PDA

View Full Version : Etapa 6: FCM Bacau - Poli Iasi



ADelPiero
11th September 2005, 22:10
Vineri, 16 septembrie 2005: FCM Bacau - Poli Iasi, ora 18:00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

DanielAndrei
11th September 2005, 22:13
meci echilibrat. X2, Bacaul o sa joace sa recupere infrangerea rusinoasa din etapa a 5, Iasul e pe val, o sa fie un meci spectaculos

Paul
11th September 2005, 22:20
1-0 bate Bacaul...

baden
11th September 2005, 22:33
va fi un meci de rahat ... la bacau tribunele vor fi goale. Pentru bacau nu are cine sa bage goluri.
Nu credeam ca apararea bacaului e varza dar s-a vazut ca asa e.
Rusinea de pe Stefan cel mare nu o spala nici 4 victorii consecutive. Din partea mea Seche nu are decat sa mute echipa la Onesti sau oriunde in alta parte iar primaria sa nu mai plateasca curentul electric din taxele si impozitele platite de noi pentru stadion si pentru o echipa ce nu ar merita sa joace nici in divizia C

Paul
11th September 2005, 22:36
baden , se mai intampla...

o sa vina si vremuri mai bune ...

be@
11th September 2005, 22:42
Am venit, v-am salutat, am luat puncte, si-am plecat !

Fortza Poli !
Va fi invazie de ieseni pe Municipal !

DanielAndrei
11th September 2005, 22:44
be@, e plagiat :P

be@
11th September 2005, 22:46
Nu conteaza!
Ni se potriveste foarte bine ! :P

baden
11th September 2005, 22:49
poate ai dreptate dar eu chiar am crezut ca bacaul incepe sa lege ceva ... speram sa castige cu dinamo si s-a vazut ca nu sunt in stare. Sa lase pe altii care pot bate pe dinamo si alti jucatori care nu se feresc de minge si care cad din picioare la contactele cu jucatorii dinamovisti.
Nu scorul ma enerveaza cel mai tare ci indolenta jucatorilor bacauani. Trebuiau sa moara pe teren cu cateii de gat.

THE HUN
11th September 2005, 22:50
Am venit, v-am salutat, am luat punte, si-am plecat !

Fortza Poli !
Va fi invazie de ieseni pe Municipal !
be@ luati puncte si nu punte,nu de alta dar mai crede lumea altceva.

be@
11th September 2005, 22:53
Am corectat !
Graba, bat-o vina ! :P

esku
11th September 2005, 23:05
X .... bacau va incerca sa scoata la capat rusinea din meciul cu dinamo, iar iasul se va multumi cu egalul

ce_bine_e
11th September 2005, 23:07
asa cum nu prea am comentat la meciu cu farul nu ma voi grabi sa pronostichez nici un rezultat...sper doar sa castigam:)...si un egal ar fi bun;)

be@
11th September 2005, 23:10
Eu vreau 3 puncte !
Dar stiu ca nu vom avea meci usor !
O sa vedeti ca am dreptate !

GeKuRA
11th September 2005, 23:46
meci greu, Bacaul joaca bine acasa...
vom fi peste 500 de Ieseni la Bacau :ok: :ok:

wer
12th September 2005, 00:34
Meci naspa dar bate Poli IASI

hamsterutz
12th September 2005, 07:27
sa speram ca scoatem 3 pct ca se poate. bacaul joaca bine dar si noi, totusi merg pe un x,bacaul va trage tare dupa 5-0 cu dinamo :)!!!

old lord
12th September 2005, 09:59
dinamo a facut 6-0
iasule intr-o forma foarte buna si va invinge bacaul fara probleme
0-3

GeKuRA
12th September 2005, 10:21
in meciurile amicale Bacaul ne-a cam ars... in Campionat, cu sansa, i-am batut...
sa vedem ce o fi...

ce_bine_e
12th September 2005, 11:07
deabia astept sa merg la meci...sper sa nu fiu dezamagit;)

DanielAndrei
12th September 2005, 12:15
cu cine merg si eu la Bacau??? :D

lucas
12th September 2005, 14:37
in campinatul trecut iasul a batut bacaul imediat ce o luase de la fc national cu 6-0 :D sper ca acum bacaul sa nu ne imite :-)

ce_bine_e
12th September 2005, 14:55
imitam noi rezultatul de anul trecut al meciului poli iasi-fcm bacau:)

DanielAndrei
12th September 2005, 17:38
normal ar fi bine o victorie, dar pt jucatori le-ar trebui o infrangere pt a putea fi determinati la meciul cu Steaua

Danok the Great
12th September 2005, 18:27
Nu mai luam noi asa multe goluri, mai ales de la voi.
O victorie la un gol diferenta.

<< HAI BACAU >>>

Stefany
12th September 2005, 21:32
E important sa invingem la Bacau si vom scapa de -3. E nasol ca meciul va fi vineri la ora 18, sper ca vom fi cel putin 500 de ieseni.
FCM Bacau 0 - 1 POLI IASI /hello /hello :yeah:

Paul
12th September 2005, 21:40
in meciurile amicale Bacaul ne-a cam ars... in Campionat, cu sansa, i-am batut...
sa vedem ce o fi...

5-0 in amical ... istoria se repeta ...

be@
12th September 2005, 21:43
:happy
Paulica vad ca are glume in program.

stefanm14
12th September 2005, 23:00
E important sa invingem la Bacau si vom scapa de -3. E nasol ca meciul va fi vineri la ora 18, sper ca vom fi cel putin 500 de ieseni.
FCM Bacau 0 - 1 POLI IASI /hello /hello :yeah:

hm....mai tai un zero si merge :evil:

DanielAndrei
12th September 2005, 23:08
50 poate vom veni la Craiova, mai pustulica

GeKuRA
13th September 2005, 02:11
50 la Craiova ?? nici macar acolo ..
si la Unirea Dej in Cupa vom fi mai multi...

adica nu credeti ca vom fi multi la Bacau ??
prindeti Telesport ?! :D daca nu uitati-va la rezumate.. :ok:

george-dinamo
13th September 2005, 13:18
iasiul e peste bacau in momentul de fata. va depinde tousi forma de moment szi inspiratia antrenorilor. oricum un meci de tg 1. un 1-0 obosit. sincer as prefera sa bata bacaul ca sa fie poli mai determinata cu steaua etapa cealalta.

vanina
13th September 2005, 13:57
ar fi bine ca poli sa bata bacaul(dar nu la scor mare), cat despre poli - steaua , ar trebui sa se creeze un "ritual" : ia bataie sau cel mult egal "stelisto", ca la iasi lumea e buna

ce_bine_e
13th September 2005, 17:31
haideti mai, care mergeti la bacau, trebuie sa fiti punctuali, tot o lasati pe maine pe maine pana in ziua meciului..

DanielAndrei
13th September 2005, 20:03
maine ma duc la stadion sa ma inscriu pt deplasare :P, cica vor cere sa puna la dispozitie vreo 10 autocare ;)

arfel
13th September 2005, 21:00
eu merg la sigur..da nu cred ca merg cu autocarele...posibil cu maxi-taxi

Stefany
13th September 2005, 21:30
hm....mai tai un zero si merge :evil:
In sezonul trecut au fost la Bacau 500-600 de suporteri ieseni :yeah:

cioc
14th September 2005, 03:07
Se pare ca se simte lipsa lui Apostol,sper sa luam cele trei puncte.

sarmak
14th September 2005, 13:36
FORZA POLI IASI !

venim milioane de Ieseni :D:D:D
:ok:

cioc
14th September 2005, 13:39
Poate ati fost in Bacau 500-600,dupa cum zici,dar nu pe stadion.

commandoazzura
14th September 2005, 16:50
glumesti ma...anu trecut am fost cam 7-800...daca vrei iti trimit poza pe mail si ai sa vezi ca am fost multi! anu asta vom fi mult mai multi ....asteptati-ne

GeKuRA
14th September 2005, 23:14
Riscă să fie amendaţi dacă nu bat Iaşiul :yeah:
Gheorghe Chivorchian se gāndeşte deja la meciul cu Poli Iaşi. “Partida cu Poli Iaşi este extrem de importantă, o victorie putānd să refacă moralul pentru viitoarele jocuri”, a spus Chivorchian. Preşedintele moldovean se gāndeşte şi la Cupă. “Meciul cu Braşovul nu va fi uşor. Vom trata cu mare seriozitate această competiţie. Poate prindem finala”, a subliniat Chivorchian.

old lord
14th September 2005, 23:18
73 la suta pentru iasi?
ai ma fiti seriosi, a avut si bacau un meci mai prost, atata tot

iaro
15th September 2005, 03:25
Meci greu pentru Poli, care a vazut ca se poate, dar sa nu uitam ca Bacaul a batut Timisoara! Sa nu cadem in capcana ca timisorenii si sa ii tratam de sus! :nah: Bacaul a demonstrat in primele etape ca are o echipa buna, iar 0-6 la Dinamo nu conteaza (noi am facut 0-2 acasa).
Cred ca echipa care va marca prima va castiga conservand rezultatul, dar avand in vedere potentialul in atac al celor doua formatii e foarte probabil si un 0-0. Asta daca Miclea nu ne va incanta din nou!
Sper sa facem ca la Tg. Jiu! /hello
Forza Poli! :ok:

Cattani
15th September 2005, 15:06
VIneri ora 14:30 toti suporterii sunt asteptati la sala polivalenta (in fata la planet) pentru a efectua deplasarea la bacau.Se va pune un numar de 10 autocare.Sa aveti buletinul la voi.FORZA POLI batem cu 3-0

be@
15th September 2005, 15:39
Bai smechere, dar tu de unde esti ?Sau ti-e rusine sa afle lumea ?
N-ai aflat nici pana acum ca Iasul e al doilea oras ca marime? Daca nu, e grav...

dionis
15th September 2005, 15:47
In sezonul trecut au fost la Bacau 500-600 de suporteri ieseni :yeah:
Ma,dar mai terminati-o cu prostiile astea...nu mai tot visati voi victorii!Ce credeti ca daca ati batut campionatul trecut de-acum gata?Ce echipa mai aveti si voi ma?Om fi noi cum om fi,dar voi sunteti de tot rasul!Nu ne-a batut Timisoara acasa,de-acum ne bateti voi? :rosu:


Bai smechere, dar tu de unde esti ?Sau ti-e rusine sa afle lumea ?
N-ai aflat nici pana acum ca Iasul e al doilea oras ca marime? Daca nu, e grav...
Pai da ma,ca mai mult de jumatate din po****tia tarii locuieste la tzara! :evil:

OXz0n3
15th September 2005, 15:52
Cel mai clar solist al etapei .. 1

be@
15th September 2005, 15:54
Ce comic e OXzOn3 ......
:lol: :lol:

Vezi c-ai incurcat meciul. Cred ca te refereai la Farul-Fc Vaslui. :drak:

radcom
15th September 2005, 16:33
Hai salutare, baietzi!!!Bineintzeles ca Iasu' va confirma.:))...Un antrenament pt. meciul cu Steaua.
FORZA POLI !!!

DanielAndrei
15th September 2005, 16:37
dionis vad ca esti foarte optimist..bravo tie, sa cresti mare, vedem noi maine
@be@...iti mai aduci aminte ce vorbeam?? :D Avem si noi pretentii, suntem ieseni ;)

Carbyt1985
15th September 2005, 19:20
Mergem la Bacau sa luam cat mai multe puncte. Va fi un meci foarte greu dar cu putine faze de poarta cel mai probabil un meci in care se va sta mult la mijlocul terenului si rar se va ajunge in fata portii.

Sper sa castigam dar nici un egal nu ar fi rau

ce_bine_e
15th September 2005, 19:20
eu ma multumesc si cu un X, va fi greu...

be@
15th September 2005, 19:25
Ionutz Popa a zis ca o s joace 3-4-3.

Sa speram ca macar unul din cei 3 atacanti va inscrie.


P.S: Merg si eu la Bacau ! :yeah:

ce_bine_e
15th September 2005, 21:03
poate in cea din urma zi, haide poli!! lupta poli!!!

GeKuRA
15th September 2005, 22:52
P.S: Merg si eu la Bacau ! :yeah:
tot Iasul merge !!! :D
/hello /hello /hello /hello

saphicus
16th September 2005, 01:29
Glumet baiatu' asta de-i zice antrenor si care le vede pe toate ca un adevarat
oracol!! "Nici o echipa n'are sanse sa se califice in Cupa UEFA" :happy :happy :happy :happy Acuma baga un 3-4-3, dar... cate primeste la Bacau ? Nu cred ca poli poate scoate vre-un punct la Bacau, desi
simpatizez echipa orasului moldav al studentiei mele! In cel mai fericit caz un X , dar mai aproape de realitate, ar fi un pronostic :1 :ok: :ok:

cioc
16th September 2005, 02:53
Rai iesenii astia,au scus si ei capul dintre murti.In ultimii 20 de ani am uitat ca mai exista. De fapt a mai auzit careva de ei?

baden
16th September 2005, 11:28
eu sunt inca suparat pe echipa pentru meciul cu dinamo ... :(

be@
16th September 2005, 13:14
Avancronica de meci:

<<FCM Bacău – Poli Iaşi
"O echipă rănită īşi revine foarte repede"


La meciurile din ultimul deceniu disputate īntre formaţiile fanion ale Bacăului şi Iaşului, indiferent de eşalonul īn care activau cele două, au ieşit scīntei mai tot timpul. Rivalitatea grupărilor din cele două judeţe datează īnsă de multă vreme, dar s-a accentuat din toamna anului 1994, cīnd Poli, aflată īn luptă directă cu FCM pentru revenirea īn elită, l-a vīndut Bacăului pe Dănuţ Munteanu. Chiar dacă spre sfīrşitul sezonului, după ce formaţia de pe Bistriţa īşi atinsese obiectivul, jucătorul s-a īntors īn Copou, punīnd serios umărul şi la promovarea Iaşului, orgoliile s-au păstrat īn timp.
Şi īn ediţia precedentă disputa Iaşi – Bacău a fost aprigă, oaspeţii pierzīnd īn tur, īn Copou, cu 0-1, după o partidă jucată fără menajamente. Īn retur, gazdele au ţinut mult să-şi ia revanşa, dar tot echipa lui Ionuţ Popa s-a impus, cu acelaşi scor, succes īn urma căruia Poli şi-a asigurat şi matematic rămīnerea pe prima scenă. Nici īn meciul de astăzi după-amiază (ora 18) datele problemei nu sīnt diferite, fiecare dintre echipe ţintind un rezultat bun. Gazdele nici nu concep să nu cīştige, īn īncercarea de a spăla ruşinea de după īnfrīngerea la scor de tenis (0-6) suferită duminică pe terenul lui Dinamo. La rīndul lor, ieşenii ţin mult să demonstreze că victoria īn faţa Farului (scor 3-1) nu a fost deloc īntīmplătoare. Dar, şi mai important, că Poli se află īntr-o creştere reală şi evidentă. "Este de datoria noastră să reparăm cu Iaşul ceea ce am stricat la Dinamo. Chiar dacă i-am īnvins īn pregătiri, cu 5-0, acum datele problemei sīnt cu totul altele. Nici un meci nu seamănă cu altul, cu atīt mai puţin un joc amical cu unul oficial, mai ales că vom avea īn faţă o grupare care a evoluat din ce īn ce mai bine de la o etapă la alta", a declarat tehnicianul FCM-ului, Cristi Popovici. Deşi oficialii băcăuani īncearcă să pară cīt mai optimişti, īn lot există unele tensiuni, cel mai relevant episod īn acest sens petrecīndu-se la antrenamentul de marţi după-amiază. Atunci, portarul de rezervă Ignătescu a avut un dialog destul de acid cu Popovici, căruia i-a reproşat că nu-i acordă nici o şansă pentru a-şi demonstra calităţile. Consecinţele au apărut imediat, jucătorul fiind trimis să se antreneze cu formaţia secundă, din Divizia C.
Īn Copou, īn schimb, optimismul este unul ponderat, noua echipă managerială trăgīnd speranţă că revirimentul Politehnicii a īnceput cu victoria obţinută īn faţa constănţenilor. "Ne aşteaptă un meci foarte greu la Bacău, gazdele nepierzīnd pīnă acum vreun punct pe teren propriu. Noi īnsă abordăm fiecare meci cu gīndul la victorie şi ne dorim un rezultat cīt mai bun", spunea noul preşedinte, Sorin Boca, care susţine că obiectivul Politehnicii īn acest campionat este ceva mai īndrăzneţ decīt menţinerea īn Divizia A. La rīndul său, antrenorul Ionuţ Popa ştie că băcăuanii alcătuiesc o formaţie care luptă enorm pe teren: "Euforia victoriei cu Farul a trecut īn primele cinci minute de după joc şi ştiu că o formaţie rănită, cum este Bacăul după īnfrīngerea de pe stadionul Dinamo, īşi revine mult mai repede decīt orice altă grupare".
Formaţiile probabile: FCM – Bogdan – Codreanu, David (Ureche), Geamăn, Bojescu, Ganea – Gheorghiu, Trofin, Croitoru – Doltea (Matei) – Tănasă; Poli – Brăneţ – Toma, Onuţ, Ad.Ilie, Bordeanu – Miclea, Gavatorta, Rednic – Onofraş, Bīlbă, Păcurar. Īntīlnirea va fi arbitrată de timişoreanul Orlando Trandu, care va fi asistat la cele două margini de bucureştenii Nicolae Marodin şi Iulian Radu.
Suporterilor ieşeni care doresc să īncurajeze Politehnica la Bacău li se pun la dispoziţie şase autocare, care vor pleca din faţa Sălii Polivalente la ora 14,30.>>

FORTZA Poli !!!

cioc
16th September 2005, 13:41
Din 10 autobuze au mai ramas 6,pina la urma vor fi 3.

Stefany
16th September 2005, 15:35
Din 10 autobuze au mai ramas 6,pina la urma vor fi 3.
De unde stii ca vor fi doar 3 autocare? Oricum multi mergem cu masinile , maxi - taxi.

vanina
16th September 2005, 18:38
De la inceputul meciului, suporterii oaspetilor canta in continuu , asta este iasul
bravo iasule, pacat ca am avut examen ca altfel eram alaturi de tine in bacau
mai dati niste goluri sa faceti golaveraj :D

pif
16th September 2005, 18:48
gooooooool poli adi ilie

naxos
16th September 2005, 18:50
Nu ma poate decat bucura rezultatul la pauza :)

Hard
16th September 2005, 19:40
bate bacau

sun
16th September 2005, 19:52
Acest rezultat era previzibil , Bacau e in picaj dupa meciul de pomina cu Dinamo. NU e surprinzator ca Poli Iasi a batut !!

ps bravo be@trice pentru victorie :)

Ultras
16th September 2005, 19:58
Bine Iasiule! Mai ales ca erai pe biletul cu surprize... :drak:

Cainele
16th September 2005, 20:19
Bun asa...Bravo Poli
@ultras...iar ai surprize la pariloto ?:P
PS;maine dai berea de data trecuta????:P

Ultras
16th September 2005, 20:41
Evident! Daca ies toate... :drak:

STEELMAN
16th September 2005, 20:54
daca ar fi castigat "puternica echipa a boilor foarte furiosi ar fi tras fara discutii la titlu"

ADelPiero
16th September 2005, 21:26
gol destul de norocos.... a fost vina lui Manea cam 90% .... :mda:

Bergero
16th September 2005, 21:44
O victorie clara, mai clara decit o arata scorul (bacauanii nu au avut decit o juma' de ocazie!) si ...destul de previzibila. Si o dedicatie speciala pentru dionis, oXz0n3, saphicus, cioc si alti forumisti care abereaza pe acest forum (,,cel mai clar solist 1 al etapei'', ,,Iasiul nu se va intoarce cu puncte de la Bacau'', etc, etc) probabil expresia unor frustrari ale amintitilor sau poate chiar nu se pricep la fotbal. Altfel cum poti debita asemenea aberatii cind Iasiul are deja 2 victorii in deplasare, a obtinut destule puncte in deplasare in campionatul trecut, are o echipa mai omogena decit cred si care va fi un ,,dumicat'' greu de digerat in viitoarele partide de adversare. ADelPiero la tine nu se pune ca se stie ca esti anti Iasi de cind te stiu pe acest forum. De parca golurile, norocoase sau nu, nu ramin tot goluri? Si daca ai vazut meciul cite ocazii a avut Iasiul si cite Bacaul? Nu e nevoie sa-mi dai raspunsul!!

DanielAndrei
16th September 2005, 23:40
acum am ajuns si eu de la bacau...am fost meserie, galeria la inaltime. Bravo Poli, Bravo Iasul!!!!!!!!!!!! In plus am fost 6 autocare pline, s-a statt in picioare, plus ce s-a venit cu trenul, cu masinile personale. O nota proasta stadionului, e de jale. Scaunele sunt putrede, unu rupandu-se sub mine.

p.s. din cei care au vazut meciul, cum s-a auzit si vazut galeria Iasului? :P

be@
16th September 2005, 23:47
Super faina a fost deplasarea. :P
Eu n-am stat un minut jos in timpul meciului si-am cantat incontinu. Bravo, Poli ! Am meritat victoria !

