PDA

View Full Version : Credeti ca Petrolul va promova in prima liga sezonul acesta?



Mishumacher
3rd September 2005, 11:25
Ce parere aveti?Este Petrolul o echipa capabila de promovare!?

Mishumacher
3rd September 2005, 14:15
FC Sibiu 1-0 Petrolul Ploieşti
Cosma (58)

Balaci
3rd September 2005, 16:09
Nu!

Mishumacher
7th September 2005, 10:17
Petrolul s-a calificat in 16-zecimile Cupei Romaniei,trecand cu 1-0 de Chimia Brazi!!!Gol Hadnagy 90' :(

Mishumacher
12th September 2005, 15:27
Nici eu nu mai cred ca va mai promova!!

bogho
12th September 2005, 15:43
il aveti acum si pe Rachita antrenor.
daca ar fi sa ne luam dupa cum juca la Craiova nu prea stie el sa monteze o echipa sa se bata la promovare.

oricum sper ca din B2 Universitatea si Petrolul sa ajunga in A

Mario Di Lazi
12th September 2005, 16:12
Eu imi doresc ca CSM Rm. Valcea sa promoveze. Dar voi astia din Ploiesti nu vedeti ca jocurile sunt facute pentru Hu...niversitatea Craiova. Chiar si colega voastra de oras Astra a cam "cedat" nervos in fata Craiovei.

Mishumacher
12th September 2005, 18:15
Observ si yo ca Universitatea cam iese in evidenta cu meciuri suspecte!As prefera de o mie de ori sa promoveze Rm.Valcea decat craiovenii!!Ei chiar au aratat ca au valoare!

Se zvoneste ca ar veni ca antrenor la Petrolul Ion Marin sau Marius Lacatus!!!
Parerea mea,cred ca Ion Marin ar antrena mai bine pe Petrolul!Este un prieten bun cu Bercea si Liviu Luca!Ar mai accepta un blat,un transfer aiurea etc!!

EDMOND_
12th September 2005, 18:54
Esti turc ? Nu iti spuse omul ca l-au numit pe Rachita antrenor....

In rest, o fi cum ziceti voi.Probabil ca si la Mioveni in cupa a fost aranjament .. altfel nu vad cum am fi trecut de echipa care i ridiculizat pe valceni chiar la Vilcea... 1 - 4 !!!??? :drak:

Mishumacher
12th September 2005, 21:53
Gata scuze!!!
Azi am ramas in urma cu stirile se mai intampla!!!!

Mishumacher
17th September 2005, 13:22
Goooooooooooooooooooooooool!!!!!
Petrolul conduce cu 1-0 din min 53.Gol Hadnagy!!!

Mishumacher
17th September 2005, 13:23
Gooooooooooooooooooooooooool!!!!
2-0 pentru Petrolul!!Gol Marinescu!!Min55

Mishumacher
17th September 2005, 14:03
Petrolul a castigat meciul cu Rapid 2 scor 2-0!!!!

Gonzo
17th September 2005, 14:06
dar Craiova a castigat la Intergaz cu 3-0 si acum a trecut pe primul loc /hello

stefanm14
17th September 2005, 14:08
Observ si yo ca Universitatea cam iese in evidenta cu meciuri suspecte!As prefera de o mie de ori sa promoveze Rm.Valcea decat craiovenii!!Ei chiar au aratat ca au valoare!


doamne, ce minte bolnava... :evil:

Mishumacher
23rd September 2005, 13:59
Duminica ma duc la Biserica si fac matanii sa se desfiinteze Craiova!

Doamne ajuta!!!Amin!
Promit ca in cazul fericit in care mi se vor asculta "rugile" voi veni la pomana de sase saptamani! :drak:

Leo_
23rd September 2005, 14:53
Mai intai intereseaza-te ce sunt alea matanii si apoi apuca-te sa le faci...poate te refereai la dat acatiste :D O sa ramai cu rugile doar...mai degraba se desfiinteaza Petrolul sau se uneste iar cu Astra, ca doar sunteti obisnuiti :D:D

Threadul asta sa nu-l stergi...merge si la anul :D:D:D

Zorro
14th October 2005, 19:52
:ciocan: :ciocan: :ciocan: ce omor o sa iasa la craiova :)) Forza Petrolu !!!

Leo_
15th October 2005, 02:27
Bai frate cat am cautat threadul vostru...era trecut la "ALTE ECHIPE" :happy:
Ca sa fiu ontopic si sa raspund la intrebarea din titlu:
"La anu' si la multi ani" :D:D
HAI CRAIOVA!!

Zorro
15th October 2005, 19:39
Da !!! Forza Petrolul !

ASP
16th October 2005, 20:26
a innebunit lupu', a luat-o la dintisori.

stefanm14
16th October 2005, 20:33
ASP taci mah din gura, ca le faci astora posturi...nu vezi ca pe aicea bate vantu ..mai vine unu de a lu bercica :D din cand in cand...si da cu gura..in rest ..liniste si pace

Mishumacher
7th November 2005, 14:16
In sfarsit am mai batut si noi in campionat!!!!
Ne apropiem de olteni!!!
/hello

ASP
8th November 2005, 01:00
ia spune-ne, cat avem la talpa?

Mishumacher
12th November 2005, 14:22
PETROLUL PLOIEŞTI 2 - 1 FC CARACAL

Paraschiv 31, Paraschiv 90-pen / Schintee 71


Am batut niste olteni!!!/hello /hello

jolie
12th November 2005, 14:29
Mda....dar nu i-ati batut pe cei pe care chiar trebuia...;) So...bafta la anu', poate promovati atunci!:cya:

Mishumacher
19th November 2005, 12:52
min 1
Juventus Bucuresti - Petrolul Ploiesti 0-1
gol Marinescu

Mishumacher
19th November 2005, 13:55
1-1
min 60 gol CR.Tanase

Mishumacher
27th November 2005, 14:12
Petrolul Pl - Dunarea Giurgiu 4-0

Mishumacher
28th November 2005, 15:59
Anunt important pentru toti lupii!

S-a deschis

http://www.petrolulpenet.z1.ro/

Mishumacher
7th December 2005, 15:59
Petrolul a eliminat Poli Timisoara cu 3-2!!!!!!!


/hello /hello /hello

Angelina Jolie
4th January 2006, 12:01
Ar fi frumos sa promoveze Petrolul in dauna celor mai buni dintre romani. Succes.

Mario Di Lazi
9th January 2006, 13:48
Nu stiu daca o sa promovati, dar eu vreau sa va intreb ceva: La noi la Valcea se vorbeste ca jucatorul vostru Paraschiv o sa vina la CSM. La voi ce se aude despre acest transfer?

Mishumacher
22nd January 2006, 16:29
Ca Paraschiv se duce la Otelul!

Mario Di Lazi
1st February 2006, 13:45
E zvon ca pleaca la Otelul Galati sau chiar a plecat?

jorgensen
1st February 2006, 17:32
Petrolul - FC Bihor 2-2. Daca va prindem la baraj, va rupem fashu ! :drak:

Lup_Galben
8th February 2006, 14:09
ba ma lasi.....ai vazut meciu....:)) A doua repr au jucat astia cu echipa a doua, in prima repr ati avut primu sut in min 35-40 cam asa.....fi realist, nu fi copil

OVIDIU 62
24th March 2006, 23:07
Ma leaga 5 ani din viata traiti in Ploiesti si mi-as dori sincer sa promovati voi si nu oltenii care se cred buricul pamantului.

Lup_Galben
26th March 2006, 17:41
Ma leaga 5 ani din viata traiti in Ploiesti si mi-as dori sincer sa promovati voi si nu oltenii care se cred buricul pamantului.
si de ce nu se afla Petrolul printre echipele tale preferate ?
ciudat k esti din bacau si tu cu otelu din cate se pare......

Supradoza
5th April 2006, 10:52
sal all

Supradoza
5th April 2006, 10:54
La Ploiesti sa nu veniti.....Ca ramaneti fara dinti-->ptr olteni\CU LUPII pana la moarte!!

Supradoza
5th April 2006, 10:55
La PLOIESTI as nu venitzi.ooooo..Ca ramaneti fara dintzi.ooooo....

CHITU
7th April 2006, 19:30
rog toti prazarii sa-si vada de echipa lor si de patronul ei care e un analfabet si sa ne lase pe noi in pace si sa nu mai intre pe forumurile dedicate PETROLULI CEA MAI IUBITA ECHIPA DE CATRE PLOIESTENI.....aveti grija de plantatia voastra cu PRAZ ca sa aveti ce manca si in parcursul acestui an NICIODATA PRAZAR :evil: :evil: :evil:

One-Man Show
7th April 2006, 20:18
urmeaza meciuri dificile... mai ales ca 3 pct le lasa la Otopeni :evil:

Lup_Galben
7th April 2006, 23:09
poate nu 3, dar 1p sigur.../hello

georgemp
8th April 2006, 14:22
Imi pare rau ca ati pierdut cu csm.Va urez succes in meciul cu rapid si sper sa ii bateti!Finala:Fcnational-Petrolul

Lup_Galben
8th April 2006, 14:29
multimim george.....insa rapidu e deja in finala ! asa se vrea.....! apropo la meciu ltur a fost blat k s'asa Petrolul daca castiga cupa nu putea gazdui meciuri de uefa pe Ilie Oana......
in campionat suntem pe 4 la 4p de locul doi cfel care permite barajul,. sa spera k prindem macar locul 2. sunt ff dezamagit de prestatia echipei in deplasarea de la valcea......pm

boshcUtza
12th April 2006, 18:54
ce as vrea sa vad o finala de cupa petrolul-farul
ar fi super
oricum sper sa promovati si sa ne vedem la anu in A
respect Petrolul!
NUMAI U!

Lup_Galben
12th April 2006, 20:15
oricum sper sa promovati si sa ne vedem la anu in A
respect Petrolul!
NUMAI U!

;)
:ok:

CHITU
15th April 2006, 04:16
ce as vrea sa vad o finala de cupa petrolul-farul
ar fi super
oricum sper sa promovati si sa ne vedem la anu in A
respect Petrolul!
NUMAI U!

dar cu U ce se mai intampla mai baieti ca nu am mai auzit nimic de ei de foarte mult timp...aveti o galerie frumoasa si numeroasa tinetio tot asa..respect

lolo_grupa_c
31st May 2006, 16:54
ar fi bine sa promoveze in A....asa mai avem inca o galerie adevarata ......ce avem acuma ??gloria,bacau,arges,sportul,jiul,????astea sunt galerii???

CHITU
2nd June 2006, 03:37
sa te auda DUMNEZEU si sa ne intalnim in div A:ok:

Cristian
6th June 2006, 19:47
Hai lupii, va vrem in A ;) sunteti amicii nostrii ;)

CHITU
7th June 2006, 03:29
:happy da???????? .... de cand??????:happy

Cristian
7th June 2006, 11:47
:happy da???????? .... de cand??????:happy

Demult :D
Pai eu asa stiam ca ne simpatizam unii pe altii, ma refer la suporterii celor 2 echipe ;)

Cristian
7th June 2006, 11:48
Sau nu vreti sa fiti amicii nostrii ??? :P

Lup_Galben
7th June 2006, 17:51
eu unu nu as declina "oferta"....:)
f. mult respect exista intre suporterii petrolului si ai lu U Cluj. despre Otelul nush nmk insa d.p.m.d.v. mie suporterii Otelului mi se par OK nu si orasul Galati.....
insa admir Grupa C de la Otelu ;) si am prieteni acolo cu care pastrez legatura.......

genovese
7th June 2006, 18:44
eu votai ca promovati ...:D undeva...candva

CHITU
8th June 2006, 00:53
u ar trebui sa iti vezi de div ta si sa nu mai votezi aiurea....de fapt esti oltean si iti spun degeaba ca tot nu intelegi

georgemp
9th August 2006, 10:12
Vreau sa va urez mult succes in sezonul care sta sa inceapa...
Va astept in a,pe voi si pe U Cluj.Sper sa dea multe goluri la voi,si atacantul venit de la noi,Marian Savu!

danny del corco
9th August 2006, 19:48
Va urez sa veniti cat mai repede la Constanta, nu in Cupa, ci in campionat. Ploiestiul merita cu prisosinta sa fie reprezentata in L1.







Bafta!:ok:

the lion king
9th August 2006, 20:11
nu stiu daca va promova dar totusi imi doresc sa revina i n Liga 1 ca stiu ca-s anti bucuresti si avem o lupta de dat impotrive lor.

CHITU
21st August 2006, 22:17
nu stiu daca va promova dar totusi imi doresc sa revina i n Liga 1 ca stiu ca-s anti bucuresti si avem o lupta de dat impotrive lor.

si yo abia astept sa ne intalnim:drak: :drak:

OVIDIU 62
24th August 2006, 00:25
Ce se intampla cu echipa de incaseaza si acasa bataie de la BOTOSANI?

Lup_Galben
25th August 2006, 20:55
nush frate, unu e obiectivul si alta joaca echipa......
e penibil, stiu, tot sper de 3 ani incoace k se va schimba ceva si conducerea ****....

bob19
26th August 2006, 13:26
La cum joaca echipa este bine daca scapam de retrogradare

Andi04
29th August 2006, 11:44
haideti la Boldesti , cu totii

CHITU
31st August 2006, 23:52
daca se juca e corect loa boldesti...ne-o luam cu 2-0 lejer

alco
1st September 2006, 22:31
Mi-e rusine si sila,atat de tare,de ceeace se intampla la aceasta echipa care a furat numele PETROLUL,incat nu-mi vine sa ma mai uit la futbol.Scriu numele corect al jocului si nu cel inventat in comunism.Se spunea ca este indecent si ca denumirea corecta ar fi FOTbal si nu FUTbol.Dupa 54 de ani de cand iubesc echipa Petrolul,am ajuns ,"gratie" patronilor ,conducatorilor echipei ,tuturor celor care se "invartesc" pe langa echipa(mai este asta o echipa?) si
pseudojucatorilor,am ajuns zic, sa-mi fie sila sa ma mai uit la acest joc !
Pacat de ceea ce a fost Petrolul si de ce a ajuns.Principalii vinovati,dar nu singuii,sunt Liviu Luca si Florin Bercea ,cei care au pus mana pe echipa si au adus-o unde este.Are cineva vreo idee cum sa-i determinam sa plece?

CHITU
1st September 2006, 23:33
Mi-e rusine si sila,atat de tare,de ceeace se intampla la aceasta echipa care a furat numele PETROLUL,incat nu-mi vine sa ma mai uit la futbol.Scriu numele corect al jocului si nu cel inventat in comunism.Se spunea ca este indecent si ca denumirea corecta ar fi FOTbal si nu FUTbol.Dupa 54 de ani de cand iubesc echipa Petrolul,am ajuns ,"gratie" patronilor ,conducatorilor echipei ,tuturor celor care se "invartesc" pe langa echipa(mai este asta o echipa?) si
pseudojucatorilor,am ajuns zic, sa-mi fie sila sa ma mai uit la acest joc !
Pacat de ceea ce a fost Petrolul si de ce a ajuns.Principalii vinovati,dar nu singuii,sunt Liviu Luca si Florin Bercea ,cei care au pus mana pe echipa si au adus-o unde este.Are cineva vreo idee cum sa-i determinam sa plece?

idei sunt mai multe dar nu sunt oameni sa le puna in aplicare....se pare ca o sa se faca un protest pt inceput...dar trebuie facut mult mai mult decat atat...sper sa avem taria sa ducem o lupta inpotriva jegurilor din conducere

danny del corco
4th September 2006, 21:56
Citind cu atentie ce se scrie aici, daca aflati reteta dupa care sa puteti determina sa plece pe cineva din conducerea unui club, pe care il duce de rapa, dati-ne si noua de stire! Negresit va vom urma exemplul!:no:

CHITU
4th September 2006, 23:19
Citind cu atentie ce se scrie aici, daca aflati reteta dupa care sa puteti determina sa plece pe cineva din conducerea unui club, pe care il duce de rapa, dati-ne si noua de stire! Negresit va vom urma exemplul!:no:

reteta o vom gasi cu certitudine...dar lupta inpotriva conducerii va fi foarte grea...pt ca sunt oameni celebri si cu putere si nu ne va fi usor....dar vom face tot posibilul

Lup_Galben
23rd September 2006, 21:04
am incredere k macar locul 2 il vom prinde pana la sfarsitul campionatului si sa speram k la anu' ne vom revedea in prima liga !

drops22
26th September 2006, 12:21
daca echipa continua sa joace ca pana acum....sperantele vor fi degeaba...chiar daca speranta moare ultima.Sa dea Dumnezeu sa nu am dreptate si sa intram in prima liga

Ballack_29
28th September 2006, 09:18
Daca se aduc jucatorii cum a fost Cicerio si Savu, impresari dastia,....astia ne duce de rapa, astia nu joaca nimic pt ca au impresii in cap.Nici cu jucatori de la juniori de 1.73m si 60 kg nu e bine ca i ia vantu dar nici cu straini deveniti din bucatari fotbalisti....aici antrenorul decide....si cel mai bine sa aduca jucatori dornici de afirmare nu Savu care s-a vazut cu 20 goluri in Divizia A si acum se crede Drogba

STEELMAN
10th October 2006, 00:25
petrolul in a!

Gontel
11th January 2007, 15:16
Imi doresc sa promovati, dar nu prea aveti loc de alde Forex sau Otopeni.
Doar de Petrolul depinde ca ei sa revina acolo unde le este locul.

Lup_Galben
11th January 2007, 15:58
ma bucu k iti doresti sa vezi Petrolul in A pustiule insa si mai bine imi parea daca nu trebuia sa fi sustinatoru unei echipe din buc....

Gontel
11th January 2007, 16:48
mai "batranule" stii cum e: fiecare cu optiunea lui.

Lup_Galben
11th January 2007, 18:51
mai "batranule" stii cum e: fiecare cu optiunea lui.

tinere...sti cum e....SUSTINE ECHIPA LOCALA, NU FI SCLAVUL CELOR DIN CAPITALA ! ;) :ok:

Gontel
12th January 2007, 15:19
La Tecuci este o echipa in Liga a 4-a. Vrei sa astept performante de la ei?

Lup_Galben
13th January 2007, 04:09
La Tecuci este o echipa in Liga a 4-a. Vrei sa astept performante de la ei?

te-ai putea orienta catre echipa care reprezinta judetul in prima liga !
de ce de fiecare data cel din provincie trebuie sa fie sclavul celor din capitala, de ce????

CHITU
13th January 2007, 21:11
te-ai putea orienta catre echipa care reprezinta judetul in prima liga !
de ce de fiecare data cel din provincie trebuie sa fie sclavul celor din capitala, de ce????

pt ca fara sclavism steaua ar avea o galerie mediocra.sunt multi care vin din provincie la meciurile spur*******

Gabri3l
30th January 2007, 01:55
eu zic ca promovam anul asta...in momentul de fata Petrolul pare favorita la ocuparea unuia din primele 2 locuri si ma bazez pe faptul ca Petrolul a jucat de fiecare data mai bine in retur decat in tur in ultimii 2 ani pe care l-a si castigat, ne avantajeaza si programul...
pacat ca am irosit niste puncte pretioase la inceputul campionatului cu macaronarul alai...bine ca a plecat si a venit Barbu

bahaus_84
3rd September 2007, 22:24
bafta multa,meritati sa fiti in A,Petrolul e o echipa de traditie,nu ca lichele gen mioveni sau urziceni,care stim cu totii cum au ajuns in liga I

CHITU
4th September 2007, 13:20
din pacate nu mai stim unde e adevarutl PETROLUL....si nu stim dca trebe sa promovam

Elphax
4th September 2007, 13:47
mare incurcatura si la voi ...

CHITU
5th September 2007, 17:39
mare incurcatura si la voi ...

mare e prea putin spus....E HOTIE MARE LA NOI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:yes:

Mishumacher
6th September 2007, 14:28
Uite,Chitu,acum iti dau si yo dreptate.Dar trebuie sa adaug ca si la CSM si la Petrolul e hotie.

CHITU
9th September 2007, 03:24
Uite,Chitu,acum iti dau si yo dreptate.Dar trebuie sa adaug ca si la CSM si la Petrolul e hotie.

DA SUNT CONSTIENT DAR POATE LA CSM NU VA FI ASA CUM A FOST SI SIGUR NU VA FI ASA CUM A FOST LA PETROLUL..PT CA E UNICAT BERCEA,NU SE POATE SA FACI DINTRO ECHIPA MARE UNA CARE SA FIE INJOSITA PRIN DIV B DE TOTI TARANII NUMAI CA SA POTI FURA U MAI BINE....ESTE INACCEPTABIL:no::(

bahaus_84
12th September 2007, 12:37
care e faza cu csm ? ca nu prea inteleg...e creat ca un club menit sa rivalizeze cu Petrolul,sau cum?asta daca aveti chef sa explicati...

SpyS
13th September 2007, 13:52
Csm Ploiesti este echipa infiintata de primarie, de fapt este fosta Astra Ploiesti, care i-a luat locu in liga 3

on
Desii a inceput mai slab campionatul , Petrolul cred ca va promova in liga 1.
Succes!

CHITU
13th September 2007, 15:05
Csm Ploiesti este echipa infiintata de primarie, de fapt este fosta Astra Ploiesti, care i-a luat locu in liga 3

on
Desii a inceput mai slab campionatul , Petrolul cred ca va promova in liga 1.
Succes!

esti asa sigur ca si sc wc petrolul sa moreni nu e tot astra??????????????????????
convingete singur[img=http://img166.imageshack.us/img166/2683/astra2bn2ji7.th.jpg] (http://img166.imageshack.us/my.php?image=astra2bn2ji7.jpg)

SpyS
14th September 2007, 01:39
esti asa sigur ca si sc wc petrolul sa moreni nu e tot astra??????????????????????
convingete singur[img=http://img166.imageshack.us/img166/2683/astra2bn2ji7.th.jpg] (http://img166.imageshack.us/my.php?image=astra2bn2ji7.jpg)

Bai specimen, scrie in mm numele k lumea echipei -> Petrolul Ploiesti.
Atunci a fost o fuziune cu Astra dar care s-a rupt intre timp daca nu ai aflat inca.

Acum ,Astra a fost preluat cu acte in regula de catre CSM ,echipa primariei si care este patronata in continuare de aceslasi Ion Niculaie, care a reusit sa puna mana si pe banii ploiestenilor.

on

Petrolul Ploiesti si-a mai revenit, si in sezonul trecut au inceput la fel de slab ,poate chiar mai slab cu macaronarul ala pe banca si au fost la un pas de promovare.
Acum nu cred ca vor rata promovarea.

Gabri3l
14th September 2007, 01:50
cred ca da, desii se anunta un sezon mai dificil pt Petrolul...

Gabri3l
23rd May 2011, 01:34
daca nici acum atunci cand:)......

Gabri3l
4th June 2011, 17:33
de data asta am dominat seria vest al capo al fine. adio serie B!!! :bere:http://www.doarpetrolul.ro/forum/images/smilies/steag_stema.gif

FcP
6th June 2011, 15:35
daca nici acum atunci cand:)......

Uite abia acum.
Citesc comenturile astea vechi..si vad atata dorinta..atata speranta...si promovarea a venit abia acuma....:(. Nu vreau sa ma mai uit in trecut