PDA

View Full Version : Etapa 6: Sportul - FC National



ADelPiero
11th September 2005, 22:11
Sambata, 17 septembrie 2005: Sportul Studentesc - FC National, ora 17:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
11th September 2005, 22:28
meci superechilibrat , insa Sportul are prima sansa...
1x ...

be@
11th September 2005, 22:49
Of, sper sa ne revenim dupa rusinea cu CFR ! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

esku
11th September 2005, 23:07
poate o iesi un "7-2" pt sportul .... ca vad ca este scorul din visele bursucului.....:D keep dreaming

krapulax
11th September 2005, 23:11
poate o iesi un "7-2" pt sportul .... ca vad ca este scorul din visele bursucului.....:D keep dreaming

adica sa dam 2 goluri?!! greu, foarte greu.

THE HUN
11th September 2005, 23:14
Egal

Paul
11th September 2005, 23:17
adica sa dam 2 goluri?!! greu, foarte greu.

La Sportul le puteti da , insa puteti lua vre`o 4-5 bucatele...

be@
11th September 2005, 23:19
Mazilule, gata !
Pana aici ti-a fost !
:drak:

Ultras
11th September 2005, 23:25
Sper sa nu-i iertam si pe ei... :mda: Ne mai trebuie si puncte. Poate fara multe goluri, dar 3 puncte sunt necesare, pentru a merge calmi la Timisoara...

esku
11th September 2005, 23:27
mazilu e un jucator bun....dar dak are mereu un om langa el nu prea misca....s-a vazut in prima repriza de la mioveni, cand m radu i-a facut un marcaj fff bun...insa in repriza a doua a kam obosit, iar mazilu a profitat....

Paul
11th September 2005, 23:28
Sper sa nu-i iertam si pe ei... :mda: Ne mai trebuie si puncte. Poate fara multe goluri, dar 3 puncte sunt necesare, pentru a merge calmi la Timisoara...

Aaaa , atunci sper ca bata Nationalul , ca sa mergeti cu foamea in stomac la Timisoara , poate ciupiti pe acolo ceva :evil:

rhadoo
11th September 2005, 23:32
Bat ALB NEGRII,nationalu ar trebui sa ne lase shi pe noi prvincia sa jucam in A SI SA SE DUCA,echipa fara spectatori
1 solist
HAI JIU!

be@
11th September 2005, 23:36
Bai, taca-ti gura, ca voi retrogradati anul asta !

krapulax
11th September 2005, 23:37
nationalu ar trebui sa ne lase shi pe noi pr0vincia sa jucam in A SI SA SE DUCA,echipa fara spectatori

cum adica 'fara spectatori'? cum adica sa va lasam sa jucati?

Ultras
11th September 2005, 23:37
In prima repriza de la Mioveni am jucat noi aiurea. Toti aruncau mingi inalte pe Mazilu si... cam atat. Dupa golul lui M. Radu a pus Lazar mingea jos si s-a cam terminat smecheria. Tot Lazar a creat faza meciului cand a dat de pe loc de doua ori mingea peste Prepelita. Se agita saracu' asta micu' de parca era pitigoi.... In concluzie, important este sa ne impunem jocul.

@Paul Daca nu avem griji sigur ne intoarcem cu ceva. La presiune nu prea reactionam bine...

Paul
11th September 2005, 23:50
In prima repriza de la Mioveni am jucat noi aiurea. Toti aruncau mingi inalte pe Mazilu si... cam atat. Dupa golul lui M. Radu a pus Lazar mingea jos si s-a cam terminat smecheria. Tot Lazar a creat faza meciului cand a dat de pe loc de doua ori mingea peste Prepelita. Se agita saracu' asta micu' de parca era pitigoi.... In concluzie, important este sa ne impunem jocul.

@Paul Daca nu avem griji sigur ne intoarcem cu ceva. La presiune nu prea reactionam bine...

Si Gloria s-a intors cu ceva de la TM ... cu 4 boabe ...

Deci zici ca Lazar asta e meserias , ca cica din iarna vine in Ghencea..
ia zii e ceva de capu` lui ...
Io cred ca da , ca pana acum Memelu` , cand a adus pe cineva i-a ochi bine...

Iacob , DIca , Ghionea, Bostina ; Nea Jiji a dat`o in bara cu transferurile... lotul Bacau

esku
11th September 2005, 23:52
hai ca lovin joaca titular mai mereu.....cu toate ca e epava...:happy

Ultras
11th September 2005, 23:53
Nu pleaca. Sau cel putin nu are nici o oferta concreta. Cine il vrea intai trebuie sa se inteleaga cu Siman, iar apoi cu Lazar la contract. Cred ca in tara numai Timisoara are banii pe care ii cere si pe care ii merita. Chiar daca are si Steaua bani nu cred ca este dispusa sa ii dea...

esku
11th September 2005, 23:57
jj a zis ca in iarna va lua 2-3 jucatori de valoare pe care va da f multi bani ... prepelita si lazar sunt 2 dintre ei...al treilea nu`l stiu....