@ sun: merci ! :ok:

GeKuRA
16th September 2005, 23:54
:)
:ok:
bine POLI !!!
prea misto s-a cantat... la sfarsit au venit si jucatorii si au cantat alaturi de noi...
parca jucam acasa... nu inteleg de ce Iasul era in galben:o: - albastru si Bacaul in ALB-Albastru :o:




a... si..... IONUT POPA ... MUSTATZA JOS !!!!
:happy :happy

DanielAndrei
16th September 2005, 23:58
oops...eram sa uit...maine il vedem fara musteata :drak:

ce_bine_e
17th September 2005, 00:06
un rezultat pozititv si 3 puncte meritate, bafta mai departe POLI;)

Angelina Jolie
17th September 2005, 03:35
No, bag de seama ca nici anul asta nu pica Iasu'. Pacat. :D

paranghele
17th September 2005, 07:11
pr marioara monroe:
mai gruia ceferila, stai in banca ta si nu te lua de noi.

Angelina Jolie
17th September 2005, 08:58
Ciocu' mic bai. Raspunde cand esti intrebat. Sau mai bine du-te si rade-i mustata lui popa .

ce_bine_e
17th September 2005, 11:38
haide POLI!! lupta POLI!!!

Stefany
17th September 2005, 13:35
No, bag de seama ca nici anul asta nu pica Iasu'. Pacat. :D
Nu-l bagati in seama, ignorati-l ca nu stie ce spune.
FORZA POLI - A FOST SUPER !!! Probabil ca am fost prea multi la Bacau ( 1 000 suporteri ) si bacauanii :degete: ne-au incasat bani pentru bilete ( pentru cei care am fost cu masinile personale). Nu-mi parea rau daca acesti bani ajungeau in contul echipei noastre.
FORZA POLI FORZA :yeah: :yeah: :yeah:

GeKuRA
17th September 2005, 16:07
a, da... am vazut multi ieseni printre Bacauani ... la Tribuna B... ei nu au cantat... au fost linistiti.
oricum respect pt. Bacau, am cantat la sfarsit alaturi de ei... :ok:

paranghele
17th September 2005, 16:46
Ciocu' mic bai. Raspunde cand esti intrebat. Sau mai bine du-te si rade-i mustata lui popa .
marioaro, alte fetite de pe aici din forum mai stiu ceva fotbal, tu, esti la furat. vezi ca a inceput scoala si la k-12 e de munca.

Balaci
17th September 2005, 18:31
Ciocu' mic bai. Raspunde cand esti intrebat. Sau mai bine du-te si rade-i mustata lui popa .

NU,ca mustata lui Popa i-o rade be@!

t.b.
17th September 2005, 18:44
Bine ca a pierdut bacaul, sa ii ia de manuta pe gloria si pe aia din deal si in B cu ei :drak:

:headbang: pacat ca pica numa` 2 :(

Stefany
17th September 2005, 18:56
a, da... am vazut multi ieseni printre Bacauani ... la Tribuna B... ei nu au cantat... au fost linistiti.
oricum respect pt. Bacau, am cantat la sfarsit alaturi de ei... :ok:
Desi am platit bilet am stat la galeria ieseana, nu au fost probleme sa mergem la galerie. Am cantat tot meciul. FORZA POLI

vlad1607
17th September 2005, 19:22
rezultat f bun...asa cum am mai zis-o Poli Iasi nu pica anu asta in B !

ADelPiero
17th September 2005, 21:31
Nu se poate pune la indoiala victoria pe care a obtinut`o Poli in acest meci ;)

ps

NU,ca mustata lui Popa i-o rade be@!

astazi ... inca o avea :D a fost la meciul Dejiului ..... a stat doar prima repriza ... insa am vazut eu cu ochii mei ... ca avea mustata :evil:

be@
17th September 2005, 21:40
Pai noi i-am strigat dupa meci sa-si rada mustata, dar vad c a acum o da cotita.
Cica a negociat cu jucatorii.Le face cinste cu o masa si-i baga abia miercuri in cantonament.

ce_bine_e
17th September 2005, 21:48
am vazut niste zvonuri pe site-ul oficial al clubului....cum ca ad ilie nu ar juca in meciul cu steaua sau ca meciu s-ar juca pe 2, vreau sa prezicez ca ambele zvonuri sunt false!

be@
17th September 2005, 21:50
Cu Ilie te inseli. Are sigur doua cartonase galbene primite.

DanielAndrei
17th September 2005, 21:53
NU,ca mustata lui Popa i-o rade be@!
mai tipule, tu macar ai un pic de bun-simt? asa se vb cu o fata?

be@
17th September 2005, 21:58
Lasa-l Trineo , ca-i oltean. Si cu asta am spus tot. N-am stabilit sa nu-i mai bagam in seama ?

DanielAndrei
17th September 2005, 22:03
stiu :P...dar nu asa se vb cu o fata

ce_bine_e
17th September 2005, 22:05
Cu Ilie te inseli. Are sigur doua cartonase galbene primite
da are 2 cartonase galbene si ce-i cu asta?
tot joaca la meciul cu steaua

saphicus
17th September 2005, 22:17
Marturisesc faptul ca Poli mi-a intrecut asteptarile in meciul jucat la Bacau, unde am pronosticat cel mult un meci nul! Si ma bucur sincer pentru echipa
studentiei mele, ca o "pune" pe jucat fotbal, dupa un inceput de campionat destul de ezitant! Cat despre antrenorul Popa, pe cat este de mucalit in declaratii si interventii, pe atat este de serios in meserie !! Cred ca o confirma!! Bravo Poli! Deveniti stindardul echipelor moldovene si poate si ..mai mult decat atat! :ok: :ok: :ok:

vlad1607
17th September 2005, 22:19
gata ba lasati meciul asta...sa NU pierdetzi cu Steaua ! Bafta Lupta Iasiul ! :ok:

ce_bine_e
17th September 2005, 22:22
multumim pt cuvintele astea...si noi speram sa reprezentam cu cinste moldova si chiar mai mult..dar este inca prea devreme:)

DanielAndrei
17th September 2005, 22:23
asa e saphi...profu' are carisma, e hazliu, stie sa isi mobilizeze jucatori, e scolit prin Italia (rezultatele o spun). Imi place si cred ca totusi ii sta bine cu mustata :D

stefanm14
17th September 2005, 22:24
Lasa-l Trineo , ca-i oltean. Si cu asta am spus tot. N-am stabilit sa nu-i mai bagam in seama ?

se pare ca tu dovedesti aici lipsa de bun-simt...si cu asta am spus tot ! :ok:

ce_bine_e
17th September 2005, 22:25
patruped stai linistit, daca scoatem un rezultat pozitiv cu steaua o facem pt noi nu pt voi!
ms oricum

saphicus
17th September 2005, 22:39
Asa-i Trineo! Are charisma si ii sta bine cu mustata ! In plus e..hatru bun de glume, cum se zice pe la noi !:)
Cand o sa am putin timp, o sa complectez cate ceva din aduceri aminte si ce nu e trecut intr-o anumita perioada "istorica" (suporter- Poli Iasi), la care a postat Edgar, chiar daca nu sunt suporter , dar simpatizez cu aceasta echipa! :ok: :ok:

GeKuRA
17th September 2005, 23:04
Imi place si cred ca totusi ii sta bine cu mustata :D
I-o fi stand bine, dar eu vreau sa-l vad CU MUSTATA JOS !!! :evil: :evil: /hello /hello :yeah: :yeah:

DanielAndrei
17th September 2005, 23:10
@saphi...ma bucur sa aud asa ceva de la tine. Si mai sunt, am vb cu unu de pe langa resita, tine cu Poli, iar vineri a jucat la pariuri un 2 pe Iasi.

Cattani
18th September 2005, 14:02
Si ce daca are 2 cartonase galbene tre sa aiba 4.Doar nu a luat 2 intr-un meci

ce_bine_e
18th September 2005, 14:34
asta am zis si eu

Vi3rme_X
18th September 2005, 14:57
Bravo Poli Iasi!!!

be@
18th September 2005, 15:06
Multumim ! Bravo si voua !!!

iaro
18th September 2005, 18:49
BRAVOOOOOO POLIIIIIIII! /hello
Felicitari baietilor, domnului Popa si galeriei care am inteles ca a fost la inaltime!!! Tot asa!
Pana vine Steaua tre' sa ne bucuram de aceasta victorie si de faptul ca luam puncte foarte importante pentru a avea un retur linistit!
Cat despre olteni, be@ sa stii ca nu sunt toti la fel, cum nici ardelenii si nici moldovenii. Cei care vin si abereaza pe aici nu au legatura cu originile. Ar fi putut fi si suedezi ca tot rautaciosi erau. :no: