PDA

View Full Version : Etapa 21: Ceahlaul – Otelul Galati



delaparis
26th February 2007, 23:08
DUMINICA, 04.03.2007
Ceahlaul – Otelul
TELESPORT 20.45
discutii inainte si dupa meci aici.

YoYoyOi
26th February 2007, 23:12
Ceahlaul :ok:

Dregan
26th February 2007, 23:15
SAMBATA, 03.03.2007
Ceahlaul – Otelul
NATIONAL TV1 18.30

discutii inainte si dupa meci aici.

E duminica la ora 21.00 de fapt...

delaparis
26th February 2007, 23:28
E duminica la ora 21.00 de fapt...
corect :ok:

am schimbat

*Coco*
26th February 2007, 23:30
1 solist:(
Meci mai sigur ca asta nu cred ca este in etapa asta:headbang:

Luis Garcia10
26th February 2007, 23:45
:happy Moldovenii intre ei :) :D

*Coco*
26th February 2007, 23:48
iar va castiga Otelul:happy
mereu se intampla invers fata de cum prezici tu:D

Pai de aia si zic ma:D Ca sa castigati si voi
Daca castigati si acuma ...Tr sa faceti cheta si sa ma platiti sa dau pronosticuri impotriva voastra:D Ca asa intorc placa si cand zic ca bate Otelul:D (luati bataie):lol:

Sevilla86
26th February 2007, 23:51
Traim in Romania si trebuie sa ne respectam blazonul: multe egaluri cu goluri cat mai putine :D
Asa si meciul asta. O sa fie egal si cu goluri putine.

Cra10veanu
27th February 2007, 00:24
otelul n-are aparare dar are ceva atac, si pe asta o sa se bazeze, deci goluri o sa fie, pinalty inapoi in B

Cipus
27th February 2007, 00:59
are si aparare insa cam schioapata. posibil sa debuteze Iencsi, deci mai greu cu golurile pentru otelul. Bate Ceahlaul parerea mea provizorie, o sa mai studiez si revin

rhadoo
27th February 2007, 01:01
x2

WOLF_ULTRAS
27th February 2007, 01:04
urmeaza a 2 victorie :D...urmeaza sirul de 7 consecutive poate si mai multe :)
FORZA OTELUL

Kooler
27th February 2007, 01:27
Otelul nu scoate mai mult de un egal.

chinezu
27th February 2007, 08:25
Daca e sa ne luam dupa valoarea echipelor ar trebui sa castige Gl fara probleme...dar 0-0

Laur_Farul
27th February 2007, 09:17
1-1 avand in vedere ca se joaca la Ceahlaul acasa

crissis
27th February 2007, 09:21
As vrea sa cistige Otelul dar ...

Elphax
27th February 2007, 10:02
dupa forma aratata in etapa 20 : egal

STEEL
27th February 2007, 14:07
Asta este un meci foarte greu,nemtenii nu-si pot permite pasi gresiti mai ales in propria "batatura",ca lot,nu stau foarte rau sunt destul de omogeni si ne-ar putea pune probleme.Totul depinde numai de Otelul,daca vor juca cu aceeasi ambitie si determinare cum au facut-o cu urziceniul e foarte probabil si posibil sa ne intoarcem acasa cu un rezultat pozitiv.N-am vazut meciul lor cu cfr-ul dar rezultatul imi confirma ca nu ne asteapta o partida facila sub Pietricica.
HAI OTELUL !!!

nr.zece
27th February 2007, 14:13
blat moldovenesc

STEEL
27th February 2007, 14:31
blat moldovenesc

Esti de-a dreptul hilar. In rest, esti derizoriu.Cred ca tu razi numai la prostiile tale,diagnosticul meu in ceea ce te priveste este: leucoree asimptotica meningo-encefala.

relansat
27th February 2007, 14:52
Foarte buna echipa are Otelul, si acu` ma gandesc la revenirea din meciul cu Unirea :)

Pe de cealalta parte, Ceahlaul se prezinta slabutz ... nema omogenitate ... deci 2 solist, victorie la 2 goluri chiar :).

STEEL
27th February 2007, 15:05
Foarte buna echipa are Otelul, si acu` ma gandesc la revenirea din meciul cu Unirea :)

Ma bucur ca ai parerea asta insa vreau sa-ti reamintesc ca avem mari probleme in faza defensiva,in continuare apararea ne da emotii.Din pacate asta ar fi punctul nostru slab si consider ca mai e mult de munca.Daca am fi avut o aparare cel putin egala valoric cu mijlocasii la ora actuala,atunci intradevar fara lipsa de modestie as putea spune la fel,te citez:"Foarte buna echipa are Otelul..."

Ess
27th February 2007, 15:21
Meci de X 2.
...sau mai bine numai 2

nr.zece
27th February 2007, 15:21
Esti de-a dreptul hilar. In rest, esti derizoriu.Cred ca tu razi numai la prostiile tale,diagnosticul meu in ceea ce te priveste este: leucoree asimptotica meningo-encefala.

esti destept, bravo
pacat ca respiri

STEEL
27th February 2007, 15:43
esti destept, bravo
pacat ca respiri

Si tu ai ceva de spus,in mareata ta calitate de moderator facut la banda rulanta,precum inginerii fara bacalaureat.Ia mai zi, doctore in stiinte penale, cat ai luat ajutor social de la primaria din catunul tau natal pentru ca ai declarat o profesie falsa drept ultima sinucidere nereusita in direct?
Eu acum chiar nu-mi mai dau cu presupusul, acum dau cu susul!

Ess
27th February 2007, 15:48
Ingineri fara bac... vai, infintu'i si neguros afundul de kosmos...

nr.zece
27th February 2007, 17:14
nu, nu glumeam, este parerea mea ca poate fi un meci aranjat intre cele doua echipe

starsteel
27th February 2007, 18:05
In meciul de la Piatra Neamt galatenii pe langa un adversar aflat in progres vor infrunta si brigada de arbitri. Nu voi uita meciul vazut pe viu la Piatra Neamt acum multi ani cand orice actiune a gazdelor era fluierata cu lovitura libera in preajma careului galatean. Cu toate astea scorul atunci a fost 0-0....parerea mea, acum centreaza tusierul si inscrie centralul cu capul, cu mana, cu orice, nemtenii au neaparata nevoie de toate cele 3 puncte. Otelul in zi de gratie bate pe oricine daca putem bagam si caleasca cu tot cu Nas & Pinalty in plasa. De blat nici nu poate fi vorba....tocmai de aceea suntem urati la frf&lpf. Cei mai mari "iubitori" in ceea ce priveste echipa Otelul sunt Padureanu si Pinalty, cele 2 rusini ale fotbalului romanesc.

nu, nu glumeam, este parerea mea ca poate fi un meci aranjat intre cele doua echipe
Eu stiu ca nu glumesti tu esti "aranjat" de soarta....unii au scuza varstei la tine insa acest criteriu nu poate fi luat in seama.

