PDA

View Full Version : EXISTA ECHIPA MAI TARE CA STEAUA?



gabilove
2nd October 2003, 23:09
STEAUA ESTE ECHIPA CEA MAI IUBITA DIN ROMANIA.

ARE CEA MAI MARE AUDIENTA TV

21 TITLURI

20 CUPE

CCE

SUPERCUPA EUROPEI

RAPID, CRAIOVA SI DINAMO CE ARE?

ieppy
3rd October 2003, 12:37
Rapid, Dinamo, Craiova ARE echipe si suporterii care nu sunt bouncerii lui Jijinii.

viole(n)t
3rd October 2003, 12:50
:D :D :D :D :D

suporterii lui steaua "ARE" ambitzia sa ne demonstreze cum ca ar trebui cu totzii sa iubim acest miracol al fotbalului romanesc, pe numele sau steaua...

Lasand gluma la o parte:
- shi ion iliescu e iubit de majoritatea romanilor, fara ca mie sa-mi placa
- cea mai mare audientza o are shi emisiunea "surprize, surprize" fara ca eu sa ma uit la aceasta emisiune
- cu titlurile, cupele, samd nu mai deschid subiectul; mi-e sila sa ma gandesc cum au fost obtzinute.

Utilizator
3rd October 2003, 12:51
"Exista echipa mai tare decat Steaua?"

RASPUNS: DAAAAA :happy

Referitor la audienta TV, in Gazeta de ieri erau date cotele de audienta la meciurile de fotbal pe principalele posturi TV. Uita-te si acolo si ai sa vezi ca mai sunt si altii....

rasheedkpenny
3rd October 2003, 12:54
- shi ion iliescu e iubit de majoritatea romanilor, fara ca mie sa-mi placa
- cea mai mare audientza o are shi emisiunea "surprize, surprize" fara ca eu sa ma uit la aceasta emisiune
- cu titlurile, cupele, samd nu mai deschid subiectul; mi-e sila sa ma gandesc cum au fost obtzinute.


Bine sintetizat! 8)

Totusi Steaua si Dinamo au "meritul" de a fi apropiat sufleteste unele echipe intre ele...

viole(n)t
3rd October 2003, 13:06
Utilizator, bine ca n-ai dat un raspuns mai detaliat, ca nu eram de acord cu el

Cum ai raspuns doar "DAA", la acest raspuns subscriu

Utilizator
3rd October 2003, 13:30
:happy Viole(n)t, viata ar fi mult mai searbada daca am avea cu totii aceleasi gusturi si pareri.
Eu sunt de acord cu gusturile oricui, cu mentiunea ca nu subscriu la toate... :P

viole(n)t
3rd October 2003, 14:04
...ca bine zici Utilizator.

Explica-i insa acest lucru autorului acestui topic (shi a altora asemanatoare)...

P.S.: Ma bucur ca ai redevenit activ pe forum. Ai avut o perioada de "semiabsentza".

ieppy
3rd October 2003, 14:07
interesant este faptul ca nu se mai gaseste un al doilea stelist care sa fie de acord cu prietenul nostru gabilove. Foarte suspect as spune eu pentru cea mai iubita echipa din Ro.

viole(n)t
3rd October 2003, 14:22
Intr-adevar ieppy. Cam putzini stelishti pe aici.

Ori sunt analfabetzi, ori nu sunt chiar asa de multi "cum zic sondajele"!!!!

Timisoreanul
3rd October 2003, 15:18
Tovarasu' sau tovarasa gabilove???, mai deschizi multe pagini din astea cu titluri care ne aduc aminte de fostul regim comunist: cea mai tare, cea mai inegalabila, cea mai incomparabila, zici ca esti la strinsul recoltei si ai depasit din nou planul si parca vad ca esti gata, gata sa-ti iei angajamentul sa..., :D totusi cred ca esti prea mic(a) sa cunosti vremurile alea. Oricum iti propun sa deschizi un topic care sa cuprinda toate epitetele si metaforele, nu trebuie sa deschizi atitea.

Subiectiv
3rd October 2003, 16:20
Stimabililor, eu sant unul din putzinii stelisti care viziteaza (ocazional) acest forum. Nu discut cat de analfabetzi ar fi stelistii in raport cu restul lumii, dar vreau sa precizez ca sant oarecum surprins de faptul ca vesnica, obsedanta chestiune "cine are mai multzi suporteri" nu da pace multora dintre noi. Numarul suporterilor are, cred eu, o importanta secundara atata timp cat vorbim de valori comparabile, imposibil de masurat, greu de evaluat. Modul in care ei se manifesta comporta unele discutii si aici, trebuie sa recunosc, "ai mei" nu se afla printre "premianti". Las' ca nici cu ceilaltzi nu-mi e rushine dar parca pe suporterii din Bucuresti rivalitatea prost intzeleasa ii face sa incurce prioritatile.

Si inca ceva, lasatzi-l in pace pe copilul ala din "alexandria". Aici avem de-aface fie cu un scolar din clasele primare fie (mai putzin probabil) cu o "subtila" diversiune de tip "Nunvailar Bros" (parca asa isi zicea tipul care nu cu mult timp in urma posta ca "dinamovist agramat")

viole(n)t
3rd October 2003, 22:21
nu cred ca e o diversiune. ar fi chiar prea subtila...

Mariusmadmax
13th October 2003, 05:42
Daca la cea mai tare echipa din Romania , cred eu , nu mai este loc de polemica .
ACEASTA ESTE FARA INDOIALA STEAUA.
La capitolul : galerii , suporteri , etc .
Aici parerile sunt impartite , eu cred ca Stelistii sunt cei mai multi , dar nu si cei mai rai ( in exprimare , si manifestare ) sau agresivi pe net .
Eu va propun sa respectati vizitatorii acestor site-uri ( fie ca scriu ceva sau doar citesc ).
In rest Succes Steaua in returul cu Southampton .
Rivalilor din Stefan cel mare nu le pot ura nimic , desi ar fi bine sa mai faca si ei puncte ptr coef. UEFA

Pacala
13th October 2003, 10:25
Eu observ ca stelistii sint cei mai certati cu limba romana dintre toti suporterii. Se da test de prostie si la apevisti la fel ca la militieni? :D
Voi stelistii aveti un limbaj standardizat si atat de prostesc, ca de multe ori va banuieste lumea de diversiuni :D Voi vedeti numai astrii, luceferi, intrebati ce are celelalte echipe :D nu aveti indoieli, aveti doar fara indoiala :D la cat de gol e capul vostru, cand bate vantul sa fiti atenti sa nu va raceasca cucul de la chipiu :D

the_big
13th October 2003, 11:49
ce are stiaua :
un cioban conducator
un vice lingau al ciobanului de mai sus
si are o mare de aurolaci in cea mai jegoasa peluza

dar sa nu uitam!!!!!!!!! are cea mai urata istorie
are cel mai urat nume
are cea mai urata emblema

comunistii ati fost
comunistoi veti fi
pana veti muri

merda stiaua! :yeah:

Subiectiv
13th October 2003, 13:38
Pacala, (inca mai) cred ca poti sa eviti generalizari precum cea de mai sus.

Am inteles ca esti student. Asta presupune o oarecare doza de discernamant...

:cya:

Mariusmadmax
13th October 2003, 17:19
Nu pot sa - ti raspund .
Limbajul si gindirea ta orbita de ura , nu poate primi raspuns .
Student nu poti fi .
Nu ai cum !
Esti prea redus !
Steaua luciferul tau !

UNIONE
13th October 2003, 19:42
Dar de ce vi se spune galeria Coca-Cola??? Stii???

http://domino.kappa.ro/PaginiPersonale/edyca.nsf/Toate/ultras01/$File/Ccs03.jpg

zamolxe
13th October 2003, 21:39
mey, da' cam negrii sint baietii din poza de mai sus!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Pacala
14th October 2003, 00:32
Nu pot sa - ti raspund .
Limbajul si gindirea ta orbita de ura , nu poate primi raspuns .
Student nu poti fi .
Nu ai cum !
Esti prea redus !
Steaua luciferul tau !
nu poti sa-mi raspunzi logic :D ca de raspuns imi raspunsesi
ridica-te in picioare , nu te mai tarai :D

Subiectiv
14th October 2003, 12:15
Zamolxe, nu vorbi de funie in casa spanzuratului... :D :D :D :D

viole(n)t
14th October 2003, 12:54
ashtia cica fac parte din factziunea ULTRAS SHATRA:

http://www.violent.as.ro/crop.jpg

P.S.: Unione, scuze ca tzi-am imprumutat poza putzin.

zamolxe
14th October 2003, 14:16
subiectiv, vezi sa nu fii subiectiv!

fara suparare, poza imi da dreptate.

red_f
15th October 2003, 14:15
Da, UTA :yeah:

Anu trecut UTA-STEAUA 2-0

:forza uta: :forza uta:

ivanrobertadrian
16th October 2003, 22:20
FELICITARI STEAUA
BRAVO DINAMO
PACAT RAPID
UTA? BBBB
POLI?FALIMENT
DINAMO DINAMO DINAMO DINAMO
:happy

Mariusmadmax
17th October 2003, 04:32
Nu trebuie sa-ti analizez tie textul :
ESTI OLTEAN - ajunge ...
Eu sunt ardelean .
TU ESTI - poate - STUDENT - nu se vede !
Eu sunt inginer . TCM - Cluj-Napoca promotia 1993
Am urmat cursurile Manageriale Open University Great Britain .
Acum lucrez in Statele Unite ale Americii .
Inversunarea ta , de a eticheta oamenii ca :"Tiritori","au limbaje de lemn"etc .
EU STIU SI LIMBA ENGLEZA , TU DACA UITI LIMBA ROMANA (CUM ZISESI) O SA RAMII MUT . AR FI UN CISTIG PENTRU TARA ACEEA IN CARE NEFERICITI DE TEAPA TA SE CRED SALVATORII LIMBII ROMANE .
Cred ca nu te-am jignit nici pe tine , nici pe cei care posteaza mesaje in acest forum . Inca de la primul mesaj am cerut respect pentru cei care scriu , sau citesc aceste mesaje .
Probabil ca oamenii de bun simt nu pot sa isi spuna parerile aici , datorita unora ca tine ...
Am sa fac o paralela :
In politica Romaneasca oamenii de valoare refuza sa intre datorita PACALICILOR care ocupa fotoliile in PARLAMENT , si care stiu sa tina de ele . TARA sufera datorita PACALICILOR .
Mi-e sila .
/nope/

Sachil
18th October 2003, 02:00
Tu esti ardeleanul Mitica. :happy

methos
18th October 2003, 19:51
no comment!

Blue
19th October 2003, 01:03
TU ESTI - poate - STUDENT - nu se vede !
Eu sunt inginer . TCM - Cluj-Napoca promotia 1993
Am urmat cursurile Manageriale Open University Great Britain .
Acum lucrez in Statele Unite ale Americii .
:D :D :D asa facushi draga? :D :D :D esti tare rau de tot :D :D :D Ce lucrezi in state?


EU STIU SI LIMBA ENGLEZA , TU DACA UITI LIMBA ROMANA (CUM ZISESI) O SA RAMII MUT . AR FI UN CISTIG PENTRU TARA ACEEA IN CARE NEFERICITI DE TEAPA TA SE CRED SALVATORII LIMBII ROMANE .
:D :D :D Domnu Marius , eu il cunosc pe tipul din spatele nickului Pacala. Omul este student la cea mai buna facultate din Canada, face cursurile in engleza si traieste intr-un oras francofon. Nu te mai da mare cu limba ta engleza si cu serviciul ca s-ar putea sa cazi pe locul 2 si ramai si mut.Pe urma te striga lumea Mutulica (da' in engleza) :D :D :D crede-ma pe cuvant, itzi dai prea multe talente .Dupa aerele pe care le ai , nu e cine stie ce de capul tau. :D :D :D
P.S.: da' imi place ca esti un "om politic" sau macar foarte interesat de politica. :D :D :D Politicianule !!!!!!!!! :D :D :D

zamolxe
19th October 2003, 01:31
mda, si eu vroiaqm sa-i zic vre-o doua lu' "superinteligenta" de nebunmax, da' mi-ai luat-o-nainte.

Blue
19th October 2003, 01:47
Chiar. Domnu Marius Maximus Inegalabilus Stelistus Americanus, ataca-l si pe Zamolxe ca nici el nu stie limbi straine .Tot la o facultate dintr-un oras francofon studiaza.
Ca o curiozitate, ai ales America ca ai vazut ca au stele multe pe steag? Ce-oi fi zis tu, mama ce de titluri de campioni au astia.Ca stelutza mea :D :D :D

zamolxe
19th October 2003, 01:49
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

riva
19th October 2003, 02:19
echipa mai tare ka steaua in prostie nu exista!!!

apparte
19th October 2003, 03:29
Bine ca eshti tu deshtept /fu/ !La intrebarea asta stupida nu merita sa raspunzi decat cu DA :P !

Mariusmadmax
19th October 2003, 03:34
Ai mult timp sa analizezi mesaje , sa copiezi citate ...
Analiza ta este gresita , ceea ce trebuia sa intelegi ti-a scapat .
Nu sunt politician , nu sunt nici cel mai destept de pe planeta , dar oameni care se pretind ( ca tine si ca cel din Canada ) intra aici si jignesc in doua cuvinte de trei ori .
Prin acest lucru , sa NU credeti ca dovediti ceva , cuiva .
Cred ca trebuie sa aratati ca aveti si bun simt !

zamolxe
20th October 2003, 04:18
prietene nebuno-stalinist, cui te adresezi? amindoi sintem din Canada!!!

Analiza care a facut-o Blue nu-i chiar asa de gresita.

Mai citeste-o-nca-data :happy

realc
18th November 2003, 22:26
Nu exista echipa mai bun ca STEAUA! Mereu imperiali!!!!! 8)

apparte
18th November 2003, 22:46
realc,din ce cartier esti? :yeah:

realc
19th November 2003, 22:55
Sunt din Oradea! Evident ca toti ciumetii din divizia A in frunte cu Dinamo nu au valoarea Stelei ... ! :yeah:
Itzi place Partizan?
__________
Hala Madrid!

the_big
20th November 2003, 11:50
ca steaua nu e nimeni nici macar Real Madrid .......e cea mai tare echipa din lume ,nici una nu se compara cu stiaua ! pacat ca are suporteri asa de ............................ :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

MATRIX98
20th November 2003, 16:36
the_big , de ce suporteri vb?? cumva de body-guarzii lu`nea jiji?? :))
realc , pe unde dau de tine, hop, inka o prostie scoasa din ...tastatura ta !
ca in cap nici macar prostii nu ai.
NU, sincer , cred ca nu exista si nici nu o sa existe echipa mai tare ca steaua, poate real are cāteva sanse sa o depaseasca ... insa sa mai treaca 2,3 milenii. Intr-adevar , steluta este de netrecut !! (de netrecut?? :>>>>)
FORZA STIINTA!!!

the_big
21st November 2003, 13:26
badiguarzii lui nea jiji sunt suporteri la stana denumita stiaua

Gigel Sportul
21st November 2003, 19:20
Din pacate pentru toti iubitorii de fotbal, indiferent de culorile clubului favorit, nu exista in momentul de fatza echipa mai tare ca Steaua. Stop, nu e nevoie sa ma injuratzi, il "iubesc" pe Gigi Becali ca sarea-n ochi dupa ce a avut grija sa ne retrogradeze prin blocarea meciului cu "prietenu'" Seche. Spre deosebire de multi altii, Steaua isi permite sa tina pe banca de rezerve jucatori care ar fi titulari de drept in orice alta echipa.

MaPaX
21st November 2003, 22:29
RAPID este cea mai buna echipa! steaua si dinamo istoria voastra este DOAR un ORDIN de PARTID!

nr.zece
21st November 2003, 22:37
fcm bacau fcm bacau fcm bacau

Blue
22nd November 2003, 02:57
Poate noi etapa viitoare. :naughty: :naughty: :naughty:
:D :D :D

Sabin
22nd November 2003, 03:31
Orice ar fi, steaua este cea mai galonata echipa romaneasca si are o multzime de suporteri mai mult sau mai putzin interesatzi de fotbal. Daca intrebi pe cineva cu cine tzine o sa zica steaua, pentru ca a auzit ca ar fi castigat o c.c.e., fara sa stie cum si in ce circumstantze. Zilele trecute am mers la un coleg in camera si era un meci de fotbal la care se uitau vreo 15 baietzi. I-am intrebat cu ce echipa tzin si majoritatea a zis steaua. I-am intrebat apoi cate titluri si cupe are steaua si n-a stiut nimeni. Categoria asta de stelisti reprezinta marea masa, dar sunt si fani adevaratzi care stiu despre ce e vorba si sunt convins ca numarul lor este sensibil egal cu cel al dinamovistilor. Nu cred ca o alta echipa din Romania se poate apropia ca numar de suporteri de cele doua echipe. Daca atzi fi cu adevarat obiectivi ar trebui sa fitzi de acord. Nu cred ca steaua este cea mai buna echipa romaneasca la ora actuala si asta se vede cand joaca in deplasare. N-au fortza ofensiva dar au aparare beton. Nu pot sa nu observ ca in acest campionat au avut arbitraje favorabile si uneori decisive in stabilirea rezultatului. Se spune ca echipa care joaca acasa ar avea 5% avantaj din partea arbitrului. Lucrul asta se aplica invers in cazul stelei atunci cand joaca in deplasare. Meciul cu Petrolul a fost ceva deosebit. La 1-0 pentru Petrolul steaua ar fi trebuit sa aiba 2 eliminatzi: radoi si aliutza. Nici vorba de asa ceva: uitatzi-va si voi la filmuletzul Kung Fu steaua de pe siteul www.dinamo-online.net si o sa vedetzi despre ce vorbesc, alaturi de explicatzia lui craciunescu: "arbitrul era cu spatele, deci nu a vazut". In seara asta am vazut bacau-steaua si au portarul stelei ar fi trebuit eliminat pentru un hentz in afara careului dar bineintzeles ca n-a fost. Am observat maniera pro steaua in toate meciurile jucate; nu cred ca ar mai fi pe primul loc daca toate lucrurile s-ar fi desfasurat in mod normal, si oricum nu cred ca or sa fie acolo la sfarsitul campionatului. Evident ca sunt dinamovist si n-am vazut in campionatul asta ca Dinamo sa fie avantajata in halul asta la vreun meci. Cred ca Dinamo este la ora actuala peste Steaua si ar fi trebuit sa fie si in clasament, dar mai sunt etape de jucat... Daca se va intari apararea in pauza competitzionala si nu vor mai fi exportatzi jucatorii vom castiga eventul. FORZA DINAMO!! :yeah: :yeah:

realc
24th November 2003, 14:56
Matrix ... mai bine vorbim dupa Steaua - Craiova! :D :D :D
Sa te vad apoi daca mai ai chef de glume!!! :yeah:
Ba ******* ... ce ati facut cu Apullum? era sa o muscati daca nu rata fraierul de Vascko!!!!! /fu/
___________
Hala Madrid!
Love Steaua!

Sabin
24th November 2003, 16:44
Mai Realc, vad ca te-a enervat tare ce-am scris eu si nu te potzi abtzine sa nu jignesti. M-as putea si eu sa te fac in fel si chip dar prefer sa vin cu argumente, nu cu jigniri. Te intzeleg si nu te condamn, atat de duce capul... Nu vad vreun argument la tine, numai afirmatzii aberante: "Nu exista echipa mai bun ca STEAUA! Mereu imperiali!!!!! ", "Sunt din Oradea! Evident ca toti ciumetii din divizia A in frunte cu Dinamo nu au valoarea Stelei ... !"... Daca mai si compari steaua cu real madrid, esti de nerecuperat... :shock:

gabilove
24th November 2003, 17:47
steaua are 21 titluri, craiova 4,rapid 3, dinamo 16. e jale

IlMILAN
24th November 2003, 18:16
steaua are 21 titluri, craiova 4,rapid 3, dinamo 16. e jale

:D :D :D

Fii ferm gabilove, mi-ai lipsit...acita iarasi treburile pe aici, e prea multa liniste :D :D :D

realc
25th November 2003, 20:05
Sabine baiatule... cand te-am jignit eu pe tine? Am jignit echipa Dinamo... care nu pot sa o sufar din moment ce ne face de rusine in Europa de o multime de ani! (polonia varsovia,grasshoper,fc bruges).
Pai tu nu ai nici o vina ca Borcea vinde la jucatori pe banda rulanta!
Asta e...!
Sper sa bateti cu 5-0 pe Spartak! :P (...cand voi fi eu popa!)
Liverpool - Steaua 0-2 8)
__________
Hala Madrid!

Sabin
25th November 2003, 20:41
Realc, tu cred ca n-ai definitzia jignirii... Oricum, vad ca a fost cenzurat cuvantul folosit de tine si a devenit acum ********. Aminteste-tzi ce a fost in loc. Si Steaua va bate la Liverpool mai mult ca sigur... :P Oricum orice e posibil in fotbal, asa ca BAFTA! Nu-tzi fa griji pentru Dinamo, chiar daca nu se califica, oricum ii masacreaza pe rusnaci( pronistic 7-2 ) 8). :yeah: :yeah: :yeah:

gabilove
25th November 2003, 22:31
STEAUA VA CASTIGA UEFA CUP

Ravelly
25th November 2003, 22:50
Si la anul probabil obiectiv nou: castigarea Ch. League... :ciocan: :ciocan: :ciocan:
De fapt omul traieste mai mult din vise; asa ca...dream on gabilove

alejandro
26th November 2003, 13:31
Da, UTA :yeah:

Anu trecut UTA-STEAUA 2-0

:forza uta: :forza uta:
Da anu asta /nope/
va rupem si va dam la caini<adica la dinamovisti<hi-hi>> :ciocan: :yeah: :D :D

alejandro
26th November 2003, 13:44
cum sa nu!dINAMO e cea mai "tare" de aia a castigat cu 0:4 de la o echipa care a terminat campionatu' pe locul 10!Asta in timp ce Liverpool a ramas bucuroasa ca n-a luat bataie de la STEAUA :yeah: :yeah: :yeah:
WE are THE BEST FOREVER :D :D :D :D

nr.zece
26th November 2003, 13:46
a ramas bucuroasa ca a ramas cu 90% sanse de calificare.
asta pentru ca ei nu stiau cum sa joace in mocirla aia

alejandro
26th November 2003, 14:00
STEAUA VA CASTIGA UEFA CUP
Bravo tata :yeah: macar un om de pe forum este realist :D :D :D :D :happy :P :P

nr.zece
26th November 2003, 14:04
cred ca scriu degeaba pe acest topic, aberant prin titlu si prin unele postari.
cand vei putea discuta despre fotbal ne mai vedem .......... numai bine.

alejandro
26th November 2003, 14:05
a ramas bucuroasa ca a ramas cu 90% sanse de calificare.
asta pentru ca ei nu stiau cum sa joace in mocirla aia
Si STEAUA de ce a stiut,a? :drak: Inseamna ca tot noi suntem mai buni,olteanule :D :D :D :D

inter
26th November 2003, 14:18
alejandro , te identifici cu telenovelele 8) , asa ca vezi daca au aia de la "Acasa" vreun forum, acolo ai avea succes :thinkso:

nr.zece
26th November 2003, 14:21
hai mai inter ai timp de pierdut cu discutii de genul "cea mai buna echipa e steaua ca ar putea bate pe real si pe manchester"?

nr.zece
26th November 2003, 14:24
si inca ceva uita-te cine a deschis topicul asta?
ar trebui deschisa o sectiune de aberatii sau de vise, unde ar putea fi mutate chestiile astea, si unele din maximele lui jiji becali.

drakyla
27th November 2003, 09:59
ser pare ca toti complexatii sa-au adunat aici !!

Stiti vorba aia Ati fost si veti ramane MEREU in urma noastra!!!!!