PDA

View Full Version : Off topic



Pages : [1] 2 3 4

Ady
8th September 2005, 15:04
Ma gandisem si eu mai de mult sa fac un astfel de thread , dar am ezitat pentru ca o sa trebuiasca sa stau sa mut la mesaje de pe alte thread-uri aici . :P

Ok , de fiecare data cand discutiile deviaza , si ajung sa fie off topic pe alte thread-uri va rog treceti pe acest thread , pentru a le pastra pe celelalte "curate". Oricum , discutiile de aici trebuie sa aiba legatura cu tennisul , pentru restul exista forumuri de specialitate sau cel de "Diverse" .

Pos74
8th September 2005, 15:30
Buna idee! Sincer, crezi ca intra cineva?
Oricum iti dai seama cum o sa arate? Toata varza de pe celelate topicuri -> aici !? ;)

Sharkie
8th September 2005, 15:56
Io o sa intru cand o sa gasesc ceva,ca io i-am dat lui Ady imboldul de a deschide thread-ul :D

lethal
8th September 2005, 18:07
stiti careva un site unde se pot vedea live rezultatele de la challengerul de la Brasov??

Ady
8th September 2005, 18:14
Si eu am tot cautat de la inceputul saptamanii , deja m-am lasat :(

Pos74
8th September 2005, 18:16
incearca pe site-urile ziarelor online... poate gasesti sau cu google :D

Darkslowstar
8th September 2005, 18:36
Singurul loc unde o sa le gaseste este pe panoul de cladirea de lemn de la Olimpia. Ce-i aia internet? Internet si mai cum?

vlad1607
8th September 2005, 19:38
Internet Dark :D

Sharkie
9th September 2005, 21:12
He-he....in sfarsit o reclama care-mi place....:P In dreapta siglei OLS apare reclama cu BCR Open Romania :D Care n-ati vazut-o inca spuneti-mi ca io i-am dat print screen....rar vezi o reclama in romania la tenis....:P:D

Ady
9th September 2005, 23:15
Da-mi-o si mie ca eu am blocat-o din greseala :(

Sharkie
9th September 2005, 23:56
Iote aci...:P

Sharkie
11th September 2005, 01:41
Dark,ce e aia "poanie" ? :D

Sharkie
16th September 2005, 16:22
enache,exact ca a lu' Roddick nu poa sa fie,din ce stiu io jucatorii isi aleg greutatea exacta,cu plumb in varf si d'astea.Nu folosesc modele stas(Ady,cred ca poti sa confirmi sau infirmi).

enache biz
16th September 2005, 21:08
ma rog , eu sunt multumite de ele si stiu ca sunt ca a lu roddick , cel putzin asa mi`a zis omul de la magazinul de unde le`am cumparat :)

Sharkie
16th September 2005, 21:14
E,am vazut si io reclama in care Roddick facea reclama la un Babolat...
Poate tu ai "scheletul" dupa care Andy isi "personifica" racheta...:P

Oricum sa joci bine cu ea ! :D

enache biz
16th September 2005, 21:18
:) ms

Sharkie
16th September 2005, 21:20
Tu de cat timp joci ?

enache biz
16th September 2005, 21:24
de la 8 ani , da am facut 2 ani pauza din cauza prb de sanatate ( din cauza tenisului ,efortului prea mare si am avut o crestere brusca)

Sharkie
16th September 2005, 21:26
Io prin 2003 am facut cam 1 an,dar mi-a fost lene si m-am lasat.Insa imi place mult tenisul in continuare si mi-au prins bine lectiile alea...
Ce inaltime ai ?

enache biz
16th September 2005, 21:27
1.80 acum :)
u?

Sharkie
16th September 2005, 21:35
mijto.......
io cam 1.74....nu m-am mai masurat de cateva luni....

Ady
16th September 2005, 21:46
Profesionistii de multe ori isi customizeaza rachetele . Stiu spre exemplu ca Hanescu cumpara Liquidmetal-urile alea si le trimite la o firma in Florida unde ii modifica aia manerul . Si sunt multi care fac astfel de modificari . Sunt la fel de multi care folosesc un tip de racheta care este vopsita ca un alt model din motive de publicitate . Agassi spre exemplu foloseste o racheta veche vopsita in liquidmetal radical daca nu ma insel . Safin este alt jucator care a jucat mult timp cu o racheta vopsita . Despre Roddick nu stiu daca foloseste exact modelul de pe piata sau altceva ...

Sharkie
16th September 2005, 22:03
Vezi enache ca am avut dreptate ? :D

Ady
19th September 2005, 01:40
S-a facut o licitatie pentru ajutorarea victimelor uraganului . Maine se va incheia aceasta licitatie si racheta cu care Federer a castigat anul asta US Open-ul a ajuns la aproape 20.000$ :o:

Ady
19th September 2005, 09:46
si o intrebare cum de romanii sunt in top 100 da nu au vreun turneu atp castigat??......oaileeuuuuuuuuuuuuuuuuuu Pavel are 3 titluri ATP la simplu dintre care unul de Masters Series si 2 la dublu . Trifu are si el un titlu la dublu (cu Pavel) . Hanescu il va castiga pe primul in curand :P.

fia
30th September 2005, 17:27
Ce mai stiti de Martina Hingis?

dianette_d
11th November 2005, 12:30
apropo de meciul de aseara de pe tvsport, de remarcat k jucatorii nu aveau scaune pe margine iar intre game-uri se odihneau in picioare :o:...si nu exista sticluta cu apa pe care o are fiecare jucator ci in spatele scaunului arbitrului de centru aveau amenajat un fel de "bufet" in care isi turnau ei in pahare beuturi:P

dar cel mai simpatic mi s-a parut arbitru' care statea exact langa fileu si kiar tinea fileul cu mana ca sa depisteze dak a fost netz sau nu...de cate ori a fost in tinta lui nastase :happy

Ady
15th November 2005, 16:56
Check this out :
http://www.atptennis.com/en/players/matchfacts/default.asp
Pavel si Hane sunt in toate clasamentele si destul de bine ...

relansat
17th February 2006, 17:08
Am si eu o intrebare pt tine , daroczi ... ca am vazut ca le ai cu tenisu ... jos palaria :happy

De la ce vine numele tau ?

relansat
18th February 2006, 00:46
Inca ceva ... imi place foarte mult cum analizezi tu meciurile de tenis ... desi lumea crede ca esti un copil , eu cred ca ai sanse mari

sa devii un tenismen foarte bun.Id`ul meu de messenger e acelasi ca useru` pls adauga`ma in lista ta ca sa putem discuta ! Ms mult , daroczi :ok:

Dudubetwin
20th February 2006, 21:59
ce parere aveti de meciul

Phau B. v Malisse X. ??? pe cine ati paria ??

css2
21st February 2006, 02:21
pe malisse

Apolini
25th February 2006, 11:14
Off-Topic dar despre tenis, pai... eu as avea o intrebare pentru DJ Klaus: Cam cand intrati pe messenger, .... sau mai bine zis.... cam care e fusul orar prin America? Te-am vazut o singura data pe messenger acuma vreo 4 luni dar nu am apucat sa vorbesc :D

DJ Klaus
12th March 2006, 03:28
Off-Topic dar despre tenis, pai... eu as avea o intrebare pentru DJ Klaus: Cam cand intrati pe messenger, .... sau mai bine zis.... cam care e fusul orar prin America? Te-am vazut o singura data pe messenger acuma vreo 4 luni dar nu am apucat sa vorbesc :D
Buna doro. NU trebuie sa ma iei cu pers. a treia de politete ca nu sunt "nenea" :)
Daca vrei sa vorbim pe messenger da-mi un PM sau lasa-mi un mesaj pe Yahoo chiar daca sunt offline. Fusul orar este cu 7 ore in urma Romaniei.

100%rapidist
12th March 2006, 08:10
threadul asta e despre tennis nu dar nu vad nici un post cu tennis

Apolini
12th March 2006, 13:21
@DJ Klaus:Pai... chiar acuma ... esti Online, nu esti pe Idle, si nu ai nici un status, dar nu raspunzi :D

Cneazul
21st March 2006, 22:08
tot cercei aia ii are ana ce cand o stiu . nu ca alea de la mine din clasa . in fiecare zi cate vreo 2 perechi ( au una si in buzunar ). va dati seama . 2 baieti si 22 de fete in clasa . Doamne...... sunt blestemat . iarta-ma ca Ti-am pacatuit .

relansat
21st March 2006, 22:15
Daroczi ce sa iti fac daca a dat peste tine un ashe ghinion la o varsta ashe de frageda :D

Cneazul
21st March 2006, 22:35
bine zici

dianette_d
21st March 2006, 23:18
Daroczi, de ce ti-ai mai facut thread daca discuti si aici despre aceleasi probleme? Nu vorbi despre fete urate pe threadul Anei Ivanovic ca daca relansat nu se simte, ma simt io. :D

Cneazul
22nd March 2006, 13:24
cine a zis de fete urate ? apropo , d-soara dianette . ai scris vreun thread in care sa nu ma contrazici ? de ce ma contrazici de fiecare data ?

Cneazul
22nd March 2006, 22:50
bine dianette . iti cer public scuze .

relansat
22nd March 2006, 22:54
Am o rugaminte la Ady ca de acum inainte orice post total offtopic sa fie sters :ok:

Darius
31st March 2006, 15:14
Nu stiu daca ati auzit despre programul Tennis Navigator, dar daca nu ati auzit de el, eu vi-l recomand. Este un program care contine cam tot ce vreti sa stiti despre tenis - categorii: tournaments, players, head to head, latest results si multe altele....daca il vreti, iata link-ul: http://www.tennisnavigator.com/products/downloads.html

ARTAeAPA
17th May 2006, 04:18
poate ajunge ivo karlovic in top 10? :O

amatorul
4th June 2006, 11:27
poate ajunge ivo karlovic in top 10? :O

nu stu daca are sanse, o fi in forma dar are mult de lucru

ilinca89
31st October 2006, 18:35
hey..vreau si yo sa vb pe mess cu amatori ai tenisului..am 17 ani si imi place la nebunie tot ce e legat de tenis..dar ce folos daca nu am cu cine sa discut..asa ca cine vrea id-ul meu e availabl3_nick..ms..v-am pupat..vamos rafa/hello :D

luma
31st October 2006, 18:42
Buna ilinca! :) Despre tenis putem vorbi si aici...

ilinca89
31st October 2006, 18:50
mda...stiu...ca putem vb si aici..;)sa nu crezi ca daca o sa vb pe mess despre tenis nu o sa mai postez si pe forum..am fost cam neserioasa in ultimu timp si nu am mai intrat pe aici..dar o sa remediez situatia..ce vroiam sa stiu..e cand se joaca turneul ala..de la shanghai..ca mor de nerabdare sa-l vad pe rafa nadal jucand..si unde pot da de mariano zabaleta?:D

luma
31st October 2006, 19:50
In noiembrie, 12-19 nov. Cu Zabaleta...nu am cum sa te ajut.:D

Dudubetwin
12th November 2006, 15:26
va salut pe toti :ok: ! sunt un mare fan al tenisului.. chiar daca pana acuma n`am mai trecut p`aici ... activitatea mea pe acest forum fiind

legata de "pariuri sportive" am decis sa intru si p`aici fiind dupa parerea mea cel mai civilizat subforum de pe ols :ok: vreau sa va spun

ca am facut 3 ani de tenis :D si ca "le am" cu acest sport :D

Ady
12th November 2006, 15:42
welcome :)

Ady
13th November 2006, 19:24
n-am vrut sa fac un thread doar pentru asta, dar am observat ceva amuzant pe atptennis.com

au pus la profilul jucatorilor si felul in care se pronunta numele (dar doar la cei mai cunoscuti)

astfel noi ii avem pe :

ha-NES-koo
PAH-vel
voy-NAY-ah (voinea)
:lol:

daca mai gasiti si altii mai amuzanti puneti aici sa mai radem si noi :)

later edit: si astea mi s-au parut amuzante
Potito Starace (ITA): Pronounced: po-TEE-tow stah-RAH-che
Ivan Ljubicic (CRO): Pronounced: ee-VON LOO-bi-chich :lol:

ana888
13th November 2006, 19:43
/hello bravo Ady/hello :happy :happy :ok: mai da ca nu strica...k eu nu stiu cum sa caut asta:D

Ady
13th November 2006, 19:48
http://www.atptennis.com/3/en/players/
bagi acolo numele unui jucator si iti arata profilul lui ... si acolo scrie si cum se pronunta ...

Rafael Nadal (ESP): Pronounced: ra-FAY-el nay-DAHL
Guillermo Canas (ARG): Pronounced: ghee-ZHAIR-mo KAHN-yas
Paradorn Srichaphan (THA): Pronounced: SEE-cha-pahn
:lol:

Dudubetwin
13th November 2006, 20:06
hai ca si asta e tare :happy

Hyung-Taik Lee - young-tike
Arnaud Clement - AR-no-CLAY-mohn
Juan Ignacio Chela - CHAY-la

:happy

Ady
17th November 2006, 12:02
Am pus pe nou infiintata sectiune de video a forumului un thread cu punctele nominalizate pentru play of the year
check it out :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=58802

Ady
21st November 2006, 16:45
am gasit chestia asta pe un alt forum si am lesinat de ras :lol:
enjoy :

Calleri: "When Hewitt comes in I'll create a distraction and then you knife him, no one will know."

http://i56.photobucket.com/albums/g167/bostero_2006/1c.jpg

Scud: "Nalbandian's got a knife, be careful."

http://i56.photobucket.com/albums/g167/bostero_2006/1a.jpg

Nalbandian: "Someone stole my fucking knife!"

http://i56.photobucket.com/albums/g167/bostero_2006/1b.jpg

dianette_d
22nd November 2006, 14:24
Ar trebui sa facem un fanclub Anti-Hewitt. :yeah:

Ady
22nd November 2006, 17:17
Serena gets Punk'd

:lol:

http://youtube.com/watch?v=d97sUfsXl_0

dianette_d
22nd November 2006, 19:06
Ce aliura de gospodina casnica are cu baticul ala pe cap. :happy

Ady
22nd November 2006, 20:13
oricum nu as fi crezut-o asa saritoare ...

dianette_d
22nd November 2006, 20:24
Io as zice isterica. :P

Ady
22nd November 2006, 20:35
pe roddick l-ai vazut?

http://www.youtube.com/watch?v=tC5IE9X0vWw
asta e mai veche
da' tot funny

dianette_d
22nd November 2006, 21:11
Ce tare-i faza de la final cand e Ashton langa el. :happy
Si Roddick parca-i musca cu ochelarii aia. :D

Ady
28th November 2006, 17:52
s-a insurat davidenko

http://www.tden.ru/f/articles/004599/illu_2.gif

http://www.kp.ru/upimg/logo/74902.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f57/Ysegaia/YseMarat/mariagekolya1fo8.jpg

si in loc de luna de miere joaca in cupa davis :lol:

luma
28th November 2006, 18:32
Lasa-l mai, luna de miere dupa...si va fi mai dulce dupa victorie.:D

Ady
30th November 2006, 16:25
Am depasit 15.000 de post-uri pe forumul de tennis !/hello /hello /hello
Felicitari tuturor celor care posteaza aici :) Hai repede sa trecem de 20.000 :)

:cheer: :cheer: :cheer:

later edit: o majoreta d-asta e defazata :mda:

edit din nou: si-a revenit ... Pink, ai grija cu majoretele astea ca nu se antreneaza de ajuns :)

relansat
16th December 2006, 12:51
Sportul jucat la inceput cu lemne a ajuns la titan. Eleganta a ramas insa aceeasi - acesta`i subtitlu` forumului; mai bene scriati ca se jucau cu bustenii, era mai expresiv ;)

luma
16th December 2006, 13:40
Avand in vedere primele rachete de tenis...putem spune lemne. Dar mai important este jocul in sine. Tenisul presupune curaj, indemanare, reflex, viteza, forta si precizie. Tenisul inseamana, de fapt, frumusete si spectaculozitate. Asta spune si titlul nostru...:)

relansat
16th December 2006, 14:11
Titlu` vostru n`are coerenta; mi`l amintesc sub alta formulare, corectati`ma daca gresesc, insa sportul jucat cu lemne apartine, intr`adevar, limbajului de lemn. Hai schimbati`l va rog, ca`mi sare in ochi de fiece dat` ce dau cu scroll`ul.

Ady
16th December 2006, 17:16
asta asa a fost de cand m-am inscris eu pe forum si tu d-abia acum il vezi?

relansat
16th December 2006, 22:14
Eu imi amintesc ca fiind sportul jucat cu racheta de lemn in niciun caz cu lemne. E prea poetic spus :rolleyes:

luma
16th December 2006, 22:16
Nu stiu ce era in iunie 2005 dar, in iunie 2006 era acelasi titlu.:rasc:

relansat
16th December 2006, 22:20
Cred ca ma inseala pe mine memoria; s`o lasam balta :)

Ady
16th December 2006, 22:21
oricum, asta e pus de vadim, nu de noi :)

luma
16th December 2006, 22:23
Daca tu gasesti altceva, mai interesat si mai bine formulat :rasc: suntem deschisi la idei. :ok:

relansat
16th December 2006, 22:33
Las` ca`l iau eu la urecheat. Cand eram mod pe pariuri, eu dadeam subtitlurile, spre exemplu la subforumul de predictii: Ai incercat prea mult la 6/49? Nu-i nimic, take a look, asta-i alternativa catre un castig constant pe termen lung. Puteti sa veniti toti cu idei ca mie imi pare un limbaj de lemn, poa` nu era vadim in forma :evil:

Ady
23rd December 2006, 14:12
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=70406

Sharapova intr-un teren 5 japonezi paraleli cu tennisul in celalalt. Vedeti ce iese :lol:
Comentarii puteti sa puneti unde vreti ori aici, ori la Video.
:ok:

Ady
15th March 2007, 21:50
ia uite ce aflam de pe onlinesport, stiri din tennis:

Nastase a avut mai multe femei decat fondatorul Playboy

Cel mai mare tenisman roman din toate timpurile, Ilie Nastase, a facut dragoste cu 2.500 de femei, surclasand seducatori consacrati precum Jack Nicholson sau Hugh Hefner - fondatorul Playboy. O declaratie recenta a lui Hugh Hefner, care sustine ca a avut 18 femei intr-o singura noapte, a readus in discutie lista “marilor legende ale sexului”, publicata de editia americana a revistei Maxim.

http://www.onlinesport.ro/stiri/tenis/15587/nastase-a-avut-mai-multe-femei-decat-fondatorul-playboy.htm

pe langa faptul ca nu vad legatura cu tennisul stau si eu ca omul si ma intreb cum l-au verificat, i-or fi pus contor?
eu inteleg ca mai minte omul, dar nici chiar asa ...

ia uite altu' mai mincinos, acu' il vad si pe elvis :shocked: pai cum frate 21.000 de femei? cate zile avea la el anul ? si cate femei pe zi?

luma
15th March 2007, 22:10
Fisa de pontaj Ady.:D:P
Am citit si eu stirea.:D:D Dar e o speculatie mai veche, alimentata chiar de...Nasty.:D:P

Ady
15th March 2007, 22:13
revista care a publicat asta e romaneasca?

ps: ma gandesc, acum ar putea sa ii treaca pe card-uri d-alea ca la metrou, ca e mai usor de contabilizat : ))

luma
15th March 2007, 22:26
Nu, dar cred ca este si o varianta pt. Romania...
Ma rog, nu este genul de revista cu si despre sport. Poate despre...sportivi.:D

Ar fi o idee...:happy

adrianus
19th March 2007, 10:29
Dupa marturisirea lui Ilie Nastase treaba cu femeile sta cam asa: Editoarea biografiei Mr. Nastase l-a intrebat cate femei a avut. Raspunsul lui a fost "vreo 400". Prea putin, nu este bine pentru cititori, i-a replicat editoarea. Atunci pune 800. Nici asa nu este bine, este prea putin. In final Ilie i-a spus: 2500 este bine? Si asa a ramas.

praf_de_stele
22nd April 2007, 23:32
care e fan Sharapova?:)

Ady
22nd April 2007, 23:41
p-aici sunt multi cu ana ivanovic :) ... dar erau si vreo 2-3 cu sharapova

praf_de_stele
22nd April 2007, 23:45
aha...cu ana ivanovic ca pozeaza pe ici, pe colo in diferite ipostaze, ca in tenis nu prea rupe gura targului. asta mi-e parerea, nu mi-o luati in nume de rau.

sarah
1st September 2007, 19:17
:( buna seara

va scriu din ankara
sunt plecata din tara de aproximativ 8 ani si profesez ca antrenoare de tenis intr un club privat din turcia.
vroiam sa va dau cateva amanunte despre sportul alb in afara tarii .
Din fericire in turcia tenisul este un lux si este practicat in mare majoritatea cazurilor de catre persoane bogate care si permit sa plateasca 25 euro pe ora de tenis.spun din fericire pt ca aici se castiga bani frumosi si esti apreciat(a) si respectat(a).intr adevar se munceste mult ca si la noi in tara.dar conditiile sunt complet diferite.bineinteles eu am avut mare noroc de a antrena numai in locuri cu prestigiu ca universitate si momentan intr un club american.
aici este sunt de preferinta orele particulare cu adulti (plezirism),nu performanta.
am informatii de la tatal meu(care este momentan in lumea tenisului)ca viata e destul de grea in bucuresti ca antrenor de tenis.intr-adevar daca in bucuresti sunt 50 de cluburi de tenis in ankara sunt doar 6.deci aici nu prea ai de unde alege .pe cand la noi tenisul deja nu mai este un lux,sau un sport nou.
cam atat pt seara aceasta.
SUNT DOAR CURIOASA DACA PE ACEST FORUM SE GASESTE VREUN FOST JUCATOR(actual antrenor)DIN GENERATIA LUI MADALINA NICULAITA(sa zicem)?SAU CINEVA DE LA CLUBUL PROGRESUL SAU CNT?
BUNA SEARA:yes:

luma
1st September 2007, 22:57
Buna Sarah si bun venit pe forum! :)
S-ar putea sa gasesti inscrisi pe forum colegi sau vechi prieteni.
Te asteptam sa iei parte la discutii, de ce nu chiar in cafenea (Cafeneaua antrenorilor), ca tot spunea DJ Klaus ca o redeschide curand.:D
http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11809&page=7
Intr-un schimb de parerei, intotdeauna merge si o cafeluta...de data asta, una virtuala.:) A, Klaus tot tennis-pro...

rodlaver
6th September 2007, 17:13
Buna Sarah,
Nu sunt din Bucuresti dar am jucat des la Progresul, TCB si iarna la CNT (daca te referi la sala 23 August). Asta se intampla pe vremea regretatului nea Cucu Schmidt, ocazie cu care aveam multi prieteni in Bucuresti. Ar fi interesant sa mai aflu cate ceva despre ei. De Madalina nu am auzit, probabil a aparut mai tarziu.

iuli
13th September 2007, 23:54
sa zicem ca aici e offtopic la tenis...o intrebare:
Care a fost miza pariului dintre Optimistul si TenisFan? Cine pierdea pariul nu mai posta o luna pe forum?

Ady
14th September 2007, 00:09
cel care castiga putea sa il baneze de pe anumite thread-uri pe celalalt daca nu ii conveneau post-urile lui ...

Optimistul
14th September 2007, 16:46
Ultima banare care mi-a facut-o a fost sa numai comentez statisticile lui Federer pe 2007. :headbang:

Truica Madalin
23rd September 2007, 15:04
sal daca cumperi un produs de la tennis warehouse ,cand il primesti acasa iti vine decat suma initiala ..sau cam cat e taxa aia?
de ex un produs de 10 $ cu cat se marest cand ajunge acasa :)

Truica Madalin
28th September 2007, 20:35
eram sigur ca nu va raspunde nimeni

Optimistul
28th September 2007, 21:02
sal daca cumperi un produs de la tennis warehouse ,cand il primesti acasa iti vine decat suma initiala ..sau cam cat e taxa aia?
de ex un produs de 10 $ cu cat se marest cand ajunge acasa :)

Te-ai adresat catre cineva cu numele "sal" care nu ti-a raspuns ...
De ce acuzi toti forumistii ca nu-ti raspund tie ?

printulmiskin
28th September 2007, 22:13
Ia uitati ce scrie in Tennis Magasine:
Gilles Elseneer said he refused an offer of $141,270 to lose a first-round match against Italy's Potito Starace at Wimbledon in 2005.

"I would get $70,635 before the match and $50,000 after," he told VRT television in an interview posted on its Web site. "I thought at first it was a joke because it involved an awful lot of money.

"But rest assured that it happens a lot. It involves a lot of money."

Elseneer refused to say who approached him other than that "they are active in the tennis world." He said the bribe offer did not involve other players or coaches.

Elseneer, a qualifier, beat Starace 6-3, 7-6 (9), 6-3. He lost in the second round to Richard Gasquet in four sets."


Ce parere aveti?

Val
28th September 2007, 22:19
Macaronarii astia incep sa ma enerveze. Azi am aflat ca Volandri are in carca doua meciuri dubioase, acum vad ca si Starace e implicat in treburi din astea. Dupa razboi multi viteji se arata. Austriacul asta de ce nu a spus imediat, vine el dupa 2 ani sa spuna ca au vrut unii ca el sa tranteasca un meci. Dac o incasa( pe bune), mai spunea? Nu mai spunea, ca doar nu era prost.

printulmiskin
28th September 2007, 22:22
Macaronarii astia incep sa ma enerveze. Azi am aflat ca Volandri are in carca doua meciuri dubioase, acum vad ca si Starace e implicat in treburi din astea. Dupa razboi multi viteji se arata. Austriacul asta de ce nu a spus imediat, vine el dupa 2 ani sa spuna ca au vrut unii ca el sa tranteasca un meci. Dac o incasa( pe bune), mai spunea? Nu mai spunea, ca doar nu era prost.

Elseneer e belgian si era favorit in meciul ala,deci avea cota mare Starace la victorie..Dar citi bani credeti ca a cistigat familia Williams din pariuri la meciurile jucate intre surori???

Optimistul
28th September 2007, 22:26
Trebuie sa fi prost sa pariezi intr-un meci hotarat de cu seara in bucataria lui W. Senior .....

printulmiskin
28th September 2007, 22:28
Daca faci parte din familie si stii ce a hotarit Papa,mai esti prost sa pariezi??

luluta
13th October 2007, 21:52
Dacă tot îi thread de offtopic, îmi permit și io să-l salut aici pe mai vechiul meu prieten css2, că tot e online. :inimioare: :D

Universal
14th October 2007, 01:00
E thread de offtopic dar despre tennis...mare ti-e gradina :o:

iuli
14th October 2007, 02:59
bai, peste tot esti offtopic...toate posturile din seara asta au fost offtopic...nu mai face posturi doar ca sa se adune cat mai multe...

Cneazul
14th October 2007, 11:13
volandri l-a batut zdravan pe federer anul asta la roma. o fi avut si federer nevoie de ceva bani :ras-plans:

luluta
14th October 2007, 12:23
E thread de offtopic dar despre tennis...mare ti-e gradina :o:
Meri mă Uni la oi! Habar n-ai tu ce substrat avea fraza aia.

Ady
14th October 2007, 12:25
cum poti sa fii off topic pe un thread de off topic ? =))

whisper
10th November 2007, 20:06
Ok...am gasit un articol si o poza destul de funny cu Roger...si cum nu stiu unde sa o postez:P
http://www.20min.ch/ro/sports/stories/story/26821789

georg40
16th November 2007, 19:32
Tommy Haas este urmarit de ghinion. Dupa dureri persistente la umarul drept el a fost nevoit sa se supuna unei operatii, care a avut loc ieri la New York. Haas in varsta de 29 de ani a declarat ca spera ca in urma acestei interventii sa nu mai aiba niciun fel de probleme si sa-si poata continua cu succes cariera. Pana una alta trebuie sa pastreze o pauza de sase saptamani.

iuli
16th November 2007, 19:37
Pai pana la sf anului sunt 6 saptamani si nu mai e niciun turneu. Deci nu e nici o problema...

PS. ce e cu semnatura aia?

Optimistul
16th November 2007, 23:36
Tommy Haas este urmarit de ghinion. Dupa dureri persistente la umarul drept el a fost nevoit sa se supuna unei operatii, care a avut loc ieri la New York. Haas in varsta de 29 de ani a declarat ca spera ca in urma acestei interventii sa nu mai aiba niciun fel de probleme si sa-si poata continua cu succes cariera. Pana una alta trebuie sa pastreze o pauza de sase saptamani.

Intr-adevar baiatul asta parca a fost blestemat ... Nu stiu cati au fost din pro asa de mult timp accidentati in toata cariera lor ?
Mai tine minte cineva accidentarea lui de la Wimbledon cand se incalzea la serviciu ?

iuli
17th November 2007, 00:27
Cand a calcat pe minge? :|

Poate Kiefer sau Safin sa mai fi fost atat de mult timp accidentati.

Optimistul
17th November 2007, 09:22
Da , atunci cand a calcat pe minge .
Pacat de acest Haas ,un jucator complet care ar fi putut sta multi ani in top 10 daca nu ar fi fost atat de des accidentat ...

georg40
18th November 2007, 19:32
Haas va lipsi inainte de toate echipei de Cupa Davis care in februarie va sustine partida cu formatia Coreei de Sud.

Pentru ca vorbim de Haas intr-un off-topic o poveste pe care poate unii nu o cunosc.

La 13-14 ani, asta era la inceputul anilor `90, familia Haas a recunoscut talentul lui Tommy decizand sa-l trimita in America la Bolettieri. Numai ca lipsea aceal asa-zis...maruntis pentru toate cheltuielile.
Familia a infiintat o s.r.l. primind diferite sume sub forma de imprumut pe termen lung de la persoane interesate. Clauza era ca mai tarziu Haas sa restituie aceste investitii, admitand in acelasi timp ca respectivii contribuabili sa aiba cota lor parte din sumele realizate din tenis. Riscuri clare pentru ambele parti, dar mai ales pentru cei ce investisera intr-un baietel de 14 ani. Sigur ca, povestioara are un happy-end, Haas a devenit profesionist, a castigat prin tenis o avere, iar spirjinitorii de atunci si-au vazut si ei banii, desi pe parcurs au avut loc si anumite procese pentru a reglementa unele amanunte care la masa tratatvievelor nu si-au gasit solutionarea.

Ati cunoscut aceste amanunte ?

Optimistul
18th November 2007, 21:45
Nu am stiut detaliile astea interesante ... Mai ai si altele despre jucatorii germani ?
Georg,admir in general tehnica de lovire a jucatorilor germani gen Kiefer , Haas,Waske ,"mina de creion ".
Niciunul dintre cei de sus nu au vreo lovitura precara care sa fie sub nota 8 . Nu e o intamplare ! Scoala germana de tenis lucreaza etapizat , punand baze solide pt. viitorul unui posibil pro .
Ceea ce nu inteleg este de ce asa putini jucatori ies " de pe banda germana " ?
Si inca o intrebare : poti sa ne dai si noua adresele de web ale unor academii serioase din Germania si tarifele lunare pe care le percep acestea ? Stiu ca sunt mai ieftini decat spaniolii si americanii ....

georg40
18th November 2007, 23:10
poti sa ne dai si noua adresele de web ale unor academii serioase din Germania

Sincer sa fiu eu urmaresc fenomenul sportiv in general fara a intra in anumite amanunte, dar ceea ce cauti gasesti relativ usor pe google. Scrie doar Tennisschule.

Prima adresa pe care ai sa o primesti (si mai sunt o sumedenie) este:
http://www.tommyhaas-tennisacademy.com/

Ady
12th December 2007, 22:33
Jeu de Paume isi are originile in secolul al XI-lea, cand calugarii francezi jucau o versiune originala a acestui sport, folosind propriile maini pe post de rachete. Pana atunci, jocul era po****r printre oamenii de la tara, insa, odata cu adoptarea lui de catre calugari a inceput sa fie mai standardizat. La inceput, cei din straturile superioare ale societatii priveau Jeu de Paume ca pe o forma provincila de petrecere a timpului liber. Insa, cu timpul, tinerii care erau educati in manastiri aduceau acest sport la orase.

Nu dupa mult timp, sportul a devenit la moda la orase. Universitatile si oamenii de afaceri au construit terenuri speciale pentru acest sport, si, pana in 1292, existau cel putin 13 fabrici, de producere a mingilor de tenis, care isi deschisesera magazine in Paris. Oamenii de rand jucau in strada in timp ce cei bogati isi contruisera terenuri acoperite, standardizand si mai mult jocul. Cu cat devenea mai po****r, cu atat autoritatile au incercat sa-l interzica. De exemplu, in 1397, in Paris se interzicea ca acest sport sa fie jucat in alta zi decat duminica, pentru ca "negustorii si oamenii de rand isi neglijeaza slujbele si familiile pentru a juca acest sport, lucru daunator bunului mers al societatii".

Cu toate ca era un joc dominat de barbati, cel mai celebru jucator al secolului al XV-lea a fost o femeie. Margot din Hainault a facut furori cand, venita la Paris in 1427, i-a batut in acest sport pe cei mai buni barbati.

Din 1500 incepusera sa fie folosite rachetele, ceea ce a dat sportului mai multa putere si precizie. Dupa aceasta, a urmat introducerea unei corzi, mai tarziu a fileului, pentru ca cele doua echipe sa fie mai bine separate.

Jocul a ajuns repede si in Marea Britanie, fiind numit aici "real tennis". Legenda spune ca cel care a introdus jocul la curtea regala a fost poetul Charles d'Orleans, intors in Anglia dupa ce fusese luat prizonier in 1415 de catre francezi. Alte documente, insa, atesta existenta sportului in Anglia mult mai devreme, prin 1365.

Ceea ce este sigur este ca cel mai impatimit jucator fusese regele Henry VIII, care, pe langa faptul ca practica acest sport, ii placea sa si parieze. In octombrie 1532, a pierdut la pariurile de tenis 50 de lire, cam de o mie de ori suma pe care un om de rand o castiga pe saptamana.

Intre secolul al XIII-lea si al XVI-lea sportul devenise atat de la moda in Franta, incat, in 1600, un ambasador venetian la Paris scria ca orasul gazduieste 1800 de terenuri de Jeu de Paume. Probabail ca numarul este exagerat, totusi, este sigur ca sportul devenise o obsesie pentru toata lumea. Matematicienii ilustrau teoreme cu modul in care ar trebui jucat pentru ca probabilitatea de a castiga sa fie mai mare, scriitorii il foloseau in operele lor.

Jeu de Paume a cazut in disgratie in secolul al XVII-lea cand pariurile legate de el i-au stirbit reputatia, fiind, treptat, transformat intr-un hobby pentru aristocratii fara ocupatie. Terenurile au fost transformate in sinagogi, hambare, scoli, garaje, grajduri sau teatre. Prima piesa a lui Molière pusa in scena a fost gazduita de un astfel de teren.

Cu toate acestea, sportul avea si multi adepti impatimiti, care au reusit sa pastreze traditia si sa organizeze campionate anuale. Incepute in 1740 si organizate anual, fara intrerupere, pana in ziua de azi, campionatele Jeu de Paume au devenit cele mai vechi campionate din sport. Din 1994, campion mondial este australianul Rob Fahey; intre 1928 si 1954 jocul a fost dominat de Pierre Etchebaster, care s-a retras abia la varsta de 60 de ani.

Cu toate ca este asemanator cu tenisul de azi, Jeu de Paume este mult mai complex si mai tehnic. Se bazeaza mai mult pe precizia aruncarii mingii si pe strategii mentale decat pe viteza sau forta. Mingile erau mai mici si mai grele decat cele din ziua de azi iar rachetele erau facute din lemn puternic, indoit putin la capatul rachetei pentru a putea lua mingea de pe teren sau din colturile terenului. Jucatorii pot servi mingea din orice pozitie a capatului terenului, iar cei experimentati folosesc mai bine de 40 de tipuri de serve diferite.

Tenisul de azi a imprumutat cateva elemente si terminologia de la stramosul sau francez. Spre exemplu, cuvantul "tenis" deriva din cuvantul "tenez", pe care il strigau jucatorii de Jeu de Paume inainte de fiecare serva.

Astazi, in Franta, exista doar trei terenuri dedicate acestui joc. Cel de pe o strada linistita din arondismentul al 16-lea al Parisului este cel mai vechi. Celelalte terenuri se afla la Bordeaux si Fontainbleu. In club sunt inregistrare circa 200 de persoane, care joaca in mod regulat, si in lume se estimeaza ca sunt circa 5.000 de jucatori. Deocamdata este un joc pentru oamenii instariti care vor un hobby special.


Sursa: timpultau.ro

miafangina
19th December 2007, 13:25
Ce lume nebuna...am mai citit undeva ca sportivii faimosi rusi trebuie sa plateasca "taxa de protectie".
Imi pare tare rau,imi place Anna.
http://www.prosport.ro/articole/anna-chakvetadze-legata-si-jefuita-in-propria-casa/70876
Daca nu am postat la locul potrivit,moderatorul poate muta;n-am prea intrat in sectiunea aceasta,dar imi place tenisul.

Optimistul
19th December 2007, 18:03
Mafia ruseasca este implicata mult in tenis. Sunt jucatori rusi sponsorizati de mafie in perioada junioratului urmand ca dupa un timp acestia sa plateasca de cateva ori pretul din premii sau sposorizari ,iar altii vand meciuri pt. pariuri ...

miafangina
19th December 2007, 19:53
Mafia ruseasca este implicata mult in tenis. Sunt jucatori rusi sponsorizati de mafie in perioada junioratului urmand ca dupa un timp acestia sa plateasca de cateva ori pretul din premii sau sposorizari ,iar altii vand meciuri pt. pariuri ...

E jalnic,bietii de ei...:no:

resita
10th January 2008, 00:20
un joc intesersant despre tenis pe forum, http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1760761#post1760761 :ok:

Cneazul
11th January 2008, 19:03
acum nu se mai da niciun punct daca pierzi in primur tur al unui turneu ATP? pana acum dadea 1 punct in clasamentul race, si 5 in entry

georg40
19th February 2008, 15:59
Mai in gluma mai in serios in unele medii germane s-a relatat azi ca Thommy Haas ia lectii de tenis !
Aceasta ca urmare a esecului usturator suferit de jucatorul german intr-o partida demonstrativa cu Pete Sampras intalnire desfasurata la San Jose (USA) si castigata clar de american cu 6-4,6-4,6-2. Sampras , in varsta de 36 de ani, a jucat ca in zilele lui cele mai bune, in timpul jocului Haas adresandu-i-se acestuia cu cuvintele "arata Pete un pic de mila".
Dupa cum se stie, intr-o intalnire similara Sampras l-a invins in noiembrie trecut si pe Roger Federer in doua seturi.
O revenire pe scena tenisului este insa refuzat categoric de american care a declarat ca: " m-am retras fericit si asa ramane..."

Lucian86
22nd February 2008, 11:01
Mai in gluma mai in serios in unele medii germane s-a relatat azi ca Thommy Haas ia lectii de tenis !
Aceasta ca urmare a esecului usturator suferit de jucatorul german intr-o partida demonstrativa cu Pete Sampras intalnire desfasurata la San Jose (USA) si castigata clar de american cu 6-4,6-4,6-2. Sampras , in varsta de 36 de ani, a jucat ca in zilele lui cele mai bune, in timpul jocului Haas adresandu-i-se acestuia cu cuvintele "arata Pete un pic de mila".
Dupa cum se stie, intr-o intalnire similara Sampras l-a invins in noiembrie trecut si pe Roger Federer in doua seturi.
O revenire pe scena tenisului este insa refuzat categoric de american care a declarat ca: " m-am retras fericit si asa ramane..."

Cred ca a fost ca deobicei un meci demonstrativ si nimic mai mult:( Si meciul cu Federer a fost la fel ....daca tot ai tinut sa reamintesti ca Sampras l-a batut pe Federer in acel meci, atunci adu aminte si meciurile anterioare in care Federer a castigat fara probleme:cool:

georg40
13th March 2008, 12:58
Saptamana trecuta in hala SAP din Mannheim a avut loc un show sau exibition, cum se spune in tenis , in care s-au reunit 4 glorii de odinioara ale tenisului mondial.
Au evoluat Henry Leconta impotriva lui Thomas Muster si Boris Becker contra John McEnroe. Din pacate despre eventuale scoruri nu a...transpirat nimic.

Optimistul
13th March 2008, 16:06
Bine ai revenit la noi Georg !!!
Multumim pt. informatii . Putem vedea cumva acest demonstrativ ?

georg40
13th March 2008, 18:00
Bine ai revenit la noi Georg !!!
Multumim pt. informatii . Putem vedea cumva acest demonstrativ ?

Din pacate nu,am cautat dar n-am gasit nici macar rezultatele.Daca voi avea ceva informatii le pun aici !

printulmiskin
1st April 2008, 16:36
Trebuie sa spun ceva care sint convins ca nu va conveni multora de pe aici:acest forum foarte interesant cindva(specialisti ca si DJKlaus,premierall si altii postau des) s-a transformat intr-un forum care mie nu mai imi spune mai nimic,in afara de pariuri si can-canuri ..Nivelul discutiilor mie unul mi se pare ca a coborit aproape de nivelul broastei,iar un pasionat de tenis ca mine nu mai are deloc aceiasi nerabdare de a posta aici ca acum ,sa zicem un an..Stilul pseudo-ziaristic al unui,vad acum ,moderator,s-a impus cu impetuozitate ,si in loc de adevarate discutii pe subiecte de actualitate din tenis,au loc foarte interesante pariuri si concursuri la care probabil fiul meu ar fi mai interesat sa participe..Nu e un atac la nimeni,e doar o parere bazata pe constatarea ca nu mai sint deloc nerabdator sa intru aici,asa cum eram cindva..

Optimistul
1st April 2008, 19:16
Si crezi ca daca nu vor mai fi pronosticurile ,specialistii se vor intoarce ?
Inca exista "secretele tenisului " , de ce numai activezi macar acolo ?
Un forum trebuie sa se adreseze tuturor nu numai specialistilor .

vassy
1st April 2008, 19:48
Forumul trebuie sa fie pentru oricine, indiferent de cunostintele despre tenis, insa e drept ca numarul userilor care se pricep cu adevarat e foarte mic, singura optiune ar fi sa promovam mai mult, nu sa ne lasam batuti ;)
Oricum e destul de greu sa gasesti specialisti in orice domeniu (in afata de calculatoare binenteles) care sa posteze pe net, in general omu' isi da si el cu parerea din cat stie...

luma
1st April 2008, 20:16
Printule :) de ce nu deschizi tu topicuri interesante, de ce nu vorbesti tu despre tenis si complexitatea lui? De ce astepti sa o faca altul? Vrei altceva decat pariuri? Deschide threaduri, creeaza discutii...nimeni nu te va opri.

Sunt curioasa care sunt acele forumuri cu mii de spacialisti...vorbesc de acces free.:rolleyes:

Optimistul
1st April 2008, 20:55
....singura optiune ar fi sa promovam mai mult, nu sa ne lasam batuti ;)


Eu nu vad o concurenta intre specialisti si nonspecialisti , e ca la magazin fiecare cumpara ce-i place si daca un "produs" lipseste de pe raft trebuie sa anunte .
"Secretele tenisului " sunt deschise specialistilor si nu numai .

Optimistul
6th April 2008, 10:52
Printule :) de ce nu deschizi tu topicuri interesante, de ce nu vorbesti tu despre tenis si complexitatea lui? De ce astepti sa o faca altul? Vrei altceva decat pariuri? Deschide threaduri, creeaza discutii...nimeni nu te va opri.



Printul prefera sa ia informatii in loc sa dea , prefera sa critice in loc sa se implice .

printulmiskin
6th April 2008, 14:10
Printul prefera sa ia informatii in loc sa dea , prefera sa critice in loc sa se implice .


Prefer sa iau informatii,e adevarat,pt ca sint un vesnic invatacel..Am umilinta nespecialistului ,de aceea nu mai "dau" informatii decit celor care mi le cer expres si celor care au incredere in mine ..Iar in ceea ce priveste critica,e adevarat ca am limba ascutita,dar nu cred ca sint chiar un Gica-Contra..In ceea ce priveste implicarea,nu stiu ce sa zic..sint foarte implicat in acest sport,mai mult decit oricine de pe aici as putea spune,tinind cont ca investesc o gramada de bani,foarte mult timp,foarte multa pasiune ,foarte multi nervi ,in pregatirea fiului meu...Daca te referi la implicarea pe acest forum,Optimistule,e adevarat ..nu mai sint asa prezent,iar motivele le-am expus in postari anterioare..

Optimistul
6th April 2008, 14:44
O gramada de bani ? Daca bani nu platesti pt. antrenor ca-l antrenezi tu ,chiria pt. sala prea putin ca te ajuta primaria , atunci cati bani bagi in tenis lunar de sunt asa de multi ?

De unde stii ca esti cel mai implicat forumist in acest sport , i-ai verificat pe toti ?

Secretele tenisului sunt inca deschise ,dar preferi sa iei informatii de acolo decat sa deschizi threaduri cu discutii interesante .

printulmiskin
6th April 2008, 15:14
O gramada de bani ? Daca bani nu platesti pt. antrenor ca-l antrenezi tu ,chiria pt. sala prea putin ca te ajuta primaria , atunci cati bani bagi in tenis lunar de sunt asa de multi ?

De unde stii ca esti cel mai implicat forumist in acest sport , i-ai verificat pe toti ?

Secretele tenisului sunt inca deschise ,dar preferi sa iei informatii de acolo decat sa deschizi threaduri cu discutii interesante .

Optimistule,pt fiecare om o "gramada de bani" are alta semnificatie,si nu trebuie sa insist prea mult asupra acestui aspect personal..Nu am verificat pe nimeni,ca nu ma intereseaza deloc asta,era doar o parere ,poate usor subiectiva dar bazata pe faptul ca zilnic sint cel putin 3 ore pe terenul de tenis..Nu linga ,nu la tv ,ci pe terenul de tenis..Iar pe linga asta ,inca o ora cel putin ca sa pregatesc acele 3 ore cum trebuie,in fata calculatorului...Daca nu e suficient ca sa pot spune ca sint implicat in tenis,atunci ..nu mai spun,oricum nu are o asa mare importanta..Mai sint oameni implicati,care stau si mai mult pe teren,ex.Klaus,care e antrenor pro,dar diferenta e ca el cistiga bani din asta,e meseria lui,iar la mine e doar o pasiune,insotita de multe sacrificii..Tu esti poate la fel de implicat ,dovada rezultatele bune ale fetelor tale,stai linistit ca nu m-am pus deasupra ta pe vreun clasament ..

Optimistul
6th April 2008, 15:50
Nu ma intereseaza clasamentul parintiilor implicati in tenis ci clasamentul copiilor nostri peste 10 ani in WTA sau ATP...

printulmiskin
6th April 2008, 16:25
Nu ma intereseaza clasamentul parintiilor implicati in tenis ci clasamentul copiilor nostri peste 10 ani in WTA sau ATP...

Sa dea Dumnezeu sa existe un asemenea clasament!!

georg40
8th April 2008, 19:25
Nikolai Davidenko ramane rus !

Desi se declarase foarte impresionat de conditiile de pregatire din Austria, depunandu-si actele pentru obtinerea cetateniei acestei tari, Davidenko s-a razgandit decizand sa ramana ...rus ! In cazul schimbarii cetateniei jucatorul in varsta de 26 de ani ar fi suferit unele consecinte neplacute printre care excluderea de la intrecerile olimpice si pentru Cupa Davis pe timp de 3 ani.
S-a comunicat oficial ca Davidenko si-a retras actele depuse initial

adrian_str
8th April 2008, 19:27
Nikolai Davidenko ramane rus !

Desi se declarase foarte impresionat de conditiile de pregatire din Austria, depunandu-si actele pentru obtinerea cetateniei acestei tari, Davidenko s-a razgandict decizand sa ramana ...rus ! In cazul schimbarii cetateniei jucatorul in varsta de 26 de ani ar fi suferit unele consecinte neplacute printre care excluderea de la intrecerile olimpice si pentru Cupa Davis pe timp de 3 ani.
S-a comunicat oficial ca Davidenko si-a retras actele depuse initial.

Hmmm... vroia oare sa scape de mafia pariurilor din Rusia ? :rolleyes:

Optimistul
8th April 2008, 21:34
Vroia "sa-si spele" numele ...
El de fapt e ucrainian ,ce mai conta o a doua naturalizare ?

iuli
8th April 2008, 23:23
Hmmm... vroia oare sa scape de mafia pariurilor din Rusia ? :rolleyes:

Si la austrieci e o mafie a pariurilor :)

sp00q
11th April 2008, 21:23
E prea agasantă reclama la Bergenbier care tot apare pe fiecare pagină de forum, mă stresează de mor. :rosu:

Optimistul
11th April 2008, 21:51
Astia cred ca vor sa numai bem niciodata Bergenbier , atat de mult ne agaseaza reclama asta ...

georg40
13th April 2008, 13:32
Ca tot suntem in prioada meciurilor de Cupa Davis unde capitanul nejucator este si el un personaj important mi-amintesc de o vorba de duh a lui Alexander Antonisch,component al echipei Austriei in deceniul trecut, altfel un jucator foarte dificil si rebel (ca si comportament).
Intrebat care este antrenorul ideal, Antonisch a spus ca acela care stie sa tina de...3 ori, adica: tine prosopul, tine sticla cu apa si...tine gura !

Optimistul
13th April 2008, 17:28
Pana la urma pot sa ma fac si eu capitan nejucator de Cupa Davis , trebuie doar sa-mi gasesc echipa ...

georg40
13th April 2008, 20:46
Exact, dar spusele lui Antonisch la vremea respectiva, era cred prin `96 , au fost primite cu zambete (si aprobare) de multi tenismeni. Mai ales ultimul...tine !

iuli
15th April 2008, 21:48
A citit cineva articolul de acum cateva zile al Luminitei Paul cu privire la fata austriaca decedata?

Hopshio
15th April 2008, 21:49
Zgîrcenie de top
de Luminița Paul



Jucătorii de tenis își dezleagă greu punga, chiar și pentru cauze umanitare.

Probabil că n-ați auzit de ea. N-a urcat niciodată mai sus de locul 356 la simplu și de 95 la dublu. Era jucătoare de tenis. Austriacă. Daniela Klemenschits. Acum cîteva zile s-a stins din viață. La 25 de ani. Și ea, și sora ei geamănă, Sandra, au fost diagnosticate în ianuarie 2007 cu o formă rară de cancer abdominal. În cazul Danielei, boala a avansat mai repede și, în mijlocul suferinței, al încercărilor de tot felul, al speranței înăbușite, bătălia a fost pierdută.

Anul trecut, în iunie, surorile au făcut un apel emoționant pentru ajutor financiar, tratamentul pe care îl urmau ajungînd să fie din ce în ce mai costisitor. ATP și WTA Tour au reacționat, organizînd o strîngere de fonduri. Justine Henin, Roger Federer, Amelie Mauresmo, Marat Safin, Martina Hingis, Ana Ivanovici, Daniela Hantuchova, Maria Șarapova, Rafael Nadal și Steffi Graf au donat obiecte pentru o licitație care a adunat 70.000 de dolari. Jucătorii au pus din propriul buzunar 50.000 de dolari.

Și de aici poate începe discuția. Nu știm cît costa tratamentul. Știm însă cam cît cîștigă cei enumerați mai sus. Din tenis și din afara lui. Federer aproape l-a ajuns din urmă pe Pete Sampras, omul care strînsese cei mai mulți bani din turnee, și e acum pe la cota 39 de milioane de dolari. Anual însă, elvețianul face din contracte publicitare alte 36 de milioane. Maria Șarapova a agonisit aproape 12 milioane din tenis și își completează veniturile cu 27 de milioane pe an. Sînt doar două exemple. Toți cei care au dat obiecte la licitație au adunat măcar 4 milioane de dolari din sport. Iar ceea ce au dat de la ei pentru tratamentul Danielei Klemenschits, în total, se ridică la 50.000 de dolari! Adică mai puțin decît o sfertfinalistă la Miami, al cărei premiu a fost de 73.500.

Sigur, am uitat de impozite. Și sigur, e mult mai simplu și mai comod să faci altora socoteli. Chiar și așa însă, parcă acele fete, care au ajuns la situația disperată de a cere ajutor public, meritau un pic mai mult. La finalul lui 2004, cînd valul tsunami a devastat o parte din Asia, fostul campion de Formula 1 Michael Schumacher a donat, fără nici un comentariu și fără să aștepte statuie, 1 milion de dolari. Avea și de unde, a avut și puterea să se desprindă de acel milion. Poate că în asta stă, de fapt, toată filosofia.

gsp

iuli
15th April 2008, 21:50
rapid esti mai hop :D

Hopshio
15th April 2008, 21:53
stiu..intotdeauna....dar ce ziceti de articol? sunteti de acord? eu nu sunt cu paula asta...

iuli
15th April 2008, 22:06
Deci de articolul asta este vorba. Si am ramas pur si simplu masca pe masura ce citeam:

"au donat obiecte pentru o licitație care a adunat 70.000 de dolari. Jucătorii au pus din propriul buzunar 50.000 de dolari."

Aici, pus si simplu socat. Cei mai buni jucatori din lume au donat 50.000 de dolari? :shocked: Chiar nu inteleg lumea asta, chiar atunci ma gandeam la Schumacher si cele 10 milioane pe care le-a donat dupa uraganul din Asia. Aduce aminte si LP de acest fapt la sfarsit, daca tin eu bine minte sunt 10 milioane, nu doar 1.

Totusi, 50.000 de dolari?

Optimistul
15th April 2008, 22:17
Prin articolul asta putem vedea indiferenta marilor jucatori la suferintele altora ... Chiar numai banii conteaza si pt. ei chiar daca au atatea milioane in cont ?

sp00q
15th April 2008, 23:23
Cum ar fi dacă fiecare bolnav de SIDA din lumea asta s-ar duce la Nadal să îi ceară bani? Cum ar fi dacă fiecare bolnav de cancer ar aștepta ca Federer să îi plătească tratamentul? Sau dacă toți cei care și-au pierdut casele în incendii ar vrea ca Sharapova să le construiască altele în loc? Din câte știu eu și Federer și Nadal finanțează fundații umanitare. Fundații care ajută mii de oameni și care chiar reușesc să facă o diferență în lume. Sigur, este emoționantă povestea gemenelor care suferă de cancer, dar să învinovățești campionii pentru moartea lor e doar jurnalism prost. Din comentariile voastre observ că românii sunt sensibili doar la pomenile becalizate. Cazuri individuale, mediatizate, unde se marcă banu' gros și tot odată. Nu contează că alții salvează în tăcere mii de oameni de la moarte prin înfometare în Africa.

georg40
16th April 2008, 16:26
Eu am citit si alte surse. Din pacate tanara austriaca a fost diagnosticata destul de tarziu sperantele fiind nule. Sora geamana este pe cale de insanatosire si are sanse de a supravietui, dar adesea cazurile de cancer vindecate (la prima vedere) revin... Asta-i adevarul trist in aceasta maladie (inca) incurabila.

Cat despre bani, hm. , ce sa zic, se spune ca cei mai avuti sunt mai putin darnici...
In context mi se pare incredibila donatia lui Michael Schumacher pentru cei pagubiti de tsunami: 10 milioane de dolari ! Nu zic, a avut de unde, dar i-a donat , totusi !

sp00q
21st April 2008, 19:14
Vă certați de multe ori degeaba pe aici.

georg40
21st April 2008, 19:41
Vă certați de multe ori degeaba pe aici. Ca sfat pentru orice nou-venit: un forum e ultimul loc în care poți găsi informații de calitate.

Imi permit sa te contrazic. Toate posturile mele (le poti citi pe Germania, Tenis sau Formula Unu) contin de regula o informatie. Sigur, despre calitate putem dezbate, pentru ca notiunea de calitate ramane ...discutabila si o chestiune de optica si apreciere.

printulmiskin
17th May 2008, 22:26
super video clip cu parerile marilor jucatori despre cele mai bune lovituri:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid1511792983?bctid=1557830803

vassy
17th May 2008, 23:16
super video clip cu parerile marilor jucatori despre cele mai bune lovituri:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid1511792983?bctid=1557830803

Da, interesant sa vedem si parerile jucatorilor.

adrian_str
18th May 2008, 00:12
super video clip cu parerile marilor jucatori despre cele mai bune lovituri:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid1511792983?bctid=1557830803

Cele mai interesante raspunsuri au fost cele cu "Me", "My", :D :rolleyes:

Optimistul
18th May 2008, 08:13
Am primit acest PM de la administratorul OLS :


Bet-at-home.com ofera 3 euro bonus pentru membrii Forumului Onlinesport.ro.

Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti un e-mail la adresa
bonus3euro@yahoo.com si in maxim 24 de euro vei primi un bonus de 3 euro direct in contul tau.

Nu mai sta pe ganduri! Contacteaza-ne!


Cine este amator de pariuri poate sa-si incarce automat contul cu 3 euro .

Ady
18th May 2008, 14:04
cred ca l-am primit cu totii ...

Optimistul
18th May 2008, 15:35
Scuze, n-am stiut , am crezut ca trebuie sa transmit eu mesajul mai departe .

Ady
18th May 2008, 17:20
n-ai de ce sa te scuzi, eu am facut o simpla presupunere, bazata pe faptul ca si eu am primit pm-ul, textul suna a reclama si in plus vadim are acces pentru a trimite mesaj tuturor userilor ...

Optimistul
8th July 2008, 16:54
Plec incepand de maine in concediu pt. 2 saptamani . La revedere , sa ne revedem sanatosi !

Ady
8th July 2008, 17:55
distractie placuta !

guster
29th July 2008, 15:22
Buna, Veronica???????????
Sunt Guster nu stiu daca ma mai tii minte. Sper ca esti tu.Am vb cu tatal tau si mi-a zis ca esti plecata in Turcia si ca esti antrenoare. Sper ca esti ok.
Noroc ca ai scris de Madalina Niculaita. Tocmai o sunam si am gasit acest site.

Daca esti tu, da-mi un semn.

Te pup, Cristina



:( buna seara

va scriu din ankara
sunt plecata din tara de aproximativ 8 ani si profesez ca antrenoare de tenis intr un club privat din turcia.
vroiam sa va dau cateva amanunte despre sportul alb in afara tarii .
Din fericire in turcia tenisul este un lux si este practicat in mare majoritatea cazurilor de catre persoane bogate care si permit sa plateasca 25 euro pe ora de tenis.spun din fericire pt ca aici se castiga bani frumosi si esti apreciat(a) si respectat(a).intr adevar se munceste mult ca si la noi in tara.dar conditiile sunt complet diferite.bineinteles eu am avut mare noroc de a antrena numai in locuri cu prestigiu ca universitate si momentan intr un club american.
aici este sunt de preferinta orele particulare cu adulti (plezirism),nu performanta.
am informatii de la tatal meu(care este momentan in lumea tenisului)ca viata e destul de grea in bucuresti ca antrenor de tenis.intr-adevar daca in bucuresti sunt 50 de cluburi de tenis in ankara sunt doar 6.deci aici nu prea ai de unde alege .pe cand la noi tenisul deja nu mai este un lux,sau un sport nou.
cam atat pt seara aceasta.
SUNT DOAR CURIOASA DACA PE ACEST FORUM SE GASESTE VREUN FOST JUCATOR(actual antrenor)DIN GENERATIA LUI MADALINA NICULAITA(sa zicem)?SAU CINEVA DE LA CLUBUL PROGRESUL SAU CNT?
BUNA SEARA:yes:

Robbert_ro
11th September 2008, 22:16
hey...sal
nu am mai scris aici la tennis, m-am uitat putin prin forumul vostru dar nu am gasit ce am avut nevoie si mai bine scriu aici :)
ok..deci...eu joc tennis cat de cat...acuma in vacanta am mers aproape zilnic la teren si as vrea sa va intreb daca nu stiti cumva ceva turnee pt amatori.
am 20 de ani si sunt din arad....pana in 28 ca atunci ma mut in cluj :))
ok...deci ma poate ajuta cineva? ms mult :)

sp00q
15th September 2008, 21:42
Cam slăbuță mișcarea pe forumul de tenis, nu am mai dat de un subiect interesant de ceva vreme...

Optimistul
15th September 2008, 22:09
Subiecte sunt , dar nu sunt detailate ...

luma
27th September 2008, 18:34
http://www.atptennis.com/2009Calendar/

Vraciul
28th September 2008, 20:45
intrati pe www.prosport.ro. pe la jumatatea paginii este un clip cu un pusti cat fileul de inalt. :D. loveste foarte frumos pentru varsta lui.

luma
28th September 2008, 21:02
Da reverul cu o mana...:D

Cristina
28th September 2008, 21:19
Pustiul se numeste Jan Silva si la 7ani e considerat viitorul tenisului american.Prima oara a tinut o racheta in mana la 1an.

printulmiskin
29th September 2008, 08:12
L-am vazut pe Jan Silva anul trecut live...Este crescut de Academia Mouratoglou din Paris,este un copil simpatic,care se "vinde "bine pe sticla dar mai este mult pina a deveni "viitorul tenisului american "..Daca acest viitor ar sta doar intr-un pusti de 8 ani crescut la Paris,ma gindesc ca americanii chiar ar trebui sa isi regindeasca strategia in tenis..

Cristina
29th September 2008, 10:19
L-am vazut pe Jan Silva anul trecut live...Este crescut de Academia Mouratoglou din Paris,este un copil simpatic,care se "vinde "bine pe sticla dar mai este mult pina a deveni "viitorul tenisului american "..Daca acest viitor ar sta doar intr-un pusti de 8 ani crescut la Paris,ma gindesc ca americanii chiar ar trebui sa isi regindeasca strategia in tenis..

asa e:ok:...si-au cam pierdut mandria americanii daca isi considera viitorul in tenis un pusti crescut la Paris:rolleyes:...multi se intreaba daca parintii lui Jan Silva nu fac din el decat un produs de marketing?

sp00q
1st October 2008, 19:09
Am participat la un turneu - pentru pleziriști, desigur. Contra unor adversari cam de aceeași vârstă și abilitate. Am ajuns în finală și am pierdut. Finala a fost practic cel de-al 4lea meci. O fi bine?... N-o fi?...

Dorința de victorie a jucat un rol extrem de important. Am vazut jucatori care au pierdut in fata unor adversari clar inferiori tehnic dar mult mai determinați. Asta mă face să mă întreb cam ce procentaj din joc depinde de mental și de forța interioară? Dacă un mental puternic te împinge către victorie în ciuda unui handicap tehnic, logic ar fi ca mentalul să fie mai mult de 50%... Păreri?

Optimistul
1st October 2008, 19:39
Ai peste 35 ani ?
Nu conteaza rezultatul la varsta asta ci placerea jocului care te ajuta enorm in sanatate ! Felicitari !

sp00q
2nd October 2008, 17:54
Mersi pt. încurajare. Nu am trecut încă de 35 de ani, dar cred că nu e niciodată prea devreme să începi a avea grijă de sănătatea ta. :)

Optimistul
2nd October 2008, 20:04
Prima categorie de veterani in Romania incepe la 35 de ani , de aceea te-am intrebat de varsta ...

Cipri
9th November 2008, 13:38
Vad aici ca Edina Gallovits s-a calificat in finala la Ausburn, e adevarat?:yeah:

http://sportmax.ro/index.php?Id=1218&Titlu=Edina-Gallovits-si-Monica-Niculescu,-finaliste-la-turnee-challenger
Da , este adevarat :D
SUCCES EDI :yeah:

sp00q
19th November 2008, 19:33
Rezultatele de ieri de la Showdown of Champions, Kuala Lumpur:

Federer vs Blake 7-6
McEnroe vs Borg 7-6

Blake/McEnroe vs Federer/Borg 7-5

Se ține bine Mac. :D

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=/2008/11/19/nation/2587259&sec=nation

adrian_str
21st November 2008, 07:58
Rezultatele de ieri de la Showdown of Champions, Kuala Lumpur:

Federer vs Blake 7-6
McEnroe vs Borg 7-6

Blake/McEnroe vs Federer/Borg 7-5

Se ține bine Mac. :D

http://thestar.com.my/news/story.asp?file=/2008/11/19/nation/2587259&sec=nation

Tare-as fi curios sa vad macar niste secvente din meciuri :rolleyes:

vassy
22nd November 2008, 14:09
http://www.youtube.com/watch?v=JiDqx6NM68Y

Optimistul
22nd November 2008, 14:17
vassy nu mai bine ne dai un link sa vedem maine finala CD ...

vassy
22nd November 2008, 15:55
Pai o transmite in direct pe Telesport nu?

Cipri
22nd November 2008, 15:57
Jimmy Connors a fost arestat în Santa Barbara

http://gsp.ro/stire/jimmy-connors-a-fost-arestat-in-santa-barbara-109833.html

Sorin Blaj
22nd November 2008, 16:52
Pai o transmite in direct pe Telesport nu?

Cine are Telesport, cine nu????????????????????????

vassy
22nd November 2008, 17:35
Cred ca Telesport transmite si online.
In rest recomand site-ul http://myp2p.eu/ pentru orice eveniment sportiv.
Cand incepe meciul se acceseaza din meniul de sus Live Sports / Tennis / Argentina vs Spain si se alege unul din streaming-uri (de obicei nu toate functioneaza)

Optimistul
22nd November 2008, 21:38
Multumim Vassy ! Vedem noi maine ...

cristian2008
22nd December 2008, 20:51
- Aseara am obosit grozav jucînd tenis cu MacDonald, spune un scotian unui prieten.
- De ce? E un jucator slab?
- Nu, dar am jucat amîndoi cu aceeasi racheta.

cristian2008
22nd December 2008, 20:52
tenisul e un sport foarte solicitant ...
http://poze-haioase.all4fun.ro/A-jucat-pana-cand..._3011_3.html

cristian2008
22nd December 2008, 20:55
-Cine e pacientul de pe masa de operatie?
-Un jucator din echipa de Cupa Davis a Scotiei. A inghitit din greseala o minge de tenis.
-Si cel care asteapta la usa?
-E presedintele clubului. Mingea era a lui.

printulmiskin
23rd January 2009, 20:02
Unul din cele mai frumoase articole sportive citite de mine:

http://www.ziare.ro/1232657931-Vanzatorii_de_piele

Felicitari CTP-ului!

Cristina
23rd January 2009, 20:14
Unul din cele mai frumoase articole sportive citite de mine:

http://www.ziare.ro/1232657931-Vanzatorii_de_piele

Felicitari CTP-ului!

L-am citit si eu mai devreme in Gandul.CTP-ul nu o fi el bun comentator de tenis,dar cand scrie despre acest sport e genial.M-a facut sa regret ca nu am vazut meciul lui Santoro cu Kohlschreiber.

Sorin Blaj
23rd January 2009, 20:16
Am participat la un turneu - pentru pleziriști, desigur. Contra unor adversari cam de aceeași vârstă și abilitate. Am ajuns în finală și am pierdut. Finala a fost practic cel de-al 4lea meci. O fi bine?... N-o fi?...

Dorința de victorie a jucat un rol extrem de important. Am vazut jucatori care au pierdut in fata unor adversari clar inferiori tehnic dar mult mai determinați. Asta mă face să mă întreb cam ce procentaj din joc depinde de mental și de forța interioară? Dacă un mental puternic te împinge către victorie în ciuda unui handicap tehnic, logic ar fi ca mentalul să fie mai mult de 50%... Păreri?

Pentru mine, dorinta de victorie este totul. Sunt pe tot terenul, ca sa spun asa. :) De multe ori reusesc niste lovituri, de ma minunez singur de mine. De fapt, acelea sunt cele mai mari satisfactii. :ok:

Aproape toti partenerii mei sunt mai buni din punct de vedere tehnic, dar daca ma gandesc bine, scorul general este destul in favoarea mea. :) :ok:

meth
23rd January 2009, 22:51
Aproape toti partenerii mei sunt mai buni din punct de vedere tehnic, dar daca ma gandesc bine, scorul general este destul in favoarea mea. :) :ok:

inteleg acum de ce esti fan nadal..:rolleyes: cine se aseamana....

Eddy DoubleD
24th January 2009, 10:30
Unul din cele mai frumoase articole sportive citite de mine:

http://www.ziare.ro/1232657931-Vanzatorii_de_piele

Felicitari CTP-ului!

Foarte bun articol/hello

sp00q
2nd February 2009, 22:42
Pentru mine, dorinta de victorie este totul. Sunt pe tot terenul, ca sa spun asa. :) De multe ori reusesc niste lovituri, de ma minunez singur de mine. De fapt, acelea sunt cele mai mari satisfactii. :ok:

Aproape toti partenerii mei sunt mai buni din punct de vedere tehnic, dar daca ma gandesc bine, scorul general este destul in favoarea mea. :) :ok:

Finala de la AO ne-a aratat din nou cat de departe poate sa te impinga dorinta de victorie.

sp00q
9th February 2009, 19:36
"The greatest of all is Rod Laver, after that the best is Federer. Federer is better than Rafa, better than any player. Rafa is a good player, winning this trophy and five other [Slams]. But there is still a big gap." a spus Toni Nadal dupa finala AO. De ce nu a zis nimic de Sampras oare?

http://sports.espn.go.com/sports/tennis/aus09/columns/story?columnist=tandon_kamakshi&id=3876885

Q-Djyni
9th February 2009, 19:56
"The greatest of all is Rod Laver, after that the best is Federer. Federer is better than Rafa, better than any player. Rafa is a good player, winning this trophy and five other [Slams]. But there is still a big gap." a spus Toni Nadal dupa finala AO. De ce nu a zis nimic de Sampras oare?

http://sports.espn.go.com/sports/tennis/aus09/columns/story?columnist=tandon_kamakshi&id=3876885

Sau despre Andre.

printulmiskin
23rd February 2009, 22:34
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/tenis/presedintele-dragostei-si-al-nimicului-3984131


Cita dreptate are CTP si aici!

Cipri
9th March 2009, 21:56
Pentru toti iubitorii de tenis , alaturati-va grupului nostru :ok: http://onlinesport.ro/forum/group.php?groupid=24

sp00q
17th March 2009, 23:01
Votati-va favoritul:

http://www.atpworldtour.com/tennis/1/en/awards/default.asp

Sorin Blaj
17th March 2009, 23:39
Mersi sp00q! :ok:

El Pistolero
18th April 2009, 23:45
s-a insurat si Roddick http://www.atpworldtour.com/tennis/1/en/news/newsarticle_3243.asp
Urmeaza Nadal,Djokovic si Verdasco:P

resita
18th April 2009, 23:57
Paste Fericit!

Eddy DoubleD
19th April 2009, 09:55
Paste Fericit!!!

Roddicted
19th April 2009, 12:41
s-a insurat si Roddick http://www.atpworldtour.com/tennis/1/en/news/newsarticle_3243.asp
Urmeaza Nadal,Djokovic si Verdasco:P

Sper sa nu-i traga in jos cariera:sleep:

relansat
5th May 2009, 07:46
vin si io c`o intrebare de baraj: cum poate juca simona halep tenis cu bidoanele alea? :o:

am vazut si io un articol cum c`ar lua`o pe urmele Kournikovei :D

si de curiozitate am dat search sa vad neshte pozisoare si nu pot spune decat ca`i foarte buna :drak:, da ma bantuie intrebarea de mai sus ... de cateva zile bune :thinkso:

Optimistul
5th May 2009, 15:10
Relansate cand mai scrii articole de-astea "obsesive" - ca cel de mai jos - spune-ne si de ceva tenis pe-acolo ca altfel te mutam la sumo .
- http://www.prosport.ro/alte-sporturi/tenis/fierbinte-4290226

:lol::lol::lol:

El Pistolero
6th May 2009, 16:08
Simona Halep vrea sa renunte la ''bidoane''http://www.sport.ro/tenis/cea-mai-sexy-jucatoare-de-tenis-romanca-simona-halep-vrea-sa-si-micsoreze-sanii-vezi-de-ce.html?autoplay=true
pacat,chiar arata bine asa:D

praf_de_stele
6th May 2009, 17:28
aaaa, despre ea era vorba...ca am vazut acum 2 zile pe protv la stiri subiectele zilei si n`am mai stat sa vad stirea intreaga...si ma tot intrebam cine e aia :P o cred si eu ca vrea sa renunte la ele... chiar o compatimesc cand vad cum arata :D

verdasco poate se casatoreste(daca are cu cine) ca`i mai in varsta, da` djokeru` si nadal sunt prea mici :D

Eddy DoubleD
6th May 2009, 17:35
pacat,chiar arata bine asa:D

Poate,dar in niciun caz nu o ajuta intr-un meci de tenis...

El Pistolero
6th May 2009, 17:53
Poate,dar in niciun caz nu o ajuta intr-un meci de tenis...
a castigat RG ,deci cred ca putea continua si asa:D
multe fete si-ar dori sa aibe ce are ea:D

Cristina
6th May 2009, 17:56
Eu NU mi-as dori sa am ce are ea.:DSunt imense.Si am o prietena care le are cat ale ei si nu ii plac deloc!:D

El Pistolero
6th May 2009, 17:59
Eu mi-as dori sa am ce are ea.:DSunt imense.Si am o prietena care le are cat ale ei si nu ii plac deloc!:D
faceti schimb:D
daca asa le are la 17 ani oare cum ar arata la 20?:D:P

praf_de_stele
6th May 2009, 18:03
criss, cred ca glumesti :D

El Pistolero
6th May 2009, 18:06
criss, cred ca glumesti :D

ce tu nu ai vrea ?sau le ai deja asa:D

Cristina
6th May 2009, 18:07
Aoleu!:cry:Am vrut sa zic ca nu imi doresc sa am ce are ea,dar am mancat un cuvant!:cry:
CLAR NU!Nu vreau bidoanele alea!Sunt multumita cu ale mele!:D

praf_de_stele
6th May 2009, 18:15
ce tu nu ai vrea ?sau le ai deja asa:D
doamne fereste...mai bine ma sinucid decat sa le am asa :shocked: :rolleyes:
pe bune...

El Pistolero
6th May 2009, 18:18
doamne fereste...mai bine ma sinucid decat sa le am asa :shocked: :rolleyes:
pe bune...

:happy

Cristina
6th May 2009, 18:20
Nu rade Raul,ca nu e de ras!:DSunt de acord cu Ade!In nici un caz nu mi-as dori sa le am atat!:DSa te pui si tu in locul Simonei si mai vb pe urma cum e.Eu o inteleg.:ok:

El Pistolero
6th May 2009, 18:24
va inteleg fetelor:)

praf_de_stele
6th May 2009, 18:26
eu si asa d`abia merg ca mor de lene...daca as mai avea si asemenea bidoane, m`ar urni astia cu macaraua, eu n`as fi in stare :cry:

si cand fac sport, nu suport sa ma incomodeze ceva...pana si maneca la tricou daca ma deranjeaza, nu pot sa joc...asa am eu pitici pe creier...deci va dati seama daca as fi fost ca simona

TenisFan
6th May 2009, 18:27
CLAR NU!Nu vreau bidoanele alea!Sunt multumita cu ale mele!:DPost picz or gtfo!
Concurenta:
http://eckermanmichigan.com/tits.jpg
Recunosc topicul asta poate fi apoi citat de sport.ro ca sursa de pr0n.

vassy
6th May 2009, 18:58
Eu mi-as dori sa am ce are ea ... :rolleyes:

Petitie pt salvarea țâțelor! :yeah:

Kooler
6th May 2009, 19:50
Eu mi-as dori sa am ce are ea ... :rolleyes:

Petitie pt salvarea țâțelor! :yeah:

Se sustine? Unde semnez? Glumeam.

Simona Halep nu stie dar ar putea castiga mai multi bani si mai usor daca nu face operatia, dar sa continue sa joace si tenis.

luma
6th May 2009, 19:51
Off-topic...dar despre tenis. Da?:D

El Pistolero
6th May 2009, 19:52
Simona Halep nu stie dar ar putea castiga mai multi bani si mai usor daca nu face operatia, dar sa continue sa joace si tenis.
corect:ok:

Cristina
6th May 2009, 19:54
Desigur luma!:D Si apoi cand am fost noi off topic?:D

Ady
6th May 2009, 19:58
Se sustine? Unde semnez? Glumeam.

Simona Halep nu stie dar ar putea castiga mai multi bani si mai usor daca nu face operatia, dar sa continue sa joace si tenis.

din cate inteleg inca nu are varsta necesara ...:( :P

Kooler
6th May 2009, 20:06
din cate inteleg inca nu are varsta necesara ...:( :P

Sa faca operatia sau sa devina cunoscuta?

Ady
6th May 2009, 20:11
sa devina cunoscuta :)

Kooler
6th May 2009, 20:14
sa devina cunoscuta :)

o sa faca varsta, pana atunci poate sa faca si performanta.

Ady
6th May 2009, 20:45
in tennis sau .... ? : ))

Optimistul
6th May 2009, 23:22
Din cate stiu Simona e o tipa de bun simt care n-ar lua-o niciodata pe urma Anei Kurnikova ...

vassy
6th May 2009, 23:46
Adica Kournikova e lipsita de bun simt daca s-a facut mai cunoscuta din modelling decat din tenis? Nu inteleg ce are lumea cu fata asta, locul 8 la simplu si 1 la dublu vi se pare putin?

Optimistul
6th May 2009, 23:51
A vrut bani rusoaica nu tenis ! Crezi ca daca-si vedea ea de treaba nu castiga macar un titlu ?

vassy
7th May 2009, 00:18
A castigat la dublu :P
A muncit foarte mult ca sa ajunga in top, de mica s-a antrenat intens si a reusit, apoi a dat de faima si a preferat sa faca altceva, desi nu a fost deloc o jucatoare slaba asa cum se afirma peste tot.

Sorin Blaj
7th May 2009, 00:22
Din cate stiu Simona e o tipa de bun simt care n-ar lua-o niciodata pe urma Anei Kurnikova ...

Pe care urma?

jesus supremu
7th May 2009, 00:33
chirurgul care indrazneste sa puna bisturiul pe simona moare de mana mea va garantez!:evil::D
chris ziceai ceva de o prietena?:D

Sorin Blaj
7th May 2009, 00:49
Simona este o prezenta extrem de placuta pe terenurile de tenis. :ok: Oricum, mult mai placuta decat Ana Kournikova. :)

Cristina
7th May 2009, 09:34
Jesus am o prietena super dotata.:DOricum se simte stanjenita ca la are mari.Am observat ceva insa.Ea este din Dambovita!Si toate fetele pe care le stiu din judetul asta sunt extrem de bine inzestrate la capitolul asta.Gata cu off topicul ca ne cearta luma!:D

Optimistul
7th May 2009, 12:35
Pe care urma?
Pe urma vanzarii imaginii sale de orice fel ...

Jesus am o prietena super dotata.:DOricum se simte stanjenita ca la are mari.Am observat ceva insa.Ea este din Dambovita!Si toate fetele pe care le stiu din judetul asta sunt extrem de bine inzestrate la capitolul asta.Gata cu off topicul ca ne cearta luma!:D

De ce , pt.ca Luma este invidioasa ca nu-si are radacini din Dambovita ? :happy

luma
7th May 2009, 12:37
Mamaaaa, ce-ai nimerit-o! :D:D:D

Optimistul
7th May 2009, 13:18
Nu stiu daca am nimerit-o pt. ca nu te-am vazut niciodata , dar sper ca nu te-ai suparat pe mine ... :kiss:

luma
7th May 2009, 13:24
Cum sa ma supar? :) Chiar m-am amuzat. M-am gandit un pic, ca n-ar fi fost rau...:D

TenisFan
7th May 2009, 13:55
Ba nu e scump biletul de tren din Craiova pana-n Targoviste, judetul Dambovita nu? Vreau sa vad cum sunt terenurile de tenis pe acolo ca sa pot face comparatie... :cry:

Sorin Blaj
7th May 2009, 14:07
Pe urma vanzarii imaginii sale de orice fel ...

Cred ca Simona va plange cu sughituri daca va reusi sa castige banii Anei.

Parca o vad cum va rupe contractele publicitare. :)