Ultras
12th September 2005, 00:03
jj spune multe... Lazar nu va merge la Steaua fara contract "beton". In nici un caz nu va accepta "donatii" sau sa stea la mana ciobanului. Totul pe hartie, negru pe alb.

esku
12th September 2005, 00:13
o sa vedem in pauza dintre tur si retur ....eu cred ca va pleca la steaua... pana atunci .... mai are de jucat la sportul

rhadoo
12th September 2005, 00:15
CATI SUNTETI?voi 2 cu iorgulescu shi nevestele jucatorilor plus mascaricii aia care bat la tobe

Ultras
12th September 2005, 00:20
o sa vedem in pauza dintre tur si retur ....eu cred ca va pleca la steaua... pana atunci .... mai are de jucat la sportul

Daca vom sta bine in clasament cred ca in iarna nu va pleca nici un jucator. Mai ales dupa "cazul Gigel". In iarna ar fi plecat la Rapid pentru un salariu de 60.000 $, iar in vara a ajuns la Timisoara cu un salariu de 6 cifre in euro.

krapulax
12th September 2005, 00:23
CATI SUNTETI?voi 2 cu iorgulescu shi nevestele jucatorilor plus mascaricii aia care bat la tobe

da, atatia suntem. te fute rau grija, care-i baiul?

be@
12th September 2005, 00:24
Da, nu mai poate dormi noaptea din cauza noastra.

esku
12th September 2005, 00:32
prazar!!!!.....ce sa`i ceri??? :D

rhadoo
12th September 2005, 01:26
tu esti ba oltene prazar

rhadoo
12th September 2005, 01:29
cand o sa vi la petrosani etapa viitoare o sa vezi unde e.da sa nu iti uiti pasaportu,ca intri in ardeal,da poti sa stai la prazari la gorj daca nu il ai la tine,la tg jiu

esku
12th September 2005, 01:42
eu nu sunt oltean, cap sec, PITESTI este in judetul Arges, care nu face parte din oltenia! GEOGRAFULE!

Luci@n333
12th September 2005, 02:00
CATI SUNTETI?voi 2 cu iorgulescu shi nevestele jucatorilor plus mascaricii aia care bat la tobe
Bai carnat poate ne suparam, fi si tu mai rezervat,
ca la tine in galerie nici macar tu nu te afisezi...hai sictir...

old lord
12th September 2005, 10:06
2-1

alamar
12th September 2005, 14:17
cand o sa vi la petrosani etapa viitoare o sa vezi unde e.da sa nu iti uiti pasaportu,ca intri in ardeal,da poti sa stai la prazari la gorj daca nu il ai la tine,la tg jiu

Care Ardeal? Petrosanii sunt in alta galaxie. De la lipsa oxigenului din abataje vi se trage. Creierul neoxigenat joaca feste propietarului.
Acum ontopic: Nationalul o sa invinga in Regie pentru ca are jucatorii cu care sa o faca, mai ales dupa rusinea cu CFR-ul, cu sau fara Landi.

HAAAAAAAI PROGRESUUUUUUU'

Ultras
12th September 2005, 14:32
Care jucatori? Aia cu rushinea? Numai printr-un accident poate castiga Nationalul.

alamar
12th September 2005, 16:03
Si ce nu s-au mai vazut accidente? La fel ca la meciul cu CFR spun ca daca marcam primii castigam. Si noi suntem o echipa de contraatac, nu avem constructie la mijloc.

Gabriel
13th September 2005, 12:10
Un meci la care probabil voi merge pe stadion. Doar nu in fiecare zi se intalnesc echipele mele preferate din Bucuresti. Sper intr-un meci deschis cu cel putin 4 goluri :)

Ultras
13th September 2005, 13:17
Vezi sa ai bani cash la tine... pentru bilet.

Gabriel
13th September 2005, 13:30
normal ca imi iau bani. o sa imi cumpar bilet la tribuna zero, langa masa presei. acolo am stat si la Sportu-Vaslui :)

Ultras
13th September 2005, 13:34
Vorbesc serios. Se pare ca de la meciul cu Nationalul s-a terminat cu gratuitatea. S-au pus toate scaunele si la peluze, s-a incercuit tot stadionul cu gard, s-au refacut scarile de acces, s-au schimbat plasele din spatele portilor. Sunt pusi pe fapte mari. S-a schimbat administratorul si seful bazei. S-au taiat toate balariile, etc. Incet-incet Regia va avea fata pe care o merita. Urmeaza refacerea gazonului pe terenurile 2 si 3.

Gabriel
13th September 2005, 13:37
daca mai pun si bilet....inseamna ca vor avea 10 spectatori la meci :)

Ultras
13th September 2005, 13:40
Nu cred ca cei care vin la stadion, vin pentru ca intrarea este gratuita. Vedem la primul meci cu bilet. Oricum eu de mult astept momentul. :evil: Cred ca imi iau 10 bilete sa le pun in clasor :drak:

Gabriel
13th September 2005, 13:54
daca pun biletul la tribuna mai mult de 3 RON (atat cat e in Cotroceni la tribuna II) ...eu prefer sa stau acasa si sa ma informez de rezultat de pe OLS :ok:

Ultras
13th September 2005, 14:07
Alea le tipareste Gino la imprimanta. Mai am unul de la meciul retur din campionatul trecut. Dar nu cred ca va fi mai mult prima data. La meciul cu Dinamo as vrea sa il faca macar 50 RON :drak:

Gabriel
13th September 2005, 14:17
cum 50 RON ? te crezi la Barcelona-Valencia ? :D

dar nu inteleg. de ce iti pare bine daca baga intrare ?

Ultras
13th September 2005, 14:29
50 RON - daca va fi stadionul plin castiga clubul; daca va fi gol va fi liniste :drak:

ma bucur pentru ca se vor strange ceva bani, macar pentru taierea regulata a buruienilor. poate la inceput va fi un soc pentru unii care s-au obisnuit sa intre moka la meciuri (prima masura a lui Siman cand a venit la echipa in 1999 a fost sa nu mai tipareasca bilete), dar cred ca si la cel mai neinteresant meci vor fi 500 de platitori. 500X3 = 1500. 1000 tot raman. Ajung pentru plivire. Dar la meciurile cu Dinamo, Rapid, Steaua ar fi cam 10.000 X 3 = 30.000. Oricum vor fi in medie cam 2000 de platitori. Cam ar fi vreo 6000 la doua saptamani. Sunt de luat nu sunt de dat...

