PDA

View Full Version : Etapa 21: Pandurii Tg Jiu – FC Poli Iasi



Pages : [1] 2

delaparis
26th February 2007, 23:14
DUMINICA, 04.03.2007
Pandurii – FC Poli Iasi
TELESPORT 14.00
discutii inainte si dupa meci aici.

inter
26th February 2007, 23:15
ii executa Pandurii pe ieseni!

*Coco*
26th February 2007, 23:16
In meciu asta ii executam grav de tot:D
Nu cred ca au vre`o sansa la Tg-Jiu ,chit ca nu am jcuat nimic la Bistrita

YoYoyOi
26th February 2007, 23:16
Pandurii:ok:

rhadoo
26th February 2007, 23:16
x
as vrea un 2 dar nu ne avantajeaza,si e pacat de banii nostrii sa se duca pe apa sambetei
HAI JIUL PETROSANI!

Luis Garcia10
26th February 2007, 23:23
1 Solist!

Sergio_D
27th February 2007, 00:07
daca nici pe astia nu-i batem, nu-i de-a buna...

Cra10veanu
27th February 2007, 00:08
trimiteti-i in B pe moldoveni !

Jus7M3
27th February 2007, 00:19
bat pandurii !! ;)

Balaci
27th February 2007, 00:31
Pandurii,cu conditia sa joace si atacantii ceva:D

Cipus
27th February 2007, 00:49
castiga Pandurii, o sa revin cand o sa vad posibilii indisponibili

GeKuRA
27th February 2007, 01:00
meci greu pt. Poli...
sper sa nu vina ninsoarea prin Tg. Jiu...

Kooler
27th February 2007, 01:41
Dupa cum se prezinta acum echipele, bate Pandurii.

TaciAcolo
27th February 2007, 01:44
greu meci ...sa vedem ce facem in cupa ..daca o sa batem pe national..probabil stadionul o sa fie plin ..si nu are cum sa ratam victoria :evil:

arfel
27th February 2007, 07:58
Valeu iar oltenii...nu se poate....2 solist

chinezu
27th February 2007, 08:17
0-1(palimaru)

Laur_Farul
27th February 2007, 09:14
Pandurii, cu siguranta :ok: !

crissis
27th February 2007, 09:19
Bate Poli Iasi

Elphax
27th February 2007, 10:04
poli mai are de lucrat pana sa isi revina putin ...

crissis
27th February 2007, 10:10
poli mai are de lucrat pana sa isi revina putin ...

De poli tm vorbesti cred? Poli Iasi cel putin un egal scoate cu Pandurii

*Coco*
27th February 2007, 10:25
Poli Iasi cel putin un egal scoate cu Pandurii
Clar:happy :happy :happy :happy
Fara 2-3 boaba nu plecati de la Tg-Jiu...

Elphax
27th February 2007, 10:38
De poli tm vorbesti cred? Poli Iasi cel putin un egal scoate cu Pandurii

de ce sa vb de Tm pe threadul asta? :headbang:

dardar_3
27th February 2007, 11:03
1 Solist la meciul Pandurii - Poli Iasi:D

B0gdaaaN
27th February 2007, 11:15
nu sunt asa optimist ca ceilalti ieseni ai mei sau ca oltenii...sper intr-un meci egal

hamsterutz
27th February 2007, 13:07
as pune un x2...mai multe nu pot sa zic ca trebuie sa plec...o sa revin diseara cu o analiza :)

poliis
27th February 2007, 13:37
Clar:happy :happy :happy :happy
Fara 2-3 boaba nu plecati de la Tg-Jiu...

mai mult de un gol nu dati...numai ca noi o sa dam 2;)

nr.zece
27th February 2007, 14:17
3-0

boni2204
27th February 2007, 14:32
3-0

De ce nu se prezinta iasul???????
eu cred ca se prezinta, deci pronosticul tau e o gluma buna :happy :happy :happy

relansat
27th February 2007, 14:44
Pandurii trebe sa`si faca punctele, altfel e grava treaba ... nu mai zic de Iasi, care a ratat 2 puncte etapa asta. Mizez pe X.

TaciAcolo
27th February 2007, 14:47
daca o sa batem maine pe national :evil:...0 sanse aveti :)

boni2204
27th February 2007, 14:50
De cand a devenit national un etalon al valorii, cel putin anul asta:confused:
iar daca noi batem la Timisoara va spulberam:happy :happy :happy

TaciAcolo
27th February 2007, 14:54
o sa aiba moral bun :D si stadion arhiplin :P
la noi e chiar realizabila o victorie..in schimb la voi nici nu stiu de ce va mai deplasati acolo :ras-plans:

boni2204
27th February 2007, 15:05
o sa aiba moral bun :D si stadion arhiplin :P
la noi e chiar realizabila o victorie..in schimb la voi nici nu stiu de ce va mai deplasati acolo :ras-plans:

Sa luam 3 puncte doar atat:evil: :evil: :evil:

be@
27th February 2007, 15:29
3-0

:happy :happy :happy


Clar:happy :happy :happy :happy
Fara 2-3 boaba nu plecati de la Tg-Jiu...

Aoleu, am vazut ce jucatori periculosi ati adus. In pregatire atacantii vostri n-au inscris nici un gol. Sunt foarte buni, n-am ce zice. :lol: :lol: :lol:



Dupa cum se prezinta acum echipele, bate Pandurii.


M-ai dat gata. Si cum s-au prezentat Pandurii etapa trecuta, ca sa bata duminica? Ia explica-mi logica ta.


trimiteti-i in B pe moldoveni !

Vezi sa nu va trimitem noi pe voi. Va scoatem fotbalul din cap cand veniti la Iasi.


daca nici pe astia nu-i batem, nu-i de-a buna...
Dar cand ne-ati mai batut voi pe noi, ca s-o faceti acuma?




ii executa Pandurii pe ieseni!

Hai, du-te, ma ! Nu ma inebuni ! Dar cand ne-au mai executat astia, ca sa ne execute si acuma? N-au castigat nimic macar un punct in fata Politehnicii Iasi.Si nici n-or sa castige. Va fi ca anul trecut. Batem cu 1-0. Gol Palimaru.

Ess
27th February 2007, 15:32
5-0 sec. Asta numai sa-i vad incruntarile beiei...bee-i...be@-ei...whatever :D

boni2204
27th February 2007, 15:33
:happy :happy :happy



Aoleu, am vazut ce jucatori periculosi ati adus. In pregatire atacantii vostri n-au inscris nici un gol. Sunt foarte buni, n-am ce zice. :lol: :lol: :lol:





M-ai dat gata. Si cum s-au prezentat Pandurii etapa trecuta, ca sa bata duminica? Ia explica-mi logica ta.



Vezi sa nu va trimitem noi pe voi. Va scoatem fotbalul din cap cand veniti la Iasi.


Dar cand ne-ati mai batut voi pe noi, ca s-o faceti acuma?





Hai, du-te, ma ! Nu ma inebuni ! Dar cand ne-au mai executat astia, ca sa ne execute si acuma? N-au castigat nimic macar un punct in fata Politehnicii Iasi.Si nici n-or sa castige. Va fi ca anul trecut. Batem cu 1-0. Gol Palimaru.

Bravo vad ca ai raspuns la toti cei care exagereaza, meciul va fi greu dar noi vom castiga ca si pana acum, vom avea 4 victorii din 4 posibile in fata lor:ok:

be@
27th February 2007, 15:33
5-0 sec. Asta numai sa-i vad incruntarile beiei...bee-i...be@-ei...whatever :D

Ahaaa. Dar cu cine credeti ca jucati aicea? Viseaza in continuare.

TaciAcolo
27th February 2007, 15:34
depinde ce arbitru o sa fie :lol: cum ati batut in tur un penalty inventat

boni2204
27th February 2007, 15:36
5-0 sec. Asta numai sa-i vad incruntarile beiei...bee-i...be@-ei...whatever :D

Hai ca esti tare de unde visati voi rezultatele astea:headbang:
Ce ma or fi aterizat niste galactici pe Coloana Infinitului ????:D

be@
27th February 2007, 15:40
Hai ca esti tare de unde visati voi rezultatele astea:headbang:
Ce ma or fi aterizat niste galactici pe Coloana Infinitului ????:D

Asa le place lor, sa dea in penibil. De unde 5-0, daca atacantii lor nu inscriu deloc? Nici macar cand sunt in superioritate. :lol: :lol:
Si ei viseaza la 5-0. Doamne, Doame.... da-le minte. :headbang:

Ess
27th February 2007, 15:41
Alo...usurel copii...
Cine ce viseaza??? Cine are treaba cu Pandurii sau cu Iasul???
Ma legam de altceva.
5-0, 0-5, who give a shit? Fara nici o miza pt mine.

LE: io...oltean :happy

Sergio_D
27th February 2007, 16:21
Dar cand ne-ati mai batut voi pe noi, ca s-o faceti acuma?

be@-o, Am spus eu ca v-am mai batut ? Problema sta in felul urmator: la Poli Iasi se face foamea (adica nu aveti bani), ati facut niste transferuri de-a dreptul "remarcabile!!!" si veti juca pe un stadion de pe care doar CFR Cluj si Dinamo au plecat invingatoare.

La voi e o situatie JALNICA, pe cand la Pandurii e stabilitate. D'aia am spus ca "daca nu-i batem nici pe astia, nu-i de-a buna". Dar fie, cu totii interpreteaza cum vor si isi etaleaza apoi veleitatile razboinice. Vedeti-va voi de Calimara (sau Palimaru :thinkso:) al vostru, nu mai tineti evidenta atacantilor Pandurilor, ca nici voi nu sunteti mai breji. Sau l-ati avea pe Ronaldinho in echipa si nu stiu si eu ? :sleep:

Dar tu parca tineai cu Nationalul... gata, te-ai sucit ? :groggy:

boni2204
27th February 2007, 16:26
be@-o, Am spus eu ca v-am mai batut ? Problema sta in felul urmator: la Poli Iasi se face foamea (adica nu aveti bani), ati facut niste transferuri de-a dreptul "remarcabile!!!" si veti juca pe un stadion de pe care doar CFR Cluj si Dinamo au plecat invingatoare.

La voi e o situatie JALNICA, pe cand la Pandurii e stabilitate. D'aia am spus ca "daca nu-i batem nici pe astia, nu-i de-a buna". Dar fie, cu totii interpreteaza cum vor si isi etaleaza apoi veleitatile razboinice. Vedeti-va voi de Calimara (sau Palimaru :thinkso:) al vostru, nu mai tineti evidenta atacantilor Pandurilor, ca nici voi nu sunteti mai breji. Sau l-ati avea pe Ronaldinho in echipa si nu stiu si eu ? :sleep:

Dar tu parca tineai cu Nationalul... gata, te-ai sucit ? :groggy:
Nu cred ca are rost sa vorbim despre bani, pt ca nu banii joaca in teren.
sper ca dupa meci sa va intre bine in cap numele lui: PALIMARU CLEMENT:evil:
Din cate stiu exista suspiciuni in modul de finantare al Pandurilor, asa ca vezi sa nu se lase cu arestari si cu desfiintari:ok:

Sergio_D
27th February 2007, 16:29
Nu cred ca are rost sa vorbim despre bani, pt ca nu banii joaca in teren.
sper ca dupa meci sa va intre bine in cap numele lui: PALIMARU CLEMENT:evil:
Din cate stiu exista suspiciuni in modul de finantare al Pandurilor, asa ca vezi sa nu se lase cu arestari si cu desfiintari:ok:

Aha aha, existau suspiciuni absurde din partea unora care aveau interesul doar de a destabiliza situatia de la club. Nu mai caut acum comunicatul in care se explica situatia veniturilor de la club... am mai facut-o de cateva ori. Intreaba pe be@, stie ea/el.

Si totusi, are rost sa vorbim despre bani. Nu cred ca sunt iesenii asa de sufletisti incat sa joace fotbal pentru... nimic.

be@
27th February 2007, 16:31
be@-o, Am spus eu ca v-am mai batut ? Problema sta in felul urmator: la Poli Iasi se face foamea (adica nu aveti bani), ati facut niste transferuri de-a dreptul "remarcabile!!!" si veti juca pe un stadion de pe care doar CFR Cluj si Dinamo au plecat invingatoare.

La voi e o situatie JALNICA, pe cand la Pandurii e stabilitate. D'aia am spus ca "daca nu-i batem nici pe astia, nu-i de-a buna". Dar fie, cu totii interpreteaza cum vor si isi etaleaza apoi veleitatile razboinice. Vedeti-va voi de Calimara (sau Palimaru :thinkso:) al vostru, nu mai tineti evidenta atacantilor Pandurilor, ca nici voi nu sunteti mai breji. Sau l-ati avea pe Ronaldinho in echipa si nu stiu si eu ? :sleep:

Dar tu parca tineai cu Nationalul... gata, te-ai sucit ? :groggy:



Hello! Eu tin cu Poli de foarte multa vreme. Acuma te-ai trezit? Cat despre meci, eu zic sa lasati mistourile astea, "daca nici pe astia nu-i batem". Ok? Ca si anul trecut v-am batut, deci n-aveti de ce sa aveti aere din astea.
Si nu mai vorbi tu de situatia care e la Iasi, ca nu stii. Iar daca vrei sa afli, te invit sa vezi baza de antrenamet. Uita-te bine la tot ce e acolo.

http://www.politehnicaiasi.ro/?pid=149

DanielAndrei
27th February 2007, 16:32
o luam cu 3 sau 5 goluri cand craiova bate pe rapid la 1 gol diferenta :D...cam greu, nu?!

Sergio_D
27th February 2007, 16:33
Hello! Eu tin cu Poli de foarte multa vreme. Acuma te-ai trezit? Cat despre meci, eu zic sa lasati mistourile astea, "daca nici pe astia nu-i batem". Ok? Ca si anul trecut v-am batut, deci n-aveti de ce sa aveti aere din astea.
Si nu mai vorbi tu de situatia care e la Iasi, ca nu stii. Iar daca vrei sa afli, te invit sa vezi baza de antrenamet. Uita-te bine la tot ce e acolo.

http://www.politehnicaiasi.ro/?pid=149

:happy :happy :happy :happy


Site-ul este suspendat! Daca sunteti proprietarul acestui site va rugam sa contactati Departamentul Facturare Romtelecom!

Telefon: 021 400 6363


:happy :happy :happy :happy

N-aveti bani nici sa tineti un SITE !!! :happy

be@
27th February 2007, 16:35
E din cauza Romtelecomului, asa ca nu mai rade. Mie imi merge.

Sergio_D
27th February 2007, 16:36
Site-ul este suspendat! Daca sunteti proprietarul acestui site va rugam sa contactati Departamentul Facturare Romtelecom!

Concluzie: cineva n-a platit gazduirea site-ului. :D
Flori de duda, n-are cum sa-ti mearga. Baga un printscreen sa ma convingi :rolleyes:

DanielAndrei
27th February 2007, 16:37
ma baietas...ai probleme cu netu....merge cam prost la tine in sat!!

TaciAcolo
27th February 2007, 16:37
:happy :happy :happy :happy :happy :lol: :lol: :lol:
niste desculti ii batem clar :happy

Sergio_D
27th February 2007, 16:40
ma baietas...ai probleme cu netu....merge cam prost la tine in sat!!

Wow! Cata inteligenta! Cata spiritualitate! :ras-plans:
Vreau sa vad un printscreen pe care sa apara ora de acum, cu site-ul vostru.

"Baietas", "sat"... :rolleyes: of tu oraseanule! :happy

be@
27th February 2007, 16:41
Site-ul este suspendat! Daca sunteti proprietarul acestui site va rugam sa contactati Departamentul Facturare Romtelecom!

Concluzie: cineva n-a platit gazduirea site-ului. :D
Flori de duda, n-are cum sa-ti mearga. Baga un printscreen sa ma convingi :rolleyes:

Bai, esti culmea. Iti zic ca mie imi merge! Si stiu mai multi care au probleme cu Romtelecomul. Site-ul a fost relansat recent, si au fost facute mai multe imbunatatiri la el. N-are rost sa-ti bag tie printscreen, ca sa ma crezi. Mi-e indiferent.

boni2204
27th February 2007, 16:42
Ma daca ai probleme cu Romtelecomul e altceva, dar site-ul este functional si chiar a fost suspendat temporar in aceasta iarna pt a se imbunatati calitatea.
http://www.politehnicaiasi.ro/?pid=133&news_id=48

Sergio_D
27th February 2007, 16:42
Bai, esti culmea. Iti zic ca mie imi merge! Si stiu mai multi care au probleme cu Romtelecomul. Site-ul a fost relansat recent, si au fost facute mai multe imbunatatiri la el. N-are rost sa-ti bag tie printscreen, ca sa ma crezi. Mi-e indiferent.

Hmmm... pe cuvant, nu te pot crede. :)
Asta e, nu sunt bani nici pentru mentinerea unui site, d'apoi pentru sustinerea unei intregi echipe de fotbal. :ras-plans:

be@
27th February 2007, 16:44
Hai, pa, vad ca n-am cu cine discuta. Nu-mi mai bat capul cu tine, ca n-are rost. Poate e peste puterea ta de intelegere.

Sergio_D
27th February 2007, 16:47
OK, presupunem prin absurd ca site-ul e functional in clipa asta :D, dar va spun eu, aveti probleme cu acoperirea :ras-plans:. La Tg-Jiu, nu merge. :rolleyes:

Cat despre meci: fiti realisti. Iasiul are sanse mici sa plece cu puncte de la Tg-Jiu. Nu va luati dupa rezultatele precedente (victorii pentru voi). Anul trecut, la Tg-Jiu era o alta echipa, iar in tur ati avut mare bafta. Procentual vorbind, va acord 25% sanse sa plecati cu un punct de aici si... 5% sanse sa plecati cu toate 3. :D


http://i163.photobucket.com/albums/t311/sergiodirnu/1-3.jpg

:great: :great: :great:

boni2204
27th February 2007, 16:47
Politehnica Iasi a fost prima echipa a studentilor din Iasi care a luat fiinta la 27 aprilie 1945, sub denumirea de Sportul Studentesc. O luna mai tirziu, la 31 mai, devine A.S.P.I. (Asociatia Sportiva Politehnica Iasi). Participa la prima editie postbelica a Diviziei B, 1946-47, ocupind locul 12, din 14 echipe in seria a II-a. In 1948 Politehnica devine C.S.U. (Clubul Sportiv Universitar). In campionatul diviziei secunde ocupa locurile 4 (1947-1948) si 6 (1948-1949).


In 1949 se inregistreaza prima incercare de fuzionare intre fotbalistii muncitori si studenti, alcatuindu-se, cu ocazia unui meci amical, o formatie cuprinzind pe cei mai valorosi jucatori de atunci, din orasul Iasi. In 1950 C.S.U. se transforma in Stiinta Iasi. Sub noua denumire echipa de fotbal a studentilor ieseni activeaza numai in Divizia B, ocupind succesiv urmatoarele locuri in clasamentul final al seriei respective: 6 in 1951; 5 in 1952; 9 in 1953 si 1954; 6 in 1955; 4 in 1957-1958.


La 1 august 1958, fuziunea dintre Stiinta si C.F.R. - nerealizata in urma cu aproape un deceniu - se realizeaza, constituindu-se astfel Clubul Sportiv Muncitoresc Studentesc (C.S.M.S.), avind in componenta cei mai buni fotbalisti ieseni, si Unirea Iasi, formatie alcatuita din restul jucatorilor de la Stiinta si C.F.R. In noua formula de participare in campionatul divizionar B, Unirea - de fapt garnitura a doua a fotbalului iesean - ocupa, in mod surprinzator, un loc mai bun in clasamentul editiei 1958-1959 (locul 5) fata de C.S.M.S. (locul 8).


In anul urmator, insa, echipa Clubului Sportiv Muncitoresc Studentesc cistiga seria si promoveaza in primul esalon fotbalistic. Meritul promovarii revine antrenorilor I. Unguroiu si M. Manolescu, precum si jucatorilor care au alcatuit formatia de baza in anul competitional 1959-1960: Ursache(Florea) - Scarlat, Paun, Buimistruc, Don, Dram - Demian, Voica, Unguroiu, Crutiu, Avasilichioaie. In anul urmtor retrogradeaza in Divizia B.


La sfirsitul campionatului 1961-1962, ocupind din nou primul loc in seria I a Diviziei B, C.S.M.S. promoveaza pentru a doua oara in primul esalon divizionar, avind la conducerea tehnica pe Remus Ghiuritan. Au urmat cinci ani in care C.S.M.S. s-a mentinut in categoria formatiilor de elita ale fotbalului nostru: 1962-63 locul 10, 1963-64 locul 7, 1964-65 locul 10, 1965-66 locul 6, 1966-67 locul 13.


Apoi, un nou campionat (1967-68) in Divizia B, de asta data sub numele de Politehnica, adoptat la 10 octombrie 1967. In vara anului 1968 echipa revine pentru a treia oara in Divizia A cu antrenorul I. Zaharia la conducerea tehnica si urmatoarea formula de baza: M. Constantinescu (Iordache) - Romila I, I. Ianul, Stoicescu, Deleanu - Stefanescu, Vornicu - Incze IV, Lupulescu, Cuperman, Gavrila (Andrioaie).


In continuare Poli ocupa locuri in partea inferioara a clasamentului: 10 in 1968-69, 12 in 1969-70, 8 in 1970-71, 15 in 1971-72, dupa care echipa cade in "B", revenind in anul urmator, pentru a patra oara in prima divizie, cu antrenorii Constantin Laurentiu si Ion Marica. Lotul care a realizat aceasta performanta : Costas, Pop, Romila I, Ianul, Stoicescu, Sofian, Miclos, Romila II, Simionas, Goleac, Costachescu, Hanceriuc, V. Marica, Incze IV, Amarandei, Lupulescu, Danila, Moldovan.


De aici inainte pozitiile succesive in clasamentele finale ale Diviziei A au fost urmatoarele: 13 in 3 editii consecutive (1973-74, 1974-75,1975-76), 8 in 1976-77, 15 in 1977-78, 12 in 1978-79, 8 in 1979-80, 16 in 1980-81. A urmat un an de "B" si apoi cea de-a cincea promovare in primul esalon, sub conducerea antrenorului Gh. Constantin, secondat de Kurt Gross. Lotul de juctori utilizat : Bucu, Anton, Ciocirlan, Kereszi, M. Radu, Cioaca, Nemteanu, Simionas, Florean, Paveliuc, Pachitean, Romila II, Negri, Gheorghiu, Burdujan, Oprea, C. Ionescu, Agachi, Cojocaru, ! Naste, I. Munteanu.


Revenita in prima divizie, Politehnica Iasi ocupa locul 10 in 1982-83 si locul 8 in 1983-84. La inceputul campionatului 1984-85 echipa, cu un nou cuplu de antrenori Constantin Otet si Vasile Simionas, a cooptat in efectivul sau pe Damaschin si Hutu. Din 1990 Politehnica evolueaza in Divizia B, reusind promovarea in 1994-95 in urma unui meci de baraj disputat pe data de 24 iunie 1995 la Brasov contra echipei Electroputere Craiova. In acel meci Poli a fost condusa cu 2-0 dar apoi a reusit egalarea si in cele din urma sa cistige la penalty-uri cu scorul de 6-5. Evolueaza un an(1995-96) in Divizia A unde alterneaza rezultatele bune cu cele slabe si in cele din urma retrogradeaza in Divizia B.


In aceasta perioada a evoluat la Poli cel mai talentat fotbalist dat de Poli fotbalului romanesc, Daniel Pancu, care in 1996 este vindut la Rapid Bucuresti, in acest moment evoluand la Besiktas Istambul si fiind unul dintre titularii de drept al echipei reprezentative a Romaniei.


Cit a evoluat in Divizia B, Poli a avut ca antrenori printre altii pe Ion Moldovan, viitor antrenor al echipei de tineret a Romaniei si pe Lita Dumitru, actualul antrenor al echipei nationale a Romaniei under 18. In sezonul 2000-2001 Poli retrogradeaza, pentru prima oara, in Divizia C. Aici fuzioneaza cu o alta echipa ieseana din al treilea esalon, Unirea 2000, si incepe sezonul 2001-2002 sub denumirea de C.S. Poli Unirea Iasi.


Retrogradarea in al treilea esalon al tarii, pentru prima data in istorie, a reprezentat momentul de trezire al echipei si startul intr-o cursa de revenire in elita fotbalului romanesc. Cu antrenorul Vasile Simionas pe banca, promovarea in Divizia B are loc la doar un an distanta, Poli Unirea Iasi reusind sa se impuna in mod autoritar. In primul sezon dupa revenirea in "B", echipa are un start de sezon foarte bun, ajungand la un moment dat pe prima pozitie. Lupta pe doua fronturi, Cupa Romaniei si campionat, Poli Unirea a ratat promovarea dar a obtinut o performata deosebita in Cupa, ajungand pana in sferturile de finala.


In sezonul 2003-2004 Politehnica Iasi a reusit, dupa zece ani, sa revina pe prima scena fotbalistica, ocupand locul unu in Seria I a Diviziei B. In Divizia A, Poli incepe dezastruos sezonul 2004-2005, avind doar doua puncte dupa primele opt etape. Aceasta serie de rezultate negative atrage dupa sine schimbarea antrenorului Vasile Simionas cu Ionut Popa. Acesta din urma reuseste un rezultat miraculous la debutul sau pe banca tehnica a Politehnicii, invingand cu 1-0 pe Steaua Bucuresti, chiar in Ghencea. La finalul turului, Politehnica se desparte de Adrian Cristea, ce a semnat pentru Dinamo Bucuresti si care era considerat unul dintre cele mai bune produse ale Centrului de Copii si Juniori al Politehnicii, din ultimii zece ani. Sub conducerea antrenorului Ionut Popa, Politehnica incheie sezonul 2004-2005 pe pozitia a noua, dintr-un total de 16 echipe. In sezonul 2005-2006, Ionut Popa reuseste cu Politehnica o clasare pe locul 10 in prima liga fotbalistica a tarii.
Istoria clubului de pe site ca sa te convingi ca si aici va suntem superiori, nu numai la meciuri directe:ok:

DanielAndrei
27th February 2007, 16:50
eu sunt mai omenos decat concitadina mea, asa, ca sa nu mori p**** ;)
http://img410.imageshack.us/img410/8272/untitledop2.jpg (http://imageshack.us)

Sergio_D
27th February 2007, 16:50
Incontestabil, sunteti superiori la capitolul istorie. Niciodata nu am afirmat contrariul. Insa eu ma refer la situatia actuala in care se afla echipa voastra. Si trebuie sa recunoasteti si voi, e... dureroasa rau. :rolleyes:

be@
27th February 2007, 16:57
Ai vazut, mai Sergio_D? Mai razi acuma?

Sergio_D
27th February 2007, 16:58
Am vazut un thumbnail, din care nu se distinge ora. Si da, tot rad. :happy

http://i163.photobucket.com/albums/t311/sergiodirnu/1-3.jpg

:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Balaci
27th February 2007, 17:20
BAi,ce-i cu limbajul de mahala pe voi.Atata va duce capul pe voi cei de la Iasi,nu puteti mai mult,sa purtati o discutie civilizata sau ce?Sau la voi la "oras" asa se vorbeste,mai suburban.
Asta,ce sa facem daca noi suntem mai prosti...:D
O.T.Batem pe moldoveni,acum ori niciodata:D

Kainsashiki
27th February 2007, 17:23
bah, terminati odata cu cearta!

sergio_d, nu mai pune poze gigantice pe forum

daniel_andrei, termina cu jignirile si tu ca nu iese bine

ciao

Balaci
27th February 2007, 17:25
Ionut Popa a declarat ca singura solutie de iesire din criza financiara este sa sparga o banca.

“Am un pistol acasa, iar permisul îl am de la Craciun. Acum plec la Arad, iau pistolul si jefuiesc o banca. Ce calibru? Nu mai stiu. Cred ca 87. Asta e singura solutie sa iesim din impasul financiar”, a spus Popa.
:happy :happy :happy
Macar Popa e optimist,mai crede in iesirea din criza:D

Jus7M3
27th February 2007, 17:26
bat oltenii :ok:

p.s. si noi si pandurii :D

Balaci
27th February 2007, 17:29
Chiar mai,imi pot spune si mie iesenii ca vad ca se lauda mult de tot cu Plaimaru asta ce mare jmeker este? A dat si el niste goluri cu echipe de liga inferioara si gata?

Jus7M3
27th February 2007, 17:30
da mah balaci si mai e "super balba" de voia sa il ia Napoli :ras-plans::ras-plans: (probabil napoletanii aveau nevoie de femeie de servici la club) :happy :happy

boni2204
27th February 2007, 17:34
BAi,ce-i cu limbajul de mahala pe voi.Atata va duce capul pe voi cei de la Iasi,nu puteti mai mult,sa purtati o discutie civilizata sau ce?Sau la voi la "oras" asa se vorbeste,mai suburban.
Asta,ce sa facem daca noi suntem mai prosti...:D
O.T.Batem pe moldoveni,acum ori niciodata:D
Ma bine ca stii tu sa vorbesti elevat, dar te-as ruga sa nu generalizezi.
Cat despre Palimaru va mai repet sper ca dupa meci sa nu mai fiti asa indolenti si sa ii stalciti numele pt ca o sa il tineti minte:ok:

Balaci
27th February 2007, 17:35
da mah balaci si mai e "super balba" de voia sa il ia Napoli :ras-plans::ras-plans: (probabil napoletanii aveau nevoie de femeie de servici la club) :happy :happy

Il luau napoletanii sa incerce ultimele modele de incaltari din ciment ale MAfiei:D

Jus7M3
27th February 2007, 17:41
probabil .. nush dc sa zic .. dar ca atacant sigur nu il luau .. De Zebri, Calaio, Buchhi .. balba ... hhahahahhahaha ce naspa suna :ras-plans:

Sergio_D
27th February 2007, 17:43
Era de asteptat ca unii ieseni sa clacheze nervos si sa apeleze la jigniri. :sleep: Deh, de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere. :D

Sunt sigur ca al vostru Calimara :D va face un meci mare. :D

Balaci
27th February 2007, 17:45
Cat de mare poate sa faca si el saracu'

boni2204
27th February 2007, 17:48
Era de asteptat ca unii ieseni sa clacheze nervos si sa apeleze la jigniri. :sleep: Deh, de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere. :D

Sunt sigur ca al vostru Calimara :D va face un meci mare. :D
Cred ca esti prea subiectiv si nu vezi ca si concitadini de-ai tai jignesc, nu cred ca trebuie sa locuiesti intr-un loc anume pentru a fi in primul rand om si dupa aia mai vorbim:rolleyes:

Sergio_D
27th February 2007, 17:53
Cred ca esti prea subiectiv si nu vezi ca si concitadini de-ai tai jignesc, nu cred ca trebuie sa locuiesti intr-un loc anume pentru a fi in primul rand om si dupa aia mai vorbim:rolleyes:

1. Un singur concitadin am pe aici.
2. Nu sunt deloc subiectiv, voi sunteti exagerat de optimisti. Nu spun ca este interzis sa sperati, insa deja unii o dau in balarii cu pronosticuri de genul 0-5.
3. Am spus eu ceva de locul in care locuiti ? :hmm:
4. Ah oamenii... specie rara. :rolleyes:

be@
27th February 2007, 18:09
12. Nu sunt deloc subiectiv, voi sunteti exagerat de optimisti. Nu spun ca este interzis sa sperati, insa deja unii o dau in balarii cu pronosticuri de genul 0-5.



Hai ca dai in penibil. Uita-te la primele mesaje de pe thredula asta, si vezi cine a inceput cu " ii executam", " daca nu-i batem nici pe astia", "3-0", samd. V-as spune cum sunteti voi, oltenii, dar sunt o gramada de ofticati pe forumul asta, si sigur imi iau avertisment sau ban. Asa ca, mai bine tac.



3. Am spus eu ceva de locul in care locuiti ? :hmm:



Nici n-ai ce sa zici. Ti-am explicat care e treaba cu site-ul, ca merge, si ai inceput sa razi ca un.... Aveam o parerea buna despre tine, credeam ca esti printre singurii olteni cu capul pe umeri, si cu care poti discuta. Dar se pare ca m-am inselat.


Cat despre Palimaru, noi nu ne laudam cu el. E jucator al Nationalei de tineret, si o sa mai auziti de el. Numai ca a avut ghinion si s-a accidentat des.

Sergio_D
27th February 2007, 18:21
Asa, si eu am spus ca poate prin Oltenia, site-ul vostru nu are acoperire. :D
La mine nu merge, nici la alti prieteni din oras. :groggy:

Dar chiar a fost amuzant sa vad: "site suspendat - contactati Departamentul Facturare Romtelecom!" :D, stiindu-se situatia de la Iasi. :rolleyes:
Cum suntem noi, oltenii ? Trimite-mi PM, chiar sunt curios. :D
P.S.: Aparentele inseala, crede in fapte, nu in impresii :cool:

TaciAcolo
27th February 2007, 18:22
suntem cei mai buni dintre romani:D

Cipus
27th February 2007, 18:24
castiga Pandurii cu 1-0 gol in repriza secunda. Totusi sa vedem mai intai meciul de cupa si ne vom convinge daca meciul de la Bistrita a fost accident, blat sau impotenta in atac in cazul Pandurilor. Avantajul lor e ca de obicei joaca bine acasa si putine echipe au reusit sa marcheze la Tg.Jiu. Despre Iasi, a reusit cateva victorii in deplasare (Arges, Unirea, Ceahlaul) dar si infrangeri usturatoare (Dinamo, Jiul, Farul), o sa vedem daca are puterea de a inscrie la Pandurii, sincer ma cam indoiesc de asta

Geografu
27th February 2007, 18:25
Chiar nu am stiut ce optiune sa pun dar totusi am pus 2 pentru ca Pandurii nu mai e echipa in forma din iarna trecuta.;)

Balaci
27th February 2007, 18:31
V-as spune cum sunteti voi, oltenii, dar sunt o gramada de ofticati pe forumul asta, si sigur imi iau avertisment sau ban. Asa ca, mai bine tac.

Cati olteni ai cunoscut tu in cei 23 de anisori ai tai ca sa iti poti forma o parere concludenta?

arfel
27th February 2007, 18:46
daca ati juca miuta intre voi si tot ati pierde...adica mai pe intelesu vostru "Unu alearga la 100 m garduri si ajunge pe locu 2 "

Sergio_D
27th February 2007, 18:55
daca ati juca miuta intre voi si tot ati pierde...adica mai pe intelesu vostru "Unu alearga la 100 m garduri si ajunge pe locu 2 "

pfff... daca taceai... :sleep:
Ai vreo problema cu oltenii ? :confused:

be@
27th February 2007, 18:57
Nuuuu. Cum nici voi n-aveti cu noi. :D

Sergio_D
27th February 2007, 19:06
Nuuuu. Cum nici voi n-aveti cu noi. :D
Eu n-am nicio problema cu moldovenii in general...


Se pare ca au ramas multe urme printre descendentii celor care au iesit cu capetele zdrobite de sub rotile carului.:headbang: :groggy:
Ce imaginatie bogata ai... Modifica repede varsta, pune 5 ani, sa nu zica lumea ca esti... :sleep:

Hai sa ma risc la un pronostic pentru meci :D. 1-0, inscrie Pacurar. :D

DanielAndrei
27th February 2007, 19:57
bah, terminati odata cu cearta!

sergio_d, nu mai pune poze gigantice pe forum

daniel_andrei, termina cu jignirile si tu ca nu iese bine

ciao

off-topic: de ce nu luati masuri si impotriva atitudinii provocatoare a oltenilor, ca tot am vazut ca dati ban in asemenea cazuri!!! :rosu: :rosu:

hamsterutz
27th February 2007, 21:57
Asa cum am promis dimineatza am revenit cu o analiza a meciului:
Echipele:

Pandurii| Poli Iasi
Guso| Branet
Mandrean| Tirlea
Chibulcutean| Onut
Rus| Bernad
Dragomir| Buta
A.Pacurar| Sfarlea
Vancea| Naidin
Vasilache| Mijin
Orac| Miclea
Vintilescu| Palimaru
L.Mihai| Silvasan

Puncte forte Pandurii:
- sunt gazde deci beneficiaza de avantajul suporterilor
- o echipa puternika in meciurile de pe teren prorpriu: 5-2-2 (linia de clasament)
- vor juca la victorie deoarce au nevoie de puncte…si vor ataca tot meciul
- au o linie de mijloc f offensiva cu orac vasilache si pacurar
- stabilitate la nivelul vestiarului
Puncte slabe Pandurii
- lipsa de forma a portarului
- lipsa de forma a atacantilor
- doar 9 goluri inscrise in tur in meciurile de acasa
- fundasi slab valoric
- slab pregatiti fizic

Puncte forte Poli Iasi
- forma buna a atacantilor si mijlocasilor
- o echipa puternika in deplasare 11 pct in tur
- un antrenor motivant
- acomodarea rapida a noilor achizitii
- palmaresul intalnirilor ulterioare clar favorabil
Puncte slabe
- forma slaba a defensivei
- instabilitate la nivelul vestiarului (scandaluri peste scandaluri)
- joc in deplasare

Parerea mea este in cont ca meciul este de x2….si ca va fi decis de valorile individuale sau de greselile fundasilor/portarilor.Rez final 0-0 sau 0-1….daca cei de la panduri deschid scorul primi … vor castiga :)

boni2204
27th February 2007, 22:05
1. Un singur concitadin am pe aici.
2. Nu sunt deloc subiectiv, voi sunteti exagerat de optimisti. Nu spun ca este interzis sa sperati, insa deja unii o dau in balarii cu pronosticuri de genul 0-5.
3. Am spus eu ceva de locul in care locuiti ? :hmm:
4. Ah oamenii... specie rara. :rolleyes:

1.Ai mai multi, iar eu ma refeream in general, sunt 2 care ii vad etapa de etapa dandu-si cu parerea despre Iasi in mod negativ si despre moldoveni in general, nu dau nume ca se stiu si ii stii si tu sigur.
2. Cum spunea si be@ voi ati inceput (nu marefer la tine) cu scoruri astronomice de parca ati fi galacticii Romaniei, iar eu nu sunt superoptimist dar sper:D
3.Nici eu nu am zis nimic de locul in care locuiti:)
4. ai dreptate cam rari cei ce pot fi numiti oameni
P.S. In superioritate 70 de min si nu ati reusit macar sa marcati golul de onoare cu Gloria, deci am tot dreptul sa sper.Fortza POLI IASI:yeah:

Sergio_D
27th February 2007, 22:24
1.Ai mai multi, iar eu ma refeream in general, sunt 2 care ii vad etapa de etapa dandu-si cu parerea despre Iasi in mod negativ si despre moldoveni in general, nu dau nume ca se stiu si ii stii si tu sigur.
2. Cum spunea si be@ voi ati inceput (nu marefer la tine) cu scoruri astronomice de parca ati fi galacticii Romaniei, iar eu nu sunt superoptimist dar sper:D
3.Nici eu nu am zis nimic de locul in care locuiti:)
4. ai dreptate cam rari cei ce pot fi numiti oameni
P.S. In superioritate 70 de min si nu ati reusit macar sa marcati golul de onoare cu Gloria, deci am tot dreptul sa sper.Fortza POLI IASI:yeah:

1. In momentul in care am postat acele mesaje, doar balaci mai era pe thread :P
2. OK, spera, nu-ti interzice nimeni asta.
3. Aici ce sa mai zic ? :ras-plans:
4. Eh, uite ca ne intelegem. :P

Sincer sa fiu, tind sa cred ca meciul cu Gloria a fost cam... necurat... Am avut 5 ex-bistriteni pe teren si nu au facut mare lucru...

A facut hamsterutz mai sus o analiza a celor doua echipe. Doar cateva lucruri am de spus.
1. Forma slaba a portarului ? :rolleyes: U make me laugh :D De Ibrahim Dossey ai auzit ? :P Ala e a facut meciuri foarte bine in partidele cu Jiul si Dinamo din cupa. Ei bine, e ocazia lui acum.
2. Fundasi slab valoric ? Iasi - 27 goluri primite. Pandurii - 22.

Ar mai fi cate ceva de spus, dar poate mai tarziu. :D

tuxie
27th February 2007, 22:26
Sergio, daca bate Iasiul, pui de bere, da? :D

Sergio_D
27th February 2007, 22:27
Sergio, daca bate Iasiul, pui de bere, da? :D

Iote-l ma! Ai inviat ? :D Ai drum prin Tg-Jiu ? :P

delaparis
27th February 2007, 22:30
PAndurii inca nu sunt "iesiti" din iarna :cool: ... x :o:

be@
27th February 2007, 22:37
Sergio, daca bate Iasiul, pui de bere, da? :D
De care? Timisoareana? :D
Sergio, pregateste banii. :drak:

hamsterutz
27th February 2007, 22:43
1. In momentul in care am postat acele mesaje, doar balaci mai era pe thread :P
2. OK, spera, nu-ti interzice nimeni asta.
3. Aici ce sa mai zic ? :ras-plans:
4. Eh, uite ca ne intelegem. :P

Sincer sa fiu, tind sa cred ca meciul cu Gloria a fost cam... necurat... Am avut 5 ex-bistriteni pe teren si nu au facut mare lucru...

A facut hamsterutz mai sus o analiza a celor doua echipe. Doar cateva lucruri am de spus.
1. Forma slaba a portarului ? :rolleyes: U make me laugh :D De Ibrahim Dossey ai auzit ? :P Ala e a facut meciuri foarte bine in partidele cu Jiul si Dinamo din cupa. Ei bine, e ocazia lui acum.
2. Fundasi slab valoric ? Iasi - 27 goluri primite. Pandurii - 22.

Ar mai fi cate ceva de spus, dar poate mai tarziu. :D

1.punem pariu ca joaca guso? si dossey e prea batran ca sa mai fie ce a fost ;)
2.nu cred ca chibulcutean rus si etc sunt mai valorosi ca onutz....:D si in primu rand nu am zis mai slabi valoric ca ai nostri :)....am zis doar slab valoric

Lauryca
27th February 2007, 22:44
Asa cum am promis dimineatza am revenit cu o analiza a meciului:
Puncte forte Pandurii:
- sunt gazde deci beneficiaza de avantajul suporterilor


:happy :happy Esti tare.. abia astept sa vad marea galerie a Pandurilor..sau ma rog, macar una închiriata de la Craiova. Cat despre meci: X; cred ca se va rata mult si prima repriza va fi anosta. Dar si daca bate Iasi-ul tare bucuros as fi...asa de dragul oltenilor.:drak: :evil:

Sergio_D
27th February 2007, 22:47
:happy :happy Esti tare.. abia astept sa vad marea galerie a Pandurilor..sau ma rog, macar una închiriata de la Craiova. Cat despre meci: X; cred ca se va rata mult si prima repriza va fi anosta. Dar si daca bate Iasi-ul tare bucuros as fi...asa de dragul oltenilor.:drak: :evil:

Hey, nu a zis nimeni absolut nimic de galerie. Se vede ca nu esti trecut prin Tg-Jiu. Avem o medie de spectatori foarte mare, iar publicul isi sustine favoritii. Galerie, n-avem. :D

Bafta in meciul cu Steaua... probabil vei fi pe stadion, incurajandu-ti echipa favorita :evil:

rhadoo
27th February 2007, 22:49
Hey, nu a zis nimeni absolut nimic de galerie. Se vede ca nu esti trecut prin Tg-Jiu. Avem o medie de spectatori foarte mare, iar publicul isi sustine favoritii. Galerie, n-avem. :D

cam cati?e multi?!:happy

hamsterutz
27th February 2007, 22:51
am zis suporteri....suporteri nu insemana numa peluza :), e deajuns sa aibe 6000 de oameni si sa urle ce or sti ei sa faca zgomot si sa-i impinga de la spate :)

Sergio_D
27th February 2007, 22:52
cam cati?e multi?!:happy
Call me! :rolleyes:


am zis suporteri....suporteri nu insemana numa peluza :)
Lauryca a facut referire la galerie. Cred ca la meciul cu Iasi vor fi in jur de 7000-8000 de suporteri, in functie de conditiile atmosferice.

rhadoo
27th February 2007, 22:53
micuta mica,cum sa te sun,esti indecent a

*Coco*
27th February 2007, 22:56
:happy :happy Esti tare.. abia astept sa vad marea galerie a Pandurilor..sau ma rog, macar una închiriata de la Craiova.


Pai aia e ma ca la voi doar galeria sustine echipa restul spectatorilor de la Tribuna I , II ,0 sunt sclavi ...
Asa e prin zona voastra a Moldovei

boni2204
27th February 2007, 23:00
A aparut unul care face scandal????ce iti ziceam eu Sergio_D

Sergio_D
27th February 2007, 23:02
A aparut unul care face scandal????ce iti ziceam eu Sergio_D

no comment :D
nu raspund decat de actiunile mele :rolleyes:
Totusi, asta e parerea lui Coco. Iar dreptul la libera exprimare este garantat prin Constitutie. :P

crissis
27th February 2007, 23:07
no comment :D
nu raspund decat de actiunile mele :rolleyes:
Totusi, asta e parerea lui Coco. Iar dreptul la libera exprimare este garantat prin Constitutie. :P

Acum o dai la intors bla-bla cu constitutia .
Bate Poli Iasi asa la misto

boni2204
27th February 2007, 23:09
no comment :D
nu raspund decat de actiunile mele :rolleyes:
Totusi, asta e parerea lui Coco. Iar dreptul la libera exprimare este garantat prin Constitutie. :P
Corect, dar eu te intreb Constitutia cui Olteniei sau Romaniei sau Moldovei?
Iar Balaci spunea de noi ca facem scandal, dar ar trebui sa se uite in curtea lui. Daca te uiti la mesajele lui coco o sa vezi ca omul are o problema cu Moldova, dar asta e parerea lui, nu toti suntem la fel.(apropo de specia umana)

Sergio_D
27th February 2007, 23:09
Acum o dai la intors bla-bla cu constitutia .
Bate Poli Iasi asa la misto

O dau la intors ? "Expliciteaza-ti" afirmatia :ras-plans:

Da, la mistocarii, e foarte posibil sa bata Iasiul :evil: :P

boni2204
27th February 2007, 23:10
Acum o dai la intors bla-bla cu constitutia .
Bate Poli Iasi asa la misto

Si luam si 3 puncte tot la misto:ok:

crissis
27th February 2007, 23:16
Corect, dar eu te intreb Constitutia cui Olteniei sau Romaniei sau Moldovei?
Iar Balaci spunea de noi ca facem scandal, dar ar trebui sa se uite in curtea lui. Daca te uiti la mesajele lui coco o sa vezi ca omul are o problema cu Moldova, dar asta e parerea lui, nu toti suntem la fel.(apropo de specia umana)

Lipsa unui moderator care sa fie suporter al lui Poli Iasi se face simtita din plin si de aceea multi useri se intrec in posturi care de care mai inteligente si care stirnesc scandal. Corect normal si democratic ar fi sa fie cite un moderator pentru fiecare echipa care joaca in prima liga .
Pandurii-Poli Iasi 2 doar asa ca sa le aratam ca suntem mai buni decit ei.

Sergio_D
27th February 2007, 23:16
Corect, dar eu te intreb Constitutia cui Olteniei sau Romaniei sau Moldovei?
Iar Balaci spunea de noi ca facem scandal, dar ar trebui sa se uite in curtea lui. Daca te uiti la mesajele lui coco o sa vezi ca omul are o problema cu Moldova, dar asta e parerea lui, nu toti suntem la fel.(apropo de specia umana)

Nu detin autoritatea suprema, sa pot dicta in stanga si in dreapta cum sa se comporte unii sau ce sa spuna altii. Fiecare persoana este unicat, are propriul mod de gandire si actioneaza asa cum crede ca este mai bine. Nu ma prea intereseaza pe mine ce spune X sau Y (fie ca sunt olteni sau nu). Dar ma deranjeaza cand se generalizeaza, atunci cand anumite adjective sunt atribuite unor categorii de oameni, unele in care ma incadrez si eu.

Oricum, ceea ce a spus Coco este partial adevarat, cu toate ca el a fost cam dur in afirmatii. Foarte multi locuitori din zona Moldovei sunt sustinatori ai Stelei. Nu ca asta ar fi motiv de rusine, dar contravine cu perceptia unora, cum ca daca nu iti sustii echipa locala, esti... :sleep:

Daca se poate, atacati ideea, nu persoana. :rolleyes:

boni2204
27th February 2007, 23:24
Nu detin autoritatea suprema, sa pot dicta in stanga si in dreapta cum sa se comporte unii sau ce sa spuna altii. Fiecare persoana este unicat, are propriul mod de gandire si actioneaza asa cum crede ca este mai bine. Nu ma prea intereseaza pe mine ce spune X sau Y (fie ca sunt olteni sau nu). Dar ma deranjeaza cand se generalizeaza, atunci cand anumite adjective sunt atribuite unor categorii de oameni, unele in care ma incadrez si eu.

Oricum, ceea ce a spus Coco este partial adevarat, cu toate ca el a fost cam dur in afirmatii. Foarte multi locuitori din zona Moldovei sunt sustinatori ai Stelei. Nu ca asta ar fi motiv de rusine, dar contravine cu perceptia unora, cum ca daca nu iti sustii echipa locala, esti... :sleep:

Daca se poate, atacati ideea, nu persoana. :rolleyes:
Vad ca suntem de acord si pe mine ma supara cand se generalizeaza, iar tu nu trebuie sa te simti raspunzator pt altii, eu doar ti-am aratat ca aveti si voi concitadini care generalizeaza.
E problema mea daca tin cu Dinamo, dar in meciul cu Poli Iasi fii sigur ca nu vad decat 2 culori: alb albastru.:ok:
Iar daca se merge pe logica asta si coco din cate vad sustine echipa U Craiova si este din TG. jiu asa ca....no coment

Sergio_D
27th February 2007, 23:29
Tocmai, mie mi se pare cam deplasata treaba asta. Omul sustine pe cine vrea. Insa unii au alte perceptii. :D

Referitor la meci, mie mi se pare ca balanta se inclina in favoarea alor mei. E timpul pentru o victorie in fata Iasiului si cred ca e momentul oportun. Iar ca sa sustin afirmatia asta, vin cu urmatoarele argumente:

1. Meciul se disputa la Tg-Jiu, de unde putine echipe au plecat cu puncte iar aportul fanilor va reprezenta un avantaj.
2. Pandurii au o revansa de luat in fata suporterilor pentru infrangerea de la Bistrita.
3. Noile achizitii trebuie sa isi demonstreze valoarea si sunt sigur ca vor trage tare pentru acest meci.
4. Iasiul nu se afla intr-o situatie prea roza. :rolleyes:

be@
27th February 2007, 23:30
Oricum, ceea ce a spus Coco este partial adevarat, cu toate ca el a fost cam dur in afirmatii. Foarte multi locuitori din zona Moldovei sunt sustinatori ai Stelei. Nu ca asta ar fi motiv de rusine, dar contravine cu perceptia unora, cum ca daca nu iti sustii echipa locala, esti... :sleep:

Daca se poate, atacati ideea, nu persoana. :rolleyes:


Eu zic sa va uitati in curtea voastra, cum e pe la Tg Jiu , pe la Rm. Valcea, si mai vorbim dupa aia cum e in Moldova. In Moldova e ca in toata tara, fie ca e Oradea, Constanta, Cluj, Brasov, Petrosani sau Rm. Valcea.

Sergio_D
27th February 2007, 23:33
Eu zic sa va uitati in curtea voastra, cum e pe la Tg Jiu , pe la Rm. Valcea, si mai vorbim dupa aia cum e in Moldova. In Moldova e ca in toata tara, fie ca e Oradea, Constanta, Cluj, Brasov, Petrosani sau Rm. Valcea.

Fara suparare, dar nu am vazut ca prin Tg-Jiu sa fi iesit suporteri in strada dupa victoriile echipelor bucurestene in UEFA. Pe cand la Braila, Bacau, Constanta si alte orase, cam asa a fost. :rolleyes:

Restul inafara de Tg-Jiu nu ma prea pasioneaza. :D

crissis
27th February 2007, 23:35
Nu detin autoritatea suprema, sa pot dicta in stanga si in dreapta cum sa se comporte unii sau ce sa spuna altii. Fiecare persoana este unicat, are propriul mod de gandire si actioneaza asa cum crede ca este mai bine. Nu ma prea intereseaza pe mine ce spune X sau Y (fie ca sunt olteni sau nu). Dar ma deranjeaza cand se generalizeaza, atunci cand anumite adjective sunt atribuite unor categorii de oameni, unele in care ma incadrez si eu.

Oricum, ceea ce a spus Coco este partial adevarat, cu toate ca el a fost cam dur in afirmatii. Foarte multi locuitori din zona Moldovei sunt sustinatori ai Stelei. Nu ca asta ar fi motiv de rusine, dar contravine cu perceptia unora, cum ca daca nu iti sustii echipa locala, esti... :sleep:

Daca se poate, atacati ideea, nu persoana. :rolleyes:

Steaua Dinamo Rapid si Univ Craiova au suporteri in toate colturile tarii si asta nu inseamna ca acei suporteri sunt si sclavi . Aduti aminte anul trecut la partida Jiul-Rapid cind tot stadionul scanda numele Stelei asta ce a insemnat ca toti de acolo au devenit sclavi . Ar trebui sa te intereseze de ce spun unii si altii ca doar esti moderator si una dintre atributiile tale e sa mentii discutiile in limita bunului simt. Nu crezi sau gresesc cu ceva ?
Forta Poli Iasi

Cappone
27th February 2007, 23:36
1 solist.iesenii vor fi cu moralul la pamant dupa meciul din cupa de la Timisoara.

be@
27th February 2007, 23:38
Fara suparare, dar nu am vazut ca prin Tg-Jiu sa fi iesit suporteri in strada dupa victoriile echipelor bucurestene in UEFA. Pe cand la Braila, Bacau, Constanta si alte orase, cam asa a fost. :rolleyes:

Restul inafara de Tg-Jiu nu ma prea pasioneaza. :D

Nu ai vazut? Nu te cred. Poate nu vrei sa recunosti. Si chiar daca n-au iesit, stiu cum a fost cand au venit echipele bucurestene la voi. Asa ca las-o moarta...

Balaci
27th February 2007, 23:39
Mai,la Iasi se stie ca sunt o gramada de sclavi ai lui Dinamo,da nu sunteti de invinuit,nu aveti traditie fotbalistica acolo.E pacat,insa Moldova e singura regiune din Romania care nu a facut nimic remarcabil pentru fotbalul romanesc.Poate pe viitor...

Sergio_D
27th February 2007, 23:39
Steaua Dinamo Rapid si Univ Craiova au suporteri in toate colturile tarii si asta nu inseamna ca acei suporteri sunt si sclavi . Aduti aminte anul trecut la partida Jiul-Rapid cind tot stadionul scanda numele Stelei asta ce a insemnat ca toti de acolo au devenit sclavi . Ar trebui sa te intereseze de ce spun unii si altii ca doar esti moderator si una dintre atributiile tale e sa mentii discutiile in limita bunului simt. Nu crezi sau gresesc cu ceva ?
Forta Poli Iasi

Nu sunt responsabil de sectiunea asta. Repet: nu am nicio problema cu cei care sustin, pe langa echipa locala, si alte echipe. Intr-adevar, Steaua, Dinamo, Rapid si Craiova sunt echipe apreciate in intreaga tara datorita performantelor lor. Pretentia mea este sa pot citi pareri obiective, cu argumente si cu cat mai putine jigniri. Insa de multe ori, cer cam mult.

OK, inteleg ca sustii Iasiul, mi se pare normal. Dar asta nu te indreptateste sa injosesti echipa adversa sau, cu atat mai mult, suporterii acesteia.

be@: crede-ma, nu iese nimeni in strada la Tg-Jiu pentru victoriile echipelor bucurestene. Aici, pe langa sustinerea Pandurilor, tendinta este mai mult pro - Universitatea decat pro - Steaua, Dinamo, Rapid.

boni2204
27th February 2007, 23:52
Mai,la Iasi se stie ca sunt o gramada de sclavi ai lui Dinamo,da nu sunteti de invinuit,nu aveti traditie fotbalistica acolo.E pacat,insa Moldova e singura regiune din Romania care nu a facut nimic remarcabil pentru fotbalul romanesc.Poate pe viitor...
Esti prost informat colegu, mai documenteaza-te tot Steaua este majoritara ca suporteri si in Iasi chiar daca nu imi place nici mie, dar asta nu inseamna sa fii sclavul cuiva ci pur si simplu simpatizezi cu cineva.
Ma scuzi ca in perioada Craiova maxima eu abia descopeream primii pasi in viata si de asta nu simpatizez cu Universitatea, ci cu Dinamo pt ca la inceputul anilor 90 Dinamo avea acea echipa formata de IL LUCE si atunci am fost atras in primul rand de Radu Florin Raducioiu.

Balaci
27th February 2007, 23:54
Nu trebuie sa iti scuzi decizia in fata mea,poti sa tii cu cine vrei.Oricum nu puteai sa tii cu Craiova,e o treaba regionala,de mandrie locala olteneasca;)

Sergio_D
27th February 2007, 23:55
Nu trebuie sa iti scuzi decizia in fata mea,poti sa tii cu cine vrei.Oricum nu puteai sa tii cu Craiova,e o treaba regionala,de mandrie locala olteneasca;)

Lasa tu, ca stiu bucuresteni care tin cu Pandurii :D

crissis
27th February 2007, 23:56
OK, inteleg ca sustii Iasiul, mi se pare normal. Dar asta nu te indreptateste sa injosesti echipa adversa sau, cu atat mai mult, suporterii acesteia.



Faptul ca am alta parere decit sustinatorii unor echipe nu inseamna sa ii injosesc. Prima data am fost sanctionat(corect) pentru faptul ca i-am facut pe jucatorii dinamovisti "potai"si a doua oara am fost sanctionat pentru ca m-am adresat lui coco cu expresia "bai oltene mincator de praz ". In toate posturile mele am cautat sa fiu cit mai moderat si sper ca am reusit , am gresit de doua ori am fost sanctionat am bagat la cap si m-am conformat . Ca si suporter al lui Poli Iasi imi doresc sa cistige echipa mea favorita pe care eu o vad ca fiind mai buna decit echipa ta favorita OK pina aici totul e clar .Te-am injosit cu ceva prin ceeace am scris mai sus .:ok:

boni2204
27th February 2007, 23:58
By the way cred ca incurci termenii sau nu ai fost atent la faptul ca in primul rand sunt iesean si poli este pe primul loc pt ca asa este normal.
Tu nu crezi ca in Iasi sunt "sclavi" care simpatizeaza si cu Universitatea?
Si trebuie sa mai sustina cineva si Dinamo ca si asa stelistii sunt multi, nu crezi balaci?

Sergio_D
28th February 2007, 00:00
Faptul ca am alta parere decit sustinatorii unor echipe nu inseamna sa ii injosesc. Prima data am fost sanctionat(corect) pentru faptul ca i-am facut pe jucatorii dinamovisti "potai"si a doua oara am fost sanctionat pentru ca m-am adresat lui coco cu expresia "bai oltene mincator de praz ". In toate posturile mele am cautat sa fiu cit mai moderat si sper ca am reusit , am gresit de doua ori am fost sanctionat am bagat la cap si m-am conformat . Ca si suporter al lui Poli Iasi imi doresc sa cistige echipa mea favorita pe care eu o vad ca fiind mai buna decit echipa ta favorita OK pina aici totul e clar .Te-am injosit cu ceva prin ceeace am scris mai sus .:ok:

Ei bine, uite, iti demonstrez ca mai ai si niste scapari:


In cupa cu National pierdeti si acasa cu Iasul egal sau pierdeti . Ieri cu Gloria am vazut ca sunteti o echipa beton:happy si cum bine scria un sustinator de a vostru sunteti o echipa de fetite

Vreau sa vad si eu postul acelui "sustinator" de-al nostru... :rolleyes:

boni2204
28th February 2007, 00:01
Nu trebuie sa iti scuzi decizia in fata mea,poti sa tii cu cine vrei.Oricum nu puteai sa tii cu Craiova,e o treaba regionala,de mandrie locala olteneasca;)

Fii mai atent nu ma scuz colegu, ci doar iti combat ideea conform careia tu consideri sclavi unii suporteri ai diferitelor echipe. daca vrei sa intelegi bine daca nu... sau esti prea orbit de mandria olteneasca:D

Sergio_D
28th February 2007, 00:02
bau... gata, suntem offtopic ! :rolleyes:

... sa revenim :D

Galeria Iasiului va face deplasarea ? :D

Balaci
28th February 2007, 00:03
Cel mai bine ar fi sa tii cu Poli Iasi si atat,in Anglia asa este,tii cu echipa locala.Recunosc si eu tin si cu Craiova,insa in Oltenia e alta treaba decat la faza cu echipele bucurestene,e greu de explicat.Oricum,e dreptul fiecaruia sa tina cu cine vrea am zis ca nu judec pe nimeni pentru asta:ok:
Ar fi super daca mai tine lumea si cu Universitatea prin Iasi,m-as bucura,poate cativa de varsta parintilor nostrii,in rest...pustii din ziua de azi nu stiu decat Jiji si Steaua:D

crissis
28th February 2007, 00:04
Ei bine, uite, iti demonstrez ca mai ai si niste scapari:



Vreau sa vad si eu postul acelui "sustinator" de-al nostru... :rolleyes:

E scris de coco pe thread-ul Gloria -Pandurii pe 25 feb la 19.47 postul cu nr 110
Eu nu am facut nimic altceva decit sa-l citez pe acel sustinator

Balaci
28th February 2007, 00:04
Galeria Iasiului va face deplasarea ? :D

:happy :happy :happy

Sergio_D
28th February 2007, 00:05
:happy :happy :happy

maaaa... vezi ca superi lumea :P

*Coco*
28th February 2007, 00:08
Hamsterutz ala parca face deplasarile cu prietene lui:happy :happy :happy
Sa vad ce galerie mai au si astia:lol:
Cand vine o echipa din Moldova la Tg-Jiu nu vin la multi de 10-15 sustinatori

Balaci
28th February 2007, 00:11
maaaa... vezi ca superi lumea :P

Dupa ce i-ai intaratat tu cu site-ul lor azi crezi ca ii pot supara mai mult de atat?:D

Sergio_D
28th February 2007, 00:11
nici acum nu merge site-ul :D

" Site-ul este suspendat! Daca sunteti proprietarul acestui site va rugam sa contactati Departamentul Facturare Romtelecom! "

Curios. Coco, tie iti merge ? http://politehnicaiasi.ro :rolleyes:

boni2204
28th February 2007, 00:14
Pai si la Iasi sectorul rezervat oaspetilor era ocupat de jandarmi la meciul cu Pandurii. A cred ca stiu or fi fost vreo cativa din Tg. Jiu(la jandarmi ma refer nu la civili ca de aia nu am vazut):D :D :D

crissis
28th February 2007, 00:15
Site-ul merge super dar s-ar putea sa ai tu scame pe instalatie si sa nu-l poti accesa .

*Coco*
28th February 2007, 00:15
nici acum nu merge site-ul :D

" Site-ul este suspendat! Daca sunteti proprietarul acestui site va rugam sa contactati Departamentul Facturare Romtelecom! "

Curios. Coco, tie iti merge ? http://politehnicaiasi.ro :rolleyes:

Imi merge...:D

Balaci
28th February 2007, 00:17
Sergio suna mai la Romtelecom si zi ca esti proprietaru site-ului si vezi cum sta treaba,de ce nu iti merge:D

*Coco*
28th February 2007, 00:17
Pai si la Iasi sectorul rezervat oaspetilor era ocupat de jandarmi la meciul cu Pandurii. A cred ca stiu or fi fost vreo cativa din Tg. Jiu(la jandarmi ma refer nu la civili ca de aia nu am vazut):D :D :D

Fomistii aia de la DURII fac deplasare cate 10-15 bosorogi oriunde in tara...

be@
28th February 2007, 00:17
Imi merge...:D

:lol: :lol: :lol: :lol:

boni2204
28th February 2007, 00:18
Sergio_D renunta la firma de net ca e varza ti-a confirmat si coco ca la el functioneste site-ul:lol:

Sergio_D
28th February 2007, 00:18
Uof... si eu care credeam ca nu fusese platita gazduirea... :rolleyes: :D
Sa vezi ce taraboi fac eu cu astia de la RTC... pai se poate ? Eu de unde ma documentez referitor la Poli Iasi ? :D

Deci, da, sa fie clar pentru toata lumea: PANDURII nu au GALERIE. Au doar o tentativa de galerie. Dar mai bine nu o bagati in seama :D

Respectele mele si scuzele de rigoare pentru insinuarile referitoare la site :D :great:

Balaci
28th February 2007, 00:18
Ce ai beacoadademaimuta de razi? Mai vedem noi daca iti arde de ras dupa meci:D

boni2204
28th February 2007, 00:22
Ce ai beacoadademaimuta de razi? Mai vedem noi daca iti arde de ras dupa meci:D
De ce nu ca e doar un meci, fie ca cei mai buni sa castige si aceia sa fim noi:evil: :evil: :evil:

crissis
28th February 2007, 00:26
Ce ai beacoadademaimuta de razi? Mai vedem noi daca iti arde de ras dupa meci:D

Sergio D
Vorbeai de injosirea userilor sau stilcirea numelor .
Bate Poli Iasi

Sergio_D
28th February 2007, 00:27
Sergio D
Vorbeai de injosirea userilor sau stilcirea numelor .
Bate Poli Iasi

Era ironie... vezi semnul ":D" de la final. In plus, prespun ca cei doi "se cunosc" si isi permit asemenea alinturi :D

Balaci
28th February 2007, 00:29
pai @=coadademaimuta?Nu asa e denumirea acestui simbol?Ma insel eu?

Balaci
28th February 2007, 00:30
Hai PAndurii:yeah:

crissis
28th February 2007, 00:31
Era ironie... vezi semnul ":D" de la final. In plus, prespun ca cei doi "se cunosc" si isi permit asemenea alinturi :D

La regulament ce scrie ? Ironie sau nu trebuie pedepsita .Corect sau nu? Dar hai sa o lasam asa cum este ca e inutil . Noapte buna .:cya:

DanielAndrei
28th February 2007, 06:56
pai @=coadademaimuta?Nu asa e denumirea acestui simbol?Ma insel eu?

eu stiu altceva!! @ = at sau a round

hamsterutz
28th February 2007, 11:14
Hamsterutz ala parca face deplasarile cu prietene lui:happy :happy :happy
Sa vad ce galerie mai au si astia:lol:
Cand vine o echipa din Moldova la Tg-Jiu nu vin la multi de 10-15 sustinatori

comicule...nr tau de neuroni = cu nr de goluri ale craiovei din prima etapa adik 0.
cat despre "galerie" bineinteles ca or sa vina :)...intotdeauna au fost min 50 :)

*Coco*
28th February 2007, 11:16
comicule...nr tau de neuroni = cu nr de goluri ale craiovei din prima etapa adik 0.
cat despre "galerie" bineinteles ca or sa vina :)...intotdeauna au fost min 50 :)

Fi atent ca o sa ma duc la acest meci fix la Tribuna I langa galeria oaspetilor ca sa vad cati veniti
Eu unul zic ca nu veniti mai multi de 15-20:D

TaciAcolo
28th February 2007, 11:38
prea mult 10 max o sa fie

be@
28th February 2007, 11:46
Ma, dar ce destepti sunteti voi. De obicei fac deplasarea doua autobuze.

TaciAcolo
28th February 2007, 11:47
1 face pana

Jus7M3
28th February 2007, 12:09
comicule...nr tau de neuroni = cu nr de goluri ale craiovei din prima etapa adik 0.
cat despre "galerie" bineinteles ca or sa vina :)...intotdeauna au fost min 50 :)


poate voiai sa zici maxim :happy :happy :happy

hamsterutz
28th February 2007, 12:11
bene du-te numara-i si vii sa-mi spui :D

Jus7M3
28th February 2007, 12:16
mi-e sa nu ma duc degeaba .. sa nu apara picior de moldovean in tg jiu :D

hamsterutz
28th February 2007, 12:19
pai nu te du asta e :D

poliis
28th February 2007, 14:13
4. Iasiul nu se afla intr-o situatie prea roza. :rolleyes:

nu stiu de unde ai informatiile, dar echipa e intr-o situatie mai roza decat anul trecut, cand era decimata de accidentari

ps: Sergio_D, ce provider de net ai ? treaba cu acoperirea, sau cum ii ziceai tu cade, pentru ca pe forumul nostru sunt si suporteri ai Timisoarei (sau cel putin unul :D)...problema asta am observat ca o au cei cu net de la romtelecom

radcom
28th February 2007, 17:09
eu stiu altceva!! @ = at sau a round

Pentru el e mai usoara o analogie cu un animal(mai ales maimuta).:D

Balaci
28th February 2007, 17:18
eu stiu altceva!! @ = at sau a round

Ok,pai atunci beat pot sa ii spun?:D

TaciAcolo
28th February 2007, 17:20
daca o sa batem maine pe national :evil:...0 sanse aveti :)

stadionul o sa fie arhiplin sa sarbatoresaca califiacrea :evil: nu ne impiedicam de niste desculti

Balaci
28th February 2007, 17:24
Pai da!Mesaj pentru Iasi:lasati-ne sa ne pregatim pentru cupa UEFA:D

Ess
28th February 2007, 17:25
eu stiu altceva!! @ = at sau a round

OffToppic
Nu stiu ce dobi gen Pruteanu a botezat chestia asta dar:
pe romaneste este coada de maimuta
uite si corespondente [sursa wikipedia]:

In Basque it is called a bildua ("rounded a")
In Bulgarian it is called кльомба ("klyomba", means nothing else) or маймунско а (majmunsko a "monkey A").
In Catalan it is called arrova or ensaïmada, the roll brioche typical from Majorca.
In Chinese
In Mainland China it is quan a (圈a), meaning "circular a" or hua a (花a, lacy a).
In Taiwan it is xiao laoshu (小老鼠), meaning "little mouse", or laoshu hao (老鼠號, "mouse sign").
In Croatian it is called majmun (monkey)
In Czech and Slovak it is called zavináè (rollmops).
In Danish it is snabel-a ("(elephant's) trunk-a").
In Dutch it is called apenstaartje ("little monkey-tail").
In Esperanto it is called ĉe-signo ("at" - for the e-mail use, with an address pronounced zamenhof ĉe esperanto punkto org), po-signo ("each" -- refers only to the mathematical use) or heliko ("snail").
In Faroese it is kurla (sounds "curly").
In Finnish it was originally called taksamerkki ("fee sign") or yksikköhinnan merkki ("unit price sign"), but these names are long obsolete and now rarely understood. Nowadays, it is officially ät-merkki, according to the national standardization institute SFS; frequently also spelled "at-merkki". Other names include kissanhäntä, ("cat's tail") and miukumauku ("the miaow sign").
In French it is arobas or arrobe or a commercial, and sometimes a dans le rond (a in the circle). Same origin as Spanish which could be derived from Arabic, ar-roub.
In German it is Klammeraffe, meaning "spider monkey".
In Greek, it is most often referred to as papaki (παπάκι), meaning "little duck".
In Greenlandic Inuit language - it is called aajusaq meaning "a-like" or "something that looks like a"
In Hebrew it is colloquially known as strudel (שטרודל). The normative term, invented by the Academy of the Hebrew Language, is kruhit (כרוכית), which is a Hebrew word for strudel.
In Hungarian it is officially called kukac ("worm, mite, or maggot").
In Icelandic it is referred to as "at merkið (the at-sign)" or "hjá" which is a direct translation of at.
In Indonesian it is et,a bundar, meaning "circle A".
In Italian it is chiocciola ("snail"), sometimes at or ad (pronounced more often /ɛt/, and rarely /at/, instead of /æt/).
In Japanese it is called attomāku (アットマーク, "at mark"). The word is a wasei-eigo, or Japanese vocabulary forged from the English language. It is sometimes called naruto, because of Naruto whirlpool or food (kamaboko).
In Korean it is golbaeng-i (골뱅이), a dialectal form of daseulgi (다슬기), a small freshwater snail with no tentacles.
In Latvian it is et. Pronunciation is [æt] or [et].
In Lithuanian it is eta (equivalent to English at but with Lithuanian ending)
In Morse Code it is known as a "commat," consisting of the Morse code for the "A" and "C" run together as one character: (.--.-.). This occurred in 2004.
In Norwegian it is officially called krøllalfa ("curly alpha" or "alpha twirl"). (The alternate alfakrøll is also common.)
In Persian it is at (using the English pronunciation).
In Portuguese it is arrouba, similar to Spanish.
In Polish it is officially called atka, but commonly małpa (monkey) or małpka (little monkey).
In Romanian it is Coadă de maimuță (monkey-tail) or "a-rond"
In Russian sobaka (собака) (dog) or sometimes sobachka (собачка) (doggy)
In Serbian it is called лудо А (ludo A crazy A) or мајмун (majmun monkey)
In Slovenian it is called afna (little monkey)
In Spanish it is called "arroba." The symbol is used to indicate a unit of weight with the same name (1 arroba = 25 U. S. pounds).
In Spain, Portugal, Mexico, and Brazil it denotes a pre-metric unit of weight. It variates regionally being about 25 pounds, 11.502 kg, in most parts. The weight and the symbol are called arroba. (In Brazil, cattle is still priced by the arroba — now rounded to 15 kg). It was also used as units of volume for wine and oil.
In Swedish it is called snabel-a ("(elephant's) trunk-a") or kanelbulle (cinnamon bun)
In Turkish it is et (using the English pronunciation). Also called as güzel a (beautiful a), özel a (special a), salyangoz (snail), koç (ram), kuyruklu a (a with tail) and çengelli a (a with hook).
In Ukrainian it is commonly called et ("at"), other names being ravlyk (равлик), slymachok (слимачок) (snail) and pesyk (песик) (little dog).
In Vietnamese it is called a còng (bent a) in the North and a móc (hooked a) in the South.

OnToppic: meci de 1

radcom
28th February 2007, 17:26
O noua zi, aceiasi pamblicari...

Balaci
28th February 2007, 17:26
Deci vedeti,nu am gresit cu nimic:D

Balaci
28th February 2007, 17:27
O noua zi, aceiasi pamblicari...

Lasa mai,sunt prea fericit sa mai ma cert cu voi azi,suntem in semifinale/OLE/

*Coco*
28th February 2007, 19:44
Ia Iasi de sare in sus duminica la Tg-Jiu:yeah:
De nu le poate duce pana in moldova

GeKuRA
28th February 2007, 20:50
ce bataie va luati... voi astia oltenii... hihihi....hi.
incepand cu Coco - ca are nume si avatar de oltean :happy
urmeaza balaci( ;) ) :P s.am.d.

Haide Iasu !!

/OLE/ /OLE/ /OLE/

ps: berea e de vina... :ok: hic ! :P

*Coco*
28th February 2007, 22:00
Bine moldovenilor...
Luati de nu le puteti duce inapoi spre casa...:yeah:

Lauryca
28th February 2007, 22:50
S-o crezi tu!!!!:drak:

GeKuRA
28th February 2007, 23:26
rivalitate... rivalitate ... da' moldovenii tot cu moldoveni tin :ok: :ok: :ok:

Hai Moldova !!!!... hai provincia !!
ne..... Bucureshti !!!

Balaci
1st March 2007, 00:20
Moldovenilor,putin respect,vorbiti cu o semifinalista de Cupa Romaniei:D Cand a ajuns Iasiul ultima oara in aceasta faza?

Sergio_D
1st March 2007, 00:44
hai totusi sa nu ne umflam in pene :D
Mai vorbim dupa ce eliminam Rapidul :D :drak: :lol:

BAK
1st March 2007, 06:45
eu cred ca se pune numai problema golurilor....adica bate pandurii cu 3-0 sau cu 4-0

Lauryca
1st March 2007, 07:40
Exagerezi un pic. Totusi nu te-ai gandit ca e foarte posibil sa luati un gol, doua?

DanielAndrei
1st March 2007, 10:22
Moldovenilor,putin respect,vorbiti cu o semifinalista de Cupa Romaniei:D Cand a ajuns Iasiul ultima oara in aceasta faza?

acum vreo cativa zeci de ani si mi se pare ca am fost eliminati de craiova atunci

TaciAcolo
1st March 2007, 12:25
1-0 si e :ok:

r3my
1st March 2007, 13:01
iesenii sunt suparati in urma remizei din prima etapa... pandurii sunt varza... 2 solist

TaciAcolo
1st March 2007, 13:03
retrogadatule shhh varza sunteti voi uitati-va intai la voi

*Coco*
1st March 2007, 13:11
iesenii sunt suparati in urma remizei din prima etapa... pandurii sunt varza... 2 solist

Mai varza ca voi n`au cum sa fie in nici un caz
Mai ales ca v`au batut si la voi acasa

r3my
1st March 2007, 13:14
mey... macar noi vom retrograda cu fruntea sus... voi sunteti niste hoti... care au furat locul Sportului... rusine ! :rosu:
echipa voastra de bugetari va pica in curand... vi se taie fondurile de la stat... deja a dat presa centrala (Adevarul) peste mismasurile de la Tg-Jiu... DNA-ul va paste... plus Liga a III-a... voi sunteti "retrogradatii" care joaca in L1. :rosu:

*Coco*
1st March 2007, 13:15
Asta e...
Vedeti ca poate intra M.Lupeni in A si le furati voi locul alora si la anul jucati tot voi in Liga I
Sa vedem ce mai ziceti atunci:rosu:

r3my
1st March 2007, 13:18
Mai varza ca voi n`au cum sa fie in nici un caz
Mai ales ca v`au batut si la voi acasa

stai linistit... orice tur are si retur...

Balaci
1st March 2007, 13:49
A propos,pe langa faptul ca retrogradati,am vazut ca zicea Vosganian ca inchide toate minele ramase in Valea Jiului.Va duceti rau de-a dura. Deocamdata in schimb SNLO merge bine,faci bani si ii cheltuie la Pandurii;) Avem un buget bun,performante,nu avem patroni mafioti(gen Simota),asa ca totul e ok la noi:ok:

r3my
1st March 2007, 14:40
minele din VJ nu se vor inchide, ci doar inca doua exploatari, care de fapt vor fi facut sectoare ale altora... plus ca la noi nu intra bani din bugetul CNH sau sindicate... banii sunt asigurati de Alin Simota si o mica parte (cca 3 mld ROL) de primarie si CJHd... asa ca nu se poate face comparatie.

Sergio_D
1st March 2007, 17:00
A grait ciuda...
Mai Jiule, e de inteles oftica asta pe Pandurii. V-am batut in tur la voi acasa (v-a umilit Vranjkovic atunci :evil:), sunteti jos de tot in clasament, spectatori la stadion - pauza. Iar faza cu Sportul... :sleep: aici no comment. Dar nu te impacienta, totul este OK... te asigur ca iti intelegem frustrarea. Acum deh, nu ramane decat sa ne mai onorezi cu prezenta pe acest thread cu informatii interesante referitoare la retrogradarea Pandurilor in Liga a III-a, hotii si talharii din Tg-Jiu, mafiotul Condescu etc. :ok:

Dupa cum am mai spus :D : am batut in Cupa, baietii au un moral bun si trebuie sa dovedeasca in fata propriului public faptul ca au valoare. :cool:

r3my
1st March 2007, 17:01
relax, ca v-o da Iasi-ul de va-ndoaie

Sergio_D
1st March 2007, 17:02
asta e... la noi se mai pot recupera puncte, e OK. Pe cand la voi... :lol:

r3my
1st March 2007, 17:05
Asta e...
Vedeti ca poate intra M.Lupeni in A si le furati voi locul alora si la anul jucati tot voi in Liga I
Sa vedem ce mai ziceti atunci:rosu:

Minerul e al doilea satelit al Jiului (neoficial, pt ca doar unul se poate), asa ca n-ar fi aceeasi chestie.

be@
1st March 2007, 17:35
eu cred ca se pune numai problema golurilor....adica bate pandurii cu 3-0 sau cu 4-0

Pai la cat fotbal pricepi tu... normal. Hai basti la Liga a doua, ca acolo fotbalul e mai usor.

Sergio_D
1st March 2007, 17:38
Pandurii nu au obisnuinta de a castiga meciuri la diferente mari... sunt un fel de echipa italiana. :D

Cea mai categorica victorie in Liga I a fost de 2-0 abia, asa ca nu ii vad marcand acum atatea goluri in poarta Iasiului. O victorie la limita ar fi OK :rolleyes: :rolleyes:

BAK
1st March 2007, 18:12
:ok:
Pai la cat fotbal pricepi tu... normal. Hai basti la Liga a doua, ca acolo fotbalul e mai usor.

moldoveanco, iarasi nu ai mancat de 3 zile?:happy hai ca iti dau eu ceva sa rozi...........:ok:

Jus7M3
1st March 2007, 19:15
mey... macar noi vom retrograda cu fruntea sus... voi sunteti niste hoti... care au furat locul Sportului... rusine ! :rosu:
echipa voastra de bugetari va pica in curand... vi se taie fondurile de la stat... deja a dat presa centrala (Adevarul) peste mismasurile de la Tg-Jiu... DNA-ul va paste... plus Liga a III-a... voi sunteti "retrogradatii" care joaca in L1. :rosu:

aici nu te poate contrazice nimeni ;)

TaciAcolo
1st March 2007, 19:18
:ras-plans: de 2 ani se tot chinuie sa gaseasca ceva ilegal la Pandurii :) cate controale au fost ...nimic nu este ilegal
si daca nu intra Pandurii intra Bacaul in locul sportului :) ....ce sa faci nu a avut siman destule paltoane de vandut :happy



C O M U N I C A T

Având în vedere comunicatul din 31 ianuarie 2007 al „Grupului de Investigații Politice” condus de Dl. Mugur Ciuvică, Clubul Sportiv Pandurii Lignitul Tg.Jiu comunică următoarele:

1. Finanțarea activității sportive pentru anul 2006 de către unitățile miniere s-a făcut în conformitate cu art. 23 alin. 4 din Legea nr. 379/2005 a bugetului de stat pe anul 2006, HG 498/2006 de aprobare a Bugetului de venituri și cheltuieli al S.N.L. Oltenia /2006 (la fel și pentru celelalte societăți asociate cu capital de stat ), art. 21 din Legea nr. 971/2003 – Codul fiscal și art. 245 din Contractul Colectiv de muncă pe anul 2006.

2. Finanțarea activității sportiv – culturale se face în conformitate cu legislația precizată la punctul 1, în limita unui plafon de 2% din fondul de salarii, care este deductibil financiar și se distribuie în conformitate cu prevederile Contractului Colectiv de Muncă.

3. Membrii fondatori ai C.S. Pandurii Lignitul Tg.Jiu ( SNL Oltenia, Complexul Energetic Rovinari, Complexul Energetic Turceni) nu sunt subvenționați de la bugetul de stat. Aceștia sunt societăți comerciale care aduc profit la bugetul statului ( în anul 2004 SNL Oltenia a avut un profit de 100 milioane Euro). SNL Oltenia SA Tg.Jiu nu are nici un fel de datorii față de bugetul de stat sau terți.

4. Comunicatul „Grupului de Investigații Politice” este unul superficial, nedocumentat și denigrator la adresa activității miniere și energetice din Oltenia, iar Dl. Mugur Ciuvică își continuă același demers pe care îl are de când a intrat în anonimat - acela de a atrage atenția asupra persoanei sale , indiferent ce spune.

Activitatea sportivă în Oltenia era finanțată la fel și când Dl Mugur Ciuvică era la Palatul Cotroceni.

5. Uniunea Sindicatelor Miniere Oltenia și unitățile miniere și energetice din regiunea Olteniei (SNL Oltenia, Complexul Energetic Turceni, Complexul Energetic Rovinari) susțin activitatea sportivă și culturală din Oltenia de Nord – Vâlcea, Gorj și Mehedinți din anul 1990 și au în finanțare directă asociații sportive din fotbal – o echipă în Divizia A (Pandurii Lignitul Tg.Jiu), 5 echipe în Divizia C (Minerul Mehedinți, Minerul Mătăsari, Minerul Motru, EMC Rovinari, Minerul Berbești), o echipă de handbal masculin în Liga Națională, Energia Pandurii Lignitul Tg.Jiu, o echipă feminină de fotbal, Pandurii Tg.Jiu, o echipă de baschet în Divizia B, Energia Rovinari , o secție de box, una de lupte, 22 de grupe de copii și juniori cu 440 de jucători legitimați la fotbal și 187 de copii și juniori la lupte și box.

6. Susținerea financiară este necesară, legală și este o responsabilitate pe care unitățile miniere și energetice o au față de comunitățile locale unde își desfășoară activitatea.

7. Apreciem răspunsul primit de către Mugur Ciuvică de la Ministerul Economiei și Comerțului, care este unul pertinent și corect, numai “ mintea odihnită” a domnului Mugur Ciuvică putând să facă o asociere între finanțarea activității sportive și scumpirea energiei electrice.

P R E Ș E D I N T E,
Marin Condescu

poliis
1st March 2007, 19:25
:ok:

moldoveanco, iarasi nu ai mancat de 3 zile?:happy hai ca iti dau eu ceva sa rozi...........:ok:

ce gentleman esti de 1 martie :rosu:

despre meci...e clar ca nu plecam invinsi

Ess
1st March 2007, 20:19
mda....totusi e trist ca foloseste acest limbaj una care a purtat o toga la absolvire :(
Parerea mea...

be@
1st March 2007, 20:33
:ok:

moldoveanco, iarasi nu ai mancat de 3 zile?:happy hai ca iti dau eu ceva sa rozi...........:ok:

Ha ha. Vai, ce-am mai ras. Bravo, tine-o tot asa. Sinteam nevoia unui penibil aici pe forum, si uite, l-am gasit.
Batem la Pandurii, si le dam peste nas.

*Coco*
1st March 2007, 20:41
Batem la Pandurii, si le dam peste nas.
Ne dati peste o.. !Luati de nu puteti duce inapoi spre casa la Tg-Jiu, de va bagam in hora retrogradarii

crissis
1st March 2007, 22:56
Ne dati peste o.. !Luati de nu puteti duce inapoi spre casa la Tg-Jiu, de va bagam in hora retrogradarii

Coco iao mai usor mai baiatule cu retrogradarea ca nu retrogradam noi cind vreti voi . Usor usor se va face si dreptate si va apropiati si voi de jiul in drumul catre liga a2a . Poli Iasi nu pierde la Pandurii si in cel mai rau caz scoate un egal .

*Coco*
1st March 2007, 23:49
Nu am zis ca retrogradati...
Am zis ca daca e sa luati bataie intrati in hora retrogradarii:rolleyes:

boni2204
2nd March 2007, 00:50
:ok:

moldoveanco, iarasi nu ai mancat de 3 zile?:happy hai ca iti dau eu ceva sa rozi...........:ok:
domnilor moderatori asta nu e jignire?:mda:

Balaci
2nd March 2007, 02:22
Pai depinde acuma de be@,poate o vrea sa roada si ea ceva:D

crissis
2nd March 2007, 08:59
Pai depinde acuma de be@,poate o vrea sa roada si ea ceva:D

Oltene te cam intreci cu gluma

crissis
2nd March 2007, 09:02
Nu am zis ca retrogradati...
Am zis ca daca e sa luati bataie intrati in hora retrogradarii:rolleyes:

Ca sa intram si noi in zona periculoasa trebuie sa pierdem cu Pandurii si acasa cu Jiul lucru pe care sincer sa fiu nu prea il vad sa se intimple .

TaciAcolo
2nd March 2007, 11:15
la noi acasa greu sa scoateti ceva ;)....mai ales acum:evil: 2-0

radcom
2nd March 2007, 12:09
...la offside-uri poate.

GeKuRA
2nd March 2007, 12:45
meci de 1x2 ...


Forza Poli !!!

DanielAndrei
2nd March 2007, 13:16
care dintre oltenii astia visatori vrea ceva de rontzait? poate mai reveniti cu picioarele pe pamant, ca numai la presedentia SUA nu va ganditi; mai mult de 1-2 goluri nu dati si luati cel putin 1...ne auzim duminica ;)

Balaci
2nd March 2007, 13:17
Mai,daca va dam jumatate din profit din vanzarea biletelor putem sa va batem si noi?:D

radcom
2nd March 2007, 13:18
Nu mah, ca voi aveti biletele prea ieftine.

DanielAndrei
2nd March 2007, 13:19
si daca vine si vasilache din vara, ne mai gandim...poate...ceilalti au dat 2 jucatori!! ce, voi sunteti cu doua perechi?? numa' bani?

Balaci
2nd March 2007, 13:20
Bai,saracii nu prea cred ca au dreptul sa aiba pretentii

radcom
2nd March 2007, 13:23
Ei uite ca au, si in fata voastra nu vor pune botu' niciodata!

DanielAndrei
2nd March 2007, 13:23
Bai,saracii nu prea cred ca au dreptul sa aiba pretentii


ce saraci pustiule?? arunca o privire pe conditiile si imprejurarile pt care ne-am dus in banat si apoi sa afirmi asemenea chestii, nababule!!!

TaciAcolo
2nd March 2007, 13:48
buey descultilor...singura sansa sa va reveniti e sa sparga popa o banca :happy

Balaci
2nd March 2007, 13:51
Poate sparge vreo banca in Copou:happy

r3my
2nd March 2007, 13:59
marsh, mey bandurilor... va incredeti degeaba... Iasi-ul e mult peste Tg-Jiu si ca oras, si ca bani, si ca oameni. Mai circulati si voi prin tara asta... nu doar Tg-Jiu - Sadu. Rusine !

hamsterutz
2nd March 2007, 14:36
oameni mai ... josnici ca olteni n-am vazut :| no comment imi cer scuze fata de cei care n-au particiapat la aceasta "balacareala" dar aceste specimene va fac de rusine :)!!!

Sergio_D
2nd March 2007, 16:15
oameni mai ... josnici ca olteni n-am vazut :| no comment imi cer scuze fata de cei care n-au particiapat la aceasta "balacareala" dar aceste specimene va fac de rusine :)!!!

Apreciez observatiile tale, hamsterutz. Daca n-ai vazut oameni mai josnici ca oltenii, atunci inseamna ca nu prea esti plimbat prin lumea asta. :D De individul asta ce zici ? 30 de ani si tot degeaba... :ras-plans: Si nu e oltean !!!


marsh, mey bandurilor... va incredeti degeaba... Iasi-ul e mult peste Tg-Jiu si ca oras, si ca bani, si ca oameni. Mai circulati si voi prin tara asta... nu doar Tg-Jiu - Sadu. Rusine !

Mai mare rusinea... ce pretentii sa mai aveti de la generatiile tinere, daca indivizi la 30 de ani au un asemenea limbaj si o asemenea atitudine ? :rolleyes:
Bine ca e Petrosaniul pe un loc fruntas la toate :D

Si acum, ceva vesti proaste... Vremea e cam urata prin Tg-Jiu, mai exact, ploua... :mda:
Sper ca la ora meciului, totul sa fie frumos si bine, lumea sa vina la stadion in numar cat mai mare, sa asiste la prima victorie pe teren propriu din retur a Pandurilor, sper eu :D

TaciAcolo
2nd March 2007, 16:31
terenul e in conditii bune am fost azdimineatza pe stadion ...se lucreaza de zor :) la montarea tribunelor la terenu 2

Balaci
2nd March 2007, 16:45
oameni mai ... josnici ca olteni n-am vazut :| no comment imi cer scuze fata de cei care n-au particiapat la aceasta "balacareala" dar aceste specimene va fac de rusine :)!!!

Faci niste afirmatii cam extreme,nu crezi? Cu ce anume suntem asa josnici?Parerea mea ca tu nu ai prea iesit din Iasi la viata ta.Poate ma insel eu...

hamsterutz
2nd March 2007, 18:15
Faci niste afirmatii cam extreme,nu crezi? Cu ce anume suntem asa josnici?Parerea mea ca tu nu ai prea iesit din Iasi la viata ta.Poate ma insel eu...

daca obs (si tu si sergio) m-am referit numai la cei care au postat...nu am generalizat cerandu-mi scuze de la ceilalti useri ;).la "balacareala" ai participat si tu...dar cred ca in spirit de gluma...pt ca am avut ocazia sa te cunosc :D si stiu ca fata de compatrioti tai te duce mintea...si am iesit din iasi si chiar daca nu...am avut ocazia la facult sa intalnesc oameni din toate colturile tarii :D.

sergie: eu cunosc si un oltean de al vostru de 30 de ani tot la fel de :ciocan:...nu dau nume....

robby:azi si dimineatza sunt 2 cuv diferite nu se scriu legat :D

Sergio_D
2nd March 2007, 18:23
Bine bine, da' crezi ca daca unul e sclintit, asa sunt toti ? Iar ne intoarcem la vesnica problema: generalizarea. Nu ai sa vezi nicaieri o comunitate de oameni perfecta. Peste tot prin lumea asta sunt multe "uscaciuni". Ideea este ca trebuie sa stii cum sa te comporti cu ele. Iar faptul ca unii le raspund la provocari nu face nimic altceva decat sa aprofundeze conflictul.

Raman totusi surprins cand vad persoane trecute de 28-30 de ani: au niste reactii si dau niste raspunsuri execrabile, nedemne de presupusa lor maturitate ce vine odata cu varsta. :rolleyes:
Totul este insa in zadar, stiu ca ma lupt cu morile de vant... ;)

In fine... hai Pandurii, hai ca se poate ! :D

P.S.: referitor la atentionarea facuta lui robyyy... eu nu as pune la indoiala abilitatea unei persoane de a scrie corect in limba romana decat atunci cand observ greseli flagrante de ortografie sau de gramatica. Eroarea lui a intervenit, cel mai probabil, din graba.
Dar ai vrut tu neaparat sa pari mare si tare, nu ? :P

TaciAcolo
2nd March 2007, 18:35
bravao ma ..nu stiam mersi:ok:...nu stau sa dau edit

hamsterutz
2nd March 2007, 18:44
pe robyy vroiam doar sa-l sicanez ... nu vroiam sa demo nimik. doar glumeam sper ca nu s-a suparat :cry:

si ex de generalizare iti dau eu:de ce tot citesc (de la duelul moldova-oltenia) pe toate topicurile cu moldoveni mesaje trimise din partea oltenilor ca: suntem sifilitici,ca moldovenceles curve si ca suntem lenesi...au trait ei intre noi sa vada? :)...deci nu-mi zi mie ca eu generalizez eu m-am referit doar la cei pe care i-am vazut facand "show" :)

Balaci
2nd March 2007, 19:57
Mai,eu unu nu ma "balacaresc" pe aici decat la misto,nu cred sa fi spus ceva urat pe site-ul asta ceva urat si sa o fi si crezut.Asta e ceva de baza in spiritul oltenesc,persiflarea,ironia si mistocareala.De cele mai multe ori oltenii nu cred nici ei ceea ce spun,iar la o faza,crede-ma, sunt de o mie de ori mai ok decat ardelenii,de exemplu,care sunt foarte corecti cu tine,uneori EXTREM de corecti:D

*Coco*
3rd March 2007, 00:07
Se pare ca Ilie Iordache va juca titular duminica
Face show cu voi pe teren moldovenilor duminica:yeah:,atat el cat si Vasilache

Lauryca
3rd March 2007, 10:02
Mai,eu unu nu ma "balacaresc" pe aici decat la misto,nu cred sa fi spus ceva urat pe site-ul asta ceva urat si sa o fi si crezut.Asta e ceva de baza in spiritul oltenesc,persiflarea,ironia si mistocareala.De cele mai multe ori oltenii nu cred nici ei ceea ce spun,iar la o faza,crede-ma, sunt de o mie de ori mai ok decat ardelenii,de exemplu,care sunt foarte corecti cu tine,uneori EXTREM de corecti:D
Cred ca stii povestea cu ciobanul si lupul la stana...lumea te crede o data, de doua ori, dar pe urma... Ia zi-mi mai crezi ce-ai scris mai jos:

Bai da ce corect scrie-ti toti prin Moldova pe acolo!:happy
A,am uitat ca de fapt pe la Vaslui e cel mai inalt grad de analfabetizare!:D
Mai lasa-ma cu orasul vostru,ca am trecut pe acolo,si daca nu eram atent il si ratam!
Bine ca sunteti voi mari revolutionari cu Dej al vostru(nascut la Barlad)!
Singurul lucru care imi place la Vaslui is femeile,ce-i drept!Multe,frumoase si darnice-fiecaruia dupa puteri,fiecare dupa posibilitati:happy

GeKuRA
3rd March 2007, 10:07
Se pare ca Ilie Iordache va juca titular duminica
Face show cu voi pe teren moldovenilor duminica:yeah:,atat el cat si Vasilache

da... si la noi intra Bilbinho... sa vezi ce dea beri da... pe spate... :mda:


e buna vremea la Tg. Jiu ??!! ca sa stiu cate va dam :evil: :evil: :D


FORZA POLI !!! /OLE/ /OLE/

boni2204
3rd March 2007, 10:18
Moldovenilor,putin respect,vorbiti cu o semifinalista de Cupa Romaniei:D Cand a ajuns Iasiul ultima oara in aceasta faza?
Hai ca asta e tare, dar tot noi vom castiga:evil: :evil: :evil:

*Coco*
3rd March 2007, 10:20
e buna vremea la Tg. Jiu ??!! ca sa stiu cate va dam :evil: :evil: :D
Acuma e soare...E frumos afara:D
Pacat ca a plouat ieri...

boni2204
3rd March 2007, 10:27
Pai da!Mesaj pentru Iasi:lasati-ne sa ne pregatim pentru cupa UEFA:D

Hmm.. buna si asta:lol:
E o.k., cu cat sunteti mai dispretuitori si mai siguri de victorie, cu atat va fi mai dureroasa trezirea la realitate duminica:evil: :evil: :evil: FORTZA POLI IASI! luptati si castigati respectul nostru si al tuturor

DanielAndrei
3rd March 2007, 10:28
off-topic: degeaba ne considerati in toate felurile, pe noi moldovenii, dar aproape jumatate din istoria Romaniei (din toate domeniile), a fost scrisa aici, in Moldova...sa nu facem comparatii cu fotbalul, ca la urma urmei, la noi in tara, nu poti face istorie cu o echipa de fotbal...asa ca , oltenilor ciocu mic, ca respect nu va cer, pt ca nu stiti sa il oferiti, si asta, ca nimeni nu are motiv sa va ofere respectul sau ;)

boni2204
3rd March 2007, 10:31
Formatiile probabile
Pandurii: Guso - Popete, Rus, Chibulcutean, Dragomir - Orac, Stinga, Pacurar, Vasilache - Vintilescu, L. Mihai.
Poli: Branet - Toma, Bernard, Onut, Tarlea - Miclea, Naidin, Mijin, Sfirlea - Bilba, Palimaru.
Arbitri: Robert Dumitru (Brasov); Costin Florescu (Huedin), Eduard Cringasu (Ploiesti).
Observatori: Mircea Stoenescu (Bucuresti), Ioan Muresan (Timisoara).
sa vedem cata dreptate au ziaristii

boni2204
3rd March 2007, 10:35
da... si la noi intra Bilbinho... sa vezi ce dea beri da... pe spate... :mda:


Eu as zice ca pe teren da doua bare gooooooooool, iar in afara da cate beri vrea .....pe gat:D

*Coco*
3rd March 2007, 10:44
Formatiile probabile
Pandurii: Guso - Popete, Rus, Chibulcutean, Dragomir - Orac, Stinga, Pacurar, Vasilache - Vintilescu, L. Mihai.
Poli: Branet - Toma, Bernard, Onut, Tarlea - Miclea, Naidin, Mijin, Sfirlea - Bilba, Palimaru.
Arbitri: Robert Dumitru (Brasov); Costin Florescu (Huedin), Eduard Cringasu (Ploiesti).
Observatori: Mircea Stoenescu (Bucuresti), Ioan Muresan (Timisoara).
sa vedem cata dreptate au ziaristii

Pandurii: Guso – Popete, Rus, Chibulcutean, Dragomir – Vasilache, Stânga, Pacurar, Ilie Iordache – Orac, Vintilescu. Antrenor: Eugen Neagoe.
Rezerve: Balaet – Mândrean, Vatavu, Vancea, Adi Popescu, Liviu Mihai, Radovanovic.
Poli Iasi: Branet – Buta, Bernard, Onut, Toma – Miclea, Naidin, Mijin, Paruolo, Silvasan, Palimaru. Antrenor: Ionut Popa.
Rezerve: Marc – Târlea, Ad. Ilie, Sfârlea, Mitrovic, Tincu, Bâlba.

hamsterutz
3rd March 2007, 10:45
Eu as zice ca pe teren da doua bare gooooooooool, iar in afara da cate beri vrea .....pe gat:D

la meciu de acasa ar fi bine pt bilba sa nu fie titular :))

boni2204
3rd March 2007, 11:12
la meciu de acasa ar fi bine pt bilba sa nu fie titular :))
Eu zic ca nici in tribuna nu s-ar simti prea neglijat de spectatori si nici cei apropiati lui, dar asta e si-a facut-o cu mana lui si stii tu cum se numeste asta:D
pacat de el, dar daca continua sa dribleze mesele prin baruri la 26 de ani nu ii prevad un viitor prea stralucit nici chiar la Poli:no:

be@
3rd March 2007, 12:58
buey descultilor...singura sansa sa va reveniti e sa sparga popa o banca :happy

Ma, ciocu' mic. Voi mancati din banii statului, deci si ai mei. Nu va e rusine asa un pic?

TaciAcolo
3rd March 2007, 13:00
care banii tai ..lucrezi cumva in minerit si nu stiu?

Balaci
3rd March 2007, 13:05
Ma, ciocu' mic. Voi mancati din banii statului, deci si ai mei. Nu va e rusine asa un pic?

1.Tu nu lucrezi in minerit,ca sa fie banii tai
2.Ma indoiesc ca tu lucrezi oriunde:D

TaciAcolo
3rd March 2007, 13:09
Apel la public

Înaintea meciului cu Poli Iași, conducerea de la Pandurii a făcut apel la publicul gorjean să vină la meciul de mâine. „Avem nevoie de suporteri, și cred că vor veni în număr mare pentru că au ce vedea. E o plăcere să-l vezi pe Vasilache driblând”, a afirmat Condescu. Și Eugen Neagoe crede că la meciul cu Iașiul, gorjenii vor lua cu asalt tribunele Municipalului. „Mi-aș dori ca publicul să fie în număr mare duminică la meci pentru a ne felicita după calificarea în semifinale. Cu siguranță microbiștii vor aprecia acest lucru iar la noi publicul este, de regulă, al 12-lea jucător. Mi-aș dori să fie stadionul plin și toți să fie alături de echipă și să ne ajute prin încurajările lor să câștigăm partida de duminică pentru că avem mare nevoie de cele trei puncte”, a afirmat Neagoe. Prețul unui bilet a rămas la fel ca și în turul campionatului, 5 lei la peluze, 10 lei la tribuna a II-a și 15 lei la tribuna întâi, revista „Hei-Hei Pandurii !” nefiind inclusă în prețul biletului și va costa 2 lei. Femeile și copiii până în 14 ani vor avea accesul liber.

sa fiti umiliti:yeah: :yeah: :lol:

*Coco*
3rd March 2007, 13:18
Ma, ciocu' mic. Voi mancati din banii statului, deci si ai mei. Nu va e rusine asa un pic?

Uite si pe asta care lucreaza in subteran
Ce ai fomeie sunt mine si pe acolo ca sa contribui tu cu banii catre Pandurii Tg-Jiu
Contribuie doar oamenii(minerii) din Gorj

boni2204
3rd March 2007, 13:18
sa fiti umiliti:yeah: :yeah: :lol:
sunteti amuzanti:lol:
iar daca dupa o asemenea performanta pt voi, conducatorii vostri se roaga de public sa vina la meci inteleg cat e de iubit fotbalul in Tg Jiu :mda:

be@
3rd March 2007, 13:19
care banii tai ..lucrezi cumva in minerit si nu stiu?
Ma, lasa vrajeala. Societatile alea care va sponsorizeaza au datorii la stat, datorii platite si din banii mei. Ok?

Sergio_D
3rd March 2007, 13:22
sunteti amuzanti:lol:
iar daca dupa o asemenea performanta pt voi, conducatorii vostri se roaga de public sa vina la meci inteleg cat e de iubit fotbalul in Tg Jiu :mda:

Conducatorii nu se roaga de public sa vina la meci... chiar nu ai idee cat de apreciat este fotbalul aici. La meci vor veni cu siguranta 6000 - 7000 de spectatori, ei bine, conducatorii fac apel sa fie stadionul plin, adica peste 10.000. :cool:

*Coco*
3rd March 2007, 13:22
sunteti amuzanti:lol:
iar daca dupa o asemenea performanta pt voi, conducatorii vostri se roaga de public sa vina la meci inteleg cat e de iubit fotbalul in Tg Jiu :mda:

In sezonul asta la meciurile Pandurilor nu au fost sub 5000 de insi
Daca se vrea stadionul plin care e problema?
Sunt 4000 de abonati...Asa ca maine o sa fie peste 7000

TaciAcolo
3rd March 2007, 13:24
la ei poate sa face apel ...sa se stranga macar 2000 :happy

boni2204
3rd March 2007, 13:25
In sezonul asta la meciurile Pandurilor nu au fost sub 5000 de insi
Daca se vrea stadionul plin care e problema?
Sunt 4000 de abonati...Asa ca maine o sa fie peste 7000
No problem:ok: , cu cat o sa fie mai multi cu atat dezamagirea va fi mai mare pt voi, dupa meci:evil: :evil: :evil: