazde, ca doar acolo e a doua noastra casa :happy

hai cu blatu:yeah:

Cappone
27th February 2007, 23:26
steaua isi va reveni la vaslui.nu vor mai fi furati de arbitrii pt. ca gigi a facut scandal si le va fi frica sa mai fure ,sau sa greseasca impotriva stelei....
asta a si urmarit!

YoYoyOi
27th February 2007, 23:31
:happy normal...l-a platit pe Lucian Dan si pe asistenti sa fure Steaua cu UTA ca sa aiba motiv sa faca scandal, ca mai apoi sa fie favorizat de toti ceilalti arbitri :ras-plans:

Dennis
28th February 2007, 01:36
:happy Sper ca ii batem pe moldoveni =))

White Shadow
28th February 2007, 02:17
Am pariat pe Steaua 50 de roni , de ce ?....din 2 motive :

1.Nu a mai castigat de foarte mult timp prin deplasare.
2.Blat.

relansat
28th February 2007, 02:19
Ce sa`ti zic? Sper sa pierzi :ok: :D :drak: :lol:

Hard
28th February 2007, 03:30
daca nici pe vaslui....

Lauryca
28th February 2007, 07:25
Am pariat pe Steaua 50 de roni , de ce ?....din 2 motive :

1.Nu a mai castigat de foarte mult timp prin deplasare.
2.Blat.
Ai pierdut banii... :ras-plans: Cat despre blat, sunt convins ca nici tu nu crezi ce-ai scris.:drak:

chinezu
28th February 2007, 08:16
Sper sa castige Vs dar dupa meciul cu Uta,jiji pune f.mare presiune pe arbitrii si nu se stie ce va iesi...Cred ca va fi un meci foarte tensionat ce se va lasa si cu rosii.

YoYoyOi
28th February 2007, 08:31
ia lasati-ma cu vraja asta cu presiunea pe arbitri, ca deja e rasuflata....

mihai_lion
28th February 2007, 10:26
Se Stie Cine Va Castiga Acest Neci.

White Shadow
28th February 2007, 10:33
daca nici pe vaslui....

Corect , asa am gandit si eu cand am pariat , daca nici la Vaslui nu castiga atunci unde ?

La faza cu blatu am glumit , noi avem un campionat foarte corect :ok:

TaciAcolo
28th February 2007, 10:34
lol cum sa bata la vaslui :ras-plans: cel mai probabil 0-0 1-0

White Shadow
28th February 2007, 10:37
Taci ma Robyyy...ce drak , cum sa nu bata , ai pretentii sa joci in Champions League si tu nu poti sa castigi la o echipa ciuri buri din Moldova........

lucian_iasi
28th February 2007, 12:38
Nu e chiar asa ,Shadow,vasluiul e neinvinsa de 8 meciuri.Acest meci e de 1x.

be@
28th February 2007, 12:41
Presimt ca se lasa iar cu scandal in arbitraj. Nea Porumboiu nu doarme... :D
O sa vedeti ca veti avea viata grea la Vs. N-o sa va lase arbitrul deloc sa jucati cum se intampla cu majoritatea echipelor care joaca acolo. Sau poate ca pe voi n-or sa aiba tupeul sa va fure. Vom vedea...

YoYoyOi
28th February 2007, 12:43
Sau poate ca pe voi n-or sa aiba tupeul sa va fure. Vom vedea...

daca au avut tupeu etapa trecuta nu vad de ce s-ar rusina dintr-o data.

Charon
28th February 2007, 12:58
Vasluieni,feriti statuia lui Stefan CEL Mare sa nu o ude iar baietii de Bucuresti!:headbang:

Kainsashiki
28th February 2007, 13:19
treaba-i simpla. vine arbitru (cred ca o sa fie coltescu) si n-o sa-si permita sa greseasca impotriva stelei ca isi da seama ca freaca menta prin liga a 3a tot sezonu daca greseste. acelasi lucru e valabil si la arbtri de la meciurile lui dinamo si rapid.

bate steaua!

YoYoyOi
28th February 2007, 13:24
faptul ca nu o sa greseasca impotriva Stelei nu inseamna ca o sa greseasca in favoarea ei, sau impotriva celeilalte echipe.:ok:

Sevilla86
28th February 2007, 13:52
Nu e chiar asa ,Shadow,vasluiul e neinvinsa de 8 meciuri.Acest meci e de 1x.

Si Steaua e neinvinsa tot de 8 meciuri in campionat. In ultimele trei deplasari nu am primit nici un gol si dupa meciul asta o sa se devina: in ultimele 4 deplasari nu am primit gol.
Meci clar de x2 in sensul ca Steaua nu are cum sa piarda, dar cel mai probabil e meci de 2 solist.

tattae
28th February 2007, 14:29
n`o sa permita sa greseasca , dar o sa incerce sa o favorizeze ..

Zauri
28th February 2007, 14:40
Daca il dau pe Coltescu inseamna ca meciul a fost jucat.Nu-si permite Nasu' sa-l supere de multe ori pe Jiji.Vom trai si vom vedea

danpuric78
28th February 2007, 14:52
Meciul va fi foarte disputat iar castigatorii ii vom sti la finalul a 90 de minute de foc. Cum a fost si ultimul meci jucat la Vaslui intre cele doua echipe.
Iar dupa meci, in virtutea bunelor relatii intre cele doua echipe, Steaua iar va plati un pret astronomic pentru unul din "superjucatorii" vasluiului. Ca sa consolideze intelegerea din teren.

lucian_iasi
28th February 2007, 15:21
In ultimele trei deplasari nu am primit nici un gol

Dar nici nu ati dat vreunu.

Mai degraba erati favoriti la Oradea cu UTA,decat la acest meci de la Vaslui.

chinezu
28th February 2007, 19:58
Presimt ca se lasa iar cu scandal in arbitraj. Nea Porumboiu nu doarme... :D
O sa vedeti ca veti avea viata grea la Vs. N-o sa va lase arbitrul deloc sa jucati cum se intampla cu majoritatea echipelor care joaca acolo. Sau poate ca pe voi n-or sa aiba tupeul sa va fure. Vom vedea...

Eu presimt ca pe steaua si poli is o sa-i fure arbitrii cu nerusinare. pai ce...nea porumboiu doarme? toti netrebnicii de arbitri s-au pus pe furat aceasta neprihanita si neajutorata echipa numita steaua bucuresti! pai cine dracu l-a pus pe brazulianul ala de la uta sa urmareasca acea minge cand a vazut clar ca se indreapta spre mirelus? pai ce se crede in brazilia? sa zica mersi ca nu i-a dat cu talpa in cap...un nesimtit tiago asta. sau paraschiv a facut vreun fault de rosu? nu!! toate astea din cauza lui nea porumboiu...

chinezu
28th February 2007, 20:07
[QUOTE=danpuric78;1129856]Meciul va fi foarte disputat iar castigatorii ii vom sti la finalul a 90 de minute de foc. Si eu naivul credeam ca rezultatul il vom sti dupa 76 de minute...

GeKuRA
28th February 2007, 20:59
Victorie la pas Vaslui... !! :ok:

Lauryca
28th February 2007, 20:59
Presimt ca se lasa iar cu scandal in arbitraj. Nea Porumboiu nu doarme... :D
O sa vedeti ca veti avea viata grea la Vs. N-o sa va lase arbitrul deloc sa jucati cum se intampla cu majoritatea echipelor care joaca acolo. Sau poate ca pe voi n-or sa aiba tupeul sa va fure. Vom vedea...
Vad ca te hazardezi în vorbe fara rost. Iti recomand sa-l urmaresti pe Coltescu cand arbitreaza Steaua si dupa asta mai vorbim. Iar ca sa nu mai vorbesti din auzite, te invit sa vii pe stadion sa vezi câteva meciuri de ale noastre; dupa asta n-o sa mai am nimic de obiectat la comentariile tale.

Meciul va fi foarte disputat iar castigatorii ii vom sti la finalul a 90 de minute de foc. Cum a fost si ultimul meci jucat la Vaslui intre cele doua echipe.
Iar dupa meci, in virtutea bunelor relatii intre cele doua echipe, Steaua iar va plati un pret astronomic pentru unul din "superjucatorii" vasluiului. Ca sa consolideze intelegerea din teren.
Am impresia ca nu esti la curent cu liga noastra daca aberezi în halul asta. Si de un "superjucator" al Vasluiului s-a interesat si Dinamo echipa ta de suflet (Croitoru), asa ca las-o izmene ca nu tine; sa te vad cand o sa ia Dinamo un jucator de la Vaslui ce-o sa zici. As întelege sa vorbeasca un suporter al Urziceniului despre posibile blaturi, dar nu un dinamovist care face pe lupul moralist.

danpuric78
1st March 2007, 06:09
Am impresia ca nu esti la curent cu liga noastra daca aberezi în halul asta. Si de un "superjucator" al Vasluiului s-a interesat si Dinamo echipa ta de suflet (Croitoru), asa ca las-o izmene ca nu tine; sa te vad cand o sa ia Dinamo un jucator de la Vaslui ce-o sa zici. As întelege sa vorbeasca un suporter al Urziceniului despre posibile blaturi, dar nu un dinamovist care face pe lupul moralist.

Da ce-ar trebui sa fac dupa tine? sa aplaud vasluiul care s-a pus capra in fata stelei? Sau sa ma astept la meciuri disputate intre cele doua?
Cat il priveste pe croitoru si badea, aia au venit la steaua in contul bunelor relatii dintre echipe. Altfel de ce ar fi cumparat steaua doi jucatori care n-ar avea loc nici la urziceni?
De ce nu l-a dat porumboiu pe frunza la steaua? Ca ala e fotbalist bun si i-ar fi dat banii pe el orice echipa. clujul a platit si l-a luat.
Insa "superfotbalistii" ajung pe bani frumosi la steaua pretenului becali. El da bani, vasluiul da fotbalisti. Si puncte.

Lauryca
1st March 2007, 07:37
Da ce-ar trebui sa fac dupa tine? sa aplaud vasluiul care s-a pus capra in fata stelei? Sau sa ma astept la meciuri disputate intre cele doua?
Cat il priveste pe croitoru si badea, aia au venit la steaua in contul bunelor relatii dintre echipe. Altfel de ce ar fi cumparat steaua doi jucatori care n-ar avea loc nici la urziceni?
De ce nu l-a dat porumboiu pe frunza la steaua? Ca ala e fotbalist bun si i-ar fi dat banii pe el orice echipa. clujul a platit si l-a luat.
Insa "superfotbalistii" ajung pe bani frumosi la steaua pretenului becali. El da bani, vasluiul da fotbalisti. Si puncte.

Asteapta meciul si dupa asta hazardeaza-te in discutii despre blaturi. Acum nu vreau sa-i ridic în slavi pe cei doi jucatori (Badea si Croitoru), dar adu-ti aminte cine marcat golurile care au dus Steaua în CL, sau cine a dat gol Realului. Daca Badea n-avea fata nici de Urziceni nu facea toate astea. Poate Oprita sa intre în categoria mentionata de tine.Iar despre Croitoru nu poti sa spui nimic ca nu a jucat decât foarte putin la Steaua, dar îti spun ca la Vaslui a facut unele meciuri superbe. Cat despre Frunza, l-a luat cine a vrut si a platit. Daca Steaua nu e interesata de un jucator nu inseamna ca nu bun. Mai sunt si alte echipe pe lumea asta.


Daca il dau pe Coltescu inseamna ca meciul a fost jucat.Nu-si permite Nasu' sa-l supere de multe ori pe Jiji.Vom trai si vom vedea
Ghici cine arbitreaza duminica? Ai ghicit, acelasi pupin-becalist Coltescu, care în urma meciului din sezonul trecut mi-a provocat greata. El a avut jumatate de contributie la victoria Stelei. Acum macar cu arbitrajul stim în ce directie va curge meciul. :( :( Asa ca cei ce spun ca Vasluiul va face blat le sugerez sa stea cu ochii pe acest "magnific" arbitru Coltescu.

fcvs
1st March 2007, 08:57
Da ce-ar trebui sa fac dupa tine? sa aplaud vasluiul care s-a pus capra in fata stelei?
NU Vasluiul s-a pus capra, ci cativa jucatori (4 mai exact) plus antrenorul vostru de acum. Daca ai ocazia sa vorbesti cu el sa il intrebi ce a facut cu aia 40 000 (200.000 / 5) care i-a luat de la nen`tu` jiji.

pentru cei care vorbesc de blat cu arbitri, eu sunt foarte curios de ce nu ziceau nimic cand Vasluiu pierdea meci dupa meci.

toate astea din cauza lui nea porumboiu...
asa va zis voua craciunescu la vre-o sedinta :( si voi puneti botu`...

cif2004
1st March 2007, 12:02
0-0 k la teatru !

tattae
1st March 2007, 17:03
0-3 .. cel putin :D

pentru coltescu sau pentru cine ?

Mar1us1ca
1st March 2007, 17:25
Meciul de la Constanta nu mi-a aratat echipa la care ma asteptam. Mizez pe dorinta Vasluiului de a castiga, pe o Steaua care nu se regaseste, pe un stadion galben-verde, pronostic 1 X. Votul meu este totusi X.

danpuric78
1st March 2007, 18:25
Asteapta meciul si dupa asta hazardeaza-te in discutii despre blaturi. Acum nu vreau sa-i ridic în slavi pe cei doi jucatori (Badea si Croitoru), dar adu-ti aminte cine marcat golurile care au dus Steaua în CL, sau cine a dat gol Realului. Daca Badea n-avea fata nici de Urziceni nu facea toate astea. Poate Oprita sa intre în categoria mentionata de tine.Iar despre Croitoru nu poti sa spui nimic ca nu a jucat decât foarte putin la Steaua, dar îti spun ca la Vaslui a facut unele meciuri superbe. Cat despre Frunza, l-a luat cine a vrut si a platit. Daca Steaua nu e interesata de un jucator nu inseamna ca nu bun. Mai sunt si alte echipe pe lumea asta.


Si de la golurile alea ce-a facut Badea? e plin fotbalul romanesc de fotbalisti care au facut cate un meci mare si dupa aia toata viata au trait din asta. Nu judeci un fotbalist dupa un meci, doua ci dupa un sezon. Iar un atacant dupa numarul de goluri pe care le da.

Daca intr-adevar Vasluiul nu e sluga Stelei, atunci ar trebui sa iasa un meci tare.
Steaua e in deriva in timp ce Hizo are o echipa bunicica. Cel putin pe tern propriu pot sa incurce pe oricine.
Vom vedea.

dede
1st March 2007, 18:29
ori egal ori castiga Steaua...dar de pierdut nu pierde :mda:

Lauryca
1st March 2007, 20:47
Si de la golurile alea ce-a facut Badea? e plin fotbalul romanesc de fotbalisti care au facut cate un meci mare si dupa aia toata viata au trait din asta. Nu judeci un fotbalist dupa un meci, doua ci dupa un sezon. Iar un atacant dupa numarul de goluri pe care le da.

Daca intr-adevar Vasluiul nu e sluga Stelei, atunci ar trebui sa iasa un meci tare.
Steaua e in deriva in timp ce Hizo are o echipa bunicica. Cel putin pe tern propriu pot sa incurce pe oricine.
Vom vedea.
Pai daca judecam dupa nr. de goluri Frunza ar fi cel mai tare atacant de la o echipa de provincie, dar deja ai zis ca nu e mare scula..Ca sa concluzionez, o sa vezi un meci tare.:ok:

danpuric78
1st March 2007, 22:04
Pai daca judecam dupa nr. de goluri Frunza ar fi cel mai tare atacant de la o echipa de provincie, dar deja ai zis ca nu e mare scula..Ca sa concluzionez, o sa vezi un meci tare.:ok:

Citeste mai cu atentie. am zis ca Frunza e singurul fotbalist de la Vaslui care a plecat de la vaslui pe un pret real. Tocmai ca e bun, de aia nu l-a impins porumboiu la steaua. Ar fi gasit oricum o e echipa care sa-l ia, n-avea rost sa-l foloseasca drept acoperire pentru banii de la becali.

TYPI-STIINTA
2nd March 2007, 00:50
cu toate ca am votat X, dupa cum joaca steaua de ceva timp ( si mai ales cum a jucat aseara in cupa) inclin sa pun un 1 ... un lucru e clar, steaua nu va castiga la moldoveni

malexoid
2nd March 2007, 03:18
X - steaua e o muratura, nu mai sperie pe nimeni...

Vladek
2nd March 2007, 09:23
Daca intr-adevar Vasluiul nu e sluga Stelei, atunci ar trebui sa iasa un meci tare.
Steaua e in deriva in timp ce Hizo are o echipa bunicica. Cel putin pe tern propriu pot sa incurce pe oricine.


Si bineinteles daca nu vor "incurca" Steaua, va fi blat. N-ai renuntat ? Aceleasi prostii fara acoperire le debitai si inainte de UTA-Steaua si in timpul jocului Steaua-Otelul (cand bateai campii cu Szekely si Jula). Badea asta a mai facut el un meci bunicel contra unei oarecare echipe dintr-o "groapa" ... pe vremea cand era la Vaslui ... si chiar e un jucator bun. A mai marcat si cu Urziceni, si cu Vaslui, si cu Timisoara, si un gol cu Madridul.

Nu stiu cum se face da' la tine orice meci al Stelei e blat (cand nu pierde), toti jucatorii transferati de Steaua sunt transferati drept "plata pentru sateliti". In timp ce bineinteles Dinamo-Ceahlaul si Dinamo-Bistrita au fost monumente de corectitudine, iar Porcodean e cel mai bun arbitru din Romania.

Cipus
2nd March 2007, 11:04
Meci de 1X in conditiile in care Steaua e extenuata dupa meciul obositor din cupa. Daca mai joaca Saban e de 1 solist. Oricum Radoi va trece fundas central ca tot e Ghionea accidentat si apararea va fi ceva mai buna dacat aseara. Cu toate astea cred ca Gheorghiu o sa recidiveze dupa ce a marcat si in tur

Ferko
2nd March 2007, 11:34
Daca Steaua joaca cum a jucat in repriza a 2 cu Otelul, atunci castiga fara emotii.

danpuric78
2nd March 2007, 14:17
Si bineinteles daca nu vor "incurca" Steaua, va fi blat. N-ai renuntat ? Aceleasi prostii fara acoperire le debitai si inainte de UTA-Steaua si in timpul jocului Steaua-Otelul (cand bateai campii cu Szekely si Jula). Badea asta a mai facut el un meci bunicel contra unei oarecare echipe dintr-o "groapa" ... pe vremea cand era la Vaslui ... si chiar e un jucator bun. A mai marcat si cu Urziceni, si cu Vaslui, si cu Timisoara, si un gol cu Madridul.

Nu stiu cum se face da' la tine orice meci al Stelei e blat (cand nu pierde), toti jucatorii transferati de Steaua sunt transferati drept "plata pentru sateliti". In timp ce bineinteles Dinamo-Ceahlaul si Dinamo-Bistrita au fost monumente de corectitudine, iar Porcodean e cel mai bun arbitru din Romania.

Usurel nene, usurel. am zis ca sper sa fie un meci disputat, ca vasluiul daca joaca pe bune n-o sa fie condusa cu 3-0 la pauza ca in vara trecuta.. exsita motive sa fiu un pic suspicios orice ai zice. Daca se va juca pe bune, foarte bine, am sa recunosc.
Valdek, fotbalisti bunicei ca Badea tot a avut steaua: Cristea, neaga, Banel, etc. toti au facut cate un meci-doua bunicele, au dat doua-trei goluri importante, dupa care s-au pierdut.Nici el nici croitoru nu fac banii pecare i-a platit steaua. Asta e parerea mea, cui nu-i place asta e.

Chestia asta cu dinamo-ceahlaul e exact tipul de cliseu pe care tu-l acuzi la mine. Daca te uiti in istoria meciurilor dintre cele doua echipe ai sa vezi si victorii ale celor din piatra neamt si egaluri. Nu e chiar cel mai fidel comportament de satelit. Plus ca in 2004 ceahlaul-dinamo 0-0 si ceahlaul s-a dus in B. daca dinmo, care era eja campioana ar fi pierdut, ceahlaul s-ar fi salvat.
Exista ceva motive ca sa credem ca relatiile dinamo-piatra neamt nu au fost prietenesti chiar tot timpul.
Bineinteles ca nu ma astept sa inteleaga astfel de nuante fanaticii de pe forum, insa tu cred ca poti sa faci diferenta intre aberatie si punct de vedere.

Kainsashiki
2nd March 2007, 14:41
treaba-i simpla. vine arbitru (cred ca o sa fie coltescu) si n-o sa-si permita sa greseasca impotriva stelei ca isi da seama ca freaca menta prin liga a 3a tot sezonu daca greseste. acelasi lucru e valabil si la arbtri de la meciurile lui dinamo si rapid.

bate steaua!


FC Vaslui - Steaua (ora 15:30 National TV)
Arbitru: Sebastian Colțescu, asistenți: Ionel Popa, Eduard Dumitrescu

:happy :happy

Liviu
2nd March 2007, 14:45
..am zis ca sper sa fie un meci disputat, ca vasluiul daca joaca pe bune n-o sa fie condusa cu 3-0 la pauza ca in vara trecuta.. exsita motive sa fiu un pic suspicios orice ai zice.
Si daca o sa fie condusa cu 3-0 nu e meci corect ? Daca Steaua prinde o zi foarte buna ?
Induci (tu , dar si altii) niste idei periculoase ...

Cristian
2nd March 2007, 14:50
FC Vaslui - Steaua (ora 15:30 National TV)
Arbitru: Sebastian Colțescu, asistenți: Ionel Popa, Eduard Dumitrescu

:happy :happy

Coltescu ala e stelist, in primavara anului trecut a dat un penalty gratuit in meciul Otelul - steaua... desigur pentru steaua.

danpuric78
2nd March 2007, 14:56
Si daca o sa fie condusa cu 3-0 nu e meci corect ? Daca Steaua prinde o zi foarte buna ?
Induci (tu , dar si altii) niste idei periculoase ...

Eu nu induc nimic. Doar judec logic. steaua nu a mai prins o zi buna din septembrie.
Vasluiul e o echipa bunicica.
Steaua e in deriva si asta s-a vazut in cupa. Mai vin si dupa un meci de 120 de minute, in care chiar daca nu au jucat mare lucru, au alergat ca pe vremea lui Zenga. Oboseala va fi evidenta.
Prin urmare ar trebui sa fie un meci disputat, nu unul care sa se termine dupa 45 minute.
Oricum suspiciunile numai meciul in sine poate sa le confirme sau sa le infirme.

Vladek
2nd March 2007, 17:41
Usurel nene, usurel. am zis ca sper sa fie un meci disputat, ca vasluiul daca joaca pe bune n-o sa fie condusa cu 3-0 la pauza ca in vara trecuta.. exsita motive sa fiu un pic suspicios orice ai zice. Daca se va juca pe bune, foarte bine, am sa recunosc.


Cam la fel ai zis si inainte de UTA - Steaua. Ca Lacatus face, drege, asa si pe dincolo. Sau ca de data asta arbitrii ne vor avantaja. N-ai nimerit-o nici cu una, nici cu alta. Ti-ar sta bine sa fii ... mai discret inainte de meciul asta.



Chestia asta cu dinamo-ceahlaul e exact tipul de cliseu pe care tu-l acuzi la mine.

Nu e. Pentru ca eu ma refer strict la Ceahlaul si Bistrita. Vad insa ca tu, de la o vreme, iei toate echipele cu care joaca Steaua la rand si anunti blatu'.



Daca te uiti in istoria meciurilor dintre cele doua echipe ai sa vezi si victorii ale celor din piatra neamt si egaluri. Nu e chiar cel mai fidel comportament de satelit. Plus ca in 2004 ceahlaul-dinamo 0-0 si ceahlaul s-a dus in B. daca dinmo, care era eja campioana ar fi pierdut, ceahlaul s-ar fi salvat.
Exista ceva motive ca sa credem ca relatiile dinamo-piatra neamt nu au fost prietenesti chiar tot timpul.


Doar 95% la suta din timp. Cum ar fi sezonul asta. Hint : vezi la ce echipa a fost trimis Lucian Goian.

Hehe ... las ca si meciul ala din 2004 a fost cu cantec. Mi-l amintesc bine. S-a dat Barcaoan (parca el era ?) la o parte din fata lui Axinia & company tot meciul. Dar au ratat aia ca in curtea scolii. Ma rog ... nu de povestile alea antice imi arde mie oricum .. nu mai conteaza. Importanta este o despartire grabnica de Olaroiu (cu conditia ca in locul lui sa nu vina Hagi).

Am zis deja ca rezultatul cel mai probabil este un X mare si lat. Asta nu inseamna automat ca o victorie a Stelei = blat. Mai bine asteptam sa vedem meciul. Nu ?

Sevilla86
2nd March 2007, 18:29
Usurel nene, usurel. am zis ca sper sa fie un meci disputat, ca vasluiul daca joaca pe bune n-o sa fie condusa cu 3-0 la pauza ca in vara trecuta.. exsita motive sa fiu un pic suspicios orice ai zice. Daca se va juca pe bune, foarte bine, am sa recunosc.


