PDA

View Full Version : Radoi inapoi la nationala !



Pages : [1] 2 3

Triphat
4th September 2005, 01:06
Chivu, cel mai bun jucator cu Cehia este suspendat pentru meciul cu Finlanda. Cel mai bine ar fi ca Piturca sa renunte la scandalul cu Radoi si sa-l cheme inapoi la nationala. Nu exista fundas central in tara mai bun ca Radoi, dupa Chivu. Voi ce credeti ?

Ultras
4th September 2005, 01:13
Finu' poate sa ne scuteasca! Ne-am saturat de fitzosi si figuranti! Echipa Nationala trebuie sa fie o echipa in primul rand. Vedetele au treaba in alta parte. Iar Radoi are probleme de genul pe cate milioane il vinde nasu'... Poate dupa urmatoarele preliminarii... Mai bun e Ghionea... mai sunt si alti... Nu plange nimeni dupa Mirel...

Triphat
4th September 2005, 01:21
Nu plange nimeni dupa Radoi ca e Chivu acolo. Dar fara el... si nici Radoi... ? Radoi e mai bun si ca Ghionea si ca Tamas. A gresit cu Rosenborg, asta e. Nu exista jucator pe planeta care sa nu greseasca..

Ultras
4th September 2005, 01:40
Ca jucator cu siguranta ca este bun. Nici nu m-am referit la meciul ala de pomina. Aici este vorba de caracter, pe care l-a pierdut undeva pe drum...

Triphat
4th September 2005, 02:11
Nu cred ca are fite. La categoria aia il poti baga pe Mutu. Caracterul il are, chiar daca n-a fost frumos ce s-a intamplat cu scandalu ala. Radoi a fost accidentat cu adevarat. Daca il convoaca Piti sunt sigur ca o sa dea 110% pe teren.

delaparis
4th September 2005, 11:15
ideal ar fi sa se rezolve problema cu Radoi inaintea meciului cu Finlanda dar nu cred...
Conflictul este inca deschis dupa parerea mea iar pozitia lui in echipa ar fi incomoda pentru el acum. Pacat pentru ca nu jucator rau...

SORENSEN
4th September 2005, 23:57
doi olteni incapatanati , sa speram ca vor inerca sa rezolve conflictul --e clar ca acest conflict e unul personal, al lor.

Ultras
5th September 2005, 01:54
Eu cred ca e unul de principiu. Piturca vrea sa se impuna, iar jucatorii sa se supuna pretentiilor sale. Daca l-ar ierta prea devreme toata tarasenia i s-ar intoarce impotriva. In seara asta la Recurs a mai adaugat un nume pe lista lui neagra: Marica.

FcPoliFan
5th September 2005, 02:56
Care Radoi? Pentru sanatatea lui, trebuia sa plece de mult din Romania.

As prefera sa i se dea o sansa oricarui alt jucator (ehem, Canu :)) decat sa-l revad pe Radoi la Nationala.

Darkslowstar
5th September 2005, 09:58
Il inteleg pe Piturca ca nu-l cheama pe Radoi, mai ales ca fitosul nici macar nu si-a cerut scuze pt toata tarasenia. Nu avem nevoie de fitele si gafele lui pe teren. Il prefer pe Ghionea, un jucator cu caracter.
Triphat, esti nedrept fata de Mutu. Un jucator cu geniul lui isi permita sa aiba fite, pe cand unul ca Radoi in nici un caz. Numai cand ii vezi mutra aroganta de zi cu zi a lui Mirel iti vine sa-l iei la pumni.
Nu avem nevoie de hahalere la nationala!

andreiush
5th September 2005, 10:54
In urma cu vreo 2 saptamani Piturca zicea ca nu il va mai convoca pe Radoi in aceste preliminarii cel putin. Deci nu cred ca Radoi va aparea in lot pentru meciul cu Finlanda. Si eu zic ca nici nu ar trebui sa fie. Trebuie cautate alte solutii.

steaua86
5th September 2005, 16:13
Ramane un mister ce s-a intamplat la echipa nationala deoarece atat Radoi cat si Piturca o tin pe a lor...Nici unul nici altul nu exceleaza la capitolul moralitate.Oricum suspendarea lui Radoi de la club ramane o masura la limita regulamentului iar neconvocarea sa un orgoliu prostesc al lui Piturca.Ramane de vazut ce rezultate va avea nationala in continuare pentru ca exista o penurie de valori care nu justifica lasarea pe "bara" a lui Radoi.

Darkslowstar
5th September 2005, 16:17
Exista fundasi care-l pot inlocui pe Radoi si forma lui de acuma nu justifica o convocare. Numai pt nume nu cred ca se mai fac convocari. Radoi daca nu-si schimba atitudinea o sa ajunga o amintire asa ca Pancu.
Eu il cred pe Piturca, mai ales ca Mirel arata mai tot timpul ca ii s-a urcat la cap. S-a vazut clar sambata ca nu avem nevoie de Radoi, Tamas si Chivu i-au anihilat foarte bine pe Koller si Baros. Deci pa su pusi Radoi!

dragos_popa17
5th September 2005, 16:37
Hai sa fim seriosi, Radoi este alaturi de Chivu cel mai bun fundas din Romania, si e oricand nevoie de el. Cu toate astea, eu inteleg si aprob faptul ca Piturca nu il va chema pana la finalul acestor calificari. Cei care cred ca e din orgoliu aceasta neconvocare se inseala, Piti e primul care l-ar vrea pe Radoi in lot. Totusi, nu trebuie sa uitam ca exista principii si reguli care se aplica la toti. Sunt de parere totusi ca in campania viitoare de calificari Radoi trebuie si va fi convocat. Cum Mutu a gresit, si-a ispasit pedeapsa si a revenit, asa va face si Mirel

Darkslowstar
5th September 2005, 16:42
Cu o mica diferenta, Mutu si-a recunoscut vina si s-a cumintit, pe cand Radoi nu. Pana nu-si schimba comportamentul nu prea are ce cauta la nationala. E a doua oara cand Radoi intorce spatele nationale= e recidivist.

Adrian 23
5th September 2005, 16:44
Mirel trebuie sa isi lase aerele pe banca mai intai si dupa sa evolueze ptr. Nationala. Piturca a facut foarte bine ca a dat militaria jos din pod cu el.

silviuup
5th September 2005, 18:33
Cred ca Piturca a demonstrat ca face treaba buna in ciuda criticilor din partea "tutulor" oamenilor "de folbal". Sint convins ca Radoi si-a ros unghiile in timpul meciului cu cehii si si-ar fi dorit sa fie pe teren.Si daca chiar a plins, n-ar fi fost nici o minune.Din pacate,influenta pe care o are ciobanul-nas asupra lui e nefasta si daca nu se va trezi la realitate nu prea cred ca in strainatate va face fata, caci acolo treaba e serioasa.Sa-i multumeasca lui Piturca ca acum gindeste altfel si ca nu se mai crede buricul pamintului.Da, sint sigur ca gindeste altfel.Cred ca-i un bun jucator dar noi romanii, la capitolul caracter si pragmatism (mai ales) stam prost.Cum era Mutu inainte si cum este acum, dupa suspendare ?Oricare ar fi decizia lui Piturca in privinta lui eu o voi respecta caci trebuie lasat omul sa-si faca treaba asa cum considera ca-i mai bine.El este responsabil de faptele sale.Iar cei carora le cam scirtiie incheieturile , ar trebui sa se retraga si sa lase pe cei cu o noua mentalitate sa preia controlul asupra sportului romanesc.Oare nu-si dau seama ca ei sint frina? Se vor bucura si ei de rezultate. Ca suporteri si cetateni romani.Iata ce face Dan Petrescu la Sportul cu o mina de tineri si posibilitati reduse.Nu-i asta un bun exemplu?

t.b.
5th September 2005, 19:04
Atata timp cat Radoi va fi tinut pe palme de Gigi nu o sa-si schimbe atitudinea, un transfer afara i-ar prinde insa bine...

my_bogdan
5th September 2005, 20:11
Cu o mica diferenta, Mutu si-a recunoscut vina si s-a cumintit, pe cand Radoi nu. Pana nu-si schimba comportamentul nu prea are ce cauta la nationala. E a doua oara cand Radoi intorce spatele nationale= e recidivist.

Prima data cand a intors spatele antrenorul Stelei era chiar Piturca.
Eu cred ca acesta este un razboi intre jiji si piti si ar trebui oprit ca nu face bine.

Paul
5th September 2005, 20:36
NU !
Nationala nu`l merita pe Radoi , iar Radoi e prea bun ca sa-si pateze palmaresul , cu calificari ratate la mondiale.

Radoi trebuie sa urmeze modelul unor jucatori mari (gen Roy Keane , Alan Shearer) si sa se concentreze doar la echipa de club !

Ultras
5th September 2005, 21:07
Eventual un soclu in fata stadionului si am rezolvat problema... Valoarea inseamna sa ai puterea sa lupti si atunci cand nimeni nu iti mai acorda nici o sansa... Valoare si caracter!

Ioca10
5th September 2005, 21:08
Ok daca voi nu vreti ca cel mai bun fundas pe care il are nationala sa nu mai joace ok da pe urma sa nu vad ca deschideti alt topic in care sa ziceti "Radoi urgent la nationala" :cool:

titzu
5th September 2005, 21:08
fara fitosi si figuranti la nationala!!!!! :rosu: :rosu: :rosu:
si pe deasipra si gafeori celebri :rosu: !

titzu
5th September 2005, 21:12
NU !
Nationala nu`l merita pe Radoi , iar Radoi e prea bun ca sa-si pateze palmaresul , cu calificari ratate la mondiale.

Radoi trebuie sa urmeze modelul unor jucatori mari (gen Roy Keane , Alan Shearer) si sa se concentreze doar la echipa de club !
diferenta este ca Radoi este roman iar Steaua este o echipa romanesca de 3 lei in europa eliminata de bosorogi antrenati de antrenori de fete. In rest chiar ca nu mai vad nici o diferenta.

Triphat
5th September 2005, 21:16
Radoi e deja jucator mare. Un transfer in europa o sa-l faca si mai mare. O sa fie chemat inapoi la nationala, o sa joace bine, si o sa inchida multe guri.

titzu... hai sa convocam la nationala jucatorii care nu au gresit niciodata! Esti de accord ? Dar sa stii ca jucator perfect nu exista nici la Brazilia. La nationala fiecare jucator a gresit in cariera. Sunt oameni. Radoi nu cred ca are fite... il cunoasteti voi ? Sau va documentati din presa ? Pana la urma valoare lui conteaza.. si natioanala are nevoie de el.

t.b.
5th September 2005, 21:19
Indiscutabil Radoi are valoare de nationala, dar nu poate trece cu vederea indisciplina lui, ar fi un precedent periculos. Daca lui Radoi i s-ar ierta orice atunci nu putem sa avem pretentia de la ceilalti jucatori sa fie mai potoliti. Pentru a construi o noua echipa disciplina e esentiala, nu avem nevoie de jucatori care se vad mari vedete ci de jucatori care sa joace cu sufletul. Inceputul e promitator, avem cativa tineri talentati.

Ultras
5th September 2005, 21:20
Ok daca voi nu vreti ca cel mai bun fundas pe care il are nationala sa nu mai joace ok da pe urma sa nu vad ca deschideti alt topic in care sa ziceti "Radoi urgent la nationala" :cool:

Nu a zis nimeni ca nu are valoare. Doar ca la Nationala avem nevoie de jucatori care vin la lot in primul rand pentru Romania, nu pentru cota personala si pentru a face frumos in fata camerelor de filmat. Momentan, Radoi nu da nici un semn ca a priceput ceva sau ca are de gand sa se comporte normal. Dupa ce o va face va trebui sa dovedeasca o forma sportiva peste alti jucatori si atunci nu cred ca va mai avea cineva ceva impotriva convocarii lui. Poti sa fi vedeta, chiar una veritabila, si daca iti vezi de treaba.

Ioca10
5th September 2005, 21:41
Ideea e ca Radoi a spus ca daca o sa fie chemat el o sa spuna prezent.Si nu inteleg aluzia e mult peste Tamas,dar asa sunt oltenii au mintea in colturi.

SORENSEN
5th September 2005, 23:48
Radoi plateste becalizarea dar si ca "a muscat mana" care l-a facut fotbalist
Orice se infecteaza cu acest virus de tip becalian este in pericol de a se umple de rusine si asa a facut si Radoi.
Pacat de valoarea si talentul sau.

Pacala
6th September 2005, 01:02
Radoi este un fotbalist bun, nimic de zis. Dar apropierea de gigi becali l-a imbolnavit
nefiind pedepsit cand lovea adversarii, permitandu-i-se sa faca ce-l taie capul in vestiar,sint faze care l-au transformat intr-un gafeur atat pe terenul de fotbal cat si in vestiar.Fata de Piturca a gafat grav. Un altul ar fi avut puterea sa recunoasca ca a gresit, sa-si ceara scuze lui Piturca care l-a luat de la Extensiv Craiova din B si i-a acordat incredere inca de la primul meci cand a venit la Steaua.Nu-i putin lucru sa joci cu un debutant in A din prima etapa. Omul Mirel Radoi in primul rand, a uitat asta.
Rar gasesti un antrenor care sa-i acorde atata incredere unui jucator dubutant din primul meci . Raspunsul lui Radoi a fost penibil. Radoi trebuie sa faca primul pas spre impacare pentru ca el a gresit.

NY_giants05
6th September 2005, 09:33
Ah...pacat k Chivu a luat galben in meciul cu Cehia.... avem mare nevoie de el pt. meciul cu Finlanda care o sa fie un meci destul de greu..parerea mea!
Iar despre Radoi... a cam dezamagit in meciul cu Rosenborg, in aparare nu prea facea nimic.. adik a facut, a inscris 2 goluri dintre care unu' shi in poarta noastra :( ....nu cred k exista cineva in Romania sa-l inlocuiasca pe Chivu. Merita toate felicitarile Chivu pt. meciul facut cu Cehia, un adevarat kamikaze :D !

SORENSEN
6th September 2005, 11:22
Apropo de promovarea lui Radoi direct din B la nici 19 ani, pai Piturca a fost si este adeptul riscului cu jucatori tineri si mi se pare ca a castigat destule "pariuri" exemplu si acest meci cu Cehia.

Darkslowstar
6th September 2005, 11:32
Triphat, eu inteleg ca la Londra nu prea prinzi televiziuni romanesti, dar noi astia de aici l-am vazut de nenumarate ori pe Radoi si fitzele lui la TV. Mai documenteaza-te si tu.

Cineva spunea ca nu exista fundas mai bun decat Radoi, fals, Chivu e muuult mai bun. Din acest motiv Chivu valoreaza de 10-15 ori mai mult decat Radoi. Si dupa cum a jucat Radoi in ultimul timp, exista si in campionat catva mai buni, Tamas si Ghionea de ex.

suporterita
6th September 2005, 12:25
Radoi a facut multe rele si la Steaua, a pus antrenori, a dat jos antrenori,a instituit dictatura in vestiar si spun toate aceste chestii acum pentru ca are legatura CU SUSPENDAREA LUI.Pitzi a spus-o clar si in recursul etapei.D-L Radoi si-a permis sa se erijeze in antrenor.in urma discutiilor avute cu Radoi ,Pitzi i-a atras atentia ca si-a depasit atributiile si are unele devieri de la bunele maniere .MANIERE CAPATATE DE LA "BESTIA de Gigi Becali"epitet acordat acestuia din urma de regretatul mare om de cultura AL.Paleologu.Radoi are toate sansele sa se rateze daca nu regreta si nu se schimba.Primul lucru de bun simt care ar trebui sa-l faca este sa-si ceara scuze in primul rind lui Pitzi si apoi tuturor pe care i-a jignit.

Darkslowstar
6th September 2005, 13:27
Bravo suporterito! Uite in sfarsit un stelist care pune punctul pe i. Radoi este in pericol acuma sa se plafoneze si sa-si rateze o cariera care putea fi stralucita. Din pacate, langa Gigi, radoi are mari sanse sa devina si el o eterna speranta. Inca un caz de jucator roman care se duce de rapa din cazua caracterului. Ultimul dintr-un sir interminabil de mari talente ratate. Nici nu mai este nevoie sa-i enumar.

Paul
6th September 2005, 14:18
Nu a zis nimeni ca nu are valoare. Doar ca la Nationala avem nevoie de jucatori care vin la lot in primul rand pentru Romania, nu pentru cota personala si pentru a face frumos in fata camerelor de filmat. Momentan, Radoi nu da nici un semn ca a priceput ceva sau ca are de gand sa se comporte normal. Dupa ce o va face va trebui sa dovedeasca o forma sportiva peste alti jucatori si atunci nu cred ca va mai avea cineva ceva impotriva convocarii lui. Poti sa fi vedeta, chiar una veritabila, si daca iti vezi de treaba.

Pai ce Radoi e jucatorul care vina la nationala ca sa faca frumos in fata camerelor de filmat.

Din cate stiu , in ultimii 2 ani , a vorbit de 2 ori cu presa...

suporterita
6th September 2005, 14:54
Bravo suporterito! Uite in sfarsit un stelist care pune punctul pe i. Radoi este in pericol acuma sa se plafoneze si sa-si rateze o cariera care putea fi stralucita. Din pacate, langa Gigi, radoi are mari sanse sa devina si el o eterna speranta. Inca un caz de jucator roman care se duce de rapa din cazua caracterului. Ultimul dintr-un sir interminabil de mari talente ratate. Nici nu mai este nevoie sa-i enumar.
problemele de la Steaua sunt foarte grele.ele genereaza comportamente nesanatoase din partea unor jucatori.totul este nesanatos la Steaua incepind cu patronul,presedintele apoi slugile din care fac parte:nepotii si Radoi.este dureros insa adevarat.prima palma a luat-o Radoi prin suspendarea sa urmeaza si altele care se rasfring asupra sa, vezi rateurile din meciul cu Rosenborg si in loc sa creasca in valoare el va decade.ca mine sunt multi stelisti si mie imi place sa spun lucrurilor pe nume:Steaua a pierdut calificare printr-un colmplex de factori cel mai important este aducerea lui Protasov, nu este omul potrivit.Dan Petrescu l-a inventat pe Mazilu,Pitzi pe Radoi,stelisti nu avem la echipa ca nu-i vrea Radoi.

steaua86
6th September 2005, 16:29
se tot vorbrste de principii...ce principiu s-a aplicat la Mutu? pentru ce a facut el oamenii obisnuiti merg la parnaie...Fl Petre de ce joaca la nationala?stie cineva un meci mare facut de el?!Si inca ceva credeti ca Mutu mai juca la nationala daca i se cerea sa deposedeze ca Maldini,sa aiba plasamentul lui Baresi si inteligenta lui Belodedici? Atunci cum sa joace Radoi ca Maradona?!

Ultras
6th September 2005, 16:45
@ Paul Ce rar te uiti la TV... Bravo tie pentru ca citesti mult... :evil:

@ steaua86 Este vorba de caracter. Mutu a gresit, a recunoscut, si-a cerut scuze, spune ca vrea sa isi vada de treaba. In aceste conditii trebuie sa i se acorde clementa si o a doua sansa (personal, nu prea cred in schimbarea naravului si chiar daca trebuie sa ii recunosc anumite merite, nu inseamna ca si trebuie sa il simpatizez). Florentin Petre poate ca trece printr-o forma mai slaba, dar cand intra pe teren alearga cel mai mult, isi vede de treaba lui, nu intra in contre mediatizate cu nimeni (a fost evident pentru oricine ca in meciul cu Cehia banda dreapta a fost slaba, Petre si Contra fiind parca din alt film, dar asta nu inseamna ca la meciul urmator trebuie sa se intample la fel). Radoi este cel mai tare, cel mai mare, el este Finu' si are intotdeauna dreptate... Cel putin asta este imaginea lui pe care o percepe atat publicul, cat si oamenii din interiorul fenomenului...

SilverZeus
6th September 2005, 18:48
.....Primul lucru de bun simt care ar trebui sa-l faca este sa-si ceara scuze in primul rind lui Pitzi si apoi tuturor pe care i-a jignit.

