PDA

View Full Version : Dubai, Acapulco & Las Vegas



Ady
26th February 2007, 19:11
Tablourile principale :

Dubai : http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2007/495/MDS.pdf

Acapulco :
http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2007/807/MDS.pdf

Las Vegas :

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2007/433/MDS.pdf

vassy
26th February 2007, 23:53
FEDERER, Roger - PLESS, Kristian: 7 6(2) , 3 6 , 6 3

a pierdut federer un set :shocked:

Black Mamba
26th February 2007, 23:58
Da, mai pierde cate un set in primele meciuri de la un turneu minor.

dextercioby
27th February 2007, 11:03
A jucat formidabil Pless, i-a pus probleme mari lui Federer, in special cu forehandul.

Ady
27th February 2007, 11:47
Andre in the House
Las Vegas native Andre Agassi, rugged up in coat and beanie, braved the chilly conditions on Day 1 of the Tennis Channel Open to catch some of the action. Agassi watched the Querrey-Bogdanovic match with his former coach Brad Gilbert, who now coaches Bogdanovic (in addition to coaching Scotland's Andy Murray).

In a show of support for his hometown tournament, Agassi insisted on buying his own $30 ticket to access center court, refusing offers of a freebie.

Sorin Blaj
27th February 2007, 11:59
Jucatorii romani participa la vreunul?

Ady
27th February 2007, 12:04
nu cred ca avem pe nimeni ... pavel dupa finala de saptamana trecuta nu avea timp sa ajunga oricum ... l-am cautat pe hanescu pe la toate cele 3 turnee si te tablou si in calificari si vad ca nu e ... si-o pastra dreptul de participare la turnee pentru turneele pe zgura ...
avem cativa la un challenger in germania, mai multe informatii aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=85760

coiscif
27th February 2007, 12:31
www.horiatecau.com

era pe profilul sau de pe atptennis

Celso
28th February 2007, 18:33
cine a vazut mingea punctul senzational facut de Federer in meciul cu Bracciali din setul 2?:P

alina_dana
1st March 2007, 08:23
Ce loc in clasament ii confera ,lui Andrei dreptul de a acede direct pe tabloul principal la orice turneu?

dextercioby
1st March 2007, 10:21
cine a vazut mingea punctul senzational facut de Federer in meciul cu Bracciali din setul 2?:P

Eu, aseara. Intr-adevar, arta, nu gluma...:shocked: Mi-a placut si meciul lui Nadal, BTW. Am stat pina la 10 fara 25 sa-l vad.


Ce loc in clasament ii confera ,lui Andrei dreptul de a accede direct pe tabloul principal la orice turneu?

Cu locul 32 ar intra pe tabloul principal la orice turneu. Ba chiar ar fi si cap de serie la GS.

iuli
1st March 2007, 12:57
Eu zic ca e de batut Fedex la acest turneu...s-a chinuit si cu Pless si cu Bracialli....il bate Tommy in semifinale...de ce nu?

dextercioby
1st March 2007, 13:04
Nu se stie, Haas e in mare forma, totusi e posibil ca oboseala sa-si puna in final amprenta (a venit din America in Dubai si-a avut 2 zile de acomodare).

Celso
1st March 2007, 13:33
si Haas a fost tare inconstant pe propriul serviciu! de abia sa incalzit Federer!:P

Cipri
1st March 2007, 13:59
Has si Fed sper sa ajunga in semifinale si si sa joace finala ( daca nu se intalnesc in semifinala ) ca nu m-am uitat pe tablou !!!

iuli
1st March 2007, 18:53
Eu zic ca e de batut Fedex la acest turneu...s-a chinuit si cu Pless si cu Bracialli....il bate Tommy in semifinale...de ce nu?

nu vezi ce am scris aici?

coiscif
1st March 2007, 19:20
eu inteleg un singur lucru din turneu asta...pavel e un fel de federer neuns:D!
pe bracialli l-a batut f usor si djokovic l-a scos in 3 seturi!

Celso
1st March 2007, 20:55
si ce era de asteptat se va intampla....semifinala Federer-Haas! ...

TenisFan
1st March 2007, 23:52
si ce era de asteptat se va intampla....semifinala Federer-Haas! ...Si ce era de asteptat se va intampla...Finala: Fedex - Youzhny!And guess who the winner is... ;)

dextercioby
2nd March 2007, 11:42
Si Soderling joaca bine, cred ca semifinala dintre el si Iujnii va fi ve life and death...

TenisFan
2nd March 2007, 14:27
Sau poate nu dextere... :( Deci ramane cum am stabilit eu... :(

dextercioby
2nd March 2007, 15:23
Mda, se pare ca faptul ca l-a batut pe Nadal "boosted his moral even further". Interesant de urmarit in continuare...

TenisFan
2nd March 2007, 20:48
Se pare ca Fedex a achizitionat si pe Dubai... :( Eu ma intreb asa: de ce insista organizatorii ca Fedex sa joace?N-ar fi mai corect sa-i dea lui trofeul din moment ce se inscrie la turneu?Si apoi sa-i lase pe toti ceilalti sa se bata pentru locul de finalist? :(

Black Mamba
2nd March 2007, 22:06
Faza de la meciul dintre Fed si Bracciali. :)

http://youtube.com/watch?v=BYLgUEiDbZY

TenisFan
3rd March 2007, 18:46
L-au pus sa joace finala cu Youzhny... :| Ce scarba i-a fost sa joace si ultimul act... :( In fine mai avem pana la Roland Garros...

adriana18p
3rd March 2007, 19:33
L-au pus sa joace finala cu Youzhny... :| Ce scarba i-a fost sa joace si ultimul act... :( In fine mai avem pana la Roland Garros...

off ce perle scoti:happy

TenisFan
3rd March 2007, 21:03
Ai vazut meciul sau turneul asta?Eu l-am vazut... :( Si-ti pot zice fiecare meci de-al lui Fedex mai putin primul tur...Cu Djokovic in sferturi a fost catastrofal "hands down" = 53 de erori nefortate...Cu Youzhny astazi dadea in niste mingi ca sa fie date peste fileu sau in fileu sau oriunde...Zacea o lehamite in el de ziceai vai doamne ce cauta pe teren... ;) Personal cred ca toate astea i se trag de la Mirka...Sa scape dracului de aia si sa le ia pe Sharapova sau Ivanovic sau Kirilenko la puricat... ;) Ah da azi => 32 de erori nefortate cu rusnac...Eu nu pot intelege cu cata lejeritate a luat si titlul asta cand el a jucat catastrofal meciurile cu scarba si s-a concentrat numai la mingile importante restul e psihicul slab al adversarilor... ;) A avut o vacanta de-o luna si tot nu s-a saturat omul...Sa i-l aduca cineva pe Sampras la 25 de ani sa se dueleze cu ala sa vad si eu ceva tenis sau pe oricine altcineva mai vreti voi...Sa vina sezonul de zgura ca pana atunci chiar nu e distractiv... :shocked:

printulmiskin
3rd March 2007, 21:53
"Cu Youzhny astazi dadea in niste mingi ca sa fie date peste fileu sau in fileu sau oriunde...Zacea o lehamite in el de ziceai vai doamne ce cauta pe teren... Personal cred ca toate astea i se trag de la Mirka...Sa scape dracului de aia si sa le ia pe Sharapova sau Ivanovic sau Kirilenko la puricat..."

Ce meci ai vazut tu,TenisFan???Dupa ce limba folosesti,cred ca esti fan fotbal si nu de tenis..

Black Mamba
3rd March 2007, 21:58
Sorry, dar deja chiar ai depasit masura.

A jucat atat cat trebuia ca sa castige. Isi salveaza resursele pentru meciurile grele care vor urma.

Cat despre faza cu Mirka... no comment. :(

luma
3rd March 2007, 22:17
@TenisFan: sustii ca esti fan Federer, spui ca te impresioneaza jocul lui si vorbesti de respect; asta inseamna sa-i respecti si pe cei apropiati lui...Te rog frumos sa fi mai atent la modul de exprimare.

TenisFan
3rd March 2007, 23:29
LOL...Femeia e mega plina...Se vede clar de la o posta ca e grasa eu cand am facut-o vaca m-am referit in mod explicit la gabaritul ei si nu la personalitatea ei pentru ca n-o cunosc si nu-mi dau cu parerea despre persoanele pe care nu le cunosc...Eu sunt fan Federer si voi ramane fan Federer dar daca exista posibiltatea sa-l umileasca pe adversar(dublu 6-0 sau triplu)atunci s-o faca nu pentru ca mi-ar conveni mie sa-l vad pe ala in genunchi desi si asta ar fi interesant ci pentru ca vreau sa vad tenis la cea mai inalta treapta din partea lui...Ma plictiseste atunci cand o lalaie si da cu ele in fileu sau la mama dracului in tribuna loveste cu rama si le da peste tribuna...printulmiskin iti spun eu ce-am vazut...Cel mai slab turneu facut de Federer in ultima vreme pe care l-a castigat...Nu cred ca exista in ultimii 2 ani sa fi facut atat de multe erori nefortate si sa joace asa de slab si sa castige turneul pierzand doar 2 seturi si alea unul la tie-break si unul in primul tur...53 de erori nefortate cu Djokovic cu toti jucatorii aproape si-a pierdut serviciul chiar din primul game cu Youzhny azi a avut 5-3 si si-a pierdut iar serviciul pentru ca sa-l pacaleasca la 5-4(plus ca si rusul a jucat prost)...Nu l-am mai vazut jucand asa prost de la sfertul de finala cu Robredo unde a fost meci de 3 seturi stranse si a facut vreo 32 de erori nefortate adica taman cate a facut azi intr-un meci de doua seturi relativ scurte cu Youzhny...Tenisul jucat de el la turneul asta deja este un tenis plictisitor...Eu de fiecare data cand aud de Federer se trezeste in mine placerea de a vedea tenis si nimic mai mult...De fiecare data caut sa-l vad si renunt la orice alt program ca sa-l vad pe el pentru ca are niste capacitati de a lovi mingea si alte chestiuni care ma incanta pur si simplu...Despre ce meciuri grele vorbesti tu acolo Black Mamba?Ii intineresc pe Sampras si pe Agassi si-i baga iar pe teren contra lui?Care meciuri grele?Haas era in mega forma a rupt tot la Memphis l-a umilit pe Rochus in sferturi cu niste lovituri absolut incredibile(am vazut meciul si m-a impresionat) pentru ca subit sa se incline in fata unui Federer sovaielnic si mai degraba concentrat atunci cand trebuia adica la momentele importante...Cu Djokovic a fost ceva mai strans asta pentru ca s-a relaxat in al doilea set cand avea un break in fata si a tratat cu superficialitate jocul fiind deconcentrat si l-a bagat ala in tie-break si a iesit set decisiv...Dar meciul ala a fost oribil...Se intreceau unul pe altul in care este mai catastrofal...A fost un meci groaznic numai erori nefortate si pe alocuri cate o floricica...Astazi cu Youzhny a fost plimbare prin parc nici n-am avut timp sa simt ca e echilibrat meciul...Mie mi se pare ingrozitor sa castigi un meci 6-4 6-3 si sa ai 32 de erori nefortate...Asta inseamna ca a fost un meci al greselilor deci n-ai prea avut ce vedea...Si cu o minge doua nu se face primavara...A avut trei mingi de break la 4-1 si le-a jucat pe toate absolut ingrozitor gresind minge dupa minge...A avut vreo 5 mingi de meci pe serviciul lui Youzhny si pe toate le-a jucat prost sper execrabil lasand impresia ca voia sa-l lase pe Youzhny sa piarda meciul mai degraba decat sa-l castige el...Daca juca spectaculos cum a facut-o Haas numai castigatoare cu Rochus primea numai aplauze din partea mea...6-0 6-2 scurt dar meciul a fost extrem de spectaculos mingile care plecau din racheta lui Haas erau incantatoare...Winners of the ground...Pur si simplu superb...De ce sa-ti bati joc de un meci de tenis facandu-l mai echilibrat jucand execrabil doar ca sa fie ala mai aproape de tine sa simta si spectatorii ca au asistat la un thriller la un joc echilibrat...Inseala tenisul pentru ca poate pentru ca e cel mai bun pentru ca are 10-0 cu Gonzalez 9-0 cu Youzhny 14-2 cu Roddick si asa mai departe...Toti astia se crispeaza cum aud de numele lui sau ii vad fata si el castiga meciurile la 5% din ce stie cu 52 de erori nefortate...Asta e cel mai mare deserviciu pe care il poate face tenisului din ziua de azi... ;)

printulmiskin
4th March 2007, 08:04
TenisFan...n-am avut rabdarea sa iti citesc pina la capat consideratiile...Imi dau insa perfect seama ca tu n-ai nimic in comun cu acest sport..Tenisul este jocul fair-playului,al bunei -cuviinte,iar tu numai de aceste lucruri nu dai dovada.Nu se poate lega un dialog cu argumente pro si contra ,folosind acest limbaj..

lucian_iasi
4th March 2007, 08:36
Finala turneului de la Las Vegas se va juca intre austriacul Jurgen Melzer si australianul Lleyton Hewitt :yeah: :yeah: .Melzer a trecut in semifinale de rusul Korolev cu 6-7,6-2,7-6,iar Hewitt de Safin cu 7-5,6-1 :yes: :yes: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello

In meciurile directe conduce Hewitt cu 4-0,obtinand 2 victorii pe zgura,1 pe iarba,si 1 pe hard ..urmeaza a 5 a victorie :yes:

luma
4th March 2007, 09:19
He he...Lucian, de data asta suntem in tabere adverse...:P:D

lucian_iasi
4th March 2007, 09:22
Asta e :) Daca aseara nu eram sigur 100% de victoria lui Hewitt ,acum sunt 100% convins ca va castiga finala :yeah: :yeah: :yes: :yes: :ok:

luma
4th March 2007, 10:00
Aha, deci provocare...:D
Si eu cred ca va castiga Hewitt. :)

TenisFan
4th March 2007, 10:57
Hai sa incepem cu inceputu`...luma ia stai putin sa inteleg: deci in principiu ala are dreptate cand ma face imbecil frustrat...El ma jigneste asa din senin si tu ii iei apararea pt ca in principiu are dreptate nu?Cu alte cuvinte si tu ai aceeasi parere despre mine din moment ce ala are dreptate...Nu-i de mirare ca esti moderator obiectiv si impartial...In momentul ala eu ii dadeam ban aluia pentru ca a adus niste jigniri dure la adresa unui user si apoi imi dadeam ban pentru ca i-am raspuns cu aceeasi moneda...Trebuia sa-i raspund pentru ca nimeni de aici n-ar fi facut-o si toata lumea ar fi luat-o de buna...Loviti-l pe ala care abereaza...Chestia care-mi place e ca totata lumea zice ca aberez dar nimeni nu-mi demonteaza mesajele sa-mi spuna unde aberez si de ce...E cel putin amuzant pentru mine...Apropos eu nu ma supar cand cineva ma jigneste in halul ala...Mie chiar imi place inseamna ca l-am enervat atat de mult au fost atat de bune cuvintele mele incat l-am atins pe cineva chiar si in modul negativ...E mega ironic ca printulmiskin vorbeste de fair-play si tocmai tu luma nu dai dovada de asa ceva lasandu-l pe ala sa spuna tot soiul de chestiuni...printulmiskin eu imi dau seama ca ceea ce spui tu n-are nicio treaba cu tenisul jucat de Federer...Adica ok oi fi eu nesimtit sau mai stiu eu cum dar daca nu stiu sa ma port cu Mirka asta nu inseamna ca nu stiu tenis... :happy Si inca ceva asta nu inseamna ca n-am fair-play... :happy Inseamna pur si simplu ca sunt nesimtit sau ceva... ;) Ceea ce spui tu miskin mi se pare hiper ultra mega comic...Nu se poate lega un dialog folosind ce limbaj?Ca doar nu ne intereseaza pe noi sau pe tine daca Mirka e mai slaba sau e mai corpolenta si cum o consider eu...Asta e forum de tenis si vorbim despre tenis nu si ceea ce este ingrijorator pentru tenis este realitatea: Federer castiga meciuri cu 52 de erori nefortate cu 32 de erori nefortate si asa mai departe impotriva jucatorilor de top 10 top 15 practicand un joc prost...Eu astept ca sa vina cineva cu un mesaj bine construit si sa-mi spuna unde gresesc cu ce si care e limbajul care e asa deranjant si pentru cine e...Pana atunci nu pot sa fac nimic altceva decat sa rad... :ras-plans:

BMW Power
4th March 2007, 11:06
Pacast....si Youzhny, si Safin....au pirdut. Primul in fata liderului mondial, cu 6-4 6-3. Marat....in fata lui Hewitt.

printulmiskin
4th March 2007, 11:15
Tu ai vazut meciul lui Fed. cu Yujnii???Rusul a jucat chiar atit de prost?Eu zic ca a jucat un tenis de inalt nivel,in setul 1 reusind sa fie pe aceeasi treapta cu Fed.Ce relevanta are faptul ca Fed.are nu stiu cite nefortate?Asa cum chiar el spune,in momentele importante este capabil sa isi ridice nivelul de joc si sa cistige acele puncte.Ce relevanta are ca a reusit abia dupa 6 mingi de meci sa cistige?Rusul nu avea nimic de pierdut si juca acele mingi asa cum ar trebui sa le joace pe toate:adica relaxat,fara inhibitii.Asta este lucrul cel mai dificil sa il reuseasca adversarii lui Fed.:sa joace relaxati,fara ginduri.Aici este secretul dominarii sale asupra tuturor adversarilor.Ce legatura are asta cu Mirka cea nu stiu cum?

luma
4th March 2007, 11:19
Opreste-te putin din ras...te rog. :)
Cand am spus "in principiu ai dreptate" m-am refgerit la asta: " va rog sa nu-l lasati sa-si bata joc de un campion cum este Federer, atat pe teren cat si in materie de fair-play." Cand am spus "te rog fara jigniri" m-am referit la ce a spus despre tine...
Poti sa ai orice parere vrei; ce te rog insa, sa o exprimi intr-un limbaj decent. Cum este Mirka si ce-i place lui Federer nu suntem noi in masura sa judecam...asta este treaba lui. Dar insistand intr-o astfel de discutie, nu faci decat sa produci tensiuni inutile. A-l respecta pe Federer inseamna a respecta si alegerile lui si persoanele dragi lui...
Si un lucru vreau sa-ti spun: nu sunt de acord cu limbajul violent si nici cu ideile impuse partenerilor de dialog. Intr-o discutie, poti sa ai alta parere respectant totodata parerile celorlati...asta inseamna sa te respecti pe tine. Si in virtutea acestui principiu, nu as indrazni vreodata sa cred, ceea ce ai spus, despre o persoana. Indiferent cine este ea.

TenisFan
4th March 2007, 11:44
Eu am vazut meciul lui Federer cu Youzhny intrebarea este daca tu ai vazut meciul lui Youzhny cu Nadal... ;) Youzhny a fost un complet alt individ si desi a facut cateva greseli nefortate meciul a fost presarat de mingi spectaculoase fantastice as putea sa spun...Youzhny a jucat senzational aproape ca nu i-a dat lui Nadal nicio sansa acesta din urma fiind la cel mai bun nivel al sau pe aceasta suprafata...In al doilea set a maturat cu Nadal pe jos cu niste puncte absolut incredibile...Reverul lui a functionat la parametri maximi as spune chiar ca a fost indecent de bun...Si acum vine meciul cu Federer si daca vrei putem analiza fiecare game in parte in care Youzhny si-a pierdut serviciul...Federer facea break pentru ca: reusea o lovitura castigatoare si 3 erori nefortate din partea rusului...Un complet alt individ fata de meciul cu Nadal...Deci Federer nici macar nu s-a sinchisit sa joace asa cum a jucat cu Roddick la AO sau alte meciuri mai bune de exemplu cum a jucat cu Blake in finala de la Tenis Masters sau in semifinala cu Nadal tot de acolo...Este ingrijorator acest lucru...Federer defileaza 6-4 6-3 in fata unor jucatori care matura pe jos cu numarul 2 mondial pentru ca atunci cand il vad pe Federer sa se piarda complet si nu putem asista la un meci superb de tenis...Era 5-3 pt Federer in primul set acesta joaca prost pe serviciul sau si cu o castigatoare din partea lui Youzhny se face 5-4...Apoi exact in jocul urmator Youzhny joaca absolut catastrofal pe propriul serviciu reusind vreo 3 erori nefortate ca sa-i ofere pe tava setul lui Federer...Intr-adevar in setul 2 nu avea nimic de pierdut si parca si-a dat drumul un pic la joc n-a mai fost atat de incrancenat dar tot pierdut era...In setul 2 a incercat sa se apropie fata de ce a jucat cu Nadal si cam atat...Nu poti scapa de inhibitii cand scorul e 6-4 4-1 pt Federer...Pana atunci ai jucat slab si acum renasti ca pasarea Phoenix cand mai sunt 2 game-uri si pierzi meciul si-n fata lui Federer...Putem sa analizam meciul lui Federer cu Djokovic daca vrei...A fost un meci oribil fiecare se intrecea in greseli...
@luma: Merci frumos ca ai clarificat aceste lucruri pt mine...E corect ceea ce zici si desi eu am un simt al umorului mai "pervers" pe care voi nu-l gustati n-am sa mai "jignesc" pe apropiatii lui Fedex sau apropiatii oricarui alt jucator...O sa vorbesc numai despre ce fac ei in teren...Totusi cred ca prima data tipul ala trebuia banat pentru ce a zis despre mine... ;)

luma
4th March 2007, 11:52
O sa discut si cu el...:) Multumesc pt. intelegere.
Si haideti sa ne referim numai la tenis si...jucatori.
Din pacate nu pot spune nimic despre turneul asta...:( Nu am reusit sa vad macar un meci. Unul macar...:headbang:

lucian_iasi
4th March 2007, 11:56
Pai turnee masculine in afara de cele de mare slem sunt greu de vazut :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

luma
4th March 2007, 11:59
Dar macar un "live score"...asa ca, eu trebuie sa cred pe cuvant tot ce spuneti voi pe aici...:P:D

TenisFan
4th March 2007, 12:01
Asta asa e nu inteleg politica Eurosportului vis a vis de turneele masculine cert este ca acest turneu a fost dat pe Eurosport 2...Eu prind acest canal deci am putut sa savurez meciurile...Cateva meciuri au fost date si pe Eurosport...Finala n-au dat-o integral ci inregistrata si au sarit niste jocuri...In schimb eu am vazut-o pe eurosport.com live... :rolleyes:

lucian_iasi
4th March 2007, 12:07
Eu nu prind eurosport 2 :headbang: :headbang:

Finala turneului de la Las Vegas o da eurosport 2 de la 1 dimineata in direct:( :( :( :( :( :(

luma
4th March 2007, 12:24
Nici eu nu am Eurosport 2...:(
...si pt. eurosport.com trebuie un pic de timp...:D:P

adriana18p
4th March 2007, 15:07
posibil sa dea finala de la las vegas pe eurosport.com
eu m-am cam saturat de wta...mai dau si ei din an in paste un turneu atp....noroc cu netul cateodata

Ady
4th March 2007, 16:24
eurosport transmite in toata europa si din moment ce in alte tari au alte programe drepturi de a transmite turneele ATP, nu are rost sa le cumpere doar pentru Romania si inca 2-3 tari care nu au alte canale de sport care sa dea tennis ...

carbu
4th March 2007, 19:19
Imi cer scuze membrilor acestui forum si in special lui TenisFan pentru declaratiile facute. Am gresit. Totusi, nu mi se pare normal sa nu fie tratati cu respect adversarii lui Federer, indiferent care ar fi aceia, inoculandu-se ideea ca s-au batut singuri. Este o lipsa de respect si fata de jocul lui Federer pentru ca in acest fel i se minimalizeaza meritele. Cat priveste gluma ca ar trebui invitat direct in finala, mi se pare cel putin deplasata. Consider, de asemenea, ca ar trebui sa fim mai rezervati in aprecierea unor sportivi, indiferent daca sunt numarul 1 sau 100, daca au avut un meci bun sau unul mai putin reusit. Superlativele sau, din contra, invectivele, nu fac bine acestui sport dominat de fair-play.