STEEL
27th February 2007, 18:15
nu, nu glumeam, este parerea mea ca poate fi un meci aranjat intre cele doua echipe

Tine-o in tine...parerea,parelistule.Pot sa-mi dau si eu cu parerea,nu?:mda:
Initial ai spus "blat moldovenesc" nicidecum "ca poate fi".E totusi o diferenta de exprimare,oltene.

Geografu
27th February 2007, 18:22
Am zis 2 si cred in victoria Otelului chiar daca Cehalaul m-a surprins foarte placut in meciul de la Cluj ! :ok:

STEELMAN
27th February 2007, 18:30
doi pauza ics final:D

Cipus
27th February 2007, 18:34
In ultima etapa am avut dreptate, Otelul a marcat mai mult decat a primit. De data asta lucrurile vor sta cu totul altfel. Sunt convins ca va debuta si Iencsi la Ceahlaul. Otelul are meci greu in cupa, iar apararea va fi punctul slab mai ales ca si Brujan s-a accidentat grav. Sunt convins ca nu va mai reusi sa inscrie 3 goluri in acest meci, maxim unul. Insa de primit vor primi goluri. Imi pare rau sa o spun, pentru ca imi place Otelul, dar Ceahlaul o sa castige acest meci.

STEEL
27th February 2007, 18:38
Imi pare rau sa o spun, pentru ca imi place Otelul, dar Ceahlaul o sa castige acest meci.

De data asta sper sa n-ai dreptate si sa te inseli,Cipus.;)

SORINULTRA
27th February 2007, 19:33
meci extrem de greu , se stie prietenia dintre pinalti si nasu , deci sigur arbitrii vor trage cu ei , oricum sper sa batem si sa i infundam pe nemteni dar recunosc nu m ar supara nici un egal

lucian_iasi
27th February 2007, 19:34
Meci de x :)

danpuric78
27th February 2007, 20:52
In meciul de la Piatra Neamt galatenii pe langa un adversar aflat in progres vor infrunta si brigada de arbitri. Nu voi uita meciul vazut pe viu la Piatra Neamt acum multi ani cand orice actiune a gazdelor era fluierata cu lovitura libera in preajma careului galatean. Cu toate astea scorul atunci a fost 0-0....parerea mea, acum centreaza tusierul si inscrie centralul cu capul, cu mana, cu orice, nemtenii au neaparata nevoie de toate cele 3 puncte. Otelul in zi de gratie bate pe oricine daca putem bagam si caleasca cu tot cu Nas & Pinalty in plasa. De blat nici nu poate fi vorba....tocmai de aceea suntem urati la frf&lpf. Cei mai mari "iubitori" in ceea ce priveste echipa Otelul sunt Padureanu si Pinalty, cele 2 rusini ale fotbalului romanesc.

Eu stiu ca nu glumesti tu esti "aranjat" de soarta....unii au scuza varstei la tine insa acest criteriu nu poate fi luat in seama.

Da ma, v-ati trezit voi imaginea vie a corectitudinii fotbalului romanesc.
Galatiul si cu Steaua, cei mai corecti dintre corecti. Mabele echipe binecuvantate de harul marelui MM, marele luptator anti -blat.
Galatiul care nu face blaturi nu-i iubit la LPF&FRF:happy :happy
Pai daca n-ati fopst iubiti acolo, cum dreaq de-ati mai ramas in A? Cand altii iubiti acolo au ajuns inB?
Stii de ce nu va iubeste Pinalty? Ca v-ati pus capra in fata lui Sechelariu si a ajuns el in B.
In rest, sunteti si voi la fel de amarati si "cinstiti" ca si restul.

starsteel
27th February 2007, 20:55
Puric iti recomand un pic de DTT :D .....esti strain de fotbalul romanesc.

SORINULTRA
27th February 2007, 21:04
puric esti pe dalaturi rau , serios n ai nici o treaba cu fenomenul asta

danpuric78
27th February 2007, 21:17
puric esti pe dalaturi rau , serios n ai nici o treaba cu fenomenul asta

da de ce mah?
ca nu cred in iluziile voastre cu marea fata mare Otelul? Neprihanitii si preacuratii?
Imaginea vie a corectitudinii si valorii, care ii deranjeaza pe raii si coruptii fotbalului romanesc?
:happy :happy :happy
daca Otelul vostru deranjeaza asa de tare cum dreaq ca pe otelul nu-i deranjeaza nimeni.
An de an pozitii linistite la mijlocul clasamentului, fara frica retrogradarii??? Cine mai e asa ca ei?

Ok si daca nu va aduceti aminte, sa va zic eu de ce va iubeste pinalty.
In 2004, otelul vostru a facut pe dreaq in patru ca bacaul lui sechelariu sa plece cu un punct de la galati.
dupa ce conduceau la pauza, s-au chinuit rau de tot ca sa se temine 2-2 si bacaul sa ia punctul care i-a tinut in A atunci. Si sa plece ceahlaul in B.

Andutzu
27th February 2007, 21:28
batem 3-1 ca in tur :D

Cappone
27th February 2007, 23:34
dupa 1-1 la cluj,ceahlaul va invinge otelul galati fara probleme.

SORINULTRA
28th February 2007, 07:57
da ma 1-1 cu gol din penalty in min. 85 cu 11 contra 10 , egalul ala nu e de loc relevant , orice e posibil in meciul asta

starsteel
28th February 2007, 14:10
...Ok si daca nu va aduceti aminte, sa va zic eu de ce va iubeste pinalty.
In 2004, otelul vostru a facut pe dreaq in patru ca bacaul lui sechelariu sa plece cu un punct de la galati.
dupa ce conduceau la pauza, s-au chinuit rau de tot ca sa se temine 2-2 si bacaul sa ia punctul care i-a tinut in A atunci. Si sa plece ceahlaul in B.
In primul rand trebuia sa pui iubeste in paranteza sa nu se inteleaga altceva....ce ai fi vrut ca prin victoria noastra sa salvam de la retrogradare "marele prieten" Pinalty? Ce bine ar fi daca ar exista o asemenea ocazie si in ceea ce priveste Gloria Bistrita.....asta pt. celalalt "mare prieten" Jenel. :evil:

danpuric78
28th February 2007, 14:46
In primul rand trebuia sa pui iubeste in paranteza sa nu se inteleaga altceva....ce ai fi vrut ca prin victoria noastra sa salvam de la retrogradare "marele prieten" Pinalty? Ce bine ar fi daca ar exista o asemenea ocazie si in ceea ce priveste Gloria Bistrita.....asta pt. celalalt "mare prieten" Jenel. :evil:
Usurel, eu n-as fi vrut nimic. Numai am zis de ce nu va iubeste asa de mult Pinalty. NU l-ati salvat pe el ci l-ati salvat pe Seche. Normal ca s-a suparat, mai ales ca de-a lungul timpului cele doua echipe au "colaborat" de mai multe ori.
Eu n-am ceva cu galatiul, insa pur si simplu nu cred ca sunt mai "curati" decat Bistrita sau ceahlaul sau oricare alta echipa.

Lauryca
28th February 2007, 22:53
Uite cine vorbeste....:mda:

SORINULTRA
1st March 2007, 09:35
Usurel, eu n-as fi vrut nimic. Numai am zis de ce nu va iubeste asa de mult Pinalty. NU l-ati salvat pe el ci l-ati salvat pe Seche. Normal ca s-a suparat, mai ales ca de-a lungul timpului cele doua echipe au "colaborat" de mai multe ori.
Eu n-am ceva cu galatiul, insa pur si simplu nu cred ca sunt mai "curati" decat Bistrita sau ceahlaul sau oricare alta echipa.

cel mai penibil lucru pe care l am auzit , sa compari OTELUL cu bistrita si ceahlaul

Elphax
1st March 2007, 10:49
sunt sigur mai curati, chiar si cu tot smogul de la SIDEX

Cristian
2nd March 2007, 00:41
sunt sigur mai curati, chiar si cu tot smogul de la SIDEX

Ce tare ai fost la faza asta :happy
Normal ca suntem cu mult mai curati, nici nu ne comparam cu tata Jean :D

FORZA OTELUL--- sa castigam la Piatra desi va fi un meci greu.

STEELMAN
2nd March 2007, 04:46
da

danpuric78
2nd March 2007, 06:14
Otelul a facut un super meci cu steaua. pacat ca au fost eliminati. Oricyum merita felicitari pentru jocul din cupa.
Sa vedem daca Szekeli si cu Jula il vor face mare si pe Multescu, asa cum l-au facut pe Andrey. sau acuma vor nimeri si poarta nu numai portarul.
Fara astia doi in echipa i-ar fi eliminat pe steaua.

Marius.B
2nd March 2007, 09:26
Sper ca oboseala sa nu isi puna amprenta pe evolutia jucatorilor in acest meci ,desi este destul de greu sa joci 2 meciuri la un interval de 3 zile.

scorpiuta
2nd March 2007, 09:29
Cred ca va fi un meci deschis oricarui rezultat, cu un plus pentru Ceahlaul , si pser ca aceasta sa obtina toate cele trei puncte. Ar fi pacat ca o echipa din Moldova sa pice.:) Cat priveste arbitrajul, Ceahlaul in acest sezon nu a avut parte de greseli in favoarea sa, dimpotriva in defavoare au fost cu caru`:rosu:

Cipus
2nd March 2007, 10:40
Pacat da ratari, Otelul ar fi meritat sa se califice, sper ca ratarile lui Szekely si a celorlalti sa nu aiba repercusiuni asupra lor si sa-i lase Grig pe banca. In orice caz, meci greu la Ceahlaul, si cum Ceahlaul primeste destul de usor penalty-uri, mi-e teama pentru Otelul

Ferko
2nd March 2007, 11:41
Otelu o sa mai faca un pas inainte in clasament

lolo_grupa_c
2nd March 2007, 12:17
deplasare grea in orasul lui "si fasi ai"....dar am increderea ca echipa,dupa jocul bun d l cta isi va demonstra valoare
... iar noi ne vom face datoria si vom fi prezenti

SORINULTRA
2nd March 2007, 12:22
sper sa i ingropam de tot pe dealdi pinalti

starsteel
2nd March 2007, 12:28
In atentia galeriei SIDEXPLOZIA.....duminica la ora 16.00 in Piatra Neamt e programat al 3-lea meci din turneul "final four" la volei impotriva lui Dinamo.
Ar fi pacat sa nu fiti alaturi de viitoarele campioane...CSU METAL GALATI /OLE/

lolo_grupa_c
2nd March 2007, 12:29
....si?....

SORINULTRA
2nd March 2007, 13:11
sper sa ia campionatul ... atat

bada_otelul
2nd March 2007, 21:33
meci greu,sper sa castigam

Ulysses
3rd March 2007, 09:46
vor fi obositi otelarii ... 1 solist

Lordul
3rd March 2007, 14:50
ceahalul va castiga rpimul meci oficiala din 2007 ..Hai Ceahlaul !

moro68
3rd March 2007, 16:37
Desi Otelul e pe val si Ceahlaul s-a schimbat mult fata de tur

scorpiuta
3rd March 2007, 17:14
deplasare grea in orasul lui "si fasi ai"....dar am increderea ca echipa,dupa jocul bun d l cta isi va demonstra valoare
... iar noi ne vom face datoria si vom fi prezenti

"si fasi ai" e mai bine decat niste pepenari imputiti:drak:

danpuric78
3rd March 2007, 17:28
"si fasi ai" e mai bine decat niste pepenari imputiti:drak:

:happy :happy :happy .
Otelul si super fanii lor sunt 100% dependenti de piatra neamt.
Dana nu ar fi orasul de sub pietricia, unde si-ar mai vine galatenii pepenii si patlagelele?:D
Cu ce si-ar mai lua bilete la meci si din ce s-ar mai finanta bugetul clubului?:D
:happy :happy :happy

manolo39b
3rd March 2007, 19:58
dupa meciul de cupa de joi ,avem sanse minime intr-un rezultat pozitiv la
piatra-neamt...s-a acumulat oboseala in meciul cu steaua ,iar baietii probabil ca vor miza pe un meci egal ! si in plus am cam furat-o de fiecare data la ceahlaul ! dar ...speranta moare ultima ...asa ca :FORZA OTELUL !!!

manolo39b
3rd March 2007, 19:59
:( dupa meciul de cupa de joi ,avem sanse minime intr-un rezultat pozitiv la
piatra-neamt...s-a acumulat oboseala in meciul cu steaua ,iar baietii probabil ca vor miza pe un meci egal ! si in plus am cam furat-o de fiecare data la ceahlaul ! dar ...speranta moare ultima ...asa ca :FORZA OTELUL !!!:) :evil: :ok:

STEELMAN
3rd March 2007, 21:51
de ce sa nu bata?1 solist;)

Otzelaru'
3rd March 2007, 21:53
victore a galatiului deoarece trebuie sa razbune meciul cu steaua....din pacate nu intotdeauna castiga echipa mai buna asa cum a fost in meciul de cupa cu stelistii unde otelul a fost peste ei...HAI OTZELU'

SORINULTRA
3rd March 2007, 22:49
:( dupa meciul de cupa de joi ,avem sanse minime intr-un rezultat pozitiv la
piatra-neamt...s-a acumulat oboseala in meciul cu steaua ,iar baietii probabil ca vor miza pe un meci egal ! si in plus am cam furat-o de fiecare data la ceahlaul ! dar ...speranta moare ultima ...asa ca :FORZA OTELUL !!!:) :evil: :ok:

peni bilitatea a atins cote maxime , nici o diferenta cu "ultrasii "din constanta

crissis
3rd March 2007, 23:08
Otelul este cu o clasa mai sus decit Ceahlaul.
Imi este frica doar de arbitraj ,singurul lucru care ii poate face pe galateni sa piarda meciul .
Multa bafta Otelului

SORINULTRA
4th March 2007, 09:31
:ok:

STEELMAN
4th March 2007, 11:06
arbitrajul si tratamentul din kosovo vor factori deteminanti deseara

starsteel
4th March 2007, 11:12
E interesant sa vedem ce metode noi se mai aplica in materie de hotie cu ajutorul arbitrilor.....sau se vor aplica numai cele clasice. Ieri la volei "tratamentul" a functionat...din pacate.

:happy :happy :happy .
Otelul si super fanii lor sunt 100% dependenti de piatra neamt.
Dana nu ar fi orasul de sub pietricia, unde si-ar mai vine galatenii pepenii si patlagelele?:D
Cu ce si-ar mai lua bilete la meci si din ce s-ar mai finanta bugetul clubului?:D
:happy :happy :happy

Mai ti-am recomandat DTT-ul pt. a-l aplica pe blanita ta insa se pare ca tu l-ai inghitit....:no:

*Coco*
4th March 2007, 11:15
Blat 1 Solist!Otelul da punctele Ceahlaului:ok:

tu26dor
4th March 2007, 11:20
va fi un meci greu pt. ambele echipe, insa mizez pe faptul ca otelul va veni sa scoata un meci egal. victorie a ceahlaului la un gol diferenta.
pt. faza cu blatul vorbim dupa... sa vedem daca "se vede"urma de blat sau va fi doar frisca... hi hi.
hai ceahlaul!

STEEL
4th March 2007, 11:21
Blat 1 Solist!Otelul da punctele Ceahlaului:ok:

Iar castigam,bine coco,tine-o tot asa "tata".....:D

*Coco*
4th March 2007, 11:34
Iar castigam,bine coco,tine-o tot asa "tata".....:D

Daca si de data asta castigati:D Intorc pronosticurile in favoarea voastra:D :D :D

SORINULTRA
4th March 2007, 12:42
mai bine vezeti de pandurii tai

STEELMAN
4th March 2007, 13:53
arbitrajul si tratamentul din kosovo vor factori deteminanti deseara

vor fi :D
p.s. intre bacau si p. neamt era o catastrofa de sosea.sper sa fie mai buna sa pot duce sticla la gura fara sa ma chinui:happy

SORINULTRA
4th March 2007, 13:59
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Casuba
4th March 2007, 15:24
Nu vreau sa par paranoic, dar ceahlaul sta prea rau ca sa nu apeleze la "fluierasi".......sper sa ma insel.

danpuric78
4th March 2007, 15:57
vor fi :D
p.s. intre bacau si p. neamt era o catastrofa de sosea.sper sa fie mai buna sa pot duce sticla la gura fara sa ma chinui:happy

Cand a fost asta mah baiatule ?soseaua e perfecta.
A fost facuta special pentru voi ca sa puteti sa va aduceti pepeniii in conditii bune,
:D

Elphax
4th March 2007, 16:14
Cand a fost asta mah baiatule ?soseaua e perfecta.
A fost facuta special pentru voi ca sa puteti sa va aduceti pepeniii in conditii bune,
:D

da, e buna soseaua si destul de libera dupa ce iesi din Lilieci

STEEL
4th March 2007, 16:24
Cand a fost asta mah baiatule ?soseaua e perfecta.
A fost facuta special pentru voi ca sa puteti sa va aduceti pepeniii in conditii bune,
:D

Dai dovada ( daca mai era nevoie ) de incapacitate de stapanire a spasmelor, de indocrinare fortata cu elemente de rahat si vrajeala gratuita.:(

tu26dor
4th March 2007, 20:54
1-1 in minutul 5. ce inceput de meci. imi pare rau ca nu sunt pe stadion si nici telesport nu prind.

tu26dor
4th March 2007, 21:17
daca mergem in ritmul asta, la piatra neamt se vor inscrie mai multe goluri decat s-au inscris in toate celelate meciuri. minutul 30 : 2-2.

tu26dor
4th March 2007, 21:28
3-2 pt ceahlaul minutul 35. hai baietii.:yeah:

*Coco*
4th March 2007, 21:31
Otelul varza in aparare:rosu:

mateiasi
4th March 2007, 21:33
Fiti sinceri: a a fost penallty? Voi ce spuneti?

misterjinx
4th March 2007, 21:34
doamne ce a intors ceahlaul scorul :shock: 6 goluri si e doar prima repriza, super meci :ok:

Casuba
4th March 2007, 21:37
Bai sunteti nebuni ! pinalti a cumparat arbitrii cu, comentatori cu tot !:rosu:

Gol corect la Kim ( ii ai da si cartonas idiotul ) si penalti total aiurea la nogo !
De ce imi era frica nu am scapat.

YoYoyOi
4th March 2007, 21:38
s-a vazut si in meciul de cupa ca defensiva galatenilor e praf, daca si petarda de 0 Petre le-a dat gol.

Cristian
4th March 2007, 21:39
Pai asta meci cu multe goluri si cu spectacol, nu cu KO de la Mirela, voi jucati penibil.

mateiasi
4th March 2007, 21:39
doamne ce a intors ceahlaul scorul :shock: 6 goluri si e doar prima repriza, super meci :ok:
Otelul joaca intotdeauna la victorie, nu la distrugerea jocului adversarilor. Dar aici, cred eu, a cam fost defavorizata. Nu-i bai, oricum va rasturna situatia...

Cristian
4th March 2007, 21:41
Da batem cum a batut Sportul Studentesc in Stefan cel Mare adica cu 4-5 :D:D FORZA OTELUL

Lordul
4th March 2007, 21:42
meciul etapei clar

Lordul
4th March 2007, 21:42
meciul etapei clar

bada_otelul
5th March 2007, 00:15
hotie mai mare ca asta n-am vazut de foarte multa vreme,gol valabil anulat complet aiurea si se facea 3-1 pt noi,penalty clar neacordat la 4-3 si se putea face 4-4,plus un penalty dubios acordat ceahlaului.sa le moara toate rudele lui serea si tusierelui de la tribuna 2 niste hoti,japca pe fata,comentatorii cei mai penibili din lume:rosu: :rosu: :rosu:
o mare rusine,sa vedem daca isi mai cere scuze analfabetul ala de mircea sandu si acum...probabil nu pt ca are un caracter infect si e mana-n mana cu pinalty

tu26dor
5th March 2007, 00:18
Da batem cum a batut Sportul Studentesc in Stefan cel Mare adica cu 4-5 :D:D FORZA OTELUL


parca foresta falticeni(suceava) a batut atunci dupa ce a condus dinamo cu
4-0!
...
on-toppic: ceahalul a jucat excelent, a avut forta sa revina de la 0-1, respectiv 1-2 si sa conduca la pauza cu 4-2. o prima repriza cum rar se vede in campionatul romanesc, gratie ambelor combatante.
...
o mutare desteapta a antrenorului a ridicat moralul ceahlaului.
insa mai e nevoie de omogenitate, sunt multi jucatori noi care nu au jucat deloc aproape impreuna. e ca si cum ai construi o echipa de la zero si asta s-a vazut in cele 3 goluri primite si in desele greseli in aparare.
una peste alta o victorie frumoasa a ceahlaului care ne da dreptul sa visam mai departe ca vom ramane in liga 1.

bada_otelul
5th March 2007, 00:20
parca foresta falticeni(suceava) a batut atunci dupa ce a condus dinamo cu
4-0!
...
on-toppic: ceahalul a jucat excelent, a avut forta sa revina de la 0-1, respectiv 1-2 si sa conduca la pauza cu 4-2. o prima repriza cum rar se vede in campionatul romanesc, gratie ambelor combatante.
...
o mutare desteapta a antrenorului a ridicat moralul ceahlaului.
insa mai e nevoie de omogenitate, sunt multi jucatori noi care nu au jucat deloc aproape impreuna. e ca si cum ai construi o echipa de la zero si asta s-a vazut in cele 3 goluri primite si in desele greseli in aparare.
una peste alta o victorie frumoasa a ceahlaului care ne da dreptul sa visam mai departe ca vom ramane in liga 1.

ceahlaul a avut 5 suturi pe poarta numarate,in repriza a doua nu avut nici macar un sut,otelul a ratat ca de obicei o caruta de ocazii iar arbitrii au ajutat clar echipa lui pinalty,asta pt cei care nu au vazut meciul la tv.furtul sezonului,ce a patit steaua la arad e nimica toata

danpuric78
5th March 2007, 00:33
Victorie superba a ceahlaului 100% meritata.
Arbitrajul lui Serea - de dicutata. Insa ceahlaul a primit penalty in urma unei faze identice cu cea in care a primit otelul 11m, la meciul; cu steaua din cupa.

bada_otelul
5th March 2007, 00:40
Victorie superba a ceahlaului 100% meritata.
Arbitrajul lui Serea - de dicutata. Insa ceahlaul a primit penalty in urma unei faze identice cu cea in care a primit otelul 11m, la meciul; cu steaua din cupa.

penalty-ul ceahlaului e discutabil,indiscutabil serea nu a acordat penalty clar Otelului semeghin alegandu-se cu un picior in cap in careul nemtean,indiscutabil kim a marcat un gol perfect valabil anulat aiurea de un tusier cretin.unde ai vazut tu victorie meritata 100% draga ca mor de curiozitate,o echipa care a dat 5 suturi pe poarta(incluzandu-l pe cel din penalty!) in comparatie cu o echipa care pe langa nedreptatile la care a fost supusa a mai avut cel putin 7-8 ocazii clare de a marca:rosu: :rosu: :rosu:

danpuric78
5th March 2007, 00:42
ce comparatie de kkt ai putut sa faci.steaua a fost usor avantajata in meciul cu Otelul.ciocul mic si valea de pe teritoriul nostru.

ce mah, inca nu va vine sa credti ca ati pierdut?
dati si voi vina pe arbitraj, ca asa e moda.
Ba baiatule, penaltyul a fost la fel de calr ca ala pe care l-ati primit in minutul 90 al meciului cu steaua.
Asta e toata comparatia. daca ala a avut acoperire regulametara, atunci are si asta.

crissis
5th March 2007, 00:42
Ceahlaul a fost ajutata sa cistige acest meci si nemteni sa multumeasca FRF si LPF pentru ajutor ce sai faci daca ai arena de CL si echipa de muraturi nu poti retrograda

bada_otelul
5th March 2007, 00:49
cel mai frumos meci al etapei stricat de 2 imbecili de arbitri.
purice asa cum a zis si craciunescu penaltiurile acordate stelei si otelului in cupa au fost la fel,ca a fost sau nu penalty la p.neamt este deja irelevant din moment ce s-au facut 2 greseli flagrante impotriva noastra gol anulat aiurea inainte de pen ceahlaului si penalty la seme la 4-3,asa ca mai lasa-ne cu replicile tale de kkt daca nu poti fi obiectiv pastreaza-ti opiniile de 2 bani

starsteel
5th March 2007, 00:54
Ce arena de CL astea sunt aberatii....au un dinozaur la conducere adica o mare mizerie, acest Pinalty, care inainte de meci spunea "ca-i e frica de arbitraj"...?! Sansa si arbitrul au determinat victoria kosovarilor, a acordat usor un penalty pt. ei si nu a vazut unul clar ca lumina zilei pt. otelari. Otelul a facut din nou un meci frumos, deschis, din pacate se pare ca prea deschis cred ca ar fi timpul sa mai inchidem aceasta aparare pt. ca are jucatori valorosi care nu isi merita statutul de cea mai slaba defensiva din prima liga.

Cristian
5th March 2007, 00:54
http://img233.imageshack.us/img233/1406/img03042220telesport2jt1.jpg (http://imageshack.us)

Asta mi se pare ca e "Pinalty". Mentionez cu 25 e Semeghin iar celalalt e Iencsi... voi ce ziceti e Penalty sau nu ??????

TaciAcolo
5th March 2007, 00:56
meci frumos ...noroc cu meciu` asta ca a salvat etapa putea sa fie cea mai proasta din istorie la nr de goluri :ras-plans:


joc periculos lovitura indirecta

danpuric78
5th March 2007, 00:57
cel mai frumos meci al etapei stricat de 2 imbecili de arbitri.
purice asa cum a zis si craciunescu penaltiurile acordate stelei si otelului in cupa au fost la fel,ca a fost sau nu penalty la p.neamt este deja irelevant din moment ce s-au facut 2 greseli flagrante impotriva noastra gol anulat aiurea inainte de pen ceahlaului si penalty la seme la 4-3,asa ca mai lasa-ne cu replicile tale de kkt daca nu poti fi obiectiv pastreaza-ti opiniile de 2 bani

Auzi, dac tot e vorba de opinii de kkt si de idei de doi bani, atunci te intreb si eu daca ai vazut vreun loc potrivit pentru vandut pepeni la vara in piatra neamt.

