PDA

View Full Version : Etapa 6: CFR Cluj - Poli Timisoara



ADelPiero
11th September 2005, 23:12
Duminica, 18 septembrie 2005: CFR ECOMAX Cluj - Poli Timisoara, ora 16:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
11th September 2005, 23:21
meci de 1x2...
sincer cred ca se termina egal ... CFR are o predispozitie pentru egaluri ...

THE HUN
11th September 2005, 23:24
Poli nu cred ca pierde la Cluj,pronostic:cel putin X.

Paul
11th September 2005, 23:26
daca prinde Dorinel o zii buna , iar CFR face un meci cum au fost cele din Intertoto nu stiu ce sanse are Poli ...
Pana una alta CFR si-a aratat valoarea in meciurile cu miza , pe cand Poli nu a reusit sa marcheze cu Steaua si Rapid ...

Sergio
11th September 2005, 23:30
Meci interesant intre doua echipe care au castigat cu 4-0. :D

CFR nu prea se descurca acasa, iar noi ar fi cazul sa batem si in deplasare. Victorie la limita.

Dark Horror
11th September 2005, 23:32
Cred ca CFR nu are probleme in meciurile cu echipele care joaca fotbal adevarat.Poli practica un astfel de joc,deci nu vad de ce nu i-am bate.

Forza CFR!

PerVersion
11th September 2005, 23:46
Eu zic ca e meci de 1 2 .. n-as crede ca se va termina egal.
Se pare ca si-au revenit baietii dupa pauza care au avut-o, si sper ca vor juca cum au facut-o cu Nationalul :)
Hai CFR!

polifan
11th September 2005, 23:53
Sincer sa-ti spun imi place C.F.R.-ul dar cu Poli va pierde sigur!Nu fi trist,veti bate voi pe steaua si pe alti dar pe noi nu. Ciao si HAI POLI TIMISOARA.

be@
11th September 2005, 23:57
Bate CFR !
:yeah:
:drak:

esku
12th September 2005, 00:04
asta da meci.....va fi mult mai misto decat steaua - dinamo....as merge pe mana lui dorinel.....

vagus
12th September 2005, 00:11
Pentru cfr, este normal ca dupa victoria zdrobitoare cu Nationalul sa urmeze binestiutul "dus rece" (sau revenirea cu picioarele pe pamant .. :happy )
Si apoi Poli are o aparare f. buna si daca vor reusi sa inscrie (sper sa sparaga si Bucur gheata) cred ca vor castiga in proportie de 90%.
Scor: 0 - 0 , 0 - 1, 1 - 0, 1 - 1 sau 1 - 2 Este meci de 1x2 dar mai degraba x2 /hello

Sergio
12th September 2005, 00:54
Bate CFR !
:yeah:

Ai prins glas? :drak:
Am auzit ca a fost blat la Iasi cu Faru... :evil:

be@
12th September 2005, 00:58
Ai auzit prost ! :P
Cica blatul a fost intre voi si bistrita ! :drak:

Sergio
12th September 2005, 01:01
Foloseste numele echipelor daca nu mai vrei un ban. :cool:

Poli n-avea nevoie de blat sa castige, in timp ce la voi e ceva mai suspecta treaba. :rolleyes:

be@
12th September 2005, 01:03
Vezi de treaba, sergio. N-avea Farul de ce sa ne dea noua meciul.

Ultras
12th September 2005, 01:06
Bate Timisoara. Nu cred ca va avea prea multe probleme. Dorinel blocat si la revedere...

rhadoo
12th September 2005, 01:06
Bate poli,cred ca i a copleshit victoria cu nationalul pe c.f.r.isti 1x2
HAI JIU !

tchibos
12th September 2005, 01:13
cred ca o sa iasa x

sergio lasa glumele proaste ca s-a dus vremea cand facea blat farul si nu te mai lua dupa zvonuri mai bine te uiti la meci

TZEFERU
12th September 2005, 01:52
CFR Kolozsvar - Poli Temesvar 1. Period.

Pe linga faptul ca "fetele" din ekipa si-au revenit, avem si o revansa de luat dupa acel 3-0 din primavara. Remember? Da, ii drept ca e mai greu in Gruia, dar in acest meci ne vom "intoarce si acasa" si cu victoriile. Acuma am patit-o de 2 ori cu egalurile...ii bugat. Nu tre lasati aia de la S si D sa se desprinda.
Dusuri reci si faze din astea tre sa fie de domeniul trecutului...

HAI CFR!! :yeah:

Angelina Jolie
12th September 2005, 03:30
Bate CFR !
:yeah:
:drak:
Te pomenesti ca tii cu noi in meciul asta! Ziua asta tre notata in calendar. :happy
EU cred ca asta e meciul in care putem dovedi ca jocul prestat cu Nationalul nu a fost un foc de paie. Daca jucam tot asa calcam pe oricine in picioare. Si cu Poili va fi mai usor decat cu jiul sau cu Argesul, pentru ca astia vin sa ne bata nu sa scoata un egal. Asa ca: FORZA CFR! si Succes Poli! dar mai incolo oleaca.

t.b.
12th September 2005, 03:40
Te pomenesti ca se prinde telesportu in san francisco...
Auzi cica o sa fie mai usor cu Poli decat cu Jiul :happy Argesu io cred ca o venit sa va bata si daca aveau portar chiar reuseau...

PS: ai uitat sa zici de Sinnicolau :happy

Angelina Jolie
12th September 2005, 05:17
Ce ma, am zis io ca am vazut meciul?
Va fi mai usor pt ca CFR nu joaca bine cu echipele care vin sa se apere cu toata echipa. Dar cum Poli o sa vina sa bata eu zic ca va fi un meci spectaculos in care vom castiga.
FORZA CFR si UNIREA SANICOLAUL MARE! Astia ma enerveaza ca au nume prea lung.

t.b.
12th September 2005, 05:28
Nu ai zis, da` din moment ce zici "Daca jucam tot asa calcam pe oricine in picioare." se cam subintelege ca ai vazut cum ati jucat...
Sa fie un meci frumos, spectaculos, si cu multe goluri in poarta lui Tudor :P

Angelina Jolie
12th September 2005, 05:37
Pai nu se subintelege. Am dat 4 goluri in deplasare, am citit toate ziarele care au descris un joc excelent facut de noi, am vorbit cu o persoana care a fost la meci, deci pot sa afirm ca: DACA JUCAM TOT ASA CALCAM PE ORICINE IN PICIOARE!!
FORZA CFR si UNIREA SANICOLAUL MARE!

be@
12th September 2005, 09:05
Te pomenesti ca tii cu noi in meciul asta! Ziua asta tre notata in calendar. :happy

Normal ca tin cu voi la meciul asta. :evil:
Ce te miri asa ? :D

antiucj
12th September 2005, 10:38
Victorie lejera,nu avem cum sa pierdem,doar daca se baricadeaza milionarii in careu,numai atata stiu ei in meciurile cu miza sa faca.oricum nu au nici cea mai mica sansa.ARDEALUL SUNTEM NOI(asta pt Gunoie.....de tinut minte)

old lord
12th September 2005, 10:42
3-1
clujenii vor face un meci mare pentru dorinel
timisoara va vrea in continuare titlul :D :D :D

antiucj
12th September 2005, 10:43
apropo....am vazut cifrele sondajului....abia astept meciul sa le infirmam!am mai batut un national,il batem si pe al doilea.DE ACUM INAINTE este la moda CFR DOMINA ARDEALUL.....urmeaza in scurt timp......CFR DOMINA ROMANIA.....(nu va suparatzi gunoielor........va asteptam si pe voi sa va umilim!)

Sergio
12th September 2005, 12:00
Te pomenesti ca tii cu noi in meciul asta! Ziua asta tre notata in calendar. :happy
Normal ca tine cu voi, doar n-o sa tina cu noi, doamne fereste... Ca doar am facut mai mult rau decat steaua si dinamo la un loc. In fine, s-o lasam pe domnisoara in pace si sa revenim la lucruri serioase.

Din pacate nu ajung la Cluj din motive obiective, dar tot e bine ca prind telesportul. Am auzit ca vom fi sustinuti de suporterii lui U. Stie careva ceva despre asta?