Bancaru
13th September 2005, 16:20
Si pe alea pe care le face la imprimanta le face prost. Daca are scapari de genul asta... nu stiu cum s-ar descurca cu banii.
In ceeea ce priveste jocul sansele noastre sa scoatem un rezultat bun sunt mici spre foarte mici. Sportul are o gramada de avantaje: moralul ridicat, sunt in forma si, de ce sa nu recunoastem, pustanii s-au facut jucatori maricei, de acum.
Noi aratam ca un svaiter. Toti se musca de cur unul pe altul si nu m-as mira sa se sparga un boboi. Ori iese o treaba buna, ori iese scandal. In conditiile astea nici Rapidul nu ar face ceva mai bun. Raportand valoarea lotului, orice s-ar zicem sunt egale. Avantajele sunt de o parte si de alta pe diverse compartimente. Vointa sa avem.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=365353&postcount=171

Ultras
14th September 2005, 00:59
Dedu si Ciupe au reluat pregatirile impreuna cu echipa. Primul va incepe sa joace vineri in Divizia C in meciul Sportul Studentesc II - FC Snagov, iar Raul va mai sta cam o luna. La antrenament au tras tare amandoi si nu se vedea ca vin dupa accidentari grave... Ciupe este foarte ambitios, dornic sa demonstreze ca accidentarea nu i-a afectat potentialul si spune ca va avea o recuperare si o revenire a la Cisse.

Bancaru
14th September 2005, 20:43
Landi a demisionat. Se pregateste de venire Bergomi. Intre timp ii pregateste Necula. Ala micu'.

ADelPiero
15th September 2005, 02:06
Sper sa bata Sportul ... a inceput sa`mi placa aceasta echipa de o vreme incoace ...

Bancaru
15th September 2005, 10:10
La ce debandada e la noi, nu stiu de ce trebuie sa mai speri? E de la sine inteles. Sa vezi ce tactica le impune Catalin. Te doare la minte. Sau ai senzatia ca o sa vina Bergomi si face rahatul praf in 2 zile? Nici 2 saptamani nu sunt suficiente. Ce idiotenie. Ma intreb cand se vor opri experimentele cu echipa asta. Ba pleaca jucatorii. Ba pleaca antrenorul. Ba pleaca si jucatorii si antrenorul. Numai Gino e vesnic. Parca e Prometeu.

Cainele
15th September 2005, 10:31
sper intr-o victorie a "studentilor"

Ultras
15th September 2005, 15:16
Arbitreaza Salomir... sa vedem pe cine fura... :mda:

F|A|N|S
15th September 2005, 16:26
Pt "Ultras":

Zi-mi si mie, e sigura treaba cu biletele?
50.000 biletul intrare generala sau cum?
Astept un raspuns!
Multumesc anticipat.

Bancaru
15th September 2005, 17:04
De ce trebuie sa fure pe cineva Salomir? La raportul disproportionat de forte, nu cred ca e cazul sa intervina. Ar fi prea evident.
Adevarul e ca este un bou notoriu. Ne-a arbitrat pe noi, de rahat, la meciul cu Bacaul. El si cu Irina Partz. Sau Martz?

Ultras
15th September 2005, 18:15
Inca nu stiu sigur. Maine voi afla. Oricum e bine sa ai banii in buzunar. Daca va fi bilet nu stai pe la poarta, iar daca nu dupa meci poti sa bei o bere... :evil:

@Bancaru Din placere, sa nu isi iasa din mana, etc... Da' ce ai cu Irina. Mie imi place tipa. Chiar daca greseste o face din prostie, nu o face intentionat...

krapulax
15th September 2005, 18:20
Arbitreaza Salomir... sa vedem pe cine fura... :mda:

pai pe voi va fura, fiindca noi ne putem fura si singuri, ba chiar o facem cu mult spor.

Bancaru
15th September 2005, 19:33
La meciul cu Bacaul madam Martz a facut cateva greseli care ne-au facut sa tremuram si de emotie, nu numai de frig pe ploaia aia. In rest... numai bine.
Cu cateva zile inainte de meciul cu noi, a arbitrat Poli cu Juve. Si astia ziceau ca a arbitrat bine; asa o fi, dar pe noi ne-a arbitrat prost. Doar nu era sa-i fi dat BkP bani ca sa arbitreze pro Poli.. La meciurile fara miza arbitreaza bine. Eu de-asta spuneam ca nu cred ca o sa fure. Meciul nu are miza si nici istoric, ca sa zic asa. Sansele noastre sunt de 10%.

saphicus
16th September 2005, 07:44
Ii este dat acestei echipe de traditie din fotbalul romanesc sa se chinuie!!
Parca o putere nevazuta dra****ste micile momente de satisfactie, pe care le alterneaza cu marile momente de neimpliniri !!
Se trece foarte usor prin stari contradictorii, de la extaz la agonie, de la bucurie la suparare, de la speranta la deznadejde, de la euforie la tristete, toate intr-un ametitor torent care ravaseste pe cel ce simte ceva si sufera
pentru aceasta echipa.
Lipsa unui echilibru pus pe baze solide, de netagaduit, reprezinta o cruda si regretabila realitate. Nu exista argumente solide care sa te faca sa te simti
sigur de azi pe maine cu ce se poate intampla. Totul devine diletantism,
regula de aur ce guverneaza este hazardul, iar de aici si pana la debandada nu mai e decat un pas!! Jumatate de echipa carata cu antrenor cu tot. Acum alt antrenor se cara, sub varii motve, fara a-si rezolva problemele lasate de izbeliste, jucatori care-si bat joc de ei insisi si de meseria pentru care sunt platiti, misuna prin Parcul cu Platani.
Si peste toti troneaza un om care se pare ca este depasit de evenimente, sau mai bine spus ,nu stie pe ce lume se afla!
Iertata-mi fie interventia, dar nu mai suport aceasta stare de fapt!! Sunt extrem de mahnit!! Ce pot sa spun de intalnirea cu Sportul? Ce argumente am
ca sa fiu increzator intr-un succes? Niciunul!
Repet, doar hazardul este stapan absolut in Parcul cu Platani !
Din pacate!!:( :( :( :(

Ultras
16th September 2005, 09:44
Totalsport:

Pleaca Gino, vine Laca?


Iorgulescu este tentat sa paraseasca echipa. In acest timp, Fiara n-ar refuza o oferta trimis o prin fax, Roberto Landi i-a informat pe conducatorii clubului ca vrea sa renunte la conducerea tehnica a gruparii din Parcul cu Platani ca urmare a unor probleme familiale.
Acesta nu este insa singurul motiv pentru care tehnicianul a ramas in Italia. Cauzele sint legate de o mutare foarte importanta care urmeaza sa se produca in structura de conducere a clubului. Astfel, conform unor surse din interiorul gruparii bancare, Gino Iorgulescu l-ar fi instiintat pe Landi ca, in cel mai scurt timp, se va retrage definitiv de la echipa.

Fara sa-l mai aiba alaturi pe cel care l-a adus la echipa, Landi si-a dat seama ca, la orice rezultat nefavorabil, ar putea fi judecat foarte aspru si ca oricind i se pot diminua semnificativ cistigurile. Esecul usturator inregistrat cu CFR Cluj a cintarit decisiv. Avind si un alibi solid, pentru ca si in sinul familiei sale treburile scirtiiau, Landi si-a luat talpasita. Un posibil inlocuitor al lui Landi ar putea fi Marius Lacatus. Fostul international nu arenici un angajament, iar faptul ca a mailucrat in Cotroceni constituie un avantaj. „Nu am fost contactat, deocamdata, de nimeni in acest sens, dar daca mi se va face o oferta voi
discuta, normal!“, a spus cel poreclitFiara.

Jucatori bucurosi
Multi dintre bancari nu s-au aratat afectati de decizia lui Landi de a nu mai reveni la echipa. „Mi-a zis ca imi va da o sansa sa joc, dar nu s-a tinut de promisiune. Oricit m-as fi pregatit, cu Landi nu cred ca as fi prins nici lotul largit“, a declarat unul dintre fotbalisti. Divortul de Landi a fost primit bine si de o parte dintre titulari, care nu mai era de acord cu metodele de lucru ale italianului.


Marius Mihalcea

Bancaru
16th September 2005, 11:20
Ce dezastru... Si cica sa nu fi rasist! Iar pleaca Gino? Unde Dumnezeu se mai duce acum? In pampas? Banii cum si-i recupereaza? Il ia cu el pe Lita? Jucatorul caruia i s-a promois titularizarea o fi Marian Savau. Eu nu am nimic cu Savu(Gol), dar daca el este nu vad de ce ar trebui ca la presiunea unui jucator fara viitor sa fie indepartat un antrenor deosebit. Mie astea mi se pare pure speculatii de imbecil. Indiferent daca vine sau nu Fieru. Pardon, Fiara.
Jucatorii bucurosi! Bravos! Mari echipe s-au intalnit sambata in Cotroceni, sambata 9 septembrie.
Din ce in ce mai de rahat. Ma astept ca luni, dupa ce vom incasa ceva in Regie, sa se anunte desfiintarea si .... SURPRIZA!!!!!!!!!! mutarea echipei la Craiova.

Luci@n333
16th September 2005, 11:41
Ce dezastru... Si cica sa nu fi rasist! Iar pleaca Gino? Unde Dumnezeu se mai duce acum? In pampas? Banii cum si-i recupereaza? Il ia cu el pe Lita? Jucatorul caruia i s-a promois titularizarea o fi Marian Savau. Eu nu am nimic cu Savu(Gol), dar daca el este nu vad de ce ar trebui ca la presiunea unui jucator fara viitor sa fie indepartat un antrenor deosebit. Mie astea mi se pare pure speculatii de imbecil. Indiferent daca vine sau nu Fieru. Pardon, Fiara.
Jucatorii bucurosi! Bravos! Mari echipe s-au intalnit sambata in Cotroceni, sambata 9 septembrie.
Din ce in ce mai de rahat. Ma astept ca luni, dupa ce vom incasa ceva in Regie, sa se anunte desfiintarea si .... SURPRIZA!!!!!!!!!! mutarea echipei la Craiova.

/:) Prea multa anticipatie ... totusi ...

Eu zic un 1-1 .....

HAI NATIONAL!!!

alamar
16th September 2005, 12:30
Ce dezastru... Si cica sa nu fi rasist! Iar pleaca Gino? Unde Dumnezeu se mai duce acum? In pampas? Banii cum si-i recupereaza? Il ia cu el pe Lita? Jucatorul caruia i s-a promois titularizarea o fi Marian Savau. Eu nu am nimic cu Savu(Gol), dar daca el este nu vad de ce ar trebui ca la presiunea unui jucator fara viitor sa fie indepartat un antrenor deosebit. Mie astea mi se pare pure speculatii de imbecil. Indiferent daca vine sau nu Fieru. Pardon, Fiara.
Jucatorii bucurosi! Bravos! Mari echipe s-au intalnit sambata in Cotroceni, sambata 9 septembrie.
Din ce in ce mai de rahat. Ma astept ca luni, dupa ce vom incasa ceva in Regie, sa se anunte desfiintarea si .... SURPRIZA!!!!!!!!!! mutarea echipei la Craiova.

Gino? Unde sa plece? Nu spuneai ca el este vesnic?
This is a big, Big, BIG, BULL SHIT.
Numai in Cotroceni...
P.S. Parca marti seara a avut loc o sedinta a consiliului de administratie. In presa s-a folosit termenul de "furtunoasa". Adica?...

be@
16th September 2005, 12:34
Probabil fiindca a plouat marti furtunos in Bucuresti. :D
Sau ma insel ?

Bancaru
16th September 2005, 14:07
A plouat, dar nu furtunos. Mai degraba vartos. Sau a fost o furtuna intr-un pahar de apa.
Madalina Georgescu se numeste femeia care ne mangaie urechile cu vocea ei la megafoanele de pe Cotroceni. Eu am simtit putin cum incep hormonii revolutia din septembrie. Asa ca invit pe masculi sa vina la meciuri.

be@
17th September 2005, 16:38
E 16:30, si deja ma cuprind emotiile...
Hai Nationalul !

ultravioletcanada
17th September 2005, 17:21
se joaca cu portile inchise? la tribuna a doua si la peluze e pustiu... :D

stefanm14
17th September 2005, 17:22
meciu marilor orgolii :D ...cred ca decat vreo 5 oameni din tara asta au emotii la meciu asta ... :D

NY_giants05
17th September 2005, 17:52
Haide Sportul ! ..trebuie sa bata..k doar am pariat pe ei :D

be@
17th September 2005, 17:53
Wow, ce gol a dat Bundea !!!! /hello

Oltene, du-te si comenteaza derby-ul cu Intergaz, si scuteste-ne.

miril
17th September 2005, 17:57
Eu sunt unul dintre ei. Adica din aia cinci cu emotiile. Hai Progresul...tot asa!

stefanm14
17th September 2005, 17:59
derbiu cu Inter Gaz se termina...so .... :D ...

nu cred ca imi spui tu ce sa fac...so... :D

1-0 pt national...5 oameni fericiti in tzara !!! :ok:

miril
17th September 2005, 18:04
Ba pot sa-ti spun. Sa fii politicos, ca mai ai de invatat...so...much! Repriza echilibrata, decisa de un sut...neasteptat...de bun. Be@, sa ne vedem de ai nostrii, zic eu.

be@
17th September 2005, 18:06
Ca bine zici, mirile !
Bine-ai revenit !

Haiiiii Progresul !!!!!!!!

ultravioletcanada
17th September 2005, 18:08
se pare ca plecarea lui landi nu a afectat prea mult echipa

be@
17th September 2005, 18:20
Bai, astia de la ols !
Nici echipa de start nu sunteti in stare sa o dati corect !
SUNTETI VARZA !

ady51a
17th September 2005, 18:56
Si a pierdut si Sportul!!!

miril
17th September 2005, 18:57
Merci, Be@! Victorie cu ceva noroc, dar victorie. Se vede ca am venit...acasa. Castigam din nou. Hai Progresul!

stefanm14
17th September 2005, 18:58
1-0 national...un meci strans, intre 2 formatii puternice ale campionatului.....care zic eu ca vor fi intre primele 5-6 la sfarsit...

cat despre ce am zis mai sus, era o hiperbola, pe care nu cred ca ati inteles-o...oricum nu cred ca nationalu e echipa cu milioane de suporteri...so :ok:

miril
17th September 2005, 18:59
Nu, dar nici cinci. So...good! A fost o victorie...dura, pentru moral.

ultravioletcanada
17th September 2005, 19:00
felicitari progresul :ok: prima infringere pentru sportul, iar il aud pe petrescu vaitindu-se :D

be@
17th September 2005, 19:02
N-am cuvinte sa descriu ce fericita sunt.
Dupa ce-au fost amendati si amenintati cu excluderea din lot, se vede ca jucatorii nostri n-au mai mimat fotbalul, ca in meciul cu CFR.
Remarcati: Srhoj, Bad,Abiodun, Mehmedovici si norocosul Prunea. /hello

stefanm14
17th September 2005, 19:07
a fost un 1-0 norocos...dar asta face parte din fotbal, sa il vezi acu pe petrescu .."putea sa fie lejer 6-1 pt noi" :D

miril
17th September 2005, 19:09
Merci si felicitari si voua, UV Canada! Ca bine zicea prietenul...progresist de pe...Fanatik, Silviu Ghering, daca tot nu-l mai voiau pe Landi, desi nu inteleg ce ii pot reprosa, puteau s-o faca si fara...minus la golaveraj.

stefanm14
17th September 2005, 19:10
dar chiar..ce golaveraj are FC National ... :D ..dar oricum mult mai bine asa decat numai infrangeri cu 1-0 si o victorie cu 5-0... :P

miril
17th September 2005, 19:11
Poate facem si noi zero, la...golaveraj, etapa urmatoare. Hai Prpogresul!

be@
17th September 2005, 19:18
Vreau sa urez mult succes Sportului de-acum incolo (mai putin in partidele cu Iasi :P).

t.b.
17th September 2005, 19:22
Mai bine era sa-i bateti pe aia din deal :(

be@
17th September 2005, 19:26
felicitari progresul :ok: prima infringere pentru sportul, iar il aud pe petrescu vaitindu-se :D

Adevarul e ca a avut si ghinion Sportul. Acum sa fim corecti...

ultravioletcanada
17th September 2005, 19:47
stiu, dar castorul se vaita mereu ca numai el are ghinion, si ca a fost cu cel putin 3 clase peste adversari, si .... :D adevarul e ca nu prea stie sa si piarda...

be@
17th September 2005, 19:55
Mama, ce fericita sunt !
Si National, si Poli au castigat in deplasare !
/OLE/ /OLE/

saphicus
17th September 2005, 20:12
Mai bine era sa-i bateti pe aia din deal :(
Se mai intampla si sincope!! Las'ca altii vor avea ac de cojocul lor! :) Iar noi ne vom lua revansa in retur!! :)
Trebuie sa recunosc faptul ca poza lansata de tine cu Noul Stadion Municipal
din Cluj este...mortala si marturisesc ca m-a bine dispus pentru tot restul zilei!!! :) :) :) :ok: :ok:

ultras_sportul
17th September 2005, 20:48
Am jucat slab azi si ca tacamul sa fie complet atunci cand am avut si noi cateva ocazii bune s-au opus barele la suturile lui Ferfelea si Lazar. In plus Salomir nu a vazut 11 m la cele doua faulturi clare din repriza a doua la Mmazilu si Secareanu. A permis in plus ca jocul Nationalului sa se desfasoare la limita dintre K1 si karate. Cel putin lovirea lui Balan a fost aproape mortala, am crezut ca nu se mai ridica. Oricum el fusese ca si "mort" pe teren pana atunci.
De ce nu a vut Prunea norocul de azi in prelungirile meciului cu Suedia? :(


Am revazut faza golului din minutul 42: degajare lungaaa Prunea iar Bad sare la cap cu Secareanu reusind sa devieze in adancime cu capul (chit ca-l faulteaza in saritura cu cotul pe Seca) spre Bundea care prinde un sut bun (dar norocos pentru ca nu l-a incomodat nimeni) din 17 metri langa bara din dreapta :(

rhadoo
17th September 2005, 21:10
Imi Pare Rau De Sportu Da Ce Sa Facem Se Pare Ca Azi Alb Negrii Au Luat O Pe Cocoasa,da Ne Revenim Noi!
Hai Jiul!

be@
17th September 2005, 21:25
hai, lasa, ultras_sportul, ca si voi ati jucat dur in a doua repriza.N-o mai faceti atat pe victimile.

ADelPiero
17th September 2005, 21:28
am vazut doar prima repriza... insa o parere proprie.... era mai frumos un egal :(
cred ca golul a fost luat prea usor ...

ultras_sportul
17th September 2005, 21:29
Credeam ca ai vazut in ce hal arata fata lui Balan la terminarea jocului, parca trecuse metroul usor peste ea :o:

Bancaru
17th September 2005, 21:30
Acum ca ati pierdut nu puteti spune ca s-a datorat numai prestatiei voastre ci mai dati vina si pe cum a jucat National sporturi extreme sau ii dat suturi in cur lui Salomir. Taticu, ai vazut alt meci. Absolut toate caderile studentilor in preajma careului nostru au fost sanctionate cu fault. Nu a scapat nici una. Procentaj de 100%. Asistentul de la tuasa dinspre tribuna oficiala a fost coleg de scoala vietii cu Siman. Pana si fanii vostri de acolo au recunoscut ca e de-al vostru. Nu semnaliza nimic: offside-uri, faulturi,... nimic. La o intrare criminala a unuia de la voi la Oprea, intrare prin forfecare (cei care tin cu Sportul si au stat la oficiala pot confirma) nu a aratat nimic. Ma mir ca a dat fault. Echiap tinde sa devina asa cum e si Dan Petrescu... lorzi. Mai bine asa.
Intr-adevar sutul lui Bundea a fost norocos. Norocul nostru. E drept ca puteati si voi 6 sau 7 s bagati. V-a lipsit norocul.
Cred ca normal era sa spui: am jucat prost. Ati crezit ca vine o echipa decimata. Asa am crezut si eu.
Adica Griffith l-a lovit cu intentie pe Balan? Hahahahahahaha...

be@
17th September 2005, 21:34
Am vazut, si-mi pare rau...
Dar si Ratiu a intrat dur la Griffiths .

Bancaru
17th September 2005, 21:45
Rhadoo, cum adica "ne revenim noi. Hai Jiul?" Ai gresit topicul. Va reveniti voi, poate, dar vezi ca ati avut cu Argesul (parca).
Ziceati ceva de metrou? A! Da. Deci... da. Replica la afirmatie. Si Sapunaru a iesit tinandu-se cu minile de oua. Dar nu a aratat la nimeni si nu s-a plans.

Gabriel
17th September 2005, 22:14
Am fost la stadion si mi-a placut meciu. Ma bucur pentru National. I-am vazut si in meciu cu CFR...si acum mi-au parut o alta echipa. Bravo !
Din pacate nu pot atasa niste poze de la meci...dar pentru cine vrea sa le vada sa dea un click aici (http://www.locomania.us/showpost.php?p=21487&postcount=7). (fara nici o tendinta de a promova un alt site. daca se considera asta..sa fie sters hyperlinkul)

baez
17th September 2005, 22:29
Adevarul este ca nu am jucat nimic. Trasul de timp, faultul, simularea etc fac parte din acest joc. Salomir e un idiot care a gresit de ambele parti dar nu a influentat rezultatul.
Cei care injurau la peluza erau rapidisti! Normal ca au mai injurat si altii la tragerile de timp si la simulari, era inevitabil, dar acele injuraturi de nesuportat erau niste ragete venite din partea unor rapidisti care aveau ceva cu toata lumea, nu numai cu cei de la National. Jandarmii nostri cei de cacao "si-au facut datoria" in alte cazuri, au amendat doi suporteri ai Nationalului pt. niste blande cuvinte adresate lui Jino. Spun blande in comparatie cu ce i-au adresat rapidistii lui Prunea (copil :mda: , morti, mama, nevasta etc). Pe langa amenzile de 10 milioane cei doi progresisti au fost si evacuati inainte de finalul primei reprize. Va spun cu mana pe inima ca aia aveau fete de huligani fix cum are si Patapievici, dar asta e, traim in tara lui Papura Voda.

Bancaru
17th September 2005, 22:30
Deci. Sa revenim on topic. Sportul a pierdut acasa cu Nationalul. Nu ma asteptam dar speram. Depun un trandafir ...
Gata! A trecut. Avem meci acasa, greu. Sa ne vedem de ale noastre si sa nu vorbim cu necunoscuti.

Kainsashiki
17th September 2005, 22:38
un meci disputat intre doua echipe de valori apropiate, intre doua echipe care cu adevarat formeaza o echipa.

probabil mai echitabil era un egal dar nu intotdeauna fotbalul este drept.

campionatul nostru are nevoie de echipe de valoarea lui sportul, national, cfr, farul, poli tm.

esku
17th September 2005, 22:42
ce meci urat......mai era putin si ma lua somnul.....:(

be@
17th September 2005, 22:45
ultras_sportul, poate pentru tine National o fi club insipid si inodor.Dar pentru noi,e cel mai frumos club din lume.

esku
17th September 2005, 22:46
ultras_sportul, poate pentru tine National e un club insipid si inodor. Pentru noi, Fc National e cel mai frumos club din lume.

si poli iasi? :D

Cainele
18th September 2005, 01:26
Bah acum chiar nu inteleg de ce ambalatzi asa rau
Oricum...meciul a fost anost..nu prea a stralucit nici una din echipe...poate un egal ar fi fost echitabil ...parerea mea..

miril
18th September 2005, 03:31
Din pacate discutia a degenerat intre suporterii unor echipe de traditie a fotbalului romanesc. In loc sa ne unim si sa ne respectam, vorba unuia dintre noi, "rade ciob de oala sparta". Sunt nevoit sa dau AVERTISMENT COLECTIV! Mai ales prestatia celor "doi capitani" a lasat de dorit. Exceptii, Baez, Be@, suporterul progresist "de onoare" Saphicus si, bineinteles, ceilalti forumisti care nu sunt suporteri ai celor doua echipe. In ceea ce ma priveste, imi pare rau ca "n-am fost pe faza", ca sa impiedic degenerarea discutiei. Acum este tardiv cu distribuirea de "cartonase", de aceea am preferat sa dau un avertisment colectiv. Dar, daca discutia va continua pe acest ton, voi fi nevoit sa inchid topicul, iar cei vinovati vor fi propusi pentru suspendare. Ar fi pacat! Haideti sa dam dovada de fair-play, asa cum suntem cunoscuti, de fapt. Hai Progresul! Respect, Sportul!

ultras_sportul
18th September 2005, 09:38
Toate cuvintele jignitoare au avut ca sursa suporterii Nationalului... apropo cum de se mai numeste echipa asta FC National... stiam ca legea interzice asa ceva sau unii sunt mai presus de lege? :rosu:

Bancaru
18th September 2005, 09:39
Ma rog... Poate e mai bine asa. De obicei "scripta manent".
Dar Sapunaru chiar se tinea de bijuterii cand a iesit.

ultras_sportul
18th September 2005, 09:45
Ce naiba sunt asa importante bijuteriile lui Sapunaru? Sau ele fac parte integranta din creierul respectivului tragator de timp? Atunci ar trebui sa le puna la urechi pe post de cercei si sa nu le mai tina ascunse daca sunt asa pretioase :D

PS: daca il dor c....e ar trebui sa faca un consult la doctor doamne fereste sa nu fie bolnav cum a fost Lance Amstrong :o:

Bancaru
18th September 2005, 09:54
Imi pare rau ca a degenarat discutia. Mai bine vorbeam numai de fotbal. Eu zic ca lejer trebuia sa avem 4 sau 5 goluri date. Dar asa e fotbalul. Ratam mult. Numai in repriza a doua Bad a avut 2 ocazii dintre care una uriasa. Poate un 6-2 era echitabil.

ultras_sportul
18th September 2005, 09:57
Care naiba ocazii mari de gol pentru voi... inca 5 ocazii mari de gol voi?

Bancaru
18th September 2005, 10:00
Eu asa cred. Asa am vazut eu. Fiecare vede ce vrea. Catre sfarsitul reprizei Sportul a jucat criminal. Kamikaze. Usor puteam sa avem, pe langa cele 6 -7 goluri inscrise, si doi accidentati foarte grav. Numai Providenta a vrut ca noi sa terminam in 10 jucatori de camp iar voi numai cu un gol primit. E echitabil. Eu asa cred. Ratam mult.

miril
18th September 2005, 10:16
Din ce s-a scris prin fituicile sportive, Sportul a avut, printre altele, doua bare, iar Nationalul a mai avut ceva ocazii in afara de gol, una chiar a lui Zeno. Meciul a fost, oricum, fara ocazii multe de gol, si majoritatea comentariilor au subliniat ca, poate, un egal ar fi fost mai echitabil. Dar cum fotbalul nu se joaca pe principii de echitabilitate...

Ultras
18th September 2005, 10:21
Am vazut inregistrarea aseara pe tvri si pot spune ca am dominat meciul (sau mai bine spus am fost lasati sa il dominam), dar tactica a fost total gresita. Chiar daca am avut o bara, pot spune ca in stilul asta puteam sa jucam inca doua-trei zile ca tot nu dadeam gol... Practim, am repetat prima repriza de la Mioveni pe parcursul unui meci intreg. Abuzul de mingi aruncate spre Mazilu, cred ca a fost cheia meciului. Se pare ca Dan a avut treaba sampamana asta sa-i ajute pe altii si nu a mai avut timp sa se uite la inregistrarea meciului de saptamana trecuta... :mda: Balan a fost mana noastra moarta. Nu a dat aproape nici o pasa ca lumea si a tinut mingea excesiv de mult. Nationalul a venit sa se apere si sa ciupeasca. Si a reusit... Un gol marcat la o faza ca nu anunta nimic si inca doua ocazii tot in urma unor suturi de la distanta.

Restul nu mai comentez. Pentru a nu crea alte tensiuni p-aici nu am sa mai zic nimic de arbitraj si alte aspecte ale jocului. Oricum, meciul asta nu a facut o reclama buna fotbalului. In toate aspectele lui...

Nu am priceput de ce jandarmeria a blocat accesul la peluze si tribuna a II-a. Explicatia lor a fost ca nu s-a uscat cimentul turnat saptamana asta (scari). Eu cred ca nu au vrut sa stea in soare :mda:
S-au montat pana acum 9000 de scaune (cel putin asa reiese din socotelile mele) si au mai ramas 3 randuri fara, in peluze si la a doua. Adevarul este ca parca arata altfel cu aproape toate scaunele montate.

miril
18th September 2005, 10:24
Imi pare bine pentru cei din Regie ca si-au mobilat in...casa. O meritati! Ai dreptate, meciul nu a fost o reclama buna pentru fotbal.

Bancaru
18th September 2005, 10:48
Sunt de accord cu Ultras, ca au dominat studentii. Dar Nationalul e o echipa de contraartac. De ani de zile jucam asa. Ca a fost Olaroiu, ca a fost Zenga sau Landi, am jucat pragmatic. Patrescu normal ca asa a invatat: kick and run. Nuami ca tinand cont de stiulu nostru de joc, care ne-a adus o multime devictorii cu 1-0, nu pot sa vine toti si sa spuna meritam mai mult, sau meritam egal. Pana laurma se joaca pe goluri. Asta e un stil de joc. Fotbalul e si tactica in ziua de azi. Pe langa bani...
Sincer sa fiu m-a uimit Sportul cu prestatia jalnica. Nu urmaresc meciurile, dar auzeam pe la stiri 6 ocazii, 7 ocazii, Blan la Steaua, Lazar la Steaua, Curelea la nationala mica, Mazilu la nationala mare, etc. Si ce am vazut ieri? Eu am fost convins ca vom manca bataie. Nici nu am vrut sa votez vreun rezultat ca nu am vrut sa-mi incalc principiile, dar si ratiunea m-a indemnat sa fiu realist.
Nu stiu care are vina la Sportul, dar nu cred ca asta e fata lor. Poate si Mazilu ar trebui sa se creada mai putin vedeta si Dan idem.

Ultras
18th September 2005, 11:31
Nu cred ca este vorba de vedetisme. Crede-ma nu este cazul. Avem probleme cu echipele care au ca principala grija apararea. Ne aruncam ca berbecii exact unde echipa adversa este mai puternica, pe partea centrala. Au fost cateva momente cand am atacat pe extreme si incepea sa se vada deranj. Dar astea au fost momente sporadice. Alta greseala tactica a lui Petrescu a fost ca a inceput si meciul asta cu Nae titular. Nici nu se vedea dintre fundasii Nationalului. Curelea cred ca ar fi fost o solutie mai buna. Avea fizicul necesar pentru a crea mai multa presiune. Oricum, nu din cauza asta s-a pierdut meciul. Nu asta trebuia sa jucam. Iar in timpul meciului Dan nu a avut reactie la ce se intampla in teren. A asteptat o greseala, o minune. Nu-l acuz de nimic, dar cand vezi ca ceva nu merge, parca ar trebui sa schimbi "macazul".

Cand v-ati lamentat toata saptamana trecuta n-au spus mai nimic pentru ca stiam ca daca nu vom juca cu cap, nu avem nici o sansa sa castigam.

Bancaru
18th September 2005, 11:40
Te cred, dar si a avea ca principala grija apararea este un stil de joc. Dan trebuia sa gaseasca solutia pentru spargerea apararii Nationalului. Totusi era cam greu la gabaritul alora.
Iar daca e sa vorbim da calitate si cantitate, cel putin asa am vazut eu, Nationalul a avut mai multe ocazii iar Sportul le-a avut pe cele clare.

ultras_sportul
18th September 2005, 11:44
Vreo 5 jucatori ai Sportului au avut ieri un bioritm fizic si psihic foarte scazut si din pacate acest lucru s-a reflectat 100% in prestatia lor din teren :rolleyes:

Cel putin Balan, Cruceru si Nae pareau ca poarta in spate saci cu ciment...

Ieri ne-a lipsit prospetimea in exprimare fapt extrem de nociv in conditiile in care jocul Nationalui a reprezentat o moara care ne-a tocat nervii prin trucurile si micile sicane de care uneori a abuzat!

Ultras
18th September 2005, 12:10
Iar incepi cu bioritmul...!? Nationalul si-a propus sa nu ia gol si a reusit. Ba chiar mai mult. Asta e...

Am revazut faza de la bara lui Ferfelea si lovitura de cap a lui Mazilu. Intr-un singur minut. Minutul ala a fost parca din alt meci, pentru ca am jucat in viteza. Un pic de accelerare si s-a vazut deranjul. Am jucat ca niste babe, rezultatul este pe masura...

deja-vu
19th September 2005, 09:36
Desi nu speram, National a castigat. Bine-nteles ca suntem subiectivi si fiecare tinde sa spuna ca echipa lui merita mai mult. Eu zic ca rezultatul e corect. National a aratat asa cum o stiam, nu ca in meciul cu Clujul (dar oare atunci a vrut sa joace?). Jocul, cred eu ca s-a castigat la mijlocul terenului, unde Nationalul a jucat agresiv si a recuperat multe migii, lasand putine oportunitati de constructie Sportului. Practic, in prima repriza, ocazii au fost doar la poarta Sportului, desi au avut posesie mai buna, dar intr-un joc lipsit de orizont.
Oricum, Sportul are potential si va mai face multe victime in acest campionat.