PDA

View Full Version : Mititelu-Razboi total cu Primaria Craiova



Maximus
6th September 2005, 08:47
Intr-o emisiune tv de pe un post local din Craiova, Adrian Mititelu s-a lansat intr-un sir de acuzatii catre trio-ul Camataru-Nedelescu-Solomon cel care, dupa spusele lui, ii pun bete in roate.
Redau mai jos stirea preluata integral de pe www.gruppo-maxima.ro :

"Patronul Universitatii a participat in aceasta seara la o emisiune televizata pe postul local terra-sat. Redam cele mai importante declaratii facute , unele dintre ele deosebit de grave, la adresa autoritatilor locale.

• Puteam sa fac o echipa de mercenari, din jucatori de 27 -30 de ani , care sa fi jucat in divizia A si cu care puteam forta promovarea. Eu mi-am dorit insa o echipa foarte tanara care sa joace impreuna cativa ani de zile ( toti, cu o exceptie , au contract pe cinci ani) . Le-am si spus jucatorilor ca de la Craiova nu se va pleca decat dupa ce vom castiga un campionat. Va garantez ca este o echipa deosebit de promitatoare , iar din iarna vom aduce inca trei patru jucatori de valoare. Vom avea ceva de spus in fotbalul romanesc.

• Este adevarat, avem un sponsor din afara Olteniei. Este vorba de firma PIC din Arges. Sunt niste oameni deosebiti si vor deschide in Craiova un supermarket. Chiar daca sunt argeseni iubesc Universitatea . Ma suna dupa fiecare meci sa ma felicite si au promis ca , daca intram in divizia A , vor contribui cu o suma substantiala.

• Avem un program foarte riguros de de urmarire a juniorilor de perspective. Radeau toti de mine cand vorbeam de Andrei Ionescu, acum tac , nu mai spun nimic.Vreau sa le oferim conditii tinerilor talentati , daca nu ne vom intelege cu autoritatile locale pentru modernizarea acttualei baze sportive, vom construi o noua baza. In vara lui 2007 vom avea o baza adevarata , indiferent de varianta aleasa.

• Norocul meu si al Universitatii a fost mostenirea de 60 ha pe care am primit-o. acum sunt linistit, am banii necesari. Sunt insa intr-un razboi total cu primaria , de fapt cu grupul Camataru ( Camataru, Nedelescu, Solomon). In tranzactia cu PIC au incercat sa ma blocheze prin toate mijloacele. Am dat 20 000 de dolari spaga ca sa treaca votul. Grupul “Camataru “ impreuna cu directorul de la finante au facut totul pentru a ma bloca , sa nu am bani pentru echipa. Am fost amenintat, mi s-au cerut bani ca sa nu mi se puna piedici. Au oferit 35 miliarde lui Iorgulescu sa vina cu Nationalul aici, pe Netoiu l-au primit cu paine si sare, l-au luat din parcare si l-au asezat la masa. Acum fierb pentru ca echipa merge, ar dori sa fim la pamant, sa apara ei ca salvatori… Primaria din Cluj a oferit echipei locale 60 de miliarde lei, eu mi-as dori cel putin sa nu mi se puna piedici. Acum vor sediul clubului. Saptamana viitoare le dau sediul… aduc tobele si asa li-l dau, cu muzica.
Este incredibil ce se intampla la Craiova.



Asteptam reactia autoritatilor locale. Atat timp cat la meciul din etapa a doua au fost peste 12 000 de spectatori este clar, echipa reprezinta si comunitatea locala, care trebuie sa o ajute sa revina acolo unde ii este locul.. Nu suntem de accord, sub nici o forma, cu felul in care autoritatile locale boicoteaza echipa."

Zebrone
6th September 2005, 10:25
e incredibil ce se intampla la craiova. nu pot sa il inteleg pe camataru :mda:

EDMOND_
6th September 2005, 10:53
Acuzatiile la dresa celor trei au fost mult mai energice decat le-am prezentat noi si cred ca va fi scandal , din pacate, tocmai acum cand era liniste la echipa....

Camataru este consilier local si a incercat sa impiedice acel vot in consiliul local, pentru a bloca tranzactia intre Mititelu si firma PIC si a-l lipsi astfel de lichiditati...
Problema intre cei doi este ceva mai veche. Cand Staicu a hotarat sa vanda echipa (sau, ma rog, numele si locul) au fost vreo trei tabere...
1. Mititelu , 2. Camataru si cei din primarie (cica in numele un or olandezi pe care nu i-a vazut nimeni la fata )si fostul presedinte din vremuri glorioase Corneliu Stroe (in umbra caruia se afla fostul jucator al Sportului Studentesc, Octavian Popescu, dispus sa ofere intre 500 000 si 1 000 000 de dolari).
A reusit Mititelu sa preia clubul si de aici au inceput frecusurile.... Cei din primarie ar vrea acum echipa si au sperat ca va avea un start foarte prost astfel incat in urma scandalurilor Mititelu va fi nevoit sa renunte. Nu s-a intamplat asa , dimpotriva, echipa este, deocamdata, pe val.... si atunci au pus toate tunurile pe el.

Vi3rme_X
6th September 2005, 11:36
"Este adevarat, avem un sponsor din afara Olteniei. Este vorba de firma PIC din Arges. Sunt niste oameni deosebiti si vor deschide in Craiova un supermarket. Chiar daca sunt argeseni iubesc Universitatea . Ma suna dupa fiecare meci sa ma felicite si au promis ca , daca intram in divizia A , vor contribui cu o suma substantiala. "

Intradevar, va deschide un supermarket in Craiova dar credeti`ma, va investi la Universitatea Craiova numai pentru reclama.Am vazut ca deja aveti Firma PIC pe tricouri..Exista o anumita rivalitate intre fanii pitesteni si fanii olteni.Pot sa va spun k domnul Penescu(patronul firmei PIC e argesean convins!Chiar credeti ca iubeste Universitatea?
PS:Ne vedem miercuri la Mioveni k deja ne lipsiti :D

EDMOND_
6th September 2005, 12:18
Nu exista nici o rivalitate intre fanii olteni si cei argeseni, dacat doar in vorbe probabil. Am fost la ultimile doua meciuri disputate de Craiova in Pitesti si, cel putin la acele meciuri, prestatia voastra a fost extrem de "subtire".... daca vrei iti pot arata pe o caseta ca am dreptate. Nu are rost sa discutam acest subiect decat daca vrei sa iti umfli muschii aiurea.

despre d. Panescu eu nu cred nimic. Spun doar ce aud ..si l-am auzit declarand ca simpatizeaza echipa Craiovei, iar sotia sa tine acum cu Universitatea.... insa acestea pot fi doar vorbe, important este ca acum este sponsor al echipei si ca exista promisiunea lui ca, daca echipa va promova, va fi unul din sponsorii principali .... Este suficient deocamdata. Ti-am raspuns, insa tema threadului deschis aici este despre realtiile incordate dintre primarie si patronul Universitatii. Ce ai citat tu sunt declaratiile lui in emisiunea televiyata si nu un mesaj din partea unui suporter oltean. Insa ,daca vrei , poti sa deschizi un thread despre presupusa rivalitate dintre cele doua galerii si participam cu placere... :)

Gonzo
6th September 2005, 12:22
Insa ,daca vrei , poti sa deschizi un thread despre presupusa rivalitate dintre cele doua galerii si participam cu placere... :)

eu zic sa stai linistit ca iti inchid adminii threadul 100% garantat :D :D :D

Maximus
6th September 2005, 12:50
Intrebarea care ramine este: Aveam nevoie de acest nou scandal? Aveam nevoie acum? Ce vrea de fapt Mititelu sa atinga cu acest scandal?

nr.zece
6th September 2005, 13:11
nu cred ca va obtine nimic, pur si simplu merge pe principiul cine nu-i cu noi e impotriva noastra

Cra10veanu
7th September 2005, 04:24
nu e nici ultimul scandal care se intampla la craiova, e unu "mititel" pe langa ce se intampla la Craiova. Primaria e de *****, si trio-ul la fel de "de"de *****. Iauzi solomon daca avea 2 milioane de dolari traia in Miami :D, fugi drecu de aci;)

Gonzo
7th September 2005, 11:10
2 mil de dolari are sigur... iar in Miami numai pamantul e 5 mil asa ca tot la Leamna traia :D :D :D

BornWild
7th September 2005, 13:54
Precizare......2 milioane $ ii are sigur........dar imprumutati :D

ASP
7th September 2005, 20:30
am rude in Craiova si din cate am auzit nimeni nu e multumit de prestatia lu' solomon. iar felul in care l-a primit pe cainetoiu m-a scarbit. mori solomoane cu tot cu netoiu tau

dragosblue
7th September 2005, 20:52
Eu cred ca este amestecat si Camataru in combinatia contra lui Mititelu.
N-a fost si in combinatie cu Arnautu si cu fratii acest Camataru in urma cu citiva ani ?

Che Guevara
7th September 2005, 22:33
Solomon este un derbedeu. A imprumutat bani de la tigani ca sa isi faca campanie electorala si acum este fortat prin orice mijloace sa ii returneze. Cred ca va sfarsi cu gatul taiat de cei carora are sa le dea bani.

Nedelescu a fost toata viata lui un executant. El nu iese din vorba sefului. Cu primarul e seful lui se supune fiindca este obedient din fire.

Camataru este omul banului. La fel si trepadusul lui Marcel Popescu. Se simt ambii nebagati in seama si incearca prin tot felul de mijloace sa se lipeasca la combinatii. Daca vad ca nu ii solicita nimeni sa aduca jucatorii de pe internet atunci se propun singuri. Daca nu ii asculta nimeni atunci incearca sa puna bete in roate echipei ca sa poata sa ajunga ei sus calcand pe cadavrele celor pe care ii distrug.

Mi-este rusine ca traiesc in acelasi oras cu astfel de oameni.

Gonzo
7th September 2005, 23:45
imi pare rau dar de data asta iti dau dreptate :ok:

stefanm14
21st January 2006, 20:13
Iata ca Mititelu s-a impacat cu Solomon. Mi se pare un lucru important pt bunul mers al lucrurilor, pt a nu mai avea din nou acele scandaluri nesfarsite de anii trecuti. Sa speram ca nu este doar o impacare de ochii lumii, si Solomon va ajuta clubul. Sa fie liniste !

inter
21st January 2006, 20:44
asa sa fie ... desi putin probabil din moment ce acum ceva zile in urma solomon declara ca primaria nu are bani destui ...

stefanm14
21st January 2006, 21:04
Macar daca nu o sa sustina financiar echipa, sa nu mai puna fel de fel de piedici asa aiurea.

P.S : sa nu zici asa sa fie :D