Ultras
12th September 2005, 15:14
E timpul ca Gigel sa isi faca norma. Doua goluri sigur, poate trei... :ok:

politim
12th September 2005, 16:16
sigur nu luam gol, poate dam unul. deci 0-0 sau 0-1

vagus
12th September 2005, 16:32
Si Poli a batut cu 3 - 0 pe Rapid in primavara, si apoi au facut un chinuit 1 - 1 cu Alba Iulia care era echipa de retrogradare. La fel cred ca se va intampla si cu CFR doar ca Poli daca inscrie ... CASTIGA /hello In aceste meciuri jucatorii isi arata profesionalismul si deobicei ... clacheaza :happy

Virus
12th September 2005, 17:04
Imi pare rau de voi, dar nu avem ce face decat sa va batem... Cred ca puteti sa incepeti sa trageti la titlu dupa meciul acesta.
Reeditarea scorului de anul trecut doar un meci mult mai spectaculos.
CFR Cluj - Poli Timisoara 2-1

Dark Horror
12th September 2005, 17:07
Ajunge shi 1-0 numai sa ii batem.Sigur va fii un meci frumos.Cica vin si uistii la meci sa vada doua echipe adevarate.

eddy_steaua
12th September 2005, 17:55
sigur nu ia poli un gol...ia vreo 3 ...doamne ajuta..respekt dorinel...bravo cfr

t.b.
12th September 2005, 18:05
Ajunge shi 1-0 numai sa ii batem.Sigur va fii un meci frumos.Cica vin si uistii la meci sa vada doua echipe adevarate.

In primul rand "va fi" se scrie cu asa cum am scris eu...

Cine ti-a zis ce venim NOI la meciul vostru :happy :happy :happy asta-i cea mai mare tampenie pe care am auzit-o, n-avem nici un motiv sa venim, Poli are destui suporteri si nu au nevoie de ajutorul nostru. Noi sustinem doar pe "U" de cand ne stim si nu o sa sustinem alta echipa NICIODATA. Pentru noi NUMAI "U" conteaza

Dark Horror
12th September 2005, 18:12
E normal sa nu sustineti alta echipa shi ar fi bine sa faceti numa asha.Io am vorbit cu nishte uisti care au zis ca vin in galerie la Poli.

PS:Scuza-ma pentru greseala de mai sus :rolleyes:

t.b.
12th September 2005, 18:18
Sincer ma indoiesc ca sunt din galerie aia, oricum GALERIA nu vine la meciul vostru, ca merg unu-doi "U"-isti pe cont propriu aia-i altceva, nu cred insa ca merg in galerie la Poli, merg ca simpli spectatori

NY_giants05
12th September 2005, 18:49
Asta o sa fie un meci tare...Presimt k o sa fie un egal..1-1

roxana_cj
12th September 2005, 19:53
Bate CFR! Fara nici o indoiala! 1 solist!

me
12th September 2005, 20:10
Hmmmm, meci interesant daaar..
nu cred ca Poli o sa primeasca gol, iar in cazul in care nu se gandesc doar sa nu piarda eu cred ca vor castiga cu un 2-0. Cheia meciului o sa fie la anihilarea lui Dorinel dar cred ca Osei il poate fugari pe tot terenul sa-l blocheze si atunci atacurile CFR-ului se cam reduc la 25% din capacitate.. Iar la goluri pt Poli o sa se gaseasca cine sa marcheze (cam e timpul s-o faca si Bucur) pe contra-atac deci merg pe un 2-0 (cu 1-0 la pauza) pt Poli, goluri Bucur si Olah (daca vor juca)

TZEFERU
12th September 2005, 22:46
Da...pe Dorinel o sa il anihileze 2-3 jucatori ai lui Poli cu schimbul daca or sa aibe plamini....dar in schimb mai tre sa il anihileze si pe Anca si pe Tilinca si pe Surdu...si pe...etc. Poli va fi ocupata cu anihilarea...dar o sa loveasca Jula. Bine ca se vine cu impresia ca se poate cistiga in Gruia. Daca nu se inchide Poli in aparare...vor vedea ce inca nu au mai vazut de-o vreme....sper sa nu fie ploaie...

vagus
12th September 2005, 23:05
Cu ce sa ne loveasca Jula? Poate cu vreo sticla de apa goala .... de suparare :happy

Dark Horror
12th September 2005, 23:17
Poate loveste cu mingea in poarta lui Popa.Nu ar fi de mirare sa dea Jula un gol cu sut de departe ca am vazut ca Popa ii obisnuit sa ia gol de departe.

Forza CFR!

metallic_rain
13th September 2005, 00:20
Pt prezicatori o intrebare daca se poate... Nu imi spuneti si cine va lua cartonase galbene? :))

Alin12
13th September 2005, 02:42
[QUOTE=t.b.]Te pomenesti ca se prinde telesportu in san francisco
am vazut eu meciul si sunt la Chicago .Eu cred ca bate CFR pt ca Poli nu a demonstrat inca nimic in acest camoionat4-0 cu Bistrita nu incinta pe nimeni.Ramin la parerea ca Poli este o echipa umflata de mass-media(o mai numesc si EuroPoli) :rosu: :rosu:

Angelina Jolie
13th September 2005, 04:21
Cum ai vazut meciul? Ca ma intereseaza si pe mine.

Alin12
13th September 2005, 06:21
Am satelit ,si vad toate meciurile in afara de cele transmise de NationalTV

cocomic
13th September 2005, 12:04
4-0 cu Bistrita nu incinta pe nimeni.Ramin la parerea ca Poli este o echipa umflata de mass-media(o mai numesc si EuroPoli) :rosu: :rosu:

ca parca 6-0 vostru cu fecemebacau incanta pe cineva... pe mine sincer m-a incantat 0-1 cu farul :degete:

in fine, va lasam in groapa voastra, o sa va vizitam in ultima etapa sa va luam punctele :evil:

ontopic: sa vedem daca dorinel este si un bun tactician pe cat de bine fuge... in meciul cu noi va avea nevoie de toate cunostintele pentru a se pune cu 'italianul' olaroiu...
oricum, daca osei si petre sunt in forma, nu primim gol... iar cu moldo pare ca s-a descatusat, iar bucur sta la cotitura si asteapta... :drak:

Benny
13th September 2005, 14:12
[QUOTE=t.b.]Ramin la parerea ca Poli este o echipa umflata de mass-media(o mai numesc si EuroPoli) :rosu: :rosu:
De presa de la Bucuresti, la ea te referi si ii acorzi cartonase, sau? Parerea noastra despre aceasta presa o cunosti deja.

giro_POLI
13th September 2005, 15:59
Te pomenesti ca se prinde telesportu in san francisco...
Auzi cica o sa fie mai usor cu Poli decat cu Jiul :happy Argesu io cred ca o venit sa va bata si daca aveau portar chiar reuseau...

PS: ai uitat sa zici de Sinnicolau :happy

se prinde telesportu in san francisco :)

FcPoliFan
13th September 2005, 17:23
Poli nu joaca prea bine sau cel putin n-a facut-o pana acum. Intr-adevar, 1x2 (si dupa ce efectuam calcului, iese 2 :P just kidding) E intr-adevar o proba de foc pentru alb-violeti si, din punctul meu de vedere, derbyul rundei :D

me
13th September 2005, 17:39
Ai dreptate cu derby-ul rundei..Sper sa arate clujul si timisoara un fotbal peste "marele derby" steaua-dinamo. Si astept cu infrigurare scandarile "civilizate" ale bucurestenilor si presa de a doua zi, care sunt convins ca le va infiera si le va dezaproba cum s-a intamplat si pana acum - ma tin de glume, nu? :)

Ayrton
13th September 2005, 18:18
europoli (da-ti-mi voie sa rad :D ha-ha, :D ha-ha, :D ha-ha-ha ) merge la Cluj sa joace cu o echipa care intr-adevar are fata de Europa, adica CFR (chiar daca nici ea nu mi-e simpatica datorita culorilor, insa ce e drept e drept, si eu recunosc: Clujul are echipa de Europa, nu hibridul banatean :D ) ; pronostic 1.

leku
13th September 2005, 18:45
euro poli ne-a numit presa, nu noi am inventat termenul asta! in rest, CFR-ul are fata de Europa,da, spre deosebire de ekipa securitatii, care n-are fatza nici macar de Balkaniada.
Greu meci pt. noi, cred ca daca jucam ca si cu bijnitza, luam bataie! daca jucam ca si cu Rapid, atunci.... SHIT! daca ar juca POLI asa cum trebuie, nu ma supar nici daca pierde (vorba vine). Sper sa fie un meci frumos si la final POLI sa fie invingatoare!

Virus
13th September 2005, 18:50
Mi-as dori sa vedem o supercupa POLI - CFR sau CFR - POLI.

Benny
14th September 2005, 11:14
europoli (da-ti-mi voie sa rad :D ha-ha, :D ha-ha, :D ha-ha-ha ) hibridul banatean :D ) ; pronostic 1.

Ti-ai dat singur raspuns, baiatu'. Nu noi ne-am numit echipa asa, ci voi, asa cum ati numit-o si hibridul banatean. Se pare ca razi de tine.

Daca "numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare", atunci e trist de tot. Nu te invidiez de loc. Si nu cred ca mai e altul pe forum care sa te invidieze.

george-dinamo
14th September 2005, 12:43
ce glume bune vad pe aici. derby-ul etapei... treziti-va baieti. e steaua-DINAMO etapa asta.
on topic...cred ca va fi x meciul asta. clujul nu prea stie sa atace (doar mingi lungi ale lui dorinel care nu pot pune probleme apararii timisoarei) si timisoara prefera sa se apere. probabil un 0-0.

vagus
14th September 2005, 18:40
Egalul la 0 este cel mai probabil. Daca Poli va inscrie cred ca va castiga in proportie de 90%. Sansele CFR-ului sa castige le vad mici. Numai daca prinde Munteanu un sut ala Croitoru ... ceea ce, este drept, nu-i exclus ... :)

roxana_cj
14th September 2005, 20:12
Wake up boys! Castigam etapa aceasta!
Cu mine pe stadion bineinteles! :D

Am si eu o intrebare... Cati veniti de la Timisoara? :)

Bega
14th September 2005, 21:54
Din simpatie, le recomand clujenilor sa nu cada in plasa in care am cazut si noi. Ca dupa un rezultat bun (cum e cel cu Nationalul) sau dupa o campanie buna de vara sa va exaltatzi in asa hal incit sa nu mai vedetzi limitele de moment ale echipei favorite. Ar fi o deziluzie prea mare in cazul in care pierdetzi. De aia nici nu fredonez aici ca bate Poli cu 3-0, dar nu ascund faptul ca un egal ar fi cel mai logic rezultat. Pe de alta parte pronosticurile "pro CFR" ale stelistilor si dinamovistilor de pe forum indica dorintza de a cistiga echipa de care se tem mai putzin pe viitor. Este logic sa nu-ti doresti victoria unui posibil competitor, cum la fel si eu imi doresc sa bata CFR pe Dinamo sau Farul pe Steaua, dar asta nu inseamna ca sunt convins de faptul ca CFR-ul e mai solida echipa acuma ca Dinamo. Din pacate.
Apropos, nu ca ar conta foarte mult pentru mine, dar nu cumva galeria lui "U" a fost o vreme buna "pretina" cu cea a lui UTA? Poate ca am retzinut eu gresit.

t.b.
14th September 2005, 22:05
Apropos, nu ca ar conta foarte mult pentru mine, dar nu cumva galeria lui "U" a fost o vreme buna "pretina" cu cea a lui UTA? Poate ca am retzinut eu gresit.

Nu vad ce legatura are galeria lui "U" cu meciul asta, in cazul in care inca mai circula zvonuri aberante conform carora noi am intentiona sa mergem la meciul din gruia va informez ca acest lucru NU se va intampla e doar o fabulatie scornita de personaje rau-voitoare.

Si da, cu cei de la UTA suntem prieteni, dar din nou nu vad nici o legatura intre acest fapt si meciul de duminica.

Sergio
14th September 2005, 23:32
Pai voi sunteti cu toata lumea, si cu noi si cu ei. :drak:

roxi, din pacate n-ajung la Cluj. Asta e, poate vii tu in retur incoace.

PS. N-am uitat de bere. :D

ADelPiero
15th September 2005, 03:13
vreau sa se termine egal .... pentru ca imi plac ambele echipe ... 2-2 scor final .. dupa un meci foarte spectaculos :yeah:

MariusTM
15th September 2005, 03:36
Sper sa fie un meci frumos si cel mai bun sa castige.Binenteles,imi doresc sa fie POLI,dar.........mingea-i rotunda.

iaro
15th September 2005, 04:57
Meci care va curge lent spre 0-0. Clujul are experienta in jocuri tari acum, dar Timisoara primeste foarte greu gol.
Si daca va fi sa invinga cineva, sa invinga cel mai bun! :)

sentacris44
15th September 2005, 08:54
Cfr este in forma si acum ei au mentalitate de invingatori !!!!!
remember ? au cistigat vreo 10 meciuri in Intertoto au pierdut unul in finala si in divizia A nu au pierdut nici un meci asa ca in ultimele 16 sau 17 meciuri au pierdut numai unul daca nu le merge jocul cu Poli vor avea grija sa faca macar un egal !!!!!!

Angelina Jolie
15th September 2005, 09:34
Tre sa razbunam 3-0 ala din returul anului trecut. Dar nici nu trebuie sa ne stresam prea tare ca dupa aia trebuie sa fim proaspeti pt meciul cu "cei mai vorbareti mancatori de praz din Romania". Ooo si bineinteles tre sa i-o tragem la tata sunda acolo la el acasa, pe Dunare.
HAI CFR!

scorpion35
15th September 2005, 10:59
Fiind din judetul Cluj e clar ca echipa mea de suflet este "U"Cluj,dar nu pot sa nu tin putin si cu CFR, asa ca imi doresc ca sa castige echipa cea mai buna.Ambele sunt echipe de top in divizia A deci au si aspirati destul de mari,dar totusi mi-as dori sa castige CFR-ul.
Cat despre rivalitatea dintre "U" si CFR este absurd asa ceva intr-un oras asa de frumos ca si Cluj,imi pare rau ca trebuie sa spun asta NU VREM HULIGANI IN TRIBUNE.Indiferent cu ce echipa tine .

george-dinamo
15th September 2005, 11:04
@scorpion...asta e ca si cum ai fi din bucuresti si ai tine cu dinamo, dar tii si cu steaua, rapid, sportul si national, ca sunt din acelasi oras. sau esti din milano, roma si tii cu amandoua echipele ale orasului.

antiucj
15th September 2005, 12:18
vad ca se echilibreaza poll-ul....

scorpion35
15th September 2005, 15:13
Nu ai inteles mesajul,sunt bucuros ca CFR-ul este din Cluj si ca este o echipa buna.EChipa mea de suflet a fost,este si va fi "U"Cluj.Iar despre red dog ce sa spun cu Zicu in echipa aveti toate sansele sa castigati(ex.Dinamo -Farul :headbang: )

t.b.
15th September 2005, 16:46
Auzi huligani cfr-isti :happy :happy :happy desigur pe net orice-i posibil :)

Cea mai remarcabila fapta huliganica a lor e ca au aruncat cu o punga cu seminte pe teren :)

On topic, bate Poli ;)

saruman
15th September 2005, 18:46
CFR va bate la scor strans ! un gol diferenta! In prima repriza nu se va marca, iar poli va avea un penalty, pe care il va execta gigel bucur! la scorul de 2-0 pt cfr. asadar scor final 2-1!Restul croncii privind numarul spectatorilor si cati jucatori au luat cartonashe le cititi in presa de luni !

HAI CFR !!!

be@
15th September 2005, 18:58
Asa...si in ce colt o sa execute Gigel penalty-ul? :P

Sergio
15th September 2005, 23:30
In coltul mesei. :happy

batem :yeah:

saphicus
16th September 2005, 03:24
Se intalnesc doua echipe ambitioase la inceputul acestui sezon, prima, CFR
Cluj a confirmat in Cupa Uefa Intertoto, avand un atac sustinut cu baloane utile de catre "batranul" Dorinel, a doua, Poli Timisoara , cu un inceput mai ezitant, in pofida a ceace se astepta de la ea inainte de inceputul competitiei prin achizitiile facute, care acum pare a-si fi terminat "incalzirea" si lucreaza pentru performanta !! Poli isi doreste un succes in fata contracandidatei la podium,cu pretentii si la primul loc ( ! ). Insa nu e totul numai sa vrei, trebuie sa si poti sa-l infaptuiesti!!
Din "tamponare" prevad un meci de egalitate, dar cu multe goluri inscrise de ambele parti!!
De fapt sunt printre cele mai bune echipe din provincie in acest moment!! :ok: :ok: :ok:

t.b.
16th September 2005, 16:21
Mama, ce duri sunteti mai... ma timisorenilor aveti grija ca nu-i de glumit cu astia :happy

Jenanti :no:


On topic :D bate Poli

Virus
16th September 2005, 18:38
On topic, 1x
OFF topic :degete: "u"

Sergio
16th September 2005, 19:39
Nu v-a amenintat nimeni, de unde ati scos-o pe asta? Vad ca voi, clujenii va amenintati intre voi si voi sterge mesajele care incita la alte chestii. Duelati-va pe suporter, lasati threadul asta pt discutii despre meci.

Tot va batem. :yeah:

Angelina Jolie
16th September 2005, 22:49
La table? La sah? La cap poate? Ca la fotbal sigur nu.
HAI CFR!

savagedanyro
16th September 2005, 23:52
:ciocan:
Totdeauna a fost un meci frumos intre Timisoara si Cluj dar sa nu uitam ca acum mai mult ca oricand aceste puncte vor conta , deci POLI invinge la cel putin 2 goluri !!!!

>FARA SUPARARE<
:ciocan:

matei_viola
17th September 2005, 00:07
:ciocan: :ciocan:Doua boabe si atata :ciocan: :ciocan: :cya: :cya:

t.b.
17th September 2005, 00:21
:ciocan:
Totdeauna a fost un meci frumos intre Timisoara si Cluj


Corect, atata doar ca acum jucati cu echipa din deal nu cu echipa Clujului care-i "U"... Sper sa nu aveti probleme in a castiga acest meci, Cl"U"jul e cu Poli

Cati suporteri vor veni de la Timisoara? Oricum sunt convins ca la nivel de galerii o sa fiti cu mult peste ei.

Virus
17th September 2005, 01:11
Nu v-a amenintat nimeni, de unde ati scos-o pe asta? Vad ca voi, clujenii va amenintati intre voi si voi sterge mesajele care incita la alte chestii. Duelati-va pe suporter, lasati threadul asta pt discutii despre meci.

Tot va batem. :yeah:

Sergio, chiar nu mi se pare corect. Cei care nu au legatura directa cu acest meci ar face bine sa isi tina parerile pentru ei. Iar daca semnul degetului se considera ceva ilegal de ce nu se scoate? Sa intaleg si eu pana la urma il putem folosi sau nu?
Chiar sunt ceva frustrati care nu pot sa poarte discutii doar pe suporter, si trebuie sa se gaseasca mascarici pe care sa ii roade ciuda.

Si stai linistit ca noi acasa in cel mai rau caz facem un egal.
CFR = ECHIPA CLUJULUI = MANDRIA ARDEALULUI
FORZA CFR!!!

cipri_cj
17th September 2005, 01:30
Auzi huligani cfr-isti :happy :happy :happy desigur pe net orice-i posibil :)

Cea mai remarcabila fapta huliganica a lor e ca au aruncat cu o punga cu seminte pe teren :)

On topic, bate Poli ;)
ai dreptate t.b. ....hai sa ne dam mari cu ce putem arunca in teren...ca doar in asta consta fotbalul shi asha trebuie sa ne sustinem favoritzii...ca doar trebuie sa simta shi ei dupa ceafa ca suntem acolo undeva

t.b.
17th September 2005, 02:43
Sergio, chiar nu mi se pare corect. Cei care nu au legatura directa cu acest meci ar face bine sa isi tina parerile pentru ei. Iar daca semnul degetului se considera ceva ilegal de ce nu se scoate? Sa intaleg si eu pana la urma il putem folosi sau nu?
Chiar sunt ceva frustrati care nu pot sa poarte discutii doar pe suporter, si trebuie sa se gaseasca mascarici pe care sa ii roade ciuda.


Daca-ti zic ca esti comunist se considera jignire, asa ca mai bine nu-ti zic :D

Cred ca ai anumite probleme in a intelege scopul unui forum, aici pot sa posteze toti cei care doresc acest lucru, indiferent daca parerea lor nu e aceeasi cu a ta. Daca nu iti convine democratia, faceti-va tata un forum sau un guestbook numai pt voi si laudati-va acolo, daca asta vreti. Din cate vad cam duceti lipsa de asa ceva ca sunt anumite specimene de la voi care nu au de lucru si ne murdaresc guestbook-ul cu aberatii de-ale lor :mda:

@ cipri
da` cine se lauda cu ce se arunca in teren, totusi mi se pare o faza amuzanta sa arunci cu pungi de seminte in teren :D

on topic :D
BATE POLI :drak:

Angelina Jolie
17th September 2005, 04:21
da` cine se lauda cu ce se arunca in teren, totusi mi se pare o faza amuzanta sa arunci cu pungi de seminte in teren :D

Erau rancede ma da-le dracu' de seminte. :D Mai bine zi cu cine jucati voi in cupa ca imi scapa.
HAI CFR si SANICOLAUL ALA MARE!

Ilu^
17th September 2005, 04:49
Astept cu nerabdare fapte la ceea ce declarau ambele echipe la inceputul campionatului, precum ca sunt candidate la titlu'. Pentru ca lupta inca sa fie stransa bate Poli. Sau cel putin asa vreau sa se intample !

paranghele
17th September 2005, 08:25
s-ar putea sa iasa un meci fain, is doua echipe cu joc frumos si care promit. Poate in urmatorii ani vor putea spera la locul 1.
Tare simpatici is astia de pe forum cu "contra-candidatele" la titlu; un timisorean felicita Iasul ca i-am batut farul, contracandidati la titlu. Dom'le, s-a umplut forumul de contra-candidati, dar niste pro-candidati nu aveti?
Partea buna e ca intreg campionatul s-a mai ridicat valoric.

jiulistul16
17th September 2005, 10:54
va fi un meci echilibrat :) sa castige cea mai buna

Sergio
17th September 2005, 12:10
Sergio, chiar nu mi se pare corect. Cei care nu au legatura directa cu acest meci ar face bine sa isi tina parerile pentru ei. Iar daca semnul degetului se considera ceva ilegal de ce nu se scoate? Sa intaleg si eu pana la urma il putem folosi sau nu?
Chiar sunt ceva frustrati care nu pot sa poarte discutii doar pe suporter, si trebuie sa se gaseasca mascarici pe care sa ii roade ciuda.

Oricine e binevenit sa-si dea cu parerea, atata timp cat nu sare calu si discuta civilizat. Poate folosi si :degete: , decat sa injure mai bine sa le foloseasca. Nimeni nu poate interzice cuiva sa scrie, dar daca nu e in stare sa discute civilizat, mai bine sa se abtina.

t.b.-ule, cam 1000 de timisoreni vor fi la Cluj. Sigur vor domina atmosfera, din cate am vazut, cfr-istii nu sunt foarte galagiosi. :cool:

roxana_cj
17th September 2005, 17:08
Pai voi sunteti cu toata lumea, si cu noi si cu ei. :drak:

roxi, din pacate n-ajung la Cluj. Asta e, poate vii tu in retur incoace.

PS. N-am uitat de bere. :DLasa ca mai sunt ocazii!
Pacat ca nu vii... dar data viitoare.... :bere:
Las mai Sergio ca ma duc eu si fac galagie de-i acopar pe toti 1000 ai vostri! :evil:

Sergio
17th September 2005, 21:58
Succes! :ok: Oricum va batem. :D

Virus
17th September 2005, 23:22
Sergio nu ati dominat atmosfera anul trecut cand galeria CFR-ului nu era ca acum. Intr-adevar la nivel de galerie sunteti cei mai tari in Romania dar cam atat, in Europa crede-ma ca mai aveti foarte multe de invatat. Si asta nu va spun ca sa va critic ci pur si simplu sa mai lasati din unele aere care uneori nu va stau bine. Si chiar elocventa semnatura ta, urmariti stresatul t.b.
Castiga CFR!

Sergio
18th September 2005, 00:09
Normal ca mai avem de invatat, n-am zis ca suntem perfecti. Dar anul trecut era cu totul alta sitiatie. Nu mai avem mult de asteptat si ne lamurim cum stau lucrurile. :D

regelesolomon
18th September 2005, 00:50
Cred ca va fi un derby adevarat... e momentul pentru clujeni sa confirme ca au si alti jucatori de nationala in afara de Dorinel. Si o vor face, cu siguranta! Hai CFR!!!

Off topic: Felicitari "U" pentru victoria de azi! Sper sa ajunga si "U" in prima divizie, sa-l vad pe Bus pe prima scena a fotbalului romanesc.

TZEFERU
18th September 2005, 04:16
Haide haide CFR, aztazi vrem victorie
Am venit cu totii'n Gruia
Sa vedem fotbal k lumea.
Cind sosim noi in tribune
Se joaca un meci pe bune
Lupta, lupta CFR, nui lasa sa domine
CFR e serioasa, adversarul n-are sansa
Ceferistii nu fac mofturi si inscriu mai multe goluri
Cefereul face legea, adversarul n-are mingea
Ole, Ole CFR, arata-le meserie
Cu echipa asta toata o so facem iara lata.
CFR va fi tot sus, e usor de presupus.

Angelina Jolie
18th September 2005, 09:34
Off topic: Felicitari "U" pentru victoria de azi! Sper sa ajunga si "U" in prima divizie, sa-l vad pe Bus pe prima scena a fotbalului romanesc.
Mie tare mi-ar place sa il vad intr-un derby cu Sanatatea.
HAI CFR! BATEM!

ce_bine_e
18th September 2005, 11:53
meci de x

Claudiu TM
18th September 2005, 13:29
Sincer imi place foarte mult cum joaca elevii lui Dorinel , dar azi se vor trezi la realitate! Imi pare rau pentru ei de pe acum! asta e !! Castiga Poli la diferenta de 2 goluri nici nu se pune problema!

ady51a
18th September 2005, 14:17
Meci de X.

guguman
18th September 2005, 15:01
un meci interesant tactic. totul depinde cum isi aranjaza echipele pe teren antrenorii. valorile sunt egale, cred eu.sa castige cel mai bun. hai cfr

be@
18th September 2005, 15:02
Mai, aveti grija ce faceti . Ca n-am chef sa ma trezesc cu (d)olaroiu pe cap. Mai asteptati macar cateva etape, pana ne punem si noi antrenor. :drak:

sun
18th September 2005, 15:02
meci de x


meci de x

MECI DE X :P

apparte
18th September 2005, 15:12
Cred ca CFR-ul va inscrie!Pana acum Timisoara n-a inscris in deplasare!

Catalanul
18th September 2005, 15:15
Pana acum Timisoara n-a inscris in deplasare!inseamna ca azi trebuie sa sparga gheata :P sunt nevoiti s-o faca, pentru a suma cele 3 puncte puse-n joc :)

apparte
18th September 2005, 15:28
Cam greu totusi!N-ai dat gol Bacaului si vrei sa-i dai Clujului...

stefanm14
18th September 2005, 15:29
eu merg pe mana lui dorinel... :ok:

sun
18th September 2005, 15:50
Poli are o aparare foarte buna ( 1 gol in 5 etape ) . ori se termina 0-0 , ori se inscriu cel putin 5 goluri ( putin probabil pentru ca in etapa asta s-a marcat fff putin )

giro_POLI
18th September 2005, 16:35
Hai POLI /hello

dede
18th September 2005, 16:38
va fi un meci de 1X2. acasa cfr-u a facut numai egaluri dar trebuie sa luam in considerare ca a jucat cu echipe care stiu numai sa se apere. sa speram ca va fi un meci frumos in care sa castige cfr.
Hai CFR!

dede
18th September 2005, 17:40
1-0 cfr + penalty

TZEFERU
18th September 2005, 17:41
Meserie despre Festival!!!! 2-0
Faceti pressing baieti....ashe maaa!!!!

dede
18th September 2005, 17:41
2-0 pt cfr
Hai CFR!

apparte
18th September 2005, 17:43
Cum e?Clujul isi respecta valoarea!Timisoreni,va recomand anul asta Dire Straits :D !

Cristy
18th September 2005, 17:46
televiziunea fantoma , doamne cu terminatii lor au cumparat ei drepturile .

ADelPiero
18th September 2005, 17:56
loloi :D ce gol frumos a dat Tilinca............. din centrarea lui Munteanu ... bineinteles...

si 11m ... mister "ratalau" aka surdu ... a avut bulan ... dupa ce a ratat. ... l`a lovit mingea in picior si a intrat in poarta....

stefanm14
18th September 2005, 17:57
2-0 la pauza..si dupa cum va spuneam...dorinel isi face treaba...timisoara demonstreaza ca a fost umflata vara asta cat 7 echipe....si ce sa mai spun...succes clujului de etapa viitoare... :P :ok:

TZEFERU
18th September 2005, 18:03
Am venit cu totiin' Gruia, sa vedem fotbal k lumea
Ole, Ole CFR, arata-le me-se-rie!!! ....Make sense now?

HAI CFR!

dede
18th September 2005, 18:04
loool, europoli a luat mai multe goluri intr-o repriza decat a luat in 5 etape...

NY_giants05
18th September 2005, 18:07
Bravo CFR ! ;) ..."marea" echipa Poli Tim. a demostrat cate sanse are la titlu. In afara de suporteri, Poli n-are nimic bun.

cip_81
18th September 2005, 18:19
Mare echipa are Poli asta. Deh, asa se intampla cand nu investesti cu cap...aici a avut mare dreptate Muresan. Unii au bagat peste 3,5 mil in 6 luni si se fac de ras, altii au bagat mai putin de 500K si isi bat joc de ei.

Kainsashiki
18th September 2005, 18:38
Incidente in tribune intre jandarmi si suporterii Timisoarei ! Meciul este intrerupt ! Viorel Moldovan le cere suporterilor sa se potoleasca! Un jandarm este cazut la pamant!



are cineva detalii ?

Bibidelos
18th September 2005, 18:38
Sper sa se calmeze suporteri lu poli ca daca nu o sa o incaseze rau de tot :ciocan:
nu

ultrasu
18th September 2005, 18:40
"..."marea" echipa Poli Tim. a demostrat cate sanse are la titlu. In afara de suporteri, Poli n-are nimic bun"
anu asta poate poli nu ia titlu dar oricum termina inaintea farului.
trebuie sa se omogenizeze pana la anu cand va lua titlu

Kainsashiki
18th September 2005, 18:41
@ Bibidelos zi si tu mai pe larg te rog ce s-a intamplat ca nu prind telesport :(

Bibidelos
18th September 2005, 18:42
nici eu :headbang:

Bibidelos
18th September 2005, 18:49
E naspa cu meciurile astea la care nu te poti uita la tv da la mine tre 6lei /luna pt tl sport

Partea proasta e ca nu am putut sa ma duc la meci :mad:

t.b.
18th September 2005, 18:57
Incidente in tribune intre jandarmi si suporterii Timisoarei ! Meciul este intrerupt ! Viorel Moldovan le cere suporterilor sa se potoleasca! Un jandarm este cazut la pamant!


Bravo lor, jandarmii din Cluj is de toata jena... :evil:


Nu stiu ce sa intampla cu Poli, pai au jucatori numa` unu si unu, cred ca Oli o sa fie dat afara cat de curand...

Bibidelos
18th September 2005, 19:01
/OLE/ /OLE/

Felicitari CFR

TZEFERU
18th September 2005, 19:01
2-0. Victorie frumoasa in fata unei echipe bune totusi. Nu e Timisoara slaba, e buna CFRul.

Bravo CFR!!!

Kainsashiki
18th September 2005, 19:01
e greu sa aduni niste jucatori sa faci rezultate peste noapte..

plus ca au intalnit o echipa valoroasa azi..

dede
18th September 2005, 19:28
mama ce mare echipa este poli tim...banuiesc ca le-a trecut gandul timisorenilor la titlu.

iaro
18th September 2005, 19:58
Bravo CFR! /hello Raman la ideea ca Munteanu e inima voastra! Tot respectul!
Poli Timisoara demonstreaza ca fotbalul nu se joaca cu numele jucatorilor ci cu forma si inspiratia lor! La titlu se mai pot bate inca daca se vor trezi si se vor pune pe treaba. Se leaga prea mult de idei ca Bucuresti-ul le vrea raul (si pierd la Bacau si la Cluj)! Nu au echipa rea deloc, doar inca nu isi gasesc ritmul.

paranghele
18th September 2005, 19:59
mai dati niste amanunte despre bataia din tribune. cine a inceput? ceva poze?

t.b.
18th September 2005, 20:09
Īn minutul 75, meciul a fost īntrerupt pentru scurt timp din cauza unor incidente īntre suporterii celor două echipe.

Asta am gasit in prosport... Daca-i vorba de bataie sigur violetii au iesit castigatori :)

Angelina Jolie
18th September 2005, 20:44
Din ce am auzit eu galeria lui Poli s-a batut cu jandarmii, moment in care tot stadionul nostru a strigat "Rusine, rusine sa va fie!" si dupa aia intreg stadionul la misto "EUROPOLI". Galeria CFR-ului in acest meci a fost intreg stadionul, atmosfera de senzatie. Jocul CFR-ului a fost ceva nemaivazut in GRUIA se pare.
Pacat de incidente, succes Poli in continuare!
AZI AM DEMONSTRAT CA SUNTEM CEA MAI TARE ECHIPA DIN AFARA Bucurestiului!
FORZA CFR!

TZEFERU
18th September 2005, 21:04
CeFeRe de data asta a batut pe Poli nashpa (sorry nam gasit alta rima)
Cefereu nostru deci, a facut un mare meci
Coborim din dealul Gruia si e clar ca nui aiurea
Ne bagam in berarie si-o punem de-o veselie,
Ca etapa urmatoare, batem Sunda n' deplasare.

Haide Haide CFR azi a fost victorie!!! Meserie!! :yeah: :great:

RedBaron
18th September 2005, 21:05
Felicitari ptr CFR Cluj, au confirmat si in campionat forma buna din Intertoto.

ce_bine_e
18th September 2005, 21:45
Din ce am auzit eu galeria lui Poli s-a batut cu jandarmii, moment in care tot stadionul nostru a strigat "Rusine, rusine sa va fie!" si dupa aia intreg stadionul la misto "EUROPOLI". Galeria CFR-ului in acest meci a fost intreg stadionul, atmosfera de senzatie. Jocul CFR-ului a fost ceva nemaivazut in GRUIA se pare.

voi aveti stadion mah? cea mai tare echipa nu e cfr...
oricum felicitari

Bancaru
18th September 2005, 22:11
Pleaca Oli?

Zebrone
18th September 2005, 22:13
ar cam fi cazul zic eu.

Bancaru
18th September 2005, 22:45
Prea isi asuma raspunderea cu amaraciune. Aici nu mai e asumarea raspunderii in egalul cu Juve. Sa fie coincidenta ca noi nu avem antrenor?

BornWild
18th September 2005, 22:57
De Timisoara se va alege prafu'.
Si atunci va veti convinge de puterea Bucurestiului, daca mai e cazul ;)

vagus
18th September 2005, 22:57
stati linistiti ca nu pleaca. Ii este doar .... rusine :happy La pauza ar trebui trasa o linie si analizat jocul echipei. Si apoi pana la sfarsitul campionatului mai este mult ... /hello

Bancaru
18th September 2005, 23:01
Vagus, eu nu stiu ce sa zic... Dar cred ca le ajunge si alora. Au bagat o caruta de bani si nimic. Pana cand? Eu stau linistit.

radus
18th September 2005, 23:08
Galeria lui Poli mi-a lasat un gust amar.... Au facut scandal, s-au batut cu jandarmii, au aruncat cu petarde pe teren la 2-0 si tot stadionul a strigat: " RUSINE SA VA FIE !!!"
Pacat ...
Aveam alta parere despre galeria lui Poli...
Anul trecut n-au facut tampenii de-astea....

stefanm14
18th September 2005, 23:55
galeria timisoarei incepe sa isi arate din ce in ce mai clar "fair - playul " ..pacat....dupa cum am anticipat, a batut clujul care, alaturi de farul si national, pot pune probleme serioase... :ok:

t.b.
18th September 2005, 23:56
N-a fost picior de "U"-ist pe chestia aia care o numiti "stadion" nu ne coboram noi la nivelul ala...
Da erau departe timisorenii de voi astia cu caile ferate de nu v-au altoit? Jandarmii au facut scandal sigur pentru fumigene ca atata le poate capul...

Angelina Jolie
18th September 2005, 23:58
Eu am auzit altceva. Si oricum cred ca vreo cativa de-ai vostrii au luat-o pe cocoasa azi.

leku
19th September 2005, 00:43
hai, mai moale cu aprecieri negative la adresa galeriei noastre!!! noi arucam la fiecare meci cu petarde, asa ne place! desteptii de jandarmi s-or gasit sa comenteze! aceeasi jandarmi care, anul trecut la CJ ne-au dat vreo 50 de amenzi chiar degeaba (singurul incident a fost cand un pompier destept incerca sa stinga o fumigena in galeata cu apa si facea mai mult fum, spre deliciul spectatorilor), care tot anul trecut la Alba Iulia, desi nu a fost nici un incident, au mai "pescuit" vreo zece suporteri pt. amenzi (am auzit cu urechile mele un bou de-asta cum ii spunea la altul ce va de genul "hai ca acu la inghesuiala ridicam vreo 2", asta se intampla la plecare) si alte magarii marunte! asa ca merita putina smotoceala! dupa jandarmii din TM, care in topul nostru sunt cei mai infecti, astia din CJ sunt pe locul 2! suporteri de la "U" au fost cativa dar in partea opusa incidentelor! oricum, nimeni nu a avut ceva de impartit cu fanii CFR-ului si cu atat mai putin cu conducerea lui POLI, dupa cum au sugerat chitrele de la stirile sportive de la Latrina 1 ("fanii timisoreni au incercat sa ajunga la tribuna oficiala pt. a cere socoteala conducerii lui POLI si au fost opriti de jandarmi"). mai mare imbecilitate ca asta nu se poate!!! in fapt, e atat de mare imbecilitatea incat se vede de departe ca este o dezinformare cu scopul de a intarata suporterii impotriva clubului, pt. ca nimeni nu poate fi chiar asa de tampit incat sa creada ca asa ceva e posibil! nu o sa va mearga, LEPRELOR!!!!!!

despre meci nu comentez nimic pt. ca nu am nici un kef! atat: macar nu ne-am mai aparat cu 7 jucatori ca la meciul cu Rapid! :mda:

Angelina Jolie
19th September 2005, 01:00
Of ce pacat. Credeam ca o luara in basca ceva indivizi care tin cu echipa aia din B.

sentacris44
19th September 2005, 01:19
Bravo bravo bravo !!!! CFREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
Mi-ati facut ziua !!! Eu cred ca daca o mai tin tot asa avem sanse la lupta pt titlu !!! Nu pot sa-mi revin ce mult a contat aventura europeana pt mentalitatea si jocul lui CFR !!! who is next ???? Timisoara pacat de 2-3 redusi mintali din galerie !!! sunt convins ca dupa ce CFR aduce titlu in provincie poate incepeti si voi sa credeti in titlu !! Va e frica sa luati titlu de la miticii aia ?

andreiush
19th September 2005, 01:22
Eu cred ca e mai bine sa nu se gandeasca CFR-u la titlu... nu are rost. Mai bine asa, sa-si vada de treaba si de joc si sa aiba rezultate, decat sa vorbeasca aiurea.

PS sentacris44... bine ca nu ai la echipe favorite si CFR si U :lol:

Sergio
19th September 2005, 01:25
Ca bine zici. Bine ca nu are. :drak:

cocomic
19th September 2005, 01:53
bai da cum va permiteti voi sa judecati galeria lui Poli?... v-a delegat d.v. ursu ceva responsabilitate si nu stiu eu?... hai terminati cu tampeniile.

de cam 1h30 m-am intors de la cluj... despre meci vorbesc maine, n-are sens acum ca ma doare capul cand ma gandesc... cfr a meritat clar victoria, fara nici o indoiala...

despre incidente... am fost cam la 3 m de ele asa ca pot spune ce s-a intamplat...

dupa 'performanta' echipei din prima repriza in care cand se incerca iesirea din apararea atat de draga lui olaroiu mingea se oprea cam la 40 de m de poarta noastra (poate de vreo 3 ori au trecut si de mijloc), sau, in cele mai bune cazuri, era degajata de mckain si canu doar doar o deviaza moldovan de la mijlocul terenului la vinclu, galeria a hotarat sa nu mai incurajeze echipa... era o problema 'interna' cum s-ar spune, intre noi si jucatori...
prin minutul 60 si ceva, spectatorii clujeni aflati langa peluza in care eram asezati au inceput cu injuriile, cu 'm**e europoli' etc... in tensiunea creata, s-a ripostat, in special din partea 'batalioanelor' ceva mai violente :D (ultranativ, drojdierii etc.)... totul s-a rezumat la vorbe pana cand spiritele s-au incins, au zburat brichete si alte chesti inspre noi, moment in care cativa s-au apropiat de gardul despartitor...

atat le-a trebuit marfarelor cu 2 clase jumate derivati din militieni (jandarmi), ca au intervenit 'cica in forta' si au dat cu niste prostii de gaze pe toti cei din zona (aici incluzand copii, fete de 14-15 ani etc., care saracii n-aveau nici o treaba cu clujenii sau te miri cu cine)... nu stiu daca ma intelegi... in 5 secunde, fara nici o alta somatie, au si inceput sa loveasca si sa imprastie prostiile alea... vreo 5 minute am stat cu fularul la ochi si n-am vazut nimic... s-a ripostat de ambele parti, atata timp cat niste handicapti vin si dau cu ****nele in tine ori dai inapoi, ori o incasezi ca fraierul... daca ar fi venit sa stea de vorba, am fi stat si noi.... asta a fost faimoasa incaierare care vezi doamne v-a facut pe voi privitorii sa va simtiti 'dezamagiti' de galeria lui poli... cat de farisei sunteti toti, oricum nu va puteti ascunde ranjetul meschin de pe fata... bine ca si-au gasit suporterii lui ecomax sa ne strige rusine, galerie cu o medie de varsta sub 16 ani (nu e gluma) care nici stapani la ei acasa nu sunt (vezi intalnirile dintre suporterii adevarati ai clujului ("U") si gruieni...

as mai adauga ca in excesul lor de zel, de la prostia aia de substanta o fata a lesinat si a luat-o salvarea... ce sa-i faci, cea mai proasta meserie a fost si va fi la jandarmerie... vi se pare normal?... mie nu, si in nici un caz nu mi se pare normal sa va dati voi rotunzi de la televizor si sa ne improscati pe noi cu 'laude'...

n-am de gand sa comentez despre galeria ecomax... au incercat ei niste chestii provocatoare, nu prea le-a raspuns nimeni ca eram noi destul de amarati pe 'vedetele' noastre care se ascundeau dupa jucatori sa nu primeasca pase sa nu se faca de ras...

sincer, m-am saturat de titlu 'cea mai frumoasa galerie'... e un titlu dat oricum de voi si acum ne vanati cu orice ocazie, in frunte cu presa voastra mult iubita... preferam oricum sa adoptam urmatoarea lozinca:

Multi ne urasc, putini ne iubesc... TOTI NE RESPECTA!

THE HUN
19th September 2005, 02:14
Felicitari CFR,Poli n-a aratat nimic din ce ar avea legatura cu fotbalul.

Angelina Jolie
19th September 2005, 03:13
Ma da o luara in basca si ceva uisti sau nu? Ca pe mine aia ma roade. In rest nu prea ma intereseaza.

t.b.
19th September 2005, 03:35
Nu o luat-o nici un "U"-ist, n-au mers in grup organizat numa` asa unu-doi care aveau stramosi banateni :evil:

Uita ce zice si leku

suporteri de la "U" au fost cativa dar in partea opusa incidentelor

deci n-ar mai trebui sa te intereseze incidentul...

Angelina Jolie
19th September 2005, 04:12
N-a fost picior de "u"-ist pe chestia aia care o numiti "stadion" nu ne coboram noi la nivelul ala...
Iata totusi ca au fost cativa care s-au coborat la nivelul ala... Si au vazut o echipa tare de tot, nu cred ca are de ce sa le para rau. In afara de faptul ca am castigat bineinteles. :happy

t.b.
19th September 2005, 04:25
Au vazut pe Poli, ca de-aia au mers, nu pt voi stai linistit...

Si chiar asa, sa le fie rusine la aia care s-au coborat la asemenea nivel :no:

Angelina Jolie
19th September 2005, 05:03
Iarta-i ma ca n-au mai suportat sa vada o echipa mediocra in fiecare sambata si au mers sa vada FOTBAL de calitate.
FORZA CFR si OLIMPIA SATU MARE! (daca nici astia nu va bat imi dau demisia)

t.b.
19th September 2005, 05:06
daca nici astia nu va bat imi dau demisia

Deci un ceferist mai putin pe forum :drak:

Angelina Jolie
19th September 2005, 05:24
Nu ma, imi dau demisia de la slujba si ma intorc in Romania. :happy
HAI CFR!
Uite aici cine e corect. Astia de la prosport si-au dat seama ca dupa aspectul jocului trebuia sa fie minim 3-0. :happy

Virus
19th September 2005, 08:27
hmmm... oare scaunele cine le-au rupt? Poate au fost jandarmii. Poate ne explici mai bine cocomic.

Angelina Jolie
19th September 2005, 09:04
Lasa ma ca ei is de neatins. Noi muritorii nu avem dreptul sa-i criticam.
Noi am demonstrat pe teren ce era important, restul nu conteaza.
FORZA CFR!

alex36
19th September 2005, 09:31
Bravo Cfr Cluj!!!...Sper ca la iarna Dinamo sa-l achizitioneze pe Tilinca :D ...Este super atacant(iar sta bine langa Cl. Niculescu).Cred ca nu va suparati,nu? :D :D

me
19th September 2005, 11:31
Meci frumos datorita unei singure echipe, CFR.Imi pare rau s-o recunosc dar ieri (si in tot inceputul asta de campionat) au fost clar peste noi, cel putin jumatate de echipa a facut figuratie pe teren iar la mijloc am fost cam inexistenti - practic aici s-a pierdut jocul, n-ai cum sa speri la mai mult daca la 80% din mingi clujenii au fost primii - asta e, o doza de realitate pt mine si probabil pt noi toti (timisorenii). Felicitari clujenilor, o merita cu prisosinta

Quartz@nu
19th September 2005, 12:05
ma bucur pentru victoria clujenilor , mai ales ca au jucat f. bine din cate am auzit. Sper ca in ultima etapa sa aveti un derby veritabil intre locul 1 & 2 ...sper!!!! :P

pentru "CEI MAI CIVILIZATI SUPORTERI AI ROMANIEI" - clonarii !!! :rosu:

roxana_cj
19th September 2005, 12:55
Super meci ieri!
Pacat de incidentele din tribune! :rosu:
Domnilor care au facut scandalul: RUSINE! :rosu: :rosu: :rosu:
Din pacate v-au patat firma huliganii de ieri!
Au intrat cu bannere si le-au folosit impotriva jandarmilor! :headbang:
Nu puteam sa-mi cred ochilor! :o: :o: :o:
Dar ce ati avut mai cu scaunele alea? Chiar trebuia sa le rupeti? Nu v-ati putut linisti pana nu au venit Dorinel si Viorel sa vorbeasca cu voi? :o:
Ati facut de rusine o super galerie domnilor!
In alta ordine de idei, m-am intalnit in oras cu cativa suporteri de-a lu' Poli si au fost civilizati! N-au injurat, n-au facut urat vazandu-ma cu fularul lui CFR la gat.... Na... Dupa ce am vazut in tribune ma asteptam sa reactioneze intr-un anumit fel...
Concluzie: Aveti cativa huligani printre voi!
HAI CFR!

razvi7
19th September 2005, 13:48
Nu fac parte din galeria lui Poli,dar am stat cu ei la Cluj.
Ce-am vazut eu:cei din sectorul alaturat au inceput sa ne ia la mishto,nu au injurat,dar au scos nishte tzaranisme ieftine.Ai noshtrii au raspuns cu injuraturi,ei au inceput sa arunce cu brichete si monezi,polishtii s-au urcat pe gardul despartzitor,jandarmii au dat cu gaz shi de aici restul.
Oricum,am jucat penibil.Felicitari CFR

old lord
19th September 2005, 17:55
io zic ca e buna aceasta infrangere
cred ca timisorenii au coborat definitiv cu picioarele pe pamant
asta ii va ajuta sa faca unele modificari in echipa

Virus
19th September 2005, 18:14
Mai... din cate am vazut eu Timisorenii au fost primii care au incercat sa treaca de gard. Evident ca jandarmii au actionat in forta! Oare cat de prost trebuie sa fii ca sa vrei sa ajungi in forta pana la tribuna oficiala? Sau poate nu era ala motivul. M-am intalnit si eu cu mai multi Timisoreni pe strada si inainte si dupa meci si chiar am dat mana cu ei, dar unele grupari nu se stiu comporta si ca urmare aveti cu totii de suferit.
In legatura cu meciul cred ca ar trebui mentionat ca ati avut si voi o bara si un gol din offside. Soarta face ca noi am avut doua goluri perfect valabile. Cred ca totusi am demonstrat ca am fost mai buni. Oricum va urez succes in continuare si sper sa va regasiti.

leku
19th September 2005, 20:37
mah, da' voi, astia, CFR-istii, de cand sunteti avocatii jandarmeriei?!? hai, piano! ati avut vreo problema cu suporterii timisoreni?!? v-au batut, v-au injurat ekipa? NU!!! nici cand ati fost in Timisoara, nici la CJ!!! s-or gasit cativa destepti de la voi cu ironiile si acu plangeti dupa niste scaune! las ca o sa fiti despagubiti, nu o sa stati cu cooru-n balta!!! deci, LINISTE!!!

Virus
19th September 2005, 21:13
Bei Ieku, chiar vreau sa te anunt cand am fost in Timisoara ne-au injurat echipa si cand am strigat de CFR ne fluierau. Aici nu ma refer la galerie ci ma refer la public. Daca noi saream atunci la bataie cu publicul din jurul nostru nu stiu ce impresie v-ati fi facut despre noi. Si cu cei din galeria lui Poli ne-am inteles bine si in Timisoara ba chiar cati-va dintre ei ne-au dat si de baut. Dar publicul ramane public si peste tot gasesti ceva redusi guralivi care efectiv nu trebuie bagati in seama. Dar cei care se coboara la nivelul lor ajung la situatii de genul acesta. Nu cred sa fi auzit vre-o injuratura la adresa voastra din partea galeriei CFR CLUJ!

marcel
19th September 2005, 21:44
ce galerie mai e si aia care nu se bate cu jandarmii? mancatori de seminte!

leku
20th September 2005, 00:53
Bei Ieku, chiar vreau sa te anunt cand am fost in Timisoara ne-au injurat echipa si cand am strigat de CFR ne fluierau. Aici nu ma refer la galerie ci ma refer la public. Daca noi saream atunci la bataie cu publicul din jurul nostru nu stiu ce impresie v-ati fi facut despre noi. Si cu cei din galeria lui Poli ne-am inteles bine si in Timisoara ba chiar cati-va dintre ei ne-au dat si de baut. Dar publicul ramane public si peste tot gasesti ceva redusi guralivi care efectiv nu trebuie bagati in seama. Dar cei care se coboara la nivelul lor ajung la situatii de genul acesta. Nu cred sa fi auzit vre-o injuratura la adresa voastra din partea galeriei CFR CLUJ!

si concluzia care-i din ce ai spus tu??
La Cj, dupa ce s-au gasit niste (vorba cuiva) "coniac Unirea" sa ne suduie (asta dupa ce rahatu de crainic al stadionului incita la scandari anti POLI), cativa suporteri de la noi s-au apropiat de gard sa le dea niste replici, moment in care, un imbecil de jandarm a inceput sa spray-eze pe toata lumea cu lacrimogen, numa asa, ca sa vada lumea ca are el in dotare! drept urmare conflictul! macar *****u cu sprayu si-a luat-o! dar cu suporterii din Cj nu a avut nimeni NICI O TREABA!!! asa ca mai scutiti-ne! sau poate, voi, astia care scrieti pe aici aveti rude la jandarmerie! puteati sa ne spuneti si atunci trecem cu vederea.
concluzia: pt. clujeni, lasati-o mai moale ca numa tampenii vorbiti, nu a avut nimeni treaba cu voi, ba chiar putem considera ca voi, prin imbecilu ala de la microfonul stadionului, ati declansat toata tarasenia asta... deci rusine sa va fie voua....
pt. ceilalti denigratori, vedeti-va de treaba voastra...

vagus
20th September 2005, 04:04
Mai... din cate am vazut eu Timisorenii au fost primii care au incercat sa treaca de gard. Evident ca jandarmii au actionat in forta! Oare cat de prost trebuie sa fii ca sa vrei sa ajungi in forta pana la tribuna oficiala? Sau poate nu era ala motivul. M-am intalnit si eu cu mai multi Timisoreni pe strada si inainte si dupa meci si chiar am dat mana cu ei, dar unele grupari nu se stiu comporta si ca urmare aveti cu totii de suferit.
In legatura cu meciul cred ca ar trebui mentionat ca ati avut si voi o bara si un gol din offside. Soarta face ca noi am avut doua goluri perfect valabile. Cred ca totusi am demonstrat ca am fost mai buni. Oricum va urez succes in continuare si sper sa va regasiti.
Mai uita-te odata pe caseta inregistrata de un timisorean din galeria lui Poli si poate o sa vezi mai bine. Au fost schimb de replici intre timisoreni si clujeni. Jandarmii au inceput cu amenintarile la adresa timisorenilor si in 2 secunde au fost peste gard cu batele. Au distrus si gardul ...
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?t=2188
Si cat de prost crezi ca trebuie sa fie cineva care pune botul la gogoasa aruncata de presa cum ca cei din galerie vroiau sa ajunga in forta la oficiala? :happy

roxana_cj
20th September 2005, 12:35
Ma... In primul rand galeriile nu erau una langa alta!
Intre galerii mai era un sector (destul de mare) in care toata lumea statea pe scaun... Aia n-au prea strigat (din pacate). Asa ca nu cred ca galeria a inceput scandalul!
Dar nu cred ca mai are rost sa ne contrazicem pentru ca oricum nu ajungem la nici o concluzie! Putem sa ne contrazicem ani buni de-acum incolo, ca oricum faptul e consumat!
Mie sincer imi pare rau de situatia creata! :( Gasiti-i pe aia care au aruncat cu botele alea de la bannere in jandarmi sa zica aia de la ce a inceput! nu? :)

Vi3rme_X
20th September 2005, 13:08
Super echipa CFR Cluj...felicitari!!!

Virus
20th September 2005, 17:26
Am vazut si filmuletul de pe site-ul Timisoarei. Sincer nu este prea concludent fata de ceea ce s-a intamplat in acel loc. Faptul ca jandarmii au rupt gardul aia am vazut la stadion. E clar ca de la ceva s-a pornit incidentul, si poate unele grupari din galeria Timisoarei nu trebuiau sa riposteze in fata unor persoane din public care probabil nu erau foarte lucide. Repet, daca noi in Timisoara cand ne injura una lume saream la scandal ieseam prost. Chiar imi pare foarte rau de Timisoreni dar cred ca peste tot existe persoane care sa sara cu gura pe galeria adversa cu tupeu doar pentru ca este acasa.
Raman si eu de parere ca a fost un incident nefericit si chiar nu are rost sa cream alte altercatii intre noi acum. In orice caz simpatia mea pentru Timisoara nu a scazut si urez echipei un parcurs cat mai bun in acest campionat si in cupa.

politim
20th September 2005, 18:12
pai nici nu avea de ce sa scada simpatia pentru timisoara ca doar nu am facut nimic
-am stat 2 zile in cluj si nici un polist nu s-a luat de nimeni inainte sau dupa meci
- s-a cantat, lume civilizata etc

Cand noi din prostia jandarmilor am fost luati la gaze si bastoane, dupa ce in semn de protest fata de propria echipa nu mai cantam de vreo 20 de minute -tot stadionul a sarit cu gura mare Rusine. rusine! Pentru ce trebuia sa ne fie rusine?

Poate noua ar fi trebuit sa ne sara tandara pentru insulta asta si sa maturam tot stadionul, dar uite ca n-am facut-o.