PDA

View Full Version : Marin Condescu



Balaci
21st February 2007, 11:34
Care e parerea voastra despre presedintele Pandurilor,pana la urma un peronaj destul de controversat(sef de sindicat,manevreaza sume uriase de bani care totusi nu ii apartin,insa si omul care a adus Pandurii in A)

TaciAcolo
21st February 2007, 13:47
Omul providential pentru echipa,fara el nu am fi ajuns aici...bine spus ;)

Balaci
21st February 2007, 20:41
Eu nu am o parere chiar asa grozava despre el,dar sa zicem ca a facut lucruri bune pentru echipa.Parerea mea: la ora actuala,financiar, Pandurii se pot compara cu orice echipa din Romania.
Ce mi-e mie frica e ca totusi sa nu se spele ceva bani murdari prin echipa.E totusi uimitor cati bani reuseste inca sa produca minieritul si energia in Romania;)

Sergio_D
21st February 2007, 20:44
"Hot" e cam drastic spus... El este cel care a preluat echipa prin anul 2002 daca nu ma insel, si a ridicat-o la nivelul de astazi. Tot el este cel coordoneaza activitatile de modernizare a bazei sportive din Tg-Jiu.

A facut foarte multe lucruri bune pentru echipa, si in ciuda faptului ca a fost si este criticat de foarte multa lume, mi se pare un om mai mult decat OK. :cool:

Balaci
21st February 2007, 20:46
Stiu, chiar e ok(am avut ocazia sa il cunosc si in persoana si e...mai simpatic decat pare la Tv:D),insa nu se pot nega anumite fraude,gen afacerea cu casele stabilor din minierit.Nu e chiar cel mai cinstit om din Tg jiu:P

*Coco*
21st February 2007, 21:22
Un hot mare de tot:D
Da a pus suflet la echipa chit ca mai ia si mana lui un ban necinstit de la club:angry:

Balaci
22nd February 2007, 00:24
Ia mai multi bani necinstiti de la club nu numai unu,da lasa,macar a facut treaba cat de cat!

TaciAcolo
22nd February 2007, 00:36
pana si Moggi a facut ce a facut :lol: ..sa nu mai zicem de becali ,cops etc ;)

Balaci
22nd February 2007, 00:40
Da,da pe de alta parte, Becali, Copos etc.mari hoti si ei de felul lor,manevreaza banii lor.Condescu pe ai minerilor.
Oricum,felicitari pe de alta parte pentru el,caciula jos la organizarea clubului,aici mi se pare super tare.Imi aduc aminte cand a fost si scandalul cu Mititelu cu Craiova si el incerca sa aplaneze spiritele,si la faza cu Ciuvica si de multe ori.Deci palaria jos,e hot da e hot de-al nostru,nu de-al lor.:D Plus ca nu am auzit vreun miner sa fie nemultumit de modul in care administreaza el banii de la sindicate.Oricum se fac destui bani acolo pt.toti:D

TaciAcolo
22nd February 2007, 23:11
Copos banii lui ? la cat de zgarcit e ala :lol:

Sergio_D
27th February 2007, 01:05
Talhar, netalhar :ras-plans:, omul a finantat si a adus Liga I la Tg-Jiu :D

TaciAcolo
27th February 2007, 01:36
a zis anu trecut ca o sa ramanem tot in Liaga 1 ...si asa a fost :D zici ca e Moggi :happy

Balaci
27th February 2007, 03:02
Sper ca asemanarile cu Moggi si cu Juventus sa nu continue pentru Pandurii.Desi...parca ar merge sa retrogradam dupa ce castigam cateva titluri si jucam in CL:happy:

Sergio_D
16th March 2007, 18:18
balaci, se pare ca nu te-a mintit Condescu atunci cand ti-a zis la telefon ca batem cu 2-1 Galatiul :yeah: :lol:

Om de cuvant! :D

Balaci
16th March 2007, 18:40
Ti-am zis eu mai ca asa se termina meciul?Doar ca nu am ghicit scorul la pauza:D

TaciAcolo
11th June 2007, 09:44
Nebuniile lui Condescu
Fără discuție, cel mai important artizan al promovării și al creșterii în valoare a echipei Pandurii a fost și este Marin Condescu. Nu-i place să iasă în față, stă mai mult ascuns și se bucură în el însuși atunci când reușește ceva. Poate dacă nu era Condescu, fotbalul din primul eșalon nu ar fi ajuns așa de repede la Târgu Jiu, performanța atribuindu-se în totalitate omului numărul unu din club. Practic, președintele pandurilor este un nebun și argumentele sunt puternice. Când a preluat echipa, Pandurii se afla pe locul 14 în Divizia B și a declarat că o va duce să se bată pentru promovare. Numai un nebun putea spune așa ceva. În doar șase luni, profeția i s-a adeverit, și gorjenii s-au luptat pentru întâietate în Divizia B cu Sportul, și nu pentru evitarea retrogradării așa cum spuneau mulți. Am pierdut atunci, iar Condescu a ieșit în față și a declarat că în următorul an echipa va promova sigur. Microbiștii gorjeni au zâmbit și aproape nimeni nu a avut curajul să creadă în afirmațiile lui Condescu. Și, totuși, declarațiile președintelui s-au adeverit. Echipa a promovat. Anul trecut, după un prim sezon nereușit, în care s-a retrogradat din Divizia A, tot „nebunul” de Condescu spunea că Pandurii vor rămâne în primul eșalon. Iarăși zâmbete din partea majorității. Dar, lovitură de teatru. Echipa a repromovat pe criteriu administrativ după numai două luni și a jucat din nou în primul eșalon. Recent, Condescu a ieșit din nou în față și a afirmat că „la anul ne vom califica în cupele europene”. Din nou această afirmație a adus zâmbete din partea microbiștilor. Însă, Condescu știe ce știe, așa că anul acesta ar trebui să-i dăm crezare, deși este foarte greu.
Multi au ceva cu el...da daca nu era nu vedeam noi Liga 1 la Tg-Jiu tot respectu` pentru el.