PDA

View Full Version : Etapa 21: Urziceni – FARUL



delaparis
26th February 2007, 23:02
SAMBATA, 03.03.2007
Urziceni – FARUL 15.30

Discutii inainte si dupa meci aici.

Luis Garcia10
26th February 2007, 23:48
Mai intai sa vad daca arbitreaza Corpodean sau Serea si dupa aia ma pronunt! In principiu 1! :D

Sevilla86
26th February 2007, 23:56
Bate Urziceni :ok: acasa joaca destul de bine, iar Farul in deplasare in ultimele 6 meciuri are 4 infrangeri si doua egaluri. 1 solist!

rhadoo
27th February 2007, 00:02
cred ca bate urziceniul,farul este in declin,destul de prelungit
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
27th February 2007, 00:11
bate urziceniu

Cipus
27th February 2007, 01:09
Daca Farul nu aduce puncte de afara, drumul catre liga II se netezeste cu fiecare etapa. In fata Unirii are si o revansa de luat. Foarte greu o sa fie insa pentru a scoate macar un punct. Un egal ar fi potrivit cred

Kooler
27th February 2007, 01:21
Farul are 7 clase peste Urziceni, castiga sigur.

chinezu
27th February 2007, 08:26
Bate Urziceniul. Va fi scorul etapei.

Laur_Farul
27th February 2007, 09:15
2 -> Forza Farul -> 1-2

crissis
27th February 2007, 09:31
La prima vedere meci de 1

tchibos
27th February 2007, 09:39
Nu imi este frica de Urziceni, dar intotdeauna am avut un complex in fata lu' Dan Petrescu. Totusi eu zic ca Farul trebuie sa rupa gura targului si sa dea peste cap toate previziunile. Incep sa se intample lucruri care imi dau sperante (din nou). In orice caz un lucru e sigur: daca Urziceni nu bate, Dan Petrescu iar va avea de comentat pe seama arbitrilor. Are un complex omul asta. De cand il stiu niciodata nu a fost vina lui sau a jucatorilor sai. Numai arbitri au ceva cu el. Mi-e simpatic Petrescu dar la capitolul asta ar trebui sa invete multe de la Panduru. Pronosticul meu: victorie chinuita a Farului cu 1-0. Marcator Otvos.

Cristian
27th February 2007, 09:40
Bat constantenii.

dardar_3
27th February 2007, 11:09
Haideti Ialomitenii mei...

Distrugeti Farul...:yeah: :yeah: ...

1 solist...:drak:

nr.zece
27th February 2007, 14:18
1-2

relansat
27th February 2007, 14:54
Am votat 1, desi e foarte posibil ca Farul sa`si revina ... slabe sanse sa se intample asta atunci cand pe banca tehnica se afla Panduru ... e totusi parerea mea, sper sa nu ofensez fanii Farului si sa dea Domnu` sa ma insel, dar peste 4-5 etape Constanta va avea un nou antrenor.

tchibos
27th February 2007, 14:57
pai ofensez mai relansat, ca Panduru e antrenor bun, dar a nimerit intr-un rahat urat mirositor iar el trebuie sa faca vant si sa dea un nou iz atmosferei si evenimentelor de la noi.

relansat
27th February 2007, 15:04
Se poate, insa a cam nimerit`o prea des ... nici la noi n`a facut nimic ... rupe fashu` jucatorilor, n`are fler. Pe bune, n`are rost sa`l aperi c`asta numai cu ciomagu` pe jucatori sta ... o sa te convingi in etapele urmatoare, asta numai daca Todoran isi va continua seria de meciuri nereusite, altfel aveti sanse.

tchibos
27th February 2007, 15:08
Mai nu stiu ce a facut la voi si nu stiu ce ciomag avea atunci dar iti spun eu ca la noi nu se intampla asa. As fi bucuros sa stea cu ciomagu' pe jucatori ca sunt unii care probabil ar face treaba de frica, dar asa omeneste se vede ca nu joaca mai nimic. Sunt multi (nu de la Farul) care il contesta dar iti spun eu ca va face treaba daca ramane mai mult la Farul. Are fler si nu numai .. o sa vezi.

Ferko
27th February 2007, 15:46
Farul lumineaza din ce in ce mai palid. S-au terminat bateriile ? Unirea joaca bine, deci are prima sansa.

be@
27th February 2007, 15:49
Bate Farul. Dupa cum ziceam, in B cu mercenarii aia.

tchibos
27th February 2007, 15:49
Ferko

E un mic scurt circuit. Se lucreaza la el. S-ar putea sa prindem un puseu de tensiune. Se intampla sa castige si cei care au sansa a doua. Si chiar des...

Ferko
27th February 2007, 15:51
Ferko

E un mic scurt circuit. Se lucreaza la el. S-ar putea sa prindem un puseu de tensiune. Se intampla sa castige si cei care au sansa a doua. Si chiar des...

De ce nu ? N-am nimic cu voi.

Geografu
27th February 2007, 18:32
Eu zic 2-2 dupa un meci foarte disputat cu multe rasturnari de situatie si un final de infarct ! :)

Kooler
27th February 2007, 21:18
Vai de noi!!! Cu egaluri nu ajungem nicaieri. Trebuie s-a devansam Urziceniul in clasament.

tchibos
27th February 2007, 21:21
Koole nici cu infrangeri nu ajungem.. ar fi bun macar un egal.. desi victoria ne-o dorim

Zauri
28th February 2007, 11:44
1 solist

chinezu
28th February 2007, 20:15
Pana cand Farul nu va scapa de Panduru sansele de supravietuire sunt aproape de 0.

tchibos
28th February 2007, 20:40
alt cunoscator :rolleyes:

Cipus
1st March 2007, 13:26
1-1 as spune eu, nici Unirea nu e de speriat, in tur a castigat cu sansa

trotica
2nd March 2007, 03:57
Câștigă Farul - în ciuda egalului din meciul precedent, mie mi s-a părut că jocul echipei se leagă binișor...

lolo_grupa_c
2nd March 2007, 12:40
nop.....nu mia ajuns.......

tchibos
2nd March 2007, 19:54
bine ca stai bine cu scrisul :rolleyes:

boni2204
3rd March 2007, 13:45
Fortza Unirea, nu am nimic cu Farul dar am pariat pe Urziceni si trebuie sa scot biletul:D :D :D :ok:

Lordul
3rd March 2007, 14:31
Greu meci ; Urziceni pare avea un lot mai valoros insa mai putin omogen ca cel al Farului ; totusi Urziceni ar fi putut sa castige in fata Otelului in prima etapa
U.Urziceni : M.Oltean -Galamaz -D.Munteanu -S.Stancu -Bordeanu -Onofras -Cr.Constantin -Hacitrian-Mara-Aldea-Bilasco

Farul timonierului Basarab va avea o misiune grea la Urziceni si mie greu sa cred ca vor triumfa .

Farul : Vlas-Farmache -Schiopu-I.Barbu-Teeklon -D.Todoran-Otvos -Maxim-Nae-T.Moldovan(Iulian Apostol ) -Gurita

E un veritabil derby pentru ca echipele se afla pe locurile 13 si 14 as zice pronostic X

kerosene
3rd March 2007, 14:49
Forza FARUL,Vinci per noi...
pariati pe Farul ca iese doi :D

Cappone
3rd March 2007, 14:50
1 solist.urziceniul va invinge fara probleme pe farul.

tchibos
3rd March 2007, 15:13
si eu am pariat pe urziceni dar sper sa ierdem toti care au pariat asa :ok:

be@
3rd March 2007, 16:40
Gooooooooooooooooooool Farul !!! :D

pff
3rd March 2007, 16:40
hai ca iar incepe dan petrescu ... "am fost furati .. abritrul a decis meciul !!" :))

TaciAcolo
3rd March 2007, 16:42
nu are ce cauta urziceniu in prima liga

claudio25ro
3rd March 2007, 16:44
la 5 minute de o victorie chinuita oricum mare noroc cu Vlas! HAI FARULEE!

be@
3rd March 2007, 16:45
nu are ce cauta urziceniu in prima liga


Ce bine ne intelegem noi, oltene. :ok:

boni2204
3rd March 2007, 16:45
s-a dus biletul, dar nu e primul asa ca .... bv Farul:ok:

trotica
3rd March 2007, 17:00
Câștigă Farul - în ciuda egalului din meciul precedent, mie mi s-a părut că jocul echipei se leagă binișor...Bravo Farul! :ok:

P.S Frumos au jucat cei de la Urziceni, dar Farul a fost echipa mai pragmatică...

crissis
3rd March 2007, 17:02
Victorie mare a Farului la Urziceni .
Bravo Farului

bahaus_84
3rd March 2007, 17:07
am urmarit desfasurarea partidei aici pe forum bv baieti Fortza Farul!!!

Deck
3rd March 2007, 17:44
O victorie de zero puncte, pentru ca trebuie date Stelei etapa viitoare.
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Elphax
3rd March 2007, 17:48
O victorie de zero puncte, pentru ca trebuie date Stelei etapa viitoare.
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

:ok: poate ai dreptate ...

Lordul
3rd March 2007, 17:50
Victorie a Farului dupa un penalty transformat de Iulian Apostol

YoYoyOi
3rd March 2007, 18:05
normal ca nu poate...nu v-ati obisnuit ca ori e blat ori ne ajuta arbitrul ?!?!?!?!? :o:

Deck
3rd March 2007, 18:06
Vezi Steaua - UTA si de cand nu a mai castigat in deplasare.
Apoi vezi si Steaua - Farul.
Aduna asta cu criza de nervi si forma de la Steaua si rezultatul va fi BLAT. ;)

YoYoyOi
3rd March 2007, 18:10
normal....asta am zis si eu :ok:

Geografu
3rd March 2007, 18:11
Bravo Farul pentru aceasta victorie tarzie totusi si datorata unui penalty din minutul 82.
Bafta ambelor echipe in continuare ! :ok:

reseter
3rd March 2007, 18:12
un scor corect...pana la urma urziceni e o comuna....ati vrea cumva sa vedeti in divizia B farul sau pitestiul ori Craiova???

tchibos
3rd March 2007, 18:48
Pronosticul meu: victorie chinuita a Farului cu 1-0. Marcator Otvos.

N-a fost Otvos, dar macar a fost 1-0. S-a spart gheata. :yeah: Trei puncte de care aveam nevoie ca aerul. Si pentru cei ce vorbesc prostii ca Farul da punctele le spun sa mai cantareasca o data situatia Farului. Ne permitem noi sa dam puncte? Avem asa multe incat sa le risipim?

Deck
3rd March 2007, 19:00
Cand vrea Farul sa joace, ies meciuri frumoase.
Cu Grigoras era altfel. :ok:
Avand in vedere antecedentele: in meciurile cu Rapid si Dinamo au tras cu dintii, iar in meciul cu Steaua au fost lunatici, plus faptul ca Steaua are mare nevoie de puncte cred ca va fi un "meci amical". :headbang:
Si ce mult as dori sa vad un meci gen Otelul-Steaua.

tchibos
3rd March 2007, 19:09
plus faptul ca Steaua are mare nevoie de puncte cred ca va fi un "meci amical". :headbang:


Aha.. si Farul are puncte garla si isi permite sa dea la altii. Baiatule nici macar cand Farul era bine pozitionat in clasament si afirmatia ta nu statea in picioare, acum insa te faci de ras cu asa afirmatii

Deck
3rd March 2007, 19:23
Pozitia in clasament nu e un argument.
Punctele le-a castigat deja la Urziceni.
Sincer, de cand nu ai mai vazut echipa jucand cu nerv ?
Farul a tras si pentru Dinamo: Farul - Steaua 1-0, Dinamo campioana de toamna, antrenor Ion Marin, si pentru Steaua anul asta.
Pe Rapid i-am capacit peste tot (cand am putut).

tchibos
3rd March 2007, 19:36
cum sa nu fie argument?... pai crezi ca ne convine sa picam in B ca sa dam punctele?..

Farul nu a mai jucat cu nerv de mult timp cu orice echipa dar asta e doar pentru ca au fost evenimente anestezice a nervului echipei

Laur_Farul
3rd March 2007, 20:13
Nu a mai comentat Dan Petrescu arbitrajul, o premiera :ok: !

tchibos
3rd March 2007, 20:18
De cand il stiu niciodata nu a fost vina lui sau a jucatorilor sai. Numai arbitri au ceva cu el. Mi-e simpatic Petrescu dar la capitolul asta ar trebui sa invete multe de la Panduru. Pronosticul meu: victorie chinuita a Farului cu 1-0. Marcator Otvos.

o fi citit ce am scris aici si a luat ceva lectii de la Panduru :ok:

kerosene
3rd March 2007, 20:56
Forza FARUL,Vinci per noi...
pariati pe Farul ca iese doi :D

Daca nu-l ascultati pe baiatu`... :D Le-am zis si marcatorul. ;)

tchibos
3rd March 2007, 20:57
he he..bravo baiatu'.. ma bucur ca am pierdut eu si nu Farul

kerosene
3rd March 2007, 21:16
Eu cel mai mult ma bucur pentru Pandi.Merita de mult victoria asta.Si mai ales in felul in care s-a produs.Bucuria a fost mai mare.Bravo Pandi,

tchibos
3rd March 2007, 21:23
el merita cel mai mult asta e clar insa e bine si pentru echipa poate mai prind ceva curaj sa le dam multora peste nas celor care vorbesc prostii

crissis
3rd March 2007, 21:26
Prin victoria de astazi de la Urziceni , Farul a facut un pas mare inainte spre a nu se gasi in zona periculoasa a clasamentului si a ramanerii in prima liga . Felicitari Farului .

Laur_Farul
4th March 2007, 13:10
“Arbitraj extraordinar... pentru Farul” ( Prosport )

Asa a caracterizat la final Dan Petrescu prestatia centralului Alexandru Tudor

Dan Petrescu (foto) a urmarit toata partida dintr-o loja a tribunei oficiale si în general a fost linistit, manifestându-se zgomotos doar la faza penalty-ului, când a protestat.

Dupa meci, “Bursucul” a facut unele comentarii ironice privind arbitrajul. “Nu meritam sa pierdem. Portarul nostru a atins mingea o singura data, atunci când a scos-o din poarta. Arbitrajul a fost unul extraordinar, nemaipomenit... pentru Farul. Tudor m-a trimis patru etape în tribune în tur si tot pe el cred ca o sa ni-l delege la toate partidele de acasa. Nu am câstigat niciun meci în care ne-a arbitrat el”, a spus Petrescu.

Despre jocul echipei sale el s-a declarat foarte multumit, însa numai în primele 45 de minute: “In repriza secunda ne-am pierdut rabdarea si concentrarea, iar asta s-a vazut imediat în linia de mijloc, unde au aparut foarte multe greseli”. “Bursucul” a tinut sa anunte ca nu se mai pune problema sa paraseasca Urziceniul, desi dupa meciul cu Otelul îsi anuntase disponibilitatea de a-si da demisia. ¢

Jucatorii mei au fost niste nebuni frumosi. Sunt alti fotbalisti decât cei din tur, pentru ca am reusit sa le schimb mentalitatea
Basarab Panduru, antrenor Farul.

P.S : Era prea frumos sa nu comenteze arbitrajul :)

tchibos
4th March 2007, 13:16
a dat-o in ironii acum..

Casuba
4th March 2007, 15:29
Dan Petrescu e din ce in ce mai penibil....:headbang:

Deck
4th March 2007, 19:04
Atata stie, atata poate. :evil:
Mare branza nu a facut pe unde a fost, dar de plans se tot plange. :rosu:

Laur_Farul
5th March 2007, 00:23
Basarab Panduru:

„Jucătorii mei - niște nebuni frumoși“

Antrenorul farist Basarab Panduru a declarat la finele meciului: „Jucătorii mei au fost niște nebuni, dar niște nebuni frumoși. Victoria este a lor. Sunt bucuros, pentru că nu am mai câștigat de câteva etape. Sunt jucători care muncesc foarte mult, iar publicul din Constanța ar trebui să fie mai aproape de echipă. Cred că a fost penalty la faza golului. Nu îi putem reproșa ceva arbitrului“.



Dan Petrescu:

„Tudor a arbitrat extraordinar pentru Farul“

Dan Petrescu a acuzat iar arbitrajul. „Tudor a arbitrat extraordinar pentru Farul. Toare duelurile unu la unu le-a judecat în favoarea constănțenilor. Aș dori și eu un arbitraj ca ăsta în deplasare. Arbitrii vin la meciurile noastre cu temele bine stabilite. Faza de la penalty a fost discutabilă. Suntem foarte supărați. Nu cred că meritam să pierdem“, a spus „Bursucul“.

Sursa : Cuget Liber

Laur_Farul
5th March 2007, 00:26
Filmul meciului

Min. 3: Apostol execută în careu o lovitură liberă, Barbu recentrează la Todoran, care, din 6 m, trage pe lângă poartă l Min. 7: Onofraș a șutat de la 20 m, central, periculos, dar nu a nimerit ținta l Min. 18: S. Stancu a trecut de Barbu și Șchiopu la marginea careului, dar Vlas l-a blocat foarte bine l Min. 21: Șut peste poartă al lui Pădurețu de la distanță l Min. 22: Mara îi pasează lui S. Stancu, acesta îi mai depășește o dată pe stoperii Farului și trage din careu, dar Vlas respinge cu piciorul în corner l Min. 25: Cr. Constantin centrează de stânga, la Onofraș, care trimite cu capul pe lângă din 6 m l Min. 33: Farmache trimite din lovitură liberă la Nae, pe dreapta, acesta trimite în careu, de unde Apostol, din vole, nimerește plasa laterală l Min. 35: Pădurețu a tras pe lângă de la 25 m l Min. 56: Senin respinge greșit cu capul, până la Haciatrian, care șutează periculos pe lângă l Min. 61: Senin îl deschide pe Guriță, acesta îi trimite lui Todoran, care trage peste poartă l Min. 69: Bordeanu trage de la distanță, Bilașco deviază din apropiere, dar Vlas respinge excelent în corner l Min. 82, 0-1: Maxim îi pasează foarte bine lui Apostol pe stânga, acesta intră în careu, iar Haciatrian îl faultează. Același Apostol transformă impecabil penalty-ul l Min, 88: Lovitură liberă Bordeanu în careu, cap D. Munteanu, Vlas respinge din nou l Min. 90+4: Triunghiul Băcilă - Guriță - Otvoș se încheie cu șutul bun din careu al ultimului, respins de Oltean.

Sursa : Cuget Liber

Cipus
5th March 2007, 14:39
In ciuda transferurilor masive din iarna, Unirea si-a complicat viata in urma acestui rezultat. Farul nu a scapat inca de griji, trebuie sa confirme si in meciurile urmatoare, mai ales ca urmeaza Steaua, prietena Farului. Cred ca prietenia sa cam rupe aici, Farul are nevoie de puncte

Kooler
5th March 2007, 14:48
Cand la finalul acelui meci jucatorii Farului spun: 'stiam ca o s-a pierdem meciul' nu stiu daca e prietenie. Principalul e sa nu se repete faza.

fantoma
23rd April 2007, 17:28
faru va termina campionatul pe locul 5 sau 10