PDA

View Full Version : Campionat de Snooker - editia 2 -



Geografu
23rd February 2007, 20:39
Salut ! Chiar daca editia 1 nu s-a terminat ( mai e doar un singur meci care se va juca pe parcursul zilei de duminica ) eu voi incepe procesul de derulare a Campionatului de Snooker OLS editia 2 ! :) .
Ei bine,iata cum va arata aceasta editie : vor fi 18 participanti grupati in 6 grupe a cate 3 useri OLS inscrisi.Acesta va fi turul I.In turul II se vor califica se vor califica cei sase castigatori de grupa + cele mai bune 2 locuri 2 ( in functie de puncte sau de frameaveraj ) ! Dupa aceea urmeaza turul III si apoi FINALA !!

Acum iata si regulamentul competitiei :

1.Meciurile se vor juca pe www.gamedesire.com in camera Arad.
2.Limita de timp per lovitura este de 3 minute.
3.In turul I va castiga primul la 3 frameuri,in turul II primul la 4,turul III primul la 5 ,iar in finala castigatorul va fi cel care va castiga 6 frameuri.
4.Fiecare victorie este egala cu 2 puncte;la infrangere se vor acorda 0 puncte.
5.Daca un jucator provoaca si insulta adversarul pe forum,acesta va fi eliminat din competitie,iar daca aceste lucruri se petrec in timpul partidei,i se va acorda victoria jucatorului provocat sau jignit.
6.Daca un jucator se retrage din competite, jucatorul sau jucatorii care aveau de jucat cu jucatorul respectiv vor castiga meciul cu 3-0 !
7.Este de preferat ca jucatorii sa dispute cat mai repede meciurile,pentru a nu-i tine pe loc pe toti ceilalti.
8.Pentru alte nelamuriri adresati-va lui Geografu pe acest forum sau printr-un PM.

Va salut si va astept la inscrieri.Deocamdata :

1.Geografu ,,,:)

Liviu
23rd February 2007, 20:43
Intrebare : cum se face departajarea in grupe in cazul egalitatii de puncte intre doi jucatori (se poate chiar 3) ? Cred ca ar trebui specificat de acum daca se va departaja prin meciul direct sau "frameaveraj" .

2. Liviu

:)

Platanu
23rd February 2007, 21:03
3.Platanu

resita
23rd February 2007, 21:25
4. resita

am 2 propuneri la regulament.
1. nr. de participanti sa nu fie inca stabilit. sa dam o data pana la care se fac inscriere. de ex.1.03.2007 iar dupa aceea in functie de cati sunt inscrisi stabilim modul de desfasurare.
2. stabilim un timp in care sa se desfasoare meciurile. ex. faza 1 in decurs de 5 zile. cei care nu disputa meciurile in termenul stabilit pierd meciul. asa nu mai patim ce ati patit voi la prima editie care vad ca nu o mai terminati.

Geografu
23rd February 2007, 21:33
4. resita

am 2 propuneri la regulament.
1. nr. de participanti sa nu fie inca stabilit. sa dam o data pana la care se fac inscriere. de ex.1.03.2007 iar dupa aceea in functie de cati sunt inscrisi stabilim modul de desfasurare.
2. stabilim un timp in care sa se desfasoare meciurile. ex. faza 1 in decurs de 5 zile. cei care nu disputa meciurile in termenul stabilit pierd meciul. asa nu mai patim ce ati patit voi la prima editie care vad ca nu o mai terminati.

M-am gandit si eu sa pun un termen dar nu stiu deocamdata cate zile sa il fac.O sa o fac sigur insa imediat ce se termina inscrierile.In ceea ce priveste prima propunere imi pare rau dar am faut un proiect stabil cu o schema stabilita dinainte.Asa ca voi astepta pana se vor inscrie 18 oameni si voi da drumul la campionat.Asa ca grabiti-va oameni buni !!! :yes:

resita
23rd February 2007, 21:37
Geografu
sa vedem poate ne deschidem un subforum exact ca cel de la biliard. :ok:

Platanu
23rd February 2007, 22:11
Geografule,resita si cu mine te sustinem pentru deschiderea subforumului!:ok:

GruppoApparte
23rd February 2007, 23:48
5. GruppoApparte

idem si eu :)

Geografu
24th February 2007, 00:03
Geografule,resita si cu mine te sustinem pentru deschiderea subforumului!:ok:

Va multumesc mult si sper sa am succes ! Mersi si tie GruppoApparte ! Sa vedem ce o iesi...:rolleyes:

Sorin Blaj
24th February 2007, 02:01
6. Sorin Blaj

De data asta intru si eu.

Lover
24th February 2007, 02:10
7. Lover

lucian_iasi
24th February 2007, 09:29
8.lucian_iasi

Datenshi
24th February 2007, 12:00
9. Datenshi

STEELMAN
24th February 2007, 12:24
m-as inscrie si eu da' creca's mai prost ca 12 noaptea la snooker nu am jucat in viata mea:D

kerosene
24th February 2007, 15:15
Stiti toti de aici sa jucati bine ma?Ca la mine dureaza mult sa termin o masa :D

GruppoApparte
24th February 2007, 16:02
lol eu is pe langa da imi place sa particip :)

Sorin Blaj
24th February 2007, 16:57
Pentru incepatori: singura cale este antrenamentul. Jucati cat mai multe partide si veti invata.

Geografu
24th February 2007, 17:14
Pentru incepatori: singura cale este antrenamentul. Jucati cat mai multe partide si veti invata.

Corect spus Sorin ! Numai muncind si jucand puteti avea un joc cat de cat competitiv.Va astept sa va inscrieti.Mai sunt 9 locuri ...;)

Sorin Blaj
24th February 2007, 17:20
Din acest motiv am spus eu la un moment dat, ca fiecare jucator inscris sa aiba cel putin 100 de partide jucate.

Liviu
24th February 2007, 20:26
Stiti toti de aici sa jucati bine ma?Ca la mine dureaza mult sa termin o masa :D
Eu sunt la un nivel mediu-bunicel . Asa cum spunea si Sorin Blaj , cu fiecare joc cresti in valoare . E o diferenta mare intre ce jucam dupa 20 de meciuri si acum cand am peste 100...

dardar_3
25th February 2007, 02:14
10. dardar_3....

Pariticip si eu:D...

Sper ca de data asta evolutia mea sa fie un pic mai buna:ok:

STEELMAN
25th February 2007, 11:50
il primiti si pe jimmy white in copetitie?:D promit sa nu va fac de ras;)

Geografu
25th February 2007, 11:59
il primiti si pe jimmy white in copetitie?:D promit sa nu va fac de ras;)

Oricine poate pariticipa la aceasta competitie indiferent de cat de bine joaca sau de cate jocuri are pe site !! ( :rolleyes: ).Asa ca daca vrei sa te inscrii scrie numarul imediat urmator ultimului participant ( adica 11 acum ) si esti inscris.
Salve ! ;)

STEELMAN
25th February 2007, 12:21
11. Steelman

Liviu
26th February 2007, 22:58
Si...? Nu se mai inscrie nimeni ??? Mai sunt 7 locuri !

Geografu
27th February 2007, 10:20
Haideti fratzilor mai sunt 7 locuri ! :rolleyes: .Va rog frumos grabiti-va ca daca nu, e posibil sa schimb proiectul competitiei si sa nu mai fac o cupa cu 18 participanti.
Bafta !! :ok:

Liviu
28th February 2007, 00:40
e posibil sa schimb proiectul competitiei si sa nu mai fac o cupa cu 18 participanti.
Se poate incepe turneul si cu 12 concurenti grupati in 4 grupe de cate 3 cu primii 2 calificati in faza urmatoare , numai ca e nevoie de nr. 12...

Lover
28th February 2007, 13:56
eu am avut doar 10 meciuri jucate pana am intrat in campionat...si am terminat pe locul 2 , deci se poate...doar putin antrenament ( am pierdut cu geografu, care jucase peste 250 de table mi se pare ) deci n-a fost rau :)
antrenati-va :D

resita
2nd March 2007, 09:32
Geografu - hai sa incepem ca vad ca nu se mai inscrie nimeni. :ok:

Geografu
2nd March 2007, 09:53
Resita eu am dat cateva PM si astept raspunsurile ! Daca e cazul mai astept sa se inscrie doar unul singur,sa se ajunga la 12 participanti si atunci o sa schimb proiectul cupei !
Bafta ! :ok:

dardar_3
2nd March 2007, 15:51
Se inscrie si fratele meu... insa e o problema... intra de la acelasi calculator cu mine. Nu si-a facut pana acum cont pe OLS pentru a nu fi acuzat de clona.

Il pun sa-si faca cont si sa se inscrie. Sau pur si simplu il inscriu eu si ii notez eu rezultatele. :drak:....
Voi hotarati...;)

Geografu
2nd March 2007, 17:11
Daca vrea fratele tau sa se inscrie atunci sa isi faca un nou cont si dupa aia e liber sa o faca ! Bafta si merci ! :ok:

kerosene
3rd March 2007, 23:05
Si cu nr.12 in concurs....va rugam aplaudati....nimeni altul decat kerosene_ss :yeah: :happy

Geografu
3rd March 2007, 23:11
Avand in vedere ca suntem 12 oameni asa cum am fost si in editia 1 si deci teoretic putem incepe concursul vreau sa va intreb daca vreti sa ma astept inca 6 oameni sau dau drumul acum.Astpet mai multe pareri...
Bafta ! ;)

kerosene
3rd March 2007, 23:20
pai daca si la prima editie au fost 12 si s-a desfasurat in conditii bune,eu zic sa-i dam drumul tot cu 12.Nu se vad semne cum ca ar dori si altii sa se inscrie.Deci eu zic ca am putea incepe.

Liviu
3rd March 2007, 23:45
Luand in vedere ca de o saptamana nu se mai inscrisese nimeni si ca s-ar putea sa mai stam mult si bine pana sa se faca 18 , eu zic sa ii dam drumul .

Geografu
4th March 2007, 11:09
Intr-adevar am intrebat pe mai multi si mi-au zis ca e bine sa incep.Deci vom fi exact 12 oameni ca in prima editie a acestui campionat si iata cum va arata proiectul cupei : 4 grupe de 3 participanti din care castigatorii grupelor vor merge in turul II ,iar apoi finala.
Meciurile din grupa se vor juca primul la 3,semifinalele pana la 5,iar marea finala pana la 7 frameuri castigate ! In rest celelalte puncte din regulament raman neschimbate si trebuie respectate !!
Revin mai tarziu cu tragerea la sorti a grupelor.

Bafta ! :ok:

Sorin Blaj
4th March 2007, 14:29
Geografu.

Eu am cateva intrebari.

Sistemul de joc va fi:

1. Patru grupe a cate 3 jucatori. Se joaca fiecare cu fiecare si primii doi din fiecare grupa se califica in turul urmator, ramanand in cursa 8 jucatori.
2. Cei opt se califica in sferturi si avem patru meciuri?
3. Castigatorii vor juca in semifinale?
4. Castigatorii semifinalelor vor juca finala?

Mie acest sistem mi se pare cel mai bun. Asa se va juca?

Din ce ai scris mai sus se pare ca ai uitat un tur.

Geografu
4th March 2007, 15:07
Deci nu am uitat nici un tur Sorin ! Doar CASTIGATORII fiecarei grupe vor merge mai departe pentru semifinale iar apoi finala.O sa cam intarzie ceva tragerea la sorti ca am niste musafiri.
Mai vorbim oricum si iti multumesc ca te pasioneaza acest proiect al meu si ca ma ajuti.Bafta ! :ok:

Sorin Blaj
4th March 2007, 15:20
Salut ! Chiar daca editia 1 nu s-a terminat ( mai e doar un singur meci care se va juca pe parcursul zilei de duminica ) eu voi incepe procesul de derulare a Campionatului de Snooker OLS editia 2 ! :) .
Ei bine,iata cum va arata aceasta editie : vor fi 18 participanti grupati in 6 grupe a cate 3 useri OLS inscrisi.Acesta va fi turul I.In turul II se vor califica se vor califica cei sase castigatori de grupa + cele mai bune 2 locuri 2 ( in functie de puncte sau de frameaveraj ) ! Dupa aceea urmeaza turul III si apoi FINALA !!

Acum iata si regulamentul competitiei :

1.Meciurile se vor juca pe www.gamedesire.com in camera Arad.
2.Limita de timp per lovitura este de 3 minute.
3.In turul I va castiga primul la 3 frameuri,in turul II primul la 4,turul III primul la 5 ,iar in finala castigatorul va fi cel care va castiga 6 frameuri.
4.Fiecare victorie este egala cu 2 puncte;la infrangere se vor acorda 0 puncte.
5.Daca un jucator provoaca si insulta adversarul pe forum,acesta va fi eliminat din competitie,iar daca aceste lucruri se petrec in timpul partidei,i se va acorda victoria jucatorului provocat sau jignit.
6.Daca un jucator se retrage din competite, jucatorul sau jucatorii care aveau de jucat cu jucatorul respectiv vor castiga meciul cu 3-0 !
7.Este de preferat ca jucatorii sa dispute cat mai repede meciurile,pentru a nu-i tine pe loc pe toti ceilalti.
8.Pentru alte nelamuriri adresati-va lui Geografu pe acest forum sau printr-un PM.

Va salut si va astept la inscrieri.Deocamdata :

1.Geografu ,,,:)
Din primul tau post, rezulta ca raman 8 jucatori in cursa. Acum sunt doar 12 participanti si 4 grupe. Pentru a fi consecvent ar fi mai bine sa ramana si acum tot 8. Este si mai simplu, merg mai departe primii doi clasati in fiecare grupa si apoi sistem eliminatoriu. Pentru prima etapa merge cu grupe, dar apoi este si mai dificil de jucat, avand in vedere cum s-a desfasurat prima editie. Sistemul eliminatoriu mi se pare cel mai corect. In plus asa se joaca si in turneele profesioniste.

GruppoApparte
4th March 2007, 15:23
cel mai important e sa nu pic eu cu sorin_blaj, cu lover , cu geografu si cu dardar :) pls nu imi fa asemenea placere :)

Geografu
4th March 2007, 15:35
Imi fac din nou meaculpa si iti multumesc iarasi pentru atentionari SorinBlaj ! :)
Deci intr-adevar se vor califica primii doi din grupa si vor iesi sferturi,semifinale si marea finala.
La pauza meciului Vaslui-Steaua cred ca voi trage la sorti grupele dar nu e nimic sigur ca sunt prins in multe treburi pe aici prin casa.
Bafta si mersi din nou ! :ok:

Sorin Blaj
4th March 2007, 15:44
Nu este nicio problema, doar ca este mai simplu asa. Ai vazut cat s-a lungit primul campionat?

Sper sa fim cat mai operativi de data asta si cel mai bun sa castige.

Geografu
4th March 2007, 16:23
Incepe deci a doua editie a campionatului de snooker OLS.Dupa cum v-am anuntat vor fi 4 grupe a cate 3 participanti din care se califica primii doi si vom avea sferturi de finala,seminifinalele si binenteles , FINALA ! :yes:

Iata deci tragerea la sorti :

Grupa A

Livu
dardar_3
GruppoApparte

Grupa B

Platanu
Datenshi
Lover

Grupa C

Resita
Geografu
lucian_iasi

Grupa D

Kerosene
Steelman
SorinBlaj

Nu conteaza ordinea in care se joaca partidele important e sa se joace cat mai repede.Deci luati legatura cu adversarii vostri si sa alunece bine bilele in lacasurile lor...:P va urez !

Bafta ! :ok:

Liviu
4th March 2007, 18:18
Si cum se stabileste þintarul pentru sferturi ? Locul 1 din grupa A cu locul 2 din grupa B , 2A-1B , 1C-2D , 2C-1D ?

GruppoApparte
4th March 2007, 18:35
Liviu jucam acuma ?:)
nu cu dardar :( ca fac blat :P glumesc

Liviu
4th March 2007, 19:42
Grupa A : Liviu - GruppoApparte 3-0

pinki
4th March 2007, 19:56
oo, ati inceput :D

tre' sa vin sa va fac galerie :)

Sorin Blaj
5th March 2007, 00:07
Kerosene, Steelman, sa ma anuntati cand sunteti disponibili pentru jocuri.

GruppoApparte
5th March 2007, 01:17
ce bine am inceput , adevarul ca e bun liviu :)
aaa da si pe mine ma cheama liviu inseamna ac pe mine ma laudam mai sus :)
andra ce mare nevoie aveam sa imi faci galerie :( si tu nimik

Geografu
5th March 2007, 09:14
Si cum se stabileste þintarul pentru sferturi ? Locul 1 din grupa A cu locul 2 din grupa B , 2A-1B , 1C-2D , 2C-1D ?

Nu se face nicun tintar ,pur si simplu se va face o noua tragere la sorti pentru sferturi,dar si pentru semifinale.
Cat despre primul joc,bravo Liviu !

Lucian_iasi si resita poate imi dati azi un PM si diseara cand vin poate vedem cum stabilimo o ora si o zi pentru disputarea meciurilor.
Bafta ! :ok:

dardar_3
5th March 2007, 10:13
Salutare!

Sper sa pot juca azi, insa dupa ora 23....:D....

@GruppoApparte: Sigur imi iau bataie ca am ceva timp de cand nu am mai jucat....:P....

STEELMAN
5th March 2007, 12:54
propuneti.....

pinki
5th March 2007, 17:25
lasa liviu, data viitoare :cheer:

Sorin Blaj
5th March 2007, 21:53
propuneti.....
In seara asta.

STEELMAN
6th March 2007, 00:10
Sorin Blaj-STEELMAN 3-2 ( 0-1 0-2 1-2 2-2 3-2) mi-ar place sa cred ca a fost un meci frumos poate chiar spectaculos dar si cu multe greseli de fiecare parte.cel mai important lucru e ca sa jucat intr-o atmosfera placuta si decenta.multumesc Sorin
p.s. e mai greau ca la ols pool:D

Sorin Blaj
6th March 2007, 00:23
Atmosfera placuta a fost facuta de participanti, adica de noi.

A fost o victorie la limita. Dupa cum ai inceput credeam ca nu am nicio sansa, dar se pare ca pe parcurs mi-am revenit. Au fost si lovituri spectaculoase, breakuri de 25 si parca si de 30 de puncte sau 28.

Oricum, victoria a pendulat de la unul la altul. Ca sa fiu corect, tu ai avut de fapt prima sansa in frame-ul 5. Ai ratat la bila albastra si eu am introdus tot. Cred ca la bila albastra scorul era 52-51 pentru tine, iar bila roz era pe buza buzunarului. Daca intra bila albastra ai fi castigat.

Una peste alta a fost un meci frumos, chiar si fara spectatori. Apropo, nu stiu ce se tot vaita astia la fotbal ca joaca fara spectatori. :)

Succes in continuare si poate ne vom reintalni. :ok:

Apropo, ce ai facut in primul campionat? Ce rezultate ai avut?

STEELMAN
6th March 2007, 00:45
da intradevar daca bagam albastra aia....90% castigam.
nu am participat la prima editie.nici macar nu stiam ca se poate juca snooker pe net pana cand am vazut prima editie.
p.s.nu ar fi bun un sub-forum ca la ols pool?sa nu mai stam cu threadurile imprastiate p'aici...

Sorin Blaj
6th March 2007, 00:55
99%.

Este o idee buna: OLS Snooker. :ok:

Geografu
6th March 2007, 09:12
Meciuri disputate pana acum :

Grupa A - Liviu - GruppoApparte - 3-0
Grupa D - SorinBlaj - Steelman - 3-2

Va astept in continuare sa jucati.Bafta ! :ok:

kerosene
6th March 2007, 19:03
@ steelman si Sorin Blaj > maine si poimaine nu pot sa va zic sigur cand.Atunci cand sunt online pe forum.Vineri dupa ora 11.00 cam pana pe la 19.00,cand vreti.:rolleyes:

Lover
6th March 2007, 19:18
Datenshi ..Platanu
va astept sa-mi ziceti cand jucam...
nu i-am vazut online pana acum..la Datenshi i`am dat PM alaltaieri si nu mi`a raspuns
daca puteti vreunul juca in seara asta sa-mi spuneti

Sorin Blaj
6th March 2007, 20:01
@ steelman si Sorin Blaj > maine si poimaine nu pot sa va zic sigur cand.Atunci cand sunt online pe forum.Vineri dupa ora 11.00 cam pana pe la 19.00,cand vreti.:rolleyes:
Cand esti dispus, trimite-mi un PM.

resita
6th March 2007, 21:13
GRUPA C. resita - lucian_iasi = 3-0 :ok:

Sorin Blaj
6th March 2007, 21:24
Asta seara am jucat si cu Kerosene.

Scor final Sorin Blaj - Kerosene: 3-0.

Ce sa spun? A fost un joc placut. Kerosene este la inceput, dar poate invata. Ii lipseste antrenamentul. Acum a jucat primele jocuri. Cele mai mari break-uri au fost de 27 si 28 de puncte. Destul de putin.

Din grupa noastra (D) mai este de jucat doar un singur joc: Steelman - Kerosene.

kerosene
6th March 2007, 21:26
Asta seara am jucat si cu Kerosene.

Scor final Sorin Blaj - Kerosene: 3-0.

Ce sa spun? A fost un joc placut. Kerosene este la inceput, dar poate invata. Ii lipseste antrenamentul. Acum a jucat primele jocuri. Cele mai mari break-uri au fost de 27 si 28 de puncte. Destul de putin.

Din grupa noastra (D) mai este de jucat doar un singur joc: Steelman - Kerosene.

:ok: corect

Geografu
7th March 2007, 10:09
Meciuri care s-au disputat :

Grupa A - Liviu - GruppoApparte - 3-0
Grupa C - resita - lucian_iasi - 3-0
Grupa D :
SorinBlaj - Steelman - 3-2
SorinBlaj - Kerosene - 3-0

Baietii din grupa mea va astept asta-seara sa-mi dati PM-uri pentru a stabili ziua si ora cand ne vom juca partidele.

Bafta !! :cool:

Lover
7th March 2007, 16:20
Datenshi a zis ca jucam joi seara...deci atunci vom juca
Platanu are probleme cu netu` ...nu stiu ce-o sa fie

STEELMAN
7th March 2007, 21:13
kerosen cand poti sa joci posteaza aici sau da-mi un pm.de preferabil seara ca sunt un soarece de tastatura

resita
7th March 2007, 21:43
resita - geografu= 2-1. meci intrerupt din cauza vremi :D :D :D . se reia maine daca vremea este favorabila :P

Liviu
8th March 2007, 01:46
Idem Liviu-dardar_3 . La "pauza" 2-1 pentru mine . :D

Geografu
8th March 2007, 08:52
resita - geografu= 2-1. meci intrerupt din cauza vremi :D :D :D . se reia maine daca vremea este favorabila :P

Imi cer scuze resita ca n-am mai putut veni dar a fost "vremea" intr-adevar de vina...:ok:
Mersi si ne vedem astazi pe seara spre a termina partida.Bafta ! ;)

Platanu
8th March 2007, 16:18
Am revenit!
Joc cu Datenshi,din cate am inteles,nu?

Geografu
8th March 2007, 17:00
Am revenit!
Joc cu Datenshi,din cate am inteles,nu?

Dap,esti in grupa cu Datenshi si Lover ! Ia legatura cu ei si jucati va rog meciurile.Succes ! :ok:

Platanu
8th March 2007, 20:52
Lover-Platanu 3-2.

resita
8th March 2007, 20:53
Geografu, continuam si noi?

Platanu
8th March 2007, 21:50
Platanu-Datenshi 3-0.
Am atins break-ul de 28 de puncte,cel mai mare al meu de pana acum,de doua ori.Precedentul break era de 27 de puncte.

Datenshi
8th March 2007, 23:32
Felicitari Platanu. Cred ca mi-o iau cu acelasi scor si de la Lover daca nu incetez cu greselile "nefortate". :(

Sorin Blaj
8th March 2007, 23:48
Datenshi.

Incearca sa nu dai prea tare. Este o greseala frecventa. Faci puncte cadou.

Geografu
8th March 2007, 23:54
Meciuri care s-au disputat pana acum :

Grupa A - Liviu - GruppoApparte - 3-0
Grupa B :
Lover - Platanu - 3-2
Platanu - Datenshi - 3-0
Grupa C - resita - lucian_iasi - 3-0
Grupa D :
SorinBlaj - Steelman - 3-2
SorinBlaj - Kerosene - 3-0

Au mai ramas 6 meciuri de disputat in grupe.Unul din ele promit ( doar daca se intampla ceva grav ) ca il voi termina maine eu ! Va astept si pe voi !
Succes...:D

Lover
9th March 2007, 09:30
si eu sper azi cu datenshi :P
datenshi sa ma anunti cand joci !

Liviu
9th March 2007, 16:03
Sper sa termin azi meciul cu dardar_3 . Dardar , daca poti sa joci...intru dupa 22...

GruppoApparte
9th March 2007, 17:47
blatu dintre mine si dardar dupa ce joaca cu liviu :) ca sa vedem care da mai mult pt a merge mai departe :P

dardar_3
9th March 2007, 17:53
Sper sa termin azi meciul cu dardar_3 . Dardar , daca poti sa joci...intru dupa 22...

O sa pot juca... insa dupa ora 23 cred... depinde cand ajung acasa.


blatu dintre mine si dardar dupa ce joaca cu liviu :) ca sa vedem care da mai mult pt a merge mai departe :P

Din pacate nu mai putem merge amandoi in faza urmatoare...:mda:...


Vorbim depre blat.. ce si cum...:evil:....
Poate jucam la noapte ceva...:D

GruppoApparte
9th March 2007, 17:58
asta ziceam si eu planu era sa mergem amandoi da cum liviu e prea bun :) si tu nu ai timp sa joci si nu-ti place:) ma duc eu mai departe

Liviu
9th March 2007, 18:50
O sa pot juca... insa dupa ora 23 cred... depinde cand ajung acasa.
Dau acelasi randament si dupa miezul noptii deci nu e nicio problema...:ok:


blatu dintre mine si dardar dupa ce joaca cu liviu :) ca sa vedem care da mai mult pt a merge mai departe :P
E simplu pentru tine : daca inving iti trebuie o victorie la orice scor cu dardar . Daca pierd , va trebui sa-l bati cu 3-0... ;)

GruppoApparte
9th March 2007, 19:11
dardar auzi ce zice liviu :) ca nici nu ar rost sa te mai prezinti ca la orice scor ai puso ;))

Lover
9th March 2007, 20:21
datenshi. jucam in seara asta ?

Sorin Blaj
9th March 2007, 20:49
Numai invitatii. Jocuri prea putin. :)

Lover
9th March 2007, 20:56
a zis ca maine seara :(

STEELMAN
9th March 2007, 22:07
ba..! va anunt ca steelman grupa c a invatat sa joace "snucar" si chiar ii place ,iar in eventualitatea in care va merge mai "diparti" sa va rugati sa nu cadeti cu el:D
:happy :happy :happy

dardar_3
9th March 2007, 23:20
dardar auzi ce zice liviu :) ca nici nu ar rost sa te mai prezinti ca la orice scor ai puso ;))

Iti arat eu tie ... la 0 te bat...:D...:drak:

GruppoApparte
9th March 2007, 23:31
lol shh :) nu ma bate ... mila mila mila :) chiar nu ti mila ?

abia astept sa joace careva cu steelman sa i iasa "snukeru" din cap :) ca deja se vede campion

Liviu
9th March 2007, 23:40
Scor final : Liviu-dardar_3 3-1 si am castigat grupa A !

Sorin Blaj
9th March 2007, 23:52
ba..! va anunt ca steelman grupa c a invatat sa joace "snucar" si chiar ii place ,iar in eventualitatea in care va merge mai "diparti" sa va rugati sa nu cadeti cu el:D
:happy :happy :happy
Steelman. Ai jucat cu Kerosene? Ce mai asteptati?

STEELMAN
9th March 2007, 23:59
am vb pe private cu kerosene
cand poate el nu sunt eu...si invers..poa' maine..
grupoaparte a f o gluma si trebuia luata ca atare...

GruppoApparte
10th March 2007, 00:01
dardar ce ne facem ca ne batu' liviu :( pe amandoi si eu care te laudasem ca esti bun :)
jucam maine sau cand ai timp sa zici :)

STEELMAN CAMPIONUUUUU iuuuuuuuuuuu iuuuuuuuuuuuuu :happy :happy :happy

Sorin Blaj
10th March 2007, 00:03
am vb pe private cu kerosene
cand poate el nu sunt eu...si invers..poa' maine..
grupoaparte a f o gluma si trebuia luata ca atare...
OK. Poate reusiti maine.

STEELMAN
10th March 2007, 00:17
dardar ce ne facem ca ne batu' liviu :( pe amandoi si eu care te laudasem ca esti bun :)
jucam maine sau cand ai timp sa zici :)

STEELMAN CAMPIONUUUUU iuuuuuuuuuuu iuuuuuuuuuuuuu :happy :happy :happy

.....................nene din astea stiu si eu dar zic ca nu e cazul....si nici imprejurarile...............

GruppoApparte
10th March 2007, 01:56
lol pai eu glumeam chiar credeai STEELMAN ?:happy

STEELMAN
10th March 2007, 02:03
:)

resita
10th March 2007, 16:43
hai baieti jucati sa terminam si noi, ca ne prinde pastele :groggy: :groggy: :groggy:

Geografu
10th March 2007, 19:38
hai baieti jucati sa terminam si noi, ca ne prinde pastele :groggy: :groggy: :groggy:

Resita sper ca maine sa am timp mai mult la dispozitie pentru a termina meciul nostru intrerupt.Scuze si mai vorbim ! :rolleyes: ;)

Datenshi
11th March 2007, 09:04
Si eu sper sa reusesc sa joc cu Lover azi, desi voi fi mai mult plecat. Oricum, diseara sunt sigur acasa.

kerosene
11th March 2007, 11:53
In cateva momente va avea loc ultimul meci din grupa D.Steelman vs kerosene.
Biletele le puteti gasi online :D

Lover
11th March 2007, 11:58
grabiti`va ca se epuizeaza in cateva secunde

unde ? sibiu sau arad ? ca poate ma uit si eu la un joc , sa-mi vad adversarii :D

STEELMAN
11th March 2007, 12:00
arad

Geografu
11th March 2007, 12:02
Vin si eu acusica sa vad ! ;)
Apropos resita eu astazi sunt dispinibil aproape toata ziua sa joc.Vorbim prin PM-uri.Bafta ! :)

Platanu
11th March 2007, 12:08
Lovere,vreau si eu sa joc cu tine azi.
@Geografu:Nice avatar!:)

Geografu
11th March 2007, 13:01
Lovere,vreau si eu sa joc cu tine azi.
@Geografu:Nice avatar!:)

Mersi mult Platane ! Este cel mai mare ROMAN care a existat la noi dupa parerea si am decis sa il pun la av.daca vecha poza nu mai era la moda !! :(

STEELMAN
11th March 2007, 13:02
Steelman-kerosene 3-0

Geografu
11th March 2007, 13:14
Meciuri care s-au disputat pana acum :

Grupa A :
Liviu - GruppoApparte - 3-0
Liviu - dardar_3 - 3-1
Grupa B :
Lover - Platanu - 3-2
Platanu - Datenshi - 3-0
Grupa C :
resita - lucian_iasi - 3-0
Grupa D :
SorinBlaj - Steelman - 3-2
SorinBlaj - Kerosene - 3-0
Steelman - Kerosene - 3-0

Am placerea de a anunta oficial pe primii sfert-finalisti : Liviu,SorinBlaj si Steelman.Ii felicit si le urez succes in continuare.In rest noi baieti mai avem 4 meciuri in total si va rog sa le jucam cat mai repede.;)
Succes ! :ok:

Geografu
11th March 2007, 18:58
Geografu - resita - 3-2 ! Am intors acest rezultat si sunt bucuros ca am sanse sa ma calific mai departe in sferturi.
Mai sunt deci 3 meciuri de jucat in grupe :
Geografu - lucian_iasi -
GruppoApparte - dardar_3 -
Datenshi - Lover -

Il astept pe lucian cu o propunere asupra zilei si orei meciului nostru.Iar pe ceilalti ii astept si pe ei sa isi termine faza grupelor.
Succes ! :ok:

Lover
11th March 2007, 22:35
lover - datenshi 3-0

Sorin Blaj
11th March 2007, 22:45
Hai ca mai sunt doua meciuri. Incercati sa le disputati, sa trecem mai departe.

GruppoApparte
11th March 2007, 22:51
dardar cand poti juca ?

Geografu
11th March 2007, 23:22
lucian_iasi nu raspunde !! E al doilea PM pe care il dau si nimic.M-am hotarat,aceste ultime doua meciuri au termen limita luni ora 00,00 !! Cine nu raspunde la invitatii,pm-uri etc. sau nu se prezinta la meci va pierde cu 0-3.
Succes ! :ok:

dardar_3
12th March 2007, 10:13
dardar cand poti juca ?

Forfait...:ok:...

Ai castigat cu 3-0 GruppoApparte....

La sfarsitul saptamanii viitoare putem juca, insa nu vreau sa va incurc. Poate o sa mai am ocazia sa joc niste amicale cu tine. Pana atunci, bafta mai departe:ok:...


Semnat,
dardar_3

Sorin Blaj
12th March 2007, 15:53
Dardar. Nu puteti sa va intelegeti la o anumita ora sa jucati meciul ala? Nu cred.

GruppoApparte
12th March 2007, 15:53
dardar acuma poti juca? ca nu vreau sa pierzi cu 3-0 :)

dardar_3
12th March 2007, 16:12
Din pacate nu prea am cum sa joc acum... pentru ca sunt la munca si nu pot...:(... Seara nu stiu cand voi mai sta pe net de-acasa pentru ca am foarte multa treaba...:(

Intrucat nu vreau sa va incurc... cedez meciul cu 3-2 daca nu vrei cu 3-0...:)...

Bafta mai departe:ok:

GruppoApparte
12th March 2007, 16:14
imi pare rau ca e asa si ca nu putem juca ... accept cu 3-2 sa castig ... desi recunosc ca la 2-2 era sa ma bati ai avut bila de meci ... am iesit si eu
bafta la servici in continuare ...

stefy_deva
12th March 2007, 16:33
eu nu am stiut de campionatul asta!! ce pacat ca e inceput deja as fi vrut sa particip si eu!! poate data viitoare!! bft all

ps: geografu pls anunta-ma pe mess cand mai e k poate nu vad:P

Platanu
12th March 2007, 16:33
Ce-mi place Custom Title-ul tau,Liviule.:lol::D

uiii uiiiiiiii

Geografu
12th March 2007, 18:32
Daca ai decis sa forfaitezi meciul,dardar vei pierde meciul cu 3-0.Pacat ca nu v-ati inteles la o ora asta-seara ! :( .Asadar mai e un singur meci de jucat,eu cu lucian_iasi ,am stabilit ca azi dupa ora 18,00 sa intre pe net ca sa vorbim prin PM-uri.Inca astept...:rolleyes:

GruppoApparte
12th March 2007, 20:25
pai puteam juca asta seara , dar daca o zis ca e ocupat si nu prea poate intra .. ce pot sa zic ..

ms ms sorine :) esti un scumpic, un bombonel :)

Geografu
12th March 2007, 22:06
Va astept cine doreste sa urmareasca ultimul meci din grupele campionatului de snooker OLS editia 2 peste cateva minute in camera Arad,masa 17.
Bafta ! :ok:

lucian_iasi
12th March 2007, 22:51
geografu-lucian_iasi 3-0 :ok: :ok:

Geografu
13th March 2007, 09:11
Grupele Campionatului de snooker OLS editia 2 s-au terminat si va prezint acum pe cei calificati in sferturi :

Liviu
GurppoApparte
Lover
Platanu
Resita
Geografu
Sorin Blaj
Steelman

Iata si ce a iesit in urma tragerii la sorti a sferturilor de finala :

Lover - Steelman -
Resita - GruppoApparte -
Geografu - SorinBlaj -
Platanu - Liviu -

Nu uitati ca meciurile din sferturi se joaca primul la 4 frame-uri castigate.Va urez succes ! :ok:

pinki
13th March 2007, 09:28
:cheer:

bravo, poate va prind si eu cand jucati :D

ps: liviu, :cheer:

Platanu
13th March 2007, 09:46
Liviule,zi cand putem juca.

Sorin Blaj
13th March 2007, 12:57
Geografu? Cand iti cade bine?

Liviu
13th March 2007, 13:34
Liviule,zi cand putem juca.
Putem juca chiar si acum . Daca poti , da-mi un pm . Daca nu , diseara . Numai sa imi mearga net-ul , care face pe nebunul...:(

Platanu
13th March 2007, 13:36
Acum chiar nu pot,plec la scoala.Diseara pe la ora 20:00 daca poti,e bine.

resita
13th March 2007, 15:55
GruppoApparte dupa intre 20:00 - 22:00 in orice seara :ok:

Geografu
13th March 2007, 18:15
Geografu? Cand iti cade bine?

Pai diseara cred ca putem juca intre 19-20 ! Sa vad ce treburi mai am.Oricum vorbim pe OLS.Bafta ! :ok:

Sorin Blaj
13th March 2007, 20:11
Dupa 22.00 pot. As putea si acum dar doar o partida, doua.

Platanu
13th March 2007, 21:04
Platanu - Liviu,acum,pe Arad.

GruppoApparte
13th March 2007, 21:27
hmm incercam maine sa jucam :)

Geografu
13th March 2007, 21:31
La fel,Geografu - SorinBlaj tot pe Arad il puteti urmari in cateva minute.
Succes ! ;)

resita
13th March 2007, 21:36
hmm incercam maine sa jucam :)

ok ramane pe maine

Platanu
13th March 2007, 21:53
Liviu-Platanu 4-2.
Liviu a jucat impecabil,iar replicile mele au fost slabe si neconvingatoare.

Geografu
13th March 2007, 23:18
Geografu - SorinBlaj - 2-4
Felicitari,e un mare jucator si un mare om.Iii urez succes in continuare si cred ca el va pune mana pe trofeul celei de a doua editii.
Bafta ! :ok:

STEELMAN
13th March 2007, 23:27
se pare ca s-au jucat primele doua sferturi.am vb pe private cu lover speram maine seara sa jucam.felicitari semifinalistilor!

Sorin Blaj
13th March 2007, 23:39
Geografu - SorinBlaj - 2-4
Felicitari,e un mare jucator si un mare om.Iii urez succes in continuare si cred ca el va pune mana pe trofeul celei de a doua editii.
Bafta ! :ok:
Exagereaza. :) Sunt zile si zile, zile mai bune si zile mai proaste, astazi a fost o zi buna, pentru mine. Adevarul este ca ma avantajeaza un numar mai mare de partide.

Oricum, mersi pentru aprecieri si urari Geografule. Daca vin de la campion sunt cu atat mai de apreciat. :ok:

resita
14th March 2007, 21:07
GruppoApparte, spune si tu vreo 2-3 ore cand poti sa joci. :ok:

GruppoApparte
14th March 2007, 21:17
acuma de exemplu pot juca

Sorin Blaj
14th March 2007, 21:19
Cine a facut cel mai mare break pana acum?

Eu am facut unul de 36 ieri sau pe acolo pe undeva. Poate ma ajuta Geografu.

Geografu
14th March 2007, 21:38
Nu se contabilizeaza cel mai bun break dar am s-o fac incepand din editia 3 !
Mersi de idee si succes ! :ok:

Sorin Blaj
14th March 2007, 21:44
Aaaa. Nu este vorba de a contabiliza, dar era interesant de stiut.

GruppoApparte
14th March 2007, 22:35
resita - GruppoApparte 4-0

pinki
14th March 2007, 22:43
of, mai liviu, fac galerie degeaba?

Liviu
14th March 2007, 22:44
Cine a facut cel mai mare break pana acum?

Eu am facut unul de 36 ieri sau pe acolo pe undeva. Poate ma ajuta Geografu.
Am realizat ieri in meciul cu Platanu un break de fix 37 , parca in frame-ul 3 .

Sorin Blaj
14th March 2007, 23:42
Felicitari. E bun.

GruppoApparte
15th March 2007, 04:54
pai tocmai ca nu faci galerie deloc deia pierd eu asa dureros ... daca ai face si ai lasa vorba ar fi altceva :)

dardar_3
15th March 2007, 11:40
Ce facushi mai liviule...:mda:... E... lasa ca ne antrenam noi in weekend...:P... si data viitoare... ii rupem:drak:..

resita
15th March 2007, 12:00
Ce facushi mai liviule......

lasa-l ca-i indragostit .... de bila albastra. :D :D in frame-ul 3 indiferent dupa ce bila dadea intra albastra, de 4 ori consecutiv. :shocked:

dardar_3
15th March 2007, 12:36
Ee... :mda:... se mai intampla....

http://intranet.psc.ac.uk/bskills/resources/probation/averages/snooker_blue_small.gif:drak:... Nu vezi cum straluceste...:P..

PS: Lasa mey liviule ca ii batem noi data viitoare...:ok:

GruppoApparte
15th March 2007, 18:43
ce draguta e bila albastra imi vine sa o pup :))
trebuie antrenament mai mult , tactici , scheme :)
numai sa mai existe o data viitoare pt noi :)) la cat de "buni" suntem ... cel putin eu.
oricum rupem tot asta e deviza noastra ...

da chiar imi place bila ... ar trebuie sami pun numele blue sa ma combin cu pink ... oare ce iese ?

Geografu
15th March 2007, 18:47
Lover - steelman va astept ca astazi sau maine sa va jucati meciul din sferturi.
Succes ! :ok:

Lover
15th March 2007, 19:00
steelman a zis ca poate la 10...si eu pot...daca nu intervine ceva ca si aseara :mda:
probabil o sa jucam azi la 10 seara

kerosene
15th March 2007, 20:51
da chiar imi place bila ... ar trebuie sami pun numele blue sa ma combin cu pink ... oare ce iese ?

8 negru

STEELMAN
15th March 2007, 21:04
e 9 si 3 min.la 10 sper sa incepem

Sorin Blaj
15th March 2007, 21:13
Succes. O sa va vad la lucru. :ok:

Lover
15th March 2007, 21:22
steelman poti sa joci acum ? sau asteptam pana la 10 ?

STEELMAN
15th March 2007, 21:30
in 5-10 min ultimul sfert de finala
pe arad

STEELMAN
15th March 2007, 23:11
STEELMAN-LOVER 2-3 moment in care lover nu a mai vruut/putut continua pretinzand ca abandoneaza.l-am sfatuit sa nu renunte nu a fost de acord a iesit. stiind ca sa intarziat destul de mult acest ultim sfert personal as vrea sa continui totusi meciul dar nu o pot face mai devreme de sambata seara(maine ma duc la meci la tg jiu si sambata muncesc pana seara sa recuperez ziua de maine)ramane la aprecierea organizatorilor cum se va proceda cu acest meci

Sorin Blaj
15th March 2007, 23:14
Eu am asistat la meciul lor. Adevarul este ca Lover a vrut sa renunte inca de la 2-1. Chiar cred ca nu mai putea continua. STEELMAN la convins sa mai joace doua frame-uri.

Daca vreti opinia mea? Eu zic sa-i mai asteptam. Au fost frame-uri echilibrate si de mare lupta. Pana sambata nu este un capat de tara. Daca termina sambata seara, se poate face tragerea la sorti pana duminica si poate noi, cei patru din semifinale ne-am putea intalni chiar duminica, cu spectatori.

Geografu
16th March 2007, 10:07
Sunt surprins de aceasta stire.Dar stiu ce o sa fac.O sa ii asteptam pana sambata pe copii sa joace dar pana atunci o sa trag la sorti semifinalele pentru ca una din ele sa se joace pana atunci zic eu.
Sper ca sunteti de acord.Revin peste cateva zeci de minute cu tragerea.
Bafta ! :ok:

Sorin Blaj
16th March 2007, 11:03
Este super OK. Te-ai gandit foarte bine.

Geografu
16th March 2007, 11:20
Iata prieteni si tragerea la sorti a semifinalelor Campionatului de Snooker OLS editia 2 :

Resita - Lover/Steelman -
Liviu - SorinBlaj -

Pe cei doi din a doua semifinala va astpet sa stabiliti o zi si o ora,iar tu Resita nu ai decat sa astepti pana sambata cand vor juca Lover si Steelman continuarea.
Bafta baieti ! :ok:

Lover
16th March 2007, 14:33
Multumesc pentru intelegere Geografu
atunci ramane pe sambata ;)

GruppoApparte
16th March 2007, 18:07
ati luat o decizie corecta , va felicit
eu tin cu resita :)

STEELMAN
17th March 2007, 04:39
Sunt surprins de aceasta stire.Dar stiu ce o sa fac.O sa ii asteptam pana sambata pe copii sa joace dar pana atunci o sa trag la sorti semifinalele pentru ca una din ele sa se joace pana atunci zic eu.
Sper ca sunteti de acord.Revin peste cateva zeci de minute cu tragerea.
Bafta ! :ok:

"mulsumesc mami".....
lover deseara pe la 9?.. sa fie 10?mai devreme nu cred ca ajung acasa

Lover
17th March 2007, 18:34
acuma seara pot juca intre 18:00- pana dimineata...daca vrei la 7 dimineata

STEELMAN
17th March 2007, 18:46
am ajuns mai repede.cand mai intri... ma gasesti pe-aici.da-mi un pm

Sorin Blaj
17th March 2007, 21:21
Liviu. Cand ai timp? Sa ma anunti.

STEELMAN
17th March 2007, 21:44
LOVER-STEELMAN 4-3 .chiar nu as fi meritat semifinalele.. sunt prea slab pt nivelul ala.felicitari lover.succes.poate castigi editia nr 2 sa fiu si eu mandru ca ma scos castigatorul:D
bafta la toti baietii:ok:

resita
17th March 2007, 22:00
LOVER-STEELMAN 3-4 .chiar nu as fi meritat semifinalele.. sunt prea slab pt nivelul ala.felicitari lover.succes.poate castigi editia nr 2 sa fiu si eu mandru ca ma scos castigatorul:D
bafta la toti baietii:ok:

si totusi cine a castigat? :thinkso: :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Lover
17th March 2007, 22:05
4-3 pt mine...la 3-2 pt mine deja castigasem...mai erau 2 bile, si a sunat telefonu si am pierdut jocul si am castigat decisivul

resita
17th March 2007, 22:06
deci noi doi jucam atunci in semifinala. :D

Sorin Blaj
17th March 2007, 22:39
Liviu, cand jucam?

Liviu
17th March 2007, 22:51
Scuze , acum am intrat pe acest thread . Daca poti , putem juca acum . Deja sunt pe Arad .

Platanu
17th March 2007, 22:58
Geografului nu ii merge netul si nu poate intra in aceasta seara.

Sorin Blaj
17th March 2007, 23:05
Ok. Ce ID ai pe gd?

Geografu
17th March 2007, 23:21
Mi-a revenit netul din fericire si anunt ca semifinalele sunt :

Lover - Resita -
SorinBlaj - Liviu -

ATENTIE !! In semifinale se joaca primul la 5 frameuri castigate.
Succes participantilor ramasi in cursa ! :ok:

Liviu
18th March 2007, 00:34
S-a terminat prima sesiune a semifinalei Liviu-Sorin Blaj . La pauza 2-2 . Un meci echilibrat in fata unui adeversar ff bun . Ultima sesiune - maine .

kerosene
18th March 2007, 12:24
hai cu finala...:D

resita
18th March 2007, 12:37
Lover, cand poti sa joci da-mi un pm.

Lover
18th March 2007, 12:46
resita zice ca poate pe la 4-5...deci o sa jucam atunci, asteptam spectatori :evil:

Sorin Blaj
18th March 2007, 15:39
S-a terminat prima sesiune a semifinalei Liviu-Sorin Blaj. La pauza 2-2. Un meci echilibrat in fata unui adeversar ff bun. Ultima sesiune - maine.
Da. Un meci echilibrat. Mersi Liviu, dar se pare ca scorul este egal. Asa ca? ...

Am facut pauza aseara din cauza Formulei 1. A inceput sezonul 2007 si cursa era programata la 5 am. Asa ca? La odihna. :)

Lover
18th March 2007, 20:03
incepe resita vs lover
camera arad...am inceput de 5 minute Va asteptam

Lover
18th March 2007, 21:11
Resita - Lover 1-5...

resita
18th March 2007, 21:18
Resita - Lover 1-5...

fara drept de apel. FELICITARI ESTI MAI BUN :ok:

Liviu
18th March 2007, 21:20
Felicitari primului finalist . :ok:

Sorin , daca poti sa joci in seara asta , anunta-ma .

Geografu
18th March 2007, 21:43
Intr-adevar bravo Lover pentru accederea finala.Va astept si pe ceilalti sa terminati ce ati inceput.
Multa bafta ! :ok:

Lover
18th March 2007, 22:15
multumesc

bafta celorlalti...sa castige cel mai bun :D ca vreau sa joc cu cel mai bun in finala. cand jucati ?

Liviu
19th March 2007, 00:44
Sorin Blaj - Liviu 5-4 cu frame decisiv in care totul s-a jucat la ultima bila . :groggy: Meci incredibil , s-a mers cap la cap 1-0,1-1,1-2,2-2,2-3,3-3,4-3,4-4,5-4 .
Felicitari lui Sorin Blaj , un jucator foarte bun si succes in finala !

Sorin Blaj
19th March 2007, 00:53
Multumesc Liviu.

Un partener de snooker adevarat. Extrem de agreabil.

Si da, a fost un meci EGAL pana la ultima bila, pana la ultima lovitura. Cine introducea bila neagra castiga. Am avut mandoi sansa asta, cate o singura lovitura. Liviu a ratat, era si foarte grea pozitia, chiar ma gandeam cat el isi pregatea lovitura, ce as fi facut eu? Cred ca nu dadeam decisiv si incercam sa aman si sa astept geseala adversarului. Liviu a dat decisiv si a fost prea scurta si nu a ajuns in buzunar. Practic, norocul meu. Eu am introdus neagra si am castigat.

A mai fost o lovitura unde am gresit, la bila albastra, daca reuseam eram castigator, dar am ratat. Liviu a introdus bilele albastra si roz si asa am ajuns la ultima bila.

Meci frumos, care a avut de toate, lovituri exceptionale, ratari incredibile, suspans dus la extrem, scor foarte strans, niciunul dintre noi nereusind sa se distanteze la mai mult de un punct. Ce mai, a avut de toate.

Pacat ca nu am avut spectatori, ar fi avut ce vedea.

Liviu este printre cei mai buni. Merita la fel de mult ca si mine sa fie in finala.

Geografu
19th March 2007, 09:12
BRAVO ambelor concurenti si in special lui Sorin care a aratat din nou cat de bun jucator este.
Vreau ca finala sa nu se joace decat dupa ce ambii concurenti se pun de acord si vor posta o ora aici ca sa fie cat mai multi spectacori.
Succes si nu uitati ca finala e primul la 6 !! ;)

kerosene
19th March 2007, 10:02
Cat e biletu`???:o:

Liviu
19th March 2007, 13:52
@Sorin Blaj , mulumesc pentru aprecieri . De asemeni mi-a facut placere sa joc cu tine , chiar daca m-ai invins . :)

Un alt punct important al meciul s-a scris la 3-2 pentru mine cand mai erau de trimis decat bilele colorate , eram parca la egalitate , am introdus bila galbena si aveam pozitie pentru a dezvolta un break decisiv si sa conduc cu 4-2 insa am dat prea tare si odata cu cea galbena a intrat si bila alba in buzunar pierzand in cele din urma frame-ul .
La ultima bila m-am gandit mult ce sa fac dar am riscat in cele din urma , asta e stilul meu :) , daca jucam la siguranta si dadeam prea tare sau mai incet probabil regretam decizia si imi reprosam apoi ca nu am riscat .

Vreau ca finala sa nu se joace decat dupa ce ambii concurenti se pun de acord si vor posta o ora aici ca sa fie cat mai multi spectacori.
Preferabil in prime-time , dupa 20 . :D

Lover
19th March 2007, 14:58
azi la 20:00 ? sper sa pot...daca nu intervine ceva in ultimul moment eu pot juca.
astept un raspuns :D

Sorin Blaj
19th March 2007, 16:58
O sa anunt si eu daca pot la ora 20.00.

In principiu este OK, dar sa nu intervina ceva intre timp.

Sorin Blaj
19th March 2007, 17:03
@Sorin Blaj , mulumesc pentru aprecieri . De asemeni mi-a facut placere sa joc cu tine , chiar daca m-ai invins . :)

Un alt punct important al meciul s-a scris la 3-2 pentru mine cand mai erau de trimis decat bilele colorate , eram parca la egalitate , am introdus bila galbena si aveam pozitie pentru a dezvolta un break decisiv si sa conduc cu 4-2 insa am dat prea tare si odata cu cea galbena a intrat si bila alba in buzunar pierzand in cele din urma frame-ul .
La ultima bila m-am gandit mult ce sa fac dar am riscat in cele din urma , asta e stilul meu :) , daca jucam la siguranta si dadeam prea tare sau mai incet probabil regretam decizia si imi reprosam apoi ca nu am riscat .

Preferabil in prime-time , dupa 20 . :D
Adevarul este ca au mai fost astfel de momente. Chiar si in ultimul frame, am luat un avans considerabil, ceva in jur de 40 de puncte si aveam doua bile rosii pe pozitie si erau disponibile si bilele colorate de 7, 6 si 5 puncte, dar am dat prea tare si nu am mai avut pozitie la bilele rosii, Liviu preluand initiativa si a reusit sa egaleze situatia pana la bilele colorate. Practic, daca introduceam cele doua bile rosii si cu bilele colorate aferente, jocul era terminat.

Din acest motiv este frumos jocul de snooker.

Lover
19th March 2007, 20:15
Sorin ? noutati ? jucam ?

resita
19th March 2007, 20:16
bafta baieti :ok: cel mai bun sa castige :no1

Sorin Blaj
19th March 2007, 20:22
Sorin ? noutati ? jucam ?
Hai ca de cand te astept!

ID-ul meu este sorinblaj.

Lover
19th March 2007, 20:56
imi pare rau a intrat sora`mea pe mess ( e in america ) tre sa vorbesc cu ea...
poate mai jucam in seara o parte
:(

Platanu
19th March 2007, 21:00
Geografule,surprize-surprize!:)

Lover
19th March 2007, 21:38
am venit
pot sa joc. hai SorinBlaj :) pe camera Sibiu cine vrea sa jse uite

Lover
19th March 2007, 21:53
vad ca Sorin nu mai zice nimic..nimeni
cred ca o lasam pe maine seara, ca nu`i nici o graba...totusi e finala :)
daca vreti Geografu poate sa faca extragerea pt urmatoarea editie...
o lasam pe maine Sorin daca poti ca eu nu mai pot sa stau mult oricum...apucam sa jucam 1 joc sau 2...
Scuza`ma pt ce s-a intamplat...dar na..a trebuit sa vb cu sora`mea ;)

Sorin Blaj
19th March 2007, 22:16
Ce ghinion. Nu ne-am nimerit in acelasi timp. A intervenit si la mine ceva si cand am revenit, tu ai iesit deja. Recuperam maine. :ok:

STEELMAN
20th March 2007, 07:01
banii de bilete inapoi

Sorin Blaj
20th March 2007, 11:15
Recuperezi astazi.

Lover
20th March 2007, 17:44
Sorin Blaj .. ramane la ora 20 ? azi pot sa joc...sigur

Sorin Blaj
20th March 2007, 18:11
Si eu. Ramane pentru 20.00.

Sorin Blaj
20th March 2007, 19:44
Am ajuns pe teren. Fac alergari usoare si exercitii de streching. :)

Sorin Blaj
20th March 2007, 20:07
Suntem pe Sibiu. Masa nr. 4.

Va asteptam 5 minute.

Lover
20th March 2007, 22:06
Lover - Sorin_Blaj 6-1
cred ca Sorin n`a fost in cea mai buna forma...asta e
am avut amandoi ghinion, amandoi am jucat slab...lovituri usoare ratate , in cazul meu din cauza ca ma grabeam. Sorin a avut niste probleme cu mouseul...la inceput . cam atat...

pinki
20th March 2007, 22:18
mama lovere ce tare esti :D

bravo!

Geografu
20th March 2007, 22:35
Il felicit pe NOUL CAMPION AL EDITIEI 2 COMEPTITIEI DE SNOOKER DE PE OLS !! Este un foarte bun jucator si desi am prins doar picaturi din finala ( ocupat fiind ) a fost un meci frumos acest 6-1.
Succes si de-abia asteptam cu totii editia 3 ! :ok: :evil:

BRAVO LOVER !! ( si SorinBlaj pentru unde a ajuns ) ! :yeah:

STEELMAN
20th March 2007, 23:36
LOVER-STEELMAN 4-3 .chiar nu as fi meritat semifinalele.. sunt prea slab pt nivelul ala.felicitari lover.succes.poate castigi editia nr 2 sa fiu si eu mandru ca ma scos castigatorul:D
bafta la toti baietii:ok:

:lol:
bravo ba .ai jucat exact cum te-am invatat:D

Hard
21st March 2007, 01:08
asta micu` bea apa de aia a castigat:D

Sorin Blaj
21st March 2007, 01:37
Lover - Sorin_Blaj 6-1
cred ca Sorin n`a fost in cea mai buna forma...asta e
am avut amandoi ghinion, amandoi am jucat slab...lovituri usoare ratate , in cazul meu din cauza ca ma grabeam. Sorin a avut niste probleme cu mouseul...la inceput . cam atat...
Nu stiu ce s-a intamplat, dar asa cum spui si tu nu am prea jucat. Cu exceptia victoriei, facuta cadou de tine la scorul de 2-0 si a ultimului frame unde am ajuns amandoi la 52 si tu ai terminat cu bila roz si bila neagra, nu am reusit nici macar sa intru in joc, dar sa mai emit pretentii. Adevarul este ca am avut o zi grea la munca si probabil ca am fost foarte obosit si nu m-am putut concentra, nici macar la lovituri simple, nu la lovituri grele. Nu cred ca am pierdut niciodata 4 frame-uri la rand.

Asta e. Felicitari CAMPIONULUI. :ok:

Astazi a fost mai BUN si este tot ce conteaza. Apropo, cred ca daca jucam ieri ar fi fost mai bine pentru mine. La un moment dat cand il asteptam pe Lover, a intrat cineva la masa mea, cu vreo 1000 de jocuri la activ si vreo 7000 de puncte. Stiti la ce ma refer si SURPRINZATOR si pentru mine l-am invins. Dar nicio zi nu seamana cu alta si asta a fost istoria celei de-a doua competitii: Cupa Onlinesport la snnoker. De fapt o victorie a lui Lover, fara istoric.

Data viitoare poate va fi mai bine. :)

GruppoApparte
21st March 2007, 01:46
nu e nimik amandoi suneti campioni pt noi :)
Bravo la amandoi :)

Lover
21st March 2007, 15:31
stiu cum e Sorin si eu prind unele zile bune de tot...ieri n`a fost una pentru ca am gresit extrem de mult...
trebuia sa spui ca esti obosit si puteam sa jucam azi...eu nu aveam nimic impotriva.
poate ne mai intalnim si in editia viitoare :)

Multumesc tuturor ! ;)

kerosene
21st March 2007, 15:35
Nu ne arati si noua cupa?E grea? :D

PS:Felicitari castigatorului,dar si tuturor participantilor ;)

Sorin Blaj
21st March 2007, 16:55
stiu cum e Sorin si eu prind unele zile bune de tot...ieri n`a fost una pentru ca am gresit extrem de mult...
trebuia sa spui ca esti obosit si puteam sa jucam azi...eu nu aveam nimic impotriva.
poate ne mai intalnim si in editia viitoare :)

Multumesc tuturor ! ;)
Este OK. Adevarul este ca la un moment dat ma batea gandul.

Poate data viitoare va fi mai bine. :)