PDA

View Full Version : Off-topic pt stegari si prieteni



Pages : [1] 2 3 4

Darkslowstar
31st August 2005, 16:21
Hai sa mai vorbim si de altceva decat despre fotbal. Tot ce va mancau mainile sa puneti pe subformul nostru si nu puteati de frica mea :D

t.b.
31st August 2005, 16:28
Da, e o idee foarte buna asta cu off-topicul, ne putem destinde si... putem contribui la iesirea din anonimatul numit "alte echipe" :D

Darkslowstar
31st August 2005, 16:32
Mai ales cand e vorba de frati ardeleni. Am nostalgia meciurilor dintre U si Brasov de sub Tampa (n-am fost la voi) cand pe la voi juca Pluto. Ce vremuri domne! Dar vad ca iar o dam pe fotbal :D

La voi sunt multi rockeri prin galerie? De HIV stiu ca este, ca am vorbut cu el ceva pe forum :D

fia
31st August 2005, 16:34
Buey, tu ai licenta pentru titlul threadului ?

dragos_popa17
31st August 2005, 16:36
Eu personal nu-s rocker, da' nu-s nici in galerie. Is in spatele ei :D . Oricum, la meci nu-ti dai seama care-i rocker si care-i manelist. Is toti 'U'-isti.
P.S. Excelenta ideea thread-ului. :ok:

Darkslowstar
31st August 2005, 16:37
Da, ca am fugit acum la OSIM si l-am inscris repede. Absolut! :D
Prietenii la nevoie se cunosc: fia :ok:

fia
31st August 2005, 16:38
Acum voi astia de la Brasov si U Cluj v-ati scos, ca acum degeaba mai face lumea threaduri similare pe la alte echipe ca deja au unde sa scrie.

fia
31st August 2005, 16:39
Dark, de ce nu ai raspuns la tel duminica? Am facut un fotbal in Tineretului.... belea.

inter
31st August 2005, 16:41
Da, ca am fugit acum la OSIM si l-am inscris repede. Absolut! :D


mey ia nu te mai lauda cu "sponsorul" meu :D:D
ceva tarie dea ta ? nimic? :evil:

Darkslowstar
31st August 2005, 16:42
Fia, o sa razi, dar cand m-ai sunat eram pe punctul sa fiu gazat de prietena mea, care a vrut sa faca un pustiu de bine si mi-a curatat frigiderul cu cutitul si a gaurit vreun perete, ceva si a iesit tot freonul de acolo :(. Pana am deschis geamul paraca eram un evreu la Auschwitz.

fia
31st August 2005, 16:43
Sper ca si-a cerut scuze si s-a revansat in totalitate pentru neplacerile cazuate :evil:

Salutare inter!

Darkslowstar
31st August 2005, 16:44
Dragos, eu nu-s in galerie decat in deplasare, dar cand tot stadionul canta parca mai conteaza. Desi cand ii vad pe aia din galerie imi vine un chef de pogo, desi sunt sigur ca putini dintre ei sunt rockeri si ca mai multi sunt manelisti.

Darkslowstar
31st August 2005, 16:45
Inter, din pacate nu te pot imbia acum decat cu ceva umblaretu daca vii pe la mine azi/maine (pana nu-l termin :D). Autohton, din pacate nu pot sa fac rost decat de ceva tescovina de pe la Baia Mare. da las ca mai merg eu pe la Aiud si ma intorc cu o palinca de prune prima :ok:

inter
31st August 2005, 16:48
buna si aia :D

sal fia :ok:

Darkslowstar
31st August 2005, 16:50
Fia, iti dai seama ca nu scapa ea asa de usor :D, mult mai scump decat costa frigiderul ala nou, numai ca moneda nu o sa fie RON sau ROL :evil:

Inter, te intereseaza jonny? :D

dragos_popa17
31st August 2005, 16:52
@dark Pai in deplasare trebe. Orice voce in plus conteaza. /OLE/
Eu din pacate nu merg in deplasari :( (Slava Domnului ca exista Radio Cluj). Si asa fac aproape 40 km sa ajung in Cluj la meciuri. Doar la Campia Turzii merg, ca e mai aproape decat Moina :D .

Darkslowstar
31st August 2005, 16:54
Pai in deplasare e si pericolozo sa stai altundeva decat in galeria alor tai. Eu era sa mi-o iau odata pe Giulesti, pt ca era tinar si prost si m-am pus in peluza de la teatru. Bine ca am sters-o la timp. Numai in Cotroceni poti sa stai unde vrei tu :ok:


PS DIXX, Claudiu, join us friends :)

fia
31st August 2005, 16:56
Asa ma baga strabe despre Rapid. Eu fac aicea mesaje si tu bagi strambe.

t.b.
31st August 2005, 17:01
Dragos, de unde esti? din Turda?

Eu n-am avut probleme pe nici un stadion, dar nici n-am stat prea aproape de galeriile adverse :P
Numai la Dinamo-Manchester am apucat printre niste dinamovisti cu f"U"larul la gat, dar n-am avut probleme nici atunci...

Darkslowstar
31st August 2005, 17:01
E faza veche fia, water under za brigi, si vina imi apartine pt ca m-am manifestat pe Giulesti ca pe Tineretului. N-am incasat-o dar se uitau unii mai chioras la mine, asa ca am preferat sa o sterg englezeste si sa ma duc la galeria stegara. Ce vrei de la mine, aveam 18 ani si era primul meci la Bucale. La voi jucau Chiru (brasovean de al meu), Constantinovici, Bealcu, Vamesu, etc.

dragos_popa17
31st August 2005, 17:06
Pai in deplasare e si pericolozo sa stai altundeva decat in galeria alor tai. Eu era sa mi-o iau odata pe Giulesti, pt ca era tinar si prost si m-am pus in peluza de la teatru. Bine ca am sters-o la timp. Numai in Cotroceni poti sa stai unde vrei tu :ok:


Eu am fost odata la un meci al lui U cu Unirea cu niste prieteni din Alba. Si m-am dus cu ei in galeria lor, sa vad cum e pe-acolo. M-o luat unu(sefu de galerie banuiesc) la intrebari ca de ce nu cant si io. Am zis ca nu vreua si el o zis ca ma tine minte, ca stie unde stau in Alba. O zis ca-mi "face poza", ca sa-l citez :D
@t.b. nu chiar din Turda, dar aproape, din Mihai-viteazu daca stii. Povestea mea ii mai complicata. Am facut generala in Turda, liceul in Cluj, acum sunt stundent dar lucrez in Turda. :)

t.b.
31st August 2005, 17:12
Normal ca stiu unde-i M. Viteazul... si eu am stat in Turda pana pe la vreo 5 ani, am niste rude pe acolo... :)

In Alba sunt niste suporteri de-ai lui "U" care veneau la meciuri cand erau in A, si au facut un banner cu Vecchia Guardia si-l afisau la unele meciuri de-ale lor :)

inter
31st August 2005, 17:13
Inter, te intereseaza jonny? :D

:rolleyes: ma mai gandesc, deja debutai in noul sezon competional ... exersez la "raliul Finlandei" /hello

Darkslowstar
31st August 2005, 17:18
Eu am un debut intarziat de sezon, mai poticnit dar lasa ca recuperez eu. Ai zis tu odinioara ceva de un anume Sepp, mai tii minte? :D

Dragos, eu a trebuit sa stau in galeriei Stelei la un meci din cupele europene si s-au luat unii de mine, pt ca nu saream pe scaun la faza aia cu: cine nu sare... ori e gabor.... Am sarit ce sa fac si eu, ca aia nu stiu multe :D

inter
31st August 2005, 17:19
n-am uitat... :D ... da ma mut si cred ca peste vreo luna dau de ea ...

