PDA

View Full Version : Articole bombastice, dar fara continut



Insurgente
1st August 2005, 20:41
Cititi si voi sectiunea de articol de mai jos.

Poate imi explica si mie cineva care este legatura dintre titlu si continut... Oare e chiar asa cum spune titlul? Sau ar trebui sa-l intrebam pe Adi Preda? Tot cu titluri d'astea presa l-a creat si pe Jiji Oierul.

Click pt. articolul complet (http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=4231)

"Rădoi a adus-o īn sapă de lemn pe Rarora!

Cariera lui Dorin Rădoi a īnceput bine şi era pe cale să se termine prost de tot, dacă nu punea māna pe el, şi la propriu şi la figurat, Sorin Cārţu. După ce Extensiv Craiova a intrat īn anonimat, Rădoi a vrut să continue tot īn Cetatea Băniei, semnānd pentru divizionara C, FC Craiova! Aici a fost remarcat de unul dintre foştii lui antrenori de la juniori, şi readus la Rm. Vālcea. Problemele de la Rarora nu l-au ocolit nici pe Dorin Rădoi, din cauza unei sume de 11.300 de euro, Rarora intrānd īn faliment! Rămas jucător liber, acesta a semnat cu UTA, şi acum iată-l la Piteşti.
Adi Preda (Piteşti) "

ADelPiero
1st August 2005, 20:53
pai poate din cauza lui Radoi .... Rarora a intrat in faliment.... poate acea suma se tragea de la transferul sau .... parerea mea ... asta e lagatura .. dupa my brain ;)

strainu
31st August 2005, 20:48
Azi anuntati ca Mutu e ca si transferat la Roma. Pe www.gazzetta.it spun ca s-a incheiat Mercato si nu sufla nici un cuvant de Mutu.....
Mai ieri-alataieri spuneati ca Rapidul nu are echipa cu care sa se lupte cu Steaua sau Dinamo, uitand ca aproape aceeasi echipa s-a luptat pana prin etapa a 28-a pentru titlu anul trecut.....

.....si sunt mult mai multe exemple de acest tip, articole incendiare in care aberati la greu. Spun aberati pentru ca nu aveti nici macar bunul-simt sa va semnati articolele, asa cum o fac ziarele adevarate de sport.

Cred c-ar trebui sa faceti ceva pana n-o sa ajungeti un fel de Romania Mare a internetului. :rosu: :rosu: :rosu:

Paul
31st August 2005, 20:56
Mai ieri-alataieri spuneati ca Rapidul nu are echipa cu care sa se lupte cu Steaua sau Dinamo, uitand ca aproape aceeasi echipa s-a luptat pana prin etapa a 28-a pentru titlu anul trecut.....
:

Aici au dreptate 100 % .
Anul trecut a fost un campionat de rahat , orice putea lupta la titlu ...
Anul asta lucrurile stau altfel ... 2 dintre echipe s-au intarit in conducere... una si-a tras antrenor si alta presedinte ;


In rest ai dreptate , ar trebui sa semneze articolele :no:

Onlinesport vrea parerea voastra
31st August 2005, 21:04
Eu nu vad unde scrie ca s-a transferat. Scrie ca s-ar putea transfera. S-a incheiat perioada de mercato. Asta inseamna ca se anunta de azi toate transferurile?

strainu
31st August 2005, 21:54
Nu e vorba numai de articolul despre Mutu, ci si despre multe altele. In fine, pana la urma cum vreti sa scrieti articolele va priveste, dar macar semnati-le, ca sa stim si noi cine scoate ceea ce eu (si nu numai eu) consideram ca niste "perle"

inter
31st August 2005, 21:57
"perle" ? ce finut esti :D:D