De la inceput ca arbitrajul lui serea ramane de discutat. Victoria ceahlaului e meritata pentru ca au dat cu un gol mai mult.
Mai recunoaste ca e si un pic de frustrare la voi ca v-ati asteptat sa castigati fara probleme la piatra neamt.


Cat despre penalty la demeghin, nu poate fi vorba. nici un arbitru din romania nu da 11m la semeghin. Nu se stie daca a cazut datorita faultului sau bauturii.:happy

Cristian
5th March 2007, 00:57
Craciunescu a zis ca e contact in careu, deci Penalty.

starsteel
5th March 2007, 01:07
Auzi, dac tot e vorba de opinii de kkt si de idei de doi bani, atunci te intreb si eu daca ai vazut vreun loc potrivit pentru vandut pepeni la vara in piatra neamt.

De la inceput ca arbitrajul lui serea ramane de discutat. Victoria ceahlaului e meritata pentru ca au dat cu un gol mai mult.
Mai recunoaste ca e si un pic de frustrare la voi ca v-ati asteptat sa castigati fara probleme la piatra neamt.


Cat despre penalty la demeghin, nu poate fi vorba. nici un arbitru din romania nu da 11m la semeghin. Nu se stie daca a cazut datorita faultului sau bauturii.:happy
Esti o mare parasuta deja intr-o emisiune sportiva s-a concluzionat fara dubii ca penalty-ul Otelului a fost extrem de clar....tu o tii cu pepenii ca atat poti. Ma baiatule tu nu cunosti fenomenul ti-am spus ca DTT-ul ce ti l-am recomandat era pt. depuricare ce vina avem noi ca tu l-ai ingurgitat.

meci frumos ...noroc cu meciu` asta ca a salvat etapa putea sa fie cea mai proasta din istorie la nr de goluri :ras-plans:


joc periculos lovitura indirecta
LOVIREA nu poate fi niciodata JOC PERICULOS.....daca ai gandi logic ai realiza ce prostie ai putut sa scrii.

danpuric78
5th March 2007, 01:12
Esti o mare parasuta deja intr-o emisiune sportiva s-a concluzionat fara dubii ca penalty-ul Otelului a fost extrem de clar....tu o tii cu pepenii ca atat poti. Ma baiatule tu nu cunosti fenomenul ti-am spus ca DTT-ul ce ti l-am recomandat era pt. depuricare ce vina avem noi ca tu l-ai ingurgitat.


Ba baitule meciurile nu se joaca dupa parerile care se zic prin emisiuni. Ci dupa ce zice arbitrul.
Si astazi ati furat-o frumos la piatra neamt. de cand va aastepta stefan sa v-o traga.
Insa nu fiti suparati. Au vazut si aia de la galati oras frumos, stadion frumos, nu numai piata centrala. :D
Mi-aparut rau de otelul joi in meciul cu steaua, meritau sa mearga mai departe.
Insa voi chiar credeati ca bateti la piatra neamt?

crissis
5th March 2007, 01:22
Ba baitule meciurile nu se joaca dupa parerile care se zic prin emisiuni. Ci dupa ce zice arbitrul.
Si astazi ati furat-o frumos la piatra neamt. de cand va aastepta stefan sa v-o traga.
Insa nu fiti suparati. Au vazut si aia de la galati oras frumos, stadion frumos, nu numai piata centrala. :D
Mi-aparut rau de otelul joi in meciul cu steaua, meritau sa mearga mai departe.
Insa voi chiar credeati ca bateti la piatra neamt?

Traiasca cooperativa si arena de nivel european :rosu:

Hard
5th March 2007, 01:26
oteul joaca frumos si pierde:lol:

danpuric78
5th March 2007, 01:26
Traiasca cooperativa si arena de nivel european :rosu:
care cooperativa ba? Ca daca era pinalty atat de cooperativist pe cat il acuza lumea, mai ajungea ceahlaul in B in 2004, si acuma aproape retrogradati?

starsteel
5th March 2007, 01:30
Oras frumos, stadion frumos.....?! Ai vrut sa spui eventual un orasel, cand va mai mariti putin o sa aveti si voi statutul unui cartier din Galati iar stadionul e cu adevarat "extraordinar, ultramodern".....ce naiba am fost pe acolo nu pot crede aberatii din astea. Probabil comentatorii au fost incantati de folcloristele care i-au "servit" inaintea meciului. Ceahlaul a fost si ramane o rusine pt. fotbalul romanesc caracteristica principala a nemtenilor pana acum a fost blatul....sa va luati de manuta cu Bistrita ca sunteti facuti din acelasi aluat.
P.S. Peluza aia spatioasa care are terenul de antrenament in spate cate locuri are? Cumva zero locuri?

danpuric78
5th March 2007, 01:38
Oras frumos, stadion frumos.....?! Ai vrut sa spui eventual un orasel, cand va mai mariti putin o sa aveti si voi statutul unui cartier din Galati iar stadionul e cu adevarat "extraordinar, ultramodern".....ce naiba am fost pe acolo nu pot crede aberatii din astea. Probabil comentatorii au fost incantati de folcloristele care i-au "servit" inaintea meciului. Ceahlaul a fost si ramane o rusine pt. fotbalul romanesc caracteristica principala a nemtenilor pana acum a fost blatul....sa va luati de manuta cu Bistrita ca sunteti facuti din acelasi aluat.
P.S. Peluza aia spatioasa care are terenul de antrenament in spate cate locuri are? Cumva zero locuri?

Vezi ca mutam discutia de la fotbal in alta parte. oricum "oraselul" e mult mai frumos si mai curat decat galatiul. si locuitorii lui nu-si petrec toata vara prin pietele galatiului, ca n-au pepeni de vanzare.

Cat despre asemanarea cu bistrita, stii ca e mai usor sa vezi paiul de la latii.
Eu nu stiu de ce dar nu vad asa multe deosebiri intre bistrita si galati. doua echipe care pot incurca pe absolut oricine, care atunci cand vor fac meciuri memorabile.
Mai mult niciodata de cand sunt in A, nici una nici alta nu au avut nici un fel de grija, indiferent cat de mici le-au fost bugetele.
Pe cand amaritii lui pinalty au fost mai mereu la retrogradare, au si retrogradat, probabil ca vor retrograda si anul asta.
Ce sa-i faci. nu pot trata meciurile cu detasarea celor care sunt lipsiti de griji.

crissis
5th March 2007, 01:44
care cooperativa ba? Ca daca era pinalty atat de cooperativist pe cat il acuza lumea, mai ajungea ceahlaul in B in 2004, si acuma aproape retrogradati?

Nu ba ca nu ai baut cu mine ai uitat de cooperativa . Tocmai ca sa inchida gura lumii a retrogradat in 2004 Cehlaul si ca sa se uite de faimoasa cooperativa ( Ceahlaul ,Gloria , Bacaul , LPF si FRF si nu mai vorbesc de SDR )si pentru a putea cistiga alegerile de la FRF Nasu Sandel .

danpuric78
5th March 2007, 01:54
Nu ba ca nu ai baut cu mine ai uitat de cooperativa . Tocmai ca sa inchida gura lumii a retrogradat in 2004 Cehlaul si ca sa se uite de faimoasa cooperativa ( Ceahlaul ,Gloria , Bacaul , LPF si FRF si nu mai vorbesc de SDR )si pentru a putea cistiga alegerile de la FRF Nasu Sandel .

Si uite-asa a patra parte a filmului "GODFATHER" se deruleaza deja in romania, cu sandu, stefan, padureanu in roluri de creiere al tranzactiilor mafiote din fotbalul romanesc.
In timp ce oameni ca Borcea, becali, copos sau badea sunt nishte mici inocenti striviti de forta celor din piatra neamt si bistrita.:headbang: :headbang:
Pune-te si scrie o carte. S-ar vinde in romania, ca sunt la moda teoriile astea conspirationiste.

starsteel
5th March 2007, 01:57
...Eu nu stiu de ce dar nu vad asa multe deosebiri intre bistrita si galati. doua echipe care pot incurca pe absolut oricine, care atunci cand vor fac meciuri memorabile....
Eu in schimb stiu de ce nu vezi tu deosebiri intre Galati si Bistrita....pt. ca ESTI STRAIN DE FOTBAL. Orice om normal nu poate face comparatie in cele 2 grupari.....chiar si in acest moment cand Bistrita e pe locul 5 cu 36 de puncte nimeni nu vede nimic la ei ca nu are ce, in schimb Otelul chiar si cand pierde poate culege aprecieri. Diferenta dintre cele 2 echipe se poate traduce si prin punerea fata a in fata a celor 2 conducatori....Stan/Padureanu. Iar despre orasul Galati pe care nu-l cunosti pot sa-ti spun ca Piatra Neamt nici in urmatoarea mie de ani nu va ajunge sa produca macar 10% din ce produce Galatiul.
P.S. Pt. cultura ta generala poti sa studiezi cateva poze cu orasul Galati ca sa-ti faci macar o idee inainte de a "scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=68901

danpuric78
5th March 2007, 02:20
Eu in schimb stiu de ce nu vezi tu deosebiri intre Galati si Bistrita....pt. ca ESTI STRAIN DE FOTBAL. Orice om normal nu poate face comparatie in cele 2 grupari.....chiar si in acest moment cand Bistrita e pe locul 5 cu 36 de puncte nimeni nu vede nimic la ei ca nu are ce, in schimb Otelul chiar si cand pierde poate culege aprecieri. Diferenta dintre cele 2 echipe se poate traduce si prin punerea fata a in fata a celor 2 conducatori....Stan/Padureanu. Iar despre orasul Galati pe care nu-l cunosti pot sa-ti spun ca Piatra Neamt nici in urmatoarea mie de ani nu va ajunge sa produca macar 10% din ce produce Galatiul.
P.S. Pt. cultura ta generala poti sa studiezi cateva poze cu orasul Galati ca sa-ti faci macar o idee inainte de a "scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=68901

Te inseli, cunosc cat de cat galatiul. O recomandare similara pot sa-ti fac si tie inainte de a vb de piatra neamt. nu mai continui, hai sa zicem ca fiecare oras are farmecul si frumusetile lui.
Pana la urma nu s-au confruntat orasele ci echipele.
meciul a fost asa cum a fost, putem sa discutam arbitrajul lui serea pana maiine, tot nu se mai schimba nimic.
Nu-ti convine ca pun galatiul alaturi de bistrita. poate ca nu am dreptate, insa exista unele motive.
intelegi? tu si altii ca tine acuzati ceahlaul fara motiv si ii scoateti drept centrul cooperativei. Tot pe ce va bazati sunt folclorul si articolele din urma cu 5-6 ani.
Il vedeti pe stefan drept marele creier al cooperativei, ala care face si drege in fotbalul romanesc. Pe cand el are o echipa de amarati vai de capul lor, care de-abia au venit din B si se pregatesc sa se duca iar acolo.
Daca stefan ar fi atat de tare pe cat il cred unii ,echipa ar fi intr-o situatie mai fericita.

in rest, ma bucur ca meciul a trecut si s-a terminat asa.
daca am mai depasit limita bunului simti, sincer scuze.
nu merita sa facem scandal de pomana in continuare.

SORINULTRA
5th March 2007, 07:22
m a m saturat de fotbalul spectacol , oferit de otelul , vreau spectacol dar mai mult vreau puncte, noi dam gol cu sacul si luom cu caruta

moro68
5th March 2007, 08:49
Eu in schimb stiu de ce nu vezi tu deosebiri intre Galati si Bistrita....pt. ca ESTI STRAIN DE FOTBAL. Orice om normal nu poate face comparatie in cele 2 grupari.....chiar si in acest moment cand Bistrita e pe locul 5 cu 36 de puncte nimeni nu vede nimic la ei ca nu are ce, in schimb Otelul chiar si cand pierde poate culege aprecieri. Diferenta dintre cele 2 echipe se poate traduce si prin punerea fata a in fata a celor 2 conducatori....Stan/Padureanu. Iar despre orasul Galati pe care nu-l cunosti pot sa-ti spun ca Piatra Neamt nici in urmatoarea mie de ani nu va ajunge sa produca macar 10% din ce produce Galatiul.
P.S. Pt. cultura ta generala poti sa studiezi cateva poze cu orasul Galati ca sa-ti faci macar o idee inainte de a "scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=68901
Today 03:54


Prietene, aici te cam inseli, nu poti compara un oras de munte, turistic cu un oras de ses, industrial dezvoltat de altfel.
Iti inteleg patriotismul local, dar probabil in afara de Galati nu ai mai vazut alte orase din Romania.
Pote-mi zici si mie intre Bucuresti si Brasov, cam ce oras alegi?
Cam la fel e diferenta intre Galati si Piatra Neamt.

Din cate-mi aduc aminte Piatra Neamt era numit "perla Moldovei" iar Galatiul "orasul siderurgiei", asta spune tot.

Cat despre meci, cred ca s-a intors roata, in meciul tur Cehlaul i-a ajutat pe Galati sa iasa din pasa proasta. Acum Otelul ia ajutat pe Ceahlaul sa intrerupa seria meciurilor proaste, desi un egal in prima etapa la Cluj nu poate fi considerat un rezutat rau.

Nu poti vorbi de

moro68
5th March 2007, 08:53
...aranjamente cu arbitri in meciul asta. Serea i-a fluerat mereu prost pe pietreni iar Stefan la criticat mereu. Si Stefan e prea orgolios sa incerce o conciliere cu Serea, fie si la nivel de comisie de arbitraj, liga sau federatie

moro68
5th March 2007, 08:55
la galati erau sa ne bata.inseamna ca nu ai vazut meciul.acum si arbitrul a avut un mare aport la victoria pietrenilor.cel putin 3 faze bizare.
Today 10:49


Pai ce spuneam. Roata s-a intors, si la Piatra, Otelul putea sa bata.

crissis
5th March 2007, 08:59
Si uite-asa a patra parte a filmului "GODFATHER" se deruleaza deja in romania, cu sandu, stefan, padureanu in roluri de creiere al tranzactiilor mafiote din fotbalul romanesc.
In timp ce oameni ca Borcea, becali, copos sau badea sunt nishte mici inocenti striviti de forta celor din piatra neamt si bistrita.:headbang: :headbang:
Pune-te si scrie o carte. S-ar vinde in romania, ca sunt la moda teoriile astea conspirationiste.

L-ai uitat pe Chivorchian care a migrat la Timisoara si acum incearca sa bage si Timisoara in sistem . Datorita cooperativei fotbalul romanesc la toate nivelurile a ajuns de ris in toata lumea dupa 90 si pina astazi , si nu degeaba se zice ca la Piatra Neamt e ca in Kosovo .
Otelul ajucat frumos si a fost impiedecat de arbitru sa scoata un rezultat bun cu Ceahlaul .

bada_otelul
5th March 2007, 09:12
Pai ce spuneam. Roata s-a intors, si la Piatra, Otelul putea sa bata.

marea diferenta e ca in tur ceahlaul a pierdut fara "ajutorul arbitrilor" ce s-a intamplat ieri orice om normal nu poate nega ca a fost furt pe fata

Geografu
5th March 2007, 09:20
Meci NEBUN aseara sub Pietricica cu 7 goluri dintre care 6 doar in prima repriza.Bravo pentru nemteni care incearca sa dovedeasca faptul ca locul lor nu e in Liga II.
Bafta in continuare !! :ok:

crissis
5th March 2007, 09:22
Intradevar locul Ceahlaului e pe undeva prin liga a treia . Bafta Otelului

JJ
5th March 2007, 10:35
Dupa scor, cred ca a fost meciul etapei. Pacat ca nu l-am vazut.

Leutzz-Korn
5th March 2007, 11:12
oteul joaca frumos si pierde:lol:


Tu esti din Galati, tii cu steaua si iti pare bine cand pierde Otelul...jenant!

Cipus
5th March 2007, 11:41
De data asta sper sa n-ai dreptate si sa te inseli,Cipus.;)

Am avut dreptate nu doar in privinta pronosticului, am spus si ca Ceahlaul primeste usor penalty si ca va fi un meci cu goluri de ambele parti. Trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca s-a dat ordin ca echipa Ceahlaul sa fie ajutata sa nu retrogradeze avand in vedere stadionul de CL de la poalele Pietricicii (sau Pietricicai, cum vreti voi). Mai spuneam de asemenea ca imi pare rau pentru Otelul pentru ca atunci cand joaca Otelul e clar ca va fi meciul etapei. Cand va reveni Sergiu Costin sunt convins ca apararea va functiona mai bine si atunci Otelul va avea un cuvant greu de spus in campionat :ok:

danpuric78
5th March 2007, 15:04
Otelul ajucat frumos si a fost impiedecat de arbitru sa scoata un rezultat bun cu Ceahlaul .


Intr-adevar numai otelul a jucat aseara. numai ei au dat trei goluri. Ei au fost singuri pe teren.
Au fost furati de arbitrul, Serea, cel care i-a furat sistematic pe cei din piatra neamt de fiecare data.

Marea echipa otelul nu e "lasata" sa castige la piatra neamt. E batuta dupa un meci spectaculos de echipa de prapaditi a lui pinalty.
Tocmai de aia ca sunt prapaditi, nu inteleg de unde atata invidie pe ei.

danpuric78
5th March 2007, 15:51
ca fapt divers.sa faci o comparatie a meciului trecut sau urmator a ceahlaului cu meciul cu Otelul.si sa vezi urmatorul meci al otelului sau cel trecut cu steaua.fa diferenta.inca odata repet.DOAR OTELUL FACE SPECTACOL:yeah:

BUn si ce-i cu asta. Otelul a avut trei meciuri nebune in acest sezon, cu urzceniul steaua si cehlaul.
a mai avut si in toamna. nu toate dar au mai fost. de multe ori e o echipa spectaculoasa. Si ce-i cu asta?
ce vretri acuma? Sa castige otelul tot, sa ia campionatul, sa castige CL pentru ca ia goluri ca la nebuni. si tot ca nebunii alearga dupa aia sa egaleze?
Asta e Otelul acuma, o echipa spectaculoasa , in principal datorita lui grigoras.

Indiscutabil, Otelul face spectacol. Si ce-i cu asta?

Casuba
5th March 2007, 20:27
Nu vreau sa par paranoic, dar ceahlaul sta prea rau ca sa nu apeleze la "fluierasi".......sper sa ma insel.

Imi pare rau ca "ma citez", dar cred ca e clar pt toata lumea ce s-a intamplat la piatra nemt
:angry:

starsteel
6th March 2007, 11:05
...Tocmai de aia ca sunt prapaditi, nu inteleg de unde atata invidie pe ei.
Cum naiba sa fie invidie e doar lehamite datorata practicilor lui Pinalty....in timp ce galatenii l-au contestat fara rezerve pe Nasu in cel mai important moment atunci cand ar fi trebuit inlaturat de la frf, rusinea fotbalului romanesc Pinalty l-a plimbat cu caleasca. Asta e diferenta intre Ceahlaul si Otelul....ar mai fi una Otelul a jucat (chiar a invins int-unul din cele 2 meciuri) in UEFA Cup pe Juventus dupa ce a luptat un campionat cu echipe impinse de la spate gen Victoria iar Ceahlaul a jucat cu Juventus dupa ce a primit decizia de a evolua in Intertoto deci nici gand de calificare doar DECIZIE.
P.S. Anul asta stiti cine vrea in Intertoto? O alta rusine a fotbalului romanesc, Gloria Bistrita....neamul jigodiilor: Jenel, Nasu, Pinalty.