PDA

View Full Version : Etapa 21: UTA Arad – FC Argeș



Laur_Farul
25th February 2007, 22:23
Vineri, 2 martie

UTA Arad – FC Argeș (ora 15,30, Telesport)

Comentarii inainte si dupa meci - aici

Sevilla86
27th February 2007, 00:03
Sper sa castige UTA chiar daca au facut egal cu noi. Cel putin acasa se descurca destul de bine: 5 victorii, doua egaluri si 3 infrangeri.
In schimb Arges in deplasare: doua victorii, un egal si 6 infrangeri.
In mod normal bate UTA fara probleme!

Sasuke Uchiha
27th February 2007, 00:29
bate uta

rhadoo
27th February 2007, 00:33
bate uta

sper
HAI JIUL PETROSANI!

Cipus
27th February 2007, 00:47
1-0 pentru UTA deocamdata

UrsMeier
27th February 2007, 00:58
trebuie sa recuperam punctele pierdute acasa......uta a castigat in tur cu o MARE soarta............sper sa nu mai manance atat de mult si acum:D

Cipus
27th February 2007, 01:03
adica prin golul lui Mara. N-ai de ce sa-ti faci griji acum e la Unirea. Argesul nu merge bine in atac. Craiova, echipa cu cele mai multe goluri primite a reusit sa nu ia gol la Pitesti, acest lucru trebuie sa-i dea de gandit lui Dorinel, si dupa cum chiar el a zis, trebuie sa schimbe ceva. Problema e ca trebuia sa faca asta in amicale, acum e cam tarziu

UrsMeier
27th February 2007, 01:22
toate se vor rezolva.......am incredere in dorinel

Kooler
27th February 2007, 01:39
Am pus egal, dar daca nu-si revine Arges, bate Uta.

KillinG FieldS
27th February 2007, 01:44
Ne trebuie victorie ca apoi vine meciul cu Rapid... si avem si pe Dinamo acasa... 3 puncte obligatorii

UrsMeier
27th February 2007, 01:48
asta e meci de x2

White Shadow
27th February 2007, 02:20
Sper sa castige UTA chiar daca au facut egal cu noi. Cel putin acasa se descurca destul de bine: 5 victorii, doua egaluri si 3 infrangeri.
In schimb Arges in deplasare: doua victorii, un egal si 6 infrangeri.
In mod normal bate UTA fara probleme!

Nu cred ca va castiga UTA fara probleme , avem 5 victorii acasa , 4 victorii obtinute cu scorul de 1-0 , singura noastra victorie mai categorica a fost in fata echipei Jiul cand am castigat cu 3-0...........greu am reusit sa obtinem cele 5 victorii acasa , avem mari probleme in atac.......dar eu imi pun mari sperante in fazele fixe si ce frumos ar fi ca tot stadionul sa se bucure la un corner ca la o lovitura de la 11 metrii , exact ca si in Anglia , avem in lot jucatori foarte inalti si acesta va fi unul dintre punctele forte ale echipei............

Arges are in deplasare 6 infrangeri , da si ?...ce-i cu asta ?...inseamna ca UTA va castiga usor pt ca Argesu are in deplasare 6 infrangeri ?...nici vorba.................atentie , nu ma intereseaza cum joaca echipa asta acasa pt ca acuma joaca in deplasare

Universitatea Craiova v Arges 3:1
Vaslui FC v Arges 1:0
Rapid v Arges 2:1
Gloria Bistrita v Arges 3:1
CFR Ecomax Cluj v Arges 2:0
Politehnica Timisoara v Arges 3:1

6 infrangeri , nu ?...corect , dar observi un lucru ?...a avut 4 deplasari foarte grele :

1.Rapid ( 9-2-0 22-7 )
2.Gloria ( 8-2-1 22-8 )
3.CFR Cluj ( 7-3-0 22-8 )
4.Politehnica Timisoara ( 6-4-0 13-4 )

Foarte interesant e si golaverajul nostru de acasa 9-7 , nu prea marcam dar nici nu primim goluri , 9 goluri marcate si 7 goluri primite in 10 meciuri disputate acasa , in nici un meci in afara de cel cu Jiul nu am reusit sa marcam mai mult de 1 gol.....

Trebuie sa tratam acest meci la modul cel mai serios , daca am reusit sa obtinem un punct cu Steaua acest lucru nu inseamna ca vom castiga la scor acest meci cu Arges........punctul obtinut cu Steaua a fost doar un punct amarat , acest punct poate sa le ridice putin morala la baieti dar meciurile de acasa trebuie sa le castigam , acest lucru conteaza enorm daca vrem sa nu retrogradam.

bobycox
27th February 2007, 07:54
2 solist .

Elphax
27th February 2007, 08:07
bate uta la 2 goluri diferenta

chinezu
27th February 2007, 08:18
egal.0-0 sau 1-1

crissis
27th February 2007, 09:45
In mod normal cistiga UTA

dardar_3
27th February 2007, 11:07
Se va impune UTA.... Are forta necesara... doar a facut egal cu echipa campioana...:D

iohannfus
27th February 2007, 13:53
bate UTA ... 2-0 fara drept de apel ... sper sa retrogradeze sclavii de la Pitesti :)

nr.zece
27th February 2007, 14:15
uta

micutzu
27th February 2007, 15:07
Dupa cum zicea si Shadow, ne va fi greu.
Varga - accidentat, nu va juca.
Chirita - rosu, la fel
Vasilijevici si Hidisan - al 4-lea galben, stau etapa asta.

Deci 4 titulari din meciul cu Steaua.
Nu ne va fi usor.

Ferko
27th February 2007, 15:08
Greu pentru Laca, dar nici pentru Dorinel n-o sa fie usor.

redneck
27th February 2007, 15:14
Argesu' vine la victorie...va fi greu ! Sper sa nu-i subestimam !

Geografu
27th February 2007, 18:33
Bate clar UTA ! La cel putin 2 goluri distanta pentru ca eu zic ca sunt in forma aradenii desi nu preau au aratat-o cu Steaua ! Salve Laca !

Cipus
27th February 2007, 18:45
Chiar daca vine la victorie, Argesul are probleme in atac. Au avantajul ca va lipsi Chirita si Vasiljevic in apararea aradenilor insa si dezavantajul ca au meciul de cupa foarte greu pana atunci. pana la urma as spune 1X

m8k
27th February 2007, 19:45
4-0 pentru UTA!

Val
27th February 2007, 21:10
Bine ca nu ai zis 15-0. Ce schimbatori sunt unii oameni, acum o juma de an il adulati pe Dorinel si acum il jigniti de cate ori aveti ocazia. Dorinel cu CFR a castigat la Ceahlaul cu 3-1, iar Bergodi cu o echipa mult mai buna nu a fost in stare de nimic.
Meciul de la Arad se va termina probabil egal.

iohannfus
27th February 2007, 22:14
interesant ca este ca rePUbLICA viola va avea pe stadion maxim 5 oameni ... suporteri adevarati ... ca atit mai au loc in autocarul echipei :happy galerie adevarata ... :D

bate UTA ce sa mai discutam aiurea in tramvai

lucian_iasi
27th February 2007, 22:17
UTA va castiga :ok:

tuxie
27th February 2007, 22:25
Bate Argesul, 1-0 din penalty sau faza fixa.

delaparis
27th February 2007, 22:28
Bate Argesul, 1-0 din penalty sau faza fixa.
:happy ... pardon :P

1 ... solist (e) :D

UrsMeier
27th February 2007, 23:02
Bate Argesul, 1-0 din penalty sau faza fixa.

........un om care gandeste :D:ok:

Cappone
27th February 2007, 23:38
bate uta,care este o echipa solida,peste Fc Arges.
s-a vazut asta si la meciul cu steaua.
personal m-as bucura sa piarda uta normal dar nu cred.

KillinG FieldS
27th February 2007, 23:53
Chiar daca ne lipseste 4 titulari ...rezervele sunt la fel de buni ca si titulari.....in locul lor vor intra THIAGO DJOKOVICI ANDRADE SAU SIMAO si Stojanovici ( care de etapa asta va incepe ca titular meci de meci ) deci echipa va fi buna... speram sa castigam sa ne distantam de locurile retrogradabile.... avem echipa de mijlocul clasamentului.....>FORZZZA UTA 2.0

Zauri
28th February 2007, 11:45
1 solist

YoYoyOi
28th February 2007, 12:47
egal mai, ca numa' atata merita:P

micutzu
28th February 2007, 13:51
Invidia e mare. Dupa ce inaintea meciului o dadeai cu "1 solist, victorie usoara" si alte de astea, acum te roade si vrei sa moara si capra vecinului.
Voi, anul asta, nu meritati nici loc de cupa UEFA, eventual un loc 6 ca sa stiti sigur ca stati acasa in toamna.

