PDA

View Full Version : Etapa 6: Jiul - FC Arges



ADelPiero
11th September 2005, 22:12
Sambata, 17 septembrie 2005: Jiul Petrosani - FC Arges , ora 17:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
11th September 2005, 22:23
sa inceapa revenirea Jiului ...

Bate Jiul...

esku
11th September 2005, 22:58
Jiul vine dupa o victorie si are mare nevoie de puncte ..... va fi un meci greu, dar noi jucam mult mai bine in deplasare decat acasa si cred ca vom castiga la Petrosani cu 1-0 sau 2-1 ..... FORZA VIOLA!

be@
11th September 2005, 23:03
Argesul va castiga!
Cred ca Prepelita va inscrie !

Paul
11th September 2005, 23:04
wow , nu ne zici si cine ia cartonase galbene ?

rhadoo
11th September 2005, 23:15
normal bate JIU!o sa le scoata schemele din cap la cartu shi compania.
ALB NEGRU FOREVER!
HAI JIU!

esku
11th September 2005, 23:17
cat optimism....:happy ...stati mah calmi ca sunteti o echipa de mana a doua!
cum spuneam...meci greu, dar vom castiga cu siguranta!

Paul
11th September 2005, 23:18
de unde atata sigurantza...

o fi Jiul echipa slaba , dar trebe sa adune si ei ceva puncte...
si Argesul e o echipa subtirica...

esku
11th September 2005, 23:23
echipa asta "subtirica" de care vb u a scos un egal in giulesti, a scos un egal la cluj unde stim cu totii cat de greu se obtin puncte.....si orikum experienta meciurilor din prima divizie vor face diferenta ..... in plus de asta avem jucatori mult mai valorosi si un lot mult mai puternic si mai omogen ....

THE HUN
11th September 2005, 23:25
Argesul nu pierde in vale.

Paul
11th September 2005, 23:27
nu contesta nimeni asta ...
va invit sa bateti DInamo , insa asta nu va schimba imaginea de echipa tipul provinciala

Daca nu stiai echipele se impart asa:
TOP : Steaua , Dinamo , Rapid
Valoroase: Poli , Farul , CFR
Bunicele: Sportul
Subtirele : Arges, Otelul , National
Desculti : Iasi , Bistrita , Vaslui , Pandruii , Jiul , Bacau

esku
11th September 2005, 23:30
dInamo va avea zile grele cu noi....o sa vezi....iar despre clasamentul tau, as face o modificare...FC ARGES intra in categoria "Bunicele".....:ok:

Paul
11th September 2005, 23:31
mai aveti pana ajungeti la nivelul Sportului ... ani lumina;
faptul ca`l aveti pe Prepelita , si alti 15 jucatori de duzina ... mai aveti ...

Faceti si voi 5 meciuri bune consecutive si mai vorbim ...

Ultras
11th September 2005, 23:43
Rapidul a facut vreo 5 meciuri consecutive "bunicele"... :evil:

Jiul cred ca incepe sa se lege. Are cativa jucatori buni si cativa de perspectiva. Sper sa invinga. Merita o victorie acasa. :ok:

be@
11th September 2005, 23:43
Paulica, de cand e Nationalul o echipa subtirica? :ciocan:
Deocamdata suntem pe 6,da?
La egalitate de puncte cu CFR si Sportul.

Paul
11th September 2005, 23:44
Paulica, de cand e Nationalul o echipa subtirica? :ciocan:
Deocamdata suntem pe 6,da?
La egalitate de puncte cu CFR si Sportul.

n`ai inteles ...
cand luati 4 boabe de la CFR , va mai laudati ca sunteti stiu io ce echipa;
ia vede`ti`va de lungul nasului , si vb cand e cazul
4-0 de la Steaua
4-0 de la CFR

be@
11th September 2005, 23:46
Si care-i problema ta? Avem 9 puncte, tot ca si ei.

esku
11th September 2005, 23:48
Cu o floare(victoria contra vasluiului) nu se face primavara .... orikum poate ca jiul a fost mai buna ca vaslui, dar vasluiul e zob, iar jiul este cu o treapta mai sus...FC ARGES are vreo 3 clase peste jiu asa ca nu imi fac griji

@paul: nu trebuie sa ai numai jucatori de valoare in echipa....un lot omogen care are un bun coordonator de joc(prepelita) este suficient...

rhadoo
11th September 2005, 23:49
o sa batem asa desculti cum ne faceti,dar as vrea sa veniti sa vedeti ce stadion avem aici shi dupa aia mai vedem
hai JIU!

esku
11th September 2005, 23:50
pai eu stiam ca joaca 22 de jucatori, nu stadionul ..... :happy

t.b.
11th September 2005, 23:51
Be@, Paul sunteti off-topic macar aici nu-i mai pomeniti pe aia din deal...

Ca sa revin la subiect, Jiul nu pierde meciul asta, ambele echipe sunt preponderent defensive, deci un egal ar fi cel mai probabil rezultat, oricum Jiul isi revine si NU retrogradeaza

rhadoo
11th September 2005, 23:54
NU STADIONUL JOACA DAR SE SPUNE CA SUNTEM DESCULTI SHI NU E CHIAR ASA.IN PLUS DEABIA AM PROMOVAT SI E ADEVARAT CA ,CHIRILA E C AM MICUT PT.PT DIVIZIA A DAR SPERAM SA NE RIDICAM USOR SHI SA NU RETROGADAM.
ORICUM FATA DE pandurii shi vs suntem mai buni
HAI JIU!

esku
11th September 2005, 23:54
hai mah dreaq....dak nici pe astia nu`i batem e de rau....Argesul are o defensiva puternica care nu va lua gol (pt ca nu are de la cine)...si va inscrie pe contraatac prin Tanasa....:ok:


NU STADIONUL JOACA DAR SE SPUNE CA SUNTEM DESCULTI SHI NU E CHIAR ASA.IN PLUS DEABIA AM PROMOVAT SI E ADEVARAT CA ,CHIRILA E C AM MICUT PT.PT DIVIZIA A DAR SPERAM SA NE RIDICAM USOR SHI SA NU RETROGADAM.
ORICUM FATA DE pandurii shi vs suntem mai buni
HAI JIU!

Nu ai de unde sa stii tu cat de bun e Chirila....cand ai un lot submediocru nu ai cum sa faci performanta.....acest lucru se intampla la ora actuala la jiul...
e adevarat fata de pandurii si vs aveti un plus...dar orikum sunteti sub media diviziei A

rhadoo
11th September 2005, 23:59
Sa Nu Va Loveasca Dragan Claudiu
Shi Apropo "istoria Suntem Noi"alb Negru 1919
Voi Nici Nu Stiu Daca Aveati Echipa Atunci
Hai Jiu!

esku
12th September 2005, 00:07
Dragan ala a jucat si pe la FC Arges vreo 2 sezoane si a kam facut tusa....De ce crezi k vi l-a dat dinamo? De bun ce e, nu? E ratat ca jucator.....

Nu te mai baga in seama aiurea....citeste mai bine semnatura aia ... scrie asa: "Istoria Viola suntem NOI!" si se refera la istoria celor de la FC ARGES si AEK, Fulgerul Bragadiru, Rocar, National 2, aaaaa Poli Timisoara....scuze...:D .....insa u nu ai de unde sa stii....deh daca ati stat prin B .....la meciul cu timisoara din returul sezonului trecut chiar a fost facut un banner cu acest mesaj......

rhadoo
12th September 2005, 00:11
POLI poate sa spuna de istorie dar voi nu,pt ca nu aveti istorie ca shi dacia
HAI JIU!

esku
12th September 2005, 00:26
Ai auzit de Dobrin???? Ai auzit de participarile in cupele europene a le echipei FC ARGES??? FC ARGES a fost prima echipa care a adus pe Real Madrid in Romania ..... Are 2 titluri de campioane....o performanta cu care putine echipe din campionat se pot lauda!!! Poli cate are??? 0.

FC ARGES
PERFORMANTE INTERNE:
- 41 participari in Divizia A
- 2 titluri de campioana in 1971-1972 si 1978-1979
- locul 2 in 1968, 1978

PERFORMANTE INTERNATIONALE
- de 2 ori participanta in Cupa Campionilor Europeni
- de 8 ori participanta in Cupa UEFA

POLI
- 3 participari in Divizia A

daca nu ma crezi intra pe site-ul oficial al LPF si informeaza-te de acolo inainte sa vorbesti.....

p.s.: ce ai vrut sa spui de dacia....ca nu am prins ideea

bobycox
12th September 2005, 03:03
Alo nepotii venim. Pregatiti cele 3 puncte , pt ca ne sunt necesare pt tratamentul lui nea Sorin. Sunteti prea mici pt un razboi atat de mare.

PS. Il respectam prea mult pe Sorinacio, ca sa-l dezamagim ,ca in meciul cu Sportul.

old lord
12th September 2005, 10:01
1-0
jiul va reusi in sfarsit o victorie

Vulturul
12th September 2005, 13:23
Argesul trebuie sa isi recupereze punctele pierdute cu Sportul. Asa ca pronostic 2. Jiul e o echipa de batut.

metallic_rain
12th September 2005, 14:48
Daca exista o echipa cu un joc uracios in campionatul nostru amarat aceea echipa este negresit FC Arges. Exemplu cel mai elocvent fiind meciul cu Rapid unde ei efectiv nu au contat pana in min 88 si s-au trezit cu un punct nemeritat. Daca faceti referire la un punct castigat pe merit va rog sa nu mai dati exemplu meciul cu Rapid ca nu e cazul! Cu antijocul practicat de Cartu(eficient in felul lui) nu poti sa spui ca esti o echipa care iti permite sa te uiti la un adversar de sus!
Meciul se va juca pe teren, nu aici pe forum. Daca ar fi sa ma iau dupa voi profetii de la pitesti nici nu mai trebuie sa intram pe teren fiind dinainta batuti, sau cum? Jiul nu e cu o treapta mai sus ca Vasluiul cu cu vreo 3. Si om vedea sambata care va e valoarea si voua....

bobycox
12th September 2005, 15:03
Daca exista o echipa cu un joc uracios in campionatul nostru amarat aceea echipa este negresit FC Arges. Exemplu cel mai elocvent fiind meciul cu Rapid unde ei efectiv nu au contat pana in min 88 si s-au trezit cu un punct nemeritat. Daca faceti referire la un punct castigat pe merit va rog sa nu mai dati exemplu meciul cu Rapid ca nu e cazul! Cu antijocul practicat de Cartu(eficient in felul lui) nu poti sa spui ca esti o echipa care iti permite sa te uiti la un adversar de sus!

Meciul pe care l-a jucat Argesul inainte Rapidului, cu Steaua, l-ai vazut? Pt ca in meciul ala am dat spectacol chiar si cu un om in minus chit ca jucam cu campioana. Si cu ce ne-a incalzit pe noi jocul pt ca in final am pierdut 3 puncte, nemeritat.
P.S. Barcelona anul trecut juca cel mai frumos fotbal din lume, dar tot Chelsea a mers mai departe. Intreaba-i pe suporterii Barcelonei daca i-a incalzit cu ceva ca au jucat frumos.

metallic_rain
12th September 2005, 17:15
Discutam sambata dupa meci in acest caz. Va doresc sa jucati cum ati jucat si contra Stelei!

Cristy
12th September 2005, 20:13
bate jiul cu 1 0, numa daca au aia bulan sa dea 1 gol in prelungiri dupa ce s-au aparat cu tot cu autocar.

The Surveyor
12th September 2005, 23:22
Pt. Esku
Esti intr-o confuzie grava. Istoria fotbalului romanesc nu se confunda cu istoria fotbalului 'militienesc'. Ironia soartei este ca echipa ta a rasarit in fotbalul romanesc intr-un mod identic cu cel in a aparut actuala "Poli" Timisoara. In 1959, Dinamo Militie din Bucuresti s-a mutat, cu catel, cu purcel. in Pitesti. In anul urmator, sub numele Dinamo Pitesti, a promovat "la exceptional" (vezi si cazurile Scornicesti, Victoria, Moreni) in divizia A.

Faptul ca, in anul 1979, Gicu Dobrin a suflat, pe "Stefan cel Mare", titlul de campioana echipei mama, a fost doar o "obraznicie" trecatoare a unui copil nazdravan fata de parinti . Aceea victorie nu sterge multe alte acte de abdicare, din care cel mai notoriu, a fost acel 0-7 din '74 cu, retine, geniul din Trivale pe teren. Se pare ca relatiile de rudenie nu au fost intrerupte nici in zilele noastre, sa nu uitam ca printre finantatorii lui FC Arges, se afla si Gigi Netoiu.

Altfel toata stima pentru Nicolae Dobrin si anumite perioade ale echipei, dar asta nu face din FC Arges o echipa istorica. La acest capitol putem vorbi despre Sportul studentesc, Jiul, U Cluj, Rapid si eventual, daca tinem cont si de perioada Ferrar, CFR Cluj.

Pentru sambata, cu toata dificultatea meciului, este posibila si dorita victoria Jiului. Pentru aceasta este nevoie si ca publicul sa renunte la deja obisnuita sa ostilitate fata de trupa lui Chirila. Daca va juca dupa accidentul de la Vaslui, Dragan va demonstra ca nu este un jucator ratat.

Asadar: JIUL - ARGES 2-0, pt. ca Multescu nu va lua gol!

Ultras
12th September 2005, 23:31
Ai uitat un 9... :evil:

esku
12th September 2005, 23:47
Pt. The Surveyor

Esti intr-o confuzie grava. Echipa noastra a aparut in Pitesti, in 1953, sub numele de Dinamo. Intr-adevar, Dinamo, dar noi nu am desfiintat pe nimeni ca sa aparem, nici nu am mers direct in Divizia A, ci am luat-o de jos, de jos de tot.
In 1959 Dinamo Militie din Bucuresti nu s-a mutat, ci s-a desfiintat, iar o parte din jucatori au venit la Pitesti. Dinamo Pitesti tocmai promovase din campionatul regional in Divizia C, insa in 1959 Divizia C a disparut, iar noi am trecut direct in B. Deci nici pe departe promovare "la exceptional", si nici macar in Divizia A, cum insinuezi. In Divizia A am promovat in 1961 castigand seria a II-a a Diviziei B, la 9 puncte de Stiinta Craiova - deci corect, pe merit.
Dupa ce te mai informezi in ceea ce priveste aceste aspecte si te pui la punct si cunosti lucrurile asa cum au fost ele, mai putem sta de vorba.
Despre Dobrin si ceilalti nu e cazul sa discutam, suntem mult prea departe ca performanta si prestigiu fata de echipa voastra.
Istoria fotbalului romanesc nu se confunda cu istoria fotbalului 'militienesc', dar nici cu cea a fotbalului 'mineresc', cu Miron Cozma si ortacii in frunte. Sau despre lucrurile astea nu vrei sa discuti, ca nu dau bine pentru voi, preferi sa te uiti numai in curtea noastra? Oricum, anii '90 sunt mult mai aproape decat anii '50, ar trebui sa tii minte muuult mai bine :D

ultravioletcanada
13th September 2005, 00:05
esku-le, nu te mai chinui. daca ei vor, sintem si spitalul 9. mi-e paralel. ultras si cu cry oricum sint "cu cercul" dupa noi, sa-si dea si ei cu parerea :D
sint doar curios daca la intoarcerea de la petrosani "oamenii de bine" mai asteapta la iesirea din tunel arbitrii si echipele care "nu s-au comportat corespunzator". si asta face parte din istorie, nu?

bobycox
13th September 2005, 02:22
Discutam sambata dupa meci in acest caz. Va doresc sa jucati cum ati jucat si contra Stelei!

Daca jucam ,macar 50% de cu am facut-o cu Steaua, iti spun eu ca facem scor cu voi , nu va fi doar o victorie la limita. Asa ca mai bine mai gandeste-te ce iti doresti. :D :P

metallic_rain
13th September 2005, 09:57
Nu ii tin partea lui Miron Cozma pt ca nu e cazul. Dar daca luam cel mai reprezentativ om de la voi din oras nu va ajunge la valoarea lui Cozma nici la degetul mic prin faptele carea le-a facut pt orasul vostru in comparatie cu ce a facut Cozma pt cetatenii orasului Petrosani! Retine acest cuvant "cetatenii", pt ca in Petrosani nu sunt doar mineri, ok? :happy
Cat despre asteptarea in tunel a adversarilor si arbitrilor... nu te mai intoxica cu ziare de gen FANATIK, ca dai banii degeaba pe el... Mai bine ai lua o paine ca ai iesi mult mai castigat! Ma crezi? Nu de alta ,dar tot acolo gasim competitia Blatiada, unde Argesul este la loc de frunte cu alte echipe ca Brasov, Bistrita, Piatra Neamt, si intemeiatoarea voastra Dinamo de Bucuresti, dar noi spre deosebire de tine nu amintim nimic...neprovocati! :happy
Iar in ceea ce priveste meciul o sa discutam sambata imediat dupa.
Allah!

bobycox
13th September 2005, 12:13
Ce-o sa plangi sambata dupa meci, ce-o sa-ti blestemi zilele ca ati intrat in A si sunteti ciuca batailor. Cat despre oameni de valoare iti spun eu unul, dar retine ca Miron Cozma nu a fost si nici nu va fi macar 1% din valoarea lui: Constantin Stroe.

Vi3rme_X
13th September 2005, 12:58
2 solist

VIOLA E BASTA

Ultras
13th September 2005, 13:47
Danciu a plecat in Qatar la Balaci. A gresit in meciul cu Sportul, dar fara el linia de mijloc a Pitestiului este varza. Cica va avea salariu de 150.000$...

metallic_rain
13th September 2005, 16:34
Nu stiu ce a facut C-tin Stroe pt orasul Pitesti ca manager al uzinei de machinete Dacia. A donat cate o Dacie pt familiile nevoiase sau ce? Ii punea la munca pe negrii, dar pot sa jur ca nu se ocupa si de soarta lor, dandu-le lefuri mari si drepturi multe, punandu-si in libertatea sau viata in pericol. Si daca Stroe s-a implicat sufleteste si mai ales financiar pt a construi o biserica este intradevar un om de valoare. Miron Cozma a facut si asa ceva. :ok: Dar sa nu ma abat prea mult de la subiectul initial va trebui sa revin la meci si sa iti spun ca eu nu am obiceiul vostru ca dupa meci sa ma blestem si sa imi smulg hainele de pe mine ca pierd. Fotbalul este in primul rand un joc in care unul pierde si unul castiga. Nu va fi nici o tragedie ca ne veti invinge. O vom lua de la capat. Dar daca va vom invinge o sa facem o cheta si vom merge la un second hand sa va cumparam servetele si batiste sa nu le rupeti pe ale voastre! :happy
Allah

esku
13th September 2005, 20:30
Danciu a plecat in Qatar la Balaci. A gresit in meciul cu Sportul, dar fara el linia de mijloc a Pitestiului este varza. Cica va avea salariu de 150.000$...

Ai auzit cumva de Prepelita? El este mintea in linia de mijloc... :ok:

Vulturul
13th September 2005, 20:40
La jocul scoala de azi cu Dunarea Giurgiu, Marius Sava si Iulian Crivac au avut o pofta de joc excelenta. Cu siguranta unul din cei doi ii va lua locul lui Danciu.

The Surveyor
13th September 2005, 22:58
Pt. Esku
Bravo pentru incercarea de invocare a istoriei primului club de fotbal din Romania. dar numai 50%, pt. ca ma asteptam sa amintesti ceva si de Sporting Club care, intr-adevar, are ceva comun cu inceputurile fotbalului la noi. Uite, in acest sens un subiect interesant ar fi Pericle care, daca nu ma insel, a fost idolul copilariei lui Dobrin. Nu cred ca am gasit acest nume pe site-ul lui FC Arges. In rest, desi ai vrut sa lasi impresia ca ma contrazici, ai spus aceleasi lucruri, dar cu alte cuvinte. Ca s-a mutat echipa din Bucuresti sau ca s-a desfiintat la Bucuresti si s-a infiintat la Pitesti e acelasi lucru. Sigur ca nu e nimic de imputat celor de azi pentru cele ce s-au petrecut in acei ani si ca acele lucruri nu stirbesc performantele ulterioare, dar lucrurile trebuie cunoscute asa cum s-au intamplat, daca tot e vorba de istorie.
Cer scuze pentru eroarea de un an, asa este, ati intrat in A in '61, de altfel in acelasi an cu Jiul, care revenea pentru al 15-lea sezon pe prima scena. Impreuna au promovat, impreuna au retrogradat la finele campionatului. Fara rautate si, poate fara legatura cu meciul de sb., stii rezultatul meciului de la Petrosani, din acel sezon. Golurile au fost marcate de Cornel Pavlovici-4, Nicki Dumitriu si Mihai Ciornoava, daca aceste nume mai spun ceva astazi.

Pe de alta parte, chiar daca pare ciudat, referitor la fotbalul romanesc intern, imi amintesc mult mai bine anii '70 decat anii '90. Sigur, una din explicatii este Dobrin, cu toate calitatile si defectele lui, dar si altele despre care putem vorbi, dar nu aici. Daca varsta ti-o permite, incearca o comparatie, de exemplu, intre ASA-ul lui Bone, Boloni, Hajnal, Fazekas, Kaniaro, etc. si Bistrita lui Carstea-CFR, Campeanu, Vasile Popa et comp. Cine stie, intelege ce vreau sa spun.

Si ultima provocare: l-ai "prins" pe Dobrin? Contra lui Eusebio, sau numai contra lui Anutei? Daca da, mai putem vorbi.

Revenind la gloriosul nostru campionat de astazi, pronosticul pentru sambata l-am dat. Asa ramane, dar nu va fi sfarsitul lumii si nu va pati nimeni nimic, la nici un tunel, daca se va termina altfel.

Respect pentru toti cei care ne respecta. HAI JIUL

ultravioletcanada
13th September 2005, 23:05
Uite, in acest sens un subiect interesant ar fi Pericle care, daca nu ma insel, a fost idolul copilariei lui Dobrin. Nu cred ca am gasit acest nume pe site-ul lui FC Arges.
wow. de unde stii de pericle? nu cred ca sint multi pe acest forum carora numele de pericle sa le spuna ceva. :ok:

rhadoo
13th September 2005, 23:35
bate JIU chiar daca va place, chiar daca nu pt ca o merita dupa ultimele jocuri.in ce priveste istoria,in afara de dobrin care a fost intradevar unul dintre cei mai buni fotbalisti daca nu cel mai bun(daca o lasa mai usor cu carmolul) nu aveti altceva.si voi stiti prea bine de aia va si luptati cu atata indarjire.in ce il priveste pe stroe,cine a fost asta sau cine e?o fi inventat roata shi nu au anuntat shi pe forumu asta sau pe cel de masini.eu in locul vostru as cauta altceva
HAI JIUL PETROSANI !

esku
13th September 2005, 23:44
In afara de Dobrin...mai avem vreo 2 titluri de campioni ai Romaniei.....pe care voi nu le aveti...:ok: .....asa k las-o mai moale....respect Jiul Petrosani pentru istoria sa si pentru cativa oameni din jurul clubului care au contribuit la readucerea echipei pe prima scena fotbalistica....dar fie vorba intre noi, nu prea aveti valoare de Divizia A ...din pacate...

Tudose
13th September 2005, 23:56
Pentru cine nu stie cine este Constantin Stroe: fost director general la Automobile Dacia, in prezent vicepresedinte al CA la Dacia Renault. Ce a facut pentru Pitesti si pentru FC Arges s-a anuntat deja pe acest forum si pe acest site si spunem si celor care nu au observat:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7904
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=4017

Prin managementul profesionist pe care l-a facut la uzina de automobile a tinut aceasta intreprindere in viata si a relansat-o intr-un moment greu, asigurand locuri de munca pentru mii de oameni din Arges.

Desigur, el nu tot atat de cunoscut precum Miron Cozma sau Gigi Becali (apropo si de obiceiul cu ridicatul de biserici si impartitul de bani pe care le practica latifundiarul din Pipera), dar cu atat mai bine ca nu este la fel ca cei doi mentionati.

Daca doreste cineva o lista cu oameni de seama din Pitesti, pot sa o ofer. Sa mai mentionez un singur nume: familia Bratianu (evident, nici ea atat de cunoscuta precum familia Becali).

Sporting Club Pitesti a fost echipa care juca in orasul nostru inainte de aparitia lui Dinamo in 1953, dar nu are legatura ca si club cu actuala FC Arges. Clubul din Trivale s-a infiintat in 1953 (deci, The Surveyor, el exista deja in 1959 cand la noi au venit mai multi jucatori de la Dinamo 9 Militie, din care cei mai importanti Spiridon Niculescu si Florin Halagian). Nu am purtat insa niciodata numele de Militie. Intr-adevar, echipa s-a numit Dinamo, asa cum se numeau multe in Romania la ora aceea. Nu ma mandresc si nici nu imi e rusine cu acest aspect, face parte din istoria noastra. Cel putin noi am promovat corect, din campionatul orasenesc si pana in A, niciodata la exceptional.

Despre Pericle Valeca: a fost un fotbalist foarte talentat, precursor al lui Dobrin, care insa si-a pierdut un ochi, continuand sa joace cu acest handicap. Am citit un interviu cu el ce data din 1991.

In campionatul 1961/1962 am invins acasa Jiul cu 3-0 si am pierdut in deplasare cu 6-1. In schimb, la ultimele intalniri oficiale am invins cu 1-0 pe teren propriu si 5-0 in deplasare (editia 1997/1998).

Pe Dobrin l-am prins doar in imagini, atat contra lui Eusebio, cat si contra lui Anutei. Dar daca cineva crede ca e singurul lucru de seama dat de fotbalul din Pitesti se inseala. Uitati-va la palmares, titluri, participari in Cupele Europene, fotbalisti de mare valoare dati Romaniei. Sa nu se creada ca am ceva cu Jiul, dar va intreb si eu de performantele echipei din Petrosani (titluri, participari in Europa etc.) si zic sa facem o comparatie.

metallic_rain
13th September 2005, 23:59
E drept ca nu avem nici un titlu de campioni ai Romaniei, dar avem castigata o cupa a Romaniei in fata celor de la Poli Timisoara si inca o finala de cupa a Romaniei pierduta in fata celor de la Rapid. O participare in cupa cupelor contra lui Dundee United in fata carora am pierdut cu 3-0 si am castigat cu 2-0 la Petrosani.Mai avem o finala de cupa balcanica si 1137 de prezente in divizia A si uite asa... daca le adunam nu suntem cu mult mai prejos ca voi!
Asa ca meciul se va juca pe teren copii, nu aici pe forum.
Comparatia intre Miron Cozma si Gigi Berbecali este facuta in nestiinta de cauza. Cozma a facut acea biserica cu inima curata si pentru sufletul acelor oameni care trudesc din greu si care de multe ori si-au dat vietile sub pamant. Cozma a luptat pt drepturile salariale cu oameni mari si cu putere de decizie de gen Stroe, si a impartit banii pt oameni care munceau. Dar printre beneficiarii acestor drepturi erau si directorii care conduceau unitatile miniere (tot un gen Stroe) si care se gandeau doar la buzunarul lor nepasandu-le ca negrii au sau nu au. Si crede-ma ca nu facea asta din grandomanie cum ai fi tentat sa crezi. Nu imi spui tu mie ca la negocieri purtate in fabrica pt drepturi banesti Stroe satisfacea de fiecare data in totalitate cerintele banesti ale oamenilor ce trudeau acolo ca nu te cred!
Deci... puteti venii cu 1000 de argumente si comparatii, dar va strofocati degeaba. Pentru a cunoaste istoria celor din petrosani trebuie sa participi ca subiect activ acolo, pt ca acele informatii care parvin din Vale prin masmedia sunt total eronate. Dar hai ca deviem de tot subiectul iar scopul acestei pagini era cu totul altul, nu?
Allah!

rhadoo
14th September 2005, 00:32
nu are rost sa ne tot certam cu istorii shi stroe shi cozme.sa speram ca meciul se va juca ,corect shi cel mai bun sa castige!eu sper sa castige JIU!
HAI JIUL,HAI ALB NEGRII!

Samy
14th September 2005, 01:44
e clar.... Argesul bate! :yeah: oricum suntem mai buni... nu are ce face jiul...

ALLEZ VIOLA ALLEZ!

sa zicem..... un simplu... 0 - 5....

Vulturul
14th September 2005, 10:13
in afara de dobrin care a fost intradevar unul dintre cei mai buni fotbalisti daca nu cel mai bun(daca o lasa mai usor cu carmolul) nu aveti altceva.si voi stiti prea bine de aia va si luptati cu atata indarjire.

Jean Barbu,Vladoiu,Codrea,Dica,Coman,Neaga,Mutu numele astea iti spun ceva?Iti spun eu sunt jucatori care au fost formati la Pitesti si care si-au facut datoria pentru echipa nationala...A si inca ceva tine minte numele astea: Prepelita,Cristi Tanase,Andrei Neagoe vei auzi de ei in cel mai scurt timp. :ok:

esku
14th September 2005, 12:18
Avem si noi o finala de Cupa Romaniei, 2 finale de Cupa Balcanica, iar la Petrosani vom juca meciul cu numarul 1312 in Divizia A, plus doua participari in Cupa Campionilor si 8 in Cupa UEFA. Deci..

Zici tu de Stroe... dar e firesc ca un manager nu poate sa satisfaca la negocieri toate pretentiile angajatilor, ce ar mai fi atunci sa dai tot timpul salarii oricat de mari cer ei, aduci intreprinderea in faliment...
Stroe a facut insa foarte multe lucruri pentru uzina si pentru club. Daca o intreprindere nu se dezvolta si nu are productie, pot sa vina pretentii oricat de mari de la sindicate, ca nu ai de unde sa le dai. Deci mersul si profitul uzinei i se datoreaza, si de aici se trag si posibilitatile de a tine angajatii. Citeste interviul cu el si o sa vezi mai bine. El chiar afirma acolo: "eu am respect pentru oameni", si foarte multi din cei care l-au cunoscut, de la echipa sau de la Dacia au spus numai lucruri deosebite despre el.

[Yo]
14th September 2005, 12:39
ce va agitati ma atata ? bate ARGESU' ! de ce...? pt.ca asa zic Yo !!!

bobycox
14th September 2005, 18:02
bate JIU chiar daca va place, chiar daca nu pt ca o merita dupa ultimele jocuri.in ce priveste istoria,in afara de dobrin care a fost intradevar unul dintre cei mai buni fotbalisti daca nu cel mai bun(daca o lasa mai usor cu carmolul) nu aveti altceva.si voi stiti prea bine de aia va si luptati cu atata indarjire.in ce il priveste pe stroe,cine a fost asta sau cine e?o fi inventat roata shi nu au anuntat shi pe forumu asta sau pe cel de masini.eu in locul vostru as cauta altceva
HAI JIUL PETROSANI !

Dar Miron C cine a fost? Vreun filosof, vreun intelectual sau a fost un baietas de cartier care voia sa-l stie si vecinii lui de jupan? Te rog eu nu mai bate campii , ca chiar nu are rost. :rosu:

Swisstec
14th September 2005, 18:04
JIUL Petrosani- FC. Arges 2-1 Si-atat!

The Surveyor
14th September 2005, 18:59
OK, desi nu sunt suporter al Argesului, se pare ca stiu mai multe despre istoria clubului vostru decat fanii declarati care participa la acest forum. Spre deosebire de voi eu l-am vazut jucand, pe viu, si/sau in transmisiuni televizate in direct pe Dobrin. Asa ca pot sa va spun cu certitudine ca deocamdata FC ARGES (DINAMO PITESTI) = DOBRIN. In afara de Dobrin nu aveti doua titluri si performante europene. Acestea vi le-a adus Dobrin si lucru asta il puteti vedea singuri punand alaturi perioada de activitate a "Gascanului" cu perioada in care ati avut performantele amintite.

O echipa a Argesului cu Stan - Pigulea, Barbu, Vlad, P. Ivan - M.Popescu, Prepurgel - C. Radu, Rosu, Fratila, Jercan (v-am transcris, din memorie, un posibil 11 din '72 - anul primului vostru titlu), nu era cu nimic peste echipa Jiului din aceasi perioada, sa zicem cu Suciu - Georgescu, Georgevici, Stocker, Tonca - Dodu, Kotormani - Peronescu, Libardi, Multescu, Naidin. Dobrin - atunci cand era in zilele sale bune, care nu au fost deloc putine - era scanteia de geniu, aportul de magie care pe langa executiile uluitoare cu care paraliza apararile adverse, dubla practic si valoarea coechipierilor. Rosu, Troi, chiar si Marin Radu au fost "mari" atata vreme cat au jucat sub bagheta lui Dobrin.

Restul numelor pomenite de voi sunt departe, inclusiv Mutu, dar, ma rog, fiecare isi alege idolii dupa cum crede de cuviinta.

Pe de alta parte, nu ii inteleg de loc pe participantii la forum pe care ii irita trimiterile la ceea ce s-a intamplat cu ani in urma. Oare ce reprezinta fotbalul pentru ei, doar un loc de refulare al neimplinirilor din viata cotidiana, al violentelor fizice si de limbaj? Din punctul meu de vedere, fotbalul nepovestit la gura sobei sau oriunde in alta parte, fotbalul fara legende si fara mituri nu are nici o valoare.

In acest sens, daca mai aveti informatii despre Pericle, fotbalistul lui Sporting Club, echipa infiintata de cizmarul Dumitru Calinescu, postati-le sau indicati-mi sursa.

Revin la sezonul actual cu o intrebare: ce intelegeti prin "nu aveti valoare de divizia A" ? Aveti voi la Pitesti niste criterii obiective de stabilire a valorii unei echipe, mai ales cand este vorba de una in constructie, asa cum este cazul la Jiul? Daca da, poate ni le spuneti si noua. Daca considerati ca valoarea unei echipe este egala cu suma valorilor de piata actuale ale jucatorilor care o compun, atunci ar trebui sa aveti dreptate sa fiti asa siguri ca veti castiga la Petrosani. Dar la fotbal si, in general la sporturile de echipa, lucrurile nu stau de loc asa. Uite ca Real Madrid, cu toate vedetele sale galactice, nu este campioana Europei si, dimpotriva, o mai incaseaza atat in campionat cat si in Champions League.

Asa ca pregatiti-va ca, cel putin o saptamana, sa stati sub Jiul in clasament.

Samy
14th September 2005, 19:27
Si altii l-au vazut pe Dobrin si nu se mai lauda. Ce Jiul, care Jiul? Stiu aia sa joace fotbal? Bate Argesul klar!
FORZA VIOLA!

Vulturul
14th September 2005, 19:36
Restul numelor pomenite de voi sunt departe, inclusiv Mutu, dar, ma rog, fiecare isi alege idolii dupa cum crede de cuviinta.

Sunt jucatori care si-au facut datoria pentru:FCArges,pentru Pitesti si nu in ultimul rand pentru Romania...Si nu uita : am dat si vom da in continuare jucatori de valoare...In schimb voi...mai bine nu mai vorbim... :no:

Samy
14th September 2005, 19:39
nu am auzit niciodata de vreun jucator de la jiul.... dar la noi??? fara numar!!!!!

Ultras
14th September 2005, 20:11
Va dau niste date... Daca aveti habar cat de cat poate o sa puteti raspunde corect. Ce reprezinta?

25.10.1970, 10.06.1973, 09.09.1973, 07.04.1974, 09.04.1975, 23.11.1975, 01.05.1977, 05.11.1978, 07.10.1979, 09.04.1980

Ghici ghicitoarea mea... :evil: Pun pariu ca Dobrin stie! :drak:

ultravioletcanada
14th September 2005, 20:53
Va dau niste date... Daca aveti habar cat de cat poate o sa puteti raspunde corect. Ce reprezinta?

25.10.1970, 10.06.1973, 09.09.1973, 07.04.1974, 09.04.1975, 23.11.1975, 01.05.1977, 05.11.1978, 07.10.1979, 09.04.1980

Ghici ghicitoarea mea... :evil: Pun pariu ca Dobrin stie! :drak:
mai pythia, hai sa-ti pune eu o singura intrebare. ce reprezinta data 14.09.2005?

Ultras
14th September 2005, 21:15
Cerceteaza, intreaba... sunt legate de FC Arges. Asa ca poate te intereseaza. Sau poate ca nu. Pentru tine suporter inseamna doar afirmatia ca esti asa ceva. Spui ca aveti istorie... invat-o!

ultravioletcanada
14th September 2005, 21:27
OK, desi nu sunt suporter al Argesului, se pare ca stiu mai multe despre istoria clubului vostru decat fanii declarati care participa la acest forum. Spre deosebire de voi eu l-am vazut jucand, pe viu, si/sau in transmisiuni televizate in direct pe Dobrin. Asa ca pot sa va spun cu certitudine ca deocamdata FC ARGES (DINAMO PITESTI) = DOBRIN. In afara de Dobrin nu aveti doua titluri si performante europene.
nu stiu sigur daca stii chiar mai multe decit noi toti. spre marea ta mirare, l-am vazut pe Dobrin jucind, si pe viu, si la TV, ba chiar am si citeva inregistrari cu el. da, cele mai mari performante se leaga de perioada in care a jucat el, dar de aici pina la a sustine ca am fi 0 (zero) fara el, e o diferenta. nu iti place de mutu. OK, nici mie. dar nu poti sa-i contesti valoarea. vladoiu, gilca, codrea, reprezinta ceva? corect, nu toti sint pitesteni, dar la pitesti s-au afirmat.
te rog sa ne spui citiva jucatori afirmati la jiul in ultimii 10 ani care au jucat in nationala...

esku
14th September 2005, 21:28
In afara de Dobrin nu aveti doua titluri si performante europene. Acestea vi le-a adus Dobrin si lucru asta il puteti vedea singuri punand alaturi perioada de activitate a "Gascanului" cu perioada in care ati avut performantele amintite.

Restul numelor pomenite de voi sunt departe, inclusiv Mutu, dar, ma rog, fiecare isi alege idolii dupa cum crede de cuviinta.

EXPERTULE....care l-ai vazut pe Dobrin jucand LIVE......zi-mi si mie un lucru....In sezonul 1998 - 1999, din cate stiu eu, Dobrin nu mai juca la FC ARGES :D, asa ca nu mai confunda tu performantele europene ale echipei FC ARGES cu DOBRIN. Poate nu iti aduci aminte, dar in sezonul 98-99 am participat in Cupa UEFA, jucand urmatoarele meciuri:
FC Arges - Dinamo Baku 5-1 2-0 General:7 - 1
FC Arges - Istanbulspor 2-0 2-4 General:4 - 4
FC Arges - Celta Vigo 0-1 0-7 General:0 - 8

As mai putea mentiona cateva performante europene ale echipei FC ARGES la care Dobrin nu a luat parte, pt ca tu sa nu mai confunzi palmaresul european al Vulturilor Violeti cu marele DOBRIN:

Editia 1981 - 1982 in CUPA UEFA
Apoel Nicosia-FC Arges 1-1 0-4 General:1 - 5
Aberdeen-FC Arges 3-0 2-2 General:5 - 2

Editia 1983 - 1984 in CUPA BALCANICA
FC Arges - Beroe St. Zagora 4-2 1-2 Grupa A
FC Arges - Galatasaray 2-0 0-2 Grupa A

Editia 1984 - 1985 in CUPA BALCANICA
Beroe St. Zagora - FC Arges 4-1 0-4 General:4 - 5
FC Arges - FC Bacau 4-0 0-2 General:4 - 2
FC Arges-Iraklis 3-1 1-4 FINALA

Editia 1987 - 1988 in CUPA BALCANICA
PAOK Salonic - FC Arges 2-0 2-4 Grupa A
FC Arges - Luftetari 2-0 0-0 Grupa A
FC Arges - Slavia Sofia 2-0 1-2 Grupa A
FC Arges - Corvinul 1-1 0-1 SEMIFINALA
Slavia Sofia - FC Arges 5-1 1-0 FINALA

Sa mai adaug si anul 1983, cand am ocupat locul 4 si trebuia sa mergem in Cupa UEFA, dar o greseala a federatiei a privat Romania de un loc in Cupele Europene.

Ca numar de internationali dati echipei Romaniei, Jiul a dat 9 jucatori la echipa nationala, care au evoluat in 32 de meciuri, iar FC Arges 26 de jucatori cu 150 de meciuri - deci o diferenta covarsitoare! Din cei 26 de jucatori unul era Dobrin, dar tot mai raman 25!

Nu neg rolul imens al lui Dobrin in echipa Argesului, dar pe langa el au mai fost (cel putin in 1979): Radu II, Doru Nicolae, Cristian, Doru Toma, Iovanescu si altii, plus antrenorul Florin Halagian! Poti spune ca si Maradona a adus titlul Argentinei in 1986, dar in acea echipa au mai jucat si alti fotbalisti de mare valoare: Valdano, Burruchaga... si pana la urma ce mai conteaza ca e doar unul... atat timp cat a realizat cat zeci de fotbalisti :ok:

Referitor la jucatorii mari pe care i-a dat FC ARGES, eu nu cred ca MUTU nu ti-a adus zambetul pe fata atunci cand ne-a mai dat o sansa....e drept mica .... dupa victoria cu CEHIA .... Nu vreau sa ii tin apararea lui Mutu, care a gresit atunci cand "a tras pe nas", dar fiecare om are partile sale pozitive, dar si negative ..... Pana una alta, Mutu este jucatorul numarul 1 al Romaniei, cel mai bine cotat in Europa la ora actuala, urmat imediat de Cristi Chivu ....

pentru Ultras, ca vad ca tot te pasioneaza FC Arges si te tii dupa noi:
Spune-ne si noua ce inseamna datele de: 25.10.1997, 15.04 1998
Iar cu dedicatie speciala pentru tine: 28.03.1998, 1.12.2001
In rest, ne bucuram ca te pasioneaza istoria echipei noastre si o studiezi cu multa tragere de inima, tine-o tot asa, ca ai ce invata!


P.S. Daca tu crezi ca a fi suporter inseamna sa tii minte pe de rost niste date, mecanic, ca robotul, si apoi sa tipi ca cine nu stie nu e suporter, te inseli. Dar macar stim unde sa cautam.

The Surveyor
14th September 2005, 21:51
nu am auzit niciodata de vreun jucator de la jiul.... dar la noi??? fara numar!!!!!

Oare de ce chestia asta nu ma mira deloc.
Bravo, tine-o tot asa!

metallic_rain
14th September 2005, 22:08
Datele astea pe care le tot postati aici sunt cumva I.P.-uri? :P, nu de alta dar nu e nevoie de ele... cum pe voi nu va intere prea tare istoria noastra in date, nu vad cu ce ne-ar ajuta pe noi. Totul se va decide pe tern sambata dupamasa. Iar pentru anumiti pitesteni ingrati, care posteaza mesaje pline de trufie si superioritate ar trebui sa stie o treaba. Atunci cand esti valoros, nu iti subestimezi adversarul indiferent cine ar fi el! De foarte multe ori treaba asta duce la infrangere... :happy

Ultras
14th September 2005, 22:15
pentru Ultras, ca vad ca tot te pasioneaza FC Arges si te tii dupa noi:
Spune-ne si noua ce inseamna datele de: 25.10.1997, 15.04 1998
Iar cu dedicatie speciala pentru tine: 28.03.1998, 1.12.2001
In rest, ne bucuram ca te pasioneaza istoria echipei noastre si o studiezi cu multa tragere de inima, tine-o tot asa, ca ai ce invata!

P.S. Daca tu crezi ca a fi suporter inseamna sa tii minte pe de rost niste date, mecanic, ca robotul, si apoi sa tipi ca cine nu stie nu e suporter, te inseli. Dar macar stim unde sa cautam.

Primele sunt date la care s-au desfarurat meciuri ale Sportului impotriva Ceahlaului. Stiu ce incerci sa insinuezi, dar te inseli. Daca ai argumente poti sa ni le impartasesti si noua.
Dedicatiile sunt date la care echipa din Pitesti a invins pe Sportul. Doar atatea ai gasit in ultimii 10 ani? Mai cauta ca mai sunt vreo doua...
Ma intereseaza istoria intr-adevar... si cu bune si cu rele...
Daca ai unde sa gasesti foarte bine. Poate spui ce e cu datele amintite de mine mai sus. Intrebarea este on-topic.

Echipa din Pitesti a avut 29 de internationali (Mutu nu face parte dintre ei, pentru ca nu a fost selectionat decat dupa ce a parasit Pitestiul; selectionarile se considera la clubul la care activeaza jucatorul, nu la cel care l-a format)

t.b.
14th September 2005, 22:27
Hai sa-i ajut pe pitesteni :)

25 Oct 1970 Jiul 4(1-0)1 FC Arges Pitesti
10 Iun 1973 Jiul 2(1-0)1 FC Arges Pitesti
9 Sep 1973 Jiul 3(2-1)1 FC Arges Pitesti
7 Apr 1974 FC Arges Pitesti 0(0-1)2 Jiul
9 Apr 1975 Jiul 1(0-0)0 FC Arges Pitesti
23 Noi 1975 Jiul 4(2-1)1 FC Arges Pitesti
1 Mai 1977 Jiul 2(2-0)0 FC Arges Pitesti
5 Noi 1978 Jiul 2(0-0)0 FC Arges Pitesti
7 Oct 1979 FC Arges Pitesti 0(0-0)1 Jiul Petrila
9 Apr 1980 Jiul 2(1-0)0 FC Arges Pitesti

esku
14th September 2005, 22:37
Nu incerc sa insinuez nimic :) Erau date la care FC Arges a invins pe Jiul, 1-0 si 5-0, la ultimele intalniri directe. Era o replica la datele puse de tine, cand am pierdut cu Jiul, ca sa iti raspund si la intrebare. Dar hai sa nu ne mai spargem in figuri cu trecutul glorios si sa revenim in prezent. Eu zic ca Argesul are sanse mari sa ia punct(e) in Vale, pentru ca a aratat ca este o echipa solida, iar Marius Sava il poate suplini cu succes pe Danciu.

Ultras
14th September 2005, 22:42
Rezultate din deceniul in care s-a afirmat echipa Argesului...
Va ca treceti la performante disputarea a doua finale ale Cupei Balcanice. Si Sportul are doua finale la activ, cu mica diferenta ca pe cea din '80 a castigat-o...

Sanse sa castige puncte are orice echipa la inceputul oricarui meci. Saptamana trecuta ne-a oferit destule exemple... Sansele cred ca sunt egale. Pana la urma este si o chestiune de noroc...

The Surveyor
14th September 2005, 22:43
Mr. Esku
Vad ca nu ne intelegem. Pai unde am spus eu ca Dobrin mai juca la Arges in '89? Avea si el o varsta, ce naiba. Sunt convins ca pentru voi ar fi super sa mai joace si astazi, dar gata nu se mai poate. Oricum rezultatele alea cu Celta Vigo eu nu le consider performante, dar ma rog, la pretentiile voastre s-ar putea sa fie bine si asa. In ce priveste perioada cand ati jucat cu Aberdeen, Dobrin va dadea lectii de fotbal din exil, de la Targoviste, de unde a revenit dupa un an.

Altcineva zicea ca nu-mi place Mutu. Nici asta n-am spus-o. Ca sa fiu mai inteles, intre Dobrin, Dumitrache, Hagi si mai sunt cativa - dar hai sa lasam istoria - si "vedetele" noastre de astazi este o diferenta de scara. Este ca si cum am compara doua patrate cu latura de 1 cm: unul desenat pe o harta la scara 1:5000, iar celalalt pe o harta 1:25000. Ele par identice, dar in realitate diferenta este enorma. Sper ca m-am facut inteles.

Vulturul
14th September 2005, 22:44
Normal ca doar rezultatele alea le-a gasit avand in vedere ca in perioada 1995-2005 Sportul a stat 4 ani in Divizia B.
Dar aici e vorba de Jiul - FC Arges... Eu va spun cateva nume la care sa fiti atenti: Tanasa, Prepelita, Marius Sava si zic ca cel putin unul din ei va marca!

Ultras
14th September 2005, 23:05
Asa e. Am stat 4 ani in B, perioada care face parte din istoria Sportului. Asa va ramane pentru statistica. Pentru mine inseamna ceva mai mult. Marele merit al lui Siman este ca a facut ca Sportul sa renasca (in stilul lui original). Si pentru asta n-am sa pot sa il contest. Modelul impus de el a inceput sa dea rezultate. Daca ar mai atrage si ceva bani la echipa, ca sa poata tine jucatori macar pana la 25-26 de ani, chiar ar avea toata stima noastra.
Dar sa revenim on-topic. Sper ca Jiul sa reuseasca sa creeze o echipa tanara, competitiva. Nu stiu daca Chirila este cel mai indicat, dar cel putin la nivelul declaratiilor cred ca este bine intentionat. Are si cativa jucatori care promit mult. Mie personal imi place de Alexandru Dedu. L-am vazut in cateva meciuri si cred ca vom mai auzi de el.

esku
14th September 2005, 23:06
Mr. Esku
Vad ca nu ne intelegem. Pai unde am spus eu ca Dobrin mai juca la Arges in '89? Avea si el o varsta, ce naiba. Sunt convins ca pentru voi ar fi super sa mai joace si astazi, dar gata nu se mai poate. Oricum rezultatele alea cu Celta Vigo eu nu le consider performante, dar ma rog, la pretentiile voastre s-ar putea sa fie bine si asa. In ce priveste perioada cand ati jucat cu Aberdeen, Dobrin va dadea lectii de fotbal din exil, de la Targoviste, de unde a revenit dupa un an.

nu te-ai prins la ce faceam referire...nu mai insist ca vad ca nu are rost....
Referitor la Meciul cu CELTA....nu este deloc o performanta...si nu ne laudam cu acel rusinos 8-0 (scor general), dar si acel meci face parte din palmaresul echipei FC ARGES, iar daca nu il mentionam ar fi sarit toti cu gura, ca de ce nu mentionez si usturatoarea infrangere din partea Celtei....

Despre meciurile directe: sunt 46 - 24 victorii FC Arges, 5 egaluri, 17 victorii Jiul - deci avantaj noi.
Pentru sambata,atuurile noastre: Tanasa, Prepelita, Vintila, Sorin Cartu, ECHIPA si... dorinta de victorie!

dlgicu
14th September 2005, 23:45
In primul rand, felicitari The Surveyor si Jiulistul27 pentru respectul aratat echipei FC Arges, demonstrand ca stiti cu cine aveti de-a face, atat ca istorie cat si ca prezent. Asa cum spunea si Jiulistul, daca nu acorzi respect adversarului, oricat de slab ar fi el cotat, probabilitatea unei surprize neplacute creste.

Jiul Petrosani, una dintre echipele cu cea mai lunga istorie din Romania, cu cateva perioade foarte bune, cu o Cupa a Romaniei in palmares (de ce sa nu recunoastem cat le arde buza suporterilor pitesteni dupa acest trofeu de care au fost de atatea ori aproape, mai ales in ultimii 12 ani!), dar care niciodata nu a gasit toate ingredientele necesare unui titlu de campioni; toate acestea insa nu vor conta practic deloc sambata in teren, cand se vor infrunta jucatorii si nu palmaresurile celor doua echipe.

Dupa 5 etape eu nu vad deloc bine echipa FC Arges.
Antrenorul Cartu are o sanatate tot mai subreda, parasind deja de cateva ori terenul in timpul meciului.
Cei doi portari sunt titularizati pe motiv de greseala celuilalt, si nu pe merite personale, doar evolutia lui Vintila din ultimul meci dandu-ne ceva sperante.
Chiar daca uneori poate fi acuzata de rea intentie, toata presa ne acuza pentru jocul urat practicat, ceea ce daca ar fi insotit de eficienta si de rezultate nu m-ar deranja catusi de putin, insa iata ca dupa 5 etape suntem la -3, cu 3 egaluri (procentaj egaluri 60%), si stim pe propria piele cat de prost pica multe egaluri in clasament.
Desi multi jucatori sunt aici de peste un sezon si ar trebui ca intre ei sa fi aparut niste legaturi puternice care sa dea omogenitate echipei, din pacate nu este asa, asta pentru ca nu cred ca au trecut in ultimul timp 5-10 etape fara ca un titular sa fi plecat ca din senin de la echipa.

Se prevede asadar un nou sezon in a doua jumatate a clasamentului, singurul semn bun fiind cele doua puncte aduse pana acum din deplasari grele, care cu putin noroc puteau fi chiar 4. In acest context insa meciul cu Jiul pica foarte bine, fiind un test foarte bun pentru echipa de a dovedi daca intr-adevar este cu o clasa peste "condamnatele" din acest an, sau se va bate cot la cot cu ele in subsol. O victorie la Petrosani ar aduce echipa noastra din nou la 0 la adevar, taind in acelasi timp din avantul luat de petroseneni dupa victoria de la Vaslui. Nu va fi usor, meciul nu e castigat din start, si aproape sigur nu il vom castiga daca vom merge din nou la un "0-0 + ce mai vine pe contraatac", dar eu zic ca se poate.

Cuvantul de ordine ar trebui sa fie acelasi si pentru suporteri si pentru echipa: Victorie la Petrosani! Sa vedem acum daca asa gandesc si "impricinatii".

metallic_rain
14th September 2005, 23:48
Ne prezinti pe Tanasa, Prepelita si Vintila de parca ai vb de Ronaldinho, Deco, si Victor Valdes, iar voi ati fi Barcelona si ati conduce detasat campinatul cu o tona de puncte. 6 puncte in 5 etape cu asa "valori" in echipa mi se bare o agoniseala subtirica de tot, sau veti invoca programul infernal ca scuza? Invatati sa va respectati adversarii si nu ii subestimati. Tocmai acei neica nobody care suntem noi in viziunea voastra va pot altoii un pic. Daca ne-a batut Sportul si Bistrita nu inseamna ca suntem victime sigure si in fatza voastra. Discutam sambata dupamasa pe ogor si vedem cine stie mai bine cu varza! :happy

Samy
15th September 2005, 00:05
nu rezultatul cu Celta Vigo este o performanta... ci faptul ca am reusit sa jucam cu ei... cred eu... sa`i si batem era prea greu... in acea perioada ei erau pe primul loc in spania... iar noi mai jos... in romania... e o diferenta totusi...

bobycox
15th September 2005, 11:05
Ne prezinti pe Tanasa, Prepelita si Vintila de parca ai vb de Ronaldinho, Deco, si Victor Valdes, iar voi ati fi Barcelona si ati conduce detasat campinatul cu o tona de puncte. 6 puncte in 5 etape cu asa "valori" in echipa mi se bare o agoniseala subtirica de tot, sau veti invoca programul infernal ca scuza? Invatati sa va respectati adversarii si nu ii subestimati. Tocmai acei neica nobody care suntem noi in viziunea voastra va pot altoii un pic. Daca ne-a batut Sportul si Bistrita nu inseamna ca suntem victime sigure si in fatza voastra. Discutam sambata dupamasa pe ogor si vedem cine stie mai bine cu varza! :happy
Pe langa voi ,chiar ca suntem Barcelona , poate chiar mai mult. Pt voi fotbalul e o mare necunoscuta. Stie toata tara cum a-ti promovat si asta e si motivul pt care nu faceti fata in divizia A( meiurile strategice) :rosu: :no:

Ultras
15th September 2005, 11:10
A vorbit unul care tine cu o echipa care practica fotbalul-spectacol si nu a fost implicata niciodata in meciuri strategice... :drak:

PS. Ti-am mai spus: pune intai mana pe gramatica. Aia de clasa a VII-a te-ar ajuta pentru inceput...

Vi3rme_X
15th September 2005, 13:43
Nu, nu suntem Barcelona, suntem argeseni si ne mandrim cu asta!
ONOAREA ARE O SINGURA CULOARE : VIOLET
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Ultras
15th September 2005, 13:52
Daca as baga acum 100 de smilies-uri mi-ar sterge stim noi cine mesajul pentru ca incalc regulamentul. Asa ca unul e suficient... :lol:

bobycox
15th September 2005, 14:03
A vorbit unul care tine cu o echipa care practica fotbalul-spectacol si nu a fost implicata niciodata in meciuri strategice... :drak:

PS. Ti-am mai spus: pune intai mana pe gramatica. Aia de clasa a VII-a te-ar ajuta pentru inceput...
Nepoate daca nu ai habar de fotbal , nu schimba subiectul. Cand o sa scrii si tu ca mine , pe muchia tastaturii o sa mai vorbim. Pana atunci combate-ma la subiectul Fotbal , nu la analiza gramaticala. Asta daca esti in stare. :no:

Ultras
15th September 2005, 14:27
Pai tocmai asta faceam. Problema gramaticala era o chestiune colaterala. Muchia tastaturii iti scapase intre litere. Revenind la subiect. Barcelona practica un fotbal spectaculos. Deci te-am combatut...

bobycox
15th September 2005, 14:30
Da joaca spectaculos , dar tot Chelsea se califica de fiecare data. Uite ca nu prea m-ai combatut. :no: :evil:

Ultras
15th September 2005, 14:32
Referirea era la afirmatia ta legata de Barcelona. Puteai lua si tu ca exemplu o echipa mai pragmatica (de ex. Rosenborg)

bobycox
15th September 2005, 14:45
Afirmatia este corecta, pt ca este legata de comparatia dintre FC ARGES-JIUL Petrosani, nu FC ARGES -Sportul. Asa ca trezeste-te.

Ultras
15th September 2005, 14:51
O echipa care nu joaca spectaculos nu poate fi comparata cu Barcelona indiferent de adversar. Chiar daca Sportul joaca mai spectaculos decat echipa din Pitesti n-as face comparatia cu Barcelona nici daca ar juca in compania unei divizionare D. Acum incepi sa pricepi ce vreau sa spun. Nu atacam echipa ta, ci numai afirmatia.

bobycox
15th September 2005, 15:07
In comparatie cu JIUL si Dacia Mioveni joaca ca Barcelona. Poate e fortata comparatia dar diferenta e cu mult in favoarea noastra.

metallic_rain
15th September 2005, 15:30
Bobycox, se pareca va trebui sa te lasam corijent la lectia de istorie a BLATURILOR, unde echipa ta intr-un trecut nu prea indepartat avea rol principal alaturi de Brasov, Bistrita, Piatra Neamt si taticii de la Dinamo. Deci noi cei de la Petrosani suntem niste bieti novici in manevre de astea cooperatiste. La jocurile "inteligente", nu venim noi sa va dam lectii, pt ca voi aveti masterat, doctorat in materie!!! :rosu:
Se pare ca pe tine nu te deranjeaza barna din ochiul tau, ci paiul din ochii vecinului! Cat despre comparatia voastra cu Barcelona era o chestie metaforica, unde tu in loc sa imi raspunzi de ce numai 6 puncte in 5 etape ai preferat sa mai iei cu teoria paiului si barnei! Inca astept raspuns de la tine strict la ce te-am intrebat! Si vezi ca te repeti cam mult pt un om inteligent!
Allah! :happy

esku
15th September 2005, 19:43
ce discutie aprinsa... Barcelona, Chelsea... numai nume mari.... aaaaaaaa... scuzati-ma, am uitat sa ii precizez pe galacticii din Petrosani...JIUUUUUUL PETROSANI... cea mai curata echipa, care a promovat prin propriile puteri... financiare, e drept :rosu: ...dar ce mai conteaza pt Jiulistul27 si alti "fani" ca el??? Daca aduc la Petrosani granzii campionatului (Dinamo, Rapid, Steaua, Timisoara si nu in ultimul rand Sportul :D) este foarte bine... Faptul ca o incaseaza in aproape toate meciurile nu mai conteaza, iar victoria impotriva unei alte "forte", Vasluiul, parca le-a dat aripi, iar acum se afla pe o panta ascendenta inainte de intalnirea cu "o echipa de mana a doua", "o echipa fara orizont", "o echipa care a stat atatia ani in A, doar pt ca alte echipe au avut mila de ei" ... o oarecare FC ARGES PITESTI... pt unii nu spune nimic numele acesta, doar ca in trecut au fost campionii blaturilor... DOARE! SI DOARE TARE atunci cand esti acuzat de meciuri aranjate de fanii unei echipe "curate ca lacrima", care se stie f bine cum a promovat si cat tam-tam s-a facut pe chestia asta.....

As vrea sa inchid acest subiect, pt ca nu are rost sa ne contrazicem aiurea... Mai bine sa discutam despre ce va fi pe teren sambata. Ultras, te rog frumos, inceteaza cu provocarile, pt ca tu esti acela caruia ii place sa agite spiritele ......


CEL MAI BUN SA CASTIGE!

Ultras
15th September 2005, 20:26
Ce blond esti tu...! Daca spune careva o prostie nu mai am voie sa il contrazic? Daca voi sunteti cum gura mare (fara nici un suport) nu inseamna ca daca va dau cateva replici incerc sa va provoc. Atitudinea deplasata a unor "violeti" la minte provoaca... replica. Daca vreti sa vorbiti singuri despre ce frumosi si destepti sunteti, o puteti face pe forumul vostru. Acolo promit ca nu o sa va deranjez... :ok:

metallic_rain
15th September 2005, 21:49
Eskule, vad ca eschiva este punctul vostru forte! Nu imi raspunzi strict la ce te intreb eu! DE CE DOAR 6 PUNCTE LA O superechipa DUPA 5 ETAPE????
Nu ne hranim cu istorie, si nu conteaza ce si cum am blatuit si noi si mai ales voi ! Dar daca din greseala va batem sambata dupamasa, tu si cei alde tine incercati si faceti un pustiu de bine doandu-va calculatoarele la un orfelinat sa nu va mai vedem mesajele pline de ura si de ingamfare? V-am ramane datori...

esku
15th September 2005, 22:26
DE CE DOAR 6 PUNCTE LA O superechipa DUPA 5 ETAPE????

eu nu am afirmat niciodata ca suntem o SUPERECHIPA, departe gandul de acest lucru, am spus doar ca suntem peste voi ca valoare ...... Si ca sa iti raspund si la intrebare (cu toate ca nu cred ca pe mine m-ai intrebat prima data) ... de ce doar 6 puncte in 5 etape???? Un raspuns foarte simplu: Pentru ca doar atat am putut, dar cu putina sansa am fi avut 9 puncte (daca am fi castigat meciul de la cluj si sa nu uitam de rezultatul nedrept in fata stelei).... Acesta este fotbalul.... conteaza punctele bifate in clasament...nu probabilitatea ca am fi putut realiza mai mult ..... E drept ... sase puncte sunt putine....in 5 etape. Aceasta ne este valoarea. Daca nu putem mai mult...NU PUTEM. Cu toate ca eu am incredere in echipa, iar prin jocurile prestate, chiar daca nu au fost spectaculoase asa cum ar fi vrut unii de pe aici, am dovedit ca putem mai mult. Am pierdut mult pe greseli personale....inevitabile chiar si pt o SUPERECHIPA ..... Barca, Real, Chelsea ...etc.


restul mesajului tau incearca sa provoace ..... am spus intr-un post anterior....nu mai raspund la provocari.....si ma voi tine de cuvant!!!

ultravioletcanada
15th September 2005, 22:38
si eu mai astept raspuns la intrebarea te rog sa ne spui citiva jucatori afirmati la jiul in ultimii 10 ani care au jucat in nationala... :D

metallic_rain
15th September 2005, 22:40
Eu nu provoc. Eu ma apar. De la Jiul nu a mai plecat nici o echipa spre nationala de la Timofte incoace( final de ani 80). Noi am oscilat cu prezente in divizia A, B, si C. Suntem o echipa micuta, si ca cetateni (scuzati cacofonia) ( in cazul meu fost) ai Vaii Jiului, singura destindere este fotbalul. Suntem o zona hulita de toata lumea. Si tocmai de aceea nu acceptam vorbe de ocara a unora care se cred buricul pamantului si care nu ne cunosc deloc. Nu e bine prima oara sa judeci si mai apoi sa executi. Sa tineti minte acest aspect. Si eu sunt plictisit de intepaturi. VA doresc multa bafta sambata. Si cel mai bun sa invinga, fie ca e vb de Arges sau Jiul!

ultravioletcanada
15th September 2005, 22:48
corect! acelasi lucru e valabil si pentru noi. dar mereu sint cite unii, academicieni de formatie, care nu au ce face decit sa se tina dupa noi si sa se bage in seama.
si ca fapt divers, cozma nu avea ce cauta pe forumul asta. parerea mea.

bobycox
15th September 2005, 22:58
Pt JIULISTUL
Pentru cultura ta , iti spun ca nu contest implicarea echipei in meciuri strategice , dar mai mult sa nu ma prezint la unele meciuri cu cantec ,nu prea puteam sa fac. Sunt anti-blat indiferent , de consecinte. Mai bine un an , doi, cinci in B pe corecte ,decat 10 in A plini de suspiciuni. Nu am decat un singur pacat , tin cu FC ARGES indiferent de situatie , chit ca de maine ,i-ar lua locul lui Dinamo si ar fi Regina blaturilor.

esku
15th September 2005, 23:07
MULTE LUCRURI NU AVEAU CE CAUTA PE ACEST FORUM! Dar sper ca nu o sa mai revina si sper sa discutam strict despre meciul de sambata.... care va fi f dificil, dar am incredere ca putem scoate cel putin un rezultat de egalitate! :ok:

cokko20
16th September 2005, 00:01
Oricum suntem favoriti in meciul de sambata si Sorinacio va alege cel mai bun 11 si vom castiga fara probleme meciul. 0-2 si ne auzim dupa meci. forta viola

ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI

metallic_rain
16th September 2005, 00:21
Daca veti scoate un rezultat bun eu voi veni sa va strang mana recunoscand ca ati fost mai buni. Niciodata nu m-am suparat ca altul a fost mai bun ca mine! E un joc sportiv, iar intepaturile dsintre noi nu isi au rostul. Cum am spus... cel mai bun sa invinga iar intre noi forumistii sa dainuie RESPECTUL!
Allah!

The Surveyor
16th September 2005, 01:03
si eu mai astept raspuns la intrebarea te rog sa ne spui citiva jucatori afirmati la jiul in ultimii 10 ani care au jucat in nationala... :D

Hai sa-ti raspund eu. Ultimii 10 ani reprezinta cea mai slaba perioada din viata de 87 de ani a echipei. In acest timp Jiul a stat pe prima scena doar 2 ani, sapte ani a jucat in B si un an in C. La un moment dat echipa a fost foarte aproape de desfiintare, asa cum s-a intamplat cu multe cluburi e traditie din tara noastra.

Cu toate acestea pot sa-ti ofer un "11" format din jucatori care au debutat la Jiul si, chiar daca nu jucat in prima reprezentativa, au prins selectionata secunda sau cea de tineret, ori cel putin au ajuns nume cunoscute in fotbelul intern:
Martin Tudor - Tony Sedecaru, Aristica Cioaba, Raul Marincau - Sorin Frunza, Damian Militaru, Florin Stoica, Daniel Movila - Sergiu Radu, Valentin Badea

Multumit?

saphicus
16th September 2005, 01:06
Nu stiu daca apararea Jiului va face fata contraatacurilor pitestene!?
S-ar putea ca jiul sa fie imbatat cu...licoare de..Pitesti ! Eu unul asa vad meciul asta! Deci,pronostic 2!!:P :ok:

ultravioletcanada
16th September 2005, 01:20
Martin Tudor - Tony Sedecaru, Aristica Cioaba, Raul Marincau - Sorin Frunza, Damian Militaru, Florin Stoica, Daniel Movila - Sergiu Radu, Valentin Badea
Multumit?
da. orice ai spune, cinstit trebuie sa recunosti ca nu se ridica la valoarea celor afirmati la pitesti, cu toate ca la un moment dat militaru si sergiu radu promiteau chiar foarte mult.
sincer, eu m-as bucura tare mult ca provincia sa "renasca", sa revina din nou vremea cind tg-mures, clujul, petrosaniul, timisoara, craiova, ploiestiul sau pitestiul se bateau de la egal la egal cu echipele din bucuresti. caci trebuie sa recunoastem, in ultimii ani campionatul a fost si este o afadere in 3

rhadoo
17th September 2005, 00:16
mai baieti eu nu zic ca nu ati avut valoare,dar acum lasati o mai ushor ca sunteti ca shi noi,daca nu chiar mai slabi.rezultatele voastre o aratashi maine va fi evident ca trebuie sa va luati masuri sa scapati de retrogadare.vb cu dinamo sa va scape asa cum ati facut intotdeauna!
HAI JIUL!

bobycox
17th September 2005, 02:56
Ai grija de voi , ca fara un milion de $ nu scapati anul asta. Cred ca nu o sa se puna problema banilor , pt ca sunteti invatati de la promovare ,sa ungeti in toate directiile: jucatori ( adversi), arbitrii , etc. :degete:

PS. Cred ca maine ,va schimbam antrenorul. :evil: :ok:

jiulistul16
17th September 2005, 09:57
mama ce meci :o: bate jiu bineinteles :degete:
forza jiu :evil:

metallic_rain
17th September 2005, 11:48
Bobycox.. pt un baiat inteligent te repeti cam mult in problema blaturilor desii cunosti ca si ai tai oameni au un trecut mai murdar ca al nostruu fiind membrii marcanti ai cooperativei... deci mucles mo!

bobycox
17th September 2005, 13:41
Tu intai poartai de grija colegului tau, care face ce face si ne mai musca de "fund" . Nu am inceput eu ,sa dezgrop mortii. :no:

PS . In legatura cu trecutul nostru, mi-am exprimat parerea chiar pe forumul acesta.

Swisstec
17th September 2005, 15:00
Degeaba ne certam noi pe forum! Meciul tot pe teren se va decide, asa ca va propun sa nu ne mai cartam si sa mergem pe-afara sa ne racorim! Nu e buna ideea???:D

metallic_rain
17th September 2005, 16:04
PS . In legatura cu trecutul nostru, mi-am exprimat parerea chiar pe forumul acesta.

Pai tu crezi ca degeaba iti spun ca te repeti prea mult pt un om inteligent? De ce ma fortezi sa imi schimb parerea despre tine? :happy :happy :happy

ultravioletcanada
17th September 2005, 17:22
Mare ocazie pentru FC Arges! Nastasie suteaza in bara transversala din 5 metri! :headbang:
min 20, 21, 37 rateaza Tanasa :headbang:
GOOOL!!! 0-1! Nastasie inscrie cu o lovitura de cap de la 11 metri dupa o lovitura de colt /hello /hello /hello

metallic_rain
17th September 2005, 18:21
Pitestenii au 1-0! Avand in vedere ca joaca mai bine, nu ne putem supara pe ei si spunem BRAVO LOR!!!

ultravioletcanada
17th September 2005, 18:43
MARE OCAZIE PENTRU ARGES! Costescu rateaza incredibil din 8 metri singur cu Multescu. Mingea trece la un metru pe linga poarta :headbang:
0-1 final, se pare ca jiul nu a jucat chiar rau, al cincelea meci consecutiv fara infringere pentru fc arges. bafta jiul in continuare /hello

stefanm14
17th September 2005, 19:03
felicitari argesului pt victorie !

metallic_rain
17th September 2005, 19:09
Felicitari FC Arges pt victoria absolut meritata din Valea Jiului! Maxim respect si multa stima pt cei mai buni ca noi! Azi FC ARGES!

be@
17th September 2005, 19:20
Bravo, Argesul !

ultravioletcanada
17th September 2005, 19:45
be@, se pare ca ai anticipat rezultatul :D eu inclinam mai mult spre un egal...

be@
17th September 2005, 19:52
Am anticipat rezultatul.Dar am gresit marcatorul.Am spus ca va inscrie Prepelita.. :P

Cristy
17th September 2005, 20:40
bravo dinamo , pardon arges ....

bobycox
17th September 2005, 20:46
Bravo baieti , asta e tratamentul corect pt nea Sorin ; victorie dupa victorie ,daca se poate.

rhadoo
17th September 2005, 20:55
bravo arges!asta e ne vedem in retur,sper ca va fi alt antrenor atunci shi vom lua punctele inapoi.
HAI JIUL!

ADelPiero
17th September 2005, 21:27
Felicitari Argesule pentru aceasta victorie .... ii bateti si pe Vaslui si sunteti buni ;)

saphicus
17th September 2005, 21:56
Am spus eu ca presimt o victorie la Petrosani!! Jiul a fost...imbatat de ...
licoarea pitesteana !! Asa mai merge !! Un medicament eficace pentru inima lui Sorin!! :ok: :ok:

esku
17th September 2005, 22:32
mai baieti eu nu zic ca nu ati avut valoare,dar acum lasati o mai ushor ca sunteti ca shi noi,daca nu chiar mai slabi.rezultatele voastre o aratashi maine va fi evident ca trebuie sa va luati masuri sa scapati de retrogadare.vb cu dinamo sa va scape asa cum ati facut intotdeauna!
HAI JIUL!


sa te vad ce mai zici acum....ca pana la ora meciului vorbeai despre echipa ta favorita ca despre "cea mai tare din parcare" ...... Se pare ca tot ce am sustinut pana acum este adevarat....avem valoare si stim sa jucam si in deplasare fara a baga autocarul in poarta....Am avut o gramada de ocazii, iar scorul putea sa fie mult mai mare......oricum, importante sunt cele 3 puncte .... BV BAIETI ....



FORZA VIOLA!

Swisstec
17th September 2005, 22:40
Intr-adevar pentru voi sunt importante cele trei puncte! Asta era ceea ce atzi vrut. Dar JIUL putea sa egaleze si chiar sa castige meciul, dar "suporterii" JIULUI.....

Kainsashiki
17th September 2005, 22:42
@ esku .. stii tu multi vorbesc doar ca sa nu taca:)


rezultat firesc..jiul n-are ce cauta in divizia a


in fiecare etapa cand vad rezultatele lui jiul\pandurii\vaslui ma doare capu cand ma gandesc ca o sa fie 18 echipe de la anu...

rhadoo
17th September 2005, 22:53
O SA VINA SHI VREMEA NOASTRA!AR TREBUI SA JUCATI NUMAI VOI AIA DIN bucuresti

rhadoo
17th September 2005, 23:01
[QUOTE=esku]sa te vad ce mai zici acum....ca pana la ora meciului vorbeai despre echipa ta favorita ca despre "cea mai tare din parcare" ...... Se pare ca tot ce am sustinut pana acum este adevarat....avem valoare si stim sa jucam si in deplasare fara a baga autocarul in poarta....Am avut o gramada de ocazii, iar scorul putea sa fie mult mai mare......oricum, importante sunt cele 3 puncte .... BV BAIETI ....



intradevar bravo argesu!asta e ati fost mai destepti astazi shi ati stiut sa gestionati mai bine jocul.e rau ca trebuie sa invatam din infrangeri dar asta e.sa stii ca si noi am avut ocazii dar deocamdata cu asa antrenor asa r
ezultate. :headbang:
oricum succes in continuare!
shi noi putem spune intradevar singuri impotriva tuturor /hello /hello /hello /hello
HAI JIUL! :ok:

esku
17th September 2005, 23:10
sa stii ca nu are nici o vina antrenorul daca atacantii vostri nu o baga in atze.....uita-te si in "propria ograda" ... priveste putin lotul....si gandeste-te putin, ca te vad baiat destept, nu prea ai cum sa faci performanta (probabil o performanta ar fi evitarea retrogradarii pt moment la voi) cu un lot neinchegat, iar pt a lega o echipa trebuie sa ai multa rabdare.... NOI, suporterii Argesului, am trecut prin asta si stim cum este....acum incep sa se observe legaturile dintre jucatori, se gasesc pe teren, au aceeasi mentalitate si multe alte lucruri pe care cu siguranta le cunosti si u..... Oricum nu ai cum sa negi faptul ca suntem ca valoare sau daca nu iti convine acest cuvant, atunci ca "omgenitate a lotului" peste voi.....si stim cu totii cat de mult creste valoarea unui lot daca este o echipa omogena....DECI, oricum am dao, tot la cuvantul VALOARE ajungem...... SA AVETI BAFTA.....!!!

p.s.: stai linistit ca nu retrogradati.....sunt altii mult mai salbi ca voi....ex: pandurii si vaslui....aveti putintel noroc ca retrogradeaza doar 2 echipe, dar pana la anul ar trebui sa schimbati ceva (nu neaparat antrenorul).....parerea mea...:ok:

rhadoo
17th September 2005, 23:21
din cate am auzit il schimba pe chirila.luni.apropo de ce ai spus cu antrenorul sa stii ca nu are valoare.e adevarat ca lotul e subtire,individual nu sunt rai,dar sunt mingicari azi se joaca totushi altceva,ceea ce ati facut voi shi sa vazut rezultatul.de aia spun ca e de vina antrenorul pt ca nu stie sa ii faca sa lucreze impreuna.in loc sa atace ei trimiteau mingea in spate asta nu e fotbal shi se vede cand ai o tactica la noi e cam 0 datorita ideilor magice ale lui chirila.apropo in parcare la vip era o mashina a unui oficial dinamovist,acum nu stiu pt cine pt noi sau pt voi era acolo.oricum nu ma incalzeste ca pica altii atat timp cat jocul sufera.eu sper ca in viitor sa putem shi noi provincia sa ne batem de la egal la egal cu capitala.sapt viitoare avem ocazia sa vedem
HAI JIUL!

SORENSEN
17th September 2005, 23:44
Daca a vazut cineva meciul poate sa-mi spuna si mie cum a jucat C Tanase , il stiu si in general e bun dar cum a jucat in meicul de azi ?

esku
17th September 2005, 23:57
Mare ocazie pentru FC Arges! Nastasie suteaza in bara transversala din 5 metri! :headbang:
min 20, 21, 37 rateaza Tanasa :headbang:
GOOOL!!! 0-1! Nastasie inscrie cu o lovitura de cap de la 11 metri dupa o lovitura de colt /hello /hello /hello

pt catalin alexe..... daca a avut ocazile astea de a marca inseamna ca s-a miscat bine....de obicei cand joaca slab nu isi creeaza nici o sansa....pacat ca nu a bagat`o in atze.... :(

@rhadoo: nu shtiu pentru cine era acea masina....tot ce stiu este ca nu mai avem nici o legatura cu membri din staful echipei dINAMO bUCURESTI .... :ok:

rhadoo
17th September 2005, 23:58
am vazut meciul dar in afara de prepelita shi nastasie nu au ieshit nici unul in evidenta,au jucat economicos shi pe contraatac


pt catalin alexe..... daca a avut ocazile astea de a marca inseamna ca s-a miscat bine....de obicei cand joaca slab nu isi creeaza nici o sansa....pacat ca nu a bagat`o in atze.... :(

@rhadoo: nu shtiu pentru cine era acea masina....tot ce stiu este ca nu mai avem nici o legatura cu membri din staful echipei dINAMO bUCURESTI .... :ok:



probabil pt noi era venit shi ar fi bine sa il i a shi pe chirila cu el sa il duca ,cat mai departe de noi

intreba de tanase nu de tanasa

esku
18th September 2005, 00:20
Pai Tanase e un tanar care promite f mult...dar cred ca a fost o greseala de redactare si cred ca s-a referit la Ciprian Tanasa nu la Tanase ....

SORENSEN
18th September 2005, 12:21
Pai Tanase e un tanar care promite f mult...dar cred ca a fost o greseala de redactare si cred ca s-a referit la Ciprian Tanasa nu la Tanase ....
L-am vazut la un meci de juniori dintre Steaua-Fc Arges si era cam cel mai bun si cei care erau acolo chiar se intrebau cei cu el .

esku
18th September 2005, 12:39
a jucat titular la petrosani...dar a fost schimbat in min 55 cu C DOBRE .....

Swisstec
18th September 2005, 12:42
rhadoo, nu mai spune nimik de echipa si de antrenor pana cei din tribuna nu vor fi civilizatzi!!! La prima pasa gresita au inceput injuraturile si huiduielile! Nu se poate asa ceva! De aceea JIUL a castigat toate punctele in deplasare!!! Acesti "suporteri" ai JIULUI nici la 3-0 nu sunt multzumitzi!!! Si inca ceva pentru cei de la gsp:Sa fie mai atentzi cand acorda note jucatorilor!!!

esku
18th September 2005, 12:48
Acesti "suporteri" ai JIULUI nici la 3-0 nu sunt multzumitzi!!!

Ati condus voi vreodata cu 3-0 pana acum, iar suporterii erau nemultumiti?? nu ai tu de unde sa stii.... :mda:

rhadoo
18th September 2005, 13:24
rhadoo, nu mai spune nimik de echipa si de antrenor pana cei din tribuna nu vor fi civilizatzi!!! La prima pasa gresita au inceput injuraturile si huiduielile! Nu se poate asa ceva! De aceea JIUL a castigat toate punctele in deplasare!!! Acesti "suporteri" ai JIULUI nici la 3-0 nu sunt multzumitzi!!! Si inca ceva pentru cei de la gsp:Sa fie mai atentzi cand acorda note jucatorilor!!!



daca tie ti sa parut ca sunt spectatorii devina la meciul asta inseamna ca sau nu ai vazut meciul sau nu intelegi sportul asta :headbang:
pai cu o tactica din asta joci in deplasare nu acasa,asa ca nu cred ca sunt devina spectatorii :ciocan:

rhadoo
18th September 2005, 13:35
pt swisstec
no sa intre mingea in poarta niciodata daca nu tragi la ea

metallic_rain
18th September 2005, 17:59
Eskule, cum ii sade bine orcarui muntean esti de ironie crasa. Avem si victorii cu 3-0 (e drept nu in acest sezon.. dar avem)si nu am facut spectacol facand misto de alti oameni asa cum o faci tu! Ar trebui sa mergi la oglinda si sa iti dai 2 palme pt ca cei din conducerea celor de la Pitesti nu agreeaza specimene ca tine. M-am uitat in postarile tale si nu am vazut nicaieri un respect pt un advesar impotriva carora echipa ta a jucat. Sunt curios.. si acum vei venii cu argumente pro comportamentului tau de shmenar de ulitza?
Inca odata spun din toata inima felicitari celor de la FC Arges pt victoria mult mai concludenta decat o arata scorul obtinuta ieri la Petrosani! Multa bafta incontinuare!

esku
18th September 2005, 22:53
Eskule, cum ii sade bine orcarui muntean esti de ironie crasa. Avem si victorii cu 3-0 (e drept nu in acest sezon.. dar avem)si nu am facut spectacol facand misto de alti oameni asa cum o faci tu! Ar trebui sa mergi la oglinda si sa iti dai 2 palme pt ca cei din conducerea celor de la Pitesti nu agreeaza specimene ca tine. M-am uitat in postarile tale si nu am vazut nicaieri un respect pt un advesar impotriva carora echipa ta a jucat. Sunt curios.. si acum vei venii cu argumente pro comportamentului tau de shmenar de ulitza?

1. Ma refeream la victorile cu 3-0 din acest sezon, nu din toata istoria clubului :ciocan: ....
2. Nu vad legatura dintre mine si "conducerea celor de la Pitesti" .... pe mine ma intereseaza cum joaca echipa, nu ceea ce agreeaza staf-ul tehnic si administrativ :mda: ..... esti penibil!
3. Ar trebui sa iti pui ochelari daca nu ai observat in nici un post de-al meu respectul pt. adversar.... am respectat si echipa ta, dar tu observi doar ceea ce iti convine! :headbang:
4. Daca nu iti convine stilul meu ironic, ai tot dreptul sa ignori posturile mele....nu te obliga nimeni sa le citesti, iar daca vreodata te-am jignit imi cer scuze, dar nu cred ca s-a intamplat asa ceva....insa tu esti cel care jigneste....nu sunt un "shmenar de ulitza", comportamentul tau dovedind reciproca.....


p.s.: RUSINE ACELOR SUPORTERI CARE LA 3-0 PT. ECHIPA LOR FAVORITA STRIGA "DEMISIA"......UPSSS ...OARE SE INTAMPLA PE UNDEVA??? NU CRED...... :D