PDA

View Full Version : Etapa 1: 12-18 septembrie (inchis)



Vadim
11th September 2005, 21:19
Etapa 1 este deschisa pentru concurs. Va rugam sa scrieti aici eseurile apasand butonul "post reply". Pentru acest lucru trebuie sa fiti inregistrat pe forum. Daca nu sunteti inregistrat, va rugam sa apasati aici (http://www.onlinesport.ro/forum/register.php?).

Cele sase cuvinte cheie care trebuie sa fie incluse in eseurile etapei 1 sunt urmatoarele:"paralelipiped", "neasteptat", "Claudiu Raducanu", "robinsonada", "popice" si "absolut".

ady51a
12th September 2005, 00:33
La ultimul meci al echipei sale, Claudiu Raducanu a facut o robinsonada in careu, rasturnand ca pe popice fundasii echipei adverse, iar arbitrul partidei a dictat, absolut gratuit, lovitura de pedeapsa, ratata in mod neasteptat de jucatorul X care a trimis balonul pe langa, direct in cutia de forma paralelipipedica cu care-si transporta aparatul un fotoreporter aflat in spatele portii.



Am incercat si eu. :ok: Sunt un ''om al cifrelor''. :D

michaelv
12th September 2005, 18:21
Pe cand ma uitam la meciul Vasluiului si spargeam o punga de seminte, atuncea neasteptat atacantul Claudiu Raducanu facu o robinsoniada de-mi cazu saminta din mana ( ca pe vremea cand juca la Steaua, si avea o gramada de "bulan" si de goluri:D ). A fost absolut surprinzatoare executia fostului militar, dar fara nici un rezultat. Pe banca de rezerve Basarab Panduru ( acuma fostul antenor al celor din Vaslui) incepu sa se razbune pe suporterii alb-verzui facandu-i popice, dar la randul lor "ultrasi" il "aplaudau" :degete: pe "bravul" lor antrenor(fost). Neinteresandu-ma acest moment al meciului, mi-am adus aminte de samanta scapata pe jos si apucand sa o caut am dat peste un caiet de matematica din clasa X-a aflat sunb canapea.Deschizandu-l si amintindu-mi de frumosii ani de liceu am dat peste cea mai urata forma geometrica: paralelipiped. Vazand acel "iubit" desen, o plictiseala si un dezinteres aparu pe fata mea. L-am lasat pe Claudiu cu ratarile lui monumentale si pe Basarab cu nervi lui si Vasluiul cu suporterii ei, si am schimbat televizorul pe CARTOON NETWORK.

haihui
12th September 2005, 18:45
Claudiu Raducanu nu mai vrea sa stea intr-un blocnotes. Vrea sa stea intr-un paralelipiped. Ii place cum suna si i-a spus lui cineva ca are o forma absolut misto! Asa i-a spus si arhitectului care s-a uitat lung la el. I-a zis ca il face dar ca il costa. "N-are treaba, mai face baiatul o robinsoniada, doi, mai castiga un ban. Da' sa fie si cu termopan d'ala sucar de lemn!! Ii fac popice pe toti". "Poate arsice" indrazni neasteptat arhitectul. Claudiu Raducanu il privi dispretuitor: "Da, baaaa, bine ca iesti tu dastept da' tot io marc banu'." Arhitectul nu a mai spus nimic. Ce rost avea?

