PDA

View Full Version : Juriu concurs



Vadim
9th September 2005, 00:01
Pe forum va incepe luni un concurs sponsorizat de Hollywood Multiplex Bucuresti Mall.

http://www.onlinesport.ro/sport/sporturi/alte%20sporturi/index.php?meniuId=45&viewCat=534&viewItem=5009

Pentru a desemna castigatorii as vrea sa ii invit pe cei interesati sa facem un juriu. Dintre cei care vom vota, adunam punctele (3 puncte locul 1, 2 puncte locul 2 si 1 punct locul 3) pentru a desemna saptamanal castigatorii.

Eu sint primul din juriu si ii invit si pe membrii mai vechi carora li se pare atractiva ideea sa intre in juriu. Sa fim maxim 5.

fia
9th September 2005, 08:43
Cool, suna interesant. Ma bag daca e loc de mine :)

Vadim
9th September 2005, 10:47
Ok, sintem doi. :)

Darkslowstar
9th September 2005, 13:28
Si eu vreau :D. Indeplinesc conditiile? :D

Vadim
9th September 2005, 14:00
Cu brio. :). 3. Mai trebuie doi.

Mihaela
9th September 2005, 14:50
Ma ofer si eu sa fac parte din juriu.

fia
9th September 2005, 15:05
Mai trebuie o persoana.

Presupun ca rudele de gradul 1 al celor din juriu nu au voie sa participe la concurs :evil:

Darkslowstar
9th September 2005, 15:24
Pai pune-l pe rechin sa se anunte singur, ca eu zic ca indeplineste conditiile. Ca tot nu-i sta lui capul la invatat. :D

Vadim
9th September 2005, 15:35
Welcome Mihaela. ;)

Hai sa mai gasim 2, sa fim 6. Iar pentru fiecare etapa de concurs sa gasim 6 cuvinte, sa le propunem cite unul fiecare. Ce ziceti?

Utilizator
9th September 2005, 15:41
vreau si eu.

ce concurs e? de Miss? :D

Vadim
9th September 2005, 15:43
5. :) Vezi linkul din primul post.

Cainele
9th September 2005, 15:43
si eu vreau

Utilizator
9th September 2005, 15:47
l-am vazut, scuze. corespund?

Vadim
9th September 2005, 15:51
Da, normal, am zis mai sus ca sintem 5. Il luam si pe Cainele pentru a umple cele sase locuri?

Cainele
9th September 2005, 15:52
da

Utilizator
9th September 2005, 15:55
ham, ham :D (adica da)

Cainele
9th September 2005, 15:56
ham, ham :D (adica da)
ai un os Bogdane

Vadim
9th September 2005, 16:08
:), A fost validat si Cainile. Deci sintem 6. Sa propunem cite un cuvint pentru etapa 1 care incepe luni.


Regula intre noi este ca macar unul din cele 6 cuvinte alese la fiecare etapa sa fie numele unui personaj din sport. Daca pana la a cincea propunere nu se alege un nume de sportiv/om de sport, al saselea este obligat sa puna unul.

Cuvintul pe care il propun eu pentru etapa 1 este: popice.

Juriul este: Mihaela, Utilizator, Fia, Darkslowstar, Cainele si Vadim.

Ah, si vestea proasta la final: cei care sint in juriu nu pot participa la concurs. :)

Cainele
9th September 2005, 16:13
eu propun : Catalin Haldan (sau Haldan) :ok:

Utilizator
9th September 2005, 16:13
eu propun: robinsonada (ca ma agaseaza cuvantul asta)

PS: cuvintele impuse trebuie sa fie numai din sport?

fia
9th September 2005, 16:20
1) Luni incepe da? Si fiecare propune cate un cuvant. - cica s-a raspuns
2) In ce subforum o sa fie concursul?
3) Cine face thredul (probabil duminica la 12 noaptea) ?
Sigur trebuie un moderator activ acolo ca sa stearga consecutive, etc. Trebuie pus si pe forum un regulament ceva mai "concret" pentru ca ala de pe site e destul de vag.
4) Tema trebuie sa fie "sportiva"? - cica s-a cam raspuns
5) Cat de mare trebuie sa fie eseul? Vreo restrictie?
Daca mai imi vin intrebari mai spun.

Vadim
9th September 2005, 16:26
Subforumul va fi creat de mine duminica seara in Concursuri, acolo unde va fi alaturi de cel de pronosticuri. Threadul il fac tot eu.

Ar trebui un moderator, putem alege dintre cei 6 din juriu un moderator (preferabil ar fi un moderator care nu are acum ceva de moderat).

Tema este la alegere, dar sa includa cele 6 cuvinte. M-am gandit ca pentru a fi legata si de sport, cele sase cuvinte trebuie sa includa si un nume de sportiv/om de sport.

Nu este nici o restricite legata de marimea eseului. Eseul trebuie sa aiba minim cele 6 cuvinte date. Din etapa 1 mai trebuie 3.

fia
9th September 2005, 16:51
Propun pe Cainele sau pe Mihaela daca ei sunt deacord :D

Cuvantul meu este: paralelipiped.

Vadim
9th September 2005, 16:55
Eu ii propun pe amandoi, daca vor si ei. Nu stiu cat se va scrie acolo, dar e bine sa fie acoperit cat mai bine.

Darkslowstar
9th September 2005, 17:18
Cuvantul meu este: Absolut :D

Cainele si Mihaela sunt ok, dar parca si fia are putin de lucru :)

PS Caine, ai un ham haam si de la mine :ok:

Vadim
9th September 2005, 17:22
Oricum, pentru cei din juriu care stau in Bucuresti, o sa vorbesc cu cei de la Multiplex sa va dau si voua invitatii.

Darkslowstar
9th September 2005, 17:24
Numai sa nu le spui numele meu Vadim, ca ma cunosc aia din conducere si se strica treaba (avem un litigiu important cu ei)

Utilizator
9th September 2005, 17:29
Vadim pot sa aleg saptamanal pe cineva caruia sa-i dau invitatia mea?
as putea sa mai fac un mini-concurs pe chestia asta.

Vadim
9th September 2005, 17:31
:) O sa vorbesc sa va dau una la fiecare lunar. O sa ii intreb si va dau un raspuns.

Utilizator
9th September 2005, 17:32
pune doua la fiecare, de obicei cam nimeni nu merge singur :)

Vadim
9th September 2005, 17:36
Invitatia e pentru doua persoane. :)

Mai asteptam cuvintul Mihaelei.

Mihaela
9th September 2005, 17:37
Cuvantul meu este: neasteptat Se admit si variante cu aceasta radacina, de exemplu: neasteptata, pe neasteptate etc. Eu cad din variantele de moderare pentru ca, dupa cum am zis mai de mult, vreau sa raman simplu user.

Vadim
9th September 2005, 17:40
Da, se admit.

Deci, cuvintele pentru etapa 1: Catalin Haldan, paralelipiped, neasteptat, robinsoniada, popice, absolut.

Atunci ramane Cainele moderator la concursul asta, pentru doua luni.

Cainele
9th September 2005, 18:23
eu sunt de acord daca sunteti si voi :)
accept si invitatia de la Vadim :)
Mersi.;)

Vadim
9th September 2005, 21:00
@Cainele: Cu o conditie. Am citit ce ai scris in seara asta pe forumul de Intern, nu este atitudine de moderator. Daca vrei sa fii moderator, citeste te rog regulamentul forumului, iar apoi poti incepe prin a schimba semnatura atat ca mesaj, cat si ca marime de litera. Daca ai cea mai mica banuiala ca nu poti, te rog sa spui. Moderatorii au o imagine care trebuie pastrata.

Referitor la cuvinte, cred totusi ca Haldan poate genera povesti pesimiste, as propune sa punem un alt nume propriu mai de actualitate. Un Mircea Sandu, Mitica Dragomir ar fi mai fun :)

desdemona
9th September 2005, 21:58
Ce faceti mai aici? Eu acum am citit.. Lipseste omul putin si gata, apar noutatile cat pentru o saptamana!
Bafta in concurs :ok:

@Caine, tempereaza-te, mama, ca nu e de bine! :)

fia
9th September 2005, 22:04
Mai Caine mai asta nu e semnatura de moderator :P

Vadim
9th September 2005, 22:05
Nu numai asta. S-a luat pe la Intern pe acolo noroc ca treaba merge bine si nu mai e loc de mici mizerii. I-a dat Adelpiero avertisment. :) L-a "spurkat" pe unul. :drak:

desdemona
9th September 2005, 22:07
Am vazut - eu ziceam de acum incolo sa fie mai cuminte :P

Cainele
9th September 2005, 22:11
@Cainele: Cu o conditie. Am citit ce ai scris in seara asta pe forumul de Intern, nu este atitudine de moderator. Daca vrei sa fii moderator, citeste te rog regulamentul forumului, iar apoi poti incepe prin a schimba semnatura atat ca mesaj, cat si ca marime de litera. Daca ai cea mai mica banuiala ca nu poti, te rog sa spui. Moderatorii au o imagine care trebuie pastrata.

Referitor la cuvinte, cred totusi ca Haldan poate genera povesti pesimiste, as propune sa punem un alt nume propriu mai de actualitate. Un Mircea Sandu, Mitica Dragomir ar fi mai fun :)

1. semnatura schimbata... m-am cam "aprins " ce-i drept...sper sa nu se mai intample...rog de asemenea ca si moderatorul paul sa se mai calmeze
2. As dori sa schimb Catalin Haldan...cu Claudiu...Raducanu :evil:

Mihaela
9th September 2005, 23:07
Evolutia absolut neasteptata a lui Claudiu Raducanu in sala de bowling a starnit hilaritate printre colegii sai care au glumit ca i-ar fi mai usor sa calculeze aria unui paralelipiped sau sa supravietuiasca intr-o robinsoniada pe o insula pustie decat sa doboare macar o singura popica. :P

fia
9th September 2005, 23:11
That's a good start :)

Cainele
9th September 2005, 23:18
bravo mihaela...perfect:)

Mihaela
9th September 2005, 23:20
Lol, am incercat sa vad daca iese dintr-o singura fraza, sper ca, virgula, concurentii nostrii vor fi mai inventivi. :)

Cainele
11th September 2005, 12:46
si eu sper Mihaela...desi pare atat de "misto" ce ai scris...sau ma rog compus

Vadim
11th September 2005, 23:02
Hmmm, nu vrea nimeni bilete la film. :)

Mihaela
11th September 2005, 23:12
Pai conform regulamentului concursul n-a inceput inca. :)

Cainele
11th September 2005, 23:56
mai e putin...sa vezi ce se va inghesui lumea...:P

fia
12th September 2005, 00:10
Succes candidatilor :evil:

Mihaela
12th September 2005, 21:09
Tocmai m-am uitat prin DEX sa aflu mai precis cum stau lucrurile cu robinsoniada/robinsonada asta :) Se pare ca forma corecta a cuvantului e robinsonada cu semnificatiile:
1. povestire despre naufragiatii pierduti; fantezie in care individul izolat apare traind in afara societatii
2. saritura acrobatica executata de un jucator dintr-o echipa de fotbal

andreiush
13th September 2005, 00:55
Utilizator bine v-a dat cuvantul :) Pe parcurs s-a stalcit :P

eu propun: robinsonada (ca ma agaseaza cuvantul asta)

Mihaela
13th September 2005, 02:01
Apropo, cum arata de fapt robinsonada asta la fotbal?

Cainele
13th September 2005, 08:23
@Mihaela: (probabil) o "chestie" de efect...parada a unui portar in general ;)

fia
13th September 2005, 08:30
Cand sare portarul si se arcuieste bine de tot pentru a scoate o minge grea... Cel mai bun exemplu (literalmenrte de manual) pe care l-am vazut eu e cu Lobont la Ajax acum vreo 2 ani cand a scos o minge de la vinclu (si s-a lovit si de bara dupa aia) si a fost declarata "save of the year" :ok:

Mihaela
13th September 2005, 11:03
Deci numai portarul poate face o robinsonada, nu si jucatorii de camp?

fia
13th September 2005, 11:09
Cf. dex nu, dar eu nu am auzit expresia folosita decat pentru portari, poate comentatorii de fotbal nu stiu exact definitia din dex si sensul s-a propagat de la unul la altul fara a-i cunoaste exact sensul.

Vadim
13th September 2005, 14:23
Duminica seara trebuie sa votam, sper sa fiti aici:)

fia
13th September 2005, 14:33
Eu da.

Cainele
13th September 2005, 15:14
Duminica seara trebuie sa votam, sper sa fiti aici:)

Eu...nu stiu...deh e meci important...;)

andreiush
13th September 2005, 17:30
Pot sa spun ceva despre unul dintre scenarii? :D Sau doar dupa incheierea etapei? :)

fia
13th September 2005, 17:31
De ce sa nu poti, oricum noi votam, nu tu :evil:

andreiush
13th September 2005, 17:34
Stiu ca voi votati ;)

el este apostrofat de presa ca ar fi paralelipiped cu fotbalul
Mi s-a parut geniala asta :lol: Sa fii paralel..ipiped cu fotbalul :lol:

Vadim
13th September 2005, 17:44
Va avea un vot "in puncte" de la mine. :D

Mihaela
13th September 2005, 18:09
E o povestire geniala in mod involuntar. Rezervare pe net la sala de popice din Vaslui, pe datorie, care se rezolva dand 110% si 3-4 goluri in absolut fiecare meci, absolut toate din robinsonada. :o: :ok: Dar despre puncte....

ricky
13th September 2005, 21:13
Nu stiu daca am dreptul sa scriu AICI...
Dar, ceva trebuie sa va spun, voua, SUPER JURIULUI ! :evil:

Cum e posibil ca in timpul desfasurarii unui concurs sa va dati cu parerea despre mesajele publicate ?
Mi se pare o manifestare nepotrivita, AMATORISTA !

Ha, ha, ha ! sincer ! N-am mai intalnit nici la EUROVISION ROMANIA o asa caricatura !

P.S. Lasand gluma ...
Doamnelor si domnilor (in)jurati !
Este atmosfera de concurs asa ca...ciocul mic pana la incheierea etapei ! :headbang:

Vadim
13th September 2005, 21:33
Ia-le ca pe niste soapte. Nu ai auzit nimic.

Mihaela
13th September 2005, 21:34
Cum e posibil ca in timpul desfasurarii unui concurs sa va dati cu parerea despre mesajele publicate ?
Mi se pare o manifestare nepotrivita, AMATORISTA !
Pai ai dreptate :) Dar chiar e un concurs mai mult de amuzament, de amatori. Doua bilete la film nu sunt cine stie ce premiu si nici sa legi 6 cuvinte nu e cine stie ce cerinta.

ricky
14th September 2005, 13:10
Daca e doar de amuzament...atunci, candva, voi participa si eu !

Oricum...succes participantilor si...spor la treaba juriului !

Desi...dati-mi voie sa fac o propunere !

N-ar fi rau sa incepeti comentariile abia dupa ce etapa s-a incheiat !
Si, cred ca ar fi...dragut, sa avem si noi, astia de pe afara, dreptul de a ne spune parerea !
La sfarsit, oricum tot voi, "juartii" hotarati ! /hello

Mihaela
14th September 2005, 16:26
O varianta ar fi ca la sfarsitul saptamanii sa se deschida un thread pe care juriul sa voteze si unde oricine sa poata face comentarii.

desdemona
14th September 2005, 16:30
Sunt de acord cu ricky la faza asta.. chiar am ramas putin surprinsa cand am citit ieri sau acum 2 zile ca vorbeati pe aici ce puncte dati si cui :mda: Pai influentati participantii, lasati-i sa scrie exact dupa capul lor :) si dupa inspiratie, evident :)

Vadim
14th September 2005, 16:36
O varianta ar fi ca la sfarsitul saptamanii sa se deschida un thread pe care juriul sa voteze si unde oricine sa poata face comentarii.
Ne vom incurca. Votul are loc duminica seara. Dupa aceea se pot face comentariile, abia dupa ce juriul a votat. Daca cei 6 membri ai juriului nu voteaza pana duminica la ora 00:00 se iau in considerare numai cei care au votat.

Mihaela
14th September 2005, 16:36
Dupa cum vezi, nu mai vorbim. :) Si chiar nu vad ce anume din ceea ce s-a spus ar putea sa influenteze stilul sau inspiratia concurentilor.

Mihaela
18th September 2005, 19:27
E duminica seara asa ca ar fi timpul sa inceapa votul :)

Topul meu este:
1. corto - cea mai originala dintre povesti
2. haihui - printre putinii care au folosit corect toate cuvintele si in plus a avut ceva umor
3. claudio25ro – pentru modul natural in care a povestit

fia
18th September 2005, 20:35
1) corto De departe pe primul loc /hello
2) eatdaworm - interesant
3) psorin (pacat pentru "pseudocuvatul" umpic)
4) michaelv
5) haihui

Am dat mai multe propuneri, pentru ca in cazul in care cineva nu-si poate ridica premiul sa fie si "rezerve"

P.S. din nefericire am impresia ca unii dintre concurenti nu au inteles toti termenii :(

andreiush
18th September 2005, 21:14
Unii au fost "paralelipipezi" cu paralelipipedul :D

Cainele
19th September 2005, 00:18
cum era normal am intrat dupa ora 0:00...
In opinia mea castigatorii sunt :
1. Claudio25ro
2.corto
3.psorin

Mihaela
19th September 2005, 00:43
Daca cei 6 membri ai juriului nu voteaza pana duminica la ora 00:00 se iau in considerare numai cei care au votat.

Cainele, din cate am inteles normal era pana la miezul noptii... Oricum eu personal nu vad vreo problema daca se voteaza si luni.

Cainele
19th September 2005, 01:05
ma rog :D

Cainele
19th September 2005, 09:04
Clasament etapa 1:
locul 1 : Corto 8 p
locul 2: Claudio25ro 4 p
locul 3:psorin & haihui si eatdaworm cate 2 p

fia
19th September 2005, 09:42
Cainele, din cate am inteles normal era pana la miezul noptii... Oricum eu personal nu vad vreo problema daca se voteaza si luni.De parca nu am fi obisnuiti cu schimbari de regulamente peste noapte :D

Mihaela
19th September 2005, 10:19
Pai sa speram ca jumatatea absenta a juriului se trezeste curand. :) Nu numai ca trebuie completat votul, dar deja trebuia sa inceapa concursul de saptamana asta si nici macar cuvintele nu au fost alese. :mda:

Darkslowstar
19th September 2005, 16:23
Sorry pt mica intarziere :D

Topul meu:

1. Corto
2. Eatdaworm
3. Michaelv

fia
19th September 2005, 16:26
Pai sa speram ca jumatatea absenta a juriului se trezeste curand. :) Nu numai ca trebuie completat votul, dar deja trebuia sa inceapa concursul de saptamana asta si nici macar cuvintele nu au fost alese. :mda:Ba au fost... desi nu imi aduc aminte cand le-am propus :o:

Darkslowstar
19th September 2005, 16:32
Pai din cazua ca suntem cu totii somnambuli :). Vadim le-a tinut minte :D

Mihaela
19th September 2005, 16:56
Pai e vina noastra ca am speriat oamenii cu paralelipipede. :P Publicul il vrea pe Nasu', nu robinsonadele si paralelipipedele de saptamana trecuta. :D Oricum pana apucau toti din juriu sa puna un cuvant se gata si saptamana asta.

fia
19th September 2005, 17:00
Ai dreptate, oricum nu am de ce sa ma supar, imi plac cuvintele... mai ales "minte" si "companie", care au 2 sensuri :evil:

Cainele
20th September 2005, 06:22
fia...da' al meu iti place? - cuvantu' mah...

Mihaela
21st September 2005, 18:45
Ma plictisesc azi... :P

1631, toamna

Ploaia rece se pravalea in rafale peste peretii de piatra ai casei pierduta in creierii muntilor. Ceata groasa invaluia copacii piperniciti care reusisera sa prinda radacina in solul neprietenos, iar inserarea cu umbrele ei lungi si miscatoare ii facea sa para ca umbla in cercuri, asteptand doar o ocazie sa zdrobeasca in imbrasarea lor aspra orice fiinta ar fi indraznit sa sa apropie. Nici aceasta atmosfera lugubra si nici lipsa de companie nu-l tulburau insa pe barbatul trecut de mult de prima tinerete care strabatea in lung si in lat singura camera a casei, pierdut in ganduri.

Pe masa lunga si dreptunghiulara din centru aburi fantomatici se valatuceau printr-o constructie alambicata din sticla, eliberati din lichidele translucide care fierbeau la focul unor lampi cu spirt. La capat un lichid vascos de culoare verde inchis se prelingea intr-un butoi etans. Plictisit, barbatul se indrepta spre un birou din coltul incaperii, se aseza si deschise un volum gros pe coperta caruia erau imprimate doua litere identice: D.D. Rasfoi rapid ultimele pagini, dupa care incepu sa scrie cu miscari repezite aruncand din cand in cand o privire catre labirintul de sticla. Intr-un tarziu se ridica si se indrepta catre un dulap urias din care extrase un flacon cu o pulbere alba pe care o turna usor in unul din recipientele in care fierbeau lichide misterioase, apoi reveni la birou si isi continua insemnarile. Brusc, un murmur ciudat din spatele lui il facu sa inghete. Se intoarse usor si incremeni, cu ochii larg deschisi si gura deschisa lacom. La capatul tubului substanta maloasa de dinainte se transformase intr-un lichid de un albastru pur, in care fierbeau bule argintii. "Aaaaaa" fu singurul sunet pe care reusi sa-l scoata barbatul. Isi reveni insa curand si se lansa intr-o serie de exclamatii: "Asta e, dom'ne, am reusit! Si toti care imi ziceau ca nu se poate asa ceva! Ca scrierile vechi mint! Arata exact cum il descria Paracelsus! Am redescoperit elexirul vietii!!"


2005, toamna

Dumitru Dragomir isi arunca cravata pe scaun si se prabusi pe canapeaua larga de piele fina. Televizorul cu plasma il privea impasibil cu unicul sau ochi dreptunghiular. Apuca telecomanda si ecranul prinse viata. O fatuca ii zambea extaziata, fara vreun motiv aparent. "Buna seara si bun venit la stirile sportive Pro TV! Nicoleta Luciu a declarat ca a incercat sa fie atleta de performanta, dar dimensiunea pieptului o stanjenea la alergare si ii crea conflicte cu colegele de concurs. Asa este, Nicoleta? Daaaaa. Cum asa? Pai sa vezi draga, la start cand imi luam avant, incepeau sa se balanseze in stanga si in dreapta si cateodata izbeau puternic pe colegele de pe unul din culoarele alaturate. M-am hotarat sa renunt una ce una din fete a avut nevoie saraca de mai multe copci dupa o intamplare de asta! Haha, multumim Nicoleta pentru interviu! Va pup dulce!

Continuam stirile din sport. Starul nationalei, Adrian Mutu, a trecut printr-un accident neobisnuit astazi dupa ce trapa din spate a unui camion cu nisip in spatele caruia rula s-a desprins, lasand o buna parte din incarcatura sa se prabuseasca peste decapotabila fotbalistului. Din fericire nici Mutu si nici masina nu au avut de suferit, insa a fost nevoie de interventia unor lucratori care sa scoata cu sapa nisipul din autoturismul fotbalistului. Martorii oculari afirma ca Briliantul a avut un comportament bizar urland : "S-a ales praful de praful meu!! Un sfert de kil!!!", desi nisipul era in cantitate de cel putin 50 de kilograme. Continuam stirile sportive. Dumitru Dragomir a declarat astazi ca se va retrage din fruntea Ligii Profesioniste de Fotbal in momentul va fi prea batran sa mai faca fata. Un suporter enervat i-a strigat " Da' cat crezi ca mai ai, mosule?", la care Dragomir a raspuns cu un zambet larg "S-ar putea sa aveti o surpriza. Hehehehe". Continuam stirile sportive Pro Tv. Echipa de canotaj 8+1 a Romaniei a castigat medalia de aur la Campionatele Mondiale. Va multumim ca ati urmarit stirile sportive." Mitica Dragomir opri televizorul si se intinse cu un zambet multumit pe canapea. In pivnita, langa sticlele de vin vechi si coniac de multe stele, un lichid albastru pur fierbea cu bule argintii intr-o sticla prafuita.

Cainele
25th September 2005, 16:02
dat fiind ca diseara sunt la meci...las aici clasamentul meu :
1.ricky
2.bornwild
3.michelv -poezia

fia
25th September 2005, 16:36
Clasamentul meu sin motive similare cu Cainele:
1) BornWild
2) ricky
3)michaelv - ca prea sa chinuit sa scrie 2 scenarii :D

Sa nu uit cuvantul meu pentru etapa viitaore este:
lasciv

Mihaela
25th September 2005, 17:13
Clasamentul meu e:

1. ricky
2. michaelv
3. claudio25ro

Darkslowstar
25th September 2005, 23:08
Clasamentul meu este:
1. Bornwild
2. Ricky
3. michaelv

Bornwild si Ricky, felicitarile mele, am ezitat inainte sa dau notele si pt mine sunteti amandoi castigatori :ok:

Cuvantul meu pt etapa viitoare este foca

Vadim
26th September 2005, 03:15
Clasamentul meu este:
1. Michaelv
2. Andrulex
3. Sun

Castigatori etapa 2: Bornwild, Ricky si Michaelv

Cuvintele pentru etapa 3: foca, lasciv, ping-pong, Gigi Becali, Nintendo, revolutie

Utilizator
28th September 2005, 13:55
scuze pentru absenta, m-am reintors la treaba de acum incolo. :ok:
sugerez sa se faca un topic separat pentru vot pentru ca altfel e haos. topicul asta sa ramana doar pentru stabilirea cuvintelor de etapa si discutii intre membri juriului.

Utilizator
28th September 2005, 20:25
Am uitat ce era mai important: un link mai vizibil catre acest concurs, direct, nu sub topicul concursuri. Merita promovat si cred ca va avea succes mult mai mare daca va fi cunoscut mai bine.

PS: imi pare rau ca postez succesiv dar nu mai pot edita mesajul anterior :)

Mihaela
2nd October 2005, 17:38
Clasamentul meu pentru saptamana asta este:
1. naxos
2. michaelv
3. teen_spirit

fia
2nd October 2005, 17:44
Bine ca a scris Mihaela, ca uitasem de concurs la cat de "aprig" este:

Locul 1:
1) teen_spirit - final demential
2) naxos
3) umoristu

Cuvantul meu pentru etapa 4 este: "insurgent"

Cainele
2nd October 2005, 18:37
Clasamentul pentru saptamana asta :
1. naxos
2. michaelv
3. teen_spirit


Cuvantul pentru etapa viitoare este viitura ;)

Vadim
3rd October 2005, 00:04
Clasamentul meu:
1. teen_spirit
2. michaelv
3. naxos

Clasament final etapa 3:
1. naxos 9
2. teen_spirit 8
2. michaelv 6
4. Umoristu: 1 pct

Utilizator
3rd October 2005, 13:52
Cuvantul pentru etapa viitoare: nadragi.

PS: eu duminica nu pot da clasamentul, se poate o amanare a deciziei pana luni la pranz? Daca nu, o sa-l dau de vineri de acum incolo.

Darkslowstar
3rd October 2005, 14:08
Si eu imi cer scuze ca din cauza conditilor climaterice n-am putut sa dau un clasament. Subscriu la punctul de vedere al lui Utilizator. Si eu as prefera luni la pranz.

naxos
4th October 2005, 11:54
Multumesc celor ce mi-au acordat puncte la acest concurs. Din pacate nu voi putea ridica premiul. Cine are are posibilitatea sa foloseasca biletele rog sa ma contacteze pe privat.

Cainele
9th October 2005, 20:26
Votul meu pentru etapa aceasta :

1. teen_spirit
2.michelv
3. corto

@ Vadim: te rog sa iei nota de cuvantul pe care il voi propune pentru etapa viitoare : Florentin Petre

Vadim
9th October 2005, 20:30
Voturile mele:

1. teen-spirit
2. clk500
3. andrei_cj

Darkslowstar
9th October 2005, 22:48
Voturile mele:

1. teen-spirit
2. michaelv
3.andrei_cj

Cuvantul meu: hotdog

PS propun ca etapa urmatoare concursul sa fie in versuri :ok:

Vadim
10th October 2005, 01:25
Clasament final etapa 5:

1. teen_spirit 9
2.michelv 4
3. clk500 2
4. andrei_cj 2
5. corto 1

Locul 3 a fost stabilit prin tragere la sorti, din cauza egalitatii la puncte.

Mihaela
11th October 2005, 10:58
Scuze ca n-am votat etapa asta, am avut o raceala urata, care nici acum nu mi-a trecut complet. :(

teen_spirit
11th October 2005, 13:50
sal.

in primul rand tre sa va multumesc pt aprecieri! sunt constient k nu am stofa d sriitor, da' macar ma straduiesc :) .

am si eu 2 propuneri:

1. k pt etapa viit (adik a 6a) sa fol cuv aspirina! mi'a trecut ieri prin cap si m'am gandit k poate poate..

2. ce'ati zice sa acordati un premiu special pt acela care la sfarsitul concursului a castigat cele mai multe invitatii? ar fi interesant si mai stimulativ.. Ramane la latitudinea 'altora' c s va intampla. da' oricum, ma gandesc k ar fi bine sa fie vb d cva d care t poti bucura akasa.

..sper sa nu fi scris degeaba..sunt totusi a 12a si tre sa invat pt bac :P

Mihaela
16th October 2005, 18:32
1. michaelv
2. teen_spirit
3. alpopa

Cainele
16th October 2005, 19:07
1.teen_spirit
2.michaelv
3.clk500

cuvantul pentru etapa viitoare : Anghel Iordanescu :D

Darkslowstar
16th October 2005, 21:40
1. michaelv
2. teen_spirit
3. alpopa

Cuvantul pt etapa viitoare: "carabus"

Vadim
17th October 2005, 01:23
Punctajele mele:
1. Alpopa
2. clk500
3. teen_spirit

Clasament final etapa 5:
1. michaelv 8
2. teen_spirit 6
3. alpopa 5
-------------
4.clk500 3

Mihaela
23rd October 2005, 19:00
1. ibn_ioman
2. sum
3. michaelv

Vadim
24th October 2005, 01:48
Voturile mele:

1. ibn_ioman
2. dondenver
3. sun

Cainele
30th October 2005, 06:11
1.michaelv
2.ibm_ioman
3.clk500
*******************
cuvantul meu "pui"

Mihaela
30th October 2005, 21:13
1. ibn_ioman
2. aimbo
3. michaelv

Propun pentru saptamana viitoare pe Catalina Ponor ca sportiva.

Vadim
31st October 2005, 14:24
1. aimbo
2. ibn_ioman
3. clk500

ibm_ioman
31st October 2005, 15:57
la ce filme putem merge pentru etapa a 7-a?

Mihaela
6th November 2005, 20:08
1. ibn_ioman
2. ozo
3. aimbo

Cainele
6th November 2005, 23:21
iata si votul meu :
1. ibn_ioman
2. ozo
3. aimbo

Vadim
7th November 2005, 10:50
1. ibn_ioman
2. ozo
3. aimbo