Vinovat pana la proba contrarie :ok:
Dupa meci poti sa spui ce vrea inimioara aia paranoica a ta, ca nu ma intereseaza, dar tu pleci intotdeauna de la premiza ce e blat. Ai boala grea... s-a dovedit de fiecare data ca paranoia si previziunile tale de blat nu sunt fundamentate in viata reala, dar revii de fiecare data cu alte previzuini si alte suspiciuni... e grav!
Cu riscul ca starea ta sa se inrautateasca, Steaua o sa bata clar la Vaslui.
Vaslui 1-3 Steaua :ok:

danpuric78
2nd March 2007, 20:20
Vinovat pana la proba contrarie :ok:
Dupa meci poti sa spui ce vrea inimioara aia paranoica a ta, ca nu ma intereseaza, dar tu pleci intotdeauna de la premiza ce e blat. Ai boala grea... s-a dovedit de fiecare data ca paranoia si previziunile tale de blat nu sunt fundamentate in viata reala, dar revii de fiecare data cu alte previzuini si alte suspiciuni... e grav!
Cu riscul ca starea ta sa se inrautateasca, Steaua o sa bata clar la Vaslui.
Vaslui 1-3 Steaua :ok:

Lasa mah filozofia. Eu doar m-am bazat pe traditie, Adica voi nu acuzati inainte de orice meci dinamo de blat.
Starea mea nu are cum sa se inrautateasca. Dinamo e la 15 puncte in fata si o reducere a diferentei ar fi binevenita. Poate ar creste un pic motivatia.

Steaua, la ora actuala nu ar putea sa bata fara probleme nici macar Steaua II.
Intelegi? Daca ar bate vasluiul greu, disputat, spectaculos, cum vrei tu, e ok. "Fara probleme" ar ridica suspiciuni.

alamar
2nd March 2007, 20:31
Dupa meciul obositor din cupa, Steaua merita o plimbare pana la Vaslui, sa se mai relaxeze baietii. Victorie pentru Steaua, este clar. Prea clar...

Lauryca
2nd March 2007, 21:53
Lasa mah filozofia. Eu doar m-am bazat pe traditie,
2 meciuri nu înseamna traditie.

Sevilla86
2nd March 2007, 21:53
Steaua, la ora actuala nu ar putea sa bata fara probleme nici macar Steaua II.
Intelegi? Daca ar bate vasluiul greu, disputat, spectaculos, cum vrei tu, e ok. "Fara probleme" ar ridica suspiciuni.

Concluzia: daca bate Steaua e blat :sleep:
De ce n-ar putea Steaua sa bata la Vaslui fara probleme? Pt ca venim dupa un egal la Oradea cu o echipa care nu mai pierduse de 8 etape? Rapid in tur dupa un 0-0 cu Iasi, peste doua etape umilea Otelul cu 7-0.
Fi sincer, daca batem noi 7-0 la Vaslui, inseamna ca e blat?

danpuric78
2nd March 2007, 22:00
Concluzia: daca bate Steaua e blat :sleep:
De ce n-ar putea Steaua sa bata la Vaslui fara probleme? Pt ca venim dupa un egal la Oradea cu o echipa care nu mai pierduse de 8 etape? Rapid in tur dupa un 0-0 cu Iasi, peste doua etape umilea Otelul cu 7-0.
Fi sincer, daca batem noi 7-0 la Vaslui, inseamna ca e blat?

Nu neaparat. Numai meciul in sine poate convinge daca a fost blat sau nu. Si nici atunci 100%.
Logic steaua "ar trebui sa aiba probleme" in a castiga la vaslui. Am spus mai sus de ce.
Accept si varianta ca fotbalul nu e intotdeauna logic.
Asa ca sa vedem meciul.

YoYoyOi
2nd March 2007, 22:56
e blat mai, nu va mai chinuiti. Daca nu e blat sigur ne ajuta arbitrul sau ceva jucatori de pe acolo....ce naiba?

danpuric78
3rd March 2007, 00:09
e blat mai, nu va mai chinuiti. Daca nu e blat sigur ne ajuta arbitrul sau ceva jucatori de pe acolo....ce naiba?

:D eu nu mai zic nimic. astept meciul. :D

Adi Da Samraj
3rd March 2007, 00:11
Frumos

Grinco
3rd March 2007, 03:03
Oricum sunt curios daca vor trage arbitrii cu Vasluiul , ca de obicei

BAK
3rd March 2007, 05:40
nu isi mai lasa porumboiu jucatorii de sub control.nu cred ca o sa fie nici un blat, castiga steaua dar greu de tot

fcvs
3rd March 2007, 07:20
De ce n-ar putea Steaua sa bata la Vaslui fara probleme? Pt ca venim dupa un egal la Oradea cu o echipa care nu mai pierduse de 8 etape?
poate pentru ca intalniti iarasi o echipa care nu a mai pierdut de 8 etape? :shocked:

Lauryca
3rd March 2007, 08:40
Oricum sunt curios daca vor trage arbitrii cu Vasluiul , ca de obicei
Ce înseamna ca de obicei pentru tine??? Afla ca în meciul cu Steaua de sezonul trecut, Fc Vaslui a fost dezavantajata clar de arbitrul Coltescu în cea mai mare nesimtire pe care am vazut-o vreodata. Si stii cine arbitreaza duminica? Tot Coltescu.

Sevilla86
3rd March 2007, 11:19
poate pentru ca intalniti iarasi o echipa care nu a mai pierdut de 8 etape? :shocked:

Scuze, am gresit. UTA nu venea dupa 8 meciuri fara infrangere, doar Vaslui.
Da, voi veniti dupa 8 meciuri fara infrangere, la fel ca si Steaua. Daca am tine cont doar de lucrul asta, ar trebui sa se termine egal.

Nu cred ca vom fi afectati prea mult de oboseala pt ca am jucat cu multe rezerve la Constanta. In atac s-ar putea sa avem ceva probleme de genul asta, dar in aparare nu e cazul. Steaua e in revenire de forma si plecam de departe cu prima sansa.

Loco
3rd March 2007, 11:33
vom fi afectati[/B] prea mult de oboseala pt ca am jucat cu multe rezerve la Constanta. In atac s-ar putea sa avem ceva probleme de genul asta, dar in aparare nu e cazul. Steaua e in revenire de forma si plecam de departe cu prima sansa.


mai exact cu care component al lotului stelei avem onoarea sa impartim parerile pe forum?

on-topic: normal ca imi doresc o victoie vasluiana insa privind realist cred ca va fi un scor alb la final, deci... 0-0

Tyler Durden
3rd March 2007, 12:05
Succes Vaslui! sper sa nu mai aveti jucatori ca Badea & comp ci sa vedem meci si nu povestiri cu final asteptat...

Deck
3rd March 2007, 12:09
Meci egal. Vom avea ocazia sa mai vedem si ceva K1 :D

razwan_vs
3rd March 2007, 12:19
sa speram ca vom obtinem un rez bun...si mai trb sa avem grija ca albitreaza coltesctu ...albitrul de casa al stelei :mda:

YoYoyOi
3rd March 2007, 12:21
pai daca sunteti buni ne puteti bate, cu tot cu arbitrul nostru de casa ;)

Deck
3rd March 2007, 12:24
De batut nu va pot bate ca joaca Radoi "black belt". :lol: :lol: :lol:

YoYoyOi
3rd March 2007, 12:26
nu conteaza, daca e echipa buna, bate cu tot cu Radoi si arbitru si aranjamente ;)

Deck
3rd March 2007, 12:30
Totul e sa fie echipa buna. :o:
Doar dupa un meci bunicel nu prea sunt sigur de asta.

Adi Da Samraj
3rd March 2007, 13:37
Nu prea mai au chef de fotbal ai nostri si nu m-ar mira daca am rata locul 2 ... l-au adus pe Croitoru la Steaua ca, cica e jucator bun, ca face, ca drege.... pai baga-l mai nene in teren sa joace ca pana se hotaraste Olaroiu sa il bage i se duce dracu forma prin care s-a remarcat... uita fotbal pe banca de rezerve....Ochirosii ar merita si el acolo cate 20 min pe meci sa prinda tupeu ca a facut paienjeni pe banca.

be@
3rd March 2007, 14:15
Hai Moldova, hai Vasluiul. Desi unii vasluieni imi provoaca sila cand citesc ce mizerii pot scrie la adresa noastra pe forumuri, meciul asta tin cu voi.

Lauryca
3rd March 2007, 14:16
Croitoru e un super-juactor, dar Olaroiu nu-i da nici o sansa..Parca Ov. Petre sau Lovin ar fi mari scule...

Hai Moldova, hai Vasluiul. Desi unii vasluieni imi provoaca sila cand citesc ce mizerii pot scrie la adresa noastra pe forumuri, meciul asta tin cu voi.
Sentimentul e reciproc când vine vorba de unii concitadini te-ai tai.

