PDA

View Full Version : Rusine, ols !



be@
10th September 2005, 12:22
Vadime, ce se intampla pe site-ul asta e rusinos, strigator la cer.Si am sa spun si de ce:

1.Mi s-au dat avertismente total aiurea:pentru ca am folosit expresiile "prazari" si "frustrati" !!!
E total nedrept, din moment ce aceste cuvinte au fost folosite de zeci de ori pe acest site, si nimeni nu a fost sanctionat pentru asta.De ce tocmai eu am luat avertisment?

2.Rusine !!!!!
Mi-ai sters semnatura!!!! Pot sa stiu si eu de ce? :no:

3.Moderatorii nu-si fac meseria cum trebuie , si sunt partinitori.Trebuia sa-ti spun eu ca Che Ghevara merita avertisment pentru ca m-a jignit? Maximus,care se pare ca o ia pe urmele lui Edmond si inter, de ce nu si-a facut treaba?
In plus, imi sterge mesajele de pe subforumul craiovei, si ma ameninta ca o sa-mi iau ban daca mai scriu pe acolo.Chiar asa dictatura e pe forumul asta?

4.De ce permiti unui moderator(ma refer la Paul) sa-si treaca sub avatar "sunt rasist". :o:

P.S: kra****x si bancaru,va multumesc pentru sprijin :ok:

Maximus
10th September 2005, 13:16
Draga be@, Maximus are drumul lui si se pare ca esti incapabil sa-l observi. Nu esti capabil(a) sa distingi decit alb si negru, cine nu e cu mine e impotriva mea.
Faci o afirmatie: "In plus, imi sterge mesalele de pe subforumul craiovei, si ma ameninta ca o sa-mi iau ban daca mai scriu pe subforumul lor.Chiar asa dictatura e pe forumul asta?" pe care as vrea sa o probezi. In caz contrar o sa cer marirea ban-ului care ti-a fost acordat(a)!

Paul
10th September 2005, 13:25
4.De ce permiti unui moderator(ma refer la Paul) sa-si treaca sub avatar "sunt rasist". :o:



era un misto ieftin la adresa fifa , si tu esti printre singurii care au reactionat aiurea , fiindca e peste puterea ta de intelegere ...

be@
10th September 2005, 13:36
Ce, Maximus,nu-i adevarat ca ti-am trimis un PM in care-ti ceream sa nu-mi mai stergi aiurea mesajele, ca am sa-i spun lui Vadim , iar tu mi-ai raspuns ca pot sa o fac, si daca mai scriu la voi, imi voi lua ban pentru trolling ?
Te rog, lasa prostiile,fiindca stii foarte bine ca acolo la voi au fost si sunt probleme de moderare,orice mesaj care va critica sau nu va convine este imediat sters .

@Paul: ha ha ha, ma faci sa rad. Ce misto e asta ? Nu se glumeste cu o problema asa de grava cum e rasismul.

Vadim
10th September 2005, 13:49
Be@ si Che Guevarra meritau in egala masura avertisment. Ideea este ca daca intr-o discutie se jigneste reciproc sa fie ambii avertizati sau banati, sa nu se faca dreptate numai pe o parte. Am citit acolo si l-am avertizat eu pe Che Guevarra.

Be@, poate ai dreptate cand spui ca unele cuvinte erau permise. Acum nu mai sint. Incercam de aproximativ o luna sa facem curat si orice tentativa de jignire sa fie stearsa si pedepsita. Uita acele cuvinte si concentreaza-te pe sport.

Maximus
10th September 2005, 14:16
Be2 nu ai capacitatea sa faci diferenta dintre trolling si discutie. Pune mina si citeste regulamentul si apoi ai voie sa tipi.

be@
28th November 2005, 10:56
Vadime , te rog sa-mi retragi bannul .

De cand pentru mesajul " E extraordinar ca am cazut cu craiova.Pe blatistii astia ii scoatem fara probleme" se da avertisment ? Mesaje din astea sunt cu zecile de mii pe forumul asta (s-a vorbit mai ales de blaturile lui dinamo si steaua), si nu cred ca trebuia sa iau avertisment. Ce vina am eu ca Edmond e partinitor ,si ca suporter al u craiova, s-a simtit jignit, si a facut abuz de putere ?
Deci sa inteleg ca pe forumul asta, daca scrii despre o echipa ca e blatista, si te vede un moderator care tine cu acea echipa si se simte jignit,iti iei avertisment. Extraordinar,dom'le !
Si nici macar nu scria ca am avertisment, era doar o solicitare a lui Edmond.Asa ca inca o data , te rog sa-mi retragi bannul.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=384566&postcount=629

be@
28th November 2005, 13:16
Poate binevoiesti sa-mi raspunzi si mie, Vadime. Cum se poate sa iei avertisment doar pentru ca ai spus despre o echipa ca face blaturi , iar moderatorul, "ca suporter al univ." nu poate trece peste acest lucru ?

Tudose
28th November 2005, 14:44
be@, ai fost sanctionata pentru cumularea a 3 avertismente.

Asa cum scrie pe "Lista neagra":

be@ - 23th September, 4th October, 23th November - ban 3 zile

Consider ca solicitarea de avertisment din 4 octombrie nu este intemeiata, deci il anulez pe acela (il rog pe andreiush sa il stearga din statistica) si raman doar 2. Suspendarea este de asemenea ridicata.

Iata ce spune regulamentul, clarificand problema acumularii de cartonase:

6.3 Se va urmari frecventa sanctiunilor pentru ca la o noua abatere sa fie aplicata urmatoarea treapta de penalizare. Dupa 30 de zile, un user care calca stramb va fi sanctionat ca si unul nou, fara a lua in calcul vechile evenimente. Aceasta inseamna doar faptul ca, dupa scurgerea a 30 de zile, nu se va mai trece la o treapta superioara de penalizare, insa avertismentele adunate in timp nu se sterg.

Prin urmare, avertismentele mai vechi nu se sterg, ele raman, insa eu aici l-am anulat pe unul pe care l-am considerat acordat in mod eronat.



Respect, FC Arges ! /hello
(mesaj scris pe data de 3 august 2005 pe thread-ul FC ARGES, te iubim!)


Felicitari ! /hello
(mesaj scris pe 25 noiembrie 2005, pe forumul lui FC Arges, dupa victoria cu 3-0 impotriva Politehnicii Iasi).

Iata ca be@ stie si poate sa fie fair-play, insa are ea ceva cu oltenii si cu banatenii :)

be@, sincer, eu nu inteleg aversiunea ta impotriva celor doua echipe si a suporterilor ei, pe care tu ii urmaresti peste tot, cu o inversunare demna de o cauza mai buna. Eu ii cunosc pe multi dintre cei pe care tu ii antipatizezi, atat sustinatori ai Craiovei cat si ai Timisoarei. Cred, am suficiente motive sa cred, ca daca v-ati intalni fata in fata ati discuta linistiti si fara probleme. Sunt si ei romani ca noi toti, nici mai buni, nici mai rai. Poate ca timisorenii exagereaza in a se lauda ca fiind "fruncea", poate si oltenii sunt prea galagiosi... poate ca si unii si altii au multe defecte... A vedea insa totul intr-o lumina atat de sumbra, a privi totul unilateral nu e insa corect. Ar fi bine ca ceea ce s-a intamplat pana acum sa fie o mica invatatura de minte si sa nu ii mai ataci in permanenta oriunde te intalnesti cu ei - te-ar feri de evenimente neplacute, precum cel de fata.

cip_81
28th November 2005, 18:08
cip_81 - 10th September, 14th November, 14th November - ban 3 zile

Mai, tu esti intreg la minte? Care sunt avertismentele alea 2 de pe 14 noiembrie? Pai, acum la 2 saptamani ma banati? Nici macar o instiintare ceva pe PM...vai de capul tau. Nici regulamentul nu-l stii:

6.1 Incalcarea regulilor de mai sus va duce la penalizari, dupa cum urmeaza:

- avertisment pe Mesaj Privat si public pe Lista Neagra (pentru postari repetate, mesaje consecutive inutile, nerespectarea formatarilor, citate inutile etc)

- suspendare 3 zile (injurii, ignoranta avertismnentelor si persistrea voita in greseala). Suspendarea se anunta pe PM si pe Lista Neagra.

Cred ca ar trebui sa pleci in lumea larga, conjunctiile astea iti joaca feste. Vreau sa stiu de ce nu am fost instiintat in prealabil.

andreiush
28th November 2005, 18:32
Care sunt avertismentele alea 2 de pe 14 noiembrie?
Ia vezi aici:

Avertisment pentru cirdois, vlad1607, realivanhoe, deep purple pentru jigniri pe threadul Hagi,debut cu stangul!.

Dublu avertisment pentru carlos_gambino si cip_81, pentru jigniri mult mai urate pe acelasi thread.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=428194&postcount=732


Vreau sa stiu de ce nu am fost instiintat.
Am vrut sa-ti trimit aseara PM. Dar...
cip_81 has exceeded their stored private messages quota and can not accept further messages until they clear some space.
Lucru valabil si pentru: be@, Carlos Gambino, vlad1607, cry.

Asa ca prima data cauta la tine de ce nu ai primit PM si apoi vezi in alta parte.

ASP
28th November 2005, 22:15
nici eu nu am primit PM cu avertismente.
daca nici asta nu se numeste abuz...
si lasati vrajeala ieftina cu "exceeded their stored private messages quota and can not accept further messages until they clear some space".
daca se vroia cu adevarat respectarea regulamentului se puteau trimite mesajele de avertisment.
ala cu cumulari l-am primit pe PM! de ce nu am primit si avertismentele???
andreiush lasa-te de mouse ca te intepi!!

realmadrid.com
28th November 2005, 22:36
Andreiush, cam multi useri nu mai au loc in casuta de mesaje....
Se intelege la 1-2...dar nici in halul asta :D...cred ca multi moderatori uita, sau nu vor sa trimeata PM-uri.

t.b.
28th November 2005, 22:39
Problema-i ca la un user banat i se reduce numarul de PM-uri care pot fi stocate, si de-aia se intampla atat de frecvent chestii din astea...

desdemona
28th November 2005, 22:41
Ce spune andreiush este adevarat. El nu are chiar nici o vina la faza asta. Aseara a trimis tuturor celor banati PM, dar unii nu au primit, pentru ca aveau casutele pline. In aceasta situatie se afla mai multi din cei banati, nu numai cip.

@realmadrid.com: mult zgomot pentru nimic. Sa-si faca ordine in mesajele private si dupa aia sa faca galagie.. eu am incredere in andreiush ca a trimis PM. Din moment ce unora le-a trimis, nu este nici un motiv sa nu fi trimis la toti cei banati aseara. Era treaba de 2-3 minute.

realmadrid.com
28th November 2005, 22:49
Problema-i ca la un user banat i se reduce numarul de PM-uri care pot fi stocate, si de-aia se intampla atat de frecvent chestii din astea...

Pai chestia asta ar trebui scoasa, din cauza ei se face atata galagie.

desdemona
28th November 2005, 22:55
@ASP, nu stiu ce PM cu atentionare nu ai primit, dar tot ce e posibil. Avertismentele ti-au fost acordate, in ordine, de andreiush, Vadim, Tudose, la datele specificate de andreiush aseara.

andreiush
28th November 2005, 23:44
realmadrid.com, ce motive as avea ca sa nu le trimit PM-urile? Repet, le-am trimis azi-noapte tuturor celor care au fost banati. Altfel cum se face ca unii au primit si altii nu? Crezi ca i-am selectat pe cei carora sa le trimit? Sa fim seriosi...
ASP a primit aseara PM-ul in care este anuntat ban-ul sau. Ceea ce zice el, e ca nu a primit PM in momentul in care a primit avertisment. Asta e posibil sa fie adevarat (vorbesc de avertismentul dat de mine).

Dar asa cum zicea si Desdemona. Asta e cea mai mare problema? PM-urile?
Mda...

be@
12th December 2005, 12:47
Vadime , tu iti bati joc de mine ???
Pentru ce am luat de la tine dublu avertisment , din moment ce pe thredul "Cea mai antipatica echipa" exista doar un singur mesaj editat de andreiush pentru stalcitul unui nume , la care nu am primit avertisment !!!
Vreau sa-mi arati unde am jignit cu exemple concrete !! Si as dori sa-mi raspunzi cat mai repede posibil .

be@
12th December 2005, 14:18
Desi vad ca esti pe forum , nici macar nu ai bunul simt sa-mi raspunzi la ce te-am intrebat. Sa fie oare asta din cauza ca nu ai argumente , Vadim ?

Marquise MGP
12th December 2005, 17:02
cred ca s-a plictisit lumea sa iti tot explice ce si unde ai gresit...vad ca ai trecut acolo ca ai avea 23 de ani , ar trebui sa-ti dai seama singura ... nu bat clopotele de 10 ori pt o baba surda.

be@
12th December 2005, 22:03
Te cheama Vadim cumva? Daca nu, de ce te bagi aiurea in seama , fara sa ai habar ce s-a intamplat ?
Am primit dublu avertisment pe LN ,dar nu si pe Intern, si vreau sa stiu care sunt motivele . Iar Vadim nu vrea sa-mi raspunda ! Este incredibil cum isi bate joc omul acesta de forumisti !

Marquise MGP
13th December 2005, 02:36
daca as avea ceva mai putina minte ti-as formula un raspuns pe intelesul tau ... momentan iti spun doar atat : stiu mai multe decat iti poti tu imagina ... keep on waiting for vadim ca eu deja mi-am incalcat principiile cu mesajul asta ;)

Big Sexy
13th December 2005, 11:39
be@, cel mai bine ar fii sa te calmezi, atitudinea ta nu face decat sa inrautateasca lucrurile.Mai lasa si tu de la tine daca simti ca esti nedreptatit. Mai ignora si ei agresivitatea ta de aici de pe valea plangerii si redeveniti o mare familie fericita. Daca continui asa nu ai decat de pierdut.

be@
13th December 2005, 12:33
Pai de ce sa las de la mine , daca eu nu am jignit pe acel thred ,iar Vadim mi-a dat aiurea doua avertismente , fiindca asa vrea el ? Iar cand il intreb de ce ,se ascunde ca un las ce este , si refuza sa-mi raspunda , fiindca e constient ca am dreptate .
Vadim sa stie ca eu nu sunt bataia lui de joc ,asa ca ma retrag de pe acest forum.

Bancaru
14th December 2005, 17:37
Tudose, tocmai il editam. Il faceam si mai bascalios. Nu mi se pare normal sa invaluim in mister un **at, pana la urma. Poate unii mai au dreptate. Nu ma refer la mine. Si eu stiu niste lucruri pe care nu le stiu altii. Si chiar vorbesc serios. Pe PM dau informatii garantat interesante.