PDA

View Full Version : ChL Grupa C: Barcelona, Werder Bremen, Panathinaikos, Udinese



Catalanul
8th September 2005, 17:32
Grupa C (ca si Grupa B de altfel) are o singura favorita pentru ocuparea primului loc: ea este favorita mea :D FC Barcelona! Locul 2 insa poate fi ocupat de oricare dintre cele 3 echipe care completeaza grupa, Werder, Pana si Udinese. Eu mi-as dori sa mearga mai departe (alaturi de Barça bineinteles) Udine!

Programul Grupei C este urmatorul:

14/09/2005 Udinese - Panathinaikos
14/09/2005 Bremen - Barcelona

27/09/2005 Barcelona - Udinese
27/09/2005 Panathinaikos - Bremen

18/10/2005 Panathinaikos - Barcelona
18/10/2005 Udinese - Bremen

02/11/2005 Barcelona - Panathinaikos
02/11/2005 Bremen - Udinese

22/11/2005 Panathinaikos - Udinese
22/11/2005 Barcelona - Bremen

07/12/2005 Udinese - Barcelona
07/12/2005 Bremen - Panathinaikos

NY_giants05
14th September 2005, 20:38
Imi place foarte mult Barca, e o echipa tare de tot, joaca excelent, combina foarte bine, shi jucatori ca Ronaldinho, Eto'o... Barca e de 100 de ori mai buna ca Real! Barca, va asteapta un nou titlu!
Cred k Bremen va luat locul 2, iar Udinese 3.

ricky
14th September 2005, 22:47
Impotriva lui BREMEN, BARCA a inceput frumos, controland mijlocul terenului prin frumoase pase care i-au dus, destul de devreme, la primul gol.
DECO, min.13, dupa un triunghi de pase cu RONALDINHO-ETO'O (cred).
Sutul lui DECO a fost deviat de BAUMANN.
BREMEN, socata de acest rapid gol, isi cauta cadenta pe care o gaseste incet-incet in preajma minutului 30.
Ma pregateam sa laud frumosul joc de pase al celor de la BARCA. Ma pregateam sa spun ca daca s-ar intampla ca BARCA sa ia gol cu siguranta ar inscrie repede un altul. Dar...

In ultimul sfert de ora, BREMEN a pus total stapanire pe joc si doar nesanse jucatorilor gazda precum si norocul apararii BARCEI au facut ca acestia sa nu primeasca gol !
In ultimele minute ale reprizei, un voley a lui MICOUD a lovit bara din stanga portii aparate de VALDEZ (mai este unul in atacul lui BREMEN) !

Din pacate, atacantii Bremenului se arunca in careu ca in...vana, cerand penalty, in loc sa incerce sa joace mingea !

Sa vedem repriza a doua...

Oricum, apararea BARCELONEI...inoata puternic !

Orice se poate intampla din moment ce BARCA ii are pe ETO'O, RONALDINHO si DECO...

SORENSEN
14th September 2005, 23:58
Bremen 0-2 Barcelona : Deco '13, Ronaldinho (pen.) '76
Udinese 3-0 Panathinaikos :V. Iaquinta '27, '73, '75

ricky
15th September 2005, 08:43
MESSI (ARGENTINA), 18 ani !
Dupa ce a intrat in teren, acest tanar si-a aratat in scurt timp calitatile.
Pe partea dreapta, a incercat o patrundere in careul Bremenului si a fost tras de tricou de un aparator german : 11 m !
RONALDINHO, cum ii este felul, a luat foarte in serios executarea asa ca...2-0 !
Culmea, chiar daca din anumite unghiuri nu se vedea clar ca MESSI a fost tinut de tricou, comentatorul german (SAT 1) a tot repetat ca el a vazut, de la inaltinea tribunei, cum argentineanul a fost "retinut".
Oare de ce ma-m gandit la UNII dintre comentatorii nostri ?! :jerk:

BARCA a meritat victoria !
Chiar si dupa meci, am aceeasi impresie din primele 15 minute : daca BREMEN ar fi egalat BARCA ar fi gasit calea sa inscrie din nou !
Poate cineva sa ma contrazica ? Nu, pentru ca nu mai e nevoie (la 2-0 ) ! :evil:

Ady Micinic
15th September 2005, 11:16
Bine ca am castigat. Incepem sa ne dam drumul incetul cu incetul. Messi este un supertalent, sper sa joace mai mult in liga daca in campionat nu se poate. Anul acesta ar putea fi al nostru.

ricky
15th September 2005, 12:09
MESSI a debutat in echipa NATIONALA impotriva UNGARIEI.
Debutul sau a fost de...54 de secunde ! Atat i-au fost necesare pentru a lua cartonasul rosu ! :evil:

Deh ! Avantul tineresc !
Oricum, ieri seara, a avut 2-3 mingi din care a scos un penalty ! /hello

Catalanul
27th September 2005, 15:19
In cea de a 2-a etapa a grupei Barça intalneste pe Udinese in timp ce Werder se deplaseaza la Pana. In mod normal ar trebui sa sumam toate cele 3 puncte. Panatinaikos sper s-o incurce pe Werder... un egal ar prinde bine Barçei ;)

alejandro
27th September 2005, 15:46
3-1 pentru Barca :yeah:
@catalane-tu de cine te temi,de werder sau de Pana :drak:

Catalanul
27th September 2005, 16:06
@catalane-tu de cine te temi,de werder sau de Pana :drak:eu ? de Udinese :drak: Dar nu-i nimic ca o sa-mi treaca "frica" dupa meciul de azi :D

Gabriel
27th September 2005, 23:41
foarte, foarte frumos Barca-Udinese....iar Ronaldinho se pare ca a trecut peste inceputul mai slab de sezon. Mult imi place si de Messi. Efectiv a fost o placere sa urmaresc aceasta partida.

SORENSEN
27th September 2005, 23:50
PANATHINAIKOS 2-1 BREMEN : Gonzalez 5-pen., Mantzios 8 / Klose 41, Klasnic 86 :rosu:
BARCELONA 4-1 UDINESE : Ronaldinho 13, 32 şi 90-pen, Deco 41 / Felipe 24, Vidigal 49 :rosu:

Magicianul a facut un meci excelent /hello

Catalanul
28th September 2005, 00:12
Magicianul a facut un meci excelent /helloToata echipa a jucat excelent :ok: Mai ales in prima repriza. Mi-au adus aminte de Barça pe care o cunoaste toata lumea, cea de anu' trecut... poate chiar mai buna :) Sa speram ca jucatorii vor aborda toate meciurile la fel :)

Clasamentul Grupei este urmatorul:



Grupa C Meciuri Puncte

Barcelona 2 6
Udinese 2 3
Panathinaikos 2 3
Bremen 2 0

alejandro
28th September 2005, 10:29
@catalanul:udi a jucat deja trei meciuri? :D

Catalanul
28th September 2005, 15:36
mda, greseala de tipar :P am corectat :) oricum, mersi pentru atentionare ;)

alejandro
28th September 2005, 15:52
pentru nimik :) apropo,ai un avatar super tare,nu ma mai satur sa-l privesc :P

Catalanul
17th October 2005, 17:45
Marti 18/10/2005 21:45
http://www.uefa.com/ml/images/logos/70x70/51310.gif - Stadion: Friuli (http://www.euro-goal.info/euro/italia/images/stadiums/friuli.jpg) - http://www.uefa.com/ml/images/logos/70x70/50040.gif

Echipe probabile:

Udinese: De Sanctis, Bertotto, Sensini, Felipe, Zenoni, Vidigal, Obodo, Mauri, Muntari, Iaquinta, Di Michele
Werder Bremen: Reinke; Naldo, Baumann, Micoud, Klose, Owomoyela, Andreasen, Klasnić, Frings, Borowski, Schulz.

Arbitru: Rene H.J. Temmink (HOL)
Asistenti: Arie Brink (HOL) si Roger Geutjes (HOL)
Arbitru de rezerva: Reinold Wiedemeijer (HOL)


http://www.uefa.com/ml/images/Kits/UCL/front/51310_H.gif VS http://www.uefa.com/ml/images/Kits/UCL/front/50040_H.gif



Marti 18/10/2005 21:45
http://www.uefa.com/ml/images/logos/70x70/50084.gif - Stadion: Apostolos Nikolaidis (http://www.stadiony.net/pictures/greece/apostolos_nikolaidis/apostolos_nikolaidis02m.jpg) - http://www.uefa.com/ml/images/logos/70x70/50080.gif

Echipe probabile:

Panathinaikos: Galinovic; Nilsson, Morris, Goumas, Saric, Conceicao, Basinas, Ezequiel González, Biscan, Mantzios, Torghelle.
FC Barcelona: Valdés; Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronckhorst, Márquez, Xavi, Deco, Messi, Ronaldinho, Eto'o.

Arbitru: Frank De Bleeckere (BEL)
Asistenti: Mark Simons (BEL) si Peter Hermans (BEL)
Arbitru de rezerva: Eddie Vermeirsch (BEL)


http://www.uefa.com/ml/images/Kits/UCL/front/50084_H.gif VS http://www.uefa.com/ml/images/Kits/UCL/front/50080_H.gif

Catalanul
18th October 2005, 23:47
Udinese 1-1 Werder Bremen (Di Natale 86' / Felipe autogol 68')
Panatinaikos 0-0 FC Barcelona

CLASAMENT:


1. FC Barcelona 7
2. Udinese 4
3. Panatinaikos 4
4. Werder Bremen 1

alejandro
19th October 2005, 10:16
in continuare suntem lideri,da' am fi putut rezolva primul loc din grupa in etapa asta:headbang:

ADelPiero
19th October 2005, 15:02
lasa ca e bine si egal :) ... locul 1 se stie ca e al Barcelonei ;)

Ady Micinic
19th October 2005, 18:15
Cu doua meciuri acasa ramase de jucat chiar ca n-avem de ce sa ne facem griji. Pacat de ratarile de aseara dar se pare ca devin o obisnuinta.

Catalanul
2nd November 2005, 17:37
FC Barcelona - Panatinaikos

In mod normal catalanii ar trebuie sa se impuna fara nici o problema. Insa in fotbal niciodata nu se stie (mai ales in CL, vezi ieri infrangerea lui Chelsea :rolleyes: ). Oricum, eu sunt convins ca Barça va oferi din nou spectacol in aceasta seara si va castiga :)

Werder Bremen - Udinese

Meci echilibrat intre cele 2 echipe, cred insa ca germanii sunt favoriti, ultimele rezultate din Campionat sunt de partea lor. Sper insa ca italienii sa nu plece invinsi din Bremen :) dupa Barcelona sunt favoritii mei in aceasta grupa.

Catalanul
2nd November 2005, 21:50
Gol Barça, gol van Bommel in secunda 40 :D

Catalanul
2nd November 2005, 22:02
2-0, a marcat Eto'o in minutul 13. Cap direct in vinclu' pasa a venit tot de la Iniesta :yeah:

Catalanul
2nd November 2005, 22:23
3-0, macel :D A marcat si Messi :yeah: in sfarsit :)

Paul
2nd November 2005, 22:26
e nervosi rau Barcelona ...

Cred ca mai 2 boabe pan la final :P

Catalanul
2nd November 2005, 22:28
4-0 pentru Barça http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif a marcat din nou Eto'o :yeah:

Incredibil cat de bine putem sa jucam :)

Paul
2nd November 2005, 22:32
Eto`o se lupta pentru titlul de golgeter in UCL ?

Catalanul
2nd November 2005, 22:34
Azi a marcat pentru prima data in CL. Are deja 2 goluri sper sa marcheze cat mai multe :cool: (in campionat are deja 9). Golgeterul CL-ului in acest moment este Ronaldinho, cu 4 goluri.

Catalanul
2nd November 2005, 23:12
5-0, a marcat din nou Eto'o. Primu hatrick pentru camerunez de cand joaca la Barça :) Si ce gol a marcat Eto'o :shock:

In celalalt meci al grupei Werder conduce pe Udinese cu 4-3. La pauza a fost 3 -0 pentru germani, italienii au egalat iar acum Werder a preluat conducerea.

Catalanul
2nd November 2005, 23:47
5-0 scor final, Barça s-a calificat in optimi, practic are asigurat primul loc, deci pana-n februarie Barça se poate axa pe campionat si cupa.

4-3 s-a terminat si in Bremen.

Situatia in grupa C este urmatoarea:


1. FC Barcelona 10
2. Udinese 4
3. Werder 4
4. Panathinaikos 4

alejandro
3rd November 2005, 10:21
CE echipa,CE joc:happy :happy :happy :happy
sunt mandru ca sunt suporter catalan:yeah:
si cu asta am rezolvat grupa!!!!!!!!!
Cine mai urmeaza poate chelsea sa ne razbunam sau si mai bine realul cu dolofanii lor,va mancam cu fulgi cu tot:evil:

realmadrid.com
3rd November 2005, 10:53
Vai ce meci, ce goluri....ce bulan :D
Pai va cred, cu echipa de pe ultimul loc...ati avut si voi sansa sa faceti spectacol :ok:...
Gafe in apararea greaca...cu gramada...ce au dus la minim 3 goluri kklane...si tot asa...
Inca ceva, mi-a placut de rumegatorul vostru, care era sa va strice petrecerea...cand a scapat mingea :happy....noroc cu Puyol :ok:

Ati meritat victoria...asta e clar, dar lasa-ma cu super jocul facut in compania echipelor mici :ok:

PS_Mult mai frumos a fost Werder cu Udine :ok:

Leo_
3rd November 2005, 11:00
Barca joaca din ce in ce mai bine...in compania echipelor mici :D:D dar oricum, aseara a facut caterinca cu Panathinaikos...ce gol a dat Eto'o...:ok:

alejandro
3rd November 2005, 11:06
Ionutz,sa stii ca nu ma asteptam....:headbang:
credeam ca esti mai detasat si mai obiectiv,de fiecare data cand voi ati jucat mai bine am recunoscut si am incercat sa fiu corect,la voi e altceva...
atat doar?ati meritat victoria si gata?te inteleg,poate esti un pik invidios,pana acum doar realul facea spectacol,acum Barca e in locul vostru ar fi trebuit sa accepti,da' na...ca nu e asa...toate televiziunile si ziarele sar in sus...mai putin suporterii realului....e si normal,da' mai bine n-ati zice nimik decat sa ne diminuati succesul...
uitasesi sa zici ca in deplasare Barca s-a chinuit cu aceasta echipa de pe ultimul loc si ca vai de echipa catalana,ca-i plangi de mila acum cand v-a trecut in fata in Primera....
P.S:voi ce ati facut cu echipa de pe ultimul loc din grupa voastra?
P.S.S.:intrebare retorica,toata lumea a vazut meciul...cred.

realmadrid.com
3rd November 2005, 11:34
Am spus eu ca nu ati jucat bine :D ?...
Primul gol al lui Van Bommel si ultimul al lui Etoont...au fost foarte frumoase....dar in rest, multe gafe in apararea grecilor...care au dus la marcarea altor goluri....
Sincer, nu ma intereseaza, eu astept el clasico....pana atunci...vedeti voi cui mai dati 5-0 :ok:

PS_Toate televiziunile lauda marmota...nu Barcelona :ok:...jucatorul fara de care ati fi morti :D

alejandro
3rd November 2005, 11:46
Ce sa zic ...as vrea sa va vad si eu fara casillas...:sleep:
sa vina el clasico atunci...

Catalanul
3rd November 2005, 13:30
Pai va cred, cu echipa de pe ultimul loc.
Echipa de pe ultimul loc ? analizeaza mai bine situatia si vei vedea ca, inainte de meci, Panatinaikos se afla pe locul 2, la egalitate de puncte cu Udinese :ok:


PS_Toate televiziunile lauda marmota...nu Barcelona ...jucatorul fara de care ati fi morti

Tie ti-e greu sa intelegi ca la o victorie catalana participa toata echipa ? Nu doar 2-3 jucatori asa cum se intampla la Madrid in ultima vreme. Ieri Iniesta, alaturi de Messi a fost cel mai bun un prima repriza. A dat 2 pase de gol si tot de la el a inceput si faza golului 3. Messi, cred ca nici nu mai are rost sa-i fac o descriere, driblingurile sale in viteza sunt absolut impresionante. Eto'o a fost omul potrivit la locul potrivit iar Ronaldinho a dat jocului un pic de magie. Reteta excelenta pentru a savura un asemenea succes :ok:

Catalanul
23rd November 2005, 00:02
FC Barcelona - Werder Bremen 3-1. Un meci frumos, in care Barça si-a asigurat locul I in grupa

Panathinaikos - Udinese 1-2. Italienii au castigat in ultimele minute de joc, marcand 2 goluri. Astfel Udine are sanse mari de a merge in optimi daca termina la egalitate etapa viitoare, acasa, cu Barça.

Clasamentul arata in felul urmator:


1. FC Barcelona 13
2. Udinese 7
3. Werder 4
4. Panathinaikos 4

uti2102
23rd November 2005, 00:28
Grecii au comis-o in stil balcanic... :mda: Ar fi fost cu un pas in optimi, acum o sa tremure serios ptr un loc in cupa Uefa...

alejandro
23rd November 2005, 10:24
si-au facut-o cu mana lor:ok:
Barca a meritat din plin aceasta pozitie in clasament:happy
meciul cu italienii va fi doar o formalitate,cred ca se termina egal...

Catalanul
7th December 2005, 19:13
Udinese - FC Barcelona. Un meci fara miza pentru catalani, si unul foarte important pentru italieni. Un egal i-ar duce pe bianco-nerri in optimi.

Werder Bremen - Panathinaikos. Ambele echipe isi joaca atat calificare in optimi cat si calificarea in Cupa Uefa. Depind insa de rezultat de mai sus pentru a merge in optimi.

stefanm14
7th December 2005, 20:17
Desi as vrea sa se califice Werder, cred ca Udinese va obtine cel putin un egal cu Barcelona, pt care meciul nu mai are o miza.

Catalanul
7th December 2005, 21:28
Se poate spune ca Barça are o miza, si-anume egalarea recordului stabilit de Dream Team-ul Barcelonei: 10 meciuri consecutive castigate.

Paul
7th December 2005, 23:33
Ce soc pentru Udinese ... pana in min 87 erau calificati;
Au luat gol si s-a calificat Werder Bremen ... :D

Catalanul
7th December 2005, 23:34
Cand a marcat Barcelona suporterii lui Udine faceau valuri :D

Gol Iniesta, 2-0 :yeah:

Paul
7th December 2005, 23:37
ieri dimineata am zis ca baga cu ochii inchisi Rangers - Inter 1x , Udinese - Barcelona 1x , si Olympiakos - Real 1x

N-am mai pariat ca era inchis la ora 18.00 si bine am facut :D

2-0 :d

Catalanul
7th December 2005, 23:45
Udinese - FC Barcelona 0-2. Catalanii au castigat meciul in final, marcand 2 goluri in ultimele 5 minute. Astfel, Udinese trebuie sa se multumeasca cu Cupa Uefa.

Werder Bremen - Panathinaikos 5-1. Nemtii i-au zdrobit pe greci si au asteptat ca Barça sa marcheze. Iata ca acest lucru s-a intamplat iar Werder va juca in optimi.

CLASAMENT FINAL


1. FC Barcelona 16
2. Werder 7
3. Udinese 7
4. Panathinaikos 4

stefanm14
7th December 2005, 23:51
De cateva meciuri bune, si in campionat si in CL, Werder a facut spectacol, mai ales pe teren propriu. Era pacat totusi sa nu se califice.

uti2102
8th December 2005, 00:32
Iata ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Dupa victoria norocoasa de la Atena Udine a pierdut calificarea in acelashi stil......infrangere in ultimele 5 minute....

alejandro
8th December 2005, 10:44
pana la urma Barca a castigat pe merit grupa,la o diferenta de 9 puncte fata de urmatoarea clasata.
Iata cum se prezinta clasamentul adevarat al grupei,nu cel pe care l-a pus Catalanul:

Group C
+/-
1 Barcelona 16 14
2 Bremen 7 0
3 Udinese 7 -2
4 Panathinaikos 4 -12

p.s.pt un egal se da 1 punct,nu 2 mey Catalane:D

Catalanul
8th December 2005, 13:38
M-am lasat dus de val :D, am vrut ca noi sa fim echipa cu cele mai multe puncte in grupele CL :P Noroc ca m-ai atentionat tu si am corectat ;)

alejandro
8th December 2005, 13:43
ca ai corectat e bine,da' acum lumea va crede ca eu am batut campii:D

Catalanul
8th December 2005, 13:47
Las' ca o sa vada lumea " Last edited by Catalanul..." :D

on topic: Barça a fost cea mai buna echipa din CL, cel putin asa spun numerele: 16 puncte si + 14 golaveraj :ok: In urma ei se afla Arsenal si Lyon, ambele cu 16 pct. dar cu un golaveraj mai mic :)

N0_NaM3
8th December 2005, 15:02
..singurul oft a fost ca nu a cashtigat toate meciurile..:D

inter
8th December 2005, 15:07
si eu care m-am uitat la meciul al pana in min.60 si m-am plictist :P