Darkslowstar
31st August 2005, 17:24
Vrei sa spui ca nu o sa mai fim vecini? :(

Si peste o luna e bine, pana atunci poate mai vin ceva lichide pe conducta de la vatra. Si eu am pofta de o palinca buna.

inter
31st August 2005, 17:25
de la 9 la parter :D:D ....

vlad1607
31st August 2005, 17:27
ba nu mai vb de palinca ca mi se face pofta buey :D ma saturasi de Jim si Jack ar merge si ceva bun din Maramu' :ok:

Darkslowstar
31st August 2005, 17:28
Bine ai venit in randul celor care stau la parter. E misto, eu stau de 4 ani la parter si nimic din ce auzisem inainte nu a fost adevarat. Nu-i mai frig, nu sunt animalutze, etc.

inter
31st August 2005, 17:28
mey, da cei cu voi ascunsi la "alte echipe"?

care-i istetul de a facut asta?

inter
31st August 2005, 17:29
ba nu mai vb de palinca ca mi se face pofta buey :D ma saturasi de Jim si Jack ar merge si ceva bun din Maramu' :ok:

sa nu uiti ca ai promis tu cate ceva :D

vlad1607
31st August 2005, 17:32
nu uit relax :D da anu asta din pacate nu mai am nici o sansa sa ajung "acasa"...poate doar sa vina "apa"-pachet de acolo unde o sa fiu eu :D ca tzeava inca nu e gata :( :D din cauza "coridoarelor" guvernamentale :D

Darkslowstar
31st August 2005, 17:34
Doar stii ca numai administratorii au puterile astea, eu n-am fost de acord dar nah :D

Vlad, nu poti sa tu sa faci rost de marfa de Maramu, ca esti mult mai aproape decat noi. Daca ai o sursa de valoare as achizitiona ceva marfa. Poate facem si un thread (obligat pe FC Brasov :D) de trafic/specula cu spirtoase. Poti sa fii tu initiatorul :ok:

vlad1607
31st August 2005, 17:38
hai sa vb de orice alt lichid ca pe cuvant ca imi e pofta de palinca :D

sa va aud parerea despre ouzo
eu nu sunt prea mare fan

Darkslowstar
31st August 2005, 17:41
Merge si ouzo desi eu prefer varianta turceasca, rake, dar numai impreuna cu barnza de capra si pepe galben. O minunatie atat pt gatlej cat si pt mazte :ok:

inter
31st August 2005, 17:41
nici eu ...

inter
31st August 2005, 17:42
prefer slibovita sarbeasca :P

Darkslowstar
31st August 2005, 17:43
Ai gustat din respectiva likoare? Nu o prefer fat de un Absolut, Finlandia sau un visiky bun, dar nu-i de lepadat. :D

Darkslowstar
31st August 2005, 17:46
Am dat pe gat ceva licoare din aceea sarbeasca cand am fost la belgrad acum 3 luni, dar cre ca era varianta pt auslenderi, ca nu era foarte tare. Dar buna, oricum

desdemona
31st August 2005, 18:21
Dragos, eu a trebuit sa stau in galeriei Stelei la un meci din cupele europene si s-au luat unii de mine, pt ca nu saream pe scaun la faza aia cu: cine nu sare... ori e gabor.... Am sarit ce sa fac si eu, ca aia nu stiu multe :D
Stelistule :P

inter
31st August 2005, 18:41
Am dat pe gat ceva licoare din aceea sarbeasca cand am fost la belgrad acum 3 luni, dar cre ca era varianta pt auslenderi, ca nu era foarte tare. Dar buna, oricum

era "parfumata" :D:D

Canadianu
31st August 2005, 23:12
sal fratilor ...:D:D
Dark , hmm am uitat sa-ti spun de Claudiu ...in fine vb. maine ...

si tine-l pe plimbaretul ala in frau :D

dragos_popa17
1st September 2005, 11:17
Neatza tuturor stegarilor. Si prietenilor. :D

Darkslowstar
1st September 2005, 11:24
Neata Dragos! :D O luam de la capat? :D

Desdemona, o sa te tin minte cu jignirea asta grava. Era sa mai zic ceva, da mi-e frica de ban.

Canadianule, vezi ca gasesti un YM sau incearca pe PM, cum vrea inimioara ta galebn-neagra.

Darkslowstar
1st September 2005, 11:28
Inter, nu si tu :((. Era parfumata, ca se pricep srabi sa se distreze. Am mancat si am baut foaarte bine acolo. De fapt mai mult asta am facut.

desdemona
1st September 2005, 13:32
Dark, m-ai iertat? :rolleyes:

P.S. Neatza la poporul muncitor :ok:

Darkslowstar
1st September 2005, 13:56
Ufff, incepusem sa cred ca ai ceva cu mine. Buna ziua duduita. Dimineata a fost cand m-am sculat eu. :D

Imi aduci si mie o pizza de la scoica pls? Ca aia pe care am mancat-o aseara de la Tip Top nu a fost prea buna.
Mai mergeti la meci? Ca am citit ca mai sunt putine belete de vanzare :)

desdemona
1st September 2005, 14:22
Neatza era la mine :P Pizza de la Scoica? Ti-as trimite, ca e buna!!! :cool:

La meci cica mergem - o sa stam fiecare pe cate 10 scaune, ne vom misca foarte repede sa lasam senzatia de stadion plin :D

Trebuie sa vb cu ieppy si cu dragos, ca ziceau ca vin, plus ca-mi mai vine un prieten din Craiova (el vine sigur) :ok: Bilete nu am luat, dar e vreme :evil:

Darkslowstar
1st September 2005, 14:37
Am remarcat ca interesul pt meci e imens la Constanta :D. Daca era la Bucale era bataie pe bilete. Ca sa nu mai vb de Timisoara sau Craiova.

Vezi sa schimbati din cand in cand sensul de rotatie, sa nu ametesti cherie. Saptamana viitoare ma bate gandul sa convoc o intalnire de taina :D, desi dupa ultimele evenimente :( ...

dragos_popa17
1st September 2005, 14:51
La meci cica mergem - o sa stam fiecare pe cate 10 scaune, ne vom misca foarte repede sa lasam senzatia de stadion plin :D


Faceti si conditie fizica. :D Da' vezi sa nu fugiti prea mult, ca-i eclipsezi pe-ai nostri. Nu stiu de ce am impresia ca veti fi singurii romani obositi dupa meci; jucatori nu cred ca vor transpira prea mult. :mda:

Darkslowstar
1st September 2005, 14:52
Jucatorii romani sunt intotdeuana obositi indiferent daca au jucat sau nu, face parte din bagajul lor tehnico-tactic.
Noi Dragos o sa fugim de nervi prin casa :(

desdemona
1st September 2005, 14:58
@Dark - din pacate cam asa e... mai vedem, pana sambata mai e ceva timp :D Poate totusi nu se joaca fara spectatori :drak: Macar cativa de samanta sa fie... si daca se poate fara seminte :ok:

@dragos - n-ar strica sa facem si noi putin sport... :) N-au zis tricolorii ca vor in noi al doisprezecelea jucator? :evil:

P.S. Dark, ai putea fugi pana la Constanta /hello

dragos_popa17
1st September 2005, 15:02
@Dark - O sa fuga si jucatorii ... dupa meci ... de suporteri. :drak:
Acuma, vorbind serios, nu m-as supara sa pierdem, daca as vedea ca jucatorii nostri chiar incearca, da' nu pot. Problema la noi insa e cam invers, pot da nu prea incearca. :(
@desde - cine stie, poate face Piti schimbare la pauza, pe Lobont il inlocuieste cu suporterii. Macar am avea superioritate numerica :D

Darkslowstar
1st September 2005, 15:43
Uite o idee buna, daca bagam vreo 20 de insi in poarta, poate avem si noi o sansa sa nu luam gol. Dar tare mie teama ca la pauza va fi prea tarziu.

Nu cred ca constantenii au atat sange in icre :D

dragos_popa17
1st September 2005, 15:49
Pai atunci intram direct de la inceput cu suporterii si-l lasam pe Lobont al 12-lea jucator. :D

Darkslowstar
1st September 2005, 15:53
:happy Buna asta cu Lobont, mai ales ca el saracul e obisnuit sa fie al 12-lea jucator la Ajax, sau al 23-lea, 34-lea etc.

desdemona
1st September 2005, 15:54
Care suporteri? Aia sapte care si-au luat bilete? Imi zicea cineva ca a vazut ieri la TV ceva de genul asta... ca a spus cineva ca a cumparat 7 pt el si prieteni, dar ca in rest... pauza. Nu prea se cumparau :D:D

Darkslowstar
1st September 2005, 16:08
Ma mir de dezinteresul fanilor constanteni. Lasa ca vine ieppy cu prietenele lui si se umple stadionul :D. Il ajuti si tu un pic darling?

bogho
1st September 2005, 16:37
cunosc eu vreo 4 suporteri ai Univ. Craiova care vor veni la meciul cu Cehia!

Darkslowstar
1st September 2005, 17:29
Din pacate nici cu aia nu se umple stadionul, desi ai vostrii sunt gelegiosi de felul lor :)

desdemona
1st September 2005, 17:32
cunosc eu vreo 4 suporteri ai Univ. Craiova care vor veni la meciul cu Cehia!
Poate ne intalnim, cine stie, cu acei suporteri :)

@Dark, il ajut, cum sa-l las pe ieppy la ananghie? Nu se face asta intre prieteni :ok: Desi ma indoiesc sincer ca respectivele de care vorbim ar veni pe stadion...

bogho
1st September 2005, 17:34
Din pacate nici cu aia nu se umple stadionul, desi ai vostrii sunt gelegiosi de felul lor :)

pai aia 4 ii cunosc personal.
dar cine stie, or pleca mai multi de prin craiova.

Darkslowstar
1st September 2005, 17:39
Desde, daca sunt alea pe care le stiim, atunci ma indoiesc ca le calca bretoanele pe stadion. Dar mai stii, poate e ieppy convingator :D

Tu nu mergi Bogho?

bogho
1st September 2005, 17:41
Eu ma duc la Ploiesti, la Astra - Universitatea. si apoi am de gand sa vizitez orasul. ca din toate deplasarile la care am fost, nu am nici o poza.

desdemona
1st September 2005, 17:43
@Dark - mai sunt si altele, bag mana in foc, nu doar pitzipoancele alea :)

Darkslowstar
1st September 2005, 17:53
Aloleu Desde, detectez o nuanta de ostilitate in mesajul tau? Ce ai cu fetele? :D E drept ca nu m-am uitat prea mult la ele,

Bogho bine faci, asta e meci mai echilibrat decat cu Cehia. Eu din pacate nu pot sa merg la Suceava, ca este mult prea departe.

desdemona
1st September 2005, 17:59
Hehehe, nu m-ai mai auzit folosind cuvantul ala? :) asa le zic eu la fete... Cu alea nu am nimic, sunt chiar dragute - din ce mi s-a povestit :ok:

Tot offtopic - Dark, de ce nu esti pe mess?

bogho
1st September 2005, 18:12
a trecut pe Google Talk! :drak:

Darkslowstar
1st September 2005, 18:17
N-am auzit de ala, si nici nu ma intereseaza. Yahoo rulz!

Glumeam si eu, vanez posturi dupa cum stii, si din pacate ai fost mult mai activa la Cluj si Farul, decat la noi :(

Nu sunt pe YM pt ca incerc sa lucrez ceva si nu prea am chef. Din pacate n-am de ales :(

bogho
1st September 2005, 18:19
cum? nu ai auzit de GoogleTalk. noul serviciu de mess oferit de compania Google? :drak:

http://www.softpedia.com/get/Internet/Chat/Instant-Messaging/Google-Talk.shtml

desdemona
1st September 2005, 18:21
Este din cauza ca acolo discutiile au inceput mai demult... Iar la Farul sunt activa ca sunt constanteni de pe aici si deh - ne uneste macar locatia :evil:

Promit sa nu treaca zi in care sa nu te vizitez, so help me God :ok:

Darkslowstar
1st September 2005, 18:24
Sunt multumit de YM, deci nu ma mai intereseaza concurenta. mai dai dracului pe google.

Darkslowstar
1st September 2005, 18:26
Daca imi promiti si daca pui macar 10 mesaje, ai din nou toata iubirea mea :D

desdemona
1st September 2005, 18:47
De promis am promis, pun si mesaje... dar sa am cu cine sta de vorba - sa fie si prieteni pe aici, nu doar dusmani care ma lasa sa vb. singura :D:D

Ce e cu iubirea? O pierdusem? :(

bogho
1st September 2005, 18:58
IUBÍRE, iubiri, s.f. Faptul de a (se) iubi; sentiment de dragoste pentru o persoană de sex opus; relaţii de dragoste; amor, iubit. ♦ Sentiment de afecţiune (şi admiraţie) pentru cineva sau ceva. – V. iubi.

dexonline.ro

Darkslowstar
1st September 2005, 18:58
Nu draga, numai ca era putin intunecata de gelozie si invidie stupida. Pai ai vazut ca e o companie selecta pe aici. :D

Darkslowstar
2nd September 2005, 11:19
Buna dimineata la toata lumea. Nu ne mai viziteaza nimeni? :D

desdemona
2nd September 2005, 11:20
eu, eu ,eu, asa cum am promis. Va fi insa o vizita scurta, ca trebuie sa plec, dar sper fructuoasa... :)

Buna dimineata la stegari si prieteni! :ok:

dragos_popa17
2nd September 2005, 11:29
Neatza tuturor. Cam tarziu, da' am fost f ocupat si numa acuma am ajuns si eu pe net. :)

Darkslowstar
2nd September 2005, 11:33
Stati linistiti ca azi nici eu nu prea am timp de navigat pe net, sau cel putin n-ar trebui sa am timp :(.

Desde, nu ma indoiam ca o sa vii, stiu ca esti ein mann (ma rog) ein wort :D

Dragos, buna dim si tie

bogho
2nd September 2005, 12:04
va zic si eu Buna Dimineata cam tarziu, dar avusei niscai treaba

Darkslowstar
2nd September 2005, 14:38
Nu-i nimic, si noi se pare ca avem o zi incarcata. Buna sa-ti fie inima :D

inter
2nd September 2005, 14:47
ce mai face plimbaretul? mai rezista? :D:d

Darkslowstar
2nd September 2005, 15:26
Cred ca va avea o moarte prematura in we asta. Pana acuma l-am menajat dar pana luni il alerg sigur de-i scot sufletul. :D Ce faci deseara?

inter
2nd September 2005, 15:28
imi faci o propunere indecenta? sunt de "garda" cu copii :D:D

Darkslowstar
2nd September 2005, 16:19
Si pe la ce ora adorm copiii? Ca sa fie total indecenta :D. Cum sunt pe 2 roti vioaie ma pot deplasa usor ;). Vb la tel mai tarziu?

jay
2nd September 2005, 16:23
Reclama la Toshiba Sat A 40:)
Azi mi-am dat laptopul la reparat. Norocul meu ca-i inca in garantie. De 2-3 zile imi tot facea figuri incarcatorul, doar intr-o singura pozitie (cablul prins cu un chibrit) isi mai facea treaba. Ei bine, aseara cand am ramas fara baterie am facut manevra cu cablul sprijinit de un chibrit si am iesit in gradina la o tigarica. M-am intors la timp, iesea fum la greu de la mufa aia sau ce Dumnezeu e. Chibritul nu luase foc.:) Oare de la ce mi s-a stricat jucaria?...

inter
2nd September 2005, 16:24
. Vb la tel mai tarziu?

:ok: , s-a marcat /hello

Claudiu@: asta-i motivul muteniei tale :happy :happy de azi noapte :rolleyes:

jay
2nd September 2005, 16:29
Asta-i Intere, sorry! OK, puteam sa-l deschid pe-al junioarei, dar n-am mai caut chef, m-am calmat cu 250-300 ml de Finlandia. Absolut bestiala! :ok:

inter
2nd September 2005, 16:30
le-ai amestecat? :headbang: e o blasfemie sa amesteci Absolutul cu Finlandia :drak: :drak:

jay
2nd September 2005, 16:35
:D Nu bey, am zis ca Finlandia e o vodca absolut bestiala. Absolut nu beau din principiu, nu le fac vanzare suedezilor.:)

inter
2nd September 2005, 16:37
:D:D asa mai vii pe acasa :P

bogho
2nd September 2005, 16:37
uitasem sa ii anunt pe brasoveni.
nu stiu daca aflarati sau nu dar in cupa romaniei se va juca Forex Brasov – FC Brasov.
pe 7 septembrie

inter
2nd September 2005, 16:38
ce veste buna le dadusi ....

Zebrone
2nd September 2005, 16:41
derby de mare anvergura, clar. unde se joaca, acasa la brasoveni? :D :D

inter
2nd September 2005, 16:43
cica pe un varf de munte :D:D ... mey nu dati ca glumii :P

Zebrone
2nd September 2005, 16:44
in ce se lupta neamule, in doine de dor si jale? :D :D

jay
2nd September 2005, 16:45
Eu nu-i suport pe Forex astia! :drak: Patronul lor e un tip foarte ambitios, plin de bani, dar pentru mine Forex nu inseamna nimic mai mult decat varianta brasoveana a lui Astra Ploiesti, CFR Cluj, Electroputere/Extensiv, UMT samd. E timpul sa le scoatem fotbalul din cap, atat in Cupa cat si in campionat, Brasovul nu are nevoie de doua echipe de top! Vorba vine "de top", acum Steagu' e in B.:headbang:

bogho
2nd September 2005, 16:46
e, si?

veniti imediat in A. nu prea ar trebui sa aveti probleme prin seria voastra

Zebrone
2nd September 2005, 16:48
nu se stie ca pamantul, nu-i asa? :D

Darkslowstar
2nd September 2005, 16:49
Pai ce fotbal sa le scoatem din cap Claudiule, ca au un gol marcat, 7 primite si 0 puncte in 2 etape. C ii mananca il stilul asta. Uite cum mai inaintam si noi ni Cupa Romaniei. Cand vin si divizionarele A sper sa picam cu Jiul, Vasluiul sau pandurii sa le scoatem fotbalul din cap.

Intere, la cat de tresat sunt eu acuma, as bea alternativ un gat din fiecare :D

inter
2nd September 2005, 16:50
tresat? :headbang: te inrolara astia? :D:D

Darkslowstar
2nd September 2005, 16:51
in ce se lupta neamule, in doine de dor si jale? :D :D

Razi tu razi harap alb, dar se vezi ce jale va fi la Tucunel daca cumva ne incurca in B. Va trebui sa se mute cu tot cu afaceri pe Marte si sa ia si toate navele cu el.

jay
2nd September 2005, 16:52
Mi-e frica, pe bune! Eu nu stiu de ce suntem noi pedepsiti numai cu antrenori cu trecut ghencist sau canin. Multescu mai nou isi cauta scuze, vezi Doamne, nici Titi Teasca n-a facut treaba acum 25 de ani sub Tampa. Mi-e sa nu ne batem intre noi la baraj.

Darkslowstar
2nd September 2005, 16:53
tresat? :headbang: te inrolara astia? :D:D

Au incercat ei dar am apelat la argumente consitente gen Jim Bean (ca nu merita ei fineturi) si Metaxa si am scapat.

Claudiu, eu scriu si acuma de pe Toshiba Satellite ala de-ti ziceam. De as avea si eu norocul tau si sa inceapa sa fumege. Inch Allah!

inter
2nd September 2005, 16:53
ala pt. A?

jay
2nd September 2005, 16:55
Cand vin si divizionarele A sper sa picam cu Jiul, Vasluiul sau pandurii sa le scoatem fotbalul din cap.
Dark, pe mine m-ar bucura mult mai mult sa-i scoatem pe s sau d din Cupa decat sa ne calificam in detrimentul Vasluiului.

bogho
2nd September 2005, 16:56
pai pe astia ii scoate noi din cupa :ok:
pe dinamo, chiar in finala! /hello /OLE/

jay
2nd September 2005, 16:59
dinamo in finala?:D Nu trec nici de sferturi fara mijloacele specifice. Offtopic, am citit in editie lotul Stiintei. In afara de Stanga, fiul lui Lung, Piturca jr. si parca mai era unul, n-am auzit de nici un jucator. N-o sa va fie nici voua usor, gazarii au bani, lot, ambitie...

Darkslowstar
2nd September 2005, 16:59
Nu indraznste Tucunel sa faca una ca asta. Nu cat timp e Scripcaru pe langa echipa. Matura cu el pe jos si ii da interzis la contractele orasului si asta il doare rau de tot. Tu de ce crezi ca Nico n-a plecat de la echipa?

Bogho, sa dea Domnu sa jucam intre noi finala :))

Alpi, ce zici, te inrolam in factiunea dura (la bautura) a suporterilor stegari?

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:01
Desde, nu te jena, join us :D

bogho
2nd September 2005, 17:02
Offtopic, am citit in editie lotul Stiintei. In afara de Stanga, fiul lui Lung, Piturca jr. si parca mai era unul, n-am auzit de nici un jucator. N-o sa va fie nici voua usor, gazarii au bani, lot, ambitie...

uite lotul Universitatii : http://www.gruppo-maxima.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=36



ps. in sectiunea de offtopic, nu prea ai cum sa fii offtopic :D

inter
2nd September 2005, 17:02
Dark vezi ca e unul Stegaru pe aici care va mazileste pe toti :D:D

jay
2nd September 2005, 17:03
Pe Desde intreab-o si tu de un cocktail, nu bea draga de ea Finlandia. Poate un Bloody Mary.:D

bogho
2nd September 2005, 17:03
Bogho, sa dea Domnu sa jucam intre noi finala :))


dar nu te superi, daca va batem in finala, nu? :drak:

jay
2nd September 2005, 17:04
in sectiunea de offtopic, nu prea ai cum sa fi offtopic :D
Meseriasa replica.:D

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:04
Ba ma supar, ca voi mai aveti cupe si sunteti darnici din fire :D.

Care-i ala intere, ca am o grija de el :drak:

inter
2nd September 2005, 17:06
deseara? :D:D

desdemona
2nd September 2005, 17:06
Desde, nu te jena, join us :D
Mersi, mersi, acum am ajuns si eu la munca. Dar imediat plecat voi...

Pe Desde intreab-o si tu de un cocktail, nu bea draga de ea Finlandia. Poate un Bloody Mary.:D
:) Sau mai bine Martinica... pt mine aia merge cel mai bine... :ok: Ca m-am lasat de tarii :evil:

jay
2nd September 2005, 17:07
uite lotul Universitatii : http://www.gruppo-maxima.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=36

Orac e fiul cainelui galatean sau simpla coincidenta de nume?...

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:07
Asa intere, ca eram in ceata.

Lui Desde ii plac martienii Claudiu, sa fie mici negri si cu un pai infipt in fund :D

jay
2nd September 2005, 17:09
m-am lasat de tarii :evil:
Si eu, mai nou beau cocktails, dar amestecul nu se face in pahar.:)

inter
2nd September 2005, 17:10
ti-l prepara vecina? :D:D la mixer?

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:12
Cred ca amestecul se face direct in stomac prin miscari circulare regulate :D

inter
2nd September 2005, 17:13
stomac cred ca ai tu ... la mine e ca un "butoias" :D:D

jay
2nd September 2005, 17:15
Vecina e ucraineanca, bastroistii astia beau de sting si nu se imbata. Arata bine tipa, nu cu degetul:), dar colegul ei de camera e tot din neamul raketilor, asa ca nu ma bag.:)

bogho
2nd September 2005, 17:15
Orac e fiul cainelui galatean sau simpla coincidenta de nume?...
Din cate stiu eu
Orac al nostru s-a nascut intr-adevar la Galati, 06/04/1985.
A mai jucat la DunArea Galati, Steaua Bucuresti, Otelul Galati si FC Caracal.

inter
2nd September 2005, 17:16
si ce preferinte au? cred ca Finlandia e depasita :D:D

jay
2nd September 2005, 17:22
O singura data am baut ceva cu ei. Aveau ceva tarie, dar adusa de la bolsevicii lor, scria in alfabet chirilic pe eticheta. Poate era spirt medicinal sau frectie galenica, cine stie.:D Ideea e ca eu m-am facut manga dupa cateva pahare, colega mea s-a retras urgent motivand o usoara indispozitie:D, iar Ivan si Natasha (habar n-am cum ii cheama) n-aveau nici pe naiba. Tehnica lor: paharul dat pe gat pan' la fund, apoi muscau dintr-un peste uscat si foarte sarat. Alt pahar, alta muscatura... Am incercat si eu sa halesc peste d'ala, dar era naspa rau, bleah.:(

inter
2nd September 2005, 17:23
n-ai incercat cu caviar ? :D:D sigur intra :P

Utilizator
2nd September 2005, 17:25
Orac jr. e nepotul 'cainelui'.

Finlandia e depasita de Old no.7. Am zis. Absolut! :ok:

jay
2nd September 2005, 17:30
Intere, tu n-ai gusturi rele.;) O singura data am papat si eu icre negre si de Manciuria pe saturate, am fost de un revelion la St. Petersburg (pe atunci orasul se numea Leningrad) si am schimbat bani prea multi. Sovieticii pe vremea aia nu-ti schimbau inapoi rublele pe bani adevarati, trebuia sa-i topesti. Din magazinele lor nu prea aveai ce cumpara, asa ca am fost la unul dintre cele mai scumpe restaurante din oras si am halit pe saturate caviar. Din snobism, de draci, habar n-am de ce. Cred ca mi-a placut caviarul. Cu restul banilor ramasi i-am cumparat nevesti-mii un buchet de flori, imi amintesc perfect, a fost penultima oara cand am facut un asemenea gest nobil. I-am mai luat unul si de la Varna, prin ´96.:D

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:30
Claudiu, poate era basamac rusesc sau chiar samagon, arma secreta a lui Stalin.

Old no. 7 e si preferatul meu Uti, intotdeauna prefer bautura capitalista unei care, desi e facut de renii aia, are nuante vag rusofone.

desdemona
2nd September 2005, 17:36
Scuzati ca va intrerup discutiile astea interesante, dar vroiam sa zic un "Dumnezeu sa-l ierte" lui Alexandru Paleologu :( am aflat acum ca a murit azi-dimineata...

jay
2nd September 2005, 17:36
Dark, sa-ti vand un pont, cred ca nici noi nu "iubim" neamul colhoznicilor si al stahanovistilor cum o fac nordicii. Intre Finlandia, Absolut si Bullshitskaja, ghici ce prefer?:)

inter
2nd September 2005, 17:36
:D Claudiule ... am mancat si eu o data ... de fapt m-am porcit ... da merg al draq de bine cu vodca!

jay
2nd September 2005, 17:37
Ce saptamana! Un prieten drag, apoi Mitropolitul Ardealului, acum aud de "ambasadorul golanilor"... RIP!

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:41
RIP, cu totii. Paleologu, Anania (ilrspectam desi nu sunt credincios)

Si mai e si Radu Anton Roman, ma mai uitam din cand in cand cu placere la emisiunile lui. Mi se facea foame imediat :)

PS ca sa revenim la cele lumesti, Claudiu, DIXX, au aparut sucevenii pe thredul cu cetate suceava :). E politicos sa le intoarcem vizita.

Utilizator
2nd September 2005, 17:44
O femeie? :D

jay
2nd September 2005, 17:46
Azi m-am uitat pe harta sa caut Moinesti, Botosani si alte asemenea locuri de un pitoresc aparte.:) Ce-am fost si ce-am ajuns...
Trec diseara sa vad ce vor razesii.:)

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:52
Dar sa fii balnd cu bmarian ca e un tip de treaba, il stiu de la tenis. ne-a dat si cateva amanunte interesante despre Cetate Suceava. cand noi jucam cu Ronaldo ei nici macar nu erau infintati :(

inter
2nd September 2005, 17:53
Ronaldo ai? :D:D ce vremuri :ok:

Darkslowstar
2nd September 2005, 18:00
Mda, dar nu poti sa tariesti numai din amaintiri asa ca il uit pe Ronaldo si ma concentrez asupra lui Pomariu :D

inter
2nd September 2005, 18:02
corect , si asta e o treaba , concentreaza-te ... da nu prea mult :D:D ca devii medium :P si treci la ghicitul in palma, bobi, samd :D

Darkslowstar
2nd September 2005, 18:07
O sa tin minte. :) Pofta buna si vezi de-i mai lasa si la junior ceva :D

inter
2nd September 2005, 18:08
astept telefonul tau :D:d nu uitai :P

Darkslowstar
2nd September 2005, 18:15
O tzarica mai tarziu, ca ma lasa astia fara energie la bec :D

inter
2nd September 2005, 21:30
nu avusa-i mobilu la mine, da se pare ca si tu il lasasi acasa.... ca nu raspunzi:p

jay
2nd September 2005, 23:13
Cand eram mic faceam misto de bunica-mea de fiecare data cand urmarea emisiunile de muzica po****ra. Nu puteam sa inteleg si pace cum de ii place muzica interpretata de Lucretia Ciobanu, Maria Butaciu, Nicolae Furdui-Iancu, Dumitru Farcas si ceilalti mari rapsozi din cea mai frumoasa regiune a tarii. Ei bine, acum la TVR 1 este un concert de muzica po****ra cu Nicolae Furdui-Iancu si copiii lui. Imi place al naibii de mult! Ma rog, multi considera acest gen de muzica drept o creatie a intelectualitatii rurale transilvanene a secolului XIX, nu "folk" autentic, dar ideea e ori m-am ramolit si m-au apucat "melancoliile de catelus", ori chiar e faina muzica po****ra ardeleneasca!

inter
2nd September 2005, 23:25
faine .. intradevar!

ce mai facusi? :D

jay
2nd September 2005, 23:55
Astept filmul de la 1:30 de pe Natinal TV: http://www.port.ro/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=1024019&i_where=1&i_where_tv=1 . Nu te lua dupa ei, programatorul de succes poate fi oricine.:)

inter
3rd September 2005, 00:13
merita? ..nu l-am vazut pana acum!

jay
3rd September 2005, 00:21
Nici eu nu l-am vazut, dar cand am vazut ca e vorba de un programator... Si eu imi programez cat sa fumez, cat sa beau samd.:)

inter
3rd September 2005, 00:27
ce scrie in pasaportul tau? "dell" :D:D

bogho
3rd September 2005, 00:31
maine o sa va cam las sa va distrati pe aici, ca nu prea o sa am cum sa ajung la un net.
sa fiti cuminti! :drak:

inter
3rd September 2005, 00:32
k, bogho si vezi sa nu te prinda iar ploaia :D:D

bogho
3rd September 2005, 00:33
pai am de gand ca maine sa o prind eu. si cred ca o sa inchid pentru vreo 2-3 luni

inter
3rd September 2005, 00:35
mey ai grija la zapada atunci :D, ca si asa evoluam pe threadul asta "la inaltime" :D

Darkslowstar
3rd September 2005, 12:53
Intere n-am auzit telefonul si cand am vazut era prea tarziu. Dar lasa ca si azi e o zi! :D

inter
3rd September 2005, 15:42
deseara .. ca acu sunt euforic dupa zdrobirea "dracilor" ... asta are dubla conotatie pt. mine :D

jay
5th September 2005, 00:50
Ce pacat ca Resita nu-i in serie cu voi, ai fi putut avea inca o bucurie!:) Coane, ziceai ca ma tii la curent cu rezultatele lui Inter Petrila si Inter Blaj.:D

Darkslowstar
5th September 2005, 10:01
Am sunat de mi-a venit rau intere si nimic. :(

desdemona
5th September 2005, 10:13
Buna dimineata la stegari! :D

Dark, lasa ":(" ala, ca nu-i bine sa incepi saptamana cu tristeti.. :)

Darkslowstar
5th September 2005, 10:34
Neata!
Lasa ca am inceput we, sambata dim suparat. Ce mai conteaza daca incep si saptamana?

fia
5th September 2005, 10:38
Neatza! Greu e lunea dupa we... dark, nu am mai jucat fotbal we asta :D

Darkslowstar
5th September 2005, 10:58
M-am gandit eu. Ce zici fia, organizam o mica reuniune sapta asta? Fara un prilej anume. Intere?

inter
5th September 2005, 11:00
sal , nu pot ca am o saptamana de rahat .... multe chefuri si multa treaba!

DIXX
5th September 2005, 11:25
Dark iar ti-e sete,ai bureti in git?

fia
5th September 2005, 11:30
Ar merge o bere...

Darkslowstar
5th September 2005, 11:37
Ar merge si mai multe. Oricand (si azi) dupa 7, pana joi seara inclusiv, vineri plec la BV, sambata dim sunt pe Tineretului. Numeste tu ora, dat si loc si mai dam sfoara in tara!

DIXX, n-ai idee ce sete imi este acum, si nu de apa :D

fia
5th September 2005, 11:39
pai hai diseara pe la un 7:7:30

Darkslowstar
5th September 2005, 11:40
OK, vb la tel pt celalalte detalii :)

Darkslowstar
7th September 2005, 12:45
Nu mai vine nimeni pe la noi? hai ca dau o bere la ala (aia) care scrie postul cu nr. 1000. Pentru Desde ies cu martini :D

desdemona
7th September 2005, 13:25
Hmmm.. unei asa tentatii nu-i pot rezista :D:D

Deja trebuie sa primesc o bere din alta parte :P n-ar strica si un Martinos ... hmmm.. acum ar fi mers perfect zambaretul ala de pe yahoo caruia ii curg balele :D:D

Well... ce e nou pe aici? Cum e vremea la Brasov?

Darkslowstar
7th September 2005, 15:32
Iti spun sambata, cand ma duc sa vad marele derby cu ocupanta locului 2 Moinesti. Nou e ca azi prob imi cade si a doua unghie de la picior. In concluzie totul e bine

desdemona
7th September 2005, 15:40
Pai le astepti pe toate sa cada sau asta e ultima?

Darkslowstar
7th September 2005, 15:42
A cazut intai cea de la degetul mare stang, acum vreo 3 sapt, la mare, cand ma dadeam cu banana :D, si acum imi pica si de la omologu' din dreapta, propabil din simpatie/solidaritate. Sper sa fie ultima :D

bogho
7th September 2005, 16:21
in cupa romaniei Forex Braşov FC Braşov 0 - 2

bogho
7th September 2005, 17:51
Forex Brasov 2-3 FC Brasov

Felicitari!

Darkslowstar
8th September 2005, 12:12
Multumim :). Si voi ati avut un meci greu la Mioveni. Avea dreptate Gonzo cand ii era frica de Mioveni. Si noi si voi cu o groaza de tineri in echipa. Sperante sunt!

bogho
8th September 2005, 14:56
greu, usor, pana la urma calificarea conteaza

Darkslowstar
9th September 2005, 12:27
Asa este, pt ca principalul obiectiv si al vostru si al nostru, pe langa promovare, este reconstructia unei echipe.
Din pacate nu o sa pot sa vad meciul din cupa cu o divizionara A pt ca pe 21 septembrie sunt plecat din tara :(

desdemona
10th September 2005, 00:35
Unde pleci iarasi? :)

Darkslowstar
10th September 2005, 18:36
De data asta la Atena, pt 5 zile, cu serviciul. What I dont do for England? :D

bogho
10th September 2005, 18:38
cam greu batu azi Brasovul. 3 goluri in ultimele minute. desigur, important e ca batu.

vlad1607
10th September 2005, 18:38
fusei asta vara la Atena...........scurt da a meritat ca e beeeetoooooooooooooooooonnnnnnnn......in ziua in care am fost eu erau 44 grade...asta nu era chiar beeettttonnnnnnnnnnn :D :D

Darkslowstar
10th September 2005, 19:49
Mult mai greu decat o arata scorul Bogho, cu mari emotii. Importante sunt cele 3 puncte si faptul ca Vasiliu, confirma. Am pus o relatare a meciului la threadul de pe Divia B. La voi fu mai usor, nu?

Vlad, era beton de cald, nu? O sa ma gandesc la tine peste 10 zile, cu un pahar de uzo in mana. :ok:

bogho
10th September 2005, 19:59
greutz fu doar in primele 30 de min, pana reusira craiovenii sa desluseasca jocul oaspetilor, un joc bazat pe aparare, pressing si bubuirea mingiilor catre atacant.
nu fu un meci prea greu, dominaram cam 90% din meci, dar avura cei de la Juventus 2 contraatacuri destul de periculoase, cate unul in fiecare repriza. daca jucatorii nostrii erau mai atenti la finalizare puteam bate la scor.

Darkslowstar
10th September 2005, 20:03
Pai inseamna ca o sa ajungeti foarte repede pe primul loc, imediat ce termina Chimia benzina. Promovarea pare rezolvata la voi, la noi mai e muult de munca. Voi ati avut norocul sa jucati cu echipe mici la inceput si incet incet va rodati foarte tanara voastra echipa. Sunteti in mod clar pe drumul cel bun.

bogho
10th September 2005, 20:10
da, dar la olteni nu se stie niciodata dat de lung e drumul cel bun. :drak:

DIXX
10th September 2005, 22:52
Adevarul e k aveti si echipa mai buna,se vede.

Darkslowstar
11th September 2005, 01:26
Mai buna ca noi cu siguranta, din cate am vazut, numai ca la noi se pot intampla mai multe lucruri care tin de paranormal :)

desdemona
11th September 2005, 02:02
De data asta la Atena, pt 5 zile, cu serviciul.
Sa-mi faci cu mana din avion :P

Darkslowstar
11th September 2005, 02:04
O sa-l "conving" pe pilot sa faca un mic ocol pana la Scoica :drak:

micutzu
29th September 2005, 09:46
Dark de cate sute de postari aveti nevoie ca sa veniti pe prima pagina?
Ma pune Aghiuta :drak: si va fac la postari de sta pisicu-n coada :D
Salut toti brasovenii si pe prietenii lor.

Darkslowstar
29th September 2005, 10:05
Pai Farul a plecat cam pe la 1500 deci vezi ca mai avem muult de lucru. Dar cu ajutorul fratilor nostri aradeni poate o rezolvam noi si pe asta :D

Bdw, cand s-au facut seriile de B inima vroai in B3, sa ne mai vedem cu fratii nostrii, iar creierul in B1, ca-i mai usor de promovat.

desdemona
29th September 2005, 10:07
Si cu ajutorul fratilor olteni... sa nu-i uitam :o: :evil:


Buna dimineata, Dark! /hello

Darkslowstar
29th September 2005, 12:30
Neata Desde darling :)
Cand vii pe la Bucale?

Asa este, cum sa-i uitam pe fratii nostrii olteni :D. Din pacate nu stiu daca acest thread ne ajuta foarte mult, pt ca nu se prea scrie pe cele on-topic. Poate mai aduagati si voi un post pe acolo :D

desdemona
29th September 2005, 17:12
Vin, vin in octombrie :) Of, o sa incercam sa scriem mai mult si mai cu spor :) si mai diversificat, evident :)

micutzu
30th September 2005, 09:41
1500 ??? Pai dupa cum am socotit io la noi sunt vreo 500 de posturi de tot (daca). O fi avand RedBaron ceva pile :D.
Oricum sa stii ca va mai vizitez. Si va invit si pe la noi. Pe toti. sunteti bine veniti. RedBaron e baiat bun, ca de altfel toti aradenii daca vorbesti frumos cu ei. Ceea ce mi se pare normal.
Oricum va pup pe toti (mai ales doamnele si domnisoarele :D ).

micutzu
30th September 2005, 09:58
C:\WINDOWS\TEMPORARY INTERNET FILES\CONTENT.IE5\HJNZH1WE\VBULLETIN_TEXEDIT[1].JS

Dark, ma poti lamurii cam ce ar putea sa fie asta?
Zice antivirusul meu ca posibil sa fie infectat cu un virus necunoscut.
Asta de fiecare data cand accesez un thread (indiferent unde) aici pe onlinesport. Ma poti ajuta? Multzam anticipat.

Darkslowstar
30th September 2005, 10:21
Nu cred ca e un virus. De ieri s-a trecut la un nou VBulletin (programul care suporta forumul) si probabil mai da niste erori pt ca Vadim n-a terminat de optimizat noul soft. Antivirusul tau e actualizat?

Micutzule, esti mai mult decat binevenit aici sau la Brasov cand ne mai adunam stegarii OLS din toate colturile europei. :ok:

micutzu
30th September 2005, 10:32
Antivirusul il actualizez la 2 zile o data. Si de dimineata l-am actualizat. Oricum am dat doar desinfect si nu l-am mai sters si acum nu mai imi apare. Tot de ieri imi apare si mie treaba asta, cam de pe la ora 11-12.
Multzam faina inca o data. Daca trec vreodata prin Brasov te anunt.

Darkslowstar
30th September 2005, 10:37
Nu-s ce sa-ti zic, ca nu ma prea pricep. Eu zic sa le dai in pm lui Vadim sau Tudose, ca-ti raspund sigur.

Noi s-ar putea sa ne intalnim de sarbatori, la iarna, dar pana atunci mai vorbim noi. :)

DIXX
30th September 2005, 20:44
Descarca mai bine un program "search&destroy" si nici nu mai ai nevoie de antivirus,iti curata asta totul.

desdemona
30th September 2005, 20:50
@Dark, sa ne povestesti cum a fost la concertul Nightwish! :yeah:

Darkslowstar
1st October 2005, 13:37
A fost supeerb, au cantat absolut extraordinar. Eu nu sunt mare fan Nightwish, si n-am decat un album acasa, dar de azi dimineata il ascut incontinuu. Ce voce are Tarja!

micutzu
3rd October 2005, 13:12
Descarca mai bine un program "search&destroy" si nici nu mai ai nevoie de antivirus,iti curata asta totul.

Unde gasesc un program de asta?
este pe net?
Da-mi un PM cu o adresa de asta.
Multam anticipat.

DIXX
3rd October 2005, 18:14
Sper sa mearga,sa-mi zici ce-ai facut.

micutzu
4th October 2005, 16:23
Am facut pe dracu ghem. Mi se blocheaza calc de la el (oricum e hibasi...aaa...adica defect ca stapanu). Mai incerc eu maine de dimineata ca pana unde a mers mi-a gasit ceva probleme, adica una.
De instalat, l-am instalat mai sa-l fac sa mearga. Ii dau e de capat.
Multam oricum frate DIXX, esti un domn.

Eu m-am bagat pe aici sa vad ce mai faceti ca voi nu ne prea vizitati, sunteti suparati pe noi? :D
Ce intrebare tampita.
Dark mi-a venit o idee cum sa facem postari, numai sa nu ma stearga sau chiar baneze careva ca fac pe nebunu...hihihihihi.
Concurs de bancuri !!!
Incep eu :
Cum convingi o blonda sa se marite cu tine?
Ii spui ca e insarcinata. Si vine si replica
- Este al meu???

micutzu
4th October 2005, 16:28
Frate Dark, tu, DIXX, Desdemona si de o vreme incoace hop si eu si in rest cam singurei pe aici. Nu ca la noi ar fi ceva mai bine (de aia va invitam pe la noi da pai in ritmul in care se posteaza pe aici nu ma mir de ce nu veniti.
Oricum fratilor "Dumnezo va-nburde-n Rai cu cocia"

Darkslowstar
4th October 2005, 16:50
Poti sa scrii ce vrei pe thredurile de off-topic, bancuri, etc ca nu te baneaza nimeni. Si aici ai si oarece pile, nu se atinge nimeni de tine ;)
Din pacate noi suntem destul de putini, de cand am cazut in B e o oarecare lehamite in Brasov de fotbal si mai ales de oamenii care conduc fotbalul brasovean.

Ai dreptate, am cam lipsit de pe la voi la UTA asa ca o sa ma grabesc sa rectific :ok:

RaiNMaN
4th October 2005, 22:25
Bey .. ce e aici ? mIRC ?..loool parca se vorbea despre fcbrasov , nu despre ce o mancat si ce so ***** ala =)) ! Bine ma hai .. FORZA STEAGU .. am aparut si eu pe aici ca zicea dark ca nu exista stegari pe forumu asta

DIXX
5th October 2005, 10:46
Sal RaiNMaN,pai decit sa stai pe forumurile alea unde toti tac mai bine aici unde intotdeauna se intimpla cite ceva.
Micutu11,baga un update inainte si dai smintina ca tre sa mearga,pina acum a mers la toti si mai poti sa descarci un antivirus de pe winload.de.Vezi ca tre sa scrie AV personal edition si bagi heruntenladen si installieren dar sa fi atent sa fi tot timpul pe net.Dupa asta ii dai un update si la treba.

micutzu
5th October 2005, 11:30
Frate DIXX eu mi l-am bagat cu engleza ca germana stiu ce o uitat neamtzu.
Dar ii dau de capat. Update i-am dat din prima. Acu ii dau sa verifice. Poate am eu rpobleme si programul e bun, mai ales daca zici ca a mers la toata lumea.

Darkslowstar
5th October 2005, 13:21
Bey .. ce e aici ? mIRC ?..loool parca se vorbea despre fcbrasov , nu despre ce o mancat si ce so ***** ala =)) ! Bine ma hai .. FORZA STEAGU .. am aparut si eu pe aici ca zicea dark ca nu exista stegari pe forumu asta


Bine ai venit RaiNMan! /hello Pe threadul acesta se vorbeste de absolut orice, dar e o exceptie, mai sunt inca 28 pe care se vorbeste numai de Steagu. Daca vrei poti sa mai deschizi tu subiecte de discutie, nu este nici o prob. Chiar te rog, daca ai informatii mai intime despre Steagu, sa ni le spui si nou. Din pacate, majoritatea stegarilor care scriem aici sunt mai departe de casa, unii cam foarte departe si am fi bucurosi sa comunicam si cu alti frati stegari. Mai ales ne lipsesc informatiile directe din Brasov, altele decat cele din presa locala. Tu stai in Brasov?

micutzu
5th October 2005, 13:49
Dark tu pe unde iti expui suflul vietii? :D
Nu locuiesti in Brasov?

micutzu
5th October 2005, 13:59
ACRU - Unitate de masura a acrelii. Ex: am o sotie de 3 acri si o soacra de 5.
ACTRITA - Matrita pentru fabricarea acelor.
BASCA - Femeie din Pirinei, cu marginile indoite inauntru.
BATALION - Fratele mai mic al plutonierului Batal Gheorghe.
BIRMANIA - Predispozitie maladiva a unui ministru de finante de a pune noi taxe si impozite.
BIROCRATIE - Democratie originala, bazata pe incasarea cit mai multor biruri, cam ca la noi.
BULDOZER - Aparat sofisticat utilizat la repartizarea in fiecare litru de sifon a 163.172.249+3 bule de CO2.
CASCA - Ordin pe care comandantul il da militarilor cu putin timp inainte de culcare.
CELULOZA - Boala capatata in inchisoare.
CIMBRU - Marca postala din Banat.
COLONEL - Intestinul subtire.
COMBINEZON - Lenjerie usoara, transparenta, purtata de lucratorii de pe combine.
CONTRADICTIE - Ceva impotriva dictiei, spre exemplu calusul.
DOGMA - "Si ce rasa zici ca e ciinele asta?"
EVADAT - Raspuns pentru "Cine dat tie mar, Adam?"
EXTRACTOR - Fost tractor la C.A.P., actualmente piese de schimb in Turcia.
FATIS - Indemn adresat celor mici.
A GENERALIZA - Verb mai mare in grad decat "a coloneliza".
GHERILA - Un mos simpaticut care daruieste copiilor din Cambodgia, Honduras si Peru cadouri dragute: mitraliere, pistoale, grenade, mortiere...
GHINION - Varianta moldoveneasca pentru ardelenescul "Bine, Ioane".
HAITI - Grupuri de lupi flaminzi care bintuie prin judetul Botosani.
HERMAFRODIT - Fetit care este baiata.
LESINA - Pe unde merge "le tren".
LEUCEMIE - Cancerul monedei nationale.
LIBERTATEA PRESEI - Privilegiu de care se bucura un ziarist la iesirea din inchisoare.
MERITORIU - Teritoriul ocupat de livada de meri.
MOLIERE - Cutiute in care se pastreaza naftalina.
NASTURE - Plasture pentru nas.
PASPARTU - Salut adresat de gazda, la plecare, unui gurmand autoinvitat de revelion.
PITON - Peste a carui lungime declarata se obtine din cea reala prin inmultire cu 3,14.
PLASTURE - Nasture din material plastic.
POLITIA CALARE - Echipaj al Politiei care se ocupa cu violurile.
RATEU - Pateu din carne de rata.
SARCINA - "Dupa cum arati, ar trebui sa sari si prinzul!"
SCARABEU - Cetatean ce locuieste la bloc, pe scara a doua; din aceeasi familie de cuvinte se cunosc scaraceu si scaradeu.
SCUMPETE - Termen dragastos adresat femeii iubite pe timp de inflatie.
SOPRAN - Cintaret cu alea mici, mici.
TRACTOR - Actor cu mult trac.
TUN - Victoria finala in asediul unei banci.
TUTUN - A-arma de-de-de a-a-artilerie.
TITA - Sin care nu ne mai place.
TURTUR - Sunetul soneriei, iarna.
VEDETA - Nava mica de razboi care se bucura de o deosebita po****ritate.
YETI - Filmul lui Spielberg, "E.T.", pe ecranele Iasiului.

Darkslowstar
5th October 2005, 14:07
Eu din pacate stau la Bucale, acesta mangnifica metropola pe malurile maretului fluviu Dambovitza. Dar raman brasovean oricati eoni as petrece aici.

Felicitari pt. postul cu nr. 1000 de pe subforumul nostri /hello

micutzu
5th October 2005, 14:47
Mah !!! sa stie lumea, eu sunt un aradean de ala batut in cap. :D Daca ai zis ca vrei posturi, posturi iti dau.
Ce premiu imi dai pentru postul 1000, sau nu am fost eu ala?

Darkslowstar
5th October 2005, 14:49
Tu ai fost, fara indoiala. Premiu? Iti dau sa bei bere pana incape in tine cand ne vedem (cat mai curand sper)! Daca facem o intalnire de sarbatori la Bv vei fi invitat de onoare! :D

micutzu
5th October 2005, 14:59
Aaaaaaaaaa esti sigur de treaba cu berea?
:D :D :D
Sti de ce?
Ca imagine : 1,95m; 105kg
Restul te las pe tine sa-ti imaginezi.

Darkslowstar
5th October 2005, 15:03
Aoleu, cata bere poti sa bei? Sa stiu daca imi ajunge salariul? Eventual pot sa iau un imprumut pt bunuri de cosum :D

desdemona
5th October 2005, 15:07
@Dark :D:D:D Te-a cam indus in eroare numele de "micutzu11"? :drak:

Gata, acu' ai zis, ai zis.... tre sa te tii de cuvant :P

micutzu
5th October 2005, 15:11
Desde, l-am pus ca asa imi zic baietii in cartier, asa ma stiu cei din galeriede la noi, si nu numai ei, asa mi-a fost porecla in armata si am vrut sa raman asa si aici dar mai este un micutz (nu stiu pe unde) si mi-am pus si ziua de nastere in dreptul lui micutzu.
Asta este istoria nick-ului meu :D :P

micutzu
5th October 2005, 15:13
Aaaaaaaaa!!! sa-i raspund la dark : daca am chef de chef si e atmosfera si e distractie mmmmmmmmm de la 10 in sus (depinde cat tine distractia)

Darkslowstar
5th October 2005, 15:18
Desde, ein Man ein Wort, ma tin de cuvant, dar vroaim sa stiu dac e nevoie sa ma apuc ca vand ceva de prin casa/imprumt de la camatari, orice numai sa nu ma fac de ras :D

Frate, numai vino tu, ca gasim noi solutii. Desde, vrei sa vii si tu?

micutzu
5th October 2005, 16:07
Sa vad de sarbatori programul ca eu nu am mai avut concediu, in timpul anului, de vreo trei ani. Dar incerc. pana atunci mai vb noi

Darkslowstar
5th October 2005, 16:24
Si la mine s-ar putea sa fie ceva prob ca mai am abia 2 zile de concediu si prob va trebui sa lucrez intre craciun si rev, dar gasim noi o solutie, numai sa poate sa vina Claudiu si DIXX ca noi suntem mai aproape.

micutzu
5th October 2005, 16:25
Dark, cand intru pe biv. B, deasupra thread-urilor este un post a lui Stelistul, cred, ceva de genul : Utilitatea butonului "Report Post".
Lumineaza-ma frate ca-s adancit in bezna. i-am dat lu asta un PM dar din explicatia lui ma bagat ma rau in ceata. Poate stii tu ceva.

micutzu
5th October 2005, 16:26
Claudiu si DIXX sunt "afara" ?
Ca eu din Arad pana la Brasov ma mananca Zbenga.
Oricum mai vad cum facem.

Darkslowstar
5th October 2005, 16:47
E foarte simplu, daca vezi un post care nu ti se pare regulamentar (adica jignire, trolling, etc) poti sa-l semnalezi moderatorilor prin acel buton, ti se va deschide un camp si poti sa pui si o motivatie. Acel raport se transmite automat moderatorilor sectiunii si supermoderatorilor, care vor verifica si vor repara broblema. Daca dai report bad post pe Divizia B, Alte sporturi sau FC Brasov vine inclusiv la mine. Daca iti vorbeste cineva urat sau il jigneste pe altul, poti sa folosesti cu incredere sistemul.

micutzu
6th October 2005, 09:33
Bine frate dar eu sunt :ciocan: si nu il vad. Mie trebuie sa-mi explici ca la :headbang: . Nu stiu unde dau click, pe ce buton, cum, ce, cine, unde, cand, ... bla bla bla bla
:help: :help: :help: :help: :help:

Darkslowstar
6th October 2005, 10:35
Sus in dreapta, langa nr care indica numarul de posturi pe thread este un semn de exclamare cu rosu. Ca un indicator de atentie, daca ai carnet. Apasa pe ala si se va intampla ceva :D

DIXX
6th October 2005, 11:55
Iarna asta nu pot sa vin pt tre sa muncesc dar cum facem prima intilnire Micutul e invitat de onoare,il iau din granita daca vin cu masina.

desdemona
6th October 2005, 12:03
Desde, vrei sa vii si tu?
As cam vrea :evil: Suna tentant :) Vezi ca ma gandeam aseara la o chestie cu rasheed, zicea ca o sa-ti ceara parerea :ok: Nu cred ca e posibil sa fie pusa in aplicare, dar merita discutat :ok:

micutzu
6th October 2005, 12:14
AHA !!! :shock:
EVRIKA !!! :yeah:
Na ca m-am luminat.
Doamne greu a fost. Ce sa faci daca e omul greu de cap, si la inaltimea mea e mai rarefiat aerul. :D :P
Puteai sa pui si tu, Dark, o gagicuta ceva pe acolo.

micutzu
6th October 2005, 12:17
DIXX multzam de ajutor numai sa stiu si eu din timp.
Desde normal ca e tentant, sa vezi dupa aia show. Numai sa ma loveasca damblaua si totutl e aranjat. :D

Darkslowstar
6th October 2005, 12:52
DIXX frate, tu pune-te de acord cu Claudiu cand puteti veni amandoi, ca noi astia de aici ne putem aranja programul in consecinta. Rasheed si fia sunt si ei invitati de onoare (pe tine te-am invitat deja :D), ar fi trebuit sa vina si anul trecut dar din pacate proasta organizare (imi recunosc vina) si programul dens al tuturor a facut sa ne vedem foarte in pripa.
Cu Rasheed ma inteleg eu, asta sa fie problema.

Micutzule, vezi cum se rezolva toate problemele? Lasa ca-ti gasim si un loc unde sa pui capul jos, numai sa punem la cale intalnirea :ok:
Vadim este responsabil pt butonul ala, si eu ma gandeam la altceva, daca tot e o manuta la soarece, macar manuta sa apese pe o pereche de tzatze. :drak:

micutzu
6th October 2005, 12:57
Raule. Pervers mic ce-mi esti. :D (tzatze, ai?)
Daca nu vine DIXX fac eu cumva, daca nu, vin cu belishcopteru. Numai sa nu fie furtuna in munti

Darkslowstar
6th October 2005, 13:33
Nu-i problema si daca e furtuna, ca te scot eu de acolo daca pici. ;)

micutzu
6th October 2005, 15:23
Si daca face belishcopterul BUM?

Darkslowstar
6th October 2005, 15:32
Atunci iti adun bucatile si ti le scufund in bere ca sa imi respect cuvantul :D

micutzu
6th October 2005, 15:37
Maaaaaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!
Ce dragutz esti tu? :P
In loc sa zici ca pui perne pe jos sa ma salvezi. :D
Dar numai de ciuda : de la bere ma lipesc la loc si cu posibilitati de consum mult mai mare numai ca sa te bag la faliment :D :P

micutzu
7th October 2005, 10:29
Dark, am auzit ca ar trebui sa va promoveze la 1000 de posturi (daca am inteles bine cam asa a fost la ei) . Vezi poate ar trebui sa va mute si pe voi. mai vb.

Darkslowstar
7th October 2005, 10:51
Stai linistit ca il marchez strans pe Tudose si nu va scapa de mine pana nu vad Steagu pe prima pagina. Va fi un fel de mica promovare, care o va prefata pe aia mare :ok:

micutzu
7th October 2005, 10:55
Nu stiu la cine trebuie marcaj : tudose sau vadim ?
Care e mai tare(vechi) pe aici? Adica pe OLS.

Darkslowstar
7th October 2005, 11:02
Nu e vorba de care e mai vechi. Vadim e ownerul dar Tudose se ocupa acuma de asa ceva. Tudose :ok:

micutzu
7th October 2005, 11:15
Sa stiu de cine sa ma ascund daca zic ceva pe naspa :P
Pai atuci haidem pe Tudose la marcaj sa veniti langa noi ca m-am saturat sa ma plimb ca pielea pe ....................... Stiti voi :D

DIXX
8th October 2005, 10:18
Cred k Clau este azi pe stadion la Helsinki dupa cite il stiu yo.Ieri facea reclama pe tvsport k va da in direct fazele mai importante si de noi,sint curios sa vad si yo stadionul din Sacele.