...extraordinar, dar de unde si pana unde ???? :ciocan: ...vai ce jignit e cartoforul ala cu nume atat de cretinoid: Pitzi....oare nu el a facut un gest similar cand cu un an inaintea incidentului in spetza, pe vremea lui Iordanescu a refuzat sa trimita niste jucatori la Nationala???....Radoi e un jucator exceptional ce merita mult mai mult respect....voi care il blamati, abia asteptati ca sa calce stramb, doar ptr ca urati conducerea stelista....pe Hagi si Popescu de ce nu ii puneti sa-si ceara scuze lui lui Ritzi-Pitzi asta, ca doar ei l-au dat jos de la Nationala prima data; si nu veniti cu observatii de genul: Hagi nu se compara cu Radoi (sau invers) si avea dreptul sa il dea jos pe cartoforul ala ridicol; ptr ca ceea ce au facut ei e mmult mai grav decat ce a facut Radoi ( de unde naiba stiti voi ca Radoi nu era accidentat intr-adevar).... ....si de unde draq toate afirmatiile astea ale voastre ca Radoi pune antrenorrii la Steaua???...de parca stiti voi tot ce se intampla acolo...sau poate sunteti si voi nepoti de Becali..... :mda: :ciocan:


...in plus: Radoi a primit deja pedeapsa, pe care a ispasit-o....Piturca devine un nesimtit ptr ca nu tzine cont de acest lucru si il pedepseste in continuare...dar nu ma surprinde aceasta lipsa de caracter a acestui mare antrenor....ca doar e Pitzi

Ultras
6th September 2005, 20:37
Pedeapsa de care vorbesti nu consta numai in cele 4 etape de suspendare, ci si in neconvocarea la Nationala pe o perioada nedeterminata. Iar asta se va sfarsi atunci cand va considera selectionerul.
Tot nu inteleg de ce insistati cu Radoi din moment ce in timpul scandalului mentorul lui Radoi a declarat ca acesta nu mai doreste sa fie convocat... ca Finu' nu are nevoie de Nationala... Nu cumva un baiat destept si-a dat seama ca o prezenta in meciul cu Cehia, de exemplu, ar fi fost foarte buna pentru cota lui Radoi?

Atata timp cat Piturca este selectioner el este responsabul pentru convocari. Daca nu ne convine hai sa il dam jos!

PS. Referitor la debarcarea lui Piturca: lui Hagi ar trebui sa ii fie rusine pentru acel episod, pentru ca s-a lasat mani****t, in prumul rand, iar in al doilea pentru ca a acceptat.

SilverZeus
6th September 2005, 22:10
....da, intr-adevar tu pui problema intr-un mod foarte pertinent...insa e relativa treaba asta cu "neconvocarea la Nationala pe o perioada nedeterminata. Iar asta se va sfarsi atunci cand va considera selectionerul."
....Radoi, hai sa spunem ca este un "salbatic" care nu respecta pe nimeni si toata ziua "face si desface" cu nasul JJ (desi, sincer cred ca asta doar ecoul unor voci mai mult decat subiective)...insa are niste calitati certe, care nu trebuie sa nu fie valorificate in interesul nostru (al celorlalti, al Nationalei, etc)....domnul Piturca are o atitudine mai mult decat nedreapta: nu ajunge sa se ascunda in spatele unui : "...asta decid eu !"....nu este pedadog deloc (si cand vrei sa tzii lectii cuiva, trebuie sa si mangai, nu numai sa lovesti ptr a-i face ascultatori)....Pitzi este un vanitos, un orgalios, un razbunator...oricum, scandalul cu Radoi e dus deja dincolo de rational.....totul trebuia sa se incheie cu reprimirea la lot...nu e doar Radoi singurul vinovat, insa probabil asa e cel mai convenabil ptr corcotashi...a, si binenteles cel mai vinovat in toate astea e numai JJ ( :headbang: )...de fapt JJ e de vina ptr absolut toate problemele din Romania

Dark Horror
6th September 2005, 22:39
Cred ca ar trebui sa revina deoarece este un jucator bun,mai ales ca in Finlanda nu joaca nici Chivu. A gresit cand a plecat din cantonament,dar avem inca un jucator care a gresit shi a revenit cu alta pofta de joc:MUTU

Ultras
6th September 2005, 22:44
La lot Piturca nu se ocupa cu educatia, nu este un pedagog, nu este antrenor. Este selectioner. La lot vin jucatorii care corespund criteriilor sale. El face doar pregatirea tactica, nu si pe cea fizica sau de alta natura. Poate doar psihologica pentru partidele respective. Aici gresesc multi (poate si din cauza trecutului comun al celor doi), dar selectionerul (nu ma refer strict la nationala nostra) nu are nici o obligatie fata de jucatori. Singura responsabilitate o are fata de rezultatele echipei... Deci, Radoi daca doreste sa joace pentru Romania trebuie sa dovedeasca unei singure persoane ca merita sa fie convocat...

PS. Sa nu uitam ca acum Cashchta isi ia picioare in pardon pentru ca selectia pe care a facut-o la vremea respectiva nu a fost cea mai reusita (fortat de indisponibilitati, de persoane interesate, de presa, de propria prostie, etc)

@Dark Horror De acord cu tine ca Radoi este un jucator bun si ca ar putea fi o alternativa pentru inlocuirea lui Chivu in Finlanda. Comparatia cu cazul lui Mutu nu este cea mai reusita pentru ca exista o mica mare diferenta: Mutu si-a pus cenusa in cap, iar Radoi tine coada sus...

SORENSEN
6th September 2005, 23:38
Caracterul lui Radoi s-a degradat constant decat la luat sub aripa sa oierul
Din pacate de cam un an, un an si jumate Radoi a inceput sa face destule meciuri praf.(E om , are voie sa greseasca dar sa fie demn si aiba onoare in acelasi timp)
In loc de a se vindeca de caracterul infect pe care si la cultivat si a se apropia de val fotbalistica dpdv al caracterului si-a tras in jos val fotbalistica pt a ajunge la nivelul caracterului :rosu: e mult mai simplu asa :mda:

esku
6th September 2005, 23:42
da.....ar trebui chemat la lot....pt ca avem nevoie de el...dar sper sa nu joace la fel de bine ca in meciul cu rosenborg :ok:

saphicus
7th September 2005, 00:22
"Mi-a parut rau pentru Radoi. Nu merita ceea ce i s-a intimplat. Nici pe teren, dar mai ales in afara lui! Sacalii s-au repezit asupra lui ca si cum ar fi fost deja in stare de putrefactie. O veste rea pentru disperati: Mirel e viu si e fotbalist!"
de Horia Ivanovici din articolul - "Saptamana Patimilor"
Subscriu la cele spuse de Horia, cu urmatoarele completari:

Un fotbalist de valoare, accidentat la sfarsitul campionatului trecut, care n-a mai jucat ultimele etape din sezonul incheiat, care n-a participat la jocurile amicale de pregatire cu echipa Steaua in Austria, care n-a prins nici Supercupa Romaniei si nici primele 3 etape din actualul sezon din motivele stiute de toti, nu putea fi in forma la inceputul actualului sezon, mai ales daca ma gandesc la C. L.,asta este clar!!
Pentru ce sa vina Radoi la nationala acum ? Ca sa-l ajute pe Piturca ?
Piturca este omul interesului!! Cand antrena Steaua si la lotul national au fost solicitati jucatorii Stelei, Piturca s-a opus venirii lor la lot!!
Cand Radoi s-a accidentat, selectionerul Piturca a cerut vehement suspendarea lui din competitia interna !!
Opinia mea este ca Piturca trebuie sa-si continue "opera" de reconstructie si fara Radoi. Si se va vedea la momentul adevarului, care va fi rezultatul!
Toti cei care se indoiesc de calitatile sau persifleaza talentul acestui mare jucator, eu cred ca se inseala amarnic. Veti vedea!! :ok: :ok:

Cristi
7th September 2005, 13:34
Ca Piturca face selectia asa cum o face e una. Ca lui Radoi i s-a urcat la cap din cauza lui gigi si a lui Piturca e cat se poate de adevarat. Adevarul e insa ca avem nevoie de Radoi cu Finlanda pentru ca Chivu e suspendat. E drept ca a jucat prost cu Rosenborg insa eu zic ca pana peste o luna isi revine, mai ales ca va juca si in campionat. Plus ca are 2 meciuri internationale pana atunci ceea ce ii va prinde bine.

Eu sunt de acord ca Radoi sa fie pedepsit si sa se evite convocarea lui. Insa atunci cand el e cea mai buna solutie, nu trebuie sa se riste compromiterea unui meci din cauza unor orgolii. Ok, Piturca si Radoi sunt acum dusmani declarati (e posibil ca peste un timp sa fie iar cei mai buni prieteni) insa ar trebui sa puna ambii interesul nationalei mai presus de al lor. Ma indoiesc insa ca o vor face.

PS Departe de mine ideea ca Radoi e un fotbalist genial si de neinlocuit etc. Pur si simplu ACUM nu avem un fundas central mai bun (sau cam la fel de bun) ca el cu exceptia lui Tamas si a lui Chivu.

suporterita
7th September 2005, 14:32
Radoi este adult , nu este un prescolar ca sa-i faca jocul lui Gigi Becali si daca se comporta cum se comporta, o face din lipsa de educatie si de caracter.cine se crede Radoi sa-l jigneasca pe Lacatus?cine se crede Radoi sa injure ziaristii ?eu personal l-am aapreciat ca fotbalist dar ca om este un zero mare si gras.Steaua a devenit cloaca lui Gigi Becali cu toti banii lui,nu mai este echipa de glorie si respect a romanilor,asa cum se bucura cind cei de afara recunosc performantele clubului si se dau mari stelisti ar trebui inclusiv Radoi sa aprecieze gloriile Stelei,sa-i respecte sa sa joace fotbal,caci este fotbalist la Steaua, nu fin,nu antrenor.

andreiush
7th September 2005, 14:39
Tocmai aici e problema... ce nu este Radoi la Steaua? Chiar si antrenor a fost, daca va amintiti, in momentul cand l-au schimbat pe Zenga. De aici si comportamentul sau... ca si jiji, si el crede ca doar el are dreptate.
El asta nu intelege, ca este jucator al Stelei, nu altceva.

saphicus
8th September 2005, 04:08
Radoi este adult , nu este un prescolar ca sa-i faca jocul lui Gigi Becali si daca se comporta cum se comporta, o face din lipsa de educatie si de caracter.cine se crede Radoi sa-l jigneasca pe Lacatus?cine se crede Radoi sa injure ziaristii ?eu personal l-am aapreciat ca fotbalist dar ca om este un zero mare si gras.Steaua a devenit cloaca lui Gigi Becali cu toti banii lui,nu mai este echipa de glorie si respect a romanilor,asa cum se bucura cind cei de afara recunosc performantele clubului si se dau mari stelisti ar trebui inclusiv Radoi sa aprecieze gloriile Stelei,sa-i respecte sa sa joace fotbal,caci este fotbalist la Steaua, nu fin,nu antrenor.
Scuze suporterita, dar imi face impresia ca nu esti la subiectul acestui thread!
Subiectul este : Radoi inapoi la Nationala!!
Tu comentezi cu totul altceva. Aprecierile tale fata de G Becali si legaturile lui cu finul! Nu ne intereseaza acest lucru aici, pentru ca il stim foarte bine!! Indiferent de sentimentele pe care le ai fata de Gigi Becali, traduse si prin alegerea Custom title: detest oierul, desi ai putea sa pastreazi discret sentimentele tale (de fapt aceleasi cu ale mele), fara sa ti le legi de user name, un lucru este cert:
Gigi este patron, el da banii si cat timp face mari tampenii (renuntarea la jucatori de valoare), primeste rasplata pe masura: necalificarea in grupele ligii campionilor, lucru care ne-a dezamagit pe toti suporterii stelisti si nu numai!!
Cat il priveste pe Radoi si el si-a primit pedeapsa cuvenita! Ce educatie sa-i faci acum? Ce educatie sa-i faci si lui Piturca, la fel de vinovat ca si jucatorul pe care la crescut si la adus in fotbalul mare?
STEAUA este o stare de spirit si va ramane asa in veci!!
Patronii si presedintii sunt vremelnici si fac atat cat ii duce capul! Important ca dau bani si mentin echipa in top! Asta este important! In rest, vorbe!!
Inchei off-topicul meu la off-topicul tau!
Referitor la topic, eu repet , nu cred ca Radoi ar trebui sa mai mearga la Nationala, acum la spartul iarmarocului!!Un timp de odihna i-ar face si bine!!
Piturca sa continue cu echipa pe care a incropit-o , fara stelisti !!
E mai bine asa!! :ok: :ok:

sorinl
8th September 2005, 08:07
hai sa fim seriosi: nu revenirea lui radoi e cheia pentru meciul cu finlanda.e vorba de un fundas central,iar cu tot respectul pentru radoi,romania are nevoie de victorie la helsinki,iar pentru asta trebuie sa ataci. cred ca discutia e inutila,mai bine trebuie de vazut cum sa fortificam atacul...

Darkslowstar
8th September 2005, 12:24
Saphicus, tre sa recunosti ca, in afara de Radoi, nici un stelist nu are valoare de primul 11 al nationalei. Rezerve da, dar titulari nu, sau mai bine zis nu inca. Posibilii titulari a avut grija jiji sa-i dea afara (Neaga si Dorinel). Suporterita nu-i deloc off-topic, ce spune ea este foarte relevant pt cum a ajuns Radoi in situatia asta.

PS atacul e foarte bine asa cum este, cu MUTU (jos palaria) si Mazilu

cip_81
8th September 2005, 13:04
Ce-i atata tevatura cu Radoi asta?...Radoi in sus, radoi in jos. E indispensabil nationalei, s-a simtit cumva lipsa lui (sau poate s-a simtit, nu si-a dat autogoluri), a facut vreun meci memorabil la nationala? Radoi nu este decat produsul defect, rebutul, razboinicului luminii, Jiji Becali. Plecat cu spada ridicata la lupta cu balaurul cu 7 capete, liderul planetei Pipera, a zugravit dupa propriul chip, un monstru: finu' Radoi..."Fotbalistul" cu aere de conducator-patron, adjunct-maseur-antrenor-jucator-lider sindical in masuri relativ egale nu mai joaca fotbal. Numai ca, asemenea mentorului sau, rezultatul este mereu indoielnic si urat mirositor. Din mainile, capetele si picioarele maiastre ale sus-numitilor ies mereu binecunoscutele cacareze de oaie. Si, mai nou, o balega mare. De jur imprejur stropi...rosii si albastri...

Adio, Radoi!!!

titzu
8th September 2005, 14:05
nu cred ca Piturca are ceva sa-si reproseze cu neconvocarea lui Radoi la nationala in aceasta perioada. Nu cred ca poate nimeni sa spuna ca ACUM Radoi traverseaza o forma buna. Pana la urma doar asta conteaza. Restul sunt discutiilor sunt de dragul de a umple baza de date a forumului. Nu ca asta nu ar fi fun.....

saphicus
8th September 2005, 18:03
Saphicus, tre sa recunosti ca, in afara de Radoi, nici un stelist nu are valoare de primul 11 al nationalei. Rezerve da, dar titulari nu, sau mai bine zis nu inca. Posibilii titulari a avut grija jiji sa-i dea afara (Neaga si Dorinel). Suporterita nu-i deloc off-topic, ce spune ea este foarte relevant pt cum a ajuns Radoi in situatia asta.

PS atacul e foarte bine asa cum este, cu MUTU (jos palaria) si Mazilu
Repet, nu sunt pentru ca Radoi sa fie din nou chemat la Nationala!
In ceace priveste Steaua, jocul ei se bazeaza pe omogenitate, individualitatile inca nu si-au spus cuvantul, desi sunt jucatori valorosi.
Problemele ridicate de suporterita sunt REALE si ARHICUNOSCUTE, asa ca nu mai trebuie repetate cu orice ocazie, la nesfarsit!! Nici ea, nici eu, nici tu si nimeni altcineva nu putem schimba o stare de lucruri anormala, pentru ca vorbim degeaba!! Pasarea pre limba ei va piere, bineinteles ca vor fi
niste consecinte imprevizibile!
In ceace priveste Nationala, am spus ca Piturca trebuie sa continue cu
cei chemati sa ne reprezinte, iar pe viitor sa ne inselam si sa-l contrazicem pe Traian Ungureanu cu articolul sau "Maestrii victoriilor razlete" (aparut azi in GSP), la care eu subscriu si pe care la ora asta nu am motive sa-l contrazic, datorita antecedentelor! :ok: :ok: :ok:

Thanya
8th September 2005, 22:14
Shi chiar crezi ca e loc de orgolii,fitze shi figuri?Eu shtiu ca Nationala arata ca un circ,dar nu ne putem permite asha ceva!!Avem nevoie de Radoi....chiar daca e stelist :D

ronaldinho
9th September 2005, 08:22
in primul rand radoi, in meciurile jucate in acest sezon, nu merita sa fie convocat la nationala. L-as lua sincer mai repede pe Jula de la CFR sau M. Constantin. E aceasi chestiune ca si in cazul lui Pancu: esti in forma, vii....esti cu capul in nori, trebuie sa-ti revii. Pana una alta sa demonstreze la Steaua ca are valoare de nationala si apoi, daca joaca bine....sa fie convocat. Vezi cazul aliuta de acum 3 ani, era cel mai bun jucator din campionat si acum a ajuns sa-si petreaca mai mult timp pe avioane decat pe terenurile de fotbal. Daca si pentru Radoi va urma o perioada din aceasta? Situatia e similara, oricum. Aliuta era geniul fotbalistic a lui Becali, noul Hagi, Maradona etc.; si-a luat-o in cap....si acum freaca menta la Metalurg "nu stiu cum ".

Dark Horror
9th September 2005, 12:19
Shi eu ash dori din toata inima sa fie luat la nationala Jula,dar el joaca postul pe care joaca Tamas,fundash central-stanga.La fel cred ca joaca shi M.Constantin.Io zic ca ar trebui incercati Cinu(Poli Timisoara) sau Fl.Moldovan(Rapid).

Forza CFR!

SilverZeus
9th September 2005, 15:27
Io zic ca ar trebui incercati Cinu(Poli Timisoara) sau Fl.Moldovan(Rapid).


...of-of-of...vai de Nationala noastra !!!....bine ca nu l-ai propus si pe Moti...parerea mea e ca singurii care pot emite pretentii sunt Ghionea, Jula (ptr cum a jucat in Intertoto) ...dar in fond, mai conteaza?...oricum, nu pupam Mondiale...

Paul
9th September 2005, 16:22
in primul rand radoi, in meciurile jucate in acest sezon, nu merita sa fie convocat la nationala.

EU cred ca Radoi de 4 ani isi arata valoarea.
Faptul ca a jucat naspa intr`un meci nu inseamna ca nu are valoare ...

APercele79
9th September 2005, 16:30
deci eu nu il halesc deloc pe radoi (0 caracter, o basina infecta si mi se pare umflat de presa)
dar una peste alta, alt fundas central mai bun ca el nu cred ca avem la ora actuala...asa ca l-as convoca doar din cauza lipsei de talent la postul de fundas central...a gresit grav cu norvegienii, dar asta e viata...

aaaa apropo, nu il halesc deloc.. :D

Paul
9th September 2005, 16:36
..a gresit grav cu norvegienii, dar asta e viata...



din pacate baiatul sufera de un complex norvegian

Sa nu uitam Romania - Norvegia 0-1, cand idiotul ala a dat gol de langa el ... min 87...

ronaldinho
10th September 2005, 04:57
paulica, nu contest valoarea si talentul lui, dar daca o luam asa jucatori ca si Catalin Munteanu si Florin Bratu ar trebui convocati meci de meci la nationala. E agil, puternic e un lider foarte bun, dar de vreo 6 luni incoace da cu bata in balta. In locul tau, ca si stelist as fi mult mai revoltat de neconvocarea lui Nicolita, care pe banda dreapta ar face ravagii....dar deh, daca Piti considera ca Petre e mai bun, e treaba lui. Deocamdata Radoi are acelasi statut ca si Ghionea...fundasul Stelei, cu mentiunea ca forma pe care o traverseaza Radoi e groaznica. La forma sportiva aratata se mai adauga si atitudinea lui vis-a-vis de selectioner, suporterii nationalei si nu in ultimul rand suporterii Stelei. Pai asa face un capitan de echipa.....silenzio stampa de vreo 2-3 ani. Uita-te la Maftei sau Petre....nu au refuzat presa niciodata.

Later Edit: Un scaun de epocă din hol de la "Lido", loc drag lui Piţurcă, a surprins un crīmpei de conversaţie referitoare la Mirel Rădoi. Selecţionerul l-ar ierta şi l-ar convoca pentru meciul de la Helsinki. Numai că revanşa lui Piţi ar veni abia la faţa locului, cu o zi īnainte de meci, cīnd căpitanul Stelei se va trezi rezervă. Că doar cuplul Chivu - Tamaş a īnceput să se sudeze, iar la īnchidere Ovidiu Petre a jucat foarte bine cu Cehia, nu?
GSP
Eu zic ca Radoi ar ajuta nationala foarte mult ca si fundas dreapta, doar s-a vazut ca avem mari probleme in faza defensiva pe partea dreapta.

Paul
11th September 2005, 11:18
Hai sa o lamurim

1) Nicolita ... e mai bine sa fie vedete la U21, decat rezerva la Nationala ...
2) Radoi ... ce faci il compari cu Munteanu si Bratu ...
Amice , nu uita de jocurile lui Radoi din returul campionatului trecut ...
Meciuri in care adversarii nu dadeau nici macar un sut la poarta;
Steaua - Valencia , sau Steaua - Villareal de ex.

3) Atitudinea lui Radoi ... asa ii sta bine unei adevarate vedere;
EL a fost in silenzio stampa fata de presa... insa el a dat interviuri in Suporter Steaua si pe site-ul oficial ...

PS. Radoi ar fi bun la Nationala pe orice post , exceptand cele de portar si atacant ...
In aparare si la mijloc ... orice...

solo
12th September 2005, 14:51
ia vedeti ce scie Calcimercato:

A fine stagione Del Piero lascerą la Juventus: ha gią detto sģ all'Arsenal di Wenger. Al suo posto in bianconero arriverą Cassano dalla Roma per 6-7 milioni di euro pił Mutu e Chiellini. E Moggi andrą ai Mondiali come 'tutor' di Lippi.

Milan: se non arriva Chivu, per gennaio c'č Radoi della Steaua Bucarest.

Inter: Salgado a gennaio, poi Ballack a parametro zero.

C'č Grabbi per l'attacco del Genoa.

suporterita
12th September 2005, 15:02
Radoi merita sa joace la orice echipa din Europa si plecarea lui de la Steaua ii va fii benefica.nu mai bateti moneda pe evolutia lui la Trondheim,a fost doar un meci,un nenorocit de meci.

stefanm14
12th September 2005, 17:54
3) Atitudinea lui Radoi ... asa ii sta bine unei adevarate vedere;
EL a fost in silenzio stampa fata de presa... insa el a dat interviuri in Suporter Steaua si pe site-ul oficial ...


Mi se pare chiar normala aceasta atitudine din partea lui radoi :D ..atata timp cat il are mentor pe jiji :D ...este chiar un idol :D :D ..

cat despre faptu ca radoi merita sa joace la orice echipa...sincer nu cred ca are loc la Milan, Inter, Juventus , Real Madrid...mai sunt atatea exemple care au plecat si n-au facut nimik.....mai bine fruntas la sat..decat codas la orash :D

Gigel Sportul
23rd September 2005, 23:42
Eu as propune mai degraba sa il bage pe Galamaz :)) sau poate pe Vali Negru >:) ca Radoi a convins in meciul de la Trondheim. Cum ar fi de exemplu sa bagi trei bobtize in propria poarta. Trebuie sa recunosc ca la golul 3 al norvegienilor a avut o executie de exceptie, numai ca poarta nu era cea care trebuia.

alejandro
27th September 2005, 16:06
fiecare mai prinde si cate o zi proasta,radoi ramane unul din cei mai buni :ok: eu zic ca ar trebui rechemat.

SORENSEN
6th October 2005, 17:59
Ar trebui rechemat , dar ca un antrenor sa aiba autoritate la echipa trebuie sa dea un exemplu sa nu uite nimeni .
Eu unul nu as chema pe cineva care mi-a pus la indoiala competenta si nu a rspectat deciziile bune sau rele .
Eu totusi cred ca Piturca i-a dat o lectie si-l va chema in viitoarele preliminarii (din declaratiile lui Piturca asta reiese)

adilie
6th October 2005, 18:10
Oare daca Radoi nu e de nationala, cine e? Galamaz? Moti?
La inchidere a jucat f bine (asa a fost folosit in ultimul timp). Trebuie sa fii orb sa nu vezi asta. Despre fite putem vorbi si in cazul lui Piturca. Oricum, nici acum nu e clar ce s-a intamplat.
Daca Chivu sau Mutu ar fi facut (ceea ce se presupune) ca a facut Radoi cum erau pedepsiti? Erau suspendati la Roma sau Juventus 4 etape? Trebuiau sa devina "Maradona" ca sa revina la nationala?
Tot ii trageti cu aerele lui. Uitati-va ca da totul pe teren si nu se menajeaza catusi de putin. Dupa voi, trebuie ignorat ca sunt altii mai buni. Care sunt aia? Sunt macar titulari la echipele de club?

alejandro
6th October 2005, 18:17
Ar trebui rechemat , dar ca un antrenor sa aiba autoritate la echipa trebuie sa dea un exemplu sa nu uite nimeni .
Eu unul nu as chema pe cineva care mi-a pus la indoiala competenta si nu a rspectat deciziile bune sau rele .
Eu totusi cred ca Piturca i-a dat o lectie si-l va chema in viitoarele preliminarii (din declaratiile lui Piturca asta reiese)
eu daca as fi in locul lui radoi n-as mai veni la nationala,sa-i dau si eu o lectie lui piturca:D totusi actorii principali la nationala sunt jucatorii,fara ei antrenorul ar ramane fara job:P

codrind
6th October 2005, 18:28
Când ne ardea buza mai tare, înaintea meciului cu batavii, "mirela" a catadicsit să dea bir cu fugiţii, invocând o accidentare! :jerk:
Acum când meciul cu finlanzii e doar unul de palmares, vrea şi "mirela" să adune ceva tricouri tricolore! Acelaşi TRICOLOR pe care finul ciobanului a scuipat ! :rosu:
E o vorbă : "La război - înapoi, la plăcinte - înainte":no:

ieppy
6th October 2005, 19:18
lasa sa stea mirela sa se uite. cred ca il cam durea sufletelul cand a vazut meciul cu cehia. si pe el si pe jiji. ca doar crestea cota finului. :D

adilie
6th October 2005, 20:26
Mai Dante si Codrind, oare nu creste cota unor nonvalori de pe Sportul care sunt selectionati pe cine stie ce criterii?
De ce oare Piturca e acum asa prieten bun cu Giovanni Becali dupa ce s-au scuipat atata timp?
Chestia cu finul o stiti si o exploatati, dar faptele clare de mai sus nu le vedeti?
Apoi nu stie careva dintre voi sigur ca Radoi era accidentat si a fugit din cantonament. Ca doar nu era nebun (cu toate ca voi o sa spuneti ca da).
Si revin cu intrebarea ce patea Chivu sau Mutu daca era in locul lui Radoi?
De ce s-a schimbat atitudinea lui Piturca fata de Radoi? Mai analizati problema...

alejandro
7th October 2005, 10:35
e greu sa-ti dai seama:D

ieppy
8th October 2005, 08:48
alejandro, se pare ca nu iti prieste rolul de spiritualul forumului asa ca te rog frumos sa iei atitudine pana nu e prea tarziu.


adiilie, nonvalori de la sportul? din cate stiu eu marea echipa de pe langa cimitire vrea sa cumpere fiecare nonvaloare de la sportul care e in momentul asata la nationala. dar deh, la sportul " e" nonvalori, la steua "e" fotbaliatori. :D
ne pare sincer rau ca stim ca radoi e finul lui nea jiji, o sa facem o terapie cu ultra-shocuri ca sa nu ne mai aducem aminte. :D
cat despre cat de accidentat era sau nu radoi, nu are nici o importanta atata timp cat nu avea voie sa plece, nu pleca. il dura sa mai ramana o zi in cantonament? daca era accidentat atunci sigur i se dadea voie sa plece ca doar NU ERA NIMENI NEBUN SA IL TINA ACOLO, RIGHT? :D
nu maui reveni, stai acolo unde esti ca faci mai mult bine.
ultima intrebare e filozofica. raspunsul e de aia. :D

adilie
8th October 2005, 09:28
Dante
Uita-te ce bine joaca cei veniti de la Sportul in noile lor echipe. Uita-te cati sunt titulari?
Galamaz- titular accidental la Dinamo
Gigel Bucur (marele golgheter) - foarte rar la Timisoara
si cred ca pot continua cu exemplele, nu-i asa?
Si raspunsul tau la ultima intrebare e filozofic

Nu cred ca vorbim pe forum ca sa ne jignim. Daca ai alta parere decat a mea nu pot sa-ti spun sa stai in banca ca stai bine.

jhon_goodboy
8th October 2005, 14:52
Radoi nu ar trebui sa mai fie convocat niciodata la nationala deoarece gestul sau de a nu se supune regulilor de la echipa nationala este incalificabil cel putin atat timp cat Piturca este selectioner...deci o perioada lunga de timp. :evil:
Si gafele din cupele europene si din campionat il conving pe Piti ca Radoi trebuie sa suporte consecintele.
Ar putea sa absenteze dintr-o a doua generatie de aur care incepe parca a prinde contur si asta numai dintr-o incapatanare prosteasca. :degete:

ronaldinho
8th October 2005, 16:27
mai era si pancu care avea niste fite la un momendat, dar acum vad ca a lasat-o mai moale si poate se apuca sa joace iar fotbal......cu piciorul :D, ca la ala cu sticla il stim deja.

dede
8th October 2005, 19:50
parerea mea este ca Radoi nu ar mai trebui sa vina la nationala...nu pt faza cu plecatu din cantonament, ci doar pt ca nu merita; daca vine numai se accidenteaza sau se oboseste, ca mari rezultate nu poate avea cu echipa nationala

t.b.
8th October 2005, 20:03
Radoi are valoare de nationala, s-a vazut ca Iencsi este nesigur si mai e si batran... Radoi ar trebui sa-si scoata impresiile din cap :mda:

delaparis
9th October 2005, 00:50
Daca Romania se califica Radoi o sa fie chemat din nou la lot ...

ieppy
9th October 2005, 01:25
Dante
Uita-te ce bine joaca cei veniti de la Sportul in noile lor echipe. Uita-te cati sunt titulari?
Galamaz- titular accidental la Dinamo
Gigel Bucur (marele golgheter) - foarte rar la Timisoara
si cred ca pot continua cu exemplele, nu-i asa?
Si raspunsul tau la ultima intrebare e filozofic

Nu cred ca vorbim pe forum ca sa ne jignim. Daca ai alta parere decat a mea nu pot sa-ti spun sa stai in banca ca stai bine.

nu vad jignirea dar in fine. :D

eu ma uit si vad ca nonvaloarea Mazilu e titlar la nationala. restul e neinteresant. :D

delaparis
9th October 2005, 01:29
nu vad jignirea dar in fine. :D

eu ma uit si vad ca nonvaloarea Mazilu e titlar la nationala. restul e neinteresant. :D

Fara sa te jignesc dar Mazilu e slab ... Niculae D e cel ce trebuie acum

GeKuRA
9th October 2005, 01:33
de ce ar fi chemat Radoi ??
nu merge bine echipa ?? nu avem aparare buna ??...
Radoi nu are o asa mare valoare, totusi...
in Romania se gasesc destui fundasi centrali...

adilie
9th October 2005, 09:35
Daca ati vazut meciul cu Finlanda ati vazut ce aparare buna avem....
Mie mi s-a parut mai mult un meci amical. E bine ca am castigat si ca au castigat si olandezii. Eu eram sigur ca nu se aranjeaza nimic, dar se pare ca "oamenii de fotbal" din Romania (Dragomir, de exemplu) stiu mai bine.
Sa speram ca Finlanda pot scoate un egal miercuri, desi nu cred.
Sa dea Domnul sa avem si noi noroc.

codrind
9th October 2005, 10:10
Daca ati vazut meciul cu Finlanda ati vazut ce aparare buna avem....
Mie mi s-a parut mai mult un meci amical. ...
Sa dea Domnul sa avem si noi noroc.

O īntrebare scurtă: tu eşti frate,văr, fin, cumnat, soţ, soţie, etc sau toate la un loc, cu mirela??? Văd CĂ nu MAI POŢI DE "DORUL" lui (ei) ! :mda:

adilie
9th October 2005, 10:16
Codrind, pe mine ma deranjeaza nedreptatile si faptul ca Piturca trateaza echipa nationala ca o afacere personala.
Putea sa fie oricare altul in locul lui Radoi (de la Dinamo, Rapid sau alta echipa) opinia mea era aceeasi. Daca e jucator valoros trebuie convocat, evident dupa ce isi primeste pedeapsa binemeritata pentru fapta savarsita.

codrind
9th October 2005, 11:42
Codrind, pe mine ma deranjeaza nedreptatile si faptul ca Piturca trateaza echipa nationala ca o afacere personala.
....evident dupa ce isi primeste pedeapsa binemeritata pentru fapta savarsita.
EU am īnţeles că nu a fost doar o mică ceartă īntre piţurcă şi rădoi! :rolleyes:
S-a lăsat cu īnjurături, ameninţări etc... rădoi uitānd īn acel moment că nu e pe tăpşanul din ghencea, unde "naşul" este atotputernic !
Iar mie, mi se pare NORMALĂ atitudinea selecţionerului, faţă de mirela !

DanielAndrei
9th October 2005, 11:48
ii recomand un fundas pt nationala lui Piturca, dar sa nu ma considerati subiectiv --- Adi Ilie (Poli Iasi)--- v-as sfatui sa il urmariti ;)

Ultras
9th October 2005, 12:14
Fara sa te jignesc dar Mazilu e slab ... Niculae D e cel ce trebuie acum

Daca vorbesti serios, imi pare foarte rau pentru tine. Nu vreau sa spun mai multe pentru ca te-ai simti jignit. Vezi numai ce note a primit Mazilu pentru meciul de ieri si la cel cu Cehia. E simplu sa faci afirmatii fara nici o sustinere.

SORENSEN
9th October 2005, 12:23
EU am înţeles că nu a fost doar o mică ceartă între piţurcă şi rădoi! :rolleyes:
S-a lăsat cu înjurături, ameninţări etc... rădoi uitând în acel moment că nu e pe tăpşanul din ghencea, unde "naşul" este atotputernic !
Iar mie, mi se pare NORMALĂ atitudinea selecţionerului, faţă de mirela !
Nu e "Nasul" atotputernic ? si yo care credeam ca M Sandu e atotputernic la federatie:D

Mazilu nu e slab dar nu mi se pare cel mai valoros atacant din Divizia A , as numi cel putin 2 daca nu mai multi :ok: (pt ultras)

Radoi trebuie pedepsit si a fost pedepsit pt fapta sa (pai numai faptul ca el nu cred se poate tranfera in Anglia de ex din cauza celor 75% meciuri jucate pt nationala)
Problema ,zic eu,este ca nu stiu daca o persoana poate lucra cu alta care a spus ca a mintit si alte chesti de genul asta.
Eu unul nu cred ca as putea lucra desi totusi pt interes important poate as calca peste anumite principii .POATE.
Nu as avea nevoie de scuze ...

Ultras
9th October 2005, 12:28
Nu am spus ca este cel mai valoros (e destul de greu de stabilit asa ceva), dar pentru ceea ce doreste Piturca este cel mai util...

Pana acum ne manca ficatii numai noua, de ce sa nu-i manance unei tari intregi...?:evil: Daca ar fi avut noroc ieri poate ca marca vreo doua, dar poate mai bine asa cu 1-0 din penalty (scos de Mazilu) decat un 3 sau 4-0. Finlandezii trebuie sa traga tare miercuri cu Cehia si nu stiu daca ar mai fi facut-o daca ii umileam acasa...

SORENSEN
9th October 2005, 12:47
mazilu zic ca are o problema mare RATEAZA EXASPERANR DE MULT desi anul asta a inscris multumitor in campionat , si nu stiu dc el este cel mai indicat de a fi titular la nationala .
Insa eu sunt de parere ca un selectioner trebuie sa aduca pe cine crede pt ca va raspunde doar el ,mai ales ca un anume "NAS" deobicei la un dezastru "merge pe burta"
Asadar daca Piturca a adus pe Mazilu si Cocis sau chiar Rosu si nu l-a adus pe Dica sau Radoi e problema lui .Pt ca e responsabilitatea lui .
Eu vreau ca Romania sa joace bine si sa ajunga la turneele finale .

ieppy
9th October 2005, 14:09
buuuuuuuun, mazilu nu e cel mai bun atacant dar in momentul de fata e cel mai bun atacant valid. parerea mea ca daca niculescu era valid ar fi fost titular. dar nu are importanta.

Radoi nu joaca la Nationala si nationala castiga si nu numai asta, joaca exceptional. Pedeapsa e tocmai asta, probabil va fii rechemat insa nu prea il vad jucand fundas central deoarece Tamas si Chivu sunt titulari acum asa ca va trebui sa astepte sa se retraga Dorinel ca sa joace la inchidere.

sun
9th October 2005, 14:18
Radoi nu joaca la Nationala si nationala castiga si nu numai asta, joaca exceptional. Pedeapsa e tocmai asta, probabil va fii rechemat insa nu prea il vad jucand fundas central deoarece Tamas si Chivu sunt titulari acum asa ca va trebui sa astepte sa se retraga Dorinel ca sa joace la inchidere.

sau in locul lui Ovidiu Petre :ok:

t.b.
9th October 2005, 14:21
Care atacant ziceti voi ca ar fi meritat sa joace? Pai Mazilu e golgeterul campionatului, plus ca nationala e intr-un proces de intinerire si el a confirmat (si) in meciul cu Cehia. Nu vad nici un alt atacant tanar mai in forma decat Mazilu.
Un alt jucator care ar fi meritat sa joace, tot in ideea intineririi echipei este Nicolita.

alejandro
10th October 2005, 10:46
dante,la cate ocazii au avut nordicii tot mai zici ca echipa joaca "exceptional"?interesant....:rolleyes: ce-ai fi zis daca n-ar fi avut nici o ocazie.....:sleep:

adilie
10th October 2005, 11:05
Ba fratilor, cred ca glumiti cand spuneti ca echipa joaca exceptional.
Am meritat victoria in fata unei echipe care a luat 4 goluri acasa de la Olanda si care a avut in ultimele minute 2 ocazii mari cu noi.
Forma Finlandei in ultimele meciuri nu ne da sperante ca vor scoate egal cu cehii.
Romania a reusit un singur meci mai bun cu Cehia acasa. Pe Andorra acasa abia i-am batut, pe Macedonia la ei vai de noi ce ne-am chinuit.
Mai ganditi-va ca la meciurile cu Andorra si Cehia victoria s-a datorat unor executii de exceptie a lui Mutu, nicidecum jocului "exceptional".
Tare ma intreb cate puncte aveam daca nu era Mutu?

Ultras
10th October 2005, 11:36
Eu am vazut o echipa a Romaniei care nu mai paseaza la centru si spre inapoi la nesfarsit, care isi creaza ocazii cu nemiluita si practica un fotbal care place ochiului. Calificarea este pierduta de la tragerea la sorti. Atunci chiar nu aveam argumente pentru a spera intr-o clasare inaintea Olandei si Cehiei. Daca vom obtine sau nu calificarea va fi doar cireasa de pe tort. Mai important este faptul ca ne putem face sperante pentru viitor. Piturca face bine ce face si trebuie lasat. Sa nu uitam ca fotbalul romanesc a fost dat cu 4 ani inapoi de o parte dintre cei care il dusesera in elita mondiala. Ma refer la episodul cu demiterea lui Piturca. Nu am fost corecti si am platit pentru asta. Cred ca ne-am ispasit pedeapsa si putem incepe un nou drum. Dar probabil ca nu vom ajunge niciodata la capatul lui din cauza intereselor meschine de pe la noi. Deja au inceput presiunile unor conducatori de club sub forma unor recomandari "amicale" pentru Piturca. O evolutie buna a echipei nationale si mai ales o calificare la un turneu final inseamna si cresterea vertiginoasa a cotei jucatorilor selectionati. Sa nu uitam ca anumite persoane, in momentele de criza, declarau ca nu sunt interesate de echipa nationala. Acum insa li s-a redesteptat interesul pentru ca in cazul unei calificari, la transferul unui jucator va exista si intrebarea inevitabila: daca joaca sau nu la echipa nationala?

Revenind la jocul echipei nationale, pe mine unul m-a incantat si cred ca daca jucam de la inceputul campaniei asa acum eram calificati direct. Sa nu uitam ca si Olanda este o echipa in reconstructie, dar la ei procesul a inceput inainte de inceperea calificarilor, nu la mijlocul lor. Chiar daca nu ne calificam nu este o drama, dar trebuie profitat de tot timpul alocat pentru meciuri internationale si sa jucam cat mai multe meciuri amicale, cu echipe care merg la Mondiale. In toamna viitoare trebuie sa pornim calificarile pentru europene cu o echipa rodata. Cu sau fara Radoi...

Ultras
10th October 2005, 23:07
Capitanul Stelei a declarat azi ca nu e la echipa nationala pentru ca unii cred ca n-are valoare.
Radoi n-a mai fost convocat de Victor Piturca la echipa nationala dupa ce a parasit cantonamentul inainte de meciul cu Olanda, din deplasare, suportind si o suspendare de patru etape in competitiile interne.

El crede ca actuala pozitit in clasamentul grupei preliminare e reprezentativei noastre i se datoreaza exclusiv lui Mutu:"Daca nu era el, acum eram in locul Armeniei!"

Mare caracter! I-a iesit prin piele sau altfel spus s-a suparat ciobanul pe sat... pardon, finul ciobanului...

ieppy
11th October 2005, 00:34
dante,la cate ocazii au avut nordicii tot mai zici ca echipa joaca "exceptional"?interesant....:rolleyes: ce-ai fi zis daca n-ar fi avut nici o ocazie.....:sleep:
asta e culmea. auzi, a avut finlanda 2 ocazii cu noi. :happy se pare ca esti depasit de fenomenul fotbal, te rog sa te intorci cand ai realizat ce ai spus.

alejandro
11th October 2005, 08:30
2 ocazii...:sleep: revezi meciul si apoi revino si mai zi-mi ca au avut doar 2 ocazii:headbang:

ieppy
11th October 2005, 10:35
l-am vazut. eu am vazut 2 ocazii pe final de meci. alea 2 suturi ale lui eremenko din prima repriza, primul in bratele lui lobont si celalalt direct in aut poate sunt ocazii in tara aia a ta, dar pe aici nu sunt. si sa zicem de dragul conversatiei ca si alea au fost ocazii care e exact problema?

delaparis
11th October 2005, 13:15
Daca vorbesti serios, imi pare foarte rau pentru tine. Nu vreau sa spun mai multe pentru ca te-ai simti jignit. Vezi numai ce note a primit Mazilu pentru meciul de ieri si la cel cu Cehia. E simplu sa faci afirmatii fara nici o sustinere.

Fara sustinere ?
Bun te inteleg cu notele dar hai sa ne uitam un pic si la esential.
Pentru mine un atacant central in fotbal este in echipa pentru a baga goluri in primul rind ... aici avem o problema la Mazilu.
Joaca bine ... cert ... alearga bine ... cert ... mereu prezent in fata portii ... cert ... este mereu disponibil in joc .. cert ... DAR NU BAGA GOL !!! (o sa-mi spui ca a scos un penalti... pasa a fost geniala iar portarul a fost moaca)
La asta ma refer cind zic ca nu e bun. Ce ne facem daca Mutu este indisponibil iar cine stie ? Nu mai bagam nici un gol ? Nu mai cistigam nici un meci ?
Parerea mea este ca atit timp cit nu avem om de gol jucam cu handicap fata de altii. Orice echipa din lume la nivelul pretentiilor nationalei noastre poseda, pe linga unul sau doi jucatori de mare talent, un om de gol care marchiaza 1 gol din 1/2 ocazie ... Cite ocazii a avut Mazilu ?

Dar ma rog sintem in afara subiectului. Radoi o sa intre in locul lui Munteanu cind s-o retrage... Cred ca asta e calculul lui Piturca ...

Ultras
11th October 2005, 13:44
Mazilu a avut urmatoarele situatii bune de a marca:
In prima repriza
1. in min.9 la centrarea lui Rat a lovit mingea cu capul dintre doi adversari, aceasta a lovit pamantul si numai reflexul de senzatie al portarului a impiedicat golul.
2. min.22 a primit o pasa cu capul de la Cocis in 16m, a preluat pe piept si a sutat din prima pe coltul lung mingea trecand la cateva palme de poarta.
3. min.42 a fost faultat in careu de portar dupa ce isi facuse mingea pentru a-l depasi.
Repriza a doua
4. min 47 Centrare Contra in cross, iar Mazilu nu a reusit sa reia spre poarta de pe linia de fund a terenului
5. Centrare Contra pe 16 m, Mazilu loveste mingea cu capul, bolta cu jumatate de metru pe langa vinclu.
6. Mutu intoarce o centrare catre Cocis care suteaza puternic in bara, mingea trece cam la un metru in lateral de Mazilu care era singur in fata portii
7. min.86 Patrundere frontala a lui Mazilu care este prins intre doi fundasi finlandezi in careu. Arbitrul nu acorda penalty.

Am mai uitat cateva situatii bune.

Eu ca antrenor mi-as dori un astfel de atacant in echipa care se afla de atatea ori in situatie de a marca, decat sa am unul care se intalneste doar de cateva ori cu mingea in fata portii. Se intampla ca intr-un meci, doua, trei primul sa nu marcheze, dar goluri sigur vor veni.

george-dinamo
11th October 2005, 13:45
cred ca ar trebui sa revina, dar sa joace la inchidere, in locul lui ov. petre sau al lui dorinel cand se retrage. ar trebui sa incercam si noi sistemul asta cu 4 fundasi, 2 inchizatori, 3 mijlocasi ofensivi (eventual unul din varfuri se retrage mereu la mijloc) si un varf impins care face culoare, trage oamenii dupa el, etc.

delaparis
11th October 2005, 13:55
Mazilu a avut urmatoarele situatii bune de a marca:
In prima repriza
1. in min.9 la centrarea lui Rat a lovit mingea cu capul dintre doi adversari, aceasta a lovit pamantul si numai reflexul de senzatie al portarului a impiedicat golul.
2. min.22 a primit o pasa cu capul de la Cocis in 16m, a preluat pe piept si a sutat din prima pe coltul lung mingea trecand la cateva palme de poarta.
3. min.42 a fost faultat in careu de portar dupa ce isi facuse mingea pentru a-l depasi.
Repriza a doua
4. min 47 Centrare Contra in cross, iar Mazilu nu a reusit sa reia spre poarta de pe linia de fund a terenului
5. Centrare Contra pe 16 m, Mazilu loveste mingea cu capul, bolta cu jumatate de metru pe langa vinclu.
6. Mutu intoarce o centrare catre Cocis care suteaza puternic in bara, mingea trece cam la un metru in lateral de Mazilu care era singur in fata portii
7. min.86 Patrundere frontala a lui Mazilu care este prins intre doi fundasi finlandezi in careu. Arbitrul nu acorda penalty.

Am mai uitat cateva situatii bune.

Eu ca antrenor mi-as dori un astfel de atacant in echipa care se afla de atatea ori in situatie de a marca, decat sa am unul care se intalneste doar de cateva ori cu mingea in fata portii. Se intampla ca intr-un meci, doua, trei primul sa nu marcheze, dar goluri sigur vor veni.

Daca luam un exemplu de la Juve si cu Treze care are ocaziile pe care le-ai enumerat tu mai sus si nu marchiaza , Capello il lasa pe banca in urmatorul meci asta e sigur.

alejandro
11th October 2005, 14:51
sunt ocazii in tara aia a ta, dar pe aici nu sunt... care e exact problema?
Eu n-am nici o problema,tu te-ai luat de mine si-mi zici ca romania a jucat exceptional in Finlanda.Asta e buna,de cate ori au vrut nordicii de atatea ori au amenintat poarta romanilor.Pentru tine e Exceptional sa tremuri pe finalul partidei cand stai cu sufletul la gura sa nu primesti gol?Poate in echipa ta.
P.S.: nu ma lua tu pe mine cu tara ta ca asta demonstreaza ca nu prea esti prieten cu capul,mai sunt vreo cativa din astia pe forum,da' speram ca tu nu faci parte din ei.Daca n-ai nimic impotriva,eu zic sa incheiem.Nu mai am ce discuta cu tine.
P.P.S.:daca insisti totusi putem continua,sa vedem care e mai...:sleep:

tudi
12th October 2005, 23:32
cred ca radoi este un jucator valors nu vreau sa zic ca ar fi cel mai bun fundas din romania dar cu siguranta isi merita locil in echipa nationala...si chestia mai nasoala e ca toata lumea il acuza pt ca a avut dou sau trei meciuri nereusite la steaua..sa fim seriosi ca asta se intampla in cariera oricarui jucator sanu uitam de cate ori si-a scos echipa din *****

remy
22nd December 2005, 01:20
Cand isi va cere scuze fata de cei doi antrenori pe care i-a sfidat (si FRF-ul), atunci inseamna ca a invatat din greseli.
Si ar mai trebui sa-si ceara scuze suporterilor echipei Nationale a Romaniei !

foreva_ya
22nd December 2005, 12:30
Pai atunci mutu ce ar trebuie sa faca in fatza suporterilor echipei natzionale daca mirel tre sa-si ceara scuze???????????????
da ptr ce sa-si ceara scuze radoi bay remy??/ aaaaaaaa daaaaaa cam asa ar suna :" Va rog sa ma scuzatzi ca victor piturca e un mare *******"

diavol visiniu
22nd December 2005, 13:11
Cu stilul lui arogant nici un antrenor nu-l va suporta,daca bBecali il tine in brate asta nu inseamna ca toti antrenori trebuie sa-i cada in genuchi ca e el vedeta.Va vedea daca va pleca afara ca acolo nu accepta nimeni comportamente ostile,si nu nici "nasu"sa-l tina in brate:D

cip_81
22nd December 2005, 14:19
Pai atunci mutu ce ar trebuie sa faca in fatza suporterilor echipei natzionale daca mirel tre sa-si ceara scuze???????????????
da ptr ce sa-si ceara scuze radoi bay remy??/ aaaaaaaa daaaaaa cam asa ar suna :" Va rog sa ma scuzatzi ca victor piturca e un mare *******"

Da, imediat dupa acel episod Mutu a iesit pe toate posturile si si-a cerut scuze fata de colegi, fata de antrenori si fata de suporteri. Ce altceva ar fi trebuit sa faca?..cred ca fata de antrenori si colegi ar trebui sa-si ceara scuze si Mirela, ce mai tura-vura, ca n-a inceput nationala cu el si nici nu se va sfarsi cu el.

dede
22nd December 2005, 15:19
bine bine...da tot nu ne-ati convins...de ce sa isi ceara scuze?

remy
8th January 2006, 05:41
PIŢURCĂ: "RADOI SĂ SPUNĂ OAMENILOR ADEVĂRUL!"
Ionuţ Petrişor

Ieri, la Hotel Intercontinental, Viorel Păunescu a organizat o acţiune de binefacere la care a invitat 20 de bătrīni de la un azil din Bucureşti. La acţiune au participat, alături de Păunescu, selecţionerul Victor Piţurcă, preşedintele Federaţiei de Box, Rudel Obreja, multipla campioană olimpică la canotaj, Elisabeta Lipă, dar şi primarul Capitalei, Adriean Videanu.
Piţurcă a ţinut să lămurească şi situaţia căpitanului Stelei, Mirel Rădoi, căruia i-a reamintit că trebuie să īşi recunoască greşeala de a părăsi cantonamentul "naţionalei", fără a anunţa pe cineva din staff-ul echipei.

Superstiţiile lui Piţi

Preliminariile pentru Euro 2008 la Constanţa
Selecţionerul Romāniei, Victor Piţurcă, e cunoscut ca un tip extrem de superstiţios. Acesta a decis ca meciurile echipei naţionale din preliminariile EURO 2008 să se joace la Constanţa. Motivul? "La Constanţa am obţinut rezultate foarte bune, iar jucătorilor le-a plăcut atmosfera creată de suporteri, astfel că meciurile importante le vom juca acolo", a declarat Piţi. Deşi pe stadionul Naţional din Complexul "Lia Manoliu", gazonul a fost montat şi arată foarte bine, selecţionerul nu pare dispus ca "naţionala' să īşi dispute meciurile aici. "Pe <> am pierdut meciuri importante, cum ar fi cel cu Danemarca, deci prefer să jucăm īn ţară. Vom merge la Constanţa, Timişoara şi Craiova", a īncheiat selecţionerul.


Piţurcă despre:

- echipa naţională:
"Sper să avem noroc la tragerea la sorţi pentru Campionatul European. Īmi doresc adversari cīt mai accesibili, dar nu prea mai există aşa ceva. Chiar şi īn ultima urnă valorică sīnt echipe care pot produce surprize"

-meciuri amicale:
"Vom juca două partide īn turneul din Cipru, un meci contra Croaţiei şi dacă nu vom evolua īn aceeaşi grupă pentru Euro, e posibil să jucăm un amical cu Bulgaria. Chiar dacă nu este dată oficială FIFA, vom evolua cu jucători din campionatul intern. Ar fi formidabil să jucăm cu Spania, dar rămīne să se concretizeze acest meci"

- Florentin Petre:
"E problema celor de la club īn privinţa lui Petre. Ştiu sigur că Petre este dinamovist sută la sută. Nu ştiu cum ar fi īnsă primit un fotbalist ca Petre la o rivală ca Steaua"

- Mirel Rădoi:
"Nu mai are nici un rost să vorbesc de Rădoi. Rădoi trebuie să spună public ce s-a īntīmplat īnaintea meciului cu Olanda. Eu nu vreau să īşi ceară public scuze faţă de mine. El a greşit atunci, trebuie să spună adevărul, altfel nu mai pot avea īncredere īn el"

- preţul cerut de Gigi Becali pentru Mirel Rădoi:
"Gigi este mai euforic. Nu contează ce valoare cred eu că are Rădoi, ci suma pe care o va oferi clubul care doreşte să-l achiziţioneze"

Cra10veanu
8th January 2006, 08:48
eh si ? mare thread deschisasi si tu, nu deschizi de dinamo dar te doare de alte echipe, uite-te mai bine cum vinde giovanni tot ce prinde si dupa aia ia-te de altii. Tu esti chiar deprimant ma, chiar ma plictisesti cu a Steaua, pune la echipa favorita Dinamo, Steaua si terminam balamucu :rosu:

Vladek
8th January 2006, 09:23
Remy, o sa-ti acordam un premiu creat special pentru tine : "Obsedatul anti-Steaua si anti-Radoi al anului" !
Numara-ti posturile... in cate e vorba de Dinamo si in cate e vorba de Steaua/Radoi ?? :D :D

STEAUA-MANIA
8th January 2006, 09:42
remy,e STELIST,clar sau daca nu e ,atunci va deveni "din marea ura se naste MAREA IUBIRE" vezi romeo si julieta:D:D:D
Astept un topic "borcea sa spuna adevarul asupra blaturilor lui dinamo" facut de inconfundabilul reeeeeeeemy!yuuuhu!
MIREL RADOI nu are nevoie de nationala!Echipa de club ii aduce mai multa faima internationala!:yeah:

desdemona
8th January 2006, 10:04
Pentru remy:

Daca tot stai zi si noapte pe OLS, macar pune-te la curent cu subiectele existente si nu mai deschide threaduri noi pentru orice copy-paste din ziare. Nu o sa stea nimeni tot timpul sa iti mute astfel de threaduri unde le-ar fi locul, s-ar putea sa te trezesti fara ele...

Threadul deschis de tine in legatura cu Mirel (care vad ca te obsedeaza la modul cronic) nu isi avea rostul. Mesajul respectiv - copiat din ziare, fara alte opinii proprii - il puteai posta frumos, de la bun inceput, aici. Dupa cum vezi, o astfel de initiativa a ta nu putea avea prea multe reply-uri normale si nici nu a avut. Au raspuns cativa la misto si gata, s-a stins. Si atunci, pentru ce sa faci un milion de threaduri si sa incarci sectiunea Intern aiurea? Si mai ales pentru ce sa facem o varza pe OLS, cu cate un thread separat - despre acelasi subiect - unul pe Intern, unul pe Suporter, unul pe Tricolori? Mai lipsea unul pe Diverse si era setul complet...

remy
8th January 2006, 21:41
Ce sa-i fac, daca unii ridica in slavi un fotbalist mincinos si pervers ca Radoi ? Tu, craiovene, ce te bagi pe discutiile intre Dinamovisti si Stelisti ? Chiar n-ai ce discuta pe forumul despre Craiova ? E bine in B ? Poate mai ramaneti, ca nu l-ati vrut investitor pe Netoiu, care v-a luat jucatorii, pt. ca l-ati suparat. asta-i viata ! Si va dusese la un moment dat pe primele locuri, dupa care a ajuns in B, dupa plecarea lui. Vezi si cazul Argesului.
Repet ce spune antrenorul Nationalei: "Nu mai are nici un rost să vorbesc de Rădoi. Rădoi trebuie să spună public ce s-a īntīmplat īnaintea meciului cu Olanda. Eu nu vreau să īşi ceară public scuze faţă de mine. El a greşit atunci, trebuie să spună adevărul, altfel nu mai pot avea īncredere īn el".
Va face asta vreodata increzutul asta ?

P.S. Desdemona, ce are daca eu vreau sa scot in evidenta ceva ce este foarte real ? Mai conteaza de unde iau informatia, odata ce este reala ? Esti impotriva informarii forumistilor ?
Ce rost mai are Forumul, daca nu se deschide un subiect, la care se poate comenta ? Vezi alte Forumuri, nu numai de sport, unde nu se muta oricum si oricand un thread, numai ca unul sau altul dintre moderatori tine cu o echipa sau alta, sau are opinii diferite fata de cel care scrie altfel de el. Eu critic violenta, minciuna, demagogia ieftina. Sper ca esti de acord cu stilul asta normal de a scrie pe un Forum. Vreti sa stam sa ne uitam unul la altul ca prostii, fara sa scriem decat balarii sau laude la adresa unei echipe sau alteia.

Paul
8th January 2006, 21:55
majoritatea celor care intram pe forum sa dezbata un anumit subiect , citesc mai intai ziarele...
tu nu dai decat niste copy/paste`uri penibile , si deschizi cand un thread...
vad ca mai nou te-ai apucat ca deschizi threaduri vechi de juma de an , zici ca noi (forumistii in general) nu stim ce s-a intamplat...

PS.
Purtam intr-o zi o discutie privata cu un non-stelist de pe forum ...
parerea lui , conincide cu a stelistilor ... si a tuturor de pe forum : Esti penibil cu interventiile tale...
cere`te afara :evil:

Triphat
8th January 2006, 21:59
: Esti penibil cu interventiile tale...
cere`te afara :evil:

Subscriu.:yeah:

remy
8th January 2006, 22:15
Paulica, cu cine discutai, cu Craioveanu ? Daca de tine se lua parca Marius, nu-ti convenea. Patetic mai esti. si te laudasem zilele astea ca nu esti chiar asa. PACAT. Steaua face mult rau unora de aici.
Daca eu aduc realitati impotriva stelistilor, santeti impotriva ? Fiti si voi mai ageri si puneti aici tot ce e rau despre orice echipa, doar discutam, ce naiba, ce va aprindeti asa ? Dar fanatici mai santeti.
Ce, vrei sa fim ca pe vremea comunismului, sa avem toti aceeasi parere si sa ridicam in slavi pana la infarct pe cineva ?
Lasati demagogia, ca si voi injurati pe sefii de la Steaua cand au fost violentele fara precedent la Steaua.
Asumati-va ce ati spus atunci, si nu numai.
Daca nu, cereti-va afara, ca o schimbati dupa cum bate vantul.
Am ajuns sa fiu sperietoarea voastra. Ce ma distrez. Deja ma minunez ce importanta mi se da. Tot inainte. Ati vrea sa discutati singuri ?
Mai bine vedeti ce e pe la clubul ala de scandalagii, ca ne-am saturat de atata gargara de doi lei.

Vladek
8th January 2006, 22:35
Subscriu.:yeah:

Subscriu. Plus : propun boicot utilizatorului Remy ( adica il ignoram complet, fara reply, fara quote ) pana cand isi toarna trei galeti cu apa foarte rece in cap si se gandeste serios la urmatoarea chestiune : "Tii cu Dinamo sau pur si simplu scopul maxim in viata ta e sa fii anti-Steaua / anti-Radoi" ?

realmadrid.com
8th January 2006, 22:40
Daca eu aduc realitati impotriva stelistilor, santeti impotriva ?

Da, niste pareri de la cativa ziaristii tembeli :D...pacat ca nu-ti poti sustine declaratiile facute (lipsa de imaginatie) decat prin declaratiile unor "aratari" din lumea fotbalului :D


Am ajuns sa fiu sperietoarea voastra. Ce ma distrez. Deja ma minunez ce importanta mi se da. Tot inainte. Ati vrea sa discutati singuri ?

Nu cred ca cineva se sperie de tine, poate se amuza sau in cel mai rau caz mai enervezi pe cineva cu un mesaj idiot :D
Daca se poate, sa se discute fara tine...nu singuri :D

PS_Si vezi pe cine superi....ca nu mai ai mult :D
PSS_Bonjaski si-a luat K.O., tu urmezi :D

Paul
8th January 2006, 23:09
Subscriu. Plus : propun boicot utilizatorului Remy ( adica il ignoram complet, fara reply, fara quote ) pana cand isi toarna trei galeti cu apa foarte rece in cap si se gandeste serios la urmatoarea chestiune : "Tii cu Dinamo sau pur si simplu scopul maxim in viata ta e sa fii anti-Steaua / anti-Radoi" ?

ignore`ul complet ... adik il bagam in Ignore List (Click ... user CP Add to Ignore List)

Eu sunt primul ... :yeah:
----------------
Old Today, 22:15
Remove user from ignore list
remy
This message is hidden because remy is on your ignore list.

Pare interesant ...
Nu mai vezi scrisul lui in culori si toate alea :yeah:

remy
9th January 2006, 03:01
Si repet, ca sa fiu on-topic: Radoi nu va juca la Nationala, atata timp cat nu-si va cere scuze fata de toti oamenii din fotbal, nu fata de Piturca. A vrut sa fenteze de 2 ori Echipa Nationala, pentru ca el avea alte interese. Mai bine sa ramana numai cu Steaua, ca acolo ii da Nashul bani pana va termina cu fotbalul.
Chiar va supara ce a spus Piturca ? Daca da, nu mai avem ce discuta despre fotbal. Uite ca nu eu am spus asta, ca sa enervez pe cineva, a spus-o chiar antrenorul Nationalei Romaniei, chiar cel care l-a adus in fotbal. Gresesc, cumva si acum ? :evil:

Piturca ramane ferm pe pozitie fata de Radoi. Bravo lui, si s-o tina tot asa !
http://www.gazetasporturilor.ro/images/content/edition/edition.pdf

GruppoApparte
9th January 2006, 06:43
va bateti capu degeaba , normal ca o sa il cheme , nu degeaba Jijel la sprijint pe Sandu , acu e momentu sa-i intoarca favorul :P

desdemona
9th January 2006, 08:50
P.S. Desdemona, ce are daca eu vreau sa scot in evidenta ceva ce este foarte real ? Mai conteaza de unde iau informatia, odata ce este reala ? Esti impotriva informarii forumistilor ?
Ce rost mai are Forumul, daca nu se deschide un subiect, la care se poate comenta ? Vezi alte Forumuri, nu numai de sport, unde nu se muta oricum si oricand un thread, numai ca unul sau altul dintre moderatori tine cu o echipa sau alta, sau are opinii diferite fata de cel care scrie altfel de el. Eu critic violenta, minciuna, demagogia ieftina. Sper ca esti de acord cu stilul asta normal de a scrie pe un Forum. Vreti sa stam sa ne uitam unul la altul ca prostii, fara sa scriem decat balarii sau laude la adresa unei echipe sau alteia.

Nu stiu ce nu ai inteles din ce ti-am scris in mesajul precedent. Reiau acum, pentru ultima data, ideea principala. Nu de alta, dar nu vreau sa zici ca nu te-am atentionat public (din moment ce PM-urile primite de la diversi moderatori nu au avut nici un efect asupra ta). Cu asta am incheiat offtopicul cu privire la persoana ta pe acest thread. Sper ca totusi.. de data asta sa intelegi niste lucruri:

1. Nu are nimeni nimic cu ... nimeni pe OLS ;) Cat timp discuti civilizat si argumentat. Nu ai decat sa "scoti in evidenta ceea ce este real", sa spui ce ai chef in continuare despre Steaua si ce mai vrei tu (am observat ca altceva nu mai vrei, dar fiecare cu pasaricile lui). E convingerea/opinia ta. In cel mai rau caz, ceilalti se amuza copios pe seama obsesiei (e dreptul lor, cat timp si tu amintesti de Steaua la fiecare mesaj, facand comparatii si mentiuni care de cele mai multe ori sunt offtopic - aminteste-ti motivul pentru care te-am banat ultima data: altercatia stelisto-dinamovista pe teme fotbalistice de pe subforumul de... Handbal!! Nu impanzi tot forumul cu obsesiile astea, te-am mai rugat si-n alte randuri!) In cel mai bun caz, lumea iti raspunde pana sa plictiseste dezbatand aceeasi idee la infinit. Oricum, nu asta era ce-ti spuneam in mesajul anterior. Lucrurile asupra carora iti atrageam atentia sunt urmatoarele:

2. nu mai deschide cate un thread nou pentru fiecare "subiect" la modul in care o faci tu. Adica.... vezi un articol intr-un ziar, il copiezi si gata threadul - cine vrea ... sa-l comenteze. Tine cont de faptul ca majoritatea articolelor pe care le citesti sunt versiuni sau continuari ale unor subiecte deja dezbatute pe forumul OLS. Prin urmare, ce iti sugeram era sa iei frumos forumul la puricat (titlurile, temele dezbatute) si sa vezi unde se incadreaza un articol sau altul. Hai ca nu e greu, sunt convinsa ca la cat ai sapat sa dai linkuri dupa mesajele unora sau altora pe threaduri, deja stii cam unde ai gasi discutia despre fiecare tema in parte. Era chiar o munca titanica sa gasesti threadul despre care se discuta despre problema "Radoi la nationala" si sa pui copy-paste-ul ala aici? Pentru tine se pare ca da, din moment ce ai deschis un nou thread pe Intern cu articolul ala. Lumea si-a spus deja parerea aici si o va mai face... acolo tot ce ai obtinut au fost cateva mistouri.

3. Dupa cum ti s-a mai atras atentia in repetate randuri pe PM de catre moderatori, nu mai folosi fonturi imense si prea multe culori pentru a evidentia parti din mesaj. Risti sa-ti iasa o chestie pestrita care oboseste cititorii si nu iti mai citeste nici dracu mesajul. Treaba asta e prevazuta si in regulament. Presupunand ca esti nou si nu esti la curent cu uzantele OLS, ti s-a atras atentia cu binisorul pana acum. Deja cred ca eforturile au fost destule, daca nu respecti regulamentul vei fi sanctionat. Foloseste optiunile bold, underline, italic pentru cate o propozitie care vrei sa o subliniezi, chiar si cate o culoare in unele cazuri, dar nu mai realiza mesaje de alea care arata ca o sperietoare. Ce-i asa greu?


Te rog sa nu-mi raspunzi la mesaj, pentru ca nu am mai termina niciodata contrazicandu-ne. Ia mesajul meu ca pe o recomandare si respecta ce ti-am spus. Daca nu, se vor lua masurile care se impun. O zi buna!

P.S.
- Nu esti vedeta pe OLS. Esti un user ca oricare altii, doar ca ridici unele probleme de .... forma (alea de fond tin de dreptul fiecaruia la libera exprimare, asa ca nu le mai discut). Corijeaza intai deficientele ce tin de modul in care postezi si mai vedem.
- Nu are importanta ca ai ani de "forumuri" in spate. As zice ca nu se vede, dar nu ma intereseaza trecutul tau. Cand te-ai inscris pe Onlinesport ai fost egal cu unul care a intrat pentru prima data in viata lui pe un forum (in speta, acesta).
- "Certurile" dintre alti useri nu sunt problema ta, nu mai compara nimic. Nu-l aduce in discutie pe MariusTR in discutia cu Paul pentru ca gresesti alegand un exemplu prost. Dupa cum observi, dintre cei doi, Marius a fost cel banat (fara prea mare legatura cu acel incident), Paul e in continuare aici. Ce zici, care din ei a fost userul problema pe OLS?

Paul
9th January 2006, 15:05
va bateti capu degeaba , normal ca o sa il cheme , nu degeaba Jijel la sprijint pe Sandu , acu e momentu sa-i intoarca favorul :P

Gigi l-a sprijiit pe Sandu pentru a nu veni Gica Popescu la federatie ...
Daca venea Popescu era o sansa sa fie corect , dar era o sansa (la fel de mare) sa faca jocurile prietenilor sai : Dinamo , Hagi si Victor Becali ;

Cat despre Radoi , Becali (Gigi) si Piturca ecuatia e simpla ...
Momentan mingea e la Pitzy in teren , fiindca Nationala incepe jocurile oficiale peste 10 luni , deci pana atunci poate juca fara Radoi.

Insa nu-l vad pe Radoi cerandu-si scuze (sincer daca isi va cere scuze cum pretinde Piturca , isi pierde jumate din capitalul de simpatie pe care eu l-am investit in el ... asta am apreciat intotdeauna la el ... ca pune suflet si pune Steaua inaintea tuturor )
Din punctul meu de vedere de stelist , Radoi ar trebui sa refuze Nationala , din urmatoarele aspecte:

- nu mai e genul care are nevoie de jocuri la Nationala ca sa creasca in valoare (consider ca deja a ajuns la saturatie , doar meciuri de Champions League ii mai cot creste cota)

- meciurile de Nationala (mai ales amicale cu super puteri : Moldova , Bulgaria, Ucraina si Cipru) nu pot decat sa`l oboseasca sau sa se accidenteze in astfel de meciuri

- nu sunt de acord ca el trebuie sa-si ceara scuze ... daca Piturca are nevoie de el , sa`l cheme... e cel putin al treilea fotbalist roman ca valoare (desi dupa unii e primul sau al doilea)... doar Mutu si CHivu pot fi catalogati drept mai valorosi ca Radoi ...deci trebuie sa fie constient de valoarea sa , si sa-l astepte pe Piturca sa faca primul pas

- singura modelitate in care Nationala e benefica pentru Radoi , e daca are sanse sa se califice la Euro , asa ca sa astepte tragerea la sorti

PS.
Sincer au mai fost astfel de scandaluri , in care nimeni nu vroia sa faca primul pas.

Cazul Hagi - Nationala , cand Hagi s-a retras , Piturca era selectioner , si Hagi nu indraznea sa zica .. hai ca vin
Adrian Paunescu , la Antena 1 , a facut o regie ieftina si l-a adus inapoi :drak:

Foarte probabil acest caz are o singura finalitate: cei 2 invitati la Recursul Etapei , cei de acolo fac tot felul de farse (gen cadoul de la miezul noptii), si cineva sa insiste si sa-si stranga mana

A doua zi presa vuieste "s-au impacat" , Mirel declara "sunt la dispozitia Nationalei" , iar Piturca "o sa-l chem"...

Daca Mirel isi va cere scuze , e cel mai mare papagal :headbang:

Daca as fi in locul lui Radoi , nu as accepta sa vin la Nationala...

Sunt curios , in cazul in care Radoi pleaca afara si va confirma , cum se vor ruga frf-istii sa revina...

PS2.
Nu inteleg cum omul principiilor - Nea Pitzi , accept in echipa un drogat dovedit (Mutu) , o rezerva a rezervei de portar de la Ajax (Lobont) , si un jucator care a pierdut 2 ani din cariera de fotbalist in urma unui accident care nu il caracterizeaza pe un profesionist (Chivu - si-a rupt degetul ... varianta a) rupt de beat intr`un club ; varianta b) la un fotbal - tenis amical )... ambele variante nu caracterizeaza un profesionist...

Isi aminteste cineva cum nea pitzy , in primul mandat la Nationala :
- a renuntat la Stelea , si l-a debutat / titularizat pe Lobont
- a renuntat la Galca care devenise rezerva , si l-a titularizat pe Lupescu
- a renuntat la "vedetele " Denis Serban si Catalin Munteanu - rezerve de Spania , si i-a titularizat pe Florentin Petre (dreapta) si Laurentiu Rosu (stanga).

Atunci erau principii , nu acuma cand rezervele , drogatii si betivii sunt la moda :yeah:

Darkslowstar
9th January 2006, 16:22
Drogatul ala este cel mai in forma jucator de la Juve, titular la Juventus (unde Radoi ar freca, daca ar fi convocat, in cel mai bun caz banca) si cel mai bun jucator, de foarte departe, al nationalei. Eu inteleg ca unul e stelista si altul a fost dinamovist, dar totusi, un pic de obiectivitate.
Sa fim seriosi, nu ce compara valoarea lui Mutu cu al lui Radoi, nici daca Mutu joaca cu seringa in vene si cu ochii inchisi. Pana la urma scopul jocului este sa o dai la ate si nu sa distrugi. Pt cine nu ma crede le recomand lectura presei italiene de ieri si azi.

Eu raman la parerea ca Radoi nu are ce cauta la nationala pana nu-si cere scuze ca a fugit din cantonament si pt declaratiile tembele din ultima jumate de an. Pana la urma, nu vad de ce ar trebui sa dea Pitzi inapoi (care are si el, ce-i drept, o vina la tot scandalul), ce autoritate ar mai avea el in fata jucatorilor daca se permit fitze din astea. sa vezi atunci fuga noaptea la disco!
Daca si-ar recunoaste greseala ar da dovada de ceva caracter, desi ma indoiesc ca mai exista asa ceva.
Bdw. ati vazut ce declara Begiristain, dir sportiv de la Barca? Cum si ce jucatori se transfera acolo? radoi are 0% sanse sa ajunga acolo, nu neaparat din lipsa de valoare.

Paul
9th January 2006, 16:51
Drogatul ala este cel mai in forma jucator de la Juve, titular la Juventus (unde Radoi ar freca, daca ar fi convocat, in cel mai bun caz banca)
Cei mai buni sunt Trezeguet , Ibrahimovici , Nedved etc
Mutu joaca fiindca e accidentat Nedved , cand revine Nedved Mutu e out

Dupa parerea mea (umila ce e drept ) , Juve arata asa (de la mijloc in sus)

Camoranessi - Viera - Emerson - Nedved == Trezeguet , Ibrahimovici

----

Eu raman la parerea ca Radoi nu are ce cauta la nationala pana nu-si cere scuze ca a fugit din cantonament si pt declaratiile tembele din ultima jumate de an. Pana la urma, nu vad de ce ar trebui sa dea Pitzi inapoi (care are si el, ce-i drept, o vina la tot scandalul), ce autoritate ar mai avea el in fata jucatorilor daca se permit fitze din astea. sa vezi atunci fuga noaptea la disco!
Intrebare : cine a fugit la disco ... Mutu sau Radoi
Raspuns: Mutu , Lobont si Neaga :rosu:

Foarte buna parerea ta...
tu zici asa ... sa nu mai joaca pana nu-si cere scuze
eu zic: sa nu-si ceara scuze

Excelent , sa nu mai joaca :yeah:
------------------

Bdw. ati vazut ce declara Begiristain, dir sportiv de la Barca? Cum si ce jucatori se transfera acolo? radoi are 0% sanse sa ajunga acolo, nu neaparat din lipsa de valoare.

Da , sunt la curent cu acele aspecte (cum ca urmaresc un jucator 2 ani , sa nu aiba viata extrosportiva) , sa fie insurati , la casele lor , etc;

Insa Radoi nu are o viata extrasportiva...
A fugit din cantonamentul Nationalei , pentru a nu risca o recidiva , si astfel sa nu poata juca la echipa de club.

Iti spun eu ca daca Barcelona ar fi interesata de Radoi (ipotetic vorbind) , comportamentul sau ar fi un plus:
- jucator care nu joaca la Nationala , deci toata activitatea si-o pune in slujba echipei de club
- jucator fara incidente in afara terenului de joc (nu`mi amintesc ca Radoi sa fi fugit din cantonament la disco (Mutu) , sa fi cazul pe scari intr-un club si sa-si rupa un deget de la un picior (Chivu) , sa fi facut accident de masina cand era beat (Semeghin , Iordache) , sa fi provocat batai in diverse cluburi (Tamas) , sa aiba 2 neveste si 2 copii (cel putin ) (Mutu) + alte 50 de amante si aventuri (Diana Munteanu cap de lista ) , sa se fi drogat (Mutu) , sa se fi dopat (Neaga) ...

Chiar daca nu vrei sa reconosti , Radoi e un model (are desigur punctele rele... unii invoca duritatea sa ... totusi a fost foarte rar sanctionat cu :rosu: ), pe cand Mutu nu va putea fi niciodata asa ceva (cocaina si cele 2 neveste la 27 de ani ) atarna greu !

Darkslowstar
9th January 2006, 17:27
Paul, daca tu crezi ca Barca se uita la astfel de fineturi te inseli. Pt ei Radoi = jucator care a fentat de doua ori nationala, a doua oara prin fuga dein cantonement = probleme de comportament = nu-i de Barca.
Daca te-ai fi plimbat putin pe afara ai fi observat ca strainii ne judecata foarte schematic, nu-s interesati de fineturile mioritice si de eternele noastre scuze.
Si inca ceva, Radoi n-a luat prea mult rosu nu pt ca e un jucator model ci pt e Steaua e protejat de LPF. Si uitasem de probleme lui cu loviturile. Deci in concluzie 100% nu va merge la Barca :)

Paul
9th January 2006, 17:43
Nu merge la Barca ca Puyol si Marquez sunt peste Radoi.
Nu merge la Barca ca are un mexican , un camerunez si o groaza de brazlieni. Locurile de extra comunitari sunt ocupate !
Nu merge la Barca , fiindca ei nu dau 10 mil pe un fundas ...
---------
Rădoi spune că nu va īncerca o reconciliere cu Piţurcă



Fotbalistul Mirel Rădoi a declarat, luni, că nu va īncerca o reconciliere cu Victor Piţurcă, considerānd "că selecţionerul nu-şi va permite să lucreze singur dacă Steaua va avea rezultate".

"Nici nevastă-mea n-are īncredere īn mine. Nu voi īncerca să fac nimic. De suspendat nu poate să mă suspende. Fiecare cu adevărul lui. Dacă Steaua va avea rezultate, nu cred că-şi va permite să lucreze singur", a spus Rădoi, īntr-o conferinţă de presă susţinută la stadionul din Bulevardul Ghencea.

Selecţionerul Victor Piţurcă nu l-a mai convocat la prima reprezentativă pe Mirel Rădoi, după ce jucătorul stelist părăsise cantonamentul tricolorilor īnaintea partidei cu Olanda din preliminariile CM 2006 disputată īn iunie 2005. Rădoi, care a invocat atunci o accidentare, susţine că a avut acceptul selecţionerului pentru a părăsi cantonamentul, variantă infirmată īnsă de Piţurcă.

Antrenorul Cosmin Olăroiu consideră că Rădoi va fi convocat din nou la prima reprezentativă, deoarece "reprezintă un interes naţional". "Mirel va ajunge la naţională, deoarece joacă bine şi este foarte greu să te dispensezi de un asemenea jucător", a comentat tehnicianul.

Īntrebat dacă situaţia lui la echipa naţională este similară cu cea a lui Florentin Petre la Dinamo, Mirel Rădoi a răspuns: "Nu se poate compara echipa naţională cu o echipă de club. A fost o neīnţelegre īntre ei. Sunt convins că va rămāne la Dinamo. Nu va putea juca niciodată la Steaua, pentru că sufletul lui e dinamovist, aşa cum nici eu nu aş putea juca vreodată la Dinamo".

rest`s amanunte ... pierde Nationala , pierde nea pizzi , mircea sandu etc.

Radoi nu pierde nimic !
Bravo lui ...

Darkslowstar
9th January 2006, 18:04
De asta spun ca nu are caracter, pt ca pune intersul sau personal si alStelei in fata Nationalei. E un adevarat roman!

Lucky_OLD_G's
9th January 2006, 18:05
sa mai zica ceva detractorii lui mirel dupa msj lui paul......cine e drogat cine e curvangiu cine e model cine fuge din cantonjament cine are valoare de natzionala etc etc........ca un juventin de la 8 ani ce sunt...toata stima si ttot respectu ptr adi ptr golurile de la meciu cu palermo da daca nedved nu era indisponibil mutu nu mai facea nimik....deci slabe sanse sa aiba un sezon mare la juve atata timp cat primeste faramiturile..........asta e adevaru.......mutu nu are loc la juve...............

pai darkslowatar tu pe unde ai luptat? pe la calugareni? rovine? ..ce mm vb acolo cu patriot cu adevarat roman............da banii de unde ii vin? nu de la steaua pe cine vrei sa puna pe primul loc daca nu pe el? drogurile sau femeile ? ce vb tu acolo neneh......dute frate pe front si fii decorat cu steaua romaniei in cel mai mare grad de catre basescu....si apoi sa mori de foame cu medalia ta.....esti aiurea

cip_81
9th January 2006, 18:24
Radoi nu pierde nimic !
Bravo lui ...

Nu pierde nimic Radoi? Din contra, faptul ca nu are meciuri in CL si nu joaca pentru Nationala inseamna un mare dezavantaj....jocurile din campionat si din cupa UEFA sunt un 0 barat pentru marile echipe de afara care ar "dori" sa-l transfere pe Radoi.

Paul
9th January 2006, 18:28
De asta spun ca nu are caracter, pt ca pune intersul sau personal si alStelei in fata Nationalei. E un adevarat roman!

Iti spun eu ca pe fanii Stelei ii doare in basca de Nationala ... si asa ar trebui sa se intample si cu jucatorii Stelei ...

==> ei isi castiga banii la Steaua
==> ei fac performantza cu Steaua

De ce ar trebui sa puna Nationala pe primul plan ? :headbang:
Cand se stie ca Nationala nu joaca nimic de 5 ani jumate (ultimul meci adevarat a fost Romaia - Anglia 3-2 ) , pe cand la Steaua a jucat cu cateva nume mari ...

Mi se pare o atitudine extrem de normala , sa pui pe primul plan echipa de club , si nu cred ca este vre`un fotbalist care sa puna Nationala pe primul plan ... sau uiti cand Hagi a renuntat la Nationala in favoarea echipei de club :jerk:

Ala nu era un roman adevarat ... ?
El jucand la Steaua in cupele europene reprezinta ROMANIA !!!
Nationala , jucand cum joaca , nu ne reprezinta ...
Eu nu ma simt reprezentat de o asemenea Nationala de drogati , betivi , curvari ...
Si nu e vorba ca din cauza lui Radoi sau nu , fiindca in general tot stelistii au fost cei mai multi la lot...

crede-ma ca toata admiratia pe care i`o port lui Neaga , gestul sau de la Craiova , m`a facut sa`mi schimb parerea

Daca facea asa ceva la Steaua , nu mai avea ce cauta !!!

cip_81
9th January 2006, 18:38
Paulica, pentru ce ai scris aici, daca m-as intalni vreodata cu tine, ti-as da un branci pe scari. Dupa capatanile voastre ar trebui desfiintata nationala.


sau uiti cand Hagi a renuntat la Nationala in favoarea echipei de club

Pai a facut-o dupa vreo 125 de selectii si dupa ce a participat la cateva turnee finale...a ajuns intr-un moment in care si-a dat seama ca nu mai poate face fata pe 2 fronturi.

Daca tot nu va intereseaza nationala, incepand de la suporteri, jucatori, magazineri etc, nu inteleg de ce va mai agitati pe sectiunea asta.

Paul
9th January 2006, 18:53
si Radoi are aproape 40 asa ca :evil:

Nu ne agitam , ne amuza nea Pitzy cum ii pretinde scuze lu Radoi , cand el are nevoie de Radoi ca de aer ...

Nu ne intereseaza prea tare nationala , insa noi am sustinut`o mereu ...
le-am dat stadion , nu le`a convenit
le-am dat antrenori cu sange ros-albastru (Piti , Iordanescu , Hagi , Boloni , Ienei , Piti , Iordanescu )...asta ca sa zic ultimii 7 selectioneri ..
le dam si jucatori , numai sa fie apreciati

remy
9th January 2006, 20:55
Paulica, pentru ce ai scris aici, daca m-as intalni vreodata cu tine, ti-as da un branci pe scari. Dupa capatanile voastre ar trebui desfiintata nationala.

Pai a facut-o dupa vreo 125 de selectii si dupa ce a participat la cateva turnee finale...a ajuns intr-un moment in care si-a dat seama ca nu mai poate face fata pe 2 fronturi.

Daca tot nu va intereseaza nationala, incepand de la suporteri, jucatori, magazineri etc, nu inteleg de ce va mai agitati pe sectiunea asta.

La Nationala vin numai cei care vor sa faca treaba, sa dea goluri, sa puna osul la bataie, nu sa fenteze 2 antrenori, dandu-se lovit (la cap, cumva ?). De ce pe urma a putut juca la Steaua, si inca cu multa ardoare ? Daca face misto si de cel care l-a adus la Steaua, Piturca, va rog, incetati cu osanalele aduse lui Radoi (de fapt, singurul care se mai zbate in van aici e Paulica, saracutul de el).
Auzi, aberatie, ca nu vor stelistii sa aiba jucatori la Nationala. E criminala treaba asta, mai ales ca, dubios, au scuza ca mai bine joaca Radoi pt. Steaua, ca Nationala e zero in tara asta.
Eu zic ca cei mai multi suporteri, cateva zeci de milioane, poate, sant ai echipei Nationale, fata de cei ai Stelei, Dinamo si Rapid la un loc. Paul, cumva traieste in alta tara, nu e roman ?
Acum, in postul asta si de multe alte ori, am laudat pe Dinamo ? Nu ma intereseaza cine joaca, pe mine ma doare de Nationala, si deocamdata Mutu e cel mai valoros. Radoi si altii de la Steaua mai au de asteptat.
Auzi: or sa se roage cei de la FRF si Piturca sa-l aduca inapoi ! Dar cine naiba se crede acest om mic la caracter ? Chiar incepe sa supere si sa enerveze multi romani, care il cred deja un apatrid. Mai bine pleaca in Mongolia, sa se calugareasca. Nu-l poate jigni in halul asta pe cel care l-a facut om si l-a adus la Steaua !
Sper ca inteleg multi microbisti cine are dreptate, macar 90 %.

Darkslowstar
9th January 2006, 22:45
Paul, eu zic sa vb in numele tau pt ca eu cred ca sunt foarte multi stelisti carora le pasa de nationala, mult mai multi decat cei ca tine.

Paul
9th January 2006, 22:57
evident ... primul e nea Pitzzy :D
vb in numele stelistilor care nu se simt reprezentati in nici un fel de echipa nationala de fotbal ...

Cei care nu se uita la meciurile lor , cei pentru care un ROmania - Cehia e un motiv sa mearga la o bere si sa priveasca detasat , pe cand un Steaua - Lens e un meci crucial cu emotii pana in varful urechilor ;

uti2102
10th January 2006, 00:05
Drogatul ala este cel mai in forma jucator de la Juve, titular la Juventus (unde Radoi ar freca, daca ar fi convocat, in cel mai bun caz banca)
Dark, asta nu e decat unul din seria de atacuri gratuite la adresa lui Radoi. Pe ce te bazezi cand spui ca Radoi ar freca banca la Juve ?! Ce comparatzii sau ce ecuatzii faci ca sa ajungi la aceasta sentintza ?!
Deocamdata Mutu e atacant shi joaca la Juve iar Radoi e fundash shi joaca la Steaua. Orice comparatzie sau afirmatzie ca "Radoi ar freca banca" e la fel de adevarata cu "Radoi ar deveni golgheter la Real Madrid".....


De asta spun ca nu are caracter, pt ca pune intersul sau personal si alStelei in fata Nationalei. E un adevarat roman!
Natzionala Romaniei ma lasa rece de multa vreme. Sunt sigur insa ca nu shi pe Radoi, chiar daca interesul Stelei trebuie shi este inaintea natzionalei. Pana la urma sa nu uitam ca Steaua ii da banii ! Ce face clubul daca Radoi se accidenteaza ptr 6 luni la un meci al natzionalei ?! (Vezi cazul Nedved!)

In acest moment natzionala Romaniei are nevoie de Radoi. Ramane de vazut daca vom continua sa ne punem singuri piedica sau vom incerca sa facem ceva constructiv.......Sa nu uitam ca .... Satana e tacut shi imprevizibil....

Paul
10th January 2006, 00:06
doar nu-ti imaginezi ca terce peste scandal si il convoaca pur si simplu ...ca si cum nimik nu s-ar fi intamplat

asta da final de telenovela ...

philos
10th January 2006, 06:43
si pitzi si radoi imi par ca au orgoliile cam mari...
e nasol cand nici unul nu stie sa cedeze, sa ajunga macar la un compromis, desi la mijloc e nationala...

Paul
10th January 2006, 10:26
asa e , dar asa sta bine unui mare fotbalist ...

Am vazut ieri pe Pro TV o secventa (nu cred ca ai vazut`o)
La vizita medicala , Nesu a intrat inainte lu Radoi ...
replica lu Radoi :
-"ia uite bah , n`are 7 de ani de acasa , se baga inaintea mea ... pai acu 4 ani nu intra nimeni inaintea lu Danciulescu , Baciu , Miu sau Belodedici"

Si dintr-o chestie de asta rezulta un orgoliu ... in afara terenului e bun , in teren nu prea ca se ajunge la duritati.

Cat despre Pitzy a fost si este un orgolios , insa se pare ca discutia e alta :
cine are nevoie :
Radoi de Nationala ?
Nationala de Radoi ?

Daca va ganditi sa raspundeti ambele variante , va propun alta tema :
Unde e mai mare "nevoia " ... Nationala are nevoie de Radoi sau Radoi de Nationala ?

Darkslowstar
10th January 2006, 10:57
Dark, asta nu e decat unul din seria de atacuri gratuite la adresa lui Radoi. Pe ce te bazezi cand spui ca Radoi ar freca banca la Juve ?! Ce comparatzii sau ce ecuatzii faci ca sa ajungi la aceasta sentintza ?!
Deocamdata Mutu e atacant shi joaca la Juve iar Radoi e fundash shi joaca la Steaua. Orice comparatzie sau afirmatzie ca "Radoi ar freca banca" e la fel de adevarata cu "Radoi ar deveni golgheter la Real Madrid".....


Deocamdata Popica Radoi n-a confirmat inca afara, pe cand Mutu a fost supervedete la orice echipa a jucat in ultimii 3-4 ani. Chiar si la Chelsea! Cand o sa faca si Radoi la fel va putea fi comparat cu Mutu. Pana atunci orice comparatie intre ei este ridicola.
Tu chiar crezi ca ar intr de la inceput in prima echipa? Eu ma indoiesc sincer.

Paul
10th January 2006, 11:00
iti spun 3 echipe , care cu siguranta nu au 2 fundasi centrali mai buni ca Radoi

1. Real Madrid
2. Arsenal Londra
3. Manchester United

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 12:43
De asta spun ca nu are caracter, pt ca pune intersul sau personal si alStelei in fata Nationalei. E un adevarat roman!
dark,cand prietenul tau,mutu s-a drogat nevoie mare..ce roman a fost?mai ales ca romania avea meciuri importante pt WC 2006...Nene,folosesti dublu standard:rosu:

Darkslowstar
10th January 2006, 12:47
La Real sunt de acord, la Arsenal am unele dubii dar nu si la Manchester. Desi cred ca ar avea loc acolo si Radoi, dar de ce oare nu-l iau.

Steaua-mania, ce treaba are consumul de droguri cu atasamentul fata de nationala? Cred ca ai uitat ca Mutu a venit la Nationala si fara acceptul clubului pe cand Radoi nu stie cum sa se mai fofileze. Cine e roman mai adevarat? :rosu: :rosu: :rosu:

cip_81
10th January 2006, 12:54
iti spun 3 echipe , care cu siguranta nu au 2 fundasi centrali mai buni ca Radoi

1. Real Madrid
2. Arsenal Londra
3. Manchester United

Pe ce te bazezi cand faci o asemenea afirmatie? Pai, in timp ce Sergio Ramos, Ivan Helguera, Sol Campbell, Rio Ferdinand sau Heinze se lupta cu alde Ronaldinho, Eto'o, Kaka, Wiltord, Drogba etc (am inclus si adversari din CL)..Radoi duce (sau a dus ) lupte la baioneta cu Blocnotes, Frunza, Helstad, Solli sau Odegard http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/71.gif. Fundasii aia, daca ar juca in liga lui Mitica sau chiar in cupa UEFA, i-ar da lectii lui Radoi si-n sculare si-n culcare.

Darkslowstar
10th January 2006, 12:57
Ca sa nu mai spunem ca schiorii ai de varsta a treia la-u trimis dupa tyigari pe Mirel de mai are si acum zeci de baxuri pe acasa. Nici nu vreau sa ma gandesc la un Ronaldinho, Drogba, etc. Putina decenta totusi.

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 13:07
Cum adica ce legatura are drogurile cu nationala?Are!Si inca cum..daca avea substanta cenusie,nu consuma droguri,daca avea creier isi dadea seama ca o sa-l prinda la testul antidoping...mutu sa pupe picioarele celor de FA ca i-au dat doar 7 luni.Jucator bun,om de nimic...

Darkslowstar
10th January 2006, 13:22
Eu nu vad ce legatura are. Drogurile le-a consumat in privat si a platit pt problema asta. Pedeapsa primita de la FA a fost corecta, pt ca nu s-a dopat si si-a recunoscut greseala. Am vaga impresie ca tu nu vezi padurea din cauza copacilor :)

cip_81
10th January 2006, 13:33
Toti acei fundasi pe care i-am enumerat vor juca la cupa mondiala? Vor juca? Toti acei fundasi joaca in CL ? Joaca. Toti acei fundasi joaca in campionate puternice? Joaca. Radoi unde joaca? In liga lui Mitica...locul 19 in lume..totusi in urcare. Joaca la Cupa Mondiala? Poate la Play Station. Joaca in CL? A jucat pana in turul 3 preliminar, acolo unde a dat dovada de multa omenie si bun-simt, cand i-a insotit pe batraneii din Rosenborg sa treaca strada (a se citi sa dea gol). Joaca in cupa UEFA? Da, joaca. Castiga finala UEFA? Castiga, si Nostradamus, in catrenele lui, face referire la asta. E clar.

Ei bine, cand o sa-l vad si pe Radoi la un turneu final, cand o sa-l vad ridicand deasupra capului cupa UEFA, cand o sa-l vad in CL, o sa-mi schimb parerea...pana atunci, ciocu' mic...la ei nu la noi, ca suntem la putere. :D

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 13:51
Poate la Play Station. Joaca in CL? A jucat pana in turul 3 preliminar, acolo unde a dat dovada de multa omenie si bun-simt, cand i-a insotit pe batraneii din Rosenborg sa treaca strada (a se citi sa dea gol). Joaca in cupa UEFA? Da, joaca. Castiga finala UEFA? Castiga, si Nostradamus, in catrenele lui, face referire la asta. E clar.

Ei bine, cand o sa-l vad si pe Radoi la un turneu final, cand o sa-l vad ridicand deasupra capului cupa UEFA, cand o sa-l vad in CL, o sa-mi schimb parerea...pana atunci, ciocu' mic...la ei nu la noi, ca suntem la putere. :D
cip,ia-ti lecitina,ai nevoie...nu uita ce "tinerei" sunt cei de la Omonia..in min 94,bunicul Magno a lovit bara...la scorul 2-1 :( Daca as fi in locul tau,mi-ar fi rusine sa vb de rosenborg,cand voi v-ati chinuit cu OMONIA!De cate ori a jucat OMONIA IN grupe CL?Tu nu stii ce-i rusinea..doar tii cu dinamo.
dark,tu ataci pe omul MIREL RADOI..daca MIREL RADOI e om fara caracter,ce sa zic de unul care s-a drogat...un exemplu pt oameni,nu?se pare ca e un exemplu pt persoana ta..asta e.

cip_81
10th January 2006, 14:04
Mania, tu esti monomaniac? Ce tot o dai cu lecitina aia? E a 345-a oara cand imi spui de ea. Aici discutam de Radoi, nu de unul care a dat bara in nu stiu ce meci si in nu stiu ce minut (apropo, ala a jucat si pe la Alaves si are cu vreo 4-5 ani mai putin decat multi de la Rosenborg). Radoi sa joace bine, sa revina in nationala, tie sa-ti vina mintea la cap, si apoi discutam altfel.

Paul
10th January 2006, 14:27
Toti acei fundasi pe care i-am enumerat vor juca la cupa mondiala? Vor juca? Toti acei fundasi joaca in CL ? Joaca. Toti acei fundasi joaca in campionate puternice? Joaca. Radoi unde joaca? In liga lui Mitica...locul 19 in lume..totusi in urcare. Joaca la Cupa Mondiala? Poate la Play Station. Joaca in CL? A jucat pana in turul 3 preliminar, acolo unde a dat dovada de multa omenie si bun-simt, cand i-a insotit pe batraneii din Rosenborg sa treaca strada (a se citi sa dea gol). Joaca in cupa UEFA? Da, joaca. Castiga finala UEFA? Castiga, si Nostradamus, in catrenele lui, face referire la asta. E clar.


las ca uruguay-enii lu Real nu joaca la WC
Heinze ... e titular ?

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 14:29
cip,normal ca iti spun de lecitina...uiti ca si dinamo a jucat cu old-boys.Cat priveste evolutiile lui RADOI,joaca foarte bine,in mod normal ar trebui convocat la nationala.
Paul isi pune semnatura declaratia lui ioan becali,iar,tu si ayrton ca adevarati ultrasi,ripostati cu o declaratie facuta de argaseala..sunteti bolnavi...

cip_81
10th January 2006, 14:39
las ca uruguay-enii lu Real nu joaca la WC
Heinze ... e titular ?

Care uruguay-eni, mai? Am pomenit de vreun uruguay-an?
Iar heinze, bineinteles ca e titular in echipa Argentinei (la fel si la MU), numai ca acum este accidentat.


Cat priveste evolutiile lui RADOI,joaca foarte bine,in mod normal ar trebui convocat la nationala.

Sa-si rezolve diferendul cu Piturca si sa joace. Nu vad nici o problema in asta.


Paul isi pune semnatura declaratia lui ioan becali,iar,tu si ayrton ca adevarati ultrasi,ripostati cu o declaratie facuta de argaseala..sunteti bolnavi...

Mda, vad ca acum te iei si de semnaturi. Asta spune cam totul despre tine...pot sa pun ce vreau...pot sa pun de exemplu "Ana are mere".

Darkslowstar
10th January 2006, 14:47
@Steaua-mania, eu cunosc destui oameni care m-ai iau la cate o ocazie un joint sau chiar cate o linie si sunt oameni de nota 10. E problema lor ce fac in privat, chiar daca nu aprob consumul de droguri. Tot ce i se reproseaza lui Mutu a fost facut ca persoana fizica (cocaina, fetele) pe cand toate ce i se reproseaza lui Radoi este facut ca persoana publica (problemele de la nationala, lovirile nepedepsite, aronganta continua). Deci dupa cum vezi este o maaare diferenta. In plus dispretul lui Radoi la adresa nationalei este un dispret la adresa tuturor suporterilor romani. Se vede influenta lui beeehcali asupra unui caracter slab si infleuntabil. Pacat, pt ca asa se pierde un jucator foarte bun.
Este amuzant sa vezi cata lipsa de obiectivitate exista la voi, zau asa :)

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 15:01
@Steaua-mania, eu cunosc destui oameni care m-ai iau la cate o ocazie un joint sau chiar cate o linie si sunt oameni de nota 10. E problema lor ce fac in privat, chiar daca nu aprob consumul de droguri. Tot ce i se reproseaza lui Mutu a fost facut ca persoana fizica (cocaina, fetele) pe cand toate ce i se reproseaza lui Radoi este facut ca persoana publica (problemele de la nationala, lovirile nepedepsite, aronganta continua). Deci dupa cum vezi este o maaare diferenta. In plus dispretul lui Radoi la adresa nationalei este un dispret la adresa tuturor suporterilor romani. Se vede influenta lui beeehcali asupra unui caracter slab si infleuntabil. Pacat, pt ca asa se pierde un jucator foarte bun.
Este amuzant sa vezi cata lipsa de obiectivitate exista la voi, zau asa :)
Ce chestie..nu aprobi cei care consuma droguri,insa ii consideri "oameni de nota 10":D
Referitor la mutu:cand consuma droguri,are o viata de noapte...hot!Atunci nu mai e persoana publica?Decide-te:D

Darkslowstar
10th January 2006, 15:08
Amigo, fa si tu o mica diferenat intre viata privata si cea publica. Cu un pic de buna credinta poti foarte bine sa intelegi ce vreu sa spun.

Nu te lua dupa toate cliseele din mass-media, legat de consumul de droguri. Foarte putini dintre cei care au consumat/consuma droguri merita apelativul de drogat. L-a vazut cineva pe Mutu drogat, cu ochii injectati si prezentand toate semnele de dependenta? Nu, nici macar tabloidele.
Hai ca o dam in balarii aici. De fapt tu nu vrei sa accepti nici un argument, zic eu pertinent, si n-am gasit nici un argument in spusele tale.
Cum am mai spus, nu aprob si nici nu consum droguri dar cunosc persoane care au consumat ocazional si pe care nu le-ai putea deosebi pe strada. De fapt pun pariu ca si tu ai prieteni care au luat cate ceva, fie ca stii tu sau nu. Toti avem :)

Paul
10th January 2006, 15:14
eu cunosc destui oameni care m-ai iau la cazie un joint sau chiar cate o linie
tu cred ca ai luat o doza plina :evil:

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 15:15
Amigo, fa si tu o mica diferenat intre viata privata si cea publica. Cu un pic de buna credinta poti foarte bine sa intelegi ce vreu sa spun.

Nu te lua dupa toate cliseele din mass-media, legat de consumul de droguri. Foarte putini dintre cei care au consumat/consuma droguri merita apelativul de drogat. L-a vazut cineva pe Mutu drogat, cu ochii injectati si prezentand toate semnele de dependenta? Nu, nici macar tabloidele.
Hai ca o dam in balarii aici. De fapt tu nu vrei sa accepti nici un argument, zic eu pertinent, si n-am gasit nici un argument in spusele tale.
Cum am mai spus, nu aprob si nici nu consum droguri dar cunosc persoane care au consumat ocazional si pe care nu le-ai putea deosebi pe strada. De fapt pun pariu ca si tu ai prieteni care au luat cate ceva, fie ca stii tu sau nu. Toti avem :)
1.Nu esti 'amigo" cu mine.
2.L-au vazut cei de la Chelsea,Kenyon,Mourinho...de crezi ca l-au pus sa faca antidoping..crezi ca era asa de fresh cand venea la antrenament?!dark,dark si tu ai nevoie de lecitina...
So,dupa tine,esti persoana publica doar cand joci pentru natioanala/club?:D

Darkslowstar
10th January 2006, 16:12
Habar nu ai, nu l-au vazut aia de la Chelsea ci le-a soptit careva din Romania, unde apucaturile lui Mutu erau cunoscute.

iti spun pt ultima data, chiar si o persoana publica are dreptul la intimitate si Mutu nu s-a drogat in public. Eu zic sa lasam ce face el acasa si sa ne uitam ce face, sa zicem la nationala. Aici Radoi este ultimul om si Mutu primul. Dara degeaba, pt ca tu nu vrei sa accepti realitatea pt ca nu-ti convine. Hasta la vista!

uti2102
10th January 2006, 17:03
Pana atunci orice comparatie intre ei este ridicola.

Corect, ridicola. Iar ala care face comparatzile cum se cheama oare ?! Darkslowstar.... :ciocan:

Din punctul de vedere al natzionalei am spus-o shi o repet : Steaua nu are nevoie de convocatzi ! Dupa ce ca se mai shi prostesci prin cantonamentele alea mai exista shi riscul de a se accidenta ! Las' ca are tzara jucatori destui, nu-i nevoie sa ia de la Steaua....

Darkslowstar
10th January 2006, 17:07
Nu eu am inceput sa-l compar pe Mutu cu Radoi. Alpopa ... :headbang:

uti2102
10th January 2006, 17:11
Io cred k ar trebui sa-tzi citeshti cateva din mesajele de ieri .....

Darkslowstar
10th January 2006, 17:50
Le stiu pe alea de ieri, dar toata treaba e mult mai veche. Hai sa o incheiem aici, ok?

Lucky_OLD_G's
10th January 2006, 18:01
darksowstar vezi ca te pui contra curentului si s-ar putea sa te i-a curentu inainte...numa tu si cu remy o tzinetzi cu ani steaua si anti radoi..da stii ce?" ma doare-n pix de parerea voastra si de natzionala vostra...........steaua si radoi....tzin steagu sus....nu pitzi nu romania...ma doare-n pi x si de ztara voastra.........

Paul
10th January 2006, 18:11
expresia corecta e : te pisi contra curentului :evil:

Lucky_OLD_G's
10th January 2006, 18:40
suna ma estetic varianta remixata decat originalu:d

Vladek
10th January 2006, 19:38
People calmati-va .... o sa ne certam mai rau ca Pitzy si Radoi :D :D

Conflictul Pitzy - Radoi ? Meci intre doi olteni caposi.
A gresit Radoi ? Da. Nu trebuia sa plece din cantonament sub nici un motiv.
Era accidentat si risca o recidiva care sa-l tina departe de gazon ? Trebuia sa discute problema cu antrenorul echipei.

A gresit Pitzy ? Da. Solutia nu era sa inceapa sa de declaratii bombastice, ci sa-l cheme pe Mirel la o mica discutie intre patru ochi.

Pana la urma toata povestea trebuie reglata de cei doi strict intre ei. Fara "impacari" cu iz de telenovela, eventual in direct la "Procesul epavei".

PS : Mirel este probabil al treilea jucator roman ca forma si valoare din mometul actual dupa Mutu si Chivu, ( din punct de vedere strict fotbalistic )lasand la o parte alte "ispravi". Nu stiu ce ziceti voi, dar eu cred ca o aparare Chivu - Radoi ar fi excelenta in perspectiva urmatoarei campanii de calificare :yeah: :yeah:

Lucky_OLD_G's
10th January 2006, 21:42
ESTE PROBABIL al 3 lea ......da yoo zic nu probabil ci sigur este al 2 lea......sa nu zicem ca e mai tare ca mutu desi yoo il apreciez mai mult ca pe briliant........chivu- goian fundasi centrali si mirel la inchidere ar fi excelent

STEAUA-MANIA
10th January 2006, 21:53
Habar nu ai, nu l-au vazut aia de la Chelsea ci le-a soptit careva din Romania, unde apucaturile lui Mutu erau cunoscute.

iti spun pt ultima data, chiar si o persoana publica are dreptul la intimitate si Mutu nu s-a drogat in public. Eu zic sa lasam ce face el acasa si sa ne uitam ce face, sa zicem la nationala. Aici Radoi este ultimul om si Mutu primul. Dara degeaba, pt ca tu nu vrei sa accepti realitatea pt ca nu-ti convine. Hasta la vista!
LOL asa e..mourinho e atat de cretin incat nu isi da seama cand unu e "ciudat" prostii astia de la chelsea,au ajuns la mana unor info venite din romania:)
Ca veni vorba "ce face la nationala" mai stii cand mutu,pancu erau in cantonament la Craiova pt meciul cu Macedonia..mai stii ce a facut impreuna cu Pancu?Iti zic eu..am mers la bar,in PLIN CANTONAMENT!Ce chestie..RADOI nu a fost cu MUTU si pancu..chiar asa e,RADOI e un nimic,mutu e un om cu caracter..dark,esti mutu?Ce ma amuza sa-ti "demontez" calitatile umane marca mutu..ca tot esti fan mutu,iti zic :esti praf:)

Iskanderul
11th January 2006, 13:33
da asa e

alejandro
11th January 2006, 16:48
Iata ce zice un om de fotbal:
"Daca nu merge pe Radoi in lot, nu se califica niciodata".
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/nationala/index.php?meniuId=48&viewCat=346&viewItem=7795

ps:vin si eu cu dovezi,ca am vazut ca e la moda...

Paul
11th January 2006, 17:01
mare caracter Zenga asta :evil:
mare boier :D

Lucky_OLD_G's
11th January 2006, 18:56
Sa fim sinceri.........ce putea sa zica zenga? nu era normmal sa-i ia apararea lui mirel?.........nu e nevoie de caracter aici.....de prietenie atata:)

relansat
12th January 2006, 15:10
nu ne permitem luxul de a pierde un jucator ashe de bun ca radoi ... unele orgolii

trebuiesc lasate la o parte ... si o sa se vada diferenta ... hai pitzi ia-l la echipa

ca suntem varza fara el si inca vreo 2

Paul
15th January 2006, 13:50
las ca asa e bine ... faceti nene nationala cu Plesan , Alexa si alti jucatori impresariati de fratii Becali

Lucky_OLD_G's
15th January 2006, 18:14
curand va debuta la natzionala si urmatorii jucatori: dorin mihut , hristu chiacu, galamaz,sabin ilie etc etc......dar radoi si victoras vor sta acasa:P pitzi pitzi ..lasa-te

Darkslowstar
15th January 2006, 19:50
Sabin a debuta acum multi ani, pe cand era la Steaua :)

Sunchase
15th January 2006, 19:52
nu ne permitem luxul de a pierde un jucator ashe de bun ca radoi ... unele orgolii

trebuiesc lasate la o parte ... si o sa se vada diferenta ... hai pitzi ia-l la echipa

ca suntem varza fara el si inca vreo 2


De ce Piti ar trebui sa lase orgoliile si nu radoi , cel care a gresit ? sa-si ceara scuze si va fi convocat.

Triphat
16th January 2006, 00:11
De ce Piti ar trebui sa lase orgoliile si nu radoi , cel care a gresit ? sa-si ceara scuze si va fi convocat.

Amadoi au gresit. Radoi (daca a plecat) si Piti pentru ca a facut cazul public, a cerut suspendare etc. Nu se face asa. Vorbesti cu el in privat si ii zici ca a gresit si sa nu se mai intample...

Ziceti voi, rapidisti, dinamovisti, polisti etc.. de ce nu merita Radoi sa joace la nationala (comentati jocul lui, nu cearta asta intre el si piti) ?

uti2102
16th January 2006, 00:45
Ando era intrigat azi : "Daca Essien a plecat pe 35 milioane de euro de ce n-ar valora shi Mirel macar 25% ?"
"Mirel ar putea juca la oricare echipa de top din vest" :evil: Dar Mirel joaca shi va juca la Steaua, o echipa de top din est !!! /hello

100%rapidist
16th January 2006, 08:20
Pentru Radoi e mai bine sasi vada de drumul lui!!!

Lucky_OLD_G's
16th January 2006, 19:28
AR fi mai bine asha......sasi vada de drumu luui prin europa cu steaua decat sa joace cu dealde mutu plesan alexa sau nush care ratat pe la natzionala aia de ratatzi:d

remy
18th January 2006, 01:50
Radoi s-a dat in barci cu Gina Pistol

Vedeta Playboy Gina Pistol a avut o aventura de o noapte cu fotbalistul Mirel Radoi. Cel putin asa sustine revista Star in numarul aparut miercuri pe piata.

Cei doi s-au intalnit in clubul Office din Predeal. Gina Pistol a venit insotita de noua sa achizitie, un barbat chel, cel mai bun prieten al fostului sau iubit Codin, si de o amica a acesteia.

Vedeta Playboy l-a remarcat pe capitanul Stelei, singur la o masa. Martorii oculari sustin ca Gina s-a dus la fotbalist si a intrat in vorba cu el.

Ulterior, Mirel i-a soptit Ginei ceva la ureche, pentru ca dupa numai zece minute sa paraseasca impreuna clubul.

Dupa doua ore pe care nu se stie unde le-au petrecut, Gina si Mirel au revenit in club zambitori si au inceput sa danseze lasciv.

Momentul a fost penibil pentru partenerul Ginei din acea seara care urmarea prestatia celor doi de la un separeu. In final, el nu a mai rezistat si i-a ordonat sa stea langa el. Dupa cateva discutii aprinse, Gina si amorezul ei chel au parasit clubul.

UNDE E MORALITATEA LUI RADOI, PE CARE O TRAMBITAU UNII PE AICI ?

STEAUA-MANIA
18th January 2006, 02:37
Unde-i moralitatea lui mutu..era casatorit si s-a culcat cu laura andresan..in plus mai si prizase,era in perioada sa "high".
Mai,mai, acest topic "murise" insa remy s-a intors si l-a "inviat" presimt ca o sa scrie mult,mult la acest topic + o sa ne distram de nenea remy.
LET'S RUMBLE!:D

remy
18th January 2006, 03:49
Asta e o replica la cei care spuneau despre Mutu ca e cel mai nenorocit om, iar Radoi e bunatatea intruchipata, model de ordine si disciplina.
Asta e, stelisti, poate vom auzi ca se si drogheaza, doar asa sa ajunga la valoarea lui Mutu, sau sa fie macar la egalitate premiat drept cel mai bun fotbalist al anului.

Ultras
18th January 2006, 09:43
Discutiile pe acest subiect nu prea mai au sens atat timp cat exista o conditie clara pentru accesul lui Radoi la nationala. Iar Radoi nu pare dispus sa o indeplineasca. Asa ca, pana nu pleca Piturca, Radoi nu vine...

STEAUA-MANIA
18th January 2006, 10:38
RADOI nu are nevoie de nationala!Nationala are nevoie de RADOI!

ieppy
18th January 2006, 11:14
Din ciclul hai sa mori tu ca nu are. :happy: asta e cea mai tare faza. :D

alejandro
18th January 2006, 11:26
deja e chestie de principiu...nu cred ca va da careva din ei inapoi,deci succes nationalei fara Radoi si mult succes lui Radoi fara nationala,adica cu Steaua:happy

Leo_
18th January 2006, 11:28
Nationala are nevoie de Radoi!! Pe Radoi il vrem!! Jos cu Piturca!! :D:D
Mania, nu e corect frate...mai treci si pe Italia, nu e frumos ca doar cei de pe Intern sa rada de tine :D:D

alejandro
18th January 2006, 11:32
mey Leo,te-ai plictisit acolo singur?:D

Leo_
18th January 2006, 11:34
Le mai dau o pauza interistilor :drak: vreau milanezi acum :D

STEAUA-MANIA
18th January 2006, 11:53
leo,nu pot fii frate cu hotii..altfel as tine cu dinamo sau juve:D
Natioanala sux!Mai mult m-ar bucura daca STEAUA ar castiga Champions League decat castigarea de catre nationala a CM/CE!

Ultras
18th January 2006, 12:34
Q.e.d.

uti2102
18th January 2006, 14:56
Daca FRF se angajeaza sa plateasca clubului Steaua despagubiri in cazul accidentarii jucatorilor Stelei pe perioada in care aceshtia sunt cantonatzi cu natzionala, eu n-am nici o rezerva in a fi de acord ca aceshtia sa joace pentru tricolor. Daca nu se angajeaza atunci ar fi bine ca Pitzurca sa nu mai cheme nici un stelist la natzionala !

@Remy : Tu erai tipu' ala chel ?! :happy Atunci bine tzi-au facut ! Shi Gina shi Radoi :)

suporterita
18th January 2006, 15:38
am asa un gust amar cu echipa asta nationala si cu toti antrenorii de la Hagi incoace incit nici nu-mi mai pasa daca Radoi este acolo sau nu.si stai sa vezi ca incepe campionatul mondial si noi inca suntem in niste preliminarii ale carui campionat nu se stie si atunci sa vezi ce gust amar o sa am.m-am cam saturat de asteptarea unei calificari a nationalei lui Nimerescu-selectioner al Romaniei si m-am hotarit sa-l sustin pe Radoi la Steaua mai ales ca la toamna suntem cap de serie.

Ultras
18th January 2006, 16:00
N-ar fi mai bine ca Steaua sa joace singura? Exista aceasta tendinta a marilor cluburi europene (Steaua doar se baga ca musca-n lapte) de a bloca cat mai mult posibil convocarile la nationale. Atata timp cat castiga o gramada de bani de pe urma jucatorilor straini si datorita nationalelor (cotele explodeza la turneele finale) ar trebui sa li se mai taie din nas. Tare as vrea sa vad cum ar arata campionatul Spaniei sau Italiei fara straini... Federatiile ar trebui sa puna piciorul in prag si sa impuna cluburilor ca jucatorii pe care ii au sub contract sa poate fi convocati un numar de zile la nationala fara alte pretentii, decat acoperirea costurilor ingrijirii medicale in caz de accidentare. Nimanui nu-i convine ca echipa sa favorita sa nu beneficieze de serviciile jucatorilor care se accidenteaza in actiunile nationalelor, dar nici sa iti bati joc de principalele competitii internationale, numai pentru profitul personal sau de grup. Fotbalul este un fenomen social, al tuturor. Nu numai al celor bogati... Federatiile din tarile cu campionate puternice poate isi pot permite sa plateasca salariile astronomice la care s-a ajuns (tot din "prostia" cluburilor), dar restul nu prea. Poate si jucatorii sunt vinovati. Le lucesc prea tare ochii la bani, iar cu cati sunt mai multi cu atat le scade si caracterul. Jucatorii, prin sindicatul lor, ar putea sa le puna pofta in cui baietilor cu bani, dar nu ii vad, sa decida de exemplu ca in contracte sa impuna ca o perioada de x zile sa poata raspunda convocarilor la nationale... Atunci poate ca ar arata ca le pasa si de fotbal si de suporteri. Pana atunci in marea lor majoritate raman niste parveniti prin talent si atat.

Paul
18th January 2006, 16:02
hehe , asa si Olaroiu a fost amantul Monicai Barladeanu , Mutu s-a culcat cu jumate din elevele din liceele din Bucuresti si Pitesti , etc etc

Zvonuri ... zvonuri

remy
18th January 2006, 19:45
Piturca, care e orgolios, dar si principial in cazul asta, nu cred ca mai vrea sa auda de JIJI, MEME si Radoi, care l-au alungat de la Steaua.

Paul
18th January 2006, 19:54
a plecat singur , insa asta e alta discutie ca vad ca iti place sa fi off topic ... n`ai invatzat nimic ...

on topic... scorneala ieftina :D

remy
19th January 2006, 03:15
Vad ca te oftici rau cand auzi de cei 3 ca sant criticati pe drept (acum, mai putin MEME, caruia se pare ca i-a venit putin mintea la cap si s-a dat la fund, de ma saturasem de cate ori ii auzeam guritza).
Resemneaza-te, astia sant, cu astia defilati.
Si Radoi, daca tot spun stelistii ca nu vrea la Nationala, ca sa va fac pe plac, ii urez din tot sufletul sa ramana la Steaua pana la adanci batraneti. Doamne-ajuta.
Ca de oameni increzuti, mincinosi si artagosi nu are nevoie tara noastra sa fie reprezentata.

STEAUA-MANIA
19th January 2006, 11:36
Bine ca tara are nevoie sa fie reprezentata de catre un drogat ,vezi mutu....

dede
19th January 2006, 15:12
Si Radoi, daca tot spun stelistii ca nu vrea la Nationala, ca sa va fac pe plac, ii urez din tot sufletul sa ramana la Steaua pana la adanci batraneti. Doamne-ajuta.
asa sa fie cum zici tu...

eu zic ca Radoi poate trai si fara nationala...mai degraba, nationala ar avea nevoie mai mare de el...pt Radoi e mai bine sa nu mai mearga la nationala, o nationala care nu s-a mai calificat la un campionat european sau mondial de ceva vreme...cel putin pana la toamna, cand vor incepe meciurile oficiale...

remy
23rd January 2006, 05:01
Si va bucurati ca nu se califica doar pt. ca nu sant stelistii acolo ?
Halal Romani. Nu inteleg ce fel gandesc stelistii. Numai ei, ca vad ca alti suporteri nu spun blasfemia asta: Clubul nostru nu vrea sa aiba jucatori la Nationala, pt. ca mai importanta e echipa de club.
Ce sa spuna si ei ? Daca juca Radoi, sa-i fi vazut ce laudau Nationala !
Asta se numeste demagogie crunta. Nu pot crede ca un roman nu poate tine cu echipa Nationala, numai ca nu joaca nimeni de la clubul lui. Cred ca degeaba discutam, ca tot nu veti fi obiectivi niciodata.

relansat
23rd January 2006, 05:26
am o intrebare ... nu poate lua cetatenie rusa sau turca si sa joace la aia ?

radoi fara nationala :no: si viceversa , in acest moment cand avem un tamas

mult sub radoi pentru postu de fundas central

uti2102
23rd January 2006, 11:16
Remy, cum sa tzii cu echipa natzionala cand *******ul al' mare de-acolo se-apuca sa comprime acum campionatul, cand avem echipe angrenate in 2 sau 3 competitzii, una dintre ele europeana ?!?!?!?!!?

remy
23rd January 2006, 15:04
E clar: nu Radoi e cel care a initiat problema asta, cu convocarea la Nationala. JIJI a provocat razmeritza acum 2 ani, parca, si Finul se ia dupa el, de, sant inruditi acum ! Cu toate ca de aprox. 6 luni, il cam contrazice in orice spune nashul. Poate se da pe brazda, sa se dezica de cioban, care strica si corupe orice !
NO COMMENT CE DECLARA "STEFAN CEL MARE", MAI NOU (CE GLUMET SE CREDE, DAR DEJA DEVINE UN CAZ PATOLOGIC, DE SOCOLA):

Gigi: 'Nu mai poate Radoi de nationala!'

Finantatorul din Ghencea a spus, referitor la conflictul dintre Radoi si selectionerul Victor Piturca, izbucnit cand stelistul a parasit cantonamentul tricolorilor inaintea meciului din deplasare cu Olanda pe motiv ca e accidentat, ca singurul care are de pierdut in acest scandal e Piti.

“Nu mai poate Radoi de echipa nationala! La Steaua are un salariu de 300.000 de euro, plus ca a mai primit si un teren in valoare de 200.000 de euro, iar in fiecare an i se vor mai adauga alti 200.000 de euro la contract, asa ca nu are probleme financiare. Daca Piturca va vrea sa il cheme - foarte bine, daca nu - sa fie sanatos. Mirel nu a mintit, iar daca selectionerul o tine tot pe-a lui, el va avea de suferit. Oricum, este doar problema lui Piti”, a spus latifundiarul din Pipera.

OARE NUMAI STEAUA EXISTA CA SI CLUB IN ROMANIA ?

Paul
23rd January 2006, 15:11
cam asa ceva ... steaua si restu (adica cantitatea neglijabila)

remy
24th January 2006, 07:14
Asteptati maxim un an, si veti vedea ca o sa va blestemati zilele ca ati tinut cu Steaua lui Jiji Becali.
Ascultati un sfat parintesc, stelisti, ca asa va fi. Va veti aduce aminte de vorbele mele.
Si pe urma sa vedeti cum ramane fata batrana tanti Mirela, ca n-o sa mai fie Nashu sa-l cocolosheasca.

alejandro
24th January 2006, 10:08
D-le remy,si acum ce sfat ne dati?Sa tinem cu dinamo,cu d-l Borcica,cu nea Geovani?Avem nevoie de un sfat parintesc,d-stra cum ati proceda in locul nostru?

uti2102
24th January 2006, 10:46
Doamne, de unde le scoate mai omu' asta ?! :happy Eshti belea mai Remy ! Mai vrem ! /hello

suporterita
24th January 2006, 12:45
Ascultati un sfat parintesc, stelisti, ca asa va fi. Va veti aduce aminte de vorbele mele.
cocolosheasca.

aceste cuvinte reprezinta desigur,un caz patologic!nu stiu oameni buni cum mai rezistati sa raspundeti acestui om,zi de zi cu aceleasi fraze stereotipe ne oboseste.nu zic ca Radoi o fii usa de biserica sau oierul nostru cel mai bun patron dar bietul Remy nu oboseste niciodata,critica,critica si iar critica de parca si-a gasit subiectul vietii sale sau urmeaza sa primeasca premiul Pulitzer pentru cel mai bun roman foileton.mai lasati-l sa latre si singur fratilor.

starsteel
26th January 2006, 12:31
Remy in oct.2006 la Steaua tot Gigi & Meme o sa conduca echipa; la voi o sa mai fie cancerul ala care a sarutat steagul Rapidului?
O sa-mi aduc aminte de tine in oct.06 exact cand o sa jucam pe Ghencea cu o echipa mare; voi o sa jucati cu Bistrita in rusinea aia de groapa care de fapt e o biata farfuriuta obosita. Aveti un stadion jalnic am fost la un meci cu niste dinamovisti si au spus ca nu mai vin niciodata pe stadionul ala (am avut bilete cica era trib.0) cei drept in prealabil vazusem o gramada de meciuri pe Ghencea in toate sectoarele (peluze, trib.1, trib.2, trib.0, fotolii si loje) meciuri adevarate cu Eindhoven, Southhampton, Liege, Liverpool, Valencia.
Daca te uiti la poza din stanga sus acolo in vitrina exista trofeul Cupei Campionilor Europeni nu il veti avea niciodata la voi; concluzia este clara in Romania Steaua este unica.

Nu se poate fara Radoi la nationala, Piti e capos dar trebuie sa puna in prim plan interesul nationalei.

remy
27th January 2006, 02:04
Ogararu: ''Mai multi stelisti au probleme cu convocarea''

Conflictul dintre Steaua si Victor Piturca se reaprinde. George Ogararu a declarat ca mai multi jucatori de la Steaua nu sunt bagati in seama de Piti, in vederea unei selectii in echipa tricolorilor.

George Ogararu a declarat joi seara ca "exista probleme cu convocarea stelistilor la echipa nationala. Mai multi stelisti au probleme cu convocarea, ei vor sa ajunge acolo dar Victor Piturca nu ne baga in seama".

Victor Piturca il tine inca departe de Radoi: "Radoi a mintit cu nerusinare, a gresit. Nu am nevoie de scuze si de iertare de la el. O data a fugit de la antrenament si ne-a lasat intr-un moment greu, iar a doua oara a mintit ca eu i-am dat drumul".

Tine-te tare, Piti. Deja te-au jignit cei de la Steaua.
Sa nu mai auzim de stelisti.
Stati intre cimitire si vorbiti cu N. Ceausescu, sa va mai dea un titlu, Via fiu-sau, Valentin.

nicu26
27th January 2006, 11:34
Remy, iar tastezi fara sa treci prin filtrul gandirii ce scrii? Orice s-ar spune sau orice s-a intamplat, Radoi trebuie convocat! Este, probabil, cel mai bun jucator din campionatul intern, si asta nu o spun doar stelistii, si ai fi un ipocrit sa nu recunosti asta. Datoria lui Piturca este in primul rand sa califice nationala fara orgolii si fara resentimente fata de anumiti jucatori.

cip_81
27th January 2006, 12:08
Dar Radoi ce are de facut? Doar sa-si ceara scuze si probabil ca toata aceasta tevatura va fi data uitarii. Piturca a spus despre Radoi ca a gresit de 2 ori...o data ca a plecat din cantonament fara acceptul sau (este inadmisibil asa ceva la un jucator cu pretentii) si faptul ca a mintit (se pare ca a doua fapta a cantarit decisiv, fapta pe care Piturca vad ca o considera abominabila). Sunt doua caractere puternice, dar cine trebuie sa faca primul pas ? Radoi jucatorul, sau Piturca selectionerul ? Cel care a gresit sau cel fata de care s-a gresit ?

Pana la urma, obiectivul lui Piturca este calificarea la EURO 2008. Ca o va face cu Radoi sau fara...ramane de vazut, dar pana acum, in toata disputa asta, rezultatele sunt de partea sa...in 6 partide 0ficiale s-au castigat 5 si s-a pierdut 1, primindu-se 3 goluri. DEci, lipsa lui Radoi nu s-a prea vazut.

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 12:29
Piturca a spus despre Radoi ca a gresit de 2 ori...o data ca a plecat din cantonament fara acceptul sau (este inadmisibil asa ceva la un jucator cu pretentii)
Este admisibil ca inaintea mec cu Macedonia de la Craiova,mutu sa fuga din cantonament ca sa se duca la femei...e plina lumea de moralisti...

cip_81
27th January 2006, 13:01
Acelasi lucru trebuia facut si in cazul lui (dar daca esti corect, spune pana la capat ca a fost vorba de 3 jucatori, Mutu, Neaga si Lobont). Actele de indisciplina n-au ce cauta la o echipa nationala. Apropo, in acel meci cel care ne-a salvat a fost tot Mutu, dar fapta ramane.

STEAUA-MANIA
27th January 2006, 13:09
Dap,ai dreptate,nu era vb doar de mutu...mi se pare ca in grupul rebel era si pancu...in sfarsit.
cip,eu nu contest valoarea sportiva a sportivului adrian mutu...ci caracterul acestuia(consum de droguri,sex gate-->laura andresan)asa cum voi,anti-STELISTII prin excelenta nu contestati valoarea sportiva a lui MIREL RADOI..cred/sper, ca dovada in urma unui sondaj gsp.ro MIREL RADOI este jucatorul dorit de catre suporterii lui rapid,dinamo.
Personal,nu cred ca RADOI sa fi mers de la nationala de capul sau..mai ales inaintea unui meci cu Olanda,in care fff probabil era titular.

Cristy
27th January 2006, 14:04
radoi nu o sa fie rechemat, deoarece iar jucam cu olanda si poate iar i se face frica de meciul cu olandezii si fuge inainte de meci ;)

uti2102
27th January 2006, 17:29
Tine-te tare, Piti. Deja te-au jignit cei de la Steaua.
Sa nu mai auzim de stelisti.
Da doamne sa te auda ! Sa ia la natzionala numa' d-aia care nu joaca in cupele europene, ca p-ai noshtrii ii oboseshte shi ii accidenteaza degeaba :evil:

Paul
27th January 2006, 20:59
radoi nu o sa fie rechemat, deoarece iar jucam cu olanda si poate iar i se face frica de meciul cu olandezii si fuge inainte de meci ;)
Sau altfel spus ...
In afara de Olanda , nu jucam cu nimeni...
Radoi nu are nevoie de meciuri cu Albania si Belarus , unde sa-si rupa picioarele...

Cristy
27th January 2006, 21:21
a da radoi trebuie sa joace doar cu echipele tari , a dracu femeie nu face fata .
lasa ca nu mai calca cel putin pana in vara lu 2008 ;)

Paul
27th January 2006, 21:24
nu`l prinde pe pitza 2008 la Nationala...

Cristy
27th January 2006, 21:25
vine oli am uitat :jerk:

remy
28th January 2006, 06:27
Dar Radoi ce are de facut? Doar sa-si ceara scuze si probabil ca toata aceasta tevatura va fi data uitarii. Piturca a spus despre Radoi ca a gresit de 2 ori...o data ca a plecat din cantonament fara acceptul sau (este inadmisibil asa ceva la un jucator cu pretentii) si faptul ca a mintit (se pare ca a doua fapta a cantarit decisiv, fapta pe care Piturca vad ca o considera abominabila). Sunt doua caractere puternice, dar cine trebuie sa faca primul pas ? Radoi jucatorul, sau Piturca selectionerul ? Cel care a gresit sau cel fata de care s-a gresit ?

Pana la urma, obiectivul lui Piturca este calificarea la EURO 2008. Ca o va face cu Radoi sau fara...ramane de vazut, dar pana acum, in toata disputa asta, rezultatele sunt de partea sa...in 6 partide 0ficiale s-au castigat 5 si s-a pierdut 1, primindu-se 3 goluri. Deci, lipsa lui Radoi nu s-a prea vazut.

Mai bine zis, lipsa stelistilor nu s-a vazut !
Parca mai bine e fara oamenii-scandal.
Vrem liniste la Nationala.
Acolo nu se mai poate spune despre orgolii sau fanatism.
Copii stelisti, oare nu santeti romani ? Se pare ca santeti toti machedonii lui JIJI. Rusine sa va fie ca nu tineti cu echipa nationala, doar ca santeti voi stelisti.
Apropo, PITI se tine tare si nu prea accepta fanfaronada lui Radoi, care se comporta ca o fata mare, de zeci de ori spune ca nu mai vrea sa joace la Nationala deloc, de cateva zile miorlaind ca vrea iar, copilul.
Ce-i la Steaua, numai miorlaiti aveti, femei, sau copii in gandire, zbuciumati, etc. :jerk:

STEAUA-MANIA
28th January 2006, 08:46
deoarece iar jucam cu olanda si poate iar i se face frica de meciul cu olandezii si fuge inainte de meci ;)
Iar jucam cu olanda,poate nu jucam pe stadionul care ne-a adus ghinion in meciul 0-2 vs Olanda in + nu dorim ca L'Equipe sa scrie "oficialii olandezi au fost scuipati de catre suporterii echipei din giulesti":rosu: nu-i asa?


Vrem liniste la Nationala.
Acolo nu se mai poate spune despre orgolii sau fanatism.
Copii stelisti, oare nu santeti romani ? Se pare ca santeti toti machedonii lui JIJI.
"vrem"?nenea remy in numele cui vorbesti?
vrei liniste vb cu fratele tau mircea sandu,sa aduca nationala pe jaf-ul de stadion aka stefan cel mare!
remy,ti-am mai zis..se scrie "sunt" daca nu ma crezi,scrie-le celor de la Academia Romana..machedon e HAGI si a "murit" pe teren pt echipa nationala...remy esti ofsaid..ca intotdeauna:D

steauahamu
28th January 2006, 09:04
Mai bine zis, lipsa stelistilor nu s-a vazut !
Parca mai bine e fara oamenii-scandal.
Vrem liniste la Nationala.
Acolo nu se mai poate spune despre orgolii sau fanatism.
Copii stelisti, oare nu santeti romani ? Se pare ca santeti toti machedonii lui JIJI. Rusine sa va fie ca nu tineti cu echipa nationala, doar ca santeti voi stelisti.
Apropo, PITI se tine tare si nu prea accepta fanfaronada lui Radoi, care se comporta ca o fata mare, de zeci de ori spune ca nu mai vrea sa joace la Nationala deloc, de cateva zile miorlaind ca vrea iar, copilul.
Ce-i la Steaua, numai miorlaiti aveti, femei, sau copii in gandire, zbuciumati, etc. :jerk:

Da ai dreptate nu s-a vazut lipsa stelistilor , in schimb s-a vazut valoarea dinamovistilor de la nationala , ca doar vedem campionatul la tv.
Si ti-as da un sfat : atunci cand cineva vorbeste fii atent la ce spune el , nu la ce ai vrea tu sa spuna. Iar deocamdata stelisti nu au omorat oameni pe sosele , nu ii aduna nimeni din restaurante.......... La capitolul asta dinamovisti sunt campioni fara drept de apel , asa ca latratul mai moale la adresa stelistilor. Unde au scuipat stelisti nu vor calca veci dinamovisti.

uti2102
28th January 2006, 12:30
N-auzitzi mah de la Remy ca ei e la putere ?! E anul cainelui :D Turbat :happy

remy
29th January 2006, 03:35
Sa vedeti ce o sa turbati voi cand o s-o luati in mana anul asta, si nu numai.
Radoi e acuzat de aproape toti oamenii din fotbal, pt. cat de arogant se da, de zici ca e o "fetitza" de bordel.
Sa-l sfideze el pe cel care l-a adus in fotbal, e ceva grav.
Acum vine ca o tzatza spasita si vrea sa se spovedeasca. Dar cred ca e cam tarziu. Piti, nu ceda, pt. ca altfel creezi un precedent.
Nu e de iertat asta, ca si alungarea din Ghencea de catre JIJI si MEME Stoica.
Ce se intampla oare acolo de-s dati en-gross oameni afara ?

Ultras
30th January 2006, 11:23
Dupa episodul de ieri chiar este necesara intoarcerea lui Radoi la Nationala. Sa ii dea si banderola de capitan. Nu ati vazut cum isi apara nevoile si "neamul"? Ce low-kick fantastic a executat! Smarandescu poate sa fie mandru. Vrem si noi sa vedem, in caz de necalificare, represalii ca la turci, dupa meciul cu Elvetia. Ce daca ne va suspenda UEFA... Ne vom simti razbunati! :drak:

uti2102
30th January 2006, 11:54
Baiat bun Radoi asta. Atzi vazut cum a sarit sa-l apere pe Balanel ?! Super ! Asta-i spiritul !
LA-CA-TUSH !!!
PE AICI NU SE TRECE !
/hello

STEAUA-MANIA
30th January 2006, 11:54
ultras:e zmarandescu,nu smarandescu...
remy "Sa vedeti ce o sa turbati voi cand o s-o luati in mana anul asta, si nu numai." si mai zice de altii ca jignesc,vorbesc vulgar,samd....Doamne,e plina lumea de moralisti....

Ultras
30th January 2006, 12:14
amanut neimportant...

khaos1ft
30th January 2006, 12:19
astia doi ma enerveaza pentru ca pun pe primul loc confortul propriu, inaintea interesului national(acu plec si-i iau locu' lui VCT :) )
serios, ar trebui sa se inteleaga cat mai repede, pana nu-si pierde radoi forma, si sa lase un pic orgoliile. pe de alta parte nu as vrea sa fie nici niste carpe sau paiate. trebuie sa aiba si ei personalitate, nu?

Ultras
30th January 2006, 12:25
indiferent daca este de lord sau de golan...

Ultras
30th January 2006, 15:11
Sandu indeamna la o discutie intre patru ochi

Mircea Sandu a declarat ca Victor Piturca si Mirel Radoi trebuie sa aiba o discutie intre patru ochi pentru a rezolva conflictul. Primul pas trebuie facut de jucator.

"Mirel Radoi trebuie sa mearga acasa la Victor Piturca pentru o discutie intre patru ochi", a declarat Mircea Sandu, desi initial a spus ca nu doreste sa se implice.

Victor Piturca a reactionat si a spus ca "nu am nevoie de scuzele lui Radoi. Nu Piturca are nevoie de ele. Radoi trebuie sa isi ceara scuze in fata de suporterilor echipei nationale".

Cu alte cuvinte sa iasa pe sticla si sa isi puna cenusa-n cap...

starsteel
30th January 2006, 15:11
Remy daca tii atat de mult la Piti hai sa ne gandim la o rocada;eu l-as vrea pe banca lui Steaua pe Andone tu l-ai vrea la voi pe Piti?

Este clar Piti are la aceasta ora o problema care se numeste Radoi, la primul rateu totul va avea efect de avalansa.

Ultras
30th January 2006, 15:18
Ce se va intampla daca il primeste inapoi si Radoi o comite din nou sau greseste decisiv? Asta e si o ridicare de umeri...