Lordul
3rd March 2007, 14:22
Prevad o surpriza si vasluiul va scoate un punct ; pronosticul meu X

Deck
3rd March 2007, 17:53
Surpriza ar fi daca bate Steaua. :P

resita
3rd March 2007, 17:57
steaua nu-si permite un pas gresit.

vlad1607
3rd March 2007, 19:06
oricum ar fi steaua nu castiga decat daca se repeta istoria cu acel meci de "infarct=blat" din ultima etapa...cel mai corect rezultat acand in vedre forma de moment ar fi un EGAL

manolo39b
3rd March 2007, 20:06
:) Trebuie Sa Castigam Neaparat La Vaslui...rapidul Si Clujul Abia Asteapta Sa Profite De Greselile Noastre Dar Sa Speram Ca Nu Le Vom Da Ocazia ...dupa Epuizantul Meci De Joi Cred Ca Vom Invinge Greu...hizo E Vulpoi Batran Care Stie Meserie! Batem Cu 2-1!:evil: :ok: :yes:

Adi Da Samraj
3rd March 2007, 23:00
Inspectoratul Judetean de Jandarmi Vaslui a dat dispozitie ca in ziua de duminica, inainte de meciul dintre moldoveni si formatia Steaua, sa fie interzisa comercializarea bauturilor alcoolice in toate restaurantele si barurile din Vaslui. Cei care nu vor respecta masura impusa de Jandarmerie risca, pe linga amenzi, si ridicarea autorizatiei de functionare.





Trebuie sa credem asa ceva ? :groggy:

Lauryca
3rd March 2007, 23:41
Au mai fost dispozitii din astea si la alte meciuri. Chiar daca se mai respecta aceasta restrictie in unele locuri, mai sunt si scapari.

Dax_CT
4th March 2007, 00:24
De parca o fi greu sa vina cu un rucsac plin de bere in zona stadionului. Face si omu` un biznis.

Dax_CT
4th March 2007, 00:37
Vaslui-Steaua, cu casa inchisa!

FC Vaslui va disputa partida de duminică, împotriva Stelei, cu stadionul plin, cele 9.000 de bilete puse în vânzare începând de miercuri au fost epuizate vineri la prânz.
Tichetele pentru meciul cu echipa din Ghencea s-au terminat vineri, astfel că partida se va disputa cu casa închisă, la fel cum s-a întâmplat și la precedentul meci.

Sper sa fie la fel de frumos ca si cel de anul trecut ! Sau similat celui din cupa, contra galatzenilor !

Forza Steaua !

YoYoyOi
4th March 2007, 00:47
deja ne-am obisnuit...doar frustratii nu se pot obisnui cu fanii Stelei si simpatizantii ei :yeah:

dardar_3
4th March 2007, 03:12
oricum ar fi steaua nu castiga decat daca se repeta istoria cu acel meci de "infarct=blat" din ultima etapa...cel mai corect rezultat acand in vedre forma de moment ar fi un EGAL

Mey tu crezi ca ai confundat meciul cu Ceahlaul - Dinamo sau fostul Petrolul-Dinamo unde pana si copii de mingi stiau ca e ceva necurat.
Asa ca nu mai vorbiti de blaturi.


Vaslui-Steaua, cu casa inchisa!

FC Vaslui va disputa partida de duminică, împotriva Stelei, cu stadionul plin, cele 9.000 de bilete puse în vânzare începând de miercuri au fost epuizate vineri la prânz.
Tichetele pentru meciul cu echipa din Ghencea s-au terminat vineri, astfel că partida se va disputa cu casa închisă, la fel cum s-a întâmplat și la precedentul meci.

Sper sa fie la fel de frumos ca si cel de anul trecut ! Sau similar celui din cupa, contra galatzenilor !

Forza Steaua !

Ce se mai inghesuiesc oamenii la blaturi de-astea...:drak:

Asta e... castigam clar(3-0)... sa nu mai zica lumea ca blat...:D...

tattae
4th March 2007, 09:56
Vaslui-Steaua, cu casa inchisa!

FC Vaslui va disputa partida de duminică, împotriva Stelei, cu stadionul plin, cele 9.000 de bilete puse în vânzare începând de miercuri au fost epuizate vineri la prânz.
Tichetele pentru meciul cu echipa din Ghencea s-au terminat vineri, astfel că partida se va disputa cu casa închisă, la fel cum s-a întâmplat și la precedentul meci.

Sper sa fie la fel de frumos ca si cel de anul trecut ! Sau similat celui din cupa, contra galatzenilor !

Forza Steaua !

...aiurea !!! ieri am trecut pe la stadion si mai erau destule bilete .

Lauryca
4th March 2007, 10:00
Asa e!! Articol de kkt. Imediat dupa ce am citit articolul pe prosport am trecut pe langa stadion si mai erau bilete. Asa ca nu mai credeti toate prostiile din ziare, si mai faceti si afirmatii despre înghesuiala la blat. Dar unora le place sa vorbeasca doar ca sa afla în treaba.:jerk:

TaciAcolo
4th March 2007, 10:01
cine arbitreaza?:D

Lauryca
4th March 2007, 10:03
S-a mai scris de 10 ori pe acest topic: SEBASTIAN COLTESCU - arbitrul de casa al Stelei - acelasi care a arbitrat si meciul de sezonul trecut.

Later-edit: asteptam soarele ca sa fie o vreme perfecta pentru fotbal!

tattae
4th March 2007, 10:19
e buna vremea si in starea in care e acuma ..numa` ploaie sa nu fie !!

Tyler Durden
4th March 2007, 10:38
la cum joaca Steaua, daca scoate un egal sa se bucure.

Vladek
4th March 2007, 10:43
la cum joaca Steaua, daca scoate un egal sa se bucure.

Asa cum te vei bucura si tu ? :D :D Sa tii pumnii stransi vasluienilor.

tattae
4th March 2007, 10:48
Probleme pentru Ovidiu Petre
După meciul cu Oțelul, din "sferturile" Cupei României, Ovidiu Petre a acuzat dureri puternice la genunchiul drept. În timpul executării penalty-urilor chiar a fost nevoit să-și pună o pungă mare cu gheață, însă in ciuda acestor probleme medicale apărute la genunchiul la care a fost operat în urmă cu aproape un an, el va fi titularizat azi de Olăroiu și va juca alături de Paraschiv în centrul liniei mediane.
Hizo: "Meci aspru"
Antrenorul moldovenilor, Viorel Hizo, anunță că Steaua va avea viață grea astăzi la Vaslui și că și-a pregătit elevii pentru victorie. "Steliștii au prima șansă, însă noi nu vom face doar act de prezență. Băieții sînt pregătiți doar să cîștige. O să fie o partidă aspră, fără spectacol. Mă bazez mult pe spiritul de echipă, pe organizarea în teren și pe dorința lor de revanșă", a mărturisit tehnicianul. (Cristi Lapa)
Fără alcool în oraș Jandarmeria din Vaslui a anunțat că toate restaurantele, barurile și magazinele din oraș nu vor avea voie să vîndă astăzi alcool, pînă la terminarea partidei cu Steaua. Ieri, jandarmii au mers la fiecare centru comercial pentru a comunica această decizie. (Cristi Lapa)
Campanie galben-verde
Orașul Vaslui a fost împînzit ieri cu afișe prin care suporterii Vasluiului sînt rugați să vină la stadion îmbrăcați în galben-verde. Cunoscut fiind faptul că în Moldova sînt mulți susținători ai Stelei, afișele transmit și că suporterii care vor veni în roș-albastru vor fi distribuiți la peluza destinată steliștilor, indiferent de locul ce-l au pe bilet. (Cristi Lapa) ( www.gsp.ro )

Sevilla86
4th March 2007, 10:48
la cum joaca Steaua, daca scoate un egal sa se bucure.

Iar ati ajuns la mana Vasluiului si sperati sa faca macar un egal cu noi? :happy

tu26dor
4th March 2007, 11:05
provabil va fi o victorie chinuita a stelei... asa un 1-0 ca sa nu fie egal... nasol de tot s-a ajuns...

Tyler Durden
4th March 2007, 11:15
n-am ajuns deloc la mana Vasluiului, chiar daca bateti la Vaslui aveti 3 puncte in fata Rapidului care pot fi recuperate f.uosr avand in vedere ca jucati meciul direct pe Giulesti. Tin cu Vasluiul asa cum tu aseara ai tinut cu Craiova.

starsteel
4th March 2007, 11:22
Uite cine vorbea de angoasa....tu zbori de la un thread la altul, de fapt in cazul tau anotimpul nu constituie un impediment. :D

Meci extrem de greu la Vaslui poate ca de data asta nu vom mai rata ocazia de a ne desprinde.

Tyler Durden
4th March 2007, 11:30
pai din cateva vad si tu te plimbi de pe un thread pe altul, cred ca transhumanta nu se mai poarta la noile exemplare.

Lauryca
4th March 2007, 11:43
e buna vremea si in starea in care e acuma ..numa` ploaie sa nu fie !!
Nu cred ca o sa mai ploua. A iesit soarele.:)

tedybear
4th March 2007, 11:59
sper ca jucatorii vasluieni sa se ridice la inaltimea suporterilor. sa speram ca vom vedea un spectacol frumos si cea mai buna echipa sa castige.

superchumbo
4th March 2007, 12:42
azi dimineata la ora 5 gigel coman era la gregory's unirii cu o panarama

mai nou probabil asta e noul tip de cantonament al lui oli .....

YoYoyOi
4th March 2007, 12:46
pai de la Coman nici nu ai la ce sa te astepti mai mult :mda:

claudio25ro
4th March 2007, 12:56
asta e meci egal 1-1

Lauryca
4th March 2007, 12:58
mai nou probabil asta e noul tip de cantonament al lui oli .....
Oricum aseara aveau programat un "cantonament" cu multa mâncare si bautura unde s-au cazat. De luni au început pregatirile la organizarea "cantonamentului".

tedybear
4th March 2007, 13:09
azi dimineata la ora 5 gigel coman era la gregory's unirii cu o panarama

mai nou probabil asta e noul tip de cantonament al lui oli .....


Oricum aseara aveau programat un "cantonament" cu multa mâncare si bautura unde s-au cazat. De luni au început pregatirile la organizarea "cantonamentului".



eu cred ca Steaua stie ca o sa castige meciul si de aceea s-au gandit sa sarbatoreasca inainte, ca si anul trecut. Imi pare sincer rau de suporterii Vasluiului, ei nu au nimic de castigat din toate magariile astea..., poate niste reumatism de la frigul pe care il suporta la fiecare meci al vasluiului acasa...

Lauryca
4th March 2007, 13:20
Lasa nu ne plânge pe noi. Iar astazi e cald afara.:drak: Mai vorbim dupa meci! Hai Vasluiul!!!! :yeah: http://img261.imageshack.us/img261/9320/fcvasluimiscare3ybie6.gif (http://imageshack.us)http://img257.imageshack.us/img257/8232/dungi3yxyi7.gif (http://imageshack.us)http://img261.imageshack.us/img261/1222/steagcruce1aekd3.gif (http://imageshack.us)

apparte
4th March 2007, 13:22
pai din cateva vad si tu te plimbi de pe un thread pe altul, cred ca transhumanta nu se mai poarta la noile exemplare.

Bine ca se poarta migratia cu "campiile care zboara"!

Tyler Durden
4th March 2007, 13:36
huh?

Kainsashiki
4th March 2007, 14:52
o sa ploua cu goluri, tocmai am primit un telefon care mi-a comunicat aranjamentul!

YoYoyOi
4th March 2007, 14:53
/OLE/ ce bine:D

caine19
4th March 2007, 15:13
o sa ploua cu goluri

in poarta lui andrei :ok:

Dax_CT
4th March 2007, 15:31
Of, Banele, secunda 40.. cel mai rapid gol... era sa fie.

Dax_CT
4th March 2007, 15:42
Cat mai costa un cartonas rosu in ziua de azi ?

Liviu
4th March 2007, 15:43
SEBASTIAN COLTESCU - arbitrul de casa al Stelei - acelasi care a arbitrat si meciul de sezonul trecut.
:happy

Da , ai MARE dreptate...:ok:

tu26dor
4th March 2007, 15:44
Thereau este eliminat - marfa... foarte promitator!

caine19
4th March 2007, 15:45
:D

hai vasluieni , sa vedem cfr-ul pe locul 2 :ok:

Charon
4th March 2007, 15:48
ce intrari prin alunecare,te doare capul!

Liviu
4th March 2007, 15:51
Se pare ca centralul Coltescu l-a eliminat pe atacantul francez ca urmare a unei sesizari de pe banca a lui Viorel Hizo, acesta observand o intevrentie a jucatorului stelist in preajma centrului terenului.(ols.ro)
Viorel Hizo , rapidistul ... de cand a ajuns arbitru sa semnalizeze centralului unele faze ? Oli , pârăște-l și tu pe Bukvici...

blizz4rd
4th March 2007, 15:52
Se pare ca centralul Coltescu l-a eliminat pe atacantul francez ca urmare a unei sesizari de pe banca a lui Viorel Hizo, acesta observand o intevrentie a jucatorului stelist in preajma centrului terenului.(ols.ro)
Viorel Hizo , rapidistul ... de cand a ajuns arbitru sa semnalizeze centralului unele faze ? Oli , pârăște-l și tu pe Bukvici...

e aberant... nu are cum sa fie asa... i-o fi zis ceva ori observatorul, ori al 4-lea arbitru.

vlad1607
4th March 2007, 15:52
hai vasluiuuuuuuuuuuuullllllllllllllllllllllllllllllll llll nu mai stati capra ca in meciul trecut

Charon
4th March 2007, 15:55
Se pare ca centralul Coltescu l-a eliminat pe atacantul francez ca urmare a unei sesizari de pe banca a lui Viorel Hizo, acesta observand o intevrentie a jucatorului stelist in preajma centrului terenului.(ols.ro)
Viorel Hizo , rapidistul ... de cand a ajuns arbitru sa semnalizeze centralului unele faze ? Oli , pârăște-l și tu pe Bukvici...
cel mai tampit motiv auzit vreodata!:happy
dar parca la ols nu ma mira nimic!
ma astept sa mai elimine pe cineva la sesizarea publicului!:happy

cosimo1
4th March 2007, 15:56
atacantul francez a fost eliminat,dupa ce coltescu,sa consultat cu arbitrul de rezerva

Geografu
4th March 2007, 15:59
Iarasi arbitrii scot asul din maneca impotriva stelei .! E imposibil,Thereau n-avea de ce sa fie eliminat in acest meci.SUB NICI UN MOTIV !!! :( .
Apropo sunt zvonuri ca acest Coltescu ar fi in relatii de afaceri cu unii dintre actioanarii de la Dinamo...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

vlad1607
4th March 2007, 16:00
dupa ce ca ati fost impinsi de coltescu de la spate de cateva ori arbitreaza si el corect acum ( in primle minute ma refer ) si gata dai cu bata-n baltaaa...

cosimo1
4th March 2007, 16:02
al 2 lea cartonas pt nesu???dece nu sa dat????

Charon
4th March 2007, 16:03
Iarasi arbitrii scot asul din maneca impotriva stelei .! E imposibil,Thereau n-avea de ce sa fie eliminat in acest meci.SUB NICI UN MOTIV !!! :( .
Apropo sunt zvonuri ca acest Coltescu ar fi in relatii de afaceri cu unii dintre actioanarii de la Dinamo...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

si hop,nu-l elimina pe nesu!:happy

kaka4milan
4th March 2007, 16:03
de ce sa se dea?deocamdata scoateti eliminarea lui nesu...poate mai incolo

danpuric78
4th March 2007, 16:03
Iarasi arbitrii scot asul din maneca impotriva stelei .! E imposibil,Thereau n-avea de ce sa fie eliminat in acest meci.SUB NICI UN MOTIV !!! :( .
Apropo sunt zvonuri ca acest Coltescu ar fi in relatii de afaceri cu unii dintre actioanrii de la Dinamo...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ce treaba are dinamo cu arbittrajul vostru mah?
Tu nu vezi unde e dinamo, la cate puncte in fata?
Ce dreaq? Therreau a fost eliminat degeaba. Ce daca n-ai vazut tu nimic inseamna ca n-a fost?
Asa ati aberat i ca l-a eliminat corpodean degeaba.
S-a consultat COltescu cu arbitru de rezerva inainte de a-l elimina.

cosimo1
4th March 2007, 16:04
de ce sa se dea?deocamdata scoateti eliminarea lui nesu...poate mai incolo

pai nu era de galben???

tataleone
4th March 2007, 16:04
Coltescu trebuia sa-l elimine pe Nesu nu o data, ci de 2 ori...si asta doar pana in min. 30...parca vad ca dupa meci Meme si Oli o sa tipe ca steaua a fost furata :rolleyes:

Charon
4th March 2007, 16:05
BAi paranoicule, ce treaba are dinamo cu arbittrajul vostru mah?
Tu nu vezi unde e dinamo, la cate puncte in fata?
Ce dreaq? Therreau a fost eliminat degeaba. Ce daca n-ai vazut tu nimic inseamna ca n-a fost?
Asa ati aberat i ca l-a eliminat corpodean degeaba.
S-a consultat COltescu cu arbitru de rezerva inainte de a-l elimina.
pai nu vezi ca daca steaua nu poate ,dinamo e de vina?:happy

m8k
4th March 2007, 16:07
Hai cu inca o eliminare pentru Steaua!!!
Inca doua :rosu: si ajunge!!!
Lupta Vaslui!

Sunchase
4th March 2007, 16:09
iar trage arbitrul cu steaua :|

Dax_CT
4th March 2007, 16:10
Mai exista vreun arbitru care nu e "imbracat" in alb-rosu ?

edd
4th March 2007, 16:11
Mai exista vreun arbitru care nu e "imbracat" in alb-rosu ?

stai sa vezi diseara ce ne face balaj...

vlad1607
4th March 2007, 16:12
dax nu te mai uita la meci la calorifer

raspunsul e Da ala care de exemplu nu a dat 11 m pt Arges in tur laPitesti la zero mai vrei si alte exemple? salomir augustus constantin ...

danpuric78
4th March 2007, 16:12
Cred ca se cam termina pentru OLi.
steaua nu joaca nimic.
acuma nu mai are nici scuza arbitrajului, pentru ca e coltescu. si cel putin pana acum a tras cu ei.
Pa Oli.

vlad1607
4th March 2007, 16:13
oli nu-i lasa acum...ai stofa poti sa termini pe locul 5..hai oli nu-i lasa

bebesabie
4th March 2007, 16:14
Daca va uitati atent la meci veti observa ca arbitru de centru este Borcea ajutat la tuse de catre Niculescu si Turcu.
Se pare ca Steaua nu bate iar pt ca Dinamo s-a varat coada.
Penibili mai sunteti mai oamenilor.
Cautati sa va ascundeti nepuntinta dand vina pe Dinamo .

Vadim
4th March 2007, 16:14
Cred ca se cam termina pentru OLi.
steaua nu joaca nimic.
acuma nu mai are nici scuza arbitrajului, pentru ca e coltescu. si cel putin pana acum a tras cu ei.
Pa Oli.
Ce sa joace frate in 9?

Da, bun arbitraj. Thereau eliminat pe vorbe, Nesu trebuia sa ia rosu si a fost lasat... Frumos...

vlad1607
4th March 2007, 16:15
vadime lasa-ne tatae cu ale tale....

mai e pan la final de meci..coltescu nu o sa ezite sa elimine si un vasluian ....istoria sa in arbitraje pro steaua e cunoscuta...poate fi doar scandalul de inceput dc nu profita gazdele repede

pff
4th March 2007, 16:15
deja au inceput oitzele sa conteste arbitrajul :) iar o sa plece berbecali inainte sa se termine meciul :))of

bebesabie
4th March 2007, 16:16
E vina arbitrului ca joaca steaua in inferioritate.
Nu trebuia sa vina la meci , sau cel putin trebuia sa acorde 2 goluri moca stelei asta pt ca aduce puncte Romaniei .

Sevilla86
4th March 2007, 16:16
Nu pot sa spun nimic de eliminaea lui Thereau ca nu am vazut... astia de la National TV sunt varza!!! Se uitau dupa elicopteru lu' Becali in loc sa filmeze pe teren! Nu au dat nici o reluare!

pff
4th March 2007, 16:17
LOL alt fault nesu :))

danpuric78
4th March 2007, 16:18
Nu pot sa spun nimic de eliminaea lui Thereau ca nu am vazut... astia de la National TV sunt varza!!! Se uitau dupa elicopteru lu' Becali in loc sa filmeze pe teren! Nu au dat nici o reluare!

Incredibil Sevilla. Cum poti sa fii atat de rational.
mai zi-le si altora ca nu s-a vazut nimic si ca e posibil sa existe un motiv pentru eliminarea lui Therreau.

cosimo1
4th March 2007, 16:18
oare cite faulturi trebuie sa mai faca nesu ca sa-i dea cartonas??

Charon
4th March 2007, 16:18
Ce sa joace frate in 9?

Da, bun arbitraj. Thereau eliminat pe vorbe, Nesu trebuia sa ia rosu si a fost lasat... Frumos...

vadime,poate ne explici ce inseamna "Thereau eliminat de Hizo"!
nu sesizezi penibilul?


p.s. ce frumos fluiera Coltescu finalul reprizei cand nesu intra criminal!:happy

Dax_CT
4th March 2007, 16:19
ce treaba are dinamo cu arbittrajul vostru mah?
Tu nu vezi unde e dinamo, la cate puncte in fata?
Ce dreaq? Therreau a fost eliminat degeaba. Ce daca n-ai vazut tu nimic inseamna ca n-a fost?
Asa ati aberat i ca l-a eliminat corpodean degeaba.
S-a consultat COltescu cu arbitru de rezerva inainte de a-l elimina.

Pai cine a dus-o acolo ? Singura echipa care nu este furata vreodata este dinamo. De ce ? Intrebare retorica.

Ce nu vezi tu si vad altii care nu vad meciurile la radio este ca se doreste eliminarea Stelei din accederea in cupele europene. De ce ? Lasand la o parte fascinatia banilor ce poti fi castigati, mai este si frustrarea ca uite Steaua ce rezultate are, ce spectacol fotbalistic face, ce public aduce la stadion, ce bani scoate din asta, pe cand restul se zbat in mediocritate in Europa.

Remember campionatele si cupele castigate pe banda rulanta de echipa arbitrilor ? Si antrenamentele nesfarsite pentru Champions League ? Europa si-a spus cuvantul - dinamo a mancat pamantul.

De aia Steaua este furata cat se poate. Reprezinta complexul celorlalte.

vlad1607
4th March 2007, 16:19
forza nessuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nu te lasa :happy

tu26dor
4th March 2007, 16:19
trebuia galben si implicit rosu pt nesu. a intrat tare acolo. arbitru a fluierat sfarsitul reprizei pt ca nu a stiut ce sa dea acolo. era in spatele celor doi.
oricum... steaua joaca la fel de penibil ca in ultimul timp...nu am inteles eliminarea francezului totusi.

achile
4th March 2007, 16:19
Ce sa joace frate in 9?

Da, bun arbitraj. Thereau eliminat pe vorbe, Nesu trebuia sa ia rosu si a fost lasat... Frumos...

Esti....

Daca Nesu trebuia eliminat....inseamna ca 2 de la vaslui trebuia sa ia galben si rosu
Voi nu vedeti ca Steaua e vanata? las-o in pm ca in campionatul asta ne-a vanat arbitrii intruna ba rosu(cred ca rar a fost meci sa nu ne elimine un juc )ba ofsaid ba mm
Bai nene ma gandeam jegosilor astora nu le e frica sa mai mearga pe strada??pai eu daca il vad [pe Coltescu sau pe comentatorul asta jur pe ce am mai scump ca ii bat de se pe ei,trebuie sa se intample odata si asta sa nu isi mai bata jog de noi de 3 mil de suporterii,cat mai suportam????haideti naibii sa-i batem pe unde ii prindem chiar asa stam capra???

kerosene
4th March 2007, 16:20
Ce arbitri si ce comentatori.De tot rasul :happy

Sunchase
4th March 2007, 16:20
fan club nesu nu exista ? :happy :rosu:

White Shadow
4th March 2007, 16:20
Slaba echipa.......nu meritati sa jucati nici macar in Intertoto cu jucatorii astia............

Sevilla86
4th March 2007, 16:21
Incredibil Sevilla. Cum poti sa fii atat de rational.
mai zi-le si altora ca nu s-a vazut nimic si ca e posibil sa existe un motiv pentru eliminarea lui Therreau.

Tu ce vrei? In direct nu s-a vazut nimic pt ca filmau elicopteru si nici reluari nu au dat. Nu putea sa primeasca rosu decat daca injura arbitru pt ca faza aia nu mi s-a parut de rosu. Nu inteleg pt ca s-a dat.
Daca stii tu spune-mi si mie ca sunt curios.

Tyler Durden
4th March 2007, 16:21
achile, tu de unde ai venit, de la stana?

Ferko
4th March 2007, 16:21
Frumos. Nesu - iertatul partidei. Iar este furata Steaua?

vlad1607
4th March 2007, 16:21
VAND TRICOU CU nesssuuuuuuuuuu...reduceri de sezon 80% e prea tare baiatu asta :happy

tataleone
4th March 2007, 16:21
fan club nesu nu exista ? :happy :rosu:

Ba da exista...Si Coltescu e seful fan-clubului :yeah:

danpuric78
4th March 2007, 16:22
Pai cine a dus-o acolo ? Singura echipa care nu este furata vreodata este dinamo. De ce ? Intrebare retorica.

Ce nu vezi tu si vad altii care nu vad meciurile la radio este ca se doreste eliminarea Stelei din accederea in cupele europene. De ce ? Lasand la o parte fascinatia banilor ce poti fi castigati, mai este si frustrarea ca uite Steaua ce rezultate are, ce spectacol fotbalistic face, ce public aduce la stadion, ce bani scoate din asta, pe cand restul se zbat in mediocritate in Europa.

Remember campionatele si cupele castigate pe banda rulanta de echipa arbitrilor ? Si antrenamentele nesfarsite pentru Champions League ? Europa si-a spus cuvantul - dinamo a mancat pamantul.

De aia Steaua este furata cat se poate. Reprezinta complexul celorlalte.


Totusi cand a fost furata steaua ?
Cand arbitrii nu le dau portia de un 11m pe meci?

Sau acuma cand Coltescu evita sa-l elimine pe nesu.

achile
4th March 2007, 16:22
trebuia galben si implicit rosu pt nesu. a intrat tare acolo. arbitru a fluierat sfarsitul reprizei pt ca nu a stiut ce sa dea acolo. era in spatele celor doi.
oricum... steaua joaca la fel de penibil ca in ultimul timp...nu am inteles eliminarea francezului totusi.

ba am lasi si tu cu rosu tau,hai poate acum la sf a intrat tare dar tu nu vezi ca suntem provocati???eu unu rupeam 3 de la vaslui iar pe arbitru il tavaleam cred ca 10 min in continu

STEAUA-MANIA
4th March 2007, 16:22
eh,lasati...ca nici de k1 ganea nu mi-e rusine...

YoYoyOi
4th March 2007, 16:23
Duamni de unde dracu-s si comentatorii astia? :happy

Bine zice Oli ca trebuie sa intre cu 10 jucatori in teren, ca 11 e prea mult pt unii arbitrii :ras-plans:

Luis Garcia10
4th March 2007, 16:23
O rusine de meci! Oare de ce se creeaza atata presiune inutila! Hizo sa-si aseze jucatorii in teren nu sa sara ca ars la deciziile arbitrului! Saracu` Coltescu ma mir ca a reusit sa tina meciu` in frau ! Asa se practica mereu la Vaslui , vezi meciurile cu Craiova ,Ceahlaul , Poli .. etc! O rusine de echipa! Mai multa gura decat fotbal! Nu cred ca s-au jucat 15 minute de fotbal practic ! Vedetele sunt Hizo si titirezul ala imbracat in costum de langa el ! :rosu: !

proVaslui
4th March 2007, 16:24
Prea tare arbitrajul. Nici nu mai am cuvinte. Sper ca Vasluiul sa mai prinda curaj si sa le-o traga in minutul 90+x sa-si mai taie inca o data Radoi mainile prin geamuri...

Dennis
4th March 2007, 16:24
Totusi cand a fost furata steaua ?
Cand arbitrii nu le dau portia de un 11m pe meci?

Sau acuma cand Coltescu evita sa-l elimine pe nesu.

Care-i problema ta ba ..??


Thereau a fost autorul unui tackling imprudent la mijlocul terenului, dar nu a atins adversarul.

Viorel Hizo, antrenorul celor de la FC Vaslui, a intrat pe teren si a inceput sa protesteze, pentru ca imediat arbitrul de centru sa actioneze si sa ii arate 'rosu' lui Thereau!

Stii sa citesti datiash la **** de *****!!?

Duva-n p*** mea cu arbitraju din fotbalul romanesc ca e sub 0. Nici unde nu am vazut o mai mare bataie de joc.

otinho
4th March 2007, 16:24
dubioasa eliminarea lui thereau .. cat despre nesu .. nu stiu ce cauta pe teren :(

Kainsashiki
4th March 2007, 16:24
Coltescu asta e idiot...

Lu Thereau ii da rosu dupa 5 minute de proteste a lui Hizo, lu Nesu nu-i da rosu cand l-a faultat p-ala...

si comentatorii astia mai explodati! Cica.."arbitraj excelent a lui coltescu"

sau dup-aia zic ca la ultima faza merita nesu rosu..pt ce kkt sa primeasca rosu cand el se pregatea sa traga si a intrat fundasu de la vaslui in el ?! Ala de la Arsenal a primit rosu cand l-a bagat in spital pe Terry dupa ce i-a dat cu picioru`n fata?! idioti...

danpuric78
4th March 2007, 16:24
Tu ce vrei? In direct nu s-a vazut nimic pt ca filmau elicopteru si nici reluari nu au dat. Nu putea sa primeasca rosu decat daca injura arbitru pt ca faza aia nu mi s-a parut de rosu. Nu inteleg pt ca s-a dat.
Daca stii tu spune-mi si mie ca sunt curios.
Pai nu stiu omule.
nici eu n-am vazut.
am zis numai ca e posibil.
Nu putem zice cu certitudine ca a fost eliminat corect sau nu pana nu vedem faza.

Insa cert e ca pana acum Nesu a fost iertat de eliminare.
A cui pila e baiatul asta de intra titular la steaua? Dupa ce joaca n-ar avea loc nici la echipa a doua de la bragadiru.

Sunchase
4th March 2007, 16:25
Luis Garcia10 dar de intrarile criminale ale stelistilor nu spui nimic ? nici de faptul ca a fost doar o singura eliminare acordata? probabil i-a fost frica sa-l elimine pe catastrofa de nesu

achile
4th March 2007, 16:25
Totusi cand a fost furata steaua ?
Cand arbitrii nu le dau portia de un 11m pe meci?

Sau acuma cand Coltescu evita sa-l elimine pe nesu.

Esti penibil
Se evde pe fata ca Steaua e furata iar tu esti miop
Si nu numai acum a fost furata ci tot campionatul
Daca as sta sa-ti enumar mas plictisi sincer
Ce intelegi tu portia de 11 m?daca mio da la gioale in careu nu trebuia sa-mi dea ca sa nu se insinueze ca e portia de 11 m?
Esti penibil penibil

Tyler Durden
4th March 2007, 16:25
ba boule tu la ce meci te uiti handicapatule???nu7 vedeti am ca comandati tot fricosilor si la 15 puncte aveti morcovul

Achile ia un calmant, calcaiul tau e inteligenta...

resita
4th March 2007, 16:25
oare vedem cava fotbal in repriza a doua ca-n prima nu am vazut nimic.

achile
4th March 2007, 16:27
Luis Garcia10 dar de intrarile criminale ale stelistilor nu spui nimic ? nici de faptul ca a fost doar o singura eliminare acordata? probabil i-a fost frica sa-l elimine pe catastrofa de nesu

bai baiatule dar pe ale vasluienilor nu le vezi?dar faptul ca sunt provocatio de arbitru nu vezi??faptul ca voi beneficiati de ajutor de la arbitrii iar noi de dezavantaje nu vezi???dar faptul ca Thereau a fost eliminat aiurea nu vezi???penibilule

bebesabie
4th March 2007, 16:27
Se pare ca Borcea speriat de jocul incredibil de bun al stelei si de faptul ca s-a putea sa piarda locul 1 l-a sunat in timpul meciul pe arbitru si i-a oronat acestuia sa dea afara un jucator de la steaua pt a le taia din elan acestora .

Sevilla86
4th March 2007, 16:27
Prea tare arbitrajul. Nici nu mai am cuvinte. Sper ca Vasluiul sa mai prinda curaj si sa le-o traga in minutul 90+x sa-si mai taie inca o data Radoi mainile prin geamuri...

Moldovene, mie mi-ar fi rusine cu echipa aia a voastra Vaslui. Acasa cu un om in plus va aparati si trageti de timp. Rusine!!! Sunteti mici si voi si Porumboiu!

YoYoyOi
4th March 2007, 16:28
daca nu terminati cu jignirile luati pauza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danpuric78
4th March 2007, 16:29
Se pare ca Borcea speriat de jocul incredibil de bun al stelei si de faptul ca s-a putea sa piarda locul 1 l-a sunat in timpul meciul pe arbitru si i-a oronat acestuia sa dea afara un jucator de la steaua pt a le taia din elan acestora .

I-a trimis prin posta nishte butelii:D .
Si asa a reusit sa opreasca steaua din drumul spre finala CL. La vaslui cu omu' Stelei Coltescu.:happy :happy :happy :happy
:happy :happy :happy :happy