PDA

View Full Version : Farul = rampa de lansare a lu' HAGI



tchibos
2nd September 2005, 01:08
Cine a fost si cine este Hagi?...ce va impresionat cel mai mult la jucatorul care a plecat de la Farul si a ajuns in topul fotbalistilor de rang mondial.

HAGI - EXEMPLU DE URMAT PENTRU TOT CE A FACUT PE TEREN SI NU NUMAI :ok:

Gheorghe Hagi - ( * 5 februarie 1965, Săcele, judeţul Constanţa ), antrenor şi jucător de fotbal român. Este jucătorul de fotbal român, deţinător al recordului pentru numărul goluri marcate pentru echipa naţională a României

Jucător

Cluburi
1978 - 1983 - Farul Constanţa - Meciuri jucate: 18 - Goluri : 17
1983 - 1986 - Sportul Studenţesc - Meciuri jucate: 108 - Goluri: 58
1986 - 1990 - Steaua Bucuresti - Meciuri jucate: 97 - Goluri: 76
1990 - 1992 - Real Madrid - Meciuri jucate: 64 - Goluri: 19
1992 - 1994 - Brescia - Meciuri jucate: 60 - Goluri: 14
1994 - 1996 - Barcelona - Meciuri jucate: 36 - Goluri: 7
1996 - 2001 - Galatasaray - Meciuri jucate: 167 - Goluri: 78

Antrenor
Prima încercare de a fi antrenor a lui Hagi a fost la echipa naţională în 2001, unde a deţinut postul timp de cinci luni. În toamna lui 2003 a fost antrenor pentru scurt timp la Bursaspor, iar din martie 2004 a fost antrenor la Galatasaray.

site oficial: www.hagi.ro

ady51a
2nd September 2005, 01:16
Este jucătorul de fotbal român, deţinător al recordului pentru numărul de meciuri in echipa nationala a României, la egalitate cu Dorinel Minteanu, in acest moment, cel putin pana la meciul cu Cehia.
Este cel mai bun jucator roman al tuturor timpurilor.

pirlinho
2nd September 2005, 01:16
Decizia de a denumi stadionul dupa Hagi e prematura. Sunt destule sanse ca la un anumit punct al carierei sale sa antreneze pe Dinamo. Hagi n-ar refuza. Apoi imaginati-vi-l venind la noi pe stadion in calitate de antrenor al dinamovistilor. Umilinta totala.

Mare jucator, slab antrenor.

tchibos
2nd September 2005, 01:19
deja a fost huiduit in anumite perioade pe Farul dar acum situatia s-a remediat... ceea ce ramane de necontestat este talentul de jucator... ca antrenor mai are timp sa arate ca poate sa faca performanta si sa devina si aici mare

ady51a
2nd September 2005, 01:27
Eu nu sunt de acord ca sa se acorde un nume unui stadion, institutii, strazi atata timp cat persoana respectiva este in viata. Gen Stadionul Hagi, Sechelariu,....

tchibos
2nd September 2005, 18:54
nici eu nu am fost de acord initial dar acum m-am impacat cu gandul si chiar a inceput sa imi placa :ok:

GeKuRA
2nd September 2005, 21:14
Hagi ...
imi vine sa plang cand imi aduc aminte.

sper sa devina un mare antrenor.

tchibos
3rd September 2005, 12:19
Este jucătorul de fotbal român, deţinător al recordului pentru numărul de meciuri in echipa nationala a României, la egalitate cu Dorinel Minteanu, in acest moment, cel putin pana la meciul cu Cehia.
Este cel mai bun jucator roman al tuturor timpurilor.

azi pica un record

In cazul in care va fi folosit, Dorinel Munteanu va juca meciul 126 la reprezentativa Romaniei, devenind liderul de selectii, inaintea lui Gheorghe Hagi, care are 125 de prezente la nationala.

Munteanu il va depasi pe Hagi chiar pe stadionul din Constanta, care poarta numele fostului capitan si selectioner al Nationalei Romaniei. Totodata, Dorinel Munteanu va deveni si cel mai longeviv jucator, cu 37 de ani, doua luni si noua zile, depasindu-i pe portarii Bogdan Stelea (37 ani, doua luni, patru zile) si Silviu Lung (36 de ani, opt luni, 21 de zile).



Dupa antrenamentul de vineri, Dorinel Munteanu a fost iritat cand i s-a amintit de recordul de selectii pe care-l va stabili astazi (126 de meciuri la nationala): 'Numai voi (n.r. - ziaristii) si suporterii va ganditi la selectii, eu ma gindesc doar cum sa-i batem pe cehi!'.

Seahawk
4th September 2005, 02:57
ce conteaza recordurile...Hagi este cel mai bun fotbalist roman din toate timpurile.. Dorinel are si el un merit imens in fotbalul romanesc, dar nu'l poti compara cu Hagi..
Ce daca are mai multe selectii..ce conteaza pana la urma... presa asta alta treaba n'are ... hai sa ne vedem de fotbalu nostru si sa lasam recordurile..
pana una alta dorinel a jucat impotriva Cehiei zic eu foarte bine... si asta conteaza... Hagi sa retras demult...era de asteptat ca mai devreme sau mai tarziu sa'i doboare cineva recordul... si la randul lui recordul lui Dorinel va fi batut de altcineva.. si tot asa... nu recordurile(numerele) conteaza... ci performantele... nu cantitatea ci calitatea

GeKuRA
4th September 2005, 10:11
Dorinel merita, nu este ca Hagi, dar plamanii lui merita sa depaseasca recordul de selectii a lui Hagi...

tchibos
4th September 2005, 15:51
totusi Hagi e cunoscut in toata lumea pe cand Dorinel mai putin

ady51a
7th September 2005, 22:11
Lucescu:" Hagi are peste 200 de selectii pentru ce a facut pentru nationala Romaniei"

tchibos
11th September 2005, 15:49
Dorinel merita, nu este ca Hagi, dar plamanii lui merita sa depaseasca recordul de selectii a lui Hagi...

Dorinel pentru noi este Hagi 2 :ok:

ady51a
28th September 2005, 11:16
Gheorghe Hagi:

„Fotbalul are nevoie de un preşedinte cu personalitate“

Fostul internaţional şi selecţioner Gheorghe Hagi, prezent la inaugurarea Centrului Naţional şi Academiei de Fotbal Mogoşoaia, a declarat că preşedinte al Federaţiei Române de Fotbal trebuie să fie o persoană credibilă, cu personalitate şi cu un program eficient. „Sunt speculaţii, deocamdată, cu candidatura lui Gică Popescu, vom vedea ce va fi. Oricum, fotbalul românesc are nevoie de un preşedinte cu personalitate, carismatic, credibil, cu un program de viitor foarte bun. Apoi, momentan nu ştim ce gânduri are Mircea Sandu. Îl voi susţine pe cel care va avea un proiect foarte bun şi care să aducă fotbalul românesc acolo unde a fost“, a spus Hagi.

Gheorghe Popescu, un posibil candidat la şefia FRF, nu a exclus posibilitatea de a lucra cu prietenul şi fostul său coleg de la naţională, Gheorghe Hagi, care ar putea fi selecţioner: „Este prea devreme să vorbim de asta. Când voi lua o hotărâre, voi anunţa public. În scurt timp, mă voi decide, voi lua hotărârea finală - da sau ba. Lupescu a anunţat deja că va candida şi îi urez succes. Este o persoană serioasă, cu experienţă şi va încerca să convingă electoratul că poate fi un bun preşedinte“.

Actualul preşedinte al FRF, Mircea Sandu, care nu a anunţat ferm dacă îşi va depune candidatura pentru un nou mandat, a precizat că va lua o hotărâre în acest sens cu puţin înainte de termenul limită pentru anunţarea candidaturilor. „Atunci voi spune dacă voi candida sau nu. Este bine că vor fi candidaţi mai mulţi, electoratul va decide. Deocamdată, până în decembrie, sunt în funcţie“, a spus Sandu, care afirmase, în luna aprilie, că va renunţa la funcţie.



3,8 milioane euro investite la Mogoşoaia

Mircea Sandu a declarat, cu ocazia deschiderii oficiale a Centrului Naţional şi Academiei de Fotbal Mogoşoaia, că valoarea acestei investiţii se ridică la 3,7-3,8 milioane de euro. La inaugurare, au participat Michel Platini, membru în Comitetul Executiv al FIFA şi al UEFA, vicepreşedinte al Biroului FIFA Goal, şi Andreas Kuhn, directorul departamentului „Programe de asistenţă“ al UEFA.
Cuget Liber

Seahawk
29th September 2005, 03:59
Eh ar fi culmea sa candideze Baciu si Hagi sa-l "sprijine" pe Mircea Sandu pentru ca "are un program mai bun"... dao naibii de treaba :drak:

tchibos
12th November 2005, 18:08
Hagi - "regele" haosului

Poli - Zemun 2-1/ Prima victorie pentru "Rege"

Daca Poli a jucat ceva fotbal in prima repriza, schimbarile pe care Hagi le-a facut in cel de-al doilea mitan au aratat o echipa banateana haotica, fara nici un orizont
Sursa: Totalsport

... si uite asa incepe detronarea "regelui":happy

tchibos
3rd December 2005, 17:55
cu Dinamo se va vedea adevarata valoare a lui Hagi ca antrenor... asa incepe... sfarsitul

Toreador_24
18th December 2005, 01:03
HAGI un lingau nenorocit ... prin ceea ce ne-a facut nici nu trebuia sa mai deschidetzi acest subietct ! - hagi un nume uitat , un oras inselat ! (SeLeKt-GrouP )

tchibos
18th December 2005, 01:07
subiectul a fost de mult creat pe cand inca mai aveam o urma de respect pentru Hagi... totusi ca jucator a fost unul dintre cei mai buni... unii au dat numele stadionului dupa el, asa ca ca un post aici e o nimica toata daca privesti lucrurile comparativ

ps: acum ii urmaresc evolutiile ca antrenor si ma bucur la fiecare infrangere pe care o incaseaza... vezi meciul de cupa cu petrolul

b3bito
18th December 2005, 23:28
toreador sa`mi dai shi mie id tau k vreau sa vb ceva cu tine...da?