claudio25ro
12th September 2005, 19:30
In drum spre stadion ma gandesc:"ce ar fi sa batem Cehia ? :) Dar nu avem noi bulanul lui CLAUDIU RADUCANU...defapt mai stii..poate prinde Mutu iar o zi din aia sa-i faca POPICE pe fundasii cehi." :yeah: Zis si facut..ajung la stadoin..full...ma asez pe un gsp pe care il aveam de acasa (praf..cat cuprinde pe scaune..plus de alta imi trebuie ptr. seminte). Incepe meciul...imunul...hmmm...nu prea stie lumea imnu (defapt..ce rad ca nici eu nu-l stiu pe tot); mai bine baga o manea ca pe aia o stiu rromii din spatele meu ABSOLUT. Jucam NEASTEPTAT de bine.. chiar foarte bine...opaaa...Mutu...gollll...si e 1-0 !!! :o: Nu-mi vine sa cred...asezare ca intr-un PARALELIPIPED cu Chivu si Lobont in zi mare. Ce sa mai zic de Mutu...2-0 !!!..e o adevarata ROBINSONIADA pe teren. :ok: Uite la ei.. sunt nauci aia....Dorinel e "tatic" iar cehii inca nu-si dau seama...se termina meciul...de data asta am jucat fotbal...da..fotbal adevarat...si unde m-ai pui ca nea Piti s-a riscat la greu...of..Cocis..pls,pls sa nu ajungi si tu un biet Plesan laudat pana la refuz si apoi...vai mama...
Ma duc spre casa cu gandul la Cehia..la cum au jucat..e posibil...dar vezi.. Cehia nu-i Romania de azi...e Romania de ieri...o sa mai treaca ceva ani..si fara noi la CM ca oricum ne-am cam obisnuit acasa. Noroc cu astia de la TELESPORT :rosu: ...ca ne dau meciuri la tv...poate vedem si Campionatul Mondial la ieri..da nu asa... ci.."codat"! Oricum sunt roman si strig in drum spre casa...hai Romania... /hello /hello /hello


--------------------------
La sesizarea unui moderator am modificat "ciori" cu rrromi ;)

intermezzo
13th September 2005, 00:35
Intr-un nou clip publicitar difuzat astazi pe un post national de televiziune l-am vazut pe Claudiu Raducanu facand o robinsoniada intr-o sala de popice situata in Complexul Grozavesti langa intersectia in forma de paralelipiped.Ce mi s-a parut senzational a fost modul neasteptat de ingrijit in care autorul reclamei s-a exprimat in interviul ce a precedat filmarile.Printre altele acesta a afirmat ca:"Era absolut necesara prezenta mea aici pentru ca oamenii sa se obisnuiasca cu cei pe care ei ii considera vedete"

eatdaworm
13th September 2005, 09:52
Suparat ca desi in absolut toate meciurile da 3-4 goluri din robinsoniada el este apostrofat de presa ca ar fi paralelipiped cu fotbalul, claudiu raducanu a tinut sa le raspunda ziaristilor convocand o conferinta de presa ce ar urma sa se tina in singura sala de popice din judetul Vaslui. In mod neasteptat conferinta de presa a fost anulata din cauza ca a uitat sa faca rezervare pe net. A urmat o cearta monstru deoarece Claudiu le-a zis ca el nu vrea pe net ci vrea pe datorie. Totul s-a terminat cu bine cu un interviu in care Claudiu spunea ca in fiecare meci el da 110%.

sun
13th September 2005, 18:21
Claudiu Raducanu spunea o data ca vrea sa locuiasca intr-un bloc notes . Nimic mai plauzibil . Poate ii va construi cineva , vreodata , un bloc notes dotat cu sala de popice, cinematograf la care ruleaza filme cu final neasteptat ( adica Blockbusterul Bucuresti - Barcelona via Bielefeld cu robinsoniada in Vaslui ) , un WC in forma de paralelipiped si poate un Sex-shop , adica strictul necesar pentru el.
Se va muta aici cu familia lui , dar numai dupa ce un "pandur" ii va da cateva scatoalce , asa cum i-a promis, pentru a aduce mai aproape absolutul de ciuperci. Foarte aproape .

Steaua + Dobrin
14th September 2005, 02:51
Claudiu Raducanu in forma de paralelipiped neasteptat a facut o robinsonada si a darimat absolut toate popicele !!

makawelly
14th September 2005, 12:08
Transferul neasteptat al lui Claudiu Raducanu la FC Vaslui a fost absolut de neinchipuit cu cateva sezoane in urma.Nimeni nu ar fi crezut ca varful Stelei plecat in Spania la o echipa de top,cei drept care la momentul respectiv era in mare dificultate in lupta pentru salvarea de la retrogradare, s-ar transfera la o nou promovata in Divizia A intr-un timp asa de scurt.La noul sau club,Claudiu a fost primit cu mult entuziasm,asteptandu-se de la el sa fie un lider al echipei.Obisnuit cu tehnicile romanesti de antrenament,nu i-a fost greu sa se adapteze la stilul antrenorului Panduru.Schemele de atac in forma de paralelipiped ii creiau varfului,acum vasluian, multe optiuni de finalizare,putand crea chiar spectacol,treacand de aparatorii adversi ca o bila prin popice.Insa lucrurile nu au stat chiar asa pe teren atacantul nereusind sa marcheze nici macar 1 gol "normal",dar sa mai izbuteasca si o executie de finete din robinsoniada.

andulex
14th September 2005, 15:35
In urma cu ceva ani buni...avea 12 ani pe atunci si inca nu prea stia ce-i ala fotbal...asta era Claudiu Raducanu,elev in clasa a-V-a.Se apropia ora de matematica si cu toate ca se lauda in toata scoala ca stie perfect geometrie,mai ales problemele cu piramide sau paralelipipede acesta chiuli in mod neasteptat cu un grup de prieteni din clasa vecina.Si ce sa faca si ei,cum pe atunci nu erau sali de net,se hotarara,cum nu prea le aveau ei cu fotbalul,sa joace si ei popice cu una din mingiile pe care le avea unul din baieti.Cand veni randul lui Claudiu,absolut fara nici o cunostinta in ale fotbalului,se hotara sa darame popicele lovind mingea cu piciorul:...aceasta era asezata la locul ei...un avant de zece metri...Claudiu se apropie...toata lumea privea inmarmurita...momentul se apropie...si...poc...se impiedica,dar totusi mingea este atinsa intru-n mod pe care astazi il numim ca fiind o robinsoniada,si darama toate popicele...Acesta a fost momentul in care Claudiu Raducanu si-a dat seama ca menirea lui este sa joace fotbal,si nu sa-si piarda vremea la scoala...............Inapoi in zilele noastre:eu totusi cred ca trebuia sa se apuce de popice...THE END

corto
14th September 2005, 17:42
Petrica mai trase doua focuri in directia siluetelor masive ce se indreptau spre el si ii privii cazand ca niste popice. Apoi se retrase rapid in intunericul absolut ce pusese stapanire pe centrul Vasluilui strecurandu-se ca o felina pe langa statuia lui Claudiu Raducanu - de acum doar o ruina. Neasteptat, din stanga aparu paralelipideul masiv tarandu-se greoi pe strazile pline de cadavre.

Era in timpul primei robinsoniade purtate de robinsonieinii de pe planeta Robinsonia, si lui Petrica i se facuse deja foame.

off-topic apropo: DEX-ul zice ca se spune "robinsonada" ... :P

ozo
16th September 2005, 13:13
Claudiu Raducanu nu joaca absolut nimic. E meci de fotbal, il urmaresti sa vezi ce face, si descoperi doar o popice uitata in teren. Neasteptat ar fi sa dea cu sutul in minge, fantastic ar fi ca portarul advers sa faca o robinsonada ca sa o respinga. Iar cat de posibilitatea ca sa o expedieze in poarta... sunt sanse mai mari sa stie ce e aia paralelipiped.

psorin
16th September 2005, 17:57
"Ce e aia robinsonada" isi spune Claudiu Raducanu in capu-i paralelipipedic. Raspunsul vine neasteptat de repede" - O robinsonada este un fel de bila ca si aia de la popice, dar care este umpic mai mica si mai neagra". Fericit ca a gasit raspunsul Claudiu sa indreapta spre poarta adversa dribland vreo doi, sutand spre absolut.

michaelv
16th September 2005, 19:40
Eu nu stiu de ce toata lumea il ataca pe Claudiu Raducanu, ce credeti, ca nu stie ce e aia o robinsonada..Va inseletati toti. Este un fotbalist absolut fermecator..cand pune piciorul pe minge toti adversarii lui cad ca niste popice..nu va aduce-ti aminte ca el a fost singurul jucator care a marcat in meciurile Stelei din cupa Uefa(cele cu englezi).In meciurile alea, nu putem spune ca a fost neasteptat de bun sau de prost, a fost in nota echipei chiar o treapta mai mult decat altii. Cum zicea unul din predecesorii mei ca este paralelipiped cu fotbalul. Vreau sa-l contrazic.Ia aduceti-va aminte de Soava la meciurile nationale(ca la altele nu ma intereseaza) "cat de bine juca" :headbang:,si dabia cand am scapat de Nea Puiu :yeah: atuncea am scapat si de el..sper sa nu faca Nea Piti o greseala:P.. Asa ca va rog,dak se poate, de acum inainte sa-l laudati pe Nea CLau Gol........ SAU NU :evil: