PDA

View Full Version : Galerie - Legiunea Marina Ultras Farul



ady51a
5th September 2005, 13:47
Legiunea Marina Ultras Farul, asa se mai numeste galeria Farului (in ultimele meciuri din campionatu trecut nu am mai vazut nici un banner pe care sa scrie, in schimb am vazut gruppo sharks)? Ce brigazi mai fac parte din legiune?
Astept aici lamuriri si comentarii despre brigazile din galeria Farului.
euy stiu doar ca in momentrul de fata exista mai multe brigazi de galerie:
Gruppo Sharks, Aria Ultra, Blue Boys, Gruppo sud s.a.m.d. De ce sunt asa multe, de ce nu se unesc?
Eu nu sunt membru al nici unui grup si nu detin astfel de informatii de culise. Daca exista cineva pe forul care ne poate spune cate ceva despre asta, este rugat sa o faca.
La primul meci de pe teren propru cel cu Sportul Studentesc, galeria Farului a primit din partea FRF, (oare de ce FRF cand Divizia A este organizata de LPF), trofeul pentru cea mai fair-play galerie din sezonul trecut al diviziei A!!! :P

GeKuRA
5th September 2005, 23:23
euy stiu doar ca in momentrul de fata exista mai multe brigazi de galerie:
Gruppo Sharks, Aria Ultra, Blue Boys, Gruppo sud s.a.m.d. De ce sunt asa multe, de ce nu se unesc?

la fel cum sunt diferite cartiere in CT la fel sunt diferite grupuri din acele cartiere... si ca sa se uneasca e posibil cearta... ca lider care sa fie ? etc...





postul 1200 pt. mine .. :ok:

ady51a
5th September 2005, 23:26
Cred ca sunt tot felul de interese la mijloc, simpatii si chestii de genul asta.

GeKuRA
5th September 2005, 23:34
pai da... cam peste tot e la fel.
la noi chiar s-au despartit galeriile ... erau una la o peluza si alta la cealalta.. acu s-au unit
sa vezi si la Bacau e la fel, una la tribuna si cealalta la peluza... asta e ...

ady51a
5th September 2005, 23:57
Pai si pe aici sunt vreo 3 galerii, una intr-o peluza alta intr-un colt al stadionului si inca una la trimbuna B. Se pare pe aici nu prea are nimeni cont din galerie sa ne explice si noua care-i situatia si de ce sa intampla asa si cine conduce fiecare grupare.

Rechinul Ucigas
6th September 2005, 01:09
mai cat am fost eu in galerie , eu am fost cu gruppo sud , gaska lui sorin , sunt cei mai multi , aria ultra sunt sa zic 100 ei au stat separat de gruppo sud cand eram acolo , aria statea la tabela ca si acum iar gruppo sud la tribuna b , mai erau niste grupuri blue boys atunci erau pana in 20 de insi ( majoritatea rokeri ) , ringo boys dar aia nu au tinut erau vreo 5 :)) ... cam atat stiu eu toate la un loc formeaza legiunea marina , acum nu sh de noul grup gruppo sharks asta e nou .. oricum liderul suporterilor va ramane sorin !

ady51a
6th September 2005, 13:18
Galeria pleacă, sâmbătă, la Iaşi

Sorin Mihăilescu, liderul galeriei fariste, ne-a precizat că „rechinii“ vor avea parte la Iaşi de susţinerea a circa 150 de suporteri. Aceştia vor face deplasarea cu două autocare, ce vor pleca din Constanţa sâmbătă, 10 septembrie, la ora 23,30, de la magazinul „Silvian“ din zona „Anda“. „Deplasarea este gratuită, dar îi anunţ pe băieţi să aibă asupra lor tricouri, steaguri şi fulare în culorile clubului“, a declarat Mihăilescu


Grigoraş vine la întâlnirea cu suporterii

Joi, 8 septembrie, va avea loc a doua întâlnire dintre jucătorii Farului şi suporterii lor. Dacă la prima întrevedere, consumată acum două săptămâni, au dialogat cu fanii căpitanul Ion Barbu, Mihai Guriţă, Tibor Moldovan, Bogdan Apostu şi antrenorul secund Marian Dinu, acum ultraşii îi vor avea la dispoziţie, pentru întrebări, fotografii şi autografe, pe antrenorul principal Petre Grigoraş, pe portarii George Curcă şi Bogdan Stanca, pe Florin Lungu şi Dinu Todoran. Întâlnirea se va desfăşura de la ora 18,30, la tribuna oficială a stadionului „Gheorghe Hagi“. De asemenea, a fost stabilit şi al doilea farist care va dialoga cu fanii pe chat-ul de pe www.farul.ro, săptămâna viitoare. Acesta este Mihai Guriţă, care îi succede astfel lui Ion Barbu.

Cuget liber

ady51a
8th September 2005, 09:39
Veniţi să vă întâlniţi cu Grigoraş şi cu „rechinii“ săi!

În această seară, va avea loc a doua întâlnire dintre jucătorii Farului şi suporterii lor. Dacă, la prima întrevedere, consumată acum două săptămâni, au dialogat cu fanii căpitanul Ion Barbu, Mihai Guriţă, Tibor Moldovan, Bogdan Apostu şi antrenorul secund Marian Dinu, acum ultraşii îi vor avea la dispoziţie, pentru întrebări, fotografii şi autografe, pe antrenorul principal Petre Grigoraş, pe portarii George Curcă şi Bogdan Stanca, pe Florin Lungu şi Dinu Todoran. Întâlnirea se va desfăşura de la ora 18,30, la tribuna oficială a stadionului „Gheorghe Hagi“.

Altfel, la un antrenament, în timpul unui exerciţiu „5 contra 2“, Petre Grigoraş s-a lovit la mâna dreaptă, a cărei încheietură s-a umflat. Tehnicianul poartă acum un bandaj. Cuget Liber

ady51a
10th September 2005, 09:52
La bara lui L. Mihai din meciul cu Jiul, arbitrul a arătat gol!

Marile ratări ale Farului din partida cu Jiul Petroşani, câştigată cu 1-0 în etapa trecută, l-au păcălit până şi pe arbitrul întâlnirii, Vasile Bratu, din Amara. La întâlnirea antrenorului principal al „rechinilor“, Petre Grigoraş, şi a trei dintre elevii săi, Lungu, Todoran şi Stanca, cu suporterii constănţeni, desfăşurată joi seara, Florin Lungu a dezvăluit că, iniţial, cavalerul arătase centrul terenului la bara lui Liviu Mihai, din minutul 48, necrezând, în primă fază, ca mulţi de pe stadion, de altfel, că mingea nu va intra în poartă. Când a văzut însă că fotbaliştii Farului nu se bucură şi îşi văd de joc, a făcut şi el semn ca meciul să continue.

La întrevederea dintre farişti şi cei 25 de fani, discuţie mediată de liderul galeriei, Sorin Mihăilescu, şi derulată, pentru aproape o oră, în părculeţul din curtea clubului, noii achiziţii Răzvan Stanca i s-a urat bun-venit, iar neînţelegerile care au apărut între Lungu şi suporteri, pe finalul sezonului trecut, au mai fost discutate o dată şi date definitiv uitării. Absenţa lui Florin de la Iaşi a fost regretată. „Este un jucător ce nu poate lipsi din echipă. Îl cunosc de copil“, a arătat suporterul Mihai Vizireanu.

Petre Grigoraş a spus că la meciurile Farului ar trebui să fie o atmosferă ca la partida României cu Cehia. „În asemenea condiţii, meciul e câştigat 50%. La ce pretenţii avem noi acum, trebuie ca şi suporterii să fie mai mulţi. Nu ne simţim bine când ieşim la încălzire şi vedem stadionul gol“, a arătat Grig, care şi-a exprimat şi o rugăminte: „În timpul meciului, să nu mai fie scandat numele meu şi al jucătorilor, pentru a saluta, căci nu e momentul potrivit atunci“.

Todoran le-a cerut fanilor să fie alături de echipă şi la bine şi la rău şi a spus că Farul este o formaţie care se pretează stilului şi jocului său. Dinu a fost lăudat de Mihai Vizireanu: „S-a integrat foarte bine la noi. Este o piesă importantă la mijlocul terenului. Îl urmăresc de mult, pe când juca la Petrolul şi apoi la Astra. Îl apreciez că e un băiat modest“.

Ca de obicei, în finalul întâlnirii, jucătorii şi Grigoraş au dat autografe şi s-au fotografiat cu fanii. Cuget liber

desdemona
10th September 2005, 14:49
@ady, tu te-ai dus la vreo intalnire d-asta cu suporterii?

ady51a
10th September 2005, 15:28
Niciodata, nu-mi place ideea de galerie, am mai spus-o eu merg la meci ca simplu spectator, atat.

desdemona
10th September 2005, 15:48
Pai si ce, nu puteai merge ca simplu participant la intalnire? Doar nu era interzis... :)
S-a dus vreunul de pe forum la o intalnire d-asta?

ady51a
10th September 2005, 15:56
Nu este timpul pierdut cine stie. Poate o sa ma duc sa fac o poza cu Gurita si cu Grigoras. :P

desdemona
10th September 2005, 16:39
Si daca o faci, o postezi aici? :P

ady51a
10th September 2005, 17:00
Pai ce nu l-ai vazut niciodata pe Grigoras sau pe Gurita intr-o poza? Pe Grigoras l-am postat si cred ca e si Gurita. :P :D
Pe Gurita e cam greu sa-l prinzi in poza ca tot timpul alearga. trebuie camere foto noua care sa surprinda imaginile statice desi subiectul fotografiat e in viteza mare. (Vezi reclama de la opera parca)

desdemona
10th September 2005, 17:35
Ce glumetz esti... iti cam place sa te eschivezi :happy

ady51a
10th September 2005, 17:55
Nu ma eschivez dar ce rost are sa postez aici o poza de a mea cu Grigoras cand pot sa postea o poza doar cu Grigoras. Ce eu sunt vedeta celor de la Farul?
L-am pus si in rama pe Grigoras. :D

desdemona
11th September 2005, 03:59
Asa puteam sa fac si eu - fara rama, bineinteles :happy

http://img226.imageshack.us/img226/9927/grigoras7wy.jpg

Nu uita insa ca tu ai deschis discutia despre pozele pe care le vei face cand te duci la intalnire :ok: Eu vroiam doar sa le vad :) Restul era doar o gluma :D

ady51a
11th September 2005, 11:13
Am inteles. Nici o problema. De fapt nu se stie niciodata, poate o sa le fac si o sa le si postez. :)

ady51a
13th September 2005, 13:12
Cu puţin timp înainte de primul gol al Politehnicii, unui suporter constănţean i s-a făcut rău, în urma unei crize de epilepsie, şi a trebuit să fie dus la spital, revenindu-şi însă după aceea. Fanii Farului au fost la Iaşi aproximativ 150, făcând deplasarea cu două autocare. Ei s-au întors la Constanţa ieri dimineaţă, la ora 5. „Pentru noi, sunt aceiaşi jucători. Tot ei au bătut şi pe Dinamo. Îi sprijinim şi la bine şi la rău. Au primit golurile atacând. Probabil că dacă se băgau în poartă, plecau cu un punct. Dar ei au jucat ofensiv, aşa cum vrem noi“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Sorin Mihăilescu, liderul galeriei, ai cărui copii, Sorinel şi Evelina, au început ieri clasa întâi, respectiv a noua. Cuget Liber

ady51a
20th September 2005, 15:10
Liceenii au intrare liberă la meciurile „rechinilor“

De ieri, Sorin Mihăilescu, liderul galeriei Farului, a demarat acţiunea de lipire de afişe în liceele constănţene, prin care elevii sunt înştiinţaţi că, la meciurile de acasă ale „rechinilor“, atât ei, cât şi elevii din ciclul gimnazial şi studenţii au intrare liberă, la peluza a doua (cea cu tabela de marcaj) a stadionului „Gheorghe Hagi“. Accesul se face pe baza carnetului de elev sau de student. Primul liceu unde s-au lipit afişe a fost „Navrom“

ady51a
23rd September 2005, 10:34
Farul a fost încurajată la Buzău de 35 de suporteri, care au făcut deplasarea cu un autocar. Gazdele nu au avut o galerie organizată, spectatorii doar izbucnind în urale sau huiduind, după caz, fără a scanda ori cânta. În ciuda temperaturii reduse de afară, mai mulţi ultraşi farişti, nu au ezitat să se dezbrace până la brâu.
Cuget Liber

tchibos
23rd September 2005, 18:18
:thinkso: ma intreb daca au fost si fete printre suporteri

ady51a
6th October 2005, 12:37
În peluza a doua a stadionului „Gheorghe Hagi“ va fi un spectacol deosebit la meciul Farul - Steaua, de duminică, 16 octombrie. Pe lângă materialele obişnuite, steaguri, fulare, bannere sau confetti, cu care va fi dotată galeria, ultraşii pregătesc şi un moment aparte. Cu cinci minute înaintea începerii meciului, va fi afişat un mesaj, din şapte litere. Peluza va fi împărţită în nouă sectoare, iar în şapte dintre acestea fanii vor ţine deasupra capetelor câte o literă. Pentru aceasta, va fi consumaţi 2.400 metri pătraţi de material.
Cuget liber

ady51a
7th October 2005, 08:54
Al treilea jucător al Farului care va răspunde pe chat suporterilor echipei, după Ion Barbu şi Mihai Guriţă, este mijlocaşul Dinu Todoran, unul dintre „rechinii“ în formă în acest debut de sezon, autor a două goluri în campionat. Todoran va dialoga cu fanii sâmbătă, 8 octombrie, timp de o oră, între 12,30 şi 13,30, pe chat-ul de pe www.farul.ro.

b3bito
7th October 2005, 15:56
pei galeriile sunt despartite pt k uni sunt stelisti alti dianamovisti si nu in ultimu rand rapidisti la legio sur sau gruppo sud.asa cum e cazul celor de la sharks sunt stelisti iar aria si blue cica sunt solo faru iar dak sunt respect si in curand li se vor mai alatura o brigada anti bucuresti

tchibos
8th October 2005, 01:50
It was in 1992 that the first Romanian ultras group: Ultras Farul appeared. This was a rather small group (20-30 members) and that is why it did not have a big influence

In 1996, appeared the new ultra’ group of Farul Constanta: LEGIUNEA MARINA ULTRAS FARUL. This group, that replaced the ULTRAS FARUL, still exists today

ady51a
11th October 2005, 12:44
Meciul FC Farul - Steaua se dispută duminică, 16 octombrie, pe stadionul „Gheorghe Hagi“, de la ora 20,15, în etapa a 9-a a campionatului. Biletele costă 3 lei (la peluze) şi 6 lei (la tribunele I şi II). La peluza cu tabela de marcaj (peluza galeriei fariste), elevii şi studenţii au acces gratuit, pe baza carnetelor şi a legitimaţiilor. În tribune, se anunţă un spectacol pe cinste, Legiunea Marină Ultras Farul promiţând o reprezentaţie deosebită, la care susţinătorii Farului sunt invitaţi în număr cât mai mare. Cuget Liber

ady51a
12th October 2005, 10:36
Suporterii Farului pregătesc un spectacol deosebit la meciul cu Steaua. Pregătirile fanilor au intrat în linie dreaptă. Programul din această săptămână, potrivit unui comunicat apărut pe www.farul.ro, este următorul: luni, marţi şi miercuri - lipire de afişe în toate liceele din Constanţa (elevii care doresc să pun şi ei afişe în liceul lor pot să-şi manifeste intenţia la sorin.mihailescu@farul.ro); joi şi vineri: lucru la stadion, în faţa tribunei oficiale (între orele 13 şi 19) şi caravană auto prin oraş (de la ora 16,45); sâmbătă: iarăşi caravană (de la ora 14,30). Cei care doresc să vină cu maşina şi să participe la caravană vor primi 150.000 lei pentru benzină, se mai arată pe site-ul suporterilor Farului. Cuget Liber

ady51a
13th October 2005, 09:11
La meciul Stelei cu Valerenga, disputat pe arena „Gheorghe Hagi“, bucureştenii au fost încurajaţi, de un stadion plin ochi, cu o aşa de mare căldură, încât au rămas şi ei plăcut surprinşi. Însă, la partida de duminică, datele problemei se vor schimba. Tot stadionul va fierbe doar pentru Farul.

„Duminică, este ziua cea mare şi, cu toată prietenia existentă între noi şi galeria Stelei, nimeni nu are voie cu fular roş-albastru. Suntem prieteni, dar, duminică, ne confruntăm ca adversari şi ne dorim victoria Farului“, se arată pe site-ul suporterilor Farului. cuget Liber

tchibos
13th October 2005, 19:43
''se arată pe site-ul suporterilor Farului"...numai gura e de ei:rolleyes:

tchibos
13th October 2005, 20:00
Suporterii Farului pregătesc un spectacol deosebit la meciul cu Steaua. Pregătirile fanilor au intrat în linie dreaptă. Programul din această săptămână, potrivit unui comunicat apărut pe www.farul.ro, este următorul: luni, marţi şi miercuri - lipire de afişe în toate liceele din Constanţa (elevii care doresc să pun şi ei afişe în liceul lor pot să-şi manifeste intenţia la sorin.mihailescu@farul.ro); joi şi vineri: lucru la stadion, în faţa tribunei oficiale (între orele 13 şi 19) şi caravană auto prin oraş (de la ora 16,45); sâmbătă: iarăşi caravană (de la ora 14,30). Cei care doresc să vină cu maşina şi să participe la caravană vor primi 150.000 lei pentru benzină, se mai arată pe site-ul suporterilor Farului. Cuget Liber

sunt curios... a fost cineva la caravana ca as vrea sa stiu cum a fost poate maine merg si eu

ultras^
14th October 2005, 15:34
mihai faristul sa iti zic eu ceva....aria ultra` si blue boys nu fac parte din legiunea marina ultras farul...

Rechinul Ucigas
14th October 2005, 19:19
nu stiu ma eu eram cu gruppo sud pana sa plec din tara , nu mai stiu acum care cum sunt , dar ce legiunea marina = gruppo sud ??? te inseli eu zic ca le reprezinta pe toate .

b3bito
18th October 2005, 18:24
apropo sa nu se uite si de coregrafia facuta de BLUE BOYS care s-a facut in ultima zi deoarece...(uni stiu despre ce e vorba si asta nu se poate vorbi asa oricum)

tchibos
22nd October 2005, 20:42
e laudabil modul in care ii incurajeaza galeria pe jucatorii chiar si cand ei joaca prost, dar daca o s-o mai tina mult asa parca nu iti mai vine sa ii sprijini cu asa ardoare

tchibos
28th October 2005, 22:43
PROGRAM GALERIE

29.10.2005 VOLEI - SAMBATA ORA 17 LA SALA SPORTURILOR : TOMIS - CEAHLAUL PIATRA NEAMT
30.10.2005 FOTBAL - DUMINICA ORA 16 PE STAD. GHE. HAGI: F.C. FARUL - rapid
02.11.2005 VOLEI - MIERCURI ORA 18 LA SALA SPORTURILOR : TOMIS - SPORTING LISABONA ( meci de cupa europeana)

ady51a
29th October 2005, 09:05
Interesant ca pe 13.11 joaca si HCM Constanta tot cu Sportig Lisabona returul de la Constanta!

ady51a
4th November 2005, 09:37
Când vine la meciurile de la Constanţa ale Farului, Ionuţ Soare, un suporter înfocat al „alb-albaştrilor“, este însoţit permanent de un...rechin. Având în vedere că supranumele războinic al fariştilor este „rechinii“, Ionuţ s-a gândit să contribuie şi el la ilustrarea acestei porecle şi, astă-vară, şi-a cumpărat de la un prieten, din Mamaia, un rechin gonflabil, măricel, gri cu burta albă, căruia i-a agăţat de gât două fulare alb-albastre, cu inscripţiiile „Constanţa“ şi „Blue sharks“ şi pe care îl aduce în tribuna 0 a stadionului „Gheorghe Hagi“ când băieţii au meci acasă. Cât timp nu vine la meciuri, rechinul stă cuminte şi poate fi admirat într-un stand pe care Ionuţ îl are la un centru comercial din Constanţa.

Până acum, Ionuţ, 29 de ani, om de afaceri şi colaborator al unui post de radio constănţean, a venit cu rechinul la meciurile cu Jiul Petroşani şi Rapid. Nu se poate spune că „fiara“ i-a purtat un noroc deosebit Farului, din moment ce Guriţă şi compania au câştigat primul meci, dar pe al doilea l-au pierdut. De altfel, stăpânul rechinului spune că nici nu prea este superstiţios, aşa că nu a aşteptat ca „prădătorul“ său să le aducă de fiecare dată victoria constănţenilor. „Rezultatele Farului nu depind de această mascotă. Contează şi cu cine joacă băieţii“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Ionuţ, căruia prietenii îi spun „Barthez“, căci seamănă foarte bine cu celebrul fotbalist francez. Constănţeanul, care a fost junior al Farului, la antrenorul Constantin Mareş, joacă şi fotbal, fiind, ca Barthez, portar, la echipa Cariocas Constanţa, care activează în Campionatul Judeţean.
Cuget Liber!

tchibos
20th November 2005, 20:03
azi am vazut grupul Pirates... stie cineva de unde. de cand a aparut?...

ady51a
25th November 2005, 16:43
Cinci farişti s-au întâlnit cu suporterii

Ieri după-amiază, pentru a treia oară de la începerea campionatului, la club a avut loc o întâlnire între jucători de la Farul şi suporteri. Au dialogat cu fanii, de la ora 17, Farmache, Voiculeţ, Păcuraru şi Todoran, alături de antrenorul Lucian Marinof. La precedentele două reuniuni, au participat Barbu, Guriţă, T. Moldovan şi Apostu, respectiv Todoran, Lungu şi Stanca.

Emisiune despre Farul, la Radio Sky

La Radio Sky, în fiecare săptămână, joia, între orele 16 şi 17, are loc o emisiune despre Farul, „Fan Sport“, realizată de clubul constănţean. La primele două ediţii a participat Florentin Chiforeanu, directorul executiv al Farului, iar ieri a fost în direct mijlocaşul Dinu Todoran şi antrenorul Marinof. Pentru cei care intervin în emisiune şi răspund la întrebări, se oferă invitaţii la partidele „rechinilor“

Cuget Liber!

tchibos
26th November 2005, 00:13
se pare ca incet incet apar si tentativele publicitare in ceea ce priveste echipa Farul, salutam initiativa:ok:

ady51a
26th November 2005, 13:47
Suporterii Farului le-au cerut jucătorilor, reprezentaţi, joi seara, la întâlnirea de la club, de Todoran, Farmache, Voiculeţ, Păcuraru şi de antrenorul Lucian Marinof, să obţină rezultate favorabile în ultimele trei meciuri oficiale ale sezonului (două de campionat şi unul de „Cupă“), „pentru a ne face o bucurie de sărbători“. Marinof a prezentat problemele de sănătate din lot înaintea partidei de la Galaţi, subliniind şi faptul că „rechinii“ vor avea şi în terenul de joc un inamic redutabil: „Gazonul e prost şi, în plus, sâmbătă, acolo joacă şi Dunărea. Însă am luat în calcul acest aspect. Condiţiile vor fi grele, dar jucătorii sunt conştienţi de ele şi, fiţi siguri, se vor mobiliza, iar gândul le va sta numai la victorie“. „Va fi un meci de luptă“, a spus şi Farmache.

Fanii, care au promis că, la Galaţi, vor fi în jur de 75, cred că Oţelul - Farul este un meci foarte greu pentru constănţeni, căci gazdele sunt într-o situaţie extrem de dificilă. Farmache a fost felicitat pentru primul gol înscris în Divizia A, Voiculeţ a răspuns că se simte bine după hepatita care l-a ţinut şase luni pe tuşă, iar Marinof i-a întrebat pe suporteri: „Îl ştiţi pe Vasilică (n.n. - Păcuraru)? Mai puţin? Ei, o să aveţi ocazia să-l cunoaşteţi“.

Interimatul lui Marinof a fost comparat de fani cu cel al spaniolului Del Bosque, la Real Madrid: „Poate rămâneţi la Farul cât acesta şi ne aduceţi cupe şi campionate. Sau, dacă nu, măcar Cupa, sezonul ăsta“. Suporterii şi-au mai exprimat dorinţa ca, la finele partidelor, toţi jucătorii să vină să salute galeria.
Cuget liber!

tchibos
27th November 2005, 22:33
Tibor Moldovan, autorul golului victoriei echipei Farul, a avut, la pauza meciului de la Galaţi, un conflict verbal cu unii membri ai galeriei constănţene, care i-au reproşat ataşamentul faţă de Dinamo. "Eu nu am plâns după Dinamo. Dedic golul şi victoria suporterilor", a afirmat atacantul la finalul meciului.

Sursa: prosport

ady51a
29th November 2005, 12:00
Elevii şi studenţii, intrare liberă la Farul - CFR Cluj

Meciul din ultima etapă a turului Diviziei A dintre FC Farul şi CFR Cluj se dispută sâmbătă, 3 decembrie, de la ora 19,30, fiind transmis în direct de Telesport. Biletele costă 3 lei (la peluze) şi 6 lei (la tribunele I şi II), găsindu-se la casele de bilete ale stadionului „Farul“. La peluza a II-a (cea cu tabela de marcaj), elevii şi studenţii au intrare liberă, pe baza carnetelor şi a legitimaţiilor.

pff
2nd December 2005, 19:26
ma .. eu nu intzeleg ceva .. cum pot aia de la faru din "galerie" lol sa zica .. CU FARUL PANA LA MOARTE ... pt ca atunci cand vine steaua sa joace la cta .. jumate din galerie se duc la stiaua in peluza .. penibili..

tchibos
2nd December 2005, 19:48
asta si daca suntem singuri in univers au ramas ultimele doua mistere neelucidate... culmea ca la al doilea se mai fac supozitii, pe cand la primul:evil: ...

pff
2nd December 2005, 20:07
lasa ma ca ei sunt niste adevarati .. ULTRASI ....

Rechinul Ucigas
3rd December 2005, 01:03
pai aia jumate nu sunt faristi , cei care se duc la steaua , aia vin la farul doar pt ca nu au ce s afaca acasa , cei adevarati vin la meci mereu fie ca ploua sau ninge , dar ce attea explicatii... peste tot e la fel .... ce in craiova nu sunte stelisti sau dinamovisti sau rapidisti ? sau timisoara sau etc peste tot e la fel , nu ii poti impune omului s aiubeasca echipa orasului asta e ...

pff
3rd December 2005, 09:57
da ma ... gusturile nu se discuta ...... dar la farul toti aia care fac parte din grupul lu sorin striga hai steaua, iar peste 5 min CU FARUL PANA LA MOARTE .. de cand nu a mai avut farul un stadion plin ??? iar cand a venit steaua la cta sa joace cu valerenga nu mai era loc pe stadion ... asta zice multe despre "suporterii" farului si sa stii ca multi din aia care vin la meci fie ca ploua sau ninge striga hai steaua :D:D:D wtf .. farul are numai 200-300 suporteri adevarati care nu tin cu alta echipa ??

tchibos
3rd December 2005, 10:17
daca o sa aiba Farul rezultate si o sa joace in Europa atunci cred ca o sa se mai umple stadionul pana atunci...

pff
3rd December 2005, 10:46
mda .. pana atunci M**E sTEAUA

tchibos
3rd December 2005, 10:47
clar

Toreador_24
18th December 2005, 02:05
Este O Grupare ULTRAS noua ... SeLeKt-GruoP !

Toreador_24
18th December 2005, 02:09
ma .. eu nu intzeleg ceva .. cum pot aia de la faru din "galerie" lol sa zica .. CU FARUL PANA LA MOARTE ... pt ca atunci cand vine steaua sa joace la cta .. jumate din galerie se duc la stiaua in peluza .. penibili..
ai perfecta dreptate ! RUSHINE ! ne-am facut de ras mai ales cand am mers la buCUR esti si strigam " steaua steaua " shi jumate din galerie s-au luat dupa idiotu` ala de Sorin Mihailescu ! inca o data RUSHINE ! noroc ca mai sunt brigazi ca Aria-Ultra shi Selekt-GrouP care stiu ce inseamna Farul si au ONOARE ! Pana atunci seful galeriei Sorin Mihailescu sa iti traga bani din banii pe care clubul il da la fiecare meci in deplasare ... bani din magazin etc !

b3bito
19th December 2005, 00:13
Bah Ce Draq Galeria De La Tribuna B Este De Kkt...shi Gruppo Sharks Sunt De Kkt Rau De Tot ...ei Se Duq La Portu` Canta Pe Bani Si Canta Ceva De Genu "oooo Nu Suntem Faristi,ooo Nu Suntem Dinamovisti,etc. Si Dupa Aia Vin La Faru Si Canta Cu Faru` Pana La Moarte...si DUMINIK Sunt In Bucuresti K Are Steaua Meci....ce`i Asta? Mentalitate Din P..a Mentalitate!!!

ady51a
22nd December 2005, 01:03
Recompensată în vară de Federaţia Română de Fotbal pentru felul în care şi-a susţinut echipa favorită, galeria Farului a fost desemnată cea mai frumoasă şi fair-play galerie de către Asociaţia Presei Sportive din România. Trofeul va fi înmânat în această după-amiază, de la ora 18, la Casa Armatei din Bucureşti, unei delegaţii formate din trei reprezentanţi, în frunte cu liderul suporterilor constănţeni, Sorin Mihăilescu. „Suntem mândri de această distincţie şi cred că o merităm după felul în care am susţinut echipa, dar şi aşa cum ne-am comportat la cele trei jocuri ale naţionalei şi la meciul Stelei din Cupa UEFA. După trofeul primit în vară de la FRF, este o recunoaştere a fair-play-ului nostru“, a spus liderul suporterilor. Cuget Liber!

b3bito
22nd December 2005, 18:22
:o: alt trofeu?sau e vb de cel de anu trecut?

ady51a
22nd December 2005, 21:36
Alt trofeu.

Napoletan
23rd December 2005, 10:47
Singura brigada cu adevarat ULTRAS din Cta este Aria Ultra`. Mai era si Blue Boys, dar... Oricum de cand baietii s-au alaturat celor din Aria nivelul acestui grup a crescut semnificativ. Rog sa nu se faca nici un fel de supozitii, baietii care au fost Blue Boys nu au nici o legatura cu vreo brigada nou infiintata, din peisajul autohton, ei s-au alaturat celor din Aria.
Sincer mi-ar fi rusine sa ridic trofeul ala ordinar.... Cum adica fair-play?! Adica stam capra in fata tuturor.... la meciul cu steaua urlam cat ne tin plamanii pt. steaua, la meciul cu rapid din deplasare strigam numele lui corsicanu, etc. E ceva de genul curvele div.A.

Gruppo Sharks
11th February 2006, 20:08
Gruppo Sharks the best iar cantecul ala de care vb bebito e inteles gresit echipa noastra de suflet e STEAUA iar la farul si portul venim din placere oricum suntem cei mai tari si singurele grupari care le respectam sunt pirates ultras si legio sur(legiunea marina)

Rechinul Ucigas
11th February 2006, 21:30
daca echipa voastra de suflet este steaua atunci nu mai cantati si pt farul , nu are rost , ca sa cadem noi de fraieri si sa zica lumea ca suntem scalvii lu steaua .

Napoletan
12th February 2006, 01:20
Din placere ?Cantati pt.bani si asta o stie toata lumea. Dar stai linistit, din retur ne vom intoarce noi (A R I A) la sud si se vor lamuri multe lucruri.

Napoletan
12th February 2006, 01:21
Scuzati limbajul, dar m-a luat valul.
P.S.poate la Farul nu cantati pe bani, dar la Portul sunt absolut sigur pt.ca am auzit de la cineva care va cunoaste bine.

b3bito
12th February 2006, 12:25
[QUOTE= suntem cei mai tari [/QUOTE]
ceai mah...nu vezi ce vb?cum sa zici asa ceva?...cei mai tari=))lol...mah voi atzi uitat k la meciul cu steaua bennerul vostru era pe gard in peluza sud?...si voi eratzi totzi in galerie la steaua?...ce draq atunci de ce mai venitzi la meciuri?...mai bine stati acasa...k ne facet i de ras...cu brigada voastra care incurajeaza 3 echipe...si va mai dati mari ultrasi...sper sa nu mai intrati in peluza sud...mutativa draq la tribuna(A sau B)...

U|L|T|R|A|S|
12th February 2006, 14:44
Astia din gruppo sharks sunt niste spurcati penibili care ar trebui calcati in picioare....Astia nu au ce cauta pe stadionul FARULUI....sa se duca in ghena sa scandeze.....MERDA steaua:happy

Gruppo Sharks
12th February 2006, 20:00
ce vreti ma de la noi suntem stelisti si cu asta basta ce vreti la faru venim de placere.asta e noi am bagat bani in vopsea si in jeaponeze.FORZA STEAUA_PORTUL.noi simpatizam farul asta e tot si oricum adi-steaua nu mai vrea sa vina la meciuri a vb si cu marian de la legio sur de la meciul cu cfr.mai vreti sa zice-ti ceva.asta e am mai spus o data ca res legio sur ultras si pirates oricum ramane gs.la peluza.
indiferent de ce ziceti voi

Gruppo Sharks
12th February 2006, 20:06
ba in blue boys sunt mai multi dinamovisti .GRUPPO SHARKS va spune la revedere cu bine si sa nu uitam ca la amical farul cu portul am tipat de amandoua echipe si cuget liber laudat ca am facut galerie cu amandoua echipe si sa vina cupa la ct.si steaua cupa uefa

ady51a
12th February 2006, 20:09
Alo baieti, gata cu scandalul. Cei care tin cu Farul sa ramana aici (suntem noi putini dar macari suntem faristi) iar cei care tin cu Steaua aici: :cya: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=37
Gruppo Sharks ai face bine sa-ti schimbi nickul, nu de asta dar e fals :no:

Gruppo Sharks
12th February 2006, 20:14
de ce ziceti ca nicku e fals?

gata ba lasa-ne ca ne-ai speriat forza steaua si atat 100% stelisti si bafat nu mai vb ca ne-am desfiintat liderul grupari gs bafta benarul a loat foc si opricum era cel mai misto benar

vrajeala

ady51a
12th February 2006, 20:23
Pai cum sa nu fie fals? cati stelisti ai vazut cu "rekini"?

Napoletan
12th February 2006, 22:02
Om frustrat ce esti ... In Blue Boys nu a fost nici un dinamovist (remember si mesajele din groapa de anul asta), stelist sau rapidist. (iti aduc aminte si mesajul din meciul cu sportul, primul de acasa anul asta). Nu incerca sa o mai dai de gard ca nu tine. Voi ati facut de ras intreaga peluza prin afinitatile voastre pt. spurcati. Ne bucura extrem de tare (nu glumesc deloc) faptul ca v-ati desfiintat. De fapt cred ca e cel mai bun lucru care l-ati facut in activitatea voastra. Oricum nu ati facut nimic pt. fenomen (te las sa ghicesti care :) ), nimeni nu auzise de voi, deci practic nici nu ati existat.

b3bito
12th February 2006, 22:10
bah omule oricum mah toti de acolo mancati kkt mai putin R- - - - - care cred k era singurul farist de acolo( si din cate se aude din cauza asta ati ars bennerul )...oricum sunteti de kkt...nu om avea un meci o data cu portul ... k nu cred k calcati la stadion...hai jet...cu tot cu bannerul vostru ala facut din ziare...si japonezele alea cu care te tot lauzi...pe bani cui au fost facute japonezele si bennerul(pe bani luatzi de la clubul portu k va duceazti ssi cantati pe bani... mai bine va facetzi o trupa de cantareti ) ?...mancatori de .... ce sunteti...rusine ma sclavilor....

gruppo shantz asta...sau cum te cheama?care esti u de acolo?k in toata brigada aia erau 3 baieti care aveau peste 18 ani romik ,steaua si atila(sau cum il cheama pe baiatu ala)k restu suntezi luatzi asa la umplutura...

ady51a
12th February 2006, 22:37
Baieti dupa ce suntem 3 ne mai si certam intre noi :D gata daca o sa mai continuati cu jignirile o sa trec la avertismente.

b3bito
12th February 2006, 23:16
hai mah ady k suntem mai multzi ce naiba... off topic

alex-hcm
13th February 2006, 01:51
Cei care fac parte din Galerie sa spuna si ei aici cand mai fac deplasari- nu neaparat fotbal- ca site-ul galeriei s-a inchis si nu stiu de ce.

Gruppo Sharks
13th February 2006, 22:53
BAH SA STITI CA NOI SUNTEM LA PORTU VREO 40 de insi asa ca ...... si LA FARUL VENIM CEL PUTIN 20 asa ca sharap ca mancati kkt prea mult.

Rechinul Ucigas
14th February 2006, 01:53
bai asta stelistu" impusca-te !!!!

b3bito
14th February 2006, 15:11
catzi mah? dak sunteti 15 sunteti tari ....taci draq din gura...la faru 20 =)) auzi la el...bah care esti u mah cum te cheama? auzi la el 40 =)) aaa 40 cu tot cu jucatori? sau toti spectatori sunteti 40 din care cantati 10?...sau 40 cu tot cu copii de minje care sunt vreo 25 =)) thoamne se vede k esti stelist dupa cat ... mananci

Napoletan
14th February 2006, 16:55
Lasa-l man... In lumea lui, gruppo sharks sunt miezul fenomenului si ei merg minim 500 in deplasari, au 2000 de abonati, "n" materiale de grup, etc. De ce crezi ca s-a desfiintat Fossa?! nu au facut fata concurentei... S-a relansat midia navodari (ma rog, midia altay), cauta galerie si platesc destul de bine pe meci... Va puteti lipsi de vreo 20 de oameni sa ii trimiteti si pe acolo, pt.a contribui la mentinerea autonomiei brigazii...

b3bito
14th February 2006, 17:05
=)))) mah as vrea sa va chem la ziua unui amic...sa`i cantati ceva...un gruppo shantz e cel mai tare sau cum era cantecul ala de care ziceai u...

p.s. plata in ce se face? in dopuri sau capace?

tchibos
14th February 2006, 23:53
Ady cred ca ar fi cazul sa inchizi topicul asta ca deja s-a deviat mult de la ceea ce inseamna discutie civilizata ... chiar si intre suporteri

ady51a
15th February 2006, 00:08
Nu inchid topicul, doar acord avertismente deocamdata.

Gruppo Sharks
16th February 2006, 13:09
abia asteptam sa vdm c o sa ne faceti la primul meci nea intrbat un pusti ieri dak mai merem in galerie la steaua era din aria voi vb 20 de oameni in aria am vb si cu marian si a zis sa nu ne facem griji o sa avem grija sa nu va intoarceti la sud deoarece vrem sa l convingem pe sorin sa se intoarca la sud asa k voi jet

b3bito
16th February 2006, 15:09
bah taci amh draq din gura ;) serios vb...acuma auzi la el....mai bine deschidem un topic nou..pt spurcati astia ;)...dar nu se merita...pt un copil tembel ...ca asta...

Napoletan
16th February 2006, 16:33
Si daca se intoarce sorin care e problema? El cu treaba lui, noi cu treaba noastra. Pusti??? In Aria toti membrii sunt majori. Si suntem 30. Nu o sa va facem ba nimic, noi avem alte treburi mult mai importante de facut, decat sa va dam voua atentia pe care nu o meritati.
Prietene, nu te mai grabi tu cu concluziile, ca s-ar putea sa mai si gresesti.

Gruppo Sharks
18th February 2006, 21:23
bai fratilor voi vb de 3 persoane voi a-ti vazut la steaua ce peluze pline-s acolo si tribunele ce sa mai vb suntem de kkt toti asta e dar tot pew sistem suntem turbo.<steaua>

black_bird
18th February 2006, 23:19
b3bito sunt din gruppo sharks si as vrea sa clarific cateva lucruri:
1.Nu toti cei din gruppo sharks suntem stelisti asa cum sustine cel cu gruppo sharks
2.Eu unul pot sa zic ca sunt farist adevarat si as vrea sa te contrazic cand ai spus ca toti cei de la noi din gruppo sharks la meciul farul cu steaua au mers la steaua in peluza,eu si cu inca cativa am ramas in galeria farului pt ca asa cum am spus-o si ma repet nu toti cei din gruppo sharks suntem stelisti eu unul sunt farist 100%.Eu zic ca adevarati faristi s-au vazut cand farul juca in divizia B.Stau si ma intreb unde erati voi astia din Aria care sustineti ca sunteti faristi adevarati?eu unul nu v-am vazut la nici un meci jucat de farul in esalonul secund.
3.La portul eu unul mergeam de placere pt a sustine echipa.intradevar ai dreptate cand spui ca au fost si unele meciuri la care am incasat bani, dar din acei bani asa cum sustine si cel cu gruppo sharks am facut bannerul si cele 2 japoneze.Decand portul a intrat in B nici unul dintre noi nu a mai primit nici un ban si mergem la porul din pura pasiune.Banii pe care i-am primit pot sa spun ca i-am returnat involuntar cand am facut 2 deplasari din banii proprii :una la megidia si una la mangalia.
4.Ai dreptate cand spui ca la un meci al portului unii dintre noi au strigat chestii de genul cum ca nu suntem faristii....dar asa cum spuneam nu toti am strigat asa ceva, si recunosc ca , ca farist adevarat ce ma pretind in acel moment ar fi trebuit sa parasesc aceasta fanctiune,insa in acest moment am facut-o, pt ca din retur cei de la fanctiunea noastra au ales sa se mute la tribuna si eu nu doaresc a fi sclavul celor din pirates(stiti voi la cine ma refer).
5.Eu unul stimez si apreciez tot ceea ce faceti si bv voua.Si ,sa nu credeti ca am scris aceste randuri pt ca imi este frica de voi sau chestii de genul.

b3bito
18th February 2006, 23:27
uite un baiat care stie ce vorbeste si cum pune problema...pei si dak uni d ela voi o sa se duk la tribuna u unde o sa stai?sau benneru la cine o sa fie?sau bennerul nu mai exista?...

Napoletan
19th February 2006, 01:20
Apreciez sinceritatea ta, si faptul ca iti poti expune si argumenta civilizat un punct de vedere. Spre deosebire de omologul tau... Stii ce e pacat... ca din cauza celor ca el sunteti toti asociati, iar imaginea grupului are serios de suferit, dar din cate inteleg eu tu si cei ca tine sunteti cam in inferioritate numerica...

black_bird
19th February 2006, 23:13
B3bito eu si cu restul faristilor care am fost in gruppo sharks dorim sa creeam o brigada noua, sau de ce nu sa intram deja in una deja facuta . Bannerul cu gruppo sharks mai exista si nu stiu ce o sa se intample cu el .Asa cum v-am spuso eu numai fac parte din aceasta fanctiune .Oricum cred ca bannerul v-a fi luat de catre baietii doar la meciurile portului.

Gruppo Sharks
20th February 2006, 13:39
Bah Sa Se Stie Banerul Gruppo Sharks Va Ramane Pt Todeauna!!!!!!!!

Gruppo Sharks
1st March 2006, 01:06
No Comment!!!!!!!!!

b3bito
1st March 2006, 12:50
/:) ce`ai mah nu dormi bine acasa?

pff
1st March 2006, 16:40
se simte nebagat in seama .. si nah ..