PDA

View Full Version : Discutii despre banci,carduri, modalitati de plata etc



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Paul
2nd September 2005, 17:55
Am vazut ca a luat amploare fenomenul pariurilor on line ;

Cei care aveti nelamuriri va rog sa puneti aici intrebarile.

Incep eu cu prima intrebare .

Una dintre principalele probleme pentru minori e ca nu pot sa-si faca carduri.
Astazi am vazut la un amic de-al meu (17 ani ) card BANCA TRANSILVANIA VISA ELECTRON.
Pe spate avea acel CVV.

Momentan folosesc Visa BCR Electron a lu` mama.

Intrebarea mea este : A folosit cineva cardul de la Banca Transilvania pentru pariuri on line (depuneri si retrageri ) ?

Sau cardurile Visa Electron au acelasi status , nu conteaza banca !

archaeus
2nd September 2005, 18:04
conteaza banca, conteaza cand a fost facut cardul ... un prieten pe care l-am convins sa joace si el online avea card pe care isi primeste salariul de la banc post, visa electron si nu a mers si a fost nevoit sa isi faca la BCR VISA Electron; de la aceeasi banca mai merge cardul virtual pt plati online si cam atat. De la alte banci nu stiu

Moshu
2nd September 2005, 18:04
Una dintre principalele probleme pentru minori e ca nu pot sa-si faca carduri.


yo am card de un an jumate...adik de pe la 14 ani jumate...deci pot si minori sa aibe carduri :ok:

Paul
2nd September 2005, 18:05
pot sa aiba carduri de alocatii , nu carduri de plata internationala;

Paul
2nd September 2005, 18:06
conteaza banca, conteaza cand a fost facut cardul ... un prieten pe care l-am convins sa joace si el online avea card pe care isi primeste salariul de la banc post, visa electron si nu a mers si a fost nevoit sa isi faca la BCR VISA Electron; de la aceeasi banca mai merge cardul virtual pt plati online si cam atat. De la alte banci nu stiu

stai un pic sa ne intelegem.
Cardul ala de salariu , daca nu are CVV pe spate (codul de 3 cifre) e clar ca nu e bun;


Eu vb de Visa Electron Banca Transilvania , care poate fi obtinut si de minori , si care care CVV pe spate ....

stefanm14
2nd September 2005, 18:47
paul..esti sigur ca si minorii pot sa facala Banca Transilvania card ? ...Eu sincer nu cred...poate ca la BCR ..cardul trebuie sa fie pe numele unei persoane majore...dar poti emite un card suplimentar pt un utilizator care poate avea varsta intre 14-18 ani..

Paul
2nd September 2005, 20:11
deci la BCR Visa Electron , trebuie persoana majora , clar;
Insa azi , fiinnd la o bere , un amic de-al meu mi-a aratat card pe numele lui de la Banca Transilvania.

Problema e alta :
Contul de la gamebookers, trebuie sa fie pe acelasi nume cu titularul cardului ...
Deci tu fiind titularul cardului , deci trebuie ca si contul sa fie pe numele tau ...
Contul fiind pe numele tau ==> ei pot sa-ti ceara oricand buletinul !

Deci nu iti recomand sa te joci ...

stefanm14
2nd September 2005, 21:27
pai oricum nu jucam io...nu m-am trecut la utilizator suplimentar..pt ca era bataie de cap in plus...si mare lucru ...poate daca se supara mama.. :D ....

P.S : paul...am remarcat modestia ta ..."eram la o bere"...bai da-l naiba..te pomeni ca o fi fost AMSTEL.....langa mai era si o gagica cu tine...si din intamplare erai la un restaurant de lux... :D

dorex
2nd September 2005, 21:30
Are cineva cont la Betandwin?Cu ce card a reusit sa-si depuna bani in cont?

noheart
2nd September 2005, 23:28
hai sa va lamureasca tata ...
Atata timp cat nu ai 18 ani nu ai voie sa pariezi. Asta e clar la toata lumea. Card poti sa iti faci si fiind minor(inclusiv visa electron de la bcr) chestia e astfel : un major poate sa faca card pe numele unui minor dar pe acel card poate depunde bani decat persoana majora. II poti prosti pe aia de la Gamebookers sa iti faci cont cu o data de nastere falsa si chair sa depui bani. Dar sa scoti nu poti! LA prima retragere sau transfer de bani cei de la GB cer copiez dupa buletin si dupa card (prin posta, email sau fax) sper ca m`am facut inteles

a doua chestie:
cel mai bun card pentru pariuri online este Visa Electron de la ING (avantaje fata de restu: poti depunde bani si la bancomatele lor fara sa trebuiasca sa mergi la banca si sa astepti sa iti intre pe card, aici intra instantaneu. dezav: ING nu prea are sucursale in toata tara)
cardul de Visa El de la BCR - functioneaza f bine atat la retrageri cat si la depuneri (e mai greu sa depui bani pe el)
cardul Visa El de la Raiffeisen Bank -sunt valabile doar cardurile facute mai recent cu conditia ca posesorul sa mearga la banca si sa isi securizeze cardul - se completeaza un forumlar tip, bva bla
Cardul Taifun - nu`l recomand deoarece intervin probleme la retrageri

etc

Paul
2nd September 2005, 23:35
hai sa va lamureasca tata ...
Atata timp cat nu ai 18 ani nu ai voie sa pariezi. Asta e clar la toata lumea. Card poti sa iti faci si fiind minor(inclusiv visa electron de la bcr) chestia e astfel : un major poate sa faca card pe numele unui minor dar pe acel card poate depunde bani decat persoana majora. II poti prosti pe aia de la Gamebookers sa iti faci cont cu o data de nastere falsa si chair sa depui bani. Dar sa scoti nu poti! LA prima retragere sau transfer de bani cei de la GB cer copiez dupa buletin si dupa card (prin posta, email sau fax) sper ca m`am facut inteles



etc
Asta s-o crezi tu !

Fii atent la mine.

Ai un amic major cu card , da !
Ii "donezi " lui banii pe care vrei sa ii retragi (optiunea pay to friend) , si el ii retrage si ti da

Varianta 2:
Scanezi buletinul , si in photoshop , in loc de 1988 scrii 1978 !

stefanm14
3rd September 2005, 00:09
de nu va dau io pe mana politiei... :D heh..nu cred ca e mare lucru sa te duci la BCR sa depui o data la 3-4 luni bani (poate e chiar mai aproape decat cel mai apropiat bancomat :D )...cat despre cardu VISA Electron de la BCR esti total pe dinafara...un minor nu poate fi titular....ci doar utilizator autorizat al unui card (doar daca are intre 14-18 ani )...deci ori ING ori BCR e cam acelasi lucru...totu e sa ai un parinte care sa-ti faca un card :D ...si de aici inainte..Dumnezeu cu mila. :D

Paul
3rd September 2005, 00:12
de nu va dau io pe mana politiei... :D heh..nu cred ca e mare lucru sa te duci la BCR sa depui o data la 3-4 luni bani (poate e chiar mai aproape decat cel mai apropiat bancomat :D )...cat despre cardu VISA Electron de la BCR esti total pe dinafara...un minor nu poate fi titular....ci doar utilizator autorizat al unui card (doar daca are intre 14-18 ani )...deci ori ING ori BCR e cam acelasi lucru...totu e sa ai un parinte care sa-ti faca un card :D ...si de aici inainte..Dumnezeu cu mila. :D
De ce sa depui de 3-4 ori bani.
Depui odata si dupa aia scoti !!!

Altfel nu renteaza sa joci la pariuri.
Mai bine stai pe teresa si bei bere ...

--------------
Utilizator autorizat al cardului e cel care stie PINUL !

noheart
3rd September 2005, 00:35
Asta s-o crezi tu !

Fii atent la mine.

Ai un amic major cu card , da !
Ii "donezi " lui banii pe care vrei sa ii retragi (optiunea pay to friend) , si el ii retrage si ti da

Varianta 2:
Scanezi buletinul , si in photoshop , in loc de 1988 scrii 1978 !

Si esti si moderator la pariuri?
1.Am specificat "la retrageri sau transferuri" ca sa se intelega clar. Banuiesc ca inca nu prea ai castigat bani sa fii pus in situatia asta (sa retragi) Ei bine prietene afla ca inclusiv la payfriends se cer acte ( :ciocan: :ciocan: ). Plus ca la payfriends sunt nenumarate restrictii ...
2.Las`o balta la treaba cu modificatu. :ok:

Paul
3rd September 2005, 00:38
Amice , eu unul am retras.

La mine situatia e siiiiiiiiimpla
Contul la GB pe numele lu mama
Card pe numele lu mama
Le-am trimis copie de pe BI pe numele lu` mama.

La payfriends , in afara de restrictia de 120 E/ lunar , mi-a pus o intrebare de verificare ...acte mi`au cerut cand am scos 200 E , in iulie ca imi trebuiau lichiditati ...

noheart
3rd September 2005, 00:38
[QUOTE=stefanm14...cat despre cardu VISA Electron de la BCR esti total pe dinafara...un minor nu poate fi titular....ci doar utilizator autorizat al unui card (doar daca are intre 14-18 ani )...deci ori ING ori BCR e cam acelasi lucru...totu e sa ai un parinte care sa-ti faca un card :D ...si de aici inainte..Dumnezeu cu mila. :D[/QUOTE]
Spre deosebire de tine mai calc pe la banca si ma informez (nu vorbesc din auzite) Poti sa ai cati parinti vrei tu sa iti faca card ca tot nu poti juca legal.

Lasa ca cresti tu mare si ne arati noua. Buletinu` ti l`ai facut?

noheart
3rd September 2005, 00:40
Amice , eu unul am retras.

La mine situatia e siiiiiiiiimpla
Contul la GB pe numele lu mama
Card pe numele lu mama
Le-am trimis copie de pe BI pe numele lu` mama.

La payfriends , in afara de restrictia de 120 E/ lunar , mi-a pus o intrebare de verificare ...acte mi`au cerut cand am scos 200 E , in iulie ca imi trebuiau lichiditati ...
foarte corect. dar era vorba de altceva

Paul
3rd September 2005, 00:41
ce altceva sa inteleg si eu ...

noheart
3rd September 2005, 00:42
tu ziceai de o varianta prin care sa iti faci cont cu date false si sa trimiti banii intr`un cont al unui prieten major. cu aia nu eram de acord. cu "cardu` lu` mami" se poate cum ai zis tu

Paul
3rd September 2005, 01:08
nu stiu , dar teoretic se poate si cu date false si pay friends;
e drept nu am incercat ...

stefanm14
3rd September 2005, 08:57
bah ..incepi sa devii din ce in ce mai enervant..si nu o sa te mai bag in seama. mai bine decat sa ma enervez :headbang: ......1.vezi ca nici QUOTE nu stii sa dai bine ......2. www.***.ro (aici e un nume de banca din 3 litere, noheart sper ca te duce capu ce poate fii, sau daca nu intreaba si tu pe cineva).....altadata sa nu te mai duci la banca...din parc ........noheart totusi asta e forum de pariuri, te asteptam cu ponturi, nu numai cu comentarii, pana acu ne-ai omorat cu teoria.........da la practica :headbang:

alexq1
3rd September 2005, 11:29
Am vazut ca a luat amploare fenomenul pariurilor on line ;

Cei care aveti nelamuriri va rog sa puneti aici intrebarile.

Incep eu cu prima intrebare .

Una dintre principalele probleme pentru minori e ca nu pot sa-si faca carduri.
Astazi am vazut la un amic de-al meu (17 ani ) card BANCA TRANSILVANIA VISA ELECTRON.
Pe spate avea acel CVV.

Momentan folosesc Visa BCR Electron a lu` mama.

Intrebarea mea este : A folosit cineva cardul de la Banca Transilvania pentru pariuri on line (depuneri si retrageri ) ?

Sau cardurile Visa Electron au acelasi status , nu conteaza banca !




BAnca transilvania nu te lasa sa folosesti eu am un card banca transilvania si au zis ca nu-i bun asa ca am facut unul la bcr visa electron

Paul
3rd September 2005, 12:14
dar cardul tau de la banca transilvania are CVV pe spate (cod de 3 cifre)?

alexq1
3rd September 2005, 12:45
da

noheart
3rd September 2005, 12:49
nu stiu , dar teoretic se poate si cu date false si pay friends;
e drept nu am incercat ...
eu stiu din practica nu din banuieli sau din auzite

alexq1
3rd September 2005, 12:50
astia nu accepta cardul banca transilvania visa electron cica nu are acoperire!!

alexq1
3rd September 2005, 12:50
ca sa te conving postez ce mi-au trimis astia de la gamebookers cand am incercat sa depun bani in cont

Buna ziua

Din pacate VISA Electron de la Banca Transilvania nu poate fi folosit
la noi. De aceea va recomandam sa achizitionati un alt card.

Daca aveti posibilitatea sa achizitionati un card VISA Electron de la
ING ar fi perfect. Din cate stim noi, costul emisiunii cardului este
gratuit. Mergeti la banca, completati un formular si dupa 4-5 zile primiti
acasa prin posta codul PIN al cardului, dupa care va duceti din nou la
banca si va ridicati cardul. Nu este obligatorie depunerea unei sume
initiale, dar daca tot ajungeti acolo puteti depune minim 100 000.
De mentionat ca la bancomatele ING se pot retrage bani dar se pot si
depune!! Deci alimentarea contului este mult mai usoara si nu necesita
interventia unui functionar!

noheart
3rd September 2005, 12:51
bah ..incepi sa devii din ce in ce mai enervant..si nu o sa te mai bag in seama. mai bine decat sa ma enervez :headbang: ......1.vezi ca nici QUOTE nu stii sa dai bine ......2. www.***.ro (aici e un nume de banca din 3 litere, noheart sper ca te duce capu ce poate fii, sau daca nu intreaba si tu pe cineva).....altadata sa nu te mai duci la banca...din parc ........noheart totusi asta e forum de pariuri, te asteptam cu ponturi, nu numai cu comentarii, pana acu ne-ai omorat cu teoria.........da la practica :headbang:
Las` ca cresti tu mare si ma bati /hello

noheart
3rd September 2005, 12:53
ca sa te conving postez ce mi-au trimis astia de la gamebookers cand am incercat sa depun bani in cont

Buna ziua

Din pacate VISA Electron de la Banca Transilvania nu poate fi folosit
la noi. De aceea va recomandam sa achizitionati un alt card.

Daca aveti posibilitatea sa achizitionati un card VISA Electron de la
ING ar fi perfect. Din cate stim noi, costul emisiunii cardului este
gratuit. Mergeti la banca, completati un formular si dupa 4-5 zile primiti
acasa prin posta codul PIN al cardului, dupa care va duceti din nou la
banca si va ridicati cardul. Nu este obligatorie depunerea unei sume
initiale, dar daca tot ajungeti acolo puteti depune minim 100 000.
De mentionat ca la bancomatele ING se pot retrage bani dar se pot si
depune!! Deci alimentarea contului este mult mai usoara si nu necesita
interventia unui functionar!
exact ce ziceam eu mai sus

ady51a
3rd September 2005, 14:05
Eu am Visa Electron de la BCR. Merge super. Este facut recent. La retragere nu stiu ca pana acum nu am retras nimic.

stefanm14
3rd September 2005, 15:03
Las` ca cresti tu mare si ma bati /hello

cata prostie adunata la un loc..... :headbang: :headbang: :headbang: ...ne molipsesti si pe noi... :rosu:

noheart
3rd September 2005, 19:05
Eu am Visa Electron de la BCR. Merge super. Este facut recent. La retragere nu stiu ca pana acum nu am retras nimic.
la retragere nu intevin probleme doar ca banii ajung efectiv "pe card" in aprox 3-4 zile lucratoare

krististar
3rd September 2005, 19:47
Am si eu o intrebare adica mai multe :
1> Eu joc sume relativ mari zilnic cam 300-500 euro totalul biletelor depuse am facut o retragere la gamebookers si inca banii nu sosesc asta e marea lor problema dureaza 7 zile calendaristice cel putin eu atata o sa am luni 5.09.2005 >> :rosu:

2>deoarece am sume mari de banii poate nu mi mai da :mda: :jerk: :D

3>a retras cineva o suma mare de banii de la gamebookers ???

Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre in masura in care puteti raspunde la ele :ok:

noheart
3rd September 2005, 21:54
nu se pune problema sa nu`i primesti. gamebookers este o agentie de incredere. la sume mari e putin mai greoi, masurile de siguranta fiind mai ridicate.

krististar
4th September 2005, 16:59
Am si eu o intrebare adica mai multe :
1> Eu joc sume relativ mari zilnic cam 300-500 euro totalul biletelor depuse am facut o retragere la gamebookers si inca banii nu sosesc asta e marea lor problema dureaza 7 zile calendaristice cel putin eu atata o sa am luni 5.09.2005 >> :rosu:

2>deoarece am sume mari de banii poate nu mi mai da :mda: :jerk: :D

3>a retras cineva o suma mare de banii de la gamebookers ???

Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre in masura in care puteti raspunde la ele :ok:

DEVIN INGRIJORAT DE TIMPUL IN CARE BANII MEI STAU BLOCATI :mda:

noheart
5th September 2005, 00:50
incearca sa trimiti un email la gamebookers. o sa iti raspunda in maxim 24 de ore. vezi ce spun ei. daca problema e de la banca, suna si intreaba ce si cum

krististar
5th September 2005, 15:02
AS VREA SA STIU DACA EXISTA CINEVA PE FORUMUL ASTA CARE CU VISA ELECTRON DE LA BCR A REUSIT SA ATINGA FIZIC BANII LEI ROMANESTI RETRASI DE LA GAMEBOOKERS CA VAD CA NU ZICE NIMENI NIMIC LA BANCA AM FOST SI MI-AU SPUS CA NU ESTE POSIBIL ASA CEVA ...........EU AM VISA ELECTRON IN LEI SI CONTUL DESCHIS IN EURO LA GAMEBOOKERS CA AM INTELES CA SE FACE CONVERSIA DAR NU ESTE ASA >> AJUTORRRRRRRRRRR :o: :ciocan:

Paul
5th September 2005, 15:28
eu ;
am scos fizic banii de la GB prin metoda directa;
adica retrageri , am scos pe card , pe card mi-a pus lei;

evident , mi-am verificat banii pe card, aveam vre`o 7 mil (200 Euro);
Apoi cu Visa Electron BCR , am putut platii in strainatate in absolut orice tara ... in Ungaria , in Austria si in Italia ...

Retragea a durat 6 zile , am retras intr`o joi noapte , si banii erau pe card miercuri dimineata...
SI eu m-am ingrijorat putin , insa mi-au spus ca din cauza weekendului , care erau zile moarte pentru banci ...
ALtfel dureaza 3- 4 zile...

ady51a
5th September 2005, 15:28
Pai de ce ai deschis contul in euro la gb? puteai sa-l deschizi in lei foarte bine.

Paul
5th September 2005, 15:31
ady51 , nu`l invata aiurea.
f bine ca are cont in euro.
asa i se fac doar 2 conversii

1) cand ia de pe card lei si depune la GB in Euro
2) Cand ia de la GB euro , si depune pe card lei

Altfel , cu contul in lei la GB , erau 4 conversii (adica 4 schimburi valutare , risc mare de pierdere)

Serverele lor lucreaza doar in EUro ...

1) Ia de pe card lei , dupa in cont la GB EUro
2) Euro din cont la GB ii transforma in Lei
3) Cand retragi ... leii ii transforma in Euro
4) Euro , ti `i pune pe card , insa mai intai in transforma in Lei

krististar
5th September 2005, 19:41
Mai eu sa stiti ca am pretentia ca nu sunt prost aia de la banca mi-au spus foarte clar ca daca gamebookers trimite EURO nu imi vor intra banii in cardul visa electron in lei NICIODATA ceea ce se si intampla am 7 zile si nu sunt ...am scris la gamebookers si mi-au spus si ein ca au trimis banii si ca trebuia sa fie procesati pana acum ..........paul imi zice ca are la fel ca si mine ca dupa el m-am luat adica am visa electron in lei si contul gamebookers in euro el imi spune ca a primit LEI deci banca a facut conversia :ciocan: :ciocan: Simt ca moooor nu stiu ce sa mai cred banii mei sunt pierduti nimeni nu stie nimic de ei 1000 euro :ciocan: :ciocan:

noheart
5th September 2005, 19:46
si eu am tot VE de la BCR si am retras fara probleme (in 4 zile). Si al fel ca tine am contul de la GB in ROL.
P.S. Nu primesti intodeauna raspunsul corect de la banca. Probabil nu a inteles exact functionarul de la banca problema ta

krististar
5th September 2005, 19:51
si eu am tot VE de la BCR si am retras fara probleme (in 4 zile). Si al fel ca tine am contul de la GB in ROL.
P.S. Nu primesti intodeauna raspunsul corect de la banca. Probabil nu a inteles exact functionarul de la banca problema ta


AM CONTUL IN EURO LA GAMEBOOKERS NU IN ROL

stefanm14
5th September 2005, 19:54
krististar..poate ai nimerit vreun functionar prost..ceva, e imposibil..si pe siteul BCR scrie clar la VISA ELECTRON ca banca face fara probleme orice tip de conversie ... :ok:

krististar
5th September 2005, 19:55
DECI CARD VISA ELECTRON B.C.R IN LEI II!! + CONT GB IN EURO !!! banca spune : nu se poate primii euro intr-un cont de lei !!! Paul spune (daca am inteles bine) = are VE in lei + cont GB in EURO si a reusit sa retraga in leii ------ rezulta uciderea neuronilor mei datorita nedumeriri si stresului provocat de aceasta situatie :headbang:

krististar
5th September 2005, 19:56
krististar..poate ai nimerit vreun functionar prost..ceva, e imposibil..si pe siteul BCR scrie clar la VISA ELECTRON ca banca face fara probleme orice tip de conversie ... :ok:

De ACORD cu tine atunci de ce nu sunt banii in cont ?????? ca au 7 zile iar maine 8 zile iar gamebookers au zis ca nu au mai vazut asa ceva :headbang:
si ATENTIE face conversia doar cand DEPUI BANII nu si cand RETRAGI cel puti8n asa am fost informat si au dat aia de la BCR zecii de telefoane la sediu central ca habar nu aveau :mda:

Paul
5th September 2005, 20:59
From: "www.gamebookers.com" <service@gamebookers.com>
To: stiopi@yahoo.com
Subject: [Ticket ##9495950##] intrebare / Limba romana
Date: Mon, 5 Sep 2005 19:53:20 +0200 (CEST)

Va multumim ca ne-ati contactat. Va raspundem pe rand:
1) Contul online nu conteaza in ce valuta este facut, indiferent de
valuta, atat la depunere cat si la retragere, fiind plati internationale,
se trimit banii in echivalent EUR, iar pe extrasul de cont apare si
cursul de schimb al bancii pentru fiecare tranzactie.

Banii ajung pe cardul de lei, tot asa de bine cum au putut pleca de pe
cardul de lei. Din pacate multi dintre functionarii BCR nu cunosc toate
amanuntele referitoare la platile online cu cardul si de aceea va pot
induce in eroare. Va recomandam sa faceti o retragere pe card, si dupa
5-7 zile cand banii intra pe card cereti extras de cont al cardului.
Pentru tranzactia in care banii au venit de la gamebookers veti avea scris
"credit voucher". Pentru orice probleme legate de tranzactiile cu
cardul va rugam sa ne contactati. Noi am reusit sa identificam o persoana
care lucreaza la BCR centrala, la departamentul carduri, si care stie
despre ce e vorba. In rest majoritaea angajatilor BCR va vor spune ca nu
se poate retrage pe card, insa cred ca ar fi cazul ca cineva sa ii
intrebe daca nu se poate retrage pe card cum se face ca banii intra pe card
si tranzactia apare in extrasul de cont?!

Uite aici 5-7 zile lucratoare...deci mai asteapta !!!

krististar
5th September 2005, 21:08
Mer5si sa vedem deci trebuie sa astept 9 zile !!!!!!!!!!! calendaristice ok mai asteptam oricum azi am trecut pe la ING BANK si mi-am comanddat un card pe care am 2 conturi unul in lei si unul in euro si oricum sunt mai profesionisti cacei de la bcr mersi mult paul sper sa ajunga totusi banii mei dar ce ma fac daca dupa 9 zile adik miercuri nu sunt in cont ....ma spanzur :mda:

GeKuRA
6th September 2005, 00:27
cel mai bine... si dupa sfatul lui Paul :
-intri pe www.BCR.ro
-te duci la Persoane Fizice > Carduri > "pentru aceste carduri BCR a pus la dispozitie posibilitatea de a completa on-line formularul de cerere card(click aici)" > la un moment dat selectati Visa Electron...
-completezi formularul online acolo cu datele tale.
-peste cateva ore te suna cineva de la Banca pentru a confirma datele... ar fi bine sa ai buletinul cu tine daca nu stii datele(adresa, CNP, serie, NR.);
-in 4 zile ai cardul(cel putin asa e la Iasi);
-iti trebuie 100.ooo lei (10 RON) pt. deschidere (bani care raman acolo pana cand iti lichidezi contul):
-daca vrei sa depui pentru o Agentie de Pariuri On-line recomand sa depui cam 600.ooo lei (60 RON), deci vine 700.ooo lei (70 RON) in total.
-de asemenea depuneti banii inainte de ora 11.oo, astfel veti beneficia de bani cam la ora 14.oo.

Succes... si.. nu va haladiti ca mine.... si nu beti cand pariati :D,

stefanm14
6th September 2005, 14:58
hm...in sfarsit luai cardu....depusai banii pe la ora 12:30 la BCR......si acu incercai sa fac tranzactie la GB si nu merge...nu au intrat banii pe card, nu ? ...uff, sper ca asta e :rolleyes:

ady51a
6th September 2005, 16:12
Trebuie sa mai astepti. Eu abia a doua zi am reusit sa trimit banii la GB.

stefanm14
6th September 2005, 17:33
da ..le-am trimis mail...si au zis ca banii la BCR intra in 12-24 ore pe card....deci de abia dupa acest timp pot sa fac tranzactia de pe card pe contu de la GB....aa, si mi-au mai zis inca ceva...PT TOTI CEI CARE ISI FAC CARD..sa lase pe card 60 000(atat este la BCR) suma de administrare de card ... :ok:

Paul
6th September 2005, 21:01
cel mai bine... si dupa sfatul lui Paul :
-intri pe www.BCR.ro
-te duci la Persoane Fizice > Carduri > "pentru aceste carduri BCR a pus la dispozitie posibilitatea de a completa on-line formularul de cerere card(click aici)" > la un moment dat selectati Visa Electron...
-completezi formularul online acolo cu datele tale.
-peste cateva ore te suna cineva de la Banca pentru a confirma datele... ar fi bine sa ai buletinul cu tine daca nu stii datele(adresa, CNP, serie, NR.);
-in 4 zile ai cardul(cel putin asa e la Iasi);
-iti trebuie 100.ooo lei (10 RON) pt. deschidere (bani care raman acolo pana cand iti lichidezi contul):
-daca vrei sa depui pentru o Agentie de Pariuri On-line recomand sa depui cam 600.ooo lei (60 RON), deci vine 700.ooo lei (70 RON) in total.
-de asemenea depuneti banii inainte de ora 11.oo, astfel veti beneficia de bani cam la ora 14.oo.

Succes... si.. nu va haladiti ca mine.... si nu beti cand pariati :D,

Gresesti

1) aia 100.000 sunt costurile fizice ale cardului si nu ii mai ai la dispozitie
2) Ora e 14.00
Daca ii pui inainte de 14.00 , ii ai pe la 16.00
Daca ii pui dupa 14.00 ii ai a doua zi la 08.00

noheart
6th September 2005, 21:15
corect. cei 100 000 reprezinta taxa de elibereare a cardului. mie mi s-a spus ca daca ii depun mai devreme de 14:00 intra dupa 17:00-17:30... Dar oricum e enervanta faza cu asteptatu. la ING intra instantaneu

Paul
6th September 2005, 21:18
la toate celelalte in afara de BCR banii sunt instantaneu (BRD , Banc Post)

noheart
6th September 2005, 21:21
da si la BRD stiu ca asa e. dar ma gandeam doar la cele care ofera carduri ce pot fi utilizate pt tranzactii online. de alt fel si brd are un astfel de card (TAIFUN) dar e bun doar la depuneri ...

machoo
7th September 2005, 01:58
Bcr este o banca extrem de ineficienta..lucreaza prost...io va zic ca am la piraeus bank un card visa classic in euro..pe care il folosesc d eun an si ceva si merge super atat la depuneri cat si la retrageri....mentionez ca am contul la gb in euro...si de cate ori retrag bani..ma duc la ghiseu..la banca si scot euro....nu lei......daca m-as duce la bancomat..atunci mi-ar converti euro in lei..la un curs foarte dezavantajos pt mine!

stefanm14
7th September 2005, 08:32
doamne..ce *******i si astia de la GB, acu imi cer copie dupa buletin si card, si cerere.... :headbang: ...voua v-au facut asa ?

Moshu
7th September 2005, 12:03
lol..vezi sa nu faci pe numele tau :D fa pe al unui parinte...k nu ai 18 ani ink

stefanm14
7th September 2005, 12:32
da mah stiu...gata vorbi cu ei, ca cik sa fii sigur etc etc...pusai la incarcat bateriile de la aparatu foto, ca deh ..te pui cu prostu, acu vor si poza :D

alexq1
7th September 2005, 18:03
stefan14 ti-au cerut copie dupa buletin si card cand ai incercat sa depui bani sau cum?

stefanm14
7th September 2005, 20:41
totu a fost din cauza ca gresisem eu data de expirare a cardului..de maine incep..

noheart
7th September 2005, 22:22
doamne..ce *******i si astia de la GB, acu imi cer copie dupa buletin si card, si cerere.... :headbang: ...voua v-au facut asa ?
ti`am zis si eu chestia asta undeva mai in colo. ai zis ca stii tu mai bine ca mine. oricum sunt curios cum ti`ai facut card? (daca n`ai varsta legala) si cum ti-ai facut cont si ai depus (daca n`ai varsta legala) ?
p.s. da lasa ca o sa cresti tu mare si ne arati tu noua :>

ozone
12th September 2005, 11:36
GAMEBOOKERS: "Contul online nu conteaza in ce valuta este facut, indiferent de
valuta, atat la depunere cat si la retragere, fiind plati internationale,
se trimit banii in echivalent EUR, iar pe extrasul de cont apare si
cursul de schimb al bancii pentru fiecare tranzactie."



deci modalitatea cum este: daca aleg valuta: LEI: imi ia de pe card LEI, ii transforma in EURO, si apoi inapoi in LEI cand ajung in contul GB, iar la retragere, cand retrag LEI,
mi-i trimite in EURO si pe card mi-i transforma iar in LEI?

pentru ca in cazul asta, stiind ca BCR ia 2% comision de fiecare data, la fiecare exchange, probabil nu o sa mai raman nici un ban dupa atatea exchangeuri...

Ma puteti ajuta cu o explicatie?

Multumesc
Ovidiu

saruman
15th September 2005, 14:31
Salut gasca nebuna!!!
Cum fac sa ma inscriu la gamebookers, avand un card ing isa electron, peste 18 ani si ceva bani de invartit ???
Mersi de ponturi si numa bine

ady51a
15th September 2005, 14:46
Iti faci cont la ei si transferi niste bani de pe cardul tau in contul nou creat. Trebuie sa ai pe card pe spate cu cod de 3 cifre sau mai multe dar sa introduci doar ultimele 3 atunci cand o sa-ti ceara CVV2/CVC2 la completarea datelor online.

saruman
15th September 2005, 15:22
Rechinule mersi.. tare mult!
Am trecut codul de 3 cifre de pe spatele cardului dar nu-mi confirma niste treburi legate de amount !!! Sunt acolo vreio 5 variante... care trebe bifata ?? aia cu bank transfer??? sau care?
Mersi

noheart
15th September 2005, 15:25
credit card transfer ... logic
daca nu te descyrci pune in limba romana

saruman
15th September 2005, 15:31
Am trecut cele 3 cifre care mi le-a cerut, si am zis sa imi depun pt inceput 100 000 de lei vechi , evident... :) Dar mi-a dat o eroare ulterior dupa ca am apasat depunere. Le-am trimis coduil de eroare si sa vad ce imi zic ei...
Oare am gresit pe undeva????

ady51a
15th September 2005, 15:35
O sa-ti spuna sa dai niste date de identificare. Eu nu le-am dat si am mai asteptat un timp si am repetat operatiunea pana a mers. Bafta!

noheart
15th September 2005, 15:35
iti vor spune ei exact care e problema

poliis
15th September 2005, 19:35
Am trecut cele 3 cifre care mi le-a cerut, si am zis sa imi depun pt inceput 100 000 de lei vechi , evident... :) Dar mi-a dat o eroare ulterior dupa ca am apasat depunere. Le-am trimis coduil de eroare si sa vad ce imi zic ei...
Oare am gresit pe undeva????

pune si tu mai multi bani....suma minima e de 5 euro

ady51a
15th September 2005, 19:46
minim este in jur de 68.000 rol.

noheart
16th September 2005, 00:13
pune si tu mai multi bani....suma minima e de 5 euro
suma minima de depunere la GB e 2 euro (sau echivalentul) . (punct)

zeke
16th September 2005, 18:18
inafara de gamebookers (care are cote SLABE si obligativitatea de a juca MINIM 3 pe bilet la divizia A romania) ce mai folositi cu succes?

Si-a facut cineva la www.betandwin.com sau www.bombabet.com ?

poliis
16th September 2005, 18:29
suma minima de depunere la GB e 2 euro (sau echivalentul) . (punct)

si atunci pe site, la "Intrebari frecvente" de ce scrie :

Există o sumă minimă la depunere?
Suma minimă la fiecare depunere este de 5 EUR

http://img96.imageshack.us/img96/176/5eur8ij.jpg

ady51a
16th September 2005, 19:02
Eu am depus si 70.000 rol si-mi spunea sa suna limita era 68.000 adica 2 E.

noheart
16th September 2005, 20:46
si atunci pe site, la "Intrebari frecvente" de ce scrie :


http://img96.imageshack.us/img96/176/5eur8ij.jpg

crede-ma ca e 2 euro
daca cauti bine pe site o sa mai gasesti multe alte chestii neactualizate
poate sa iti confirme oricine

zeke
19th September 2005, 01:49
are cineva cont la alt bookmaker?

pointbet am auzit ca e recomandat pt romania.

Gamebookers sucks big time, si au o regula tampita ca Divizia S - minim 3 pariuri pe bilet... care iti reduce mult sansele de castig... plus cote foarte slabe (care sunt o regula la Gamebookers :(

alexq1
22nd September 2005, 22:37
Am o intrebare vi s-a intamplat sa va restrictioneze cardul cei de la banca
Un exemplu clar ar fi ca mie mi-au blocat cardul pentru folosirea on-line deci nu mai pot sa depun bani in cont bani. Ati mai auzit asemenea cazuri , si ce pot sa fac ?Ce TRebe sa fac. Am sunat la banca mi-au cerut numarul cardului si au spus ca se va rezolva cat de curand . Ma gandesc sa renunt la bcr si sa fac la ING

ady51a
22nd September 2005, 23:23
Eu nu am auzit de asa ceva. Mergi la banca cu cardul si vezi ce-ti spun.

ozone
3rd October 2005, 12:13
10bet si pointbet si betandwin mai au campionatul romanesc, si cote mai bune ca la gamebookers, care restrictioneaza la minim 3 meciuri din Divizia A.

Care e experienta voastra cu siteurile acestea 3?

Nzsolti83
3rd October 2005, 21:14
Sal,pt. toata lumea de aici.Vreau sa depun bani in contul meu la betandwin,intrebarea este,care ar fi metoda cea mai ieftina si rapida de trimitere a banilor,mersi mult

Nzsolti83
3rd October 2005, 21:17
Sal pt. toata lumea de aici.As avea o intrebare pt. cei care cunosc,vreau sa depun bani in contul meu de la betandwin.Care ar fi metoda cea mai ieftina si rapida,mersi anticipat

archaeus
4th October 2005, 00:52
card, ii depui instantaneu in cont

zeke
4th October 2005, 23:44
nu va puneti banii la betandwin!

1.au cote proaste
2.iti limiteaza contul daca castigi.
daca vrei doar sa pierzi banii, atunci e ok
3.faceti-va card BCR VISA Electron sau ING. Sunt cele mai bune, de departe.
Cardul de la ING e gratuit

daca vreti mai multe detalii, dati un PM

Avntajele majore ale pariruilor online sunt:

1.Poti paria la orice ora, inclusiv noaptea, sambata, duminica, 24 de ore din 24

2.Cote MULT mai bune. Pe cotele de la Wettpunkt sau Pariloto arunci pur si simplu banii pe fereastra. Sa va dau un exemplu:

Valerenga - Steaua

Wettpunkt:
2.10 2.90 2.70

Pariloto:
2.15 3.00 2.90

Betfair:
2.35 3.20 3.40

3.Nu platesti taxa aia fara sens de 15%

4.Nu platesti 20%-25% impozit pe castiguri cum iti ia statul roman

ozone
3rd November 2005, 00:54
intr-adevar cotele la betfair sunt excelente.

exemplu de azi:

BETFAIR: Sampdoria - Steaua
1.76 - 3.75 - 6.80

BETANDWIN: Sampdoria - Steaua
1.65 - 3.25 - 5.00

dorex
3rd November 2005, 04:19
Cat de seriosi credeti ca sunt cei de la GB?Daca ati avea 3000-4000 Eur,si ati dori sa-i trimite-ti acasa credeti ca ar fi vreo problema?Este cineva care a trimis sume mai mari de 2000 Eur?

archaeus
3rd November 2005, 11:18
intr-adevar cotele la betfair sunt excelente.

exemplu de azi:

BETFAIR: Sampdoria - Steaua
1.76 - 3.75 - 6.80

BETANDWIN: Sampdoria - Steaua
1.65 - 3.25 - 5.00


treaba nasola cu betfair este ca nu accepta carduri din romania

ozone
4th November 2005, 01:22
iti faci in 1 minut cont la www.moneybookers.com

iti faci cont cu card la ING, si apoi transferi direct de la ATM spre contul de moneybookers, unde primesti banii a doua zi (au cont deschis in romania www.moneybookers.com)

din moneybookers, fundingul e instantaneu. Fee-uri totale platite : 0 (zero)

pentru mai multe detalii: PM me :cool:

archaeus
4th November 2005, 11:55
Choose a payment method: Fee Processing time
Bank transfer free 2-5 days [?]
Credit Card 2.50 % Instant [?]


mie mi se pare ca au comision de 2.5 % la transfer de pe card pe internet, nu de la ATM

bamse04
12th November 2005, 01:21
vreau si eu sa mi deschid un cont la o casa de pariuri online..
poate sa ma sfatuiasca cineva..care e cea mai buna banca..si cea mai buna agentie..si sa mi zica cum se procedeaza...ms

Nzsolti83
12th November 2005, 14:50
Eu am deschis cont la ING pot sa il folosesc , e testat,dar am auzit ca si cardul BCR e bun.Cardul meu e de tip Visa Electron si la ING a fost gratis.am trimis bani la gamebookers , suma pe care am platito a fost 2500 de lei ROL,pt. tranzactie. Eu am deschis cont la gamebookers,dar egzista N de agentii online,treaba e ca nu la toate iti accepta Creditcard din Romania.Eu cu atat am putut sa te ajut:ok:

bamse04
12th November 2005, 15:09
Eu am deschis cont la ING pot sa il folosesc , e testat,dar am auzit ca si cardul BCR e bun.Cardul meu e de tip Visa Electron si la ING a fost gratis.am trimis bani la gamebookers , suma pe care am platito a fost 2500 de lei ROL,pt. tranzactie. Eu am deschis cont la gamebookers,dar egzista N de agentii online,treaba e ca nu la toate iti accepta Creditcard din Romania.Eu cu atat am putut sa te ajut:ok:
dei deschiderea de cont la ing e gratis...si gamebookers accepta carduri din romania..stii cumva care sunt comisioanele pt pus si extras din cont..ar fii interesant de stiut..pt ca ma gandesc sa mi fac la ing ca stiu ca au sucursala si in sibiu..ca yo s din sibiu..si inca ceva ..sunt seriosi cei de la gamebookers...ceva de genu sa nu ma trezesc..ca nu primesc banii .sau ca tb sa platesc desii contul e gol..deci daca nu mai am bani in cont nu mai pot sa pariez asta e ideea..cam multe nedumeriri..concluzie..merita?

alexq1
12th November 2005, 17:19
la retragere ii 34 000 echivalentul unui euro cred mie asa mi-a luat l

bamse04
13th November 2005, 01:49
la retragere ii 34 000 echivalentul unui euro cred mie asa mi-a luat l
deci nu merita sa scoti sume mici....

Dorian
14th November 2005, 12:59
Tot nu pricep. Daca am totul ok, si vreau sa pariez pe un singur meci, online, e voie?

relansat
14th November 2005, 13:34
cati bani trebuie sa ai initial ?
ca sa pornesti afacarea ....
am bcr visa electron

ady51a
14th November 2005, 14:38
dorian - Este voie dar daca se accepta de casa de pariuri. scrie undeva acolo langa neci un numar. Daca este 3 atunci minim 3 meciuri pe bilet iar daca nu este nimic se poate paria single.
relansat - pai minim pe incarcarea contului este 2 euro parca. atat trebie sa ai pe card sun 100.00 rol.

relansat
14th November 2005, 17:23
poti sa iti faci un cont si pe betandwin si pe gamebookers ?
care e cea mai bazata agentie ?
daca am bcr visa electron aia de la gamebookers imi pot baga banii direct pe card ?
sau tre sa fac chestia aia complicata cu MONEYBOOKERS car nu prea imi place?

_Razvi_
14th November 2005, 23:55
k,gamebookers e mai bazat ca BaW , baw avand o vasta oferta :) , dar dedesubturile companiei sunt stranii,multi tipsteri de pe alte forumuri nerecomandandu-mi sa pariez la ei.
Dupa parerea mea cea mai tare agentie este BetFair,cu toate ca trebuie sa folosesti MoneyBookers sa ajunga bani la ei.
BetFair,este un fel de piata in lumea pariurilor,poti vinde cote,cat si cumpara,cu un live foarte puternic,cote superbe,este agentia la care joaca in special specialisti.
Singurul minus este ca nu poti paria decat single,si pentru noi romani,ca deocamdata nu exista Divizia A.
Pinnacle este o alta agentie favorita multora,din cauza vastei oferte de tenis , hockey si fotbal,precum si a numeroaselor Handicapuri.
Gamebookers,probabil cea mai stiuta agentie de catre toti.Oferta vasta,probabil cea mai mare,dupa Baw,handicapuri destul de putine,iar plata se face repede si direct pe card.
eu recomand sa incepeti cu Baw , pana strangeti prima suta de euro din pariuri,dupaia sa treceti la GB,unde capatati experienta si in final BF.
Oricum este alegerea voastra ...
GooD LucK

bamse04
15th November 2005, 22:07
##poimaine am de gand sa mi deschid un cont pt pariuri online.dupa ore de documentare am gasit unmatoarele:
-carduri acceptate bcr visa electron si ing visa electron.
-ing are in plus profesionalismul angajatilor promtitudine si ,cel mai important,serviciul self bank,prin care se pot efectua extrageri si depuneri fara a fi nevoie de functionari cozi ghisee,..
-cardul la ing este gratis,la bcr costa 100000.
-cardul il primesti cam in 4 zile lucratoare.
-banii depusi ajung in contu de la casa de pariuri(gamebookers sa zicem)aproape instanteneu.
-pt retrageri este nevoie de informatii suplimentare(care se dau o singura data,la prima extragere):copii scanate card fata verso ,buletin.
-comisione:la extragerea de la gamebookers:1 eu.in plus ing mai ia 0.2 % prin self care si 0.5 %prin ghisee.bcr nu cunosc.la depuneri in cont nu se percep comisioane.
-tb sa ai 18 ani impliniti.
-case de pariuri recomandate drept serioase:gamebookers,sportingbet,betand win,globet,expekt. si altele..
-e bine sa ai cont deschis la cel putin 2 agentii.
-totusi mai am intrebari:
--cum e mai bine sa fie contul de la ca sa de pariuri in lei ,$, sau euro?
--contul de la banca este in lei ,$ sau euro.si in cazul in care difera valuta aleasa intre banca si casa ce comisioane se percep pt conversie sau daca rata de conversie este cat de cat cinstita?
--in cazul in care suma din cont este 0 este posibil sa mai continui sa pariezi(ceva de gen ''pe minus'')?
--cum sta treaba cu moneybookers.din cate am inteles eu daca ai visa electron nu mai ai nevoie de moneybookers.
cam atat daca imi mai aduc aminte mai completez.
AS VREA SA STIU DACA INFORMATIILE SUNT CORECTE?
CE AR MAI FII DE SPUS SI ..
DACA S AR PUTEA RASPUNS SI LA NELAMURIRILE MELE..
MERSI

bamse04
16th November 2005, 19:25
##poimaine am de gand sa mi deschid un cont pt pariuri online.dupa ore de documentare am gasit unmatoarele:
-carduri acceptate bcr visa electron si ing visa electron.
-ing are in plus profesionalismul angajatilor promtitudine si ,cel mai important,serviciul self bank,prin care se pot efectua extrageri si depuneri fara a fi nevoie de functionari cozi ghisee,..
-cardul la ing este gratis,la bcr costa 100000.
-cardul il primesti cam in 4 zile lucratoare.
-banii depusi ajung in contu de la casa de pariuri(gamebookers sa zicem)aproape instanteneu.
-pt retrageri este nevoie de informatii suplimentare(care se dau o singura data,la prima extragere):copii scanate card fata verso ,buletin.
-comisione:la extragerea de la gamebookers:1 eu.in plus ing mai ia 0.2 % prin self care si 0.5 %prin ghisee.bcr nu cunosc.la depuneri in cont nu se percep comisioane.
-tb sa ai 18 ani impliniti.
-case de pariuri recomandate drept serioase:gamebookers,sportingbet,betand win,globet,expekt. si altele..
-e bine sa ai cont deschis la cel putin 2 agentii.
-totusi mai am intrebari:
--cum e mai bine sa fie contul de la ca sa de pariuri in lei ,$, sau euro?
--contul de la banca este in lei ,$ sau euro.si in cazul in care difera valuta aleasa intre banca si casa ce comisioane se percep pt conversie sau daca rata de conversie este cat de cat cinstita?
--in cazul in care suma din cont este 0 este posibil sa mai continui sa pariezi(ceva de gen ''pe minus'')?
--cum sta treaba cu moneybookers.din cate am inteles eu daca ai visa electron nu mai ai nevoie de moneybookers.
cam atat daca imi mai aduc aminte mai completez.
AS VREA SA STIU DACA INFORMATIILE SUNT CORECTE?
CE AR MAI FII DE SPUS SI ..
DACA S AR PUTEA RASPUNS SI LA NELAMURIRILE MELE..
MERSI

raspund etotusi cineva..maine vreau sa mi fac cardu..si vreau sa stiu daca informatiile pe care le am sunt corecte..

_Razvi_
16th November 2005, 20:56
--cum e mai bine sa fie contul de la ca sa de pariuri in lei ,$, sau euro?

Cum ti se pare tie,cunosc punteri ce au in euro,chiar si romani , dar cunosc punteri ce au doar in lei , doar romani :)
Eu am obtat pentru euro ..

--contul de la banca este in lei ,$ sau euro.si in cazul in care difera valuta aleasa intre banca si casa ce comisioane se percep pt conversie sau daca rata de conversie este cat de cat cinstita?

Asta nu stiu (nu m-a interesat) :) ... dar din cate am inteles nu cred :)

--in cazul in care suma din cont este 0 este posibil sa mai continui sa pariezi(ceva de gen ''pe minus'')?

Da tu ce crezi ca-s casele de pariuri ?? ajutor social :D

--cum sta treaba cu moneybookers.din cate am inteles eu daca ai visa electron nu mai ai nevoie de moneybookers

Mere moneybookers,n-ai treaba,numa cu mastercard nu ai voie :)
Cel putin .. eu Visa Electron .. am .

In principiu informatiile sunt corecte :)
De ar fi si pariurile lafel :) as fi fericit ptr. tine
Oricum mai e timp sa te documentezi , 10 zile lucratoare la BCR trec greu
GooD LucK

archaeus
16th November 2005, 20:58
##poimaine am de gand sa mi deschid un cont pt pariuri online.dupa ore de documentare am gasit unmatoarele:
1-carduri acceptate bcr visa electron si ing visa electron.
2-ing are in plus profesionalismul angajatilor promtitudine si ,cel mai important,serviciul self bank,prin care se pot efectua extrageri si depuneri fara a fi nevoie de functionari cozi ghisee,..
3-cardul la ing este gratis,la bcr costa 100000.
4-cardul il primesti cam in 4 zile lucratoare.
5-banii depusi ajung in contu de la casa de pariuri(gamebookers sa zicem)aproape instanteneu.
6-pt retrageri este nevoie de informatii suplimentare(care se dau o singura data,la prima extragere):copii scanate card fata verso ,buletin.
7-comisione:la extragerea de la gamebookers:1 eu.in plus ing mai ia 0.2 % prin self care si 0.5 %prin ghisee.bcr nu cunosc.la depuneri in cont nu se percep comisioane.
8-tb sa ai 18 ani impliniti.
9-case de pariuri recomandate drept serioase:gamebookers,sportingbet,betand win,globet,expekt. si altele..
10-e bine sa ai cont deschis la cel putin 2 agentii.
-totusi mai am intrebari:
11--cum e mai bine sa fie contul de la ca sa de pariuri in lei ,$, sau euro?
12--contul de la banca este in lei ,$ sau euro.si in cazul in care difera valuta aleasa intre banca si casa ce comisioane se percep pt conversie sau daca rata de conversie este cat de cat cinstita?
13--in cazul in care suma din cont este 0 este posibil sa mai continui sa pariezi(ceva de gen ''pe minus'')?
14--cum sta treaba cu moneybookers.din cate am inteles eu daca ai visa electron nu mai ai nevoie de moneybookers.
cam atat daca imi mai aduc aminte mai completez.
AS VREA SA STIU DACA INFORMATIILE SUNT CORECTE?
CE AR MAI FII DE SPUS SI ..
DACA S AR PUTEA RASPUNS SI LA NELAMURIRILE MELE..
MERSI



1. corect
2. corect
3. corect
4. eu de la bcr l-am luat intr-o saptamana
5. de pe card si de la moneybookers da
6. corect
7. la bcr nu stiu, n-am retras pana acum, dar cred ca se percepe si la ei
8. corect
9. corect
10. la cat mai multe, dar ai nevoie de un cont gras pt a surprinde diferentele de cota pt castigu sigur, asa numita metoda 105% sau mai mult
11+12. e bine sa ai contu in valuta in care e si pe card, pt ca altfel pierzi la tranzactiile bancare
13. normal ca nu, crezi ca e ca la magazinul de la parterul blocului sa te treci pe caiet? :D
14. menybookers e un portofel virtual cu care se pot face plati in multe locatii, tranzactia se efentueaza instantaneu iar avantajul pt pariat este ca poti sa joci la betfair pt ca cei de acolo nu accepta carduri din romania ... dezavantajul este ca au 2.5% comision din suma pe care o depui de pe card

Expertul
16th November 2005, 22:52
Bamse04,


Toate bancile taxeaza conversia leu-valuta.
Contul fa-l in valuta care o ai pe card.
Fa-ti cont in valuta doar daca vrei sa-ti faci mai multe conturi, la agentii diferite,sau la o alta agentie decat GB.
Fa-ti cont in lei daca vrei sa-ti deschizi cont la G-bookers.
Contul in lei are de asemenea avantajul ca atunci cand vei dori sa-ti cumperi si tu o geaca, o racheta de tenis etc. din banii castigati la pariuri nu va mai trebui sa faci schimb valutar.

Sa-ti fie cu noroc !

bamse04
17th November 2005, 00:56
ok..m am lamurit.deci..maine o sa mi fac card la ING.contul de la banca o sa l fac in euro sau dolari si cel ce de casa de pariuri(cate or fii ele)tot in aceeasi moneda.
voi personal in ce moneda aveti deschise conturile...
si are mare imp moneda?
si daca ar mai fii vreun sfat..sa mi dati asa la inceput de drum...
oricum mersi pt lamuriri..
a si inca ceva..deci da ca mi fac in euro sa zicem..ambele coonturi..atunci
toate chestiile vor fii in euro...fara alte conversii..si atunci cand voi extrage voi primi tot euro?
cum naiba e cel mai bine..
mersi .

alexq1
17th November 2005, 12:43
eu unu il am facut in ron si nu am avut probleme niciodata!!
rasp la intrebarea ta : pai daca ii facut in euro contul si cardul tot in euro vei primi tot in euro dar sunt si cazuri in care contul ii facut in euro si cardul in ron

bamse04
17th November 2005, 12:57
acum mi am facut cardul.la ing.
sunt multumit.a durat 15 min.functionari amabili.profesionalism.totul este exact cum am scris mai sus.
contul l am facut in lei.iar la casele de pariuri o sa mi deschid in euro.
se putea face si cont in euro cu card atasat tot in euro,dar atunci era nevoie la retrageri sa merg de fiecare data la ghiseu+comisioane mai mari.
singura chestie care nu am stiut o si care nici ei nu mi au zis o a fost costuri de administrare card:120000 an incepand din anul al doilea.
din cate am inteles o sa dureze o saptamana.
apelati cu incredere la ing.eu unul sunt multumit.

betowin
17th November 2005, 23:09
Stie cineva dak merge cardul de la Transilvania (MasterCard-mondo)?
Au venit astia la fac si l-am facut moca.
Dak nu merge la case de pariuri poate merge la moneybookers?

relansat
21st November 2005, 13:33
pana mea....
mi-am facut cont la gamebookers... mi-a cerut prostia aia de copie a buletinului si cardului
... cat mai dureaza pana pot paria online ?

betowin
21st November 2005, 13:43
depinde ce card ai....
normal ar trebui sa poti paria(dak ti-au bagat banii in cont) si copiile sa le trimiti pana vrei sa faci prima retragere...cel putin la mine asa a fost(card la ING)

bamse04
24th November 2005, 20:58
care imi recomanda o casa de pariuri serioasa si de incredere,in afara de gamebookers..
ms

ady51a
24th November 2005, 21:22
Mai este una destul de laudata pe aceasta pagina sus de tot.

bamse04
24th November 2005, 21:35
hmm am firewall..nu vad nimic...sau nu stiu unde sa ma uit....nu poti sa zici...cu ce litera incepe ...presupun ca asta nu se numeste reclama...

DR. LITTO
25th November 2005, 02:41
atat vreau sa-mi spuneti!
CAT MA COSTA SA_MI FAC UN CARD pt gamebookers la ing sau alta banca?:no:

archaeus
25th November 2005, 11:30
100.000 la bcr, 0 lei la ing, s-a mai discutat treaba asta :rosu:

DR. LITTO
25th November 2005, 12:09
mersi mult
nu m-am uitat in urma
:headbang:

razvy04
28th November 2005, 23:46
mi-am facut si eu card la transilvania(MasterCard Mondo) ...are cineva idee daca merge??

razvy04
29th November 2005, 00:03
Va rog cine are cont pe gamebookers si poate sa ma ajute sa completez datele despre card (ca sa nu gresesc sa imi ceara copie pe buletin) da-ti add la "razvy04" pe messenger ...va rog

zeke
29th November 2005, 17:38
care imi recomanda o casa de pariuri serioasa si de incredere,in afara de gamebookers..
ms

de departe cea mai buna casa de pariuri este BETFAIR.

are cele mai mari cote, si ai avantajul si ca poti oferi cote pe evenimentele pe care tu crezi ca nu vor iesi, asa cum fac si casele de pariuri. la nivel mondial, este cea mai mare exchange de pariuri.

diferenta este ca pe langa posibilitatea de a paria pe un anumit eveniment, poti si sa contra-pariezi (LAY) ca acel eveniment nu va iesi.

De exemplu

Steaua - Halmstad
cote la GB:

1.20 5.00 10.00

cote la Betfair:

1.27 8.00 17.00

Avantajele sunt foarte mari, si tot mai multi pariori renunta complet la celelalte case de pariuri in favoarea Betfair. :ok:



Pentru mai multe detalii, vorbim pe PM.
Bafta! :)

relansat
30th November 2005, 17:22
spuneti si mie cum sa imi schimb ... sa pot paria in RON si nu in euro ca ma enerveaza ...
se poate,nuh ?

archaeus
30th November 2005, 17:32
nu se poate daca joci la GB, odata facut in euro in euro ramane

ozone
1st December 2005, 12:38
deci la BCR Visa Electron , trebuie persoana majora , clar;
Insa azi , fiinnd la o bere , un amic de-al meu mi-a aratat card pe numele lui de la Banca Transilvania.

Problema e alta :
Contul de la gamebookers, trebuie sa fie pe acelasi nume cu titularul cardului ...
Deci tu fiind titularul cardului , deci trebuie ca si contul sa fie pe numele tau ...
Contul fiind pe numele tau ==> ei pot sa-ti ceara oricand buletinul !

Deci nu iti recomand sa te joci ...

aici apare numele gamebookers. mi se pare mie, sau este tot vorba de reclama? :rosu: :rosu: :rosu:

therocket
1st December 2005, 17:03
aici apare numele gamebookers. mi se pare mie, sau este tot vorba de reclama?


first of all bai ozone no offence da faze d'astea cu "k faci reklama" sunt copilarii
lasa omu sa si spuna ce i place ,ce-i aici CNA-u' cumva
ink odat' no offence

si acum intrebarea:
mi am facut si io cont la betfred cu cont in euro (reclama ascunsa:drak: ) ce zicetzi e buna?
si apoi cardu' tre facut tot in euro nu?
cand il fac o sa va intreb cum se comleteaza pe site
cya
:yeah:

ozone
3rd December 2005, 21:57
deci vedeti ce se intampla:)) am zis de xxxxx ca sunt tepari, am avertizat lumea, si mi-a fost sters mesajul. ca sa vedeti cu cine va puneti

oameni, jucati toti la xxxxx, pierdeti banii (ca toti pierd!) si ii faceti pe moderatori fericiti ;)

ady51a
3rd December 2005, 23:55
ozone vad ca insisti cu mesajele de acest tip. Ma vad vizat de comentariile tale si nu intelg de ce sunt eu mai fericit daca un anume utlizator joaca sau nu la o casa de pariuri anume sau la alta.
Iti reamintesc ca regulamentul este acelasi pentru toata lumea si trebuie respectat.
fiind un forul de pariuri si existand o sectiune de bilete am acceptat ca pe sectiunea respectiva sa se poata posta coliile scanata sau fotografiate ale biletelor indiferent de agentia la care se joaca. Este optiunea fiecaruia sa joaca la ce agantie doreste indiferent ca este online sau nu.
Mesajele tale au fost sterse pt ca ai inserat in ele diverse site-uri care contin linkuri sau nume de case de pariuri indiferent ca sunt laudate sau criticate si am procadat asa cu oricine care a procedat asemenea tie.
Personal consider ca ti-am acordat destul de mult din timpul meu si totodata destul de multa intelegere iar de acum inainte o sa actionez in consecinta ii ceea ce te priveste (avetismente, ban cateva zile sau permanet dupa caz) pentru incalcarea regulamentului forumului.

ozone
4th December 2005, 13:13
peste tot in lume, pe orice alt forum CIVILIZAT, userii atentioneaza pe ceilalti cu privire la siteurile care dau tzeapa, pentru ca asta inseamna sa se ajute oamenii reciproc.

e reclama cand spun ca X sau Y nu platesc banii si sa aveti grija?

voi vreti sa continue sa isi piarda toti oamenii banii la BaW?

Voi stiti foarte bine si toti care pariaza d emai mult timp stiu ca BaW nu platesc castigurile, si iti limiteaza contul daca castigi!

Nici macar nu am scris numele siteului.

O sa ma banati pentru asta, ca am atentionat oamenii impotriva unei fraude organizate? :headbang:

zeke
12th December 2005, 07:01
Am luat de pe siteuri, acum 2 zile, cote comparative, ca sa va faceti o idee:

Gamebookers
Man Utd - Everton
1.30 4.50 9.50

Stanleybet
Man Utd - Everton
1.33 4.33 7.50

BetFair (www.betfair.com)
Man Utd - Everton
1.37 5.60 13.50

Pentru cei care au avut inspiratia sa joace

Man Utd - Everton X (scorul final a fost 1-1)

si au jucat de exemplu 100 euros (sau echivalent lei)

au castigat asa: (profit net)

1.
350 euros la GB

2.
333 euros minus 15 euros taxe minus 25%=108 euros impozit pe profit
adica in final 210 euros la Stanleybet (desigur, echivalentul in lei)

4.
460 euros la Betfair minus 5% comision profit = 437 euros net.


Va las sa judecati singuri daca au importanta sau nu cotele mai bune

archaeus
12th December 2005, 15:24
intrebarea este: cine a jucat X la meciul respectiv?

relansat
12th December 2005, 15:29
cum adica cine , archaeus ? domnu zeke ... nu l-a jucat la combouri :P

eu nu am jucat meciu ca manchester e la furat :rosu: , pacat ... nu tin cu

manchester dar era o paine de mancat cota de 1.3 pe care o avea ieri

totusi , pentru cunoscatori , era meci de evitat

zeke
13th December 2005, 03:34
Da relansat, chiar l-am jucat.

Nu era deloc meci de evitat, era meci de X, eu am jucat X de exemplu.

HomeWin nu avea nici un fel de value, caci Machester Utd era cu moralul la pamant dupa umilinta de la Lisabona.

Este vorba de VALUE. X in acest caz era clar VALUE. Everton in revenire mare de forma, iar Manchester - dezastru dupa necalificarea nici macar in UEFA.

Si uite ca a iesit ;)

Si in plus, exemplul poate fi extins la absolut orice alt meci... cotele de la BETFAIR sunt de departe mult mai bune decat la orice alt bookmaker

relansat
13th December 2005, 10:23
am inteles cu betfair - ul , dar ce e cu comisionul ala de 5 % ?

la gamebookers nu imi ia nimic , desi cotele , in multe cazuri sunt mai mici ...

eu , oricum ar fi , nu agreez ideea sa imi ia 5 % din profit dintr - un motiv

foarte simplu : eu nu joc pe sute de euro cum joci tu , iar daca imi este luat

procentu de 5 % , castigu meu va fi sensibil egal cu ala de la gamebookers

relansat
13th December 2005, 10:24
de expekt stii ceva ?

zeke
13th December 2005, 12:11
iti ia 5% doar daca esti membru nou... in timp, procentul scade pana la 2%.
si iti ia doar din profitul net, este singurul lor comision si singurul fel in care isi fac profitul betfair.

si scuza-ma, pariloto iti da 2.80 cota pt Dinamo contra Marseille, iar la Betfair inca este 4.00.

Daca castiga Dinamo, si platesti comisionul maxim de 5% pe profit, la 100 euro jucati castigi 300 euros minus 5% adica 285 euros.

Iar la Pariloto la 100 euros jucati castigi 180 euros. Minus 25% impozit pe profit, nici nu vreau sa mai calculez, ca iese de 2 ori mai putin decat la Betfair.

relansat
13th December 2005, 12:15
cum am mai spus ... se pare ca nu esti atent ... nu joc pe sute de euro si nu

intentionez sa ma imbogatesc din pariuri

stefanm14
14th December 2005, 09:06
Deci, stie cineva daca cu card VISA ELECTRON de la BCR se poate paria on-line la casa de pariuri care isi face reclama pe OLS (uitati-va 10 cm mai sus :D ) . Daca raspunsul este nu, va rog sa-mi recomandati o alta casa de pariuri (in afara de Gb) la care merge sa pariezi cu un asemenea card (trimiteti-mi detalii pe PM, nu aici ) . Asta daca nu cumva gasesc eu foaia cu contul de la Gb. :D

Ady, sper ca acum e bine :ok:

EDIT : si din experienta voastra ce casa de pariuri imi recomandati ? mai ales dintre cele 2 care incep cu bet, care credeti ca este mai buna ?

Nzsolti83
14th December 2005, 15:40
Carduri incercate la agentia cu 10 cm mai sus.Tiriac-esuat,Ing-esuat,Bcr-nu am incercat,dar nu cred ca se poate .O metoda care s-a reusit in fine a fost moneybookers,cost total 2 euro,toate acestea sunt valabile la agentia cu 10 cm mai sus.Pt. alte agentii in afara de Gb,trebuie sa astepti raspuns de la altii,eu nu pot sa te ajut ca nu am incercat.Sper ca te-am ajutat un pic:ok:

stefanm14
14th December 2005, 19:41
O sa incerc chiar acum cu card BCR...daca nu merge, la cealalta agentie care incepe cu bet si se termina cu inceputu de la fair play :D merge ?

stefanm14
15th December 2005, 08:49
Offf cati nervi mi-am putut face. Ziceti-mi si mie ce agentie on-line accepta carduri din Romania ?

stefanm14
15th December 2005, 20:22
Ma refer in afara de ** ...ce e ala moneybookers ? Hai ma alta casa chiar nu mai stiti...va rog, ca vreau si eu sa pariez cat mai curand :P

DR. LITTO
15th December 2005, 23:08
mai bine fa-ti card la Ing (se considera reclama mai relansat?) ca e GRATIS...in max 4 zile iti vine cardul...
si in plus e mult mai usor sa depui bani pe card(totul dureaza max 1 min)si nici sa depui bani in cont la agentia de pariuri nu o sa dureze mai mult...
Imbogatire grabnica!!!!

DR. LITTO
15th December 2005, 23:10
aaaa aici e vorba de GB ca la alte agentii nu stiu dak merge!!!!

stefanm14
15th December 2005, 23:43
gata am reusit la o agentie din strainatate cu oferte foarte bune.

relansat
15th December 2005, 23:52
mai bine fa-ti card la Ing (se considera reclama mai relansat?) ca e GRATIS...in max 4 zile iti vine cardul...
si in plus e mult mai usor sa depui bani pe card(totul dureaza max 1 min)si nici sa depui bani in cont la agentia de pariuri nu o sa dureze mai mult...
Imbogatire grabnica!!!!

e reclama , insa nu e reclama la casa e pariuri :) ceea ce ar fi interzis

bafta

Nzsolti83
16th December 2005, 00:03
Scrie-mi un privat message unde ai reusit sa trimiti cu card de la noi in afara de Gb.Mersi:ok:

alexq1
16th December 2005, 13:29
la fel si mie mersi anticipat!!

dani-1
22nd December 2005, 14:33
stie careva daca cardul Visa Electron de la BCR este acceptat de Gb ???

alexq1
22nd December 2005, 14:56
merge eu am visa electron bcr si tot la gb il folosesc

dani-1
23rd December 2005, 11:11
Am o probelema . Miam facut card Visa Electron si am vrut sa imi fac cont la Gb dar cand dau inregistrare imi arata ,, The page cannot be display''. Mam dus la o sala de net miam facut cont de acolo si cand am venit acasa si am dat login iarasi mia aratat ,,The page cannot be display '' . In rest pagina imi merge bine si de pe orice alt calculator pot intra pe contu meu. Ce sa fac ? sa schimb ceva la intrent propreties ? Can someone help me ? :headbang: :headbang:

ozone
27th December 2005, 00:52
"regulamentul" emai important ca oamenii, ca sufletul oricui.. a fost scris un regulament "cretin" si mai bine pierdem bani, pierdem timp cu case de pariuri teapa, dar aplicam "regulamentul" PANA LA MOARTE

Bravo ady51a, ai distrus forumul asta

FELICITARI!

stefanm14
27th December 2005, 09:38
O-zone, tu esti singurul de pe forum care si-a luat tzeapa ca a pariat la nu stiu ce casa fantoma, si reclama este interzisa pt ca asa e corect, gata ne-ai destainuit faza aia, asta e regulamentul forumului, daca te conformezi, bine, daca nu nu te tine nimeni aici sa te chinui. :ok:

stizostedion
29th December 2005, 17:18
vreau sa -mi deschid un cont la ** si as vrea sa deschid interfata in limba romana pentru a afla mai multe informatii dar nu stiu cum sa o deschid
ma puteti ajuta?

stizostedion
29th December 2005, 20:37
am gasit multumesc mult

ady51a
1st January 2006, 21:56
"regulamentul" emai important ca oamenii, ca sufletul oricui.. a fost scris un regulament "cretin" si mai bine pierdem bani, pierdem timp cu case de pariuri teapa, dar aplicam "regulamentul" PANA LA MOARTE

Bravo ady51a, ai distrus forumul asta

FELICITARI!

Regulamentul este regulament.

stefanm14
3rd January 2006, 14:23
Stie cineva cu ce acte trebuie sa ma duc ca sa depun niste bani intr-un cont de la BCR ?

ozone
5th January 2006, 01:28
eu stiu, dar mi-a pierit complet tot cheful sa mai ajut lumea, cand vad ca toate posturile sunt editate si sterse, cenzura mult mai rau ca pe vremea lui Ceausescu

pai daca spun cum, o sa stearaga numele bancii

si asta pt ca sunt prea multi care spun ca BaW sunt teapa, si mesajele sunt sterse nonstop

ady51a
5th January 2006, 08:48
Ozone tu nu intelegi o chestie. Poti sa spui orice mai putin nume de case de pariuri. E chiar asa greu pt tine de inteles chestia asta?

neo11e
5th January 2006, 09:06
Ozone , macar spune-ne care-i tzeapa la casa respectiva :) , eu m-am inscris la 2 case si nu stiu pe care sa ma axez , una ** si cealalta b@(w sau l nu mai stiu :) ) .. ne facem ca nu stim despre ce casa vorbesti , cu acordul "proprietarului" :D

stefanm14
5th January 2006, 13:43
Lasati-l fratilor in lumea lui...ozone, vise placute in continuare..

archaeus
5th January 2006, 21:09
tzapa este ca iti limiteaza suma pe care o poti paria pe un eveniment daca te vad ca incepi sa castigi, teapa e ca platesc cu intarziere, tzeapa e ca au cote de kkt, asta e teapa

dani-1
5th January 2006, 22:13
am o mica problema
am vrut sa-mi incarc contu de la agentia ** si mia dat o eroare la depunere, miau cerut copie dupa actu de identie, copie dupa card pe amandoua partile, si un text de mana prin care sa le confirm ca sunt de acord sa folosesc cardu ptr a efectua tranzactii la gb. Vi sa intamplat si voua ?

ady51a
5th January 2006, 22:42
Da mi-au cerut si mie cand vroiam sa depun. Dar cand ai depus banii in card? Dureaza cateva ore bune pana se face transferul pe card.

Paul
5th January 2006, 22:48
am o mica problema
am vrut sa-mi incarc contu de la agentia ** si mia dat o eroare la depunere, miau cerut copie dupa actu de identie, copie dupa card pe amandoua partile, si un text de mana prin care sa le confirm ca sunt de acord sa folosesc cardu ptr a efectua tranzactii la gb. Vi sa intamplat si voua ?

mie nu , insa la unii amici de`ai mei da.
In schimb cand am scos prima data peste 100 $ mi-au cerut ...
La sume mici (<50 $) am scos linistit .

Secretul a fost ca tot timpul ma logasem de pe acelasi IP Unic !
Apoi fiindca plecat (era vara) si aveam tot felul de log`inuri dubioase , mi-au cerut si mie confirmare.

Asa ca tind sa cred ca cei care motorul lor de securitate , actioneaza cam asa:
- daca toate logarile au acelasi IP & daca in viata ta nu ai bagat parola gresit==> nu iti cer nimik
- daca ai ip`uri diferite iti cer buletin !
- daca bagi odata parola gresit (sau dai tu sau cineva "parola pierduta" ) , o sa ceara verificare

-----

copie dupa card pe amandoua partile,

NU ARE CUM.
Pe partea a II e scris CVV-ul , si nu voie sa ti`l ceara .
Mie mi`au cerut doar buletinul !!!!

Paul
5th January 2006, 22:50
Da mi-au cerut si mie cand vroiam sa depun. Dar cand ai depus banii in card? Dureaza cateva ore bune pana se face transferul pe card.


Faci o confuzie.
Transferul pe card = RETRAGERE (adik scoti banii ) si poate dura si 3 zile
Transferul de pe card = DEPUNERE (adik el dai lor bani) si dureaza 3 secunde :evil:

dani-1
5th January 2006, 23:07
Mi-au trimis mesajul asta :
Pentru a îndeplini măsurile noastre stricte de securitate, vă rugăm sa ne trimiteţi prin fax sau ataşat la un email o copie clară şi lizibilă a unui document de identitate (cu poză), şi a cardului (faţă + verso) la numărul +1 267 2000 552 sau la mail. După verificarea acestor documente (care durează circa 24 de ore), ale căror date trebuie să corespundă cu cele introduse pe site, veţi putea efectua tranzacţii cu cardul. De asemenea, vă rugăm să includeţi în textul mesajului următorul text scris de mână:

"Subsemnatul declar pe proprie răspundere că sunt de acord să folosesc cardul meu tipul..., numărul..., care expiră la..., pentru a a face plăţi la ***. conform regulamentului de joc.

Data,
Locul,
Semnătura"

Vă rugăm să primiţi scuzele noastre sincere pentru orice inconvenient creat, însă vă asigurăm că toate aceste măsuri sunt în interesul clienţilor, pentru a le proteja banii. Sperăm că vom colabora cât mai mult timp pentru a vă da ocazia să vă bucuraţi de toate serviciile noastre.

ady51a
5th January 2006, 23:07
Eu ma refeream la alta depunere Paul. In ziua respectiva pusesem banii pe card la banca iar seara am incercat sa-i transfer in cont. In acel caz mi-au cerut datele respective de care vorbea dani mai sus. A doua zi am depus in cont fara probleme. Probabil ca atunci seara nu aveam inca banii in card, nu era inca facuta operatiunea bancara.

da exact acesta este mesajul. Cand ai alimentat cardul?

Nzsolti83
5th January 2006, 23:10
Ceau all. Si mie mi-au cerut copie de pe buletin si de pe extrasul de cont de la banca in care apare tranzactia cand am trimis banii la ei.Poate sa ma ajute cineva cum sa trimit aceste lucruri? Multumesc frumos

Paul
6th January 2006, 00:06
Ceau all. Si mie mi-au cerut copie de pe buletin si de pe extrasul de cont de la banca in care apare tranzactia cand am trimis banii la ei.Poate sa ma ajute cineva cum sa trimit aceste lucruri? Multumesc frumos

extras de cont :o:
Eu joc la ei de 1 an si nu am auzit asemenea idiotenii ...
sunt chestii noi , si inseamna ca unii i-au hackuit :drak:

stefanm14
6th January 2006, 11:12
Si mie mi-au cerut, si am facut poze cu camera foto la buletin (bineinteles ca nu al meu :D), si la card fata-verso (paul, iti cere si verso !), si am scris cererea, am semnat-o (nu eu :D), i-am facut si ei poza, si au acceptat.

dani-1
6th January 2006, 11:23
pot sa le trimit prin casuta de mail ?
ca mie nu imi merge outlock express

Paul
7th January 2006, 21:09
Si mie mi-au cerut, si am facut poze cu camera foto la buletin (bineinteles ca nu al meu :D), si la card fata-verso (paul, iti cere si verso !), si am scris cererea, am semnat-o (nu eu :D), i-am facut si ei poza, si au acceptat.

sa vezi ce te freaca cand vrei sa retragi bani !!!

zeke
9th January 2006, 15:01
Mi-au trimis mesajul asta :
Pentru a îndeplini măsurile noastre stricte de securitate, vă rugăm sa ne trimiteţi prin fax sau ataşat la un email o copie clară şi lizibilă a unui document de identitate (cu poză), şi a cardului (faţă + verso) la numărul +1 267 2000 552 sau la mail. După verificarea acestor documente (care durează circa 24 de ore), ale căror date trebuie să corespundă cu cele introduse pe site, veţi putea efectua tranzacţii cu cardul. De asemenea, vă rugăm să includeţi în textul mesajului următorul text scris de mână:

"Subsemnatul declar pe proprie răspundere că sunt de acord să folosesc cardul meu tipul..., numărul..., care expiră la..., pentru a a face plăţi la ***. conform regulamentului de joc.

Data,
Locul,
Semnătura"

Vă rugăm să primiţi scuzele noastre sincere pentru orice inconvenient creat, însă vă asigurăm că toate aceste măsuri sunt în interesul clienţilor, pentru a le proteja banii. Sperăm că vom colabora cât mai mult timp pentru a vă da ocazia să vă bucuraţi de toate serviciile noastre.


Cine ti-a trimis asta? Gbukers sau BetanWn? da-mi PM daca sunt editate iar si iar.

Ca si cum pariurilke nu s-ar face la case de pariuri, asa editezi tu ady mesajele. daca nu ar fi casele de pariuri, unde am mai paria? S-a saturat lumea sa ia tepe dupa tepe cu BaW sa stii si tu!

Nzsolti83
9th January 2006, 20:16
La GB mi-au cerut actele dar sa rezolvat cu un simplu foto de pe extras si buletin.Acum e ok:ok:

sHperacLu
11th January 2006, 22:43
Ma, mie nu mi-a cerut nimic, zice ca tranzactia e OK.. astept cu interes zilele urmatoare sa vad daca imi intra banii.. e vorba de 50 E. :)

stizostedion
12th January 2006, 20:51
in cat timp de la terminarea unui eveniment sportiv i-mi intra banii intr-un cont on line

relansat
12th January 2006, 20:54
destul de repede ... sa nu iti imaginezi ca intra instant ... depinde de ei

la gamebuckers noaptea in NHL sunt destul de inceti ... probabil dorm :)

stizostedion
12th January 2006, 21:03
mersi mult pentru raspunsul prompt pe care mi l-ai dat
ma gandeam ca dureaza vreo ora ???

sHperacLu
13th January 2006, 16:08
4 zile si inca nimic. :mda:

Celso
13th January 2006, 18:49
am si io o intrebare....iti trimit astia de la GB sume mari?...gen 1000 $?...sau dureaza o vesnicie?astept raspunsurile celor care au retras pana akum asemenea sume

stefanm14
14th January 2006, 20:54
Intrebare la care vreau raspuns urgent :D

Daca depui banii la BCR pe card, vineri pe la ora 2, cand iti intra ? Sambata (a doua zi, cum ar fi normal) sau lunea ?

Celso
15th January 2006, 09:35
depinde la ce sucursala ai depus banii....daca ii depui la una ''marginasa'' si neimportanta...banii iti intra cam in 6-7 ore...dar dak ii depui la o sucursal principala..banii iti intra pe card imediat

stefanm14
15th January 2006, 09:45
Nu cred ca intra imediat oriunde i-ai depunde. Eu i-am depus la sucursala BCR Craiova.

DanielAndrei
15th January 2006, 09:48
la brd iti intra imediat...eu am fost la o sucursala de cartier; dupa ce i-am depus am iesit afara la bancomat si deja ii aveam pe card

stefanm14
15th January 2006, 09:49
Stiu, dar la BCR nu e asa.

Celso
15th January 2006, 10:56
ba asa e si al BCR...io am BCR la mine la scara...cand am luat cardu...lam alimentat...am urcat in 2 minute in casa si miam alimentat contu la GB...nemaiavand bani pe card niciodata

Paul
15th January 2006, 13:38
nop !
La BCR se face actulaizare la conturi la ora 14.00 , iar in weekend nu se fac alimentari

100 % , daca depui banii la ora 8.00 , numai la 15.00 poti sa`i folosesti

stefanm14
15th January 2006, 15:34
Tot paul are dreptate :d

Oricum, am fost azi dimineata si am verificat la un bancomat, si intr-adevar nu sunt pe card banii.

nino
15th January 2006, 16:23
A retras cineva bani de la gamebookers?
Probleme?
As dori sa-mi fac si eu un cont la ei si as vrea sa-mi dati detalii!Cont, card,dolari euro......?

Paul
15th January 2006, 16:26
card ... bcr visa electron
moneda : sugerez euro , scapi de niste comisioane

la retragere in cel mai rau caz iti cere copie dupa buletin

nino
15th January 2006, 16:29
si contu si cardu euro?

Paul
15th January 2006, 16:42
nu conteaza.
fa`ti cardul de la BCR , Visa Electron in lei (cred ca numai asa se face)
Transferul se face automat ...

Contul de la GB in Euro ...

Serverul lor lucreaza cu Euro ... pe card ai lei

Daca ai euro la GB , ai o singura tranzactie : Lei (card) in Euro (cont GB)
Daca vrei lei la GB , merge asA:Lei (card) ==> Euro (server GB - asa lucreza el) ==> Lei (cont GB)


In primul caz ai o tranzactie , in al doilea 2 tranzactii... 2 comisioane :evil:

sHperacLu
15th January 2006, 20:11
A retras cineva bani de la gamebookers?
Probleme?
As dori sa-mi fac si eu un cont la ei si as vrea sa-mi dati detalii!Cont, card,dolari euro......?


Nu e nici o problema, am retras eu 50 E acum 2 zile! :)

Celso
16th January 2006, 09:35
ca e euro ca e lei tot aia e...io am in lei si nu mia luat nici un comision cum ziceti voi...decat aia 36000 la taxa de retragere....si in plus e naspa in euro pt ca cu conversiile pierzi multi bani si dureaza si mai mult

relansat
16th January 2006, 09:47
nush ce dreak se intampla la gamebuckers ... am retras de doua ori luna asta

si mi'o luat 1 euro comision de fiecare data pe cand eu stiam ca a 2 a oara iti

ia 5 euro ... asta e un lucru bun pt inceput ... daca ar mari si cotele cu vreo

20 % ar fi si mai bine :ok:

dorex
16th January 2006, 09:50
nush ce dreak se intampla la gamebuckers ... am retras de doua ori luna asta

si mi'o luat 1 euro comision de fiecare data pe cand eu stiam ca a 2 a oara iti

ia 5 euro ... asta e un lucru bun pt inceput ... daca ar mari si cotele cu vreo

20 % ar fi si mai bine :ok:
#
# No fee on first withdrawal in any calendar month. Reduced in half fees for subsequent withdrawals in that month.
Poate esti golden member.Credeam ca stii asta!

relansat
16th January 2006, 09:53
aha ... am uitat ... !!! scuze :ok:

relansat
17th January 2006, 07:31
care a mai scos recent bani de la GB ? eu am o vreo 6 zile si nu mai

vin banii :( ... cat dreak mai dureaza ca am nevoie de ei ?

Celso
17th January 2006, 10:16
mama relansat...pai dak e asa incep sa ma tem....am retras si io duminik o suma mare....poatew nu mai vin...ca disper

relansat
17th January 2006, 10:25
celso ... nu e vb de asta ... pana acum am retras de mai multe ori de la GB ...

doar ca de data asta a durat mai mult ... nush de ce !!!

banii o sa vina, cred eu , dar cam greu :( !!!

Paul
18th January 2006, 22:05
mie mi`au venit in 5 zile :happy: de fiecare data

Ballack_29
19th January 2006, 15:50
Eroare la retragere




Din păcate nu vă putem trimite banii pe cardul VISA pentru că transferul nu a fost acceptat de procesatorul plăţilor online.


înapoi

ok





ajutati-ma si pe mine va rog in chestia asta, nu e pe cardul meu e pe al unui prieten..............are card VISA ELECTRON de la ING si e si pt plati online....de fapt asa il am si eu numai ca la mine a mers!! ??

Paul
19th January 2006, 16:50
e pentru plati on line , dar nu e bun la retrageri (probabil)

simplu trebuie visa electron BCR !!!

Detaliaza:
Ai mai retras bani pe acest card?
Banii i`ai depus de pe acest card?

Dupa aia pot sa`mi dau seama de situatie !

Ballack_29
19th January 2006, 17:20
a depus bani chiar dupa cardul asta!!!
de retras ar fi prima data,pt k abia luni a fost depunerea si azi a vrut sa scoata si a zis asa...sigur merge si la ING ca mai au si alti baieti de pe forum la ING

relansat
20th January 2006, 09:06
imi spune si mi cineva care joaca la baw si o scos bani de acolo? ... am auzit ca

e tzeapa :D .. si e destul de interesanta casa de pariuri ... plus , cum am mai

spus intr-u post trecut ... are si divizia B :o: !!! astept raspuns :ok:

relansat
20th January 2006, 09:52
...si inca ceva ... e pt prima data cand incerc sa transfer bani prin

moneybookers la betfer si imi apare prostia asta ... ce dreaq sa fac ca am mai

incercat de vreo 4 ori si mi-o blocat contu timp de 24 ore :(

archaeus
20th January 2006, 11:46
dai telefon la bcr carduri daca ai card la bcr ( ai nr pe spatele cardului ) si ii intrebi pe aia care e suma exacta care ti s-a luat de pe card in data de 17 ianuarie ... ala o sa te intrebe cum te cheama, unde stai, cat o ai de mare, tu il minti :D si bagi in casutele alea, dupa care poti urca bani...mai eficient era sa transferi de la gamebookers la moneybookers, dura mai putin ;)

stefanello
20th January 2006, 12:59
Foarte important de stiu:

Dak aveti orice problema cu contul...sa retrageti sa depuneti...bla bla ...aveti opertator pe fiecare site...trimite-ti mail sau discutati live(nu cred k are rost sa sunati la ei). Ei sigur va raspund...dak sunt site-uri mai naspa va dati seama k va ami duc cu vorba...dar in general dau banii.

Ink ceva...dak iti faci cont pe un nume si platesti cu alt card...mai esti si din Romania...iti blocheaza contul si se mai poate intampla sa nu te mai lase deloc sa-ti faci la ei.

Dak ati facut smenuri(meciuri care s-au jucat mai devreme si nu au fost blocate, ati pariat de 2 ori pe acealasi meci intr-un bilet-da, se poate) ati pariat in contradictie cu regurile lor ...ciocul mic si joc de glezne k va blocheaza contul sau va dau cota 1 pe bilet..... alte info... vb pe mess: steff_fun@yahoo.com


Steff

Celso
20th January 2006, 14:58
ba oamenii buni....a 5-a zi de la retragere(GB)si ink nu mi-au venit banii....credeti k are importanta dak e o suma mai maricik?(21.000 ron)...ma mai duk odata mai pa seara la bancomat...poate..poate

relansat
20th January 2006, 15:09
deci o sa fac tranzactia prin intermediul gamebuckers ... merge mai repede:)

celso ... daca nu vin azi banii , asteapta pe luni.mie ieri mi-au venit si facusem

retragerea 12 ianuarie

Celso
20th January 2006, 18:39
Mersi Relansat...au venit in seara asta...eeeeeee

dorex
20th January 2006, 18:52
Relansat,eu joc la BAW,dar nu am retras inca nimic.Te ridici foarte usor,dar cobori si mai usor.Au multe chestii beton.Eu am retras de la GB la moneybookers,si de acolo unde vrei tu.(BAW.BF)Nu-ti ia nici o taxa.Eu nu cred ca poate fi tzeapa la BAW,n-ai vazut ca au reclama si pe eurosport,si pe toate programele?Si in plus nu ajungem noi la o suma care sa deranjeze vreo casa de pariuri.

relansat
20th January 2006, 18:59
dap ... in privinta sumei chiar iti dau dreptate :ok:

au reclama si pe ols la noi :)

Dudubetwin
21st January 2006, 22:52
cand mergi sa`ti faci cardul la bcr .. poti sa le si dai banii care vrei sa tii puna pe el ???

ciorbicafaristu
22nd January 2006, 02:16
am si eu niste intrebari ...va rog sa-mi raspundeti daca stiti
1. ce comisioane au cei de la wettpk la retragere?
2.imi cer codul bancii (bcr in cazul meu) si swift code...le stie careva?
3.in cate zile vireaza banii?

stizostedion
22nd January 2006, 09:29
cum pot sa procedez daca am un cont on-line la G.. si pe un bilet pariez 5 evenimente din care sa pierd 2

relansat
22nd January 2006, 09:30
combinatii omule ... uita-te la "Tutorial pariuri" ... vezi ca este explicat acolo tot

dorex
24th January 2006, 08:20
Relansat am retras bani de la BAW.Sambata i-am retras (duminica le-am trimis copie dupa buletin) si luni mi-au ajuns in cont la baniibookers.Am retras,doar ca sa vad in cat timp ajung.

relansat
24th January 2006, 09:54
ok bravo tie ... sa ramai sanatos la baw ... eu sunt super multumit de betfer

acolo unde ies banu' ... si unde ai impresia ca esti brooker :) ... hai noroace !!!

dorex
24th January 2006, 13:46
Sper sa-mi deschid si eu cont la betfer,dar deocamdata nici nu am inteles cum stau toate lucrurile pe acolo,si nici nu stau bine cu banii.

relansat
24th January 2006, 13:56
poate sunt eu prea entuziasmat ... poate :ok:

dar cu 1000 de euro pe care ii aveai tuh la gamebuckers ... rupi stilul acolo

faza este ca eu nu am mai mult de 60 euro pt ca e sesiune si ... ma intelegi tuh

imediat dupa ... imi bag ceva mai mult si o sa stau in fiecare noapte sa mananc

pe paine NBA si NHL . Saluty :ok:

relansat
26th January 2006, 06:34
stie cineva cat dureaza sa transferul de pe moneybookers pe card ?

am transferat astazi dimineatza ... maine am banii pe card ?

Dudubetwin
27th January 2006, 16:00
am citit pe un alt forum ca unii jucatori folosesc la pariuriurile pe net card VISA ELECTRON INTERNATIONAL ... astazi cand am fost la banca era pe cerere Maestro, Visa clasic si Visa electron.... am ales visa electron ... acuma .... nu stiu daca VISA ELECTRON INTERNATIONAL este Visa electron ... ??

Celso
27th January 2006, 16:14
ala e ,e foarte bun,,,,da nu inteleg d c nu ai completat formularu' de cerere de card direct dupa internet....iti luai cardu in 4 zile...nu in 10 kum o sa il ieie akuma

Dudubetwin
27th January 2006, 16:24
pai cererea au si trimis`o la bucuresti!! pe internet is afishate zilele lucratoare ... ca fiind 4 ... eu trebuie sa merg pe joi-vineri !! asa ca tot cam asa ii !!

Dudubetwin
31st January 2006, 18:26
trebuia specificat faptul ca imi trebuie cardul pentru plati on`line ??

Celso
31st January 2006, 18:29
nop

Dudubetwin
31st January 2006, 18:34
mersi!! m`am speriat ca trebuia sa le specific faptul acesta !! am citit pe un alt forum chestia asta ... :D

interfan
1st February 2006, 10:23
Spunetzi-mi si mie daca stitzi ce tre sa fac sa imi deschid cont online la GB sau Betf.? Ebun card in lei? Si cel mai important nu sunt interzise pariurile online in Romania?

ady51a
1st February 2006, 10:31
Nu sunt interzise. E bun si cardul in lei dar sa fie de la o banca care accepta plati on line.

interfan
1st February 2006, 13:31
Thanks! am reusit sa imi fac cont si am pus banii pe moneybuck.

Smen
1st February 2006, 21:17
Saluti!!!am si eu o problema,probabil ca o sa para cam banala....da`pot sa pariez la GB cu un card brd visa electron<din ala care mere numa`pe teritoriul Romaniei>.?Bafta si sa auzim de bine

Paul
1st February 2006, 22:52
BRD Visa Electron , din cate stiu nu ...

BCR Visa Electron e ok

Smen
1st February 2006, 23:13
BRD Visa Electron , din cate stiu nu ...

BCR Visa Electron e ok

Ms mult.....desi inevitabilul s-a intamplat:mi-am facut card la brd<era singura banca unde iti puteai face on-line,uite ce face lenea din om>.mi-am facut si cont la gb, a mers.Aku vreau sa ma duk zilele astea, sa scap de skoala si sa alimentez cardu.
Bafta la toti si sa auzim de bine....vorba cuiva de pe site,impreuna sa luam banii la casele de pariuri

andreif
2nd February 2006, 10:16
Vreau si eu sa-mi fac cont pe gamebookers si nu trece de pasu 2 la inregistrare. poate sa ma ajute cineva?

interfan
2nd February 2006, 11:53
Pai nu itzi zice unde ai greshit? Ca de aia du trece!!

andreif
2nd February 2006, 12:27
Ce cod postal trebuie pus al tarii sau al regiunii unde stau(noul cod)?

andreif
2nd February 2006, 12:36
mai exact la codul postal nu stiu exact ce sa pun

interfan
2nd February 2006, 12:52
Pai tre sa pui noul cod poshtal!

Alb*Albastru
4th February 2006, 13:37
si de uned se afla noul cod postal , ????? ca parca fiecare strada are propriul ei cod , nu ???

relansat
4th February 2006, 13:42
www.google.com ... gasesti site-uri specializate pentru aflarea codului pt fiecare strada :P

Dudubetwin
4th February 2006, 15:27
da ma .. da poti intra pe site`ul postei romane si sa te uiti ....

maldini2006
4th February 2006, 17:05
si de uned se afla noul cod postal , ????? ca parca fiecare strada are propriul ei cod , nu ???


Sper ca iti voi fi de ajutor :

http://www.posta-romana.ro/index.jsp?page=coduri_postale&c=offices

nino
7th February 2006, 09:20
As dori sa stiu daca cei care pariaza LA g#########s au ridicat banii si daca au avut probleme !Vreau si eu sa-mi fac cont la ei!

Celso
7th February 2006, 10:35
NU e nici o problema.....am ridicat bani care au venit in exact 5 zile.....treaba e sa castigi...e una dintre cele mai bune case de pariuri din lume....cu toate ca sunt comentarii rautacioase,....totu e sa ai card Visa Electron....ca sa nu intampini alte probleme la retragere

nino
7th February 2006, 10:59
LA BCR nu?
de care cont ai(lei,valuta) te rog da-mi mai multe informatii!

andreif
7th February 2006, 11:06
Cel mai bine e sa-ti faci card la ING. La depunere este mult mai usor.. te duci cu banii direct la bancomat sii depui. Alegerea ta!

Celso
7th February 2006, 11:07
da la BCR.....pt mai multe informatii intra si tu aici:http://www.fotbal-bets.ro/pariuri_sportive_online.php?PHPSESSID=9c607a57e629 28f94e3cebd90439b4d4

Vraciul
10th February 2006, 17:50
bai fratilor(stiu ca acum se zice statiuni si nu bai) am incercat sa imi alimentez contul la GB. asaaaaaaaaaaa. merg eu la raiffeisen bank le spun toata "tarasenia" si niste don'soare dupa ce se consulta intre ele, imi spun ca imi trebuie pe langa nume firma, cod firma, id-ul meu, si un cont al GB.
merg eu inapoi la net, trimit la GB un mail si le spun toata chestia asta. primesc un reply prin care imi zic: cum ca esti primesc bani din toata lumea prin metoda asta. sa insemne asta ca aia de la raiffeisen sunt niste tampiti sau.....

Celso
10th February 2006, 18:01
da ....contul se alimenteaza din fata calculatorului....te inregistrezi bagi datele cardului...suma care vrei sa o depui si aia e....in 2 sec ti ia