PDA

View Full Version : Ne primiti



Paul
9th September 2005, 23:58
Toti stelistii vrem ca STeaua - Valerenga sa se joace la Constanta.
Motivul ... stadion cu nocturna , la > 250 km de Bucuresti.

2) Cica faristii cam simpateaza (la greu cu Steaua ) din momentu ce anul trecut cand era semifinala de Cupa (Farul -Craiova) , ei au venit (vre`o 300) la Steaua - Villareal;

3) Pe acolo este un sentiment anti - Dinamo , si ne vom simtii ca acasa.
Si daca se injura de Dinamo , sigur nu va fi suspendat terenul.

Vreau sa va intreb , ce parere aveti voi (faristii de pe forum) de un Steaua - Valerenga , pe la inceputul lui octombrie , si mai ales dupa un rezultat bun in Norvegia .

Sa obisnuiti si voi cu aerul CUpelor Europene , poate poate la anul jucati chiar voi .... :ok:

GeKuRA
10th September 2005, 00:07
nu stiu de ce, dar mi se pare ca la Bacau se va disputa meciul... din cauza relatiilor din trecut... acolo sunt si multi stelisti si ganditi-va ca ar veni foarte multi din toata Moldova...

Paul
10th September 2005, 00:08
la Constanta ar veni din toata tara ... sunt o groaza de trenuri care duc pe litoral ...

stefanm14
10th September 2005, 00:10
nu a fost stadionu plin pe ghencea cu rosenborg...si ar fi la constanta sau bacau cu valerenga...fiti seriosi :ok:

EDIT : la constanta a fost plin cu cehia pt ca era lumea pe litoral..deci nu prea se pune problema, iar la bacau..nu cred ca a fost vreodata plin.. :ok:

Paul
10th September 2005, 00:11
era vacanta ...
ai rabdare sa vezi ...

GeKuRA
10th September 2005, 00:11
:ok:
pentru mine, dar daca ar fi sa ma duc mi-ar fi mult mai lejer la Bacau...

DanielAndrei
10th September 2005, 00:14
Bacaul...in zona asta sunt mai multi stelisti decat in zona Dobrogei.

GeKuRA
10th September 2005, 00:15
nu a fost stadionu plin pe ghencea cu rosenborg...si ar fi la constanta sau bacau cu valerenga...fiti seriosi :ok:

EDIT : la constanta a fost plin cu cehia pt ca era lumea pe litoral..deci nu prea se pune problema, iar la bacau..nu cred ca a fost vreodata plin.. :ok:

la Bacau mai multi cred decat la Constanta, tin minte un meci Bacau-Steaua in care era stadionul plin si o gramada de-a bacauani care se bucurau la golurile Stelei.
eu, de exemplu m-as duce la Bacau pentru un meci de Cupa UEFA(de care nu prea am avut parte :( ) ... iar din Iasi ar veni foarte multi...

t.b.
10th September 2005, 00:15
L-am auzit pe Gigi pe OTV zicand ca o sa se joace la Bacau, probabil datorita relatiei cu Seche si a celor 4 bacauani din echipa...

ady51a
10th September 2005, 00:17
Noi va primin dar JJ ala al vostru nu prea vrea sa vina pe aici, desi acum 2 3 ani cand Steaua pierdea la Constanta spunea ca nu-i pare rau ca are multi prieteni pe aici pe la noi prin Constanta si ca sunt multi din neamul lui aroman pe aici.
Noi am prins gustul meciurilor tari inca de anul trecut cu Farul in campionat si in cupa Romaniei si cu otelul in cele 2 meciuri din cupa Uefa (Tirana si Partizan) si cu nationala in cele 3 meciuri de aici.
Intr-adevar anul trecut la meciul de campionat, galeriile, stelista si farista, s-au "incurajat" reciproc mai ales dupa ce stelistii au afisat acel banner (Ne vedem in supercupa, Farul fiind in finala cupei cu dinamo); Au urmat atunci 10 minute de aplauze pentru galeria stelista din partea intregului stadion si poate de acolo a plecat si "ajutorul" pt meciul cu Villareal.
Oricum din punctul meu de vedere noi va primim dar voi nu vreti sa veniti, cel putin cei care au putere de decizie acolo la voi la club.

Poate a contat prezenta celor 4 bacauani de la Steaua si un nou prilej de poker cu Sechelariu, cine stie.
Pacat ca Bosanceanu nu prea joaca poker. :D

Paul
10th September 2005, 00:17
sau 4...

pirlinho
10th September 2005, 00:23
Mi-e indiferenta Steaua si ne mai uzati si gazonul. Asa ca nu. Sper sa jucati la Bacau.

Rechinul Ucigas
10th September 2005, 00:43
si eu cred ca la bacau mai bine , vrem sa ne pastram terenul , si nu vrem sa vedem stelisti din c-ta la stadion !

ady51a
10th September 2005, 00:47
Parodie.
Vineri 30 septembrie 2005
Imagine de pe stadionul din Constanta la meciul Steaua - Valarenga 3-0. :D :D

Iata cum a aratat stadionul din Constanta aseara la meciul din turul 1 al cupei UEFA la mecilul dintre Steaua Bucuresti - Valerenga Oslo 3-0

Declaratii:

Protasov: "Am fost un meci foarte greu. Felicit publicul constantean pentru sustinere si pe jucatori pentru daruirea din teren. Au fost fantastici toti, mai ales cei 2 fundasi stanga Nesu si P. Marin. Am fost foarte inspirat in alegerea tacticii cu 2 fundasi stanga, dovada ca pe partea respectiva gazonul este intact, nici o actiune periculoasa din partea norvegienilor nu s-a desfasurat pe dreapta atacului lor"
MM Stoica: "Ce bine ca nu am jucat la Bacau. Cred ca mai loveam un suporter si de pe acolo"
Gigi Becali: "Gata suntem in finala cupei UEFA. Nu am nici o emotie. Constantenii sunt romani adevarati"
Banel Nicolita: "Eu am foat concentrat la meci, nu am auzit nimic din tribuna. Pe mine nu m-a injurat nimeni. Cum nu am jucat la Timisoara?''
Kjetil Rekdal - Antrenor Valerenga "Am fost surprinsi total de toata lumea. Ma intreb cum de o echipa cu asemenea public nu a castigat campionatul anul trecut aici in Romania. Daca jucam cu Farul luam 7 astazi"



Acest post este un pamflet si trebuie luat ca atare!

desdemona
10th September 2005, 00:59
si eu cred ca la bacau mai bine , vrem sa ne pastram terenul , si nu vrem sa vedem stelisti din c-ta la stadion !
Nu vrei sa-i vezi, nu vii! Simplu...

Dar deja vorbim vorbe...

Paul
10th September 2005, 01:06
Pacat ca Bosanceanu nu prea joaca poker. :D
Pacat , poate fac o tabla baietii , ca avem mare nevoie de Pascovici si de Cristocea.
Chiar si Curca ar fi bun ca rezerva de portar ...

ady51a
10th September 2005, 01:12
Da dar la cum joaca Bosanceanu, si aici nu ma refer stric la table, sa nu-l avem noi pe Radoi langa Schiopu si Barbu, pe Dica la mijloc intre Lungu si Apostol si pe Victoras Iacob in fata cu Gurita. :D

Paul
10th September 2005, 01:14
Ai uitat un aspect... degeaba ii pierde Jiji pe Radoi si DIca , daca ei nu vor la Farul ...
Pe cand Pascovici si Cristocea , ar venii la Steaua in 3 minute...

ady51a
10th September 2005, 01:15
Da dar jocul e joc si miza e miza.

ady51a
10th September 2005, 18:44
Deci pana la urma este sigur la Bacau, sau se mai gandeste JJ?

vlad1607
10th September 2005, 18:52
Bacaul...in zona asta sunt mai multi stelisti decat in zona Dobrogei.
in marea lor majoritatea sunt niste gospodari penibili care tzin cu echipa asta datorita episodului de acu 20 de ani da nu au fost in viatza lor in ghencea...sa nu mai zic de vreo deplasare....iar dc trebuie sa zica rezervele stelei e mai greu decat dc ar trebui sa zica cate scari are Catedrala din Strasbourrg....

fia
10th September 2005, 19:27
N-au ma cum sa va primeasca pentru ca sunt la mai putin de 250km intre Bucuresti si Constanta.
Topic closed.

vlad1607
10th September 2005, 19:29
asa tineam si eu minte...da na..mintzile unora....

the_shark
13th September 2005, 12:27
daca se juca la constanta veneam pt ca am multi colegi de munca stelisti, cum poti sa fi 100% constantean si sa ti cu alta echipa? oricum bafta la bacau :ok:

ady51a
13th September 2005, 13:06
Si eu veneam si mai stiu inca 4 persoame care veneau sigir la meci. Asta este. oricum distanta e mai mica decat cea ceruta de UEFA - 250 km
Bucuresti - Constanta 225 km

Gonzo
13th September 2005, 13:15
eu as fi vrut sa jucati la Craiova... va faceam noi atmosfera... alergati de va luau foc calcaile... si jucatorii si suporterii... nici nu va vedeau norvegienii... daca se ia postasu dupa Radoi de vreo 2-3 ori sa vezi cum nu mai da autogol si inscrie de vreo 4-5 ori :D :D :D

ady51a
13th September 2005, 13:24
Lasa ca e mai bine asa, sa jucati numai voi la Craiova cu Postasul vostru. voi aveti acolo meciuri tari, cu Juventus, cu Chimia, cu Caracal, derby-uri adevarate. :evil: :evil:

Quartz@nu
13th September 2005, 13:51
era bine sa se desfasoare la Constanta , dar jj nu poate sa joace pe "hagi" nasul care l-a refuzat pt. a antrena !

desdemona
13th September 2005, 14:00
eu as fi vrut sa jucati la Craiova... va faceam noi atmosfera...
Era belea :D Acolo veneam, din moment ce la noi nu se poate, pe cand la Bacau... am o problema cu moldovenii :rolleyes:

Gonzo
13th September 2005, 14:31
eu cu moldovencele... e una aici pe forum care ma urmareste mai ceva ca umbra :D

desdemona
13th September 2005, 14:48
Aia a pus ochii pe unul din voi, ma :) Sau pe toti :yeah:

Balaci
13th September 2005, 15:21
Cred ca pe toti,s-a uitat unde sunt mai multi masculi si a vazut ca la Universitatea si,hop,hai si ea!

desdemona
15th September 2005, 19:51
Deeeci... ne intalnim pana la urma la Constanta! :ok:

tchibos
15th September 2005, 20:16
N-au ma cum sa va primeasca pentru ca sunt la mai putin de 250km intre Bucuresti si Constanta.
Topic closed.


ba uite ca ii primim :evil:

ady51a
15th September 2005, 20:19
II primim acum ce sa facem, speram sa fie cat am spus si eu in parodia aia, 3-0 pt Steaua.

tchibos
15th September 2005, 20:34
daca bate steaua parca vad ca se muta astia la constanta... ghencea :cya: :happy

ady51a
20th September 2005, 23:49
Mihai Stoica a inspectat stadionul "Gheorghe Hagi" din Constanţa, pe care se va disputa partida cu formaţia norvegiană Valerenga.
Preşedintele executiv al Stelei s-a arătat mulţumit de condiţiile oferite de stadionul constănţean. "Suntem foarte mulţumiţi de ceea ce am găsit aici la Constanţa. Nu trebuie uitat că echipa naţională a României a jucat aici, aşa că totul este în regulă", a declarat Stoica.
Din delegaţia FC Steaua au mai făcut parte directorul executiv Valeriu Argăseală şi liderul galeriei, Gheorghe Mustaţă. Oficialii stelişti, care au fost însoţiţi de directorul executiv al clubului Farul, Florentin Chiforeanu, au inspectat terenul de antrenament, terenul pe care se va disputa partida, tribuna oficială şi sala de conferinţe.
ProSport
Preţul biletelor la Steaua - Valerenga.
Abonaţii Stelei vor putea intra gratis
Conform siteu-ului Stelei, s-a stabilit preţul biletelor la meciul Steaua - Valerenga: ”Peluze- 5 RON, Tribuna II - 7,5 RON, Tribuna I - 10 RON, Tribuna 0 - 30 RO. Toti abonatii Stelei vor avea acces gratuit, pe baza abonamentului, la peluza I. Partida se dispută la Constanţta, joi 29.09.2005, pe stadionul “Gheorghe Hagi”, de la ora 20.00. Biletele se vor pune în vînzare miercuri, 28 septembrie, intre orele 10.00 - 20.00 la casele de vînzare de la stadionul Ghencea şi la stadionul "Gheorghe Hagi" din Constanta, iar joi, de la ora 10.00, se vor găsi numai la casele stadionului constănţean.”Gsp

tchibos
23rd September 2005, 18:23
daca o sa mai fie vremea tot asa se vor simti baietii pe teren ca in ghencea :D

ady51a
23rd September 2005, 22:03
Se pare ca de luni o sa fie nai frumos.

desdemona
25th September 2005, 16:20
Deocamdata e bine ca s-au oprit ploile, desi am inteles ca prefectura a primit iar avertisment meteo :mda:

ady51a
27th September 2005, 11:42
Redeveniti lideri in campionat, stelistii incep pregatirile pentru meciul de joi, din Cupa UEFA.


Astazi si maine, stelistii vor avea programate doua antrenamente inchise, plecarea spre Constanta fiind programata pentru miercuri dimineata.


O mare problema pentru stelisti o reprezinta gazonul de la Constanta, deoarece de cateva zile pe litoral ploua.

" Astazi, gazonul se prezinta bine, dar este cam moale. Speram sa nu mai ploua si credem ca la ora jocului terenul va fi bun", ne-a declarat Marian Bocai, ofiterul de presa al echipei Farul Constanta.
Spt

Gonzo
27th September 2005, 13:57
vad ca meciul stelei prezinta interes maxim pt voi... si pe urma va intrebati de ce nu sunt faristi... :D

ady51a
27th September 2005, 14:14
Ne intereseaza ca peste 2 etape jucam cu ei si vrem sa-i batem asa cum am facut-o si cu voi anul trecut. :evil: . :no: .
Si pe mine ma intereseaza ca e un meci oficial din cupele europene iar daca sa spunem juca Univesitatea la Constanta un meci international manifestam acelasi interes. Asta daca replica de mai sus ma viza pe mine. :ok:

ady51a
28th September 2005, 12:09
Florentin Chiforeanu, directorul executiv al Farului, a dat asigurări că stadionul „rechinilor“ se va ridica la înălţime pentru încă un meci internaţional

Stadionul „Gheorghe Hagi“ va fi, joi seară, gazdă a încă unui meci internaţional. În ultimul timp, echipa naţională a României a jucat numai la Constanţa, federaţia, antrenorii reprezentativei şi jucătorii având doar cuvinte de laudă la adresa gazonului, a condiţiilor organizatorice şi a atmosferei întâlnite pe arena „rechinilor“.

De fiecare dată, fie că România a evoluat, în preliminariile Campionatului Mondial din 2006, în compania Armeniei, a Andorrei şi a Cehiei, totul a fost la superlativ, FRF trimiţând, de fiecare dată, după partide, scrisori de mulţumire Farului şi Ligii Suporterilor Constănţeni. Arena „Gheorghe Hagi“ fusese aleasă şi pentru un alt meci al Naţionalei, amicalul cu Iranul, de pe 7 septembrie, numai că partida a fost anulată. Cireaşa de pe tort a pus-o însă UEFA, forul fotbalistic european alegând stadionul Farului drept loc de disputate a meciului Steaua - Valerenga, contând pentru manşa secundă din turul întâi al Cupei UEFA. Este încă o dovadă a aprecierii de care se bucură FC Farul şi pe plan extern, echipa de pe locul patru în Divizia A având o imagine excelentă la UEFA.



Punga a rămas... goală

În ciuda acestor evidenţe şi a organizării, fără cusur a partidelor încredinţate, s-au găsit, de fiecare dată, gazetari cârcotaşi, care, sfidând realitatea, au pomenit cu încăpăţânare, înaintea partidelor României, despre gazonul prost care este la Constanţa şi despre ciupercile care se înmulţeau ca după ploaie în dreptunghiul verde de pe „Gheorghe Hagi“. Spusele lor nu au avut însă niciodată acoperire. „Mulţumim mult presei pentru atenţia deosebită pe care o acordă gazonului nostru. Îmi pare rău însă pentru cei care au căutat ciupercile să le adune într-o pungă şi nu le-au găsit. Incredibil, dar au fost şi asemenea cazuri“, a comentat ironic Florentin Chiforeanu, directorul executiv al Farului, strădania ridicolă a unor ziarişti români de a deforma cu orice preţ realitatea.



Colaborare excelentă cu militarii

Chiforeanu a dat asigurări că şi la partida Steaua - Valerenga, din partea Farului, totul va decurge ireproşabil. „Despre gazon, eu nu mai spun nimic. Este alături, se vede, cine vrea să se ducă şi să îl privească. Oricum, este bun“, a completat directorul executiv al „rechinilor“, agasat de insistenţa cu care se interesează jurnaliştii de gazonul stadionului „Gheorghe Hagi“, ultima „grijă“ fiind dacă Farul îşi va amâna meciul de campionat de sâmbătă, cu FC Argeş, întrucât - s-a cântat prohodul - starea terenului va fi foarte rea după partida de Cupă UEFA de mâine seară.

„Sunt convins că Steaua va pleca acasă cu un rezultat bun, cu o calificare în grupele Cupei UEFA şi cu o impresie foarte bună în ceea ce priveşte colaborarea cu noi“, a mai spus Florentin Chiforeanu
Se vând bilete pentru Steaua - Valerenga

De astăzi, la stadionul „Gheorghe Hagi“, se pun în vânzare biletele pentru meciul Steaua – Valerenga, din Cupa UEFA, meci ce va avea loc joi, de la ora 20, la Constanţa. Preţul acestora este de 5 lei la peluze, 7,5 lei la tribuna a II-a, 10 lei la tribuna I şi 30 lei la tribuna zero. Norvegienii, care vin în această după-amiază pe litoral, îşi vor instala cartierul general la „Savoy“, în timp ce steliştii au preferat şi ei Mamaia, hotelul fiind „Iaki“.

Cuget Liber

Gonzo
28th September 2005, 14:01
am vazut ieri un reportaj pe o televiziune publica nationala in care oamenii de pe strada erau intrebati cu cine tin... unu a spus ca cei din Constanta 50% sunt stelisti si 50% dinamovisti :o:

altul a spus ca e stelist... altul a spus ca el si restul prietenilor lui sunt stelisti si ca sper ca stadionul sa fie plin..... altii la fel... numai unu singur a spus ca tine cu Steaua dar prima echipa e Farul.

a luat-o razna tara asta :mda:

desdemona
28th September 2005, 16:48
Ha ha ha, interesant.. :D:D pacat ca nu am vazut si eu reportajul... :evil:

ady51a
28th September 2005, 23:45
Cica s-au vandut 7000 de bilete si se astepta peste 10.000 de spectatori maine la stadionul "Gheorghe Hagi"

desdemona
28th September 2005, 23:54
Eu nu cred ca ajung.... :headbang: :(

Paul
29th September 2005, 00:05
Nu stii ce pierzi :(

Gonzo
29th September 2005, 00:25
nu pierzi nimic mai mult decat o ocazie de a injura Steaua, atat :D

desdemona
29th September 2005, 00:52
@Paul, nu ma impulsioneaza cu nimic mai mult tipul meciului, miza etc. ... in a ma duce la stadion. Daca ar fi dupa mine, m-as duce si la un amical, jucat la Constanta, cu Altay ( :o: ) ... dar din pacate nu e dupa mine. Pana maine mai vedem insa, poate .......... poate-poate :D:D
@Gonzo, p-aia o pierzi tu :mda:

Seahawk
29th September 2005, 04:54
Succes Stelei :) si celorlalte echipe romanesti. Sa dea domnul sa ne calificam cu toate cele 3 echipe in Grupe.

Gonzo
29th September 2005, 13:40
@Gonzo, p-aia o pierzi tu :mda:

daca-ai stii ce rau imi pare... :D

desdemona
30th September 2005, 00:37
Pana la urma ai fost? Nu te-am vazut :( :D

P.S. Nu cred ca ai fi injurat la meciul asta :o: Te stiu baiat gigea :rolleyes: