PDA

View Full Version : Comentarii la Prono Primera Division



Catalanul
1st September 2005, 02:58
Aici isi poate da oricine cu parerea in legatura cu concursul de pronosticuri. De asemenea va puteti varsa amarul in cazul in care s-a gresit la calcularea pronosticurilor :D Cine are sugestii la adresa concursului le poate posta aici :)

DEPOR4EVER
12th September 2005, 23:00
Scuze,am Luat La Cunostiinta,fiind Nou Acordatimi Clementa,
Imi Place Ideea Ta Cu Prono-spania!
O Sugestie: Corect Ar Fi Ca Numai Cei Care Am Postat Inainte De Prima Etapa Sa Continuam Jocul-(e Doar O Parere) ,nu-i Corect Fata De Ceilalti Sa Avem Avantajul Unei Etape In Plus!
Multumesc Pentru Urare!
Am Batut Atletico!mare Victorie Desi A Venit Cam Tarziu!
Mergem La Valencia Pe Cai Mari!
Am Inebunit Cand Am Aflat Ca Se Da Sporting-benfica In Loc De Depor-atletico,nu-i Nimic Sambata Ii Vad La Valencia Pe Tvsport!
Vamos Deportivo Si Bafta Barca,sunteti Prea Tari Pentru Noi Dar Da-mi Voie Sa Sper Si Eu Ca Orice Fan
Real E Varza ,luati Liga Ai Vazut Ca Am Anticipat Surpriza La Real-celta
Taborda O Deziluzie ,sper Sa-si Revina -am Vazut Inregistrarea Duminica
Inca O Data Felicitari Pentru Concurs

Catalanul
13th September 2005, 01:29
O Sugestie: Corect Ar Fi Ca Numai Cei Care Am Postat Inainte De Prima Etapa Sa Continuam Jocul-(e Doar O Parere) ,nu-i Corect Fata De Ceilalti Sa Avem Avantajul Unei Etape In Plus!Da, asa ar fi normal, insa pentru asta ar fi trebuit facut un thread cu inscrieri. N-am avut timp sa fac asa ceva (ai vazut si tu, am inceput concursul de abia dupa disputarea primei etape :rolleyes: ). Asa ca ramane in continuare asa cum e: pronosticheaza cine vrea, la urma urmei nu mi-e asa de greu sa calculez punctajele fiecaruia :) ba mai mult, o fac din placere ;).

Gabriel
22nd September 2005, 12:35
Catalene...ai cam incurcat etapele sau cum ? Mi se pare ca esti in urma cu o etapa. Nu urmeaza etapa 5 acum ?

Plus ca e naspa cu subiect separat pentru fiecare etapa. Eu m-am incurcat de tot. Nici nu mai stiu la ce etape am pronosticat...si la care nu :(

Vad ca nu am nici un punct pana acum...desi am pronosticat la 3 etape :(

Leo_
22nd September 2005, 12:42
Catalane, si pe mine m-ai zapacit, pe bune...cum naiba in etapa a 2-a n-am nici un punct? :D

Catalanul
22nd September 2005, 13:31
Catalene...ai cam incurcat etapele sau cum ? Mi se pare ca esti in urma cu o etapa. Nu urmeaza etapa 5 acum ?

Plus ca e naspa cu subiect separat pentru fiecare etapa. Eu m-am incurcat de tot. Nici nu mai stiu la ce etape am pronosticat...si la care nu :(

Vad ca nu am nici un punct pana acum...desi am pronosticat la 3 etape :(
Concursul a inceput deodata cu etapa a 2-a deoarece nu eram acasa cand a inceput campionatul si n-aveam nici acces la net...

Subiectele separate vor fi unite cu cel initial... insa pentru asta este nevoie de un moderator pe Spania. Deci este un post vacant... daca se ofera cineva :D

Ai pronosticat pentru 2 etpape. In prima nu ai ghicit nici un rezultat iar cea de a 2-a inca se disputa (Azi se joaca ultimul meci, R. Madrid - Bilba)

@leo, si tu, ca si Gabriel de altfel, n-ai ghicit nici un pronostic in cea de a 2-a etapa :)

Gabriel
22nd September 2005, 13:39
nici macar tendintza nu am ghicit ? :(

pai cine sa fie moderator Spania ? baga-te tu :ok:

Catalanul
22nd September 2005, 13:44
nici tendinta n-ai ghicit :D a fost o etapa cu multe surprize... imagineaza-ti si tu daca punctajul maxim a fost de doar 5 pct (+ 3 bonus)

nu pot sa ma bag eu... mai intai trebuie sa cer voie :P

Gabriel
26th September 2005, 14:15
ce bine-mi pare ca am castigat si eu o etapa :D

DEPOR4EVER
3rd October 2005, 22:24
Atentie vin tare din urma Catalane, la Prono si totusi care-i miza!
Eh am glumit! imi place totusi dupa fiecare etapa sa ne putem intalni dar cred ca nu este posibil,daca bine am inteles nu locuiesti in Romania,sau macar cu cei care sunt din tara,ar fi ceva interesant-e o sugestie- din lecturarea concurentilor n-am depistat nici un brasovean.
VAMOS DEPORTIVO! chiar si dupa esecul cu Osasuna ,ce pacat urcam bine in clasament si de pe alti cai jucam derby-ul cu Barca - as fi vrut sa-l vedem impreuna Catalane si sa am placerea sa-ti ofer o bere dupa victoria lu' SUPERDEPOR!
Inca o data felicitari pentru prezentare si concurs ,un sincer BRAVO!

Catalanul
3rd October 2005, 22:46
Atentie vin tare din urma Catalane, la Prono si totusi care-i miza!miza este un fular cu echipa favorita :) + un premiu surpriza care inca nu stiu in ce consista :D


din lecturarea concurentilor n-am depistat nici un brasovean.
intr-adevar, alti brasoveni nu participa la concurs (in afara de tine :)). Insa pe forum mai sunt alti oraseni de-ai tai :) Cel mai concludent exemplu este Darkslowstar (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=1756)

De decernarea premiului nu-ti fa griji, ma voi ocupa eu personal de aceasta. In vara sigur voi veni in tara si ma voi intalni cu castigatorul concursului :)

Succes lui Depor in campionat, imi este o echipa draga pe langa altele care au aere de galactici :D

PS. de calcularea punctajelor din ultima etapa ma voi ocupa imediat ;)

alejandro
4th October 2005, 16:38
Dar daca castig eu concursul?vii la chisinau sa mi-l aduci?:D

realmadrid.com
5th October 2005, 00:08
Alejandro...sper sa castigi :D

Catalanul
5th October 2005, 00:13
@alejandro
Ti-l trimit prin posta :P (curier rapid :D).

alejandro
5th October 2005, 11:08
cine plateste taxele?organizatorii concursului?:D

Thanya
13th October 2005, 21:16
Bune comentariile la prono...asha-i cand nu sunt moderatori!! :P
Tu alejandro draga numa` off'uri ai in plan :P :D

alejandro
14th October 2005, 16:01
thanya, tu despre ce vorbesti?:thinkso:

junior
25th October 2005, 18:42
nu te supăra dar am 5 pct. la cumulat (nu de alta dar am paticipat doar la 2 etape...:mda: )

Catalanul
25th October 2005, 20:55
Intr-adevar asa este :) a fost o greseala de tipar, in clasamentul meu personal apareai cu 5 puncte :) am rectificat, poti da refresh ;)

desdemona
25th October 2005, 21:12
@Catalane, da rateuri tipografia? :D Iti zic eu de ce... cred ca nu mai ai ingerul pazitor in avatar :D

Catalanul
25th October 2005, 21:21
Va aparea in avatar in caz ca va castiga Balonul de Aur http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/10.gif. Asa ca mai ai de asteptat pana-n decembrie http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/4.gif
Sau, daca va marca in poarta "galacticilor" va aparea in stanga nick-ului meu pe la mijlocul lui noiembrie :drak:

desdemona
25th October 2005, 21:38
aaa nu, stai linistit ca nu imi e chiar asa dor de el, nu este chiar nici o problema ca nu-l vad! :D Ti-am mai zis singurele dati cand imi e "drag" in rest.... :rolleyes: :)

Gabriel
31st October 2005, 15:44
Catalane, mai tata, aveai un bun obicei cand dadeai PM-uri pentru a reaminti userilor de concurs. Uite...eu am uitat acum sa postez..ca a fost prea putin timp pentru etapa. Si ma oftic :(
eu cum te anunt pe tine de concursul de pe loco ? sa faci si tu la fel !
merci !

Catalanul
31st October 2005, 16:47
Ti-am trimis un mesaj vineri dupa amiaza pe ym dar se pare ca nu l-ai vazut :(

inter
31st October 2005, 21:26
clasamente ceva? ...ca vad ca intrasi in "vacanta" ...!

ps.asta ca sa nu mai spun ca n-am primit nimc pe "ym" :rosu: , asta in ciuda faptului ca sunt singurul care am mers pe mana galacticilor :yeah: , oare din cauza asta? ... nu credeam sa fii asa de "meschin" :evil:

Catalanul
31st October 2005, 21:34
clasamente ceva? ...ca vad ca intrasi in "vacanta" ...!

Clasamentele chiar acum le fac, in cateva minute vor fi afisate. Se poate spune ca sunt in mini-vacanta, dat fiind faptul ca azi si maine nu am scoala :D

realmadrid.com
31st October 2005, 21:36
Ce sarbatori mai sunt si acum :D ?

inter
31st October 2005, 21:42
sarbatori? hai mey ".com"-ule mai anunta eta un val de atentate si-i lasara pe scolari acasa :P

Catalanul
31st October 2005, 21:43
Maine este ziua tuturor sfintilor, sarbatoare nationala in toata tara. Azi nu e nimic, dar Generalitatea Valenciana a spus ca nu are rost sa mergem la scoala :D

La noi in tara, din cate stiu eu, maine se sarbatoreste ziua mortilor :rolleyes:.

inter
31st October 2005, 21:53
a alora din regimentele catalane? :D:D

realmadrid.com
31st October 2005, 22:04
Ma, la noi doar de 1 decembrie se sta acasa :D....in rest, poate sa fie orice...ca tot merem la scoala :D

@inter
Sunt obisnuiti cu asa ceva :D...poate la noi ar functiona mai bine :D

inter
31st October 2005, 22:05
eu nu mai inteleg nimic!
de 2 ori etapa a9*a? si a 8*a lipsa?

Catalanul
31st October 2005, 22:07
a alora din regimentele catalane? :D:D
dac-ar fi fost doar a acelora atunci eu ar fi trebuit sa merg si azi si maine la scoala :D e a tuturora :P inclusiv a celor valencieni ;)

@.com, stiu, dar ai uitat de 1 mai :D

Catalanul
31st October 2005, 22:15
eu nu mai inteleg nimic!
de 2 ori etapa a9*a? si a 8*a lipsa?

lipsesc doar clasamentele corespunzatoare etapei a 8-a din concurs (11 in Primera), deoarece in loc sa postez un nou mesaj cu etapa a 9-a l-am editat pe cel care continea clasamentele etapei a 8-a :headbang:

inter
31st October 2005, 22:22
k , se accepta ... mai gresesc si "catalanii" :D ... nu-i asa ".com"-ule?

alejandro
2nd November 2005, 14:04
da' voi ce credeati ca doar madrilenii dau prin strachini?:D

DEPOR4EVER
11th November 2005, 21:37
Catalane ai obosit ,am urcat si eu in clasament si chiar acum nu-l actualizezi!
Ar fi fost interesant sa organizezi un concurs si pentru maine Spania -Slovacia
Nu am gasit nicaieri lotul Spaniei pentru maine nici macar pe lfp.es,daca stii tu
unde pot gasi anunta-ma te rog!
Valeron este? Luque a facut cea mai mare greseala prin plecarea la Newcastle,pierde nationala!
Tristan merita sa joace in nationala!

Unde pot gasi lotul Spaniei pentru meciul de maine!
REAL-ista fiind trebuie sa stii!
Forza DEPORTIVO ! pardon, VAMOS DEPORTIVO!

Catalanul
11th November 2005, 22:45
DEPOR4EVER poti vedea aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=417047&postcount=30) jucatorii convocati de Luis Aragones pentru dubla cu Slovacia. Din pacate, pentru tine, de la Depor nu a fost convocat nici un jucator :rolleyes:

Cu clasamentul, ai rabdare, mai sunt 8 zile pana are loc urmatoarea etapa, asa ca inca e timp :D Cel mai probabil maine il voi afisa ;)

Catalanul
25th November 2005, 22:18
eu am uitat acum sa postez..ca a fost prea putin timp pentru etapa. Si ma oftic :(
Ti-a trecut ? :D :) Uite ca incet incet te apropii de lider ;)

Catalanul
7th December 2005, 17:17
Ce interesanta este lupta pentru primul loc ;) Nu ca pe Italia, unde cineva este lider detasat si... si cam atat :drak: :D

realmadrid.com
7th December 2005, 22:28
Catalane...si daca tot tu castigi, premiul unde merge :D ?

Catalanul
7th December 2005, 22:33
la cel care se va clasa pe locul 2 :) eu particip doar pentru fun :P

Leo_
7th December 2005, 22:38
Care era premiul, ca am uitat...sa stiu daca ma dezlantui sau nu :D

eu particip doar pentru fun :P
Pai ia vezi cum faci sa participi doar pentru fun si pe Italia :P

Catalanul
7th December 2005, 22:41
Un fular cu echipa favorita! :ok: In cazul tau, unul cu Atletico Madrid, nu ? :D

Daca participam si pe Italia doar pentru fun, acum nu mai eram unde sunt :D adik in varful clasamentului :drak: :P

Leo_
7th December 2005, 22:47
In cazul tau, unul cu Atletico Madrid, nu ? :D
Cum le stii tu pe toate, ca un om mare :D :P
Cica pe Italia nu e nici un premiu, asa a zis Coco la un moment dat :drak:

Catalanul
7th December 2005, 22:50
Cica pe Italia nu e nici un premiu, asa a zis Coco la un moment dat :drak:Nu-i nimic, macar raman cu experienta acumulata :happy :D Desi eu nu am vazut nimic, cand a spus asta ? :P

Leo_
7th December 2005, 22:58
Citeste cu atentie...asa a zis :D
Apropo, de ce stai tu in Valencia? parca stateai in Catalunya...

alejandro
8th December 2005, 10:56
Care era premiul, ca am uitat...sa stiu daca ma dezlantui sau nu :D

care leo sa se dezlantuie,tu sau celalalat?:D
Apropo,catalanul s-a mutat,s-a plictisit in Catalunya:P

Catalanul
8th December 2005, 13:33
Da, am emigrat un pic mai la sud, ca e mai cald :D

Catalanul
23rd December 2005, 16:20
Dupa 3 saptamani de pauza totala m-am decis sa actualizez si eu clasamentul :D Mai jos puteti vedea rezultatele. Sper ca nu am gresit nimic. In caz contrar reclamati aici orice http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/4.gif in afara de faptul ca eu sunt lider :drak:


Clasament General dupa 14 etape (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=466833&postcount=14)

Clasament General dupa 15 etape (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=466853&postcount=15)

CLASAMENT GENERAL (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=466884&postcount=16)

alejandro
23rd December 2005, 19:03
normal,ai stat atat timp si n-ai pus clasamentul ca sa te faci lider:drak:
si eu m-am apropiat de podium,mai ales in ultima etapa:happy

DEPOR4EVER
9th January 2006, 23:02
hai Catalane actualizeaza clasamentul pentru ca am devenit lider!
daca macar jumatate din pronosticuri le pariam la casa de pariuri ma imbogateam!
Athletic -DEPOR =1:2 ,Gracias DEPOR ,cu acest rezultat mai cocotat
in fruntea clasamentului.
Catalane sa nu uiti de premiu! Daca joaca Barca cu DEPOR finala COPA DEL REY trebuie sa-mi faci rost de bilet-transportul il suport eu!!!
Ei lasa, ma multumesc si cu un tricou ,cu DEPOR sper!
Bafta la toti pentru locul 2!

alejandro
10th January 2006, 14:59
incredibil cum arata acum Spania,felicitari celor 3 (se stiu ei care):)
vad ca si Catalanul e mai promt cu clasamente,si e mai usor acum sa vezi ce si cum sta treaba pe la pronosticuri...ce mai:good job;)

DEPOR4EVER
10th January 2006, 23:05
Merci Catalane ,esti "beton" cu actualizarea!
Sa stiti ca multe puncte in clasament le-am facut cu DEPOR
am pronosticat cu sufletul,niciodata n-am pus contra lu'DEPOR!

Sugestie:daca doriti sa acumulati puncte jucati pe DEPOR,vedeti
ce fair-play sunt ! pai asa-i sta bine la un lider ,nu?
Daca erati careva din Brasov azi faceam cinste !

Catalanul
10th January 2006, 23:11
Pai si eu am pronosticat numai victorie la Barcelona si cred ca mi-au adus mult mai multe puncte catalanii mie decat Deportivo tie :P

PS. cred ca te-ai emotionat prea tare, deoarece esti pentru prima data pe primul loc :D Eu zic sa revii cu picioarele pe pamanat, deoarece suntem de abia la mijlocul sezonului ;) :) Oricum, bafta in continuare tie... si celorlalti participanti :ok:

DEPOR4EVER
16th January 2006, 21:22
Mare dezamagire! aveam sansa sa urcam in clasamet!
Scuze pentru sugestie,sincer m-a luat valul dupa rezultatele bune
a lu' DEPOR
pentru Thanya si Catalanu---- eh glumeam cu adversarele lu' Depor care
joaca in etapa urmatoare cu Barca,sper ca aveti simtul umorului!
Oricum acum nu mai e valabil ,incepe returul ,sa merg cu gluma mai departe
acum Barca are meci greu-Alaves este cu moralul beton!
Nu pot sa-mi dau seama cum pierdem meciuri acasa cu adversari facili
iar in deplasari grele luam puncte!
Daca nu pierdeam acasa puncte eram sus de tot!

alejandro
18th January 2006, 13:20
ce varza am mai fost etapa asta:headbang:

Thanya
7th February 2006, 01:56
Moama ce tare am fost in etapa XX...acum am vazut :D

f0rwardinho
7th February 2006, 19:20
yo am jucat doar o data si am iesit la egalitate cu voi .sa vedem etapa vitooare ce voi face.

inter
17th February 2006, 20:58
alo sefu .. liderul din Serie A te intreaba unde-i clasamentul? :D:D

Catalanul
17th February 2006, 21:19
In seara asta va aparea :P sper :D

inter
18th February 2006, 08:25
inca pe podium? merge :D:D

Leo_
18th February 2006, 11:16
Catalane, fiindca a trecut atat timp de cand n-ai mai pus clasamentul, ma gandesc ca ar n-ar strica sa ajung si eu pe podium...ce zici? :D cum rezolvam? te contactez pe pm? :D:D

Catalanul
24th February 2006, 00:21
Leo, te apropii tu singur, n-ai nevoie de "ajutorul" meu :P Hai ca de cand a inceput Atleti` sa castige ai sumat si tu ceva mai multe puncte :D

Catalanul
28th February 2006, 22:47
Celta - Cádiz 21-0
:( aveti grija, dupa ce dati "post quick reply" mai uitati-va si voi sa vedeti daca nu cumva ati gresit :rolleyes: alejandro ce ai vrut sa pui ? 2-0 , 1-0 sau 2-1 ? :D

Leo_
28th February 2006, 22:58
21-0? hai ca e culmea asta!! eu mai mult de 19-0 n-as pune :D:D

alejandro
1st March 2006, 10:15
Catalane,am vrut sa pun 2-0!!!!
Pe bune!!!am facut copy de la alt jucator (ca eu asa fac de obicei:D).
Acolo era 1-0,am pus 2 in fata,cu gandul sa sterg 1,dar se pare ca tasta n-a functionat cum trebe:(
am vrut sa pun 2-0...2-0...2-0...:ciocan:
n-as pune 21-0 nici daca ar juca Barca cu Real:D

Leo,la tine care a fost cel mai mare scor pe care ai mizat?:P

mariomax
1st March 2006, 10:24
16 puncte la primul meu prono...:D
lol...in viata de zi cu zi nu am jucat niciodata...:rolleyes: poate ar trebui sa ma apuc...:ok:

inter
13th March 2006, 22:21
catalaneee... vad ca iti sufla verishorul coco in gura ... :D aveti o mare "calitate" .. puneti la zi clasamentele ..

huuuuuooooooooooooooooooo!

inter
29th March 2006, 17:01
ba da serios esti :D:D ca "varu tau" coco ... :P

alejandro
29th March 2006, 17:45
Coco e mic copil pe langa Catalan:drak:

Catalanul
29th March 2006, 21:05
ba da serios esti :D:D ca "varu tau" coco ... :P

sunt ocupat cu CLu` :D ce vrei sa fac daca .com nu da nici o mana de ajutor ? :D :P

inter
1st April 2006, 16:25
ia sa te vad in uichendu asta :P

DEPOR4EVER
4th April 2006, 16:49
Catalane,ai cazut in clasament si nu te mai intereseaza clasamentul,
Inter e disperat dar tot eu sunt lider
Sopra tutti siamo noi!

Catalanul
9th April 2006, 23:34
Miercuri voi lua vacanta, promit ca in decursul acestei saptamani voi afisa clasamentul la zi ;)

realmadrid.com
10th April 2006, 00:38
sunt ocupat cu CLu` :D ce vrei sa fac daca .com nu da nici o mana de ajutor ? :D :P


Pai daca n-ai cerut :D. Si uite, acum esti singur pe aici...poti sa-ti faci de cap :drak:

Catalanul
10th April 2006, 00:58
Da ce ma rog ai facut ? :thinkso: de ce nu mai esti "bolduit" ? :(

alejandro
10th April 2006, 12:37
ionutz,ce-ai patit mai?:o: ia draq,ti-a facut frizer felul...:D

realmadrid.com
10th April 2006, 13:10
Pai daca ai tot dat avertismente in favoare lui Daroczi :(....m-ai lucrat si pe mine :D
Frizeru, de el ma pot ocupa mai bine acum...daca nu mai sunt moderator :D

Si...n-am patit nimic, doar ca m-am plictisit de moderare..si m-am cerut afara :D

DEPOR4EVER
12th April 2006, 19:33
Hai Catalane ca a venit vacanta!
Lasa fetele si treci la clasament!
Daca vrei ajutor ti-l dau cu cea mai mare placere!
Barcelona e campioana,vacanta a venit,in Spania e cald ai
toate premisele sa te apuci de treaba!
Sa ai spor!!!!

Leo_
12th April 2006, 19:37
Catalaneeeeee! Hai ca se termina campionatul...pune-ma repede pe primul loc :D si nu-l uita pe Inter ;) locul 2 se stie :D:D

alejandro
13th April 2006, 18:11
Catalanul a pus clasamentul (bine nu pe tot,da' merge si asa:D).
Leo,tu pe primul loc?M-am uitat pana pe 6 (adica unde sunt eu:cool: ) si nu te-am vazut.Mai departe nu m-am uitat,nu ma intereseaza aia de la retrogradare:D

Catalanul
13th April 2006, 18:20
Incetu` cu-ncetu` :D Acum calculez etapa 28 si ma minunez: Leo_ 15 pct :o: + bonus mai mult ca sigur :D

Leo_
13th April 2006, 18:42
:yeah: se stie :D atac primul loc...
vasazica de-astea imi esti Sasha...nu te uiti la aia amenintati cu retrogradarea...bineeee :D

one hour later edit: Catalane, e ceva in neregula!! acum eu nu-l mai vad pe Alejandro!! Ce s-a intamplat? :happy

Leo_
13th April 2006, 22:53
Catalaneeee!! Eu n-am pronosticat pentru etapa XXX ?? :headbang: sa vezi c-am uitat...tocmai acum cand eram in forma...

Catalanul
13th April 2006, 22:59
Asa e Leo, si eu m-am mirat cand am vazut ca nu ai postat :(

Clasamentul la zi va veni ceva mai tarziu, acum am luat o pauza ca sa asist la show-ul de pe Diverse :D

inter
14th April 2006, 13:51
Catalaneeeeee! Hai ca se termina campionatul...pune-ma repede pe primul loc :D si nu-l uita pe Inter ;) locul 2 se stie :D:D

noroc cu Inter ca salveaza onoarea italienilor .. ca voi ....:drak:

alejandro
14th April 2006, 17:15
one hour later edit: Catalane, e ceva in neregula!! acum eu nu-l mai vad pe Alejandro!! Ce s-a intamplat? :happy
One day later edit:Leo,sigur te-ai uitat bine,eu tot pe 6 sunt,da' pe tine tot nu te vad!!!
tu nu cumva te-ai uitat la retrogradare?eu acolo nu ma aflu:happy

Gabriel
2nd May 2006, 12:45
Catalane, sunt foarte suparat ca nu m-ai anuntat si pe mine sa particip la ultima etapa :(
nici nu mai doresc sa particip la acest concurs :(

Catalanul
2nd May 2006, 14:46
Asta e moshule... am uitat si eu sa ma uit cine a postat si cine nu! Dar totusi, ai putea si tu sa dai macar o data pe saptamana o tura pe Spania si sa vezi daca ai pronosticat sau nu.

inter
8th May 2006, 13:42
catalane ... hai fa totalu , sa vad daca pierd locul 2 :D:D

Catalanul
8th May 2006, 15:30
dupa ultima etapa, ca sa nu existe blaturi :D :P

DEPOR4EVER
8th May 2006, 18:41
Catalane pregateste premiul,n-am cum sa mai pierd primul loc
Eu pregatesc sampania!
Cand vi in tara poate ne intalnim ,iti ofer un sejur la Brasov!

Leo_
8th May 2006, 21:55
Catalane, mai putem rezolva ceva, sa ma bagi si pe mine mai in fata? cel putin locul 1 :D:D Hai ca-ti ofer un sejur la Madrid :D:D

inter
8th May 2006, 22:04
mey moggi al mic .. nici acia nu te dezminti ? :D

Leo_
8th May 2006, 22:28
Mey, ia nu mai intercepta tu convorbirile mele cu catalanul...Guariniello ce esti! :D:D

realmadrid.com
8th May 2006, 22:33
@Depor

Hai tu pe la Bucuresti, organizam o intalnire intre forumistii de pe Spania :D...si cativa de pe Italia, ca tre sa avem si de cine sa facem misto :P (inv. speciali, gobbii :D)

Nattefrost
9th May 2006, 20:03
salut Catalane, azi m-am inscris pe site... si am si eu o intrebare. Unde pot sa imi las pronosticurile pt Etapa 37 din Primera Div. Spania ?? msms

sun
9th May 2006, 20:19
man e simplu , astepti sa faca el thread , sau faci tu thread cu meciurile etapei ( daca ai chef )

bine ai venit p forum .

Nattefrost
9th May 2006, 23:14
Catalane, tu nu iti dai cu parerea ?? :D

Catalanul
10th May 2006, 00:39
nu... eu sunt adictul zicalei "mai putina vorba, mai multa munca" :D :drak:

alejandro
10th May 2006, 10:44
ce rost mai are sa faci pronosticuri acum?:P

Nattefrost
12th May 2006, 20:37
Salut!! Ati vazut mai pe www.livescore.com ?? cica FC Sevilla - Barcelona !! atunic Atl. Bilbao si Realu' cu cine joaca ?? stau pe tusa ?? aa si Osasuna cu Valencia nu ii trecut acolo !!Catalane poate ne explici tu care-i spirla daca tot esti in Spania :) salve !!

Catalanul
13th May 2006, 13:42
Astazi se joaca restanta FC Sevilla - Barcelona (partida a fost amanata acum 3 saptamani datorita unei furtuni).

Osasuna - Valencia si FC Sevilla - Real Madrid se vor juca marti, la aceeasi ora, pentru a stabili a 4-a echipa care va merge in CL si vicecampioana.

Iar vinerea viitoare se va juca ultimul meci al campionatului, Athletic Bilbao - Barcelona.

Nattefrost
13th May 2006, 20:00
Salut!! Am auzit ca meciul Celta Vigo - Getafe va fi amanat... nu stiu mai multe, asa scria pe Tv Sport :) aaaaaaa si cica is singurul care ii da sansa la Alaves in fata lui Depor :)) bbbbb si inca ceva ... cum se puncteaza ?? la scor exact sau si pe victorii ?? msms sal !!

Nattefrost
14th May 2006, 01:05
ce cool is .. din 8 meciuri prind 1 :)) da ala pe care voi nici unu nu l-ati prins hehehe !! catalane ... cum punctezi mah ?? bye

Catalanul
14th May 2006, 01:07
Scrie si pe prima pagina a concursului... insa fie de la mine, iti spun aici cum se puncteaza:

- 1 punct pentru ghicirea pronosticului corect
- 3 puncte pentru pronosticarea rezultatului corect

Nattefrost
14th May 2006, 01:11
msms catalane!! esti un dulce :) n'buna

DEPOR4EVER
14th May 2006, 13:10
Catalane- clasamentu!!!!!!!

realmadrid.com
14th May 2006, 19:47
Stai ma ca nu s-a terminat etapa :P

inter
17th May 2006, 21:22
catalaneeeee , prinsai CL? :D:D

DEPOR4EVER
24th May 2006, 21:51
Catalane Hai Cu Clasamentu Ca Te Apuca Toamna!
Sunt Pe Primul Loc Asta E!
Inter Posta Dupa Mine Si Ma Cam Copia Dar Nu Ia Mers!
Asa-i Inter?

inter
24th May 2006, 22:38
te copiam?
nu cred , adevarul ca la ultimele etape ... sa spun vreo 6 ... dadeam copy+paste dupa tine si modificam ... ca erai unul din cunoscatori ... asta e!

da vreau si eu clasamentul ... sa vad daca ajung in CL .. ca pe Italia alt banatean ... adopta aceeasi tactica!

Vergogna! :D:D

Leo_
24th May 2006, 23:01
Hai Catalane cu calculele...ca vreau sa vad daca Inter isi respecta blazonul :D locul 2 adica :D:D

inter
24th May 2006, 23:02
bah .. auzii ca aici esti la retrogradare :D:D .. ete ca astia sunt mai corecti :D:D

Leo_
24th May 2006, 23:06
Retrogradare? imposibil...in ultimele 6 etape am bagat aceleasi rezultate cu tine...ete asa, de-al dracu' :D:D

Catalanul
24th May 2006, 23:06
Aveti rabdare ca maine va fi afisat clasamentu general :P Voi avea timp din belsug sa "calculez" dat fiind faptul ca am "liber" la scoala :D

realmadrid.com
25th May 2006, 00:04
Sa studiezi si la CL :D :D :D

alejandro
25th May 2006, 14:13
Catalaneeeeeeeeeeeeeeee ce faci?:mda:
Te-a cumparat Leo:ciocan:
Inainte de etapa 31 am mai multe puncte ca el,la etapa 32 avem acelasi numar,da' la general el ma depaseste:happy
Clar...blat...:(

realmadrid.com
25th May 2006, 22:21
Aoleu...voi va furati intre voi sa ajutati un gobbo :D ?....ce urat :(

inter
26th May 2006, 22:31
/hello /hello ete ca Inter castiga Primera /OLE/ /OLE/ /OLE/
inca un trofeu in vitrina clubului :ok:

va astept la anul :evil:

Catalanul
27th May 2006, 16:43
felicitari, in sfarsit mai castiga si Inter in titlu de campion dupa 17 ani de pauza :D

Sa-mi zici ce fular vrei :P

Leo_
27th May 2006, 17:41
Felicitari mah Intere! dai si tu ceva de beut? absolut? :D:D
Catalane, vrea un fular cu Juve, mi-a zis mie, ca lui ii era rusine sa ceara :D:D
Apropo, locul 6 ce primeste? eu vreau fular cu Atleti :D

inter
27th May 2006, 21:46
Catalane cu Barca ... ca al mare e catalan nu oltean sau broscar:headbang:

realmadrid.com
27th May 2006, 23:51
Leo, ti-l daruiesc eu...imbibat cu benzina :D

alejandro
31st May 2006, 11:52
am iesit pe locul 3!!!!!!!!!!!!
merg la baraj pt CL:D
pacat ca n-am fost pe faza in primele etape,il lasam pe inter pe 2:P
ispiratie maxima in ultimele etape,de 2 ori am iesit primul!!!:happy

DEPOR4EVER
31st May 2006, 16:57
mare blat Intere! mi-ai copiat rezultatele!
Felicitari ,ai fost destept si postai dupa mine de fiecare data!
In schimb eu am fost fair-play si cum aparea etapa treceam rezultatele
Fac scandal mare - cazul Moggi o sa ramana pe planul doi.
Da ce ma mir Inter s-a molipsit ca doar e acolo in zona pe langa Torino
Blatul s-a intins mai ceva ca gripa aviara
Catalane trebuie sa mai lucrezi la regulament , vezi ce mi-a facut Inter!
Daca chiar vroiam asteptam sa postez dupa Inter ,ii copiam rezultatele,
cu 3 etape inainte eram lider si ramaneam pana la sfarsit!!!!
Intere de provoc la pronosticuri pentru Campionatul Mondial!
Ce zici Catalane organizezi ceva ca doar acum esti in vacanta!
Il astept pe Inter in toamna cu pronosticuri din Spania ii dau 30 puncte avans
postez dupa el si va arat ca-l bat!

inter
31st May 2006, 17:13
mah eu nu-l am pe Moggi in spate :D:D
si ce rezultate am copiat ..? am modificat tendinta .. asa ca e corect .. daca tu vezi la etape mai mult de 3-4 scoruri identice ...ma las ... :P
k, te astept la un CM .... sau de ce nu pe Italia la anu .. sa le copiezi tu dupa mine :D:D
ca eu am fost fair-play si am recunoscut ca m-am inspirat ... , dar nu am copiat ... e o diferenta ... am avut noroc :D:D

si ca sa-ti estompez pornirile razboinice .. o sa-ti trimit un fular negru-albastru!

Jerry20cm
31st May 2006, 17:15
mah eu nu-l am pe Moggi in spate :D:D
si ce rezultate am copiat ..? am modificat tendinta .. asa ca e corect .. daca tu vezi la etape mai mult de 3-4 scoruri identice ...ma las ... :P
k, te astept la un CM .... sau de ce nu pe Italia la anu .. sa le copiezi tu dupa mine :D:D
ca eu am fost fair-play si am recunoscut ca m-am inspirat ... , dar nu am copiat ... e o diferenta ... am avut noroc :D:D

si ca sa-ti estompez pornirile razboinice .. o sa-ti trimit un fular negru-albastru!

Uite ca a castigat si INTER un trofeu important dupa 17 ani:D :D :D

inter
31st May 2006, 17:20
si acu daca tot e sa facem un concurs .. adevarat .. sa facem la anul un concurs mixt .. cu premii din partea spaniolilor si italienilor ... sa nu iese vorbe .. si te poti inspira si tu de la mine (ma refer la pronosticurile de pe Italia :D) ca am impresia ca si pe Italia particip in CL :D

alejandro
31st May 2006, 17:39
deah,italienii fac scandal peste tot:drak:

inter
31st May 2006, 17:53
probleme?
alejandro ... stai tranquilo .. ca tu esti pe 3 :D:D

Leo_
31st May 2006, 17:55
Vergognaaaaaaaa!! Intere, te-ai inspirat din practicile moggiene? :D
Deci asa castigi tu...foarte urat :P
Nu-i bai si eu recunosc, am pus in vreo 3 sau 4 etape aceleasi rezultate cu tine :drak: eu am prins Uefa ;)

inter
31st May 2006, 18:03
rau ai ajuns .. sa "copiezi" un "trist" :D

alejandro
31st May 2006, 18:06
stau tranquilo,am prins CL,asa ca sunt happy:D
pacat ca n-am prins inceputul sezonului:ciocan:
Leo,asa ai facut?:headbang: de cate ori tre' sa-ti zic sa nu recunosti nimic!!!:D

Leo_
31st May 2006, 18:08
rau ai ajuns .. sa "copiezi" un "trist" :D
pai suntem pe Spania aici...aici le "ai" :D:D nu esti trist, esti il campeon :D

Alejandro, am uitat, recunosc...de fapt, nu recunosc nimic!! tu cine esti? ca nu te recunosc :drak:

alejandro
31st May 2006, 18:15
Leo,tu cine esti?Nici eu nu te cunosc,nu cunosc nimic mai jos de locul 3:drak:

DEPOR4EVER
2nd June 2006, 17:38
O Inter m-ai inteles gresit,nu sunt omul pornirilor razboinice
sunt ardelean deci mai domol,in fapt a fost un simplu joc
hai ca nu sunt suparat dar am incercat un pic de atmosfera
"a la Recursul Etapei" , ce numai aia mari sa se certe
Oricum de felicit ,fie vorba si eu sunt multumit cu locul doi,la anul
m-as bucura sa fie DEPOR -INTER un adevarat derbi la pronosticuri!
Urez tuturor vizionare placuta la C.M.!
Cu cine ti Inter?

inter
2nd June 2006, 18:25
ITALIA :D:D cu cine altii ? :P