YoYoyOi
28th February 2007, 13:57
cu mine vorbesti? :shocked:

micutzu
28th February 2007, 14:02
Da de unde, cu Mos Craciun.

YoYoyOi
28th February 2007, 14:16
stilul tau ironic denota multe, numai nu bune;)

daca tu imi arati mie unde am zis "1 solist, victorie usoara", sau ceva asemanator, eu imi pun la semnatura ce vrei tu :ok:

White Shadow
28th February 2007, 20:24
egal mai, ca numa' atata merita:P

Cum adica doar atata merita ?.........la ce suporteri adevarati avem..........meritam sa castigam in fiecare etapa :ok:

YoYoyOi
28th February 2007, 20:27
ma refeream la ambele echipe ;)


micutzu...inca astept raspunsul tau...tacerea ta imi spune multe:D

White Shadow
28th February 2007, 20:52
Vai ............pai atunci se schimba datele problemei , parca nu-i acelasi lucru :ras-plans:

YoYoyOi
28th February 2007, 20:54
nu stiu cum vezi tu datele problemei, dar dupa mine nici una dintre echipe nu merita sa castige in fata celeilalte.

White Shadow
28th February 2007, 20:58
Pe ce argumete te bazezi cand spui aceste lucruri ?

luciano_1644
28th February 2007, 21:55
Pitestenii nu vor pierde! Personal inca mai cred in echipa lui Dorinel,care imi place cum joaca.X2!!

KillinG FieldS
28th February 2007, 23:32
nu stiu cum vezi tu datele problemei, dar dupa mine nici una dintre echipe nu merita sa castige in fata celeilalte.

YOIYOI ....scuze ca te intreb...fara nici o rautate..... dar ioioioioioioi ....cate posturi ai doamne...... tu cu ce iti ocupi ziua ??? cred ca ai peste 100 de posturi pe zi.... tu te indoiesti de MICUTZU...dar tu defapt CE FACI ??? asa ca.... :rosu:

YoYoyOi
28th February 2007, 23:51
problema ta concreta legata de meci care era?

in curand fac un thread dedicat celor care nu incap de mine pe forum si va las acolo sa va exprimati in voie, daca eu va incurc. Promit sa nu ma bag peste voi.

Mi-am expus parerea despre acest meci, nu m-am legat de nici o persoana, n-am avut treaba cu nimeni. Dar vad ca unii nu pot dormi noaptea de grija mea.
Ramane cum am stabilit: egal:ok:

KillinG FieldS
1st March 2007, 00:22
problema ta concreta legata de meci care era?

in curand fac un thread dedicat celor care nu incap de mine pe forum si va las acolo sa va exprimati in voie, daca eu va incurc. Promit sa nu ma bag peste voi.

Mi-am expus parerea despre acest meci, nu m-am legat de nici o persoana, n-am avut treaba cu nimeni. Dar vad ca unii nu pot dormi noaptea de grija mea.
Ramane cum am stabilit: egal:ok:

Nu am eu treaba cu tine...poti posta cat vrei :) ce treaba sa am eu .... doar ca 12000 posturi in doar 5 luni mi sa parut enorm,,.

Sunchase
1st March 2007, 08:54
Off topic auzi :D Sper ca nu ai varsat o lacrima cand ai citit mesajul ! :D

micutzu
1st March 2007, 12:24
stilul tau ironic denota multe, numai nu bune;)

daca tu imi arati mie unde am zis "1 solist, victorie usoara", sau ceva asemanator, eu imi pun la semnatura ce vrei tu :ok:




Hai ma Lucian lasa-ma nu ma clocoti. O sa castige Steaua clar, ca doar joaca cu UTA echipa lui Laca, Steaua are nevoie de puncte in campionat si de un moral bun si o sa castige la pas.


Asta e cu suptil :

pai cu UTA 70% din echipele din prima liga pot arata ca joaca fotbal...


hai ba ma lasi ca deja esti enervant cu obsesiile tale:mda:

Bag de seama ca UTA e o super echipa de nu poate Steaua sa-i bage gol.....:shocked: Cam asa cum e si Jiul o super echipa :rolleyes:
Vad ca nu ati reusit.

E de ajuns ? Vezi ca ma gandesc la ceva pentru o semnatura frumoasa. Nu trebuie sa o porti decat o luna.


On-topic. Va fi greu dar cred ca vom castiga. Sa dam primii gol si meciul e gata. Dupa, pitestenii nu mai au nici o sansa

YoYoyOi
1st March 2007, 13:13
:D hmmmm....eu una am zis si tu alta ai inteles. N-am sustinut nicidecum ca va castiga Steaua sigur, ci ca va fi blat si de aceea va castiga Steaua. Sunt doua lucruri diferite ;)

micutzu
1st March 2007, 14:08
Oki, sa in cheiem ca suntem off-topic :D. Ramane "nici la mine, nici la tine".

Batem Argesul si nu luam gol.

Val
1st March 2007, 14:47
Argesu a jucat bine aseara, daca joaca tot asa si la Arad, Liberty Salonta... pardon UTA nu prea are cum sa dea gol.

micutzu
1st March 2007, 14:56
Hm, nu prea le ai cu fotbalul, pitestene, ai confundat o echipa care joaca in prima liga cu una de liga a III-a.
Mai documenteaza-te pe site-ul FRF-ului si dupa aia vi sa mai vorbim.
Asta e deja un misto ieftin si expirat.

Val
1st March 2007, 15:03
Ai dreptate e misto, insa daca ati cersit locul in A acum trebuie sa suportati consecintele.

bobycox
1st March 2007, 15:03
Sper sa-i mai tina bateriile pe ai nostrii dupa prelungirile de aseara , pt ca altfel nu au cum sa ne bata cei de la UTA.

iohannfus
1st March 2007, 15:25
Ai dreptate e misto, insa daca ati cersit locul in A acum trebuie sa suportati consecintele.

cine vorbeste de cersit ? ... un fan al Argesului ... :rosu:

Val
1st March 2007, 15:30
Ce legatura are cersitu cu FC Arges? Zi-mi si mie.

iohannfus
1st March 2007, 15:48
Ce legatura are cersitu cu FC Arges? Zi-mi si mie.

nici una ... asa e ... scuze :evil: (toata mascarada dinaintea meciului cu Craiova iti spune ceva ?!)

micutzu
1st March 2007, 16:30
Nu s-a cersit nici un loc.
Liberty a venit la noi cu propunerea, iar daca nu se accepta mergea in alta parte.
Las ca va vad eu in cat timp promovati inapoi in prima liga. Si cum.

Val
1st March 2007, 17:38
nici una ... asa e ... scuze :evil: (toata mascarada dinaintea meciului cu Craiova iti spune ceva ?!)
Cine draku a facut mascarada asta? presa a facut toata mascarada. Crezi ca Mititelu era nebun sa fac blat, cand el se cearta cu toti de la liga.

Val
1st March 2007, 17:41
Nu s-a cersit nici un loc.
Liberty a venit la noi cu propunerea, iar daca nu se accepta mergea in alta parte.
Las ca va vad eu in cat timp promovati inapoi in prima liga. Si cum.
Liberty a venit cu propunerea? Daca Liberty se ducea la Dalga si le propunea alora azi aveam in Liga I pe FC Dalga? Sa fim seriosi, Liberty a zis ca vinde locul si voi ati sarit repede.
Deocamdata nu am cazut din prima liga iar vnici voi nu sunteti prea departe de retrogradare.

KillinG FieldS
2nd March 2007, 01:24
DECI INCA NU am vazut un Argeasean care sa vb ok de UTA... veniti ,juCATI ..cantati si plecati inapoi peste munti ,de unde ati venit...

bobycox
2nd March 2007, 07:43
Nu s-a cersit nici un loc.
Liberty a venit la noi cu propunerea, iar daca nu se accepta mergea in alta parte.
Las ca va vad eu in cat timp promovati inapoi in prima liga. Si cum.

Cu siguranta nu ca voi si nu dupa T ani.

UrsMeier
2nd March 2007, 10:40
Nu s-a cersit nici un loc.
Liberty a venit la noi cu propunerea, iar daca nu se accepta mergea in alta parte.
Las ca va vad eu in cat timp promovati inapoi in prima liga. Si cum.

nu vom retrograda..............vom incepe urmatoarea etapa cu 3 puncte
FORZA VIOLA!!!

UrsMeier
2nd March 2007, 10:41
DECI INCA NU am vazut un Argeasean care sa vb ok de UTA... veniti ,juCATI ..cantati si plecati inapoi peste munti ,de unde ati venit...

venim,jucam,cantam,castigam si plecam de unde am venit :D

redneck
2nd March 2007, 10:47
Ce tari sinteti, asa deodata ! Ma gindesc ca meciul din cupa v-a dat curaj ! Nu va subestimam nici noi, dar hai sa asteptam pina dupa meci cu laudele ! Ne intilnim aici, dupa meci...bine ? Sa vedem daca sinteti tot asa in forma...

Cipus
2nd March 2007, 10:48
Chiar daca Argesul a facut un meci bun in cupa, in continuare sunt mari probleme in atac, Penescu nu degeaba il vrea pe Mendy. In aceste conditii la UTA va fi foarte greu, chiar daca va lipsi Chirita. Poate doar cartea contraatacului sa fie un castigatoare, dar Prepelita trebuie sa prinda o zi mai buna decat de obicei. totusi, parerea mea este ca se va termina egal

micutzu
2nd March 2007, 11:25
Liberty a venit cu propunerea? Daca Liberty se ducea la Dalga si le propunea alora azi aveam in Liga I pe FC Dalga? Sa fim seriosi, Liberty a zis ca vinde locul si voi ati sarit repede.
Deocamdata nu am cazut din prima liga iar vnici voi nu sunteti prea departe de retrogradare.

Daca, parca, ... mah baiatule daca nu sti de ce nu taci? Vorbesti doar ca sa-ti auzi glasul?
Vizer, patronul celor de la Liberty (care este) dupa ce a vazut ca a promovat a venit la Sandu Ion (cu care este si prieten) si ia propus sa preia UTA (care era in acel moment in deriva) si sa duca echipa la Arad deoarece la Oradea nu era acceptat si cel mai apropiat loc unde se putea amenaja un stadion pentru prima liga, era Aradul. Initial ideea era ca UTA sa fuzioneze cu Liberty si numele echipei sa fie in genul UTA Liberty. In urma actiunilor noastrea ale suporterilor (prin fuziune s-ar fi pierdut palmaresul) s-a renuntat la ideea fuziunii.
In acel moment Sandu Ion si cu Bara (el fiind cooptat ulterior, cei 2 fiind prieteni) au cautat variante de rezolvare a problemei. Existau 2 variante, ca sa nu se joace in liga III, : sa se cumpere locul celor de la Poli Iasi II in B sau sa-l convinga pe Vizer sa vanda locul. Intre timp Vizer ia cooptat pe cei de la Bacau, dar nici acestia nu au vrut sa fuzioneze.
Pana la urma Mitica de la Liga a impacat partile : UTA in prima Liberty in liga III. Pe langa asta Vizer a primit 6% din actuala UTA + o suma de bani.
Vizer vroia sa castige bani nu sa bage bani in fotbal. Ceva de genul a facut si cu FC Bihor, doar ca echipa a fost vanduta primariei. Intreaba bihorenii si au sa-ti confirme cine e Vizer.

Asa ca daca nu cunosti, ... MUCLES.

bobycox
2nd March 2007, 13:00
Daca, parca, ... mah baiatule daca nu sti de ce nu taci? Vorbesti doar ca sa-ti auzi glasul?
Vizer, patronul celor de la Liberty (care este) dupa ce a vazut ca a promovat a venit la Sandu Ion (cu care este si prieten) si ia propus sa preia UTA (care era in acel moment in deriva) si sa duca echipa la Arad deoarece la Oradea nu era acceptat si cel mai apropiat loc unde se putea amenaja un stadion pentru prima liga, era Aradul. Initial ideea era ca UTA sa fuzioneze cu Liberty si numele echipei sa fie in genul UTA Liberty. In urma actiunilor noastrea ale suporterilor (prin fuziune s-ar fi pierdut palmaresul) s-a renuntat la ideea fuziunii.
In acel moment Sandu Ion si cu Bara (el fiind cooptat ulterior, cei 2 fiind prieteni) au cautat variante de rezolvare a problemei. Existau 2 variante, ca sa nu se joace in liga III, : sa se cumpere locul celor de la Poli Iasi II in B sau sa-l convinga pe Vizer sa vanda locul. Intre timp Vizer ia cooptat pe cei de la Bacau, dar nici acestia nu au vrut sa fuzioneze.
Pana la urma Mitica de la Liga a impacat partile : UTA in prima Liberty in liga III. Pe langa asta Vizer a primit 6% din actuala UTA + o suma de bani.
Vizer vroia sa castige bani nu sa bage bani in fotbal. Ceva de genul a facut si cu FC Bihor, doar ca echipa a fost vanduta primariei. Intreaba bihorenii si au sa-ti confirme cine e Vizer.

Asa ca daca nu cunosti, ... MUCLES.

Tot cumparat e locul , oricum i-ai zice tu la poveste . Pacat ,ca nu face onoare Aradenilor si istoriei lor . Dar asta e, uneori trebuie sa te adaptezi . Sper ca FC ARGES sa nu faca la fel ,pt ca mai bine stam 1-2 sau 10 in LIga 2 si revenim mai puternici si mai valorosi, decat sa ne chinuim prin LIga lui Mitica , plina de hotii si de manevre.

micutzu
2nd March 2007, 13:46
Normal ca nu sunt incantat de idee. Era un raspuns catre Vali.
Ranile se vindeca dar raman cicatrici care iti aduc aminte de unde sunt.
E ca o cruce pentru noi, pe care ne-o purtam. Vrem sa ne-o purtam singuri si nu se ne poarte grija altii de ea.

Va doresc bafta in salvarea de la retrogradare dar de duminica incolo. :D

UrsMeier
2nd March 2007, 14:57
.......cat e biletul la meci?

micutzu
2nd March 2007, 16:36
15 lei - peluza
25 lei - tribuna II
35 lei - tribuna I

YoYoyOi
3rd March 2007, 17:37
si dupa cum spuneam: egal :ok:

Elphax
3rd March 2007, 17:47
nu-mi vine sa cred!

deci arges = uta = steaua ... cine urmeaza?

resita
3rd March 2007, 17:51
bun rezultat. :evil: :evil: :evil: :evil:

crissis
3rd March 2007, 17:55
Un egal care nu multumeste nici una dintre cele doau echipe

Lordul
3rd March 2007, 17:56
un egal al neputintei ..nici una dintre echipe n-a aratat prea mult fotbal ; dupa acest nou egal argesul s-a apropiat la 6p de U.Urziceni locul 14

YoYoyOi
3rd March 2007, 17:57
nu-mi vine sa cred!

deci arges = uta = steaua ... cine urmeaza?

cu asta m-ai umplut de sange :groggy:

m8k
3rd March 2007, 17:59
Marele Dorinel a facut echipa si la Pitesti!:headbang:
Pe FC Arges scrie retrogradare!:evil:

Val
3rd March 2007, 18:03
Clujene, Dorinel a dus CFR pe primul loc, Bergodi vad ca o duce mai spre jumatea clasamentului. FC Arges cu o echipa mult mai slaba ca a voastra a fluierat in Cotroceni, pe cand voi abia ati castigat.

m8k
3rd March 2007, 18:12
Tocmai asta am spus si eu odinioara, ca dorinel va duce si pe voi pe primul loc!:happy :happy :happy
Ati ajuns sa va bucurati ca ati rezistat 90 de minute in fata Rapidului!:headbang:

Val
3rd March 2007, 18:13
Macar am ajuns in faza asta a cupei.

Elphax
3rd March 2007, 18:17
pai nu ati jucat cu noi :D

Geografu
3rd March 2007, 18:20
0-0 dupa un meci alb ca si scorul.Pacat de Lacatus pentru ca nu reuseste sau aduca jocul sau ofensiv din perioada de activitate si pe teren ca antrenor.In alta ordine de idei,poate reuseste totusi Argesul sa se salveze de la retrogadare...:rolleyes:

Elphax
3rd March 2007, 18:23
Lacatus inca isi formeaza echipa, e bine ca nu ia gol si ca echipa sta destul de bine in teren. mai are de munca la partea de constructie/creatie

White Shadow
3rd March 2007, 20:25
Antrenor slab , slabuta tactica pe care a folosit-o in acest meci nota 6..........continua sa joace cu Danalache in loc sa joace cu Stojanovici , nu trebuie sa fi Mourinho sa iti da-i seama ca Danalache îi varza.............sa ma scuze suporterii echipei UTA care il respecta pe Danalache pt aceasta expresie.........si cu aceasta tactica poate vom scapa de la retrogradare dar in nici un caz jocul echipei nu se va imbunatati.................nu poti sa joci 90 de minute cu mingi aruncate la bataie catre varfuri , trebuie construit frumos , trebuie jucat cu pase la firul ierbii , centrari in careu din pozitii favorabile etc.........mai hooooo ma ca nu sunt eu antrenor , fiecare are tactica lui......in fine....la finalul partidei Marius Lacatus a fost aplaudat............chiar si de mine.......

Atmosfera superba nota 10 , foarte multa lume a venit , a sperat , echipa UTA nu a castigat dar conteaza ca la finalul partidei toti spectatorii au fost alaturi de jucatori , acest lucru conteaza enorm de mult , indiferent de rezultat , la finalul partidei trebuie sa strigi din toata inima UTA , UTA.

Defensiva nota 10 jucam foarte bine in defensiva , imi place ca fundasii nu se complica cu pase aiurea prin preajma careului sau cu driblinguri inutile , fundasii fac deposedari prin alunecare cum vezi doar in Anglia , pacat ca arbitrii nostri sunt cam prosti si le place sa fie cu fluierul in gura ( sa nu zic altceva ) tot timpul......

Arges nota 2......echipa asta era de batut astazi , a jucat foaste prost , nu au fost in stare sa lege 2 , 3 pase , atacantii de la Arges nu au avut nici macar o singura ocazie de poarta , tot meciul s-au aparat......aaaaaaaaaaa............era sa uit , un jucator de la Arges a avut un sut pe poarta pe care il apara si bunica mea care are 80 de ani , trageri de timp , multe faulturi.............tot respectul pt Dorinel , un mare om , un mare jucator , un mare caracter dar care a luat o decizie gresita cand a plecat de la Cluj care seamana cu decizia care a luat-o cand a executat acea lovitura de colt din meciul cu Danemarca........adica una foarte proasta.

Edison nota 10 un transfer de nota 10 , un jucator foarte tehnic , inteligent.........care lupta pt fiecare minge , creeaza panica prin careu.........baiatu asta are stinta jocului.......

Nota 4 pt mine , motivul ?...nu stiu cine executa loviturile libere si loviturile de colt , exista un jucator care exectuta toate aceste lovituri sau sunt mai multi ?.......frate , avem jucatori inalti care au nevoie de centrari bune , de ce sa nu profitam de acest lucru ?.........ar trebuie exersate de mai multe ori la antrenamente aceste lovituri de colt.......

Oare viitorul suna bine ?...........la ce jucatori avem eu zic ca suna bine......dar mai trebuie schimbat ceva , mai trebuie lucrat putin la echipa , ceva nu functioneaza , sper sa descopere Lacatus ce nu merge bine in jocul echipei pana nu va fi prea tarziu.

Hai UTA :ok:

iuliandronca
3rd March 2007, 22:09
Nici mie nu-mi place Dănălache, dar să sperăm că în următoarele 2 etape tactica v-a fi schimbată iar Dănălache va fi rezervă pentru că Rapid și Dinamo nu vor fi Argeș.

crissis
3rd March 2007, 22:17
Au irosit aradenii sansa de a mai acumula trei puncte ,urmeaza pentru aradeni doua etape foarte grele cu Rapid si cu Dinamo din care nu prea cred ca au puterea de a scoate vreun punct fapt care va duce la o inrautatire a situatiei in clasament

iuliandronca
3rd March 2007, 22:19
Așa s-a zis și în tur și am făcut 3 puncte și cu puțin noroc am fi scos 4.
Așa s-a zis și despre meciul de la Oradea și n-a fost așa.
Cred că mai bine am aștepta să vedem. Dacă vor avea apărarea bună așa ca-n primele 2 etape nu ar fi exclus să facă niște egaluri, bune și ele ținând cont de adversare.

KillinG FieldS
4th March 2007, 01:18
Lacatus inca isi formeaza echipa, e bine ca nu ia gol si ca echipa sta destul de bine in teren. mai are de munca la partea de constructie/creatie

Ai perfecta dreptate... foarte buna defensiva...PRAF atacu...( un minus mare ca am inceput cu Danalache titular :headbang: