PDA

View Full Version : Etapa 21: Craiova – Rapid



Pages : [1] 2 3

delaparis
26th February 2007, 23:11
SAMBATA, 03.03.2007
Craiova – Rapid
ANTENA 1 20.45

discutii inainte si dupa meci aici.

YoYoyOi
26th February 2007, 23:15
au mama ce meci:evil: nu stiu ce sa zic:D

egal?:confused: sau 1? :thinkso: sau 2? :no:

*Coco*
26th February 2007, 23:18
MEci de 1x2:D

YoYoyOi
26th February 2007, 23:20
multam Coco:D m-ai lamurit :happy

inter
26th February 2007, 23:21
deraiem rapidul!:ok:

delaparis
26th February 2007, 23:22
"prazarii" ...cu greu :rolleyes:
:D

kain
26th February 2007, 23:23
X2

Sevilla86
26th February 2007, 23:25
Meci de 1x :ok: in mod normal ar trebui sa bata Craiova, da' cu un arbitraj ca in tur nu are nici o sansa!

*Coco*
26th February 2007, 23:27
Acuma ne fac stelistii galerie:happy

PS.Wobay SHOW:evil: :evil: :evil:
O sa ii rupa in meciul asta si el si Njock:evil:

luciano_1644
26th February 2007, 23:29
Batem si luam titlul! Sau hai sa fiu realist,batem si prindem UEFA! GLUMESC! Batem si terminam pe locul 7 campionatul! SI ACUM SA FIU SERIOS: perpelim Rapidul bine,facem un egal si terminam totusi campionatul pe 7,iar Rapidul daca Steaua nu se trezeste termina pe 2!

YoYoyOi
26th February 2007, 23:29
da mai sa vedeti acuma galerie ce-o sa fie :groggy:

resita
26th February 2007, 23:29
meci interesant. cel mai bun sa castige :ok:

Sunchase
26th February 2007, 23:34
Sa fim seriosi :)

inter
26th February 2007, 23:34
da mai sa vedeti acuma galerie ce-o sa fie :groggy:

oricum ... mai tare ca la Oradea ... Apparte ..stie la ce ma refer :D:D

*Coco*
26th February 2007, 23:40
ANUNT: Biletele pentru meciul cu Rapid
se vand doar in Craiova

FC Universitatea anunta toti suporterii alb-albastri care doresc sa asiste la partida din etapa a XXI-a, dintre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti, ce se va disputa pe stadionul „Lia Manoliu”, ca biletele de intrare se vor procura numai din Craiova.

Tichetele vor putea fi achizionate incepand de miercuri (28 februarie), de la ora pranzului, ele punandu-se in vanzare atat la biroul de publicitate al cotidianului Editie Speciala (strada Sf. Dumitru, nr. 1), cat si de la vanzatorii volanti din Banie.

Pretul unui bilet va fi de 10 lei, iar accesul suporterilor Craiovei se va face doar la Tribuna a II-a. Fanii olteni care si-au achizitionat abonamente vor putea intra in baza acestora.

Singurii carora le va fi permis accesul in alta zona a stadionului sunt fanii cu abonamente la Tribuna 0 a Stadionului „Ion Oblemenco”, ei putand viziona partida de la Tribuna 0 a arenei bucurestene.

Altfel, conducerea Stiintei ii roaga pe toti sustinatorii echipei-fanion a Olteniei din alte orase sa se organizeze, pentru a-si procura biletele din Craiova.

:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: mai mult de 500 nu o sa fiti si aia prin reciprocitate:ok: Cum a fost in tur...

Lordliv
26th February 2007, 23:49
ANUNT: Biletele pentru meciul cu Rapid
se vand doar in Craiova

FC Universitatea anunta toti suporterii alb-albastri care doresc sa asiste la partida din etapa a XXI-a, dintre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti, ce se va disputa pe stadionul „Lia Manoliu”, ca biletele de intrare se vor procura numai din Craiova.

Tichetele vor putea fi achizionate incepand de miercuri (28 februarie), de la ora pranzului, ele punandu-se in vanzare atat la biroul de publicitate al cotidianului Editie Speciala (strada Sf. Dumitru, nr. 1), cat si de la vanzatorii volanti din Banie.

Pretul unui bilet va fi de 10 lei, iar accesul suporterilor Craiovei se va face doar la Tribuna a II-a. Fanii olteni care si-au achizitionat abonamente vor putea intra in baza acestora.

Singurii carora le va fi permis accesul in alta zona a stadionului sunt fanii cu abonamente la Tribuna 0 a Stadionului „Ion Oblemenco”, ei putand viziona partida de la Tribuna 0 a arenei bucurestene.

Altfel, conducerea Stiintei ii roaga pe toti sustinatorii echipei-fanion a Olteniei din alte orase sa se organizeze, pentru a-si procura biletele din Craiova.

:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: mai mult de 500 nu o sa fiti si aia prin reciprocitate:ok: Cum a fost in tur...

cand le spuneam rapidistilor ca or sa vada meciul la tv ,nu m au crezut:evil:

Blu3 Lion
26th February 2007, 23:50
uufff,meci greu,rapid a jucat bine cu timisoara,la noi N'Jock nu a aratat nimic cu Pitesti,revin Stoica si Velcovici,toate premizele sa vedem un egal cu multe goluri,deci eu pun X:D
referitor la deplasare...am abonament dar avand in vedere ca meciul e sambata in proportie de 90% nu pot sa ajung:(

Cra10veanu
26th February 2007, 23:56
le dam cu shinele in cap :yeah:
recuperam ce au furat ei odata in tur
pe ei woobay :evil:
Sunchase mersi pt vot :ras-plans:

Lordliv
26th February 2007, 23:59
craiova -rapid ,palmares stiinta,acasa,fie ca s a jucat la craiova sau la tg jiu ( AM MAI AVUT TERENUL SUSPENDAT SI IN TRECUT...):drak:

33 meciuri, 27 victorii stiinta,4 egaluri,2 victorii rapid, golaveraj 74-23 !
stiinta a invins rapidul la craiova de 6 ori cu 3-1,de 3 ori cu 3-0,de 2 ori cu 4-2,de 2 ori cu 4-1 ,o data cu 5-0,si o data cu 7-0!
deci rapidul la craiova ,CIUCA BATAILOR!:happy :happy :happy

in ultimele 3 meciuri : 1-3( 2002-2003)
3-1( 2003-04)
2-0 ( 2004-05)


FORZA STIINTA!

Cra10veanu
27th February 2007, 00:02
lordliv ce le dai atata importanta, pt o echipa de divizia B s-au comportat destul de bine in meciurile directe :yeah:

blandu
27th February 2007, 00:03
Craiova va invinge in acest meci.
Dupa care facem un egal cu dinamo.
ATAT.

Sunchase
27th February 2007, 00:03
Am votat din greseala.Jucam ca si acasa :D

Sper sa se vada diferenta clara dintre o nou promovata ( care lupta si anul asta sa evite retrogadarea ) si o echipa care se vrea in C.L la anul !

Blu3 Lion
27th February 2007, 00:04
lordliv ce le dai atata importanta, pt o echipa de divizia B s-au comportat destul de bine in meciurile directe :yeah:haideti sa nu fim plini de noi,rapidul a jucat bine in meciul cu Timisoara asa ca ne asteapta un meci greu:mda:

Cra10veanu
27th February 2007, 00:05
cine e timisoara ? n-am auzit.

Lordliv
27th February 2007, 00:08
Am votat din greseala.Jucam ca si acasa :D

Sper sa se vada diferenta clara dintre o nou promovata ( care lupta si anul asta sa evite retrogadarea ) si o echipa care se vrea in C.L la anul !

de la a vrea si pana a putea...:evil
da veti juca" acasa", cu 500 de suporteri!

Jus7M3
27th February 2007, 00:16
meci greu` .. dar eu cred ca putem sa castigam .. in meciul tur ne-au egalat pe o IMENSA eroare de arbitraj !!

Sasuke Uchiha
27th February 2007, 00:24
meci tare, sper sa bata craiova

orbette
27th February 2007, 00:35
3-2. velcovici, dina si n'jock/zicu si moldovan

Cipus
27th February 2007, 00:46
1-1 ca in tur, promit sa vin cu argumente in zilele urmatoare

Kooler
27th February 2007, 01:52
Greu. Bate totusi Craiova.

Dennis
27th February 2007, 03:19
Desi sper sa nu fie asa, merg pe un 2 solist. Rapidul e peste Craiova la momentul actual.

YodaRo
27th February 2007, 05:59
se termina 1-1.

grande
27th February 2007, 06:00
Facem scorul etapei ,ca sa le scoatem fotbalul din cap !

Elphax
27th February 2007, 08:05
egal iese asta ...
se vor lupta oltenii pana la ultima suflare :)

chinezu
27th February 2007, 08:10
o-o. 3 bare zicu

BAK
27th February 2007, 08:58
din pacate eu cred ca bate rapidul...sunt prea buni pentru olteni in momentul de fatza.....

*Coco*
27th February 2007, 09:05
Facem scorul etapei ,ca sa le scoatem fotbalul din cap !

Asa ati facut si in tur...
Tot asa v-ati laudat ca faceti scorul campionatului...

Laur_Farul
27th February 2007, 09:11
Bate Craiova :ok: !

crissis
27th February 2007, 09:34
"prazarii" ...cu greu :rolleyes:
:D

Tu care esti corect tot cu prazarii esti in afara de regulament chiar daca ai folosit ghilimelele ,dar pe tine oricum nu te poate sanctiona nimeni . :no: :rosu:
Bate Rapidul

ASP
27th February 2007, 11:08
1-1 ca in tur, promit sa vin cu argumente in zilele urmatoare

sa vii cu ele inainte de meci.
analizele tale cam scartaie, poate ca ar trebui sa schimbi algoritmul.

dardar_3
27th February 2007, 11:09
Vreau si eu niste bilete la meci:D...

Se poate rezolva?...:P...

Meci de 1 solist as vrea... insa bate Rapid la 2-3 goluri...:D

luciano_1644
27th February 2007, 11:45
Rapid a reusit un bun meci etapa care a trecut,noi unul mai mediocru,desi am luat un punct afara.Sper ca sambata sa fie invers,dar rapidistii sa nu obtina puncte deloc.Oricum imi par cam plini de ei,chiar acum am citit ca au sanse sa ajunga pe Dinamo!!! Cred ca giulestenii stau prost cu aritmetica!

caine19
27th February 2007, 12:40
Cred ca vor castiga rapidistii , dar e binevenita o surpriza:D :ok:

inter
27th February 2007, 13:06
Vreau si eu niste bilete la meci:D...

Se poate rezolva?...:P...

DACA INSISTI .. PUTEM REZOLVA:ok:

iohannfus
27th February 2007, 13:50
DACA INSISTI .. PUTEM REZOLVA:ok:
insist si eu ... ca sunt in Bucuresti toata saptamina ...

am votat pe o victorie a Craiovei (pronostic pe care am si pariat banu', si pe care mi-l doresc) dar imi este frica de meciul asta
Rapidul a aratat o crestere interesanta de forma, in atac in special, sa dea Domnul sa fie doar un foc de paie.

Cit despre Craiova, jocul ei in defensiva a fost excelent,; parca a spus cineva ceva mai sus de Njock ca a dezamagit ... nope ... a fost singurul atacant intre 4 fundasi, s-a zbatut mult si a hartuit mereu defensiva pitesteana, nu prea ii place aceasta postura dar s-a vazut ca a jucat exact cum i-a cerut nea Fane
; sper ca simbata seara sa fie mai mult ajutat de Baird sau de Pirvu (daca isi revine e nashul Rapidului)
Wobay e cheia acestui joc parerea mea ... asta e un fel de Lutzu, ii plac meciurile cu Rapidul :))

nr.zece
27th February 2007, 14:17
egal

chipy_1923
27th February 2007, 14:44
ce faze faceti cu biletele...mai va mirati de ce se poarta lumea cu voi asa..am pierdut 2 puncte in tur aiurea,sper sa nu mai facem acelasi lucru si acum...sa batem ca sa nu mai fie ingamfat Cra10veanu si altii de pe aici..

relansat
27th February 2007, 14:49
Meci cu cantec, altfel nu se poate. Se termina nedecis 1-1 sau 2-2 :drak:

Go go go Woobay, sau cum se scrie ... scuze daca n`am tastat bene :D

dextercioby
27th February 2007, 14:54
Batem cu 3-1. Sper sa jucam altceva decit cu Steaua, cind pe final aveam plumb in picioare si frica-n singe, vezi tragerile de timp.

nr.zece
27th February 2007, 15:20
ce faze faceti cu biletele...mai va mirati de ce se poarta lumea cu voi asa..am pierdut 2 puncte in tur aiurea,sper sa nu mai facem acelasi lucru si acum...sa batem ca sa nu mai fie ingamfat Cra10veanu si altii de pe aici..

in tur nu ati pierdut 2 puncte, ati castigat 1 punct prin hotia cu arbitrul

Ess
27th February 2007, 15:30
Am votat 1.
Of of...
Mai mai...

Ferko
27th February 2007, 15:30
Durere mare la terminarea meciului. Daca bate Rapidul - durere pentru Craiova, trei puncte pierdute acasa si nu-i momentul. Daca nu bate Rapidul dureresi mai mare in Giulesti - dispare de la orizont CL.

be@
27th February 2007, 15:32
O sa faca macel Rapid cu oltenii. 3-0. Chiar 4-0, cu conditiia sa nu mai rateze atat.

iohannfus
27th February 2007, 15:54
O sa faca macel Rapid cu oltenii. 3-0. Chiar 4-0, cu conditiia sa nu mai rateze atat.

:headbang: de altfel o conditie decisiva sa cistige si meciul :D

stefy_deva
27th February 2007, 15:55
O sa faca macel Rapid cu oltenii. 3-0. Chiar 4-0, cu conditiia sa nu mai rateze atat.

sunt total de acord cu tine:D !
poate nu atat de categoric dar Rapid castiga la cel putin 2 goluri diferenta, mai ales dk Zicu joaca la fel de bine cum a facut-o cu Poli!
oricum eu merg pe Rapid !!

Hai RAPID!

iohannfus
27th February 2007, 15:59
of of ... mai mai ... :drak:
asa au spus multi inaintea meciului cu Craiova ... ii desfiintzam ... prazarii ...
si dupa aia nici praz nu au mincat:groggy: si nici gura nu le-a mirosit :evil:

delaparis
27th February 2007, 16:14
Tu care esti corect tot cu prazarii esti in afara de regulament chiar daca ai folosit ghilimelele ,dar pe tine oricum nu te poate sanctiona nimeni . :no: :rosu:


esti perspicace dar nu de tot ...

Ca sa explic ce s-a intamplat a fost o mica impunsatura la adresa lui inter care a inceput primul pe alt thread sa "caracterizeze" dinamovistii ... tot cu ghilimele bineinteles.

Asta ti-a scapat :) ... inainte sa tragi concluzii intreaba ca sa intelegi bine ... iti raspund cinstit poti sa ma crezi :ok:

Lordliv
27th February 2007, 16:14
ce faze faceti cu biletele...mai va mirati de ce se poarta lumea cu voi asa..am pierdut 2 puncte in tur aiurea,sper sa nu mai facem acelasi lucru si acum...sa batem ca sa nu mai fie ingamfat Cra10veanu si altii de pe aici..

boy,mai invata fotbal!
NOI, am pierdut 2 puncte in tur,datorita arbitrajului:evil:

boy,nu uita meciul este universitatea craiova - rapid,deci NOI,suntem organizatorii:evil:
Dupa ce derbedeii din galeria voastra,au distrus cele 300 de scaune de la tribuna b ,a stadionului central,mai aveti nerusinarea sa fiti tratati ca oaspeti?!
in tribuna b,un sanctuar al stadionului central,nu a calcat pana duminica ,nici un dinamovist ,stelist sau rapidist ! voi ati venit la craiova ,cu voia frf si ligii lui mitica ,si ati pangarit acest sanctuar!
Mihai ostrovski se zvarcoleste in mormant,pentru gestul vostru incalificabil:(
Trebuie sa suportati consecintele acestor gesturi, *******

grande
27th February 2007, 16:20
Cu Zicu si Ganea sau fara ei tot castigam la pas !

nr.zece
27th February 2007, 16:50
O sa faca macel Rapid cu oltenii. 3-0. Chiar 4-0, cu conditiia sa nu mai rateze atat.

ai renuntat la national ai descoperit rapidul?
nebunatica mica

Jus7M3
27th February 2007, 17:24
O sa faca macel Rapid cu oltenii. 3-0. Chiar 4-0, cu conditiia sa nu mai rateze atat.

pisiii la cratita .. ca la fotbal nu le ai :D

p.s. despre faza cu biletele .. suntem obligati de regulament sa va dam atetea bilete cate ne-ati dat si voi la meciul tur .. in jur de 500 .. restul pe dinafara ;) noi suntem echipa gazda deci putem sa inchidem tribuna1 si o peluza .. iar accesul sa fie permis doar la T2 unde din cate am inteles vom sta noi (si tribuna oficiala normal:D) si una din peluze unde veti sta voi cei aprox. 500 de rapidisti !!

nu vad ce nu le convine rapidistilor .. voi cand ati jucat cu poli la craiova cum ati inchis Peluza Sud Cristi Neamtu ?! deci in acest meci o sa fiti oaspeti in bucuresti :D

grande
27th February 2007, 17:26
500 de rapidisti fac cat 10000 de olteni ,asa ca din punctul asta de vedere sunteti .............:happy :happy

Jus7M3
27th February 2007, 17:27
500 de rapidisti fac cat 10000 de olteni ,asa ca din punctul asta de vedere...........

bah tu iar ai vise erotice ?! :happy :happy

500 de ... hai sa zicem rapidisti :D .. fac cat un oltean poate asta voiai sa zici ;)

p.s. voi din toate punctele de vedere sunteti ..............

grande
27th February 2007, 17:29
bah tu iar ai vise erotice ?! :happy :happy

500 de ... hai sa zicem rapidisti :D .. fac cat un oltean poate asta voiai sa zici ;)

p.s. voi din toate punctele de vedere sunteti ...................

eu stiam ca numai papagalii repeta ,dar tu tzi sa ma contrazici !:happy :happy

Jus7M3
27th February 2007, 17:31
intere .. nu esti fair play :D

grande
27th February 2007, 17:34
Facem scorul campionatului cu voi ,deci de la 7-0 in sus !:happy

inter
27th February 2007, 17:35
p.s. intere .. nu esti fair play :D

ma va ..... :D:D
n-are rost :cool:

Jus7M3
27th February 2007, 17:36
Facem scorul campionatului cu voi ,deci de la 7-0 in sus !:happy

doamne ce deliranti "este" unii :happy :happy

TYPI-STIINTA
27th February 2007, 17:37
ANUNT: Biletele pentru meciul cu Rapid
se vand doar in Craiova

FC Universitatea anunta toti suporterii alb-albastri care doresc sa asiste la partida din etapa a XXI-a, dintre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti, ce se va disputa pe stadionul „Lia Manoliu”, ca biletele de intrare se vor procura numai din Craiova.

Tichetele vor putea fi achizionate incepand de miercuri (28 februarie), de la ora pranzului, ele punandu-se in vanzare atat la biroul de publicitate al cotidianului Editie Speciala (strada Sf. Dumitru, nr. 1), cat si de la vanzatorii volanti din Banie.

Pretul unui bilet va fi de 10 lei, iar accesul suporterilor Craiovei se va face doar la Tribuna a II-a. Fanii olteni care si-au achizitionat abonamente vor putea intra in baza acestora.

Singurii carora le va fi permis accesul in alta zona a stadionului sunt fanii cu abonamente la Tribuna 0 a Stadionului „Ion Oblemenco”, ei putand viziona partida de la Tribuna 0 a arenei bucurestene.

Altfel, conducerea Stiintei ii roaga pe toti sustinatorii echipei-fanion a Olteniei din alte orase sa se organizeze, pentru a-si procura biletele din Craiova.

:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: mai mult de 500 nu o sa fiti si aia prin reciprocitate:ok: Cum a fost in tur...


naspha...ca am multi prieteni din bucuresti care tzin cu stiinta si o sa le fie cam greu sa faca rost de bilete din Craiova :( . Cel mai bine ar fi fost ca suporterii Universitatii sa vand bilete la stadion doar celor care au fular al alb-albastrilor

grande
27th February 2007, 17:37
Apropo ,in Cupa Romaniei voi cu cine jucati ?:ras-plans: :ras-plans:

Balaci
27th February 2007, 17:37
Facem scorul campionatului cu voi ,deci de la 7-0 in sus !:happy

Grande,tu cu cine crezi ca joci aici cu Otelul Galati?:rolleyes:

Jus7M3
27th February 2007, 17:39
naspha...ca am multi prieteni din bucuresti care tzin cu stiinta si o sa le fie cam greu sa faca rost de bilete din Craiova :( . Cel mai bine ar fi fost ca suporterii Universitatii sa vand bilete la stadion doar celor care au fular al alb-albastrilor

pai mah cred ca cel mai bine ar fi sa se vanda bilete si la poarta dar numai in sectorul rezervat noua ;)

oricum nu vor ramane olteni pe dinafara :ok:

Balaci
27th February 2007, 17:39
. Conducerea Stiintei a trimis ieri un fax Rapidului, prin care solicita daune de 6.000 de euro, dupa ce fanii rapidisti au devastat arena „Ion Oblemenco”, mai precis au rupt 300 de scaune de la tribuna a II-a a stadionului. „Este frustrant ca suporterii unei echipe nu se pot stapāni, iar noi cluburile trebuie sa platim de pe urma lor. Am īntocmit proces verbal, pentru a ne primi banii, deoarece nu putem lasa stadionul cu acea gaura de 300 de scaune. Acum, daca cei de la Rapid au gresit, trebuie sa plateasca domnul Copos, din buzunarul lui. Cred ca suporterii au nevoie de educatie atunci cānd intra pe un stadion. Oare asta se īntāmpla si īn alte tari?”, a spus vicele Stiintei.

(c)Propsort

Cam asta e nivelul Rapidului:rosu:

Elphax
27th February 2007, 17:41
numa rapidistii au rupt? :thinkso:

si pe cine erau suparati?

nr.zece
27th February 2007, 17:43
dar cine le-a rupt elphax? mititelu? sau postasu?

Jus7M3
27th February 2007, 17:43
nu bah timisorene .. s-au rupt singure !! :headbang:

Balaci
27th February 2007, 17:46
Pai erau suparati pe viata,ca nu-i iubeste lumea la Craiova:D

m8k
27th February 2007, 17:46
0-0, meci urat!

nr.zece
27th February 2007, 17:49
0-0, meci urat!

si eu cred la fel, sper sa nu se lase cu accidentari si suspendari

Jus7M3
27th February 2007, 17:50
Pai erau suparati pe viata,ca nu-i iubeste lumea la Craiova:D

eu ii inteleg .. erau suparati ca au avut nesansa in viata sa tina cu rapidul :happy

nr.zece
27th February 2007, 17:52
lasa ma ca se obisnuiesc cu drumurile la Craiova
cica vor sa trimita oameni sa cumpere bilete din Craiova
NICE...................

Jus7M3
27th February 2007, 17:53
hahahahahahaha

pai deh dc nu ii duce "bibilica" :D pot sa cumpere bilete din Craiova .. dar vor cumpara bilete in sectorul galeriei noastre :ras-plans:(pt ca din cate am inteles doar acolo se vor vinde bilete) si nu cred ca isi doresc sa stea in mijlocul a 2,3 mii de olteni :D

Lordliv
27th February 2007, 17:57
hahahahahahaha

pai deh dc nu ii duce bibilica :D pai pot sa cumpere bilete din Craiova .. dar vor cumpara bilete in sectorul galeriei noastre :ras-plans:(pt ca din cate am inteles doar acolo se vor vinde bilete) si nu cred ca isi doresc sa stea in mijlocul a 2,3 mii de olteni :D


daca se va face transport organizat ,vom fi peste 5000!:yeah:
vremea ,se anunta primavaratica ,sambata in bucuresti!

Sunchase
27th February 2007, 18:28
Daca evitam greselile personale in aparare.. nu vom avea probleme. De inscris sigur vom inscrie :)

Geografu
27th February 2007, 18:29
Sincer nu cred ca oltenii au vreo sansa in aceasta partida.Dar vom vedea,daca marcheaza primii craiovenii nu se stie....:ok:

caine19
27th February 2007, 18:37
Iar o sa fie o atmosfera incendiara cu vreo 3-4 mii de oameni in tribune:rolleyes: .

Bate rapidu

orbette
27th February 2007, 19:08
sunt de acord ca bate rapidul, dar nu la fotbal:no:

*Coco*
27th February 2007, 19:48
http://www.prosport.ro/usr/imagini/0-32167-1.jpg
http://www.prosport.ro/usr/imagini/0-32166-9.jpg

Tipic rromilor:mda:

YoYoyOi
27th February 2007, 20:06
care v-a dat gaura asta? :D :groggy:

Jus7M3
27th February 2007, 20:13
Iar o sa fie o atmosfera incendiara cu vreo 3-4 mii de oameni in tribune:rolleyes: .

Bate rapidu

bah .. da voi la meciu asta cu petrosaniu cati ati fost pe stadion !? mai mult de 2,3 mii sigur nu ;) deci nu vad dc tocmai tu sarish sa vb despre nr. de spectatori ..

p.s. voi cand ati fost ultima data 3,4 mii intr-o deplasare ?! 4 mii nush dc o sa fim la meciu asta dp lia .. dar 2,3 mii o sa fim siguri .. rapidistii o sa fie doar cateva sute .. deh sunt oaspeti :evil: :evil:

YoYoyOi
27th February 2007, 20:15
1850 de unde 2-3 mii?:o: :ras-plans:

Jus7M3
27th February 2007, 20:17
1850 de unde 2-3 mii?:o: :ras-plans:

cred ca te refereai la nr. de spectatori de la meciu` lu dinamo cu petrosaniu ..nu ?!

ca dc nu .. ne suparam :D

iohannfus
27th February 2007, 22:07
Cu Zicu si Ganea sau fara ei tot castigam la pas !

mda ... ar fi si timpul dupa e v-am bagat de vreo 2 ori in B ... singuri impotriva tuturor ... frustrati ...:angry:

iohannfus
27th February 2007, 22:11
Iar o sa fie o atmosfera incendiara cu vreo 3-4 mii de oameni in tribune:rolleyes: .

Bate rapidu

ia uite mah ?!... la voi intra mai mult de 5.000 pe stadion ? ... si asta cind cistiga echipa nu la 4-5 cu Falticeniu' sau cu pescarii aia din Faroe ...
alti frustrati :rosu: :cool:

stefy_deva
27th February 2007, 22:38
si cu suporteri si fara suporteri si cu ganea si fara ganea tot va batem!nu v-ati prins k suntem mai buni???WAKE UP!!!
nu are rost sa tot sperati atat am mai zis k la cel putin 2 goluri diferenta castigam!

Dennis
27th February 2007, 22:45
dinamovishtii au 18 suporteri acasa shi ei au tupeul sa vorbeasca de altii!! loool la gunoi puppys...

bat vishinii 2-1...

iohannfus
27th February 2007, 22:46
si cu suporteri si fara suporteri si cu ganea si fara ganea tot va batem!nu v-ati prins k suntem mai buni???WAKE UP!!!
nu are rost sa tot sperati atat am mai zis k la cel putin 2 goluri diferenta castigam!
fara ganea nu ne bateti stati linistiti ... poate isi revine Zicu :D

Lauryca
27th February 2007, 22:46
Bate Rapidul cu 2-0. Craiova trebuie sa mai creasca un pic; macar un sezon.

stefy_deva
27th February 2007, 22:51
fara ganea nu ne bateti stati linistiti ... poate isi revine Zicu :D

din cate stiu eu Ganea nu va juca miercuri in cupa asa k nu e nimic sigur nici pt campionat! dar din cate am vazut in meciu cu poli Zicu si-a revenit si da randament asa k nu am de ce sa-mi fac probleme!!2-0 sau 3-0 !!!pt Rapid normal:D

iohannfus
27th February 2007, 22:53
din cate stiu eu Ganea nu va juca miercuri in cupa asa k nu e nimic sigur nici pt campionat! dar din cate am vazut in meciu cu poli Zicu si-a revenit si da randament asa k nu am de ce sa-mi fac probleme!!2-0 sau 3-0 !!!pt Rapid normal:D

vorbeam de revenit asha cum il stiam toti ... un ratangiu notoriu :D

stefy_deva
27th February 2007, 22:55
eeeeeeeeeeeee.............vedeti lvoi stati la mana ratarilor noastre! la noi dk nu joaca bine Zicu mai avem atacanti care pot face diferenta!! si totusi eu zic k Zicu o sa aiba cel mai bun retur de campionat!

*Coco*
27th February 2007, 23:00
Lasatii pe rapidistii astia frustrati asa au zis si in meciul tur ca fara 3 nu scapam ...In cupa ziceau ca fara 5 nu scapam ...
Acuma tot la fel:rosu:

crissis
27th February 2007, 23:03
esti perspicace dar nu de tot ...

Ca sa explic ce s-a intamplat a fost o mica impunsatura la adresa lui inter care a inceput primul pe alt thread sa "caracterizeze" dinamovistii ... tot cu ghilimele bineinteles.

Asta ti-a scapat :) ... inainte sa tragi concluzii intreaba ca sa intelegi bine ... iti raspund cinstit poti sa ma crezi :ok:

Crezi tu ce scrii ca eu nu te cred. Intre voi moderatorii totul e permis :no: .Pe mine m-ai penalizat pentru " bai oltene mincator de praz " la mine a fost jignire :drak: la voi moderatorii e doar intepatura :headbang: . Nu este cam mare diferenta . :ok:
Cit despre meci Rapid cistiga fara probleme .

iohannfus
27th February 2007, 23:11
Cit despre meci Rapid cistiga fara probleme .

lol ... pentru asta te arde .. :evil: :ok: :yeah:

crissis
27th February 2007, 23:21
lol ... pentru asta te arde .. :evil: :ok: :yeah:

Cine ?
Dreptul la libera exprimare e garantat de CONSTITUTIA ROMANIEI . :ok:
Nu mai repeta rapidistii greselile din tur si vor cistiga meciul

YodaRo
27th February 2007, 23:25
daca fostii UTC-isti cum e cel din fruntea arbitrajului vor arbitra corect atunci nu bate Rapidul. Insa daca ies iarasi fluierasii lui copos la rampa castiga teferistii.
Daca se juca in Banie castiga Craiova. Asa cred ca va fi egal.

Cappone
27th February 2007, 23:28
rapidul are un prim avantaj deoarece meciul se joaca in bucuresti.
craiova nu prea a jucat mare lucru in meciul cu pitestiul ,deci cred ca va invinge rapidul.

Jus7M3
28th February 2007, 01:14
si cu suporteri si fara suporteri si cu ganea si fara ganea tot va batem!nu v-ati prins k suntem mai buni???WAKE UP!!!
nu are rost sa tot sperati atat am mai zis k la cel putin 2 goluri diferenta castigam!

dupa rezultatul din tur nu m-am prins .. 1-1 ne-ati egalat pe o IMENSA eroare de arbitraj .. stai lejer, cel putin un egal cu voi tot facem .. deci rugati`va sa piarda steaua .. nu va bazati pe punctele din meciul cu noi :evil:

Telespan
28th February 2007, 04:59
batem CRAIOVA shi luam 3 puncte .....FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!

Cra10veanu
28th February 2007, 05:47
batem !

tabla pe casa

in cel mai rau caz iese egal

bigbluelyon
28th February 2007, 09:15
craiova bate rapid oriunde si la bucuresti si la craiova dar nea furat federatia

mihai_lion
28th February 2007, 09:18
craiova bate sigur pe rapid cu 1la 0deoarece suntem mai buni

mihai_lion
28th February 2007, 09:22
Steaua Nu Mai Aresanse Nici La Locul Doi .rapid Ai Ajung Din Urma Sigur.

relansat
28th February 2007, 09:36
in cel mai rau caz iese egal

Daca spui ca in cel mai rau caz faci egal, `nseamna ca iei in calcul si victoria, nicidecum batutu` tablii pe casa :D

Charon
28th February 2007, 09:47
ANUNT: Biletele pentru meciul cu Rapid
se vand doar in Craiova

FC Universitatea anunta toti suporterii alb-albastri care doresc sa asiste la partida din etapa a XXI-a, dintre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti, ce se va disputa pe stadionul „Lia Manoliu”, ca biletele de intrare se vor procura numai din Craiova.

Tichetele vor putea fi achizionate incepand de miercuri (28 februarie), de la ora pranzului, ele punandu-se in vanzare atat la biroul de publicitate al cotidianului Editie Speciala (strada Sf. Dumitru, nr. 1), cat si de la vanzatorii volanti din Banie.

Pretul unui bilet va fi de 10 lei, iar accesul suporterilor Craiovei se va face doar la Tribuna a II-a. Fanii olteni care si-au achizitionat abonamente vor putea intra in baza acestora.

Singurii carora le va fi permis accesul in alta zona a stadionului sunt fanii cu abonamente la Tribuna 0 a Stadionului „Ion Oblemenco”, ei putand viziona partida de la Tribuna 0 a arenei bucurestene.

Altfel, conducerea Stiintei ii roaga pe toti sustinatorii echipei-fanion a Olteniei din alte orase sa se organizeze, pentru a-si procura biletele din Craiova.

:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: mai mult de 500 nu o sa fiti si aia prin reciprocitate:ok: Cum a fost in tur...
nu esti tu ala care spunea ca la Craiova,mai mult de 200 nu avem cum sa fim?:happy

mihai_lion
28th February 2007, 09:53
Hai Stynta. Leu Pana La Moarte

daca ne fura arbitri ca in meciul cuVaslui sigur Craiova va lu bataie si de Dinamo

Despre GG Becali nu ar trebui sa vorbim deoaarece este un om de tot ....si nu se merita.

SE stie ca meciul cu arges a fost jucat inainte ca arbitru sa de startul.
mititelu este prueten bun cu condescu iar acesta este sponsorul echipei CRAIOVA .
nu putem trage o concluzie pripita despre jocul echipei.
este o echipa tanara nu le putem cere sa se bata la primele 2 locuri.
FORTA STINTA

Va Fi Foarte Nare Presiune Pe Arbitri .sper Sa Nu Gresasca Totusi In Acest Meci.

craiova va termina pe 8 acest retur.
la anu sper sa ne clasam in primele 5 locuri

:angry: :sleep:

bigbluelyon
28th February 2007, 10:22
stiintacea Mai Tare Echipa Din Liga I

*Coco*
28th February 2007, 10:22
nu esti tu ala care spunea ca la Craiova,mai mult de 200 nu avem cum sa fim?:happy
Pai bilete se vand doar pentru sectorul unde vor sta suporterii nostri:P
Daca vreti sa ajungeti pe acolo nu aveti decat sa va luati bilete:D

chipy_1923
28th February 2007, 11:55
boy,mai invata fotbal!
NOI, am pierdut 2 puncte in tur,datorita arbitrajului:evil:

boy,nu uita meciul este universitatea craiova - rapid,deci NOI,suntem organizatorii:evil:
Dupa ce derbedeii din galeria voastra,au distrus cele 300 de scaune de la tribuna b ,a stadionului central,mai aveti nerusinarea sa fiti tratati ca oaspeti?!
in tribuna b,un sanctuar al stadionului central,nu a calcat pana duminica ,nici un dinamovist ,stelist sau rapidist ! voi ati venit la craiova ,cu voia frf si ligii lui mitica ,si ati pangarit acest sanctuar!
Mihai ostrovski se zvarcoleste in mormant,pentru gestul vostru incalificabil:(
Trebuie sa suportati consecintele acestor gesturi, *******

vezi ca o dai in texte de genul lui Safta,cu sanctuare si alte aberatii d-astea..increzuti ati ajuns,si e si mai rau pt. ca nu prea aveti motive...stiu ca sunteti organizatori,eu vb despre faptul ca nu ati pus biletele in vanzare pt. galeria noastra la Bucuresti,alea 10 sau 100 sau cate dati...:rosu: ..citeste bine inainte sa critici...cat despre scaunele alea,c sa zic,avem multi tampiti prin galerie,desi stau si eu in peluza,da' asta e adevarul...plateste Copos oricum:D ...

Jus7M3
28th February 2007, 12:01
faza cu biletele .. as fi curios dc scenariul ar fi invers .. rapid ar avea terenul suspendat si ar fi obligata sa joace la Craiova pe stadionul extensiv de exemplu` .. chiar credeti ca domnul copos si domnul zota nu ar face acelasi lucru ca si mititelu` ?! credeti ca ar pune in vanzare bilete in Craiova sa se umple stadionul de fanii echipei Universitatea ?!

hai sa fim seriosi .. Universitatea este echipa organizatoare .. dc vrea poate sa inchida portile la meciul asta .. nu cred ca exista vr`un regulament care sa oblige un club sa joace cu spectatori dc nu vrea !!

eu zic sa va multimuti cu cele 550 de bilete pe baza de reciprocitate si gata .. voua vi`se pare normal ca noi ca echipa gazda sa fim obligati sa jucam in bucuresti si sa ne deplasam aproape 300 de km sa ajungem la meci .. iar voi ca echipa oaspete sa va dati jos din pat si sa ajungeti la stadion ?!

p.s. ca sa nu mai zic de faza cu meciul din cupa cand tot asa am fost obligati sa jucam la ploiesti .. halal teren neutru` ..

chipy_1923
28th February 2007, 12:12
faza cu biletele .. as fi curios dc scenariul ar fi invers .. rapid ar avea terenul suspendat si ar fi obligata sa joace la Craiova pe stadionul extensiv de exemplu` .. chiar credeti ca domnul copos si domnul zota nu ar face acelasi lucru ca si mititelu` ?! credeti ca ar pune in vanzare bilete in Craiova sa se umple stadionul de fanii echipei Universitatea ?!

hai sa fim seriosi .. Universitatea este echipa organizatoare .. dc vrea poate sa inchida portile la meciul asta .. nu cred ca exista vr`un regulament care sa oblige un club sa joace cu spectatori dc nu vrea !!

eu zic sa va multimuti cu cele 550 de bilete pe baza de reciprocitate si gata .. voua vi`se pare normal ca noi ca echipa gazda sa fim obligati sa jucam in bucuresti si sa ne deplasam aproape 300 de km sa ajungem la meci .. iar voi ca echipa oaspete sa va dati jos din pat si sa ajungeti la stadion ?!

p.s. ca sa nu mai zic de faza cu meciul din cupa cand tot asa am fost obligati sa jucam la ploiesti .. halal teren neutru` ..

nu mi se pare normal nimic...crezi ca pe noi ne-a avantajat ca am jucat la Craiova meciul cu Poli???am fost obligati la fel ca si voi...despre bilete...yo nu am zis ca ar fi trebuit sa ne dati noua mai multe bilete decat aveti voi pt. ca nu ar fi normal..am spus doar ca trebuia sa le fi pus in vanzare pe alea pe care le dati suporterilor nostri la Bucuresti...cat despre Ploiesti...sunt o groaza de olteni in Bucuresti care dc ar fi vrut sa faca deplasarea la Ploiesti ar fi facut-o...de asta ati grsit ca ati pus biletele in vanzare la Craiova...o sa pierdeti multi suporteri din Bucuresti...unchiul meu vroia sa vina la meci...nu are timp sa se duca in Craiova ca sa isi ia bilet si sunt f multi in situatia asta...

Charon
28th February 2007, 12:13
ca tot veni vorba de scaunele rupte,alea sunt scaune?
eu am puterea sa recunosc ca fara voie am spart(nu rupt) 2 scaune!:headbang:
la pauza,dorind sa vad meciul mai de sus am urcat cateva randuri calcand pe scaune,cand ce sa vezi,mi-a intrat piciorul printr-un scaun,spargandu-se ca un bibelou!
nu scuz ruperea sau spargerea atator scaune,dar erau de o calitate indoielnica,multe erau puse de forma(fara suruburi)!
la Cantecul "ole,ole,ola" nici nu vreti cum se auzea prin tribuna,ziceai ca se rupe tribuna!
am fost pe multe stadioane din Romania si niciunde nu am vazut scaune de o calitate asa slaba!

insa asta nu scuza anumiti membri de galerie care dupa ce au vazut ca se pot rupe cu usurinta,au incercat toate scaunele din jurul lor!

deci,oltenilor,va sunt dator!:ok:

p.s. probabil calitatea proasta a scaunelor v-a facut sa si scoateti primele randuri de scaune!

Jus7M3
28th February 2007, 12:20
chipy suporterii din bucuresti ai Universitatii vor face rost cu siguranta de bilete pt acest meci .. oricum oameni obisnuiti ca unchiul tau mai bine stau acasa decat sa riste sa pateasca ce a patit Vice si sotia lui (jenant, rusinos ce au facut "fanii rapidului").. pan` la urma este un meci la bucuresti iar suporterii simplii pot sa cada usor victime !!

cat despre ploiesti .. nu vb de suporteri vb de distanta intre Craiova si Ploiesti si distanta dintre Bucuresti si Ploiesti .. oricat de multi suporteri am avea in bucuresti nu era corect sa se joace acolo .. in fine !!

p.s. asta nu am inteles niciodata in romania .. ce farmec vad "ultrasii" sa bati suporteri obisnuiti .. "cetateni" cum le place lor sa zica .. fratilor dc sunteti asa ultrasi cautati-va si bateti`va intre voi !! specificare: vb la modul general nu neaparat de o anumita galerie !!

chipy_1923
28th February 2007, 12:32
chipy suporterii din bucuresti ai Universitatii vor face rost cu siguranta de bilete pt acest meci .. oricum oameni obisnuiti ca unchiul tau mai bine stau acasa decat sa riste sa pateasca ce a patit Vice si sotia lui (jenant, rusinos ce au facut "fanii rapidului").. pan` la urma este un meci la bucuresti iar suporterii simplii pot sa cada usor victime !!

p.s. asta nu am inteles niciodata in romania .. ce farmec vad "ultrasii" sa bati suporteri obisnuiti .. "cetateni" cum le place lor sa zica .. fratilor dc sunteti asa ultrasi cautati-va si bateti`va intre voi !! specificare: vb la modul general nu neaparat de o anumita galerie !!

pai unchiul meu a mers cand a avut timp la toate meciurile din Bucuresti..am fost cu el acum 2 ani pe Ghencea la voi in peluza..si era o vreme asa urataaaa..ploua marunt,dar tot a venit la meci...m-a luat si cu el la meci pe Oblemenco,eram mai mic...la cum il stiu eu pe el,probabil ca o sa faca orice ca sa vina la meci...p.s cum am zis,nici eu nu ii inteleg pe unii care se gandesc numai sa la bataie..inteleg sa t bati cand nu ai incotro,dc esti atacat..gesturile alea stupide ale unora ne-au stricat mult de tot imaginea...vroiam sa vin si eu la emci..dar dc or sa fie 500 de bilete,or sa fie date brigazilor,asa ca nu cred ca mai apuc:no: ...

Jus7M3
28th February 2007, 12:41
ehee mai chipy .. om de nota 10 unchiul tau :ok: .. pacat ca nu i-ai calcat pe urme :(

nr.zece
28th February 2007, 13:20
ca tot veni vorba de scaunele rupte,alea sunt scaune?
eu am puterea sa recunosc ca fara voie am spart(nu rupt) 2 scaune!:headbang:
la pauza,dorind sa vad meciul mai de sus am urcat cateva randuri calcand pe scaune,cand ce sa vezi,mi-a intrat piciorul printr-un scaun,spargandu-se ca un bibelou!
nu scuz ruperea sau spargerea atator scaune,dar erau de o calitate indoielnica,multe erau puse de forma(fara suruburi)!
la Cantecul "ole,ole,ola" nici nu vreti cum se auzea prin tribuna,ziceai ca se rupe tribuna!
am fost pe multe stadioane din Romania si niciunde nu am vazut scaune de o calitate asa slaba!

insa asta nu scuza anumiti membri de galerie care dupa ce au vazut ca se pot rupe cu usurinta,au incercat toate scaunele din jurul lor!

deci,oltenilor,va sunt dator!:ok:

p.s. probabil calitatea proasta a scaunelor v-a facut sa si scoateti primele randuri de scaune!

noi mergem pe stadionul ala de mai mult timp ca tine, alte echipe la fel, numai voua vi se intampla toate

Lordliv
28th February 2007, 13:24
vezi ca o dai in texte de genul lui Safta,cu sanctuare si alte aberatii d-astea..increzuti ati ajuns,si e si mai rau pt. ca nu prea aveti motive...stiu ca sunteti organizatori,eu vb despre faptul ca nu ati pus biletele in vanzare pt. galeria noastra la Bucuresti,alea 10 sau 100 sau cate dati...:rosu: ..citeste bine inainte sa critici...cat despre scaunele alea,c sa zic,avem multi tampiti prin galerie,desi stau si eu in peluza,da' asta e adevarul...plateste Copos oricum:D ...


boy,nu esti tu in masura, sa mi faci analiza pe text!
prin anii '70,cand tu nu stiu pe unde erai,nu pierdeam nici un meci al rapidului din potcoava ( cand nu avea craiova meci acasa),si cand auzeam trompeta lui tudorica mi se incretea pielea pe mine de emotii!
voua v ar convenii ca tribuna unde statea tudorica sa fie vandalizata de suporterii echipei adverse?:no:
in privinta biletelor o sa primiti ceea ce meritati : 550 de bucati!:evil:

Lordliv
28th February 2007, 13:29
ca tot veni vorba de scaunele rupte,alea sunt scaune?
eu am puterea sa recunosc ca fara voie am spart(nu rupt) 2 scaune!:headbang:
la pauza,dorind sa vad meciul mai de sus am urcat cateva randuri calcand pe scaune,cand ce sa vezi,mi-a intrat piciorul printr-un scaun,spargandu-se ca un bibelou!
nu scuz ruperea sau spargerea atator scaune,dar erau de o calitate indoielnica,multe erau puse de forma(fara suruburi)!
la Cantecul "ole,ole,ola" nici nu vreti cum se auzea prin tribuna,ziceai ca se rupe tribuna!
am fost pe multe stadioane din Romania si niciunde nu am vazut scaune de o calitate asa slaba!

insa asta nu scuza anumiti membri de galerie care dupa ce au vazut ca se pot rupe cu usurinta,au incercat toate scaunele din jurul lor!

deci,oltenilor,va sunt dator!:ok:

p.s. probabil calitatea proasta a scaunelor v-a facut sa si scoateti primele randuri de scaune!

scaunele sunt opera firmei avi,a lui berceanu!:D
probabil,daca o sa i concesioneze stadionul lui copos,berceanu o sa va puna si voua asemenea scaune!:evil: ( oricum la noi au rezistat ani buni...):drak:

chipy_1923
28th February 2007, 13:41
boy,nu esti tu in masura, sa mi faci analiza pe text!
prin anii '70,cand tu nu stiu pe unde erai,nu pierdeam nici un meci al rapidului din potcoava ( cand nu avea craiova meci acasa),si cand auzeam trompeta lui tudorica mi se incretea pielea pe mine de emotii!
voua v ar convenii ca tribuna unde statea tudorica sa fie vandalizata de suporterii echipei adverse?:no:
in privinta biletelor o sa primiti ceea ce meritati : 550 de bucati!:evil:

1.am dreptul sa imi spun parerea,si c ai postat u seamana cu replicile lui Safta...2.normal ca nu mi-ar conveni sa fie rupte atatea scaune pe Giulesti,si v-am dat dreptate in legatura cu s-a intamplat duminica...3. nu eram prin anii '70 dar mi-ar fi placut sa fiu pt. ca am citit despre ce atmosfera era atunci si am ramas impresionat..dc ai mers intr-un timp la meciurile Rapidului,chiar dc acum multi ani,d c vb asa de urat despre Rapid acum?

chipy_1923
28th February 2007, 13:46
ehee mai chipy .. om de nota 10 unchiul tau :ok: .. pacat ca nu i-ai calcat pe urme :(

da e om de nota 10,ba chiar mai mult...ba da i-am calcat pe urme,pt. ca sustin Rapidul cu aceeasi pasiune cu care sustine el Universitatea...si pe voi va respect mult de tot din cauza lui...dar ma supar cand vad ca unii dintre voi vb. f urat de Rapid,mai ales pe cei care spun ca au mers la meciurile Rapidului sau au respectat Rapidul..

Lordliv
28th February 2007, 13:50
1.am dreptul sa imi spun parerea,si c ai postat u seamana cu replicile lui Safta...2.normal ca nu mi-ar conveni sa fie rupte atatea scaune pe Giulesti,si v-am dat dreptate in legatura cu s-a intamplat duminica...3. nu eram prin anii '70 dar mi-ar fi palcut sa fiu pt. ca am citit despre ce atmosfera era atunci si am rams impresionat..dc ai mers intr-un timp la meciurile Rapidului,chiar dc acum multi ani,d c vb asa de urat de ce inseamna Rapid?

pai tocmai ca eu stiu ca inseamna rapid!
copos a maculat numele rapidului si l a tarat in mocirla cluburilor departamentale!:rosu:

ps. eu ma duceam la meciurile rapidului ,nu ca tineam cu el ,ci ca erau duminici cand ramaneam cu familia la bucuresti!
si desi, am casa pe alexandru philippide ( nu departe de stefan cel mare) nu ma duceam la dinamo totusi...
incolo numai de bine!:ok:

chipy_1923
28th February 2007, 13:55
pai tocmai ca eu stiu ca inseamna rapid!
copos a maculat numele rapidului si l a tarat in mocirla cluburilor departamentale!:rosu:

ps. eu ma duceam la meciurile rapidului ,nu ca tineam cu el ,ci ca erau duminici cand ramaneam cu familia la bucuresti!
si desi, am casa pe alexandru philippide ( nu departe de stefan cel mare) nu ma duceam la dinamo totusi...
incolo numai de bine!:ok:

Copos,Copos si iar Copos:no: ...pai la Dinamo chiar nu aveai cum sa te duci,ca doar sunt dusmanii vostri de moarte:P ...ma bucur ca ai fost la meciurile Rapidului chiar dc de mult...sper sa revii la sentimente mai bune fata de noi,pt. ca nu Copos e Rapidul,chiar dc prostul asa a declarat!!!numai bine iti doresc si eu,tie si tuturor oltenilor,chiar dc ma mai supara unii dintre voi..:P

Lordliv
28th February 2007, 14:03
Copos,Copos si iar Copos:no: ...pai la Dinamo chiar nu aveai cum sa te duci,ca doar sunt dusmanii vostri de moarte:P ...ma bucur ca ai fost la meciurile Rapidului chiar dc de mult...sper sa revii la sentimente mai bune fata de noi,pt. ca nu Copos e Rapidul,chiar dc prostul asa a declarat!!!numai bine iti doresc si eu,tie si tuturor oltenilor,chiar dc ma mai supara unii dintre voi..:P

sa fi sigur ca am mai fost la unele meciuri ale rapidului din tur!
si am stat foarte aproape de copos!:evil:

ps. sa nu ma spui cofetarulu!:drak: :D

chipy_1923
28th February 2007, 14:15
sa fi sigur ca am mai fost la unele meciuri ale rapidului din tur!
si am stat foarte aproape de copos!:evil:

ps. sa nu ma spui cofetarulu!:drak: :D

:))))..nu t spun ca nici eu nu-l am la inima...bine nu pot sa spun ca il urasc,cum se intampla in cazul majoritatii suporterilor nostri...f. bine dc ai fost la unele meciuri turul asta...te astept la meciul cu Steaua...:P :D

Lordliv
28th February 2007, 14:59
:))))..nu t spun ca nici eu nu-l am la inima...bine nu pot sa spun ca il urasc,cum se intampla in cazul majoritatii suporterilor nostri...f. bine dc ai fost la unele meciuri turul asta...te astept la meciul cu Steaua...:P :D


dar tu ce crezi ca eu il iubesc pe mititelu?:D
asa suntem noi ,suporterii,mereu nemultumiti...

pe 1 aprilie ,cand se joaca rapid -steaua ,o sa fiu " acasa " la bucuresti!
asa ca o sa vin la meci! ( stiinta joaca la iasi)

sa caut ,saptamana asta ,cand vin la meciul de sambata, tricoul pe care il am de la pop, cu autograf,din 1974,fundasul cu plamanii din otel ,al rapidului!
si o sa ti l dau ,ca sa vezi ca suporterii craiovei ,nu sunt asa de " prazari",asa cum ne categorisiti,din lipsa de alte epitete:evil:

FORZA STIINTA!

luciano_1644
28th February 2007, 15:31
Pesonal m-am cam saturat sa tot batem Rapidul si sa le dam picioare in dos spre usa B-ului,unde si-au scris cea mai mare parte a istoriei! Acum as fi multumit sa-i batem si totusi cu mare noroc,sa prinda si ei o cupa europeana,binenteles...INTERTOTO,o cupa pe masura lor!

Lordliv
28th February 2007, 16:27
ce ne mai iubesc bucurestenii...:evil:

steaua- arges se joaca tot la craiova!

de abia o sa schimbe mititelu scaunele " pierdute " cu rapid ,ca o sa vina becali sa rupa altele!:evil:

tinand seama ca se joaca de la ora 14, o sa fie ceva mai multa lume decat la rapid-poli!:cool:

jas2002ro
28th February 2007, 17:02
Cred ca giulestenii stau prost cu aritmetica!

Pesonal m-am cam saturat sa tot batem Rapidul si sa le dam picioare in dos spre usa B-ului,unde si-au scris cea mai mare parte a istoriei!

Pune mana pe ABAC si lasa-ti infatuarea acasa.
Ontopic, sa castige cel mai bun...sper sa fie Rapidul, dar nu-i nici o tragedie daca castiga Craiova caci au o echipa tanara si-s simpatici. ;)

luciano_1644
28th February 2007, 17:06
Pune mana pe ABAC si lasa-ti infatuarea acasa.
Ontopic, sa castige cel mai bun...sper sa fie Rapidul, dar nu-i nici o tragedie daca castiga Craiova caci au o echipa tanara si-s simpatici. ;)

A vorbit giulesteanul de infatuare? A vorbit atunci de funie in casa spanzuratului!:drak: 3 titluri ale voastre,parca,parca sunt mai putine decat cele 4 ale noastre.Iar in Europa,o sa jucati voi semifinale,cand va arbitra Zotta o finala de CM!!!:happy

Lordliv
28th February 2007, 17:07
Pune mana pe ABAC si lasa-ti infatuarea acasa.
Ontopic, sa castige cel mai bun...sper sa fie Rapidul, dar nu-i nici o tragedie daca castiga Craiova caci au o echipa tanara si-s simpatici. ;)


:ok: ( valabil pentru ultima fraza!)

TYPI-STIINTA
28th February 2007, 17:58
palmares Universitatea Craiova-rapid 33 de meciuri : 27 de victorii, 2 infrangeri, 4 egaluri
http://i134.photobucket.com/albums/q92/typi85/palmares.jpg

caine19
28th February 2007, 18:27
Vrei sa-zi zici mie ca rapidu va batut doar de 2 ori:shocked: ??

lol ce praf sunt:happy :happy . Noi reusim sa le egalam "performanta" intr-un singur an ... Daca jucam si in cupa , ii depasim:D

Lordliv
28th February 2007, 18:33
Vrei sa-zi zici mie ca rapidu va batut doar de 2 ori:shocked: ??

lol ce praf sunt:happy :happy . Noi reusim sa le egalam "performanta" intr-un singur an ... Daca jucam si in cupa , ii depasim:D


dog,istoria nu incepe de cand ai deschis tu ochii!:D
si voi,ati " luat o ' de 19 ori la craiova!

jas2002ro
28th February 2007, 18:35
A vorbit giulesteanul de infatuare? A vorbit atunci de funie in casa spanzuratului!:drak: 3 titluri ale voastre,parca,parca sunt mai putine decat cele 4 ale noastre.Iar in Europa,o sa jucati voi semifinale,cand va arbitra Zotta o finala de CM!!!:happy
Nu prea ai inteles ce am zis eu, asa ca sunt nevoit sa-ti explic:
"spre usa B-ului,unde si-au scris cea mai mare parte a istoriei!"...Cati ani a stat Rapidul in B? Cati ani are istoria Rapidului? Cati ani are Rapidul in A? (hint: faci diferenta) Care perioada este mai mare? Poti folosi ABAC-ul sau orice alt instrument de calcul.
Hai, curaj...stiu ca poti. Dupa ce termini de calculat, scrie de 10x: "Am vorbit aiurea si promit ca nu mai fac!" :)

@TYPI-STIINTA, cunosc si eu statistica. Daca incercai sa-l ajuti pe luciano, nu ai reusit...el inca are de rezolvat o problema. :)

Lordliv
28th February 2007, 19:46
din '32 ,de cand a inceput sa joace in A,rapidul a disputat 61 de editii in divizia
A si 9 editii in divizia B ( '52, '55, 74/75,77/78, 78/79, 79/80, 80/81, 81/82,82/83)
Din '64 de cand a inceput sa joace in A,universitatea craiova a disputat 42 de editii in divizia A si o editie ( 2005-2006 ) in B

bigbluelyon
28th February 2007, 19:47
CRAIOVA bate rapid si in bucuresti

luciano_1644
28th February 2007, 19:59
Le tin pumnii rapidistilor deseara! Le tin pumnii sa ajunga sa joace prelungiri cu pitestenii!!!

Elphax
28th February 2007, 20:05
Cristescu: ''Numai eu am dat sapte goluri Rapidului''

Vicepresedintele Craiovei, Silvian Cristescu, ne-a declarat miercuri ca partida Universitatii cu Rapid nu este un derby.
"Rapid - Craiova nu este un derby. De ce se face atata valva cu Rapid? Universitatea de cate ori a avut nevoie de puncte s-a dus la Rapid si a luat. Rapid a scos acum capul de cateva sezoane, ianinte era o echipa de pluton. Numai eu am dat sapte goluri Rapidului, cred ca patru un Giulesti", a spus Cristescu.

:happy

Lordliv
28th February 2007, 20:13
Cristescu: ''Numai eu am dat sapte goluri Rapidului''

Vicepresedintele Craiovei, Silvian Cristescu, ne-a declarat miercuri ca partida Universitatii cu Rapid nu este un derby.
"Rapid - Craiova nu este un derby. De ce se face atata valva cu Rapid? Universitatea de cate ori a avut nevoie de puncte s-a dus la Rapid si a luat. Rapid a scos acum capul de cateva sezoane, ianinte era o echipa de pluton. Numai eu am dat sapte goluri Rapidului, cred ca patru un Giulesti", a spus Cristescu.

:happy

daca privesti palmaresul meciurilor universitatea -rapid ,observi ca din 33 de meciuri disputate acasa ,stiinta a castigat 27!
unde vezi tu derby?! eu vad ca rapid este CIUCA BATAILOR LA CRAIOVA!


oricum la voi este mai greu cu palmaresu'... ba aste,ba nu este...:evil:

Elphax
28th February 2007, 20:18
daca privesti palmaresul meciurilor universitatea -rapid ,observi ca din 33 de meciuri disputate acasa ,stiinta a castigat 27!
unde vezi tu derby?! eu vad ca rapid este CIUCA BATAILOR LA CRAIOVA!


oricum la voi este mai greu cu palmaresu'... ba aste,ba nu este...:evil:

tu esti bolnava?
am zis eu ca e derby?

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Lordliv
28th February 2007, 20:31
tu esti bolnava?
am zis eu ca e derby?

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:


mi a mai zis sevilla 86,sa iau medicamente:D
ce frumos ca aveti grija de mine!:ok:


ps. vezi ca sunt mascul, 189 cm,110 kg ,4... ani! ( deci nu pot sa fiu... bolnava!):evil:
ps2. sry daca am inteles gresit!

TYPI-STIINTA
28th February 2007, 21:00
tu esti bolnava?
am zis eu ca e derby?

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

bolnava :happy :happy lordliv, ti-ai facut schimb de sex cumva? :D

Lordliv
28th February 2007, 21:02
bolnava :happy :happy lordliv, ti-ai facut schimb de sex cumva? :D

sunt prea paros...:headbang:

Elphax
28th February 2007, 21:03
pai ma gandeam ca liv vine de la Livia
plus ca mesajele tale ... fara cuvinte

scuze oricum


P.S. eu radeam ca mi-a placut ce a zis cristescu :)

Cra10veanu
28th February 2007, 21:11
vorba lui cristescu sa nu spunem derby la un meci c-o echipa de pluton :evil:

Lordliv
28th February 2007, 21:14
[QUOTE=elphax;1131045]
plus ca mesajele tale ... fara cuvinte

:headbang: si eu credeam ca am mesaje pline de continut!:headbang:

:happy :happy :happy

mai invata omu' ,nu i asa?:D

ps. pana ACUM (MIN 28) rapidu' joaca perfect ( ca sa piarda cu noi!):evil:

Elphax
28th February 2007, 21:18
f bine :D

TYPI-STIINTA
28th February 2007, 21:49
vreau prelungiri :D ca sa fie si mai obositi sambata. forza stiinta ale!!!

kain
28th February 2007, 23:06
Obositi, neobositi, Rapid castiga si in Oltenia :D

Sezione
28th February 2007, 23:30
numa rapidistii au rupt? :thinkso:

si pe cine erau suparati?

Pai poate pe aia din Craiova care le-au stilcit la citiva mutrele si le-au tunat masinile))).... eee poate data viitoare o sa faca diferenta intre o deplasare la Craiova...si una la Iasi sau Bistrita,,,

TYPI-STIINTA
28th February 2007, 23:37
Obositi, neobositi, Rapid castiga si in Oltenia :D

alta data sa castige in Oltenia, ca acum se joaca in Bucuresti :D . Va rupemmm!!! :evil:

stefy_deva
28th February 2007, 23:39
Va rupemmm!!! :evil:

care pe care??? sambata seara o sa fi forum???nu prea cred!! am zis k va castiga Rapid la cel putin 2 goluri diferenta

Sezione
28th February 2007, 23:39
da e om de nota 10,ba chiar mai mult...ba da i-am calcat pe urme,pt. ca sustin Rapidul cu aceeasi pasiune cu care sustine el Universitatea...si pe voi va respect mult de tot din cauza lui...dar ma supar cand vad ca unii dintre voi vb. f urat de Rapid,mai ales pe cei care spun ca au mers la meciurile Rapidului sau au respectat Rapidul..

MAi stii..ceva pe vremea aia si eu respectam rapidul...era tare aproape de noi din puntul de vedere al pozitiei fata de jegoshii importati de la sovietici...suporterii multi...frumsoi..da vezi..intre timp... unora li sa- cam urcat la cap si de atunci...nu prea vad mare diferenta intre voi si auro-catzeii...

Datenshi
28th February 2007, 23:42
vorba lui cristescu sa nu spunem derby la un meci c-o echipa de pluton :evil:

Mare jucator si Cristescu asta. :happy Voi dati din gura pana sambata, ca dupa aia vorbim noi.

Sezione
28th February 2007, 23:42
nu esti tu ala care spunea ca la Craiova,mai mult de 200 nu avem cum sa fim?:happy

Ca asa asa fost multi rau... si fara biletele moca de la CFR...erati 300

TYPI-STIINTA
28th February 2007, 23:45
Mare jucator si Cristescu asta. :happy Voi dati din gura pana sambata, ca dupa aia vorbim noi.

pai ar cam trebui sa-l tzi minte, mai ales ca v-a cam dat ceva goluri :D .. sa-ti mai amintesc istoria meciurilor directe dintre craiova si rapid?! :evil: ar fi prea mare umilinta :shocked:

GicanusManus
1st March 2007, 00:10
care pe care??? sambata seara o sa fi forum???nu prea cred!! am zis k va castiga Rapid la cel putin 2 goluri diferenta
viseaza tu in continuare.... o sa fie "a one man show" si prin asta ma refer la cate boabe o sa dea Jeremie N'Jock

Sunchase
1st March 2007, 00:46
CA de obicei oltenii vorbesc inainte mult si prost in stilul lor :D Dupa meci cand isi vor da seama ca au din nou echipa de divizia B nu mai apar nici 2-3 pe aici.

3-0.Scor de neprezentare :D

Cra10veanu
1st March 2007, 00:51
ai votat pt noi.. dai si scorul care trebuie, asa sa fie :D:D

TYPI-STIINTA
1st March 2007, 01:00
sunchase, spune si marcatorii , daca tot ai zis ca va batem cu 3 la zero :happy . Eu zic 1 gol Woobay si 2 N`Jock.. forza Stiinta!! :great:

Sunchase
1st March 2007, 01:11
Sambata cred ca si Stancu va da un gol :D

Cra10veanu
1st March 2007, 01:57
daca da in poarta lui coman poate sa dea si doua :D

chipy_1923
1st March 2007, 11:59
dar tu ce crezi ca eu il iubesc pe mititelu?:D
asa suntem noi ,suporterii,mereu nemultumiti...

pe 1 aprilie ,cand se joaca rapid -steaua ,o sa fiu " acasa " la bucuresti!
asa ca o sa vin la meci! ( stiinta joaca la iasi)

sa caut ,saptamana asta ,cand vin la meciul de sambata, tricoul pe care il am de la pop, cu autograf,din 1974,fundasul cu plamanii din otel ,al rapidului!
si o sa ti l dau ,ca sa vezi ca suporterii craiovei ,nu sunt asa de " prazari",asa cum ne categorisiti,din lipsa de alte epitete:evil:

FORZA STIINTA!

:) ...nu v-am categorisit cu niciun "epitet",desi unii de pe aici mi-au demostrat capacitatile lor de exprimare subtila si cei in cauza ar fi meritat un raspuns pe masura...dar,cum am zis n-am nimic cu voi,chiar va respect,poate si din cauza unchiului meu...vorbea cineva p aici ca noi nu o sa jucam o semifinala europeana vreodata(pai anul trecut am fost foarte aproape,dar n-a fost sa fie...probabil ca nu o sa ne mai intalnim prea curand cu o asemenea sansa)..da, am avut si ani in B,dar stiu ca s-a vrut sa ajungem in B,la ordin..sau cel putin asa am citit eu..

Cipus
1st March 2007, 12:26
meci egal, 1-1. daca se juca la Craiova era alta situatie, asa...

chipy_1923
1st March 2007, 13:16
MAi stii..ceva pe vremea aia si eu respectam rapidul...era tare aproape de noi din puntul de vedere al pozitiei fata de jegoshii importati de la sovietici...suporterii multi...frumsoi..da vezi..intre timp... unora li sa- cam urcat la cap si de atunci...nu prea vad mare diferenta intre voi si auro-catzeii...

:no: ..chiar asa de rau am ajuns incat nu mai vezi diferente intre noi si catei,gigei? :( :( ...in ce sens ni s-a urcat la cap?sincer si voua vad ca vi s-a cam urcat la cap,adica sunteti increzuti...dc te referi la jucatori,da intr-adevar li s-a urcat la cap si nu prea inteleg d c..

iohannfus
1st March 2007, 14:56
:no: ..chiar asa de rau am ajuns incat nu mai vezi diferente intre noi si catei,gigei? :( :( ...in ce sens ni s-a urcat la cap?sincer si voua vad ca vi s-a cam urcat la cap,adica sunteti increzuti...dc te referi la jucatori,da intr-adevar li s-a urcat la cap si nu prea inteleg d c..

pai daca vrei iti spun eu ...
eu unu am copilarit linga stadionul din Craiova si pina in 89 nu am auzit de Rapid :D, pe cuvint, nu stiam nici de Steaua pina sa cistige Cupa Campionilor, de Dinamo nu prea imi amintesc prea multe, doar ca a luat bataie de Liverpool (gol Ian Rush) si de atunci sunt spion kop fan, dar de Rapid nu-mi amintesc decit de 4 meciuri ... 2 inainte de '89 (o finala de cupa, si un meci neinteresant de ultima etapa la Bucuresti :evil: ) si 2 dupa '89 : odata cind v-ati comportat ca niste adevarati tigani si a doua oara cind ne-atzi acuzat ca v-am luat campionatul ca am jucat pe teren si nu v-am lasat sa cistigati meciul
intelegi ce vrei ... nu vreau polemica sau mai stiu eu ce mare discutie pe marginea istoriei Rapidului, oricum ... acum parca este o echipa de cartier si de pensionari daca ma uit la suporterii ce vin pe stadion, inainte era singura echipa muncitoreasca (a ceferistilor se spunea) adevarata, fara fitze si figuri, poate ca asta era frumusetea ei

chipy_1923
1st March 2007, 18:21
pai daca vrei iti spun eu ...
eu unu am copilarit linga stadionul din Craiova si pina in 89 nu am auzit de Rapid :D, pe cuvint, nu stiam nici de Steaua pina sa cistige Cupa Campionilor, de Dinamo nu prea imi amintesc prea multe, doar ca a luat bataie de Liverpool (gol Ian Rush) si de atunci sunt spion kop fan, dar de Rapid nu-mi amintesc decit de 4 meciuri ... 2 inainte de '89 (o finala de cupa, si un meci neinteresant de ultima etapa la Bucuresti :evil: ) si 2 dupa '89 : odata cind v-ati comportat ca niste adevarati tigani si a doua oara cind ne-atzi acuzat ca v-am luat campionatul ca am jucat pe teren si nu v-am lasat sa cistigati meciul
intelegi ce vrei ... nu vreau polemica sau mai stiu eu ce mare discutie pe marginea istoriei Rapidului, oricum ... acum parca este o echipa de cartier si de pensionari daca ma uit la suporterii ce vin pe stadion, inainte era singura echipa muncitoreasca (a ceferistilor se spunea) adevarata, fara fitze si figuri, poate ca asta era frumusetea ei

bine, in postul asta nu prea mi-ai explicat de ce suntem increzuti...hmm o sa ma informez cu privire la meciul ala cand ne-am comportat ca niste adevarati tigani..cat despre meciul ala din ultima etapa,bravo voua pt. ca ati jucat pe teren,cinstit..nu stiu de s-au suparat suporterii nostri pe voi..dc ne-ati fi dat meciul ala nu eram cu nimic mai buni decat Steaua sau Dinamo..:ok:

dextercioby
1st March 2007, 20:46
cat despre meciul ala din ultima etapa,bravo voua pt. ca ati jucat pe teren,cinstit..nu stiu de s-au suparat suporterii nostri pe voi..dc ne-ati fi dat meciul ala nu eram cu nimic mai buni decat Steaua sau Dinamo..:ok:

Meciul ala l-ati fi cistigat, daca nu era Alexanco antrenor la Craiova. Fiindca ne-am fi dat la o parte, nu c-ati fi putut/meritat. Am fi zis: "le dam meciul, mergem in Cupa Cupelor, ... "

De-aia cu romini pe post de antrenor nu e bine....

luciano_1644
1st March 2007, 22:44
Jucam cu echipa cu care avem cel mai bun palmares acasa,deci in mod normal ar trebui sa-i batem.Rapidul are de cativa ani o echipa ceva mai bunicica,dar sper sa le dovedim ca in meciurile cu noi sunt ciuca batailor!Anul asta sunt clar avantajati de arbitraje si comisii,iar ptr asta le doresc sa prinda Cupa Intertoto! In mod normal atat Clujul cat si Steaua ar trebui sa termine peste ei.Sper ca Clujul sa termine pe 2,iar Steaua pe 3.Rapidul sa termine pe 5,imediat dupa Bistrita!!!

iohannfus
2nd March 2007, 11:13
o sa ma informez cu privire la meciul ala cand ne-am comportat ca niste adevarati tigani..
un meci in Giulesti ... nu mai stiu anul, parca '95-'96 ... v-am batut cu 5-3 dupa un meci senzational ... hattrick Gica Craioveanu
dupa meci ne-atzi batut de la treatul Giulesti pina la Basarabi si totul a culminat cu atacurile cu pietre de bazalt cind noi eram in trenuri batuti de militie ... ziceai ca e apocalipsa, asha treceau pietrenele alea prin vagoane

Cipus
2nd March 2007, 11:23
Fara Woobay care am inteles ca e plecat la nationala tarii sale si fara Parvu, accidentat, o sa fie mai greu pentru Creaiova, Rapidul e in forma. Insa asa cum si in tur Rapid pleca mare favorita si abia a reusit un egal chinuit si acela dintr-o faza dubioasa, nu ar fi de mirare sa vedem o noua surpriza

*Coco*
2nd March 2007, 11:26
Nu a plecat Wobay:headbang:
Meciul cu Togo e pe 23 martie
Ce sa caute de acuma la Nationala?

Ferko
2nd March 2007, 11:37
Eu zic X si ar fi multumitor pentru Rapid.

ASP
2nd March 2007, 11:57
Fara Woobay care am inteles ca e plecat la nationala tarii sale si fara Parvu, accidentat, o sa fie mai greu pentru Creaiova, Rapidul e in forma. Insa asa cum si in tur Rapid pleca mare favorita si abia a reusit un egal chinuit si acela dintr-o faza dubioasa, nu ar fi de mirare sa vedem o noua surpriza

mai intereseaza-te.

stefy_deva
2nd March 2007, 11:59
Eu zic X si ar fi multumitor pentru Rapid.

de ce crezi k x ar fi multumitor pt Rapid??? ne dorim victoria mai ales dupa meciul din tur!! si stai linistit k o sa o obtinem!!

Rapid - Craiova 3-1

Sunchase
2nd March 2007, 12:05
Ne pregatim pentru c.l

Lordliv
2nd March 2007, 12:29
Ne pregatim pentru c.l


:happy :happy :happy :happy :happy

stefy_deva
2nd March 2007, 12:32
:happy :happy :happy :happy :happy

razi tu razi harap-alb da.......nu-i rasu tau!!!
:D

grande
2nd March 2007, 12:44
Lasa-i in pace ,ca ei se pregatesc de Cupa Satelor !!!:happy

stefy_deva
2nd March 2007, 12:47
Lasa-i in pace ,ca ei se pregatesc de Cupa Satelor !!!:happy

ai dreptate, sa nu-i stresam k sa fie apti pt infruntarea cu F.C. SANT!!!

sunt rau???:drak:

oricum Rapid castiga n-are rost sa ne mai luam cu uni in gura pt ceva ce stim sigur

Jus7M3
2nd March 2007, 13:06
baaa "vrabia" malai viseaza :happy :happy

ati batut pe poli cu 2-0 si gata va vadeti in CL .. ce deliranti DOAMNE ce deliratni !! :happy :happy

sa vedeti ce rpd va desumflati dupa meciul cu noi .. asta dc nu intervin iar "greselile nevinovate" ale arbitrilor ca in meciul tur !!

Ferko
2nd March 2007, 13:11
de ce crezi k x ar fi multumitor pt Rapid??? ne dorim victoria mai ales dupa meciul din tur!! si stai linistit k o sa o obtinem!!

Rapid - Craiova 3-1

Pai este meci in deplasare pentru Rapid. Nu-i bun 1 punct din deplasare?
Craiova - Rapid : scorul nu ma intereseaza, vreau sa vad meciul si atat.

stefy_deva
2nd March 2007, 13:17
Pai este meci in deplasare pentru Rapid. Nu-i bun 1 punct din deplasare?
Craiova - Rapid : scorul nu ma intereseaza, vreau sa vad meciul si atat.

pai este meci in deplasare dar sunt puncte pretioase in joc pt Rapid care se lupta pt locul 2!! asa k dk este egal Rapid nu a gastigat un punct ci a pierdut 2!!

stefy_deva
2nd March 2007, 13:18
baaa "vrabia" malai viseaza :happy :happy

ati batut pe poli cu 2-0 si gata va vadeti in CL .. ce deliranti DOAMNE ce deliratni !! :happy :happy

sa vedeti ce rpd va desumflati dupa meciul cu noi .. asta dc nu intervin iar "greselile nevinovate" ale arbitrilor ca in meciul tur !!

nu k ne vedem in C.L. dar noi macar luptam pt a ajunge acolo??? voi pt ce luptati??? pt puncte??? ce sa faceti cu ele??

grande
2nd March 2007, 13:20
Fai un desen poate intelege mai bine si mai spune-i faptul ca noi nu lucram cu jumatati de masura !

Jus7M3
2nd March 2007, 14:02
Fai un desen poate intelege mai bine si mai spune-i faptul ca noi nu lucram cu jumatati de masura !

ai facut lb. romana cu corsicanu` ?! :happy :happy

asa pot sa te intreb si eu ... sa jucati in CL sa ce ?! ca nu ajungeti in gurpe sigur si dc ajungeti .. desi nu cred sa fiti ciuca batailor p`acolo ?! :happy oricum discutia asta e pur ipotetica .. "daca .. bla bla bla"

grande
2nd March 2007, 14:08
ai facut lb. romana cu corsicanu` ?! :happy :happy

asa pot sa te intreb si eu ... sa jucati in CL sa ce ?! ca nu ajungeti in gurpe sigur si dc ajungeti .. desi nu cred sa fiti ciuca batailor p`acolo ?! :happy oricum discutia asta e pur ipotetica .. "daca .. bla bla bla"

vezi ,nimeni nu-i perfect !:ok:

Jus7M3
2nd March 2007, 14:10
vezi ,nimeni nu-i perfect !:ok:

hehe .. une e gresala de tastat si alta mancare de peste e cand faci o gresala gramaticala ;)

oricum ai dreptate .. nimeni nu e perfect :D

grande
2nd March 2007, 14:11
nu ai inteles nimic ,prazare !:headbang: :headbang: :headbang:

JJ
2nd March 2007, 16:17
Eu de unde-mi iau bilet la meci? Se vand la stadion?

Blu3 Lion
2nd March 2007, 17:03
Lasa-i in pace ,ca ei se pregatesc de Cupa Satelor !!!:happyAtunci daca va bate o echipa "comunala" sper sa nu ne mai onorezi cu prezenta pe aici mult timp:ok:


nu ai inteles nimic ,prazare !:headbang: :headbang: :headbang:pai nu era nimic de inteles:ok:
P.S. de ce va suparati cand va spunem *** daca voi ne faceti prazari??(nu ca m-ar deranja,chiar nu ma simt jignit;) )


Eu de unde-mi iau bilet la meci? Se vand la stadion?
nu se vand decat in Craiova:ok:

stefy_deva
2nd March 2007, 17:14
pai nu era nimic de inteles:ok:
P.S. de ce va suparati cand va spunem cioroi daca voi ne faceti prazari??(nu ca m-ar deranja,chiar nu ma simt jignit;) )

poate pt k:

*** = tigan
prazari = olteni

ori eu nu is tigan, u esti oltean

Jus7M3
2nd March 2007, 17:18
poate pt k:

cioroi = tigan
prazari = olteni

ori eu nu is tigan, u esti oltean
DOAMNE mare e gradina ta !!

judecand dupa logica ta:

dc pt tine prazar = oltean si pt mine tigan = rapidist ;)

p.s. dar nu vad rostul in a folosi astfel de cuvinte pe forum .. pan` la urma e vr`o jmekerie ca tu ma faci prazar si eu te fac tigan ?! :headbang: eu zic mai bine sa ne vedem de echipele noastre si sa terminam cu fazele de genu asta !!

stefy_deva
2nd March 2007, 17:33
DOAMNE mare e gradina ta !!

judecand dupa logica ta:

dc pt tine prazar = oltean si pt mine tigan = rapidist ;)

chiar k e mare gradina lui Dumnezeu!!!

ba frate.........u esti din oltenia nu????????????? oltenilor li se zice prazari!!!!!
implicit esti prazar:D !

eu in schimb tin cu Rapid nu is tigan!!!!!!!!!!

prazar nu sunt cei care tin cu Craiova ci cei care sunt din oltenia!!!

nu e tot una!!!!!:rosu:


DOAMNEE

vrei sa-mi scanez buletinu sa vezi k is Roman???

inter
2nd March 2007, 17:35
vedeti .. ca va invartiti pe langa avertismente :D:D ... noroc cu ... napoletanul ala :P
acum serios ... poate va "penalizeaza" vreun moderator ...!

Jus7M3
2nd March 2007, 17:36
mesaj editat .. papa stefy :cya:


vedeti .. ca va invartiti pe langa avertismente :D:D ... noroc cu ... napoletanul ala :P
acum serios ... poate va "penalizeaza" vreun moderator ...!

mah intere .. iar ne strici vere "folosu`" ? :D

p.s. v`atzi molipsit si voi de la Napoli cu rezultatele de egalitate ?! :D

Sunchase
2nd March 2007, 17:38
Facem spectacol.Cel mai usor meci din inceputul de campionat :D

stefy_deva
2nd March 2007, 17:43
mesaj editat .. "nu te pune cu .... ca are mintea odihnita" - o sa ma ghidez dupa proverbul asta !! papa stefy



mah intere .. iar ne strici vere "folosu`" ? :D

p.s. v`atzi molipsit si voi de la Napoli cu rezultatele de egalitate ?! :D

first: nu te-am jignit(batut in cap:rosu: )

second: e una sa fi catalogat dupa zona tarii si una dupa echipa cu care ti!!!

third: si ca sa inchei asa frumos eu cedez pt k :"cel mai destept cedeaza primu" (asta asa k sa fiu si eu rau:drak: )

si oricum dupa meci o sa plangi din cauza rezultatului

Jus7M3
2nd March 2007, 17:46
eh vezi ca putem sa ne intelegem ... ignorandu`ne :D :happy :happy

p.s. iarna nu`i ca vara :D

p.s.2 imi editez si partea aia cu "nu te pune cu .. bla bla bla" .. sunt in toane bune :D

JJ
2nd March 2007, 17:52
nu se vand decat in Craiova:ok:

Adica Craiova prefera sa aiba 3000 de spectatori in loc de macar 15000? Ce aritmetica, dom'le.

Jus7M3
2nd March 2007, 17:58
Adica Craiova prefera sa aiba 3000 de spectatori in loc de macar 15000? Ce aritmetica, dom'le.

normal ca prefera 3.000 de suporteri ai Stiintei decat 15.000 de rapidisti !! nu ti-se pare logic ?!

Sunchase
2nd March 2007, 18:11
Anul trecut cat a fost scorul ? am uitat... :hmm: :yes:

Aurel.D
2nd March 2007, 18:14
jus7M3, stefy deva,
incetati cu jignirile....

Despre meci: Chiar ma gandeam sa ma duc la meci, dar daca se vand biletele doar la Craiova....sa ii ia dracu'.
La noi este ca la circ: Rapid joaca meci pe teren propriu cu Poli Tim. la Craiova unde este stadionul suspendat (??) iar meciul cu Craiova din deplasare il joaca la Bucuresti!! Asta este ca in glumele cu Caracal...te doare capul..

Jus7M3
2nd March 2007, 18:17
Anul trecut cat a fost scorul ? am uitat... :hmm: :yes:

da halatu cat e .. halatu ?!?!? :happy :happy :happy

p.s. in tur cat a fost varule scoru` ?! a ?! ati avut mare noroc ca nu ati luar 2,3 pana la pauza .. de offside nu mai zic la golul vostru ca aia nu tine de noroc !! ;)

quittaro ce jigniri maa ?!?!? casca ochii mai bine ;)

Blu3 Lion
2nd March 2007, 18:18
poate pt k:

*** = tigan
prazari = olteni

*****
da,sunt oltean si sunt mandru de asta,praz mananc mai rar,cam odata la 2 luni cand ajung pe la tara:ok: nu imi este deloc rusine cu asta:)

Aurel.D
2nd March 2007, 18:22
jus7M3,
ca sa fiu mai exact: incetati cu folosirea cuvintelor "ciori, prazari, etc..."

Blu3 Lion
2nd March 2007, 18:23
Adica Craiova prefera sa aiba 3000 de spectatori in loc de macar 15000? Ce aritmetica, dom'le.
e vb sa nu poata cumpara rapidistii bilete;)

luciano_1644
2nd March 2007, 18:28
La rapidisti puteau sa le dea si 10.000. de bilete,ramaneau scaunele goale!Ei nu sunt 10.000. cu totii! Anul trecut in cupele europene jucau cu 8-9000 de oameni,cati veneau la noi la antrenamente cand jucam prin Europa! Probabil Mititelu sa gandit la stadionul pe care se joaca partida si nu a vrut ca acesta sa fie defrisat cum au facut-o pasnicii giulesteni cu arena Ion Oblemenco!

Cra10veanu
2nd March 2007, 19:11
jus7M3,
ca sa fiu mai exact: incetati cu folosirea cuvintelor "ciori, prazari, etc..."

beleste ochii cum trebuie ca ailalti au inceput nu noi :rosu:

li se urcara figurile la cap rapidistilor cu c.l auzi, parca-i vad pe stelisti anul trecut :headbang: aere tipic de manelisti, la voi se mai si potriveste.

@stefy : ia prazu-n carca si mananca-l in alta parte :cya:

grande
2nd March 2007, 19:52
Pentru meciul cu Craiova ,bucatarul echipei Rapid a stabilit deja meniul zilei !22901:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Lordliv
2nd March 2007, 20:06
Pentru meciul cu Craiova ,bucatarul echipei Rapid a stabilit deja meniul zilei !22901:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:


Ai 14 ani?
ca nu se vede!

grande
2nd March 2007, 20:08
Ai 14 ani?
ca nu se vede!

Nu mah,am unul mai mult ca tine !:happy

craiova - RAPID 0-3 !!!:ok:

Cappone
2nd March 2007, 20:09
rapidul este cea mai in forma echipa din campionat la ora actuala.
2 solist.

Lordliv
2nd March 2007, 20:24
Nu mah,am unul mai mult ca tine !:happy

craiova - RAPID 0-3 !!!:ok:

probabil ,daca stii ce varsta am eu, esti ********,ca prea ai mult tupeu!:rosu:

esti in misiune prin luxembourg sa afli reteta otelului?:evil:
ca la fotbal nu te pricepi,dai mereu pe langa minge!:ok:

ASP
2nd March 2007, 22:11
grande e cu cicorex, el nu are treaba cu fotbalul. a gresit forumul, a confundat threadul cu ala de popice.
pentru stefy_deva, brad,arad: mai joci fotbal cu mingea de ping-pong?

Sezione
2nd March 2007, 22:27
normal ca prefera 3.000 de suporteri ai Stiintei decat 15.000 de rapidisti !! nu ti-se pare logic ?!

Care 15000 ??? Cind au fost 13000 la meciul cu Hamburg....


Anul trecut cat a fost scorul ? am uitat... :hmm: :yes:

LAsa ca iti aduc eu aminte de niste cifre 7-0,... 5-0...iti spun ceva??? Dar de o diferenta de 30 de infrimgeri in deplasare in favoarea noastra ce zici ?>>>...Poate iti trece amnezia

Ai dreptate...mare timpenie... Daca imi spuneai...iti luam eu un bilet...am adus azi in bucuresti 20 ...Gaeam unu si pentru tine..da te puneam sa stai cu rapizii... ))))))))


jus7M3, stefy deva,
incetati cu jignirile....

Despre meci: Chiar ma gandeam sa ma duc la meci, dar daca se vand biletele doar la Craiova....sa ii ia dracu'.
La noi este ca la circ: Rapid joaca meci pe teren propriu cu Poli Tim. la Craiova unde este stadionul suspendat (??) iar meciul cu Craiova din deplasare il joaca la Bucuresti!! Asta este ca in glumele cu Caracal...te doare capul..

Ai dreptate...mare timpenie... Daca imi spuneai...iti luam eu un bilet...am adus azi in bucuresti 20 ...Gaeam unu si pentru tine..da te puneam sa stai cu rapizii... ))))))))

Sezione
2nd March 2007, 22:39
jus7M3, stefy deva,
incetati cu jignirile....

Despre meci: Chiar ma gandeam sa ma duc la meci, dar daca se vand biletele doar la Craiova....sa ii ia dracu'.
La noi este ca la circ: Rapid joaca meci pe teren propriu cu Poli Tim. la Craiova unde este stadionul suspendat (??) iar meciul cu Craiova din deplasare il joaca la Bucuresti!! Asta este ca in glumele cu Caracal...te doare capul..


:no: ..chiar asa de rau am ajuns incat nu mai vezi diferente intre noi si catei,gigei? :( :( ...in ce sens ni s-a urcat la cap?sincer si voua vad ca vi s-a cam urcat la cap,adica sunteti increzuti...dc te referi la jucatori,da intr-adevar li s-a urcat la cap si nu prea inteleg d c..

MAi omule... uita-te in jur cind te duci la stadion... si o sa-ti dai seama... Mie mi s-a cam taiat de la meciul ala 503 in Giulesti...cind dupa meci ati facut urat de parca v-ar fi fuart cineva ( kit ca aia a fost o lectie de forbal ) .... Si daca sintem increzuti avem cu ce... 4 titluri si un insectar de echipe mari batute in istorie... chiar si niste rezultate de 7-0. 5-0 cu voi... Voi aveti un 4-0 cu juniorii nostrii in anul in care am retrogradat in ultima etapa.

Sezione
2nd March 2007, 22:41
baaa "vrabia" malai viseaza :happy :happy

ati batut pe poli cu 2-0 si gata va vadeti in CL .. ce deliranti DOAMNE ce deliratni !! :happy :happy

sa vedeti ce rpd va desumflati dupa meciul cu noi .. asta dc nu intervin iar "greselile nevinovate" ale arbitrilor ca in meciul tur !!

Hai sa fim realisti..Locul 2 nu e imposibil pt Rapid... La ora asta sint peste Steaua

YoYoyOi
2nd March 2007, 22:47
te-am rugat de zeci de ori sa nu mai faci spammmmmm!!!!!!!

Lordliv
2nd March 2007, 23:30
Hai sa fim realisti..Locul 2 nu e imposibil pt Rapid... La ora asta sint peste Steaua


daca nu l aresteaza pe copos!:ok:
de urmarit...

Telespan
3rd March 2007, 04:58
normal ca prefera 3.000 de suporteri ai Stiintei decat 15.000 de rapidisti !! nu ti-se pare logic ?!

Cu suporteri sau fara suporteri tot va batem....Forzza Rapid!!!!!!!!!!!!!!!!

Telespan
3rd March 2007, 05:07
batem olteni simbata shi luam trei puncte...sintem peste tot acasa .......
Forzza Rapid!!!!!!!!!!!

BAK
3rd March 2007, 05:47
eu cred ca meciul se termina egal......oltenii au ambitie,public si au chiar si cativa jucatori buni.....rapidul nu e destul de bun ca sa ii bata, insa in fotbal se poate intampla orice,poate chiar sa castige craiova.....cine stie????

Tyler Durden
3rd March 2007, 09:52
Forza Rapid. azi batem la 2 goluri diferenta. suntem mult peste voi in momentul asta, oltenilor.

Tyler Durden
3rd March 2007, 09:55
le dam cu shinele in cap :yeah:
recuperam ce au furat ei odata in tur
pe ei woobay :evil:
Sunchase mersi pt vot :ras-plans:
Parintii tai ,,stie" ce creier neted ai?

Datenshi
3rd March 2007, 10:11
Care 15000 ??? Cind au fost 13000 la meciul cu Hamburg....



Ti-as recomanda un oftalmolg, dar cred ca un neurolog ti-ar fi de mai mare folos. Stadionul a fost arhiplin anul trecut in UEFA, si avea 19000 pe vremea aia. Era o asemenea inghesuiala incat unii se intrebau daca nu cumva s-or fi vandut mai multe bilete. Tu unde ai numarat 13000?
Oricum vom fi peste voi diseara, in ciuda manevrelor infecte pe care le-ati facut cu biletele.

Tyler Durden
3rd March 2007, 10:17
pai el stia mai bine ca au fost 13000..doar era in fotoliu in Craiova si avea un unghi mai bun.

*Coco*
3rd March 2007, 10:23
Oricum vom fi peste voi diseara, in ciuda manevrelor infecte pe care le-ati facut cu biletele.
Nu aveti cum sa fiti peste noi...
Voi aveti alocate 550 bilete si intrati 2 pe un bilet deci 1100 o sa fiti
Se anunta 5000 de olteni:evil: pe Lia:evil: :evil:

Datenshi
3rd March 2007, 10:32
Si astia (http://www.cinemagia.ro/movie.php/300?movie_id=15898) au fost doar 300... Oricum, eu am auzit ca s-ar putea sa fi facut rost de 3000 pana la urma. 3000*2... :evil:

unicu
3rd March 2007, 10:35
Rapidul se va impune fara probleme!

*Coco*
3rd March 2007, 10:46
Si astia (http://www.cinemagia.ro/movie.php/300?movie_id=15898) au fost doar 300... Oricum, eu am auzit ca s-ar putea sa fi facut rost de 3000 pana la urma. 3000*2... :evil:

Nu aveti cum ma la sectorul unde stati voi doar 550 s-a dat
Poate intrati cu ai nostri in sector:happy

Tyler Durden
3rd March 2007, 11:52
deci ne-am mai cumparat bilete si de la Craiova si desi sunt in sectorul oltenilor nu cred ca jandarmeria o sa riste si o sa-i lase pe cei care au bilete in sectorul oltean si o sa-i directioneze spre peluza rapidista. daca nu, intram la voi fara probleme. in niciun caz nu ne e teama de voi.

Datenshi
3rd March 2007, 12:16
Nu aveti cum ma la sectorul unde stati voi doar 550 s-a dat
Poate intrati cu ai nostri in sector:happy

Asa auzisem la un moment dat. Am fost acum la LSR sa iau bilet si intradevar sunt doar 550.

Lordul
3rd March 2007, 14:48
Craiova va scoate un rezultat bun cu Rapidul un egal cred

kain
3rd March 2007, 14:52
Pronostic : 2-0 Rapid

chipy_1923
3rd March 2007, 15:22
La rapidisti puteau sa le dea si 10.000. de bilete,ramaneau scaunele goale!Ei nu sunt 10.000. cu totii! Anul trecut in cupele europene jucau cu 8-9000 de oameni,cati veneau la noi la antrenamente cand jucam prin Europa! Probabil Mititelu sa gandit la stadionul pe care se joaca partida si nu a vrut ca acesta sa fie defrisat cum au facut-o pasnicii giulesteni cu arena Ion Oblemenco!

:headbang: :headbang: ...u cred ca nu ai vazut bine sau nu stii sa numeri... la meciurile cu Hertha,Hamburg si Steaua a fost stadionul plin,lumea statea si pe scari...nu mai vb aiurea..cu Hertha cel putin,au fost sigur peste 20000 de oameni pe stadion...anul asta la fel,stadionul a fost plin in grupele Cupei Uefa,atat cat a permis capacitatea..

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 15:49
:headbang: :headbang: ...u cred ca nu ai vazut bine sau nu stii sa numeri... la meciurile cu Hertha,Hamburg si Steaua a fost stadionul plin,lumea statea si pe scari...nu mai vb aiurea..cu Hertha cel putin,au fost sigur peste 20000 de oameni pe stadion...anul asta la fel,stadionul a fost plin in grupele Cupei Uefa,atat cat a permis capacitatea..

nu mai minti pls :D..sau mai bine zis NU MAI INFLORI ASA MULT :D la meciurile cu herta si hamburg am fost si eu la voi pe stadion :P Si au fost ceva scaune libere; stadionul nu era plin ochi, dar era pe aproape.. stadionul vostru are 19.000 de locuri, deci cam 18.000 de oameni au fost la meciul ala (si sa sti ca nu toti au fost rapidisti acolo; au fost si multi olteni, timisoreni, dinamovisti, etc)

ASP
3rd March 2007, 15:52
rapid nu are stadion de 20000 de locuri. stiu despre ce vorbesc. poate cand erau banci din lemn sa poti inghesui 18 000 de oameni. stadionul este foarte mic dar compenseaza prin apropierea de teren si forma tribunelor.
in realitate stadionul are undeva pe la 17 000 de locuri din care scazi alea x% pentru securitate. nu vorbesc prostii ci din experienta, pt ca stiu stadionul rapid mai bine decat oricine de pe acest forum.

TYPI-STIINTA
3rd March 2007, 15:54
aaa, stai ca acolo au fost si ceva jandarmi pe stadion...pe aia nu iam pus la numaratoare:D deci au fost mai putini de 18.000 de suporteri

Tyler Durden
3rd March 2007, 16:16
ideea e ca voi anul asta, in afara de meciurile cu Dinamo si Steaua nu prea ati fost pe la stadion. am vazut meciuri in care galeria voastra eram maximum 200 de perosane si care cantam din an in Paste. In Giulesti niciodata nu s-a intamplat asa ceva.